Widelands - en to nb translation catalogue (41 entries)

en: I am sorry, but will I have to tear this down again. We might need the space here later on. If I am too slow for you, you might want to play a real game and just find everything out for yourself. Otherwise, please bear with me, I am not the youngest and quickest anymore.
nb: Jeg beklager, men jeg må nok fjerne dette igjen. Det kan hende vi trenger plassen her senere. Hvis det virker for sakte for deg, kan du heller starte et vanlig spill hvor du kan finne ting mer på egenhånd. Ellers får du ha meg unnskyldt, jeg er ikke den yngste og raskeste lenger.

en: Welcome to the Widelands Tutorial!
nb: Velkommen til en innføring i Widelands!

en: Welcome to Widelands!
nb: Velkommen til Widelands!

en: Let’s dive right in!
nb: La oss hoppe i det!

en: Lumberjack’s Spot
nb: Tømmerhuggers felt

en: Building the Lumberjack
nb: Å bygge tømmerhuggerhytta

en: Building a Connecting Road
nb: Å bygge en sammenkoblende vei

en: That won’t do yet. I still need to connect the lumberjack’s hut to the rest of my road network. After ordering the construction site, I was automatically put into road building mode, so all I have to do is click on the blue flag in front of my headquarters.
nb: Det holder ikke ennå. Jeg må fremdeles koble tømmerhuggerhytta til resten av veinettet mitt. Etter å beordre byggeplassen ble jeg automatisk satt i veibyggemodus, så det eneste jeg må gjøre er å trykke på det blå flagget fremfor hovedkvarteret mitt.

en: Build a flag to divide the road to the lumberjack
nb: Plant et flagg for å dele opp veien til tømmerhuggeren

en: Build a Flag on the Road
nb: Plant et flagg på veien

en: Placing Another Flag
nb: Plante et annet flagg

en: The Construction Site
nb: Byggeplassen

en: The first one is to use the cursor keys on your keyboard.
nb: Den første er å bruke piltastene på tastaturet.

en: The second one is the more common and faster one: press-and-hold the right mouse button anywhere on the map, then move your mouse around and you’ll see the view scroll.
nb: Den andre er mer vanlig og raskere, hold nede høyre musetast et sted på kartet og flytt musen for å navigere deg rundt på kartet.

en: Learn to use the minimap
nb: Bruk av minikartet

en: Moving Your View
nb: Flytte synsfeltet

en: The minimap shows the complete map in miniature. You can directly jump to any field by left-clicking on it. You can also toggle buildings, roads, flags and player indicators on and off inside the minimap.
nb: Minikartet viser deg hele kartet i miniatyr. Du kan hoppe direkte til ethvert sted ved å klikke på det. Du kan også veksle mellom å vise bygninger, veier, flagg og spillerområder eller ikke på minikartet.

en: Onward to the Quarry
nb: Videre til steinbruddet

en: Great. Now about that quarry…
nb: Flott. Så var det det steinbruddet...

en: Build a quarry next to the rocks
nb: Bygg et steinbrudd ved siden av steinene

en: Build a Quarry
nb: Bygg et steinbrudd

en: There are some rocks to the west of your headquarters. Build a quarry right next to them.
nb: Det er noen steiner vest for hovedkvarteret ditt. Bygg et steinbrudd like ved.

en: How to Build a Quarry
nb: Hvordan bygge et steinbrudd

en: Everything can be built on the green house symbol.
nb: Der det grønne huset vises, kan alt bygges.

en: Everything except for big buildings can be built on a yellow house symbol.
nb: Alt, unntatt de største bygningene kan bygges der man har et gult hus.

en: Red building symbols can only hold small buildings and flags.
nb: Røde bygnings-symboler har kun plass til små bygninger og flagg.

en: If you place something on a field, the surrounding fields might have less space for holding buildings, so choose your fields wisely.
nb: Når du plasserer noe et sted, kan feltene rundt få mindre
    plass for andre bygninger, så velg steder med omhu.

en: Road Building
nb: Veibygging

en: The terrain is flat here. Your carriers will be very swift on this terrain.
nb: Terrenget er flatt her. Bærerne dine vil være veldig raske i dette terrenget.

en: Archive all messages in your inbox
nb: Arkiver alle meldingene i innboksen din

en: Archive Your Inbox Messages
nb: Arkivere meldingene i innboksen

en: Archive all your messages in your inbox now.
nb: Arkiver alle meldingene i innboksen din.

en: Messages
nb: Meldinger

en: Introducing Messages
nb: Introduksjon til meldinger

en: Close the messages window
nb: Lukke vinduet med meldinger

en: Close the Messages Window
nb: Lukke vinduet med meldinger

en: Close the messages window now by right-clicking into it.
nb: Lukk «Meldinger»-vinduet nå ved å høyreklikke på det.

en: Closing Windows
nb: Lukke vinduer

en: Messages Arrived!
nb: Melding mottatt!

en: Conclusion
nb: Konklusjon

en: Thanks for playing this tutorial. Enjoy Widelands and remember to visit us at
nb: Takk for at du spilte gjennom innføringen. Vi håper du liker Widelands og husk du kan besøke oss på
