Widelands - en to gd translation catalogue (1433 entries)

note: * TRANSLATORS: Concatenate the last 2 items on a list. * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s & %2$s
gd: %1$s ⁊ %2$s

note: * TRANSLATORS: Join the last 2 items on a list with "or". * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s or %2$s
gd: %1$s no %2$s

note: * TRANSLATORS: Concatenate the last 2 items on a list. * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s and %2$s
gd: %1$s ’s %2$s

note: TRANSLATORS: Short for "Not enough space"
en: No Space
gd: Gainnead rùim

en: Some of your starting buildings didn’t have enough room and weren’t built. You are at a disadvantage with this; consider restarting this map with a fair starting condition.
gd: Cha robh rùm gu leòr ann airson cuid dhe na togalaichean tòiseachaidh agad is cha deach an togail. Cuiridh seo èis ort; saoil an tòisich thu air a’ mhapa seo a-rithist le cumhan tòiseachaidh cothromach?

en: Not enough space
gd: Chan eil rùm gu leòr ann

en: No rocks nearby
gd: Chan eil carraig am fagas

en: There are no rocks near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
gd: Chan eil carraigean faisg ort. Air an adhbhar sin, gheibh thu barrachd stòrais airson an eaconamaidh agad a stèidheachadh.

en: No trees nearby
gd: Chan eil craobh am fagas

en: There are no trees near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
gd: Chan eil craobhan faisg ort. Air an adhbhar sin, gheibh thu barrachd stòrais airson an eaconamaidh agad a stèidheachadh.

en: Status
gd: Staid

en: New Objective
gd: Amas ùr

en: New Objectives
gd: Amasan ùra

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: No AI
gd: Gun IF

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Normal AI
gd: IF àbhaisteach

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Weak AI
gd: IF lag

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Very Weak AI
gd: IF glè lag

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: false
gd: breug

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: true
gd: fìor

note: * TRANSLATORS: January. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jan
gd: Faoi

note: * TRANSLATORS: February. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Feb
gd: Gearr

note: * TRANSLATORS: March. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Mar
gd: Màrt

note: * TRANSLATORS: April. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Apr
gd: Gibl

note: * TRANSLATORS: May. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: May
gd: Cèit

note: * TRANSLATORS: June. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jun
gd: Ògmh

note: * TRANSLATORS: July. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jul
gd: Iuch

note: * TRANSLATORS: August. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Aug
gd: Lùn

note: * TRANSLATORS: September. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Sep
gd: Sult

note: * TRANSLATORS: October. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Oct
gd: Dàmh

note: * TRANSLATORS: November. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Nov
gd: Samh

note: * TRANSLATORS: December. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language.
en: Dec
gd: Dùbh

note: * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the editor * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the game
en: Main Menu
gd: Am prìomh chlàr-taice

note: * TRANSLATORS: Title for the tool menu button in the editor
en: Tools
gd: Innealan

note: * TRANSLATORS: Title for a menu button in the editor. This menu will show/hide building spaces, animals, immovables, resources * TRANSLATORS: Title for a menu button in the game. This menu will building spaces, census, status, etc.
en: Show / Hide
gd: Seall / Falaich

en: Tool size
gd: Meud nan inneal

en: Undo
gd: Neo-dhèan

en: Redo
gd: Ath-dhèan

en: Help
gd: Cobhair

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Map
gd: Mapa ùr

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Random Map
gd: Mapa tuaireamach ùr

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Load Map
gd: Luchdaich mapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Save Map
gd: Sàbhail am mapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Map Options
gd: Roghainnean a’ mhapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Exit Editor
gd: Fàg an deasaiche

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Change height
gd: Atharraich an àirde

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the change height tool in the editor
en: Change the terrain height
gd: Atharraich àirde a’ chrutha-thìre

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Random height
gd: Àirde thuaireamach

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the random height tool in the editor
en: Set the terrain height to random values
gd: Suidhich àirde a’ chrutha-thìre air luachan tuaireamach

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Terrain
gd: Cruth-tìre

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the terrain tool in the editor
en: Change the map’s terrain
gd: Atharraich cruth-tìre a’ mhapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Immovables
gd: Nithean do-ghluasad

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the immovables tool in the editor
en: Add or remove immovables
gd: Cuir ris no thoir air falbh nithean do-ghluasad

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Animals
gd: Beathaichean

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the animals tool in the editor
en: Add or remove animals
gd: Cuir ris no thoir air falbh beathaichean

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Resources
gd: Stòrasan

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the resources tool in the editor
en: Set or change resources
gd: Suidhich no atharraich stòras

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Port spaces
gd: Raointean puirt

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the port spaces tool in the editor
en: Add or remove port spaces
gd: Cuir ris no thoir air falbh raointean puirt

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Players
gd: Cluicheadairean

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Set number of players and their names, tribes and starting positions
gd: Suidhich an àireamh de chluicheadairean agus na h-ainmean, treubhan is ionadan tòiseachaidh aca

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map origin
gd: Ionad tùsail a’ mhapa

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map origin tool in the editor
en: Set the position that will have the coordinates (0, 0). This will be the top-left corner of a generated minimap.
gd: Suidhich an t-ionad aig am bi an càraid-àireimh (0, 0). ’S e seo a bhios an oisean clì gu h-àrd aig a’ mheanbh-mhapa a thèid a ghintinn.

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map size
gd: Meud a’ mhapa

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Change the map’s size
gd: Atharraich meud a’ mhapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Information
gd: Fiosrachadh

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map information tool in the editor
en: Click on a field to show information about it
gd: Briog air raon a dh’fhaighinn fiosrachadh mu dhèidhinn

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether building spaces are * shown * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether
en: Hide Building Spaces
gd: Falaich na h-ionadan togail

en: Show Building Spaces
gd: Seall na h-ionadan togail

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether the map grid is shown
en: Hide Grid
gd: Falaich an griod

en: Show Grid
gd: Seall an griod

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether immovables *  (trees, rocks etc.) are shown
en: Hide Immovables
gd: Falaich na nithean do-ghluasad

en: Show Immovables
gd: Seall na nithean do-ghluasad

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether animals are shown
en: Hide Animals
gd: Falaich na beathaichean

en: Show Animals
gd: Seall na beathaichean

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether resources are shown
en: Hide Resources
gd: Falaich na stòrasan

en: Show Resources
gd: Seall na stòrasan

en: Unsupported Format
gd: Fòrmat ris nach cuir sinn taic

en: Widelands could not load the file "%s". The file format seems to be incompatible.
gd: Cha deach le Widelands am faidhle “%s” a luchdadh. Tha fòrmat an fhaidhle neo-chòrdail a-rèir coltais.

en: Unsaved Map
gd: Mapa gun sàbhaladh

en: The map has not been saved, do you really want to quit?
gd: Cha deach am mapa a shàbhaladh, a bheil thu cinnteach gu bheil thu airson fàgail?

en: Error
gd: Mearachd

en: Loading map “%s”…
gd: A’ luchdadh mapa “%s”…

note: * TRANSLATORS: Default name for new map
en: No Name
gd: Gun ainm

[ctx: author_name]
note: * TRANSLATORS: Map author name when it hasn't been set yet
en: Unknown
gd: Gun urra

en: Loading world…
gd: A’ luchdadh an t-saoghail…

en: Random Player
gd: Cluicheadair tuaireamach

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s …
gd: Làithreach: %s …

note: * TRANSLATORS: Help text in an editor tool
en: Click to select an item. Use the Ctrl key to select multiple items.
gd: Briog gus nì a thaghadh. Cleachd an iuchair Ctrl gus iomadh nì a thaghadh.

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s
gd: Làithreach: %s

en: Field Information
gd: Fiosrachadh an raoin

en: Node
gd: Nòd

en: Coordinates: (%1$i, %2$i)
gd: Co-chomharran: (%1$i, %2$i)

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: small building plot
en: small
gd: beag

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: medium building plot
en: medium
gd: meadhanach

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: big building plot
en: big
gd: mòr

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: space for a flag
en: flag
gd: bratach

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: mine building plot
en: mine
gd: mèinn

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can walk on this terrain * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: walkable
gd: coiseachd

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can swim on this terrain (fish, ships)
en: swimmable
gd: snàmh

en: Caps: %s
gd: Cuingidhean: %s

en: Owned by: Player %u
gd: Le: Cluicheadair %u

en: Owned by: —
gd: Sealbhaiche: —

[ctx: terrain_name]
en: Name: %s
gd: Ainm: %s

note: * TRANSLATORS: "Is" is a list of terrain properties, e.g. "arable, unreachable and * unwalkable". You can also translate this as "Category: %s" or "Property: %s"
en: Is: %s
gd: Seòrsa: %s

note: * TRANSLATORS: Heading for immovables and animals in editor info tool
en: Objects
gd: Nithean

en: Immovable: %s
gd: Nì do-ghluasad: %s

en: Animals: %s
gd: Beathaichean: %s

en: Workers: %s
gd: Luchd-obrach: %s

en: Ships: %s
gd: Longan: %s

en: Map
gd: Mapa

[ctx: map_name]
en: Name: %s
gd: Ainm: %s

en: Players: %u
gd: Cluicheadairean: %u

en: Players: –
gd: Cluicheadairean: –

en: Author: %s
gd: Ùghdar: %s

en: Description: %s
gd: Tuairisgeul: %s

note: * TRANSLATORS: No add-ons enabled
en: (none)
gd: (chan eil gin)

en: Enabled Add-Ons: %s
gd: Na tuilleadan an comas: %s

en: Error!
gd: Mearachd!

note: * TRANSLATORS: Directory name for user maps in map selection
en: My Maps
gd: Na mapaichean agamsa

note: * TRANSLATORS: Directory name for MP Scenarios in map selection
en: Multiplayer Scenarios
gd: Cnàmh-sgeulan ioma-chluicheadair

note: * TRANSLATORS: Directory name for downloaded maps in map selection
en: Downloaded Maps
gd: Mapaichean air an luchdadh a-nuas

note: * TRANSLATORS: The folder that a file will be saved to.
en: Current directory: %s
gd: Am pasgan làithreach: %s

note: * TRANSLATORS: "Display: Original/Localized map/file names"
en: Display
gd: Seall

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: File names
gd: Ainmean faidhle

en: Map names
gd: Ainmean mapa

en: Original map names
gd: Ainmean tùsail nam mapaichean

en: Translated map names
gd: Ainmean mapa air an eadar-theangachadh

en: Click player to remove
gd: Briog air a’ chluicheadair gus a thoirt air falbh

en: Delete
gd: Sguab às

en: Delete this suggested team lineup
gd: Sguab às am moladh sgiobaidhean seo

en: Add a player to this team
gd: Cuir cluicheadair ris an sgioba seo

en: Theme
gd: Ùrlar

en: Add lineup
gd: Cuir moladh sgiobaidhean ris

en: Add another suggested team lineup
gd: Cuir moladh sgiobaidhean eile ris

en: Map name:
gd: Ainm a’ mhapa:

en: Authors:
gd: Ùghdaran:

en: Description:
gd: Tuairisgeul:

en: Hint (optional):
gd: Oidheam (roghainneil):

en: Tags:
gd: Tagaichean:

[ctx: map_theme]
en: (none)
gd: (chan eil gin)

en: Waterway length limit:
gd: Slighe aiseig as fhaide:

note: * TRANSLATORS: Map Options: Waterways are disabled * TRANSLATORS: Placeholder for scroll direction when function should not use scroll wheel
en: Disabled
gd: À comas

en: %u Player | %u Players
gd[0]: %u Chluicheadair
gd[1]: %u Chluicheadair
gd[2]: %u Cluicheadairean
gd[3]: %u Cluicheadair

en: Suggested Teams:
gd: Sgiobaidhean molta:

en: Main Options
gd: Prìomh-roghainnean

en: Tags
gd: Tagaichean

en: Teams
gd: Sgiobaidhean

en: It is not recommended to permit waterway lengths greater than %u
gd: Cha mholamaid gun ceadaich thu slighean aiseig nas fhaide na %u

en: Size: %1% x %2%
gd: Meud: %1% x %2%

en: Create Map
gd: Cruthaich mapa

en: Terrain:
gd: Cruth-tìre:

en: Creating empty map…
gd: A’ cruthachadh mapa falamh…

en: Players:
gd: Cluicheadairean:

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Low
gd: Ìosal

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Medium
gd: Meadhanach

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: High
gd: Àrd

en: Climate
gd: Gnàth-shìde

en: Terrain Distribution
gd: Sgaoileadh a’ chrutha-thìre

en: Water:
gd: Uisge:

en: Land:
gd: Tìr:

en: Wasteland:
gd: Talamh fàs:

en: Mountains:
gd: Beanntan:

en: Island mode
gd: Modh eileanan

en: Random number:
gd: Àireamh thuaireamach:

en: Map ID:
gd: ID a’ mhapa:

en: Random
gd: Air thuaiream

note: * TRANSLATORS: A campaign difficulty
en: Default
gd: Bun-roghainn

en: Alpine
gd: Monadh

en: Atoll
gd: Eileanan

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Wasteland
gd: Talamh fàs

en: Generating random map…
gd: A’ gintinn mapa tuaireamach…

note: * TRANSLATORS: Window title. This is shown after a random map has been created in the editor.
en: Random Map
gd: Mapa tuaireamach

note: * TRANSLATORS: This is shown after a random map has been created in the editor. * TRANSLATORS: You don't need to be literal with your translation, * TRANSLATORS: as long as the user understands that he needs to check the player positions.
en: The map has been generated. Please double-check the player starting positions to make sure that your carriers won’t drown, or be stuck on an island or on top of a mountain.
gd: Tha am mapa air a chruthachadh. Dearbhaich ionadan tòiseachaidh nan cluicheadairean ach nach dèid na giùlanairean agad a bhàthadh ’s nach bi iad glaiste ann an eilean no air mullach beinne.

en: The Widelands Random Map Generator
gd: Gineadair mhapaichean Widelands

en: This map was generated automatically by the Widelands Random Map Generator.
gd: Chaidh am mapa seo a ghintinn gu fèin-obrachail le Gineadair mhapaichean Widelands.

en: Computer %u
gd: Coimpiutair %u

en: Player
gd: Cluicheadair

en: Generate Map
gd: Gin mapa

en: Filename:
gd: Ainm an fhaidhle:

en: Make Directory
gd: Cruthaich pasgan

note: * TRANSLATORS: A folder that hasn't been given a name yet
en: unnamed
gd: gun ainm

en: A file or directory with that name already exists.
gd: Tha faidhle no pasgan ann mu thràth air a bheil an t-ainm seo.

en: Error Creating Directory!
gd: Mearachd le cruthachadh a’ phasgain!

en: Error while creating directory ‘%s’.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ cruthachadh a’ phasgain “%s”.

en: A file with the name ‘%s’ already exists. Overwrite?
gd: Tha faidhle air a bheil “%s” ann mar-thà. A bheil thu airson sgrìobhadh thairis air?

en: Error Saving Map!
gd: Mearachd le sàbhaladh a’ mhapa!

en: Saving the map…
gd: A’ sàbhaladh a’ mhapa…

en: Map saved
gd: Chaidh am mapa a shàbhaladh

en: Enter Directory Name:
gd: Cuir a-steach ainm a’ phasgain:

en: This extension is reserved!
gd: Tha an leudachan seo glèidhte!

en: Width
gd: Leud

en: Height
gd: Àirde

note: * TRANSLATORS: Window title in the editor when a player has selected more than the recommended number of players
en: Too Many Players
gd: Tha cus chluicheadairean ann

note: * TRANSLATORS: Info text in editor player menu when a player has selected more than the recommended number of players. Choice is made by OK/Abort.
en: We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?
gd: Cha mholamaid gun suidhich thu còrr is 8 cluicheadairean ach a chùm deuchainne. A bheil thu cinnteach gu bheil thu ag iarraidh barrachd air 8 cluicheadairean?

note: * TRANSLATORS: Checkbox for: 'We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?'
en: Do not remind me again
gd: Na faighnich dhìom a-rithist

en: Abort
gd: Leig seachad

en: Player Options
gd: Roghainnean nan cluicheadairean

en: Number of players
gd: Àireamh de chluicheadairean

note: * TRANSLATORS: Default player name, e.g. Player 1
en: Player %u
gd: Cluicheadair %u

note: * TRANSLATORS: Header for campaign tribe
en: Tribe
gd: Treubh

[ctx: tribe]
en: Random
gd: Tuaireamach

en: The tribe will be selected at random
gd: Thèid an treubh a thaghadh air thuaiream

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in the editor for using a player's starting position tool
en: Set this player’s starting position
gd: Suidhich ionad tòiseachaidh a’ chluicheadair seo

en: Height Tools Options
gd: Roghainnean nan innealan àirde

en: Increase/Decrease height by:
gd: Meudaich/Lùghdaich an àirde le:

en: Set height to:
gd: Suidhich an àirde air:

note: * TRANSLATORS: Editor change height access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease terrain height
gd: Dèan briogadh air a’ mhapa gus an tìr àrdachadh no Shift + briogadh gus a h-ìsleachadh

note: * TRANSLATORS: Editor set height access key. *
en: Ctrl + Click on the map to set terrain height
gd: Dèan Ctrl + briogadh air a’ mhapa gus àirde na tìre a shuidheachadh

en: Increase/Decrease amount by:
gd: Meudaich/Lùghdaich am meud le:

en: Set amount to:
gd: Suidhich am meud air:

note: * TRANSLATORS: Editor change rseources access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease the amount of the selected resource
gd: Dèan briogadh air a’ mhapa gus an uiread dhen stòras a thagh thu àrdachadh no Shift + briogadh gus ìsleachadh

note: * TRANSLATORS: Editor set rseources access key. *
en: Ctrl + Click on the map to set the amount of the selected resource. This will replace already set resources.
gd: Dèan Ctrl + briogadh air a’ mhapa gus an uiread dhen stòras a thagh thu a shuidheachadh. Thèid na thagh thu a chur an àite stòrasan a chaidh a shuidheachadh roimhe.

