Widelands - en to sl translation catalogue (1123 entries)

note: * TRANSLATORS: Join the last 2 items on a list with "or". * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s or %2$s
sl: %1$s ali %2$s

note: * TRANSLATORS: Concatenate the last 2 items on a list. * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s and %2$s
sl: %1$s in %2$s

note: TRANSLATORS: Terrain name (Climate) TRANSLATORS: Help text - Probability to grow for an immovable
en: %2.1f%%
sl: %2.1f %%

note: TRANSLATORS: Short for "Not enough space"
en: No Space
sl: Ni prostora

en: Some of your starting buildings didn’t have enough room and weren’t built. You are at a disadvantage with this; consider restarting this map with a fair starting condition.
sl: Nekaj začetnih stavb ni bilo zgrajenih, ker ni bilo dovolj prostora zanje. S tem ste prikrajšani; premislite o ponovnem začetku z bolj poštenimi začetnimi pogoji.

en: Not enough space
sl: Ni dovolj prostora

en: No rocks nearby
sl: V bližini ni kamna

en: There are no rocks near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
sl: V bližini začetne pozicije ni kamenja. Posledično imate dodatne surovine za zagon vašega gospodarstva.

en: No trees nearby
sl: V bližini ni dreves

en: There are no trees near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
sl: V bližini začetne pozicije ni dreves. Posledično imate dodatne surovine za zagon vašega gospodarstva.

en: Status
sl: Stanje

en: New Objective
sl: Nov cilj

en: New Objectives
sl: Novi cilji

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: No AI
sl: Brez UI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Normal AI
sl: Normalna UI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Weak AI
sl: Šibka UI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Very Weak AI
sl: Zelo šibka UI

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: false
sl: ne

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: true
sl: da

note: * TRANSLATORS: May. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: May
sl: Maj

note: * TRANSLATORS: August. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Aug
sl: Avg

note: * TRANSLATORS: October. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Oct
sl: Okt

note: * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the editor * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the game
en: Main Menu
sl: Glavni meni

note: * TRANSLATORS: Title for the tool menu button in the editor
en: Tools
sl: Orodja

note: * TRANSLATORS: Title for a menu button in the editor. This menu will show/hide building spaces, animals, immovables, resources * TRANSLATORS: Title for a menu button in the game. This menu will building spaces, census, status, etc.
en: Show / Hide
sl: Pokaži / Skrij

en: Tool size
sl: Velikost orodja

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Redo
sl: Uveljavi

en: Help
sl: Pomoč

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Map
sl: Nov zemljevid

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Random Map
sl: Nov nakjučen zemljevid

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Load Map
sl: Naloži zemljevid

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Save Map
sl: Shrani zemljevid

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Map Options
sl: Možnosti zemljevida

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Exit Editor
sl: Zapusti urejevalnik

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Change height
sl: Spremeni višino

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the change height tool in the editor
en: Change the terrain height
sl: Spremeni višino terena

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Random height
sl: Naključna višina

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the random height tool in the editor
en: Set the terrain height to random values
sl: Nastavi višino terena na naključne vrednosti

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Terrain
sl: Teren

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the terrain tool in the editor
en: Change the map’s terrain
sl: Spremeni teren zemljevida

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Immovables
sl: Nepremičnine

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the immovables tool in the editor
en: Add or remove immovables
sl: Dodaj ali odstrani nepremičnino

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Animals
sl: Živali

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the animals tool in the editor
en: Add or remove animals
sl: Dodaj ali odstrani živali

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Resources
sl: Surovine

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the resources tool in the editor
en: Set or change resources
sl: Nastavi ali spremeni surovine

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Port spaces
sl: Prostori v pristanišču

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the port spaces tool in the editor
en: Add or remove port spaces
sl: Dodaj ali odstrani prostor v pristanišču

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Players
sl: Igralci

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Set number of players and their names, tribes and starting positions
sl: Nastavi število igralcev in njihova imena, plemena in začetne pozicije

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map origin
sl: Središče zemljevida

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map origin tool in the editor
en: Set the position that will have the coordinates (0, 0). This will be the top-left corner of a generated minimap.
sl: Definiraj točko s koordinatama (0, 0), ki bo zgornja leva točka ustvarjenega zemljevida.

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map size
sl: Velikost zemljevida

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Change the map’s size
sl: Spremeni velikost zemljevida

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Information
sl: Informacije

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map information tool in the editor
en: Click on a field to show information about it
sl: Kliknite na polje za prikaz informacij o njem

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether building spaces are * shown * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether
en: Hide Building Spaces
sl: Skrij stavbna zemljišča

en: Show Building Spaces
sl: Pokaži stavbna zemljišča

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether the map grid is shown
en: Hide Grid
sl: Skrij mrežo

en: Show Grid
sl: Pokaži mrežo

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether immovables *  (trees, rocks etc.) are shown
en: Hide Immovables
sl: Skrij nepremičnine

en: Show Immovables
sl: Pokaži nepremičnine

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether animals are shown
en: Hide Animals
sl: Skrij živali

en: Show Animals
sl: Pokaži živali

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether resources are shown
en: Hide Resources
sl: Skrij surovine

en: Show Resources
sl: Pokaži surovine

en: Unsupported Format
sl: Nepodprt format

en: Widelands could not load the file "%s". The file format seems to be incompatible.
sl: Widelands ni mogel naložiti datoteke "%s". Format datoteke ni združljiv.

en: Unsaved Map
sl: Neshranjen zemljevid

en: The map has not been saved, do you really want to quit?
sl: Zemljevid ni shranjen. Ali res želite končati?

en: Error
sl: Napaka

en: Loading map “%s”…
sl: Nalaganje zemljevida “%s” ...

note: * TRANSLATORS: Default name for new map
en: No Name
sl: Brez imena

[ctx: author_name]
note: * TRANSLATORS: Map author name when it hasn't been set yet
en: Unknown
sl: Neznano

en: Loading world…
sl: Nalaganje sveta ...

en: Random Player
sl: Naključen igralec

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s …
sl: Trenutno: %s ...

note: * TRANSLATORS: Help text in an editor tool
en: Click to select an item. Use the Ctrl key to select multiple items.
sl: Kliknite, da izberete predmet. Uporabite Ctrl za izbor več predmetov hkrati.

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s
sl: Trenutno: %s

en: Field Information
sl: Podatki o polju

en: Node
sl: Vozlišče

en: Coordinates: (%1$i, %2$i)
sl: Koordinate: (%1$i, %2$i)

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: small building plot
en: small
sl: majhen

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: medium building plot
en: medium
sl: srednje velik

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: big building plot
en: big
sl: velik

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: space for a flag
en: flag
sl: zastava

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: mine building plot
en: mine
sl: rudnik

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: port space
en: port
sl: pristanišče

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can walk on this terrain * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: walkable
sl: prehodno

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can swim on this terrain (fish, ships)
en: swimmable
sl: plavalno

en: Caps: %s
sl: Kapice: %s

en: Owned by: Player %u
sl: V lasti igralca %u

en: Owned by: —
sl: V lasti: —

[ctx: terrain_name]
en: Name: %s
sl: Ime: %s

note: * TRANSLATORS: "Is" is a list of terrain properties, e.g. "arable, unreachable and * unwalkable". You can also translate this as "Category: %s" or "Property: %s"
en: Is: %s
sl: Je: %s

note: * TRANSLATORS: Heading for immovables and animals in editor info tool
en: Objects
sl: Predmeti

en: Immovable: %s
sl: Nepremičnine: %s

en: Animals: %s
sl: Živali %s

en: Workers: %s
sl: Delavci: %s

en: Ships: %s
sl: Ladje: %s

en: Map
sl: Zemljevid

[ctx: map_name]
en: Name: %s
sl: Ime: %s

en: Players: %u
sl: Igralci : %u

en: Players: –
sl: Igralci: –

en: Author: %s
sl: Avtorji: %s

en: Description: %s
sl: Opis: %s

note: * TRANSLATORS: No add-ons enabled
en: (none)
sl: (brez)

en: Enabled Add-Ons: %s
sl: Omogoči dodatke: %s

en: Error!
sl: Napaka!

note: * TRANSLATORS: Directory name for user maps in map selection
en: My Maps
sl: Moji zemljevidi

note: * TRANSLATORS: Directory name for MP Scenarios in map selection
en: Multiplayer Scenarios
sl: Večigralski scenariji

note: * TRANSLATORS: Directory name for downloaded maps in map selection
en: Downloaded Maps
sl: Prejeti zemljevidi

note: * TRANSLATORS: The folder that a file will be saved to.
en: Current directory: %s
sl: Trenutna mapa: %s

note: * TRANSLATORS: "Display: Original/Localized map/file names"
en: Display
sl: Prikaz

en: OK
sl: V redu

en: Cancel
sl: Prekliči

en: File names
sl: Imena datotek

en: Map names
sl: Imena zemljevidov

en: Original map names
sl: Izvorna imena zemljevidov

en: Translated map names
sl: Prevedena imena zemljevidov

en: Click player to remove
sl: Kliknite na igralca za njegovo odstranitev

en: Delete
sl: Zbriši

en: Delete this suggested team lineup
sl: Zbriši to priporočeno postavitev

en: Add a player to this team
sl: Dodaj igralca k tej ekipi

en: Theme
sl: Tema

en: Add lineup
sl: Dodaj postavitev

en: Add another suggested team lineup
sl: Dodaj še eno priporočeno postavitev

en: Map name:
sl: Ime zemljevida:

en: Authors:
sl: Avtorji:

en: Description:
sl: Opis:

en: Hint (optional):
sl: Namig (opcijsko):

en: Tags:
sl: Značke:

[ctx: map_theme]
en: (none)
sl: (brez)

en: Waterway length limit:
sl: Omejitev vodnih poti:

note: * TRANSLATORS: Map Options: Waterways are disabled * TRANSLATORS: Placeholder for scroll direction when function should not use scroll wheel
en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: %u Player | %u Players
sl[0]: %u igralec
sl[1]: %u igralca
sl[2]: %u igralci
sl[3]: %u igralcev

en: Suggested Teams:
sl: Predlagane ekipe:

en: Main Options
sl: Osnovne možnosti

en: Tags
sl: Značke

en: Teams
sl: Ekipe

en: It is not recommended to permit waterway lengths greater than %u
sl: Dovoliti vodotoke v dolžini več kot %u ni priporočeno

en: Size: %1% x %2%
sl: Velikost: %1% x %2%

en: Create Map
sl: Ustvari zemljevid

en: Terrain:
sl: Teren:

en: Creating empty map…
sl: Ustvarjam prazen zemljevid ...

en: Players:
sl: Igralci:

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Low
sl: Nizko

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Medium
sl: Srednje velik

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: High
sl: Visoko

en: Climate
sl: Klima

en: Terrain Distribution
sl: Porazdelitev terena

en: Water:
sl: Voda:

en: Land:
sl: Kopno:

en: Wasteland:
sl: Pustinja:

en: Mountains:
sl: Gore:

en: Island mode
sl: Način otoka

en: Random number:
sl: Naključno število:

en: Map ID:
sl: ID zemljevida

en: Random
sl: Naključno

note: * TRANSLATORS: A campaign difficulty
en: Default
sl: Privzeto

en: Alpine
sl: Alpe

en: Atoll
sl: Atoli

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Wasteland
sl: Pustinja

en: Generating random map…
sl: Ustvarjanje naključnega zemljevida ...

note: * TRANSLATORS: Window title. This is shown after a random map has been created in the editor.
en: Random Map
sl: Naključni zemljevid

note: * TRANSLATORS: This is shown after a random map has been created in the editor. * TRANSLATORS: You don't need to be literal with your translation, * TRANSLATORS: as long as the user understands that he needs to check the player positions.
en: The map has been generated. Please double-check the player starting positions to make sure that your carriers won’t drown, or be stuck on an island or on top of a mountain.
sl: Zemljevid je ustvarjen. Preverite začetne pozicije igralcev in se prepričajte, da nosači ne bodo utonili ali obtičali na otoku oz. na vrhu gore.

en: The Widelands Random Map Generator
sl: Generator naključnih zemljevidov za Widelands

en: This map was generated automatically by the Widelands Random Map Generator.
sl: Ta zemljevid je bil naključno ustvarjen z generatorjem za zemljevide Widelands.

en: Computer %u
sl: Računalnik %u

en: Player
sl: Igralec

en: Generate Map
sl: Ustvari zemljevid

en: Filename:
sl: Ime datoteke:

en: Make Directory
sl: Ustvari mapo

note: * TRANSLATORS: A folder that hasn't been given a name yet
en: unnamed
sl: neimenovano

en: A file or directory with that name already exists.
sl: Datoteka ali mapa s tem imenom že obstaja.

en: Error Creating Directory!
sl: Napaka pri ustvarjanju mape!

en: Error while creating directory ‘%s’.
sl: Napaka pri ustvarjanju mape '%s'.

en: A file with the name ‘%s’ already exists. Overwrite?
sl: Datoteka z imenom '%s' že obstaja. Prepišem?

en: Error Saving Map!
sl: Napaka pri shranjevanju zemljevida!

en: Saving the map…
sl: Shranjevanje zemljevida ...

en: Map saved
sl: Zemljevid shranjen

en: Enter Directory Name:
sl: Vpišite ime mape:

en: This extension is reserved!
sl: Ta končnica je rezervirana!

