Wine - en to ca translation catalogue (4051 entries)

en: Security
ca: Seguretat

en: &Group or user names:
ca: Noms de &grups o d'usuaris:

en: Allow
ca: Permet

en: Deny
ca: Denega

en: Permissions for %1
ca: Permisos per a %1

en: Install/Uninstall
ca: Instal·la/desinstal·la

en: To install a new program from a floppy disk, CD-ROM drive, or your hard drive, click Install.
ca: Per a instal·lar un programa nou des d'un disquet, disc compacte o el vostre disc dur, feu clic en Instal·la.

en: &Install...
ca: &Instal·la...

en: The following software can be automatically removed. To remove a program or to modify its installed components, select it from the list and click Modify/Remove.
ca: El programari següent es pot eliminar automàticament. Per a eliminar un programa o modificar els seus components instal·lats, seleccioneu-lo de la llista i feu clic en Modifica/elimina.

en: &Support Information
ca: Informació de &suport

en: &Modify...
ca: &Modifica...

en: &Remove
ca: &Elimina

en: Support Information
ca: Informació de suport

en: OK
ca: D'acord

en: The following information can be used to get technical support for %s:
ca: La informació següent es pot utilitzar per a obtenir suport tècnic per a %s:

en: Publisher:
ca: Publicador:

en: Version:
ca: Versió:

en: Contact:
ca: Contacte:

en: Support Information:
ca: Informació de suport:

en: Support Telephone:
ca: Telèfon de suport:

en: Readme:
ca: Llegiu-me:

en: Product Updates:
ca: Actualitzacions de producte:

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Wine Gecko Installer
ca: Instal·lador del Wine Gecko

en: Wine could not find a Gecko package which is needed for applications embedding HTML to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Gecko">https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Gecko</a> for details.
ca: El Wine no ha pogut trobar un paquet del Gecko que es necessita perquè les aplicacions que incloguin HTML funcionin correctament. El Wine el pot baixar i instal·lar automàticament per vós.
    
    Nota: es recomana utilitzar els paquets de la vostra distribució en compte. Vegeu <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Gecko">https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Gecko</a> per detalls.

en: &Install
ca: &Instal·la

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Wine Mono Installer
ca: Instal·lador del Wine Mono

en: Wine could not find a wine-mono package which is needed for .NET applications to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Wine-Mono">https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Wine-Mono</a> for details.
ca: El Wine no ha pogut trobar un paquet del wine-mono que es necessita perquè les aplicacions .NET funcionin correctament. El Wine el pot baixar i instal·lar automàticament per vós.
    
    Nota: es recomana utilitzar els paquets de la vostra distribució en compte. Vegeu <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Wine-Mono">https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Wine-Mono</a> per detalls.

en: Add/Remove Programs
ca: Afegeix/elimina programes

en: Allows you to install new software, or remove existing software from your computer.
ca: Us permet instal·lar programari nou, o eliminar programari existent del vostre ordinador.

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Unable to execute the uninstaller, '%s'. Do you want to remove the uninstall entry for this program from the registry?
ca: No s'ha pogut executar el desinstal·lador '%s'. Voleu eliminar l'entrada de desinstal·lació d'aquest programa del registre?

en: Not specified
ca: No especificat

en: Name
ca: Nom

en: Publisher
ca: Publicador

en: Version
ca: Versió

en: Installation programs
ca: Programes d'instal·lació

en: Programs (*.exe)
ca: Programes (*.exe)

en: All files (*.*)
ca: Tots els fitxers (*.*)

en: &Modify/Remove
ca: &Modifica/elimina

en: Downloading...
ca: S'està baixant...

en: Installing...
ca: S'està instal·lant...

en: Unexpected checksum of downloaded file. Aborting installation of corrupted file.
ca: El fitxer baixat té una suma de verificació inesperada. S'està avortant la instal·lació del fitxer corromput.

en: Please wait until the current uninstall/modify process is complete.
ca: Si us plau, espereu fins que es termini el procès actual d'instal·lació o de modificació.

en: Compress options
ca: Opcions de compressió

en: &Choose a stream:
ca: &Trieu un flux:

en: &Options...
ca: &Opcions...

en: &Interleave every
ca: &Intercala cada

en: frames
ca: fotogrames

en: Current format:
ca: Format actual:

en: Waveform: %s
ca: Forma d'ona: %s

en: Waveform
ca: Forma d'ona

en: All multimedia files
ca: Tots els fitxers de multimèdia

en: video
ca: vídeo

en: audio
ca: àudio

en: Wine AVI-default-filehandler
ca: Gestor de fitxers AVI per defecte del Wine

en: uncompressed
ca: no comprimit

en: Canceling...
ca: S'està cancel·lant...

en: %1!u! %2 remaining
ca: resten %1!u! %2

en: %1!u! %2 and %3!u! %4 remaining
ca: resten %1!u! %2 i %3!u! %4

en: seconds
ca: segons

en: minutes
ca: minuts

en: hours
ca: hores

en: Properties for %s
ca: Propietats de %s

en: &Apply
ca: &Aplica

en: Help
ca: Ajuda

en: Wizard
ca: Assistent

en: < &Back
ca: < &Enrere

en: &Next >
ca: &Següent >

en: Finish
ca: Acaba

en: Customize Toolbar
ca: Personalitza la barra d'eines

en: &Close
ca: &Tanca

en: R&eset
ca: &Reinicia

en: &Help
ca: A&juda

en: Move &Up
ca: Mou a&munt

en: Move &Down
ca: Mou a&baix

en: A&vailable buttons:
ca: &Botons disponibles:

en: &Add ->
ca: &Afegeix ->

en: <- &Remove
ca: <- &Elimina

en: &Toolbar buttons:
ca: &Botons de la barra d'eines:

en: Separator
ca: Separador

[ctx: hotkey]
en: None
ca: Cap

en: &Yes
ca: &Sí

en: &Retry
ca: &Reintenta

en: Hide details
ca: Amaga els detalls

en: See details
ca: Mostra els detalls

en: Close
ca: Tanca

en: Today:
ca: Avui:

en: Go to today
ca: Anar a avui

en: Open
ca: Obre

en: File &Name:
ca: &Nom de Fitxer:

en: &Directories:
ca: &Directoris:

en: List Files of &Type:
ca: Llista els fitxers del &tipus:

en: Dri&ves:
ca: &Unitats:

en: &Read Only
ca: &Només lectura

en: Save As...
ca: Anomena i desa...

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Print
ca: Imprimeix

en: Printer:
ca: Impressora:

en: Print range
ca: Interval d'impressió

en: &All
ca: &Tot

en: S&election
ca: S&elecció

en: &Pages
ca: Pàgine&s

en: &Setup
ca: &Configuració

en: &From:
ca: &De:

en: &To:
ca: &A:

en: Print &Quality:
ca: &Qualitat d'impressió:

en: Print to Fi&le
ca: Impressió en un &fitxer

en: Condensed
ca: Condensat

en: Print Setup
ca: Configuració d'impressió

en: Printer
ca: Impressora

en: &Default Printer
ca: Impressora &per defecte

en: [none]
ca: [cap]

en: Specific &Printer
ca: Impressora &específica

en: Orientation
ca: Orientació

en: Po&rtrait
ca: &Vertical

en: &Landscape
ca: &Horitzontal

en: Si&ze
ca: &Mida

en: &Source
ca: &Font

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: &Font:
ca: &Tipus de lletra:

en: Font St&yle:
ca: &Estil de lletra:

en: &Size:
ca: &Cos:

en: Effects
ca: Efectes

en: Stri&keout
ca: &Ratllat

en: &Underline
ca: &Subratllat

en: &Color:
ca: C&olor:

en: Sample
ca: Exemple

en: Scr&ipt:
ca: &Alfabet:

en: &Basic Colors:
ca: &Colors bàsics:

en: &Custom Colors:
ca: Colors personalit&zats:

en: |S&olid
ca: |Sò&lid

en: &Red:
ca: Ver&mell:

en: &Green:
ca: &Verd:

en: &Blue:
ca: &Blau:

en: &Hue:
ca: &To:

[ctx: Saturation]
en: &Sat:
ca: &Sat.:

[ctx: Luminance]
en: &Lum:
ca: &Llum.:

en: &Add to Custom Colors
ca: A&fegeix als colors personalitzats

en: &Define Custom Colors >>
ca: D&efinició de colors personalitzats >>

[ctx: Solid]
en: &o
ca: &l

en: Find
ca: Cerca

en: Fi&nd What:
ca: &Cerca:

en: Match &Whole Word Only
ca: Troba només &paraules completes

en: Match &Case
ca: &Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Direction
ca: Direcció

en: &Up
ca: A&munt

en: &Down
ca: A&vall

en: &Find Next
ca: Cerca el &següent

en: Replace
ca: Substitució

en: Re&place With:
ca: Substitueix-ho p&er:

en: &Replace
ca: Su&bstitueix

en: Replace &All
ca: Substitueix-&ho tot

en: &Properties
ca: &Propietats

en: Print to fi&le
ca: Impressió en un &fitxer

en: &Name:
ca: &Nom:

en: Status:
ca: Estat:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Where:
ca: On:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Pa&ges
ca: Pà&gines

en: &Selection
ca: &Selecció

en: &from:
ca: &de:

en: &to:
ca: &a:

en: Copies
ca: Còpies

en: Number of &copies:
ca: Nombre de &còpies:

en: C&ollate
ca: C&ompagina

en: Si&ze:
ca: &Mida:

en: &Source:
ca: &Font:

en: P&ortrait
ca: &Vertical

en: L&andscape
ca: &Horitzontal

en: Setup Page
ca: Configuració de pàgina

en: &Tray:
ca: &Safata:

en: &Portrait
ca: &Vertical

en: L&eft:
ca: &Esquerra:

en: &Right:
ca: &Dret:

en: T&op:
ca: &Superior:

en: &Bottom:
ca: &Inferior:

en: P&rinter...
ca: &Impressora...

en: Look &in:
ca: Cerca &en:

en: File &name:
ca: &Nom de fitxer:

en: Files of &type:
ca: Fitxers del &tipus:

en: Open as &read-only
ca: Obre per només &lectura

en: &Open
ca: &Obre

en: File name:
ca: Nom de fitxer:

en: Files of type:
ca: Fitxers del tipus:

en: File not found
ca: Fitxer no trobat

en: Please verify that the correct file name was given
ca: Si us plau, verifiqueu que s'hagués donat el nom correcte del fitxer

en: File does not exist.
    Do you want to create file?
ca: El fitxer no existeix.
    El voleu crear?

en: File already exists.
    Do you want to replace it?
ca: El fitxer ja existeix.
    El voleu substituir?

en: Invalid character(s) in path
ca: Hi ha caràcters no vàlids en el camí

en: A filename cannot contain any of the following characters:
                              / : < > |
ca: Un nom de fitxer no pot contenir cap dels caràcters següents:
                              / : < > |

en: Path does not exist
ca: El camí no existeix

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: The selection contains a non-folder object
ca: Aquesta selecció conté un objecte no fitxer

en: Up One Level
ca: Amunt un nivell

en: Create New Folder
ca: Crea una carpeta nova

en: List
ca: Llista

en: Details
ca: Detalls

en: Browse to Desktop
ca: Navega a l'escriptori

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Bold Italic
ca: Negreta cursiva

en: Black
ca: Negra

en: Maroon
ca: Granada

en: Green
ca: Verd

en: Olive
ca: Oliva

en: Navy
ca: Marina

en: Purple
ca: Porpra

en: Teal
ca: Xarxet

en: Gray
ca: Gris

en: Silver
ca: Plata

en: Red
ca: Vermella

en: Lime
ca: Llima

en: Yellow
ca: Groga

en: Blue
ca: Blau

en: Fuchsia
ca: Fúcsia

en: Aqua
ca: Aigua

en: White
ca: Blanca

en: Unreadable Entry
ca: Entrada illegible

en: This value does not lie within the page range.
    Please enter a value between %1!d! and %2!d!.
ca: Aquest valor no cau dins l'interval de pàgines.
    Si us plau, introdueix un valor entre %1!d! i %2!d!.

en: The 'from' entry cannot exceed the 'to' entry.
ca: L'entrada 'de' no pot superar l'entrada 'a'.

en: Margins overlap or fall outside Paper boundaries.
    Please reenter margins.
ca: Els marges se superposen o cauen fora dels límits de la pàgina.
    Si us plau, reintrodueix els marges.

en: The 'Number of copies' field cannot be empty.
ca: El camp 'Nombre de còpies' no pot estar buit.

en: This large number of copies is not supported by your printer.
    Please enter a value between 1 and %d.
ca: Aquest gran nombre de còpies no és compatible amb la vostra impressora.
    Si us plau, introduïu un valor entre 1 i %d.

en: A printer error occurred.
ca: Ha ocorregut un error d'impressora.

en: No default printer defined.
ca: No s'ha seleccionat cap impressora per defecte.

en: Cannot find the printer.
ca: No es pot trobar la impressora.

en: Out of memory.
ca: No queda memòria.

en: An error occurred.
ca: Ha ocorregut un error.

en: Unknown printer driver.
ca: El controlador d'impressora és desconegut.

en: Before you can perform printer-related tasks such as page setup or printing a document, you need to install a printer. Please install one and retry.
ca: Abans que pugueu realitzar tasques relacionades amb la impressora com a configurar la pàgina o imprimir un document, cal instal·lar una impressora. Si us plau, instal·leu una i torneu a intentar.

en: Select a font size between %1!d! and %2!d! points.
ca: Seleccioneu un cos de lletra entre %1!d! i %2!d! punts.

en: &Save
ca: &Desa

en: Save &in:
ca: Desa &en:

en: Save
ca: Desa

en: Open File
ca: Obre fitxer

en: Select Folder
ca: Selecciona una carpeta

en: Font size has to be a number.
ca: El cos de lletra ha de ser un nombre.

en: Ready
ca: Llest

en: Paused;
ca: En pausa;

en: Pending deletion;
ca: Pendent d'eliminació;

en: Paper jam;
ca: Embús de paper;

en: Out of paper;
ca: No queda paper;

en: Feed paper manual;
ca: Introducció de paper manual;

en: Paper problem;
ca: Problema de paper;

en: Printer offline;
ca: Impressora fora de línia;

en: I/O Active;
ca: Activa d'E/S;

en: Busy;
ca: Ocupada;

en: Printing;
ca: S'està imprimint;

en: Output tray is full;
ca: La safata de sortida està plena;

en: Not available;
ca: No disponible;

en: Waiting;
ca: S'està esperant;

en: Processing;
ca: S'està processant;

en: Initializing;
ca: S'està inicialitzant;

en: Warming up;
ca: S'està escalfant;

en: Toner low;
ca: Tòner baix;

en: No toner;
ca: Manca tòner;

en: Page punt;
ca: Expulsió de pàgina;

en: Interrupted by user;
ca: Interromput per usuari;

en: Out of memory;
ca: No queda memòria;

en: The printer door is open;
ca: La porta de la impressora està oberta;

en: Print server unknown;
ca: Servidor d'impressió desconegut;

en: Power save mode;
ca: Mode d'estalvi d'energia;

en: Default Printer;
ca: Impressora per defecte;

en: There are %d documents in the queue
ca: Hi ha %d documents en la cua

en: Margins [inches]
ca: Marges [polzades]

en: Margins [mm]
ca: Marges [mm]

en: Properties
ca: Propietats

en: Options
ca: Opcions

en: Default
ca: Per defecte

en: &User name:
ca: &Nom d'usuari:

en: &Password:
ca: &Contrasenya:

en: &Remember my password
ca: &Recorda la meva contrasenya

en: Connect to %s
ca: Connecta a %s

en: Connecting to %s
ca: S'està connectant a %s

en: Logon unsuccessful
ca: Inici de sessió sense èxit

en: Make sure that your user name
    and password are correct.
ca: Comproveu que el nom d'usuari
    i la contrasenya siguin correctes.

en: Having Caps Lock on may cause you to enter your password incorrectly.
    
    Press the Caps Lock key on your keyboard to turn off Caps Lock before
    entering your password.
ca: Tenir el bloqueig de majúscules activat pot causar que introduïu la
    contrasenya de forma incorrecta.
    
    Premeu la tecla Bloc Maj en el vostre teclat per desactivar el bloqueig de
    majúscules abans d'introduir la vostra contrasenya.

en: Caps Lock is On
ca: El bloqueig de majúscules està activat

en: Authority Key Identifier
ca: Identificador de clau de l'autoritat

en: Key Attributes
ca: Atributs de clau

en: Key Usage Restriction
ca: Restricció d'ús de clau

en: Subject Alternative Name
ca: Nom alternatiu del subjecte

en: Issuer Alternative Name
ca: Nom alternatiu de l'emissor

en: Basic Constraints
ca: Restriccions bàsiques

en: Key Usage
ca: Ús de clau

en: Certificate Policies
ca: Polítiques de certificació

en: Subject Key Identifier
ca: Identificador de clau del subjecte

en: CRL Reason Code
ca: Codi de raó CRL

en: CRL Distribution Points
ca: Punts de distribució CRL

en: Enhanced Key Usage
ca: Ús millorat de clau

en: Authority Information Access
ca: Accés d'informació de l'autoritat

en: Certificate Extensions
ca: Extensions del certificat

en: Next Update Location
ca: Propera ubicació d'actualització

en: Yes or No Trust
ca: Confiança sí o no

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Unstructured Name
ca: Nom no estructurat

en: Content Type
ca: Tipus de contingut

en: Message Digest
ca: Resum de missatge

en: Signing Time
ca: Hora de signatura

en: Counter Sign
ca: Contra-signatura

en: Challenge Password
ca: Contrasenya de desafiament

en: Unstructured Address
ca: Adreça no estructurada

en: S/MIME Capabilities
ca: Capacitats S/MIME

en: Prefer Signed Data
ca: Prefereix dades signades

en: User Notice
ca: Notificació d'usuari

en: On-line Certificate Status Protocol
ca: Protocol d'estat de certificats en línia

en: Certification Authority Issuer
ca: Emissor d'autoritat de la certificació

en: Certification Template Name
ca: Nom de plantilla de la certificació

en: Certificate Type
ca: Tipus de certificat

en: Certificate Manifold
ca: Manifold de certificat

en: Netscape Cert Type
ca: Tipus de certificat del Netscape

en: Netscape Base URL
ca: URL base del Netscape

en: Netscape Revocation URL
ca: URL de revocació del Netscape

en: Netscape CA Revocation URL
ca: URL de revocació CA del Netscape

en: Netscape Cert Renewal URL
ca: URL de renovació de certificat del Netscape

en: Netscape CA Policy URL
ca: URL de política CA del Netscape

en: Netscape SSL ServerName
ca: SSL ServerName del Netscape

en: Netscape Comment
ca: Comentari del Netscape

en: Country/Region
ca: País/regió

en: Organization
ca: Organització

en: Organizational Unit
ca: Unitat organitzativa

en: Common Name
ca: Nom comú

en: Locality
ca: Localitat

en: State or Province
ca: Estat o província

en: Title
ca: Títol

en: Given Name
ca: Nom donat

en: Initials
ca: Inicials

en: Surname
ca: Cognom

en: Domain Component
ca: Component de domini

en: Street Address
ca: Adreça de correu

en: Serial Number
ca: Número de sèrie

en: CA Version
ca: Versió CA

en: Cross CA Version
ca: Versió CA mutual

en: Serialized Signature Serial Number
ca: Número de sèrie de signatura serialitzada

en: Principal Name
ca: Nom principal

en: Windows Product Update
ca: Actualització del producte Windows

en: Enrollment Name Value Pair
ca: Parell de nom i valor d'inscripció

en: OS Version
ca: Versió del SO

en: Enrollment CSP
ca: CSP d'inscripció

en: CRL Number
ca: Número CRL

en: Delta CRL Indicator
ca: Indicador CRL Delta

en: Issuing Distribution Point
ca: Punt de distribució emetent

en: Freshest CRL
ca: CRL més recent

en: Name Constraints
ca: Restriccions de nom

en: Policy Mappings
ca: Mapatges de política

en: Policy Constraints
ca: Restriccions de política

en: Cross-Certificate Distribution Points
ca: Punts de distribució de certificats mutuals

en: Application Policies
ca: Polítiques d'aplicació

en: Application Policy Mappings
ca: Mapatges de política d'aplicació

en: Application Policy Constraints
ca: Restriccions de política d'aplicació

en: CMC Data
ca: Dades CMC

en: CMC Response
ca: Resposta CMC

en: Unsigned CMC Request
ca: Sol·licitud CMC no signat

en: CMC Status Info
ca: Informació d'estat CMC

en: CMC Extensions
ca: Extensions CMC

en: CMC Attributes
ca: Atributs CMC

en: PKCS 7 Data
ca: PKCS 7 Dades

en: PKCS 7 Signed
ca: PKCS 7 Signat

en: PKCS 7 Enveloped
ca: PKCS 7 Embolicat

en: PKCS 7 Signed Enveloped
ca: PKCS 7 Signat embolicat

en: PKCS 7 Digested
ca: PKCS 7 Resumit

en: PKCS 7 Encrypted
ca: PKCS 7 Xifrat

en: Previous CA Certificate Hash
ca: Resum de Certificat CA anterior

en: Virtual Base CRL Number
ca: Número CRL de base Virtual

en: Next CRL Publish
ca: Propera publicació CRL

en: CA Encryption Certificate
ca: Certificat de xifratge CA

en: Key Recovery Agent
ca: Agent de recuperació de clau

en: Certificate Template Information
ca: Informació de plantilla de certificat

en: Enterprise Root OID
ca: OID d'arrel d'empresa

en: Dummy Signer
ca: Signatari maniquí

en: Encrypted Private Key
ca: Clau privada xifrada

en: Published CRL Locations
ca: Ubicacions CRL publicades

en: Enforce Certificate Chain Policy
ca: Feu complir-se la política de cadena de certificats

en: Transaction Id
ca: Id de transacció

en: Sender Nonce
ca: Nonce de remitent

en: Recipient Nonce
ca: Nonce de destinatari

en: Reg Info
ca: Informació de reg

en: Get Certificate
ca: Obté certificat

en: Get CRL
ca: Obté CRL

en: Revoke Request
ca: Revoca sol·licitud

en: Query Pending
ca: Consulta pendent

en: Certificate Trust List
ca: Llista de certificats de confiança

en: Archived Key Certificate Hash
ca: Resum de clau de certificat arxivat

en: Private Key Usage Period
ca: Període d'ús de clau privada

en: Client Information
ca: Informació de client

en: Server Authentication
ca: Autenticació de servidor

en: Client Authentication
ca: Autenticació de client

en: Code Signing
ca: Signatura de codi

en: Secure Email
ca: Correu electrònic segur

en: Time Stamping
ca: Marcació horària

en: Microsoft Trust List Signing
ca: Segellament de llista de confiança del Microsoft

en: Microsoft Time Stamping
ca: Marcació horària del Microsoft

en: IP security end system
ca: Sistema final de seguretat IP

en: IP security tunnel termination
ca: Terminació de túnel de seguretat IP

en: IP security user
ca: Usuari de seguretat IP

en: Encrypting File System
ca: Sistema de fitxers xifrant

en: Windows Hardware Driver Verification
ca: Verificació de controladors de maquinari del Windows

en: Windows System Component Verification
ca: Verificació de components de sistema del Windows

en: OEM Windows System Component Verification
ca: Verificació de components de sistema del Windows OEM

en: Embedded Windows System Component Verification
ca: Verificació de components de sistema del Windows Incrustat

en: Key Pack Licenses
ca: Llicències de paquet de claus

en: License Server Verification
ca: Verificació de servidor de llicència

en: Smart Card Logon
ca: Inici de targeta intel·ligent

en: Digital Rights
ca: Drets digitals

en: Qualified Subordination
ca: Subordinació qualificada

en: Key Recovery
ca: Recuperació de clau

en: Document Signing
ca: Signatura de document

en: IP security IKE intermediate
ca: Intermedi IKE de seguretat IP

en: File Recovery
ca: Recuperació de fitxers

en: Root List Signer
ca: Signatari de llista d'arrel

en: All application policies
ca: Totes les polítiques d'aplicació

en: Directory Service Email Replication
ca: Replicació de correu electrònic de servei de directori

en: Certificate Request Agent
ca: Agent de petició de certificat

en: Lifetime Signing
ca: Signatura de tota la vida

en: All issuance policies
ca: Totes les polítiques d'emissió

en: Trusted Root Certification Authorities
ca: Autoritats de certificació d'arrel de confiança

en: Intermediate Certification Authorities
ca: Autoritats intermèdies de certificació

en: Other People
ca: Altres persones

en: Trusted Publishers
ca: Publicadors de confiança

en: Untrusted Certificates
ca: Certificats no de confiança

en: Certificate Issuer
ca: Emissor del certificat

en: Certificate Serial Number=
ca: Número de sèrie del certificat=

en: Other Name=
ca: Altre nom=

en: Email Address=
ca: Adreça de correu electrònic=

en: DNS Name=
ca: Nom DNS=

en: Directory Address
ca: Adreça de directori

en: IP Address=
ca: Adreça IP=

en: Mask=
ca: Màscara=

en: Registered ID=
ca: ID registrat=

en: Unknown Key Usage
ca: Ús de clau desconegut

en: Subject Type=
ca: Tipus d'entitat=

en: End Entity
ca: Entitat final

en: Path Length Constraint=
ca: Restricció de longitud de camí=

[ctx: path length]
en: None
ca: Cap

en: Information Not Available
ca: Informació no disponible

en: Authority Info Access
ca: Accés d'informació d'autoritat

en: Access Method=
ca: Mètode d'accés=

en: CA Issuers
ca: Emissors CA

en: Unknown Access Method
ca: Mètode d'accés desconegut

en: Alternative Name
ca: Nom alternatiu

en: CRL Distribution Point
ca: Punt de distribució CRL

en: Distribution Point Name
ca: Nom de punt de distribució

en: Full Name
ca: Nom complet

en: RDN Name
ca: Nom RDN

en: CRL Reason=
ca: Motiu CRL=

en: CRL Issuer
ca: Emissor CRL

en: Key Compromise
ca: Compromís de clau

en: CA Compromise
ca: Compromís de CA

en: Affiliation Changed
ca: Afiliació canviada

en: Superseded
ca: Reemplaçat

en: Operation Ceased
ca: Operació cessada

en: Certificate Hold
ca: Bloqueig de certificat

en: Financial Information=
ca: Informació financera=

en: Available
ca: Disponible

en: Not Available
ca: No disponible

en: Meets Criteria=
ca: Assoleix els criteris=

en: Yes
ca: Sí

en: Digital Signature
ca: Signatura digital

en: Non-Repudiation
ca: Sense repudiació

en: Key Encipherment
ca: Xifratge de clau

en: Data Encipherment
ca: Xifratge de dades

en: Key Agreement
ca: Acord de clau

en: Certificate Signing
ca: Signatura de certificat

en: Off-line CRL Signing
ca: Signatura CRL fora de línia

en: CRL Signing
ca: Signatura CRL

en: Encipher Only
ca: Només xifrar

en: Decipher Only
ca: Només desxifrar

en: SSL Client Authentication
ca: Autenticació de client SSL

en: SSL Server Authentication
ca: Autenticació de servidor SSL

en: Signature
ca: Signatura

en: SSL CA
ca: CA SSL

en: S/MIME CA
ca: CA S/MIME

en: Signature CA
ca: CA de signatura

en: Certificate Policy
ca: Política de certificat

en: Policy Identifier:
ca: Identificador de política:

en: Policy Qualifier Info
ca: Informació de qualificador de política

en: Policy Qualifier Id=
ca: Id de qualificador de política=

en: Qualifier
ca: Qualificador

en: Notice Reference
ca: Referència d'anunci

en: Organization=
ca: Organització=

en: Notice Number=
ca: Número d'anunci=

en: Notice Text=
ca: Text d'anunci=

en: &Install Certificate...
ca: &Instal·la certificat...

en: Issuer &Statement
ca: &Declaració d'emissor

en: &Show:
ca: &Mostra:

en: &Edit Properties...
ca: &Edita les propietats...

en: &Copy to File...
ca: &Copia a un fitxer...

en: Certification Path
ca: Camí de certificació

en: Certification path
ca: Camí de certificació

en: &View Certificate
ca: &Visualitza certificat

en: Certificate &status:
ca: &Estat de certificat:

en: Disclaimer
ca: Renúncia

en: More &Info
ca: Més &informació

en: &Friendly name:
ca: Nom &amistós:

en: &Description:
ca: &Descripció:

en: Certificate purposes
ca: Finalitats de certificat

en: &Enable all purposes for this certificate
ca: &Habilita aquest certificat per a totes les finalitats

en: D&isable all purposes for this certificate
ca: &Inhabilita aquest certificat per a totes les finalitats

en: Enable &only the following purposes for this certificate:
ca: Habilita aquest certificat per a &només les finalitats següents:

en: Add &Purpose...
ca: Afegeix &finalitat...

en: Add Purpose
ca: Afegeix finalitat

en: Add the object identifier (OID) for the certificate purpose you wish to add:
ca: Afegiu l'identificador d'objecte (OID) de la finalitat de certificat que voleu afegir:

en: Select Certificate Store
ca: Seleccioneu un magatzem de certificats

en: Select the certificate store you want to use:
ca: Seleccioneu el magatzem de certificats que voleu utilitzar:

en: &Show physical stores
ca: &Mostra els magatzems físics

en: Certificate Import Wizard
ca: Assistent d'Importació de Certificats

en: Welcome to the Certificate Import Wizard
ca: Benvingut a l'Assistent d'Importació de Certificats

en: This wizard helps you import certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists from a file to a certificate store.
    
