Widelands - en to la translation catalogue (20 entries)

en: License
la: Licentia

en: Developers
la: Elaboratores

en: Widelands Development Team
la: Concilium Widelands ludum fingens

en: Check out the Widelands project homepage:
la: Vide nostram paginam domesticam ludi Widelands:

en: Reporting Bugs
la: Emenda nuntiandi

en: Campaign Story
la: Fabula contentionis

en: Coders
la: Scriptores

en: Documentation, Help and Wiki
la: Documenta, adiutatum, vici

en: Elders
la: Patres

en: Empire
la: Imperium

en: Graphicians
la: Pictores

en: Graphics
la: Imagines

en: Homepage
la: Pagina domestica

en: Maps and Missions
la: Tabulae missusque

en: Musicians
la: Musici

en: Other
la: Altera

en: Sound
la: Sonus

en: Sound Effects
la: Sonitus

en: Online Help
la: Adiutorium interretialis

en: Be sure to send a geologist to survey sites before building a well or a mine.
la: Ante metalla seu fontis aedificium construenda mitte geologum, ut materies quaerat.
