win32-loader_l10n - en to ug translation catalogue (56 entries)

note: translate: This must be a valid string recognised by Nsis.  If your language is not yet supported by Nsis, please translate the missing Nsis part first.
en: LANG_ENGLISH
ug: LANG_UYGHUR_INVALID

note: translate: This must be the string used by GNU iconv to represent the charset used by Windows for your language.  If you don't know, check [wine]/tools/wmc/lang.c, or http://www.microsoft.com/globaldev/reference/WinCP.mspx IMPORTANT: In the rest of this file, only the subset of UTF-8 that can be con
en: windows-1252
ug: UTF-8

note: translate: Charset used by NTLDR in your localised version of Windows XP.  If you don't know, maybe http://en.wikipedia.org/wiki/Code_page helps.
en: cp437
ug: cp1152

note: translate: The name of your language _in English_ (must be restricted to ascii)
en: English
ug: Uyghur

note: translate: IMPORTANT: only the subset of UTF-8 that can be converted to NTLDR charset (e.g. cp437) should be used in this string.  If you don't know which charset applies, limit yourself to ascii. $target_distro; will be "Debian" and $kernel_name; will be either "GNU/Linux", "GNU/kFreeBSD" or "GNU/H
en: $target_distro $kernel_name - Continue with install process
ug: $target_distro $kernel_name -ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرۇۋېرىڭ

note: translate: IMPORTANT: only the subset of UTF-8 that can be converted to NTLDR charset (e.g. cp437) should be used in this string.  If you don't know which charset applies, limit yourself to ascii.
en: PXE - Network boot
ug: PXE - توردىن قوزغىتىش

[ctx: NLFID]
note: translate: The MUI_LANGUAGE macro expects the nlf file without extension for your language as a parameter. The nlf file should be found in /usr/share/nsis/Contrib/Language files/
en: English
ug: Uyghur

note: translate: This is the program name, that appears in the installer windows captions and in the Windows Uninstaller dialog. Ampersands (&) are _forbidden_ in that string.
en: Debian-Installer loader
ug: Debian-ئورناتقۇچ يۈكلىگۈچ

en: Cannot find win32-loader.ini.
ug: win32-loader.ini نى تاپالمىدى

en: win32-loader.ini is incomplete.  Contact the provider of this medium.
ug: win32-loader.ini مۇكەممەل ئەمەس. بۇ ھۆججەتنىڭ تەمىنلىگۈچىسى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: This program has detected that your keyboard type is "$0".  Is this correct?
ug: بۇ پروگرامما ھەرپتاختىڭىزنىڭ تىپىنىڭ "$0" ئىكەنلىكىنى بايقىدى. بۇ توغرىمۇ؟

en: Please send a bug report with the following information:
    
     - Version of Windows.
     - Country settings.
     - Real keyboard type.
     - Detected keyboard type.
    
    Thank you.
ug: تۆۋەندىكى ئۇچۇرلارنى ئۆز ئىچىگە ئالغان كەمتۈكلۈك دوكلاتى يوللاڭ:
    
    - Windows نەشرى
    - دۆلەت تەڭشىكى
    - ھەقىقىي ھەرپتاختا تۈرى
    - بايقىغان ھەرپتاختا تۈرى
    
    رەھمەت سىزگە.

en: There doesn't seem to be enough free disk space in drive $c.  For a complete desktop install, it is recommended to have at least 3 GB.  If there is already a separate disk or partition for this install, or if you plan to replace Windows completely, you can safely ignore this warning.
ug: قوزغاتقۇچ $c دا يېتەرلىك بوشلۇق يوقتەك تۇرىدۇ. ئۈستەلئۈستى سىستېمىنى تولۇق ئورنىتىش ئۈچۈن، ئاز دېگەندە 3GB بوشلۇق بولۇشى تەۋسىيە قىلىنىدۇ. ئەگەر ئايرىم دىسكا ياكى رايونغا ئورناتماقچى ۋە ياكى پۈتۈنلەي Windows نىڭ ئورنىغا دەسسىتىشنى پىلانلىغان بولسىڭىز، بۇ ئاگاھلاندۇرۇشقا خاتىرجەم ھالدا پەرۋا قىلمىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: Error: not enough free disk space.  Aborting install.
ug: خاتالىق: يېتەرلىك ئەركىن دىسكا بوشلۇقى يوق. ئورنىتىشنى توختىتىۋاتىدۇ.

