Wike - en to he translation catalogue (138 entries)

en: Article not found
he: הערך לא נמצא

en: Can't find any results for requested query
he: לא נמצאו תוצאות לשאילתה המבוקשת

en: Can't access Wikipedia
he: לא ניתן לגשת לוויקיפדיה

en: Check your Internet connection and try again
he: נא לבדוק את החיבור שלך לאינטרנט ולנסות שוב

en: Clear Bookmarks List?
he: לפנות את רשימת הסימניות?

en: All bookmarks in the list will be removed permanently.
he: כל הסימניות ברשימה יימחקו לצמיתות.

en: Clear List
he: לפנות את הרשימה

en: Search Suggestions
he: הצעות חיפוש

en: Add Bookmark
he: הוספת סימנייה

[ctx: shortcut window]
en: General
he: כללי

[ctx: shortcut window]
en: Table of contents
he: תוכן עניינים

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
he: העדפות

[ctx: shortcut window]
en: Quit
he: יציאה

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
he: צירופי מקשים

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
he: ניווט

[ctx: shortcut window]
en: Search articles
he: חיפוש ערכים

[ctx: shortcut window]
en: Previous page
he: העמוד הקודם

[ctx: shortcut window]
en: Next page
he: העמוד הבא

[ctx: shortcut window]
en: Bookmarks
he: סימניות

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
he: הוספת סימנייה

en: Preferences
he: העדפות

en: Keyboard Shortcuts
he: צירופי מקשים

en: About Wike
he: על Wike

en: Behavior
he: התנהגות

en: Keep a List of Recent Articles
he: לשמור רשימה של ערכים אחרונים

en: Languages
he: שפות

en: Search and read Wikipedia articles
he: חיפוש וקריאה של ערכים בוויקיפדיה

note: Don't remove semicolons!
en: Wikipedia;Encyclopedia;
he: ויקיפדיה;אנציקלופדיה;

en: Wike is a Wikipedia reader for the GNOME Desktop. Provides access to all the content of this online encyclopedia in a native application, with a simpler and distraction-free view of articles.
he: Wike הוא מציג ויקיפדיה לשולחן העבודה GNOME. מספק גישה לכל התוכן של האנציקלופדיה המקוונת הזאת ביישום מותאם, והצגת ערכים פשוטה ונטולת הסחות דעת.

en: The history of visited articles will be deleted permanently.
he: היסטוריית הערכים בהם ביקרת תימחק לצמיתות.

en: Clear Personal Data?
he: לפנות נתונים אישיים?

en: Cookies and cache data will be deleted permanently.
he: עוגיות ונתוני מטמון יימחקו לצמיתות.

en: Clear Data
he: פינוי נתונים

note: Don't remove %s tag!
en: Search “%s” on Wikipedia
he: חיפוש אחר „%s” בוויקיפדיה

en: Home Page
he: עמוד הבית

en: The page that will be displayed when Wike starts
he: העמוד שיוצג עם פתיחת Wike

en: Privacy
he: פרטיות

en: Allow Live Search on Desktop
he: לאפשר חיפוש חי בשולחן העבודה

en: Warning: all desktop searches will be sent to Wikipedia
he: אזהרה: כל החיפוש משולחן העבודה נשלחים לוויקיפדיה

en: Wike will remember the history of visited articles
he: Wike יזכור את היסטוריית הערכים בהם ביקרת

en: Clear
he: פינוי

en: Cookies and cache data will be deleted
he: העוגיות ונתוני המטמון יימחקו

en: Try Again
he: לנסות שוב

en: Random Article
he: ערך אקראי

en: Last article
he: הערך האחרון

en: Bookmarks
he: סימניות

en: Select All
he: בחירה בהכול

en: Select None
he: בחירה בכלום

[ctx: shortcut window]
en: Main menu
he: תפריט ראשי

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
he: לשוניות

[ctx: shortcut window]
en: New tab
he: לשונית חדשה

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
he: סגירת הלשונית הנוכחית

[ctx: shortcut window]
en: Next tab
he: הלשונית הבאה

[ctx: shortcut window]
en: Previous tab
he: הלשונית הקודמת

en: Open Link in New Tab
he: פתיחת קישור בלשונית חדשה

en: Add Link to Bookmarks
he: הוספת קישור לסימניות

en: Open Link in Browser
he: פתיחת קישור בדפדפן

en: Copy Link to Clipboard
he: העתקת קישור ללוח הגזירים

en: Desktop searches are performed in the default language
he: חיפושים בשולחן העבודה נערכים בשפת ברירת המחדל

en: You can search in other languages ​​using a prefix. Eg. -es to search in Spanish
he: ניתן לחפש בשפות אחרות באמצעות קידומת. למשל: ‎-en כדי לחפש באנגלית

[ctx: shortcut window]
en: Random article
he: ערך אקראי

en: Pick a Font
he: נא לבחור גופן

en: Font
he: גופן

en: Today
he: היום

en: Last 7 days
he: 7 הימים האחרונים

en: Last 30 days
he: 30 הימים האחרונים

en: Show full history
he: הצגת ההיסטוריה המלאה

en: Bookmark added:
he: נוספה סימנייה:

en: Print operation completed
he: פעולת ההדפסה הושלמה

en: Print operation failed
he: פעולת ההדפסה נכשלה

en: Link copied to clipboard
he: הקישור הועתק ללוח הגזירים

en: Source Code
he: קוד מקור

en: Report an Issue
he: דיווח על תקלה

en: Help Translating
he: עזרה בתרגום

en: Contributors
he: תורמים

en: Flag Icons
he: סמלי דגלים

en: All content from Wikipedia.org and available under CC BY-SA 3.0 unless otherwise noted.
    