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

note: * TRANSLATORS: Window title in the editor when a player has selected more than the recommended number of players
en: Too Many Players
sl: Preveč igralcev

note: * TRANSLATORS: Info text in editor player menu when a player has selected more than the recommended number of players. Choice is made by OK/Abort.
en: We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?
sl: Odsvetujemo več kot 8 igralcev razen z namenom testiranja. Ali ste prepričani, da želite imeti več kot 8 igralcev?

note: * TRANSLATORS: Checkbox for: 'We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?'
en: Do not remind me again
sl: Ne opomni več

en: Abort
sl: Prekini

en: Player Options
sl: Možnosti igralca

en: Number of players
sl: Število igralcev

note: * TRANSLATORS: Default player name, e.g. Player 1
en: Player %u
sl: Igralec %u

note: * TRANSLATORS: Header for campaign tribe
en: Tribe
sl: Pleme

[ctx: tribe]
en: Random
sl: Naključno

en: The tribe will be selected at random
sl: Pleme bo izbrano naključno

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in the editor for using a player's starting position tool
en: Set this player’s starting position
sl: Nastavi začeno pozicijo igralca

en: Height Tools Options
sl: Nastavitve orodij za višino

en: Increase/Decrease height by:
sl: Povečaj/Zmanjšaj višino za:

en: Set height to:
sl: Nastavi višino na:

note: * TRANSLATORS: Editor change height access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease terrain height
sl: Kliknite na zemljevid za povišanje, Shift + klik za znižanje terena

note: * TRANSLATORS: Editor set height access key. *
en: Ctrl + Click on the map to set terrain height
sl: Ctrl + klik na zemljevid za spreminjanje višine terena

en: Increase/Decrease amount by:
sl: Povečaj/Zmanjšaj količino za:

en: Set amount to:
sl: Nastavi količino na:

note: * TRANSLATORS: Editor change rseources access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease the amount of the selected resource
sl: Kliknite na zemljevid za povečanje, Shift + klik za zmanjšanje količine izbrane surovine

note: * TRANSLATORS: Editor set rseources access key. *
en: Ctrl + Click on the map to set the amount of the selected resource. This will replace already set resources.
sl: Ctrl + klik na zemljevid za nastavitev izbrane surovine. To bo zamenjalo prejšnjo nastavitev.

en: Random Height Options
sl: Nastavitve za naključno višino

en: Minimum height:
sl: Najnižja višina:

en: Maximum height:
sl: Najvišja višina:

note: * TRANSLATORS: Editor random height access key. *
en: Click on the map to set terrain height to a random value within the specified range
sl: Kliknite na zemljevid za nastavitev višine terena na naključno vrednost v določenem obsegu

en: Fixed height
sl: Fiksna višina

en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: Select the new map size, then click the map to split it at the desired location. When increasing the map size, new columns/rows will be inserted to the east/south of the selected point. When shrinking the map, the desired number of columns/rows will be removed from the east/south of the splitting location.
sl: Izberite novo velikost zemljevida, nato kliknite na zemljevid, da ga razdelite na želeni lokaciji. Pri povečanju velikosti zemljevida bodo novi stolpci/vrstice vstavljene vzhodno/južno od izbrane točke. Ob krčenju zemljevida bo želeno število stolpcev/vrstic odstranjenih na vzhodu/jugu od izbrane točke.

en: Tool Size
sl: Velikost orodja

en: Loading game: %1$s (%2$u/%3$d)
sl: Nalaganje igre: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Elemental data
sl: Osnovni podatki

en: Economies
sl: Gospodarstva

en: AI
sl: UI

en: Command queue
sl: Čakalna vrsta ukazov

en: Messages
sl: Sporočila

en: Finishing
sl: Zaključevanje

en: Saving game: %1$s (%2$d/%3$d)
sl: Shranjevanje igre: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving game…
sl: Samodejno shranjevanje...

en: Interactive player
sl: Interaktivni igralec

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won't work because we were unable to detect the shading language version.
sl: Widelands se ne more zagnati, ker nismo zaznali različice jezika senčilnikov.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: There is an unknown problem with reading the information from the graphics driver.
sl: Neznana napaka pri branju podatkov iz grafičnega gonilnika.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won't work because we were unable to detect the OpenGL version.
sl: Widelands ne bo deloval, ker ni bilo mogoče zaznati različice OpenGL.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won’t work because your graphics driver is too old.
sl: Widelands se ne more zagnati, ker je grafični gonilnik prestar.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: The %1$u version needs to be version %2$u.%3$u or newer.
sl: Različica %1$u mora biti vsaj %2$u.%3$u ali novejša.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: The %1$s needs to be version %2$u.%3$u or newer.
sl: %1$s mora biti vsaj %2$u.%3$u ali novejša.

en: Shading Language
sl: Jezik senčilnika

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Part of tooltip entry for characters in illegal filenames. replaces the * blank space in a list of illegal characters
en: blank space
sl: prazen prostor

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip entry for characters in illegal filenames. *  %s is a list of illegal characters
en: %s at the start of the filename
sl: %s na začetku imena datoteke

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip entry for characters in illegal filenames. * %s is a list of illegal characters
en: %s anywhere in the filename
sl: %s kjer koli v datoteki

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip header for characters in illegal filenames. * This is followed by a list of bullet points
en: The following characters are not allowed:
sl: Naslednji znaki niso dovoljeni:

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: yes
sl: da

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: on
sl: vključeno

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: no
sl: ne

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: off
sl: izključeno

en: Tribes
sl: Plemena

en: World
sl: Svet

en: Script
sl: Skripta

en: Map Set
sl: Nabor zemljevidov

note: * TRANSLATORS: Header for campaign name
en: Campaign
sl: Kampanja

en: Win Condition
sl: Pogoji za zmago

en: Starting Condition
sl: Začetni pogoji

en: No conflicts
sl: Ni konfliktov

en: %1$s (expected version %2$s, found %3$s)
sl: %1$s (pričakovana različica %2$s, najdena %3$s)

en: %1$s, %2$s (expected version %3$s, found %4$s)
sl: %1$s, %2$s (pričakovana različica %3$s, najdena %4$s)

en: %1$u add-on with wrong version: %2$s | %1$u add-ons with wrong version: %2$s
sl[0]: %1$u dodatek z napačno različico: %2$s
sl[1]: %1$u dodatka z napačno različico: %2$s
sl[2]: %1$u dodatki z napačno različico: %2$s
sl[3]: %1$u dodatkov z napačno različico: %2$s

note: * TRANSLATORS: This map or savegame uses no add-ons
en: None
sl: Brez

en: Creating player %d…
sl: Ustvarjam igralca %d ...

en: Cleaning up for loading: Map objects (1/3)
sl: Čiščenje pred nalaganjem: Objekti zemljevida (1/3)

en: Cleaning up for loading: Players (2/3)
sl: Čiščenje pred nalaganjem: Igralci (2/3)

en: Cleaning up for loading: Map (3/3)
sl: Čiščenje pred nalaganjem: Zemljevid (3/3)

note: * TRANSLATORS: Win condition for this game has not been set.
en: Not set
sl: Ni nastavljeno

en: Preloading map…
sl: Prednalaganje zemljevida ...

en: Initializing game…
sl: Inicializacija igre ...

note: * TRANSLATORS: All players (plural)
en: Creating player infrastructure…
sl: Ustvarjanje infrastrukture igralca ...

en: Missing starting position
sl: Manjka začetni položaj

en: Widelands could not start the game, because player %u has no starting position.
    You can manually add a starting position with the Widelands Editor to fix this problem.
sl: Widelands ne more začeti igre, kjer igralec %u nima začetnega položaja.
    Lahko ročno dodate začetni položaj z Widelandsovim urejevalnikom, kar bo rešilo težavo.

en: Trade Offer
sl: Ponudba

en: This market has received a new trade offer.
sl: Trg je dobil novo ponudbo.

en: File successfully saved!
sl: Datoteka uspešno shranjena!

en: Backup file ‘%s’ could not be deleted.
sl: Varnostne kopije '%s' ni bilo mogoče zbrisati.

en: Directory ‘%s’ could not be created!
sl: Mape '%s' ni bilo mogoče ustvariti!!

en: File ‘%s’ could not be removed!
sl: Datoteke '%s' ni bilo mogoče odstraniti!

en: Try saving under a different name!
sl: Poskusite shraniti pod drugim imenom!

en: Error writing data to file ‘%s’!
sl: Napaka pri pisanju v datoteko '%s'!

en: Saved file may be corrupt!
sl: Shranjena datoteka je lahko pokvarjena!

en: File ‘%s’ could not be restored!
sl: Datoteke '%s' ni bilo mogoče odpreti!

en: Backup file ‘%s’ will be available for some time.
sl: Varnostna kopija '%s' bo na voljo še nekaj časa.

en: File ‘%s’ was restored from backup.
sl: Datoteka '%s' je bila obnovljena iz varnostne kopije.

en: An unexpected error occurred:
sl: Nepričakovana napaka:

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Summer
sl: Poletje

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Winter
sl: Zima

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Desert
sl: Puščava

en: No description defined
sl: Ni opisa

en: %i%% built
sl: %i končano %%

en: %u%% dismantled
sl: %u razstavljeno %%

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite lost (taken/destroyed by enemy)
en: Lost!
sl: Poraz!

en: Militarysite lost!
sl: Vojaško oporišče izgubljeno!

note: * TRANSLATORS: Message title. * TRANSLATORS: If you run out of space, you can also translate this as "Success!"
en: Enemy Defeated!
sl: Sovražnik premagan!

en: Enemy at site defeated!
sl: Sovražnik na mestu premagan!

