Wine - en to el translation catalogue (168 entries)

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Properties for %s
el: Ιδιότητες για %s

en: &Apply
el: &Εφαρμογή

en: Help
el: Βοήθεια

en: Wizard
el: Βοηθός

en: < &Back
el: < &Προηγούμενο

en: &Next >
el: &Επόμενο >

en: Finish
el: Ολοκλήρωση

en: Customize Toolbar
el: Παραμετροποίηση Μπάρας Εργαλείων

en: &Close
el: &Κλείσιμο

en: R&eset
el: Ε&παναφορά

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: Move &Up
el: Μετακίνηση &Πάνω

en: Move &Down
el: Μετακίνηση &Κάτω

en: A&vailable buttons:
el: Δ&ιαθέσιμα κουμπιά:

en: &Add ->
el: &Προσθήκη ->

en: <- &Remove
el: <- &Αφαίρεση

en: &Toolbar buttons:
el: &Κουμπιά μπάρας εργαλείων:

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Today:
el: Σήμερα:

en: Go to today
el: Μετάβαση στα σημερινά

en: Open
el: Άνοιγμα

en: File &Name:
el: File &Όνομα:

en: &Directories:
el: &Κατάλογοι:

en: List Files of &Type:
el: Λίστα Αρχείων του &Τύπου:

en: &Read Only
el: &Μόνο για Ανάγνωση

en: Save As...
el: Αποθήκευση ως...

en: Save As
el: Αποθήκευση ως

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Printer:
el: Εκτυπωτής:

en: &All
el: &Όλα

en: S&election
el: Ε&πιλογή

en: &Pages
el: &Σελίδες

en: &Setup
el: &Εγκατάσταση

en: &From:
el: &Από:

en: &To:
el: &Έως:

en: Print &Quality:
el: Print &Ποιότητα:

en: Print to Fi&le
el: Εκτύπωση σε Αρ&χείο

en: Print Setup
el: Εγκατάσταση εκτυπωτή

en: Printer
el: PΕκτυπωτής

en: &Default Printer
el: &Προεπιλεγμένος εκτυπωτής

en: Paper
el: Χαρτί

en: Si&ze
el: Μέγε&θος

en: &Source
el: &Πηγή

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: &Font:
el: &Γραμματοσειρά:

en: Font St&yle:
el: Στυλ Γρ&αμματοσειράς:

en: &Size:
el: &Μέγεθος:

en: Effects
el: Εφφέ

en: &Underline
el: &Υπογράμμιση

en: &Color:
el: &Χρώμα:

en: Sample
el: Δείγμα

en: Scr&ipt:
el: Σκρ&ιπτ:

en: Color
el: Χρώμα

en: &Basic Colors:
el: &Βασικά χρώματα:

en: &Custom Colors:
el: &Προσαρμοσμένα χρώματα:

en: &Red:
el: &Κόκκινο:

en: &Green:
el: &Πράσινο:

en: &Blue:
el: &Μπλε:

en: &Add to Custom Colors
el: &Προσθήκη στα προσαρμοσμένα χρώματα

en: &Define Custom Colors >>
el: &Ορισμός προσαρμοσμένων χρωμάτων >>

en: Find
el: Εύρεση

en: Fi&nd What:
el: Εύ&ρεση του:

en: Match &Whole Word Only
el: Ταίριασμα &Ολόκληρης Λέξης Μόνο

en: Match &Case
el: Ταίριασμα &Κεφαλαίων

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: &Up
el: &Πάνω

en: &Down
el: &Κάτω

en: &Find Next
el: &Εύρεση Επόμενου

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Re&place With:
el: Αν&τικατάσταση Με:

en: &Replace
el: &Αντικατάσταση

en: Replace &All
el: Αντικατάσταση &Όλων

en: &Properties
el: &Ιδιότητες

en: Print to fi&le
el: Εκτύπωση σε Αρ&χείο

en: &Name:
el: &Όνομα:

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Type:
el: Τύπος:

en: Where:
el: Που:

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Pa&ges
el: Σε&λίδες

en: &Selection
el: &Επιλογή

en: &from:
el: &από:

en: &to:
el: &έως:

en: Copies
el: Αντίγραφα

en: Number of &copies:
el: Αριθμός &Αντιγράφων:

en: Si&ze:
el: Μέγε&θος:

en: &Source:
el: &Πηγή:

en: Setup Page
el: Ρύθμιση σελίδας

en: L&eft:
el: Α&ριστερά:

en: &Right:
el: &Δεξιά:

en: T&op:
el: Πά&νω:

en: &Bottom:
el: &Κάτω:

en: P&rinter...
el: Εκ&τυπωτής...

