Widelands - en to pl translation catalogue (1347 entries)

note: * TRANSLATORS: Concatenate the last 2 items on a list. * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s & %2$s
pl: %1$s i %2$s

note: * TRANSLATORS: Join the last 2 items on a list with "or". * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s or %2$s
pl: %1$s lub %2$s

note: * TRANSLATORS: Concatenate the last 2 items on a list. * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s and %2$s
pl: %1$s i %2$s

note: TRANSLATORS: Short for "Not enough space"
en: No Space
pl: Brak miejsca

en: Some of your starting buildings didn’t have enough room and weren’t built. You are at a disadvantage with this; consider restarting this map with a fair starting condition.
pl: Nie ma miejsca dla niektórych z twoich początkowych budynków, więc nie zostały one zbudowane. Jesteś przez to poszkodowany; spróbuj zrestartować mapę z uczciwymi warunkami początkowymi.

en: Not enough space
pl: Za mało miejsca

en: No rocks nearby
pl: Brak skał w pobliżu

en: There are no rocks near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
pl: Nie ma żadnych skał blisko twojej pozycji początkowej. Z tego powodu otrzymujesz dodatkowe surowce na zapoczątkowanie twojej gospodarki.

en: No trees nearby
pl: Brak drzew w pobliżu

en: There are no trees near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
pl: Nie ma żadnych drzew blisko twojej pozycji początkowej. Z tego powodu otrzymujesz dodatkowe surowce na zapoczątkowanie twojej gospodarki.

en: New Objective
pl: Nowy Cel

en: New Objectives
pl: Nowe Cele

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: No AI
pl: Brak SI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Normal AI
pl: Normalna SI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Weak AI
pl: Słaba SI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Very Weak AI
pl: Bardzo słaba SI

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: false
pl: fałsz

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: true
pl: prawda

note: * TRANSLATORS: January. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jan
pl: sty

note: * TRANSLATORS: February. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Feb
pl: lut

note: * TRANSLATORS: March. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Mar
pl: mar

note: * TRANSLATORS: April. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Apr
pl: kwi

note: * TRANSLATORS: May. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: May
pl: maj

note: * TRANSLATORS: June. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jun
pl: cze

note: * TRANSLATORS: July. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jul
pl: lip

note: * TRANSLATORS: August. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Aug
pl: sie

note: * TRANSLATORS: September. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Sep
pl: wrz

note: * TRANSLATORS: October. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Oct
pl: paź

note: * TRANSLATORS: November. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Nov
pl: lis

note: * TRANSLATORS: December. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language.
en: Dec
pl: gru

note: * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the editor * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the game
en: Main Menu
pl: Menu główne

note: * TRANSLATORS: Title for the tool menu button in the editor
en: Tools
pl: Narzędzia

note: * TRANSLATORS: Title for a menu button in the editor. This menu will show/hide building spaces, animals, immovables, resources * TRANSLATORS: Title for a menu button in the game. This menu will building spaces, census, status, etc.
en: Show / Hide
pl: Pokaż / Ukryj

en: Tool size
pl: Wielkość narzędzia

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Help
pl: Pomoc

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Map
pl: Nowa mapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Random Map
pl: Nowa losowa mapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Load Map
pl: Wczytaj mapę

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Save Map
pl: Zapisz mapę

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Map Options
pl: Opcje mapy

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Exit Editor
pl: Opuść edytor

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Change height
pl: Ustaw wysokość

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the change height tool in the editor
en: Change the terrain height
pl: Zmień wysokość terenu

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Random height
pl: Losowa wysokość

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the random height tool in the editor
en: Set the terrain height to random values
pl: Ustaw wysokość terenu na losowe wartości

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Terrain
pl: Teren

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the terrain tool in the editor
en: Change the map’s terrain
pl: Zmień teren mapy

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Immovables
pl: Obiekty nieruchome

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the immovables tool in the editor
en: Add or remove immovables
pl: Dodaj lub usuń obiekty nieruchome

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Animals
pl: Zwierzęta

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the animals tool in the editor
en: Add or remove animals
pl: Dodaj lub usuń zwierzęta

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Resources
pl: Surowce

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the resources tool in the editor
en: Set or change resources
pl: Ustaw lub zmień surowce

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Port spaces
pl: Miejsca na port

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the port spaces tool in the editor
en: Add or remove port spaces
pl: Dodaj lub usuń miejsca na port

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Players
pl: Gracze

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Set number of players and their names, tribes and starting positions
pl: Ustaw liczbę graczy, ich imiona, plemiona i pozycje początkowe

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map origin
pl: Pochodzenie mapy

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map origin tool in the editor
en: Set the position that will have the coordinates (0, 0). This will be the top-left corner of a generated minimap.
pl: Ustaw pozycję, która będzie miała współrzędne (0, 0). Będzie ona lewym górnym rogiem wygenerowanej minimapy.

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map size
pl: Rozmiar mapy

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Change the map’s size
pl: Zmień rozmiar mapy

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Information
pl: Informacja

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map information tool in the editor
en: Click on a field to show information about it
pl: Kliknij pole, by pokazać informacje o nim

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether building spaces are * shown * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether
en: Hide Building Spaces
pl: Ukryj Miejsca na Budynki

en: Show Building Spaces
pl: Pokaż Miejsca na Budynki

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether the map grid is shown
en: Hide Grid
pl: Ukryj Siatkę

en: Show Grid
pl: Pokaż Siatkę

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether immovables *  (trees, rocks etc.) are shown
en: Hide Immovables
pl: Ukryj Obiekty Nieruchome

en: Show Immovables
pl: Pokaż Obiekty Nieruchome

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether animals are shown
en: Hide Animals
pl: Ukryj Zwierzęta

en: Show Animals
pl: Pokaż Zwierzęta

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether resources are shown
en: Hide Resources
pl: Ukryj Surowce

en: Show Resources
pl: Pokaż Surowce

en: Unsupported Format
pl: Nieobsługiwany format

en: Widelands could not load the file "%s". The file format seems to be incompatible.
pl: Widelands nie mogło załadować pliku "%s". Format pliku wygląda na nieobsługiwany.

en: Unsaved Map
pl: Niezapisana mapa

en: The map has not been saved, do you really want to quit?
pl: Mapa nie została zapisana, czy na pewno chcesz wyjść?

en: Error
pl: Błąd

en: Loading map “%s”…
pl: Wczytywanie mapy “%s”…

note: * TRANSLATORS: Default name for new map
en: No Name
pl: Bez nazwy

[ctx: author_name]
note: * TRANSLATORS: Map author name when it hasn't been set yet
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Loading world…
pl: Wczytywanie świata…

en: Random Player
pl: Losowy gracz

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s …
pl: Bieżące: %s ...

note: * TRANSLATORS: Help text in an editor tool
en: Click to select an item. Use the Ctrl key to select multiple items.
pl: Kliknij aby wybrać element. Użyj klawisza Ctrl aby wybrać kilka elementów.

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s
pl: Bieżące: %s

en: Field Information
pl: Informacje o polu

en: Node
pl: Węzeł

en: Coordinates: (%1$i, %2$i)
pl: Współrzędne: (%1$i, %2$i)

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: small building plot
en: small
pl: mały

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: medium building plot
en: medium
pl: średni

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: big building plot
en: big
pl: duży

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: space for a flag
en: flag
pl: flaga

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: mine building plot
en: mine
pl: kopalnia

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can walk on this terrain * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: walkable
pl: można chodzić

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can swim on this terrain (fish, ships)
en: swimmable
pl: pływalny

en: Caps: %s
pl: Cechy: %s

en: Owned by: Player %u
pl: Należy do gracza %u

en: Owned by: —
pl: Należy do: —

[ctx: terrain_name]
en: Name: %s
pl: Nazwa: %s

note: * TRANSLATORS: "Is" is a list of terrain properties, e.g. "arable, unreachable and * unwalkable". You can also translate this as "Category: %s" or "Property: %s"
en: Is: %s
pl: Jest: %s

note: * TRANSLATORS: Heading for immovables and animals in editor info tool
en: Objects
pl: Obiekty

en: Immovable: %s
pl: Obiekt nieruchomy: %s

en: Animals: %s
pl: Zwierzęta: %s

en: Workers: %s
pl: Pracownicy: %s

en: Ships: %s
pl: Statki: %s

en: Map
pl: Mapa

[ctx: map_name]
en: Name: %s
pl: Nazwa: %s

en: Players: %u
pl: Gracze: %u

en: Players: –
pl: Gracze: –

en: Author: %s
pl: Autor: %s

en: Description: %s
pl: Opis: %s

note: * TRANSLATORS: No add-ons enabled
en: (none)
pl: (brak)

en: Enabled Add-Ons: %s
pl: Uruchomione dodatki: %s

en: Error!
pl: Błąd!

note: * TRANSLATORS: Directory name for user maps in map selection
en: My Maps
pl: Moje mapy

note: * TRANSLATORS: Directory name for MP Scenarios in map selection
en: Multiplayer Scenarios
pl: Scenariusze dla wielu graczy

note: * TRANSLATORS: Directory name for downloaded maps in map selection
en: Downloaded Maps
pl: Pobrane mapy

note: * TRANSLATORS: The folder that a file will be saved to.
en: Current directory: %s
pl: Bieżący katalog: %s

note: * TRANSLATORS: "Display: Original/Localized map/file names"
en: Display
pl: Wyświetl

en: Cancel
pl: Anuluj

en: File names
pl: Nazwy plików

en: Map names
pl: Nazwy map

en: Original map names
pl: Oryginalne nazwy map

en: Translated map names
pl: Przetłumaczone nazwy map

en: Click player to remove
pl: Kliknij gracza, aby wyrzucić

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete this suggested team lineup
pl: Usuń sugerowany skład drużyny

en: Add a player to this team
pl: Dodaj gracza do tej drużyny

en: Theme
pl: Motyw

en: Add lineup
pl: Dodaj skład

en: Add another suggested team lineup
pl: Dodaj kolejny sugerowany skład drużyny

en: Map name:
pl: Nazwa mapy:

en: Authors:
pl: Autorzy:

en: Description:
pl: Opis:

en: Hint (optional):
pl: Porada (opcjonalnie):

en: Tags:
pl: Tagi:

[ctx: map_theme]
en: (none)
pl: (brak)

en: Waterway length limit:
pl: Limit długości dróg wodnych:

note: * TRANSLATORS: Map Options: Waterways are disabled * TRANSLATORS: Placeholder for scroll direction when function should not use scroll wheel
en: Disabled
pl: Niepełnosprawny

en: %u Player | %u Players
pl[0]: %u gracz
pl[1]: %u graczy
pl[2]: %u graczy
pl[3]: %u graczy

en: Suggested Teams:
pl: Sugerowane drużyny:

en: Main Options
pl: Główne opcje:

en: Tags
pl: Tagi

en: Teams
pl: Drużyny

en: It is not recommended to permit waterway lengths greater than %u
pl: Odradzamy dopuszczanie budowy dróg wodnych o długości większej niż %u

en: Size: %1% x %2%
pl: Rozmiar: %1% x %2%

en: Create Map
pl: Stwórz mapę

en: Terrain:
pl: Teren:

en: Creating empty map…
pl: Tworzenie pustej mapy...

en: Players:
pl: Gracze:

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Low
pl: Mało

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Medium
pl: Średnio

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: High
pl: Dużo

en: Climate
pl: Klimat

en: Terrain Distribution
pl: Rozkład terenu

en: Water:
pl: Woda:

en: Land:
pl: Ląd:

en: Wasteland:
pl: Pustkowia:

en: Mountains:
pl: Góry:

en: Island mode
pl: Tryb wysp

en: Random number:
pl: Liczba losowa:

en: Map ID:
pl: ID mapy:

en: Random
pl: Losowo

note: * TRANSLATORS: A campaign difficulty
en: Default
pl: Domyślny

en: Alpine
pl: Wysokogórski

en: Atoll
pl: Atol

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Wasteland
pl: Pustkowia

en: Generating random map…
pl: Generowanie losowej mapy...

note: * TRANSLATORS: Window title. This is shown after a random map has been created in the editor.
en: Random Map
pl: Losowa mapa

note: * TRANSLATORS: This is shown after a random map has been created in the editor. * TRANSLATORS: You don't need to be literal with your translation, * TRANSLATORS: as long as the user understands that he needs to check the player positions.
en: The map has been generated. Please double-check the player starting positions to make sure that your carriers won’t drown, or be stuck on an island or on top of a mountain.
pl: Mapa została wygenerowana. Sprawdź, czy punkty startowe graczy zostały wygenerowane prawidłowo - być może ktoś wylądował w górach, na malutkiej wyspie albo na środku wody.

en: The Widelands Random Map Generator
pl: Generator map losowych Widelands

en: This map was generated automatically by the Widelands Random Map Generator.
pl: Ta mapa została wygenerowana automatycznie przez generator map Widelands.

en: Computer %u
pl: Komputer %u

en: Player
pl: Gracz

en: Generate Map
pl: Generuj mapę

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Make Directory
pl: Utwórz katalog

note: * TRANSLATORS: A folder that hasn't been given a name yet
en: unnamed
pl: nienazwany

en: A file or directory with that name already exists.
pl: Istnieje już plik lub katalog o tej nazwie.

en: Error Creating Directory!
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu!

en: Error while creating directory ‘%s’.
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu ‘%s’.

en: A file with the name ‘%s’ already exists. Overwrite?
pl: Plik o nazwie "%s" już istnieje. Nadpisać?

en: Error Saving Map!
pl: Błąd podczas zapisywania mapy!

en: Saving the map…
pl: Zapisywanie mapy...

en: Map saved
pl: Mapa zapisana

en: Enter Directory Name:
pl: Wpisz nazwę katalogu:

en: This extension is reserved!
pl: To rozszerzenie jest zarezerwowane!

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

note: * TRANSLATORS: Window title in the editor when a player has selected more than the recommended number of players
en: Too Many Players
pl: Zbyt Wielu Graczy

note: * TRANSLATORS: Info text in editor player menu when a player has selected more than the recommended number of players. Choice is made by OK/Abort.
en: We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?
pl: Odradzamy ustawianie więcej niż 8 graczy w celu innym niż testy. Czy jesteś pewien, że chcesz więcej niż 8 graczy?

note: * TRANSLATORS: Checkbox for: 'We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?'
en: Do not remind me again
pl: Nie przypominaj mi ponownie

en: Abort
pl: Przerwij

en: Player Options
pl: Opcje graczy

en: Number of players
pl: Liczba graczy

note: * TRANSLATORS: Default player name, e.g. Player 1
en: Player %u
pl: Gracz %u

note: * TRANSLATORS: Header for campaign tribe
en: Tribe
pl: Plemię

[ctx: tribe]
en: Random
pl: Losowe

en: The tribe will be selected at random
pl: Plemię zostanie wybrane losowo.