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite is being attacked
en: Attack!
sl: Napad!

en: You are under attack
sl: Napadeni ste

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the ware * '%s'
en: the economy needs the ware ‘%s’
sl: gospodarstvo potrebuje blago '%s'

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy doesn't need the * ware '%s'
en: the economy doesn’t need the ware ‘%s’
sl: gospodarstvo ne potrebuje blaga '%s'

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the worker * '%s'
en: the economy needs the worker ‘%s’
sl: gospodarstvo potrebuje delavca '%s'

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... * TRANSLATORS:      ... because the economy doesn’t need the worker '%s'
en: the economy doesn’t need the worker ‘%s’
sl: gospodarstvo ne potrebuje delavca '%s'

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building has the following wares: %s
sl: ima zgradba naslednje blago: %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building doesn’t have the following wares: %s
sl: zgradba nima naslednjega blaga: %s

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because a worker needs experience'.
en: a worker needs experience
sl: delavec potrebuje več izkušenj

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because the workers need no experience'.
en: the workers need no experience
sl: delavci ne potrebujejo izkušenj

note: * TRANSLATORS: "Did not start working because the economy needs the ware '%s'" * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: For this example, this is what's in the place holders: * TRANSLATORS:    %1$s = "working" * TRANSLATORS:    %2$s = "3x w
en: Did not start %1$s because %2$s
sl: Se ni začelo %1$s, ker %2$s

note: * TRANSLATORS: "Completed working because the economy needs the ware '%s'"
en: Completed %1$s because %2$s
sl: Končano %1$s, ker %2$s

note: * TRANSLATORS: "Skipped working because the economy needs the ware '%s'"
en: Skipped %1$s because %2$s
sl: Se je preskočilo %1$s, ker %2$s

note: * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because fish, meat or pitta bread is missing'
en: %s is missing | %s are missing
sl[0]: %s manjka
sl[1]: %s manjka
sl[2]: %s manjka
sl[3]: %s manjka

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares. String is fetched according to total amount of wares.
en: Produced %s | Produced %s
sl[0]: Ustvarjeno %s
sl[1]: Ustvarjeno %s
sl[2]: Ustvarjeno %s
sl[3]: Ustvarjeno %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of workers. String is fetched according to total amount of workers.
en: Recruited %s | Recruited %s
sl[0]: Najet %s
sl[1]: Najeta %s
sl[2]: Najeti %s
sl[3]: Najetih %s

en: No soldier found for this training level!
sl: Za urjenje na tem nivoju ni najdenih vojakov!

note: * TRANSLATORS: Success message of a trainingsite '%s' stands for the description of the * training program, e.g. Completed upgrading soldier evade from level 0 to level 1
en: Completed %s
sl: Končano %s

en: (stopped)
sl: (ustavljeno)

note: * TRANSLATORS: Percent in building statistics window, e.g. 85% * TRANSLATORS: If you wish to add a space, translate as '%i %%'
en: %i%%
sl: %i %%

en: Can’t find any more resources!
sl: Ni mogoče najti več surovin!

en: Port Space
sl: Prostor v pristanišču

en: Port Space Found
sl: Najden prostor v pristanišču

en: An expedition ship found a new port build space.
sl: Ladja z odpravo je našla nov prostor za gradnjo pristanišča.

en: Island Circumnavigated
sl: Otok obkrožen

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: A ship has circumnavigated an island and is waiting for orders
en: Waiting
sl: Čakanje

en: An expedition ship sailed around its island without any events.
sl: Ladja z odpravo je obplula otok brez posebnih pripetljajev.

en: Coast Reached
sl: Obala dosežena

note: * TRANSLATORS: A ship has discovered land
en: Land Ahoy!
sl: Kopno na vidiku!

en: An expedition ship reached a coast and is waiting for further commands.
sl: Ladja z odpravo je dosegla otok in čaka nadaljnje ukaze.

en: New port construction site is gone
sl: Prostora za gradnjo pristanišča ni več

en: Port Lost!
sl: Pristanišče izgubljeno!

en: Unloading of wares failed, expedition is cancelled now.
sl: Raztovarjanje blaga ni uspelo, odprava preklicana.

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: Ship expedition ready
en: Expedition
sl: Odprava

en: Expedition Ready
sl: Odprava pripravljena

en: An expedition ship is waiting for your commands.
sl: Ladja z odpravo čaka na ukaze.

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is currently transporting wares.
en: Shipping
sl: Prevažanje

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is ready to transport wares, but has * nothing to do.
en: Empty
sl: Prazna

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is waiting for your commands.
en: Waiting
sl: Čakanje

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is scouting for port spaces.
en: Scouting
sl: Izvidnica

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition has found a port space.
en: Port Space Found
sl: Najden prostor v pristanišču

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is unloading wares/workers to build a * port.
en: Founding a Colony
sl: Ustanavljanje kolonije

en: Logic error
sl: Logična napaka

note: * TRANSLATORS: Example: Loading Barbarians: Buildings (2/6)
en: Loading %1%: %2% (%3%/%4%)
sl: Nalagam %1%:%2% (%3%/%4%)

en: Ships
sl: Ladje

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Wares
sl: Dobrine

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is more than 1 worker. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers
sl: Delavci

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Buildings
sl: Zgradbe

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker missing
en: Worker missing
sl: Manjka delavec

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker missing. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers missing
sl: Manjkajo delavci

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker coming
en: Worker is coming
sl: Delavec na poti

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker coming. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers are coming
sl: Delavci na poti

en: A new port was added to your economy.
sl: Novo pristanišče dodano vašemu gospodarstvu

en: A new headquarters was added to your economy.
sl: Nov sedež dodan vašemu gospodarstvu.

en: A new warehouse was added to your economy.
sl: Novo skladišče dodano vašemu gospodarstvu.

note: * TRANSLATORS: Message header, short for "Waterway Destroyed" (not much space * available)
en: Waterway
sl: Vodotok

en: Waterway destroyed
sl: Vodotok uničen

en: A waterway had to be destroyed to make room for your new port dock.
sl: Vodotok je moral biti uničen, da je dovolj prostora za novo pristanišče.

en: A geologist found resources.
sl: Geolog je našel surovino.

en: Your %s can’t find a way home and will likely die.
sl: Vaš %s ne najde poti domov in bo najverjetneje umrl.

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is 1 worker
en: Worker
sl: Delavec

en: Worker got lost!
sl: Delavec se je izgubil!

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: arable
sl: obdelovalno

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: navigable
sl: plovno

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unreachable
sl: nedosegljivo

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: mineable
sl: možno rudarjenje

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unwalkable
sl: neprehodno

en: A map file is invalid:
    %s
sl: Datoteka z zemljevidom je neveljavna:
    %s

en: This objective has no description.
sl: Ta cilj nima opisa.

[ctx: shipname]
en: Ship %d
sl: Ladja %d

en: End of Replay
sl: Konec posnetka

en: The end of the replay has been reached and the game has been paused. You may unpause the game and continue watching if you want to.
sl: Igra je v premoru, ker se je počasni posnetek iztekel. Po želji lahko nadaljujete z ogledom posnetka.

en: Saving game…
sl: Shranjevanje ...

en: Saving failed!
sl: Shranjevanje neuspešno!

en: Game saved
sl: Igra je shranjena

en: Saving map: %1$s (%2$d/%3$d)
sl: Shranjevanje zemljevida: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving map…
sl: Samodejno shranjevanje zemljevida ...

en: Heights
sl: Višine

en: Terrains
sl: Tereni

en: Starting positions
sl: Začetne pozicije

en: Map version
sl: Različica zemljevida

en: Building restrictions
sl: Omejitve zgradbe

en: Flags
sl: Zastave

en: Roads and waterways
sl: Ceste in vodne poti

en: Map objects
sl: Predmeti na zemljevidu

en: Win condition
sl: Pogoji za zmago

en: Flag details
sl: Podrobnosti zastave

en: Road and waterway details
sl: Podrobnosti ceste in vodne poti

en: Building details
sl: Podrobnosti zgradbe

en: Territory
sl: Teritorij

en: Vision
sl: Vidljivost

en: Scripting
sl: Potek dogodkov

en: Objectives
sl: Cilji

en: Images
sl: Slike

en: Minimap
sl: Mali zemljevid

en: The engine received a SIGABRT signal which was most likely triggered by a corrupted savegame. No solution for this bug has been implemented yet. We are sorry, but this savegame seems to be broken beyond repair.
sl: Pogon je prejel signal SIGABRT, ki je najverjetneje posledica napake pri shranjevanju igre. Do sedaj še ni implementirane rešitve za to napako. Opravičujemo se, ampak shranjena igra je pokvarjena in je ni možno naložiti.

en: Loading map…
sl: Nalaganje zemljevida ...

en: Bluebyte Settlers II Map. No comment defined!
sl: Zemljevid Bluebyte Settlers II. Brez komentarja!

en: Loading map: %1$s (%2$u/%3$d)
sl: Nalaganje zemljevida: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Territories
sl: Teritoriji

en: Initializing flags
sl: Inicializacija zastav

en: Initializing roads and waterways
sl: Inicializacija cest in vodnih poti

en: Initializing buildings
sl: Inicializacija zgradb

en: Initializing map objects
sl: Inicializacija predmetov zemljevida

en: Checking map
sl: Preverjanje zemljevida

en: Preparing game…
sl: Pripravljam igro ...

en: Could not establish connection to host
sl: Ni se bilo mogoče povezati z gostiteljem

en: Widelands could not establish a connection to the given address. Either no Widelands server was running at the supposed port or the server shut down as you tried to connect.
sl: Widelands ni mogel vzpostaviti povezave s podanim naslovom. Strežnik na naslovu ne teče ali pa se je ugasnil ob povezovanju.

en: /me checked the received file. Although md5 check summing succeeded, I can not handle the file.
sl: /me sem preveril sprejeto datoteko. Čeprav se vsota md5 ujema, z datoteko ne znam rokovati.

en: Available host commands are:
sl: Možni ukazi gostitelja:

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /help  -  Shows this help
sl: /help - Prikaže pomoč

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /announce <msg>  -  Send a chatmessage as announcement (system chat)
sl: /announce <msg> - Pošlje sporočilo kot napoved (sistemski klepet)

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /warn <name> <reason>  -  Warn the user <name> because of <reason>
sl: /warn <name> <reason> - Opozori uporabnika <name>, ker <reason>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /kick <name> <reason>  -  Kick the user <name> because of <reason>
sl: /kick <name> <reason> - Brcne uporabnika <name>, ker <reason>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /forcePause            -  Force the game to pause.
sl: /forcePause          - Prisili igro v premor.

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /endForcedPause        -  Return game to normal speed.
sl: /endForcedPause        - Nadaljuj z igro.

en: Wrong use, should be: /announce <message>
sl: Napačna uporaba, moralo bi biti: /announce <sporočilo>

en: Wrong use, should be: /warn <name> <reason>
sl: Napačna raba, moralo bi biti: /warn <ime> <razlog>

en: The client %s could not be found.
sl: Odjemalec %s ni najden.

en: Wrong use, should be: /kick <name> <reason>
sl: Napačna raba, moralo bi biti: /kick <ime> <razlog>

en: You can not kick yourself!
sl: Ni mogoče brcniti iz igre samega sebe!

en: Are you sure you want to kick %s?
sl: Ali ste prepričani, da želite brcniti %s?

en: The stated reason was: %s
sl: Naveden razlog: %s

en: If yes, type: /ack_kick %s
sl: Za potrditev vpišite: /ack_kick %s

en: Kick acknowledgement cancelled: No name given!
sl: Potrditev brcanja preklicana: Ni podanega imena!

en: Wrong use, should be: /ack_kick <name>
sl: Napačna raba, moralo bi biti: /ack_kick <ime>

en: Kick acknowledgement cancelled: Wrong name given!
sl: Potrditev brcanja preklicana: Podano napačno ime!

en: Pause was already forced - game should be paused.
sl: Začasna zaustavitev že v teku - igra bo zaustavljena.

en: There is no forced pause - nothing to end.
sl: Igra ni v premoru - ni mogoče končati.

en: Invalid command! Type /help for a list of commands.
sl: Neveljaven ukaz! Vpišite /help za seznam ukazov.

en: Failed to host the server!
sl: Neuspešen zagon strežnika!

en: Widelands could not start hosting a server.
    This should not happen and there is most likely nothing you can do about it. Please report a bug.
sl: Widelands ni uspel zagnati strežnika.
    To se ne bi smelo zgoditi in verjetno ne morete ničesar storiti. Prosimo, da nam sporočite napako.

en: Failed to start the server!
sl: Napaka pri zagonu strežnika!

en: Widelands could not start a server.
    Probably some other process is already running a server on our port.
sl: Widelands ni uspel zagnati strežnika.
    Najverjetneje na istih vratih že poslša nek drug proces.

en: %li second | %li seconds
sl[0]: %li sekunda
sl[1]: %li sekundi
sl[2]: %li sekunde
sl[3]: %li sekund

en: Widelands could not establish a connection to the given address.
    Either there was no metaserver running at the supposed port or
    your network setup is broken.
sl: Widelands ni uspel vzpostaviti povezave s podanim naslovom.
    Metastrežnik ne teče ali pa so nastavitve vašega omrežja napačne.

en: Users marked with IRC will possibly not react to messages.
sl: Uporabniki, označeni z IRC, najverjetneje ne bodo odgovarjali na sporočila.

en: Successfully reconnected to the metaserver!
sl: Ponovno povezan na metastrežnik!

en: Something went wrong: %s
sl: Prišlo je do napake: %s

en: Welcome to the Widelands Metaserver!
sl: Dobrodošli na metastrežniku Widelands!

