Widelands - en to la translation catalogue (6 entries)

en: a lot of coal
la: multus carbo

en: a lot of iron
la: multum ferrum

en: a lot of gold
la: multum aurum

en: a lot of granite
la: multum granitum

en: water
la: aqua

en: nothing was found here
la: nullum invenitum
