Widelands - en to ig translation catalogue (27 entries)

en: Food Production
ig: Mmepụta nri

en: Recruiting new soldiers
ig: Ana-ewete ndị-agha ọhụrụ

en: Soldier Training Sites
ig: Ebe ana-ekuzi ndị agha

en: Favored by the God
ig: Nke chi hụrụ n'ọma

en: The God’s Punishment
ig: Ntaramahụhụ chi nyere

en: Loftomor and Sidolus Arrive
ig: Loftomo na Sidolus batara

en: Loftomor Speaks
ig: Loftomo na-ekwu okwu

en: Sidolus Speaks
ig: Sidolus na-ekwu okwu

en: Jundlina Replies
ig: Jundlina na-aza

en: Colionder is in Thought
ig: Kolionda na-eche uche

en: Jundlina Agrees
ig: Jundlina na-ekwe

en: A Man Comes to Jundlina
ig: Otu nwoke bịakwutara Jundlina

en: Opol Seeks Out Jundlina
ig: Opol na-achọ Jundlina

en: Sidolus Seeks Out Jundlina
ig: Sidolus na-achọ Jundlina

en: Jundlina Writes a Letter
ig: Jundlina na-ede edemede

en: Jundlina Summons Sidolus
ig: Jundlina kpọrọ Sidolus

en: Jundlina is Angry
ig: Jundlina na-ewe iwe

en: Jundlina Received a Letter
ig: Jundlina wetere edemede

en: A Dangerous Discovery
ig: Nchọpụta dị ize ndụ

en: Jundlina is in Thought
ig: Jundlina na-eche uche

en: Another Building
ig: Ụnọ ọzọ

en: Jundlina is Worried
ig: Jundlina na-echegbu

en: The Water is Rising!
ig: Mmiri na-ebinite!

en: A Young Man Approaches
ig: Otu okorobịa na-abịa

en: Congratulations
ig: Ị meela

[ctx: message_short_title]
note: TRANSLATORS: Short message title. Translate as "Lost!" if you don't have enough space.
en: Building lost!
ig: Ụnọ efugo!

en: We lost a building to the ocean!
ig: Ụnọ anyị furu n'osimmiri!
