win32-loader_l10n_po.po - en to dz translation catalogue (53 entries)

note: translate: This must be the string used by GNU iconv to represent the charset used by Windows for your language.  If you don't know, check [wine]/tools/wmc/lang.c, or http://www.microsoft.com/globaldev/reference/WinCP.mspx IMPORTANT: In the rest of this file, only the subset of UTF-8 that can be con
en: windows-1252
dz: ཝིན་ཌོསི_༡༢༥༢

note: translate: Charset used by NTLDR in your localised version of Windows XP.  If you don't know, maybe http://en.wikipedia.org/wiki/Code_page helps.
en: cp437
dz: སི་པི་ ༤༣༧

note: translate: The name of your language _in English_ (must be restricted to ascii)
en: English
dz: Dzongkha

en: Cannot find win32-loader.ini.
dz: win32-loader.ini འཚོལ་མ་ཐོབ་

en: win32-loader.ini is incomplete.  Contact the provider of this medium.
dz: win32-loader.ini འདི་ ཆ་ཚངམ་མེན་པས། བརྡ་ལམ་བྱིན་མི་དང་གཅིག་ཁར་འབྲེལ་བ་འཐབ།

en: This program has detected that your keyboard type is "$0".  Is this correct?
dz: ལས་རིམ་འདི་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ལྡེ་སྒྲོམ་དབྱེ་བ་འདི་ "$0" སྦེ་སྐྱོན་འཛིན་འབད་ནུག འདི་བདེན་ག?

en: Please send a bug report with the following information:
    
     - Version of Windows.
     - Country settings.
     - Real keyboard type.
     - Detected keyboard type.
    
    Thank you.
dz: གཤམ་འཁོད་བརྡ་དོན་དང་མཉམ་ རྐྱེན་གྱི་སྙན་ཞུ་ཅིག་ གཏང་གནང་:
    
     - ཝིན་ཌཱསི་ཐོན་རིམ།
     - རྒྱལ་ཁབ་ཀྱི་སྒྲིག་སྟངས།
     - ལྡེ་སྒྲོམ་གྱི་དབྱེ་བ་ངོ་མ།
     - སྐྱོན་འཛིན་བྱུང་ཡོད་པའི་ལྡེ་སྒྲོམ་དབྱེ་བ།
    
    བཀྲིན་ཆེ།

en: There doesn't seem to be enough free disk space in drive $c.  For a complete desktop install, it is recommended to have at least 3 GB.  If there is already a separate disk or partition for this install, or if you plan to replace Windows completely, you can safely ignore this warning.
dz: འདྲེན་འཕྲུལ་ $c ནང་ ཌིཀསི་ས་སྟོང་ལངམ་མེད་དོ་བཟུམ་ཅིག་འདུག། ཌེཀསི་ཊོཔ་ཆ་ཚང་ཅིག་གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་ ཉུང་མཐའ་ ཇི་བི་ ༣ དགོཔ་ཨིན། གལ་སྲིད་ག་དེམ་ཅིག་འབད་ གཞི་བཙུགས་འདི་གི་དོན་ལུ་ ཧེ་མ་ལས་ ཌིཀསི་ས་སྟོང་སོར་སོ་ ཡངན་ བར་བཅད་ཅིག་ཡོད་པ་ཅིན་ ཡང་ན་ ཝིན་ཌོསི་ཡོངས་རྫོགས་སྦེ་ ཚབ་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན་པ་ཅིན་ ཉེན་བརྡ་འདི་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག།

en: Error: not enough free disk space.  Aborting install.
dz: འཛོལ་བ་: ཌིཀསི་ས་སྟོང་ལངམ་མིན་འདུག གཞི་བཙུགས་འབད་བཤོལ་དོ།

en: This program doesn't support Windows $windows_version yet.
dz: ད་ལྟོ་ཚུན་ཚོད་ ལས་རིམ་འདི་གིས་ ཝིན་ཌཱསི་ $windows_version ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས།

en: The system version you're trying to install is designed to run on modern, 64-bit computers.  However, your computer is incapable of running 64-bit programs.
    
    Use the 32-bit ("i386") version, or the Multi-arch version which is able to install either of them.
    