en: File &name:
el: Όνομα &αρχείου:

en: Files of &type:
el: Αρχεία του &τύπου:

en: Open as &read-only
el: Άνοιγμα ως &μόνο-για-ανάγνωση

en: &Open
el: &Άνοιγμα

en: File not found
el: Το αρχείο δε βρέθηκε

en: Please verify that the correct file name was given
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι δόθηκε το σωστό όνομα αρχείου

en: File does not exist.
    Do you want to create file?
el: Το αρχείο δεν υπάρχει.
    Θέλετε να δημιουργήσετε το αρχείο;

en: File already exists.
    Do you want to replace it?
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη.
    Θέλετε να το αντικαταστήσετε;

en: Invalid character(s) in path
el: Μη έγγυρος(οι) χαρακτήρας(ες) στο μονοπάτι

en: A filename cannot contain any of the following characters:
                              / : < > |
el: Ένα όνομα αρχείο δε μπορεί να περιέχει κάποιον από τους παρακάτω χαρακτήρες:
                              / : < > |

en: Path does not exist
el: Το μονοπάτι δεν υπάρχει

en: File does not exist
el: Το αρχείο δεν υπάρχει

en: Up One Level
el: Ένα επίπεδο πάνω

en: Create New Folder
el: Δημιουργία νέου καταλόγου

en: List
el: Λίστα

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Regular
el: Κανονικά

en: Bold
el: Έντονα

en: Italic
el: Πλάγια

en: Bold Italic
el: Έντονα Πλάγια

en: Black
el: Μαύρο

en: Green
el: Πράσινο

en: Purple
el: Μωβ

en: Gray
el: Γκρι

en: Silver
el: Ασημί

en: Red
el: Κόκκινο

en: Yellow
el: Κίτρινο

en: Blue
el: Μπλε

en: White
el: Άσπρο

en: Unreadable Entry
el: Μη αναγνώσιμη εγγραφή

en: A printer error occurred.
el: Προκλήθηκε σφάλμα εκτυπωτή.

en: No default printer defined.
el: Δεν έχει οριστεί προεπιλεγμένος εκτυπωτής.

en: Cannot find the printer.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του εκτυπωτή.

en: An error occurred.
el: Προκλήθηκε σφάλμα.

en: Unknown printer driver.
el: Άγνωστος οδηγός εκτυπωτή.

en: &Save
el: &Αποθήκευση

en: Save &in:
el: Αποθήκευση &σε:

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Open File
el: Άνοιγμα Αρχείου

en: Ready
el: Έτοιμο

en: Paused;
el: Σταματημένος,

en: Error;
el: Σφάλμα,

en: Out of paper;
el: Τέλος χαρτιού,

en: Paper problem;
el: Πρόβλημα χαρτιού,

en: Printer offline;
el: Εκτυπωτής αποσυνδεδεμένος,

en: Busy;
el: Απασχολημένος,

en: Printing;
el: Γίνεται εκτύπωση,

en: Not available;
el: ΜΗ διαθέσιμος,

en: Waiting;
el: Αναμονή,

en: Initializing;
el: Εκκίνηση,

en: Warming up;
el: Γίνεται προθέρμανση,

en: Toner low;
el: Τόνερ χαμηλό,

en: No toner;
el: Δεν υπάρχει τόνερ,

en: Default Printer;
el: Προεπιλεγμένος εκτυπωτής,

en: There are %d documents in the queue
el: Υπάρχουν %d έγγραφα στην ουρά

en: Options
el: Επιλογές

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: όχι

en: &Contents
el: &Περιεχόμενα

en: &Search
el: &Αναζήτηση

en: Favor&ites
el: Α&γαπημένα

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Stop
el: Τερματισμός

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Back
el: Πίσω

en: Font: [1]
el: Γραμματοσειρά: [1]

en: True
el: Αληθές

en: False
el: Ψευδές

en: On
el: Ενεργό

en: Off
el: Ανενεργό

en: My Computer
el: Ο Υπολογιστής μου

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές
