Widelands - en to pl translation catalogue (67 entries)

en: Artifacts
pl: Artefakty

en: Search for ancient artifacts. Once all of them are found, the team who owns most of them will win the game.
pl: Poszukuj pradawnych artefaktów. Z chwilą znalezienia wszystkich wygrywa drużyna, która zgromadziła ich najwięcej.

en: Artifacts owned
pl: Posiadane artefakty

en: No Artifacts
pl: Brak artefaktów

en: There are no artifacts on this map. This should not happen. Please file a bug report on %s and specify your Widelands version and the map you tried to load.
pl: Nie ma żadnych artefaktów na tej mapie. To nie powinno się zdarzyć. Proszę wypełnić raport o błędzie w %s i sprecyzować, którą wersją Widelands i którą mapę próbowałeś załadować.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible. You can also translate this as "New artifact"
en: Artifact Found
pl: Nowy artefakt

en: Your team found a new artifact.
pl: Twoja drużyna znalazła nowy artefakt.

en: You found a new artifact.
pl: Znalazłeś nowy artefakt.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Lost
pl: Utracono artefakt

en: One of your team’s artifacts was stolen by an enemy.
pl: Jeden z artefaktów twojego zespołu został skradziony przez przeciwnika.

en: One of your artifacts was stolen by an enemy.
pl: Jeden z twoich artefaktów został skradziony przez przeciwnika.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Conquered
pl: Zdobyto artefakt

en: Your team stole an artifact from an enemy.
pl: Twoja drużyna wykradła przeciwnikowi artefakt.

en: You stole an artifact from an enemy.
pl: Wykradłeś artefakt przeciwnikowi.

en: Overview:
pl: Podsumowanie:

en: %i artifact | %i artifacts
pl[0]: %i artefakt
pl[1]: %i artefakty
pl[2]: %i artefaktów
pl[3]: %i artefaktów

note: TRANSLATORS: e.g. Team 1 owns 5 artifacts.
en: %1$s owns %2$s.
pl: %1$s posiada %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$i is the team's number; %2$s is a list of team members (e.g. "Steve, Robert, David"), %3$s is something like "x artifact(s)"
en: Team %1$i (%2$s) owns %3$s.
pl: Drużyna %1$i (%2$s) posiada %3$s.

en: Collectors
pl: Zbieracze

en: You get points for precious wares in your warehouses. The player with the highest number of wares at the end of 4 hours wins the game.
pl: Zdobywasz punkty za wartościowe towary w magazynach. Gracz z największą ilością towarów pod koniec 4. godziny gry wygrywa.

en: Points
pl: Punkty

en: Status for %s
pl: Stan dla %s

note: TRANSLATORS: For example: 'gold (3 P) x 4 = 12 P', P meaning 'Points'
en: %1$s (%2$i P) x %3$i = %4$i P
pl: %1$s (%2$i pkt.) x %3$i = %4$i pkt.

en: Total: %i point | Total: %i points
pl[0]: Suma: %i punkt
pl[1]: Suma: %i punkty
pl[2]: Suma: %i punktów
pl[3]: Suma: %i punktów

en: Status for Team %d
pl: Stan drużyny %d

en: Team Total: %i point | Team Total: %i points
pl[0]: Suma drużyny: %i punkt
pl[1]: Suma drużyny: %i punkty
pl[2]: Suma drużyny: %i punktów
pl[3]: Suma drużyny: %i punktów

en: Autocrat
pl: Samowładca

en: The tribe or team that can defeat all others wins the game! This means the opponents do not have any headquarters, ports or warehouses left.
pl: Plemię lub drużyna, która zdoła pokonać innych, wygrywa! Wygrana oznacza, że przeciwnicy nie mają kwatery głównej, portu ani magazynu.

en: Endless Game
pl: Niekończąca się gra

en: This is an endless game without rules.
pl: Niekończąca się gra bez wytycznych.

en: Endless Game (no fog)
pl: Niekończąca się gra (bez mgły)

en: This is an endless game without rules. Fog of war is disabled.
pl: Niekończąca się gra bez wytycznych. Mgła wojny jest wyłączona.

en: HQ Hunter
pl: Myśliwy HQ

en: The tribe or team that can find and destroy all other headquarters wins the game! Does not work with starting conditions without headquarters.
pl: Plemię lub drużyna, która może znaleźć i pokonać wszystkie inne kwatery główne wygrywa grę! To nie działa w warunkach początkowych bez kwater głównych.

en: Team %i
pl: Drużyna %i

en: %1$s has %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
pl: %1$s kontroluje %2$3.0f%% mapy (%3$i z %4$i).

en: %1$s had %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
pl: %1$s kontrolował %2$3.0f%% mapy (%3$i z %4$i).

note: TRANSLATORS: subtext of the territorial statistics hook. Keep it short and consistent with the translation of the Win condition.
en: Territory percentage
pl: Procent terytorium

en: You own more than half of the map’s area.
pl: Kontrolujesz ponad połowę mapy.