en: This program doesn't support Windows $windows_version yet.
ug: بۇ پروگرامما تېخى Windows $windows_version نى قوللىمايدۇ.

en: The system version you're trying to install is designed to run on modern, 64-bit computers.  However, your computer is incapable of running 64-bit programs.
    
    Use the 32-bit ("i386") version, or the Multi-arch version which is able to install either of them.
    
    This installer will abort now.
ug: سىز ئورناتماقچى بولۇۋاتقان سىستېما نەشرى ھازىرقى زامان 64 خانىلىق كومپيۇتېر سىستېمىسىدا ئىجرا قىلىشقا لايىھىلەنگەن. ئەمما كومپيۇتېرىڭىز 64 خانىلىق پروگراممىنى ئىجرا قىلالمايدۇ.
    
    32 خانىلىق ("i386") نەشرىنى ئىشلىتىڭ ياكى كۆپ قۇرۇلمىلىق نەشرىدىن خالىغان نەشرىنى ئورنىتىڭ.
    
    بۇ ئورناتقۇچ ھازىر چېكىنىدۇ.

en: Your computer is capable of running modern, 64-bit operating systems.  However, the system version you're trying to install is designed to run on older, 32-bit hardware.
    
    You may still proceed with this install, but in order to take the most advantage of your computer, we recommend that you use the 64-bit ("amd64") version instead, or the Multi-arch version which is able to install either of them.
    
    Would you like to abort now?
ug: كومپيۇتېرىڭىز ھازىرقى زامان 64 خانىلىق مەشغۇلات سىستېمىسىنى ئىجرا قىلالايدۇ. ئەمما ئورناتماقچى بولغان سىستېما نەشرى كونا 32 خانىلىق قاتتىق دېتالغا لايىھىلەنگەن.
    
    سىز يەنىلا بۇ ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرالايسىز ئەمما كومپيۇتېرنىڭ ئىقتىدارىنى ئەڭ زور دەرىجىدە جارى قىلدۇرۇش ئۈچۈن 64 خانىلىق ("amd64") نەشرى ياكى كۆپ قۇرۇلمىلىق نەشرىنى ئىشلىتىپ خالىغان نەشرىنى ئورنىتىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز.
    
    ئورنىتىشنى ئاخىرلاشتۇرامسىز؟

note: translate: "system partition" and "boot partition" are defined by Microsoft to mean the opposite of what a normal person would expect they mean, so please keep the quotes, and translate them as literally as possible.  Also, I suggest you use the same term used in http://support.microsoft.com/kb/3144
en: Unable to find "system partition", assuming it is the same as the "boot partition" ($c).
ug: «سىستېما رايونى»نى تاپالمىدى، ئۇنى «قوزغىتىش رايونى» ($c) بىلەن ئوخشاش دەپ پەرەز قىلىنىدۇ.

en: Select install mode:
ug: ئورنىتىش ئۇسۇلىنى تاللاش:

en: Normal mode.  Recommended for most users.
ug: ئۆلچەملىك ئۇسۇل. زور كۆپ قىسىم ئىشلەتكۈچىلەرگە تەۋسىيە قىلىنىدۇ.

en: Expert mode.  Recommended for expert users who want full control of the install process.
ug: مۇتەخەسسىس ئۇسۇلى. ئورنىتىش جەريانىنى تولۇق تىزگىنلەشنى خالايدىغان مۇتەخەسسىس ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ ئىشلىتىشى تەۋسىيە قىلىنىدۇ.

en: PXE mode: install a PXE loader to allow remote kernel loading.
ug: PXE ئۇسۇلى: يىراقتىكى يادرونى ئوقۇيدىغان PXE يۇكلىگۈچنى ئورنىتىدۇ.

