Widelands - en to gd translation catalogue (60 entries)

en: Artifacts
gd: Buill-ealain

en: Search for ancient artifacts. Once all of them are found, the team who owns most of them will win the game.
gd: Lorg buill-ealain àrsaidh. Nuair a bhios iad uile air an lorg, buannaichidh an sgioba aig a bheil barrachd dhiubh na aig càch.

en: Artifacts owned
gd: Sealbh bhall-ealain

en: No Artifacts
gd: Dìth bhall-ealain

en: There are no artifacts on this map. This should not happen. Please file a bug report on %s and specify your Widelands version and the map you tried to load.
gd: Chan eil ball-ealain air a’ mhapa seo. Dèan aithris air buga air %s ag innse dè an tionndadh de Widelands a th’ agad is dè am mapa a dh’fheuch thu ri luchdadh.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible. You can also translate this as "New artifact"
en: Artifact Found
gd: Ball-ealain ùr

en: Your team found a new artifact.
gd: Lorg an sgioba agad ball-ealain ùr.

en: You found a new artifact.
gd: Lorg thu ball-ealain ùr.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Lost
gd: Call buill-ealain

en: One of your team’s artifacts was stolen by an enemy.
gd: Chaidh fear dhe na buill-ealain aig an sgioba agad a ghoid le nàmhaid.

en: One of your artifacts was stolen by an enemy.
gd: Chaidh fear dhe na buill-ealain agad a ghoid le nàmhaid.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Conquered
gd: Togail buill-ealain

en: Your team stole an artifact from an enemy.
gd: Bhuinnig an sgioba agad ball-ealain o nàmhaid.

en: You stole an artifact from an enemy.
gd: Bhuinnig thu ball-ealain o nàmhaid.

en: Overview:
gd: Foir-shealladh:

en: %i artifact | %i artifacts
gd[0]: %i bhall-ealain
gd[1]: %i bhall-ealain
gd[2]: %i buill-ealain
gd[3]: %i ball-ealain

note: TRANSLATORS: e.g. Team 1 owns 5 artifacts.
en: %1$s owns %2$s.
gd: Tha %2$s aig %1$s.

note: TRANSLATORS: %1$i is the team's number; %2$s is a list of team members (e.g. "Steve, Robert, David"), %3$s is something like "x artifact(s)"
en: Team %1$i (%2$s) owns %3$s.
gd: Tha %3$s aig sgioba %1$i (%2$s).

en: Collectors
gd: Cruinnichean

en: Points
gd: Puingean

en: Status for %s
gd: An staid airson %s

en: Total: %i point | Total: %i points
gd[0]: Iomlan: %i phuing
gd[1]: Iomlan: %i phuing
gd[2]: Iomlan: %i puingean
gd[3]: Iomlan: %i puing

en: Status for Team %d
gd: An staid airson Sgioba %d

en: Team Total: %i point | Team Total: %i points
gd[0]: Iomlan an sgioba: %i phuing
gd[1]: Iomlan an sgioba: %i phuing
gd[2]: Iomlan an sgioba: %i puingean
gd[3]: Iomlan an sgioba: %i puing

en: Autocrat
gd: Fèin-fhlaitheach

en: The tribe or team that can defeat all others wins the game! This means the opponents do not have any headquarters, ports or warehouses left.
gd: Buannaichidh an treubh no sgioba a chuireas ruaig air càch! Tachraidh sin nuair nach bi phrìomh-àras, port no taigh-stòrais air fhàgail dha na co-fharpaisich.

en: Endless Game
gd: Gun chrìch

en: This is an endless game without rules.
gd: Seo geama gun chrìch is gun riaghailtean.

en: HQ Hunter
gd: Seal prìomh-àrais

en: The tribe or team that can find and destroy all other headquarters wins the game! Does not work with starting conditions without headquarters.
gd: Buannaichidh an treubh no sgioba a lorgas ’s a mhilleas gach prìomh-àras chàich an geama! Chan obraich seo le cumha tòiseachaidh gun phrìomh-àras.

en: Team %i
gd: Sgioba %i

en: %1$s has %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
gd: Tha %2$3.0f%% dhen tìr aig %1$s (%3$i de %4$i).