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in the editor for using a player's starting position tool
en: Set this player’s starting position
pl: Ustaw pozycję startową tego gracza

en: Height Tools Options
pl: Opcje narzędzia poziomów

en: Increase/Decrease height by:
pl: Zwiększ/Zmniejsz wysokość o:

en: Set height to:
pl: Ustaw wysokość na:

note: * TRANSLATORS: Editor change height access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease terrain height
pl: Kliknij na mapie, aby podwyższyć teren, SHIFT + kliknij, aby go obniżyć

note: * TRANSLATORS: Editor set height access key. *
en: Ctrl + Click on the map to set terrain height
pl: CTRL + kliknij na mapie, aby ustawić wysokość terenu

en: Increase/Decrease amount by:
pl: Zwiększ/Zmniejsz ilość o:

en: Set amount to:
pl: Ustaw ilość na:

note: * TRANSLATORS: Editor change rseources access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease the amount of the selected resource
pl: Kliknij na mapie, aby zwiększyć, SHIFT + kliknij, aby zmniejszyć ilość wybranego surowca

note: * TRANSLATORS: Editor set rseources access key. *
en: Ctrl + Click on the map to set the amount of the selected resource. This will replace already set resources.
pl: CTRL + kliknij na mapie, żeby ustawić ilość wybranego surowca. Zostaną zastąpione już ustawione surowce.

en: Random Height Options
pl: Opcje losowej wysokości

en: Minimum height:
pl: Minimalna wysokość:

en: Maximum height:
pl: Maksymalna wysokość:

note: * TRANSLATORS: Editor random height access key. *
en: Click on the map to set terrain height to a random value within the specified range
pl: Kliknij na mapie, aby ustawić wysokość terenu losowo w zadanym przedziale

en: Fixed height
pl: Stała wysokość

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Select the new map size, then click the map to split it at the desired location. When increasing the map size, new columns/rows will be inserted to the east/south of the selected point. When shrinking the map, the desired number of columns/rows will be removed from the east/south of the splitting location.
pl: Wybierz nowy rozmiar mapy, po czym kliknij na mapę, aby podzielić ją w wybranym miejscu. Przy powiększaniu mapy nowe kolumny/rzędy zostaną wstawione na wschód/południe od wybranego punktu. Przy zmniejszaniu mapy odpowiednia ilość kolumn/rzędów zostanie usunięta na wschód/południe od wybranego punktu.

en: Tool Size
pl: Wielkość narzędzia

en: Loading game: %1$s (%2$u/%3$d)
pl: Wczytywanie gry: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Elemental data
pl: Data początkowa

en: Economies
pl: Gospodarki

en: AI
pl: SI

en: Command queue
pl: Kolejka poleceń

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Finishing
pl: Zakończenie

en: Saving game: %1$s (%2$d/%3$d)
pl: Zapisywanie gry: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving game…
pl: Automatyczne zapisywanie gry

en: Interactive player
pl: gracz interaktywny

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won't work because we were unable to detect the shading language version.
pl: Widelands nie będzie działać, bo nie udało się wykryć wersji języka cieniowania.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: There is an unknown problem with reading the information from the graphics driver.
pl: Wystąpił nieznany problem podczas odczytu informacji ze sterownika grafiki.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won't work because we were unable to detect the OpenGL version.
pl: Widelands nie będzie działać, bo nie udało się wykryć wersji OpenGL.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won’t work because your graphics driver is too old.
pl: Widelands nie będzie działać, bo Twój sterownik grafiki jest za stary.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: The %1$u version needs to be version %2$u.%3$u or newer.
pl: Wersja %1$u musi być wersją %2$u.%3$u lub nowszą.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: The %1$s needs to be version %2$u.%3$u or newer.
pl: Wersja %1$s musi być wersją %2$u.%3$u lub nowszą.

en: Shading Language
pl: Język cienowania

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Part of tooltip entry for characters in illegal filenames. replaces the * blank space in a list of illegal characters
en: blank space
pl: puste miejsce

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip entry for characters in illegal filenames. *  %s is a list of illegal characters
en: %s at the start of the filename
pl: %s na początku nazwy pliku

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip entry for characters in illegal filenames. * %s is a list of illegal characters
en: %s anywhere in the filename
pl: %s gdziekolwiek w nazwie pliku

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip header for characters in illegal filenames. * This is followed by a list of bullet points
en: The following characters are not allowed:
pl: Następujące znaki są niedozwolone:

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: yes
pl: tak

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: on
pl: włącz

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: no
pl: nie

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: off
pl: wyłącz

en: Tribes
pl: Plemiona

en: World
pl: Świat

en: Script
pl: Skrypt

en: Map Set
pl: Zestaw map

note: * TRANSLATORS: Header for campaign name
en: Campaign
pl: Kampania

en: Win Condition
pl: Warunek zwycięstwa

en: Starting Condition
pl: Warunek początkowy

en: No conflicts
pl: Brak konfliktów

en: %1$s (expected version %2$s, found %3$s)
pl: %1$s(oczekiwana wersja %2$s, znaleziono %3$s)

en: %1$s, %2$s (expected version %3$s, found %4$s)
pl: %1$s, %2$s (oczekiwana wersja %3$s, znaleziono %4$s)

en: %1$u add-on with wrong version: %2$s | %1$u add-ons with wrong version: %2$s
pl[0]: %1$udodatek ze złą wersją: %2$s
pl[1]: %1$u dodatki ze złą wersją: %2$s
pl[2]: %1$u dodatki ze złą wersją: %2$s
pl[3]: %1$udodatki ze złą wersją: %2$s

en: %1$u missing add-on: %2$s | %1$u missing add-ons: %2$s
pl[0]: %1$u brakujący dodatek: %2$s
pl[1]: %1$u brakujące dodatki: %2$s
pl[2]: %1$u brakujące dodatki: %2$s
pl[3]: %1$u brakujące dodatki: %2$s

en: %s (missing)
pl: %s (brakuje)

en: %1$s, %2$s (missing)
pl: %1$s, %2$s (brakuje)

en: %1$s and %2$s: %3$s
pl: %1$s i %2$s: %3$s

en: %u missing add-on | %u missing add-ons
pl[0]: %u brakujący dodatek
pl[1]: %u brakujące dodatki
pl[2]: %u brakujące dodatki
pl[3]: %u brakujące dodatki

en: %u add-on with wrong version | %u add-ons with wrong version
pl[0]: %u dodatek ze złą wersją
pl[1]: %u dodatki ze złą wersją
pl[2]: %u dodatki ze złą wersją
pl[3]: %u dodatki ze złą wersją

note: * TRANSLATORS: This map or savegame uses no add-ons
en: None
pl: Brak

en: %1$s<br>· %2$s (version %3$s)
pl: %1$s<br>· %2$s (wersja %3$s)

en: Creating player %d…
pl: Tworzenie gracza %d...

en: Postloading world and tribes…
pl: Po ładowaniu świata i plemion…

en: Cleaning up for loading: Map objects (1/3)
pl: Czyszczenie do ładowania: Obiekty mapy (1/3)

en: Cleaning up for loading: Players (2/3)
pl: Czyszczenie do ładowania: Gracze (2/3)

en: Cleaning up for loading: Map (3/3)
pl: Czyszczenie do ładowania: Mapa (3/3)

note: * TRANSLATORS: Win condition for this game has not been set.
en: Not set
pl: Nie ustawione

en: Preloading map…
pl: Przygotowywanie mapy…

en: Initializing game…
pl: Inicjalizuję grę…

note: * TRANSLATORS: All players (plural)
en: Creating player infrastructure…
pl: Tworzenie infrastruktury graczy…

en: Missing starting position
pl: Brak pozycji startowej

en: Widelands could not start the game, because player %u has no starting position.
    You can manually add a starting position with the Widelands Editor to fix this problem.
pl: Widelands nie mógł rozpocząć gry, gdyż gracz %u nie ma pozycji startowej.
    Możesz ręcznie dodać pozycję startową tego gracza w edytorze Widelands, by naprawić ten problem.

en: Trade Offer
pl: Propozycja handlu

en: This market has received a new trade offer.
pl: Ten rynek otrzymał nową ofertę handlową.

en: This game was saved using an older version of Widelands and cannot be loaded anymore, or it’s a new version that can’t be handled yet.
pl: Ta gra została zapisana w starszej wersji Widelands i nie może zostać wczytana, lub jest to nowa wersja, której nie można jeszcze obsłużyć.

en: File successfully saved!
pl: Plik zapisany pomyślnie!

en: Backup file ‘%s’ could not be deleted.
pl: Nie można było usunąć pliku kopii bezpieczeństwa ‘%s’.

en: Directory ‘%s’ could not be created!
pl: Nie można było utworzyć katalogu ‘%s’.

en: File ‘%s’ could not be removed!
pl: Nie można było usunąć pliku ‘%s’.

en: Try saving under a different name!
pl: Spróbuj zapisać pod inną nazwą!

en: Error writing data to file ‘%s’!
pl: Błąd zapisu danych do pliku ‘%s’!

en: Saved file may be corrupt!
pl: Zapisany plik może być uszkodzony!

en: File ‘%s’ could not be restored!
pl: Nie dało się przywrócić pliku ‘%s’.

en: Backup file ‘%s’ will be available for some time.
pl: Plik kopii bezpieczeństwa ‘%s’ będzie dostępny przez jakiś czas

en: File ‘%s’ was restored from backup.
pl: Plik ‘%s’ został przywrócony z kopii bezpieczeństwa.

en: An unexpected error occurred:
pl: Wystąpił niespodziewany błąd:

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Summer
pl: Lato

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Winter
pl: Zima

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Desert
pl: Pustynia

en: No description defined
pl: Brak opisu

en: %i%% built
pl: Zbudowano %i%%

en: %u%% dismantled
pl: Rozebrano %u%%

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite lost (taken/destroyed by enemy)
en: Lost!
pl: Utracono!

en: Militarysite lost!
pl: Utracono budynek wojskowy!

note: * TRANSLATORS: Message title. * TRANSLATORS: If you run out of space, you can also translate this as "Success!"
en: Enemy Defeated!
pl: Pokonano wroga!

en: Enemy at site defeated!
pl: Pokonano wroga na pozycji!

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite is being attacked
en: Attack!
pl: Atak!

en: You are under attack
pl: Zostałeś zaatakowany

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the ware * '%s'
en: the economy needs the ware ‘%s’
pl: ekonomia potrzebuje towaru: %s

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy doesn't need the * ware '%s'
en: the economy doesn’t need the ware ‘%s’
pl: ekonomia nie potrzebuje towaru: %s

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the worker * '%s'
en: the economy needs the worker ‘%s’
pl: ekonomia potrzebuje pracownika: %s

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... * TRANSLATORS:      ... because the economy doesn’t need the worker '%s'
en: the economy doesn’t need the worker ‘%s’
pl: ekonomia nie potrzebuje pracownika: %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building has the following wares: %s
pl: budynek posiada towary: %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building doesn’t have the following wares: %s
pl: budynek nie posiada towarów: %s

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because a worker needs experience'.
en: a worker needs experience
pl: pracownik potrzebuje doświadczenia

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because the workers need no experience'.
en: the workers need no experience
pl: pracownicy nie potrzebują doświadczenia

note: * TRANSLATORS: "Did not start working because the economy needs the ware '%s'" * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: For this example, this is what's in the place holders: * TRANSLATORS:    %1$s = "working" * TRANSLATORS:    %2$s = "3x w
en: Did not start %1$s because %2$s
pl: Nie rozpoczęto: %1$s, ponieważ %2$s

note: * TRANSLATORS: "Completed working because the economy needs the ware '%s'"
en: Completed %1$s because %2$s
pl: Ukończono: %1$s, ponieważ %2$s

note: * TRANSLATORS: "Skipped working because the economy needs the ware '%s'"
en: Skipped %1$s because %2$s
pl: Pominięto: %1$s, gdyż %2$s

note: * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because fish, meat or pitta bread is missing'
en: %s is missing | %s are missing
pl[0]: brakuje: %s
pl[1]: brakuje: %s
pl[2]: brakuje: %s
pl[3]: brakuje: %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares. String is fetched according to total amount of wares.
en: Produced %s | Produced %s
pl[0]: Wyprodukowano: %s
pl[1]: Wyprodukowano: %s
pl[2]: Wyprodukowano: %s
pl[3]: Wyprodukowano: %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of workers. String is fetched according to total amount of workers.
en: Recruited %s | Recruited %s
pl[0]: Zatrudniono: %s
pl[1]: Zatrudniono: %s
pl[2]: Zatrudniono: %s
pl[3]: Zatrudniono: %s

en: No soldier found for this training level!
pl: Nie znaleziono żołnierzy dla tego poziomu treningu!

note: * TRANSLATORS: Success message of a trainingsite '%s' stands for the description of the * training program, e.g. Completed upgrading soldier evade from level 0 to level 1
en: Completed %s
pl: Ukończono %s

en: (stopped)
pl: (zatrzymano)

en: Can’t find any more resources!
pl: Nie można znaleźć więcej surowców!

en: Port Space
pl: Miejsce na port

en: Port Space Found
pl: Znaleziono miejsce na port

en: An expedition ship found a new port build space.
pl: Ekspedycja znalazła miejsce zdatne do budowy portu.

en: Island Circumnavigated
pl: Opłynięto wyspę

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: A ship has circumnavigated an island and is waiting for orders
en: Waiting
pl: Czeka

en: An expedition ship sailed around its island without any events.
pl: Ekspedycja opłynęła wyspę nie znalazłszy niczego godnego uwagi.

en: Coast Reached
pl: Dotarto do brzegu

note: * TRANSLATORS: A ship has discovered land
en: Land Ahoy!
pl: Nowy ląd!

en: An expedition ship reached a coast and is waiting for further commands.
pl: Ekspedycja dotarła do brzegu i oczekuje dalszych rozkazów.

en: New port construction site is gone
pl: Nowy plac budowy portu zniknął

en: Port Lost!
pl: Utracono port!

en: Unloading of wares failed, expedition is cancelled now.
pl: Nie udało się wyładować towarów, anulowano ekspedycję.

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: Ship expedition ready
en: Expedition
pl: Ekspedycja

en: Expedition Ready
pl: Ekspedycja gotowa

en: An expedition ship is waiting for your commands.
pl: Statek ekspedycyjny czeka na twoje rozkazy.

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is currently transporting wares.
en: Shipping
pl: Transportuje

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is ready to transport wares, but has * nothing to do.
en: Empty
pl: Pusty

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is waiting for your commands.
en: Waiting
pl: Czeka

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is scouting for port spaces.
en: Scouting
pl: Prowadzi zwiad

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition has found a port space.
en: Port Space Found
pl: Znaleziono miejsce na port

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is unloading wares/workers to build a * port.
en: Founding a Colony
pl: Zakłada kolonię

en: Logic error
pl: Błąd logiki

note: * TRANSLATORS: Example: Loading Barbarians: Buildings (2/6)
en: Loading %1%: %2% (%3%/%4%)
pl: Wczytywanie %1%: %2% (%3%/%4%)

en: Ships
pl: Statki

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Wares
pl: Towary

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is more than 1 worker. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers
pl: Pracownicy

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Buildings
pl: Budynki

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker missing
en: Worker missing
pl: Brak pracownika

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker missing. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers missing
pl: Brak pracowników

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker coming
en: Worker is coming
pl: Pracownik w drodze

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker coming. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers are coming
pl: Pracownicy w drodze

en: A new port was added to your economy.
pl: Dodano nowy port do twojej gospodarki.

en: A new headquarters was added to your economy.
pl: Dodano nową kwaterę główną do twojej gospodarki.

en: A new warehouse was added to your economy.
pl: Dodano nowy magazyn do twojej gospodarki.

note: * TRANSLATORS: Message header, short for "Waterway Destroyed" (not much space * available)
en: Waterway
pl: Droga wodna

en: Waterway destroyed
pl: Droga wodna zniszczona

en: A waterway had to be destroyed to make room for your new port dock.
pl: Droga wodna musiała zostać zniszczona, aby zwolnić miejsce na dok nowo zbudowanego portu.

en: A geologist found resources.
pl: Geolog znalazł surowce.

en: Your %s can’t find a way home and will likely die.
pl: Twój %s nie może znaleźć drogi do domu i najpewniej umrze.

