Widelands - en to hu translation catalogue (102 entries)

en: Build up a basic economy
hu: Alap gazdaság kiépítése

en: Start collecting basic building materials, and fortify the camp.
hu: Kezdj bele az alapvető építőanyagok gyűjtésébe és erősítsd meg a tábort!

en: Build a lumberjack’s hut
hu: Építs egy favágóházat!

en: Build a ranger’s hut
hu: Építs egy erdőőrkunyhót!

en: Build a quarry
hu: Építs egy kőfejtőt!

en: Build a wood hardener
hu: Építs egy faedzőműhelyt!

en: Build a sentry on the eastern border
hu: Építs egy őrházat a keleti határon!

en: You should eventually also build a reed yard and a lime kiln.
hu: Előbb-utóbb építened kell egy nádudvart és egy mészégető kemencét is.

en: Build up a small food economy
hu: Élelemtermelő gazdaság kiépítése

en: Build up a basic food economy to provide your people with food.
hu: Építs ki egy alap élelmiszer gazdasági rendszert, hogy elláthasd az embereidet élelemmel!

en: Build a fisher’s hut
hu: Építs egy halászkunyhót!

en: Build a hunter’s hut
hu: Építs egy vadászkunyhót!

en: Build a well
hu: Építs egy kutat!

en: Build a farm
hu: Építs egy földbirtokot!

en: Build a bakery
hu: Építs egy pékséget!

en: Build a cattle farm
hu: Marhatelep építése

en: Remember to build a cattle farm
hu: Ne felejts el építeni egy marhatelepet!

en: As your roads grow longer and your economy bigger, you should make good use of your oxen to help transport wares more quickly.
hu: Ahogy az utaid egyre hosszabbak és a gazdaságod egyre nagyobbak lesznek, jó hasznát vehetnéd az ökröknek, hogy segítsék az áruk gyorsabb szállítását.

en: Build a tower
hu: Torony építése

en: Build a tower at the north-east border of your territory to get greater visual range and to protect your people from sudden attacks by enemies.
hu: Építs egy tornyot a területed az északkeleti határán, hogy messzebbre láss, és jobban védhesd a népedet a hirtelen támadások ellen!

en: Explore further
hu: Továbbterjeszkedés

en: Build more military buildings to explore the area around the headquarters and to ensure the safety of your people.
hu: Építs további katonai épületeket, hogy felfedezd a főhadiszállásod körüli területet, és hogy garantáld néped biztonságát!

en: Build a mining infrastructure
hu: Bányagazdaság kiépítése

en: Expand your territory to the mountains, send geologists to search for ore and coal and build a mining economy with mines, taverns, smelting works and metal workshop.
hu: Terjeszd ki a területed a hegyekbe, küldj geológusokat, hogy ércet és szenet keressenek, és építs ki egy bányászati gazdaságot bányákkal, kocsmákkal, kohókkal és szerszámkészítő műhelyekkel!

en: Build a fortress
hu: Erőd építése

en: Build a fortress to the east of the mountains.
hu: Építs egy erődöt a hegyektől keletre!

en: Build a training infrastructure
hu: Kiképzőhelyek építése

en: Build a barracks to train some basic soldiers.
hu: Építs egy laktanyát alapszintű katonák toborzásához!

en: Build a battle arena and a training camp to the west of the mountains.
hu: Építs egy harci arénát és egy kiképzőtábort a hegyektől nyugatra!

en: Enhance your metal workshop to an ax workshop in order to produce weapons, and build up a second metal workshop to ensure the production of tools. When the blacksmith reaches his next level (master blacksmith), you can even enhance the ax workshop to a war mill, which will produce additional weapons.
hu: Fejleszd tovább a szerszámkészítő műhelyedet fejszekészítő műhellyé, hogy fegyvereket készítsen, és építs egy másik szerszámkészítő műhelyt, hogy biztosítsd a szerszámok termelését! Ha a kovács eléri a következő szintet (kovácsmester), a fejszekészítő műhelyt fegyverkészítő műhellyé is fejlesztheted, ahol más fegyverek is készülnek.

en: Build a helm smithy to the west of the mountains to provide your soldiers with better armor.
hu: Építs egy sisakkészítőt a hegyektől nyugatra, hogy jobb páncéllal láthassa el katonáidat!

en: Build a warehouse
hu: Raktár építése

en: Build a warehouse to the west of the mountains.
hu: Építs egy raktárat a hegyektől nyugatra!