en: %1$s had %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
gd: Bha %2$3.0f%% dhen tìr aig %1$s (%3$i de %4$i).

note: TRANSLATORS: subtext of the territorial statistics hook. Keep it short and consistent with the translation of the Win condition.
en: Territory percentage
gd: Ceudad an ranntair

en: You own more than half of the map’s area.
gd: Tha barrachd air an dàrna leth de roinn a’ mhapa agad.

en: Keep it for %i more minute to win the game. | Keep it for %i more minutes to win the game.
gd[0]: Cùm e fad %i mhionaid a bharrachd gus an geama a bhuannachd.
gd[1]: Cùm e fad %i mhionaid a bharrachd gus an geama a bhuannachd.
gd[2]: Cùm e fad %i mhionaid a bharrachd gus an geama a bhuannachd.
gd[3]: Cùm e fad %i mhionaid a bharrachd gus an geama a bhuannachd.

en: %s owns more than half of the map’s area.
gd: Tha barrachd air an dàrna leth de roinn a’ mhapa aig %s.

en: You’ve still got %i minute to prevent a victory. | You’ve still got %i minutes to prevent a victory.
gd[0]: Tha %i mhionaid agad fhathast gus casg a chur air a bhuaidh.
gd[1]: Tha %i mhionaid agad fhathast gus casg a chur air a bhuaidh.
gd[2]: Tha %i mionaidean agad fhathast gus casg a chur air a bhuaidh.
gd[3]: Tha %i mionaid agad fhathast gus casg a chur air a bhuaidh.

en: Territorial Lord
gd: Tighearna dùthcha

en: Each player or team tries to obtain more than half of the map’s area. The winner will be the player or the team that is able to keep that area for at least 20 minutes. If the peaceful mode is selected, the game ends if one player has more land than any other player could gain.
gd: Feuchaidh gach cluicheadair no sgioba barrachd air an dàrna leth dhe roinn a’ mhapa a cheannsachadh. Buannaichidh an cluicheadair no sgioba a chumas an roinn seo fad co-dhiù 20 mionaid. Ma thaghas tu am modh sìtheil, thig an geama gu crìoch nuair a bhios ranntair an dàrna cluicheadair nas motha na an ranntair a b’ urrainn dhan chluicheadair eile a bhuannachd.

en: Currently no faction owns more than half of the map’s area.
gd: Chan eil barrachd air an dàrna leth de roinn a’ mhapa aig buidheann sam bith.

en: Territorial Time
gd: Dùthaich ri àm

en: %1% hour | %1% hours
gd[0]: %1% uair
gd[1]: %1% uair
gd[2]: %1% uairean
gd[3]: %1% uair

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in (2 hours and) 30 minutes.'
en: The game will end in %s.
gd: Thig an geama gu crìch an ceann %s.

en: Congratulations!
gd: Meal do naidheachd!

en: You have won this game!
gd: Bhuannaich thu an geama seo!

en: You are defeated!
gd: Ruaig ort!

en: You lost your last warehouse and are therefore defeated. You may continue as spectator if you want.
gd: Chaill thu an taigh-stòrais mu dheireadh agad is chaidh ruaig a chur ort mar sin. Faodaidh tu leantainn air adhart ’nad amharc ma thogras tu.

en: You won
gd: Bhuannaich thu

en: You are the winner!
gd: Bhuannaich thu!

en: You lost
gd: Chaill thu

en: You’ve lost this game!
gd: Chaill thu an geama seo!

en: Status
gd: Staid

note: TRANSLATORS: This is an overview for all players.
en: Player overview:
gd: Foir-shealladh nan cluicheadair:

en: Wood Gnome
gd: Gille-dubh

en: Trees owned
gd: Na craobhan a th’ agad

en: %i tree | %i trees
gd[0]: %i chraobh
gd[1]: %i chraobh
gd[2]: %i craobhan
gd[3]: %i craobh

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s has %2$s at the moment.
gd: Tha %2$s aig %1$s an-dràsta.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s had %2$s.
gd: Bha %2$s aig %1$s.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: The winner is %1$s with %2$s.
gd: Bhuannaich %1$s is %2$s aige.
