Wike - en to oc translation catalogue (133 entries)

en: Article not found
oc: Article pas trobat

en: Can't find any results for requested query
oc: Pas cap de resultas per la demanda

en: Can't access Wikipedia
oc: Pòt pas accedir a Wikipedia

en: Check your Internet connection and try again
oc: Verificatz vòstra connexion internet e tornatz ensajar

en: Clear Bookmarks List?
oc: Escafar la tièra de signets ?

en: All bookmarks in the list will be removed permanently.
oc: Totes los signets seràn definitivament escafats de la tièra.

en: Clear List
oc: Escafar la lista

en: Search Suggestions
oc: Suggestions de recèrca

en: Add Bookmark
oc: Apondre un marcapagina

[ctx: shortcut window]
en: Table of contents
oc: Ensenhador

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
oc: Preferéncias

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
oc: Acorchis clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
oc: Navigacion

[ctx: shortcut window]
en: Search articles
oc: Recercar d'articles

[ctx: shortcut window]
en: Previous page
oc: Pagina precedenta

[ctx: shortcut window]
en: Next page
oc: Pagina seguenta

[ctx: shortcut window]
en: Bookmarks
oc: Signets

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
oc: Apondre un signet

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: About Wike
oc: A prepaus de Wike

en: Behavior
oc: Compòrtament

en: Keep a List of Recent Articles
oc: Salvar una tièra dels articles recents

en: Languages
oc: Lengas

en: Search and read Wikipedia articles
oc: Cercar e legir d'articles dins Wikipedia

note: Don't remove semicolons!
en: Wikipedia;Encyclopedia;
oc: Wikipedia;Enciclopedia;

en: Wike is a Wikipedia reader for the GNOME Desktop. Provides access to all the content of this online encyclopedia in a native application, with a simpler and distraction-free view of articles.
oc: Wike es un legidor per Wikipedia per l'environa de burèu GNOME. Porgís un accès a tot lo contengut d'aquesta enciclopedia en linha dins una aplicacion nativa, amb una vista mai simpla e sens distraccion dels articles.

en: The history of visited articles will be deleted permanently.
oc: L'istoric dels articles vistalhats seràn definitivament escafats.

en: Clear Personal Data?
oc: Escafar las donadas personalas

en: Cookies and cache data will be deleted permanently.
oc: Los cookies et las donadas de cache seràn definitivement escafats.

en: Clear Data
oc: Escafar las donadas

note: Don't remove %s tag!
en: Search “%s” on Wikipedia
oc: Cercar “%s” sus Wikipedia

en: Home Page
oc: Pagina d'acuèlh

en: The page that will be displayed when Wike starts
oc: Aquesta pagina s'aficharà quand Wike se lança

en: Privacy
oc: Confidencialitat

en: Allow Live Search on Desktop
oc: Autorizar la cerca estantanèa dins l'environa de burèu

en: Warning: all desktop searches will be sent to Wikipedia
oc: Atencion: totas las cercas dins l'environa de burèu seràn mandadas a Wikipedia

en: Wike will remember the history of visited articles
oc: Wike se remembrarà l'istoric dels articles vistalhats

en: Clear
oc: Escafar

en: Clear Personal Data
oc: Escafar las donadas personalas

en: Cookies and cache data will be deleted
oc: Los cookies et las donadas de cache seràn definitivement escafats.

en: Try Again
oc: Ensajar tornarmai

en: Random Article
oc: Article a l'azard

en: Last article
oc: Darrièr article

en: Bookmarks
oc: Signets

en: Select All
oc: Tot seleccionar

en: Select None
oc: Seleccionar pas res

[ctx: shortcut window]
en: Main menu
oc: Menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
oc: Onglets

[ctx: shortcut window]
en: New tab
oc: Onglet novèl

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
oc: Tampar l’onglet actual

[ctx: shortcut window]
en: Next tab
oc: Onglet seguent

[ctx: shortcut window]
en: Previous tab
oc: Onglet precedent

en: Open Link in New Tab
oc: Dobrir lo ligam dins un onglet novèl

en: Add Link to Bookmarks
oc: Apondre un ligam als signets

en: Open Link in Browser
oc: Dobrir un ligam dins lo navigador

en: Copy Link to Clipboard
oc: Copiar lo ligam dins lo quichapapièrs

en: Desktop searches are performed in the default language
oc: Las cercas dins l'environa de burèu se faràn dins la lenga per defaut del sistèma

en: You can search in other languages ​​using a prefix. Eg. -es to search in Spanish
oc: Podètz cercar dins una autra lenga en utilizant un prefixe. Per exemple -es per cercar en Espanhòl

[ctx: shortcut window]
en: Random article
oc: Article a l'azard

en: Pick a Font
oc: Causissètz una polissa

en: Font
oc: Polissa

en: Today
oc: Uèi

en: Last 7 days
oc: Los 7 darrièrs jorns

en: Last 30 days
oc: 30 darrièrs jorns

en: Show full history
oc: Mostrar l'istoric complet

en: Bookmark added:
oc: Signet apondut:

en: Print operation completed
oc: Estampatge acabat

en: Print operation failed
oc: L'estampatge se passèt mal

en: Link copied to clipboard
oc: Ligam copiat al quichapapièrs

en: Source Code
oc: Còdi sorça

en: Report an Issue
oc: Senhalar un problèma

en: Help Translating
oc: Ajudar a revirar

en: Flag Icons
oc: Icònas de drapèl

en: All content from Wikipedia.org and available under CC BY-SA 3.0 unless otherwise noted.
    