en: Random Height Options
gd: Roghainnean na h-àirde tuaireamaiche

en: Minimum height:
gd: As ìsle:

en: Maximum height:
gd: As àirde:

note: * TRANSLATORS: Editor random height access key. *
en: Click on the map to set terrain height to a random value within the specified range
gd: Briog air a’ mhapa gus àirde na tìre a shuidheachadh air luach tuaireamach am broinn na rainse

en: Fixed height
gd: Àirde shocraichte

en: Resize
gd: Ath-mheudaich

en: Select the new map size, then click the map to split it at the desired location. When increasing the map size, new columns/rows will be inserted to the east/south of the selected point. When shrinking the map, the desired number of columns/rows will be removed from the east/south of the splitting location.
gd: Tagh meud a’ mhapa is briog air a’ mhapa an uairsin ’ga sgoltadh air an ionad a thogras tu. Ma mheudaicheas tu am mapa, thèid colbhan ’s ràghan ùra a chur a-steach gu ear-dheas air an ionad a thaghas tu. Nuair a chrùbas tu am mapa, thèid an àireamh de cholbhan ’s ràghan a thagh thu a thoirt air falbh gu ear-dheas o ionad an sgoiltidh.

en: Tool Size
gd: Meud nan inneal

en: Loading game: %1$s (%2$u/%3$d)
gd: A’ luchdadh a’ gheama: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Elemental data
gd: Dàta bunasach

en: Economies
gd: Eaconamaidhean

en: AI
gd: IF

en: Command queue
gd: Ciutha nan àitheantan

en: Messages
gd: Teachdaireachdan

en: Finishing
gd: ’Ga choileanadh

en: Saving game: %1$s (%2$d/%3$d)
gd: A’ sàbhaladh a’ gheama: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving game…
gd: A’ sàbhaladh a’ gheama gu fèin-obrachail…

en: Interactive player
gd: An cluicheadair eadar-ghnìomhach

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won't work because we were unable to detect the shading language version.
gd: Chan obraich Widelands o nach deach againn mothachadh air dè an tionndadh dhen chànan sgàilidh a th’ agad.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: There is an unknown problem with reading the information from the graphics driver.
gd: Thachair duilgheadas nach aithne dhuinn le leughadh an fhiosrachaidh o dhràibhear na grafaigeachd.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won't work because we were unable to detect the OpenGL version.
gd: Chan obraich Widelands o nach deach againn mothachadh air dè an tionndadh dhe OpenGL a th’ agad.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won’t work because your graphics driver is too old.
gd: Chan obraich Widelands on a tha dràibhear na grafaigeachd agad ro shean.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: The %1$u version needs to be version %2$u.%3$u or newer.
gd: Feumaidh tionndadh %1$u a bhith ’na thionndadh %2$u.%3$u no nas ùire.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: The %1$s needs to be version %2$u.%3$u or newer.
gd: Feumaidh %1$s a bhith ’na thionndadh %2$u.%3$u no nas ùire.

en: Shading Language
gd: An cànan sgàilidh

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Part of tooltip entry for characters in illegal filenames. replaces the * blank space in a list of illegal characters
en: blank space
gd: geal-spàs

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip entry for characters in illegal filenames. *  %s is a list of illegal characters
en: %s at the start of the filename
gd: %s aig toiseach ainm faidhle

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip entry for characters in illegal filenames. * %s is a list of illegal characters
en: %s anywhere in the filename
gd: %s àite sam bith san ainm fhaidhle

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip header for characters in illegal filenames. * This is followed by a list of bullet points
en: The following characters are not allowed:
gd: Seo na caractaran nach eil ceadaichte:

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: yes
gd: tha

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: on
gd: air

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: no
gd: chaneil

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: off
gd: dheth

en: Tribes
gd: Treubhan

en: World
gd: Saoghal

en: Script
gd: Sgriobt

en: Map Set
gd: Seata mhapaichean

note: * TRANSLATORS: Header for campaign name
en: Campaign
gd: Iomairt

en: Win Condition
gd: Cumha buaidhe

en: Starting Condition
gd: Cumha tòiseachaidh

en: No conflicts
gd: Gun chòmhstri

en: %1$s (expected version %2$s, found %3$s)
gd: %1$s (an dùil air tionndadh %2$s, chaidh %3$s a lorg)

en: %1$s, %2$s (expected version %3$s, found %4$s)
gd: %1$s, %2$s (an dùil air tionndadh %3$s, chaidh %4$s a lorg)

en: %1$u add-on with wrong version: %2$s | %1$u add-ons with wrong version: %2$s
gd[0]: Tha an tionndadh ceàrr aig %1$u tuilleadan: %2$s
gd[1]: Tha an tionndadh ceàrr aig %1$u thuilleadan: %2$s
gd[2]: Tha an tionndadh ceàrr aig %1$u tuilleadain: %2$s
gd[3]: Tha an tionndadh ceàrr aig %1$u tuilleadan: %2$s

en: %1$u missing add-on: %2$s | %1$u missing add-ons: %2$s
gd[0]: Tha %1$u tuilleadan a dhìth: %2$s
gd[1]: Tha %1$u thuilleadan a dhìth: %2$s
gd[2]: Tha %1$u tuilleadain a dhìth: %2$s
gd[3]: Tha %1$u tuilleadan a dhìth: %2$s

en: %s (missing)
gd: %s (a dhìth)

en: %1$s, %2$s (missing)
gd: %1$s, %2$s (a dhìth)

en: %1$s and %2$s: %3$s
gd: %1$s ’s %2$s: %3$s

en: %u missing add-on | %u missing add-ons
gd[0]: Tha %u tuilleadan a dhìth
gd[1]: Tha %u thuilleadan a dhìth
gd[2]: Tha %u tuilleadain a dhìth
gd[3]: Tha %u tuilleadan a dhìth

en: %u add-on with wrong version | %u add-ons with wrong version
gd[0]: Tha an tionndadh ceàrr aig %u tuilleadan
gd[1]: Tha an tionndadh ceàrr aig %u thuilleadan
gd[2]: Tha an tionndadh ceàrr aig %u tuilleadain
gd[3]: Tha an tionndadh ceàrr aig %u tuilleadan

note: * TRANSLATORS: This map or savegame uses no add-ons
en: None
gd: Chan eil gin

en: %1$s<br>· %2$s (version %3$s)
gd: %1$s<br>· %2$s (tionndadh %3$s)

en: Creating player %d…
gd: A’ cruthachadh cluicheadair %d…

en: Postloading world and tribes…
gd: Ag iar-luchdadh an t-saoghail ’s nan treubhan…

en: Cleaning up for loading: Map objects (1/3)
gd: ’Ga sgioblachadh a chùm luchdaidh: Nithean a’ mhapa (1/3)

en: Cleaning up for loading: Players (2/3)
gd: ’Ga sgioblachadh a chùm luchdaidh: Cluicheadairean (2/3)

en: Cleaning up for loading: Map (3/3)
gd: ’Ga sgioblachadh a chùm luchdaidh: Am mapa (3/3)

note: * TRANSLATORS: Win condition for this game has not been set.
en: Not set
gd: Gun chumha

en: Preloading map…
gd: A’ ro-luchdadh a’ mhapa…

en: Initializing game…
gd: A’ rèiteachadh a’ gheama…

note: * TRANSLATORS: All players (plural)
en: Creating player infrastructure…
gd: A’ cruthachadh bun-structar nan cluicheadairean…

en: Missing starting position
gd: Tha ionad tòiseachaidh a dhìth

en: Widelands could not start the game, because player %u has no starting position.
    You can manually add a starting position with the Widelands Editor to fix this problem.
gd: Cha b’ urrainn do Widelands an geama a thòiseachadh air sgàth ’s nach eil ionad tòiseachaidh aig cluicheadair %u.
    ’S urrainn dhut ionad tòiseachaidh a cur ris a làimh leis an deasaiche Widelands gus an duilgheadas seo a chàradh.

en: Trade Offer
gd: Tairgse-mhalairt

en: This market has received a new trade offer.
gd: Fhuair a’ mhargaid seo tairgse airson malart ùr.

en: This game was saved using an older version of Widelands and cannot be loaded anymore, or it’s a new version that can’t be handled yet.
gd: Chaidh an geama a shàbhaladh le seann-tionndadh de Widelands is cha ghabh a luchdadh tuilleadh no ’s e tionndadh ùr a th’ ann nach urrainn dhuinn làimhseachadh fhathast.

en: File successfully saved!
gd: Chaidh am faidhle a shàbhaladh!

en: Backup file ‘%s’ could not be deleted.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn faidhle lethbhreac-glèidhidh “%s” a sguabadh às.

en: Directory ‘%s’ could not be created!
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am pasgan “%s” a chruthachadh!

en: File ‘%s’ could not be removed!
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” a thoirt air falbh!

en: Try saving under a different name!
gd: Feuch an sàbhail thu le ainm eile e!

en: Error writing data to file ‘%s’!
gd: Mearachd a’ sgrìobhadh dàta dhan fhaidhle “%s”!

en: Saved file may be corrupt!
gd: Dh’fhaoidte gu bheil am faidhle sàbhalaidh coirbte!

en: File ‘%s’ could not be restored!
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” aiseag!

en: Backup file ‘%s’ will be available for some time.
gd: Bidh am faidhle lethbhreac-glèidhidh “%s” ri fhaighinn greis.

en: File ‘%s’ was restored from backup.
gd: Chaidham faidhle “%s” aiseag on lethbhreac-ghlèidhidh.

en: An unexpected error occurred:
gd: Thachair mearachd air nach robh dùil:

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Summer
gd: Samhradh

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Winter
gd: Geamhradh

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Desert
gd: Fàsach

en: No description defined
gd: Cha deach tuairisgeul a mhìneachadh

en: %i%% built
gd: ’Ga thogail: %i%%

en: %u%% dismantled
gd: %u%% dheth às a chèile

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite lost (taken/destroyed by enemy)
en: Lost!
gd: Air a chall!

en: Militarysite lost!
gd: Chaill thu togalach!

note: * TRANSLATORS: Message title. * TRANSLATORS: If you run out of space, you can also translate this as "Success!"
en: Enemy Defeated!
gd: Buaidh!

en: Enemy at site defeated!
gd: Cheannsaich thu togalach!

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite is being attacked
en: Attack!
gd: Fo ionnsaigh!

en: You are under attack
gd: Tha thu fo ionnsaigh

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the ware * '%s'
en: the economy needs the ware ‘%s’
gd: gu bheil an eaconamaidh feumach air a’ bhathar “%s”

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy doesn't need the * ware '%s'
en: the economy doesn’t need the ware ‘%s’
gd: nach eil an eaconamaidh feumach air a’ bhathar “%s”

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the worker * '%s'
en: the economy needs the worker ‘%s’
gd: gu bheil an eaconamaidh feumach air an neach-obrach “%s”

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... * TRANSLATORS:      ... because the economy doesn’t need the worker '%s'
en: the economy doesn’t need the worker ‘%s’
gd: nach eil an eaconamaidh feumach air an neach-obrach “%s”

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building has the following wares: %s
gd: gu bheil am bathar seo aig an togalach: %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building doesn’t have the following wares: %s
gd: nach eil am bathar seo aig an togalach: %s

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because a worker needs experience'.
en: a worker needs experience
gd: gu bheil eòlas a dhìth air neach-obrach

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because the workers need no experience'.
en: the workers need no experience
gd: nach eil eòlas a dhìth air an luchd-obrach

note: * TRANSLATORS: "Did not start working because the economy needs the ware '%s'" * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: For this example, this is what's in the place holders: * TRANSLATORS:    %1$s = "working" * TRANSLATORS:    %2$s = "3x w
en: Did not start %1$s because %2$s
gd: Cha do thòisich sinn air %1$s air sgàth ’s %2$s

note: * TRANSLATORS: "Completed working because the economy needs the ware '%s'"
en: Completed %1$s because %2$s
gd: Shoirbhich leinn %1$s air sgàth ’s %2$s

note: * TRANSLATORS: "Skipped working because the economy needs the ware '%s'"
en: Skipped %1$s because %2$s
gd: Leig sinn seachad %1$s air sgàth ’s %2$s

note: * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because fish, meat or pitta bread is missing'
en: %s is missing | %s are missing
gd[0]: gu bheil %s a dhìth
gd[1]: gu bheil %s a dhìth
gd[2]: gu bheil %s a dhìth
gd[3]: gu bheil %s a dhìth

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares. String is fetched according to total amount of wares.
en: Produced %s | Produced %s
gd[0]: Chaidh %s a shaothrachadh
gd[1]: Chaidh %s a shaothrachadh
gd[2]: Chaidh %s a shaothrachadh
gd[3]: Chaidh %s a shaothrachadh

note: * TRANSLATORS: %s is a list of workers. String is fetched according to total amount of workers.
en: Recruited %s | Recruited %s
gd[0]: Chaidh %s a thrusadh
gd[1]: Chaidh %s a thrusadh
gd[2]: Chaidh %s a thrusadh
gd[3]: Chaidh %s a thrusadh

en: No soldier found for this training level!
gd: Cha deach saighdear airson an leibheil de dh’oideachadh seo a lorg!

note: * TRANSLATORS: Success message of a trainingsite '%s' stands for the description of the * training program, e.g. Completed upgrading soldier evade from level 0 to level 1
en: Completed %s
gd: Chaidh %s a choileanadh

en: (stopped)
gd: (’na stad)

en: Can’t find any more resources!
gd: Cha deach stòras a lorg tuilleadh!

en: Port Space
gd: Raon puirt

en: Port Space Found
gd: Chaidh raon airson port a lorg

en: An expedition ship found a new port build space.
gd: Lorg triall luinge raon ùr gus port a thogail.

en: Island Circumnavigated
gd: Tha eilean air iom-sheòladh

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: A ship has circumnavigated an island and is waiting for orders
en: Waiting
gd: A’ feitheamh

en: An expedition ship sailed around its island without any events.
gd: Sheòl triall luinge timcheall air eilean gun tachartas sam bith.

en: Coast Reached
gd: Chaidh oirthir a ruigsinn

note: * TRANSLATORS: A ship has discovered land
en: Land Ahoy!
gd: Tìr air fàire!

en: An expedition ship reached a coast and is waiting for further commands.
gd: Ràinig triall luinge oirthir is e a’ feitheamh air òrduighean ùra.

en: New port construction site is gone
gd: Chailleadh làrach togail puirt ùr

en: Port Lost!
gd: Port air a chall!

en: Unloading of wares failed, expedition is cancelled now.
gd: Chaidh sgur dhen triall on a dh’fhàillig le dì-luchdadh a’ bhathair.

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: Ship expedition ready
en: Expedition
gd: Triall

en: Expedition Ready
gd: Tha triall deiseil

en: An expedition ship is waiting for your commands.
gd: Tha triall luinge a’ feitheamh air d’ òrduighean.

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is currently transporting wares.
en: Shipping
gd: Ag aiseag

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is ready to transport wares, but has * nothing to do.
en: Empty
gd: Falamh

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is waiting for your commands.
en: Waiting
gd: A’ feitheamh

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is scouting for port spaces.
en: Scouting
gd: A’ rùrachadh

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition has found a port space.
en: Port Space Found
gd: Air raon puirt a lorg

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is unloading wares/workers to build a * port.
en: Founding a Colony
gd: A’ tuineachadh

en: Logic error
gd: Mearachd na loidsig

note: * TRANSLATORS: Example: Loading Barbarians: Buildings (2/6)
en: Loading %1%: %2% (%3%/%4%)
gd: A’ luchdadh %1%: %2% (%3%/%4%)

en: Ships
gd: Longan

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Wares
gd: Bathar

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is more than 1 worker. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers
gd: Luchd-obrach

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Buildings
gd: Togalaichean

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker missing
en: Worker missing
gd: Tha neach-obrach a dhìth

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker missing. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers missing
gd: Tha luchd-obrach a dhìth

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker coming
en: Worker is coming
gd: Tha neach-obrach a’ tighinn

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker coming. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers are coming
gd: Tha luchd-obrach a’ tighinn

en: A new port was added to your economy.
gd: Chaidh port ùr a chur ris an eaconamaidh agad.

en: A new headquarters was added to your economy.
gd: Chaidh prìomh-àras ùr a chur ris an eaconamaidh agad.

en: A new warehouse was added to your economy.
gd: Chaidh taigh-stòrais ùr a chur ris an eaconamaidh agad.

note: * TRANSLATORS: Message header, short for "Waterway Destroyed" (not much space * available)
en: Waterway
gd: Slighe aiseig

en: Waterway destroyed
gd: Chaidh slighe aiseig a mhilleadh

en: A waterway had to be destroyed to make room for your new port dock.
gd: Bha againn ri slighe aiseig a mhilleadh ach an ruig na longan am port ùr agad.

en: A geologist found resources.
gd: Tha clach-eòlaiche air stòras a lorg.

en: Your %s can’t find a way home and will likely die.
gd: Chan urrainn dhan %s agad slighe dhachaigh a lorg is feumaidh gum faigh e bàs.

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is 1 worker
en: Worker
gd: Neach-obrach

en: Worker got lost!
gd: Chaidh neach-obrach air chall!

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: arable
gd: talamh-àitich

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: navigable
gd: seòladh

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unreachable
gd: do-ruigsinneach

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: mineable
gd: mèinnearachd

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unwalkable
gd: do-choiseach

en: A map file is invalid:
    %s
gd: Tha faidhle a’ mhapa seo mì-dhligheach:
    %s

en: This objective has no description.
gd: Chan eil tuairisgeul aig an amas seo.