    This installer will abort now.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན་མི་ ཌི་བི་ཡཱན་ཐོན་རིམ་འདི་ ད་རེས་ནངས་པའི་ གློག་རིག་ བིཊི་-༦༤ འབད་མི་ཚུ་ལུ་ གཡོག་བཀོལ་བཏུབ་ཨིན། ཨིན་རུང་ ཁྱོད་ཀྱིས་གློག་རིག་འདི་ བིཊི་-༦༤ འབད་མི་ལས་རིམ་འདི་ གཡོག་བཀོལ་མི་བཏུབ་པས། 
    
    བིཊི་-༣༢ ("i386") འབད་མི་ཌི་བི་ཡཱན་ཐོན་རིམ་ ཡང་ན་ དེ་གཉིས་ཆ་ར་གཞི་བཙུགས་འབད་བཏུབ་པའི་ སྣ་མང་-ཨརཅི་ཐོན་རིམ་ ལག་ལེན་འཐབ། 
    
    ད་ གཞི་བཙུགས་པའདི་ བར་བཤོལ་འབད་འོང་།

en: Your computer is capable of running modern, 64-bit operating systems.  However, the system version you're trying to install is designed to run on older, 32-bit hardware.
    
    You may still proceed with this install, but in order to take the most advantage of your computer, we recommend that you use the 64-bit ("amd64") version instead, or the Multi-arch version which is able to install either of them.
    
    Would you like to abort now?
dz: ཁྱོད་ཀྱི་གློག་རིག་གིས་ ད་རེས་ནངས་པའི་བཀོལ་སྤྱོད་རིམ་ལུགས་ བིཊི་-༦༤ འབད་མི་འདི་ གཡོག་བཀོལ་བཏུབ་ཨིན། ཨིན་རུང་ ཁྱོད་ཀྱིས་ གཞི་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན་མི་ ཌི་བི་ཡཱན་ཐོན་རིམ་འདི་ སྲ་ཆས་རྙིངམ་ བིཊི་-༣༢ འབད་མི་ནང་རྐྱངམ་ཅིག་གཡོག་བཀོལ་བཏུབ་ཨིན། 
    
    འཕྲོ་མཐུད་དེ་གཞི་བཙུགས་འབད་ དེ་འབདཝ་ད་ གློག་རིག་འདི་ལེགས་ཤོམ་སྦེ་གཡོག་བཀོལ་ཐབས་ལུ་ ཌི་བི་ཡཱན་ཐོན་རིམ་ བིཊི་-༦༤("amd64") འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་ ཡང་ན་ དེ་གཉིས་གང་རུང་ གཞི་བཙུགས་འབད་རུང་བཏུབ་པའི་ཁྱད་ཆོས་ཡོད་མི་ Multi-arch ཐོན་རིམ་ལག་ལེན་འཐབ། 
    
    ད་ལྟོ་བར་བཤོལ་འབད་ནི་ཨིན་ན་?

note: translate: "system partition" and "boot partition" are defined by Microsoft to mean the opposite of what a normal person would expect they mean, so please keep the quotes, and translate them as literally as possible.  Also, I suggest you use the same term used in http://support.microsoft.com/kb/3144
en: Unable to find "system partition", assuming it is the same as the "boot partition" ($c).
dz: "system partition", འཚོལ་མ་འཐོབ།  འདི་ "boot partition" ($c) དང་ ཅོག་འཐདཔ་སྦེ་བཞག་དོ།

en: Select install mode:
dz: གཞི་བཙུགས་ཐབས་ལམ་ སེལ་འཐུ་འབད་:

en: Normal mode.  Recommended for most users.
dz: སྤྱིར་བཏང་ཐབས་ལམ། ལག་ལེན་པ་མང་ཤོས་ཅིག་ལུ་ འོས་སྦྱོར་འབད་ཡོདཔ།

en: Expert mode.  Recommended for expert users who want full control of the install process.
dz: མཁས་ཐབས། གཞི་བཙུགས་ལས་སྦྱོར་གྱི་ཧྲིལ་དབང་ཐོབ་འདོད་ཀྱི་མཁས་ལྡན་ལག་ལེན་པ་ཚུ་ལུ་ འོས་སྦྱོར་འབད་ཡོདཔ།

en: Select action:
dz: བྱ་བ་སེལ་འཐུ་འབད་:

en: Begin install on this computer.
dz: གློག་རིག་འདི་ནང་ གཞི་བཙུགས་འགོ་བཙུགས།

en: Repair an installed system (rescue mode).
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་་རིམ་ལུགས་༼ཉེན་གྲོལ་ཐབས་ལམ་༽ ཉམས་བཅོས་འབད།

en: Select the kernel:
dz: ཀར་ནེལ་སེལ་འཐུ་འབད་:

