Widelands svnVERSION - en to sk translation catalogue (54 entries)

en: Build your first outpost
sk: Postavte vašu prvú pozorovateľňu

en: First Outpost
sk: Prvá pozorovateľňa

en: Build an outpost at the yellow house symbol to the east of your provisional headquarters.
sk: Postavte pozorovateľňu na symbole žltého domu, východne od vášho dočasného ústredia.

en: Build a quarry
sk: Postavte kameňolom

en: Quarry
sk: Kameňolom

en: Build a quarry close to the abundant rocks to free some building plots and get some valuable resources.
sk: Kameňolom postavte blízko množstva skál, aby ste uvoľnili stavebné miesta a získali cenné suroviny.

en: Build a lumberjack’s house, a sawmill and a stonemason’s house
sk: Postavte drevorubačov dom, pílu a kamenársky dom

en: Lumberjack, Sawmill and Stonemason
sk: Drevorubač, Píla a Kamenár

en: Lower the demand for marble columns to 4
sk: Znížte dopyt po mramorových stĺpoch na 4

en: Lower Demand for Marble Columns
sk: Znížte dopyt po mramorových stĺpoch

en: Lower the demand for marble columns in the economy settings to four. This will help to save some marble for buildings.
sk: V nastaveniach ekonomiky znížte dopyt po mramorových stĺpoch na štyri kusy. Toto pomôže ušetriť mramor pre stavanie budov.

en: Find a port space on the small island
sk: Na malom ostrove nájdite prístavné miesto

en: Port Space
sk: Prístavné miesto

en: Build a port and a shipyard on the Island
sk: Na ostrove postavte prístav a lodenicu

en: Ship Industry
sk: Lodný priemysel

en: Build a port to set sail from this island.
sk: Postavte prístav, aby ste z tohto ostrova mohli odplávať

en: Build a shipyard to produce the ships to sail on.
sk: Postavte lodenicu pre výrobu lodí, na ktorých môžete odplávať

en: Produce wheat
sk: Vypestuj pšenicu

en: Wheat Production
sk: Produkcia pšenice

en: Produce at least 50 sheaves of wheat to get your wool production started.
sk: Vypestuj aspoň 50 snopov pšenice, aby si mohol začať produkovať vlnu.

en: Produce cloth for building our first ship
sk: Vyrob látku pre postavenie našej prvej lode

en: Cloth Production
sk: Výroba látky

en: Now build a sheep farm and use all the wheat to produce at least 50 bales of wool. Afterwards use the wool to weave cloth in order to build a ship.
sk: Teraz postav ovčiu farmu a použi všetku pšenicu na výrobu minimálne 50 balíkov vlny a potom použi vlnu na utkanie látky, aby si mohol postaviť loď.

en: Build 2 ports on distant islands
sk: Postav 2 prístavy na vzdialených ostrovoch

note: TRANSLATORS: Objective - create 2 expeditions and found new colonies with them
en: Build two Expedition Ports
sk: Postav dva prístavy pre expedície

en: Explore the island in the south. Send an expedition from our port to build a port there. Afterwards, try to find some mining resources.
sk: Preskúmaj ostrov na juhu. Pošli expedíciu z nášho prístavu, aby si tam postavil prístav. Neskôr sa pokús nájsť možnosti pre postavenie baní.

en: Send a ship northwards to gather some intelligence about the Barbarians. Try to build a port on the island and found an outpost.
sk: Pošli loď na sever, aby si získal nejaké poznatky o Barbaroch. Pokús sa na ostrove postaviť prístav a vojenskú základňu.

en: Produce gold to send out expeditions
sk: Vyrob zlato, aby si mohol vyslať expedície

en: Gold Production
sk: Produkcia zlata

en: Produce at least six bars of gold to be able to colonize your vicinity.
sk: Vyrob aspoň 6 tehličiek zlata, aby bol schopný kolonizovať svoje blízke okolie.

en: Defeat the Barbarians
sk: Porazte Barbarov

en: Defeat the Enemy
sk: Porazte nepriateľa

en: End the Barbarians’ existence in this part of the world.
sk: Ukončite existenciu Barbarov v tejto časti sveta

en: Explore further and build ports
sk: Vykonajte ďalší prieskum a postavte prístavy

en: Explore Additional Islands and Search for Port Spaces
sk: Preskúmajte ďalšie ostrovy a hľadajte Prístavné miesta, miesta pre stavbu prístavov

en: Discover more land in your vicinity and build as many ports as you can.
sk: Objav, čo najviac zeme vo svojom okolí a postav, čo najviac prístavov.

en: Build a training infrastructure
sk: Vybudujte výcvikovú infraštruktúru

en: Training Infrastructure
sk: Výcviková infraštruktúra

en: Build a training camp, some barracks and an arena or colosseum to train your soldiers.
sk: Postav výcvikový tábor, kasárne a arénu alebo koloseum pre výcvik svojich vojakov.

en: The Journey Home
sk: Cesta domov

en: Diary of Lutius
sk: Lutiov denník

en: Shipwrecked Again
sk: Ďalšie stroskotanie

en: Saledus looks around nervously…
sk: Saledus sa nervózne rozhliadne…

en: Saledus speaks with a sigh of relief…
sk: Saledus s výdychom úľavy prehovorí…

note: TRANSLATORS: Saledus
en: Sire, I saw that the construction of the outpost was completed, so I have assigned some of my best soldiers to it to keep the watch.
sk: Pane, všimol som si, že sa dokončila pozorovateľňa, a tak som poslal jedného zo svojich najlepších vojakov na stráž.

en: Amalea smiles…
sk: Amalea sa usmieva…

en: Amalea recommends…
sk: Amalea odporúča…

en: Amalea comes in…
sk: Vstúpi Amalea…

en: Saledus looks excited…
sk: Saledus vyzerá nadšene…

en: Saledus is excited…
sk: Saledus je nadšený…

en: Amalea is shaking her head…
sk: Amalea krúti hlavou…

en: Victory
sk: Víťazstvo

en: You have completed this mission. You may continue playing if you wish, otherwise move on to the next mission.
sk: Túto misiu ste splnili. Môžete pokračovať v hre alebo prejsť na ďalšiu misiu.

en: Artifact Found
sk: Artefakt nájdený
