Wike - en to ca translation catalogue (114 entries)

en: Article not found
ca: No s'ha trobat l'article

en: Can't find any results for requested query
ca: No es poden trobar resultats per a la consulta sol·licitada

en: Can't access Wikipedia
ca: No es pot accedir a la Wikipedia

en: Check your Internet connection and try again
ca: Comprova la connexió a Internet i torna-ho a provar

en: Clear Bookmarks List?
ca: Vols netejar la llista d'adreces d'interès?

en: All bookmarks in the list will be removed permanently.
ca: Tots les adreces d'interès de la llista s'eliminaran permanentment.

en: Clear List
ca: Neteja la llista

en: Search Suggestions
ca: Suggeriments de cerca

en: Add Bookmark
ca: Afegeix com a adreça d'interès

[ctx: shortcut window]
en: Table of contents
ca: Taula de continguts

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ca: Preferències

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Search articles
ca: Cerca articles

[ctx: shortcut window]
en: Previous page
ca: Pàgina anterior

[ctx: shortcut window]
en: Next page
ca: Pàgina següent

[ctx: shortcut window]
en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Warning: all desktop searches will be sent to Wikipedia
ca: Avís: totes les cerques d'escriptori s'enviaran a la Wikipedia

en: Wike will remember the history of visited articles
ca: El Wike recordarà els articles visitats en un historial

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear Personal Data
ca: Neteja les dades personals

en: Cookies and cache data will be deleted
ca: S'eliminaran les galetes i les dades de la memòria cau

en: Try Again
ca: Torna-ho a provar

en: Random Article
ca: Article aleatori

en: Last article
ca: Últim article

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select None
ca: No seleccionis res

[ctx: shortcut window]
en: Main menu
ca: Menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ca: Pestanyes

[ctx: shortcut window]
en: New tab
ca: Pestanya nova

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
ca: Tanca la pestanya actual

[ctx: shortcut window]
en: Next tab
ca: Pestanya següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous tab
ca: Pestanya anterior

en: Open Link in New Tab
ca: Obre l'enllaç en una pestanya nova

en: Add Link to Bookmarks
ca: Afegeix l'enllaç a les adreces d'interès

en: Open Link in Browser
ca: Obre l'enllaç al navegador

en: Copy Link to Clipboard
ca: Copia l'enllaç al porta-retalls

en: Desktop searches are performed in the default language
ca: Les cerques des de l'escriptori es realitzen en l'idioma per defecte

en: You can search in other languages ​​using a prefix. Eg. -es to search in Spanish
ca: Podeu cercar en altres idiomes utilitzant un prefix. Per exemple, -es per cercar en castellà

[ctx: shortcut window]
en: Random article
ca: Article aleatori

en: Pick a Font
ca: Selecciona una font

en: Today
ca: Avui

en: Last 7 days
ca: Els últims 7 dies

en: Last 30 days
ca: Els últims 30 dies

en: Show full history
ca: Mostra l'historial complet

en: Bookmark added:
ca: Adreça d'interès desada:␣

en: Print operation completed
ca: L'operació d'impressió s'ha completat

en: Print operation failed
ca: L'operació d'impressió ha fallat

en: Link copied to clipboard
ca: L'enllaç s'ha copiat

en: Source Code
ca: Codi font

en: Report an Issue
ca: Informa d'un problema

en: Help Translating
ca: Ajuda amb la traducció

en: Contributors
ca: Contribuïdors

note: Where is this shown? It's missing a bit of context to be properly translated
en: Flag Icons
ca: Icones de bandera

en: All content from Wikipedia.org and available under CC BY-SA 3.0 unless otherwise noted.
    
    Wike is an independent development not endorsed by or affiliated with the Wikimedia Foundation.
ca: Tot el contingut del Wikipedia.org està disponible sota una llicència CC BY-SA 3.0, a menys que s'indiqui el contrari.
    