[ctx: shipname]
en: Ship %d
gd: Long %d

en: End of Replay
gd: Deireadh na h-ath-chluiche

en: The end of the replay has been reached and the game has been paused. You may unpause the game and continue watching if you want to.
gd: Ràinig sinn deireadh na h-ath-chluiche is chaidh an geama a chur ’na stad. ’S urrainn dhut an geama a chur a’ dol a-rithist is leantainn air adhart a’ coimhead air ma thogras tu.

en: Saving game…
gd: A’ sàbhaladh a’ gheama…

en: Saving failed!
gd: Dh’fhàillig leis an t-sàbhaladh!

en: Game saved
gd: Chaidh an geama a shàbhaladh

en: Saving map: %1$s (%2$d/%3$d)
gd: A’ sàbhaladh a’ mhapa: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving map…
gd: A’ sàbhaladh a’ mhapa gu fèin-obrachail…

en: Heights
gd: Àirdean

en: Terrains
gd: Cruthan-tìre

en: Starting positions
gd: Ionadan tòiseachaidh

en: Map version
gd: Tionndadh a’ mhapa

en: Building restrictions
gd: Cuingeachaidhean togail

en: Flags
gd: Brataich

en: Roads and waterways
gd: Rathaidean agus slighean aiseig

en: Map objects
gd: Nithean a’ mhapa

en: Win condition
gd: Cumha na buaidhe

en: Flag details
gd: Fiosrachadh nam bratach

en: Road and waterway details
gd: Fiosrachadh nan rathaidean agus nan slighean aiseig

en: Building details
gd: Fiosrachadh nan togalaichean

en: Territory
gd: Cruth-tìre

en: Vision
gd: Lèirsinn

en: Scripting
gd: Sgriobtadh

en: Objectives
gd: Amasan

en: Images
gd: Dealbhan

en: Minimap
gd: Meanbh-mhapa

en: The engine received a SIGABRT signal which was most likely triggered by a corrupted savegame. No solution for this bug has been implemented yet. We are sorry, but this savegame seems to be broken beyond repair.
gd: Fhuair an einnsean siognail SIGABRT is sinn an dùil gun do dh’adhbharaich faidhle geama coirbte seo. Chan eil fuasgladh againn airson a’ bhuga seo fhathast. Tha sinn duilich ach cha ghabh an geama a chàradh.

en: Loading map…
gd: A’ luchdadh a’ mhapa…

en: Bluebyte Settlers II Map. No comment defined!
gd: Mapa Bluebyte Settlers II. Cha deach beachd a mhìneachadh!

en: Loading map: %1$s (%2$u/%3$d)
gd: A’ luchdadh a’ mhapa: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Territories
gd: Cruthan-tìre

en: Initializing flags
gd: A’ suidheachadh nam bratach

en: Initializing roads and waterways
gd: A’ suidheachadh nan rathaidean agus nan slighean aiseig

en: Initializing buildings
gd: A’ suidheachadh nan togalaichean

en: Initializing map objects
gd: A’ suidheachadh nithean a’ mhapa

en: Checking map
gd: A’ dearbhadh a’ mhapa

en: Preparing game…
gd: Ag ullachadh a’ gheama…

en: Could not establish connection to host
gd: Cha b’ urrainn dhuinn ceangal a dhèanamh ris an òstair

en: Widelands could not establish a connection to the given address. Either no Widelands server was running at the supposed port or the server shut down as you tried to connect.
gd: Cha deach le Widelands ceangal a dhèanamh ris an t-seòladh shònraichte. Cha robh frithealaiche Widelands a’ ruith aig a’ phort sin air neo chaidh am frithealaiche a dhùnadh sìos fhad ’s a bha thu a’ feuchainn ri ceangal.

en: %u add-on mismatch detected:
     | %u add-on mismatches detected:
gd[0]: Tha %u tuilleadan nach eil a-rèir a chèile:
gd[1]: Tha %u thuilleadan nach eil a-rèir a chèile:
gd[2]: Tha %u tuilleadain nach eil a-rèir a chèile:
gd[3]: Tha %u tuilleadan nach eil a-rèir a chèile:

en: %1$s
    · ‘%2$s’ required by host not found
gd: %1$s
    · Tha an t-òstair feumach air ‘%2$s’ ach cha deach a lorg

en: %1$s
    · ‘%2$s’ installed at version %3$s but host uses version %4$s
gd: %1$s
    · Chaidh tionndadh %3$s dhe ‘%2$s’ a stàladh ach tha an t-òstair a’ cleachdadh tionndadh %4$s

en: /me ’s file failed md5 checksumming.
gd: /me, cha choilean am faidhle agad an àireamh dhearbhaidh md5.

en: /me checked the received file. Although md5 check summing succeeded, I can not handle the file.
gd: /me, dhearbhaich thu am faidhle a fhuair thu. Ged an do shoirbhich leis an àireamh dearbhaidh md5, chan urrainn dhomh am faidhle a làimhseachadh.

en: Disconnected
gd: Gun cheangal

en: The connection with the host was lost for the following reason:
    %s
gd: Chaill sinn an ceangal dhan òstair air an adhbhar seo:
    %s

en: Available host commands are:
gd: Seo àitheantan an òstair a bhios ri làimh:

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /help  -  Shows this help
gd: /help - seall a’ chobhair seo

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /announce <msg>  -  Send a chatmessage as announcement (system chat)
gd: /announce <teachdaireachd> - Cuir teachdaireachd na cabadaich mar bhrath (cabadaich an t-siostaim)

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /warn <name> <reason>  -  Warn the user <name> because of <reason>
gd: /warn <ainm> <adhbhar> - Thoir rabhadh dhan chleachdaiche <ainm> air <adhbhar>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /kick <name> <reason>  -  Kick the user <name> because of <reason>
gd: /kick <ainm> <adhbhar>  -  Thoir a’ bhròg dhan chluicheadair <ainm> air <adhbhar>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /forcePause            -  Force the game to pause.
gd: /forcePause            -  Thoir air a’ gheama stad.

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /endForcedPause        -  Return game to normal speed.
gd: /endForcedPause        -  Aisigidh seo luaths àbhaisteach a’ gheama.

en: Wrong use, should be: /announce <message>
gd: Na cleachd mar sin e, bu chòir dha bith: /announce <teachdaireachd>

en: Wrong use, should be: /warn <name> <reason>
gd: Na cleachd mar sin e, bu chòir dha bith: /warn <ainm> <adhbhar>

en: The client %s could not be found.
gd: Cha deach an cliant %s a lorg.

en: Wrong use, should be: /kick <name> <reason>
gd: Na cleachd mar sin e, bu chòir dha bith: /kick <ainm> <adhbhar>

en: You can not kick yourself!
gd: Chan urrainn dhut a’ bhròg a thoirt dhut fhèin!

en: Are you sure you want to kick %s?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson a’ bhròg a thoirt dha %s?

en: The stated reason was: %s
gd: Seo an t-adhbhar a chuireadh seachad: %s

en: If yes, type: /ack_kick %s
gd: Ma tha, sgrìobh: /ack_kick %s

en: Kick acknowledgement cancelled: No name given!
gd: Chaidh sgur de dhearbhadh a’ bhròig: cha deach ainm a thoirt seachad!

en: Wrong use, should be: /ack_kick <name>
gd: Na cleachd mar sin e, bu chòir dha bith: /ack_kick <ainm>

en: Kick acknowledgement cancelled: Wrong name given!
gd: Chaidh sgur de dhearbhadh a’ bhròig: cha deach an t-ainm ceart a thoirt seachad!

en: Pause was already forced - game should be paused.
gd: Chaidh toirt air a’ gheama stad mar-thà is bu chòir e bhith ’na stad.

en: There is no forced pause - nothing to end.
gd: Cha deach toirt air a’ gheama stad on nach eil dad ri stad ann.

en: Invalid command! Type /help for a list of commands.
gd: Àithne mhì-dhligheach! Sgrìobh /help airson liosta dhe na h-àitheantan.

en: Failed to host the server!
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am frithealaiche òstadh!

en: Widelands could not start hosting a server.
    This should not happen and there is most likely nothing you can do about it. Please report a bug.
gd: Cha b’ urrainn dha Widelands tòiseachadh air frithealaiche òstadh.
    Cha bu chòir seo tachairt agus cha chreid sinn gur urrainn dhut fhèin seo a chàradh. An dèan thu aithris air buga?

en: Failed to start the server!
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am frithealaiche a cur gu dol!

en: Widelands could not start a server.
    Probably some other process is already running a server on our port.
gd: Cha b’ urrainn dha Widelands frithealaiche a cur gu dol.
    ’S dòcha gu bheil pròiseas eile a’ ruith frithealaiche air a’ phort againn mar-thà.

en: %li second | %li seconds
gd[0]: %li diog
gd[1]: %li dhiog
gd[2]: %li diogan
gd[3]: %li diog

en: Widelands could not establish a connection to the given address.
    Either there was no metaserver running at the supposed port or
    your network setup is broken.
gd: Cha deach le Widelands ceangal a dhèanamh ris an t-seòladh shònraichte.
    Cha robh meata-fhrithealaiche a’ ruith aig a’ phort sin air neo
    tha rèiteachadh an lìonraidh agad briste.

en: Users marked with IRC will possibly not react to messages.
gd: Dh’fhaoidte nach freagair daoine le comharra IRC riutha ri teachdaireachdan idir.

en: Successfully reconnected to the metaserver!
gd: Chaidh ceangal ris a’ mheata-fhrithealaiche!

en: Something went wrong: %s
gd: Chaidh rudeigin ceàrr: %s

en: Welcome to the Widelands Metaserver!
gd: Fàilte dhan mheata-fhrithealaiche aig Widelands!

en: You have been logged in as ‘%s’ since your requested name is already in use or reserved.
gd: Chaidh do chlàradh a-steach mar “%s” on a tha an t-ainm a dh’iarr thu ’ga chleachdadh mar-thà no aig cuideigin eile.

en: Our forums can be found at:
gd: Gheibh thu am bòrd-brath againn air:

en: For reporting bugs, visit:
gd: Airson innse dhuinn mu bhugaichean, tadhail air:

en: Mixed up
gd: Breisleach

en: The metaserver sent a strange ERROR during connection
gd: Chuir am meata-fhrithealaiche MEARACHD neònach rè a’ cheangail

en: Unexpected packet
gd: Pacaid air nach robh dùil

en: Received an unexpected network packet from the metaserver. The metaserver could be using a different protocol version. If the error persists, try updating your game.
gd: Fhuair sinn pacaid air nach robh dùil on mheata-fhrithealaiche. ’S dòcha gu bheil am meata-fhrithealaiche a’ cleachdadh tionndadh diofraichte dhen phròtacal. Ma mhaireas an duilgheadas, feuch an ùraich thu an geama agad.

en: WARNING: Received a %s command although we are not in CONNECTING state.
gd: RABHADH: Fhuair sinn àithne %s ged nach eil sinn san staid CONNECTING.

en: Server time offset is %d second. | Server time offset is %d seconds.
gd[0]: Tha frith-àireamh ama an fhrithealaiche ’na %d diog.
gd[1]: Tha frith-àireamh ama an fhrithealaiche ’na %d dgiog.
gd[2]: Tha frith-àireamh ama an fhrithealaiche ’na %d diogan.
gd[3]: Tha frith-àireamh ama an fhrithealaiche ’na %d diog.

en: Invalid chat message type "%s".
gd: Tha an seòrsa mì-dhligheach “%s” air teachdaireachd a’ chabadaich.

en: Invalid message type
gd: Seòrsa teachdaireachd mì-dhligheach

en: The game %s is now available
gd: Tha an geama %s ri làimh a-nis

en: The game %s has been closed
gd: Chaidh an geama %s a dhùnadh

en: %s joined the lobby
gd: Thàinig %s a-steach dhan lobaidh

en: %s left the lobby
gd: Dh’fhàg %s an lobaidh

en: Chat message could not be sent.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn teachdaireachd a’ chabadaich a chur.

en: Command could not be executed.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an àithne a ruith.

en: ERROR: %s
gd: MEARACHD: %s

en: An unexpected error message has been received about command %1%: %2%
gd: Fhuair sinn teachdaireachd mearachd air nach robh dùil mun àithne %1%: %2%

en: Received an unknown command from the metaserver: %s
gd: Fhuair sinn àithne nach aithne dhuinn on mheata-fhrithealaiche: %s

en: Message could not be sent: You are not connected to the metaserver!
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an teachdaireachd a chur: chan eil thu ceangailte ris a’ mheata-fhrithealaiche!

en: Message could not be sent: Was this supposed to be a private message?
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an teachdaireachd a chur: am bu chòir dha a bhith ’na theachdaireachd phrìobhaideach?

en: Supported admin commands:
gd: Àitheantan rianaire ris an cuir sinn taic:

en: /motd <msg> - Set a permanent greeting message
gd: /motd <teachdaireachd> – Suidhich teachdaireachd fàilteachaidh buan

en: /announce <msg> - Send a one time system message
gd: /announce <teachdaireachd> – Cuir teachdaireachd siostaim aon turas

en: /warn <user> <msg> - Send a private system message to the given user
gd: /warn <cleachdaiche> <teachdaireachd> – Cuir teachdaireachd siostaim phrìobhaideach gun chleachdaiche ainmichte

en: /kick <user|game> - Remove the given user or game from the metaserver
gd: /kick <cleachdaiche|geama> – Thoir an cleachdaiche no an geama ainmichte air falbh on mheata-fhrithealaiche

en: /ban <user> - Ban a user for 24 hours from the metaserver
gd: /ban <cleachdaiche> – Toirmisg cleachdaiche on mheata-fhrithealaiche fad 24 uair a thìde

en: Conversion error
gd: Mearachd leis an iompachadh

note: * TRANSLATORS: Geeky message from the metaserver * TRANSLATORS: This message is shown if %s isn't "true" or "false"
en: Unable to determine truth value for "%s"
gd: Cha b’ urrainn dhuinn faighinn a-mach a bheil “%s” fìor no fallsa.

[ctx: chat_sender]
en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

en: There is no user with this name logged in.
gd: Chan eil cleachdaiche air a chlàradh a-steach leis an ainm seo.

en: The game no longer exists, maybe it has just been closed.
gd: Chan eil an geama ann tuilleadh, dh’fhaoidte gun deach a dhùnadh.

en: Wrong password, please try again.
gd: Chan eil am facal-faire mar bu chòir, feuch ris a-rithist.

en: You have been temporarily banned from online gaming.
gd: Chaidh do thoirmeasg rè seal o cluiche air loidhne.

en: The protocol version you are using is not supported!
gd: Cha chuir sinn taic ri tionndadh a’ phròtacail a bhios tu a’ chleachdadh!

en: You are already logged in!
gd: Tha thu air do chlàradh a-steach mar-thà!

en: You got disconnected, as you sent a superuser command without superuser permission. This incident will be logged and reported to the administrator.
gd: Chaidh an ceangal agad a bhriseadh on a chuir thu àithne superuser gun chead superuser. Thèid an tachartas seo a chur san loga is aithris dhan rianaire.

en: Connection was closed by the client normally.
gd: Chaidh an ceangal a dhùnadh gu h-àbhaisteach leis a’ chliant.

en: The connection to the metaserver was lost.
gd: Chaidh an ceangal dhan mheata-fhrithealaiche air chall.

en: Metaserver did not answer
gd: Cha do fhreagair am meata-fhrithealaiche

en: You got disconnected from the metaserver, as you did not answer a PING request in time.
gd: Chaidh an ceangal agad ris a’ mheata-fhrithealaiche a bhriseadh oir cha do fhreagair thu do dh’iarrtas PING ri àm.

en: Client has left the game.
gd: Dh’fhàg an cliant an geama.

en: Client crashed and performed an emergency save.
gd: Thuislich an cliant is chaidh sàbhaladh èiginneach a dhèanamh.

en: Connection was lost.
gd: Chaidh an ceangal a chall.

en: Server has left the game.
gd: Dh’fhàg am frithealaiche an geama.

en: The game has started just after you tried to connect.
gd: Thòisich an geama dìreach nuair a bha thu às dèidh feuchainn ri ceangal.

en: Server has crashed and performed an emergency save.
gd: Thuislich am frithealaiche is chaidh sàbhaladh èiginneach a dhèanamh.

en: Client and host have become desynchronized.
gd: Chaill an cliant is an òstair an sioncronachadh.

en: Kicked by the host: %s
gd: Thug an t-òstair a’ bhròg do: %s

en: Client sent malformed commands: %s
gd: Chuir an cliant àitheantan aig nach robh cruth mar bu chòir: %s

en: %1$s has left the game (%2$s)
gd: Dh’fhàg %1$s an geama (%2$s)

en: %1$s has been replaced with %2$s
gd: Chaidh %2$s a chur an àite %1$s

en: Unknown user has left the game (%s)
gd: Dh’fhàg cleachdaiche neo-aithnichte an geama (%s)

en: Server sent a SYNCREQUEST even though no game is running.
gd: Chuir am frithealaiche SYNCREQUEST ged nach eil geama ’ga ruith.

en: Received a PLAYERCOMMAND even though no game is running.
gd: Fhuaras PLAYERCOMMAND ged nach eil geama ’ga ruith.

en: Unexpectedly received LAUNCH command from server.
gd: Fhuaras àithne LAUNCH on fhrithealaiche air nach robh dùil.

en: Server sent a player update for a player that does not exist.
gd: Chuir am frithealaiche ùrachadh cluicheadair airson cluicheadair nach eil ann.

en: Server sent a user update for a user that does not exist.
gd: Chuir am frithealaiche ùrachadh cleachdaiche airson cleachdaiche nach eil ann.

en: Server uses a different protocol version
gd: Tha am frithealaiche a’ chleachdadh tionndadh eile dhen phròtacal

en: Received command number %s, which is not allowed in this state.
gd: Fhuaras an àithne àireamh %s nach eil ceadaichte san staid seo.

en: Client reports time to host that is running backwards.
gd: Tha an cliant ag aithris àm dhan òstair a tha a’ ruith on dheireadh dhan toiseach.

en: Client simulates beyond the game time allowed by the host.
gd: Tha an cliant a’ cumail a’ dol thar àm a’ gheama a cheadaich an òstair.

en: Client did not submit sync report in time.
gd: Cha do chuir an cliant aithris sioncronachaidh ann ri àm.

en: The game has already started.
gd: Tha an geama air a thòiseachadh mar-thà.

en: Client has no access to other player’s settings.
gd: Chan eil inntrigeadh aig a’ chliant do roghainnean a’ chluicheadair eile.

en: Client has no access to server settings.
gd: Chan eil inntrigeadh aig a’ chliant do roghainnean an fhrithealaiche.

en: Client sent TIME command even though game is not running.
gd: Chuir an cliant àithne TIME ged nach eil geama ’ga ruith.

en: Client sent a PLAYERCOMMAND for another player.
gd: Chuir an cliant àithne cluicheadair airson cluicheadair eile.

en: Client sent unexpected synchronization report.
gd: Chuir an cliant aithris sioncronachaidh air nach robh dùil.

en: Client requests file although none is available to send.
gd: Tha an cliant ag iarraidh faidhle ged nach eil fear ri chur ri làimh.

en: Host sent player %s to the lobby!
gd: Chuir an òstair an cluicheadair %s dhan lobaidh!

en: WARNING: %1$s uses version: %2$s, while Host uses version: %3$s
gd: RABHADH: tha %1$s a’ chleachdadh an tionndaidh: %2$s fhad ’s a tha an t-òstair a’ chleachdadh an tionndaidh: %3$s

en: %s has joined the game
gd: Thàinig %s a-steach dhan gheama

en: Started to send file %1$s to %2$s!
gd: Thòisich sinn air am faidhle %1$s a chur gu %2$s!

