Widelands - en to el translation catalogue (30 entries)

en: Nice And Easy Does It All the Time
el: Κάτι εύκολο και ωραίο για αρχή

en: I am sorry, but will I have to tear this down again. We might need the space here later on. If I am too slow for you, you might want to play a real game and just find everything out for yourself. Otherwise, please bear with me, I am not the youngest and quickest anymore.
el: Λυπάμαι αλλά θα πρέπει να το γκρεμίσω ξανά. Ίσως χρειαστούμε τον χώρο εδώ αργότερα. Αν με θεωρείτε πολύ αργό, ίσως προτιμάτε να παίξετε ένα κανονικό παιχνίδι και να ανακαλύψετε τα πάντα μόνοι σας. Διαφορετικά, κάντε υπομονή, δεν είμαι τόσο νέος και γρήγορος πλέον.

en: Welcome to the Widelands Tutorial!
el: Καλώς ήλθατε στη Εισαγωγή του Widelands!

en: Welcome to Widelands!
el: Καλώς Ήλθατε στο Widelands!

en: Let’s dive right in!
el: Ας ξεκινήσουμε αμέσως!

en: Lumberjack’s Spot
el: Σημείο Υλοτόμου

en: Building the Lumberjack
el: Φτιάξιμο του Υλοτόμου

en: Building a Connecting Road
el: Κατασκευή Συνδετικού Δρόμου

en: Build a flag to divide the road to the lumberjack
el: Φτιάξτε μια σημαία για μοίρασμα του δρόμου προς τον υλοτόμο

en: Build a Flag on the Road
el: Τοποθέτηση μιας Σημαίας στον Δρόμο

en: Build a blue flag now in the middle of the road that connects your headquarters to your lumberjack’s hut.
el: Φτιάξτε τώρα μια μπλε σημαία στη μέση του δρόμου που συνδέει το αρχηγείο σας με την καλύβα του υλοτόμου σας.

en: Well done! Let’s wait till the hut is finished.
el: Μπράβο! Ας περιμένουμε ώσπου να ολοκληρωθεί η καλύβα.

en: The Lumberjack’s Hut is Done
el: Η καλύβα του υλοτόμου έγινε

en: Excellent. The lumberjack’s hut is done. A lumberjack will now move in and start chopping down trees, so our log income is secured for now. Now on to the granite.
el: Έξοχα, η καλύβα του υλοτόμου έγινε. Ένας υλοτόμος τώρα θα μετακομίσει και θα αρχίσει να κόβει δέντρα, ώστε οι εισερχόμενοι κορμοί μας είναι προς ώρας εξασφαλισμένοι. Και τώρα στον γρανίτη.

en: Some Rocks Were Found
el: Βρέθηκαν μερικά Βράχια

en: Learn to use the minimap
el: Εκμάθηση χρήσης του μικροχάρτη

en: Build a quarry next to the rocks
el: Φτιάξτε ένα λατομείο δίπλα στα βράχια

en: Build a Quarry
el: Φτιάξτε ένα Λατομείο

en: How to Build a Quarry
el: Τρόπος Κατασκευής Λατομείου

en: Everything can be built on the green house symbol.
el: Όλα μπορούν να κτιστούν στο πράσινο σύμβολο σπιτιού.

en: Everything except for big buildings can be built on a yellow house symbol.
el: Όλα εκτός των μεγάλων κτιρίων μπορούν να κτιστούν σε ένα κίτρινο σύμβολο σπιτιού.

en: Red building symbols can only hold small buildings and flags.
el: Τα κόκκινα σύμβολα κτιρίων μπορούν να δεχτούν μόνο μικρά κτίρια και σημαίες.

en: And finally, the yellow flag symbol only allows for flags.
el: Και τέλος, το κίτρινο σύμβολο σημαίας επιτρέπει μόνο σημαίες.

en: Road Building
el: Κατασκευή Δρόμων

en: Connect the quarry to the headquarters
el: Συνδέστε το λατομείο με το αρχηγείο

en: Connect Your Construction Site
el: Συνδέστε τον Χώρο Κατασκευής

en: Quarry not Connected
el: Ασύνδετο Λατομείο

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Closing Windows
el: Κλείσιμο Παραθύρων

en: Conclusion
el: Συμπέρασμα
