Widelands - en to gl translation catalogue (16 entries)

en: Attack:
gl: Ataque:

en: Defense:
gl: Defensa:

en: Evade:
gl: Esquivar:

en: The Battle Arena
gl: Arena de batalla

en: Enhance Your Fortress
gl: Mellora a fortaleza

en: Enhancing Buildings
gl: Mellorar edificios

en: Citadels can’t be built directly. Instead, you’ll have to construct a fortress first and then enhance it to a citadel. To do so, click on the fortress, then choose the ‘Enhance to Citadel’ button.
gl: As cidadelas non se poden construír directamente. Hai que construír unha fortaleza primeiro e logo convertela nunha cidadela. Para iso, preme na fortaleza e logo no botón para convertela nunha cidadela.

en: Enhance your fortress to a citadel
gl: Converte a fortaleza nunha cidadela

en: Enhance your fortress to a mighty citadel.
gl: Converte a túa fortaleza nunha resistente cidadela.

en: The citadel can house 12 soldiers, and it is the biggest military building the Barbarians can build. It also costs a lot of resources and takes a long time to build. It is most suited to guard strategically important points like constricted points or mountains.
gl: Unha cidadela pode albergar unha ducia de soldados e trátase da instalación militar máis grande dos bárbaros. Os seus custos son elevados, e construíla leva un tempo ademais. Cómpre construíla en zonas de especial importancia estratexia como puntos estreitos ou montañas.

en: Defeat the Enemy
gl: Derrota o inimigo

en: To attack a building, click on its doors, choose the number of soldiers that you wish to send and click on the ‘Attack’ button.
gl: Para atacar un edificio, preme nas portas, escolle a cantidade de soldados para atacalo, e logo preme no botón de atacar para envialos.

en: Your soldiers will come from all nearby military buildings. Likewise, the defenders will come from all nearby military buildings of the enemy and intercept your forces.
gl: Os teus soldados sairán das instalacións militares das proximidades. Do mesmo xeito, das instalacións militares inimigas dos arredores sairán defensores que se enfrontarán ás túas forzas.

en: Attack and conquer all military buildings of the enemy and destroy their headquarters.
gl: Ataca e conquista todas as instalacións militares do inimigo e destrúe os seus cuarteis.

en: Defeat the enemy tribe
gl: Derrota a tribo inimiga

en: Conclusion
gl: Conclusión