    El Wike està desenvolupat independentment sense cap afiliació amb la fundació Wikimedia.

en: Loading
ca: Carregant

en: Article not Found
ca: Article no trobat

en: Can't Access Wikipedia
ca: No s'ha pogut accedir a la Wikipedia

en: Reading list
ca: Llista de lectura

en: No Contents
ca: Cap contingut

en: There is no table of contents for this page
ca: No hi ha una taula de continguts per aquesta pàgina

en: Pick your Languages
ca: Escolliu els vostres idiomes

en: Filter languages
ca: Filtra els idiomes

[ctx: shortcut window]
en: Sidebar
ca: Barra lateral

[ctx: shortcut window]
en: Languages
ca: Idiomes

[ctx: shortcut window]
en: Search text
ca: Cerca text

[ctx: shortcut window]
en: Print
ca: Imprimeix

[ctx: shortcut window]
en: Copy link to clipboard
ca: Copia l'enllaç al porta-retalls

[ctx: shortcut window]
en: Main page
ca: Pàgina principal

[ctx: shortcut window]
en: History of recent articles
ca: Historial dels articles recents

[ctx: shortcut window]
en: Reload current page
ca: Recarrega la pàgina actual

en: Search Wikipedia
ca: Cerca a la Wikipedia

en: Search Settings
ca: Cerca a la configuració

en: New Bookmarks List
ca: Llista d'adreces d'interès nova

en: List Name
ca: Nom de la llista

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Create List
ca: Crea la llista

en: Rename Bookmarks List
ca: Canvia el nom de la llista d'adreces d'interès

en: Rename List
ca: Canvia el nom de la llista

en: Also delete the list
ca: Borra també la llista

en: Clear History?
ca: Neteja l'historial?

en: Clear History
ca: Neteja l'historial

en: Wikipedia main page
ca: Pàgina principal de la Wikipedia

en: Random article
ca: Article aleatori

en: New Tab
ca: Pestanya nova

en: View
ca: Mostra

en: Sidebar
ca: Barra lateral

note: Is this imperative or does it state that it's text to perform a search?
en: Search text
ca: Text a cercar

en: Start typing to search Wikipedia articles
ca: Comença a escriure per buscar articles de la Wikipedia

en: Main Page
ca: Pàgina principal

en: No Languages
ca: Cap idioma

en: This page is not available in other languages
ca: Aquesta pàgina no està disponible en cap altre idioma

en: Show
ca: Mostra

en: Language Flags
ca: Banderes d'idiomes

en: Link Previews
ca: Previsualització dels enllaços

en: Empty History
ca: Historial buit

en: There are no recent articles in the history
ca: No hi ha articles recents a l'historial

en: No Bookmarks
ca: Cap adreça d'interès

en: Use the Add Bookmark button or press Ctrl+D to add the current article to the list
ca: Utilitzeu el botó d'afegir una adreça d'interès o premeu Ctrl+D per desar l'article actual a la llista

en: Contents
ca: Contigut

en: History
ca: Historial

en: Print
ca: Imprimeix

en: Search Text
ca: Cerca text

en: Open in Browser
ca: Obre al navegador

en: Create New List…
ca: Crea una llista nova…

en: Rename List…
ca: Canvia el nom de la llista…

en: Clear List…
ca: Neteja la llista…

en: It supports more than 300 languages and integrates with desktop searches, providing suggestions that make it easier to find any content. Other features are: bookmarks with multiple lists, article table of contents, history, text searches and much more…
ca: Suporta més de 300 idiomes i s'integra amb les cerques de l'escriptori, proveïnt suggeriments que faciliten trobar qualsevol tipus de contingut. Altres característiques: adreces d'interès en múltiples llistes, taules de continguts dels articles, historial, cerques del text i molt més…

en: Pin Sidebar
ca: Fixa la barra lateral

en: Back
ca: Retrocedeix

en: Forward
ca: Avança

en: Main Menu
ca: Menú principal