    Wike is an independent development not endorsed by or affiliated with the Wikimedia Foundation.
he: כל התוכן מ־Wikipedia.org זמין בכפוף לרישיון CC BY-SA 3.0 אלא אם צוין אחרת.
    
    Wike מפותח עצמאית ללא עידוד או זיקה לקרן ויקימדיה.

en: Loading
he: בטעינה

en: Article not Found
he: הערך לא נמצא

en: Can't Access Wikipedia
he: לא ניתן לגשת לוויקיפדיה

en: Reading list
he: רשימת קריאה

en: No Contents
he: אין תוכן

en: There is no table of contents for this page
he: אין מפתח עניינים לדף הזה

en: Pick your Languages
he: נא לבחור את השפות שלך

en: Filter languages
he: סינון שפות

[ctx: shortcut window]
en: Sidebar
he: סרגל צד

[ctx: shortcut window]
en: Languages
he: שפות

[ctx: shortcut window]
en: Search text
he: חיפוש טקסט

[ctx: shortcut window]
en: Print
he: הדפסה

[ctx: shortcut window]
en: Copy link to clipboard
he: העתקת קישור ללוח גזירים

[ctx: shortcut window]
en: Main page
he: עמוד ראשי

[ctx: shortcut window]
en: History of recent articles
he: היסטוריית הדף הנוכחי

[ctx: shortcut window]
en: Reload current page
he: רענון הדף הנוכחי

en: Search Wikipedia
he: חיפוש בוויקיפדיה

en: New Bookmarks List
he: רשימת סימניות חדשה

en: List Name
he: שם הרשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Create List
he: יצירת רשימה

en: Rename Bookmarks List
he: שינוי שם רשימת הסימניות

en: Rename List
he: שינוי שם רשימה

en: Also delete the list
he: גם למחוק את הרשימה

en: Clear History?
he: למחוק את ההיסטוריה?

en: Clear History
he: למחוק את ההיסטוריה

en: Wikipedia main page
he: העמוד הראשי של ויקיפדיה

en: Random article
he: ערך אקראי

en: New Tab
he: לשונית חדשה

en: View
he: תצוגה

en: Sidebar
he: סרגל צד

en: Search text
he: חיפוש טקסט

en: Start typing to search Wikipedia articles
he: הקלדה תתחיל לחפש בערכים של ויקיפדיה

en: Main Page
he: עמוד ראשי

en: No Languages
he: אין שפות

en: This page is not available in other languages
he: הדף הזה לא זמין בשפות נוספות

en: Show
he: הצגה

en: Language Flags
he: דגלי שפות

en: Link Previews
he: תצוגה מקדימה של קישורים

en: Empty History
he: היסטוריה ריקה

en: There are no recent articles in the history
he: אין ערכים אחרונים בהיסטוריה

en: No Bookmarks
he: אין סימניות

en: Use the Add Bookmark button or press Ctrl+D to add the current article to the list
he: שימוש בכפתור הוספת סימנייה או לחיצה על Ctrl+D תוספנה את הערך הנוכחי לרשימה

en: Contents
he: תוכן

en: History
he: היסטוריה

en: Print
he: הדפסה

en: Search Text
he: חיפוש טקסט

en: Open in Browser
he: פתיחה בדפדפן

en: Create New List…
he: יצירת רשימה חדשה…

en: Rename List…
he: שינוי שם רשימה…

en: Clear List…
he: פינוי רשימה…

en: It supports more than 300 languages and integrates with desktop searches, providing suggestions that make it easier to find any content. Other features are: bookmarks with multiple lists, article table of contents, history, text searches and much more…
he: תומך בלמעלה מ־300 שפות ומשתלב בחיפושים משולחן העבודה, מספק הצעות שמקלות על איתור תוכן. יכולות נוספות: בחנות עם מגוון רשימות, תוכן עניינים של ערך, היסטוריה, חיפושי טקסט ועוד המון…

en: Pin Sidebar
he: הצמדת סרגל הצד

en: Back
he: אחורה

en: Forward
he: קדימה

en: Main Menu
he: תפריט ראשי

[ctx: shortcut window]
en: View open tabs
he: הצגת הלשוניות הפתוחות

en: Restore open articles
he: שחזור ערכים פתוחים

en: Clear Personal Data on Close
he: פינוי הנתונים האישיים בעת הסגירה

en: Encyclopedia
he: אנציקלופדיה

en: Article Menu
he: תפריט ערכים
