Widelands - en to ig translation catalogue (9 entries)

note: TRANSLATORS: Short for "Not enough space"
en: No Space
ig: Enweghị ebe

en: Help
ig: Enyemaka

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Resources
ig: Ihe onwunwe

en: Water:
ig: Mmiri:

en: Land:
ig: Ana:

en: Mountains:
ig: Nnukwu Ugwu:

en: Player Options
ig: Nhọrọ gbasara onye na-egwu

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is waiting for your commands.
en: Waiting
ig: Ana-eche

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is scouting for port spaces.
en: Scouting
ig: Ana-achọ