en: GNU/Linux
dz: ཇི་ཨེན་ཡུ/ ལིནགསི།

en: GNU/kFreeBSD
dz: ཇི་ཨེན་ཡུ/kFreeBSD

en: Graphical install
dz: ཚད་རིས་གཞི་བཙུགས་

en: Text install
dz: ཚིག་ཡིག་གཞི་བཙུགས་

en: Downloading %s
dz:  %s ཕབ་ལེན་འབད་དོ་

en: Connecting ...
dz: མཐུད་དོ་་་་

en: second
dz: སྐར་ཆ་

en: minute
dz: སྐར་མ་

en: hour
dz: ཆུ་ཚོད་

note: translate: This string is appended to "second", "minute" or "hour" to make plurals. I know it's quite unfortunate.  An alternate method for translating NSISdl has been proposed [1] but in the meantime we'll have to cope with this. [1] http://sourceforge.net/tracker/index.php?func=detail&aid=1656076&
en: s
dz: ཨེསི་

en:  (%d %s%s remaining)
dz: (%d %s%s ལྷག་ལུས་)

en: Select which version of Debian-Installer to use:
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནི་གི་དོན་ལུ་ ཌི་བི་ཡཱན་-གཞི་བཙུགས་པའི་ཐོན་རིམ་ ག་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་ སེལ་འཐུ་འབད་:

en: Stable release.  This will install Debian "stable".
dz: རྩ་བརྟན་གསར་བཏོན། འདི་གིས་ ཌི་བི་ཡཱན་ "stable" གཞི་བཙུགས་འབད་འོང་།

en: Daily build.  This is the development version of Debian-Installer.  It will install Debian "testing" by default, and may be capable of installing "stable" or "unstable" as well.
dz: ཉིན་བསྟར་བཟོཝ་ཨིན། འ་ནི་འདི་ ཌི་བི་ཡཱན་-གཞི་བཙུགས་པའི་གོང་འཕེལ་ཐོན་རིམ་ཅིག་ཨིན། དེ་གིས་ སྔོན་སྒྲིག་གི་ཐོག་ལུ་ ཌི་བི་ཡཱན་"testing" གཞི་བཙུགས་འབདཝ་ཨིནམ་དང་ "stable" ཡང་ན་ "unstable" ཡང་གཞི་བཙུགས་འབད་ཚུགསཔ་འོང་།

note: translate: You might want to mention that so-called "known issues" page is only available in English.
en: It is recommended that you check for known issues before using a daily build.  Would you like to do that now?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ དུས་རྒྱུན་བཟོ་མི་འདི་ ལག་ལེན་མ་འཐབ་པའི་ཧེ་མ་ལས་ ཧ་གོ་མི་གནད་དོན་ཚུ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་དགོཔ་སྦེ་འོས་སྦྱོར་འབད་དེ་ཡོདཔ་ཨིན། ད་ལྟོ་འབད་ནི་ཨིན་ན་?

en: The following parameters will be used.  Do NOT change any of these unless you know what you're doing.
dz: འོག་གི་ཚད་འཛིན་ཚུ་ལག་ལེན་འཐཕ་འོང་།  ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁྱོད་ར་ ག་ཅི་འབད་དོ་ག་མ་ཤེས་བར་དུ་ དེ་ཚུ་ག་གཅིག་ཡང་བསྒྱུར་བཅོས་མ་འབད།

en: Proxy settings (host:port):
dz: པོརོག་སི་སྒྲིག་སྟངས་ ༼ཧོསཊི་:འདྲེན་ལམ་༽:

en: Location of boot.ini:
dz: boot.ini གི་གནས་ཁོངས་:

en: Base URL for netboot images (linux and initrd.gz):
dz: ནེཊི་བུཊི་གཟུགས་བརྙན་(ལི་ནགསི་དང་nitrd.gz) དོན་ལུ་ གཞི་རྟེན་ ཡུ་ཨར་ཨེལ་:

en: Error
dz: འཛོལ་བ་

en: Error: failed to copy $0 to $1.
dz: འཛོལ་བ་: $0 འདི་ $1 ལུ་ འདྲ་བཤུས་འབད་མ་ཚུགས་པས།

en: Generating $0
dz: $0 བཟོ་བཏོན་འབད་དོ།

en: Appending preseeding information to $0
dz: པིརིསིཌིང་བརྡ་དོན་ $0 ལུ་ མཇུག་སྣོད་འབད་དོ།

en: Error: unable to run $0.
dz: འཛོལ་བ་:  $0 གཡོག་བཀོལ་མི་ཚུགས་པས།

en: Disabling NTFS compression in bootstrap files
dz: བུཊི་ཨིསིཊེཔ་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་ནང་ ཨེན་ཊི་ཨེཕ་ཨེསི་ གཨེབ་བཙུགས་འབད་ནི་ལྕོགས་མིན་བཟོ་དོ།