    A certificate can be used to identify you or the computer with which you are communicating. It can also be used for authentication, and to sign messages. Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
    
    To continue, click Next.
ca: Aquest assistent us ajuda a importar certificats, llistes de revocació de certificats i llistes de certificats de confiança d'un fitxer a un magatzem de certificats.
    
    Es pot utilitzar un certificat per a identificar-vos o l'ordinador amb el qual esteu comunicant. També es pot utilitzar per a l'autenticació, i per a signar els missatges. Els magatzems de certificats són conjunts de certificats, llistes de revocació de certificats i llistes de certificats de confiança.
    
    Per a continuar, feu clic en Endavant.

en: &File name:
ca: Nom de &fitxer:

en: B&rowse...
ca: &Navega...

en: Note: The following file formats may contain more than one certificate, certificate revocation list, or certificate trust list:
ca: Nota: Els següents formats de fitxer poden contenir més d'un certificat, llista de revocació de certificats o llista de certificats de confiança:

en: Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Messages (*.p7b)
ca: Estàndard de sintaxi de missatges criptogràfics/Missatges PKCS #7 (*.p7b)

en: Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)
ca: Intercanvi d'informació personal/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)

en: Microsoft Serialized Certificate Store (*.sst)
ca: Magatzem de certificats serialitzat del Microsoft (*.sst)

en: Wine can automatically select the certificate store, or you can specify a location for the certificates.
ca: El Wine pot seleccionar automàticament el magatzem de certificats, o podeu especificar la ubicació dels certificats.

en: &Automatically select certificate store
ca: Selecciona &automàticament el magatzem de certificats

en: &Place all certificates in the following store:
ca: &Col·loca tots els certificats en el magatzem següent:

en: Completing the Certificate Import Wizard
ca: S'està acabant l'Assistent d'Importació de Certificats

en: You have successfully completed the Certificate Import Wizard.
ca: Heu acabat amb èxit l'Assistent d'Importació de Certificats.

en: You have specified the following settings:
ca: Heu especificat la configuració següent:

en: Certificates
ca: Certificats

en: I&ntended purpose:
ca: &Finalitat prevista:

en: &Import...
ca: &Importa...

en: &Export...
ca: &Exporta...

en: &Advanced...
ca: &Avançat...

en: Certificate intended purposes
ca: Finalitats previstes del certificat

en: &View
ca: &Visualitza

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Certificate purpose
ca: Finalitat de certificat

en: Select one or more purposes to be listed when Advanced Purposes is selected.
ca: Selecciona una o més finalitats per a allistar quan se seleccionen les finalitats avançades.

en: &Certificate purposes:
ca: Finalitats de &certificat:

en: Certificate Export Wizard
ca: Assistent d'Exportació de Certificats

en: Welcome to the Certificate Export Wizard
ca: Benvingut a l'Assistent d'Exportació de Certificats

en: This wizard helps you export certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists from a certificate store to a file.
    
    A certificate can be used to identify you or the computer with which you are communicating. It can also be used for authentication, and to sign messages. Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
    
    To continue, click Next.
ca: Aquest assistent us ajuda a exportar certificats, llistes de revocació de certificats i llistes de certificats de confiança d'un magatzem de certificats a un fitxer.
    
    Es pot utilitzar un certificat per a identificar-vos o l'ordinador amb el qual esteu comunicant. També es pot utilitzar per a l'autenticació, i per a signar els missatges. Els magatzems de certificats són conjunts de certificats, llistes de revocació de certificats i llistes de confiança de certificats.
    
    Per a continuar, feu clic en Endavant.

en: If you choose to export the private key, you will be prompted for a password to protect the private key on a later page.
ca: Si trieu exportar la clau privada, se us demanarà una contrasenya per a protegir la clau privada en una pàgina posterior.

en: Do you wish to export the private key?
ca: Voleu exportar la clau privada?

en: &Yes, export the private key
ca: &Sí, exporta la clau privada

en: N&o, do not export the private key
ca: &No, no exportis la clau privada

en: &Confirm password:
ca: &Confirmeu la contrasenya:

en: Select the format you want to use:
ca: Seleccioneu el format que voleu utilitzar:

en: &DER-encoded X.509 (*.cer)
ca: Codificat en &DER X.509 (*.cer)

en: Ba&se64-encoded X.509 (*.cer):
ca: Codificat en &base64 X.509 (*.cer):

en: &Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Message (*.p7b)
ca: &Estàndard de sintaxi de missatges criptogràfics/Missatges PKCS #7 (*.p7b)

en: &Include all certificates in the certification path if possible
ca: &Inclou tots els certificats en el camí de certificat si és possible

en: &Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx)
ca: &Intercanvi d'informació personal/PKCS #12 (*.pfx)

en: Incl&ude all certificates in the certification path if possible
ca: Inclo&u tots els certificats en el camí de certificat si és possible

en: &Enable strong encryption
ca: &Habilita el xifratge fort

en: Delete the private &key if the export is successful
ca: &Suprimeix la clau privada si l'exportació té èxit

en: Completing the Certificate Export Wizard
ca: S'està acabant l'Assistent d'Exportació de Certificats

en: You have successfully completed the Certificate Export Wizard.
ca: Heu acabat amb èxit l'Assistent d'Exportació de Certificats.

en: Select Certificate
ca: Seleccionar el certificat

en: Select a certificate you want to use
ca: Seleccioneu el magatzem de certificats que voleu utilitzar

en: Certificate
ca: Certificat

en: Certificate Information
ca: Informació de certificat

en: This certificate has an invalid signature. The certificate may have been altered or corrupted.
ca: Aquest certificat té una signatura no vàlida. Pot ser que el certificat s'hagués modificat o corromput.

en: This root certificate is not trusted. To trust it, add it to your system's trusted root certificate store.
ca: Aquest certificat d'arrel no és de confiança. Per a confiar en ell, afegeix-lo al magatzem de certificats d'arrel de confiança del vostre sistema.

en: This certificate could not be validated to a trusted root certificate.
ca: No s'ha pogut validar aquest certificat a un certificat d'arrel de confiança.

en: This certificate's issuer could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar l'emissor d'aquest certificat.

en: All the intended purposes of this certificate could not be verified.
ca: No s'ha pogut verificar totes les finalitats d'aquest certificat.

en: This certificate is intended for the following purposes:
ca: Aquest certificat es destina per a les finalitats següents:

en: Issued to:
ca: Emès a:

en: Issued by:
ca: Emès de:

en: Valid from
ca: Vàlid des de

en:  to
ca:  a

en: This certificate has an invalid signature.
ca: Aquest certificat té una signatura no vàlida.

en: This certificate has expired or is not yet valid.
ca: Aquest certificat ha caducat o encara no és vàlid.

en: This certificate's validity period exceeds that of its issuer.
ca: El període de validesa d'aquest certificat supera el del seu emissor.

en: This certificate was revoked by its issuer.
ca: L'emissor d'aquest certificat l'ha revocat.

en: This certificate is OK.
ca: Aquest certificat està bé.

en: Field
ca: Camp

en: Value
ca: Valor

en: <All>
ca: <Tots>

en: Version 1 Fields Only
ca: Només camps de la versió 1

en: Extensions Only
ca: Només extensions

en: Critical Extensions Only
ca: Només extensions crítiques

en: Properties Only
ca: Només propietats

en: Serial number
ca: Número de sèrie

en: Issuer
ca: Emissor

en: Valid from
ca: Vàlid des de

en: Valid to
ca: Vàlid fins

en: Subject
ca: Entitat

en: Public key
ca: Clau pública

en: SHA1 hash
ca: Resum SHA1

en: Enhanced key usage (property)
ca: Ús millorat de clau (propietat)

en: Friendly name
ca: Nom amistós

en: Description
ca: Descripció

en: Certificate Properties
ca: Propietats de Certificat

en: Please enter an OID in the form 1.2.3.4
ca: Si us plau, introduïu un OID en la forma 1.2.3.4

en: The OID you entered already exists.
ca: L'OID que heu introduït ja existeix.

en: Please select a certificate store.
ca: Si us plau, seleccioneu un magatzem de certificats.

en: The file contains objects that do not match the given criteria. Please select another file.
ca: El fitxer conté objectes que no coincideixen amb els criteris donats. Si us plau, seleccioneu un altre fitxer.

en: File to Import
ca: Fitxer a importar

en: Specify the file you want to import.
ca: Especifiqueu el fitxer que voleu importar.

en: Certificate Store
ca: Magatzem de certificats

en: Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
ca: Els magatzems de certificats són conjunts de certificats, llistes de revocació de certificats i llistes de confiança de certificats.

en: X.509 Certificate (*.cer; *.crt)
ca: Certificat X.509 (*.cer; *.crt)

en: Personal Information Exchange (*.pfx; *.p12)
ca: Intercanvi d'informació personal (*.pfx; *.p12)

en: Certificate Revocation List (*.crl)
ca: Llista de certificats revocats (*.crl)

en: Certificate Trust List (*.stl)
ca: Llista de confiança de certificats (*.stl)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.spc; *.p7b)
ca: Missatges CMS/PKCS #7 (*.spc; *.p7b)

en: Please select a file.
ca: Si us plau, seleccioneu un fitxer.

en: The file format is not recognized. Please select another file.
ca: El format de fitxer no es reconeix. Si us plau, seleccioneu un altre fitxer.

en: Could not open
ca: No s'ha pogut obrir

en: Determined by the program
ca: Determinat pel programa

en: Please select a store
ca: Si us plau, selecciona un magatzem

en: Certificate Store Selected
ca: Magatzem de certificats seleccionat

en: Automatically determined by the program
ca: Determinat automàticament pel programa

en: File
ca: Fitxer

en: Content
ca: Contingut

en: Certificate Revocation List
ca: Llista de certificats revocats

en: CMS/PKCS #7 Message
ca: Missatge CMS/PKCS #7

en: Personal Information Exchange
ca: Intercanvi d'informació personal

en: The import was successful.
ca: La importació ha tingut èxit.

en: The import failed.
ca: La importació ha fallat.

en: <Advanced Purposes>
ca: <Finalitats avançades>

en: Issued To
ca: Emès a

en: Issued By
ca: Emès de

en: Expiration Date
ca: Data de caducitat

en: Friendly Name
ca: Nom amistós

en: <None>
ca: <Cap>

en: You will no longer be able to decrypt messages with this certificate, or sign messages with it.
    Are you sure you want to remove this certificate?
ca: Ja no sereu capaç de desxifrar missatges amb aquest certificat, ni signar missatges amb ell.
    Esteu segur que voleu eliminar aquest certificat?

en: You will no longer be able to decrypt messages with these certificates, or sign messages with them.
    Are you sure you want to remove these certificates?
ca: Ja no sereu capaç de desxifrar missatges amb aquests certificats, ni signar missatges amb ells.
    Esteu segur que voleu eliminar aquests certificats?

en: You will no longer be able to encrypt messages with this certificate, or verify messages signed with it.
    Are you sure you want to remove this certificate?
ca: Ja no sereu capaç de xifrar missatges amb aquest certificat, ni verificar missatges signats amb ella.
    Esteu segur que voleu eliminar aquest certificat?

en: You will no longer be able to encrypt messages with these certificates, or verify messages signed with them.
    Are you sure you want to remove these certificates?
ca: Ja no sereu capaç de xifrar missatges amb aquests certificats, ni verificar missatges signats amb ells.
    Esteu segur que voleu eliminar aquests certificats?

en: Certificates issued by this certification authority will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this certificate?
ca: Els certificats emesos per aquesta autoritat de certificació ja no serà de confiança.
    Esteu segur que voleu eliminar aquest certificat?

en: Certificates issued by these certification authorities will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these certificates?
ca: Els certificats emesos per aquestes autoritats de certificació ja no seran de confiança.
    Esteu segur que voleu eliminar aquests certificats?

en: Certificates issued by this root certification authority, or any certification authorities it issued, will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this trusted root certificate?
ca: Els certificats emesos per aquesta autoritat de certificació d'arrel, o qualsevol de les autoritats de certificació que ha emès, ja no seran de
    confiança. Esteu segur que voleu eliminar aquest certificat d'arrel de confiança?

en: Certificates issued by these root certification authorities, or any certification authorities they issued, will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these trusted root certificates?
ca: Els certificats emesos per aquestes autoritats de certificació d'arrel, o qualsevol de les autoritats de certificació que ha emès, ja no seran de
    confiança. Esteu segur que voleu eliminar aquests certificats d'arrel de confiança?

en: Software signed by this publisher will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this certificate?
ca: Programari signat per aquest publicador ja no serà de confiança
    Esteu segur que voleu eliminar aquest certificat?

en: Software signed by these publishers will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these certificates?
ca: Programari signat per aquests publicadors ja no serà de confiança
    Esteu segur que voleu eliminar aquests certificats?

en: Are you sure you want to remove this certificate?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest certificat?

en: Are you sure you want to remove these certificates?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquests certificats?

en: Ensures the identity of a remote computer
ca: Assegura la identitat d'un ordinador remot

en: Proves your identity to a remote computer
ca: Prova la vostra identitat a un ordinador remot

en: Ensures software came from software publisher
    Protects software from alteration after publication
ca: Assegura que el programari proveís del publicador de programari
    Protegeix el programari d'alteració després de publicar

en: Protects e-mail messages
ca: Protegeix missatges de correu electrònic

en: Allows secure communication over the Internet
ca: Permet la comunicació segura a través d'Internet

en: Allows data to be signed with the current time
ca: Permet que les dades se signin amb l'hora actual

en: Allows you to digitally sign a certificate trust list
ca: Us permet signar digitalment una llista de certificats de confiança

en: Allows data on disk to be encrypted
ca: Permet que les dades en el disc es xifrin

en: Private Key Archival
ca: Arxivament de claus privades

en: Export Format
ca: Format d'exportació

en: Choose the format in which the content will be saved.
ca: Trieu el format en el qual es desarà el contingut.

en: Export Filename
ca: Nom del fitxer a exportar

en: Specify the name of the file in which the content will be saved.
ca: Especifiqueu el nom del fitxer en el qual es desarà el contingut.

en: The specified file already exists. Do you want to replace it?
ca: El fitxer especificat ja existeix. El voleu substituir?

en: DER-Encoded Binary X.509 (*.cer)
ca: X.509 binari codificat en DER (*.cer)

en: Base64-Encoded X.509 (*.cer)
ca: X.509 codificat en base64 (*.cer)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.p7b)
ca: Missatges CMS/PKCS #7 (*.p7b)

en: Personal Information Exchange (*.pfx)
ca: Intercanvi d'informació personal (*.pfx)

en: File Format
ca: Format de fitxer

en: Include all certificates in certificate path
ca: Inclou tots els certificats en el camí de certificat

en: Export keys
ca: Exporta claus

en: The export was successful.
ca: L'exportació ha tingut èxit.

en: The export failed.
ca: L'exportació ha fallat.

en: Export Private Key
ca: Exporta clau privada

en: The certificate contains a private key which may be exported along with the certificate.
ca: El certificat conté una clau privada que es pot exportar juntament amb el certificat.

en: Enter Password
ca: Introduïu contrasenya

en: You may password-protect a private key.
ca: Podeu protegir amb contrasenya una clau privada.

en: The passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no es coincideixen.

en: Note: The private key for this certificate could not be opened.
ca: Nota: No s'ha pogut obrir la clau privada d'aquest certificat.

en: Note: The private key for this certificate is not exportable.
ca: Nota: La clau privada d'aquest certificat no és exportable.

en: Intended Use
ca: Finalitat prevista

en: Location
ca: Ubicació

en: Select a certificate
ca: Seleccioneu un certificat

en: Not yet implemented
ca: Encara no implementat

en: &Reset
ca: &Reinicia

en: Configure Devices
ca: Configura dispositius

en: Reset
ca: Reinicia

en: Player
ca: Reproductor

en: Device
ca: Dispositiu

en: Actions
ca: Accions

en: Mapping
ca: Mapatge

en: Show Assigned First
ca: Mostra els assignats primer

en: Action
ca: Acció

en: Object
ca: Objecte

en: Regional Setting
ca: Ajust regional

en: %1!u!MB used, %2!u!MB available
ca: %1!u!MB utilitzats, %2!u!MB disponibles

en: Western
ca: Occidental

en: Central European
ca: Europeu central

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Greek
ca: Grec

en: Turkish
ca: Turc

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Arabic
ca: Àrab

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Thai
ca: Tailandès

en: Japanese
ca: Japonès

en: CHINESE_GB2312
ca: XINÈS_GB2312

en: CHINESE_BIG5
ca: XINÈS_BIG5

en: Symbol
ca: Símbol

en: Other
ca: Altra

en: Files on Camera
ca: Fitxers en càmera

en: Import Selected
ca: Importa seleccionats

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Import All
ca: Importa tots

en: Skip This Dialog
ca: Salta aquest diàleg

en: Exit
ca: Surt

en: Transferring
ca: S'està transferint

en: Transferring... Please Wait
ca: S'està transferint... Si us plau, espereu

en: Connecting to camera
ca: S'està connectant al càmera

en: Connecting to camera... Please Wait
ca: S'està connectant al càmera... Si us plau, espereu

en: S&ync
ca: S&incronitza

en: &Back
ca: Enda&rrere

en: &Forward
ca: E&ndavant

[ctx: table of contents]
en: &Home
ca: &Inici

en: &Stop
ca: &Atura

en: &Refresh
ca: &Actualitza

en: &Print...
ca: &Imprimeix...

en: Select &All
ca: &Selecciona-ho tot

en: &View Source
ca: Visuali&tza el codi font

en: Proper&ties
ca: &Propietats

en: Cu&t
ca: &Retalla

en: &Copy
ca: &Copia

en: Paste
ca: &Enganxa

en: &Print
ca: Im&primeix

en: &Contents
ca: &Continguts

en: I&ndex
ca: Í&ndex

en: &Search
ca: &Cerca

en: Favor&ites
ca: &Preferits

en: Hide &Tabs
ca: Amaga &pestanyes

en: Show &Tabs
ca: Mostra &pestanyes

en: Show
ca: Mostra

en: Hide
ca: Amaga

en: Stop
ca: Atura

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Back
ca: Endarrere

[ctx: table of contents]
en: Home
ca: Inici

en: Sync
ca: Sincronitza

en: Forward
ca: Endavant

en: Cinepak Video codec
ca: Còdec de vídeo Cinepak

en: &File
ca: &Fitxer

en: &New
ca: &Nou

en: &Window
ca: F&inestra

en: &Open...
ca: &Obre...

en: Save &as...
ca: &Anomena i desa...

en: Print &format...
ca: &Format d'impressió...

en: Pr&int...
ca: &Imprimeix...

en: Print previe&w
ca: &Visualització prèvia d'impressió

en: &Toolbars
ca: &Barres d'eines

en: &Standard bar
ca: Barra &estàndard

en: &Address bar
ca: Barra d'&adreça

en: &Favorites
ca: &Preferits

en: &Add to Favorites...
ca: &Afegeix als preferits...

en: &About Internet Explorer
ca: &Quant a l'Internet Explorer

en: Open URL
ca: Obre URL

en: Specify the URL you wish to open in Internet Explorer
ca: Especifiqueu l'URL que voleu obrir en l'Internet Explorer

en: Open:
ca: Obre:

[ctx: home page]
en: Home
ca: Inici

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Address
ca: Adreça

en: Searching for %s
ca: S'està cercant %s

en: Start downloading %s
ca: Comença a baixar %s

en: Downloading %s
ca: S'està baixant %s

en: Asking for %s
ca: S'està demanant %s

en: Home page
ca: Pàgina d'inici

en: You can choose the address that will be used as your home page.
ca: Podeu triar l'adreça que s'utilitzarà com la vostra pàgina d'inici.

en: &Current page
ca: Pàgina act&ual

en: &Default page
ca: Pàgina &per defecte

en: &Blank page
ca: Pàgina en &blanc

en: Browsing history
ca: Historial de navegació

en: You can delete cached pages, cookies and other data.
ca: Podeu eliminar les pàgines en memòria cau, galetes i altres dades.

en: Delete &files...
ca: Suprimei&x fitxers...

en: &Settings...
ca: Confi&guració...

en: Delete browsing history
ca: Suprimeix l'historial de navegació

en: Temporary internet files
    Cached copies of web pages, images and certificates.
ca: Fitxers temporals d'Internet
    Les còpies en memòria cau de pàgines web, imatges i certificats.

en: Cookies
    Files saved on your computer by websites, which store things like user preferences and login information.
ca: Galetes
    Els fitxers desats en el vostre ordinador pels llocs web, que emmagatzemen coses com preferències d'usuari i informació de sessió.

en: History
    List of websites you have accessed.
ca: Historial
    Llista de llocs web als quals heu accedit.

en: Form data
    Usernames and other information you have entered into forms.
ca: Dades de formulari
    Noms d'usuari i altra informació que hàgiu introduït en formularis.

en: Passwords
    Saved passwords you have entered into forms.
ca: Contrasenyes
    Contrasenyes desades que hàgiu introduït en formularis.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Certificates are used for your personal identification and to identify certificate authorities and publishers.
ca: Els certificats s'utilitzen per a la vostra identificació personal i per a identificar les autoritats i els publicadors de certificats.

en: Certificates...
ca: Certificats...

en: Publishers...
ca: Publicadors...

en: Connections
ca: Connexions

en: Automatic configuration
ca: Configuració automàtica

en: Use Web Proxy Auto-Discovery (WPAD)
ca: Utilitza autodescobriment de servidor intermediari web (WPAD)

en: Use Proxy Auto-Config (PAC) script
ca: Utilitza script de autoconfiguració de servidor intermediari (PAC)

en: Address:
ca: Adreça:

en: Proxy server
ca: Servidor intermediari

en: Use a proxy server
ca: Utilitza un servidor intermediari

en: Internet Settings
ca: Opcions d'Internet

en: Configure Wine Internet Browser and related settings
ca: Configura el Wine Internet Browser i les opcions relacionades

en: Security settings for zone:
ca: Nivell de seguretat de la zona:

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Very Low
ca: Molt baix

en: Low
ca: Baix

en: Medium
ca: Mitjà

en: Increased
ca: Elevat

en: High
ca: Alt

en: Indeo Video Interactive version 5 video codec
ca: Còdec de vídeo Indeo Video Interactive versió 5

en: Joysticks
ca: Palanques de control

en: &Disable
ca: &Inhabilita

en: &Override
ca: Fes-ho &directe

en: &Enable
ca: &Habilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Axes
ca: Eixos

en: Buttons
ca: Botons

en: Force Feedback Effect
ca: Efecte de retroacció de força

en: Press any button in the controller to activate the chosen effect. The effect direction can be changed with the controller axis.
ca: Premeu qualsevol botó en el controlador per a activar l'efecte escollit. Es pot canviar la direcció de l'efecte amb l'eix de controlador.

en: User #0
ca: Usuari #0

en: User #1
ca: Usuari #1

en: User #2
ca: Usuari #2

en: User #3
ca: Usuari #3

en: No user detected on slot #0, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
ca: No s'ha detectat ningú usuari en la ranura #0, assegureu-vos que el controlador estigui endollat, i no configurat per a DInput directe en la pestanya de palanques de control.

en: No user detected on slot #1, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
ca: No s'ha detectat ningú usuari en la ranura #1, assegureu-vos que el controlador estigui endollat, i no configurat per a DInput directe en la pestanya de palanques de control.

en: No user detected on slot #2, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
ca: No s'ha detectat ningú usuari en la ranura #2, assegureu-vos que el controlador estigui endollat, i no configurat per a DInput directe en la pestanya de palanques de control.

en: No user detected on slot #3, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
ca: No s'ha detectat ningú usuari en la ranura #3, assegureu-vos que el controlador estigui endollat, i no configurat per a DInput directe en la pestanya de palanques de control.

en: Rumble
ca: Vibra

en: Game Controllers
ca: Controladors de joc

en: Test and configure game controllers.
ca: Prova i configura controladors de joc.