en: Our forums can be found at:
sl: Naši forumi so dosegljivi na:

en: For reporting bugs, visit:
sl: Za poročanje napak obiščite:

en: Mixed up
sl: Mešano

en: The metaserver sent a strange ERROR during connection
sl: Metastrežnik je poslal čudno NAPAKO med povezovanjem

en: Unexpected packet
sl: Nepričakovan paket

en: Received an unexpected network packet from the metaserver. The metaserver could be using a different protocol version. If the error persists, try updating your game.
sl: Z metastrežnika je bil prejet nepričakovan omrežni paket. Metastrežnik morda uporablja drugo različico protokola. Če se napaka ponovi, poskusite nadgraditi igro.

en: WARNING: Received a %s command although we are not in CONNECTING state.
sl: POZOR: Prejet ukaz %s, čeprav nismo v POVEZOVALNEM stanju.

en: Server time offset is %d second. | Server time offset is %d seconds.
sl[0]: Strežniška ura je zamaknjena za %d sekundo.
sl[1]: Strežniška ura je zamaknjena za %d sekundi.
sl[2]: Strežniška ura je zamaknjena za %d sekunde.
sl[3]: Strežniška ura je zamaknjena za %d sekund.

en: Invalid chat message type "%s".
sl: Neveljaven tip sporočila "%s".

en: Invalid message type
sl: Neveljaven tip sporočila

en: The game %s is now available
sl: Igra %s je na voljo

en: The game %s has been closed
sl: Igra %s je zaprta

en: %s joined the lobby
sl: %s se je pridružil v preddverju

en: %s left the lobby
sl: %s je zapustil preddverje

en: Chat message could not be sent.
sl: Sporočila ni bilo mogoče poslati.

en: Command could not be executed.
sl: Ukaza ni bilo mogoče izvršiti.

en: ERROR: %s
sl: NAPAKA: %s

en: An unexpected error message has been received about command %1%: %2%
sl: Nepričakovana napaka je bila prejete glede ukaza %1%: %2%

en: Received an unknown command from the metaserver: %s
sl: Z metastrežnika prejet neznan ukaz: %s

en: Message could not be sent: You are not connected to the metaserver!
sl: Sporočila ni bilo mogoče poslati. Niste povezani na metastrežnik!

en: Message could not be sent: Was this supposed to be a private message?
sl: Sporočila ni bilo mogoče poslati. Je bilo to zasebno sporočilo?

en: Supported admin commands:
sl: Podprti administrativni ukazi:

en: /motd <msg> - Set a permanent greeting message
sl: /motd <msg> - Nastavi trajno pozdravno sporočilo

en: /announce <msg> - Send a one time system message
sl: /announce <msg> - Pošlje enkratno sistemsko sporočilo

en: /warn <user> <msg> - Send a private system message to the given user
sl: /warn <user> <msg> - Pošlje zasebno sistemsko sporočilo uporabniku

en: /kick <user|game> - Remove the given user or game from the metaserver
sl: /kick <user|game> - Odstrani uporabnika ali igro z metastrežnika

en: /ban <user> - Ban a user for 24 hours from the metaserver
sl: /ban <user> - Prepovej uporabniku, da se poveže na metastrežnik naslednjih 24 ur

en: Conversion error
sl: Napaka pri pretvorbi

note: * TRANSLATORS: Geeky message from the metaserver * TRANSLATORS: This message is shown if %s isn't "true" or "false"
en: Unable to determine truth value for "%s"
sl: Ni bilo mogoče ugotoviti prave vrednosti za "%s"

[ctx: chat_sender]
en: Unknown
sl: Neznano

en: There is no user with this name logged in.
sl: S tem imenom ni prijavljenega uporabnika.

en: The game no longer exists, maybe it has just been closed.
sl: Igra ne obstaja več, morda se je ravno zaprla.

en: Wrong password, please try again.
sl: Napačno geslo, poskusite znova.

en: You have been temporarily banned from online gaming.
sl: Začasno vam je prepovedan dostop do mrežnega igranja.

en: The protocol version you are using is not supported!
sl: Različica protokola, ki ga uporabljate, ni podprta!

en: You are already logged in!
sl: Ste že prijavljeni!

en: You got disconnected, as you sent a superuser command without superuser permission. This incident will be logged and reported to the administrator.
sl: Povezava prekinjena, ker ste poslali administrativni ukaz brez administratorskih pravic. Dogodek bo zabeležen in posredovan administratorju.

en: Connection was closed by the client normally.
sl: Povezava je bila pravilno zaprta na strani odjemalca.

en: The connection to the metaserver was lost.
sl: Izgubljena povezava z metastrežnikom.

en: Metaserver did not answer
sl: Metastrežnik ni odgovoril

en: You got disconnected from the metaserver, as you did not answer a PING request in time.
sl: Bili ste odklopljeni z metastrežnika, ker niste do časa odgovorili na zahtevek PING.

en: Client has left the game.
sl: Odjemalec je zapustil igro.

en: Client crashed and performed an emergency save.
sl: Odjemalec je zasilno shranil igro zaradi sesutja.

en: Connection was lost.
sl: Povezava izgubljena.

en: Server has left the game.
sl: Strežnik je zapustil igro.

en: The game has started just after you tried to connect.
sl: Igra se je začela tik preden ste se povezali na strežnik.

en: Server has crashed and performed an emergency save.
sl: Strežnik se je zrušil inzasilno shranil igro.

en: Client and host have become desynchronized.
sl: Odjemalec in gostitelj sta postala nesinhronizirana.

en: Kicked by the host: %s
sl: Gostitelj vas je brcnil: %s

en: Client sent malformed commands: %s
sl: Odjemalec je poslal neveljavne ukaze: %s

en: %1$s has left the game (%2$s)
sl: %1$s je zapustil igro (%2$s)

en: %1$s has been replaced with %2$s
sl: %1$s je bil nadomeščen z %2$s

en: Unknown user has left the game (%s)
sl: Neznan uporabnik je zapustil igro (%s)

en: Server sent a SYNCREQUEST even though no game is running.
sl: Strežnik je poslal ukaz SYNCREQUEST, čeprav ne teče nobena igra.

en: Received a PLAYERCOMMAND even though no game is running.
sl: Prejet ukaz PLAYERCOMMAND, čeprav ne teče nobena igra.

en: Unexpectedly received LAUNCH command from server.
sl: Nepričakovano je bil prejet ukaz LAUNCH s strani strežnika.

en: Server sent a player update for a player that does not exist.
sl: Strežnik je poslal posodobitev igralca, ki ne obstaja.

en: Server sent a user update for a user that does not exist.
sl: Strežnik je poslal posodobitev uporabnika, ki ne obstaja.

en: Server uses a different protocol version
sl: Strežnik uporablja drugo različico protokola

en: Received command number %s, which is not allowed in this state.
sl: Prejet ukaz številka %s, ki ni veljaven za to stanje.

en: Client reports time to host that is running backwards.
sl: Odjemalec poroča gostitelju čas, ki teče nazaj.

en: Client simulates beyond the game time allowed by the host.
sl: Odjemalec simulira dlje od časa, ki ga dovoljuje gostitelj.

en: Client did not submit sync report in time.
sl: Odjemalec ni pravočasno poslal sinhronizacijskega poročila.

en: The game has already started.
sl: Igra se je že začela.

en: Client has no access to other player’s settings.
sl: Odjemalec nima dostopa do nastavitev ostalih igralcev.

en: Client has no access to server settings.
sl: Odjemalec nima dostopa do strežniških nastavitev.

en: Client sent TIME command even though game is not running.
sl: Odjemalec je poslal ukaz TIME, čeprav igra ne teče.

en: Client sent a PLAYERCOMMAND for another player.
sl: Odjemalec je poslal ukaz PLAYERCOMMAND za drugega igralca.

en: Client sent unexpected synchronization report.
sl: Odjemalec je poslal nepričakovano sinhronizacijsko poročilo.

en: Client requests file although none is available to send.
sl: Odjemalec zahteva datoteko, čeprav ta ni na voljo.

en: Host sent player %s to the lobby!
sl: Gostitelj je poslal igralca %s v ložo!

en: WARNING: %1$s uses version: %2$s, while Host uses version: %3$s
sl: POZOR: %1$s uporablja različico %2$s, medtem ko gostitelj uporablja: %3$s

en: %s has joined the game
sl: %s se je pridružil igri

en: Started to send file %1$s to %2$s!
sl: Začetek pošiljanja datoteke %1$s uporabniku %2$s!

en: Completed transfer of file %1$s to %2$s
sl: Končan prenos datoteke %1$s uporabniku %2$s

en: The player ‘%s’ was defeated and became a spectator.
sl: Igralec '%s' je bil premagan in je postal opazovalec.

en: Client %1$s did not answer for more than %2$s.
sl: Odjemalec %1$s ni odgovoril že več kot %2$s.

en: Failed to use the local network!
sl: Napaka pri uporabi lokalnega omrežja!

note: * TRANSLATORS: %s is a list of alternative ports with "or"
en: Widelands was unable to use the local network. Maybe some other process is already running a server on port %s or your network setup is broken.
sl: Widelands ni uspel uporabiti lokalnega omrežja. Morda na vratih %s teče že drug proces ali pa so nastavitve vašega omrežja napačne.

en: Default Color
sl: Privzeta barva

en: Red
sl: Rdeča

en: Green
sl: Zelena

en: Blue
sl: Modra

[ctx: dropdown]
en: Select Item
sl: Izberite postavko

[ctx: dropdown]
note: * TRANSLATORS: Selection in Dropdown menus.
en: Not Selected
sl: Ni izbrano

en: Loading…
sl: Nalaganje ...

en: Decrease the value
sl: Pomanjšaj vrednost

en: Increase the value
sl: Povišaj vrednost

en: Decrease the value by 10
sl: Pomanjšaj vrednost za 10

en: Increase the value by 10
sl: Povišaj vrednost za 10

note: * TRANSLATORS: A spinbox unit
en: %d minute | %d minutes
sl[0]: %d minuta
sl[1]: %d minuti
sl[2]: %d minute
sl[3]: %d minut

note: * TRANSLATORS: A spinbox unit
en: %d pixel | %d pixels
sl[0]: %d piksel
sl[1]: %d piksla
sl[2]: %d piksli
sl[3]: %d pikslov

note: * TRANSLATORS: A spinbox unit
en: %d field | %d fields
sl[0]: %d polje
sl[1]: %d polji
sl[2]: %d polja
sl[3]: %d polj

en: Close
sl: Zapri

en: Minimize
sl: Minimiraj

en: Restore
sl: Obnovi

en: Pin
sl: Pripni

en: Unpin
sl: Odpni

en: About Widelands
sl: O Widelands

en: Lua Error
sl: Napaka Lua

en: Reset
sl: Ponastavi

en: In order to use a registered account, you need an account on the Widelands website. Please log in at %s and set an online gaming password on your profile page.
sl: Če želite uporabljati registriran račun, se registrirajte na spletni strani Widelands. Prosimo, da se prijavite na %s in na strani vašega profila nastavite geslo za omrežno igranje.

en: Password:
sl: Geslo:

en: Add-On Manager
sl: Urejevalnik dodatkov

en: Verified only
sl: Samo preverjeni

en: Sort by
sl: Uredi po

en: Reset the filters
sl: Ponastavi filtre

en: Refresh
sl: Osveži

en: Refresh the list of add-ons available from the server
sl: Osveži seznam dodatkov s strežnika

en: Fix dependencies…
sl: Popravi odvisnosti ...

en: Open Link
sl: Odpri povezavo

en: Copy Link
sl: Kopiraj povezavo

en: Development
sl: Razvoj

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons alphabetically by name
en: Name
sl: Ime

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons alphabetically by name (inverted)
en: Name (descending)
sl: Ime (padajoče)

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by how often they were downloaded
en: Most often downloaded
sl: Največkrat prenešeno

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by how often they were downloaded
en: Least often downloaded
sl: Najmanjkrat prenešeno

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by upload date/time
en: Oldest
sl: Najstarejši

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by upload date/time
en: Newest
sl: Najnovejši

en: NOT VERIFIED
sl: NI PREVERJENO

en: verified
sl: preverjeno

en: Browse
sl: Brskaj

en: Browse (%u)
sl: Brskaj (%u)

en: New add-on
sl: Nov dodatek

en: Name:
sl: Ime:

en: Author:
sl: Avtor:

en: Version:
sl: Različica:

en: New Add-On
sl: Nov dodatek

en: Enter the name for the new add-on.
sl: Vnesite ime za nov dodatek.

en: Category
sl: Kategorija

en: Invalid Name
sl: Neveljavno ime

en: An add-on with this internal name already exists.
sl: Dodatek s tem internim imenom že obstaja.

en: An add-on with this internal name was deleted recently. Please commit your changes before using this name again.
sl: Dodatek s tem internim imenom je bil nedavno zbrisan. Prosimo, shranite spremembe pred ponovno uporabo tega imena.

en: Delete Add-on
sl: Zbriši dodatek

en: Do you really want to delete the add-on ‘%s’?
sl: Ste prepričani, da želite zbrisati dodatek '%s'?

en: Do you really want to delete the local add-on ‘%s’?
    