en: Registering in NTLDR
dz: NTLDR ནང་ ཐོ་བཀོད་འབད་དོ།

en: Registering in BootMgr
dz: BootMgr ནང་ཐོ་བཀོད་འབད་དོ།

en: Error: failed to parse bcdedit.exe output.
dz: འཛོལ་བ་: bcdedit.exe ཨའུཊི་པུཊི་ མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས་པས།

en: Error: $0 not found.  Is this really Windows $windows_version?
dz: འཛོལ་བ་: $boot_ini མ་འཐོབ། ཐད་རི་འབའ་རི་ ཝིན་ཌོསི་ $windows_version  ཨིན་པས་ཡ?

note: translate: The following two strings are mutualy exclusive.  win32-loader will display one or the other depending on version of Windows. Take into account that either option has to make sense in our current context (i.e. be careful when using pronouns, etc).
en: The second stage of this install process will now be started.  After your confirmation, this program will restart Windows in DOS mode, and automatically load the next part of the install process.\n\n
dz: ད་ གཞི་བཙུགས་ཀྱི་གོ་རིམ་གཉིས་པ་འགོ་བཙུགས་འོང་། ངེས་དཔྱད་འབད་ཞིནམ་ལས་ ལས་རིམ་འདི་གིས་ ཌི་ཨོ་ཨེསི་ ཐབས་ལམ་གྱི་ཐོག་ལུ་ ཝིན་ཌཱསི་འདི་ལོག་འགོ་བཙུགས་ཏེ་ ཤུལ་མའི་གཞི་བཙུགས་རཀྱི་གོ་རིམ་རང་བཞིན་གྱིས་མངོན་གསལ་འབད་འོང་།\n\n

en: You need to reboot in order to proceed with the install process.  During your next boot, you will be asked whether you want to start Windows or continue with the install process.\n\n
dz: གཞི་བཙུགསའགོ་བཙུགས་ནི་ལུ་ ལོག་བུཊི་འབད་དགོ། ཤུལ་མམ་གྱི་བུཊི་འབདཝ་ད་ ཁྱོད་ལུ་ཝིན་ཌོསི་ འགོ་བཙུགས་ནི་ཨིན་ན་ ཡང་ན་ གཞི་བཙུགས་འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན་འདྲི་འོང་། \n\n

en: During the install process, you will be offered the possibility of either reducing your Windows partition or completely replacing it.  In both cases, it is STRONGLY RECOMMENDED that you have previously made a backup of your data.  The authors of this software will NOT take ANY RESPONSIBILITY in the event of data loss.\n\nOnce your install is complete (and if you have chosen to keep Windows in your disk), you can uninstall this loader through the Windows Add/Remove Programs dialog in Control Panel.
dz: གཞི་བཙུགས་འབད་བའི་སྐབས་ ཝིན་ཌཱསི་བར་བཅད་མར་ཕབ་དང་ ཡང་ན་ བར་བཅད་ཧྲིལ་བུ་ ཚབ་བཙུགས་འབད་ནིའི་གདམ་ཁ་བྱིན་འོང་། གནད་དོན་གཉིས་ཆ་རའི་ནང་ ཁྱོད་རའིགནད་སྡུད་ཚུ་ཉེན་སྲུང་འབད་བཞག་དགོཔ་གནམ་མེད་ས་མེད་ཁག་ཆེ། ག་དེམ་ཅིག་སྦེ་ གནད་སྡུད་ཚུ་བྱང་དཔ་པ་ཅིན་ མཉེན་ཆས་འདིའི་རྩོམ་པ་པོ་ཚུ་གིས ཉེན་ཁ་མི་འབག།  \n\nགཞི་བཙུགས་འབད་ཞིནམ་ལས་༼ཁྱོད་རའི་ཌིཀསི་ནང་ ཝིན་ཌོསི་བཞག་ནི་སྦེ་ གདམ་ཁ་བརྐྱབས་ཡོད་པ་ཅིན་༽ ཝིན་ཌོསི་ནང་འགྱོ་ཞིནམ་ལས་ ཚད་འཛིན་པེ་ནཱལ་ནང་ལས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་/རྩ་བསྐྲད་གཏང་གི་ཐོག་ལས་ གཞི་བཙུགས་པ་འདི་ གཞི་བཙུགས་འབད་བཤོལ་ཚུགས།

en: Do you want to reboot now?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ད་ལྟོ་ར་ ལོག་བུཊི་འབད་ནི་ཨིན་ན་?
