Widelands - en to br translation catalogue (14 entries)

en: Your Economy and its Settings
br: Ho armezh hag e zibarzhioù

en: Economy
br: Armezh

en: A Peaceful Land
br: Ur Vro Beoc'hus

en: An accident
br: Ur Gwallzarvoud

en: The Tavern is Burning!
br: Emañ o teviñ an davarn!

en: Open the building statistics window
br: Digorit prenestr stadegoù ar savadur

en: Building statistics
br: Stadegoù ar Savadur

en: Check out your taverns
br: Gwiriekait ho tavarnioù

en: Building Statistics
br: Stadegoù ar savadur

en: You closed the building statistics window!
br: Serret ho peus prenestr stadegoù ar savadur!

en: Open the building statistics window again
br: Digorit en-dro prenestr stadegoù ar savadur

en: Build at least two taverns.
br: Savit div davarn da nebeutañ.

en: New taverns
br: Tavarnioù nevez

en: We need new taverns
br: Ezhomm hon eus tavarnioù ouzhpenn
