Widelands - en to ms translation catalogue (53 entries)

en: Artifacts
ms: Artifaks

en: Search for ancient artifacts. Once all of them are found, the team who owns most of them will win the game.
ms: Cari artifaks purba. Bilamana ia ditemui, pasukan yang memilikinya akan memenangi permainan.

en: No Artifacts
ms: Tiada Artifaks

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible. You can also translate this as "New artifact"
en: Artifact Found
ms: Artifaks ditemui

en: Your team found a new artifact.
ms: Pasukan anda menemui satu artifaks baharu.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Lost
ms: Artifaks Hilang

en: One of your team’s artifacts was stolen by an enemy.
ms: Salah satu artifaks pasukan anda telah dicuri oleh pihak musuh.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Conquered
ms: Artifaks Ditawan

en: Your team stole an artifact from an enemy.
ms: Pasukan anda berjaya mencuri sebuah artifaks daripada pihak musuh.

en: Overview:
ms: Selayang Pandang:

en: %i artifact | %i artifacts
ms[0]: %i artifaks

note: TRANSLATORS: e.g. Team 1 owns 5 artifacts.
en: %1$s owns %2$s.
ms: %1$s memiliki %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$i is the team's number; %2$s is a list of team members (e.g. "Steve, Robert, David"), %3$s is something like "x artifact(s)"
en: Team %1$i (%2$s) owns %3$s.
ms: Pasukan %1$i (%2$s) memiliki %3$s.

en: Collectors
ms: Pengutip

en: You get points for precious wares in your warehouses. The player with the highest number of wares at the end of 4 hours wins the game.
ms: Anda akan mendapat mata bagi barangan berharga di dalam gudang anda. Pemain dengan jumlah barangan berharga paling banyak selepas 4 jam permainan dikira memenangi permainan.

en: Points
ms: Mata

en: Status for %s
ms: Satus untuk %s

en: Total: %i point | Total: %i points
ms[0]: Jumlah: %i mata

en: Status for Team %d
ms: Status bagi Pasukan %d

en: Team Total: %i point | Team Total: %i points
ms[0]: Jumlah: %i mata

en: Autocrat
ms: Autokrat

en: Endless Game
ms: Permainan Tiada Penamat

en: This is an endless game without rules.
ms: Ini merupakan permainan tiada penamat dan tanpa peraturan.

en: Endless Game (no fog)
ms: Permainan Tanpa Penamat (tiada kabus)

en: This is an endless game without rules. Fog of war is disabled.
ms: Ini merupakan permainan tanpa penamat tanpa peraturan. Kabus perang dilumpuhkan.

en: Team %i
ms: Pasukan %i

en: %1$s has %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
ms: %1$s memiliki %2$3.0f%% keluasan tanah (%3$i dari %4$i).

en: %1$s had %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
ms: %1$s memiliki %2$3.0f%% keluasan tanah (%3$i dari %4$i).

en: You own more than half of the map’s area.
ms: Anda menguasai lebih dari separuh kawasan peta.

en: Keep it for %i more minute to win the game. | Keep it for %i more minutes to win the game.
ms[0]: Kekalkannya lebih dari %i minit lagi untuk memenangi permainan.

en: %s owns more than half of the map’s area.
ms: %s menguasai lebih dari separuh kawasan peta.

en: You’ve still got %i minute to prevent a victory. | You’ve still got %i minutes to prevent a victory.
ms[0]: Anda masih mempunyai %i minit lagi untuk menghalang kemenangan.

en: Territorial Lord
ms: Pemerintah Berwilayah

en: Territorial Time
ms: Masa Wilayah

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 2 hours and 30 minutes.' TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 30 minutes.'
en: %i minute | %i minutes
ms[0]: %i minit

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 2 hours.'
en: %1% hour | %1% hours
ms[0]: %1% jam

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in (2 hours and) 30 minutes.'
en: The game will end in %s.
ms: Permainan akan tamat dalam tempoh %s.

en: Congratulations!
ms: Tahniah!

en: You have won this game!
ms: Anda telah memenangi permainan ini!

en: You are defeated!
ms: Anda telah kalah!

en: You lost your last warehouse and are therefore defeated. You may continue as spectator if you want.
ms: Anda telah kehilangan gudang terakhir anda dan oleh itu diisytiharkan kalah. Anda boleh terus meninjau sebagai penonton jika anda mahu.

en: You won
ms: Anda menang

en: You are the winner!
ms: Anda menang! Yaay

en: You lost
ms: Anda kalah

en: You’ve lost this game!
ms: Anda telah kalah dalam permainan ini!

note: TRANSLATORS: This is an overview for all players.
en: Player overview:
ms: Selayang pandang pemain:

en: Wood Gnome
ms: Hutan Gnome

en: As wood gnome you like big forests, so your task is to have more trees on your territory than any other player. The game will end after 4 hours of playing. The one with the most trees at that point will win the game.
ms: Dalam hutan gnomen anda mahukan hutan yang lebih besar, oleh itu tugas anda mempunyai lebih pokok di dalam wilayah anda berbanding pemain lain. Permainan akan tamat selepas 4 jam permainan bermula. Sesiapa yang memiliki pokok paling banyak pada akhir permainan akan dikira sebagai pemenang.

en: Trees owned
ms: Pokok dimiliki

en: %i tree | %i trees
ms[0]: %i batang pokok

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s has %2$s at the moment.
ms: %1$s memiliki %2$s pada masa ini.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s had %2$s.
ms: %1$s memiliki %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: The winner is %1$s with %2$s.
ms: Pemenang ialah %1$s dengan sebanyak %2$s.