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is 1 worker
en: Worker
pl: Pracownik

en: Worker got lost!
pl: Zaginął pracownik!

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: arable
pl: uprawialny

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: navigable
pl: nawigowalny

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unreachable
pl: niedostępny

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: mineable
pl: umożliwia wydobycie

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unwalkable
pl: nie do przejścia

en: A map file is invalid:
    %s
pl: Plik mapy jest nieprawidłowy:
    %s

en: This objective has no description.
pl: Ten cel nie ma opisu.

[ctx: shipname]
en: Ship %d
pl: Statek %d

en: Desync
pl: Desynchronizacja

en: End of Replay
pl: Koniec Powtórki

en: The end of the replay has been reached and the game has been paused. You may unpause the game and continue watching if you want to.
pl: Koniec powtórki, gra została wstrzymana. Możesz wznowić grę i kontynuować oglądanie.

en: Saving game…
pl: Zapisywanie gry…

en: Saving failed!
pl: Zapis nieudany!

en: Game saved
pl: Gra zapisana

en: Saving map: %1$s (%2$d/%3$d)
pl: Zapisywanie mapy: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving map…
pl: Automatyczne zapisywanie mapy…

en: Heights
pl: Wzgórza

en: Terrains
pl: Tereny

en: Starting positions
pl: Pozycje startowe

en: Map version
pl: Wersja mapy

en: Building restrictions
pl: Zbuduj ogrodzenie

en: Flags
pl: Flagi

en: Roads and waterways
pl: Drogi i drogi wodne

en: Map objects
pl: Obiekty na mapie

en: Win condition
pl: Warunek zwycięstwa

en: Flag details
pl: Szczegóły flagi

en: Road and waterway details
pl: Szczegóły dróg i dróg wodnych

en: Building details
pl: Szczegóły budynku

en: Territory
pl: Terytorium

en: Vision
pl: Widok

en: Scripting
pl: Pisanie scenariuszy

en: Objectives
pl: Zadania

en: Images
pl: Obrazy

en: Minimap
pl: Minimapa

en: The engine received a SIGABRT signal which was most likely triggered by a corrupted savegame. No solution for this bug has been implemented yet. We are sorry, but this savegame seems to be broken beyond repair.
pl: Silnik otrzymał sygnał SIGABRT, który najprawdopodobniej został wywołany przez uszkodzony stan gry. Żadne rozwiązanie tego błędu nie zostało jeszcze wdrożone. Przepraszamy, ale ten stan gry wydaje się być uszkodzony i nie możliwy do naprawienia.

en: Loading map…
pl: Wczytywanie mapy...

en: Bluebyte Settlers II Map. No comment defined!
pl: Mapa z Bluebyte Settlers II. Brak komentarza!

en: Loading map: %1$s (%2$u/%3$d)
pl: Wczytywanie mapy: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Territories
pl: Terytoria

en: Initializing flags
pl: Inicjalizacja flag

en: Initializing roads and waterways
pl: Inicjalizacja dróg i dróg wodnych

en: Initializing buildings
pl: Inicjalizacja budynków

en: Initializing map objects
pl: Inicjalizacja obiektów na mapie

en: Checking map
pl: Sprawdzanie mapy

en: Preparing game…
pl: Przygotowywanie gry...

en: Could not establish connection to host
pl: Nie udało się ustanowić połączenia z hostem

en: Widelands could not establish a connection to the given address. Either no Widelands server was running at the supposed port or the server shut down as you tried to connect.
pl: Widelands nie mógł połączyć się ze wskazanym adresem. Albo serwer Widelands nie był uruchomiony pod tym adresem, albo serwer zakończył działanie podczas próby nawiązania połączenia.

en: %u add-on mismatch detected:
     | %u add-on mismatches detected:
pl[0]: %u wykryto niezgodność dodatku:
pl[1]: %u wykryto niezgodności dodatków:
pl[2]: %u wykryto niezgodności dodatków:
pl[3]: %u wykryto niezgodności dodatków:

en: %1$s
    · ‘%2$s’ required by host not found
pl: %1$s
    . '%2$s' wymagany przez hosta nie został znaleziony

en: %1$s
    · ‘%2$s’ installed at version %3$s but host uses version %4$s
pl: %1$s
    . '%2$s' zainstalowano wersję %3$s, gdy host używa wersji %4$s

en: /me ’s file failed md5 checksumming.
pl: /me nie przeszedł testu md5 swojego pliku.

en: /me checked the received file. Although md5 check summing succeeded, I can not handle the file.
pl: /me sprawdził odebrany plik. Pomimo, że suma md5 się zgadza, nie mogę obsłużyć pliku.

en: Disconnected
pl: Rozłączony

en: The connection with the host was lost for the following reason:
    %s
pl: Połączenie z hostem zostało utracone z następującego powodu:
    %s

en: Available host commands are:
pl: Dostępne polecenia hosta to:

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /help  -  Shows this help
pl: /help - Pokazuje tę pomoc

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /announce <msg>  -  Send a chatmessage as announcement (system chat)
pl: /announce <wiadomość> - Przesyła wiadomość jako ogłoszenie (na czacie systemowym)

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /warn <name> <reason>  -  Warn the user <name> because of <reason>
pl: /warn <imię> <powód> - Ostrzega użytkownika <imię> z powodu <powód>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /kick <name> <reason>  -  Kick the user <name> because of <reason>
pl: /kick <imię > <powód> - Wyrzuca użytkownika <imię> z powodu <powód>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /forcePause            -  Force the game to pause.
pl: /forcePause - Wymusza wstrzymanie gry.

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /endForcedPause        -  Return game to normal speed.
pl: /endForcedPause - Przywraca grę do normalnej szybkości.

en: Wrong use, should be: /announce <message>
pl: Błędne użycie. Powinno być: /announce <wiadomość>

en: Wrong use, should be: /warn <name> <reason>
pl: Błędne użycie, powinno być: /warn <imię> <powód>

en: The client %s could not be found.
pl: Nie mogę znaleźć klienta %s.

en: Wrong use, should be: /kick <name> <reason>
pl: Błędne użycie, powinno być: /kick <imię> <powód>

en: You can not kick yourself!
pl: Nie możesz wyrzucić siebie!

en: Are you sure you want to kick %s?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz wyrzucić %s?

en: The stated reason was: %s
pl: Przyczyną było: %s

en: If yes, type: /ack_kick %s
pl: Jeśli tak, wpisz /ack_kick %s

en: Kick acknowledgement cancelled: No name given!
pl: Potwierdzenie wyrzucenia anulowane: Brak podanego imienia!

en: Wrong use, should be: /ack_kick <name>
pl: Błędne użycie, powinno być: /ack_kick <imię>

en: Kick acknowledgement cancelled: Wrong name given!
pl: Potwierdzenie wyrzucenia anulowane: Podano złe imię!

en: Pause was already forced - game should be paused.
pl: Pauza została wymuszona wcześniej - gra powinna być już wstrzymana.

en: There is no forced pause - nothing to end.
pl: Brak wymuszonej pauzy - nie ma nic do zakończenia.

en: Invalid command! Type /help for a list of commands.
pl: Błędna komenda. Wpisz /help aby wyświetlić listę komend.

en: Failed to host the server!
pl: Nie udało się hostować serwera!

en: Widelands could not start hosting a server.
    This should not happen and there is most likely nothing you can do about it. Please report a bug.
pl: Widelands nie był w stanie zacząć hostować serwera.
    To nie powinno się zdarzyć i prawdopodobnie nie jesteś w stanie nic z tym zrobić. Zgłoś błąd.

en: Failed to start the server!
pl: Nie udało się uruchomić serwera!

en: Widelands could not start a server.
    Probably some other process is already running a server on our port.
pl: Widelands nie zdołał uruchomić serwera.
    Najpewniej jakiś inny proces nasłuchuje już na naszym porcie.

en: %li second | %li seconds
pl[0]: %li sekunda
pl[1]: %li sekundy
pl[2]: %li sekund
pl[3]: %li sekund

en: Widelands could not establish a connection to the given address.
    Either there was no metaserver running at the supposed port or
    your network setup is broken.
pl: Widelands nie był w stanie połączyć się z podanym adresem.
    Albo na podanym porcie nie ma żadnego metaserwera,
    albo masz źle skonfigurowane połączenie.

en: Users marked with IRC will possibly not react to messages.
pl: Użytkownicy oznaczeni IRC mogą nie reagować na wiadomości.

en: Successfully reconnected to the metaserver!
pl: Połączono z metaserwerem!

en: Something went wrong: %s
pl: Coś poszło nie tak: %s

en: Welcome to the Widelands Metaserver!
pl: Witaj na Metaserwerze Widelands!

en: You have been logged in as ‘%s’ since your requested name is already in use or reserved.
pl: Zostałeś zalogowany jako ‘%s’ ponieważ wybrane przez Ciebie imię jest już używane przez kogoś innego albo zarezerwowane.

en: Our forums can be found at:
pl: Nasze fora znajdują się pod:

en: For reporting bugs, visit:
pl: By zgłosić błąd, odwiedź:

en: Mixed up
pl: Zmieszany

en: The metaserver sent a strange ERROR during connection
pl: Metaserwer odpowiedział dziwnym błędem podczas połączenia

en: Unexpected packet
pl: Nieoczekiwany pakiet

en: Received an unexpected network packet from the metaserver. The metaserver could be using a different protocol version. If the error persists, try updating your game.
pl: Odebrano nieoczekiwany pakiet sieciowy z metaserwera. Być może metaserwer używa innej wersji protokołu. Jeśli problem będzie się powtarzał, zaktualizuj grę.

en: WARNING: Received a %s command although we are not in CONNECTING state.
pl: UWAGA: Otrzymano komendę %s, mimo, że nie jesteśmy w stanie CONNECTING.

en: Server time offset is %d second. | Server time offset is %d seconds.
pl[0]: Różnica czasu z serwerem wynosi %d sekundę.
pl[1]: Różnica czasu z serwerem wynosi %d sekundy.
pl[2]: Różnica czasu z serwerem wynosi %d sekund.
pl[3]: Różnica czasu z serwerem wynosi %d sekund.

en: Invalid chat message type "%s".
pl: Błędny typ wiadomości na czacie "%s"

en: Invalid message type
pl: Błędny typ wiadomości

en: The game %s is now available
pl: Gra %s jest teraz dostępna

en: The game %s has been closed
pl: Gra %s została zamknięta

en: %s joined the lobby
pl: %s dołączył do lobby

en: %s left the lobby
pl: %s opuścił lobby

en: Chat message could not be sent.
pl: Nie można wysłać wiadomości czatu.

en: Command could not be executed.
pl: Polecenie nie mogło zostać wykonane.

en: ERROR: %s
pl: BŁĄD: %s

en: An unexpected error message has been received about command %1%: %2%
pl: Odebrano nieoczekiwaną wiadomość o błędzie związanym z komendą %1%: %2%

en: Received an unknown command from the metaserver: %s
pl: Otrzymano nieznane polecenie od metaserwera: %s

en: Message could not be sent: You are not connected to the metaserver!
pl: Nie udało się wysłać wiadomości: Nie jesteś połączony z metaserwerem!

en: Message could not be sent: Was this supposed to be a private message?
pl: Nie udało się wysłać wiadomości: Czy to miała być wiadomość prywatna?

en: Supported admin commands:
pl: Dostępne komendy administratora:

en: /motd <msg> - Set a permanent greeting message
pl: /motd <msg> – Ustaw stałą wiadomość powitalną

en: /announce <msg> - Send a one time system message
pl: /announce <msg> – Wyślij jednorazową wiadomość systemową

en: /warn <user> <msg> - Send a private system message to the given user
pl: /warn <user> <msg> – Wyślij prywatną wiadomość systemową do danego użytkownika

en: /kick <user|game> - Remove the given user or game from the metaserver
pl: /kick <user|game> – Usuń danego użytkownika lub grę z metaserwera

en: /ban <user> - Ban a user for 24 hours from the metaserver
pl: /ban <user> – Zbanuj użytkownika na 24 godziny z metaserwera

en: Conversion error
pl: Błąd konwersji

note: * TRANSLATORS: Geeky message from the metaserver * TRANSLATORS: This message is shown if %s isn't "true" or "false"
en: Unable to determine truth value for "%s"
pl: Nie wiem, czy "%s" to prawda czy fałsz

[ctx: chat_sender]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: There is no user with this name logged in.
pl: Nie ma zalogowanego użytkownika o tej nazwie.

en: The game no longer exists, maybe it has just been closed.
pl: Gra już nie istnieje; być może właśnie została zamknięta.

en: Wrong password, please try again.
pl: Błędne hasło; spróbuj ponownie.

en: You have been temporarily banned from online gaming.
pl: Zostałeś tymczasowo zbanowany z gier online.

en: The protocol version you are using is not supported!
pl: Używana przez ciebie wersja protokołu nie jest obsługiwana!

en: You are already logged in!
pl: Jesteś już zalogowany!

en: You got disconnected, as you sent a superuser command without superuser permission. This incident will be logged and reported to the administrator.
pl: Zostałeś odłączony, ponieważ wysłałeś polecenie superużytkownika bez odpowiednich uprawnień. Zostanie to zapisane i zgłoszone administratorowi.

en: Connection was closed by the client normally.
pl: Połączenie przerwane normalnie.

en: The connection to the metaserver was lost.
pl: Utracono połączenie z metaserwerem.

en: Metaserver did not answer
pl: Metaserwer nie odpowiada

en: You got disconnected from the metaserver, as you did not answer a PING request in time.
pl: Zostałeś rozłączony z metaserwerem, gdyż nie odpowiedziałeś na PING w zadanym czasie.

en: Client has left the game.
pl: Klient opuścił grę.

en: Client crashed and performed an emergency save.
pl: Klient zawiesił się i awaryjnie zapisał grę.

en: Connection was lost.
pl: Połączenie utracone.

en: Server has left the game.
pl: Serwer opuścił grę.

en: The game has started just after you tried to connect.
pl: Gra rozpoczęła się tuż po twojej próbie połączenia.

en: Server has crashed and performed an emergency save.
pl: Serwer zawiesił się i awaryjnie zapisał grę.

en: Client and host have become desynchronized.
pl: Klient i serwer przestali być zsynchronizowani.

en: Kicked by the host: %s
pl: Wyrzucony przez hosta: %s

en: Client sent malformed commands: %s
pl: Klient wysłał nieprawidłowe polecenie: %s

en: %1$s has left the game (%2$s)
pl: %1$s opuścił grę (%2$s)

en: %1$s has been replaced with %2$s
pl: %2$s zastępuje gracza %1$s

en: Unknown user has left the game (%s)
pl: Nieznany użytkownik opuścił grę (%s)

en: Server sent a SYNCREQUEST even though no game is running.
pl: Serwer wysłał polecenie SYNCREQUEST, mimo że nie trwa w tej chwili gra.

