Wike - en to fi translation catalogue (134 entries)

en: Article not found
fi: Artikkelia ei löydy

en: Can't find any results for requested query
fi: Hakuehdoilla ei löytynyt tuloksia

en: Can't access Wikipedia
fi: Ei pääsyä Wikipediaan

en: Check your Internet connection and try again
fi: Tarkista internetyhteys ja yritä uudelleen

en: Clear Bookmarks List?
fi: Tyhjennetäänkö kirjanmerkkien luettelo?

en: All bookmarks in the list will be removed permanently.
fi: Kaikki luettelossa olevat kirjanmerkit poistetaan pysyvästi.

en: Clear List
fi: Tyhjennä luettelo

en: Search Suggestions
fi: Hakuehdotukset

en: Add Bookmark
fi: Lisää kirjanmerkki

[ctx: shortcut window]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: shortcut window]
en: Table of contents
fi: Sisällysluettelo

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
fi: Asetukset

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fi: Lopeta

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fi: Pikanäppäimet

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fi: Liikkuminen

[ctx: shortcut window]
en: Search articles
fi: Etsi artikkeleja

[ctx: shortcut window]
en: Previous page
fi: Edellinen sivu

[ctx: shortcut window]
en: Next page
fi: Seuraava sivu

[ctx: shortcut window]
en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
fi: Lisää kirjanmerkki

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Keyboard Shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: About Wike
fi: Tietoja - Wike

en: Behavior
fi: Toiminta

en: Keep a List of Recent Articles
fi: Pidä luetteloa viimeisimmistä artikkeleista

en: Languages
fi: Kielet

en: Search and read Wikipedia articles
fi: Hae ja lue Wikipedia-artikkeleita

note: Don't remove semicolons!
en: Wikipedia;Encyclopedia;
fi: Wikipedia;Encyclopedia;tietosanakirja;

en: Wike is a Wikipedia reader for the GNOME Desktop. Provides access to all the content of this online encyclopedia in a native application, with a simpler and distraction-free view of articles.
fi: Wike on Wikipedian lukuohjelma Gnome-työpöydälle. Sen avulla sinulla on pääsy kaikkeen vapaan tietosanakirjan sisältöön natiivilla sovelluksella, joka tarjoaa selainta yksinkertaisemman ja vähemmän häiriötekijöitä sisältävän näkymän artikkeleihin.

en: The history of visited articles will be deleted permanently.
fi: Avattujen artikkelien historia poistetaan pysyvästi.

en: Clear Personal Data?
fi: Tyhjennetäänkö henkilökohtaiset tiedot?

en: Cookies and cache data will be deleted permanently.
fi: Evästeet ja välimuisti poistetaan pysyvästi.

en: Clear Data
fi: Tyhjennä tiedot

note: Don't remove %s tag!
en: Search “%s” on Wikipedia
fi: Etsi «%s» Wikipediasta

en: Home Page
fi: Kotisivu

en: The page that will be displayed when Wike starts
fi: Wiken käynnistyessä näytettävä sivu

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Allow Live Search on Desktop
fi: Salli reaaliaikainen haku työpöydältä

en: Warning: all desktop searches will be sent to Wikipedia
fi: Varoitus: kaikki työpöytähaut lähetetään Wikipediaan

en: Wike will remember the history of visited articles
fi: Wike muistaa avattujen artikkelien historian

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear Personal Data
fi: Tyhjennä henkilökohtaiset tiedot

en: Cookies and cache data will be deleted
fi: Evästeet ja välimuisti tyhjennetään

en: Try Again
fi: Yritä uudelleen

en: Random Article
fi: Satunnainen artikkeli

en: Last article
fi: Viimeisin artikkeli

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select None
fi: Älä valitse mitään

[ctx: shortcut window]
en: Main menu
fi: Päävalikko

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
fi: Välilehdet

[ctx: shortcut window]
en: New tab
fi: Uusi välilehti

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
fi: Sulje nykyinen välilehti

[ctx: shortcut window]
en: Next tab
fi: Seuraava välilehti

[ctx: shortcut window]
en: Previous tab
fi: Edellinen välilehti

en: Open Link in New Tab
fi: Avaa linkki uudessa välilehdessä

en: Add Link to Bookmarks
fi: Lisää linkki kirjanmerkkeihin

en: Open Link in Browser
fi: Avaa linkki selaimessa

en: Copy Link to Clipboard
fi: Kopioi linkki leikepöydälle

en: Desktop searches are performed in the default language
fi: Työpöytähaut suoritetaan oletuskielellä

en: You can search in other languages ​​using a prefix. Eg. -es to search in Spanish
fi: Voit etsiä muilla kielillä käyttämällä etuliitettä. Esimerkiksi -en etsii englanniksi