en: Completed transfer of file %1$s to %2$s
gd: Tha sinn air an fhaidhle %1$s a chur gu %2$s

en: The player ‘%s’ was defeated and became a spectator.
gd: Chaidh ruaig a chur air cluicheadair “%s” is chaidh e ’na amharc.

en: Client %1$s did not answer for more than %2$s.
gd: Cha do fhreagair an cliant %1$s fad barrachd air %2$s.

en: Client %s is cheating!
gd: Tha cliant %s ri cealgaireachd!

en: Failed to use the local network!
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an lìonra ionadail a chleachdadh!

note: * TRANSLATORS: %s is a list of alternative ports with "or"
en: Widelands was unable to use the local network. Maybe some other process is already running a server on port %s or your network setup is broken.
gd: Cha b’ urrainn dha Widelands an lìonra ionadail a chleachdadh. ’S dòcha gu bheil pròiseas eile a’ ruith frithealaiche air port %s mar-thà no gu bheil rèiteachadh an lìonraidh agad briste.

en: Choose Color…
gd: Tagh dath…

en: Initial Color
gd: Dath tòiseachaidh

en: Default Color
gd: An dath bunaiteach

en: Red
gd: Dearg

en: Green
gd: Uaine

en: Blue
gd: Gorm

[ctx: dropdown]
en: Select Item
gd: Tagh nì

[ctx: dropdown]
note: * TRANSLATORS: Selection in Dropdown menus.
en: Not Selected
gd: Cha deach nì a thaghadh

en: Please wait…
gd: Fuirich greiseag…

en: Game ending – please wait…
gd: Tha an geama a’ tighinn gu crìoch – fuirich greiseag…

en: Loading…
gd: ’Ga luchdadh…

en: Decrease the value
gd: Lùghdaich an luach

en: Increase the value
gd: Meudaich an luach

en: Decrease the value by 10
gd: Lùghdaich an luach le 10

en: Increase the value by 10
gd: Meudaich an luach le 10

note: * TRANSLATORS: A spinbox unit
en: %d minute | %d minutes
gd[0]: %d mhionaid
gd[1]: %d mhionaid
gd[2]: %d mionaidean
gd[3]: %d mionaid

note: * TRANSLATORS: A spinbox unit
en: %d pixel | %d pixels
gd[0]: %d phiogsail
gd[1]: %d phiogsail
gd[2]: %d piogsailean
gd[3]: %d piogsail

note: * TRANSLATORS: A spinbox unit
en: %d field | %d fields
gd[0]: %d raon
gd[1]: %d raon
gd[2]: %d raointean
gd[3]: %d raon

en: Close
gd: Dùin

en: Minimize
gd: Fìor-lùghdaich

en: Restore
gd: Aisig

en: Pin
gd: Prìnich

en: Unpin
gd: Dì-phrìnich

en: About Widelands
gd: Mu Widelands

en: Lua Error
gd: Mearachd Lua

en: Reset
gd: Ath-shuidhich

en: In order to use a registered account, you need an account on the Widelands website. Please log in at %s and set an online gaming password on your profile page.
gd: Mus cleachd thu cunntas clàraichte, feumaidh tu cunntas fhaighinn air làrach-lìn Widelands. Clàraich a-steach air %s agus suidhich facal-faire geamaireachd air loidhne (Online Gaming Password) air duilleag na pròifil agad.

en: Password:
gd: Facal-faire:

en: %u bytes
gd: %u baidht

en: Add-On Manager
gd: Manaidsear nan tuilleadan

en: Verified only
gd: Dearbhte a-mhàin

en: Sort by
gd: Seòrsaich a-rèir

en: Reset the filters
gd: Ath-shuidhich na criathragan

en: Refresh
gd: Ath-nuadhaich

en: Refresh the list of add-ons available from the server
gd: Ath-nuadhaich liosta nan tuilleadan a tha ri fhaighinn on fhrithealaiche

en: Fix dependencies…
gd: Càraich na h-eisimeileachdan…

en: Try to automatically fix the dependency errors
gd: Feuch is càraich na mearachdan leis na h-eisimeileachdan gu fèin-obrachail

en: Move selected add-on to top
gd: Gluais an tuilleadan a thagh thu dhan bhàrr

en: Move selected add-on one step up
gd: Gluais an tuilleadan a thagh thu suas

en: Move selected add-on one step down
gd: Gluais an tuilleadan a thagh thu sìos

en: Move selected add-on to bottom
gd: Gluais an tuilleadan a thagh thu dhan bhonn

en: Launch the add-ons packager…
gd: Cuir pacaidiche nan tuilleadan gu dol…

en: Tools for Add-Ons Developers
gd: Innealan do luchd-leasachaidh nan tuilleadan

en: The interactive add-ons packager allows you to create, edit, and delete add-ons. You can bundle maps designed with the Widelands Map Editor as an add-on using the graphical interface and share them with other players, without having to write a single line of code.
gd: Leigidh pacadaiche eadar-ghnìomhach nan tuilleadan leat gun cruthaich, gun deasaich is gun sguab thu às tuilleadain. ’S urrainn dhut mapaichean a chaidh a dhealbhadh le deasaiche nam mapaichean Widelands a chur ann an trusgan mar thuilleadan leis an eadar-aghaidh ghrafaigeach agus an co-roinneadh le cluicheadairean eile gun fheum air còd a sgrìobhadh.

en: For more information regarding how to develop and package your own add-ons, please visit %s.
gd: Airson barrachd fiosrachaidh air mar a chruthaicheas is phacaidicheas tu na tuilleadain agad fhèin, tadhail air %s.

en: Open Link
gd: Fosgail an ceangal

en: Copy Link
gd: Dèan lethbhreac dhen cheangal

en: Development
gd: Leasachadh

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons alphabetically by name
en: Name
gd: Ainm

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons alphabetically by name (inverted)
en: Name (descending)
gd: Ainm (a’ teàrnadh)

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by how often they were downloaded
en: Most often downloaded
gd: Air a luchdadh a-nuas as trice

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by how often they were downloaded
en: Least often downloaded
gd: Air a luchdadh a-nuas as ainneimhe

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by upload date/time
en: Oldest
gd: As sine

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by upload date/time
en: Newest
gd: As ùire

en: Filter add-ons by name
gd: Criathraich na tuilleadain a-rèir ainm

en: Toggle category ‘%s’
gd: Toglaich an roinn-seòrsa “%s”

en: Are you certain that you want to upgrade this %u add-on? | Are you certain that you want to upgrade these %u add-ons?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %u tuilleadan seo àrdachadh?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %u thuilleadan seo àrdachadh?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %u tuilleadain seo àrdachadh?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %u tuilleadan seo àrdachadh?

en: 
    · %1$s (%2$s) by %3$s
gd: 
    · %1$s (%2$s) le %3$s

en: NOT VERIFIED
gd: GUN DEARBHADH

en: verified
gd: air a dhearbhadh

en: Upgrade All
gd: Àrdaich na h-uile

en: Server Connection Error
gd: Mearachd leis a’ cheangal dhan fhrithealaiche

note: * TRANSLATORS: This will be inserted into the string "Server Connection Error <br> by %s"
en: a networking bug
gd: buga lìonraidh

en: Unable to fetch the list of available add-ons from the server!<br>Error Message: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn liosta nan tuilleadan fhaighinn on fhrithealaiche!<br>Teachdaireachd na mearachd: %s

en: Installed (%u)
gd: Air a stàladh (%u)

en: Browse
gd: Rùraich

en: Browse (%u)
gd: Rùraich (%u)

en: Upgrade all (%u)
gd: Àrdaich na h-uile (%u)

en: No upgrades are available for your installed add-ons
gd: Chan eil tuilleadan stàlaichte agad dhan a bheil àrdachadh ri fhaighinn

en: Upgrade the following %u add-on: | Upgrade the following %u add-ons:
gd[0]: Àrdaich an %u tuilleadan a leanas:
gd[1]: Àrdaich an %u thuilleadan a leanas:
gd[2]: Àrdaich an %u tuilleadain a leanas:
gd[3]: Àrdaich na %u tuilleadan a leanas:

en: · ‘%1$s’ requires ‘%2$s’ which could not be found
gd: · Tha “%1$s” an eisimeil air “%2$s” nach do lorg sinn

en: · ‘%1$s’ requires ‘%2$s’ which is disabled
gd: · Tha “%1$s” an eisimeil air “%2$s” a tha à comas

en: · ‘%1$s’ requires ‘%2$s’ which is listed below the requiring add-on
gd: · Tha “%1$s” an eisimeil air “%2$s” a tha nas ìsle san liosta na an tuilleadan a dh’fheumas e

en: · ‘%1$s’ requires first ‘%2$s’ and then ‘%3$s’, but they are listed in the wrong order
gd: · Tha “%1$s” an eisimeil air “%2$s” an toiseach ’s air “%3$s” an uairsin ach tha an t-òrdugh ceàrr aca air an liosta

en: %u Dependency Error | %u Dependency Errors
gd[0]: %u mhearachd le eisimeileachd
gd[1]: %u mhearachd le eisimeileachd
gd[2]: %u mearachdan le eisimeileachd
gd[3]: %u mearachd le eisimeileachd

en: Add-Ons with dependency errors may work incorrectly or prevent games and maps from loading.
gd: Dh’fhaoidte nach obraich tuilleadain aig a bheil mearachd le eisimeileachd mar bu chòir no nach gabh geama no mapa a luchdadh ri linn sin.

en: Downloading ‘%s’…
gd: A’ luchdadh a-nuas “%s”…

en: The add-on ‘%1$s’ could not be downloaded from the server. Installing/upgrading this add-on will be skipped.
    
    Error Message:
    %2$s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an tuilleadan “%1$s” a luchdadh a-nuas on fhrithealaiche. Gearraidh sinn leum thar stàladh/àrdachadh an tuilleadain seo.
    
    Teachdaireachd na mearachd:
    %2$s

en: The required add-on ‘%s’ could not be found on the server.
gd: Cha deach an tuilleadan “%s” a tha ’na eisimeileachd a lorg air an fhrithealaiche.

en: Add-Ons Packager
gd: Pacaidiche nan tuilleadan

en: New add-on
gd: Tuilleadan ùr

en: Delete this add-on
gd: Sguab às an tuilleadan seo

en: Discard changes
gd: Tilg air falbh na h-atharraichean

en: Save changes
gd: Sàbhail na h-atharraichean

en: Writing Add-Ons…
gd: A’ sgrìobhadh nan tuilleadan…

en: Please be patient while your changes are written.
gd: Bi foighidinneach fhad ’s a tha sinn a’ sgrìobhadh nan atharraichean agad.

en: Name:
gd: Ainm:

en: Author:
gd: Ùghdar:

en: Version:
gd: Tionndadh:

en: New Add-On
gd: Tuilleadan ùr

en: Enter the name for the new add-on.
gd: Cuir a-steach ainm airson an tuilleadain ùir.

en: Category
gd: Roinn-seòrsa

en: Invalid Name
gd: Ainm mì-dhligheach

en: An add-on with this internal name already exists.
gd: Tha tuilleadan leis an ainm inntearnail seo ann mu thràth.

en: An add-on with this internal name was deleted recently. Please commit your changes before using this name again.
gd: Chaidh tuilleadan air a bheil an t-ainm inntearnail seo a sguabadh às o chionn ghoirid. Sàbhail na h-atharraichean agad dhan diosg mus cleachd thu an t-ainm seo a-rithist.

en: Delete Add-on
gd: Sguab às an tuilleadan

en: Do you really want to delete the add-on ‘%s’?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an tuilleadan “%s” a sguabadh às?

en: Do you really want to delete the local add-on ‘%s’?
    
    Note that this add-on can not be downloaded again from the server.
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an tuilleadan ionadail “%s” a sguabadh às?
    
    Thoir an aire nach urrainn dhut an tuilleadan seo a luchdadh a-nuas a-rithist on fhrithealaiche.

en: If you quit the packager now, all changes to the following %u add-on will be discarded. | If you quit the packager now, all changes to the following %u add-ons will be discarded.
gd[0]: Ma dh’fhàgas tu am pacaidiche an-dràsta, thèid gach atharrachadh air %u tuilleadan a thilgeil air falbh.
gd[1]: Ma dh’fhàgas tu am pacaidiche an-dràsta, thèid gach atharrachadh air %u thuilleadan a thilgeil air falbh.
gd[2]: Ma dh’fhàgas tu am pacaidiche an-dràsta, thèid gach atharrachadh air %u tuilleadain a thilgeil air falbh.
gd[3]: Ma dh’fhàgas tu am pacaidiche an-dràsta, thèid gach atharrachadh air %u tuilleadan a thilgeil air falbh.

en: Quit Packager
gd: Fàg am pacaidiche

en: Do you really want to discard all changes to the add-on ‘%s’?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air an tuilleadan “%s” a thilgeil air falbh?

en: Do you really want to discard all changes to the following %u add-on? | Do you really want to discard all changes to the following %u add-ons?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air an %u tuilleadan seo a thilgeil air falbh?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air %u thuilleadan a thilgeil air falbh?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air %u thuilleadain a thilgeil air falbh?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air %u tuilleadan sa thilgeil air falbh?

en: Discard Changes
gd: Tilg air falbh na h-atharraichean

en: Do you really want to commit all changes to the add-on ‘%s’ to disk?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air an tuilleadan “%s” a sgrìobhadh dhan diosg?

en: Do you really want to commit all changes to the following %u add-on to disk? | Do you really want to commit all changes to the following %u add-ons to disk?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air an %u tuilleadan seo a sgrìobhadh dhan diosg?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air %u thuilleadan a sgrìobhadh dhan diosg?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air %u tuilleadain a sgrìobhadh dhan diosg?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson gach atharrachadh air %u tuilleadan a sgrìobhadh dhan diosg?

en: Warning: If you manually edited any files in this add-on, your changes may be overwritten!
gd: Rabhadh: Ma rinn thu deasachadh a làimh air gin dhe na faidhlichean san tuilleadan seo, dh’fhaoidte gun èid na h-atharraich thu a thar-àithneadh!

en: Confirm Saving
gd: Dearbh an sàbhaladh

en: Invalid Version
gd: Tionndadh mì-dhligheach

en: ‘%1$s’ is not a valid version string. The add-on ‘%2$s’ will not be saved.
gd: Chan eil “%1$s” ’na shreang thionndaidh dligheach. Cha dèid an tuilleadan “%2$s” a shàbhaladh.

en: Error Writing Addon
gd: Mearachd le sgrìobhadh an tuilleadain

en: The add-on ‘%1$s’ can not be saved to disk:
    %2$s
gd: Cha d’ urrainn dhuinn an tuilleadan “%1$s” a shàbhaladh dhan diosg:
    %2$s

en: Add selected map
gd: Cuir am mapa a thagh thu ris

en: Create subdirectory
gd: Cruthaich fo-phasgan

en: Remove selected map or directory
gd: Thoir air falbh am mapa no pasgan a thagh thu

en: Directory Tree
gd: Craobh nam pasgan

en: Name: %s
gd: Ainm: %s

en: Size: %s
gd: Meud: %s

en: Players: %s
gd: Cluicheadairean: %s

en: Top-level directory
gd: Am pasgan-freumha

en: New Directory
gd: Pasgan ùr

en: Enter the name for the new directory.
gd: Cuir a-steach ainm airson a’ phasgain ùir.

en: A directory with this name already exists.
gd: Tha pasgan air a bheil an t-ainm seo ann mu thràth.

en: Do you really want to delete the directory ‘%s’ and all its contents?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson am pasgan “%s” ’s gach susbaint ’na bhroinn a sguabadh às?

en: Do you really want to delete the map ‘%s’?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson am mapa “%s” a sguabadh às?

note: * TRANSLATORS: Header for campaign difficulty
en: Difficulty
gd: Duilgheas

en: Difficulty:
gd: Duilgheas:

en: The campaigns difficulty. One word.
gd: Duilgheas a h-iomairte. Aon fhacal.

en: Short description, which will be appended to the difficulty.
gd: Tuairisgeul goirid a thèid a chur ri deireadh an duilgheis.

note: * TRANSLATORS: This add-on has been verified
en: Verified
gd: Air a dhearbhadh

en: Your vote
gd: A’ bhòt agad

en: Next screenshot
gd: An t-ath-ghlacadh-sgrìn

en: Previous screenshot
gd: An glacadh-sgrìn roimhe

en: Not voted
gd: Cha deach a bhòtadh

en: Screenshots (%u)
gd: Glacaidhean-sgrìn (%u)

en: Comments (%u)
gd: Beachdan (%u)

en: Votes (%u)
gd: Bhòtaichean (%u)

en: Average rating: %1$.3f (%2$u vote) | Average rating: %1$.3f (%2$u votes)
gd[0]: An rangachadh cuibheasach: %1$.3f (%2$u bhòt)
gd[1]: An rangachadh cuibheasach: %1$.3f (%2$u bhòt)
gd[2]: An rangachadh cuibheasach: %1$.3f (%2$u bhòtaichean)
gd[3]: An rangachadh cuibheasach: %1$.3f (%2$u bhòt)

en: No votes yet
gd: Cha deach a bhòtadh fhathast

en: No comments yet.
gd: Chan eil beachd ann fhathast.

en: %u comment: | %u comments:
gd[0]: %u bheachd:
gd[1]: %u bheachd:
gd[2]: %u beachdan:
gd[3]: %u beachd:

en: ‘%1$s’ commented on version %2$s:
gd: Thug “%1$s” beachd air tionndadh %2$s:

en: This screenshot could not be fetched from the server due to an error.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an glacadh-sgrìn fhaighinn on fhrithealaiche air sgàth mearachd.

en: Uninstall
gd: Dì-stàlaich

en: Are you certain that you want to uninstall this add-on?
    
    %1$s
    by %2$s
    Version %3$s
    Category: %4$s
    %5$s
    
    Note that this add-on can not be downloaded again from the server.
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an tuilleadan seo a dhì-stàladh?
    
    %1$s
    le %2$s
    Tionndadh %3$s
    Roinn-seòrsa: %4$s
    %5$s
    
    Thoir an aire nach urrainn dhut an tuilleadan seo a luchdadh a-nuas a-rithist on fhrithealaiche.

en: Are you certain that you want to uninstall this add-on?
    