en: Select action:
ug: مەشغۇلات تاللاش:

en: Begin install on this computer.
ug: بۇ كومپيۇتېردا ئورنىتىشنى باشلايدۇ.

en: Repair an installed system (rescue mode).
ug: ئورناتقان سىستېمىنى ئوڭلاش(قۇتقۇزۇش مودېلى)

en: Select the kernel:
ug: يادرو تاللاش:

en: Graphical install
ug: گرافىكىلىق ئورنىتىش

en: Text install
ug: تېكىستلىك ئورنىتىش

en: Connecting ...
ug: باغلىنىۋاتىدۇ…

en: Select which version of Debian-Installer to use:
ug: ئىشلىتىدىغان Debian ئورناتقۇچ نەشرىنى تاللاڭ:

en: Stable release.  This will install Debian "stable".
ug: مۇقىم نەشرى. Debian نىڭ «مۇقىم نەشرى»نى ئورنىتىدۇ.

en: Daily build.  This is the development version of Debian-Installer.  It will install Debian "testing" by default, and may be capable of installing "stable" or "unstable" as well.
ug: كۈندىلىك تەرجىمە-تەھرىر نەشرى. بۇ ئىجادىيەت نەشرىدىكى Debian ئورناتقۇچ. ئۇ Debian نىڭ «سىناق نەشرى»نى ئورنىتىدۇ، «مۇقىم نەشرى» ياكى «مۇقىمسىز نەشرى»نىمۇ ئورناتقىلى بولىدۇ.

note: translate: You might want to mention that so-called "known issues" page is only available in English.
en: It is recommended that you check for known issues before using a daily build.  Would you like to do that now?
ug: كۈندىلىك تەرجىمە-تەھرىر نەشرىنى ئىشلىتىشتىن ئىلگىرى ساقلانغان مەسىلىلەرنى كۆرۈپ چىقىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز. ھازىر كۆرەمسىز؟

en: The following parameters will be used.  Do NOT change any of these unless you know what you're doing.
ug: تۆۋەندىكى پارامېتىرلارنى ئىشلىتىدۇ. ھېچقانداق ئۆزگەرتىش ئېلىپ بارماڭ، ئۆزىڭىزنىڭ نېمە ئىش قىلىۋاتقانلىقىڭىزنى بىلسىڭىز بۇ باشقا گەپ.

en: Proxy settings (host:port):
ug: ۋاكالەتچى تەڭشەك(ماشىنا:ئېغىز)

en: Location of boot.ini:
ug: boot.ini نىڭ ئورنى:

en: Base URL for netboot images (linux and initrd.gz):
ug: توردىن قوزغىلىدىغان تەسۋىر (linux ۋە initrd.gz) تۇرۇشلۇق تور مۇندەرىجىسى:

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error: failed to copy $0 to $1.
ug: خاتالىق: $0 نى $1 غا كۆچۈرەلمىدى.

note: translate: $0 will be "Release" (it is a filename).
en: Checking GPG signature on $0.
ug: $0 نىڭدىكى GPG ئىمزانى تەكشۈرىدۇ.

note: translate: $0 will be "Release" (it is a filename).
en: The downloaded $0 file cannot be trusted! Aborting.
ug: چۈشۈرۈلگەن $0 ھۆججەتكە ئىشەنگىلى بولمايدىكەن! توختىتىلىۋاتىدۇ.

note: translate: This appears in a MessageBox when the md5 checksum verification failed. $0 is a url; $2 is the filename $1 is the computed checksum and $4 is the expected one.
en: Checksum mismatch for $0/$2. Got $1 when expecting $4. Aborting.
ug: $0/$2 نىڭ تەكشۈرۈش يىغىندىسى توغرا ئەمەس. $4 نى ئارزۇ قىلغان ئىدى، بىراق $1 غا ئېرىشتى.توختىتىلىۋاتىدۇ.

note: translate: $2 is a filename
en: Computing checksum for $2
ug: $2 نىڭ تەكشۈرۈش يىغىندىسىنى ھېسابلاۋاتىدۇ.

