Widelands - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: 5 minutes
hr: 5 minuta

en: 10 minutes
hr: 10 minuta

en: 15 minutes
hr: 15 minuta

en: Rules
hr: Pravila

en: Welcome to Island Hopping
hr: Dobrodošli na Otok preskakanja

en: First Island
hr: Prvi otok

en: 1st to finish
hr: Prvi završio

en: 2nd to finish
hr: Drugi završio

en: 3rd to finish
hr: Treći završio

en: 4th to finish
hr: Četvrti završio

en: Second Island
hr: Drugi otok

en: %s lost control of the hill.
hr: %s je izgubio vodstvo nad planinom.

en: %s has won the game. Congratulations!
hr: %s je pobijednik. Čestitamo!
