Widelands - en to fy translation catalogue (15 entries)

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Undo
fy: Werom sette

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Redo
fy: Opnij dwaan

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Load map
fy: Kaart lade

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Save map
fy: Kaart opslaan

en: Tools
fy: Ark

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Change tool size
fy: Arkformaat oanpasse

[ctx: hotkey]
note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Click
fy: Klik

[ctx: hotkey]
note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Shift + Click
fy: Shift+klik

[ctx: hotkey]
note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Ctrl + Click
fy: Ctrl+klik

en: General
fy: Algemien

en: Introduction
fy: Yntroduksje

en: Tips
fy: Oanwizings

en: Terrains
fy: Terrein

en: Trees
fy: Beammen

en: Resources
fy: Grûnstoffen
