Widelands - en to nn translation catalogue (11 entries)

en: Welcome to Widelands!
nn: Velkommen til Widelands!

en: Build a flag to divide the road to the lumberjack
nn: Plant eit flag for å dela opp vegen til tømmarhuggaren

en: Everything can be built on the green house symbol.
nn: Alt kan byggast på det grøne husteiknet.

en: Everything except for big buildings can be built on a yellow house symbol.
nn: Alt unntatt store bygg kan byggast på eit gult husteikn.

en: Red building symbols can only hold small buildings and flags.
nn: Raude byggteikn har berre plass til små bygg og flag.

en: Connect the quarry to the headquarters
nn: Kopla steinbrotet til hovudkvarteret

en: The terrain is flat here. Your carriers will be very swift on this terrain.
nn: Terrenget er flatt her.  Berarane dine vil vera veldig raske i dette terrenget.

en: Archive all messages in your inbox
nn: Arkiver alle meldingane i innboksen din

en: Messages
nn: Meldingar

en: Close the messages window
nn: Lukk meldingvindauget

en: Conclusion
nn: Konklusjon