en: Error converting object to primitive type
ca: Error en convertir l'objecte a tipus primitiu

en: Invalid procedure call or argument
ca: Trucada a procediment o argument no vàlid

en: Subscript out of range
ca: El subíndex és fora d'interval

en: Out of stack space
ca: No queda espai de pila

en: Object required
ca: Es requereix un objecte

en: Automation server can't create object
ca: El servidor d'automatització no pot crear l'objecte

en: Object doesn't support this property or method
ca: L'objecte no accepta aquesta propietat o mètode

en: Object doesn't support this action
ca: L'objecte no accepta aquesta acció

en: Argument not optional
ca: Argument no opcional

en: Object not a collection
ca: L'objecte no és una colecció

en: Syntax error
ca: Error de sintaxi

en: Expected ';'
ca: S'esperava ';'

en: Expected '('
ca: S'esperava '('

en: Expected ')'
ca: S'esperava ')'

en: Expected identifier
ca: S'esperava un identificador

en: Expected '='
ca: S'esperava '='

en: Invalid character
ca: Caràcter no vàlid

en: Unterminated string constant
ca: Cadena constant no terminat

en: 'return' statement outside of function
ca: declaració 'return' fora d'una funció

en: Can't have 'break' outside of loop
ca: No es pot tenir 'break' fora d'un bucle

en: Can't have 'continue' outside of loop
ca: No es pot tenir 'continue' fora d'un bucle

en: Label redefined
ca: S'ha redefinit l'etiqueta

en: Label not found
ca: No s'ha trobat l'etiqueta

en: Expected '@end'
ca: S'esperava '@end'

en: Conditional compilation is turned off
ca: La compilació condicional està desactivada

en: Expected '@'
ca: S'esperava '@'

en: Microsoft JScript compilation error
ca: Error de compilació de Microsoft JScript

en: Microsoft JScript runtime error
ca: Error d'entorn d'execució de Microsoft JScript

en: Unknown runtime error
ca: Error d'entorn d'execució desconegut

en: Number expected
ca: S'esperava un nombre

en: Function expected
ca: S'esperava una funció

en: '[object]' is not a date object
ca: '[objecte]' no és un objecte de data

en: Object expected
ca: S'esperava un objecte

en: Illegal assignment
ca: Assignació il·legal

en: '|' is undefined
ca: '|' no està definit

en: Boolean object expected
ca: S'esperava un objecte booleà

en: Cannot delete '|'
ca: No es pot suprimir '|'

en: VBArray object expected
ca: S'esperava un objecte VBArray

en: JScript object expected
ca: S'esperava un objecte JScript

en: Enumerator object expected
ca: S'esperava un objecte d'Enumerator

en: Regular Expression object expected
ca: S'esperava un objecte d'expressió regular

en: Syntax error in regular expression
ca: Error de sintaxi en l'expressió regular

en: Unexpected quantifier
ca: Quantificador inesperat

en: Exception thrown and not caught
ca: S'ha llançat una excepció que no s'ha atrapat

en: URI to be encoded contains invalid characters
ca: L'URI a codificar conté caràcters no vàlids

en: URI to be decoded is incorrect
ca: L'URI a descodificar és incorrecte

en: Number of fraction digits is out of range
ca: El nombre de xifres de fracció és fora d'interval

en: Precision is out of range
ca: La precisió és fora d'interval

en: Array length must be a finite positive integer
ca: La longitud del vector ha de ser un nombre enter positiu finit

en: Array object expected
ca: S'esperava un objecte Array

en: 'writable' attribute on the property descriptor cannot be set to 'true' on this object
ca: no es pot establir l'atribut 'writable' en el descriptor de propietat com a 'true' en aquest objecte

en: Cyclic __proto__ value
ca: Valor __proto__ cíclic

en: Cannot create property for a non-extensible object
ca: No es pot definir una propietat en un objecte no extensible

en: Cannot define property '|': object is not extensible
ca: No es pot definir la propietat '|': l'objecte no és extensible

en: Cannot redefine non-configurable property '|'
ca: No es pot redefinir la propietat no configurable '|'

en: Cannot modify non-writable property '|'
ca: No es pot modificar la propietat no escrivible '|'

en: 'this' is not a | object
ca: 'this' no és un objecte de |

en: 'key' is not an object
ca: 'clau' no és un objecte

en: Property cannot have both accessors and a value
ca: La propietat no pot tenir ambdós mètodes d'accés i un valor

en: Wine kernel DLL
ca: DLL de nucli del Wine

en: Western Europe and United States
ca: Europa Occidental i Estats Units

en: Central Europe
ca: Europa Central

en: Turkic
ca: Turc

en: Korean
ca: Koreà

en: Traditional Chinese
ca: Xinès tradicional

en: Simplified Chinese
ca: Xinès simplificat

en: Indic
ca: Índic

en: Georgian
ca: Georgià

en: Armenian
ca: Armeni

en: Success.
ca: Èxit.

en: Invalid function.
ca: La funció no és vàlida.

en: File not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer.

en: Path not found.
ca: No s'ha trobat el camí.

en: Too many open files.
ca: Hi ha massa fitxers oberts.

en: Access denied.
ca: S'ha denegat l'accés.

en: Invalid handle.
ca: L'identificador no és vàlid.

en: Memory trashed.
ca: S'ha destruït la memòria.

en: Not enough memory.
ca: Manca memòria.

en: Invalid block.
ca: El bloc no és vàlid.

en: Bad environment.
ca: L'entorn és dolent.

en: Bad format.
ca: El format és dolent.

en: Invalid access.
ca: L'accés no és vàlid.

en: Invalid data.
ca: Les dades no són vàlides.

en: Out of memory.
ca: No queda memòria.

en: Invalid drive.
ca: La unitat no és vàlida.

en: Can't delete current directory.
ca: No es pot suprimir el directori actual.

en: Not same device.
ca: No és el mateix dispositiu.

en: No more files.
ca: No hi ha més fitxers.

en: Write protected.
ca: Està protegit contra escriptura.

en: Bad unit.
ca: La unitat és dolenta.

en: Not ready.
ca: No està llest.

en: Bad command.
ca: L'ordre és dolenta.

en: CRC error.
ca: Error de CRC.

en: Bad length.
ca: La longitud és dolenta.

en: Seek error.
ca: Hi ha hagut un error en saltar.

en: Not DOS disk.
ca: No és un disc de DOS.

en: Sector not found.
ca: No s'ha trobat el sector.

en: Out of paper.
ca: No queda paper.

en: Write fault.
ca: L'escriptura ha fallat.

en: Read fault.
ca: La lectura ha fallat.

en: General failure.
ca: Hi ha hagut una fallada general.

en: Sharing violation.
ca: Hi ha hagut una violació de compartició.

en: Lock violation.
ca: Hi ha hagut una violació de bloqueig.

en: Wrong disk.
ca: El disc és incorrecte.

en: Sharing buffer exceeded.
ca: S'ha superat la memòria intermèdia de compartició.

en: End of file.
ca: S'ha acabat el fitxer.

en: Disk full.
ca: El disc està ple.

en: Request not supported.
ca: No s'admet la sol·licitud.

en: Remote machine not listening.
ca: La màquina remota no escolta.

en: Duplicate network name.
ca: El nom de xarxa és un duplicat.

en: Bad network path.
ca: El camí de xarxa és dolent.

en: Network busy.
ca: La xarxa està ocupada.

en: Device does not exist.
ca: El dispositiu no existeix.

en: Too many commands.
ca: Hi ha massa ordres.

en: Adapter hardware error.
ca: Hi ha hagut un error de maquinari d'adaptador.

en: Bad network response.
ca: La resposta de xarxa és dolenta.

en: Unexpected network error.
ca: Hi ha hagut un error de xarxa inesperat.

en: Bad remote adapter.
ca: L'adaptador remot és dolent.

en: Print queue full.
ca: La cua d'impressió està ple.

en: No spool space.
ca: No hi ha espai de spool.

en: Print canceled.
ca: S'ha cancel·lat la impressió.

en: Network name deleted.
ca: S'ha suprimit el nom de xarxa.

en: Network access denied.
ca: S'ha denegat l'accés de xarxa.

en: Bad device type.
ca: El tipus de dispositiu és dolent.

en: Bad network name.
ca: El nom de xarxa és dolent.

en: Too many network names.
ca: Hi ha massa noms de xarxa.

en: Too many network sessions.
ca: Hi ha massa sessions de xarxa.

en: Sharing paused.
ca: La compartició està en pausa.

en: Request not accepted.
ca: No s'ha acceptat la sol·licitud.

en: Redirector paused.
ca: El redirector està en pausa.

en: File exists.
ca: El fitxer existeix.

en: Cannot create.
ca: No es pot crear.

en: Int24 failure.
ca: Hi ha hagut una fallada d'Int24.

en: Out of structures.
ca: No queden estructures.

en: Already assigned.
ca: Ja s'ha assignat.

en: Invalid password.
ca: La contrasenya no és vàlida.

en: Invalid parameter.
ca: El paràmetre no és vàlid.

en: Net write fault.
ca: L'escriptura de xarxa ha fallat.

en: No process slots.
ca: No hi ha cap ranura de procés.

en: Too many semaphores.
ca: Hi ha massa semàfors.

en: Exclusive semaphore already owned.
ca: El semàfor exclusiu ja està posseït.

en: Semaphore is set.
ca: El semàfor està definit.

en: Too many semaphore requests.
ca: Hi ha massa sol·licituds de semàfor.

en: Invalid at interrupt time.
ca: No era vàlid a l'hora d'interrupció.

en: Semaphore owner died.
ca: El propietari de semàfor s'ha mort.

en: Semaphore user limit.
ca: Límit d'usuaris de semàfor.

en: Insert disk for drive %1.
ca: Introduïu un disc en la unitat %1.

en: Drive locked.
ca: La unitat està bloquejada.

en: Broken pipe.
ca: S'ha trencat la canonada.

en: Open failed.
ca: L'obertura ha fallat.

en: Buffer overflow.
ca: Desbordament de memòria intermèdia.

en: No more search handles.
ca: No queden identificadors de cerca.

en: Invalid target handle.
ca: L'identificador de destinació no és vàlid.

en: Invalid IOCTL.
ca: L'IOCTL no és vàlid.

en: Invalid verify switch.
ca: L'indicador de verificació no és vàlid.

en: Bad driver level.
ca: El nivell de controlador és dolent.

en: Call not implemented.
ca: La trucada no està implementada.

en: Semaphore timeout.
ca: S'ha superat el temps d'espera de semàfor.

en: Insufficient buffer.
ca: La memòria intermèdia és insuficient.

en: Invalid name.
ca: El nom no és vàlid.

en: Invalid level.
ca: El nivell no és vàlid.

en: No volume label.
ca: No hi ha cap etiqueta de volum.

en: Module not found.
ca: No s'ha trobat el mòdul.

en: Procedure not found.
ca: No s'ha trobat el procediment.

en: No children to wait for.
ca: No hi ha cap fill a esperar.

en: Child process has not completed.
ca: El procés fill no s'ha acabat.

en: Invalid use of direct access handle.
ca: L'ús d'identificador d'accés directe no és vàlid.

en: Negative seek.
ca: El salt és negatiu.

en: Drive is a JOIN target.
ca: La unitat és una destinació JOIN.

en: Drive is already JOINed.
ca: Ja s'ha fet JOIN en la unitat.

en: Drive is already SUBSTed.
ca: Ja s'ha fet SUBST en la unitat.

en: Drive is not JOINed.
ca: No s'ha fet JOIN en la unitat.

en: Drive is not SUBSTed.
ca: No s'ha fet SUBST en la unitat.

en: Attempt to JOIN onto a JOINed drive.
ca: S'ha intentat fer JOIN en una unitat en la qual ja s'ha fet JOIN.

en: Attempt to SUBST onto a SUBSTed drive.
ca: S'ha intentat fer SUBST en una unitat en la qual ja s'ha fet SUBST.

en: Attempt to JOIN to a SUBSTed drive.
ca: S'ha intentat fer JOIN en una unitat en la qual ja s'ha fet SUBST.

en: Attempt to SUBST to a JOINed drive.
ca: S'ha intentat fer SUBST en una unitat en la qual ja s'ha fet JOIN.

en: Drive is busy.
ca: La unitat està ocupada.

en: Same drive.
ca: És la mateixa unitat.

en: Not top-level directory.
ca: No és un directori superior.

en: Directory is not empty.
ca: El directori no està buit.

en: Path is in use as a SUBST.
ca: El camí està en ús com a SUBST.

en: Path is in use as a JOIN.
ca: El camí està en ús com a JOIN.

en: Path is busy.
ca: El camí està ocupat.

en: Already a SUBST target.
ca: Ja és una destinació SUBST.

en: System trace not specified or disallowed.
ca: El seguiment de sistema no s'ha especificat o no es permet.

en: Event count for DosMuxSemWait incorrect.
ca: El nombre d'esdeveniments de DosMuxSemWait és incorrecte.

en: Too many waiters for DosMuxSemWait.
ca: Hi ha massa esperançats per a DosMuxSemWait.

en: DosSemMuxWait list invalid.
ca: La llista de DosSemMuxWait no és vàlida.

en: Volume label too long.
ca: L'etiqueta de volum és massa llarg.

en: Too many TCBs.
ca: Hi ha massa TCB.

en: Signal refused.
ca: S'ha refusat el senyal.

en: Segment discarded.
ca: S'ha descartat el segment.

en: Segment not locked.
ca: El segment no està bloquejat.

en: Bad thread ID address.
ca: L'adreça d'ID de fil és dolent.

en: Bad arguments to DosExecPgm.
ca: Els arguments a DosExecPgm són dolents.

en: Path is invalid.
ca: El camí no és vàlid.

en: Signal pending.
ca: El senyal està pendent.

en: Max system-wide thread count reached.
ca: S'ha arribat al nombre màxim de fils de sistema.

en: Lock failed.
ca: El bloqueig ha fallat.

en: Resource in use.
ca: El recurs està en ús.

en: Cancel violation.
ca: Hi ha hagut una violació de cancel·lació.

en: Atomic locks not supported.
ca: No s'accepten els bloqueigs atòmics.

en: Invalid segment number.
ca: El número de segment no és vàlid.

en: Invalid ordinal for %1.
ca: L'ordinal per a %1 no és vàlid.

en: File already exists.
ca: El fitxer ja existeix.

en: Invalid flag number.
ca: El número d'opció no és vàlid.

en: Semaphore name not found.
ca: No s'ha trobat el nom de semàfor.

en: Invalid starting code segment for %1.
ca: El segment de codi d'inici per a %1 no és vàlid.

en: Invalid starting stack segment for %1.
ca: El segment de codi d'inici de pila per a %1 no és vàlid.

en: Invalid module type for %1.
ca: El tipus de mòdul per a %1 no és vàlid.

en: Invalid EXE signature in %1.
ca: La signatura EXE en %1 no és vàlida.

en: EXE %1 is marked invalid.
ca: L'EXE %1 està marcat com a no vàlid.

en: Bad EXE format for %1.
ca: El format EXE de %1 és dolent.

en: Iterated data exceeds 64k in %1.
ca: Les dades iterades superen 64k en %1.

en: Invalid MinAllocSize in %1.
ca: La MinAllocSize en %1 no és vàlida.

en: Dynlink from invalid ring.
ca: L'enllaç dinàmic d'anell no és vàlid.

en: IOPL not enabled.
ca: L'IOPL no està habilitat.

en: Invalid SEGDPL in %1.
ca: L'SEGDPL en %1 no és vàlid.

en: Auto data segment exceeds 64k.
ca: El segment de dades automàtic supera 64k.

en: Ring 2 segment must be movable.
ca: El segment de l'anell 2 ha de ser mòbil.

en: Relocation chain exceeds segment limit in %1.
ca: La cadena de trasllat supera el límit de segment en %1.

en: Infinite loop in relocation chain in %1.
ca: Hi ha un bucle infinit en la cadena de trasllat %1.

en: Environment variable not found.
ca: No es troba la variable d'entorn.

en: No signal sent.
ca: No s'ha enviat cap senyal.

en: File name is too long.
ca: El nom de fitxer és massa llarg.

en: Ring 2 stack in use.
ca: La pila d'anell 2 està en ús.

en: Error in use of filename wildcards.
ca: Hi ha un error en l'ús de comodins de nom de fitxer.

en: Invalid signal number.
ca: El número de senyal no és vàlid.

en: Error setting signal handler.
ca: Hi ha hagut un error en definir el gestor de senyals.

en: Segment locked.
ca: El segment està bloquejat.

en: Too many modules.
ca: Hi ha massa mòduls.

en: Nesting LoadModule calls not allowed.
ca: No es permet la niada de trucades LoadModule.

en: Machine type mismatch.
ca: Els tipus de màquina no coincideixen.

en: Bad pipe.
ca: La canonada és dolenta.

en: Pipe busy.
ca: La canonada està ocupada.

en: Pipe closed.
ca: La canonada està tancada.

en: Pipe not connected.
ca: La canonada no està connectada.

en: More data available.
ca: Hi ha més dades disponibles.

en: Session canceled.
ca: S'ha cancel·lat la sessió.

en: Invalid extended attribute name.
ca: El nom d'atribut estès no és vàlid.

en: Extended attribute list inconsistent.
ca: La llista d'atributs estesa és inconsistent.

en: No more data available.
ca: No hi ha més dades disponibles.

en: Cannot use Copy API.
ca: No es pot utilitzar la Copy API.

en: Directory name invalid.
ca: El nom de directori no és vàlid.

en: Extended attributes didn't fit.
ca: Els atributs estesos no han cabut.

en: Extended attribute file corrupt.
ca: El fitxer d'atributs estesos és corrupte.

en: Extended attribute table full.
ca: La taula d'atributs estesos està ple.

en: Invalid extended attribute handle.
ca: L'identificador d'atribut estès no és vàlid.

en: Extended attributes not supported.
ca: No s'accepten atributs extensos.

en: Mutex not owned by caller.
ca: El mutex no pertany al trucador.

en: Too many posts to semaphore.
ca: Hi ha massa missatges al semàfor.

en: Read/WriteProcessMemory partially completed.
ca: El Read/WriteProcessMemory s'ha acabat parcialment.

en: The oplock wasn't granted.
ca: No s'ha concedit el bloqueig d'operació.

en: Invalid oplock message received.
ca: S'ha rebut un missatge no vàlid de bloqueig d'operació.

en: Message 0x%1 not found in file %2.
ca: No s'ha trobat el missatge 0x%1 en el fitxer %2.

en: Invalid address.
ca: L'adreça no és vàlida.

en: Arithmetic overflow.
ca: Hi ha hagut un desbordament d'aritmètic.

en: Pipe connected.
ca: S'ha connectat la canonada.

en: Pipe listening.
ca: La canonada escolta.

en: Extended attribute access denied.
ca: S'ha denegat l'accés als atributs estesos.

en: I/O operation aborted.
ca: S'ha avortat l'operació E/S.

en: Overlapped I/O incomplete.
ca: L'E/S superposada està incompleta.

en: Overlapped I/O pending.
ca: L'E/S superposada està pendent.

en: No access to memory location.
ca: No hi ha cap accés a la ubicació de memòria.

en: Swap error.
ca: Hi ha hagut un error d'intercanvi.

en: Stack overflow.
ca: Hi ha hagut un desbordament de pila.

en: Invalid message.
ca: El missatge no és vàlid.

en: Cannot complete.
ca: No es pot acabar.

en: Invalid flags.
ca: Les opcions no són vàlides.

en: Unrecognized volume.
ca: No s'ha reconegut el volum.

en: File invalid.
ca: El fitxer no és vàlid.

en: Cannot run full-screen.
ca: No es pot executar a pantalla completa.

en: Nonexistent token.
ca: El component lèxic no existeix.

en: Registry corrupt.
ca: El registre és corrupte.

en: Invalid key.
ca: La clau no és vàlida.

en: Can't open registry key.
ca: No es pot obrir la clau de registre.

en: Can't read registry key.
ca: No es pot llegir la clau de registre.

en: Can't write registry key.
ca: No es pot escriure la clau de registre.

en: Registry has been recovered.
ca: S'ha recuperat el registre.

en: Registry is corrupt.
ca: El registre està corrupte.

en: I/O to registry failed.
ca: L'E/S al registre ha fallat.

en: Not registry file.
ca: No és fitxer de registre.

en: Key deleted.
ca: S'ha suprimit la clau.

en: No registry log space.
ca: No hi ha espai per al registre del registre.

en: Registry key has subkeys.
ca: La clau de registre té subclaus.

en: Subkey must be volatile.
ca: La subclau ha de ser volàtil.

en: Notify change request in progress.
ca: La sol·licitud de canvi de notificació està en curs.

en: Dependent services are running.
ca: Els serveis dependents s'estan executant.

en: Invalid service control.
ca: El control de servei no és vàlid.

en: Service request timeout.
ca: S'ha superat el temps d'espera de sol·licitud de servei.

en: Cannot create service thread.
ca: No es pot crear el fil de servei.

en: Service database locked.
ca: S'ha bloquejat la base de dades de servei.

en: Service already running.
ca: El servei ja està executant.

en: Invalid service account.
ca: El compte de servei no és vàlid.

en: Service is disabled.
ca: El servei està inhabilitat.

en: Circular dependency.
ca: Hi ha una dependència circular.

en: Service does not exist.
ca: El servei no existeix.

en: Service cannot accept control message.
ca: El servei no pot acceptar el missatge de control.

en: Service not active.
ca: El servei no està actiu.

en: Service controller connect failed.
ca: La connexió de controlador de servei ha fallat.

en: Exception in service.
ca: Hi ha hagut una excepció en el servei.

en: Database does not exist.
ca: La base de dades no existeix.

en: Service-specific error.
ca: Hi ha hagut un error específic al servei.

en: Process aborted.
ca: S'ha avortat el procés.

en: Service dependency failed.
ca: Una dependència del servei ha fallat.

en: Service login failed.
ca: L'inici de sessió ha fallat.

en: Service start-hang.
ca: L'inici de servei s'ha congelat.

en: Invalid service lock.
ca: El bloqueig de servei no és vàlid.

en: Service marked for delete.
ca: El servei està marcat per a suprimir-se.

en: Service exists.
ca: El servei existeix.

en: System running last-known-good config.
ca: El sistema està executant l'última configuració bona coneguda.

en: Service dependency deleted.
ca: S'ha suprimit la dependència del servei.

en: Boot already accepted as last-good config.
ca: L'arrencada ja s'accepta com a l'última configuració bona.

en: Service not started since last boot.
ca: No s'ha el servei iniciat des de l'última arrencada.

en: Duplicate service name.
ca: El nom del servei és un duplicat.

en: Different service account.
ca: El compte de servei és diferent.

en: Driver failure cannot be detected.
ca: No es pot detectar la fallada del controlador.

en: Process abort cannot be detected.
ca: No es pot detectar l'avortament de procés.

en: No recovery program for service.
ca: No hi ha cap programa de recuperació per al servei.

en: Service not implemented by exe.
ca: El servei no és implementat per exe.

en: End of media.
ca: És la fi del suport.

en: Filemark detected.
ca: S'ha detectat una marca de fitxer.

en: Beginning of media.
ca: És el començament del suport.

en: Setmark detected.
ca: S'ha detectat una marca de conjunt.

en: No data detected.
ca: No s'ha detectat dades.

en: Partition failure.
ca: La partició ha fallat.

en: Invalid block length.
ca: La longitud de bloc no és vàlida.

en: Device not partitioned.
ca: El dispositiu no té partició.

en: Unable to lock media.
ca: No s'ha pogut bloquejar el suport.

en: Unable to unload media.
ca: No s'ha pogut descarregar el suport.

en: Media changed.
ca: S'ha canviat el suport.

en: I/O bus reset.
ca: S'ha restablert el bus E/S.

en: No media in drive.
ca: No hi ha cap suport en la unitat.

en: No Unicode translation.
ca: No hi ha cap traducció Unicode.

en: DLL initialization failed.
ca: La inicialització DLL ha fallat.

en: Shutdown in progress.
ca: L'aturada està en curs.

en: No shutdown in progress.
ca: Cap aturada està en curs.

en: I/O device error.
ca: Hi ha hagut un error de dispositiu E/S.

en: No serial devices found.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu serial.

en: Shared IRQ busy.
ca: L'IRQ compartida està ocupada.

en: Serial I/O completed.
ca: S'ha acabat l'E/S serial.

en: Serial I/O counter timeout.
ca: S'ha superat el temps d'espera de sol·licitud de servei.

en: Floppy ID address mark not found.
ca: No s'ha trobat la marca d'adreça d'ID de disquet.

en: Floppy reports wrong cylinder.
ca: El disquet informa del cilindre equivocat.

en: Unknown floppy error.
ca: Hi ha hagut un error de disquet desconegut.

en: Floppy registers inconsistent.
ca: Els registres de disquet són inconsistents.

en: Hard disk recalibrate failed.
ca: El recalibratge del disc dur ha fallat.

en: Hard disk operation failed.
ca: L'operació de disc dur ha fallat.

en: Hard disk reset failed.
ca: La reinicialització del disc dur ha fallat.

en: End of tape media.
ca: És la fi del suport de cinta.

en: Not enough server memory.
ca: No hi ha prou memòria en el servidor.

en: Possible deadlock.
ca: Un bloqueig mutu és possible.

en: Incorrect alignment.
ca: L'alineació és incorrecta.

en: Set-power-state vetoed.
ca: S'ha vetat l'ajust d'estat de potència.

en: Set-power-state failed.
ca: L'ajust d'estat de potència ha fallat.

en: Too many links.
ca: Hi ha massa enllaços.

en: Newer Windows version needed.
ca: Cal una versió de Windows més nou.

en: Wrong operating system.
ca: El sistema operatiu és incorrecte.

en: Single-instance application.
ca: Aplicació d'instància única.

en: Real-mode application.
ca: Aplicació de mode real.

en: Invalid DLL.
ca: La DLL no és vàlida.

en: No associated application.
ca: Cap aplicació està associada.

en: DDE failure.
ca: El DDE ha fallat.

en: DLL not found.
ca: No s'ha trobat la DLL.

en: Out of user handles.
ca: No queden identificadors d'usuari.

en: Message can only be used in synchronous calls.
ca: El missatge només pot utilitzar-se en les trucades sincròniques.

en: The source element is empty.
ca: L'element font està buit.

en: The destination element is full.
ca: L'element de destinació està ple.

en: The element address is invalid.
ca: L'adreça d'element no és vàlida.

en: The magazine is not present.
ca: El magazine no està present.

en: The device needs reinitialization.
ca: El dispositiu necessita reinicialització.

en: The device requires cleaning.
ca: El dispositiu requereix una neteja.

en: The device door is open.
ca: La porta de dispositiu està oberta.

en: The device is not connected.
ca: El dispositiu no està connectat.

en: Element not found.
ca: No s'ha trobat l'element.

en: No match found.
ca: No s'ha trobat cap coincidència.

en: Property set not found.
ca: No s'ha trobat el conjunt de propietats.

en: Point not found.
ca: No s'ha trobat el punt.

en: No running tracking service.
ca: No s'està executant cap servei de rastreig.

en: No such volume ID.
ca: No hi ha tal ID de volum.

en: Unable to remove the file to be replaced.
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer a substituir-se.

en: Unable to move the replacement file into place.
ca: No s'ha pogut desplaçar el fitxer de substitució al lloc.