    Wike is an independent development not endorsed by or affiliated with the Wikimedia Foundation.
oc: Tot lo contengut de Wikipedia.org es disponible jos la licéncia CC BY-SA 3.0 levat indica contrària otherwise noted.
    
    Wike es un desvelopment independent, pas aprovat o afiliat a la Foundation Wikimedia.

en: Loading
oc: Cargament

en: Article not Found
oc: Article pas trobat

en: Can't Access Wikipedia
oc: Pòt pas accedir a Wikipedia

en: Reading list
oc: Tièra de lectura

en: No Contents
oc: Pas de contengut

en: There is no table of contents for this page
oc: Pas cap d'ensenhador per aquesta pagina

en: Pick your Languages
oc: Seleccionatz vòstras lengas

en: Filter languages
oc: Filtrar las lengas

[ctx: shortcut window]
en: Sidebar
oc: Panèl lateral

[ctx: shortcut window]
en: Languages
oc: Lengas

[ctx: shortcut window]
en: Search text
oc: Tèxte de recercar

[ctx: shortcut window]
en: Print
oc: Estampar

[ctx: shortcut window]
en: Copy link to clipboard
oc: Copiar lo ligam dins lo quichapapièrs

[ctx: shortcut window]
en: Main page
oc: Pagina principala

[ctx: shortcut window]
en: History of recent articles
oc: Istoric dels articles recents

[ctx: shortcut window]
en: Reload current page
oc: Recargar la pagina actuala

en: Search Wikipedia
oc: Recèrcar Wikipèdia

en: Search Settings
oc: Recercar de paramètres

en: New Bookmarks List
oc: Novèla tièra de signets

en: List Name
oc: Nom de la lista

en: Cancel
oc: Anullar

en: Create List
oc: Crear la lista

en: Rename Bookmarks List
oc: Tornar nomenar la tièra de signets

en: Rename List
oc: Tornar nomenar la tièra

en: Also delete the list
oc: Escafar la tièra tanben

en: Clear History?
oc: Escafar l’istoric ?

en: Clear History
oc: Escafar l’istoric

en: Wikipedia main page
oc: Pagina principala Wikipedia

en: Random article
oc: Article a l'azard

en: New Tab
oc: Onglet novèl

en: View
oc: Vista

en: Sidebar
oc: Panèl lateral

en: Search text
oc: Tèxte de recercar

en: Start typing to search Wikipedia articles
oc: Començatz de picar per cercar d'articles de Wikipedia

en: Main Page
oc: Pagina principala

en: No Languages
oc: Pas cap de lengas

en: This page is not available in other languages
oc: Aquesta pagina es pas disponibla dins d'autras lengas

en: Show
oc: Afichar

en: Language Flags
oc: Drapèls de lengas

en: Link Previews
oc: Apercebuts de ligam

en: Empty History
oc: Vuejar l’istoric

en: There are no recent articles in the history
oc: Pas cap d'article recent dins l'istoric

en: No Bookmarks
oc: Pas cap de signet

en: Use the Add Bookmark button or press Ctrl+D to add the current article to the list
oc: Utilisatz lo boton Apondre signet o pressatz Ctrl+D per apondre l'article corrent a la tièra

en: Contents
oc: Contenguts

en: History
oc: Istoric

en: Print
oc: Estampar

en: Search Text
oc: Tèxte de recercar

en: Open in Browser
oc: Dobrir dins lo navigador

en: Create New List…
oc: Crear una tièra novèla...

en: Rename List…
oc: Tornar nomenar la lista...

en: Clear List…
oc: Escafar la lista...

en: It supports more than 300 languages and integrates with desktop searches, providing suggestions that make it easier to find any content. Other features are: bookmarks with multiple lists, article table of contents, history, text searches and much more…
oc: Supòrta mai de 300 lengas e s'intègra a la cercas dins l'environa de burèu, porgissent de proposicions qu'ajudan de trobar tot contengut. Las autras foncions son : signets amb mantuna tièra, ensenhador d'articles, istoric,cerca de tèxte e fòrça mai...

en: Pin Sidebar
oc: Espinglar la panèl lateral

en: Back
oc: Retorn

en: Forward
oc: En avant

en: Main Menu
oc: Menú principal