en: Warehouses are similar to your headquarters, with the only difference that they aren’t defended by soldiers. It is often wise to build a warehouse when your territory is growing and the paths to your headquarters get longer and longer.
hu: A raktár hasonló a főhadiszálláshoz, azzal a különbséggel, hogy nem védik katonák. Gyakran érdemes raktárat építeni, ha a területed növekszik, és a főhadiszállásodhoz vezető utak egyre hosszabbodnak.

en: Build training sites
hu: Kiképzőhelyek építése

en: Build a barracks, a battle arena and a training camp to the west of the mountains.
hu: Építs egy laktanyát, egy harci arénát és egy kiképzőtábort a hegyektől nyugatra!

en: Barracks train basic soldiers while training sites like a training camp or a battle arena are used for training soldiers in their different attributes. These attributes are important in fights and the better a soldier is, the higher is the chance to win a fight.
hu: A laktanya alapszintű katonákat toboroz, míg a kiképzőhelyek, mint a kiképzőtábor vagy a harci aréna a katonák különböző képességeinek a fejlesztésére szolgálnak. Ezek a tulajdonságok fontosak a csatákban, és minél jobb a katona, annál nagyobb esélye van megnyerni egy-egy párharcot.

en: The attributes are: health, attack, defense and evade.
hu: A képességek: életerő, támadás, védelem és kitérés.

en: Build weapons production
hu: Fegyverkészítő műhelyek építése

en: Build a helm smithy
hu: Sisakkészítő építése

en: Destroy Kalitath’s army
hu: Kalitath seregének megsemmisítése

en: Destroy Kalitath’s army and expand your territory to the east.
hu: Semmisítsd meg Kalitath seregét, és terjeszd ki területedet keletre!

en: To attack an enemy, you must click on the door of an adversary’s military building. A menu will pop up allowing you to select the number of soldiers that should attack. When you are ready with setting the number, click on the cross (‘Start Attack’).
hu: Az ellenség megtámadásához kattints rá egy ellenséges katonai épületre. Egy menü jelenik meg, ahol megadhatod a támadásban résztvevő katonák számát. Ha ezzel elkészültél, kattints a célkereszt gombra („Támadás indítása”).

en: Military assault on Al’thunran
hu: Al'thunran ostroma

en: Destroy all forces of Thron’s two brothers to liberate the throne-circle.
hu: Semmisítsd meg Thron két testvérének teljes hadseregét, hogy véget vess a trónviszálynak!

en: Close to Home
hu: Már közel az otthon

en: Thron looks worried…
hu: Thron aggódónak tűnik…

note: TRANSLATORS: Thron
en: These last days, we came closer to our capital. Many people have already joined us on our march and set their hopes on me. However, I fear that we are not strong enough to take up the battle against my brothers.
hu: Az elmúlt napokban közelebb jutottunk a fővárosunkhoz. Menet közben már sokan csatlakoztak hozzánk és fektették le hitüket bennem. De félek, nem vagyunk elég erősek, hogy harcba bocsátkozzunk fivéreimmel.

note: TRANSLATORS: Thron
en: For now, we are resting at the borders of the old forest and preparing for the coming days.
hu: Most az öreg erdő peremén pihenünk, és felkészülünk az elkövetkező napokra.

en: Another Cold Day
hu: Egy újabb hideg nap

note: TRANSLATORS: Thron
en: The news that a patrol brought is not good to hear. Our spies tell us that the war tribes still rage in battle, but some of the elder soldiers and tribe leaders seem to grow tired of this senseless war. Kalitath, son of Kun is the first war leader to leave Al’thunran, thus leaving his side weak and vulnerable. As my scouts report, he has set foot on the lower grounds around the capital, securing the outer fortification rings.
hu: Nem jók a hírek, amiket egy járőr hozott. Kémeink azt jelentik, hogy a törzsek még mindig dühödt harcot vívnak, de úgy tűnik, néhány idősebb katona és vezető kezd belefáradni ebbe az értelmetlen háborúba. Kalitath, Kun fia az első hadvezér, aki elhagyta Al'thunrant, meggyengítve és kiszolgáltatva ezzel sajátjait. Amint azt felderítőim jelentik, ő a főváros körüli mélyebben fekvő területeket foglalta el, és az erődítmények külső gyűrűit biztosítja.

en: Doubts
hu: Kételyek

en: Boldreth is shaking his head…
hu: Boldreth rázza a fejét…

note: TRANSLATORS: Boldreth
en: Thron seeks to believe that Kalitath is tired of fighting and would be willing to join us once we march to re-establish law and order in Al’thunran. But I don’t think so. Kalitath is son to one of the mightiest generals of our forces and his family never quite liked the thought of bowing before the banner of Chat’Karuth. Why should he march with Chat’Karuth’s son to reclaim his heritage and the throne?
hu: Thron arra a meggyőződésre hajlik, hogy Kalitath belefáradt a harcba, és hajlandó lesz csatlakozni hozzánk, ha majd bevonulunk Al'thunranba helyreállítani a törvényt és a rendet. De szerintem ez nem így lesz. Kalitath apja seregünk egyik legerősebb tábornoka, akinek családja sose volt oda a gondolatért, hogy meghajoljon Chat'Karuth zászlaja előtt. Miért segítené hát Chat'Karuth fiát visszaszerezni az örökségét és a trónt?

en: The Story Continues
hu: A történet folytatódik

en: Boldreth says:
hu: Boldreth így szól:

note: TRANSLATORS: Boldreth
en: However, Thron is not willing to listen to my doubts. He seeks to expand our fortifications to the borders of Kalitath’s territory and to reunite with his forces. I have to keep an eye on everything that happens here.
hu: De Thron nem hallgat kételyeimre. Ki akarja terjeszteni erősségeinket Kalitath területének határáig, és egyesülni akar erőivel. Rajta kell tartanom a szemem mindazon, ami arrafelé történik.

en: Thron is speaking confidently.
hu: Thron magabiztosan szól.

note: TRANSLATORS: Thron
en: The frontier line of my forces has expanded to the edge of the forests. We have a long and cold winter and so many miles behind us. The fortification that we erected around Ondun will guarantee us a fast supply of men and goods, and once Al’thunran is in my hands, the two cities will be linked by a good and defensible infrastructure. Still, I hope I will not walk alone on this mission, I hope Kalitath son of Kun will follow my call.
hu: Erőink arcvonala kitolódott az erdő szélére. Magunk mögött hagytunk egy hosszú és hideg telet és oly sok mérföldet. Az Ondun köré emelt erősségek biztosítják embereink és áruink gyors utánpótlását, és ha egyszer Al'thunran a kezemben lesz, a két várost egy jó és védhető infrastruktúra köti majd össze. Továbbra is bízom abban, hogy nem egyedül viszem véghez küldetésemet: remélem, Kun fia, Kalitath hajlik hívó szavamra.

en: Thron says:
hu: Thron:

note: TRANSLATORS: Thron
en: I have sent men to meet with Kalitath in his fortress. He has barricaded the former main entrance to the capital and is trying to set up a siege ring around Al’thunran. He will not let anyone enter or leave the city while the ring is intact. Until now, he has not answered any of my messages. But the time I spend waiting won’t be lost. I will train my soldiers further and prepare for battle.
hu: Embereket küldtem, hogy találkozzanak Kalitath-tal az erődjében. Elbarikádozta a főváros régi főkapuját, és ostromgyűrűt akar vonni Al’thunran köré. Nem enged senkit se ki, se be, míg a gyűrű érintetlen. Eddig nem válaszolt egyetlen üzenetemre sem. De a várakozással töltött idő nem lesz felesleges. Tovább képzem a katonáimat, és felkészülök az ütközetre.

en: Your Loyal Companion
hu: Hű társad

en: Boldreth shouts out!
hu: Boldreth felkiált!

note: TRANSLATORS: Boldreth
en: The BASTARD! Only one man of our frontier patrol came back alive. He carried a message from Kalitath, telling us that he will punish every move of our troops with their own blood! We cannot accept this behavior. From now on, there is war between Kalitath and us!
hu: Ezt a GALÁDOT! A határőr őrjáratunkból csak egy ember tért vissza élve. Üzenetet hozott Kalitath-tól, hogy csapataink minden mozgásukért a vérükkel fizetnek! Nem fogadhatjuk el ezt a viselkedést. Mostantól hadiállapot van Kalitath és miköztünk!

en: Renegade Fortification
hu: A lázadó erődítmény

note: TRANSLATORS: Thron
en: The traitor left his armies dying where they lay when he saw that he would not keep my forces back. Kalitath disappeared in the confusion of the war, but I don’t care now. Shall he flee and be forgotten for all times as a tribal leader that would not bow before the wooden throne, that is mine to take now.
hu: Az áruló cserben hagyta seregét, amint rájött, hogy nem képes visszatartani erőimet. Kalitath a harc zűrzavarában eltűnt, de nem is érdekel már. Meneküljön csak el és ne is halljunk többé róla, arról a törzsfőről, aki nem volt hajlandó behódolni a fatrónnak, ami most már engem illet.

