Wike - en to eu translation catalogue (62 entries)

en: Article not found
eu: Artikulua ez da aurkitu

en: Can't find any results for requested query
eu: Ez da emaitzarik aurkitu eskatutako kontsultarako

en: Can't access Wikipedia
eu: Ezin da Wikipedian sartu

en: Check your Internet connection and try again
eu: Egiaztatu zure Interneterako konexioa eta saiatu berriro

en: Clear Bookmarks List?
eu: Faboritoen zerrenda ezabatu?

en: All bookmarks in the list will be removed permanently.
eu: Zerrendako markagailu guztiak etengabe ezabatuko dira.

en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

en: Search Suggestions
eu: Bilaketa-iradokizunak

en: Add Bookmark
eu: Gehitu markagailua

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Table of contents
eu: Edukien aurkibidea

[ctx: shortcut window]
note: Agian hobe litzateke "Doikuntzak" edo "ezarpenak" esatea, "Lehentasunak" esan beharrean
en: Preferences
eu: Ezarpenak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Utzi

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Teklatu-lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Search articles
eu: Bilatu artikuluak

[ctx: shortcut window]
en: Previous page
eu: Aurreko orria

[ctx: shortcut window]
en: Next page
eu: Hurrengo orria

[ctx: shortcut window]
note: Edo "Markatzaileak"
en: Bookmarks
eu: Markagailuak

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
eu: Gehitu markagailu bat

en: Preferences
eu: Lehentasunak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Teklatu-lasterbideak

en: About Wike
eu: Wikeri buruz

en: Behavior
eu: Portaera

en: Keep a List of Recent Articles
eu: Mantendu artikulu berrien zerrenda

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Search and read Wikipedia articles
eu: Wikipediako artikuluak bilatu eta irakurri

note: Don't remove semicolons!
en: Wikipedia;Encyclopedia;
eu: Wikipedia;Entziklopedia;

en: Wike is a Wikipedia reader for the GNOME Desktop. Provides access to all the content of this online encyclopedia in a native application, with a simpler and distraction-free view of articles.
eu: Wike Wikipediako irakurlea da GNOME mahaigainarako. Online entziklopedia honen eduki guztirako sarbidea ematen du aplikazio natibo batean, ikuspegi errazagoarekin eta artikuluen distrakziorik gabe.

en: The history of visited articles will be deleted permanently.
eu: Bisitatutako artikuluen historia etengabe ezabatuko da.

en: Clear Personal Data?
eu: Datu pertsonalak garbitu?

en: Cookies and cache data will be deleted permanently.
eu: Cookieak eta katxearen datuak modu iraunkorrean ezabatuko dira.

en: Clear Data
eu: Garbitu datuak

note: Don't remove %s tag!
en: Search “%s” on Wikipedia
eu: Bilatu “%s” Wikipedian

en: Home Page
eu: Hasierako orria

en: The page that will be displayed when Wike starts
eu: Wike hasten denean erakutsiko den orria

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Allow Live Search on Desktop
eu: Gaimahaian bilaketa zuzenean egiteko aukera eman

en: Warning: all desktop searches will be sent to Wikipedia
eu: Oharra: gaimahaiko bilaketa guztiak Wikipediara bidaliko dira

en: Wike will remember the history of visited articles
eu: Wikek bisitatutako artikuluen historia gogoratuko du

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear Personal Data
eu: Ezabatu datu pertsonalak

en: Cookies and cache data will be deleted
eu: Cookieak eta katxearen datuak ezabatuko dira

en: Try Again
eu: Saiatu berriro

en: Random Article
eu: Ausazko artikulua

en: Last article
eu: Azken artikulua

en: Bookmarks
eu: Markagailuak

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select None
eu: Hautatu bat ere ez

[ctx: shortcut window]
en: Main menu
eu: Menu nagusia

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eu: Erlaitzak

[ctx: shortcut window]
en: New tab
eu: Erlaitz berria

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
eu: Itxi oraingo erlaitza

[ctx: shortcut window]
en: Next tab
eu: Hurrengo erlaitza

[ctx: shortcut window]
en: Previous tab
eu: Aurreko erlaitza

en: Open Link in New Tab
eu: Ireki esteka erlaitz berri batean

en: Add Link to Bookmarks
eu: Gehitu esteka markagailuetara

en: Open Link in Browser
eu: Ireki esteka nabigatzailean

en: Copy Link to Clipboard
eu: Kopiatu paper-zorrorako esteka

en: Desktop searches are performed in the default language
eu: Mahaigaineko bilaketak hizkuntza lehenetsian egiten dira

en: You can search in other languages ​​using a prefix. Eg. -es to search in Spanish
eu: Beste hizkuntza batzuetan bila dezakezu aurrizki bat erabiliz. Adibidez, -es gaztelaniaz bilatzeko

[ctx: shortcut window]
en: Random article
eu: Ausazko artikulua
