Widelands - en to sk translation catalogue (70 entries)

en: Artifacts
sk: Artefakty

en: Search for ancient artifacts. Once all of them are found, the team who owns most of them will win the game.
sk: Hľadajte starodávne artefakty. Po nájdení všetkých vyhrá tím, ktorý ich vlastní najviac.

en: Artifacts owned
sk: Vlastnené artefakty

en: No Artifacts
sk: Chýbajú artefakty

en: There are no artifacts on this map. This should not happen. Please file a bug report on %s and specify your Widelands version and the map you tried to load.
sk: Táto mapa neobsahuje žiadne artefakty. Takáto situácia by nemala nastať. Prosím, vyplňte hlásenie o chybe na stránke %s a udajte, ktorú verziu hry Widelands ste používali a ktorú mapu ste sa pokúšali načítať.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible. You can also translate this as "New artifact"
en: Artifact Found
sk: Artefakt nájdený

en: Your team found a new artifact.
sk: Váš tím objavil nový artefakt.

en: You found a new artifact.
sk: Objavili ste nový artefakt.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Lost
sk: Strata artefaktu

en: One of your team’s artifacts was stolen by an enemy.
sk: Nepriateľ ukradol niektorý z artefaktov patriacich vášmu tímu.

en: One of your artifacts was stolen by an enemy.
sk: Nepriateľ ukradol niektorý z vašich artefaktov.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Conquered
sk: Dobytie artefaktu

en: Your team stole an artifact from an enemy.
sk: Váš tím ukradol nepriateľský artefakt.

en: You stole an artifact from an enemy.
sk: Ukradli ste nepriateľský artefakt.

en: Overview:
sk: Prehľad:

en: %i artifact | %i artifacts
sk[0]: %i artefakt
sk[1]: %i artefakty
sk[2]: %i artefaktov
sk[3]: %i artefaktov

note: TRANSLATORS: e.g. Team 1 owns 5 artifacts.
en: %1$s owns %2$s.
sk: %1$s vlastní %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$i is the team's number; %2$s is a list of team members (e.g. "Steve, Robert, David"), %3$s is something like "x artifact(s)"
en: Team %1$i (%2$s) owns %3$s.
sk: Tím %1$i (%2$s) vlastní %3$s.

en: Collectors
sk: Zberatelia

en: You get points for precious wares in your warehouses. The player with the highest score after %s wins the game.
sk: Dostávate body za cenné výrobky vo svojich skladoch. Hráč s najväčším počtom výrobkov po %s vyhráva hru.

note: TRANSLATORS: Will be inserted into "The player with the highest score after %s wins the game." TRANSLATORS: Will be inserted into "The winner will be the player […] with the most territory after %s" TRANSLATORS: Will be inserted into "The game will end after %s."
en: the configured time limit
sk: nastavenom časovom limite

en: Points
sk: Body

en: Status for %s
sk: Stav hráča %s

note: TRANSLATORS: For example: 'gold (3 P) x 4 = 12 P', P meaning 'Points'
en: %1$s (%2$i P) x %3$i = %4$i P
sk: %1$s (%2$i b) x %3$i = %4$i b

en: Total: %i point | Total: %i points
sk[0]: Spolu: %i bod
sk[1]: Spolu: %i body
sk[2]: Spolu: %i bodov
sk[3]: Spolu: %i bodov

en: Status for Team %d
sk: Stav tímu %d

en: Team Total: %i point | Team Total: %i points
sk[0]: Tímový súčet: %i bod
sk[1]: Tímový súčet: %i body
sk[2]: Tímový súčet: %i bodov
sk[3]: Tímový súčet: %i bodov

en: Autocrat
sk: Samovládca

en: The tribe or team that can defeat all others wins the game! This means the opponents do not have any headquarters, ports or warehouses left.
sk: Kmeň alebo tím, ktorý porazí ostatných, vyhráva hru! To znamená, že protivníkom neostanú ústredia, prístavy ani sklady.

en: Endless Game
sk: Nekonečná hra

en: This is an endless game without rules.
sk: Toto je nekonečná hra bez pravidiel.

en: HQ Hunter
sk: Lovec ústredí

en: The tribe or team that can find and destroy all other headquarters wins the game! Does not work with starting conditions without headquarters.
sk: Kmeň alebo tím, ktorý nájde a zničí všetky ostatné ústredia, vyhráva hru! Nedá sa použiť pri počiatočných podmienkach bez ústredia.

en: Team %i
sk: Tím %i

en: %1$s has %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
sk: %1$s vlastní %2$3.0f %% územia (%3$i z %4$i).

en: %1$s had %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
sk: %1$s vlastnil %2$3.0f %% územia (%3$i z %4$i).

note: TRANSLATORS: subtext of the territorial statistics hook. Keep it short and consistent with the translation of the Win condition.
en: Territory percentage
sk: Percento teritória

en: You own more than half of the map’s area.
sk: Vlastníte viac ako polovicu územia mapy.