en: Moving the replacement file failed.
ca: El moviment del fitxer de substitució ha fallat.

en: The journal is being deleted.
ca: El journal s'està suprimint.

en: The journal is not active.
ca: El journal no està actiu.

en: Potential matching file found.
ca: Fitxer coincident potencial trobat.

en: The journal entry was deleted.
ca: L'entrada de journal s'ha suprimit.

en: Invalid device name.
ca: El nom de dispositiu no és vàlid.

en: Connection unavailable.
ca: La connexió no està disponible.

en: Device already remembered.
ca: Ja s'ha recordat el dispositiu.

en: No network or bad path.
ca: No hi ha cap xarxa o el camí és dolent.

en: Invalid network provider name.
ca: El nom de proveïdor de xarxa no és vàlid.

en: Cannot open network connection profile.
ca: No es pot obrir el perfil de connexió de xarxa.

en: Corrupt network connection profile.
ca: El perfil de connexió de xarxa és corrupte.

en: Not a container.
ca: No és un contenidor.

en: Extended error.
ca: Hi ha hagut un error estès.

en: Invalid group name.
ca: El nom de grup no és vàlid.

en: Invalid computer name.
ca: El nom d'ordinador no és vàlid.

en: Invalid event name.
ca: El nom d'esdeveniment no és vàlid.

en: Invalid domain name.
ca: El nom de domini no és vàlid.

en: Invalid service name.
ca: El nom de servei no és vàlid.

en: Invalid network name.
ca: El nom de xarxa no és vàlid.

en: Invalid share name.
ca: El nom de compartició no és vàlid.

en: Invalid message name.
ca: El nom de missatge no és vàlid.

en: Invalid message destination.
ca: La destinació de missatge no és vàlida.

en: Session credential conflict.
ca: Hi ha hagut un conflicte de credencials de sessió.

en: Remote session limit exceeded.
ca: S'ha superat el límit de sessions remotes.

en: Duplicate domain or workgroup name.
ca: El nom de domini o grup de treball és un duplicat.

en: No network.
ca: No hi ha cap xarxa.

en: Operation canceled by user.
ca: L'usuari ha cancel·lat l'operació.

en: File has a user-mapped section.
ca: El fitxer té una secció assignada per usuari.

en: Connection refused.
ca: S'ha refusat la connexió.

en: Connection gracefully closed.
ca: S'ha tancat la connexió amb gràcia.

en: Address already associated with transport endpoint.
ca: L'adreça ja està associada amb el punt final de transport.

en: Address not associated with transport endpoint.
ca: L'adreça no està associada amb el punt final de transport.

en: Connection invalid.
ca: La connexió no és vàlida.

en: Connection is active.
ca: La connexió està activa.

en: Network unreachable.
ca: La xarxa és inabastable.

en: Host unreachable.
ca: La màquina és inabastable.

en: Protocol unreachable.
ca: El protocol és inabastable.

en: Port unreachable.
ca: El port és inabastable.

en: Request aborted.
ca: S'ha avortat la sol·licitud.

en: Connection aborted.
ca: S'ha avortat la connexió.

en: Please retry operation.
ca: Si us plau, torneu a intentar l'operació.

en: Connection count limit reached.
ca: S'ha arribat al límit de nombre de connexions.

en: Login time restriction.
ca: Hi ha una restricció de temps de sessió.

en: Login workstation restriction.
ca: Hi ha una restricció d'estació de treball de sessió.

en: Incorrect network address.
ca: L'adreça de xarxa és incorrecta.

en: Service already registered.
ca: Ja s'ha registrat el servei.

en: Service not found.
ca: No s'ha trobat el servei.

en: User not authenticated.
ca: L'usuari no està autenticat.

en: User not logged on.
ca: L'usuari no ha iniciat sessió.

en: Continue work in progress.
ca: Continua el treball en curs.

en: Already initialized.
ca: Ja s'ha inicialitzat.

en: No more local devices.
ca: No hi ha més dispositius locals.

en: The site does not exist.
ca: El lloc no existeix.

en: The domain controller already exists.
ca: El controlador de domini ja existeix.

en: Supported only when connected.
ca: Només s'admet quan es connecta.

en: Perform operation even when nothing changed.
ca: Realitza l'operació encara que no hagi canviat res.

en: The user profile is invalid.
ca: El perfil d'usuari no és vàlid.

en: Not supported on Small Business Server.
ca: No s'admet en el Small Business Server.

en: Not all privileges assigned.
ca: No tots els privilegis estan assignats.

en: Some security IDs not mapped.
ca: Alguns ID de seguretat no estan assignats.

en: No quotas for account.
ca: No hi ha cap quota per al compte.

en: Local user session key.
ca: Clau de sessió d'usuari local.

en: Password too complex for LM.
ca: La contrasenya és massa complex per al LM.

en: Unknown revision.
ca: La revisió és desconeguda.

en: Incompatible revision levels.
ca: Els nivells de revisió són incompatibles.

en: Invalid owner.
ca: El propietari no és vàlid.

en: Invalid primary group.
ca: El grup principal no és vàlid.

en: No impersonation token.
ca: No hi ha cap component lèxic de suplantació.

en: Can't disable mandatory group.
ca: No es pot inhabilitar un grup obligatori.

en: No logon servers available.
ca: Cap servidor d'autenticació està disponible.

en: No such logon session.
ca: No hi ha tal sessió d'inici.

en: No such privilege.
ca: No hi ha tal privilegi.

en: Privilege not held.
ca: No es té el privilegi.

en: Invalid account name.
ca: El nom del compte no és vàlid.

en: User already exists.
ca: L'usuari ja existeix.

en: No such user.
ca: No hi ha tal usuari.

en: Group already exists.
ca: El grup ja existeix.

en: No such group.
ca: No hi ha tal grup.

en: User already in group.
ca: L'usuari ja hi és en el grup.

en: User not in group.
ca: L'usuari no hi és en el grup.

en: Can't delete last admin user.
ca: No es pot suprimir l'últim usuari administrador.

en: Wrong password.
ca: La contrasenya està equivocada.

en: Ill-formed password.
ca: La contrasenya està mal formada.

en: Password restriction.
ca: Hi ha una restricció de contrasenya.

en: Logon failure.
ca: L'inici de sessió ha fallat.

en: Account restriction.
ca: Hi ha una restricció de compte.

en: Invalid logon hours.
ca: Les hores de sessió no són vàlides.

en: Invalid workstation.
ca: L'estació de treball no és vàlida.

en: Password expired.
ca: La contrasenya s'ha caducat.

en: Account disabled.
ca: S'ha inhabilitat el compte.

en: No security ID mapped.
ca: No s'ha assignat cap ID de seguretat.

en: Too many LUIDs requested.
ca: S'han sol·licitat massa LUID.

en: LUIDs exhausted.
ca: S'han acabat els LUID.

en: Invalid sub authority.
ca: La subautoritat no és vàlida.

en: Invalid ACL.
ca: L'ACL no és vàlida.

en: Invalid SID.
ca: L'SID no és vàlid.

en: Invalid security descriptor.
ca: El descriptor de seguretat no és vàlid.

en: Bad inherited ACL.
ca: L'ACL heretat és dolent.

en: Server disabled.
ca: El servidor està inhabilitat.

en: Server not disabled.
ca: El servidor no està inhabilitat.

en: Invalid ID authority.
ca: L'autoritat d'ID no és vàlida.

en: Allotted space exceeded.
ca: S'ha superat l'espai assignat.

en: Invalid group attributes.
ca: Els atributs de grup no són vàlids.

en: Bad impersonation level.
ca: El nivell de suplantació és dolent.

en: Can't open anonymous security token.
ca: No es pot obrir el component lèxic de seguretat anònim.

en: Bad validation class.
ca: La classe de validació és dolenta.

en: Bad token type.
ca: El tipus de component lèxic és dolent.

en: No security on object.
ca: No hi ha cap seguretat en l'objecte.

en: Can't access domain information.
ca: No es pot accedir a la informació de domini.

en: Invalid server state.
ca: L'estat de servidor no és vàlid.

en: Invalid domain state.
ca: L'estat de domini no és vàlid.

en: Invalid domain role.
ca: El rol de domini no és vàlid.

en: No such domain.
ca: No hi ha tal domini.

en: Domain already exists.
ca: El domini ja existeix.

en: Domain limit exceeded.
ca: S'ha superat el límit de domini.

en: Internal database corruption.
ca: Hi ha corrupció de base de dades interna.

en: Internal error.
ca: Hi ha hagut un error intern.

en: Generic access types not mapped.
ca: No s'han assignat els tipus genèrics d'accés.

en: Bad descriptor format.
ca: El format de descriptor és dolent.

en: Not a logon process.
ca: No és un procés d'inici de sessió.

en: Logon session ID exists.
ca: L'ID de sessió d'inici existeix.

en: Unknown authentication package.
ca: El paquet d'autenticació és desconegut.

en: Bad logon session state.
ca: L'estat de sessió d'inici és dolent.

en: Logon session ID collision.
ca: Hi ha hagut una col·lisió d'ID de sessió d'inici.

en: Invalid logon type.
ca: El tipus d'inici de sessió no és vàlid.

en: Cannot impersonate.
ca: No es pot suplantar.

en: Invalid transaction state.
ca: L'estat de transacció no és vàlid.

en: Security DB commit failure.
ca: Ha fallat la comissió de base de dades de seguretat.

en: Account is built-in.
ca: El compte és integrat.

en: Group is built-in.
ca: El grup és integrat.

en: User is built-in.
ca: L'usuari és integrat.

en: Group is primary for user.
ca: El grup és el principal per a l'usuari.

en: Token already in use.
ca: El component lèxic ja està en ús.

en: No such local group.
ca: No hi ha tal grup local.

en: User not in local group.
ca: L'usuari no hi és en el grup local.

en: User already in local group.
ca: L'usuari ja hi és en el grup local.

en: Local group already exists.
ca: El grup local ja existeix.

en: Logon type not granted.
ca: No s'ha concedit el tipus d'inici de sessió.

en: Too many secrets.
ca: Hi ha massa secrets.

en: Secret too long.
ca: El secret és massa llarg.

en: Internal security DB error.
ca: Hi ha hagut un error intern de base de dades de seguretat.

en: Too many context IDs.
ca: Hi ha massa ID de context.

en: Cross-encrypted NT password required.
ca: Cal una contrasenya mutualment xifrada NT.

en: No such member.
ca: No hi ha tal membre.

en: Invalid member.
ca: El membre no és vàlid.

en: Too many SIDs.
ca: Hi ha massa SID.

en: Cross-encrypted LM password required.
ca: Cal una contrasenya mutualment xifrada LM.

en: No inheritable components.
ca: Cap component és heretable.

en: File or directory corrupt.
ca: El fitxer o directori és corrupte.

en: Disk is corrupt.
ca: El disc és corrupte.

en: No user session key.
ca: No hi ha cap clau de sessió d'usuari.

en: License quota exceeded.
ca: S'ha superat la quota de llicència.

en: Wrong target name.
ca: El nom de la destinació és incorrecte.

en: Mutual authentication failed.
ca: L'autenticació mútua ha fallat.

en: Time skew between client and server.
ca: Hi ha una asimetria horària entre el client i el servidor.

en: Invalid window handle.
ca: L'identificador de finestra no és vàlid.

en: Invalid menu handle.
ca: L'identificador de menú no és vàlid.

en: Invalid cursor handle.
ca: L'identificador de cursor no és vàlid.

en: Invalid accelerator table handle.
ca: L'identificador de taula acceleradora no és vàlid.

en: Invalid hook handle.
ca: L'identificador de ganxo no és vàlid.

en: Invalid DWP handle.
ca: L'identificador DWP no és vàlid.

en: Can't create top-level child window.
ca: No es pot crear una finestra filla que és en el nivell superior.

en: Can't find window class.
ca: No es pot trobar la classe de finestra.

en: Window owned by another thread.
ca: La finestra pertany a un altre fil.

en: Hotkey already registered.
ca: Ja s'ha registrat la tecla d'accés directe.

en: Class already exists.
ca: La classe ja existeix.

en: Class does not exist.
ca: La classe no existeix.

en: Class has open windows.
ca: La classe té finestres obertes.

en: Invalid index.
ca: L'índex no és vàlid.

en: Invalid icon handle.
ca: L'identificador d'icona no és vàlid.

en: Private dialog index.
ca: L'índex de diàleg és privat.

en: List box ID not found.
ca: No s'ha trobat l'ID de quadre de llista.

en: No wildcard characters.
ca: No hi ha cap caràcter comodí.

en: Clipboard not open.
ca: El porta-retalls no està obert.

en: Hotkey not registered.
ca: La tecla d'accés directe no està registrada.

en: Not a dialog window.
ca: No és finestra de diàleg.

en: Control ID not found.
ca: No s'ha trobat l'ID de control.

en: Invalid combo box message.
ca: El missatge de quadre combinat no és vàlid.

en: Not a combo box window.
ca: No és finestra de quadre combinat.

en: Invalid edit height.
ca: L'altura d'edició no és vàlida.

en: DC not found.
ca: No s'ha trobat el DC.

en: Invalid hook filter.
ca: El filtre de ganxo no és vàlid.

en: Invalid filter procedure.
ca: El procediment de filtre no és vàlid.

en: Hook procedure needs module handle.
ca: El procediment de ganxo necessita l'identificador de mòdul.

en: Global-only hook procedure.
ca: El procediment de ganxo és només global.

en: Journal hook already set.
ca: Ja s'ha definit el ganxo de journal.

en: Hook procedure not installed.
ca: El procediment de ganxo no està instal·lat.

en: Invalid list box message.
ca: El missatge de quadre de llista no és vàlid.

en: Invalid LB_SETCOUNT sent.
ca: S'ha enviat un LB_SETCOUNT no vàlid.

en: No tab stops on this list box.
ca: No hi ha cap tabulador que s'aturi en aquest quadre de llista.

en: Can't destroy object owned by another thread.
ca: No es pot destruir un objecte d'un altre fil.

en: Child window menus not allowed.
ca: No es permeten els menús de finestres filles.

en: Window has no system menu.
ca: La finestra no té menú de sistema.

en: Invalid message box style.
ca: L'estil de quadre de missatge no és vàlid.

en: Invalid SPI parameter.
ca: El paràmetre SPI no és vàlid.

en: Screen already locked.
ca: La pantalla ja s'ha bloquejat.

en: Window handles have different parents.
ca: Els identificadors de finestra tenen pares diferents.

en: Not a child window.
ca: No és finestra filla.

en: Invalid GW command.
ca: L'ordre GW no és vàlida.

en: Invalid thread ID.
ca: L'ID de fil no és vàlid.

en: Not an MDI child window.
ca: No és finestra filla MDI.

en: Popup menu already active.
ca: El menú emergent ja està actiu.

en: No scrollbars.
ca: No hi ha cap barra de desplaçament.

en: Invalid scrollbar range.
ca: L'interval de desplaçament no és vàlid.

en: Invalid ShowWin command.
ca: L'ordre ShowWin no és vàlida.

en: No system resources.
ca: No hi ha recursos de sistema.

en: No non-paged system resources.
ca: No hi ha recursos de sistema no paginats.

en: No paged system resources.
ca: No hi ha recursos de sistema paginats.

en: No working set quota.
ca: No hi ha cap quota de conjunt de treball.

en: No page file quota.
ca: No hi ha cap quota de fitxer de paginació.

en: Exceeded commitment limit.
ca: S'ha superat el límit de compromís.

en: Menu item not found.
ca: No s'ha trobat l'element de menú.

en: Invalid keyboard handle.
ca: L'identificador de teclat no és vàlid.

en: Hook type not allowed.
ca: El tipus de ganxo no es permet.

en: Interactive window station required.
ca: Cal una estació de finestra interactiva.

en: Timeout.
ca: S'ha superat el temps d'espera.

en: Invalid monitor handle.
ca: L'identificador de monitor no és vàlid.

en: Event log file corrupt.
ca: El fitxer de registre d'esdeveniments és corrupte.

en: Event log can't start.
ca: No es pot iniciar el registre d'esdeveniments.

en: Event log file full.
ca: El fitxer de registre d'esdeveniments està ple.

en: Event log file changed.
ca: S'ha canviat el fitxer de registre d'esdeveniments.

en: Installer service failed.
ca: El servei d'instal·lació ha fallat.

en: Installation aborted by user.
ca: L'usuari ha avortat la instal·lació.

en: Installation failure.
ca: La instal·lació ha fallat.

en: Installation suspended.
ca: S'ha suspès la instal·lació.

en: Unknown product.
ca: El producte és desconegut.

en: Unknown feature.
ca: La característica és desconeguda.

en: Unknown component.
ca: El component és desconegut.

en: Unknown property.
ca: La propietat és desconeguda.

en: Invalid handle state.
ca: L'estat d'identificador no és vàlid.

en: Bad configuration.
ca: La configuració és dolenta.

en: Index is missing.
ca: Manca l'índex.

en: Installation source is missing.
ca: Manca la font d'instal·lació.

en: Wrong installation package version.
ca: La versió de paquet d'instal·lació és incorrecta.

en: Product uninstalled.
ca: S'ha desinstal·lat el producte.

en: Invalid query syntax.
ca: La sintaxi de consulta no és vàlida.

en: Invalid field.
ca: El camp no és vàlid.

en: Device removed.
ca: S'ha tret el dispositiu.

en: Installation already running.
ca: La instal·lació ja s'està executant.

en: Installation package failed to open.
ca: El paquet d'instal·lació ha fallat en obrir.

en: Installation package is invalid.
ca: El paquet d'instal·lació no és vàlid.

en: Installer user interface failed.
ca: La interfície d'usuari de l'instal·lador ha fallat.

en: Failed to open installation log file.
ca: Ha fallat l'obertura del fitxer de registre d'instal·lació.

en: Installation language not supported.
ca: La llengua d'instal·lació no és compatible.

en: Installation transform failed to apply.
ca: La transformació d'instal·lació ha fallat en aplicar-se.

en: Installation package rejected.
ca: S'ha rebutjat el paquet d'instal·lació.

en: Function could not be called.
ca: No s'ha pogut trucar a la funció.

en: Function failed.
ca: La funció ha fallat.

en: Invalid table.
ca: La taula no és vàlida.

en: Data type mismatch.
ca: Els tipus de dades no es coincideixen.

en: Unsupported type.
ca: El tipus és incompatible.

en: Creation failed.
ca: La creació ha fallat.

en: Temporary directory not writable.
ca: No es pot escriure al directori temporal.

en: Installation platform not supported.
ca: La plataforma d'instal·lació no és compatible.

en: Installer not used.
ca: No s'ha utilitzat l'instal·lador.

en: Failed to open the patch package.
ca: S'ha fallat en obrir el paquet de pedaç.

en: Invalid patch package.
ca: El paquet de pedaç no és vàlid.

en: Unsupported patch package.
ca: El paquet de pedaç és incompatible.

en: Another version is installed.
ca: Una altra versió està instal·lada.

en: Invalid command line.
ca: La línia d'ordres no és vàlida.

en: Remote installation not allowed.
ca: No es permet la instal·lació remota.

en: Reboot initiated after successful install.
ca: S'ha iniciat un reinici després d'instal·lació amb èxit.

en: Invalid string binding.
ca: La vinculació de cadena no és vàlida.

en: Wrong kind of binding.
ca: El tipus de vinculació és incorrecte.

en: Invalid binding.
ca: La vinculació no és vàlida.

en: RPC protocol sequence not supported.
ca: La seqüència de protocol RPC no és compatible.

en: Invalid RPC protocol sequence.
ca: La seqüència de protocol RPC no és vàlida.

en: Invalid string UUID.
ca: L'UUID de cadena no és vàlid.

en: Invalid endpoint format.
ca: El format de punt final no és vàlid.

en: Invalid network address.
ca: L'adreça de xarxa no és vàlida.

en: No endpoint found.
ca: No s'ha trobat cap punt final.

en: Invalid timeout value.
ca: El valor de temps d'espera no és vàlid.

en: Object UUID not found.
ca: No s'ha trobat l'UUID de l'objecte.

en: UUID already registered.
ca: Ja s'ha registrat l'UUID.

en: UUID type already registered.
ca: Ja s'ha registrat el tipus UUID.

en: Server already listening.
ca: El servidor ja escolta.

en: No protocol sequences registered.
ca: No s'ha registrat cap seqüència de protocol.

en: RPC server not listening.
ca: El servidor RPC no escolta.

en: Unknown manager type.
ca: El tipus de gestor és desconegut.

en: Unknown interface.
ca: La interfície és desconeguda.

en: No bindings.
ca: No hi ha cap vinculació.

en: No protocol sequences.
ca: No hi ha cap seqüència de protocol.

en: Can't create endpoint.
ca: No es pot crear el punt final.

en: Out of resources.
ca: No queden recursos.

en: RPC server unavailable.
ca: El servidor RPC no està disponible.

en: RPC server too busy.
ca: El servidor RPC està massa ocupat.

en: Invalid network options.
ca: Les opcions de xarxa no són vàlides.

en: No RPC call active.
ca: No hi ha cap trucada RPC activa.

en: RPC call failed.
ca: La trucada RPC ha fallat.

en: RPC call failed and didn't execute.
ca: La trucada RPC ha fallat i no s'ha executat.

en: RPC protocol error.
ca: Hi ha hagut un error del protocol RPC.

en: Unsupported transfer syntax.
ca: La sintaxi de transferència és incompatible.

en: Invalid tag.
ca: L'etiqueta no és vàlida.

en: Invalid array bounds.
ca: Els límits de vector no són vàlids.

en: No entry name.
ca: No hi ha cap nom d'entrada.

en: Invalid name syntax.
ca: La sintaxi de nom no és vàlida.

en: Unsupported name syntax.
ca: La sintaxi de nom és incompatible.

en: No network address.
ca: No hi ha cap adreça de xarxa.

en: Duplicate endpoint.
ca: El punt final és un duplicat.

en: Unknown authentication type.
ca: El tipus d'autenticació és desconegut.

en: Maximum calls too low.
ca: El nombre màxim de trucades és massa baix.

en: String too long.
ca: La cadena és massa llarga.

en: Protocol sequence not found.
ca: No s'ha trobat la seqüència de protocol.

en: Procedure number out of range.
ca: El número de procediment és fora d'interval.

en: Binding has no authentication data.
ca: La vinculació no té dades d'autenticació.

en: Unknown authentication service.
ca: El servei d'autenticació és desconegut.

en: Unknown authentication level.
ca: El nivell d'autenticació és desconegut.

en: Invalid authentication identity.
ca: La identitat d'autenticació no és vàlida.

en: Unknown authorization service.
ca: El servei d'autorització és desconegut.

en: Invalid entry.
ca: L'entrada no és vàlida.

en: Can't perform operation.
ca: No es pot realitzar l'operació.

en: Endpoints not registered.
ca: Els punts finals no estan registrats.

en: Nothing to export.
ca: No hi ha res a exportar.

en: Incomplete name.
ca: El nom és incomplet.

en: Invalid version option.
ca: L'opció de versió no és vàlida.

en: No more members.
ca: No hi ha més membres.

en: Not all objects unexported.
ca: Alguns objectes s'han exportat.

en: Interface not found.
ca: No s'ha trobat la interfície.

en: Entry already exists.
ca: L'entrada ja existeix.

en: Entry not found.
ca: No s'ha trobat l'entrada.

en: Name service unavailable.
ca: El servei de noms no està disponible.

en: Invalid network address family.
ca: La família d'adreces de xarxa no és vàlida.

en: Operation not supported.
ca: No s'admet l'operació.

en: No security context available.
ca: Cap context de seguretat està disponible.

en: RPCInternal error.
ca: Hi ha hagut un error RPCInternal.

en: RPC divide-by-zero.
ca: Hi ha hagut una divisió per zero RPC.

en: Address error.
ca: Hi ha hagut un error d'adreça.

en: Floating-point divide-by-zero.
ca: Hi ha hagut una divisió per zero de coma flotant.

en: Floating-point underflow.
ca: Hi ha hagut un desbordament underflow de punt flotant.

en: Floating-point overflow.
ca: Hi ha hagut un desbordament overflow de punt flotant.

en: No more entries.
ca: No hi ha més entrades.

en: Character translation table open failed.
ca: Ha fallat l'obertura de la taula de traducció de caràcters.

en: Character translation table file too small.
ca: El fitxer de taula de traducció de caràcters és massa petit.

en: Null context handle.
ca: L'identificador de context és nul.

en: Context handle damaged.
ca: L'identificador de context és danyat.

en: Binding handle mismatch.
ca: Els identificadors de vinculació no es coincideixen.

en: Cannot get call handle.
ca: No es pot obtenir l'identificador de trucada.

en: Null reference pointer.
ca: El punter és una referència nul·la.

en: Enumeration value out of range.
ca: El valor d'enumeració és fora d'interval.

en: Byte count too small.
ca: El nombre de bytes és massa petit.

en: Bad stub data.
ca: Les dades d'esbós (stub) són dolentes.

en: Invalid user buffer.
ca: La memòria intermèdia d'usuari no és vàlida.

en: Unrecognized media.
ca: No es reconeix el suport.

en: No trust secret.
ca: No hi ha cap secret de confiança.

en: No trust SAM account.
ca: No hi ha cap compte SAM de confiança.

en: Trusted domain failure.
ca: El domini de confiança ha fallat.

en: Trusted relationship failure.
ca: La relació de confiança ha fallat.

en: Trust logon failure.
ca: L'inici de sessió de confiança ha fallat.

en: RPC call already in progress.
ca: La trucada RPC ja està en curs.

en: NETLOGON is not started.
ca: No s'ha iniciat el NETLOGON.

en: Account expired.
ca: El compte s'ha caducat.

en: Redirector has open handles.
ca: El redirector té identificadors oberts.

en: Printer driver already installed.
ca: El controlador d'impressora ja està instal·lat.

en: Unknown port.
ca: El port és desconegut.

en: Unknown printer driver.
ca: El controlador d'impressora és desconegut.

en: Unknown print processor.
ca: El processador d'impressió és desconegut.

en: Invalid separator file.
ca: El fitxer separador no és vàlid.

en: Invalid priority.
ca: La prioritat no és vàlida.

en: Invalid printer name.
ca: El nom d'impressora no és vàlid.

en: Printer already exists.
ca: La impressora ja existeix.

en: Invalid printer command.
ca: L'ordre d'impressora no és vàlida.

en: Invalid data type.
ca: El tipus de dades no és vàlid.

en: Invalid environment.
ca: L'entorn no és vàlid.

en: No more bindings.
ca: No hi ha més vinculacions.

en: Can't log on with inter-domain trust account.
ca: No es pot iniciar la sessió amb compte de confiança de diversos dominis.

en: Can't log on with workstation trust account.
ca: No es pot iniciar la sessió amb compte de confiança d'estació de treball.

en: Can't log on with server trust account.
ca: No es pot iniciar la sessió amb compte de confiança de servidor.

en: Domain trust information inconsistent.
ca: La informació de confiança de domini és inconsistent.