[ctx: shortcut window]
en: Random article
fi: Satunnainen artikkeli

en: Pick a Font
fi: Valitse fontti

en: Font
fi: Fontti

en: Today
fi: Tänään

en: Last 7 days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Last 30 days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Show full history
fi: Näytä koko historia

en: Bookmark added:
fi: Kirjanmerkki lisätty:

en: Print operation completed
fi: Tulostus valmistui

en: Print operation failed
fi: Tulostus epäonnistui

en: Link copied to clipboard
fi: Linkki kopioitu leikepöydälle

en: Source Code
fi: Lähdekoodi

en: Report an Issue
fi: Ilmoita ongelmasta

en: Help Translating
fi: Auta kääntämään

en: Contributors
fi: Avustajat

en: Flag Icons
fi: Lippukuvakkeet

en: Loading
fi: Ladataan

en: Article not Found
fi: Artikkelia ei löydy

en: Can't Access Wikipedia
fi: Pääsy Wikipediaan ei onnistu

en: Reading list
fi: Lukulista

en: No Contents
fi: Ei sisältöä

en: There is no table of contents for this page
fi: Tällä sivulla ei ole sisällysluetteloa

en: Pick your Languages
fi: Valitse kielet

en: Filter languages
fi: Suodata kieliä

[ctx: shortcut window]
en: Sidebar
fi: Sivupalkki

[ctx: shortcut window]
en: Languages
fi: Kielet

[ctx: shortcut window]
en: Search text
fi: Etsi tekstiä

[ctx: shortcut window]
en: Print
fi: Tulosta

[ctx: shortcut window]
en: Copy link to clipboard
fi: Kopioi linkki leikepöydälle

[ctx: shortcut window]
en: Main page
fi: Pääsivu

[ctx: shortcut window]
en: History of recent articles
fi: Viimeisimpien artikkelien historia

[ctx: shortcut window]
en: Reload current page
fi: Lataa nykyinen sivu uudelleen

en: Search Wikipedia
fi: Etsi Wikipediasta

en: Search Settings
fi: Hakuasetukset

en: New Bookmarks List
fi: Uusi kirjanmerkkiluettelo

en: List Name
fi: Luettelon nimi

en: Cancel
fi: Peru

en: Create List
fi: Luo luettelo

en: Rename Bookmarks List
fi: Nimeä kirjanmerkkiluettelo uudelleen

en: Rename List
fi: Nimeä luettelo uudelleen

en: Also delete the list
fi: Poista myös luettelo

en: Clear History?
fi: Tyhjennetäänkö historia?

en: Clear History
fi: Tyhjennä historia

en: Wikipedia main page
fi: Wikipedian etusivu

en: Random article
fi: Satunnainen artikkeli

en: New Tab
fi: Uusi välilehti

en: View
fi: Näytä

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Search text
fi: Etsi tekstiä

en: Start typing to search Wikipedia articles
fi: Aloita kirjoittaminen etsiäksesi Wikipedia-artikkeleita

en: Main Page
fi: Etusivu

en: No Languages
fi: Ei kieliä

en: This page is not available in other languages
fi: Tämä sivu ei ole saatavilla muilla kielillä

en: Show
fi: Näytä

en: Language Flags
fi: Kieliliput

en: Link Previews
fi: Linkkin esikatselut

en: Empty History
fi: Tyhjä historia

en: There are no recent articles in the history
fi: Historiassa ei ole artikkeleita

en: No Bookmarks
fi: Ei kirjanmerkkejä

en: Use the Add Bookmark button or press Ctrl+D to add the current article to the list
fi: Käytä Lisää kirjanmerkki -painiketta tai paina Ctrl+D lisätäksesi nykyisen artikkelin luetteloon

en: Contents
fi: Sisältö

en: History
fi: Historia

en: Print
fi: Tulosta

en: Search Text
fi: Etsi tekstiä

en: Open in Browser
fi: Avaa selaimessa

en: Create New List…
fi: Luo uusi luettelo...

en: Rename List…
fi: Nimeä luettelo uudelleen...

en: Clear List…
fi: Tyhjennä luettelo...

en: It supports more than 300 languages and integrates with desktop searches, providing suggestions that make it easier to find any content. Other features are: bookmarks with multiple lists, article table of contents, history, text searches and much more…
fi: Se tukee yli 300:aa kieltä ja integroituu työpöytähakuihin tarjoten ehdotuksia, jotka helpottavat sisällön löytämistä. Muita ominaisuuksia: kirjanmerkit useine luetteloineen, artikkelin sisällysluettelo, historia, tekstihaut ja paljon muuta...

en: Pin Sidebar
fi: Kiinnitä sivupalkki

en: Back
fi: Edellinen

en: Forward
fi: Seuraava

en: Main Menu
fi: Päävalikko