    Note that this add-on can not be downloaded again from the server.
sl: Ste prepričani, da želite zbrisati dodatek '%s' lokalno?
    
    Tega dodatka ni mogoče več naložiti s strežnika.

en: %1$s
    · %2$s
sl: %1$s
    . %2$s

en: Name: %s
sl: Ime: %s

en: Size: %s
sl: Velikost: %s

en: %1$u×%2$u
sl: %1$ux%2$u

en: Players: %s
sl: Igralci: %s

note: * TRANSLATORS: Header for campaign difficulty
en: Difficulty
sl: Težavnost

note: * TRANSLATORS: This add-on has been verified
en: Verified
sl: Preverjen

en: Your vote
sl: Vaša ocena

en: Next screenshot
sl: Naslednja zaslonska slika

en: Previous screenshot
sl: Prejšnja zaslonska slika

en: Average rating: %1$.3f (%2$u vote) | Average rating: %1$.3f (%2$u votes)
sl[0]: Povprečna ocena: %1$.3f (%2$u mnenje)
sl[1]: Povprečna ocena: %1$.3f (%2$u mnenji)
sl[2]: Povprečna ocena: %1$.3f (%2$u mnenja)
sl[3]: Povprečna ocena: %1$.3f (%2$u mnenj)

en: No votes yet
sl: Ni še ocen

en: No comments yet.
sl: Brez komentarjev.

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Enable
sl: Omogoči

note: * TRANSLATORS: Header for campaign description
en: Description
sl: Opis

en: Return to the main menu
sl: Nazaj na glavni meni

en: Play this campaign
sl: Igraj to kampanjo

note: * TRANSLATORS: Campaign difficulty table header
en: Diff.
sl: Tež.

en: Tribe Name
sl: Ime plemena

en: Campaign Name
sl: Ime kampanje

en: Help: %s
sl: Pomoč: %s

en: Metaserver Lobby
sl: Veža glavnega strežnika

en: Clients online:
sl: Priklopljeni odjemalci:

en: Open Games:
sl: Odprte igre:

en: Join this game
sl: Pridruži se tej igri

en: Name of your server:
sl: Ime strežnika:

en: Open a new game
sl: Odpri novo igro

en: Leave Lobby
sl: Zapusti preddverje

en: User Status
sl: Stanje uporabnika

en: Registered
sl: Registriran

en: Unregistered
sl: Neregistriran

[ctx: player]
note: * TRANSLATORS: Player Name
en: Name
sl: Ime

note: * TRANSLATORS: Widelands version
en: Version
sl: Različica

en: Game
sl: Igra

en: The game %s is already running. Please choose a different name.
sl: Igra %s že teče. Prosimo, izberite drugo ime.

en: Widelands was unable to get the IP address of the server in time. There seems to be a network problem, either on your side or on the side of the server.
sl: Widelands ni uspel do časa pridobiti strežnikovega naslova IP. Izgleda, da je napaka z omrežjem na vaši ali strežnikovi strani.

en: Connection Timed Out
sl: Čas za povezavo je potekel

note: * TRANSLATORS: This is shown for multiplayer games when no host * TRANSLATORS: server to connect to has been specified yet.
en: unnamed %u
sl: neimenovana %u

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: General
sl: Splošno

en: Launch Game
sl: Zaženi igro

en: Configure this game
sl: Nastavi to igro

en: Peaceful mode
sl: Miroljuben način

en: Custom starting positions
sl: Poljubne začetne pozicije

en: Start game
sl: Začni igro

en: The relations between players are set by the scenario
sl: Relacije med igralci so določeni s scenarijem

en: The relations between players are set by the saved game
sl: Relacije med igralci so določene v shranjeni igri

en: The selected win condition does not allow peaceful matches
sl: Izbrani pogoji za zmago ne dovolijo miroljubnega načina

en: Forbid fighting between players
sl: Prepovej borbe med igralci

en: The starting positions are set by the scenario
sl: Začetne pozicije so podane v scenariju

en: The starting positions are set by the saved game
sl: Začetne pozicije so podane v shranjeni igri

en: Allow the players to choose their own starting positions at the beginning of the game
sl: Dovoli igralcem, da na začetku igre izberejo poljubne začetne pozicije

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Scenario
sl: Scenarij

en: Win condition is set through the scenario
sl: Zmagovalni kriteriji so določeni v scenariju

en: Saved Game
sl: Shranjena igra

en: The game is a saved game – the win condition was set before.
sl: Igra je shranjena - pogoji za zmago so predhodno določeni.

en: Show the help window
sl: Prikaži okno s pomočjo

en: Please select a map or saved game.
sl: Izberite zemljevid ali shranjeno igro.

en: The host has not yet selected a map or saved game.
sl: Gostitelj še ni izbral zemljevida ali shranjene igre.

en: Saved Game is Directory
sl: Shranjena igra je mapa

en: WARNING:
    The saved game you selected is a directory. This happens if you set the option ‘nozip’ to true or manually unzipped the saved game.
    Widelands is not able to transfer directory structures to the clients, please select another saved game or zip the directories’ content.
sl: POZOR:
    Izbrana shranjena igra je mapa. To se zgodi, če vklopite nastavitev 'nozip' ali ročno razširite shranjeno igro.
    Widelands ne more prenesti direktorijske strukture ostalim odjemalcem, zato izberite drugo igro ali stisnite vsebino mape v datoteko.

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Widelands tried to start a game with a file that could not be found at the given path.
    The file was: %s
    If this happens in a network game, the host might have selected a file that you do not own. Normally, such a file should be sent from the host to you, but perhaps the transfer was not yet finished!?!
sl: Widelands je poskusil začeti igro z datoteko, ki ne obstaja.
    Ime datoteke je: %s
    Če se to zgodi pri mrežni igri, je morda gostitelj izbral datoteko, ki je vi nimate. Običajno gostitelj prenese datoteko k vam. Ali je prenos uspešno končan!?!

en: The selected file can not be found. If it is not automatically transferred to you, please write to the host about this problem.
sl: Izbrana datoteka ni najdena. Če ni samodejno prenešena k vam, pišite gostitelju.

note: * TRANSLATORS: This is a heading for a help window
en: Multiplayer Game Setup
sl: Nastavitve večigralske igre

en: Show Filenames
sl: Pokaži imena datotek

en: Load this replay
sl: Naloži posnetek

en: Return to the multiplayer game setup
sl: Nazaj na nastavitve večigralske igre

en: Return to the single player menu
sl: Nazaj na enoigralski meni

en: Load this game
sl: Naloži igro

en: Online Game Settings
sl: Nastavitve omrežne igre

en: Save
sl: Shrani

en: Log in to a registered account.
sl: Prijava v vaš račun.

en: Nickname:
sl: Vzdevek:

note: * TRANSLATORS: This string may contain only English letters, numbers, and @ . + - _ characters * and must not be "team".
en: nobody
sl: nihče

en: Please enter a nickname!
sl: Prosim vnesite vzdevek!

en: Enter a valid nickname. This value may contain only English letters, numbers, and @ . + - _ characters.
sl: Vpišite veljaven vzdevek. Ta lahko vsebuje samo angleške črke, številke in znake @ . + - _.

en: Please enter your password!
sl: Vnesite svoje geslo.

en: Begin a new game
sl: Začni novo igro

en: New Game
sl: Nova igra

en: New Random Game
sl: Nova naključna igra

en: Create a new random match
sl: Ustvari novo naključno tekmo

en: Campaigns
sl: Kampanje

en: Play a campaign
sl: Igraj kampanjo

en: Tutorials
sl: Vaje

en: Play one of our beginners’ tutorials
sl: Igraj eno od začetniških vaj

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Load Game
sl: Naloži igro

en: Continue a saved game
sl: Nadaljuj shranjeno igro

en: Continue Playing
sl: Nadaljuj z igranjem

en: Map: %s
sl: Zemljevid: %s

en: Win Condition: %s
sl: Pogoji za zmago: %s

en: Gametime: %s
sl: Čas igre: %s

note: * TRANSLATORS: Information about when a game was saved, e.g. 'Saved: Today, * 10:30'
en: Saved: %s
sl: Shranjeno: %s

en: Online Game
sl: Omrežna igra

en: Join the Widelands lobby
sl: Pridruži se preddverju Widelands

en: Log in as a registered user
sl: Prijavi se kot registriran uporabnik

en: LAN / Direct IP
sl: Lokalna mreža / IP naslov

en: Play a private online game
sl: Igraj zasebno internetno igro

en: Create a new empty map
sl: Ustvari nov prazen zemljevid

en: Create a new random map
sl: Ustvari nov naključen zemljevid

en: Edit an existing map
sl: Uredi obstoječ zemljevid

en: Continue Editing
sl: Nadaljuj z urejanjem

en: Single Player…
sl: En igralec ...

en: Multiplayer…
sl: Več igralcev ...

en: Editor…
sl: Urejevalnik ...

en: Begin or load a single-player campaign or free game
sl: Začni ali naloži enoigralsko kampanjo ali prosto igro

en: Play with your friends over the internet
sl: Igraj s prijatelji prek interneta

en: Launch the map editor
sl: Zaženi urejevalnik zemljevida

en: Watch Replay
sl: Ogled posnetkov

en: Watch the replay of an old game
sl: Oglej si posnetek stare igre

en: Add-Ons
sl: Dodatki

en: Options
sl: Nastavitve

en: Technical and game-related settings
sl: Tehnične in ostale nastavitve igre

en: Readme, License, and Credits
sl: Preberime, licenca in avtorji

en: Exit Widelands
sl: Zapusti Widelands

en: Quit the game
sl: Zapusti igro

note: * TRANSLATORS: Placeholders are the copyright years
en: (C) %1%-%2% by the Widelands Development Team · Licensed under the GNU General Public License V2.0
sl: (C) %1%-%2% razvojna ekpia Widelands - licencirano pod Splošnim dovoljenjem GNU V2.0

en: invalid tribe ‘%s’
sl: napačno pleme '%s'

en: Saved Players
sl: Shranjeni igralci

en: Player %u: –
sl: Igralec %u: –

note: * TRANSLATORS: "Player 1 (Barbarians): Playername"
en: Player %1$u (%2$s): %3$s
sl: Igralec %1$u (%2$s): %3$s

en: Map Details
sl: Podrobnosti zemljevida

en: Scenario Details
sl: Podrobnosti scenarija

en: Hint: %s
sl: Namig: %s

en: No map selected
sl: Ni izbranega zemljevida

en: (no map)
sl: (ni zemljevida)

en: Show all maps
sl: Pokaži vse zemljevide

en: Show original map names
sl: Pokaži izvorna imena zemljevidov

en: Official & Unofficial
sl: Uradni & Neuradni

note: * TRANSLATORS: Filter entry in map selection. Other entries are "Free for all"", "Teams of 2" * etc.
en: Any Teams
sl: Katera koli ekipa

en: Balanced & Unbalanced
sl: Uravnoteženo & Neuravnoteženo

[ctx: balancing]
en: Unspecified
sl: Nedoločeno

en: Back
sl: Nazaj

en: Role
sl: Vloga

en: Spectator
sl: Opazovalec

en: Type
sl: Tip

en: Team
sl: Ekipa

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Random AI
sl: Naključna UI

en: Shared in
sl: Deljeno v

en: Closed
sl: Zaprto

en: Open
sl: Odprto

en: Human
sl: Človek

note: * TRANSLATORS: This is an option in multiplayer setup for sharing another player's starting position.
en: Shared in Player %u
sl: Skupaj z igralecm %u

en: Start type is set via the scenario
sl: Začetni tip je nastavljen v scenariju

en: No Team
sl: Ni ekipe

en: Team %d
sl: Ekipa %d

en: Clients
sl: Odjemalci

en: List of games in your local network:
sl: Seznam iger v lokalnem omrežju:

en: Your nickname:
sl: Vaš vzdevek:

en: Host to connect:
sl: Gostitelj:

en: Load previous host
sl: Naloži zadnjega gostitelja

en: Host a new game
sl: Gostovanje nove igre

en: Host
sl: Gostitelj

en: State
sl: Stanje

[ctx: game_state]
note: * TRANSLATORS: The state of a LAN game can be open, closed or unknown
en: Unknown
sl: Neznano

en: Invalid Address
sl: Neveljaven naslov

en: The entered hostname or address is invalid and can’t be connected to.
sl: Vnešeno ime gostitelja ali naslov ni veljaven in se nanj ni mogoče povezati.