en: Keep it for %i more minute to win the game. | Keep it for %i more minutes to win the game.
pl[0]: Zachowaj tę kontrolę przez %i minutę, by wygrać grę.
pl[1]: Zachowaj tę kontrolę przez %i minuty, by wygrać grę.
pl[2]: Zachowaj tę kontrolę przez %i minut, by wygrać grę.
pl[3]: Zachowaj tę kontrolę przez %i minut, by wygrać grę.

en: %s owns more than half of the map’s area.
pl: %s kontroluje ponad połowę mapy.

en: You’ve still got %i minute to prevent a victory. | You’ve still got %i minutes to prevent a victory.
pl[0]: Masz jeszcze %i minutę, aby zapobiec wygranej.
pl[1]: Masz jeszcze %i minuty, aby zapobiec wygranej.
pl[2]: Masz jeszcze %i minut, aby zapobiec wygranej.
pl[3]: Masz jeszcze %i minut, aby zapobiec wygranej.

en: Territorial Lord
pl: Władca Terytorialny

en: Each player or team tries to obtain more than half of the map’s area. The winner will be the player or the team that is able to keep that area for at least 20 minutes. If the peaceful mode is selected, the game ends if one player has more land than any other player could gain.
pl: Każdy gracz lub drużyna ma za zadanie zająć więcej niż połowę mapy. Zwycięża gracz, który utrzyma tak duże terytorium przez co najmniej 20 minut. Jeśli włączony jest tryb pokojowy, gra kończy się, gdy któryś z graczy posiada terytorium większe, niż jest możliwe do zdobycia przez dowolnego innego gracza.

en: Currently no faction owns more than half of the map’s area.
pl: Aktualnie żadna ze stron nie posiada ponad połowy powierzchni mapy.

en: Territorial Time
pl: Czas Terytorium

en: Each player or team tries to obtain more than half of the map’s area. The winner will be the player or the team that is able to keep that area for at least 20 minutes, or the one with the most territory after 4 hours, whichever comes first. If the peaceful mode is selected, the game ends if one player has more land than any other player could gain.
pl: Każdy gracz lub drużyna ma za zadanie zająć więcej niż połowę mapy. Zwycięża gracz, który utrzyma tak duże terytorium przez co najmniej 20 minut lub jeśli nie nastąpi to w przeciągu 4 godzin, gracz posiadający największe terytorium. Jeśli włączony jest tryb pokojowy, gra kończy się, gdy któryś z graczy posiada terytorium większe, niż jest możliwe do zdobycia przez dowolnego innego gracza.

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 2 hours and 30 minutes.' TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 30 minutes.'
en: %i minute | %i minutes
pl[0]: %i minuty
pl[1]: %i minut
pl[2]: %i minut
pl[3]: %i minut

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 2 hours and 30 minutes.'
en: %1% hour and %2% | %1% hours and %2%
pl[0]: %1%godzinę i %2%
pl[1]: %1%godziny i %2%
pl[2]: %1% godzin i %2%
pl[3]: %1% godziny i %2%

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in 2 hours.'
en: %1% hour | %1% hours
pl[0]: %1% godziny
pl[1]: %1% godzin
pl[2]: %1% godzin
pl[3]: %1% godzin

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in (2 hours and) 30 minutes.'
en: The game will end in %s.
pl: Gra zakończy się w ciągu %s.

en: Congratulations!
pl: Gratulacje!

en: You have won this game!
pl: Zwycięstwo!

en: You are defeated!
pl: Pokonano cię!

en: You lost your last warehouse and are therefore defeated. You may continue as spectator if you want.
pl: Przegrałeś, gdyż straciłeś swój ostatni magazyn. Jeśli chcesz, możesz kontynuować grę jako obserwator.

en: You won
pl: Wygrałeś

en: You are the winner!
pl: Wygrałeś!

en: You lost
pl: Przegrałeś

en: You’ve lost this game!
pl: Przegrałeś grę!

note: TRANSLATORS: This is an overview for all players.
en: Player overview:
pl: Informacje o graczu:

en: Wood Gnome
pl: Leśny Gnom

en: As wood gnome you like big forests, so your task is to have more trees on your territory than any other player. The game will end after 4 hours of playing. The one with the most trees at that point will win the game.
pl: Jako leśny gnom uwielbiasz bezkresne lasy, więc twoim zadaniem, jest posiadać więcej drzew na swoim terytorium, niż pozostali gracze. Gra kończy się po 4 godzinach. Gracz posiadający najwięcej drzew w momencie zakończenia gry wygrywa.

en: Trees owned
pl: Posiadane drzewa

en: %i tree | %i trees
pl[0]: %i drzewo
pl[1]: %i drzewa
pl[2]: %i drzew
pl[3]: %i drzew

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s has %2$s at the moment.
pl: %1$s ma obecnie %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s had %2$s.
pl: %1$s miał %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: The winner is %1$s with %2$s.
pl: Zwycięża %1$s posiadający %2$s.