en: Server has open handles.
ca: El servidor té identificadors oberts.

en: Resource data not found.
ca: No s'han trobat les dades del recurs.

en: Resource type not found.
ca: No s'ha trobat el tipus del recurs.

en: Resource name not found.
ca: No s'ha trobat el nom del recurs.

en: Resource language not found.
ca: No s'ha trobat la llengua del recurs.

en: Not enough quota.
ca: Manca quota.

en: No interfaces.
ca: No hi ha cap interfície.

en: RPC call canceled.
ca: S'ha cancel·lat la trucada RPC.

en: Binding incomplete.
ca: La vinculació està incompleta.

en: RPC comm failure.
ca: La comunicació RPC ha fallat.

en: Unsupported authorization level.
ca: No s'admet el nivell d'autorització.

en: No principal name registered.
ca: No s'ha registrat cap nom principal.

en: Not an RPC error.
ca: No és un error RPC.

en: UUID is local only.
ca: L'UUID és només local.

en: Security package error.
ca: Hi ha hagut un error de paquet de seguretat.

en: Thread not canceled.
ca: No s'ha cancel·lat el fil.

en: Invalid handle operation.
ca: L'operació d'identificador no és vàlida.

en: Wrong serializing package version.
ca: La versió del paquet serialitzador és incorrecta.

en: Wrong stub version.
ca: La versió d'esbós (stub) és incorrecta.

en: Invalid pipe object.
ca: L'objecte de canonada no és vàlid.

en: Wrong pipe order.
ca: L'ordre de canonada és incorrecta.

en: Wrong pipe version.
ca: La versió de canonada és incorrecta.

en: Group member not found.
ca: No s'ha trobat el membre del grup.

en: Can't create endpoint mapper DB.
ca: No es pot crear la DB assignadora de punts finals.

en: Invalid object.
ca: L'objecte no és vàlid.

en: Invalid time.
ca: L'hora no és vàlida.

en: Invalid form name.
ca: El nom de forma no és vàlid.

en: Invalid form size.
ca: La mida de forma no és vàlida.

en: Already awaiting printer handle.
ca: Ja s'espera l'identificador d'impressora.

en: Printer deleted.
ca: S'ha suprimit la impressora.

en: Invalid printer state.
ca: L'estat d'impressora no és vàlid.

en: User must change password.
ca: L'usuari ha de canviar la contrasenya.

en: Domain controller not found.
ca: No s'ha trobat el controlador de domini.

en: Account locked out.
ca: El compte està bloquejat.

en: Invalid pixel format.
ca: El format de píxels no és vàlid.

en: Invalid driver.
ca: El controlador no és vàlid.

en: Invalid object resolver set.
ca: El conjunt de resolució d'objectes no és vàlid.

en: Incomplete RPC send.
ca: L'enviament RPC està incomplet.

en: Invalid asynchronous RPC handle.
ca: L'identificador RPC asíncron no és vàlid.

en: Invalid asynchronous RPC call.
ca: La trucada RPC asíncrona no és vàlida.

en: RPC pipe closed.
ca: S'ha tancat la canonada RPC.

en: Discipline error on RPC pipe.
ca: Hi ha hagut un error de disciplina en la canonada RPC.

en: No data on RPC pipe.
ca: No hi ha dades en la canonada RPC.

en: No site name available.
ca: Cap nom de lloc està disponible.

en: The file cannot be accessed.
ca: No es pot accedir al fitxer.

en: The filename cannot be resolved.
ca: No es pot resoldre el nom de fitxer.

en: RPC entry type mismatch.
ca: Els tipus d'entrada RPC no es coincideixen.

en: Not all objects could be exported.
ca: No s'ha pogut exportar tots els objectes.

en: The interface could not be exported.
ca: No s'ha pogut exportar la interfície.

en: The profile could not be added.
ca: No s'ha pogut afegir el perfil.

en: The profile element could not be added.
ca: No s'ha pogut afegir l'element de perfil.

en: The profile element could not be removed.
ca: No s'ha pogut eliminar l'element de perfil.

en: The group element could not be added.
ca: No s'ha pogut afegir l'element de grup.

en: The group element could not be removed.
ca: No s'ha pogut eliminar l'element de grup.

en: The username could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar el nom d'usuari.

en: This network connection does not exist.
ca: Aquesta connexió de xarxa no existeix.

en: Call interrupted.
ca: S'ha interromput la trucada.

en: Invalid file handle.
ca: L'identificador de fitxer no és vàlid.

en: Invalid pointer address.
ca: L'identificador de punter no és vàlid.

en: Invalid argument.
ca: L'argument no és vàlid.

en: Connection reset by peer.
ca: Un igual ha restablert la connexió.

en: Host not found.
ca: No s'ha trobat l'amfitrió.

en: Nonauthoritative host not found.
ca: No s'ha trobat l'amfitrió no autoritzat.

en: Nonrecoverable error.
ca: No es pot recuperar de l'error.

en: Name valid, no data record.
ca: El nom és vàlid però no hi ha dades.

en: Not implemented.
ca: No implementat.

en: Call failed.
ca: La trucada ha fallat.

en: No Signature found in file.
ca: No s'ha trobat cap signatura en el fitxer.

en: Invalid call.
ca: La trucada no és vàlida.

en: Resource is not currently available.
ca: El recurs actualment no està disponible.

en: Letter
ca: Carta

en: Letter Small
ca: Carta petita

en: Tabloid
ca: Tabloide

en: Ledger
ca: Llibre major

en: Statement
ca: Declaració

en: Executive
ca: Executiu

en: A4 Small
ca: A4 petit

en: Folio
ca: Infoli

en: Quarto
ca: Quart

en: Note
ca: Nota

en: Envelope #9
ca: Sobre #9

en: Envelope #10
ca: Sobre #10

en: Envelope #11
ca: Sobre #11

en: Envelope #12
ca: Sobre #12

en: Envelope #14
ca: Sobre #14

en: C size sheet
ca: Full de mida C

en: D size sheet
ca: Full de mida D

en: E size sheet
ca: Full de mida E

en: Envelope DL
ca: Sobre DL

en: Envelope C5
ca: Sobre C5

en: Envelope C3
ca: Sobre C3

en: Envelope C4
ca: Sobre C4

en: Envelope C6
ca: Sobre C6

en: Envelope C65
ca: Sobre C65

en: Envelope B4
ca: Sobre B4

en: Envelope B5
ca: Sobre B5

en: Envelope B6
ca: Sobre B6

en: Envelope
ca: Sobre

en: Envelope Monarch
ca: Sobre de monarca

en: 6 3/4 Envelope
ca: Sobre 6 3/4

en: US Std Fanfold
ca: Paper continu estatunidenc estàndard

en: German Std Fanfold
ca: Paper continu alemany estàndard

en: German Legal Fanfold
ca: Paper continu alemany legal

en: Japanese Postcard
ca: Postal japonès

en: Envelope Invite
ca: Sobre d'invitació

en: Letter Extra
ca: Carta extra

en: Legal Extra
ca: Legal extra

en: Tabloid Extra
ca: Tabloide extra

en: A4 Extra
ca: A4 extra

en: Letter Transverse
ca: Carta transversa

en: A4 Transverse
ca: A4 transvers

en: Letter Extra Transverse
ca: Carta extra transversa

en: Super A
ca: A súper

en: Super B
ca: B súper

en: Letter Plus
ca: Carta plus

en: A4 Plus
ca: A4 plus

en: A5 Transverse
ca: A5 transvers

en: B5 (JIS) Transverse
ca: B5 (JIS) transvers

en: A3 Extra
ca: A3 extra

en: A5 Extra
ca: A5 extra

en: B5 (ISO) Extra
ca: B5 (ISO) extra

en: A3 Transverse
ca: A3 transvers

en: A3 Extra Transverse
ca: A3 extra transvers

en: Japanese Double Postcard
ca: Postal doble japonès

en: Japanese Envelope Kaku #2
ca: Sobre japonès Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #3
ca: Sobre japonès Kaku #3

en: Japanese Envelope Chou #3
ca: Sobre japonès Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #4
ca: Sobre japonès Chou #4

en: Letter Rotated
ca: Carta girada

en: A3 Rotated
ca: A3 girat

en: A4 Rotated
ca: A4 girat

en: A5 Rotated
ca: A5 girat

en: B4 (JIS) Rotated
ca: B4 (JIS) girat

en: B5 (JIS) Rotated
ca: B5 (JIS) girat

en: Japanese Postcard Rotated
ca: Postal japonès girat

en: Double Japan Postcard Rotated
ca: Postal japonès doble girat

en: A6 Rotated
ca: A6 girat

en: Japan Envelope Kaku #2 Rotated
ca: Sobre japonès Kaku #2 girat

en: Japan Envelope Kaku #3 Rotated
ca: Sobre japonès Kaku #3 girat

en: Japan Envelope Chou #3 Rotated
ca: Sobre japonès Chou #3 girat

en: Japan Envelope Chou #4 Rotated
ca: Sobre japonès Chou #4 girat

en: B6 (JIS) Rotated
ca: B6 (JIS) girat

en: Japan Envelope You #4
ca: Sobre japonès You #4

en: Japan Envelope You #4 Rotated
ca: Sobre japonès You #4 girat

en: PRC 16K
ca: Xinès 16K

en: PRC 32K
ca: Xinès 32K

en: PRC 32K(Big)
ca: Xinès 32K(Gran)

en: PRC Envelope #1
ca: Sobre xinès #1

en: PRC Envelope #2
ca: Sobre xinès #2

en: PRC Envelope #3
ca: Sobre xinès #3

en: PRC Envelope #4
ca: Sobre xinès #4

en: PRC Envelope #5
ca: Sobre xinès #5

en: PRC Envelope #6
ca: Sobre xinès #6

en: PRC Envelope #7
ca: Sobre xinès #7

en: PRC Envelope #8
ca: Sobre xinès #8

en: PRC Envelope #9
ca: Sobre xinès #9

en: PRC Envelope #10
ca: Sobre xinès #10

en: PRC 16K Rotated
ca: Xinès 16K girat

en: PRC 32K Rotated
ca: Xinès 32K girat

en: PRC 32K(Big) Rotated
ca: Xinès 32K(Gran) girat

en: PRC Envelope #1 Rotated
ca: Sobre xinès #1 girat

en: PRC Envelope #2 Rotated
ca: Sobre xinès #2 girat

en: PRC Envelope #3 Rotated
ca: Sobre xinès #3 girat

en: PRC Envelope #4 Rotated
ca: Sobre xinès #4 girat

en: PRC Envelope #5 Rotated
ca: Sobre xinès #5 girat

en: PRC Envelope #6 Rotated
ca: Sobre xinès #6 girat

en: PRC Envelope #7 Rotated
ca: Sobre xinès #7 girat

en: PRC Envelope #8 Rotated
ca: Sobre xinès #8 girat

en: PRC Envelope #9 Rotated
ca: Sobre xinès #9 girat

en: PRC Envelope #10 Rotated
ca: Sobre xinès #10 girat

en: Local Port
ca: Port local

en: Local Monitor
ca: Monitor local

en: Add a Local Port
ca: Afegeix un port local

en: &Enter the port name to add:
ca: &Introduïu el nom de port a afegir:

en: Configure LPT Port
ca: Configura port LPT

en: Timeout (seconds)
ca: Temps d'espera (segons)

en: &Transmission Retry:
ca: Reintent de &transmissió:

en: '%s' is not a valid port name
ca: '%s' no és un nom de port vàlid

en: Port %s already exists
ca: El port %s ja existeix

en: This port has no options to configure
ca: Aquest port no té opcions per a configurar

en: Mail sending failed as you do not have a MAPI mail client installed.
ca: L'enviament de correu ha fallat perquè no teniu cap client de correu MAPI instal·lat.

en: Send Mail
ca: Envia correu

en: Begin request has already been made.
ca: Ja s'ha fet la sol·licitud per començar.

en: Sink has not been finalized.
ca: No s'ha finalitzat el receptor.

en: Clock was stopped
ca: El rellotge s'ha aturat

en: Media Foundation platform is not initialized.
ca: No s'ha inicialitzat la plataforma de Fundació de Mitjans.

en: Buffer is too small.
ca: La memòria intermèdia és massa petita.

en: Invalid request.
ca: La sol·licitud no és vàlida.

en: Invalid stream number.
ca: El número de flux no és vàlid.

en: Invalid media type.
ca: El tipus de mitjans no és vàlid.

en: No more input is accepted.
ca: No s'accepten més entrades.

en: Object is not initialized.
ca: No s'ha inicialitzat l'objecte.

en: Representation is not supported.
ca: No s'admet la representació.

en: No more types in the list of suggested media types.
ca: No hi ha més tipus en la llista de tipus de mitjans suggerits.

en: Unsupported service.
ca: El servei és incompatible.

en: Unexpected error.
ca: Hi ha hagut un error inesperat.

en: Invalid type.
ca: El tipus no és vàlid.

en: Invalid file format.
ca: El format de fitxer no és vàlid.

en: Invalid timestamp.
ca: La marca horària no és vàlida.

en: Unsupported scheme.
ca: L'esquema és incompatible.

en: Unsupported bytestream type.
ca: El flux de bytes és incompatible.

en: Unsupported time format.
ca: El format horari és incompatible.

en: Timestamp is not set for the sample.
ca: La marca horària de la mostra no està establerta.

en: No duration set for the sample.
ca: La mostra no té cap duració establerta.

en: Invalid stream data.
ca: Les dades de flux no són vàlides.

en: Realtime support is not available.
ca: Suport per a temps real no està disponible.

en: Unsupported rate.
ca: La velocitat és incompatible.

en: Unsupported thinning.
ca: L'aprimament és incompatible.

en: Reversing is not supported.
ca: No s'admet marxa enrere.

en: Unsupported rate transition.
ca: La transició de velocitat no és compatible.

en: Rate change was preempted.
ca: El canvi de velocitat ha estat cancel·lat per un altre.

en: Object or value wasn't found.
ca: No s'ha trobat l'objecte o el valor.

en: Value is not available.
ca: El valor no està disponible.

en: Clock is not available.
ca: El rellotge no està disponible.

en: Multiple subscribers are not supported.
ca: No s'accepten múltiples subscriptors.

en: The timer was orphaned.
ca: El temporitzador s'ha fet orfe.

en: State transition is pending.
ca: Una transició d'estat està penjada.

en: Unsupported state transition.
ca: La transició de velocitat no és compatible.

en: Unrecoverable error occurred.
ca: Ha ocorregut un error no recuperable.

en: Sample has too many buffers.
ca: La mostra té massa memòria intermèdia.

en: Sample is not writable.
ca: No es pot escriure a la mostra.

en: Key is invalid.
ca: La clau no és vàlida.

en: Bad startup version.
ca: La versió d'inici és dolenta.

en: Unsupported caption.
ca: El subtítol és incompatible.

en: Invalid position.
ca: La posició no és vàlida.

en: Attribute is not found.
ca: No s'ha trobat l'atribut.

en: Property type is not allowed.
ca: El tipus de propietat no es permet.

en: Property type is not supported.
ca: El tipus de propietat no s'admet.

en: Property is empty.
ca: La propietat està buida.

en: Property is not empty.
ca: La propietat no està buida.

en: Vector property is not allowed.
ca: No es permet una propietat vectora.

en: Vector property is required.
ca: Cal una propietat vectora.

en: Operation was cancelled.
ca: S'ha cancel·lat l'operació.

en: Bytestream is not seekable.
ca: No es pot saltar en el flux de bytes.

en: Platform is disabled in safe mode.
ca: La plataforma està inhabilitat en el mode segur.

en: Cannot parse bytestream.
ca: No es pot analitzar el flux de bytes.

en: Mutually exclusive flags passed to source resolver.
ca: S'han passat opcions mutualment exclusives al resolutor font.

en: Unknown bytestream length.
ca: La llargada del flux de dades és desconeguda.

en: Invalid work queue index.
ca: L'índex de cua de treball no és vàlida.

en: No events available.
ca: Cap esdeveniment està disponible.

en: Invalid media source state transition.
ca: La transició d'estat de font de mitjans no és vàlida.

en: End of media stream has been reached.
ca: S'ha arribat al final del flux de mitjans.

en: Shutdown() was called.
ca: S'ha invocat Shutdown().

en: Media stream has no duration set.
ca: El flux de mitjans no té cap duració establerta.

en: Media format was recognized but is invalid.
ca: El format de mitjans s'ha reconegut però no és vàlid.

en: Property wasn't found.
ca: No s'ha trobat la propietat.

en: Property is read-only.
ca: Només es pot llegir la propietat.

en: Property is not allowed.
ca: No es permet la propietat.

en: Media source is not started.
ca: No s'ha començat la font de mitjans.

en: Unsupported media format.
ca: El format de mitjans és incompatible.

en: Media source is in wrong state.
ca: La font de mitjans està en un estat incorrecte.

en: No media streams were selected.
ca: No s'ha seleccionat cap flux de mitjans.

en: Unsupported media source characteristics.
ca: Les característiques de font de mitjans són incompatibles.

en: Stream sink was removed.
ca: S'ha eliminat el receptor de flux.

en: Stream sinks are out of sync.
ca: Els receptors de flux no estan sincronitzats.

en: Media sink stream sinks set is fixed.
ca: El conjunt de receptors del flux de mitjans és fix.

en: Stream sink already exists.
ca: El receptor de flux ja existeix.

en: Sample allocation was canceled.
ca: S'ha cancel·lat l'assignació de mostra.

en: Sample allocator is empty.
ca: L'assignador de mostra està buit.

en: Sink was already stopped.
ca: El receptor ja s'ha aturat.

en: Bitrate was unknown for ASF file sink.
ca: No s'ha reconegut la velocitat de bits del receptor ASF.

en: No streams were selected for the sink.
ca: No s'ha seleccionat cap flux per al receptor.

en: Metadata was too long.
ca: Les metadades han estat massa llargues.

en: No samples were processed by the sink.
ca: El receptor no ha processat cap mostra.

en: Sink was not provided with required headers.
ca: No s'han proporcionat les capçaleres requerides al receptor.

en: Optional node is invalid.
ca: El node opcional no és vàlid.

en: Cannot find decryptor.
ca: No es pot trobar el desxifrador.

en: Codec was not found.
ca: No s'ha trobat el còdec.

en: Cannot connect topology nodes.
ca: No es poden connectar els nodes de la topologia.

en: Topology request is not supported.
ca: No s'admet la sol·licitud de topologia.

en: Invalid topology time attributes.
ca: Els atributs de topologia horària no són vàlids.

en: Found loops in topology.
ca: S'han trobat bucles en la topologia.

en: Presentation descriptor is missing.
ca: Manca el descriptor de presentació.

en: Stream descriptor is missing.
ca: Manca el descriptor de flux.

en: Stream descriptor is not selected.
ca: El descriptor de flux no està seleccionat.

en: Source is missing.
ca: Manca la font.

en: Topology loader does not support sink activates.
ca: El carregador de topologia no admet activacions de receptor.

en: Clock has no time source set.
ca: El rellotge no té cap font d'hora establerta.

en: Clock state was already set.
ca: Ja s'ha establert l'estat de rellotge.

en: Clock is not simple
ca: El rellotge no és simple

en: Enter Network Password
ca: Introduïu contrasenya de xarxa

en: Please enter your username and password:
ca: Si us plau, introduïu el vostre nom d'usuari i la vostra contrasenya:

en: Proxy
ca: Intermediari

en: User
ca: Usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: &Save this password (insecure)
ca: &Desa aquesta contrasenya (no és segur)

en: Entire Network
ca: Tota la xarxa

en: Sound Selection
ca: Selecció de so

en: &Save As...
ca: Anomena i &desa...

en: &Attributes:
ca: &Atributs:

en: Hyperlink
ca: Enllaç

en: Hyperlink Information
ca: Informació d'enllaç

en: &Type:
ca: &Tipus:

en: HTML Document
ca: Document HTML

en: Downloading from %s...
ca: S'està baixant de %s...

en: Done
ca: Fet

en: The specified installation package could not be opened. Please check the file path and try again.
ca: No s'ha pogut obrir el paquet d'instal·lació especificat. Si us plau, comproveu el camí del fitxer i torneu a intentar.

en: path %s not found
ca: no s'ha trobat el camí %s

en: insert disk %s
ca: inseriu el disc %s

en: Windows Installer %s
    
    Usage:
    msiexec command {required parameter} [optional parameter]
    
    Install a product:
    	/i {package|product_code} [property]
    	/package {package|product_code} [property]
    	/a package [property]
    Repair an installation:
    	/f[p|o|e|d|c|a|u|m|s|v] {package|product_code}
    Uninstall a product:
    	/uninstall {package|product_code} [property]
    	/x {package|product_code} [property]
    Advertise a product:
    	/j[u|m] package [/t transform] [/g languageid]
    Apply a patch:
    	/p patch_package [property]
    	/p patch_package /a package [property]
    Log and user interface modifiers for the above commands:
    	/l[*][i|w|e|a|r|u|c|m|o|p|v|][+|!] log_file
    	/q{|n|b|r|f|n+|b+|b-}
    Register the MSI Service:
    	/y
    Unregister the MSI Service:
    	/z
    Display this help:
    	/help
    	/?
ca: Instal·lador del Windows %s
    
    Ús:
    msiexec ordre {paràmetre requerit} [paràmetre opcional]
    
    Instal·lar un producte:
    	/i {paquet|codi_de_producte} [propietat]
    	/package {paquet|codi_de_producte} [propietat]
    	/a paquet [propietat]
    Reparar una instal·lació:
    	/f[p|o|e|d|c|a|u|m|s|v] {paquet|codi_de_producte}
    Desinstal·lar un producte:
    	/uninstall {paquet|codi_de_producte} [propietat]
    	/x {paquet|codi_de_producte} [propietat]
    Publicar un producte:
    	/j[u|m] paquet [/t transformació] [/g id_de_llengua]
    Aplicar un pedaç:
    	/p paquet_de_pedaç [propietat]
    	/p paquet_de_pedaç /a paquet [propietat]
    Modificadors de Registre i IU per les ordres a dalt:
    	/l[*][i|w|e|a|r|u|c|m|o|p|v|][+|!] fitxer_de_registre
    	/q{|n|b|r|f|n+|b+|b-}
    Registrar un servei MSI:
    	/y
    Desregistrar un servei MSI:
    	/z
    Mostrar aquesta ajuda:
    	/help
    	/?

en: enter which folder contains %s
ca: introduïu quina carpeta conté %s

en: install source for feature missing
ca: manca la font d'instal·lació de la característica

en: network drive for feature missing
ca: manca la unitat de xarxa de la característica

en: feature from:
ca: característica de:

en: choose which folder contains %s
ca: trieu quina carpeta conté %s

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Allocating registry space
ca: S'està assignant espai en el registre

en: Searching for installed applications
ca: S'estan cercant aplicacions instal·lades

en: Binding executables
ca: S'estan vinculant els executables

en: Searching for qualifying products
ca: S'estan cercant productes qualificants

en: Computing space requirements
ca: S'estan computant els requeriments d'espai

en: Creating folders
ca: S'estan creant carpetes

en: Creating shortcuts
ca: S'estan creant dreceres

en: Deleting services
ca: S'estan eliminant serveis

en: Creating duplicate files
ca: S'estan creant fitxers duplicats

en: Searching for related applications
ca: S'estan cercant aplicacions relacionades

en: Copying network install files
ca: S'estan copiant els fitxers d'instal·lació de xarxa

en: Copying new files
ca: S'estan copiant els fitxers nous

en: Installing ODBC components
ca: S'estan instal·lant components ODBC

en: Installing new services
ca: S'estan instal·lant els serveis nous

en: Installing system catalog
ca: S'està instal·lant el catàleg de sistema

en: Validating install
ca: S'està validant l'instal·lació

en: Evaluating launch conditions
ca: S'estan avaluant les condicions d'execució

en: Migrating feature states from related applications
ca: S'estan migrant els estats de les característiques des de les aplicacions relacionades

en: Moving files
ca: S'estan movent fixters

en: Publishing assembly information
ca: S'està publicant informació d'assemblatge

en: Unpublishing assembly information
ca: S'està despublicant la informació d'assemblatge

en: Patching files
ca: S'estan apedaçant fitxers

en: Updating component registration
ca: S'està actualitzant la registració de component

en: Publishing Qualified Components
ca: S'estan publicant els components qualificats

en: Publishing Product Features
ca: S'estan publicant les característiques de producte

en: Publishing product information
ca: S'està publicant la informació de producte

en: Registering Class servers
ca: S'estan registrant els servidors de classe

en: Registering COM+ Applications and Components
ca: S'estan registrant les aplicacions i els components COM+

en: Registering extension servers
ca: S'estan registrant els servidors d'extensió

en: Registering fonts
ca: S'estan registrant els tipus de lletra

en: Registering MIME info
ca: S'està registrant la informació MIME

en: Registering product
ca: S'està registrant el producte

en: Registering program identifiers
ca: S'estan registrant els identificadors de programa

en: Registering type libraries
ca: S'estan registrant les biblioteques de tipus

en: Registering user
ca: S'està registrant l'usuari

en: Removing duplicated files
ca: S'estan eliminant els fitxers duplicats

en: Updating environment strings
ca: S'estan actualitzant les cadenes d'entorn

en: Removing applications
ca: S'estan eliminant les aplicacions

en: Removing files
ca: S'estan eliminant els fitxers

en: Removing folders
ca: S'estan eliminant les carpetes

en: Removing INI files entries
ca: S'estan eliminant les entrades en els fitxers INI

en: Removing ODBC components
ca: S'estan eliminant els components ODBC

en: Removing system registry values
ca: S'estan eliminant els valors del registre de sistema

en: Removing shortcuts
ca: S'estan eliminant les dreceres

en: Registering modules
ca: S'estan registrant els mòduls

en: Unregistering modules
ca: S'estan desregistrant els mòduls

en: Initializing ODBC directories
ca: S'estan inicialitzant els directoris ODBC

en: Starting services
ca: S'estan iniciant serveis

en: Stopping services
ca: S'estan aturant els serveis

en: Unpublishing Qualified Components
ca: S'estan desregistrant els components qualificats

en: Unpublishing Product Features
ca: S'estan despublicant les característiques de producte

en: Unpublishing product information
ca: S'està despublicant la informació de producte

en: Unregister Class servers
ca: S'estan desregistrant els servidors de classe

en: Unregistering COM+ Applications and Components
ca: S'estan desregistrant les aplicacions i els components COM+

en: Unregistering extension servers
ca: S'estan desregistrant els servidors d'extensió

en: Unregistering fonts
ca: S'estan desregistrant els tipus de lletra

en: Unregistering MIME info
ca: S'està desregistrant la informació MIME

en: Unregistering program identifiers
ca: S'estan desregistrant els identificadors de programa

en: Unregistering type libraries
ca: S'estan desregistrant les biblioteques de tipus

en: Writing INI files values
ca: S'estan escrivint valors als fitxers INI

en: Writing system registry values
ca: S'estan escrivint valors al registre del sistema

en: Free space: [1]
ca: Espai lliure: [1]

en: Property: [1], Signature: [2]
ca: Propietat: [1], Signatura: [2]

en: File: [1]
ca: Fitxer: [1]

en: Folder: [1]
ca: Carpeta: [1]

en: Shortcut: [1]
ca: Drecera: [1]

en: Service: [1]
ca: Servei: [1]

en: File: [1],  Directory: [9],  Size: [6]
ca: Fitxer: [1]  Directori: [9],  Mida: [6]

en: Found application: [1]
ca: S'ha trobat una aplicació: [1]

en: File: [1], Directory: [9], Size: [6]
ca: Fitxer: [1] Directori: [9], Mida: [6]

en: Service: [2]
ca: Servei: [2]

en: File: [1],  Dependencies: [2]
ca: Fitxer: [1],  Dependències: [2]

en: Application: [1]
ca: Aplicació: [1]

en: Application Context:[1], Assembly Name:[2]
ca: Context d'aplicació:[1], Nom d'assemblatge:[2]

en: File: [1],  Directory: [2],  Size: [3]
ca: Fitxer: [1],  Directori: [2],  Mida: [3]

en: Component ID: [1], Qualifier: [2]
ca: ID de component: [1], Qualificador: [2]

en: Feature: [1]
ca: Característica: [1]

en: Class Id: [1]
ca: Id de classe: [1]

en: AppId: [1]{{, AppType: [2], Users: [3], RSN: [4]}}
ca: AppId: [1]{{, AppType: [2], Usuaris: [3], RSN: [4]}}

en: Extension: [1]
ca: Extensió: [1]

en: Font: [1]
ca: Tipus de lletra: [1]

en: MIME Content Type: [1], Extension: [2]
ca: Tipus de contingut MIME: [1], Extensió: [2]

en: File: [1], Directory: [9]
ca: Fitxer: [1], Directori: [9]

en: Name: [1], Value: [2], Action [3]
ca: Nom: [1], Valor: [2], Acció [3]

en: Application: [1], Command line: [2]
ca: Aplicació: [1], Línia d'ordres: [2]

en: File: [1],  Section: [2],  Key: [3], Value: [4]
ca: Fitxer: [1],  Secció: [2],  Clau: [3],  Valor: [4]

en: Key: [1], Name: [2]
ca: Clau: [1], Nom: [2]

en: File: [1], Folder: [2]
ca: Fitxer: [1], Carpeta: [2]

en: Key: [1], Name: [2], Value: [3]
ca: Clau: [1], Nom: [2], Valor: [3]

en: {{Fatal error: }}
ca: {{Error fatal: }}

en: Warning [1].
ca: Advertència [1].