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Language
sl: Jezik

en: Window Size
sl: Velikost okna

en: Grab Input
sl: Zajemi vhod

en: Use system mouse cursor
sl: Uporabi sistemski kazalec miške

en: Maximum FPS:
sl: Največji FPS:

en: Snap windows only when overlapping
sl: Vsadi okno le ob prekrivanju

en: Dock windows to edges
sl: Zasidraj okna ob rob

en: Animate automatic map movements
sl: Animiraj samodejne premike zemljevida

en: Distance for windows to snap to other panels:
sl: Razdalja, da se okno pripne ostalim panelom:

en: Distance for windows to snap to borders:
sl: Razdalja, da se okno pripne ob rob:

en: Save game automatically every:
sl: Samodejno shrani igro vsakih:

en: Maximum number of autosave files:
sl: Število varnostnih kopij:

en: Write syncstreams in network games to debug desyncs
sl: V mrežnih igrah zapiši syncstreams za razhroščevanje desync-ov

en: Show Census
sl: Pokaži napise

en: Show Soldier Levels
sl: Pokaži stopnje vojaka

en: Show Buildings
sl: Prikaži zgradbe

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether workarea overlaps * are highlighted
en: Show Workarea Overlaps
sl: Pokaži prekrivanje delovišč

en: Start building road after placing a flag
sl: Začni z gradnjo cest, ko postavite zastavo

en: Show in-game chat with transparent background
sl: Prikaži klepet v igri s prosojnim ozadjem

note: * TRANSLATORS: A watchwindow is a window where you keep watching an object or a map region, * TRANSLATORS: and it also lets you jump to it on the map.
en: Use single watchwindow mode
sl: Uporabi način enega opazovalnega okna

en: Allow diagonal scrolling with the numeric keypad
sl: Omogoči diagonalno premikanje z numerično tipkovnico

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Sound
sl: Zvok

en: Saving
sl: Shranjevanje

en: New Games
sl: Nove igre

en: In-Game
sl: V igri

note: * TRANSLATORS: Options: Save game automatically every:
en: Off
sl: Izključeno

note: * TRANSLATORS: Entry in the window size dropdown
en: Fullscreen
sl: Celozaslonski način

note: * TRANSLATORS: Entry in the window size dropdown
en: Maximized
sl: Razpeto

en: Try system language
sl: Poskusi sistemski jezik

note: * TRANSLATORS: %s = language name
en: The translation into %s is complete.
sl: Prevod v jezik %s je končan.

note: * TRANSLATORS: %1% = language name, %2% = percentage
en: The translation into %1% is %2%%% complete.
sl: Prevod v jezik %1% je %2% %% končan.

en: If you wish to help us translate, please visit %s
sl: Če želite pomagati s prevodom, obiščite %s

en: Map Generation Error
sl: Napaka pri ustvarjanju zemljevida

en: The random map generator was unable to generate a suitable map. This happens occasionally because the generator is still in beta stage. Please try again with slightly different settings.
sl: Generator naključnega zemljevida ni uspel ustvariti ustreznega zemljevida. Včasih se to pripeti zaradi napake v generatorju, saj je ta še v fazi beta razvoja. Prosimo, poskusite znova z malenkost drugačnimi nastavitvami.

en: Pick a tutorial from the list, then hit “OK”.
sl: S seznama izberite vajo in pritisnite “V redu”.

en: You can see a description of the currently selected tutorial on the right.
sl: Na desni vidite opis trenutno izbrane vaje.

en: Return to campaign selection
sl: Nazaj na izbiro kampanje.

en: Play this scenario
sl: Igraj ta scenarij

en: Play this tutorial
sl: Igraj to vajo

en: The order in which the tutorials should be played
sl: Vrstni red, v katerem bi morale biti vaje igrane

en: Tutorial Name
sl: Ime vaje

en: The number of this scenario in the campaign
sl: Številka scenarija v kampanji

en: Scenario Name
sl: Ime scenarija

en: Invalid path to file in campaigns.lua of tutorials.lua: %s
sl: Neveljavna pot do datoteke v campaigns.lua od tutorials.lua: %s

en: Tutorial
sl: Vaja

note: * TRANSLATORS: Label in campaign scenario details if there is 1 author * TRANSLATORS: Label in map details if there is 1 author
en: Author
sl: Avtor

note: * TRANSLATORS: Label in campaign scenario details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know. * TRANSLATORS: Label in map details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know.
en: Authors
sl: Avtorji

note: * TRANSLATORS: This is the "name" of the single player
en: You
sl: Vi

note: * TRANSLATORS: This text is on a separate line with an error message below
en: Error message:
sl: Sporočilo napake:

en: Game data error
sl: Napaka v podatkih igre

en: General Statistics
sl: Splošna statistika

en: Ware Statistics
sl: Statistika blaga

en: Building Statistics
sl: Statistika zgradb

en: Soldier Statistics
sl: Statistika vojaka

en: Seafaring Statistics
sl: Pomorska statistika

en: Pause
sl: Premor

en: Chat
sl: Klepet

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Save Game
sl: Shrani igro

en: Destroy building?
sl: Želite podreti zgradbo?

en: Do you really want to destroy this building?
sl: Ali res želite uničiti to zgradbo?

en: Dismantle building?
sl: Razstavi zgradbo?

en: Do you really want to dismantle this building?
sl: Ali res želite razstaviti to zgradbo?

en: Preserve wares
sl: Ohrani zaloge

en: Any wares left in the building will be dropped out by the builder, increasing the dismantling time
sl: Zaloge, iz katerih je zgradba narejena, bo graditelj ohranil, kar bo povečalo čas podiranja zgradbe

en: Enhance building?
sl: Izboljšaj zgradbo?

en: Do you really want to enhance this building?
sl: Ali res želite izboljšati to zgradbo?

note: * TRANSLATORS: Warning message when player wants to enhance a military building
en: Be careful if the enemy is near!
sl: Bodite previdni, če je blizu sovražnik!

en: Any wares left in the building will be dropped out by the builder, increasing the enhancing time
sl: Zaloge, iz katerih je zgradba narejena, bo graditelj ohranil, kar bo povečalo čas nadgradnje zgradbe

en: Sink the ship?
sl: Potopi ladjo?

note: * TRANSLATORS: %s is a ship name
en: Do you really want to sink %s?
sl: Ali res želite potopiti ladjo %s?

en: Cancel expedition?
sl: Prekliči odpravo?

en: Do you really want to cancel the active expedition?
sl: Ali res želite preklicati dejavno odpravo?

en: Attack
sl: Napad

note: * TRANSLATORS: Number of soldiers that should attack. Used in the attack window.
en: %u soldier | %u soldiers
sl[0]: %u vojak
sl[1]: %u vojaka
sl[2]: %u vojaki
sl[3]: %u vojakov

en: Number of soldiers
sl: Število vojakov

en: Send less soldiers. Hold down Ctrl to send no soldiers
sl: Pošlji manj vojakov. Držite Ctrl, da ne pošljete vojakov

en: Send more soldiers. Hold down Ctrl to send as many soldiers as possible
sl: Pošlji več vojakov. Držite Ctrl, da pošljete vse razpoložljive vojake

en: Start attack
sl: Napadi

en: Attackers:
sl: Napadalci:

en: Click on a soldier to remove him from the list of attackers
sl: Kliknite na vojaka, da ga odstranite s seznama napadalcev

en: Hold down Ctrl to remove all soldiers from the list
sl: Držite Ctrl, da odstranite vse vojake s seznama

en: Hold down Shift to remove all soldiers up to the one you’re pointing at
sl: Držite Shift, da odstranite vse vojake do trenutno izbranega

en: Not attacking:
sl: Ne napada:

en: Click on a soldier to add him to the list of attackers
sl: Kliknite na vojaka, da ga dodate na seznam napadalcev

en: Hold down Ctrl to add all soldiers to the list
sl: Držite Ctrl, da dodate vse vojake na seznam

en: Hold down Shift to add all soldiers up to the one you’re pointing at
sl: Držite Shift, da dodate vse vojake do trenutno izbranega

en: Show Debug Window
sl: Prikaži razhroščevalno okno

en: Center view on this
sl: Postavi pogled na sredino

note: * TRANSLATORS: Health, Attack, Defense, Evade
en: HP: %1$u/%2$u  AT: %3$u/%4$u  DE: %5$u/%6$u  EV: %7$u/%8$u
sl: ZD: %1$u/%2$u NA: %3$u/%4$u OB: %5$u/%6$u UM: %7$u/%8$u

en: Owned:
sl: V lasti:

en: Show previous building
sl: Pokaži prejšnjo zgradbo

en: Show next building
sl: Pokaži naslednjo zgradbo

en: Small buildings
sl: Majhne zgradbe

en: Medium buildings
sl: Srednje zgradbe

en: Big buildings
sl: Velike zgradbe

en: Mines
sl: Rudniki

en: Ports
sl: Pristanišča

en: Muted – click to unmute
sl: Utišano – kliknite za vklop

en: Mute this building’s messages
sl: Utišaj sporočila zgradbe

en: All buildings of this type are muted – click to unmute
sl: Vse zgradbe tega tipa so utišane – kliknite za vklop

en: Mute all buildings of this type
sl: Utišaj vse zgradbe tega tipa

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Continue
sl: Nadaljuj

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Stop
sl: Ustavi

en: Enhance to %s
sl: Nadgradi na %s

en: Construction costs:
sl: Cena gradnje:

en: Destroy
sl: Podri

en: Dismantle
sl: Razstavi

en: Returns:
sl: Povrne:

en: Hide work area
sl: Skrij delovno območje

en: Show work area
sl: Pokaži delovno območje

en: Start an expedition
sl: Začni odpravo

en: Cancel the expedition
sl: Prekini odpravo

en: Building materials
sl: Materiali zgradbe

en: Stop this building’s work after completion
sl: Ustavi delovanje zgradbe po končanju

en: Stopped
sl: Ustavljeno

en: Prefer heroes
sl: Daj prednost junakom

en: Prefer rookies
sl: Daj prednost začetnikom

en: Normal policy
sl: Normalna politika

en: Preferably store selected wares here
sl: Rajši hrani izbrano robo tukaj

en: Do not store selected wares here
sl: Ne hrani izbrane robe tukaj

en: Remove selected wares from here
sl: Odstrani izbrano robo tu

en: Ware settings to apply after construction
sl: Nastavitve blaga po izgradnji

en: Worker settings to apply after construction
sl: Nastavitve delavca po izgradnji

en: Start an expedition from this port after completion
sl: Začni odpravo iz tega pristanišča po končanju

en: Settings to apply after construction
sl: Nastavitve po izgradnji

en: Decrease capacity. Hold down Ctrl to set the capacity to the lowest value
sl: Zmanjšaj zmogljivost. Držite Ctrl, da nastavite najnižjo možno zmogljivost.

en: Increase capacity. Hold down Ctrl to set the capacity to the highest value
sl: Povečaj zmogljivost. Držite Ctrl, da nastavite najvišjo možno zmogljivost.

