Widelands - en to br translation catalogue (16 entries)

en: Seafaring
br: Buhez Merdeer

en: Seafaring Tutorial
br: Tutorial ar Vuhez-Verdeer

en: The Northern Part
br: Lodenn an Hanternoz

en: Ports
br: Porzhioù

en: Building ports
br: Sevel porzhioù-mor

en: How to build a port
br: Penaos sevel ur porzh

en: Build a port
br: Savit ur porzh-mor

en: Constructing ships
br: Sevel listri

en: Let’s build ships
br: Deomp da sevel listri

en: Ships
br: Listri

en: Construct two ships
br: Savit daou lestr

en: No Iron
br: Tamm houarn ebet

en: We lack iron
br: Mankout a ra deomp houarn

en: Iron Mine
br: Mengleuz houarn

en: Build an iron mine on the island
br: Savit ur mengleuz houarn war an enezenn

en: Congratulations
br: Gourc'hemennoù