en: Info [1].
ca: Informació [1].

en: The installer has encountered an unexpected error installing this package. This may indicate a problem with this package. The error code is [1]. {{The arguments are: [2], [3], [4]}}
ca: L'instal·lador s'ha topat amb un error inesperat en instal·lar aquest paquet. Això pot indicar un problema amb aquest paquet. El codi d'error és [1]. {{Els arguments són: [2], [3], [4]}}

en: {{Disk full: }}
ca: {{Disc ple: }}

en: Action [Time]: [1]. [2]
ca: Acció [Time]: [1]. [2]

en: Message type: [1], Argument: [2]{, [3]}
ca: Tipus de missatge: [1], Argument: [2]{, [3]}

en: === Logging started: [Date]  [Time] ===
ca: === S'ha començat el registre: [Date]  [Time] ===

en: Action start [Time]: [1].
ca: Inici d'acció [Time]: [1].

en: Action ended [Time]: [1]. Return value [2].
ca: Fi d'acció [Time]: [1]. El valor retornat és [2].

en: Please insert the disk: [2]
ca: Si us plau, inseriu el disc: [2]

en: Source file not found{{(cabinet)}}: [2]. Verify that the file exists and that you can access it.
ca: No s'ha trobat el fitxer font{{(cabinet)}}: [2]. Verifiqueu que el fitxer existeixi i que el podeu accedir.

en: Wine MS-RLE video codec
ca: Còdec de vídeo MS-RLE del Wine

en: Wine MS-RLE video codec
    Copyright 2002 by Michael Guennewig
ca: Còdec de vídeo MS-RLE del Wine
    © 2002 per Michael Guennewig

en: Video Compression
ca: Compressió de vídeo

en: Con&figure...
ca: Con&figura...

en: &About
ca: &Quant a

en: Compression &Quality:
ca: &Qualitat de compressió:

en: &Key Frame Every
ca: &Fotograma clau cada

en: &Data Rate
ca: Velocitat de &dades

en: Full Frames (Uncompressed)
ca: Fotogrames plens (sense compressió)

en: Wine Video 1 video codec
ca: Còdec de vídeo Wine Video 1

en: unknown object
ca: objecte desconegut

en: title bar
ca: barra titular

en: menu bar
ca: barra de menú

en: scroll bar
ca: barra de desplaçament

en: grip
ca: agafador

en: sound
ca: so

en: caret
ca: signe d'intercalació

en: alert
ca: alerta

en: window
ca: finestra

en: popup menu
ca: menú emergent

en: menu item
ca: element de menú

en: tool tip
ca: indicador de funció

en: application
ca: aplicació

en: pane
ca: panell

en: chart
ca: gràfic

en: dialog
ca: diàleg

en: border
ca: vora

en: grouping
ca: agrupament

en: separator
ca: separador

en: tool bar
ca: barra d'eines

en: status bar
ca: barra d'estat

en: table
ca: taula

en: column header
ca: capçalera de columna

en: row header
ca: capçalera de fila

en: column
ca: columna

en: row
ca: fila

en: cell
ca: cèl·lula

en: link
ca: enllaç

en: help balloon
ca: bafarada d'ajuda

en: character
ca: caràcter

en: list
ca: llista

en: list item
ca: element de llista

en: outline
ca: esquema

en: outline item
ca: element d'esquema

en: page tab
ca: tabulador de pàgina

en: property page
ca: pàgina de propietats

en: indicator
ca: indicador

en: graphic
ca: gràfic

en: static text
ca: text estàtic

en: push button
ca: botó

en: check button
ca: casella de selecció

en: radio button
ca: botó d'opció

en: combo box
ca: quadre combinat

en: drop down
ca: llista desplegable

en: progress bar
ca: barra de progrés

en: dial
ca: disc de marcar

en: hot key field
ca: camp amb tecla d'accés directe

en: slider
ca: control lliscant

en: spin box
ca: quadre de nombre

en: diagram
ca: diagrama

en: animation
ca: animació

en: equation
ca: equació

en: drop down button
ca: botó desplegable

en: menu button
ca: botó de menú

en: grid drop down button
ca: botó desplegable de graella

en: white space
ca: espai en blanc

en: page tab list
ca: llista de tabuladors de pàgina

en: clock
ca: rellotge

en: split button
ca: botó dividit

en: IP address
ca: adreça IP

en: outline button
ca: botó d'esquema

[ctx: object state]
en: unavailable
ca: no disponible

[ctx: object state]
en: selected
ca: seleccionat

[ctx: object state]
en: focused
ca: enfocat

[ctx: object state]
en: pressed
ca: premut

[ctx: object state]
en: checked
ca: activat

[ctx: object state]
en: mixed
ca: mixt

[ctx: object state]
en: read only
ca: només lectura

[ctx: object state]
en: hot tracked
ca: seguit acaloradament

[ctx: object state]
en: default
ca: per defecte

[ctx: object state]
en: expanded
ca: expandit

[ctx: object state]
en: collapsed
ca: col·lapsat

[ctx: object state]
en: busy
ca: ocupat

[ctx: object state]
en: floating
ca: flotant

[ctx: object state]
en: marqueed
ca: en marquesina

[ctx: object state]
en: animated
ca: animat

[ctx: object state]
en: offscreen
ca: fora de pantalla

[ctx: object state]
en: sizeable
ca: dimensionable

[ctx: object state]
en: moveable
ca: desplaçable

[ctx: object state]
en: self voicing
ca: autovocalitzant

[ctx: object state]
en: focusable
ca: enfocable

[ctx: object state]
en: selectable
ca: seleccionable

[ctx: object state]
en: linked
ca: enllaçat

[ctx: object state]
en: traversed
ca: travessat

[ctx: object state]
en: multi selectable
ca: multiseleccionable

[ctx: object state]
en: extended selectable
ca: seleccionable estès

[ctx: object state]
en: alert low
ca: alerta baixa

[ctx: object state]
en: alert medium
ca: alerta mitjana

[ctx: object state]
en: alert high
ca: alerta alta

[ctx: object state]
en: protected
ca: protegit

[ctx: object state]
en: has popup
ca: té emergent

en: True
ca: Veritable

en: False
ca: Fals

en: On
ca: Actiu

en: Off
ca: Inactiu

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Select the data you want to connect to:
ca: Seleccioneu les dades a les qualles voleu connectar:

en: Connection
ca: Connexió

en: Specify the following to connect to ODBC data:
ca: Especifiqueu ho següent per a connectar a les dades ODBC:

en: 1. Specify the source of data:
ca: 1. Especifiqueu la font de dades:

en: Use &data source name
ca: Utilitza el nom de font de &dades

en: Use c&onnection string
ca: Utilitza una cadena de c&onnexió

en: &Connection string:
ca: Cadena de &connexió:

en: B&uild...
ca: Constr&ueix...

en: 2. Enter information to log on to the server
ca: 2. Introduïu la informació per a entrar al servidor

en: User &name:
ca: &Nom d'usuari:

en: &Blank password
ca: Contrasenya en &blanc

en: Allow &saving password
ca: Permet &desar la contrasenya

en: 3. Enter the &initial catalog to use:
ca: 3. Introduïu el catàleg &inicial per a utilitzar:

en: &Test Connection
ca: &Prova la connexió

en: Advanced
ca: Avançat

en: Network settings
ca: Opcions de xarxa

en: &Impersonation level:
ca: Nivell de &suplantació:

en: P&rotection level:
ca: Nivell de p&rotecció:

en: Connect:
ca: Connecta:

en: seconds.
ca: segons.

en: A&ccess:
ca: A&ccés:

en: All
ca: Tot

en: These are the initialization properties for this type of data. To edit a value, select a property, then choose Edit Value below.
ca: Aquestes són les propietats d'inicialització per a aquest tipus de dades. Per a editar un valor, seleccioneu una propietat, llavors trieu "Edita el valor" a sota.

en: &Edit Value...
ca: &Edita el valor...

en: Data Link Error
ca: Error d'enllaç de dades

en: Please select a provider.
ca: Si us plau, seleccioneu un proveïdor.

en: Provider is no longer available. Ensure that the provider is installed properly.
ca: El proveïdor ja no està disponible. Assegureu-vos que el proveïdor estigui instal·lat correctament.

en: Data Link Properties
ca: Propietats d'enllaç de dades

en: OLE DB Provider(s)
ca: Proveïdors de base de dades OLE

en: Read
ca: Lectura

en: ReadWrite
ca: Lectura i escriptura

en: Share Deny None
ca: No deneguis res de la compartició

en: Share Deny Read
ca: Denega lectura de la compartició

en: Share Deny Write
ca: Denega escriptura a la compartició

en: Share Exclusive
ca: Compartició exclusiva

en: Write
ca: Escriptura

en: Insert Object
ca: Inserció d'un objecte

en: Object Type:
ca: Tipus d'objecte:

en: Result
ca: Resultat

en: Create New
ca: Crea'n un de nou

en: Create Control
ca: Crea control

en: Create From File
ca: Crea'l des d'un fitxer

en: &Add Control...
ca: &Afegeix control...

en: Display As Icon
ca: Mostra'l com a icona

en: Browse...
ca: Navega...

en: File:
ca: Fitxer:

en: Paste Special
ca: Enganxada amb opcions

en: Source:
ca: Font:

en: &Paste
ca: Engan&xa

en: Paste &Link
ca: Enganxa en&llaç

en: &As:
ca: &Com a:

en: &Display As Icon
ca: Mostra'l com a &icona

en: Change &Icon...
ca: &Canvia d'icona...

en: Insert a new %s object into your document
ca: Insereix un objecte nou %s al document

en: Insert the contents of the file as an object into your document so that you may activate it using the program which created it.
ca: Insereix el contingut del fitxer com a objecte al document de manera que el pugueu activar mitjançant el programa que l'ha creat.

en: Browse
ca: Navega

en: File does not appear to be a valid OLE module. Unable to register OLE control.
ca: El fitxer no sembla ser un mòdul OLE vàlid. No es pot registrar el control OLE.

en: Add Control
ca: Afegeix control

en: &Convert...
ca: &Converteix...

en: %1 %2 &Object
ca: %1 %2 &Objecte

en: %1 &Object
ca: %1 &Objecte

en: &Object
ca: &Objecte

en: Inserts the contents of the clipboard into your document as %s.
ca: Insereix el contingut del porta-retalls al vostre document com a %s.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document so that you can activate it using %s.
ca: Insereix el contingut del porta-retalls al vostre document perquè el pugueu activar utilitzant %s.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document so that you can activate it using %s. It will be displayed as an icon.
ca: Insereix el contingut del porta-retalls al vostre document perquè el pugueu activar utilitzant %s. Es mostrarà com a icona.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document as %s. The data is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
ca: Insereix el contingut del porta-retalls al document com a %s. S'enllacen les dades amb el fitxer d'origen perquè que els canvis al fitxer es reflecteixin al vostre document.

en: Inserts a picture of the clipboard contents into your document. The picture is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
ca: Insereix una imatge del contingut del porta-retalls al document. S'enllaça la imatge amb el fitxer d'origen perquè els canvis al fitxer es reflecteixin al vostre document.

en: Inserts a shortcut which points to the location of the clipboard contents. The shortcut is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
ca: Insereix una drecera que assenyali a la ubicació dels continguts del porta-retalls. S'enllaça la drecera amb el fitxer d'origen perquè els canvis al fitxer es reflecteixin al vostre document.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document.
ca: Insereix el contingut del porta-retalls al vostre document.

en: Unknown Type
ca: Tipus desconegut

en: Unknown Source
ca: Font desconegut

en: the program which created it
ca: el programa que l'ha creat

en: Scanning
ca: S'està escanejant

en: SCANNING... Please Wait
ca: S'ESTÀ ESCANEJANT... Si us plau, espereu

[ctx: unit: dots/inch]
en: dpi
ca: ppp

[ctx: unit: microseconds]
en: us
ca: µs

en: Settings for %s
ca: Configuració de %s

en: Baud Rate
ca: Bits per segon

en: Parity
ca: Paritat

en: Flow Control
ca: Control de flux

en: Data Bits
ca: Bits de dades

en: Stop Bits
ca: Bits d'aturada

en: Copying Files...
ca: S'estan copiant els fitxers...

en: Destination:
ca: Destinació:

en: Files Needed
ca: Fitxers necessaris

en: Insert the manufacturer's installation disk, and then
    make sure the correct drive is selected below
ca: Inseriu el disc d'instal·lació del fabricant, i
    després assegureu-vos que la unitat correcta estigui
    seleccionada abaix

en: Copy manufacturer's files from:
ca: Copia fitxers del fabricant de:

en: The file '%1' on %2 is needed
ca: Cal el fitxer '%1' en %2

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Copy files from:
ca: Copia fitxers de:

en: Type the path where the file is located, and then click OK.
ca: Introduïu el camí en el qual s'ubica el fitxer i després feu clic en D'acord.

en: F&orward
ca: E&ndavant

en: &Save Background As...
ca: Anomena i desa el &fons...

en: Set As Back&ground
ca: Defineix-&ho com a fons

en: &Copy Background
ca: C&opia el fons

en: Set as &Desktop Item
ca: Defineix-ho com a &element d'escriptori

en: Create Shor&tcut
ca: Crea &una drecera

en: Add to &Favorites...
ca: Afe&geix als preferits...

en: &Encoding
ca: &Codificació

en: Pr&int
ca: &Imprimeix

en: &Open Link
ca: &Obre l'enllaç

en: Open Link in &New Window
ca: Obre l'enllaç en una &finestra nova

en: Save Target &As...
ca: &Anomena i desa la destinació...

en: &Print Target
ca: Imprimei&x la destinació

en: S&how Picture
ca: &Mostra la imatge

en: &Save Picture As...
ca: A&nomena i desa la imatge...

en: &E-mail Picture...
ca: Envia la imatge per corre&u electrònic...

en: Pr&int Picture...
ca: Imprimeix la ima&tge...

en: &Go to My Pictures
ca: &Vés a les meves imatges

en: Set as Back&ground
ca: Defineix-ho com a &fons

en: Set as &Desktop Item...
ca: Defineix-ho com a &element d'escriptori...

en: Copy Shor&tcut
ca: Copi&a drecera

en: P&roperties
ca: &Propietats

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Delete
ca: &Suprimeix

en: &Select
ca: &Selecciona

en: &Cell
ca: &Cèl·lula

en: &Row
ca: &Fila

en: &Column
ca: &Columna

en: &Table
ca: &Taula

en: &Cell Properties
ca: Propietats de &cèl·lula

en: &Table Properties
ca: Propietats de &taula

en: Open in &New Window
ca: Obre en una finestra &nova

en: Cut
ca: &Retalla

en: &Save Video As...
ca: Anomena i &desa el vídeo...

en: Play
ca: Reprodueix

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Trace Tags
ca: Etiquetes de rastreig

en: Resource Failures
ca: Errors de recursos

en: Dump Tracking Info
ca: Bolca la informació de rastreig

en: Debug Break
ca: Aturada de depuració

en: Debug View
ca: Vista de depuració

en: Dump Tree
ca: Bolca l'arbre

en: Dump Lines
ca: Bolca les línies

en: Dump DisplayTree
ca: Bolca la DisplayTree

en: Dump FormatCaches
ca: Bolca els FormatCaches

en: Dump LayoutRects
ca: Bolca els LayoutRects

en: Memory Monitor
ca: Monitor de memòria

en: Performance Meters
ca: Mesuradors de rendiment

en: Save HTML
ca: Desa HTML

en: &Browse View
ca: Vista de &navegació

en: &Edit View
ca: Vista d'&edició

en: Scroll Here
ca: Desplaça't fins aquí

en: Top
ca: Part superior

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Page Up
ca: Pàgina amunt

en: Page Down
ca: Pàgina avall

en: Scroll Up
ca: Desplaça't amunt

en: Scroll Down
ca: Desplaça't avall

en: Left Edge
ca: Vora esquerra

en: Right Edge
ca: Vora dreta

en: Page Left
ca: Pàgina a l'esquerra

en: Page Right
ca: Pàgina a la dreta

en: Scroll Left
ca: Desplaça't a l'esquerra

en: Scroll Right
ca: Desplaça't a la dreta

en: &w&bPage &p
ca: &w&bPàgina &p

en: Lar&ge Icons
ca: Icones &grans

en: S&mall Icons
ca: Icones &petites

en: &List
ca: &Llista

en: &Details
ca: &Detalls

en: Arrange &Icons
ca: Ordena les &icones

en: By &Name
ca: Per &nom

en: By &Type
ca: Per &tipus

en: By &Size
ca: Per &mida

en: By &Date
ca: Per &data

en: &Auto Arrange
ca: Ordena &automàticament

en: Line up Icons
ca: Alinea les icones

en: Paste as Link
ca: Enganxa com a enllaç

en: New
ca: Nou

en: New &Folder
ca: &Carpeta nova

en: New &Link
ca: En&llaç nou

[ctx: recycle bin]
en: &Restore
ca: &Restaura

en: &Erase
ca: &Esborra

en: C&ut
ca: Re&talla

en: Create &Link
ca: Crea en&llaç

en: &Rename
ca: Canvia el &nom

en: E&xit
ca: &Surt

en: &About Control Panel
ca: &Quant al Tauler de Control

en: Browse for Folder
ca: Cerca de carpetes

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: &Make New Folder
ca: &Fes una carpeta nova

en: Message
ca: Missatge

en: Yes to &all
ca: Sí a &tots

en: About %s
ca: Quant al %s

en: Wine &license
ca: &Llicència del Wine

en: Running on %s
ca: S'està executant en %s

en: Wine was brought to you by:
ca: Teniu el Wine gràcies a:

en: Run
ca: Executa

en: Type the name of a program, folder, document, or Internet resource, and Wine will open it for you.
ca: Introdueix el nom d'un programa, carpeta, document o recurs d'Internet, i el Wine l'obrirà per a vós.

en: &Open:
ca: &Obrir:

en: &Browse...
ca: &Navega...

en: File type:
ca: Tipus de fitxer:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Size:
ca: Mida:

en: Creation date:
ca: Data de creació:

en: Attributes:
ca: Atributs:

en: H&idden
ca: A&magat

en: &Archive
ca: &Arxiu

en: Open with:
ca: Obre amb:

en: &Change...
ca: &Canvia...

en: Last modified:
ca: Última modificació:

en: Last accessed:
ca: Últim accés:

en: Size
ca: Mida

en: Type
ca: Tipus

en: Modified
ca: Modificat

en: Attributes
ca: Atributs

en: Size available
ca: Mida disponible

en: Comments
ca: Comentaris

en: Original location
ca: Ubicació original

en: Date deleted
ca: Data de supressió

[ctx: display name]
en: Desktop
ca: Escriptori

en: My Computer
ca: El meu ordinador

en: Control Panel
ca: Tauler de Control

en: E&xplore
ca: E&xplora

en: Restart
ca: Reinicia

en: Do you want to simulate a Windows reboot?
ca: Voleu simular un reinici de Windows?

en: Shutdown
ca: Atura

en: Do you want to shutdown your Wine session?
ca: Voleu aturar la vostra sessió del Wine?

en: Programs
ca: Programes

en: Favorites
ca: Preferits

en: StartUp
ca: Inicialització

en: Start Menu
ca: Menú Inicia

en: Music
ca: Música

en: Videos
ca: Vídeos

[ctx: directory]
en: Desktop
ca: Escriptori

en: Templates
ca: Plantilles

en: History
ca: Història

en: Pictures
ca: Imatges

en: Administrative Tools
ca: Eines d'administració

en: Contacts
ca: Contactes

en: Links
ca: Enllaços

en: Slide Shows
ca: Presentacions

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Status
ca: Estat

en: Sample Music
ca: Música de mostra

en: Sample Pictures
ca: Imatges de mostra

en: Sample Playlists
ca: Llistes de reproducció de mostra

en: Sample Videos
ca: Vídeos de mostra

en: Saved Games
ca: Partides desades

en: Searches
ca: Cerques

en: Users
ca: Usuaris

en: Downloads
ca: Baixades

en: Unable to create new Folder: Permission denied.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta nova: S'ha denegat el permís.

en: Error during creation of a new folder
ca: Error en crear una carpeta nova

en: Confirm file deletion
ca: Confirmar eliminació de fitxer

en: Confirm folder deletion
ca: Confirmar eliminació de carpeta

en: Are you sure you want to delete '%1'?
ca: Esteu segur que voleu suprimir '%1'?

en: Are you sure you want to delete these %1 items?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquests %1 elements?

en: Confirm file overwrite
ca: Confirmar sobreescriptura de fitxer

en: This folder already contains a file called '%1'.
    
    Do you want to replace it?
ca: Aquesta carpeta ja conté un fitxer anomenat '%1'.
    
    El voleu substituir?

en: Are you sure you want to delete the selected item(s)?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el(s) element(s) seleccionat(s)?

en: Are you sure that you want to send '%1' and all its content to the Trash?
ca: Esteu segur que voleu enviar '%1' i tot el seu contingut a la Paperera?

en: Are you sure that you want to send '%1' to the Trash?
ca: Esteu segur que voleu enviar '%1' a la Paperera?

en: Are you sure that you want to send these %1 items to the Trash?
ca: Esteu segur que voleu enviar aquests %1 elements a la Paperera?

en: The item '%1' can't be sent to Trash. Do you want to delete it instead?
ca: L'element '%1' no es pot enviar a la Paperera. El voleu suprimir en compte?

en: This folder already contains a folder named '%1'.
    
    If the files in the destination folder have the same names as files in the
    selected folder they will be replaced. Do you still want to move or copy
    the folder?
ca: Aquesta carpeta ja conté una carpeta anomenada '%1'.
    
    Si els fitxers en la carpeta de destinació tenen els mateixos noms que els
    fitxers en la carpeta seleccionada, seran substituïts. Encara voleu
    desplaçar o copiar la carpeta?

en: Wine Control Panel
ca: Tauler de Control del Wine

en: Unable to display Run dialog box (internal error)
ca: No s'ha pogut mostrar el quadre de diàleg Executar (error intern)

en: Unable to display Browse dialog box (internal error)
ca: No s'ha pogut mostrar el quadre de diàleg Navega (error intern)

en: Executable files (*.exe)
ca: Fitxers executables (*.exe)

en: There is no Windows program configured to open this type of file.
ca: No hi ha cap programa de Windows configurat per a obrir aquest tipus de fitxer.

en: Are you sure you wish to permanently delete '%1'?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment '%1'?

en: Are you sure you wish to permanently delete these %1 items?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment aquests %1 elements?

en: Confirm deletion
ca: Confirma supressió

en: A file already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
ca: Un fitxer ja existeix al camí %1.
    
    El voleu substituir?

en: A folder already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
ca: Una carpeta ja existeix al camí %1.
    
    La voleu substituir?

en: Confirm overwrite
ca: Confirma sobreescriptura

en: Wine is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Wine is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU Lesser General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with Wine; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca: El Wine és programari lliure, podeu redistribuir i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General Menor GNU com publicada per la Free Software Foundation; o la versió 2.1 de la Llicència, o (a la vostra elecció) qualsevulla versió posterior.
    
    El Wine es distribueix en l'esperança que sigui útil, però SENSE CAP GARANTIA, fins i tot sense la garantia implícita de COMERCIABILITAT o APTITUD PER A PROPÒSITS DETERMINATS. Consulteu la Llicència Pública General Menor GNU per més detalls.
    
    Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General Menor GNU juntament amb el Wine; si no, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, EUA.

en: Wine License
ca: Llicència del Wine

en: Trash
ca: Paperera

en: Don't show me th&is message again
ca: No &tornis a mostrar-me aquest missatge

[ctx: time unit: seconds]
en:  sec
ca:  seg

en: Select Source
ca: Seleccionar font

[ctx: maximum 31 characters]
en: China Standard Time
ca: Xina, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: China Daylight Time
ca: Xina, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia Standard Time
ca: Àsia del nord, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia Daylight Time
ca: Àsia del nord, hora d'estiu

en: (UTC+07:00) Krasnoyarsk
ca: (UTC+07:00) Krasnoiarsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Georgian Standard Time
ca: Geòrgia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Georgian Daylight Time
ca: Geòrgia, hora d'estiu

en: (UTC+04:00) Tbilisi
ca: (UTC+04:00) Tbilissi

en: (UTC+12:00) Coordinated Universal Time+12
ca: (UTC+12:00) Temps universal coordinat+12

[ctx: maximum 31 characters]
en: Nepal Standard Time
ca: Nepal, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Nepal Daylight Time
ca: Nepal, hora d'estiu

en: (UTC+05:45) Kathmandu
ca: (UTC+05:45) Katmandú

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cape Verde Standard Time
ca: Cap Verd, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cape Verde Daylight Time
ca: Cap Verd, hora d'estiu

en: (UTC-01:00) Cabo Verde Is.
ca: (UTC-01:00) Illes del Cap Verd

[ctx: maximum 31 characters]
en: Haiti Standard Time
ca: Haití, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Haiti Daylight Time
ca: Haití, hora d'estiu

en: (UTC-05:00) Haiti
ca: (UTC-05:00) Haití

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central European Standard Time
ca: Europa, central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central European Daylight Time
ca: Europa, central, hora d'estiu

en: (UTC+01:00) Sarajevo, Skopje, Warsaw, Zagreb
ca: (UTC+01:00) Sarajevo, Skopje, Varsòvia, Zagreb

[ctx: maximum 31 characters]
en: Morocco Standard Time
ca: Marroc, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Morocco Daylight Time
ca: Marroc, hora d'estiu

en: (UTC-08:00) Coordinated Universal Time-08
ca: (UTC-08:00) Temps universal coordinat-08

[ctx: maximum 31 characters]
en: Altai Standard Time
ca: Altai, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Altai Daylight Time
ca: Altai, hora d'estiu

en: (UTC+07:00) Barnaul, Gorno-Altaysk
ca: (UTC+07:00) Barnaül, Gorno-Altaisk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Europe Standard Time
ca: Europa, central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Europe Daylight Time
ca: Europa, central, hora d'estiu

en: (UTC+01:00) Belgrade, Bratislava, Budapest, Ljubljana, Prague
ca: (UTC+01:00) Belgrad, Bratislava, Budapest, Ljubljana, Praga

[ctx: maximum 31 characters]
en: Iran Standard Time
ca: Iran, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Iran Daylight Time
ca: Iran, hora d'estiu

en: (UTC+03:30) Tehran
ca: (UTC+03:30) Teheran

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saint Pierre Standard Time
ca: Sant Pere, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saint Pierre Daylight Time
ca: Sant Pere, hora d'estiu

en: (UTC-03:00) Saint Pierre and Miquelon
ca: (UTC-03:00) Sant Pere i Miquelon

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sao Tome Standard Time
ca: São Tomé, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sao Tome Daylight Time
ca: São Tomé, hora d'estiu

en: (UTC+00:00) Sao Tome
ca: (UTC+00:00) São Tomé

[ctx: maximum 31 characters]
en: Namibia Standard Time
ca: Namíbia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Namibia Daylight Time
ca: Namíbia, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tonga Standard Time
ca: Tonga, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tonga Daylight Time
ca: Tonga, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Standard Time (Mexico)
ca: Mèxic, muntanyenc, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Daylight Time (Mexico)
ca: Mèxic, muntanyenc, hora d'estiu

en: (UTC-07:00) Chihuahua, La Paz, Mazatlan
ca: (UTC-07:00) Chihuahua, La Paz, Mazatlán

[ctx: maximum 31 characters]
en: GMT Standard Time
ca: Hora estàndard GMT

[ctx: maximum 31 characters]
en: GMT Daylight Time
ca: Hora d'estiu GMT

en: (UTC+00:00) Dublin, Edinburgh, Lisbon, London
ca: (UTC+00:00) Dublín, Edimburg, Lisboa, Londres

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Sudan Standard Time
ca: Sudan del sud, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Sudan Daylight Time
ca: Sudan del sud, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Asia Standard Time
ca: Àsia central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Asia Daylight Time
ca: Àsia central, hora d'estiu

en: (UTC+06:00) Astana
ca: (UTC+06:00) Astanà

[ctx: maximum 31 characters]
en: Lord Howe Standard Time
ca: Lord Howe, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Lord Howe Daylight Time
ca: Lord Howe, hora d'estiu

en: (UTC+10:30) Lord Howe Island
ca: (UTC+10:30) Illa de Lord Howe

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabic Standard Time
ca: Aràbia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabic Daylight Time
ca: Aràbia, hora d'estiu

en: (UTC+03:00) Baghdad
ca: (UTC+03:00) Bagdad

en: (UTC+13:00) Coordinated Universal Time+13
ca: (UTC+13:00) Temps universal coordinat+13

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magadan Standard Time
ca: Magadan, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magadan Daylight Time
ca: Magadan, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Newfoundland Standard Time
ca: Terranova, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Newfoundland Daylight Time
ca: Terranova, hora d'estiu

en: (UTC-03:30) Newfoundland
ca: (UTC-03:30) Terranova

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sudan Standard Time
ca: Sudan, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sudan Daylight Time
ca: Sudan, hora d'estiu

en: (UTC+02:00) Khartoum
ca: (UTC+02:00) Khartum

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Pacific Standard Time
ca: Pacífic de l'oest, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Pacific Daylight Time
ca: Pacífic, oest, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Standard Time
ca: Am. d. nord, Pacífic, h. estàn.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Daylight Time
ca: Am. d. nord, Pacífic, h. estàn.

en: (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada)
ca: (UTC-08:00) Hora del Pacífic (EUA i Canadà)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azerbaijan Standard Time
ca: Azerbaidjan, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azerbaijan Daylight Time
ca: Azerbaidjan, hora d'estiu

en: (UTC+04:00) Baku
ca: (UTC+04:00) Bakú

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magallanes Standard Time
ca: Magallanes, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magallanes Daylight Time
ca: Magallanes, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Samoa Standard Time
ca: Samoa, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Samoa Daylight Time
ca: Samoa, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Kaliningrad Standard Time
ca: Kaliningrad, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Kaliningrad Daylight Time
ca: Kaliningrad, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Standard Time (Mexico)
ca: Mèxic, Pacífic, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Daylight Time (Mexico)
ca: Mèxic, Pacífic, hora d'estiu

en: (UTC-08:00) Baja California
ca: (UTC-08:00) Baixa Califòrnia

[ctx: maximum 31 characters]
en: Middle East Standard Time
ca: Orient Mitjà, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Middle East Daylight Time
ca: Orient Mitjà, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tokyo Standard Time
ca: Tokyo, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tokyo Daylight Time
ca: Tokyo, hora d'estiu

en: (UTC+09:00) Osaka, Sapporo, Tokyo
ca: (UTC+09:00) Osaka, Sapporo, Tòquio

[ctx: maximum 31 characters]
en: Line Islands Standard Time
ca: Illes de la Línia, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Line Islands Daylight Time
ca: Illes de la Línia, hora d'estiu

en: (UTC+14:00) Kiritimati Island
ca: (UTC+14:00) Illa de Kiritimati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cuba Standard Time
ca: Cuba, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cuba Daylight Time
ca: Cuba, hora d'estiu

en: (UTC-05:00) Havana
ca: (UTC-05:00) L'Havana

[ctx: maximum 31 characters]
en: Jordan Standard Time
ca: Jordània, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Jordan Daylight Time
ca: Jordània, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Standard Time
ca: Am. d. nord, central, h. estàn.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Daylight Time
ca: Am. d. nord, centr., h. d'estiu

en: (UTC-06:00) Central Time (US & Canada)
ca: (UTC-06:00) Hora central (EUA i Canadà)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russia Time Zone 3
ca: Rússia, zona horària 3

en: (UTC+04:00) Izhevsk, Samara
ca: (UTC+04:00) Ijevsk, Samara

[ctx: maximum 31 characters]
en: Volgograd Standard Time
ca: Volgograd, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Volgograd Daylight Time
ca: Volgograd, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azores Standard Time
ca: Açores, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azores Daylight Time
ca: Açores, hora d'estiu

en: (UTC-01:00) Azores
ca: (UTC-01:00) Açores

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia East Standard Time
ca: Àsia, nord-est, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia East Daylight Time
ca: Àsia, nord-est, hora d'estiu

en: (UTC-11:00) Coordinated Universal Time-11
ca: (UTC-11:00) Temps universal coordinat-11

[ctx: maximum 31 characters]
en: Argentina Standard Time
ca: Argentina, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Argentina Daylight Time
ca: Argentina, hora d'estiu

en: (UTC-03:00) City of Buenos Aires
ca: (UTC-03:00) Ciutat de Buenos Aires

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turks And Caicos Standard Time
ca: Turks i Caicos, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turks And Caicos Daylight Time
ca: Turks i Caicos, hora d'estiu

en: (UTC-05:00) Turks and Caicos
ca: (UTC-05:00) Turks i Caicos

[ctx: maximum 31 characters]
en: Marquesas Standard Time
ca: Marqueses, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Marquesas Daylight Time
ca: Marqueses, hora d'estiu

en: (UTC-09:30) Marquesas Islands
ca: (UTC-09:30) Illes Marqueses

[ctx: maximum 31 characters]
en: Myanmar Standard Time
ca: Birmània, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Myanmar Daylight Time
ca: Birmània, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Coordinated Universal Time
ca: Temps universal coordinat

en: (UTC) Coordinated Universal Time
ca: (UTC) Temps universal coordinat

[ctx: maximum 31 characters]
en: India Standard Time
ca: Índia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: India Daylight Time
ca: Índia, hora d'estiu

en: (UTC+05:30) Chennai, Kolkata, Mumbai, New Delhi
ca: (UTC+05:30) Chennai, Kolkata, Mumbai, Nova Delhi

[ctx: maximum 31 characters]
en: GTB Standard Time
ca: Europa, central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: GTB Daylight Time
ca: Europa, central, hora d'estiu

en: (UTC+02:00) Athens, Bucharest
ca: (UTC+02:00) Atenes, Bucarest

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turkey Standard Time
ca: Turquia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turkey Daylight Time
ca: Turquia, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Astrakhan Standard Time
ca: Àstrakhan, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Astrakhan Daylight Time
ca: Àstrakhan, hora d'estiu

en: (UTC+04:00) Astrakhan, Ulyanovsk
ca: (UTC+04:00) Àstrakhan, Uliànovsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Fiji Standard Time
ca: Fiji, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Fiji Daylight Time
ca: Fiji, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Canada Central Standard Time
ca: Canadà, central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Canada Central Daylight Time
ca: Canadà, central, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yukon Standard Time
ca: Yukon, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yukon Daylight Time
ca: Yukon, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Taipei Standard Time
ca: Taipei, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Taipei Daylight Time
ca: Taipei, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Europe Standard Time
ca: Europa, oest, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Europe Daylight Time
ca: Europa, oest, hora d'estiu

en: (UTC+01:00) Amsterdam, Berlin, Bern, Rome, Stockholm, Vienna
ca: (UTC+01:00) Amsterdam, Berlín, Berna, Roma, Estocolm, Viena

[ctx: maximum 31 characters]
en: Montevideo Standard Time
ca: Montevideo, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Montevideo Daylight Time
ca: Montevideo, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pakistan Standard Time
ca: Pakistan, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pakistan Daylight Time
ca: Pakistan, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tomsk Standard Time
ca: Tomsk, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tomsk Daylight Time
ca: Tomsk, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Caucasus Standard Time
ca: Caucas, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Caucasus Daylight Time
ca: Caucas, hora d'estiu

en: (UTC+04:00) Yerevan
ca: (UTC+04:00) Erevan

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Eastern Standard Time
ca: Austràlia, est, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Eastern Daylight Time
ca: Austràlia, est, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: N. Central Asia Standard Time
ca: Àsia del mig-nord, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: N. Central Asia Daylight Time
ca: Àsia del mig-nord, hora d'estiu

en: (UTC+07:00) Novosibirsk
ca: (UTC+07:00) Novossibirsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Standard Time
ca: Am. del nord, est, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Daylight Time
ca: Am. del nord, est, hora d'estiu

en: (UTC-05:00) Eastern Time (US & Canada)
ca: (UTC-05:00) Hora de l'est (EU i Canadà)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Transbaikal Standard Time
ca: Transbaikal, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Transbaikal Daylight Time
ca: Transbaikal, hora d'estiu

en: (UTC+09:00) Chita
ca: (UTC+09:00) Txità

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Europe Standard Time
ca: Europa, est, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Europe Daylight Time
ca: Europa, est, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Standard Time (Mexico)
ca: Mèxic, central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Daylight Time (Mexico)
ca: Mèxic, central, hora d'estiu

en: (UTC-06:00) Guadalajara, Mexico City, Monterrey
ca: (UTC-06:00) Guadalajara, Ciutat de Mèxic, Monterrey

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saratov Standard Time
ca: Saràtov, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saratov Daylight Time
ca: Saràtov, hora d'estiu

en: (UTC+04:00) Saratov
ca: (UTC+04:00) Saràtov

[ctx: maximum 31 characters]
en: Atlantic Standard Time
ca: Atlàntic, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Atlantic Daylight Time
ca: Atlàntic, hora d'estiu

en: (UTC-04:00) Atlantic Time (Canada)
ca: (UTC-04:00) Hora de l'Atlàntic (Canadà)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Standard Time
ca: Am. d. n., muntany., h. estàn.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Daylight Time
ca: Am. d. n., muntany., h. d'estiu

en: (UTC-07:00) Mountain Time (US & Canada)
ca: (UTC-07:00) Hora de les muntanyes (EUA i Canadà)

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Eastern Standard Time
ca: Indiana, est, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Eastern Daylight Time
ca: Indiana, est, hora d'estiu

en: (UTC-05:00) Indiana (East)
ca: (UTC-05:00) Indiana (est)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sakhalin Standard Time
ca: Sakhalín, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sakhalin Daylight Time
ca: Sakhalín, hora d'estiu

en: (UTC+11:00) Sakhalin
ca: (UTC+11:00) Sakhalín

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Korea Standard Time
ca: Corea del Nord, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Korea Daylight Time
ca: Corea del Nord, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tasmania Standard Time
ca: Tasmània, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tasmania Daylight Time
ca: Tasmània, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central America Standard Time
ca: Àmerica central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central America Daylight Time
ca: Àmerica central, hora d'estiu

en: (UTC-06:00) Central America
ca: (UTC-06:00) Amèrica central

en: (UTC-02:00) Coordinated Universal Time-02
ca: (UTC-02:00) Temps universal coordinat-02

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Mountain Standard Time
ca: Arizona, muntanyenc, h. estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Mountain Daylight Time
ca: Arizona, muntanyenc, h. d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Africa Standard Time
ca: Àfrica del Sud, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Africa Daylight Time
ca: Àfrica del Sud, hora d'estiu

en: (UTC+02:00) Harare, Pretoria
ca: (UTC+02:00) Harare, Pretòria

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cen. Australia Standard Time
ca: Austràlia, central, hora estàn.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cen. Australia Daylight Time
ca: Austràlia central, hora d'estiu

en: (UTC+09:30) Adelaide
ca: (UTC+09:30) Adelaida

en: (UTC-09:00) Coordinated Universal Time-09
ca: (UTC-09:00) Temps universal coordinat-09

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sri Lanka Standard Time
ca: Sri Lanka, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sri Lanka Daylight Time
ca: Sri Lanka, hora d'estiu

en: (UTC+05:30) Sri Jayawardenepura
ca: (UTC+05:30) Sri Jayewardenepura

[ctx: maximum 31 characters]
en: Afghanistan Standard Time
ca: Afganistan, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Afghanistan Daylight Time
ca: Afganistan, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yakutsk Standard Time
ca: Iakutsk, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yakutsk Daylight Time
ca: Iakutsk, hora d'estiu

en: (UTC+09:00) Yakutsk
ca: (UTC+09:00) Iakutsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Eastern Standard Time
ca: Am. del sud, est, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Eastern Daylight Time
ca: Am. del sud, est, hora d'estiu

en: (UTC-03:00) Cayenne, Fortaleza
ca: (UTC-03:00) Caiena, Fortaleza

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arab Standard Time
ca: Aràbia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arab Daylight Time
ca: Aràbia, hora d'estiu

en: (UTC+03:00) Kuwait, Riyadh
ca: (UTC+03:00) Kuwait, Riad

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabian Standard Time
ca: Àrabia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabian Daylight Time
ca: Àrabia, hora d'estiu

en: (UTC+04:00) Abu Dhabi, Muscat
ca: (UTC+04:00) Abu Dhabi, Masqat

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tocantins Standard Time
ca: Tocantins, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tocantins Daylight Time
ca: Tocantins, hora d'estiu

en: (UTC-03:00) Araguaina
ca: (UTC-03:00) Araguaína

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russian Standard Time
ca: Rússia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russian Daylight Time
ca: Rússia, hora d'estiu

en: (UTC+03:00) Moscow, St. Petersburg
ca: (UTC+03:00) Moscou, Sant Petersburg

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aus Central W. Standard Time
ca: Austràlia, mig-oest, h. estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aus Central W. Daylight Time
ca: Austràlia, mig-oest, h. d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Romance Standard Time
ca: Europa, central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Romance Daylight Time
ca: Europa, central, hora d'estiu

en: (UTC+01:00) Brussels, Copenhagen, Madrid, Paris
ca: (UTC+01:00) Brussel·les, Copenhaguen, Madrid, París

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ekaterinburg Standard Time
ca: Iekaterinburg, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ekaterinburg Daylight Time
ca: Iekaterinburg, hora d'estiu

en: (UTC+05:00) Ekaterinburg
ca: (UTC+05:00) Iekaterinburg

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russia Time Zone 11
ca: Rússia, zona horària 11

en: (UTC+12:00) Anadyr, Petropavlovsk-Kamchatsky
ca: (UTC+12:00) Anàdir, Petropàvlovsk-Kamtxatski

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Bank Standard Time
ca: Cisjordània, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Bank Daylight Time
ca: Cisjordània, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Syria Standard Time
ca: Síria, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Syria Daylight Time
ca: Síria, hora d'estiu

en: (UTC+02:00) Damascus
ca: (UTC+02:00) Damasc

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Central Standard Time
ca: Austràlia, central, hora estàn.

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Central Daylight Time
ca: Austràlia, centre, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenwich Standard Time
ca: Hora estàndard de Greenwich

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenwich Daylight Time
ca: Hora d'estiu de Greenwich

en: (UTC+00:00) Monrovia, Reykjavik
ca: (UTC+00:00) Monròvia, Reykjavík

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ulaanbaatar Standard Time
ca: Ulan Bator, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ulaanbaatar Daylight Time
ca: Ulan Bator, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Norfolk Standard Time
ca: Norfolk, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Norfolk Daylight Time
ca: Norfolk, hora d'estiu

en: (UTC+11:00) Norfolk Island
ca: (UTC+11:00) Illa Norfolk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Israel Standard Time
ca: Israel, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Israel Daylight Time
ca: Israel, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bangladesh Standard Time
ca: Bangla Desh, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bangladesh Daylight Time
ca: Bangla Desh, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Pacific Standard Time
ca: Am. del sud, Pacífic, h. estàn.

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Pacific Daylight Time
ca: Am. d. sud, Pacífic, h. d'estiu

en: (UTC-05:00) Bogota, Lima, Quito, Rio Branco
ca: (UTC-05:00) Bogotà, Lima, Quito, Rio Branco

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Asia Standard Time
ca: Àsia de l'oest, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Asia Daylight Time
ca: Àsia de l'oest, hora d'estiu

en: (UTC+05:00) Ashgabat, Tashkent
ca: (UTC+05:00) Aixkhabad, Taixkent

[ctx: maximum 31 characters]
en: Alaskan Standard Time
ca: Alaska, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Alaskan Daylight Time
ca: Alaska, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Paraguay Standard Time
ca: Paraguai, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Paraguay Daylight Time
ca: Paraguai, hora d'estiu

en: (UTC-04:00) Asuncion
ca: (UTC-04:00) Asunción

[ctx: maximum 31 characters]
en: Dateline Standard Time
ca: Línia de data, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Dateline Daylight Time
ca: Línia de data, hora d'estiu

en: (UTC-12:00) International Date Line West
ca: (UTC-12:00) Línia internacional de canvi de data occidental

[ctx: maximum 31 characters]
en: Libya Standard Time
ca: Líbia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Libya Daylight Time
ca: Líbia, hora d'estiu

en: (UTC+02:00) Tripoli
ca: (UTC+02:00) Trípoli

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bahia Standard Time
ca: Bahia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bahia Daylight Time
ca: Bahia, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Venezuela Standard Time
ca: Veneçuela, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Venezuela Daylight Time
ca: Veneçuela, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bougainville Standard Time
ca: Bougainville, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bougainville Daylight Time
ca: Bougainville, hora d'estiu

en: (UTC+11:00) Bougainville Island
ca: (UTC+11:00) Illa de Bougainville

[ctx: maximum 31 characters]
en: Hawaiian Standard Time
ca: Hawaii, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Hawaiian Daylight Time
ca: Hawaii, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: SE Asia Standard Time
ca: Àsia del sud-est, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: SE Asia Daylight Time
ca: Àsia del sud-est, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Qyzylorda Standard Time
ca: Khizilordà, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Qyzylorda Daylight Time
ca: Khizilordà, hora d'estiu

en: (UTC+05:00) Qyzylorda
ca: (UTC+05:00) Khizilordà

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Mongolia Standard Time
ca: Mongòlia, oest, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Mongolia Daylight Time
ca: Mongòlia, oest, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: New Zealand Standard Time
ca: Nova Zelanda, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: New Zealand Daylight Time
ca: Nova Zelanda, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aleutian Standard Time
ca: Aleutia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aleutian Daylight Time
ca: Aleutia, hora d'estiu

en: (UTC-10:00) Aleutian Islands
ca: (UTC-10:00) Illes Aleutianes

[ctx: maximum 31 characters]
en: Omsk Standard Time
ca: Omsk, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Omsk Daylight Time
ca: Omsk, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Brazilian Standard Time
ca: Brasil, central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Brazilian Daylight Time
ca: Brasil, central, hora d'estiu

en: (UTC-04:00) Cuiaba
ca: (UTC-04:00) Cuiabá

[ctx: maximum 31 characters]
en: Belarus Standard Time
ca: Bielorússia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Belarus Daylight Time
ca: Bielorússia, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Western Standard Time
ca: Am. del sud, oest, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Western Daylight Time
ca: Am. del sud, oest, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenland Standard Time
ca: Groenlàndia, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenland Daylight Time
ca: Groenlàndia, hora d'estiu

en: (UTC-03:00) Greenland
ca: (UTC-03:00) Groenlàndia

[ctx: maximum 31 characters]
en: Easter Island Standard Time
ca: Illa de Pasqua, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Easter Island Daylight Time
ca: Illa de Pasqua, hora d'estiu

en: (UTC-06:00) Easter Island
ca: (UTC-06:00) Illa de Pasqua

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russia Time Zone 10
ca: Rússia, zona horària 10

en: (UTC+11:00) Chokurdakh
ca: (UTC+11:00) Txokurdakh

[ctx: maximum 31 characters]
en: Egypt Standard Time
ca: Egipte, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Egypt Daylight Time
ca: Egipte, hora d'estiu

en: (UTC+02:00) Cairo
ca: (UTC+02:00) El Caire

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Standard Time (Mexico)
ca: Mèxic, est, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Daylight Time (Mexico)
ca: Mèxic, est, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mauritius Standard Time
ca: Maurici, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mauritius Daylight Time
ca: Maurici, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Vladivostok Standard Time
ca: Vladivostok, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Vladivostok Daylight Time
ca: Vladivostok, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Singapore Standard Time
ca: Singapur, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Singapore Daylight Time
ca: Singapur, hora d'estiu

en: (UTC+08:00) Kuala Lumpur, Singapore
ca: (UTC+08:00) Kuala Lumpur, Singapur

[ctx: maximum 31 characters]
en: Korea Standard Time
ca: Corea del Sud, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Korea Daylight Time
ca: Corea del Sud, hora d'estiu

en: (UTC+09:00) Seoul
ca: (UTC+09:00) Seül

[ctx: maximum 31 characters]
en: Chatham Islands Standard Time
ca: Illes de Chatham, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Chatham Islands Daylight Time
ca: Illes de Chatham, hora d'estiu

en: (UTC+12:45) Chatham Islands
ca: (UTC+12:45) Illes Chatham

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Africa Standard Time
ca: Àfrica, est, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Africa Daylight Time
ca: Àfrica, est, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: FLE Standard Time
ca: Europa, central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: FLE Daylight Time
ca: Europa, central, hora d'estiu

en: (UTC+02:00) Helsinki, Kyiv, Riga, Sofia, Tallinn, Vilnius
ca: (UTC+02:00) Hèlsinki, Kíev, Riga, Sofia, Tallinn, Vílnius

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. South America Standard Time
ca: Am. del sud, est, hora estànd.

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. South America Daylight Time
ca: Am. del sud, est, hora d'estiu

en: (UTC-03:00) Brasilia
ca: (UTC-03:00) Brasília

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Pacific Standard Time
ca: Pacífic central, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Pacific Daylight Time
ca: Pacífic central, hora d'estiu

en: (UTC+11:00) Solomon Is., New Caledonia
ca: (UTC+11:00) Illes de Salomó, Nova Caledònia

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Central Africa Standard Time
ca: Àfrica central, oest, h. estàn.