    %1$s
    by %2$s
    Version %3$s
    Category: %4$s
    %5$s
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an tuilleadan seo a dhì-stàladh?
    
    %1$s
    le %2$s
    Tionndadh %3$s
    Roinn-seòrsa: %4$s
    %5$s

en: This add-on is known to cause desyncs in multiplayer games and replays.
gd: Tha fios gun adhbhraich an tuilleadan seo call an t-sioncronachaidh ann an geamannan ioma-chluicheadair agus sna h-ath-chluichean aige.

en: Requires a Widelands version of at least %s.
gd: Tha feum air tionndadh %s no nas ùire dhe Widelands.

en: Requires a Widelands version of at most %s.
gd: Tha feum air tionndadh %s no nas sine dhe Widelands.

en: Requires a Widelands version of at least %1$s and at most %2$s.
gd: Tha feum air tionndadh %1$s no nas sine agus %2$s no nas ùire dhe Widelands.

en: Disable
gd: Cuir à comas

en: Enable
gd: Cuir an comas

en: by %s
gd: le %s

en: Category: %s
gd: Roinn-seòrsa: %s

note: * TRANSLATORS: (MajorVersion)+(MinorVersion)
en: Version: %1$s+%2$u
gd: Tionndadh: %1$s+%2$u

en: Install
gd: Stàlaich

en: Upgrade
gd: Àrdaich

en: Comments and Votes
gd: Beachdan ’s bhòtaichean

en: by %1$s (uploaded by %2$s)
gd: le %1$s (chaidh a luchdadh suas le %2$s)

en: Are you certain that you want to install this add-on?
    
    %1$s
    by %2$s
    %3$s
    Version %4$s
    Category: %5$s
    %6$s
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an tuilleadan seo a dhì-stàladh?
    
    %1$s
    le %2$s
    %3$s
    Tionndadh %4$s
    Roinn-seòrsa: %5$s
    %6$s

en: Are you certain that you want to upgrade this add-on?
    
    %1$s
    by %2$s
    %3$s
    Installed version: %4$s
    Available version: %5$s
    Category: %6$s
    %7$s
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an tuilleadan seo àrdachadh?
    
    %1$s
    le %2$s
    %3$s
    An tionndadh stàlaichte: %4$s
    An tionndadh ri fhaighinn: %5$s
    Roinn-seòrsa: %6$s
    %7$s

en: Verified by the Widelands Development Team
gd: Air a dhearbhadh le sgioba leasachaidh Widelands

en: This add-on was not checked by the Widelands Development Team yet. We cannot guarantee that it does not contain harmful or offensive content.
gd: Cha deach an tuilleadan seo a dhearbhadh le sgioba leasachaidh Widelands fhathast. Cha doir sinn barantas nach eil susbaint chronail no oilbheumach ann.

en: Total size: %u byte | Total size: %u bytes
gd[0]: Meud iomlan: %u bhaidht
gd[1]: Meud iomlan: %u bhaidht
gd[2]: Meud iomlan: %u baidhtean
gd[3]: Meud iomlan: %u baidht

en: %u download | %u downloads
gd[0]: %u luchadh a-nuas
gd[1]: %u luchadh a-nuas
gd[2]: %u luchaidhean a-nuas
gd[3]: %u luchadh a-nuas

en: %u comment | %u comments
gd[0]: %u bheachd
gd[1]: %u bheachd
gd[2]: %u beachdan
gd[3]: %u beachd

en: %u screenshot | %u screenshots
gd[0]: %u ghlacadh-sgrìn
gd[1]: %u ghlacadh-sgrìn
gd[2]: %u glacaidhean-sgrìn
gd[3]: %u glacadh-sgrìn

note: * TRANSLATORS: Header for campaign description
en: Description
gd: Tuairisgeul

en: Choose Campaign
gd: Tagh iomairt

en: Return to the main menu
gd: Till dhan phrìomh chlàr-taice

en: Play this campaign
gd: Cluich an iomairt seo

note: * TRANSLATORS: Campaign difficulty table header
en: Diff.
gd: Duil.

en: Tribe Name
gd: Ainm na treubha

en: Campaign Name
gd: Ainm na h-iomairte

en: Help: %s
gd: Cobhair: %s

en: Metaserver Lobby
gd: Lobaidh a’ mheata-fhrithealaiche

en: Clients online:
gd: Cliantan air loidhne:

en: Open Games:
gd: Geamannan fosgailte:

en: Join this game
gd: Gabh pàirt sa gheama

en: Name of your server:
gd: Ainm an fhrithealaiche agad:

en: Open a new game
gd: Fosgail geama ùr

en: Leave Lobby
gd: Fàg an lobaidh

en: User Status
gd: Inbhe a’ chleachdaiche

en: Administrator
gd: Rianaire

en: Registered
gd: Clàraichte

en: Unregistered
gd: Gun chlàradh

[ctx: player]
note: * TRANSLATORS: Player Name
en: Name
gd: Ainm

note: * TRANSLATORS: Widelands version
en: Version
gd: Tionndadh

en: Game
gd: Geama

en: The game %s is already running. Please choose a different name.
gd: Tha geama air a bheil %s ’ga ruith mu thràth. Feuch an tagh thu ainm eile.

en: Widelands was unable to get the IP address of the server in time. There seems to be a network problem, either on your side or on the side of the server.
gd: Cha deach le Widelands an seòladh IP aig an fhrithealaiche fhaighinn ri àm. Dh’fhaoidte gu bheil duilgheadas lìonraidh air taobh an fhrithealaiche no agadsa.

en: Connection Timed Out
gd: Dh’fhalbh an ùine air a’ cheangal

en: Network Error
gd: Mearachd leis an lìonra

note: * TRANSLATORS: This is shown for multiplayer games when no host * TRANSLATORS: server to connect to has been specified yet.
en: unnamed %u
gd: gun ainm %u

en: Reset to default
gd: Ath-shuidhich air a’ bhun-roghainn

en: Press the new shortcut or close this window to cancel.
gd: Brùth air an ath-ghoirid ùr no dùin an uinneag seo airson sgur dheth.

en: Reset all
gd: Ath-shuidhich na h-uile

en: Reset all to defaults
gd: Ath-shuidhich na h-uile air na bun-roghainnean

en: Keyboard Shortcut Conflict
gd: Còmhstri eadar ath-ghoiridean a’ mheur-chlàir

en: The shortcut you selected (‘%1$s’) is already in use for the following action: ‘%2$s’. Please select a different shortcut or change the conflicting shortcut first.
gd: Tha an ath-ghoirid a thagh thu (“%1$s”) ’ga cleachdadh air gìomh “%2$s” mu thràth. Tagh ath-ghoirid eile no atharraich an tè eile an toiseach.

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: General
gd: Coitcheann

en: Editor
gd: Deasaiche

en: Launch Game
gd: Tòisich air geama

en: Configure this game
gd: Rèitich an geama seo

en: An enabled add-on is known to cause desyncs. No replay will be written.
gd: Tha tuilleadan an comas a dh’adhbharaicheas call an t-sioncronachaidh. Cha dèid ath-chluiche a sgrìobhadh.

en: Peaceful mode
gd: Modh sìtheil

en: Custom starting positions
gd: Ionadan tòiseachaidh gnàthaichte

en: Change map…
gd: Atharraich am mapa…

en: Change saved game…
gd: Atharraich an geama air a shàbhaladh…

en: Start game
gd: Siuthad

en: The relations between players are set by the scenario
gd: Thèid dàimhean nan cluicheadairean a shuidheachadh leis a’ chnàmh-sgeul

en: The relations between players are set by the saved game
gd: Chaidh dàimhean nan cluicheadairean a shuidheachadh leis a’ gheama air a shàbhaladh

en: The selected win condition does not allow peaceful matches
gd: Cha cheadaich chumha na buaidhe a thag thu geamannan sìtheil

en: Forbid fighting between players
gd: Toirmisg sabaid eadar na cluicheadairean

en: All selected starting conditions ignore the map’s starting positions
gd: Cuiridh a h-uile cumha tòiseachadh a thagh thu na h-ionadan tòiseachaidh aig a’ mhapa dhan dàrna taobh

en: The starting positions are set by the scenario
gd: Thèid na h-ionadan tòiseachaidh a shuidheachadh leis a’ chnàmh-sgeul

en: The starting positions are set by the saved game
gd: Thèid na h-ionadan tòiseachaidh a shuidheachadh leis a’ gheama air a shàbhaladh

en: Allow the players to choose their own starting positions at the beginning of the game
gd: Leig leis na cluicheadairean na h-ionadan tòiseachaidh aca fhèin a thaghadh aig toiseach a’ gheama

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Scenario
gd: Cnàmh-sgeul

en: Win condition is set through the scenario
gd: Chaidh cumha na buaidhe a shuidheachadh sa chnàmh-sgeul

en: Saved Game
gd: Geama air a shàbhaladh

en: The game is a saved game – the win condition was set before.
gd: ’S e geama air a shàbhaladh a tha sa gheama – chaidh cumha na buaidhe a shuidheachadh mar-thà.

en: Unable to determine valid win conditions because the map ‘%s’ could not be loaded.
gd: Chan urrainn dhuinn na cumhaidhean buaidhe dligheach fhaighinn o nach b’ urrainn dhuinn am mapa “%s” a luchdadh.

en: Show the help window
gd: Seall uinneag na cobharach

en: Please select a map or saved game.
gd: Tagh mapa no geama air a shàbhaladh.

en: The host has not yet selected a map or saved game.
gd: Cha do thagh an t-òstair mapa no geama air a shàbhaladh fhathast.

en: Saved Game is Directory
gd: ’S e pasgan a tha sa gheama air a shàbhaladh

en: WARNING:
    The saved game you selected is a directory. This happens if you set the option ‘nozip’ to true or manually unzipped the saved game.
    Widelands is not able to transfer directory structures to the clients, please select another saved game or zip the directories’ content.
gd: RABHADH:
    ’S e pasgan a th’ anns a’ gheama air a shàbhaladh a thagh thu. Tachraidh seo ma shuidhicheas tu an roghainn “nozip” air “true” no ma dhì-dhùmhlaich thu an geama air a shàbhaladh a làimh.
    Chan urrainn do Widelands structaran pasgain a chur dha na cliantan, mar sin tagh geama air a shàbhaladh eile no dùmhlaich susbaint a’ phasgain.

en: File not found
gd: Cha deach am faidhle a lorg

en: Widelands tried to start a game with a file that could not be found at the given path.
    The file was: %s
    If this happens in a network game, the host might have selected a file that you do not own. Normally, such a file should be sent from the host to you, but perhaps the transfer was not yet finished!?!
gd: Dh’fheuch Widelands ri geama a thòiseachadh le faidhle nach deach a lorg san t-slighe shònraichte.
    Bu seo am faidhle: %s
    Nuair a thachras seo ann an geama lìonraidh, dh’fhaoidte gun do thagh an òstair faidhle nach eil agadsa. Bu chòir dhan òstair faidhle mar sin a chur thugad ach dh’fhaoidte nach eil an tar-chur deiseil fhathast!?!

en: The selected file can not be found. If it is not automatically transferred to you, please write to the host about this problem.
gd: Cha deach am faidhle a thagh thu a lorg. Mura dèid a chur thugad gu fèin-obrachail, feuch an sgrìobh thu dhan òstair mun duilgheadas seo.

en: Unable to load the win condition script file ‘%s’.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle “%s” airson cumha buaidhe a luchdadh.

note: * TRANSLATORS: This is a heading for a help window
en: Multiplayer Game Setup
gd: Suidheachadh geama ioma-chluicheadair

en: Choose Game
gd: Tagh geama

en: Choose Replay
gd: Tagh ath-chluiche

en: Show Filenames
gd: Seall ainmean-faidhle

en: Load this replay
gd: Luchdaich an ath-chluiche seo

en: Return to the multiplayer game setup
gd: Till do shuidheachadh geama ioma-chluicheadair

en: Return to the single player menu
gd: Till do chlàr-taice aon-chluicheadair

en: Load this game
gd: Luchdaich an geama seo

en: Version Mismatch
gd: Chan eil na tionndaidhean a-rèir a chèile

en: This replay was created with a different Widelands version. It might be compatible, but will more likely desync or even fail to load.
    
    Please do not report any bugs that occur while watching this replay.
    
    Do you want to load the replay anyway?
gd: Chaidh an ath-chluiche seo a chruthachadh le tionndadh diofraichte dhe Widelands. Dh’fhaoidte gu bheil i co-chòrdail ach tha sinn an dùil gun adhbharaich i call an t-sioncronachaidh no nach gabh a luchdadh mar bu chòir.
    
    Na dèan aithris air bugaichean leis an ath-chluiche seo.
    
    A bheil thu airson an ath-chluiche a luchdadh co-dhiù?

en: Online Game Settings
gd: Roghainnean gheamannan air loidhne

en: Save
gd: Sàbhail

en: Log in to a registered account.
gd: Clàraich a-steach le cunntas clàraichte.

en: Nickname:
gd: Far-ainm:

note: * TRANSLATORS: This string may contain only English letters, numbers, and @ . + - _ characters * and must not be "team".
en: nobody
gd: gun_ainm

en: Please enter a nickname!
gd: Cuir far-ainm a-steach!

en: Enter a valid nickname. This value may contain only English letters, numbers, and @ . + - _ characters.
gd: Cuir a-steach far-ainm dligheach. Chan fhaod ach litrichean gun sràcan, àireamhan is caractaran @ . + - _ a bhith ’na bhroinn.

en: Please enter your password!
gd: Cuir a-steach am facal-faire agad!

en: Begin a new game
gd: Tòisich air geama ùr

en: New Game
gd: Geama ùr

en: New Random Game
gd: Geama tuaireamach ùr

en: Create a new random match
gd: Cruthaich geama ùr air mapa tuaireamach

en: Campaigns
gd: Iomairtean

en: Play a campaign
gd: Cluich iomairt

en: Tutorials
gd: Oideachadh

en: Play one of our beginners’ tutorials
gd: Cluich oideachadh dhan luchd-tòiseachaidh

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Load Game
gd: Luchdaich geama

en: Continue a saved game
gd: Lean air geama air a shàbhaladh

en: Continue Playing
gd: Lean air adhart a’ cluiche

en: Map: %s
gd: Mapa: %s

en: Win Condition: %s
gd: Cumha na buaidhe: %s

en: Gametime: %s
gd: Àm sa gheama: %s

note: * TRANSLATORS: Information about when a game was saved, e.g. 'Saved: Today, * 10:30'
en: Saved: %s
gd: Chaidh a shàbhaladh: %s

en: Online Game
gd: Geama air loidhne

en: Join the Widelands lobby
gd: Tadhail air lobaidh Widelands

en: Log in as a registered user
gd: Clàraich a-steach mar chleachdaiche clàraichte

en: LAN / Direct IP
gd: LAN / IP dìreach

en: Play a private online game
gd: Cluich geama air loidhne prìobhaideach

en: Create a new empty map
gd: Cruthaich mapa falamh ùr

en: Create a new random map
gd: Cruthaich mapa tuaireamach ùr

en: Edit an existing map
gd: Deasaich mapa a tha ann

en: Continue Editing
gd: Lean air an deasachadh

en: Single Player…
gd: Aon chluicheadair…

en: Multiplayer…
gd: Ioma-chluicheadair…

en: Editor…
gd: Deasaiche…

en: Begin or load a single-player campaign or free game
gd: Tòisich no luchdaich geama no cnàmh-sgeul aon chluicheadair

en: Play with your friends over the internet
gd: Cluich le do charaidean air an eadar-lìon

en: Launch the map editor
gd: Deasaich mapaichean

en: Watch Replay
gd: Ath-chluiche

en: Watch the replay of an old game
gd: Coimhead air ath-chluiche de gheama roimhe

en: Add-Ons
gd: Tuilleadain

en: Install and manage add-ons
gd: Stàlaich is stiùiridh tuilleadain

en: Options
gd: Roghainnean

en: Technical and game-related settings
gd: Roghainnean teicnigeach ’s a’ gheama

en: Readme, License, and Credits
gd: Leugh mi, ceadachas ⁊ urram

en: Exit Widelands
gd: Fàg Widelands

en: Quit the game
gd: Fàg an geama

note: * TRANSLATORS: Placeholders are the copyright years
en: (C) %1%-%2% by the Widelands Development Team · Licensed under the GNU General Public License V2.0
gd: (C) %1%-%2% le sgioba leasachaidh Widelands · Fo cheadachas GNU General Public License tionndadh 2.0

en: Desyncing Add-On Found
gd: Chaidh tuilleadain a chailleas an sioncronachadh a lorg

en: An enabled add-on is known to cause desyncs. Proceed at your own risk.
gd: Tha tuilleadan an comas a dh’adhbharaicheas call an t-sioncronachaidh. Bi an dùil air trioblaidean leis.

en: No tribes found!
gd: Cha deach treubh a lorg!

en: No tribes found in data/tribes/initialization/[tribename]/init.lua.
gd: Cha deach treubh a lorg am broinn data/tribes/initialization/[tribename]/init.lua.

