Widelands - en to eu translation catalogue (67 entries)

en: Artifacts
eu: Artefaktuak

en: Search for ancient artifacts. Once all of them are found, the team who owns most of them will win the game.
eu: Aintzinako artefaktuen bilaketa. Denak topatutakoan, artefaktu gehien dituen taldeak irabaziko du jokoa.

en: Artifacts owned
eu: Eskuratutako artefaktuak

en: No Artifacts
eu: Ez dago artefakturik

en: There are no artifacts on this map. This should not happen. Please file a bug report on %s and specify your Widelands version and the map you tried to load.
eu: Ez dago artefakturik mapa honetan. Hori ez litzateke gertatu beharko. Mesedez gorde errore txosten bat %s-n eta zehaztu zure Widelands bertsioa eta kargatzen saiatu zaren mapa.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible. You can also translate this as "New artifact"
en: Artifact Found
eu: Artefaktua topatua

en: Your team found a new artifact.
eu: Zure taldeak artefaktu berri bat topatu du.

en: You found a new artifact.
eu: Artefaktu berri bat topatu duzu.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Lost
eu: Artefaktua galduta

en: One of your team’s artifacts was stolen by an enemy.
eu: Zure taldeko artefaktu bat etsaiak lapurtua izan da.

en: One of your artifacts was stolen by an enemy.
eu: Zure artefaktu bat etsai batek ostu dizu.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Conquered
eu: Artefaktua eskuratua

en: Your team stole an artifact from an enemy.
eu: Zure taldeak etsai baten artefaktu bat lapurtu du.

en: You stole an artifact from an enemy.
eu: Artefaktu bat ostu diozu etsai bati.

en: Overview:
eu: Gainbegirada:

en: %i artifact | %i artifacts
eu[0]: %i artefaktu
eu[1]: %i artefaktu

note: TRANSLATORS: e.g. Team 1 owns 5 artifacts.
en: %1$s owns %2$s.
eu: %1$s-k %2$s ditu.

note: TRANSLATORS: %1$i is the team's number; %2$s is a list of team members (e.g. "Steve, Robert, David"), %3$s is something like "x artifact(s)"
en: Team %1$i (%2$s) owns %3$s.
eu: %1$i taldeak (%2$s) %3$s ditu.

en: Collectors
eu: Bildumagileak

en: You get points for precious wares in your warehouses. The player with the highest number of wares at the end of 4 hours wins the game.
eu: Puntuak lortzen dituzu zure biltegietako objetu bitxiengatik. 4 ordutan objetu gehien eskuratzen dituen jokalariak irabaziko du jokoa.

en: Points
eu: Puntuak

en: Status for %s
eu: %s-ren egoera

en: Total: %i point | Total: %i points
eu[0]: Guztira: %i puntu
eu[1]: Guztira: %i puntu

en: Status for Team %d
eu: %d Taldearen egoera

en: Team Total: %i point | Team Total: %i points
eu[0]: Taldea guztira: %i puntu
eu[1]: Taldea guztira: %i puntu

en: Autocrat
eu: Autokrata

en: The tribe or team that can defeat all others wins the game! This means the opponents do not have any headquarters, ports or warehouses left.
eu: Beste guztiak menperatzen dituen tribu edo taldeak irabazten du!
    Honek esan nahi du etsaiek ez dituztela ez kuartel nagusirik, ezta portu edo biltegirik.

en: Endless Game
eu: Bukaera gabeko jokoa

en: This is an endless game without rules.
eu: Hau araurik gabeko bukaera gabeko joko bat da.

en: Endless Game (no fog)
eu: Bukaera gabeko jokoa (lainorik gabe)

en: This is an endless game without rules. Fog of war is disabled.
eu: Hau araurik gabeko bukaera gabeko joko bat da. Gerrako lainoa ezgaitua dago.

en: HQ Hunter
eu: Kuartel Nagusi Ehiza

en: The tribe or team that can find and destroy all other headquarters wins the game! Does not work with starting conditions without headquarters.
eu: Beste guztien kuartel nagusiak topatu eta txikitzen dituen tribu edo taldeak irabazten du! Ez du funtzionatzen hasierako baldintzetan kuartel nagusirik ez badago.

en: Team %i
eu: Taldea %i

en: %1$s has %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
eu: %1$s-k lurraren %2$3.0f%% dauka (%4$i-tik %3$i).

en: %1$s had %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
eu: %1$s-k lurraren %2$3.0f%% eduki du (%4$i-tik %3$i).

note: TRANSLATORS: subtext of the territorial statistics hook. Keep it short and consistent with the translation of the Win condition.
en: Territory percentage
eu: Lurraldearen ehunekoa

en: You own more than half of the map’s area.
eu: Maparen azaleraren gehiengoaren jabe zara.