en: Received a PLAYERCOMMAND even though no game is running.
pl: Otrzymano PLAYERCOMMAND, mimo że nie trwa w tej chwili gra.

en: Unexpectedly received LAUNCH command from server.
pl: Nieoczekiwanie otrzymano od serwera polecenie LAUNCH.

en: Server sent a player update for a player that does not exist.
pl: Serwer wysłał polecenie aktualizacji dla nieistniejącego gracza.

en: Server sent a user update for a user that does not exist.
pl: Serwer wysłał aktualizację gracza nieistniejącemu graczowi.

en: Server uses a different protocol version
pl: Serwer używa innej wersji protokołu

en: Received command number %s, which is not allowed in this state.
pl: Otrzymano polecenie numer %s, które nie jest dozwolone w obecnym stanie.

en: Client reports time to host that is running backwards.
pl: Klient zgłasza hostowi czas lecący do tyłu.

en: Client simulates beyond the game time allowed by the host.
pl: Klient prowadzi symulację poza czas gry dozwolony przez hosta.

en: Client did not submit sync report in time.
pl: Klient nie przesłał raportu synchronizacji na czas.

en: The game has already started.
pl: Gra już się rozpoczęła.

en: Client has no access to other player’s settings.
pl: Klient nie ma dostępu do ustawień innych graczy.

en: Client has no access to server settings.
pl: Klient nie ma dostępu do ustawień serwera.

en: Client sent TIME command even though game is not running.
pl: Klient wysłał komendę TIME, mimo że gra się jeszcze nie zaczęła.

en: Client sent a PLAYERCOMMAND for another player.
pl: Klient wysłał PLAYERCOMMAND za innego gracza.

en: Client sent unexpected synchronization report.
pl: Klient wysłał nieoczekiwany raport synchronizacji.

en: Client requests file although none is available to send.
pl: Klient żąda pliku, lecz nie ma nic do wysłania.

en: Host sent player %s to the lobby!
pl: Host wysłał gracza %s do lobby!

en: WARNING: %1$s uses version: %2$s, while Host uses version: %3$s
pl: UWAGA: %1$s używa wersji: %2$s, podczas gdy host używa wersji: %3$s

en: %s has joined the game
pl: %s dołączył do gry

en: Started to send file %1$s to %2$s!
pl: Rozpoczęto przesyłanie pliku %1$s do %2$s!

en: Completed transfer of file %1$s to %2$s
pl: Ukończono przesyłanie pliku %1$s do %2$s

en: The player ‘%s’ was defeated and became a spectator.
pl: Gracz '%s' został pokonany i obserwuje grę.

en: Client %1$s did not answer for more than %2$s.
pl: Klient %1$s nie odpowiadał przez więcej, niż: %2$s.

en: Client %s is cheating!
pl: Klient %s oszukuje!

en: Failed to use the local network!
pl: Nie udało się skorzystać z sieci lokalnej!

note: * TRANSLATORS: %s is a list of alternative ports with "or"
en: Widelands was unable to use the local network. Maybe some other process is already running a server on port %s or your network setup is broken.
pl: Widelands nie zdołał użyć sieci lokalnej. Prawdopodobnie jakiś inny proces nasłuchuje już na porcie %s lub sieć jest źle skonfigurowana.

en: Choose Color…
pl: Wybierz kolor...

en: Initial Color
pl: Domyślny kolor

en: Default Color
pl: Domyślny kolor

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: NIebieski

[ctx: dropdown]
en: Select Item
pl: Wybierz opcję

[ctx: dropdown]
note: * TRANSLATORS: Selection in Dropdown menus.
en: Not Selected
pl: Nie wybrano

en: Loading…
pl: Wczytywanie...

en: Decrease the value
pl: Zmniejsz wartość

en: Increase the value
pl: Zwiększ wartość

en: Decrease the value by 10
pl: Zmniejsz wartość o 10

en: Increase the value by 10
pl: Zwiększ wartość o 10

note: * TRANSLATORS: A spinbox unit
en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut
pl[3]: %d minut

note: * TRANSLATORS: A spinbox unit
en: %d pixel | %d pixels
pl[0]: %d piksel
pl[1]: %d piksele
pl[2]: %d pikseli
pl[3]: %d pikseli

note: * TRANSLATORS: A spinbox unit
en: %d field | %d fields
pl[0]: %d pole
pl[1]: %d pola
pl[2]: %d pól
pl[3]: %d pola

en: Close
pl: Zamknij

en: Minimize
pl: Zminimalizuj

en: Restore
pl: Przywróć

en: Pin
pl: Przypnij

en: Unpin
pl: Odepnij

en: About Widelands
pl: O Widelands

en: Lua Error
pl: Błąd skryptu Lua

en: Reset
pl: Zersetuj

en: In order to use a registered account, you need an account on the Widelands website. Please log in at %s and set an online gaming password on your profile page.
pl: Aby użyć zarejestrowanego konta, potrzebne jest konto na stronie internetowej Widelands. Proszę zalogować się na %s i ustawić hasło do gry online na stronie swojego profilu.

en: Password:
pl: Hasło:

en: %u bytes
pl: %u bajtów

en: Add-On Manager
pl: Menedżer dodatków

en: Verified only
pl: Tylko zweryfikowane

en: Sort by
pl: Sortuj

en: Reset the filters
pl: Zresetuj filtry

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh the list of add-ons available from the server
pl: Odśwież listę dodatków dostępnych na serwerze

en: Fix dependencies…
pl: Napraw zależności

en: Try to automatically fix the dependency errors
pl: Spróbuj automatycznie naprawić błędy zależności

en: Move selected add-on to top
pl: Przenieś wybrany dodatek na górę

en: Move selected add-on one step up
pl: Przenieś wybrany dodatek o jeden stopień w górę

en: Move selected add-on one step down
pl: Przenieś wybrany dodatek o jeden stopień w dół

en: Move selected add-on to bottom
pl: Przenieś wybrany dodatek na dół

en: Launch the add-ons packager…
pl: Uruchom program do pakowania dodatków…

en: Tools for Add-Ons Developers
pl: Narzędzia dla programistów dodatków

en: The interactive add-ons packager allows you to create, edit, and delete add-ons. You can bundle maps designed with the Widelands Map Editor as an add-on using the graphical interface and share them with other players, without having to write a single line of code.
pl: Interaktywny program do pakowania dodatków umożliwia tworzenie, edytowanie i usuwanie dodatków. Możesz łączyć mapy zaprojektowane w edytorze map Widelands jako dodatek za pomocą interfejsu graficznego i udostępniać je innym graczom bez konieczności pisania ani jednej linii kodu.

en: For more information regarding how to develop and package your own add-ons, please visit %s.
pl: Więcej informacji na temat tworzenia i pakowania własnych dodatków można znaleźć tutaj: %s.

en: Open Link
pl: Otwórz link

en: Copy Link
pl: Kopiuj link

en: Development
pl: Rozwój

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons alphabetically by name
en: Name
pl: Nazwa

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons alphabetically by name (inverted)
en: Name (descending)
pl: Nazwa (malejąco)

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by how often they were downloaded
en: Most often downloaded
pl: Najczęściej pobierany

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by how often they were downloaded
en: Least often downloaded
pl: Najrzadziej pobierany

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by upload date/time
en: Oldest
pl: Starszy

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by upload date/time
en: Newest
pl: Nowszy

en: Filter add-ons by name
pl: Filtruj dodatki według nazwy

en: Toggle category ‘%s’
pl: Przełącz kategorię ‘%s’

en: Are you certain that you want to upgrade this %u add-on? | Are you certain that you want to upgrade these %u add-ons?
pl[0]: Czy na pewno chcesz zaktualizować ten dodatek: %u?
pl[1]: Czy na pewno chcesz zaktualizować te dodatki: %u?
pl[2]: Czy na pewno chcesz zaktualizować te dodatki: %u?
pl[3]: Czy na pewno chcesz zaktualizować te dodatki: %u?

en: 
    · %1$s (%2$s) by %3$s
pl: 
    · %1$s (%2$s) przez %3$s

en: NOT VERIFIED
pl: NIE ZWERYFIKOWANY

en: verified
pl: zweryfikowany

en: Upgrade All
pl: Zaktualizuj wszytko

en: Server Connection Error
pl: Błąd połączenia z serwerem

note: * TRANSLATORS: This will be inserted into the string "Server Connection Error <br> by %s"
en: a networking bug
pl: Błąd sieci

en: Unable to fetch the list of available add-ons from the server!<br>Error Message: %s
pl: Nie można pobrać listy dostępnych dodatków z serwera! <br>Komunikat o błędzie: %s

en: Installed (%u)
pl: Zainstalowano (%u)

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse (%u)
pl: Przeglądaj (%u)

en: Upgrade all (%u)
pl: Zaktualizuj wszystko (%u)

en: No upgrades are available for your installed add-ons
pl: Żadne aktualizacje nie są dostępne dla zainstalowanych dodatków

en: Upgrade the following %u add-on: | Upgrade the following %u add-ons:
pl[0]: Zaktualizuj następujący dodatek: %u
pl[1]: Zaktualizuj następujące dodatki: %u
pl[2]: Zaktualizuj następujące dodatki: %u
pl[3]: Zaktualizuj następujące dodatki: %u

en: · ‘%1$s’ requires ‘%2$s’ which could not be found
pl: · ‘%1$s’ wymaga ‘%2$s’, który nie został znaleziony

en: · ‘%1$s’ requires ‘%2$s’ which is disabled
pl: · ‘%1$s’ requires ‘%2$s’, który jest wyłączony

en: · ‘%1$s’ requires ‘%2$s’ which is listed below the requiring add-on
pl: · ‘%1$s’ wymaga ‘%2$s’, który jest wypisany niżej następującego dodatku

en: · ‘%1$s’ requires first ‘%2$s’ and then ‘%3$s’, but they are listed in the wrong order
pl: · ‘%1$s’ wymaga najpierw ‘%2$s’, a potem ‘%3$s’, ale są wymienione w złej kolejności

en: %u Dependency Error | %u Dependency Errors
pl[0]: %u błąd zależności
pl[1]: %u błędy zależności
pl[2]: %u błędy zależności
pl[3]: %u błędy zależności

en: Add-Ons with dependency errors may work incorrectly or prevent games and maps from loading.
pl: Dodatki z błędami zależności mogą działać nieprawidłowo lub uniemożliwiać ładowanie gier i map.

en: Downloading ‘%s’…
pl: Pobieranie ‘%s’...

en: The add-on ‘%1$s’ could not be downloaded from the server. Installing/upgrading this add-on will be skipped.
    
    Error Message:
    %2$s
pl: Dodatek ‘%1$s’ nie został pobrany z serwera. Instalacja/aktualizacja tego dodatku zostanie pominięta.
    
    Komunikat o błędzie:
    %2$s

en: The required add-on ‘%s’ could not be found on the server.
pl: Wymagany dodatek ’%s’ nie został znaleziony na serwerze.

en: New add-on
pl: Nowy dodatek

en: Delete this add-on
pl: Usuń ten dodatek

en: Discard changes
pl: Odrzuć zmiany

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Writing Add-Ons…
pl: Pisanie dodatków

en: Please be patient while your changes are written.
pl: Prosimy o cierpliwość podczas zapisywania zmian.

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Author:
pl: Autor:

en: Version:
pl: Wersja:

en: New Add-On
pl: Nowy dodatek

en: Enter the name for the new add-on.
pl: Wpisz nazwę nowego dodatku.

en: Category
pl: Kategoria

en: Invalid Name
pl: Nieprawidłowa nazwa

en: An add-on with this internal name already exists.
pl: Dodatek z taką nazwą wewnętrzną już istnieje.

en: An add-on with this internal name was deleted recently. Please commit your changes before using this name again.
pl: Dodatek o tej nazwie wewnętrznej został niedawno usunięty. Zatwierdź zmiany, zanim ponownie użyjesz tej nazwy.

en: Delete Add-on
pl: Usuń dodatek

en: Do you really want to delete the add-on ‘%s’?
pl: Czy ma pewno chcesz usunąć ten dodatek '%s'?

en: Do you really want to delete the local add-on ‘%s’?
    
    Note that this add-on can not be downloaded again from the server.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć lokalny dodatek ‘%s’?
    
    Ten dodatek nie może być pobrany ponownie z serwera.

en: Do you really want to discard all changes to the add-on ‘%s’?
pl: Czy na pewno chcesz odrzucić zmiany w dodatku ‘%s’?

en: Do you really want to discard all changes to the following %u add-on? | Do you really want to discard all changes to the following %u add-ons?
pl[0]: Czy na pewno chcesz odrzucić wszystkie zmiany w następującym dodatku: %u?
pl[1]: Czy na pewno chcesz odrzucić wszystkie zmiany w następujących dodatkach: %u?
pl[2]: Czy na pewno chcesz odrzucić wszystkie zmiany w następujących dodatkach: %u?
pl[3]: Czy na pewno chcesz odrzucić wszystkie zmiany w następujących dodatkach: %u?

en: Discard Changes
pl: Odrzuć zmiany

en: Do you really want to commit all changes to the add-on ‘%s’ to disk?
pl: Czy na pewno chcesz zapisać wszystkie zmiany w dodatku ‘%s’ na dysk?

en: Confirm Saving
pl: Potwierdź zapis

en: Invalid Version
pl: Nieprawidłowa wersja

en: Error Writing Addon
pl: Błąd pisania dodatku

en: Add selected map
pl: Dodaj wybraną mapę

en: Create subdirectory
pl: Stwórz podkatalog

en: Remove selected map or directory
pl: Usuń wybraną mapę lub katalog

en: Directory Tree
pl: Drzewo katalogów

en: Name: %s
pl: Nazwa: %s

en: Size: %s
pl: Rozmiar: %s

en: Players: %s
pl: Gracze: %s

en: Top-level directory
pl: Katalog najwyższego poziomu

en: New Directory
pl: Nowy katalog

en: Enter the name for the new directory.
pl: Wprowadź nazwę nowego katalogu.

en: A directory with this name already exists.
pl: Katalog z taką nazwą już istnieje.

en: Do you really want to delete the directory ‘%s’ and all its contents?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć katalog '%s' i całą zawartość?

en: Do you really want to delete the map ‘%s’?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę mapę '%s'?

note: * TRANSLATORS: Header for campaign difficulty
en: Difficulty
pl: Poziom trudności

en: Difficulty:
pl: Poziom trudności:

en: The campaigns difficulty. One word.
pl: Trudność kampanii. Jedno słowo.

en: Short description, which will be appended to the difficulty.
pl: Krótki opis, który zostanie dołączony do trudności.

note: * TRANSLATORS: This add-on has been verified
en: Verified
pl: Zweryfikowane

en: Your vote
pl: Twój głos

en: Next screenshot
pl: Następny zrzut ekranu

en: Previous screenshot
pl: Poprzedni zrzut ekranu

en: Not voted
pl: Nie zagłosowano

en: Screenshots (%u)
pl: Zrzuty ekranu (%u)

en: Comments (%u)
pl: Komentarze (%u)

en: Votes (%u)
pl: Głosy (%u)

en: Average rating: %1$.3f (%2$u vote) | Average rating: %1$.3f (%2$u votes)
pl[0]: Średnia ocena: %1$.3f (%2$u głos)
pl[1]: Średnia ocena: %1$.3f (%2$u głosów)
pl[2]: Średnia ocena: %1$.3f (%2$u głosów)
pl[3]: Średnia ocena: %1$.3f (%2$u głosów)

en: No votes yet
pl: Brak głosów

en: No comments yet.
pl: Brak komentarzy

en: %u comment: | %u comments:
pl[0]: %u komentarz:
pl[1]: %u komentarzy:
pl[2]: %u komentarzy:
pl[3]: %u komentarze:

en: ‘%1$s’ commented on version %2$s:
pl: ‘%1$s’ skomentował wersję %2$s:

en: This screenshot could not be fetched from the server due to an error.
pl: Zrzut ekranu nie mógł być pobrany z serwera z powodu błędu.

