Widelands - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Build a flag to divide the road to the lumberjack
tr: Oduncuya giden yolu bölmek için bir bayrak ekle

en: Everything can be built on the green house symbol.
tr: Yeşil ev simgesinde herşey inşa edilebilir.

en: Everything except for big buildings can be built on a yellow house symbol.
tr: Sarı ev simgesinde, büyük binalar hariç herşey inşa edilebilir.

en: Connect the quarry to the headquarters
tr: Taş ocağını karargaha bağla

en: Archive all messages in your inbox
tr: Tüm gelen kutusundaki mesajları arşivleyin

en: Close the messages window
tr: Mesaj penceresini kapa

en: Conclusion
tr: Sonuç
