Widelands - en to nb translation catalogue (8 entries)

en: Introduction
nb: Introduksjon

en: Soldiers, Training and Warfare
nb: Soldater, trening og krigføring

en: Attack:
nb: Angrip:

en: Evade:
nb: Unnvik:

en: Attack and conquer all military buildings of the enemy and destroy their headquarters.
nb: Angrip og erobre alle fiendtlige militære bygninger og ødelegg fiendens hovedkvarter.

en: Defeat Your Enemy
nb: Vinn over fienden din

en: Defeat the enemy tribe
nb: Vinn over den andre stammen

en: Conclusion
nb: Konklusjon