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Are you certain that you want to uninstall this add-on?
    
    %1$s
    by %2$s
    Version %3$s
    Category: %4$s
    %5$s
    
    Note that this add-on can not be downloaded again from the server.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten dodatek?
    
    %1$s
    Stworzony przez %2$s
    Wersja %3$s
    Kategoria %4$s
    %5$s
    
    Ten dodatek nie może być pobrany ponownie z serwera.

en: Are you certain that you want to uninstall this add-on?
    
    %1$s
    by %2$s
    Version %3$s
    Category: %4$s
    %5$s
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten dodatek?
    
    %1$s
    Stworzony przez %2$s
    Wersja %3$s
    Kategoria %4$s
    %5$s

en: This add-on is known to cause desyncs in multiplayer games and replays.
pl: Ten dodatek może powodować desynchronizację w grach wieloosobowych i powtórkach.

en: Requires a Widelands version of at least %s.
pl: Wymaga Widelands w wersji, co najmniej %s.

en: Requires a Widelands version of at most %s.
pl: Wymaga Widelands w wersji najwyżej %s.

en: Requires a Widelands version of at least %1$s and at most %2$s.
pl: Wymaga Widelands w wersji, co najmniej %1$s i najwyżej %2$s.

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Enable
pl: Włącz

en: by %s
pl: przez %s

en: Category: %s
pl: Kategoria: %s

note: * TRANSLATORS: (MajorVersion)+(MinorVersion)
en: Version: %1$s+%2$u
pl: Wersja: %1$s+%2$u

en: Install
pl: Instaluj

en: Upgrade
pl: Aktualizuj

en: Comments and Votes
pl: Komentarze i głosy

en: by %1$s (uploaded by %2$s)
pl: przez %1$s (przesłane przez %2$s)

en: Are you certain that you want to install this add-on?
    
    %1$s
    by %2$s
    %3$s
    Version %4$s
    Category: %5$s
    %6$s
pl: Czy na pewno chcesz zainstalować ten dodatek?
    
    %1$s
    Stworzony przez %2$s
    %3$s
    Wersja %4$s
    Kategoria: %5$s
    %6$s

en: Are you certain that you want to upgrade this add-on?
    
    %1$s
    by %2$s
    %3$s
    Installed version: %4$s
    Available version: %5$s
    Category: %6$s
    %7$s
pl: Czy na pewno chcesz zaktualizować ten dodatek?
    
    %1$s
    Stworzony przez %2$s
    %3$s
    Zainstalowana wersja: %4$s
    Dostępna wersja: %5$s
    Kategoria: %6$s
    %7$s

en: Verified by the Widelands Development Team
pl: Zweryfikowane przez zespół rozwojowy Widelands

en: This add-on was not checked by the Widelands Development Team yet. We cannot guarantee that it does not contain harmful or offensive content.
pl: Ten dodatek nie został jeszcze sprawdzony przez zespół programistów Widelands. Nie możemy zagwarantować, że nie zawiera szkodliwych lub obraźliwych treści.

en: Total size: %u byte | Total size: %u bytes
pl[0]: Łączny rozmiar: %u bajt
pl[1]: Łączny rozmiar: %u bajtów
pl[2]: Łączny rozmiar: %u bajtów
pl[3]: Łączny rozmiar: %u bajtów

en: %u download | %u downloads
pl[0]: %u pobranie
pl[1]: %u pobrań
pl[2]: %u pobrań
pl[3]: %u pobrań

en: %u comment | %u comments
pl[0]: %u komentarz
pl[1]: %u komentarzy
pl[2]: %u komentarze
pl[3]: %u komentarzy

en: %u screenshot | %u screenshots
pl[0]: %u zrzut ekranu
pl[1]: %u zrzutów ekranu
pl[2]: %u zrzutów ekranu
pl[3]: %u zrzutów ekranu

note: * TRANSLATORS: Header for campaign description
en: Description
pl: Opis

en: Choose Campaign
pl: Wybierz kampanię

en: Return to the main menu
pl: Powrót do menu głównego

en: Play this campaign
pl: Zagraj w tę kampanię

note: * TRANSLATORS: Campaign difficulty table header
en: Diff.
pl: Trud.

en: Tribe Name
pl: Nazwa plemienia

en: Campaign Name
pl: Nazwa kampanii

en: Help: %s
pl: Pomoc: %s

en: Metaserver Lobby
pl: Lobby metaserwera

en: Clients online:
pl: Gracze online:

en: Open Games:
pl: Otwarte gry

en: Join this game
pl: Dołącz do gry

en: Name of your server:
pl: Nazwa twojego serwera:

en: Open a new game
pl: Stwórz nową grę

en: Leave Lobby
pl: Opuść lobby

en: User Status
pl: Status użytkownika

en: Registered
pl: Zarejestrowany

en: Unregistered
pl: Niezarejestrowany

[ctx: player]
note: * TRANSLATORS: Player Name
en: Name
pl: Imię

note: * TRANSLATORS: Widelands version
en: Version
pl: Wersja

en: Game
pl: Gra

en: The game %s is already running. Please choose a different name.
pl: Gra %s już trwa. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Widelands was unable to get the IP address of the server in time. There seems to be a network problem, either on your side or on the side of the server.
pl: Widelands nie był w stanie pobrać adresu IP serwera w wymaganym czasie. Prawdopodobnie istnieje jakiś problem związany z siecią po stronie Twojej lub serwera.

en: Connection Timed Out
pl: Upłynął Limit Czasu Połączenia

en: Network Error
pl: Błąd sieci

note: * TRANSLATORS: This is shown for multiplayer games when no host * TRANSLATORS: server to connect to has been specified yet.
en: unnamed %u
pl: %u bez nazwy

en: Reset to default
pl: Przywróć domyślne

en: Press the new shortcut or close this window to cancel.
pl: Naciśnij nowy skrót lub zamknij to okno, aby anulować.

en: Reset all
pl: Zresetuj wszystko

en: Reset all to defaults
pl: Przywróć wszytko do ustawień domyślnych

en: Keyboard Shortcut Conflict
pl: Konfilkt skrótów klawiszowych

en: The shortcut you selected (‘%1$s’) is already in use for the following action: ‘%2$s’. Please select a different shortcut or change the conflicting shortcut first.
pl: Wybrany skrót (‘%1$s’) jest już używany do wykonania następującego działania: ‘%2$s’. Wybierz inny skrót lub najpierw zmień skrót powodujący konflikt.

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: General
pl: Ogólne

en: Editor
pl: Edytor

en: Launch Game
pl: Uruchom grę

en: Configure this game
pl: Skonfiguruj tę grę

en: An enabled add-on is known to cause desyncs. No replay will be written.
pl: Włączony dodatek może powodować desynchronizację. Żadna powtórka nie zostanie zapisana.

en: Peaceful mode
pl: Tryb pokojowy

en: Custom starting positions
pl: Niestandardowe pozycje startowe

en: Change map…
pl: Zmień mapę...

en: Change saved game…
pl: Zmień zapisaną grę...

en: Start game
pl: Rozpocznij grę

en: The relations between players are set by the scenario
pl: Relacje pomiędzy graczami są ustalone przez scenariusz

en: The relations between players are set by the saved game
pl: Relacje pomiędzy graczami są ustalone przez zapisaną grę

en: The selected win condition does not allow peaceful matches
pl: Wybrane warunki zwycięstwa nie pozwalają na pokojowe rozgrywki

en: Forbid fighting between players
pl: Zakaż walki pomiędzy graczami

en: The starting positions are set by the scenario
pl: Pozycje startowe są ustawione przez scenariusz

en: The starting positions are set by the saved game
pl: Pozycje startowe są ustawione przez zapisaną grę

en: Allow the players to choose their own starting positions at the beginning of the game
pl: Zezwól graczom na ustawienie własnych pozycji startowych na początku gry

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Scenario
pl: Scenariusz

en: Win condition is set through the scenario
pl: Warunki zwycięstwa określa scenariusz

en: Saved Game
pl: Zapisana gra

en: The game is a saved game – the win condition was set before.
pl: Wznowienie zapisanej gry - warunki zwycięstwa są już określone.

en: Show the help window
pl: Pokaż okno pomocy

en: Please select a map or saved game.
pl: Proszę wybrać mapę lub zapisaną grę.

en: The host has not yet selected a map or saved game.
pl: Host nie wybrał mapy lub zapisanej gry.

en: Saved Game is Directory
pl: Zapisana gra jest katalogiem

en: WARNING:
    The saved game you selected is a directory. This happens if you set the option ‘nozip’ to true or manually unzipped the saved game.
    Widelands is not able to transfer directory structures to the clients, please select another saved game or zip the directories’ content.
pl: UWAGA:
    Wybrany zapis gry jest katalogiem. Zdarza się to, jeśli ustawiono opcję 'nozip' jako true lub ręcznie rozpakowano zapis gry.
    Widelands nie jest w stanie przesłać klientom drzewa katalogów, wybierz inny zapis lub spakuj zawartość katalogu.

en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Widelands tried to start a game with a file that could not be found at the given path.
    The file was: %s
    If this happens in a network game, the host might have selected a file that you do not own. Normally, such a file should be sent from the host to you, but perhaps the transfer was not yet finished!?!
pl: Widelands próbowało rozpocząć grę z plikiem, którego nie znaleziono w podanej ścieżce.
    Plikiem był: %s
    Przyczyną mogło być wybranie przez hosta pliku, którego nie posiadasz. Normalnie plik ten powinien był zostać wysłany do ciebie przez hosta, być może transfer się jeszcze nie skończył?

en: The selected file can not be found. If it is not automatically transferred to you, please write to the host about this problem.
pl: Nie znaleziono wybranego pliku. Jeśli nie zostanie automatycznie przesłany, poinformuj o tym hosta.

note: * TRANSLATORS: This is a heading for a help window
en: Multiplayer Game Setup
pl: Ustawienia gry wieloosobowej

en: Choose Game
pl: Wybierz grę

en: Choose Replay
pl: Wybierz powtórkę

en: Show Filenames
pl: Pokazuj nazwy plików

en: Load this replay
pl: Wczytaj tę powtórkę

en: Return to the multiplayer game setup
pl: Powrót do ustawień gry dla wielu graczy

en: Return to the single player menu
pl: Powrót do menu jednego gracza

en: Load this game
pl: Wczytaj tę grę

en: Version Mismatch
pl: Niezgodność wersji

en: Online Game Settings
pl: Ustawienia Gry Online

en: Save
pl: Zapisz

en: Log in to a registered account.
pl: Zaloguj się na istniejące konto.

en: Nickname:
pl: Pseudonim:

note: * TRANSLATORS: This string may contain only English letters, numbers, and @ . + - _ characters * and must not be "team".
en: nobody
pl: nikt

en: Please enter a nickname!
pl: Proszę podać pseudonim!

en: Enter a valid nickname. This value may contain only English letters, numbers, and @ . + - _ characters.
pl: Wprowadź poprawny nick. Dozwolone są litery alfabetu łacińskiego, cyfry i znaki @ . + - _.

en: Please enter your password!
pl: Proszę podać hasło!

en: Begin a new game
pl: Zacznij nową grę

en: New Game
pl: Nowa gra

en: New Random Game
pl: Nowa losowa gra

en: Create a new random match
pl: Utwórz nowe losowe dopasowanie

en: Campaigns
pl: Kampanie

en: Play a campaign
pl: Zagraj w kampanię

en: Tutorials
pl: Poradniki

en: Play one of our beginners’ tutorials
pl: Zagraj w jeden z naszych samouczków

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Load Game
pl: Wczytaj grę

en: Continue a saved game
pl: Kontynuuj zapisaną grę

en: Continue Playing
pl: Kontynuuj grę

en: Map: %s
pl: Mapa: %s

en: Win Condition: %s
pl: Warunek zwycięstwa: %s

en: Gametime: %s
pl: Czas gry: %s

note: * TRANSLATORS: Information about when a game was saved, e.g. 'Saved: Today, * 10:30'
en: Saved: %s
pl: Zapisano: %s

en: Online Game
pl: Gra Online

en: Join the Widelands lobby
pl: Dołącz do lobby Widelands

en: Log in as a registered user
pl: Zaloguj się jako zarejestrowany użytkownik

en: LAN / Direct IP
pl: LAN / Bezpośrednie IP

en: Play a private online game
pl: Zagraj w prywatną grę online

en: Create a new empty map
pl: Stwórz nową pustą mapę

en: Create a new random map
pl: Stwórz nową losową mapę

en: Edit an existing map
pl: Edytuj istniejącą mapę

en: Continue Editing
pl: Kontynuuj edycję

en: Single Player…
pl: Jeden gracz...

en: Multiplayer…
pl: Wielu graczy...

en: Editor…
pl: Edytor...

en: Begin or load a single-player campaign or free game
pl: Zacznij lub wczytaj kampanię jednego gracza lub wolną grę

en: Play with your friends over the internet
pl: Zagraj ze znajomymi przez internet

en: Launch the map editor
pl: Włącz edytor map

en: Watch Replay
pl: Obejrzyj powtórkę

en: Watch the replay of an old game
pl: Obejrzyj powtórkę starej gry

en: Add-Ons
pl: Dodatki

en: Install and manage add-ons
pl: Instaluj i zarządzaj dodatkami

en: Options
pl: Opcje

en: Technical and game-related settings
pl: Ustawienia techniczne i związane z grą

en: Readme, License, and Credits
pl: Pomoc (Readme), Licencja i Twórcy

en: Exit Widelands
pl: Wyjdź z Widelands

en: Quit the game
pl: Wyjdź z gry

note: * TRANSLATORS: Placeholders are the copyright years
en: (C) %1%-%2% by the Widelands Development Team · Licensed under the GNU General Public License V2.0
pl: (C) %1%-%2% przez Widelands Development Team · Opublikowane na licencji GNU General Public License V2.0

en: Desyncing Add-On Found
pl: Znaleziono dodatek powodujący desynchronizację

en: An enabled add-on is known to cause desyncs. Proceed at your own risk.
pl: Wiadomo, że włączony dodatek powoduje desynchronizację. Postępuj na własne ryzyko.

en: No tribes found!
pl: Nie znaleziono plemion!

en: No tribes found in data/tribes/initialization/[tribename]/init.lua.
pl: Nie znaleziono plemion w data/tribes/initialization/[tribename]/init.lua.