en: invalid tribe ‘%s’
gd: treubh mhì-dhligheach “%s”

en: Saved Players
gd: Cluicheadairean air an sàbhaladh

en: Player %u: –
gd: Cluicheadair %u: –

note: * TRANSLATORS: "Player 1 (Barbarians): Playername"
en: Player %1$u (%2$s): %3$s
gd: Cluicheadair %1$u (%2$s): %3$s

en: Map Details
gd: Fiosrachadh a’ mhapa

en: Scenario Details
gd: Fiosrachadh a’ chnàmh-sgeòil

en: Hint: %s
gd: Gliocas: %s

en: No map selected
gd: Cha deach mapa a thaghadh

en: (no map)
gd: (gun mhapa)

en: Choose Map
gd: Tagh mapa

en: Show all maps
gd: Seall a h-uile mapa

en: Show original map names
gd: Seall ainmean tùsail nam mapaichean

en: Official & Unofficial
gd: Oifigeil ⁊ neo-oifigeil

note: * TRANSLATORS: Filter entry in map selection. Other entries are "Free for all"", "Teams of 2" * etc.
en: Any Teams
gd: Sgioba sam bith

en: Balanced & Unbalanced
gd: Cothromach ⁊ gun mheidh

[ctx: balancing]
en: Unspecified
gd: Gun sònrachadh

en: Back
gd: Air ais

en: Back to ‘%s’
gd: Till gu “%s”

en: Close window
gd: Dùin an uinneag

en: Role
gd: Dreuchd

en: Spectator
gd: Amharc

en: Type
gd: Seòrsa

en: Team
gd: Sgioba

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Random AI
gd: IF thuaireamach

en: Shared in
gd: Co-roinnte ann an

en: Closed
gd: Dùinte

en: Open
gd: Fosgailte

en: Human
gd: Daonna

note: * TRANSLATORS: This is an option in multiplayer setup for sharing another player's starting position.
en: Shared in Player %u
gd: Co-roinnte ann an Cluicheadair %u

en: Start type is set via the scenario
gd: Tha seòrsa an tòiseachaidh ’ga shuidheachadh leis a’ chnàmh-sgeul

en: No Team
gd: Gun sgioba

en: Team %d
gd: Sgioba %d

en: Clients
gd: Cliantan

en: Begin LAN Game
gd: Tòisich air geama lìonraidh

en: List of games in your local network:
gd: Liosta dhe na geamannan air an lìonra ionadail agad:

en: Your nickname:
gd: D’ fhar-ainm:

en: Host to connect:
gd: Òstair gus ceangal ris:

en: Load previous host
gd: Luchdaich an t-òstair roimhe

en: Host a new game
gd: Òstaich geama ùr

en: Host
gd: Òstair

en: State
gd: Staid

[ctx: game_state]
note: * TRANSLATORS: The state of a LAN game can be open, closed or unknown
en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Enter a valid nickname. This value may contain only English letters, numbers, and @ . + - _ characters and must not be "team".
gd: Cuir a-steach far-ainm dligheach. Chan fhaod ach litrichean gun sràcan, àireamhan is caractaran @ . + - _ a bhith ’na bhroinn is na cleachd “team”.

en: Invalid Address
gd: Seòladh mì-dhligheach

en: The entered hostname or address is invalid and can’t be connected to.
gd: Tha ainm no seòladh an òstair a chaidh a chur a-steach mì-dhligheach agus cha ghabh ceangal a dhèanamh ris.

en: Apply
gd: Cuir an sàs

en: Language
gd: Cànan

en: Window Size
gd: Meud na h-uinneige

en: Grab Input
gd: Glac an t-ion-chur

en: Use system mouse cursor
gd: Cleachd cùrsair luchaige an t-siostaim

en: Maximum FPS:
gd: FPS as motha:

en: Accessibility mode for tooltips
gd: Modh na so-ruigsinneachd dha na gliocasan-sgrìn

en: Snap windows only when overlapping
gd: Na greimich uinneagan ach nuair a bhios iad a’ tar-iadhadh

en: Dock windows to edges
gd: Docaich uinneagan ris na h-oirean

en: Animate automatic map movements
gd: Beòthaich gluasadan fèin-obrachail a’ mhapa

en: Distance for windows to snap to other panels:
gd: Astar nan uinneagan mus greimich iad ri panailean eile:

en: Distance for windows to snap to borders:
gd: Astar nan uinneagan mus greimich iad ris na crìochan:

en: Save game automatically every:
gd: Sàbhail an geama gu fèin-obrachail gach:

en: Maximum number of autosave files:
gd: An àireamh as motha de dh’fhaidhlichean fèin-sàbhalaidh:

en: Write syncstreams in network games to debug desyncs
gd: Sgrìobh sruthan sioncronachaidh ann an geamannan lìonraidh a chùm dhì-bhugachadh air callaidhean sioncronachaidh

en: Show Census
gd: Seall an cunntas-sluaigh

en: Show Soldier Levels
gd: Seall leibheilean nan saighdearan

en: Show Buildings
gd: Seall na togalaichean

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether workarea overlaps * are highlighted
en: Show Workarea Overlaps
gd: Seall tar-iadhadh nan raointean-obrach

en: Start building road after placing a flag
gd: Tòisich air rathad a thogail às dèidh bratach a thogail

en: Show in-game chat with transparent background
gd: Seall cabadaich am broinn a’ gheama le cùlaibh trìd-shoilleir

note: * TRANSLATORS: A watchwindow is a window where you keep watching an object or a map region, * TRANSLATORS: and it also lets you jump to it on the map.
en: Use single watchwindow mode
gd: Na cleachd ach aon uinneag cumail sùil air

en: Display system time in the info panel
gd: Seall àm an t-siostaim ann am panail an fhiosrachaidh

en: Allow diagonal scrolling with the numeric keypad
gd: Ceadaich sgroladh air an trastan le pada nan àireamh

en: Scroll when the mouse cursor is near the screen edge
gd: Sgrolaich nuair a bhios cùrsair na luchaige faisg air oir na sgrìn

en: Invert click-and-drag map movement direction
gd: Gluais mu choinneamh nuair a nì thu briogadh is slaodadh air a’ mhapa

en: Teach me how to play
gd: Ionnsaich dhomh mar a chluicheas mi

note: * TRANSLATORS: Button to bring up a window to edit teaching progress in the Options
en: Progress…
gd: Adhartas…

en: Interface
gd: Eadar-aghaidh

en: Sound
gd: Fuaim

en: Saving
gd: Sàbhaladh

en: New Games
gd: Geama ùr

en: In-Game
gd: Sa gheama

note: * TRANSLATORS: Options: Save game automatically every:
en: Off
gd: Dheth

note: * TRANSLATORS: Entry in the window size dropdown
en: Fullscreen
gd: Làn-sgrìn

note: * TRANSLATORS: Entry in the window size dropdown
en: Maximized
gd: Làn-mheudaichte

en: Try system language
gd: Feuch cànan an t-siostaim

note: * TRANSLATORS: %s = language name
en: The translation into %s is complete.
gd: Tha an t-eadar-theangachadh gu %s coileanta.

note: * TRANSLATORS: %1% = language name, %2% = percentage
en: The translation into %1% is %2%%% complete.
gd: Chaidh %2%%% dheth eadar-theangachadh gu %1%.

en: If you wish to help us translate, please visit %s
gd: Nam bu toigh leat taic a thoirt dhuinn leis an eadar-theangachadh, tadhail air %s

en: The random map generator is still in beta stage. The maps it generates are usually – but not always – well playable. Seafaring and artifacts are not supported. Add-ons of the World, Tribes, and Script categories are disabled in random matches.
gd: Chan eil gineadair nam mapaichean foirfe fhathast. Gabhaidh na mapaichean a ghineas e a chluich mar as trice ach gha ghabh an-còmhnaidh. Chan eil taic ri seòladaireachd no buill-ealain. Thèid tuilleadain saoghail, treubha is sgriobta a chur à comas ann an geamannan air mapaichean tuaireamach.

en: Map Generation Error
gd: Mearachd le gintinn a’ mhapa

en: The random map generator was unable to generate a suitable map. This happens occasionally because the generator is still in beta stage. Please try again with slightly different settings.
gd: Cha deach le gineadair nam mapa fear iomchaidh a chruthachadh. Tachraidh seo o àm gu àm sir sgàth ’s nach eile e foirfe fhathast. Feuch ris a-rithist le roghainnean beagan eadar-dhealaichte.

en: Choose Scenario
gd: Tagh cnàmh-sgeul

en: Choose Tutorial
gd: Tagh oideachadh

en: Pick a tutorial from the list, then hit “OK”.
gd: Tagh oideachadh on liosta ’s tagh “Ceart ma-thà” an uairsin.

en: You can see a description of the currently selected tutorial on the right.
gd: Chì thu mìneachadh air an oideachadh a thagh thu taobh deas.

en: Return to campaign selection
gd: Till gu taghadh iomairte

en: Play this scenario
gd: Cluich an cnàmh-sgeul seo

en: Play this tutorial
gd: Cluich an t-oideachadh seo

en: The order in which the tutorials should be played
gd: An t-òrdugh sam bu chòir dhut na h-oideachaidhean a chluiche

en: Tutorial Name
gd: Ainm an oideachaidh

en: The number of this scenario in the campaign
gd: Àireamh a’ chnàmh-sgeòil seo san iomairt

en: Scenario Name
gd: Ainm a’ chnàmh-sgeòil

note: * TRANSLATORS: Campaign scenario number table header
en: #
gd: Àir.

en: Invalid path to file in campaigns.lua of tutorials.lua: %s
gd: Slighe mhì-dhligheach dhan fhaidhle ann an campaigns.lua no tutorials.lua: %s

en: Tutorial
gd: Oideachadh

note: * TRANSLATORS: Label in campaign scenario details if there is 1 author * TRANSLATORS: Label in map details if there is 1 author
en: Author
gd: Ùghdar

note: * TRANSLATORS: Label in campaign scenario details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know. * TRANSLATORS: Label in map details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know.
en: Authors
gd: Ùghdaran

note: * TRANSLATORS: This is the "name" of the single player
en: You
gd: Thusa

[ctx: teaching_progress]
note: * TRANSLATORS: Window Title in Options
en: Edit Teaching Progress
gd: Deasaich adhartas an ionnsachaidh

[ctx: teaching_progress]
note: * TRANSLATORS: Title above a list
en: Teaching objectives
gd: Cinn-ionnsachaidh

note: * TRANSLATORS: Button label to mark or unmark all checkboxes in an options window
en: Mark All
gd: Comharraich na h-uile

en: Unmark All
gd: Thoir an comharra far na h-uile

note: * TRANSLATORS: This text is on a separate line with an error message below
en: Error message:
gd: Teachdaireachd na mearachd:

en: Game data error
gd: Mearachd le dàta a’ gheama

en: Widelands could not find the file "%s".
gd: Cha do lorg Widelands am faidhle “%s”.

en: File system error
gd: Mearachd leis an t-siostam-fhaidhlichean

en: Empty value of command line parameter: %s
gd: Luach falamh air paramadair na loidhne-àithne: %s

en: %s can not be combined with other actions
gd: Cha ghabh %s a chur ri gnìomhan eile

en: Unknown command line parameter: %s
    Maybe a '=' is missing?
gd: Paramadair loidhne-àithne nach aithne dhuinn: %s
    ’S dòcha gu bheil “=” a dhìth?

en: --xres/--yres, --maximized and --fullscreen can not be combined
gd: Cha ghabh --xres/--yres, --maximized agus --fullscreen a chur ri chèile

en: Unknown command line parameter: %s
gd: Paramadair loidhne-àithne nach aithne dhuinn: %s

en: Game ended unexpectedly
gd: Thàinig an geama gu crìoch gun dùil

en: Unexpected error during the game
gd: Mearachd ris nach robh dùil rè a’ gheama

en: The game ended unexpectedly for the following reason:
    
    %s
    
    Would you like Widelands to attempt to create an emergency savegame? It is often – though not always – possible to load it and continue playing.
gd: Thàinig an geama gu crìoch gun dùil air an adhbhar seo:
    
    %s
    
    Am bu mhiann leat gum feuch Widelands ri sàbhaladh èiginneach a chruthachadh? Tha teans gun gabh a luchdadh an uairsin ach an lean thu ort a chluiche.

en: Emergency save failed
gd: Dh’fhàillig leis an t-sàbhaladh èiginneach

en: We are sorry, but Widelands was unable to create an emergency savegame for the following reason:
    
    %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b’ urrainn dha Widelands sàbhaladh èiginneach dhen gheama a chruthachadh air an adhbhar seo:
    
    %s

en: Singleplayer
gd: Aon-chluicheadair

en: Multiplayer
gd: Ioma-chluicheadair

en: Editor – Load Map
gd: Deasaiche – Luchdaich mapa

en: Editor – New Map
gd: Deasaiche – Mapa ùr

en: Editor – New Random Map
gd: Deasaiche – Mapa tuaireamach ùr

en: About
gd: Mu dhèidhinn

en: Internet Login
gd: Clàradh a-steach eadar-lìn

en: Toggle Building Spaces
gd: Toglaich an dèid ionadan togail a shealltainn

en: Toggle Minimap
gd: Toglaich am meanbh-mhapa

en: Encyclopedia
gd: Leabhar-eòlais

en: Cut Text
gd: Geàrr às an teacsa

en: Copy Text
gd: Dèan lethbhreac dhen teacsa

en: Paste Text
gd: Cuir an teacsa ann

en: Select All
gd: Tagh a h-uile

en: Delete Item
gd: Sguab às an nì

en: Tooltip Accessibility Mode Key
gd: Iuchair modh na so-ruigsinneachd

en: Toggle Fullscreen
gd: Toglaich modh na làn-sgrìn

en: Take Screenshot
gd: Tog glacadh-sgrìn

en: Zoom In
gd: Sùm a-steach

en: Zoom Out
gd: Sùm a-mach

en: Reset Zoom
gd: Ath-shuidhich an sùm

en: Jump to Next Location
gd: Geàrr leum gun ath-ionad

en: Jump to Previous Location
gd: Geàrr leum gun ionad roimhe

en: Menu
gd: Clàr-taice

en: Info Tool
gd: Inneal fiosrachaidh

en: Players Menu
gd: Clàr-taice nan cluicheadairean

en: Toggle Grid
gd: Toglaich an griod

en: Toggle Immovables
gd: Toglaich na nithean do-ghluasad

en: Toggle Animals
gd: Toglaich na beathaichean

en: Toggle Resources
gd: Toglaich na stòrasan

en: Set Toolsize to %d
gd: Suidhich meud nan innealan air %d

en: Toggle Census
gd: Toglaich an cunntas-sluaigh

en: Toggle Soldier Levels
gd: Toglaich leibheilean nan saighdearan

en: Toggle Buildings Visibility
gd: Toglaich so-fhaicsinneachd nan togalaichean

en: Toggle Overlapping Workareas
gd: Toglaich tar-iadhadh nan raointean-obrach

en: General Statistics
gd: Stadastaireachd choitcheann

en: Ware Statistics
gd: Stadastaireachd nam bathar

en: Building Statistics
gd: Stadastaireachd nan togalach

en: Stock Inventory
gd: Cunntas an stòrais

en: Soldier Statistics
gd: Stadastaireachd nan saighdear

en: Seafaring Statistics
gd: Stadastaireachd na seòladaireachd

en: Decrease Game Speed by 1×
gd: Dèan an geama nas maille le 1×

en: Decrease Game Speed by 0.25×
gd: Dèan an geama nas maille le 0.25×

en: Decrease Game Speed by 10×
gd: Dèan an geama nas maille le 10×

en: Increase Game Speed by 1×
gd: Dèan an geama nas luaithe le 1×

en: Increase Game Speed by 0.25×
gd: Dèan an geama nas luaithe le 0.25×

en: Increase Game Speed by 10×
gd: Dèan an geama nas luaithe le 10×

en: Reset Game Speed
gd: Ath-shuidhich luaths a’ gheama

en: Pause
gd: Cuir ’na stad

en: Scroll to Starting Field
gd: Sgrolaich dhan ionad-tòiseachaidh

en: Chat
gd: Cabadaich

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Save Game
gd: Sàbhail an geama

en: Messages: Go to Location
gd: Teachdaireachdan: Gach gun ionad

en: Messages: Show Geologists’ Messages
gd: Teachdaireachdan: Seall teachdaireachdan nan clach-eòlaichean

en: Messages: Show Economy Messages
gd: Teachdaireachdan: Seall teachdaireachdan na h-eaconamaidh

en: Messages: Show Seafaring Messages
gd: Teachdaireachdan: Seall teachdaireachdan na seòladaireachd

en: Messages: Show Military Messages
gd: Teachdaireachdan: Seall teachdaireachdan an airm

en: Messages: Show Scenario Messages
gd: Teachdaireachdan: Seall teachdaireachdan nan cnàmh-sgeul

en: Seafaring: Go to Ship
gd: Seòladaireachd: Rach gun long

en: Seafaring: Watch Ship
gd: Seòladaireachd: Cùm sùil air an long

en: Seafaring: Open Ship Window
gd: Seòladaireachd: Fosgail uinneag na luinge

en: Seafaring: Open Ship Window And Go to Ship
gd: Seòladaireachd: Fosgail uinneag na luinge is rach dhan long

en: Seafaring: Show All Ships
gd: Seòladaireachd: Seall na h-uile long

en: Seafaring: Show Idle Ships
gd: Seòladaireachd: Seall longan ’nan tàmh

en: Seafaring: Show Transport Ships
gd: Seòladaireachd: Seall longan a’ giùlan

en: Seafaring: Show Waiting Expeditions
gd: Seòladaireachd: Seall triallan a tha a’ feitheamh

en: Seafaring: Show Scouting Expeditions
gd: Seòladaireachd: Seall triallan a tha a’ rùrachadh

en: Seafaring: Show Expeditions with Port Spaces
gd: Seòladaireachd: Seall triallan le raointean puirt

en: Set Landmark #%d
gd: Suidhich comharra-tìre %d

en: Go To Landmark #%d
gd: Geàrr leum gun chomharra-tìre %d

[ctx: hotkey]
en: Tab
gd: Taba

[ctx: hotkey]
en: Page Up
gd: Duilleag suas

[ctx: hotkey]
en: Page Down
gd: Duilleag sìos

[ctx: hotkey]
en: Left Arrow Key
gd: Saighead gu clì

[ctx: hotkey]
en: Right Arrow Key
gd: Saighead gu deas

[ctx: hotkey]
en: Up Arrow Key
gd: Saighead suas

[ctx: hotkey]
en: Down Arrow Key
gd: Saighead sìos

[ctx: hotkey]
en: Keypad 1
gd: 1 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad 2
gd: 2 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad 3
gd: 3 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad 4
gd: 4 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad 5
gd: 5 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad 6
gd: 6 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad 7
gd: 7 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad 8
gd: 8 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad 9
gd: 9 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad 0
gd: 0 air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad .
gd: . air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad +
gd: + air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad -
gd: - air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad *
gd: * air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad /
gd: / air pada nan iuchraichean

[ctx: hotkey]
en: Keypad Enter
gd: Enter air pada nan àireamhan

en: Destroy building?
gd: Dearbh milleadh an togalaich

en: Do you really want to destroy this building?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an togalach seo a mhilleadh?

en: Dismantle building?
gd: Dearbh an toirt às a chèile

en: Do you really want to dismantle this building?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an togalach seo a thoirt às a chèile?

en: Preserve wares
gd: Glèidh na batharan

en: Any wares left in the building will be dropped out by the builder, increasing the dismantling time
gd: Thèid gach bathar a tha air fhàgail san togalach a thogail a-mach leis an fhear-togail agus bheir an toirt às a chèile nas fhaide

en: Enhance building?
gd: Dearbh an leasachadh

en: Do you really want to enhance this building?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an togalach seo a leasachadh?

