Widelands - en to he translation catalogue (9 entries)

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: small building plot
en: small
he: קטן

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: medium building plot
en: medium
he: בינוני

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: mine building plot
en: mine
he: שלי

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Medium
he: בינוני

en: Player
he: שחקן

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is more than 1 worker. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers
he: עובדים

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Stop
he: עצור

en: Size
he: גודל

en: Production
he: ייצור