en: Economy options
sl: Možnosti ekonomije

en: Decrease target by 10
sl: Zmanjšaj cilj za 10

en: Decrease target
sl: Zmanjšaj cilj

en: Toggle infinite target
sl: Preklopi neskončen cilj

en: Increase target
sl: Povečaj cilj

en: Increase target by 10
sl: Povečaj cilj za 10

en: Profile to apply to the selected items
sl: Profil za izbrane postavke

en: Save target settings
sl: Shrani nastavitve cilja

en: The profile name cannot be empty
sl: Ime profila ne more biti prazno

en: The default profile cannot be overwritten
sl: Privzet profil ne more biti prepisan

en: Save the profile under this name
sl: Shrani profil pod tem imenom

en: The predefined profiles cannot be deleted
sl: Prednastavljeni profili ne morejo biti zbrisani

en: Delete the selected profiles
sl: Zbriši izbran profil

en: Overwrite?
sl: Prepišem?

en: A profile with this name already exists. Do you wish to replace it?
sl: Profil s tem imenom že obstaja. Ali ga želite zamenjati?

en: Save Profile
sl: Shrani profil

en: Existing Profiles
sl: Obstoječi profili

en: Build small building
sl: Zgradi majhno zgradbo

en: Build big building
sl: Zgradi veliko zgradbo

en: Build medium building
sl: Zgradi srednjo zgradbo

en: Build port building
sl: Zgradi pristaniško zgradbo

en: Action
sl: Dejanje

en: Marked for removal by a worker – click to unmark
sl: Delavec je to označil za odstranitev – kliknite za odznačitev

en: Immovable Actions
sl: Nepremična dejanja

en: Mark this immovable for timely removal by a suited worker
sl: Označi to nepremičnino za stalno odstranitev s strani ustreznega delavca

en: Build road
sl: Zgradi cesto

en: Build waterway
sl: Zgradi vodno pot

en: Destroy this flag
sl: Uniči to zastavo

en: Send geologist to explore site
sl: Pošlji geologa, da razišče področje

en: Place a flag
sl: Postavi zastavo

en: Destroy a road
sl: Uniči cesto

en: Destroy a waterway
sl: Uniči vodno pot

en: Watch field in a separate window
sl: Opazuj polje v ločenem oknu

en: Watch
sl: Opazuj

en: Build mines
sl: Gradi rudnike

en: Build flag
sl: Postavi zastavo

en: Cancel road
sl: Prekliči cesto

en: Cancel road and start building waterway
sl: Prekliči cesto in začni graditi vodno pot

en: Build roads
sl: Gradi ceste

en: Cancel waterway
sl: Prekliči vodno pot

en: Cancel waterway and start building road
sl: Prekliči vodno pot in začni s cesto

en: Build waterways
sl: Zgradi vodne poti

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Script Console
sl: Konzola skripte

note: * TRANSLATORS: Window label
en: Client got disconnected
sl: Odjemalec je bil odklopljen

en: A player disconnected from the game. An automatic save game has been created. Do you want to continue playing?
sl: Igralec se je odklopil z igre. Igra je bila samodejno shranjena. Ali želite nadaljevati z igranjem?

note: * TRANSLATORS: Button text
en: Continue game
sl: Nadaljuj igro

note: * TRANSLATORS: Button tooltip
en: Replace the disconnected player with the selected AI and continue playing
sl: Zamenjaj odklopljenega igralca z izbrano UI in nadaljuj z igranjem

note: * TRANSLATORS: Dropdown tooltip to select the AI difficulty when a player has disconnected from a game
en: AI for the disconnected player
sl: UI za odklopljenega igralca

note: * TRANSLATORS: Button tooltip * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Exit Game
sl: Zapusti igro

note: * TRANSLATORS: Dropdown selection. Parameter is the name of the AI that will be used as replacement for a disconnected player
en: Replace player with %s
sl: Zamenjaj igralca z %s

note: * TRANSLATORS: Title for a window that shows debug information for a field on the map
en: Debug Field
sl: Razhroščevalno polje

note: * TRANSLATORS: Window label when "Exit game" has been pressed
en: Exit Game Confirmation
sl: Potrditev izhoda

en: Are you sure you wish to exit this game?
sl: Ali ste prepričani, da želiti zapustiti igro?

en: Error Saving Game!
sl: Napaka pri shranjevanju igre!

en: Messages: Inbox
sl: Sporočila: Prejeto

en: Title
sl: Naslov

[ctx: message]
en: Type
sl: Tip

[ctx: message]
note: * TRANSLATORS: We have very little space here. You can also translate this as "Time" or "Time * Sent" * TRANSLATORS: This is used in the game messages menu - please open an issue if you need more * space.
en: Sent
sl: Poslano ob

en: Show Archive
sl: Pokaži arhiv

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Center main mapview on location
sl: Glavni pogled na lokacijo

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show all messages
sl: Pokaži vsa sporočila

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show economy messages only
sl: Pokaži sporočila gospodarstva

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show seafaring messages only
sl: Pokaži sporočila pomorstva

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show warfare messages only
sl: Pokaži sporočila vojske

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show scenario messages only
sl: Pokaži sporočila scenarija

en: Messages: Archive
sl: Sporočila: Arhivirano

en: Show Inbox
sl: Pokaži prejeta sporočila

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window. There is a separate string for 1 * message. * DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Restore the selected %d message | Restore the selected %d messages
sl[0]: Obnovi %d izbrano sporočilo
sl[1]: Obnovi %d izbrani sporočili
sl[2]: Obnovi %d izbrana sporočila
sl[3]: Obnovi %d izbranih sporočil

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Restore selected message
sl: Obnovi izbrano sporočilo

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window. There is a separate string for 1 * message. * DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Archive the selected %d message | Archive the selected %d messages
sl[0]: Arhiviraj %d izbrano sporočilo
sl[1]: Arhiviraj %d izbrani sporočili
sl[2]: Arhiviraj %d izbrana sporočila
sl[3]: Arhiviraj %d izbranih sporočil

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Archive selected message
sl: Arhiviraj izbrano sporočilo

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Sound Options
sl: Nastavitve zvoka

en: Game over
sl: Konec igre

en: Player Info:
sl: Podatki o igralcu:

en: Elapsed time:
sl: Pretečen čas:

en: Continue playing
sl: Nadaljuj z igranjem

en: Time
sl: Čas

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have lost.
en: Lost
sl: Izgubil

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have won.
en: Won
sl: Zmagal

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have resigned.
en: Resigned
sl: Predal

[ctx: player_won]
note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary when we don't know * TRANSLATORS: if the player has lost or won.
en: Unknown
sl: Neznano

en: You won!
sl: Zmagali ste!

en: You lost.
sl: Izgubili ste.

en: %s won!
sl: %s je zmagal!

en: Score
sl: Točke

en: Team Score
sl: Točke ekipe

note: * TRANSLATORS: This is the second part of "Selected %1% directory/directories and %2%"
en: %d file | %d files
sl[0]: %d datoteka
sl[1]: %d datoteki
sl[2]: %d datoteke
sl[3]: %d datotek

note: * TRANSLATORS: %1% = number of selected directories, %2% = number of selected files
en: Selected %1% directory and %2%: | Selected %1% directories and %2%:
sl[0]: Izbrana %1% mapa in %2%:
sl[1]: Izbrani %1% mapi in %2%:
sl[2]: Izbrane %1% mape in %2%:
sl[3]: Izbranih %1% map in %2%:

en: Directory Name:
sl: Ime mape:

en: Error:
sl: Napaka:

en: Map Name:
sl: Ime zemljevida:

note: * TRANSLATORS: The time a replay starts. Shown in the replay loading screen
en: Start of Replay:
sl: Začetek posnetka:

note: * TRANSLATORS: The current time of a savegame. Shown in the game saving and loading screens.
en: Game Time:
sl: Čas igre:

en: Widelands Version:
sl: Različica Widelands:

en: Win Condition:
sl: Pogoji za zmago:

en: Land
sl: Kopno

en: Productivity
sl: Storilnost

en: Casualties
sl: Žrtve

en: Kills
sl: Ubitih nasprotnikovih vojakov

en: Military buildings lost
sl: Zgubljenih vojaških zgradb

en: Military buildings defeated
sl: Premaganih vojaških zgradb

en: Civilian buildings lost
sl: Zgubljenih civilnih zgradb

en: Military
sl: Vojska

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue
en: Increase the number of wares you want to be stored here
sl: Povečaj število blaga, shranjenega tu

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue
en: Decrease the number of wares you want to be stored here
sl: Zmanjšaj število blaga, shranjenega tu

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Shift to increase all ware types at the same time
sl: Držite Shift za povečanje vseh vrst blaga hkrati

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Shift to decrease all ware types at the same time
sl: Držite Shift za zmanjšanje vseh vrst blaga hkrati

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Ctrl to allow all of this ware
sl: Držite Ctrl, da dovolite vso blago

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Ctrl to allow none of this ware
sl: Držite Ctrl, da ne dovolite blaga

note: * TRANSLATORS: Title for the map view menu button in the game
en: Map View
sl: Pogled zemljevida

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Hide Minimap
sl: Skrij mali zemljevid

en: Show Minimap
sl: Pokaži mali zemljevid

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Zoom +
sl: Približaj

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Reset zoom
sl: Ponastavi povečavo

en: PAUSE
sl: PREMOR

note: * TRANSLATORS: Title for a menu button in the game. This menu will show options o increase/decrease the gamespeed, and to pause the game
en: Game Speed
sl: Hitrost igre

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Sound Options in the game's main menu
en: Set sound effect and music options
sl: Nastavi zvočne učinke in glasbo

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether building names are shown
en: Hide Census
sl: Skrij napise

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether * level information is shown above soldiers' heads
en: Hide Soldier Levels
sl: Skrij stopnje vojaka

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether * buildings are greyed out
en: Hide Buildings
sl: Skrij zgradbe

en: Speed +
sl: Hitrost +

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Speed + in the game's game speed menu
en: Increase the game speed
sl: Povečaj hitrost igre

en: Speed -
sl: Hitrost -

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Speed - in the game's game speed menu
en: Decrease the game speed
sl: Zmanjšaj hitrost igre

en: Resume
sl: Nadaljuj

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Pause in the game's game speed menu
en: Resume the Game
sl: Nadaljuj igro

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Pause in the game's game speed menu
en: Pause the Game
sl: Začasno ustavi igro

note: * TRANSLATORS: Title for the statistics menu button in the game
en: Statistics
sl: Statistika

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Seafaring
sl: Pomorstvo

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Soldiers
sl: Vojaki

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Stock
sl: Zaloga

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether workarea overlaps * are highlighted
en: Hide Workarea Overlaps
sl: Skrij prekrivanje delovišč

en: Toggle whether overlapping workareas are indicated when placing a constructionsite
sl: Ko postavljate gradbišče, pokaži/skrij prekrivanja delovišč

en: %u new message | %u new messages
sl[0]: %u novih sporočil
sl[1]: %u novo sporočilo
sl[2]: %u novi sporočili
sl[3]: %u nova sporočila

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected 1 file
en: Delete this replay
sl: Zbriši posnetek

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected 1 file
en: Delete this game
sl: Zbriši igro

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected multiple files
en: Delete these replays
sl: Zbriši izbrane posnetke

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected multiple files
en: Delete these games
sl: Zbriši izbrane igre

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Official
sl: Uradno

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Unofficial
sl: Neuradno

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Balanced
sl: Uravnoteženo

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Unbalanced
sl: Neuravnoteženo

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Ferries
sl: Vile

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Artifacts
sl: Artefakti

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Free for all
sl: Prosto za vse

note: * TRANSLATORS: This is a map tag. One versus one.
en: 1v1
sl: 1 proti 1

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 2
sl: Ekipe po 2

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 3
sl: Ekipe po 3

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 4
sl: Ekipe po 4

en: No Author
sl: Brez avtorja

note: * TRANSLATORS: Parent directory/folder
en: parent
sl: starš

note: * TRANSLATORS: This label is shown when a folder is empty
en: empty
sl: prazen

en: Directory
sl: Mapa

note: * TRANSLATORS: Tooltip in map description when translated map names are being displayed. * TRANSLATORS: %s is the English name of the map.
en: The original name of this map: %s
sl: Izvorno ime zemljevida: %s

note: * TRANSLATORS: Tooltip in map description when map names are being displayed in English. * TRANSLATORS: %s is the localized name of the map.
en: The name of this map in your language: %s
sl: Ime zemljevida v vašem jeziku: %s

note: * TRANSLATORS: Map hint header when selecting a map.
en: Hint
sl: Namig

note: * TRANSLATORS: Column title for number of players in map list
en: Pl.
sl: IG