note: * TRANSLATORS: Warning message when player wants to enhance a military building
en: Be careful if the enemy is near!
gd: Thoir an aire ma tha an nàmhaid faisg ort!

en: Any wares left in the building will be dropped out by the builder, increasing the enhancing time
gd: Thèid gach bathar a tha air fhàgail san togalach a thogail a-mach leis an fhear-togail agus bheir leasachadh nas fhaide

en: Sink the ship?
gd: An cuir sinn an long fodha?

note: * TRANSLATORS: %s is a ship name
en: Do you really want to sink %s?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson %s a chur fodha?

en: Cancel expedition?
gd: Dearbh sgur dhen triall

en: Do you really want to cancel the active expedition?
gd: A bheil thu airson sgur dhen triall ghnìomhach?

en: Attack
gd: Ionnsaigh

note: * TRANSLATORS: Number of soldiers that should attack. Used in the attack window.
en: %u soldier | %u soldiers
gd[0]: %u saighdear
gd[1]: %u shaighdear
gd[2]: %u saighdearan
gd[3]: %u saighdear

en: Number of soldiers
gd: Àireamh de shaighdearan

en: Send less soldiers. Hold down Ctrl to send no soldiers
gd: Cuir nas lugha dhe shaighdearan. Cum sìos Ctrl ach nach dèid saighdear sam bith a chur

en: Send more soldiers. Hold down Ctrl to send as many soldiers as possible
gd: Cuir barrachd shaighdearan. Cum sìos Ctrl ach ach dèid na ghabhas a shaighdearan a chur

en: Start attack
gd: Thoir ionnsaigh

en: Attackers:
gd: Thoir ionnsaigh:

en: Click on a soldier to remove him from the list of attackers
gd: Briog air on a saighdear gus a thoirt air falbh on ionnsaigh

en: Hold down Ctrl to remove all soldiers from the list
gd: Cum sìos Ctrl airson a h-uile saighdear a thoirt air falbh on liosta

en: Hold down Shift to remove all soldiers up to the one you’re pointing at
gd: Cum sìos Shift airson na saighdear gu ruige an fhir a bhriogas tu air a thoirt air falbh

en: Not attacking:
gd: Fuirich:

en: Click on a soldier to add him to the list of attackers
gd: Briog air saighdear gus a cur ris an ionnsaigh

en: Hold down Ctrl to add all soldiers to the list
gd: Cum sìos Ctrl airson a h-uile saighdear a chur ris an liosta

en: Hold down Shift to add all soldiers up to the one you’re pointing at
gd: Cum sìos Shift airson na saighdear gu ruige an fhir a bhriogas tu air a chur ris

en: Destroy target
gd: Mill an t-amas

en: Destroy the target building instead of conquering it
gd: Mill an togalach-amais seach còmhnaidh a ghabhail ann

en: Show Debug Window
gd: Seall uinneag dì-bhugachaidh

en: Center view on this
gd: Meadhanaich an sealladh air

note: * TRANSLATORS: Health, Attack, Defense, Evade
en: HP: %1$u/%2$u  AT: %3$u/%4$u  DE: %5$u/%6$u  EV: %7$u/%8$u
gd: Slàinte: %1$u/%2$u  Ionn: %3$u/%4$u  Dìon: %5$u/%6$u  Teàrn: %7$u/%8$u

en: (no building selected)
gd: (cha deach togalach a thaghadh)

en: Owned:
gd: Agadsa:

en: Under construction:
gd: ’Ga thogail:

en: Low productivity threshold:
gd: Stairsneach a’ chinneasachaidh ghainn:

en: Show previous building
gd: Seall an togalach roimhe

en: Show next building
gd: Seall an t-ath thogalach

en: Buildings will be considered unproductive if their productivity falls below this percentage
gd: Thèid togalaichean a mheas mar fheadhainn le cinneasachadh gann nuair a thuiteas an cinneasachadh fon cheudad seo

en: Small buildings
gd: Togalaichean beaga

en: Medium buildings
gd: Togalaichean meadhanach

en: Big buildings
gd: Togalaichean mòra

en: Mines
gd: Mèinnean

en: Ports
gd: Puirt

en: Low productivity:
gd: Cinneasachadh gann:

note: * TRANSLATORS: Label for number of buildings that are waiting for soldiers
en: Lacking soldiers:
gd: Saighdear a dhìth:

en: Muted – click to unmute
gd: Mùchte – briog gus a dhì-mhùchadh

en: Mute this building’s messages
gd: Mùch teachdaireachdan an togalaich seo

en: All buildings of this type are muted – click to unmute
gd: Tha gach togalach dhen t-seòrsa seo mùchte – briog gus an dì-mhùchadh

en: Mute all buildings of this type
gd: Mùch gach togalach dhen t-seòrsa seo

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Continue
gd: Lean air adhart

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Stop
gd: Cuir ’na stad

en: Enhance to %s
gd: Leasaich gu %s

en: Construction costs:
gd: Cosgais na togail:

en: Destroy
gd: Mill

en: Dismantle
gd: Thoir às a chèile

en: Returns:
gd: Toradh:

en: Watch the scout
gd: Cùm sùil air an rabhadair

en: Hide work area
gd: Falaich an raon-obrach

en: Show work area
gd: Seall an raon-obrach

en: Start an expedition
gd: Tòisich air triall

en: Cancel the expedition
gd: Sguir dhen triall

en: Building materials
gd: Stuth togail

en: Stop this building’s work after completion
gd: Cuir an togalach seo ’na stad nuair a bhios an obair deiseil

en: Stopped
gd: ’Na stad

en: Prefer heroes
gd: B’ fheàrr leam seann-ghaisgich

en: Prefer rookies
gd: B’ fheàrr leam saighdearan ùra

en: Normal policy
gd: Poileasaidh àbhaisteach

en: Preferably store selected wares here
gd: Glèidh am bathar air a thaghadh an-seo ma ghabhas seo dèanamh

en: Do not store selected wares here
gd: Na glèidh am bathar air a thaghadh an-seo

en: Remove selected wares from here
gd: Thoir am bathar air a thaghadh air falbh on a sheo

en: Ware settings to apply after construction
gd: Roghainnean nam batharan a thèid a chur an sàs nuair a bhios seo air a thogail

en: Worker settings to apply after construction
gd: Roghainnean an luchd-obrach a thèid a chur an sàs nuair a bhios seo air a thogail

en: Start an expedition from this port after completion
gd: Tòisich air triall on phort seo nuair a bhios e air a thogail

en: Settings to apply after construction
gd: Na roghainnean a thèid a chur an sàs nuair a bhios seo air a thogail

en: Decrease capacity. Hold down Ctrl to set the capacity to the lowest value
gd: Lùghdaich an rùm. Cum sìos Ctrl a shuidheachadh an rùm air an luach as ìsle

en: Increase capacity. Hold down Ctrl to set the capacity to the highest value
gd: Meudaich an rùm. Cum sìos Ctrl a shuidheachadh an rùm air an luach as àirde

en: Economy options
gd: Roghainnean na h-eaconamaidh

en: Decrease target by 10
gd: Lùghdaich an t-amas le 10

en: Decrease target
gd: Lùghdaich an t-amas

en: Toggle infinite target
gd: Toglaich amas gun crìoch

en: Increase target
gd: Meudaich an t-amas

en: Increase target by 10
gd: Meudaich an t-amas le 10

en: Profile to apply to the selected items
gd: A’ phròifil a thèid a chur an sàs air na nithean a thagh thu

en: Save target settings
gd: Sàbhail roghainnean nan amasan

en: The profile name cannot be empty
gd: Chan fhaod ainm na pròifil a bhith falamh

en: The default profile cannot be overwritten
gd: Cha ghabh sgrìobhadh thairis air a’ phròifil bunaiteach

en: Save the profile under this name
gd: Sàbhail a’ phròifil dhan ainm seo

en: The predefined profiles cannot be deleted
gd: Cha ghabh pròifil ro-shuidhchte a sguabadh às

en: Delete the selected profiles
gd: Sguab às na pròifilean a thagh thu

en: Overwrite?
gd: A bheil thu airson sgrìobhadh thairis air?

en: A profile with this name already exists. Do you wish to replace it?
gd: Tha pròifil ann mu thràth air a bheil an t-ainm seo. A bheil thu airson an tè ùr a chur ’na h-àite?

en: Save Profile
gd: Sàbhail a’ phròifil

en: Existing Profiles
gd: Pròifilean a tha ann

en: Build small building
gd: Tog togalach beag

en: Build big building
gd: Tog togalach mòr

en: Build medium building
gd: Tog togalach meadhanach

en: Build port building
gd: Tog port

en: Action
gd: Gnìomhan

en: Marked for removal by a worker – click to unmark
gd: Chaidh a chomharradh ach an doir obraiche air falbh e – briog airson an comharra a thoirt air falbh

en: Immovable Actions
gd: Gnìomhan nan nithean do-ghluasad

en: Mark this immovable for timely removal by a suited worker
gd: Comharraich gun dèid an nì seo a thoirt air falbh le obraiche iomchaidh cho luath ’s a ghabhas

en: Build road
gd: Tog rathad

en: Build waterway
gd: Tog slighe aiseig

en: Destroy this flag
gd: Mill a’ bhratach seo

en: Configure this flag’s economy
gd: Rèitich eaconamaidh na brataich seo

en: Send geologist to explore site
gd: Cuir clach-eòlaiche gus rùrachadh an-seo

en: Send scout to explore surroundings
gd: Cuir rabhadair a rùrachadh na tìre

note: * TRANSLATORS: This string is used only when the name of the tribe’s scout house/hut is unknown.
en: You need to connect this flag to a scouting building before you can send a scout here.
gd: Feumaidh tu a’ bhratach seo a cheangal ri togalach an rabhadair mus urrainn dhut rabhadair a chur an-seo.

en: Place a flag
gd: Tog bratach

en: Destroy a road
gd: Mill an rathad

en: Destroy a waterway
gd: Mill an slighe aiseig

en: Watch field in a separate window
gd: Cùm sùil air an raon ann an uinneag fa leth

en: Watch
gd: Cùm sùil air

en: Build mines
gd: Tog mèinn

en: Build flag
gd: Tog bratach

en: Cancel road
gd: Sguir dhen rathad

en: Cancel road and start building waterway
gd: Sguir dheth rathad agus tòisich air slighe aiseig a thogail

en: Build roads
gd: Tog rathaidean

en: Cancel waterway
gd: Sguir dhen t-slighe aiseig

en: Cancel waterway and start building road
gd: Sguir dheth slighe aiseig agus tòisich air rathad a thogail

en: Build waterways
gd: Tog slighean aiseig

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Script Console
gd: Consoil sgriobtaidh

en: Recipient
gd: Faightear

en: Unknown Recipient
gd: Faightear nach aithne dhuinn

en: All
gd: Na h-uile

note: * TRANSLATORS: Window label
en: Client got disconnected
gd: Chaidh ceangal gu cliant a bhriseadh

en: A player disconnected from the game. An automatic save game has been created. Do you want to continue playing?
gd: Dhì-cheangail cluicheadair on gheama. Chaidh an geama a shàbhaladh gu fèin-obrachail. Am bu toigh leat leantainn air adhart a chluiche?

note: * TRANSLATORS: Button text
en: Continue game
gd: Lean air adhart leis a’ gheama

note: * TRANSLATORS: Button tooltip
en: Replace the disconnected player with the selected AI and continue playing
gd: Cuir an IF a chaidh a thaghadh an àite a’ chluicheadair a dh’fhalbh is lean air adhart a chluiche

note: * TRANSLATORS: Dropdown tooltip to select the AI difficulty when a player has disconnected from a game
en: AI for the disconnected player
gd: IF dhan chluicheadair a dh’fhalbh

note: * TRANSLATORS: Button tooltip * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Exit Game
gd: Fàg an geama

note: * TRANSLATORS: Dropdown selection. Parameter is the name of the AI that will be used as replacement for a disconnected player
en: Replace player with %s
gd: Cuir %s an àite a’ chluicheadair

note: * TRANSLATORS: Title for a window that shows debug information for a field on the map
en: Debug Field
gd: Dì-bhugaich an raon

note: * TRANSLATORS: Window label when "Exit game" has been pressed
en: Exit Game Confirmation
gd: Dearbh an fhàgail

en: Are you sure you wish to exit this game?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an geama seo fhàgail?

en: Error Saving Game!
gd: Mearachd le sàbhaladh a’ gheama!

en: Messages: Inbox
gd: Teachdaireachdan: Am bogsa a-steach

en: Title
gd: Tiotal

[ctx: message]
en: Type
gd: Seòrsa

[ctx: message]
note: * TRANSLATORS: We have very little space here. You can also translate this as "Time" or "Time * Sent" * TRANSLATORS: This is used in the game messages menu - please open an issue if you need more * space.
en: Sent
gd: Àm

en: Show Archive
gd: Dhan tasglann

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Center main mapview on location
gd: Meadhanaich sealladh a’ mhapa air an ionad

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show all messages
gd: Seall a h-uile teachdaireachd

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show geologists’ messages only
gd: Na seall ach teachdaireachdan nan clach-eòlaichean

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show economy messages only
gd: Na seall ach teachdaireachdan na h-eaconamaidh

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show seafaring messages only
gd: Na seall ach teachdaireachdan na seòladaireachd

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show warfare messages only
gd: Na seall ach teachdaireachdan a’ chogaidh

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show scenario messages only
gd: Na seall ach teachdaireachdan a’ chnàmh-sgeòil

en: Messages: Archive
gd: Teachdaireachdan: Tasglann

en: Show Inbox
gd: Dhan bhogsa a-steach

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window. There is a separate string for 1 * message. * DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Restore the selected %d message | Restore the selected %d messages
gd[0]: Aisig an %d teachdaireachd a thagh thu
gd[1]: Aisig an %d theachdaireachd a thagh thu
gd[2]: Aisig na %d teachdaireachdan a thagh thu
gd[3]: Aisig am %d teachdaireachd a thagh thu

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Restore selected message
gd: Aisig an teachdaireachd a thagh thu

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window. There is a separate string for 1 * message. * DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Archive the selected %d message | Archive the selected %d messages
gd[0]: Cuir an %d teachdaireachd a thagh thu gun tasglann
gd[1]: Cuir an %d theachdaireachd a thagh thu gun tasglann
gd[2]: Cuir na %d teachdaireachdan a thagh thu gun tasglann
gd[3]: Cuir am %d teachdaireachd a thagh thu gun tasglann

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Archive selected message
gd: Cuir an teachdaireachd a thagh thu dhan tasglann

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Sound Options
gd: Roghainnean fuaime

en: Game over
gd: Crìoch a’ gheama

en: Player Info:
gd: Fiosrachadh a’ chluicheadair:

en: Elapsed time:
gd: An ùine a dh’fhalbh:

en: Continue playing
gd: Lean air adhart a’ cluiche

en: Time
gd: Ùine

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have lost.
en: Lost
gd: Ruaig

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have won.
en: Won
gd: Buaidh

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have resigned.
en: Resigned
gd: Gèilleadh

[ctx: player_won]
note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary when we don't know * TRANSLATORS: if the player has lost or won.
en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: You won!
gd: Bhuannaich thu!

en: You lost.
gd: Chaill thu.

en: %s won!
gd: Bhuannaich %s!

en: Score
gd: Sgòr

en: Team Score
gd: Sgòr an sgioba

note: * TRANSLATORS: This is the second part of "Selected %1% directory/directories and %2%"
en: %d file | %d files
gd[0]: %d fhaidhle
gd[1]: %d fhaidhle
gd[2]: %d faidhlichean
gd[3]: %d faidhle

note: * TRANSLATORS: %1% = number of selected directories, %2% = number of selected files
en: Selected %1% directory and %2%: | Selected %1% directories and %2%:
gd[0]: Thagh thu %1% phasgan is %2%:
gd[1]: Thagh thu %1% phasgan is %2%:
gd[2]: Thagh thu %1% pasganan is %2%:
gd[3]: Thagh thu %1% pasgan is %2%:

en: Directory Name:
gd: Ainm a’ phasgain:

en: Error:
gd: Mearachd:

en: Map Name:
gd: Mapa:

note: * TRANSLATORS: The time a replay starts. Shown in the replay loading screen
en: Start of Replay:
gd: Toiseach na h-ath-chluiche:

note: * TRANSLATORS: The current time of a savegame. Shown in the game saving and loading screens.
en: Game Time:
gd: Àm a’ gheama:

en: Widelands Version:
gd: Tionndadh:

en: Win Condition:
gd: Cumha na buaidhe:

en: Add-Ons:
gd: Tuilleadain:

en: Land
gd: Tìr

en: Productivity
gd: Cinneasachadh

en: Casualties
gd: Air call

en: Kills
gd: Air marbhadh

en: Military buildings lost
gd: Togalaichean an airm air an call

en: Military buildings defeated
gd: Togalaichean an airm air an ceannsachadh

en: Civilian buildings lost
gd: Togalaichean sìobhalta air an call

en: Military
gd: An t-arm

en: Info Panel Visibility
gd: So-fhaicsinneach panail an fhiosrachaidh

en: Follow mouse
gd: Lean air an luchag

en: Hide
gd: Cuir am falach

en: Move panel to bottom
gd: Gluais a’ phanail gun bhonn

en: Move panel to top
gd: Gluais a’ phanail gun bhàrr

en: Cheat mode enabled
gd: Tha modh na cealgaireachd an comas

en: Priority: Very Low
gd: Prìomhachas glè ìosal

en: Priority: Low
gd: Prìomhachas ìosal

en: Priority: Normal
gd: Prìomhachas àbhaisteach

en: Priority: High
gd: Prìomhachas àrd

en: Priority: Very High
gd: Prìomhachas glè àrd

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue
en: Increase the number of wares you want to be stored here
gd: Meudaich an uiread de bhathar a tha thu airson glèidheadh an-seo

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue
en: Decrease the number of wares you want to be stored here
gd: Lùghdaich an uiread de bhathar a tha thu airson glèidheadh an-seo

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Shift to increase all ware types at the same time
gd: Cum sìos Shift airson gach seòrsa de bhathar a mheudachadh aig an aon àm

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Shift to decrease all ware types at the same time
gd: Cum sìos Shift airson gach seòrsa de bhathar a lùghdachadh aig an aon àm

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Ctrl to allow all of this ware
gd: Cum sìos Ctrl ach am bi a h-uile gin dhen bhathar seo ceadaichte

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Ctrl to allow none of this ware
gd: Cum sìos Ctrl ach nach bi gin dhen bhathar seo ceadaichte

en: Remove ware
gd: Thoir am bathar air falbh

en: Add ware
gd: Cuir bathar ris

en: Hide controls
gd: Falaich na h-uidheaman-smachd

en: Show controls
gd: Seall na h-uidheaman-smachd

note: * TRANSLATORS: Title for the map view menu button in the game
en: Map View
gd: Sealladh a’ mhapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Hide Minimap
gd: Falaich am meanbh-mhapa

en: Show Minimap
gd: Seall am meanbh-mhapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Zoom +
gd: Sùm +

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Reset zoom
gd: Ath-shuidhich an sùm

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Zoom –
gd: Sùm −

en: Road length: %u
gd: Faid an rathaid: %u

en: Waterway length: %1$u/%2$u
gd: Faid na slighe aiseig: %1$u/%2$u

en: PAUSE
gd: ’NA STAD

note: * TRANSLATORS: Title for a menu button in the game. This menu will show options o increase/decrease the gamespeed, and to pause the game
en: Game Speed
gd: Luaths a’ gheama

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Sound Options in the game's main menu
en: Set sound effect and music options
gd: Suidhich roghainnean na fuaime ’s a’ chiùil

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Restart Scenario
gd: Ath-thòisich an cnàmh-sgeul

en: Are you sure you wish to restart this scenario?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an cnàmh-sgeul seo ath-thòiseachadh?

