Widelands - en to pt_BR translation catalogue (10 entries)

en: Controls
pt_BR: Controles

en: Keyboard Shortcuts
pt_BR: Atalhos do teclado

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Help
pt_BR: Ajuda

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Undo
pt_BR: Desfazer

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Redo
pt_BR: Refazer

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Load map
pt_BR: Carregar mapa

note: TRANSLATORS: This is an access key combination. Localize, but do not change the key.
en: Save map
pt_BR: Salvar mapa

en: Tools
pt_BR: Ferramentas

en: Trees
pt_BR: Árvores

en: Resources
pt_BR: Recursos
