Widelands svnVERSION - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

en: Dismantle the unproductive buildings
pt_BR: Desconstrua os edifícios improdutivos

en: Dismantle Buildings
pt_BR: Desconstruir Edifícios

en: Dismantle all unproductive small buildings to get some resources for new buildings.
pt_BR: Desconstrua todos os edifícios pequenos não produtivos para obter alguns recursos para novos edifícios

en: Clear all unnecessary roads
pt_BR: Limpe todas as estradas desnecessárias.

en: Clear Road Network
pt_BR: Limpar estrada.