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: The name of the map or scenario
sl: Ime zemljevida ali scenarija

en: Size
sl: Velikost

en: The size of the map (Width x Height)
sl: Veliksot zemljevida (Širina x Višina)

en: Map Name
sl: Ime zemljevida

en: Owner
sl: Lastnik

en: Roads
sl: Ceste

en: Zoom
sl: Povečava

[ctx: unit_narrow]
note: * TRANSLATORS: day(s). Keep this as short as possible. Used in statistics.
en: %1%d | %1%d
sl[0]: %1% d
sl[1]: %1% d
sl[2]: %1% d
sl[3]: %1% d

[ctx: unit_narrow]
note: * TRANSLATORS: hour(s). Keep this as short as possible. Used in statistics.
en: %1%h | %1%h
sl[0]: %1% h
sl[1]: %1% h
sl[2]: %1% h
sl[3]: %1% h

[ctx: unit_narrow]
note: * TRANSLATORS: minute(s). Keep this as short as possible. Used in statistics.
en: %1%m | %1%m
sl[0]: %1% m
sl[1]: %1% m
sl[2]: %1% m
sl[3]: %1% m

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: days
sl: dnevi

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: hours
sl: ure

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: minutes
sl: minute

en: game
sl: igra

en: Additional item
sl: Dodatna postavka

en: (Empty)
sl: (Prazno)

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is present in the building
en: Present
sl: Prisotno

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is neither present in the building nor being transported there
en: Missing
sl: Manjkajoče

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is not present in the building, but already being transported there
en: Coming
sl: Na poti

en: Exp
sl: Izk.

en: Next Level
sl: Naslednja stopnja

en: Terminate the employment of the selected worker
sl: Prekini zaposlitev izbranega delavca

en: (coming)
sl: (prihaja)

en: (vacant)
sl: (prosto)

en: Confirm Deleting File
sl: Potrdi brisanje datoteke

en: Confirm Deleting Files
sl: Potrdi brisanje datotek

en: Do you really want to delete this game?
sl: Ali res želite zbrisati to igro?

note: * TRANSLATORS: Used with multiple games, 1 game has a separate string. DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Do you really want to delete this %d game? | Do you really want to delete these %d games?
sl[0]: Ali res želite zbrisati %d igro?
sl[1]: Ali res želite zbrisati %d igri?
sl[2]: Ali res želite zbrisati %d igre?
sl[3]: Ali res želite zbrisati %d iger?

en: Error Deleting File!
sl: Napaka pri brisanju datoteke!

en: Error Deleting Files!
sl: Napaka pri brisanju datotek!

en: The game could not be deleted.
sl: Igre ni bilo mogoče zbrisati.

note: * TRANSLATORS: Used with multiple games, 1 game has a separate string. DO NOT omit the * placeholder in your translation.
en: %d game could not be deleted. | %d games could not be deleted.
sl[0]: %d igre ni bilo mogoče zbrisati
sl[1]: %d iger ni bilo mogoče zbrisati
sl[2]: %d iger ni bilo mogoče zbrisati.
sl[3]: %d iger ni bilo mogoče zbrisati.

en: Do you really want to delete this replay?
sl: Ali res želite zbrisati posnetek?

note: * TRANSLATORS: Used with multiple replays, 1 replay has a separate string. DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Do you really want to delete this %d replay? | Do you really want to delete these %d replays?
sl[0]: Ali res želite zbrisati %d posnetek?
sl[1]: Ali res želite zbrisati %d posnetka?
sl[2]: Ali res želite zbrisati %d posnetke?
sl[3]: Ali res želite zbrisati %d posnetkov?

en: The replay could not be deleted.
sl: Posnetka ni bilo mogoče zbrisati.

note: * TRANSLATORS: Used with multiple replays, 1 replay has a separate string. DO NOT omit the * placeholder in your translation.
en: %d replay could not be deleted. | %d replays could not be deleted.
sl[0]: %d posnetka ni bilo mogoče zbrisati.
sl[1]: %d posnetkov ni bilo mogoče zbrisati.
sl[2]: %d posnetkov ni bilo mogoče zbrisati.
sl[3]: %d posnetkov ni bilo mogoče zbrisati.

note: * TRANSLATORS: Error message introduction for when an old savegame can't be loaded
en: This file has the wrong format and can’t be loaded. Maybe it was created with an older version of Widelands.
sl: Datoteka je v napačnem zapisu in ne more biti naložena. Morda je bila ustvarjena s starejšo različico Widelands.

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute
en: Today, %1%:%2%
sl: Danes, %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute. This is part of a list.
en: saved today at %1%:%2%
sl: shranjeno danes ob %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute
en: Yesterday, %1%:%2%
sl: Včeraj, %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute. This is part of a list.
en: saved yesterday at %1%:%2%
sl: shranjeno včeraj ob %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: month day, year
en: %1% %2%, %3%
sl: %2%. %1%. %3%

note: * TRANSLATORS: %1% is a map's name.
en: Autosave: %1%
sl: Samodejno shranjeno: %1%

note: * TRANSLATORS: %1% is a number, %2% a map's name.
en: Autosave %1%: %2%
sl: Samodejno shranjeno %1%: %2%

note: * TRANSLATORS: "Single Player" entry in the Game Mode table column. * TRANSLATORS: "Keep this to 6 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain the abbreviation. * TRANSLATORS: Make sure that this translation is consistent with the tooltip.
en: SP
sl: EN

note: * TRANSLATORS: "Multiplayer Host" entry in the Game Mode table column. * TRANSLATORS: "Keep this to 2 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain the abbreviation. * TRANSLATORS: Make sure that this translation is consistent with the tooltip. * TRANSLATORS: %1% is the number of players
en: H (%1%)
sl: G (%1%)

note: * TRANSLATORS: "Multiplayer" entry in the Game Mode table column. * TRANSLATORS: "Keep this to 2 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain the abbreviation. * TRANSLATORS: Make sure that this translation is consistent with the tooltip. * TRANSLATORS: %1% is the number of players
en: MP (%1%)
sl: VČ (%1%)

en: Incompatible: %s
sl: Nezdružljivo: %s

en: Save Date
sl: Datum shranjevanja

en: The date this game was saved
sl: Datum, ko je bila igra shranjena

en: The filename that the game was saved under followed by the map’s name, or the map’s name followed by the last objective achieved.
sl: Ime datoteke, v katerega je bila igra shranjena z imenom zemljevida in z zadnjim doseženim ciljem.

note: * TRANSLATORS: Tooltip header for the "Mode" column when choosing a game/replay to load.
en: Game Mode
sl: Način igre

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: SP = Single Player
sl: EN = en igralec

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: MP = Multiplayer
sl: VČ = več igralcev

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: H = Multiplayer (Host)
sl: G = več igralcev (gostitelj)

en: Numbers are the number of players.
sl: Številke predstavljajo število igralcev.

note: * TRANSLATORS: Game Mode table column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Keep this to 5 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain if you need to use an abbreviation.
en: Mode
sl: Način

en: Filename: Map name (start of replay)
sl: Ime datoteke: Ime zemljevida (začetek posnetka)

en: Map name (start of replay)
sl: Ime zamljevida (začetek posnetka)

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Watch the selected ship
sl: Opazuj izbrano ladjo

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Open the selected ship’s window
sl: Odpri okno izbrane ladje

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Go to the selected ship and open its window
sl: Pojdi do izbrane ladje in odpri njeno okno

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Center the map on the selected ship
sl: Sredina pogleda na izbrano ladjo

[ctx: ship]
en: Name
sl: Ime

[ctx: ship]
en: Status
sl: Stanje

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show all ships
sl: Pokaži vse ladje

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show empty ships
sl: Prikaži prazne ladje

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show ships shipping wares and workers
sl: Pokaži ladje, ki dostavljajo blago in delavce

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show waiting expeditions
sl: Pokaži čakajoče odprave

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show scouting expeditions
sl: Pokaži izvidniške odprave

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show expeditions that have found a port space or are founding a colony
sl: Pokaži odprave, ki so našle prostor v pristanišču ali ustanavljajo kolonijo

en: Scout towards the north west
sl: Razišči severo-zahod

en: Explore the island’s coast clockwise
sl: Raziskuj obalo v smeri urinega kazalca

en: Scout towards the north east
sl: Razišči severo-vzhod

en: Scout towards the west
sl: Razišči zahod

en: Construct a port at the current location
sl: Zgradi pristanišče na trenutni lokaciji

en: Scout towards the east
sl: Razišči vzhod

en: Scout towards the south west
sl: Razišči jugo-zahod

en: Explore the island’s coast counter clockwise
sl: Razišči obalo v nasprotni smeri urinega kazalca

en: Scout towards the south east
sl: Razišči jugo-vzhod

en: Sink the ship
sl: Potopi ladjo

en: Cancel the Expedition
sl: Prekliči odpravo

en: Go to destination
sl: Pojdi na cilj

en: Go to ship
sl: Pojdi na ladjo

note: * TRANSLATORS: Window label when an expedition can't be canceled
en: Cancel Expedition
sl: Prekliči odpravo

en: This expedition can’t be canceled, because the ship has no port to return to.
sl: Odprave ne morete preklicati, ker ladja nima pristanišča, v katerega bi se lahko vrnila.

en: Health: %u
sl: Zdravje: %u

en: Attack: %u
sl: Napad: %u

en: Defense: %u
sl: Obramba: %u

en: Evade: %u
sl: Izogibanje: %u

en: Overview
sl: Pregled

en: By Attribute
sl: Po atributu

en: ×%u
sl: x%u

en: Capacity
sl: Zmogljivost

en: Click soldier to send away
sl: Kliknite vojaka, da ga odslovite

note: * TRANSLATORS: Tooltip for volume slider in sound options
en: Changes the volume. Click to hear a sample.
sl: Spremeni jakost zvoka. Kliknite za vzorec.

[ctx: sound_options]
en: Music
sl: Glasba

[ctx: sound_options]
en: Chat Messages
sl: Sporočila klepeta

[ctx: sound_options]
en: Game Messages
sl: Sporočila igre

[ctx: sound_options]
en: User Interface
sl: Uporabniški vmesnik

[ctx: sound_options]
en: Ambient Sounds
sl: Okoliški zvoki

en: Sound is disabled either due to a problem with the sound driver, or because it was switched off at the command line.
sl: Zvok je izklopljen zaradi težave z gonilnikom za zvok ali nastavitve v ukazni vrstici.

en: Wares (total)
sl: Blago (skupno)

en: Workers (total)
sl: Delavci (skupno)

en: Wares in warehouses
sl: Blago v skladiščih

en: Workers in warehouses
sl: Delavci v skladiščih

note: * TRANSLATORS: Label for the list of suggested teams when choosing a map
en: Suggested Teams
sl: Predlagane ekipe

en: Soldiers in training
sl: Vojaki na urjenju

en: Production
sl: Proizvodnja

en: Consumption
sl: Poraba

en: Economy health
sl: Zdravje gospodarstva

en: Wares waiting to be shipped
sl: Blago, ki čaka na odpremo

en: Workers waiting to embark
sl: Delavec, ki čaka na vkrcanje

en: Expedition
sl: Odprava

note: * TRANSLATORS: This is a large number with a suffix (e.g. 50k = 50,000). * TRANSLATORS: Space is limited, use only 1 letter for the suffix and no whitespace.
en: %1%k
sl: %1% k

note: * TRANSLATORS: This is a large number with a suffix (e.g. 5M = 5,000,000). * TRANSLATORS: Space is limited, use only 1 letter for the suffix and no whitespace.
en: %1%M
sl: %1% M

note: * TRANSLATORS: This is a large number with a suffix (e.g. 5G = 5,000,000,000). * TRANSLATORS: Space is limited, use only 1 letter for the suffix and no whitespace.
en: %1%G
sl: %1% G

en: Follow
sl: Sledi

en: Center the main view on this
sl: Sredina pogleda