note: TRANSLATORS: Thron
en: Furthermore, his flight brought us a great benefit: all year, Kalitath was so busy fighting that he did not even care to store enough food for all his men. Now that he has fled, their hunger has caused some of his younger followers to desert. This group holds a strong fortification on the main ring.
hu: Távozása nagy hasznot is hozott nekünk: Kalitath egész évben csak a háborúval foglalkozott, nem törődött azzal sem, hogy elég élelmet halmozzon fel embereinek. Most, hogy elmenekült, néhány fiatalabb követője az éhség miatt fellázadt. Ez a csoport a főgyűrű egyik nagy erődítményét foglalta el.

note: TRANSLATORS: Thron
en: But there is more news: My scouts have reported that the two raging tribes of my brothers are in chaos and have barely noticed the new danger that is about to strike them. However, they would not care if they noticed I guess, blinded by rage and hate, there is no sense left in them at all I believe.
hu: De van még más hír is: felderítőim jelentik, hogy fivéreim hadakozó két törzsén eluralkodott a zűrzavar, és nem is vették észre az új veszélyt, ami hamarosan lecsap rájuk. Bár szerintem ha tudnának róla, akkor sem törődnének vele – a dühtől és a gyűlölettől elvakulva már semmi józanság nem maradt bennük, úgy hiszem.

en: Winter Ahead
hu: Közeleg a tél

note: TRANSLATORS: Boldreth
en: This morning, I found Thron’s mind troubled. He returned from his patrol late last night and sat back against a tree, watching over the encampment. The number of quarrels and disputes keeps growing, and the winter has us firmly in its grip. We should put food in our storage to survive the long, cold winter!
hu: Ma reggel Thront gondterheltnek láttam. Késő éjjel tért haza az őrjáratból és egy fa tövébe ülve táborunkat figyelte. A viták és veszekedések száma egyre nő, a tél pedig itt van már a nyakunkon. Fel kell töltenünk az éléskamrát, hogy túléljük a hosszú, hideg telet!

en: The Advisor
hu: A tanácsadó

en: Khantrukh nods.
hu: Khantrukh bólint.

note: TRANSLATORS: Khantrukh
en: Boldreth is right! We don’t have enough food to survive a long, cold winter. We should start building a well, a fisher’s and a hunter’s hut. And if we find enough space, we should as well build up a farm and a bakery! One of our farmers seems to be very clever – he already got some crops to grow in this cold soil.
hu: Boldrethnek igaza van! Nincs elég élelmünk, hogy túléljük a hosszú, hideg telet. El kellene kezdenünk építeni egy kutat, egy halász- és egy vadászkunyhót. És ha találunk elég helyet építenünk kéne egy földbirtokot és egy pékséget is! Az egyik földműves nagyon ügyesnek tűnik – sikerült gabonát termesztenie ebben a hideg talajban is.

en: Food Economy Completed
hu: Az élelmiszer gazdaság elkészült

note: TRANSLATORS: Thron
en: Khantrukh has just informed me that our basic food economy was built up successfully. Finally, none of us has to fear starvation anymore.
hu: Khantrukh most tájékoztatott, hogy alapszintű élelemtermelő gazdaságunk sikeresen kiépült. Végre egyikünknek sem kell többé félnie az éhezéstől.

en: Tracks
hu: Nyomok

note: TRANSLATORS: Boldreth
en: Thron told me that he discovered tracks in the snow to the northeast of our settlement. He has instructed us to build a tower, to have a greater visual range over the area around our hall to protect our people from sudden attacks.
hu: Thron azt mondta nekem, hogy nyomokat fedezett fel a hóban északkeletre a településünktől. Arra utasított minket, hogy építsünk egy tornyot, hogy jobb rálátásunk legyen a területre a főhadiszállásunk körül, hogy megvédhessük népünket a hirtelen támadásoktól.