en: invalid tribe ‘%s’
pl: nieprawidłowe plemię ’%s’

en: Saved Players
pl: Zapisani gracze

en: Player %u: –
pl: Gracz %u: –

note: * TRANSLATORS: "Player 1 (Barbarians): Playername"
en: Player %1$u (%2$s): %3$s
pl: Gracz %1$u (%2$s): %3$s

en: Map Details
pl: Szczegóły mapy

en: Scenario Details
pl: Szczegóły scenariusza

en: Hint: %s
pl: Wskazówka: %s

en: No map selected
pl: Nie wybrano mapy

en: (no map)
pl: (żadna)

en: Choose Map
pl: Wybierz mapę

en: Show all maps
pl: Pokazuj wszystkie mapy

en: Show original map names
pl: Pokazuj oryginalne nazwy map

en: Official & Unofficial
pl: Oficjalne i Nieoficjalne

note: * TRANSLATORS: Filter entry in map selection. Other entries are "Free for all"", "Teams of 2" * etc.
en: Any Teams
pl: Dowolne drużyny

en: Balanced & Unbalanced
pl: Zrównoważone i niezrównoważone

[ctx: balancing]
en: Unspecified
pl: Nieokreślony

en: Back
pl: Powrót

en: Back to ‘%s’
pl: Wróć do ‘%s’

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Role
pl: Rola

en: Spectator
pl: Obserwator

en: Type
pl: Typ

en: Team
pl: Drużyna

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Random AI
pl: Losowa SI

en: Shared in
pl: Przydzielone

en: Closed
pl: Zamknięty

en: Open
pl: Otwarty

en: Human
pl: Człowiek

note: * TRANSLATORS: This is an option in multiplayer setup for sharing another player's starting position.
en: Shared in Player %u
pl: Współdzielona u gracza %u

en: Start type is set via the scenario
pl: Typ startu określa scenariusz

en: No Team
pl: Brak drużyny

en: Team %d
pl: Drużyna %d

en: Clients
pl: Klienci

en: Begin LAN Game
pl: Rozpocznij grę przez LAN

en: List of games in your local network:
pl: Lista rozgrywek w sieci lokalnej:

en: Your nickname:
pl: Twój pseudonim:

en: Host to connect:
pl: Adres hosta:

en: Load previous host
pl: Wczytaj poprzedniego hosta

en: Host a new game
pl: Załóż nową grę

en: State
pl: Status

[ctx: game_state]
note: * TRANSLATORS: The state of a LAN game can be open, closed or unknown
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Enter a valid nickname. This value may contain only English letters, numbers, and @ . + - _ characters and must not be "team".
pl: Wprowadź prawidłowy nick. Dozwolone są tylko angielskie litery, cyfry oraz znaki @ . + - _. Nazwa nie może być słowem "team".

en: Invalid Address
pl: Niepoprawny Adres

en: The entered hostname or address is invalid and can’t be connected to.
pl: Wprowadzona nazwa hosta lub adres jest niepoprawna/-y i nie można się do niej/niego podłączyć.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Language
pl: Język

en: Window Size
pl: Rozmiar okna

en: Grab Input
pl: Przejmij myszkę

en: Use system mouse cursor
pl: Użyj systemowego kursora myszki

en: Maximum FPS:
pl: Klatki/s:

en: Accessibility mode for tooltips
pl: Tryb dostępności dla podpowiedzi

en: Snap windows only when overlapping
pl: Chwytaj okna tylko, gdy nachodzą

en: Dock windows to edges
pl: Chwytaj okna do brzegów

en: Animate automatic map movements
pl: Animuj automatyczne ruchy mapy

en: Distance for windows to snap to other panels:
pl: Odległość dla okien do przyciągnięcia do innych paneli:

en: Distance for windows to snap to borders:
pl: Odległość dla okien do przyciągnięcia do brzegów ekranu:

en: Save game automatically every:
pl: Automatyczny zapis gry co:

en: Maximum number of autosave files:
pl: Maksymalna liczba plików autozapisu:

en: Write syncstreams in network games to debug desyncs
pl: Zapisuj strumienie synchronizacji w grach sieciowych celem odpluskwiania desynchronizacji

en: Show Census
pl: Pokaż Spis Ludności

en: Show Soldier Levels
pl: Pokaż poziomy żołnierzy

en: Show Buildings
pl: Pokaż budynki

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether workarea overlaps * are highlighted
en: Show Workarea Overlaps
pl: Pokazuj zachodzące na siebie obszary pracy

en: Start building road after placing a flag
pl: Zacznij budowę drogi po umieszczeniu flagi

en: Show in-game chat with transparent background
pl: Przezroczyste tło czatu w grze

note: * TRANSLATORS: A watchwindow is a window where you keep watching an object or a map region, * TRANSLATORS: and it also lets you jump to it on the map.
en: Use single watchwindow mode
pl: Używaj trybu jednego okna obserwacji

en: Teach me how to play
pl: Naucz mnie grać

en: Interface
pl: Interfejs

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: New Games
pl: Nowe gry

en: In-Game
pl: W grze

note: * TRANSLATORS: Options: Save game automatically every:
en: Off
pl: Wył.

note: * TRANSLATORS: Entry in the window size dropdown
en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

note: * TRANSLATORS: Entry in the window size dropdown
en: Maximized
pl: Zmaksymalizowano

en: Try system language
pl: Użyj języka systemu

note: * TRANSLATORS: %s = language name
en: The translation into %s is complete.
pl: Tłumaczenie na %s jest ukończone.

note: * TRANSLATORS: %1% = language name, %2% = percentage
en: The translation into %1% is %2%%% complete.
pl: Tłumaczenie na %1% jest w %2%%% ukończone.

en: If you wish to help us translate, please visit %s
pl: Jeśli chcesz nam pomóc w tłumaczeniu, odwiedź %s

en: The random map generator is still in beta stage. The maps it generates are usually – but not always – well playable. Seafaring and artifacts are not supported. Add-ons of the World, Tribes, and Script categories are disabled in random matches.
pl: Generator map losowych jest nadal w fazie beta. Mapy, które generuje, są zwykle – ale nie zawsze – dobrze grywalne. Żegluga i artefakty nie są obsługiwane. Dodatki kategorii Świat, Plemiona i Skrypt są wyłączone w losowych meczach.

en: Map Generation Error
pl: Błąd generowania mapy

en: The random map generator was unable to generate a suitable map. This happens occasionally because the generator is still in beta stage. Please try again with slightly different settings.
pl: Generator map losowych nie mógł wygenerować odpowiedniej mapy. To dzieje się okazjonalnie, ponieważ generator jest ciągle w fazie beta. Proszę spróbować ponownie z innymi ustawieniami.

en: Choose Scenario
pl: Wybierz scenariusz

en: Choose Tutorial
pl: Wybierz poradnik

en: Pick a tutorial from the list, then hit “OK”.
pl: Wybierz samouczek z listy i naciśnij ‘OK’.

en: You can see a description of the currently selected tutorial on the right.
pl: Po prawej znajdziesz opis wybranego obecnie scenariusza.

en: Return to campaign selection
pl: Wróć do wyboru kampanii

en: Play this scenario
pl: Zagraj w ten scenariusz

en: Play this tutorial
pl: Zagraj w ten samouczek

en: The order in which the tutorials should be played
pl: Zalecana kolejność przechodzenia samouczków

en: Tutorial Name
pl: Nazwa samouczka

en: The number of this scenario in the campaign
pl: Numer scenariusza w kampanii

en: Scenario Name
pl: Nazwa scenariusza

en: Invalid path to file in campaigns.lua of tutorials.lua: %s
pl: Błędna ścieżka do pliku w campaigns.lua z tutorials.lua: %s

en: Tutorial
pl: Samouczek

note: * TRANSLATORS: Label in campaign scenario details if there is 1 author * TRANSLATORS: Label in map details if there is 1 author
en: Author
pl: Autor

note: * TRANSLATORS: Label in campaign scenario details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know. * TRANSLATORS: Label in map details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know.
en: Authors
pl: Autorzy

note: * TRANSLATORS: This is the "name" of the single player
en: You
pl: Ty

note: * TRANSLATORS: Button label to mark or unmark all checkboxes in an options window
en: Mark All
pl: Zaznacz wszystko

en: Unmark All
pl: Odznacz wszystko

note: * TRANSLATORS: This text is on a separate line with an error message below
en: Error message:
pl: Komunikat błędu:

en: Game data error
pl: Błąd danych gry

en: Widelands could not find the file "%s".
pl: Widelands nie znalazło pliku "%s".

en: File system error
pl: Błąd systemu plików

en: Game ended unexpectedly
pl: Gra zakończyła się nieoczekiwanie

en: Unexpected error during the game
pl: Niespodziewany błąd podczas gry

en: The game ended unexpectedly for the following reason:
    
    %s
    
    Would you like Widelands to attempt to create an emergency savegame? It is often – though not always – possible to load it and continue playing.
pl: Gra zakończyła się nieoczekiwanie z następującego powodu:
    
    %s
    
    Czy chcesz, aby Widelands spróbowało utworzyć awaryjny stan gry? Często – choć nie zawsze – można go załadować i kontynuować grę.

en: Emergency save failed
pl: Awaryjne zapisywanie nie powiodło się

en: We are sorry, but Widelands was unable to create an emergency savegame for the following reason:
    
    %s
pl: Przepraszamy, ale Widelands nie mógło utworzyć awaryjnego stanu gry z następującego powodu:
    
    %s

en: Singleplayer
pl: Tryb jednoosobowy

en: Multiplayer
pl: Tryb wieloosobowy

en: Editor – Load Map
pl: Edytor – wczytaj mapę

en: Editor – New Map
pl: Edytor – nowa mapa

en: Editor – New Random Map
pl: Edytor – nowa losowa mapa

en: About
pl: O

en: Internet Login
pl: Login internetowy

en: Toggle Building Spaces
pl: Przełącz wyświetlanie miejsc na budowę

en: Toggle Minimap
pl: Przełącz minimapę

en: Encyclopedia
pl: Encyklopedia

en: Cut Text
pl: Wytnij tekst

en: Copy Text
pl: Skopiuj tekst

en: Paste Text
pl: Wklej tekst

en: Select All
pl: Wybierz wszystko

en: Delete Item
pl: Usuń przedmiot

en: Tooltip Accessibility Mode Key
pl: Klawisz trybu dostępności podpowiedzi

en: Toggle Fullscreen
pl: Przełącz tryb pełnoekranowy

en: Take Screenshot
pl: Wykonaj zrzut ekranu

en: Zoom In
pl: Przybliż

en: Zoom Out
pl: Oddal

en: Reset Zoom
pl: Zresetuj przybliżenie

en: Jump to Next Location
pl: Skocz do następnej pozycji

en: Jump to Previous Location
pl: Skocz do poprzedniej pozycji

en: Players Menu
pl: Menu graczy

en: Toggle Grid
pl: Przełącz siatkę

en: Toggle Animals
pl: Przełącz zwierzęta

en: General Statistics
pl: Statystyki ogólne

en: Ware Statistics
pl: Statystyki magazynu

en: Building Statistics
pl: Statystyki budynków

en: Soldier Statistics
pl: Statystyki żołnierza

en: Seafaring Statistics
pl: Statystyki żeglarstwa

en: Decrease Game Speed by 1×
pl: Spowolnij grę o 1x

en: Decrease Game Speed by 0.25×
pl: Spowolnij grę o 0,25x

en: Decrease Game Speed by 10×
pl: Spowolnij grę o 10x

en: Increase Game Speed by 1×
pl: Przyspiesz grę o 1x

en: Increase Game Speed by 0.25×
pl: Spowolnij grę o 0,25x

en: Increase Game Speed by 10×
pl: Spowolnij grę o 10x

en: Reset Game Speed
pl: Zresetuj szybkość gry

en: Pause
pl: Pauza

en: Chat
pl: Czat

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Save Game
pl: Zapisz grę

en: Messages: Go to Location
pl: Wiadomości: Przejdź do pozycji

en: Messages: Show Geologists’ Messages
pl: Wiadomości: Pokaż wiadomości geologów

en: Messages: Show Economy Messages
pl: Wiadomości: Pokaż wiadomości o gospodarce

en: Messages: Show Seafaring Messages
pl: Wiadomości: Pokaż wiadomości morskie

en: Messages: Show Military Messages
pl: Wiadomości: Pokaż wiadomości o żołnierzach

en: Messages: Show Scenario Messages
pl: Wiadomości: Pokaż wiadomości o scenariuszu

en: Seafaring: Go to Ship
pl: Żeglarstwo: Przejdź do statku

en: Seafaring: Watch Ship
pl: Żeglarstwo: Oglądaj statek

en: Seafaring: Open Ship Window
pl: Żeglarstwo: Otwórz okno statku

en: Seafaring: Open Ship Window And Go to Ship
pl: Żeglarstwo: Otwórz okno statku i przejdź do statku

en: Seafaring: Show All Ships
pl: Żeglarstwo: Pokaż wszystkie statki

en: Seafaring: Show Idle Ships
pl: Żeglarstwo: Pokaż nieczynne statki

en: Seafaring: Show Transport Ships
pl: Żeglarstwo: Pokaż statki transportowe

en: Seafaring: Show Waiting Expeditions
pl: Żeglarstwo: Pokaż oczekujące ekspedycje

en: Seafaring: Show Scouting Expeditions
pl: Żeglarstwo: Pokaż zwiedzające ekspedycje

en: Seafaring: Show Expeditions with Port Spaces
pl: Żeglarstwo: Pokaż ekspedycje z miejscami na port

en: Destroy building?
pl: Zburzyć budynek?

en: Do you really want to destroy this building?
pl: Czy na pewno chcesz zniszczyć ten budynek?

en: Dismantle building?
pl: Rozebrać budynek?

en: Do you really want to dismantle this building?
pl: Czy na pewno chcesz rozebrać ten budynek?

en: Preserve wares
pl: Zachowaj towary

en: Any wares left in the building will be dropped out by the builder, increasing the dismantling time
pl: Towary znajdujące się w budynku zostaną wyniesione przez budowniczego, wydłużając czas rozbiórki.

en: Enhance building?
pl: Ulepszyć budynek?

en: Do you really want to enhance this building?
pl: Czy na pewno chcesz ulepszyć ten budynek?

note: * TRANSLATORS: Warning message when player wants to enhance a military building
en: Be careful if the enemy is near!
pl: Bądź ostrożny, jeśli wróg jest niedaleko!

en: Any wares left in the building will be dropped out by the builder, increasing the enhancing time
pl: Towary znajdujące się w budynku zostaną wyniesione przez budowniczego, wydłużając czas ulepszania.

en: Sink the ship?
pl: Zatopić statek?

note: * TRANSLATORS: %s is a ship name
en: Do you really want to sink %s?
pl: Czy na pewno chcesz zatopić: %s?

en: Cancel expedition?
pl: Anulować ekspedycję?

en: Do you really want to cancel the active expedition?
pl: Czy na pewno chcesz przerwać trwającą ekspedycję?

