jmol - en to te translation catalogue (38 entries)

en: &Help
te: సహాయం (&H)

en: &Search...
te: వెతుకు...(&S)

en: &Commands
te: ఆదేశాలు (&C)

en: Editor
te: కూర్పకము

en: Run
te: నడుపు

en: History
te: చరిత్ర

en: Pause
te: నిలిపివేయి

en: Close
te: మూసివేయి

en: Image Type
te: బొమ్మ రకము

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Warning
te: హెచ్ఛరిక

en: All Files
te: అన్ని ఫైళ్ళు

en: Cancel
te: రద్దుచేయి

en: Details
te: వివరాలు

en: Name
te: పేరు

en: File Name:
te: ఫైల్ పేరు:

en: Size
te: పరిమాణం

en: Type
te: రకము

en: Help
te: సహాయం

en: Home
te: నివాసం

en: New Folder
te: కొత్త సంచయం

en: Create New Folder
te: కొత్త సంచయాన్ని సృష్టించు

en: Open selected file
te: ఎంచుకున్న ఫైల్ తెరువు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Update
te: నవీకరించు

en: OK
te: సరే

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Arabic
te: అరబిక్

en: Bosnian
te: బోస్నియన్

en: Catalan
te: కాటలాన్

en: Czech
te: చెక్

en: Danish
te: డానిష్

en: German
te: జర్మన్

en: Greek
te: గ్రీక్

en: Spanish
te: స్పానిష్

en: French
te: ఫ్రెంచ్

en: Croatian
te: క్రోటియన్