en: Keep it for %i more minute to win the game. | Keep it for %i more minutes to win the game.
sk[0]: Ak si ho udržíte ešte %i minútu, vyhráte hru.
sk[1]: Ak si ho udržíte ďalšie %i minúty, vyhráte hru.
sk[2]: Ak si ho udržíte ďalších %i minút, vyhráte hru.
sk[3]: Ak si ho udržíte ďalších %i minút, vyhráte hru.

en: %s owns more than half of the map’s area.
sk: %s vlastní viac ako polovicu územia mapy.

en: You’ve still got %i minute to prevent a victory. | You’ve still got %i minutes to prevent a victory.
sk[0]: Stále máte %i minútu na to, aby ste zabránili víťazstvu.
sk[1]: Stále máte %i minúty na to, aby ste zabránili víťazstvu.
sk[2]: Stále máte %i minút na to, aby ste zabránili víťazstvu.
sk[3]: Stále máte %i minút na to, aby ste zabránili víťazstvu.

en: Territorial Lord
sk: Vládca území

en: Each player or team tries to obtain more than half of the map’s area. The winner will be the player or the team that is able to keep that area for at least 20 minutes. If the peaceful mode is selected, the game ends if one player has more land than any other player could gain.
sk: Každý hráč alebo tím sa snaží získať viac ako polovicu územia na mape. Vyhrá ten hráč alebo tím, ktorý dokáže obrániť túto oblasť po dobu aspoň 20 minút. Ak bol zvolený mier, hra skončí, ak jeden z hráčov má viac územia akoby akýkoľvek iný hráč dokázal získať.

en: Currently no faction owns more than half of the map’s area.
sk: Aktuálne žiadna frakcia nevlastní viac ako polovicu územia mapy.

en: Territorial Time
sk: Územný čas

en: Each player or team tries to obtain more than half of the map’s area. The winner will be the player or the team that is able to keep that area for at least 20 minutes, or the one with the most territory after %s, whichever comes first. If the peaceful mode is selected, the game ends if one player has more land than any other player could gain.
sk: Každý hráč alebo tím sa snaží získať viac ako polovicu územia na mape. Vyhrá ten hráč alebo tím, ktorý dokáže obrániť túto oblasť po dobu aspoň 20 minút alebo ten, ktorý bude po %s vlastniť najviac územia, čokoľvek sa stane skôr. Ak bol zvolený mier, hra skončí, ak jeden z hráčov má viac územia akoby akýkoľvek iný hráč dokázal získať.

en: %1% day | %1% days
sk[0]: %1% dni
sk[1]: %1% dňoch
sk[2]: %1% dňoch
sk[3]: %1% dňoch

en: %1% hour | %1% hours
sk[0]: %1% hodine
sk[1]: %1% hodinách
sk[2]: %1% hodinách
sk[3]: %1% hodinách

en: %1% minute | %1% minutes
sk[0]: %1% minúte
sk[1]: %1% minútach
sk[2]: %1% minútach
sk[3]: %1% minútach

note: TRANSLATORS: 1 day, 12 hours, and 30 minutes
en: %1$s, %2$s, and %3$s
sk: %1$s, %2$s a %3$s

note: TRANSLATORS: "2 hours and 30 minutes" or "2 days and 12 hours" or "2 days and 30 minutes"
en: %1$s and %2$s
sk: %1$s a %2$s

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in (2 hours and) 30 minutes.'
en: The game will end in %s.
sk: Hra skončí po %s.

en: Congratulations!
sk: Blahoželáme!

en: You have won this game!
sk: Vyhrali ste túto hru!

en: You are defeated!
sk: Porazili vás!

en: You lost your last warehouse and are therefore defeated. You may continue as spectator if you want.
sk: Prehrali ste, lebo ste prišli o svoj posledný sklad. Ak chcete, môžete pokračovať ako divák.

en: You won
sk: Vyhrali ste

en: You are the winner!
sk: Vyhrali ste!

en: You lost
sk: Prehrali ste

en: You’ve lost this game!
sk: Prehrali ste túto hru!

en: Status
sk: Stav

note: TRANSLATORS: This is an overview for all players.
en: Player overview:
sk: Prehľad hráčov:

en: Wood Gnome
sk: Lesný škriatok

en: As wood gnome you like big forests, so your task is to have more trees on your territory than any other player. The game will end after %s. The one with the most trees at that point will win the game.
sk: Ako lesný škriatok obľubujete veľké lesy, takže vašou úlohou je dosiahnuť, aby ste mali na svojom území viac stromov ako ostatní hráči. Hra skončí po %s. Hráč s najväčším počtom stromov vyhráva hru.

en: Trees owned
sk: Stromy vo vlastníctve

en: %i tree | %i trees
sk[0]: %i strom
sk[1]: %i stromy
sk[2]: %i stromov
sk[3]: %i stromov

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s has %2$s at the moment.
sk: %1$s má momentálne %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s had %2$s.
sk: %1$s mal %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: The winner is %1$s with %2$s.
sk: Víťazom je %1$s s %2$s.

note: TRANSLATORS: %s = x tree(s)
en: The winners had %s.
sk: Víťaz mal %s.