en: Attack
pl: Atak

note: * TRANSLATORS: Number of soldiers that should attack. Used in the attack window.
en: %u soldier | %u soldiers
pl[0]: %u żołnierz
pl[1]: %u żołnierzy
pl[2]: %u żołnierzy
pl[3]: %u żołnierzy

en: Number of soldiers
pl: Liczba żołnierzy

en: Send less soldiers. Hold down Ctrl to send no soldiers
pl: Wyślij mniej żołnierzy. Przytrzymaj Ctrl, by nie wysyłać żołnierzy w ogóle

en: Send more soldiers. Hold down Ctrl to send as many soldiers as possible
pl: Wyślij więcej żołnierzy. Przytrzymaj Ctrl, by wysyłać tylu żołnierzy, ile to tylko możliwe

en: Start attack
pl: Rozpocznij atak

en: Attackers:
pl: Atakujący:

en: Click on a soldier to remove him from the list of attackers
pl: Kliknij żołnierza, by usunąć go z listy atakujących

en: Hold down Ctrl to remove all soldiers from the list
pl: Przytrzymaj Ctrl, by usunąć wszystkich żołnierzy z listy

en: Hold down Shift to remove all soldiers up to the one you’re pointing at
pl: Przytrzymaj Shift, by usunąć wszystkich żołnierzy aż do tego, którego wskazujesz

en: Not attacking:
pl: Nieatakujący:

en: Click on a soldier to add him to the list of attackers
pl: Kliknij żołnierza, by dodać go do listy atakujących

en: Hold down Ctrl to add all soldiers to the list
pl: Przytrzymaj Ctrl, by dodać wszystkich żołnierzy do listy

en: Hold down Shift to add all soldiers up to the one you’re pointing at
pl: Przytrzymaj Shift, by dodać wszystkich żołnierzy aż do tego, którego wskazujesz

en: Destroy target
pl: Zniszcz cel

en: Destroy the target building instead of conquering it
pl: Zniszcz docelowy budynek zamiast go podbijać

en: Show Debug Window
pl: Pokaż okno debugowania

en: Center view on this
pl: Wycentruj na tym widok

note: * TRANSLATORS: Health, Attack, Defense, Evade
en: HP: %1$u/%2$u  AT: %3$u/%4$u  DE: %5$u/%6$u  EV: %7$u/%8$u
pl: ZD: %1$u/%2$u AT: %3$u/%4$u OB: %5$u/%6$u UN: %7$u/%8$u

en: (no building selected)
pl: (nie wybrano budynku)

en: Owned:
pl: Posiadane:

en: Under construction:
pl: Budowane:

en: Show previous building
pl: Pokaż poprzedni budynek

en: Show next building
pl: Pokaż następny budynek

en: Small buildings
pl: Małe budynki

en: Medium buildings
pl: Średnie budynki

en: Big buildings
pl: Duże budynki

en: Mines
pl: Kopalnie

en: Ports
pl: Porty

en: Low productivity:
pl: Niska produktywność:

note: * TRANSLATORS: Label for number of buildings that are waiting for soldiers
en: Lacking soldiers:
pl: Czekają na żołnierzy:

en: Muted – click to unmute
pl: Wyciszono – kliknij, aby odciszyć

en: Mute this building’s messages
pl: Wycisz wiadomości tego budynku

en: All buildings of this type are muted – click to unmute
pl: Wszystkie budynki tego typu są wyciszone – kliknij, by odciszyć

en: Mute all buildings of this type
pl: Wycisz wszystkie budynki tego typu

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Continue
pl: Kontynuuj

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Enhance to %s
pl: Ulepsz do: %s

en: Construction costs:
pl: Koszty budowy:

en: Destroy
pl: Zniszcz

en: Dismantle
pl: Rozbierz

en: Returns:
pl: Zwraca:

en: Watch the scout
pl: Obserwuj zwiadowcę

en: Hide work area
pl: Ukryj obszar pracy

en: Show work area
pl: Pokaż obszar pracy

en: Start an expedition
pl: Rozpocznij ekspedycję

en: Cancel the expedition
pl: Anuluj ekspedycję

en: Building materials
pl: Materiały do budowy

en: Stop this building’s work after completion
pl: Zatrzymaj pracę tego budynku po ukończeniu

en: Stopped
pl: Zatrzymane

en: Prefer heroes
pl: Preferuj bohaterów

en: Prefer rookies
pl: Preferuj rekrutów

en: Normal policy
pl: Normalna polityka

en: Preferably store selected wares here
pl: Preferuj gromadzenie zaznaczonych towarów tutaj

en: Do not store selected wares here
pl: Nie gromadź zaznaczonych towarów tutaj

en: Remove selected wares from here
pl: Usuń stąd zaznaczone towary

en: Ware settings to apply after construction
pl: Ustawienia towarów do użycia po zakończeniu budowy

en: Worker settings to apply after construction
pl: Ustawienia pracowników do użycia po zakończeniu budowy

en: Start an expedition from this port after completion
pl: Rozpocznij ekspedycję z tego portu po ukończeniu

en: Settings to apply after construction
pl: Ustawienia do użycia po zakończeniu budowy

en: Decrease capacity. Hold down Ctrl to set the capacity to the lowest value
pl: Zmniejsz pojemność. Przytrzymaj Ctrl, by ustawić pojemność na najmniejszą wartość

en: Increase capacity. Hold down Ctrl to set the capacity to the highest value
pl: Zwiększ pojemność. Przytrzymaj Ctrl, by ustawić pojemność na największą wartość

en: Economy options
pl: Opcje gospodarki

en: Decrease target by 10
pl: Zmniejsz cel o 10

en: Decrease target
pl: Zmniejsz

en: Toggle infinite target
pl: Przełącz nieskończony cel

en: Increase target
pl: Zwiększ

en: Increase target by 10
pl: Zwiększ cel o 10

en: Profile to apply to the selected items
pl: Zastosuj profil do zaznaczonych towarów

en: Save target settings
pl: Zapisz ustawione cele

en: The profile name cannot be empty
pl: Nazwa profilu nie może być pusta

en: The default profile cannot be overwritten
pl: Profil domyślny nie może zostać nadpisany

en: Save the profile under this name
pl: Zapisz profil pod tą nazwą

en: The predefined profiles cannot be deleted
pl: Nie można usunąć predefiniowanych profili

en: Delete the selected profiles
pl: Usuń wybrane profile

en: Overwrite?
pl: Nadpisać?

en: A profile with this name already exists. Do you wish to replace it?
pl: Istnieje już profil o tej nazwie. Czy chcesz go zastąpić?

en: Save Profile
pl: Zapisz Profil

en: Existing Profiles
pl: Istniejące Profile

en: Build small building
pl: Zbuduj mały budynek

en: Build big building
pl: Zbuduj duży budynek

en: Build medium building
pl: Zbuduj średni budynek

en: Build port building
pl: Zbuduj budynek portu

en: Action
pl: Akcja

en: Build road
pl: Buduj drogę

en: Build waterway
pl: Zbuduj drogę wodną

en: Destroy this flag
pl: Zniszcz flagę

en: Configure this flag’s economy
pl: Konfiguruj gospodarkę tej flagi

en: Send geologist to explore site
pl: Wyślij geologa do zbadania miejsca

en: Send scout to explore surroundings
pl: Wyślij zwiadowcę, aby zbadał okolicę

en: Place a flag
pl: Umieść flagę

en: Destroy a road
pl: Zniszcz drogę

en: Destroy a waterway
pl: Zniszcz drogę wodną

en: Watch field in a separate window
pl: Obserwuj miejsce w oddzielnym oknie

en: Watch
pl: Obserwacja

en: Build mines
pl: Zbuduj kopalnię

en: Build flag
pl: Postaw flagę

en: Cancel road
pl: Anuluj budowę drogi

en: Cancel road and start building waterway
pl: Anuluj drogę i rozpocznij budowanie drogi wodnej

en: Build roads
pl: Buduj drogę

en: Cancel waterway
pl: Anuluj drogę wodną

en: Cancel waterway and start building road
pl: Anuluj drogę wodną i rozpocznij budowanie drogi

en: Build waterways
pl: Buduj drogi wodne

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Script Console
pl: Konsola skryptów

en: Recipient
pl: Adresat

en: Unknown Recipient
pl: Nieznany adresat

en: All
pl: Wszystko

note: * TRANSLATORS: Window label
en: Client got disconnected
pl: Klient został rozłączony

en: A player disconnected from the game. An automatic save game has been created. Do you want to continue playing?
pl: Gracz został odłączony od gry. Stan gry został automatycznie zapisany. Czy chcesz kontynuować grę?

note: * TRANSLATORS: Button text
en: Continue game
pl: Kontynuuj grę

note: * TRANSLATORS: Button tooltip
en: Replace the disconnected player with the selected AI and continue playing
pl: Zastąp odłączonego gracza wybraną SI i kontynuuj grę

note: * TRANSLATORS: Dropdown tooltip to select the AI difficulty when a player has disconnected from a game
en: AI for the disconnected player
pl: SI dla rozłączonego gracza

note: * TRANSLATORS: Button tooltip * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Exit Game
pl: Opuść grę

note: * TRANSLATORS: Dropdown selection. Parameter is the name of the AI that will be used as replacement for a disconnected player
en: Replace player with %s
pl: Zastąp gracza %s

note: * TRANSLATORS: Title for a window that shows debug information for a field on the map
en: Debug Field
pl: Pole debugowania

note: * TRANSLATORS: Window label when "Exit game" has been pressed
en: Exit Game Confirmation
pl: Potwierdzenie wyjścia

en: Are you sure you wish to exit this game?
pl: Czy na pewno chcesz wyjść z gry?

en: Error Saving Game!
pl: Błąd Zapisu Gry!

en: Messages: Inbox
pl: Wiadomości: odebrane

en: Title
pl: Tytuł

[ctx: message]
en: Type
pl: Typ

[ctx: message]
note: * TRANSLATORS: We have very little space here. You can also translate this as "Time" or "Time * Sent" * TRANSLATORS: This is used in the game messages menu - please open an issue if you need more * space.
en: Sent
pl: Czas

en: Show Archive
pl: Pokaż archiwum

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Center main mapview on location
pl: Wycentruj główną kamerę na lokacji

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show all messages
pl: Pokazuj wszystkie wiadomości

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show geologists’ messages only
pl: Wyświetl tylko wiadomości geologów

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show economy messages only
pl: Pokazuj tylko wiadomości o gospodarce

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show seafaring messages only
pl: Pokazuj tylko wiadomości morskie

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show warfare messages only
pl: Pokazuj tylko wiadmości wojenne

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show scenario messages only
pl: Pokazuj tylko wiadomości scenariusza

en: Messages: Archive
pl: Wiadomości: archiwum

en: Show Inbox
pl: Pokaż wiadomości odebrane

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window. There is a separate string for 1 * message. * DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Restore the selected %d message | Restore the selected %d messages
pl[0]: Przywróć zaznaczoną %d wiadomość
pl[1]: Przywróć zaznaczone %d wiadomości
pl[2]: Przywróć zaznaczone %d wiadomości
pl[3]: Przywróć zaznaczone %d wiadomości

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Restore selected message
pl: Przywróć wybraną wiadomość

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window. There is a separate string for 1 * message. * DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Archive the selected %d message | Archive the selected %d messages
pl[0]: Zarchiwizuj zaznaczoną %d wiadomość
pl[1]: Zarchiwizuj zaznaczone %d wiadomości
pl[2]: Zarchiwizuj zaznaczone %d wiadomości
pl[3]: Zarchiwizuj zaznaczone %d wiadomości

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Archive selected message
pl: Archiwizuj wybraną wiadomość

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Sound Options
pl: Opcje dźwięku

en: Game over
pl: Koniec gry

en: Player Info:
pl: Informacje o graczu:

en: Elapsed time:
pl: Czas rozgrywki:

en: Continue playing
pl: Kontynuuj grę

en: Time
pl: Czas

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have lost.
en: Lost
pl: Przegrał

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have won.
en: Won
pl: Zwyciężył

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have resigned.
en: Resigned
pl: Zrezygnował

[ctx: player_won]
note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary when we don't know * TRANSLATORS: if the player has lost or won.
en: Unknown
pl: Nieznany

en: You won!
pl: Zwyciężyłeś!

en: You lost.
pl: Przegrałeś.

en: %s won!
pl: %s zwyciężył!

en: Score
pl: Wynik

en: Team Score
pl: Wynik drużyny

note: * TRANSLATORS: This is the second part of "Selected %1% directory/directories and %2%"
en: %d file | %d files
pl[0]: %d plik
pl[1]: %d pliki
pl[2]: %d plików
pl[3]: %d pliku

note: * TRANSLATORS: %1% = number of selected directories, %2% = number of selected files
en: Selected %1% directory and %2%: | Selected %1% directories and %2%:
pl[0]: Zaznaczono %1% katalog i %2%:
pl[1]: Zaznaczono %1% katalogi i %2%:
pl[2]: Zaznaczono %1% katalogów i %2%:
pl[3]: Zaznaczono %1% katalogu i %2%:

en: Directory Name:
pl: Nazwa katalogu:

en: Error:
pl: Błąd:

en: Map Name:
pl: Nazwa mapy:

note: * TRANSLATORS: The time a replay starts. Shown in the replay loading screen
en: Start of Replay:
pl: Początek Powtórki:

note: * TRANSLATORS: The current time of a savegame. Shown in the game saving and loading screens.
en: Game Time:
pl: Czas gry:

en: Widelands Version:
pl: Wersja Widelands:

en: Win Condition:
pl: Warunek zwycięstwa:

en: Add-Ons:
pl: Dodatki:

en: Land
pl: Ziemia

en: Productivity
pl: Produktywność

en: Casualties
pl: Straty

en: Kills
pl: Zabici

en: Military buildings lost
pl: Stracone budynki wojskowe

en: Military buildings defeated
pl: Zniszczone budynki wojskowe

en: Civilian buildings lost
pl: Stracone budynki cywilne

en: Military
pl: Wojsko

en: Follow mouse
pl: Śledź myszkę

en: Hide
pl: Ukryj

en: Move panel to bottom
pl: Przenieś panel na dół

en: Move panel to top
pl: Przenieś panel do góry

en: Cheat mode enabled
pl: Tryb oszukiwania uruchomiony

note: * TRANSLATORS: (Gametime · Realtime) or (Gametime · Gamespeed) or (Realtime · Gamespeed)
en: %1$s · %2$s
pl: %1$s . %2$s

note: * TRANSLATORS: Gametime · Realtime · Gamespeed
en: %1$s · %2$s · %3$s
pl: %1$s . %2$s . %3$s

en: Priority: Very Low
pl: Priorytet: bardzo niski

en: Priority: Low
pl: Priorytet: niski

en: Priority: Normal
pl: Priorytet: normalny

en: Priority: High
pl: Priorytet: wysoki

en: Priority: Very High
pl: Priorytet: bardzo wysoki

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue
en: Increase the number of wares you want to be stored here
pl: Zwiększ ilość towarów, które chcesz tutaj składować

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue
en: Decrease the number of wares you want to be stored here
pl: Zmniejsz ilość towarów, które chcesz tutaj składować

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Shift to increase all ware types at the same time
pl: Przytrzymaj Shift, by zwiększyć wszystkie typy towarów na raz

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Shift to decrease all ware types at the same time
pl: Przytrzymaj Shift, by zmniejszyć wszystkie typy towarów na raz

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Ctrl to allow all of this ware
pl: Przytrzymaj Ctrl, by pozwolić na całość tego typu towaru