en: Further Exploration
hu: További felfedezés

note: TRANSLATORS: Boldreth
en: The first fortification Thron ordered has just been completed. At the moment, he seeks to bring trust and belief to those who live inside the walls of our new habitat that we named ‘Ondun’, which means ‘those who wait’ in the old tongue. But Thron is not yet satisfied – and I fully understand his fears: the forests are deep, and the frontier to Al’thunran is near. I am sure that there are a thousand greater dangers out there than the unknown tracks.
hu: Az első erődítmény, amit Thron rendelt elkészült. Pillanatnyilag szeretné elnyerni azok bizalmát és hitét, akik kint élnek az új lakóhelyünk falain kívül, amit mi „Ondunnak” neveztük el, amely a régi nyelven azt jelenti, hogy „azok, akik várnak”. De Thron még nem elégedett – és teljesen megértem félelmeit: az erdő mély, az Al'thunrani határ közel van. Biztos vagyok benne, hogy ezer nagyobb veszély leselkedik ott kint, mint a járatlan utak.

note: TRANSLATORS: Boldreth
en: To overlook more of the area around our hall, we should explore further and set up more guards and scouts to observe the frontier and keep an eye on the raging wars on our doorstep. THEN we will be prepared once trouble seeks to capture our woods.
hu: Hogy főhadiszállásunk körül még több területet szemmel tarthassunk, tovább kell terjeszkednünk, még több őrt és felderítőt kell küldenünk, hogy figyeljék a határt és rajta tartsák a szemüket a küszöbünkön tomboló háborún. Majd AKKOR készen állunk az erdőinkbe betörő vész fogadására.

en: Mountains Found
hu: Hegyeket találtunk

note: TRANSLATORS: Khantrukh
en: I have just spoken to the leader of our patrol. He told me that they found some mountains to the north-east and east of our territory. With a bit of luck this will open up a new chance for rearming our men, because as far as I remember, most of the mountains west of Al’thunran hold coal and some metal ores.
hu: Épp most beszéltem az őrjáratunk vezetőjével. Azt mondta, hogy néhány hegyet találtak északkeletre és keletre a területünktől. Egy kis szerencsével ez új esélyt fog adni, hogy felfegyverezzük az embereinket, mert ha jól emlékszem, akkor az Al'thunrantól nyugatra fekvő hegyek szenet és némi fémércet rejtenek.

en: Mining Economy Completed
hu: A bányászgazdaság elkészült

note: TRANSLATORS: Thron
en: I just got informed that our mining economy has started its work. This news brought a smile to my face – even if the hardest part is still waiting to be done, now that our smiths will give their best to further ease our lives.
hu: Most értesültem, hogy bányászgazdaságunk megkezdte működését. Ez a hír mosolyt csalt arcomra – a legnehezebb rész még hátravan ugyan, de kovácsaink immár mindent megtesznek, hogy tovább könnyítsék életünket.

en: Fortress Needed
hu: Egy erődre van szükség

note: TRANSLATORS: Thron
en: Boldreth and I just explored the area around the three mountains. One major strategic problem of that area seems to be that there are two bigger passages – one north and one south of the central mountain. Those passages are quite hard to control, and so it seems to me like we have only one chance to secure the mountains from enemy hands: we must build a fortress to the east of the mountains!
hu: Boldreth és én most fedeztünk fel egy területet a három hegy körül. Úgy tűnik, hogy a terület egyik fő stratégiai problémája az, hogy két nagyobb átjáró is van – egy északra és egy délre a központi hegytől. Azok az átjárók nehezen tárhatóak ellenőrzés alatt, így csak egy esélyünk van biztosítani a hegyet az ellenséges kezektől: egy erődöt kell építenünk a hegytől keletre!

en: Fortress Completed
hu: Az erőd elkészült

note: TRANSLATORS: Thron
en: Finally! The fortress has just been completed, so the entrance to our settlement should be safe for now. For the future, we might think on building some more fortifications like barriers and towers at the passages, but for now we can take a deep breath.
hu: Végre! Most készült el az erőd, így településünk bejárata immár védve van. A jövőben az átjárókhoz is építhetünk még esetleg pár erődítményt, például határőrházakat vagy tornyokat, de most már megnyugodhatunk.

en: Enhanced Economy and Training
hu: Fejlett gazdaság és kiképzés

note: TRANSLATORS: Boldreth
en: Our mining economy seems to work fine, that is already good news! Anyway, there are still a lot of men and women waiting in our hall to get a task, so they can help our soldiers to prepare for the war to come.
hu: A bányászati gazdaságunk úgy néz ki, jól működik, ez remek hír! Mindenesetre sok férfi és nő vár a csarnokban, hogy feladatot kapjon, úgyhogy ők tudnak segíteni a katonáinknak a közelgő háborúban való felkészülésben.