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether building names are shown
en: Hide Census
gd: Falaich an cunntas-sluaigh

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether * level information is shown above soldiers' heads
en: Hide Soldier Levels
gd: Falaich leibheilean nan saighdearan

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether * buildings are greyed out
en: Hide Buildings
gd: Falaich na togalaichean

en: Speed +
gd: Luaths +

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Speed + in the game's game speed menu
en: Increase the game speed
gd: Dèan an geama nas luaithe

en: Speed -
gd: Luaths −

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Speed - in the game's game speed menu
en: Decrease the game speed
gd: Dèan an geama nas maille

en: Resume
gd: Lean air

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Pause in the game's game speed menu
en: Resume the Game
gd: Lean air a’ gheama

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Pause in the game's game speed menu
en: Pause the Game
gd: Cuir an geama ’na stad

note: * TRANSLATORS: Title for the statistics menu button in the game
en: Statistics
gd: Stadastaireachd

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Seafaring
gd: Seòladaireachd

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Soldiers
gd: Saighdearan

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Stock
gd: An stòras

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether workarea overlaps * are highlighted
en: Hide Workarea Overlaps
gd: Falaich tar-iadhadh nan raointean-obrach

en: Toggle whether overlapping workareas are indicated when placing a constructionsite
gd: Toglaich co-dhiù an seall sinn far an dèid raointean-obrach thar a chèile nuair a chuireas tu làrach-togail ann gus nach seall

en: %u new message | %u new messages
gd[0]: %u teachdaireachd ùr
gd[1]: %u theachdaireachd ùr
gd[2]: %u teachdaireachdan ùra
gd[3]: %u teachdaireachd ùr

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected 1 file
en: Delete this replay
gd: Sguab às an ath-chluiche seo

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected 1 file
en: Delete this game
gd: Sguab às an geama seo

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected multiple files
en: Delete these replays
gd: Sguab às na h-ath-chluichean seo

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected multiple files
en: Delete these games
gd: Sguab às na geamannan seo

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Official
gd: Oifigeil

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Unofficial
gd: Neo-oifigeil

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Balanced
gd: Cothromach

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Unbalanced
gd: Gun mheidh

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Ferries
gd: Bàtaichean-aiseig

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Artifacts
gd: Buill-ealain

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Free for all
gd: An aghaidh càch a chèile

note: * TRANSLATORS: This is a map tag. One versus one.
en: 1v1
gd: Còmhrag-dhithis

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 2
gd: Sgiobaidhean de 2

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 3
gd: Sgiobaidhean de 3

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 4
gd: Sgiobaidhean de 4

en: No Author
gd: Gun ùghdar

note: * TRANSLATORS: Parent directory/folder
en: parent
gd: pàrant

note: * TRANSLATORS: This label is shown when a folder is empty
en: empty
gd: falamh

en: Directory
gd: Pasgan

note: * TRANSLATORS: Tooltip in map description when translated map names are being displayed. * TRANSLATORS: %s is the English name of the map.
en: The original name of this map: %s
gd: Ainm tùsail a’ mhapa seo: %s

note: * TRANSLATORS: Tooltip in map description when map names are being displayed in English. * TRANSLATORS: %s is the localized name of the map.
en: The name of this map in your language: %s
gd: Ainm a’ mhapa seo sa chànan agad fhèin: %s

note: * TRANSLATORS: Map hint header when selecting a map.
en: Hint
gd: Oidheam

note: * TRANSLATORS: Column title for number of players in map list
en: Pl.
gd: Cl.

en: Filename
gd: Ainm-faidhle

en: The name of the map or scenario
gd: Ainm a’ mhapa no a’ chnàmh-sgeòil

en: Size
gd: Meud

en: The size of the map (Width x Height)
gd: Meud a’ mhapa (leud x àirde)

en: Map Name
gd: Ainm a’ mhapa

en: Owner
gd: Seilbheadair

en: Roads
gd: Rathaidean

en: Zoom
gd: Sùm

[ctx: unit_narrow]
note: * TRANSLATORS: day(s). Keep this as short as possible. Used in statistics.
en: %1%d | %1%d
gd[0]: %1%l
gd[1]: %1%l
gd[2]: %1%l
gd[3]: %1%l

[ctx: unit_narrow]
note: * TRANSLATORS: hour(s). Keep this as short as possible. Used in statistics.
en: %1%h | %1%h
gd[0]: %1%u
gd[1]: %1%u
gd[2]: %1%u
gd[3]: %1%u

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: days
gd: làithean

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: hours
gd: uairean a thìde

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: minutes
gd: mionaidean

en: game
gd: geama

en: Additional item
gd: Nì a bharrachd

en: (Empty)
gd: (falamh)

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is present in the building
en: Present
gd: An làthair

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is neither present in the building nor being transported there
en: Missing
gd: A dhìth

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is not present in the building, but already being transported there
en: Coming
gd: A’ tighinn

en: Exp
gd: Eòlas

en: Next Level
gd: An ath leibheil

en: Decrease experience by 1
gd: Lùghdaich an t-eòlas le 1

en: Increase experience by 1
gd: Meudaich an t-eòlas le 1

en: Terminate the employment of the selected worker
gd: Cuir an neach-obrach a thagh thu a-mach à dreuchd

en: (coming)
gd: (a’ tighinn)

en: (vacant)
gd: (falamh)

en: Confirm Deleting File
gd: Dearbh sguabadh às an fhaidhle

en: Confirm Deleting Files
gd: Dearbh sguabadh às nam faidhlichean

en: Do you really want to delete this game?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an geama seo a sguabadh às?

note: * TRANSLATORS: Used with multiple games, 1 game has a separate string. DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Do you really want to delete this %d game? | Do you really want to delete these %d games?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %d gheama seo a sguabadh às?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %d gheama seo a sguabadh às?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %d geamannan seo a sguabadh às?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson am %d geama seo a sguabadh às?

en: Error Deleting File!
gd: Mearachd le sguabadh às an fhaidhle!

en: Error Deleting Files!
gd: Mearachd le sguabadh às nam faidhlichean!

en: The game could not be deleted.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an geama a sguabadh às.

note: * TRANSLATORS: Used with multiple games, 1 game has a separate string. DO NOT omit the * placeholder in your translation.
en: %d game could not be deleted. | %d games could not be deleted.
gd[0]: Tha %d gheama nach b’ urrainn dhuinn a sguabadh às.
gd[1]: Tha %d gheama nach b’ urrainn dhuinn a sguabadh às.
gd[2]: Tha %d geamannan nach b’ urrainn dhuinn a sguabadh às.
gd[3]: Tha %d geama nach b’ urrainn dhuinn a sguabadh às.

en: Do you really want to delete this replay?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an ath-chluiche seo a sguabadh às?

note: * TRANSLATORS: Used with multiple replays, 1 replay has a separate string. DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Do you really want to delete this %d replay? | Do you really want to delete these %d replays?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %d ath-chluiche seo a sguabadh às?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %d ath-chluiche seo a sguabadh às?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %d ath-chluichean seo a sguabadh às?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson am %d ath-chluiche seo a sguabadh às?

en: The replay could not be deleted.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an ath-chluiche a sguabadh às.

note: * TRANSLATORS: Used with multiple replays, 1 replay has a separate string. DO NOT omit the * placeholder in your translation.
en: %d replay could not be deleted. | %d replays could not be deleted.
gd[0]: Tha %d ath-chluiche nach b’ urrainn dhuinn a sguabadh às.
gd[1]: Tha %d ath-chluiche nach b’ urrainn dhuinn a sguabadh às.
gd[2]: Tha %d ath-chluichean nach b’ urrainn dhuinn a sguabadh às.
gd[3]: Tha %d ath-chluiche nach b’ urrainn dhuinn a sguabadh às.

note: * TRANSLATORS: Error message introduction for when an old savegame can't be loaded
en: This file has the wrong format and can’t be loaded. Maybe it was created with an older version of Widelands.
gd: Chan eil am fòrmat a bu chòir air an fhaidhle seo agus cha ghabh a luchdadh. ’S dòcha gun deach a chruthachadh le seann-tionndadh de Widelands.

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute
en: Today, %1%:%2%
gd: An-diugh, %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute. This is part of a list.
en: saved today at %1%:%2%
gd: air a shàbhaladh an-diugh %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute
en: Yesterday, %1%:%2%
gd: An-dè, %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute. This is part of a list.
en: saved yesterday at %1%:%2%
gd: air a shàbhaladh an-dè %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: month day, year
en: %1% %2%, %3%
gd: %2% %1% %3%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: month (short name) day (number), year (number). This is part of a list.
en: saved on %1$s %2$u, %3$u
gd: air a shàbhaladh %2$u %1$s %3$u

note: * TRANSLATORS: %1% is a map's name.
en: Autosave: %1%
gd: Fèin-sàbhaladh: %1%

note: * TRANSLATORS: %1% is a number, %2% a map's name.
en: Autosave %1%: %2%
gd: Fèin-sàbhaladh %1%: %2%

note: * TRANSLATORS: "Single Player" entry in the Game Mode table column. * TRANSLATORS: "Keep this to 6 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain the abbreviation. * TRANSLATORS: Make sure that this translation is consistent with the tooltip.
en: SP
gd: Aon

note: * TRANSLATORS: "Multiplayer Host" entry in the Game Mode table column. * TRANSLATORS: "Keep this to 2 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain the abbreviation. * TRANSLATORS: Make sure that this translation is consistent with the tooltip. * TRANSLATORS: %1% is the number of players
en: H (%1%)
gd: Ò (%1%)

note: * TRANSLATORS: "Multiplayer" entry in the Game Mode table column. * TRANSLATORS: "Keep this to 2 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain the abbreviation. * TRANSLATORS: Make sure that this translation is consistent with the tooltip. * TRANSLATORS: %1% is the number of players
en: MP (%1%)
gd: Iom (%1%)

en: Incompatible: %s
gd: Neo-chòrdail: %s

en: Save Date
gd: Ceann-là

en: The date this game was saved
gd: An t-àm a chaidh an geama seo a shàbhaladh

en: The filename that the game was saved under followed by the map’s name, or the map’s name followed by the last objective achieved.
gd: Ainm an fhaidhle san deach an geama a shàbhaladh agus ainm a’ mhapa às a dhèidh no ainm a’ mhapa agus an t-amas mu dheireadh a chaidh a choileanadh às a dhèidh.

note: * TRANSLATORS: Tooltip header for the "Mode" column when choosing a game/replay to load.
en: Game Mode
gd: Modh a’ gheama

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: SP = Single Player
gd: Aon = Aon chluicheadair

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: MP = Multiplayer
gd: Iom = Ioma-chluicheadair

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: H = Multiplayer (Host)
gd: Ò = Ioma-chluicheadair (òstair)

en: Numbers are the number of players.
gd: ’S e àireamh nan cluicheadairean a tha sna h-àireamhan.

note: * TRANSLATORS: Game Mode table column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Keep this to 5 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain if you need to use an abbreviation.
en: Mode
gd: Modh

en: Filename: Map name (start of replay)
gd: Ainm faidhle: Ainm a’ mhapa (toiseach na h-ath-chluiche)

en: Map name (start of replay)
gd: Ainm a’ mhapa (toiseach na h-ath-chluiche)

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Watch the selected ship
gd: Cùm sùil air an long a thagh thu

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Open the selected ship’s window
gd: Fosgail uinneag na luinge a thagh thu

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Go to the selected ship and open its window
gd: Rach dhan long a thagh thu ’s fosgail a h-uinneag

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Center the map on the selected ship
gd: Meadhanaich am mapa air an long a thagh thu

[ctx: ship]
en: Name
gd: Ainm

[ctx: ship]
en: Status
gd: Staid

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show all ships
gd: Seall na h-uile long

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show empty ships
gd: Seall na longan falamh

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show ships shipping wares and workers
gd: Seall longan a tha ag aiseag bhatharan is luchd-obrach

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show waiting expeditions
gd: Seall triallan a tha a’ feitheamh

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show scouting expeditions
gd: Seall triallan a tha a’ rùrachadh

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show expeditions that have found a port space or are founding a colony
gd: Seall triallan a lorg raon puirt no a tha ri tuineachadh

en: Scout towards the north west
gd: Rùraich gu iar-thuath

en: Explore the island’s coast clockwise
gd: Rùraich oirthir an eilein gu deiseil

en: Scout towards the north east
gd: Rùraich gu ear-thuath

en: Scout towards the west
gd: Rùraich gu siar

en: Construct a port at the current location
gd: Tog port aig an ionad làithreach

en: Scout towards the east
gd: Rùraich gu ear

en: Scout towards the south west
gd: Rùraich gu iar-dheas

en: Explore the island’s coast counter clockwise
gd: Rùraich oirthir an eilein gu tuathail

en: Scout towards the south east
gd: Rùraich gu ear-dheas

en: Sink the ship
gd: Cuir an long fodha

en: Cancel the Expedition
gd: Sguir dhen triall

en: Go to destination
gd: Rach gun cheann-uidhe

en: Go to ship
gd: Rach gun long

note: * TRANSLATORS: Window label when an expedition can't be canceled
en: Cancel Expedition
gd: Sguir dhen triall

en: This expedition can’t be canceled, because the ship has no port to return to.
gd: Cha ghabh sgur dhen triall seo o nach eil port ann dhan a thilleadh an long.

en: Health: %u
gd: Slàinte: %u

en: Attack: %u
gd: Ionnsaigh: %u

en: Defense: %u
gd: Dìon: %u

en: Evade: %u
gd: Teàrnadh: %u

en: Overview
gd: Foir-shealladh

en: By Attribute
gd: A-rèir buaidh

en: Capacity
gd: Rùm

en: Click soldier to send away
gd: Briog air saighdear gus a chur air falbh

note: * TRANSLATORS: Tooltip for volume slider in sound options
en: Changes the volume. Click to hear a sample.
gd: Atharraichidh seo àirde na fuaime. Briog air airson èisetachd ri ball-sampaill.

[ctx: sound_options]
en: Music
gd: Ceòl

[ctx: sound_options]
en: Chat Messages
gd: Teachdaireachdan na cabadaich

[ctx: sound_options]
en: Game Messages
gd: Teachdaireachdan a’ gheama

[ctx: sound_options]
en: User Interface
gd: Eadar-aghaidh

[ctx: sound_options]
en: Ambient Sounds
gd: Fuaimean na h-àrainneachd

en: Sound is disabled either due to a problem with the sound driver, or because it was switched off at the command line.
gd: Chaidh an fhuaim a chur à comas ri linn duilgheadas leis an draibhear fuaime air neo on a chaidh a chur dheth air an loidhne-àithne.

note: * TRANSLATORS: If this checkbox is ticked, all icons in the stock menu are drawn with different background colors; each icon's color indicates whether the stock is higher or lower than the economy target setting. Very little space is available.
en: Evaluate
gd: Luachaich

en: Compare stocked amounts to economy target quantities
gd: Dèan coimeas eadar na th’ agad de stòras agus amasan na heaconamaidh

en: Red:
gd: Dearg:

en: Stock is lower than the target
gd: Tha an stòras nas lugha na an t-amas agad

en: Yellow:
gd: Buidhe:

en: Stock is equal to the target
gd: Tha an stòras a-rèir an amais

en: Green:
gd: Uaine:

en: Stock is higher than the target
gd: Tha barrachd stòrais na an t-amas agad

en: Wares (total)
gd: Bathar (iomlan)

en: Workers (total)
gd: Luchd-obrach (iomlan)

en: Wares in warehouses
gd: Bathar ann an taighean-stòrais

en: Workers in warehouses
gd: Luchd-obrach ann an taighean-stòrais

en: Next Mission
gd: An ath-mhisean

en: Start the next mission now
gd: Tòisich an ath-mhisean an-dràsta

en: Continue playing this mission
gd: Lean air adhart a’ cluiche a’ mhisein seo

note: * TRANSLATORS: Label for the list of suggested teams when choosing a map
en: Suggested Teams
gd: Sgiobaidhean molta

en: Soldiers in training
gd: Saighdearan ’gan oideachadh

en: Production
gd: Saothrachadh

en: Consumption
gd: Caitheamh

en: Economy health
gd: Slàinte na h-eaconamaidh

en: Remove 10 wares
gd: Thoir 10 batharan air falbh

en: Remove a ware
gd: Thoir bathar air falbh

en: Add a ware
gd: Cuir bathar ris

en: Add 10 wares
gd: Cuir 10 batharan ris

en: Configure this building’s economy
gd: Rèitich eaconamaidh an togalaich seo

en: Wares waiting to be shipped
gd: Batharan a’ feitheamh air lìbhrigeadh

en: Workers waiting to embark
gd: Luchd-obrach a’ feitheamh air bàrcadh

en: Expedition
gd: Triall

en: Follow
gd: Lean air

en: Center the main view on this
gd: Meadhanaich am prìomh shealladh air seo