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Ctrl to allow none of this ware
pl: Przytrzymaj Ctrl, by zakazać tego typu towaru

en: Remove ware
pl: Usuń towar

en: Add ware
pl: Dodaj towar

en: Hide controls
pl: Ukryj sterowanie

en: Show controls
pl: Pokaż sterowanie

note: * TRANSLATORS: Title for the map view menu button in the game
en: Map View
pl: Widok Mapy

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Hide Minimap
pl: Ukryj Minimapę

en: Show Minimap
pl: Pokaż Minimapę

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Reset zoom
pl: Zresetuj przybliżenie

en: Road length: %u
pl: Długość drogi: %u

en: PAUSE
pl: PAUZA

note: * TRANSLATORS: Title for a menu button in the game. This menu will show options o increase/decrease the gamespeed, and to pause the game
en: Game Speed
pl: Tempo Gry

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Sound Options in the game's main menu
en: Set sound effect and music options
pl: Dostęp do ustawień dźwięku i muzyki

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether building names are shown
en: Hide Census
pl: Ukryj Spis Ludności

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether * level information is shown above soldiers' heads
en: Hide Soldier Levels
pl: Ukryj poziomy żołnierzy

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether * buildings are greyed out
en: Hide Buildings
pl: Ukryj budynki

en: Speed +
pl: Tempo +

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Speed + in the game's game speed menu
en: Increase the game speed
pl: Zwiększ tempo gry

en: Speed -
pl: Tempo -

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Speed - in the game's game speed menu
en: Decrease the game speed
pl: Zmniejsz tempo gry

en: Resume
pl: Wznów

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Pause in the game's game speed menu
en: Resume the Game
pl: Wznów Grę

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Pause in the game's game speed menu
en: Pause the Game
pl: Zatrzymaj Grę

note: * TRANSLATORS: Title for the statistics menu button in the game
en: Statistics
pl: Statystyki

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Seafaring
pl: Z żeglarstwem

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Soldiers
pl: Żołnierze

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Stock
pl: Zapasy

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether workarea overlaps * are highlighted
en: Hide Workarea Overlaps
pl: Ukryj zachodzące na siebie obszary pracy

en: Toggle whether overlapping workareas are indicated when placing a constructionsite
pl: Przełącz, czy zachodzące na siebie obszary pracy są zaznaczane przy wyznaczaniu miejsca dla placu budowy

en: %u new message | %u new messages
pl[0]: %u nowa wiadomość
pl[1]: %u nowe wiadomości
pl[2]: %u nowych wiadomości
pl[3]: %u nowych wiadomości

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected 1 file
en: Delete this replay
pl: Usuń tę powtórkę

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected 1 file
en: Delete this game
pl: Usuń tę grę

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected multiple files
en: Delete these replays
pl: Usuń te powtórki

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected multiple files
en: Delete these games
pl: Usuń te gry

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Official
pl: Oficjalne

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Unofficial
pl: Nieoficjalnie

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Balanced
pl: Zrównoważone

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Unbalanced
pl: Niezrównoważone

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Ferries
pl: Promy

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Artifacts
pl: Artefakty

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Free for all
pl: Bez drużyn

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 2
pl: Zespoły dwuosobowe

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 3
pl: Zespoły trzyosobowe

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 4
pl: Zespoły czteroosobowe

en: No Author
pl: Bez autora

note: * TRANSLATORS: Parent directory/folder
en: parent
pl: nadrzędny

note: * TRANSLATORS: This label is shown when a folder is empty
en: empty
pl: pusty

en: Directory
pl: Katalog

note: * TRANSLATORS: Tooltip in map description when translated map names are being displayed. * TRANSLATORS: %s is the English name of the map.
en: The original name of this map: %s
pl: Oryginalna nazwa mapy: %s

note: * TRANSLATORS: Tooltip in map description when map names are being displayed in English. * TRANSLATORS: %s is the localized name of the map.
en: The name of this map in your language: %s
pl: Nazwa mapy w twoim języku: %s

note: * TRANSLATORS: Map hint header when selecting a map.
en: Hint
pl: Wskazówka

note: * TRANSLATORS: Column title for number of players in map list
en: Pl.
pl: Gr.

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: The name of the map or scenario
pl: Nazwa mapy lub scenariusza

en: Size
pl: Rozmiar

en: The size of the map (Width x Height)
pl: Rozmiar mapy (szerokość x wysokość)

en: Map Name
pl: Nazwa mapy

en: Owner
pl: Przynależność

en: Roads
pl: Drogi

en: Zoom
pl: Przybliż

[ctx: unit_narrow]
note: * TRANSLATORS: day(s). Keep this as short as possible. Used in statistics.
en: %1%d | %1%d
pl[0]: %1% dz.
pl[1]: %1% dni
pl[2]: %1% dni
pl[3]: %1% dni

[ctx: unit_narrow]
note: * TRANSLATORS: hour(s). Keep this as short as possible. Used in statistics.
en: %1%h | %1%h
pl[0]: %1% godz.
pl[1]: %1% godz.
pl[2]: %1% godz.
pl[3]: %1% godz.

[ctx: unit_narrow]
note: * TRANSLATORS: minute(s). Keep this as short as possible. Used in statistics.
en: %1%m | %1%m
pl[0]: %1% min.
pl[1]: %1% min.
pl[2]: %1% min.
pl[3]: %1% min.

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: days
pl: dni

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: hours
pl: godziny

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: minutes
pl: minuty

en: game
pl: gra

en: Additional item
pl: Dodatkowy towar

en: (Empty)
pl: (Pusto)

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is present in the building
en: Present
pl: Obecny

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is neither present in the building nor being transported there
en: Missing
pl: Brakujący

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is not present in the building, but already being transported there
en: Coming
pl: Nadchodzący

en: Exp
pl: Dośw.

en: Next Level
pl: Następny poziom

en: Decrease experience by 1
pl: Zmniejsz doświadczenie o 1

en: Increase experience by 1
pl: Zwiększ doświadczenie o 1

en: Terminate the employment of the selected worker
pl: Usuń pracownika ze stanowiska

en: (coming)
pl: (idzie)

en: (vacant)
pl: (niedostępny)

en: Confirm Deleting File
pl: Potwierdź Usunięcie Pliku

en: Confirm Deleting Files
pl: Potwierdź Usunięcie Plików

en: Do you really want to delete this game?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę grę?

note: * TRANSLATORS: Used with multiple games, 1 game has a separate string. DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Do you really want to delete this %d game? | Do you really want to delete these %d games?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć tę %d grę?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć te %d gry?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć te %d gier?
pl[3]: Czy na pewno chcesz usunąć te %d gier?

en: Error Deleting File!
pl: Błąd Usunięcia Pliku!

en: Error Deleting Files!
pl: Błąd Usunięcia Plików!

en: The game could not be deleted.
pl: Nie udało się usunąć gry.

note: * TRANSLATORS: Used with multiple games, 1 game has a separate string. DO NOT omit the * placeholder in your translation.
en: %d game could not be deleted. | %d games could not be deleted.
pl[0]: Nie dało się usunąć %d gry.
pl[1]: Nie dało się usunąć %d gier.
pl[2]: Nie dało się usunąć %d gier.
pl[3]: Nie dało się usunąć %d gry.

en: Do you really want to delete this replay?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę powtórkę?

note: * TRANSLATORS: Used with multiple replays, 1 replay has a separate string. DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Do you really want to delete this %d replay? | Do you really want to delete these %d replays?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć tę %d powtórkę?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć te %d powtórki?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć te %d powtórek?
pl[3]: Czy na pewno chcesz usunąć te %d powtórek?

en: The replay could not be deleted.
pl: Nie udało się usunąć powtórki.

note: * TRANSLATORS: Used with multiple replays, 1 replay has a separate string. DO NOT omit the * placeholder in your translation.
en: %d replay could not be deleted. | %d replays could not be deleted.
pl[0]: Nie udało się usunąć %d powtórki.
pl[1]: Nie udało się usunąć %d powtórek.
pl[2]: Nie udało się usunąć %d powtórek.
pl[3]: Nie udało się usunąć %d powtórki.

note: * TRANSLATORS: Error message introduction for when an old savegame can't be loaded
en: This file has the wrong format and can’t be loaded. Maybe it was created with an older version of Widelands.
pl: Nie można wczytać pliku, gdyż jest on w złym formacie. Możliwe, że został on utworzony przez starszą wersję Widelands.

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute
en: Today, %1%:%2%
pl: Dzisiaj, %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute. This is part of a list.
en: saved today at %1%:%2%
pl: zapisane dzisiaj o %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute
en: Yesterday, %1%:%2%
pl: Wczoraj, %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute. This is part of a list.
en: saved yesterday at %1%:%2%
pl: zapisane wczoraj o %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: month day, year
en: %1% %2%, %3%
pl: %2% %1% %3%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: month (short name) day (number), year (number). This is part of a list.
en: saved on %1$s %2$u, %3$u
pl: zapisano %1$s %2$u, %3$u

note: * TRANSLATORS: %1% is a map's name.
en: Autosave: %1%
pl: Autozapis: %1%

note: * TRANSLATORS: %1% is a number, %2% a map's name.
en: Autosave %1%: %2%
pl: Autozapis %1%: %2%

note: * TRANSLATORS: "Single Player" entry in the Game Mode table column. * TRANSLATORS: "Keep this to 6 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain the abbreviation. * TRANSLATORS: Make sure that this translation is consistent with the tooltip.
en: SP
pl: 1G

note: * TRANSLATORS: "Multiplayer" entry in the Game Mode table column. * TRANSLATORS: "Keep this to 2 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain the abbreviation. * TRANSLATORS: Make sure that this translation is consistent with the tooltip. * TRANSLATORS: %1% is the number of players
en: MP (%1%)
pl: WG (%1%)

en: Incompatible: %s
pl: Niekompatybilny: %s

en: Save Date
pl: Zapisz datę

en: The date this game was saved
pl: Data zapisu tej gry

en: The filename that the game was saved under followed by the map’s name, or the map’s name followed by the last objective achieved.
pl: Nazwa pliku zapisu gry i następująca po niej nazwa mapy albo nazwa mapy i ostatni osiągnięty cel.

note: * TRANSLATORS: Tooltip header for the "Mode" column when choosing a game/replay to load.
en: Game Mode
pl: Tryb Gry

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: SP = Single Player
pl: 1G = jeden gracz

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: MP = Multiplayer
pl: WG = wielu graczy

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: H = Multiplayer (Host)
pl: H = wielu graczy (host)

en: Numbers are the number of players.
pl: Liczby oznaczają liczby graczy.

note: * TRANSLATORS: Game Mode table column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Keep this to 5 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain if you need to use an abbreviation.
en: Mode
pl: Tryb

en: Filename: Map name (start of replay)
pl: Nazwa pliku: Nazwa mapy (początek powtórki)

en: Map name (start of replay)
pl: Nazwa mapy (początek powtórki)

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Watch the selected ship
pl: Obserwuj wybrany statek

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Open the selected ship’s window
pl: Otwórz okno wybranego statku

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Go to the selected ship and open its window
pl: Idź do wybranego statku i otwórz jego okno

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Center the map on the selected ship
pl: Wyśrodkuj mapę na wybranym statku

[ctx: ship]
en: Name
pl: Imię

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show all ships
pl: Pokaż wszystkie statki

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show empty ships
pl: Pokaż puste statki

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show ships shipping wares and workers
pl: Pokaż statki przewożące towary i pracowników

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show waiting expeditions
pl: Pokaż oczekujące ekspedycje

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show scouting expeditions
pl: Pokaż zwiedzające ekspedycje

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show expeditions that have found a port space or are founding a colony
pl: Pokaż ekspedycje, które znalazły miejsce na postawienie portu lub zakładają kolonię.

en: Scout towards the north west
pl: Przeprowadź zwiad na północnym zachodzie

en: Explore the island’s coast clockwise
pl: Zbadaj wyspę zgodnie z ruchem wskazówek zegara

en: Scout towards the north east
pl: Przeprowadź zwiad na północnym wschodzie

en: Scout towards the west
pl: Przeprowadź zwiad na zachodzie

en: Construct a port at the current location
pl: Zbuduj port w tym miejscu

en: Scout towards the east
pl: Przeprowadź zwiad na wschodzie

en: Scout towards the south west
pl: Przeprowadź zwiad na południowym zachodzie

en: Explore the island’s coast counter clockwise
pl: Zbadaj wyspę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

en: Scout towards the south east
pl: Przeprowadź zwiad na południowym wschodzie

en: Sink the ship
pl: Zatop statek

en: Cancel the Expedition
pl: Przerwij ekspedycję

en: Go to destination
pl: Idź do celu

en: Go to ship
pl: Idź do statku

note: * TRANSLATORS: Window label when an expedition can't be canceled
en: Cancel Expedition
pl: Anuluj Ekspedycję

en: This expedition can’t be canceled, because the ship has no port to return to.
pl: Tej ekspedycji nie można anulować, ponieważ nie ma portu, do którego ten statek mógłby wrócić.

en: Health: %u
pl: Zdrowie: %u

en: Attack: %u
pl: Atak: %u

en: Defense: %u
pl: Obrona: %u

en: Evade: %u
pl: Unik: %u

en: Overview
pl: Przegląd

en: Capacity
pl: Pojemność

en: Click soldier to send away
pl: Kliknij żołnierza, by go odesłać

note: * TRANSLATORS: Tooltip for volume slider in sound options
en: Changes the volume. Click to hear a sample.
pl: Zmienia głośność. Kliknij, by usłyszeć próbkę.

[ctx: sound_options]
en: Music
pl: Muzyka

[ctx: sound_options]
en: Chat Messages
pl: Wiadomości Czatu

[ctx: sound_options]
en: Game Messages
pl: Wiadomości Gry

[ctx: sound_options]
en: User Interface
pl: Interfejs Użytkownika

[ctx: sound_options]
en: Ambient Sounds
pl: Dźwięki Otoczenia

en: Sound is disabled either due to a problem with the sound driver, or because it was switched off at the command line.
pl: Dźwięk jest wyłączony z powodu problemu ze sterownikiem albo ponieważ został wyłączony w linii poleceń.

en: Red:
pl: Czerwony:

en: Yellow:
pl: Żółty:

en: Green:
pl: Zielony:

en: Wares (total)
pl: Towary (łącznie)

en: Workers (total)
pl: Pracownicy (łącznie)

en: Wares in warehouses
pl: Towary w magazynach

en: Workers in warehouses
pl: Pracownicy w magazynach

note: * TRANSLATORS: Label for the list of suggested teams when choosing a map
en: Suggested Teams
pl: Sugerowane Drużyny

en: Soldiers in training
pl: Trenowani żołnierze

en: Production
pl: Produkcja

en: Consumption
pl: Zużycie

en: Economy health
pl: Stan ekonomii

en: Remove 10 wares
pl: Usuń 10 towarów

en: Remove a ware
pl: Usuń towar

en: Add a ware
pl: Dodaj towar

en: Add 10 wares
pl: Dodaj 10 towarów

en: Configure this building’s economy
pl: Konfiguruj gospodarkę tego budynku

en: Wares waiting to be shipped
pl: Towary czekające na dostarczenie

en: Workers waiting to embark
pl: Pracownicy czekający na zaokrętowanie

en: Expedition
pl: Ekspedycja

en: Follow
pl: Śledź

en: Center the main view on this
pl: Wycentruj na tym główny widok