note: TRANSLATORS: Boldreth
en: Our geologists found a lot more deposits of iron ore, coal and even gold. We should enhance our current mines as soon as our miners are more experienced. We should build up some more mines, a bigger food infrastructure to always supply our men with sufficient food and a further processing economy. But that’s still not everything – most of our soldiers are quite young and neither have a good weapon nor are they well trained. We should build up training sites to prepare them for their future tasks.
hu: Geológusaink rengeteg további tartalékot találtak vasércből, szénből, sőt aranyércből is. Amint bányászaink tapasztaltabbak lesznek, tovább kell fejlesztenünk meglévő bányáinkat. További bányákat is kell építenünk, kibővítenünk az élelemtermelő gazdaságunkat, hogy mindig jusson embereinknek elegendő étel, és bővítenünk kell a feldolgozó gazdaságunkat is. És ez még mindig nem minden – legtöbb katonánk igen fiatal, és sem jó fegyverük, sem jó kiképzésük nincs. Kiképzőhelyeket kell létesítenünk, hogy felkészíthessük őket leendő feladataikra.

note: TRANSLATORS: Thron
en: My brothers and their soldiers are dead and left fire and destruction behind. In none of all the ruins could I find any man or woman of the normal folk, and so I just may hope that they fled from this cruel battleground and started a better life somewhere else.
hu: Fivéreim és katonáik halottak, és csak lángok és pusztulás maradt nyomukban. Sehol a romok között nem találtam egy férfit vagy nőt a régiek közül, így csak remélhetem, hogy elmenekültek erről a kegyetlen harcmezőről, és új életet kezdtek valahol máshol.

note: TRANSLATORS: Thron
en: Nothing is left of that beauty I remember, only ruins remain of the old capital. I am sorrowful but also relieved. I never hoped to see Al’thunran’s old beauty again – it was only a few months ago that I wondered whether I would ever be able to set my feet there again. Now the old town is back in my hands, and I will not hesitate to rebuild it with all the strength my people have. I can’t wait to see it again in its old beauty.
hu: Semmi sem maradt abból a szépségből, amire emlékszem, csak romok maradtak a fővárosból. Szomorú vagyok, de megkönnyebbült is. Sosem reméltem, hogy még egyszer látom Al'thunran régi szépségét – alig néhány hónapja volt, hogy azon gondolkodtam, hogy vajon egyszer újra betehetem-e oda a lábam. Most az óváros újra a kezeim között van, és nem tétovázom, hogy újjáépítsem a népem erejével. Alig várom, hogy újra a régi szépségében lássam.

en: Victory
hu: Győzelem

en: You have completed the last mission of the Barbarian tutorial campaign. You may continue playing if you wish, otherwise move on to the next campaign.
hu: Befejezted az utolsó küldetést a Barbár oktatójáték hadjáratban. Ha szeretnéd, folytathatod a játékot, vagy lépj tovább a következő hadjáratra.

en: Military Assault
hu: Ostrom

note: TRANSLATORS: Thron
en: So be it, the generals are out and about arranging my troops, and Boldreth himself will lead the first strike. I will ride by his side, to free Al’thunran of this war and return peace to our capital.
hu: Hát legyen, tábornokaim most állítják össze csapataimat, és maga Boldreth vezeti az első támadást. Vele tartok, hogy megszabadítsuk Al'thunrant ettől a háborútól és visszahozzuk a békét fővárosunkba.

note: TRANSLATORS: Thron
en: When the young sun rises above the trees tomorrow morning, I will order the assault. By dusk, I will celebrate my victory in the wooden halls of the warlord and sacrifice a newborn lamb in the honor of my father, whose eyes are set upon me today.
hu: Amint az ifjú nap a fák fölé hág holnap reggel, elrendelem az ostromot. Napnyugtakor pedig már győzelmemet ünneplem a hadúri facsarnokban, és egy újszülött bárányt áldozok apám tiszteletére, akinek szemei ma rám szegeződnek.

note: TRANSLATORS: Thron
en: So be it!
hu: Úgy legyen!

en: Faster Transportation
hu: Gyorsabb szállítás

en: Khantrukh says:
hu: Khantrukh így szól:

note: TRANSLATORS: Khantrukh
en: Chieftain, remember the poor carriers: Our roads get longer and longer and the burden on their shoulders never gets lighter. We should breed more oxen to make their work lighter and our transportation more efficient.
hu: Törzsfőnök, ne feledkezz meg szegény hordárokról: útjaink egyre hosszabbak, vállukon a teher viszont sosem könnyebb. Több ökröt kell tartanunk, hogy munkájuk könnyebb, szállításunk pedig hatékonyabb legyen.
