Widelands - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Seafaring
ar: الإبحار

en: Seafaring Tutorial
ar: الدرس التعليمي عن الإبحار

en: Ports
ar: المرافئ

en: Building ports
ar: بِناء المرافئ

en: How to build a port
ar: كيف تبني مرفئ

en: Build a port
ar: إبني مرفئ

en: You always need a port when you want to transport wares with a ship.
ar: أنت دائماً تحتاج مرفئ عندما تريد أن تنقل البضائع مع سفينة.

en: Constructing ships
ar: يبني السفن

en: Let’s build ships
ar: هيا لنبني السفن

en: Waiting for the ships
ar: إنتظر السفن