en: Keep it for %i more minute to win the game. | Keep it for %i more minutes to win the game.
eu[0]: Mantendu beste minutu %i gehiago jokoa irabazteko.
eu[1]: Mantendu beste %i minutu gehiago jokoa irabazteko.

en: %s owns more than half of the map’s area.
eu: %s maparen azaleraren gehiengoaren jabe da.

en: You’ve still got %i minute to prevent a victory. | You’ve still got %i minutes to prevent a victory.
eu[0]: Oraindik minutu %i duzu etsaiaren garaipena ekiditeko.
eu[1]: Oraindik %i minutu dituzu etsaiaren garaipena ekiditeko.

en: Territorial Lord
eu: Lurraldearen Jaun ta Jabe

en: Each player or team tries to obtain more than half of the map’s area. The winner will be the player or the team that is able to keep that area for at least 20 minutes. If the peaceful mode is selected, the game ends if one player has more land than any other player could gain.
eu: Jokalari edo talde bakoitza maparen azaleraren gehiengoa eskuratzen saiatuko da. Azaleraren gehiengoa gutxienez 20 minutuz mantentzeko gai dena izango da irabazlea. Modu baketsua aukeratua egon ezkero, jokoa bukatzen da jokalari batek beste inork eskura lezakeena baino azalera gehiago badauka.

en: Currently no faction owns more than half of the map’s area.
eu: Momentu honetan ez dago talderik maparen erdia baino gehiago bereganatu duenik.

en: Territorial Time
eu: Lurraldearen Jabe Denborapean

en: Each player or team tries to obtain more than half of the map’s area. The winner will be the player or the team that is able to keep that area for at least 20 minutes, or the one with the most territory after 4 hours, whichever comes first. If the peaceful mode is selected, the game ends if one player has more land than any other player could gain.
eu: Jokalari edo talde bakoitza maparen azaleraren gehiengoa eskuratzen saiatuko da. Azaleraren gehiengoa gutxienez 20 minutuz mantentzeko gai dena ala 4 orduren ostean lurralde gehien duena izango da irabazlea. Modu baketsua aukeratua egon ezkero, jokoa bukatzen da jokalari batek beste inork eskura lezakeena baino azalera gehiago badauka.

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 2 hours and 30 minutes.' TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 30 minutes.'
en: %i minute | %i minutes
eu[0]: %i minutu
eu[1]: %i minutu

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 2 hours and 30 minutes.'
en: %1% hour and %2% | %1% hours and %2%
eu[0]: %1% ordu eta %2%
eu[1]: %1% ordu eta %2%

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 2 hours.'
en: %1% hour | %1% hours
eu[0]: %1% ordu
eu[1]: %1% ordu

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in (2 hours and) 30 minutes.'
en: The game will end in %s.
eu: Jokoa %stan amaituko da.

en: Congratulations!
eu: Zorionak!

en: You have won this game!
eu: Jokoa irabazi duzu!

en: You are defeated!
eu: Garaitua izan zara!

en: You lost your last warehouse and are therefore defeated. You may continue as spectator if you want.
eu: Zure azken biltegia galdu duzu, beraz garaitua izan zara. Nahi baduzu ikusle bezala jarraitu dezakezu.

en: You won
eu: Irabazi duzu

en: You are the winner!
eu: Irabazlea zara!

en: You lost
eu: Galdu egin duzu

en: You’ve lost this game!
eu: Joko hau galdu duzu!

en: Status
eu: Egoera

note: TRANSLATORS: This is an overview for all players.
en: Player overview:
eu: Jokalariaren gainbegirada:

en: Wood Gnome
eu: Egurrezko Gnomoa

en: As wood gnome you like big forests, so your task is to have more trees on your territory than any other player. The game will end after 4 hours of playing. The one with the most trees at that point will win the game.
eu: Egurrezko gnomo lez baso handiak maite dituzu, beraz zure betebeharra zure lurraldean beste jokalariek baino zuhaitz gehiago edukitzea da. Jokoa 4 orduren ostean amaituko da. Momentu horretan zuhaitz gehien dituenak irabaziko du.

en: Trees owned
eu: Eskuratutako zuhaitzak

en: %i tree | %i trees
eu[0]: %i zuhaitz
eu[1]: %i zuhaitz

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s has %2$s at the moment.
eu: %1$s-k %2$s du momentu honetan.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s had %2$s.
eu: %1$s-k %2$s izan du.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: The winner is %1$s with %2$s.
eu: Irabazlea %1$s da %2$s-rekin.