en: Generating $0
ug: $0 قۇرۇۋاتىدۇ

en: Appending preseeding information to $0
ug: ئالدىن تەڭشەلگەن ئۇچۇرلار $0 غا قوشۇۋاتىدۇ

en: Error: unable to run $0.
ug: خاتالىق: $0 نى ئىجرا قىلالمايدۇ.

en: Disabling NTFS compression in bootstrap files
ug: قوزغىتىش ھۆججىتىدىكى NTFS پرېسلاشنى چەكلەۋاتىدۇ

en: Registering in NTLDR
ug: NTLDR غا خەتلەۋاتىدۇ

en: Registering in BootMgr
ug: BootMgr غا خەتلەۋاتىدۇ

en: Error: failed to parse bcdedit.exe output.
ug: خاتالىق: bcdedit.exe چىقىرىشنى يېشەلمىدى.

en: Error: $0 not found.  Is this really Windows $windows_version?
ug: خاتالىق: $0 نى تاپالمىدى. بۇ ھەقىقەتەن Windows $windows_version نەشرىمۇ؟

en: VERY IMPORTANT NOTICE:\n\n
ug: ئىنتايىن مۇھىم ئەسكەرتىش:

note: translate: The following two strings are mutualy exclusive.  win32-loader will display one or the other depending on version of Windows. Take into account that either option has to make sense in our current context (i.e. be careful when using pronouns, etc).
en: The second stage of this install process will now be started.  After your confirmation, this program will restart Windows in DOS mode, and automatically load the next part of the install process.\n\n
ug: ئورنىتىش جەريانىنىڭ ئىككىنچى باسقۇچى ھازىر باشلانماقچى. سىز جەزملىگەندىن كېيىن، بۇ پروگرامما Windows نى DOS ھالىتىدە قايتا قوزغىتىپ، قوزغىتىش جەريانىنىڭ كېيىنكى باسقۇچىنى ئۆزلۈكىدىن يۈكلەيدۇ.

en: You need to reboot in order to proceed with the install process.  During your next boot, you will be asked whether you want to start Windows or continue with the install process.\n\n
ug: سىز قايتا قوزغىتىپ ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرۇشىڭىز لازىم.  كېيىنكى قېتىم قوزغىتىش جەريانىدا سىزدىن Windows قوزغىتىش ياكى ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرۇشنى سورايدۇ.

en: During the install process, you will be offered the possibility of either reducing your Windows partition or completely replacing it.  In both cases, it is STRONGLY RECOMMENDED that you have previously made a backup of your data.  The authors of this software will NOT take ANY RESPONSIBILITY in the event of data loss.\n\nOnce your install is complete (and if you have chosen to keep Windows in your disk), you can uninstall this loader through the Windows Add/Remove Programs dialog in Control Panel.
ug: ئورنىتىش جەريانىدا Windows رايونىڭىزنى كىچىكلىتىش ياكى پۈتۈنلەي ئالماشتۇرۇشنى تاللىيالايسىز. مەيلى قايسى خىل ئەھۋال بولسۇن، سانلىق مەلۇماتلىرىڭىزنى ئالدىن زاپاسلىۋېلىشىڭىزنى «كۈچلۈك تەۋسىيە» قىلىمىز. بۇ يۈكلىگۈچنىڭ يازغۇچىسى سانلىق مەلۇماتنىڭ يوقاپ كېتىشىدە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايدۇ. 
     
    ئورنىتىشىڭىز تاماملانسىلا (ئۇنىڭ ئۈستىگە قاتتىق دىسكىڭىزدا Windows نى ساقلاپ قېلىشنى تاللىغان بولسىڭىز)، Windows تىزگىن تاختىدىكى پروگرامما قوش/ئۆچۈر سۆزلەشكۈ ئارقىلىق بۇ پروگراممىنى ئۆچۈرۈۋېتەلەيسىز.

en: Do you want to reboot now?
ug: كومپيۇتېرنى دەرھال قايتا قوزغىتامسىز؟