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Central Africa Daylight Time
ca: Àfrica centr., oest, h. d'estiu

en: (UTC+01:00) West Central Africa
ca: (UTC+01:00) Àfrica del centre-oest

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific SA Standard Time
ca: Am. del sud, Pacífic, h. estàn.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific SA Daylight Time
ca: Am. d. sud, Pacífic, h. d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Australia Standard Time
ca: Austràlia, est, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Australia Daylight Time
ca: Austràlia, est, hora d'estiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Australia Standard Time
ca: Austràlia, oest, hora estàndard

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Australia Daylight Time
ca: Austràlia, oest, hora d'estiu

en: Security Warning
ca: Advertència de seguretat

en: Do you want to install this software?
ca: Voleu instal·lar aquest programari?

en: Don't install
ca: No instal·lis

en: When installed, an ActiveX component has full access to your computer. Do not click install unless you have absolute trust in the above source.
ca: Quan estigui instal·lat, un component ActiveX té accés ple al vostre ordinador. No feu clic a menys que tingueu confiança absoluta en la font damunt.

en: Installation of component failed: %08x
ca: La instal·lació del component ha fallat: %08x

en: Install (%d)
ca: Instal·la (%d)

en: Install
ca: Instal·la

[ctx: window]
en: &Restore
ca: &Restaura

en: &Move
ca: &Desplaça

en: &Size
ca: &Dimensiona

en: Mi&nimize
ca: Minimit&za

en: Ma&ximize
ca: Ma&ximitza

en: &Close	Alt+F4
ca: &Tanca	Alt+F4

en: &About Wine
ca: &Quant al Wine

en: &Close	Ctrl+F4
ca: &Tanca	Ctrl+F4

en: Nex&t	Ctrl+F6
ca: &Següent	Ctrl+F6

en: &Abort
ca: &Avorta

en: &Ignore
ca: &Ignora

en: &Try Again
ca: &Torna a intentar

en: &Continue
ca: &Continua

en: Select Window
ca: Selecciona finestra

en: &More Windows...
ca: &Més finestres...

en: Overflow
ca: Desbordament

en: Out of memory
ca: No queda memòria

en: This array is fixed or temporarily locked
ca: Aquest vector és fix o està bloquejat temporalment

en: Type mismatch
ca: Els tipus de dades no es coincideixen

en: Device I/O error
ca: Error de dispositiu E/S

en: File already exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Disk full
ca: El disc està ple

en: Too many files
ca: Hi ha massa fitxers

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

en: Path/File access error
ca: Error d'accés al camí/fitxer

en: Path not found
ca: No s'ha trobat el camí

en: Object variable not set
ca: La variable d'objecte no està establerta

en: Invalid use of Null
ca: Ús no vàlid de Null

en: Can't create necessary temporary file
ca: No es pot crear el fitxer temporal necessari

en: ActiveX component can't create object
ca: El component d'ActiveX no pot crear l'objecte

en: Class doesn't support Automation
ca: La classe no permet l'automatització

en: File name or class name not found during Automation operation
ca: No s'ha trobat el nom de fitxer o nom de classe durant l'operació d'automatització

en: Object doesn't support named arguments
ca: L'objecte no accepta arguments nombrats

en: Object doesn't support current locale setting
ca: L'objecte no accepta la configuració de localització actual

en: Named argument not found
ca: No s'ha trobat el argument anomenat

en: Wrong number of arguments or invalid property assignment
ca: El nombre d'arguments és incorrecte o l'assignació de propietat no és vàlida

en: Specified DLL function not found
ca: No s'ha trobat la funció especificada de la DLL

en: Variable uses an Automation type not supported in VBScript
ca: La variable utilitza un tipus d'automatització que no s'admet en VBScript

en: The remote server machine does not exist or is unavailable
ca: La maquinà de servidor remota no existeix o no està disponible

en: Invalid or unqualified reference
ca: Referència no vàlida o no qualificada

en: Microsoft VBScript compilation error
ca: Error de compilació de Microsoft VBScript

en: Microsoft VBScript runtime error
ca: Error d'entorn d'execució de Microsoft VBScript

en: Hide %@
ca: Amaga %@

en: Hide Others
ca: Amaga les altres

en: Show All
ca: Mostra'ls tots

en: Quit %@
ca: Surt %@

en: Quit
ca: Surt

en: Window
ca: Finestra

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Zoom
ca: Escala

en: Enter Full Screen
ca: Pantalla completa

en: Bring All to Front
ca: Porta'ls totes al primer terme

en: Paper Si&ze:
ca: &Mida de paper:

en: Duplex:
ca: Dúplex:

en: Paper &Tray:
ca: &Safata de paper:

en: Realm
ca: Regne

en: Authentication Required
ca: Cal autenticació

en: Server
ca: Servidor

en: There is a problem with the certificate for this site.
ca: Hi ha un problema amb el certificat d'aquest lloc.

en: Do you want to continue anyway?
ca: Voleu continuar igualment?

en: LAN Connection
ca: Connexió LAN

en: The certificate is issued by an unknown or untrusted publisher.
ca: Un publicador desconegut o no de confiança ha emès el certificat.

en: The date on the certificate is invalid.
ca: La data en el certificat no és vàlida.

en: The name on the certificate does not match the site.
ca: El nom en el certificat no coincideix amb el lloc.

en: There is at least one unspecified security problem with this certificate.
ca: Hi ha almenys un problema de seguretat no especificat amb aquest certificat.

en: Effective Date
ca: Data efectiva

en: Security Protocol
ca: Protocol de seguretat

en: Signature Type
ca: Tipus de signatura

en: Encryption Type
ca: Tipus de xifratge

en: Privacy Strength
ca: Força de privacitat

en: The request has timed out.
ca: S'ha superat el temps d'espera de la sol·licitud.

en: An internal error has occurred.
ca: Ha ocorregut un error intern.

en: The URL is invalid.
ca: L'URL no és vàlid.

en: The URL scheme could not be recognized or is not supported.
ca: No s'ha pogut reconèixer l'esquema URL o no és compatible.

en: The server name could not be resolved.
ca: No s'ha pogut resoldre el nom de servidor.

en: The requested operation is invalid.
ca: L'operació demanada no és vàlida.

en: The operation was canceled, usually because the handle on which the request was operating was closed before the operation completed.
ca: S'ha cancel·lat l'operació, usualment perquè s'ha tancat l'identificador en el qual la sol·licitud s'estava operant abans que es completés l'operació.

en: The requested item could not be located.
ca: No s'ha pogut ubicar l'element demanat.

en: The attempt to connect to the server failed.
ca: L'intent de connectar al servidor ha fallat.

en: The connection with the server has been terminated.
ca: S'ha terminat la connexió amb el servidor.

en: SSL certificate date that was received from the server is bad. The certificate is expired.
ca: La data del certificat SSL que s'ha rebut del servidor està malmesa. El certificat està caducat.

en: SSL certificate common name (host name field) is incorrect.
ca: El nom comú del certificat SSL (camp de nom de màquina) és incorrecte.

en: The specified command was carried out.
ca: S'ha realitzat l'ordre especificada.

en: Undefined external error.
ca: Hi ha hagut un error extern indefinit.

en: A device ID has been used that is out of range for your system.
ca: Un ID de dispositiu s'ha utilitzat que és fora de l'abast del vostre sistema.

en: The driver was not enabled.
ca: El controlador no estava habilitat.

en: The specified device is already in use. Wait until it is free, and then try again.
ca: El dispositiu especificat ja està en ús. Espereu fins que estigui lliure i després torneu a intentar.

en: The specified device handle is invalid.
ca: L'identificador del dispositiu especificat no és vàlid.

en: There is no driver installed on your system!
ca: No hi ha cap controlador instal·lat en el vostre sistema!

en: Not enough memory available for this task. Quit one or more applications to increase available memory, and then try again.
ca: No hi ha prou memòria disponible per a aquesta tasca. Tanca una o més aplicacions per a augmentar la memòria disponible i després torneu a intentar.

en: This function is not supported. Use the Capabilities function to determine which functions and messages the driver supports.
ca: No s'admet aquesta funció. Utilitzeu la funció Capacitats per a determinar quines funcions i missatges són compatibles amb el controlador.

en: An error number was specified that is not defined in the system.
ca: Un número d'error s'ha especificat que no està definit en el sistema.

en: An invalid flag was passed to a system function.
ca: S'ha passat una opció no vàlida a una funció de sistema.

en: An invalid parameter was passed to a system function.
ca: S'ha passat un paràmetre no vàlid a una funció de sistema.

en: The specified format is not supported or cannot be translated. Use the Capabilities function to determine the supported formats.
ca: El format especificat no s'admet o no es pot traduir. Utilitzeu la funció Capacitats per a determinar els formats compatibles.

en: Cannot perform this operation while media data is still playing. Reset the device, or wait until the data is finished playing.
ca: No es pot realitzar aquesta operació mentre les dades de suport encara s'estan reproduint. Reinicialitzeu el dispositiu, o espereu fins que les dades terminin de reproduir.

en: The wave header was not prepared. Use the Prepare function to prepare the header, and then try again.
ca: La capçalera d'ona no estava preparada. Utilitzeu la funció Preparar per a preparar la capçalera i després torneu a intentar.

en: Cannot open the device without using the WAVE_ALLOWSYNC flag. Use the flag, and then try again.
ca: No es pot obrir el dispositiu sense utilitzar l'opció WAVE_ALLOWSYNC. Utilitzeu la bandera i després torneu a intentar.

en: The MIDI header was not prepared. Use the Prepare function to prepare the header, and then try again.
ca: La capçalera MIDI no estava preparada. Utilitzeu la funció Preparar per a preparar la capçalera i després torneu a intentar.

en: A MIDI map was not found. There may be a problem with the driver, or the MIDIMAP.CFG file may be corrupt or missing.
ca: No s'ha trobat cap mapa MIDI. Hi pot haver un problema amb el controlador, o pot que el fitxer MIDIMAP.CFG estigui danyat o manqui.

en: The port is transmitting data to the device. Wait until the data has been transmitted, and then try again.
ca: El port està transmetent dades al dispositiu. Espereu fins que les dades s'hagin transmès i després torneu a intentar.

en: The current MIDI Mapper setup refers to a MIDI device that is not installed on the system.
ca: La configuració actual del MIDI Mapper es refereix a un dispositiu MIDI que no està instal·lat en el sistema.

en: The current MIDI setup is damaged. Copy the original MIDIMAP.CFG file to the Windows SYSTEM directory, and then try again.
ca: La configuració MIDI actual està danyada. Copieu el fitxer MIDIMAP.CFG original al directori SYSTEM de Windows i després torneu a intentar.

en: Invalid MCI device ID. Use the ID returned when opening the MCI device.
ca: L'ID del dispositiu MCI no és vàlid. Utilitzeu l'ID retornat en obrir el dispositiu MCI.

en: The driver cannot recognize the specified command parameter.
ca: El controlador no pot reconèixer el paràmetre d'ordre especificat.

en: The driver cannot recognize the specified command.
ca: El controlador no pot reconèixer l'ordre especificada.

en: There is a problem with your media device. Make sure it is working correctly or contact the device manufacturer.
ca: Hi ha un problema amb el vostre dispositiu de mitjans. Assegureu-vos que estigui funcionant correctament o feu contacte amb el fabricant del dispositiu.

en: The specified device is not open or is not recognized by MCI.
ca: El dispositiu especificat no està obert o l'MCI no el reconeix.

en: The device name is already being used as an alias by this application. Use a unique alias.
ca: Aquesta aplicació ja utilitza el nom de dispositiu com a àlies. Utilitzeu un àlies únic.

en: There is an undetectable problem in loading the specified device driver.
ca: Hi ha un problema no detectable en carregar el controlador de dispositiu especificat.

en: No command was specified.
ca: No s'ha especificat cap ordre.

en: The output string was too large to fit in the return buffer. Increase the size of the buffer.
ca: La cadena de sortida estava massa gran per a cabre en la memòria intermèdia de retorn. Augmenteu la mida de la memòria intermèdia.

en: The specified command requires a character-string parameter. Please provide one.
ca: L'ordre especificada requereix un paràmetre de cadena de caràcters. Si us plau, proveïu un.

en: The specified integer is invalid for this command.
ca: El nombre enter especificat no és vàlid per a aquesta ordre.

en: The device driver returned an invalid return type. Check with the device manufacturer about obtaining a new driver.
ca: El controlador de dispositiu ha donat un tipus de retorn no vàlid. Consulteu amb el fabricant del dispositiu quant a com obtenir un controlador nou.

en: There is a problem with the device driver. Check with the device manufacturer about obtaining a new driver.
ca: Hi ha un problema amb el controlador de dispositiu. Consulteu amb el fabricant del dispositiu quant a com obtenir un controlador nou.

en: The specified command requires a parameter. Please supply one.
ca: L'ordre especificada requereix un paràmetre. Si us plau, proveïu un.

en: The MCI device you are using does not support the specified command.
ca: El dispositiu MCI que utilitzeu no admet l'ordre especificada.

en: Cannot find the specified file. Make sure the path and filename are correct.
ca: No es pot trobar el fitxer especificat. Assegureu-vos que el camí i el nom siguin correctes.

en: The device driver is not ready.
ca: El controlador de dispositiu no està llest.

en: A problem occurred in initializing MCI. Try restarting Windows.
ca: Ha ocorregut un problema en inicialitzar l'MCI. Proveu reiniciar el Windows.

en: There is a problem with the device driver. The driver has closed. Cannot access error.
ca: Hi ha un problema amb el controlador de dispositiu. El conductor s'ha tancat. No es pot accedir a l'error.

en: Cannot use 'all' as the device name with the specified command.
ca: No es pot utilitzar 'all' com al nom de dispositiu amb l'ordre especificada.

en: Errors occurred in more than one device. Specify each command and device separately to determine which devices caused the error.
ca: Han ocorregut errors en més d'un dispositiu. Especifiqueu cada ordre i dispositiu separadament per a determinar quins dispositius han causat l'error.

en: Cannot determine the device type from the given filename extension.
ca: No es pot determinar el tipus de dispositiu de l'extensió del nom de fitxer donat.

en: The specified parameter is out of range for the specified command.
ca: El paràmetre especificat és fora de l'interval de l'ordre especificada.

en: The specified parameters cannot be used together.
ca: Els paràmetres especificats no es poden utilitzar juntament.

en: Cannot save the specified file. Make sure you have enough disk space or are still connected to the network.
ca: No es pot desar el fitxer especificat. Assegureu-vos que tingueu prou espai de disc o que encara estigueu connectat a la xarxa.

en: Cannot find the specified device. Make sure it is installed and that the device name is spelled correctly.
ca: No es pot trobar el dispositiu especificat. Assegureu-vos que estigui instal·lat i que el nom de dispositiu estigui correctament escrit.

en: The specified device is now being closed. Wait a few seconds, and then try again.
ca: El dispositiu especificat s'està tancant. Espereu uns segons i després torneu a intentar.

en: The specified alias is already being used in this application. Use a unique alias.
ca: L'àlies especificat ja s'utilitza en aquesta aplicació. Utilitzeu un àlies únic.

en: The specified parameter is invalid for this command.
ca: El paràmetre especificat no és vàlid per a aquesta ordre.

en: The device driver is already in use. To share it, use the 'shareable' parameter with each 'open' command.
ca: El controlador de dispositiu ja està en ús. Per a compartir-lo, useu el paràmetre 'shareable' amb cada ordre 'open'.

en: The specified command requires an alias, file, driver, or device name. Please supply one.
ca: L'ordre especificada requereix un àlies, fitxer, controlador o nom de dispositiu. Si us plau, proveïu un.

en: The specified value for the time format is invalid. Refer to the MCI documentation for valid formats.
ca: El valor especificat per al format horari no és vàlid. Consulteu la documentació MCI pels formats vàlids.

en: A closing double-quotation mark is missing from the parameter value. Please supply one.
ca: Manca una cometa doble tancant del valor de paràmetre. Si us plau, proveïu una.

en: A parameter or value was specified twice. Only specify it once.
ca: Un paràmetre o valor s'ha especificat dues vegades. Només especifiqueu-lo una vegada.

en: The specified file cannot be played on the specified MCI device. The file may be corrupt, or not in the correct format.
ca: No es pot reproduir el fitxer especificat en el dispositiu MCI especificat. Pot que el fitxer estigui danyat o no en el format correcte.

en: A null parameter block was passed to MCI.
ca: S'ha passat un bloc de paràmetres nul a l'MCI.

en: Cannot save an unnamed file. Supply a filename.
ca: No es pot desar un fitxer sense nom. Proveïu un nom de fitxer.

en: You must specify an alias when using the 'new' parameter.
ca: Heu d'especificar un àlies quan s'utilitza el paràmetre 'new'.

en: Cannot use the 'notify' flag with auto-opened devices.
ca: No es pot utilitzar l'opció 'notify' amb els dispositius oberts automàticament.

en: Cannot use a filename with the specified device.
ca: No es pot utilitzar un nom de fitxer amb el dispositiu especificat.

en: Cannot carry out the commands in the order specified. Correct the command sequence, and then try again.
ca: No es pot dur a terme les ordres en l'ordre especificat. Corregiu la seqüència d'ordres i després torneu a intentar.

en: Cannot carry out the specified command on an auto-opened device. Wait until the device is closed, and then try again.
ca: No es pot dur a terme l'ordre especificada en un dispositiu obert automàticament. Espereu fins que es tanqui el dispositiu i després torneu a intentar.

en: The filename is invalid. Make sure the filename is not longer than 8 characters, followed by a period and an extension.
ca: El nom de fitxer no és vàlid. Assegureu-vos que el nom del fitxer no estigui més llarg de 8 caràcters, seguit d'un període i una extensió.

en: Cannot specify extra characters after a string enclosed in quotation marks.
ca: No es pot especificar caràcters addicionals després d'una cadena entre cometes.

en: The specified device is not installed on the system. Use the Drivers option in Control Panel to install the device.
ca: El dispositiu especificat no està instal·lat al sistema. Utilitzeu l'opció Controladors al Tauler de Control per a instal·lar el dispositiu.

en: Cannot access the specified file or MCI device. Try changing directories or restarting your computer.
ca: No es pot accedir al fitxer o dispositiu MCI. Intenteu canviar els directoris o reiniciar el vostre ordinador.

en: Cannot access the specified file or MCI device because the application cannot change directories.
ca: No es pot accedir al fitxer o dispositiu MCI perquè l'aplicació no pot canviar de directori.

en: Cannot access specified file or MCI device because the application cannot change drives.
ca: No es pot accedir al fitxer o dispositiu MCI perquè l'aplicació no pot canviar d'unitat.

en: Specify a device or driver name that is less than 79 characters.
ca: Especifiqueu un nom de dispositiu o controlador que sigui menys de 79 caràcters.

en: Specify a device or driver name that is less than 69 characters.
ca: Especifiqueu un nom de dispositiu o controlador que sigui menys de 69 caràcters.

en: The specified command requires an integer parameter. Please provide one.
ca: L'ordre especificada requereix un paràmetre de nombre enter. Si us plau, proveïu un.

en: All wave devices that can play files in the current format are in use. Wait until a wave device is free, and then try again.
ca: Tots els dispositius d'ona que poden reproduir els fitxers del format actual estan en ús. Espereu fins que un dispositiu d'ona estigui lliure i després torneu a intentar.

en: Cannot set the current wave device for play back because it is in use. Wait until the device is free, and then try again.
ca: No es pot configurar el dispositiu d'ona actual per a la reproducció perquè està en ús. Espereu fins que el dispositiu estigui lliure i després torneu a intentar.

en: All wave devices that can record files in the current format are in use. Wait until a wave device is free, and then try again.
ca: Tots els dispositius d'ona que poden gravar fitxers en el format actual estan en ús. Espereu fins que un dispositiu d'ona estigui lliure i després torneu a intentar.

en: Cannot set the current wave device for recording because it is in use. Wait until the device is free, and then try again.
ca: No es pot configurar el dispositiu d'ona actual per a la gravació perquè ja està en ús. Espereu que el dispositiu estigui lliure i després torneu a intentar.

en: Any compatible waveform playback device may be used.
ca: Es pot utilitzar qualsevol dispositiu de reproducció de formes d'ona compatible.

en: Any compatible waveform recording device may be used.
ca: Es pot utilitzar qualsevol dispositiu de gravació de formes d'ona compatible.

en: No wave device that can play files in the current format is installed. Use the Drivers option to install the wave device.
ca: Cap dispositiu d'ona que pugui reproduir els fitxers del format actual està instal·lat. Utilitzeu l'opció Controladors per a instal·lar el dispositiu d'ona.

en: The device you are trying to play to cannot recognize the current file format.
ca: El dispositiu que esteu intentant reproduir no pot reconèixer el format de fitxer actual.

en: No wave device that can record files in the current format is installed. Use the Drivers option to install the wave device.
ca: Cap dispositiu d'ona que pugui gravar els fitxers del format actual està instal·lat. Utilitzeu l'opció Controladors per a instal·lar el dispositiu d'ona.

en: The device you are trying to record from cannot recognize the current file format.
ca: El dispositiu del qual esteu intentant gravar no pot reconèixer el format de fitxer actual.

en: The time formats of the "song pointer" and SMPTE are mutually exclusive. You can't use them together.
ca: Els formats horaris de la "punter de cançó" i SMPTE són mútuament excloents. No es poden utilitzar junts.

en: The specified MIDI port is already in use. Wait until it is free, and then try again.
ca: El port MIDI especificat ja està en ús. Espereu fins que estigui lliure i llavors torneu a intentar.

en: The specified MIDI device is not installed on the system. Use the Drivers option from the Control Panel to install a MIDI device.
ca: El dispositiu MIDI especificat no està instal·lat al sistema. Utilitzeu l'opció Controladors al Tauler de Control per a instal·lar un dispositiu MIDI.

en: An error occurred with the specified port.
ca: Ha ocorregut un error amb el port especificat.

en: All multimedia timers are being used by other applications. Quit one of these applications, and then try again.
ca: Tots els temporitzadors de multimèdia estan en ús per altres aplicacions. Tanqueu una d'aquestes aplicacions i llavors torneu a intentar.

en: The system doesn't have a current MIDI port specified.
ca: El sistema no té un port MIDI actual especificat.

en: The system has no installed MIDI devices. Use the Drivers option from the Control Panel to install a MIDI driver.
ca: El sistema no té cap dispositiu MIDI instal·lat. Utilitzeu l'opció Controladors del Tauler de Control per a instal·lar un controlador MIDI.

en: There is no display window.
ca: No hi ha cap finestra de mostra.

en: Could not create or use window.
ca: No s'ha pogut crear o utilitzar la finestra.

en: Cannot read the specified file. Make sure the file is still present, or check your disk or network connection.
ca: No es pot llegir el fitxer especificat. Assegureu-vos que el fitxer encara sigui present, o comproveu el vostre disc o la connexió de xarxa.

en: Cannot write to the specified file. Make sure you have enough disk space or are still connected to the network.
ca: No es pot escriure al fitxer especificat. Assegureu-vos que tingueu prou espai de disc o que encara estigueu connectat a la xarxa.

en: Wine Sound Mapper
ca: Assignador de sons del Wine

en: Volume
ca: Volum

en: Master Volume
ca: Volum mestre

en: Mute
ca: Silencia

en: Print to File
ca: Impressió en un fitxer

en: &Output File Name:
ca: Nom de fitxer de &sortida:

en: The output file already exists. Click OK to overwrite.
ca: El fitxer de sortida ja existeix. Feu clic en D'acord per a sobreescriure.

en: Unable to create the output file.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de sortida.

en: Success
ca: Èxit

en: Operations Error
ca: Error d'operacions

en: Protocol Error
ca: Error de protocol

en: Time Limit Exceeded
ca: Límit de temps superat

en: Size Limit Exceeded
ca: Límit de mida superat

en: Compare False
ca: Comparació falsa

en: Compare True
ca: Comparació veritable

en: Authentication Method Not Supported
ca: Mètode d'autenticació no compatible

en: Strong Authentication Required
ca: Cal autenticació forta

en: Referral (v2)
ca: Referència (v2)

en: Referral
ca: Referència

en: Administration Limit Exceeded
ca: Límit d'administració superat

en: Unavailable Critical Extension
ca: Extensió crítica no disponible

en: Confidentiality Required
ca: Cal confidencialitat

en: SASL Bind in Progress
ca: Vinculació SASL en curs

en: No Such Attribute
ca: Cap atribut així

en: Undefined Type
ca: Tipus no definit

en: Inappropriate Matching
ca: Coincidència no apropiada

en: Constraint Violation
ca: Violació de restricció

en: Attribute Or Value Exists
ca: L'atribut o valor existeix

en: Invalid Syntax
ca: Sintaxi no vàlida

en: No Such Object
ca: Cap objecte així

en: Alias Problem
ca: Problema d'àlies

en: Invalid DN Syntax
ca: Sintaxi DN no vàlida

en: Is Leaf
ca: És full

en: Alias Dereference Problem
ca: Problema de desreferència d'àlies

en: Inappropriate Authentication
ca: Autenticació no apropiada

en: Invalid Credentials
ca: Credencials no vàlides

en: Insufficient Rights
ca: Drets insuficients

en: Busy
ca: Ocupat

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Unwilling To Perform
ca: No disposat a realitzar

en: Loop Detected
ca: Bucle detectat

en: Sort Control Missing
ca: Manca el control d'ordenació

en: Index range error
ca: Error d'interval d'índex

en: Naming Violation
ca: Violació de nom

en: Object Class Violation
ca: Violació de classe d'objecte

en: Not allowed on Non-leaf
ca: Només es permet en ells fulls

en: Not allowed on RDN
ca: No es permet en RDN

en: Already Exists
ca: Ja existeix

en: No Object Class Mods
ca: Cap modificador de classe d'objecte

en: Results Too Large
ca: Resultats massa grans

en: Affects Multiple DSAs
ca: Afecta múltiples DSA

en: Server Down
ca: Servidor fora de línia

en: Local Error
ca: Error local

en: Encoding Error
ca: Error en codificar

en: Decoding Error
ca: Error en descodificar

en: Timeout
ca: Temps d'espera superat

en: Auth Unknown
ca: Autenticació desconeguda

en: Filter Error
ca: Error de filtre

en: User Canceled
ca: Cancel·lat per usuari

en: Parameter Error
ca: Error de paràmetre

en: No Memory
ca: Cap memòria

en: Can't connect to the LDAP server
ca: No es pot connectar al servidor LDAP

en: Operation not supported by this version of the LDAP protocol
ca: Aquesta versió del protocol LDAP no admet l'operació

en: Specified control was not found in message
ca: No s'ha trobat el control especificat en el missatge

en: No result present in message
ca: Cap resultat present en el missatge

en: More results returned
ca: Més resultats retornats

en: Loop while handling referrals
ca: Bucle en processar referències

en: Referral hop limit exceeded
ca: Límit de salt de referències superat

en: Not Yet Implemented
ca: Encara no implementat

en: %1: File Not Found
ca: %1: Fitxer no trobat

en: ATTRIB - Displays or changes file attributes.
    
    Syntax:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [drive:][path][filename]
           [/S [/D]]
    
    Where:
    
      +   Sets an attribute.
      -   Clears an attribute.
      R   Read-only file attribute.
      A   Archive file attribute.
      S   System file attribute.
      H   Hidden file attribute.
      [drive:][path][filename]
          Specifies a file or files for attrib to process.
      /S  Processes matching files in the current folder and all subfolders.
      /D  Processes folders as well.
ca: ATTRIB - Mostra o canvia els atributs dels fitxers.
    
    Sintaxi:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H]
           [unitat:][camí][nom de fitxer] [/S [/D]]
    
    On:
    
      +   Defineix un atribut.
      -   Esborra un atribut.
      R   Atribut de fitxer només lectura.
      A   Atribut de fitxer arxiu.
      S   Atribut de fitxer sistema.
      H   Atribut de fitxer amagat.
      [unitat:][camí][nom de fitxer]
          Especifica un fitxer o uns fitxers que ATTRIB processarà.
      /S  Processa fitxers coincidents a la carpeta actual i totes les
          subcarpetes.
      /D  Processa les carpetes també.

en: Active code page: %1!u!
ca: Pàgina de codificació activa: %1!u!

en: Invalid code page
ca: Pàgina de codificació no vàlida

en: CHCP [number]
    
      Sets or displays the active console code page.
    
      number   The console code page to activate.
    
      Type CHCP without a number to display the active console code page.
ca: CHCP [número]
    
      Estableix o mostra la pàgina de codificació activa de la consola.
    
      número   La pàgina de codificació de consola a activar.
    
      Teclegeu CHCP sense número per a mostrar la pàgina de codificació activa
      de la consola.

en: Ana&log
ca: Ana&lògic

en: &Font...
ca: T&ipus de lletra...

en: &Without Titlebar
ca: Sense &barra de títol

en: &Seconds
ca: &Segons

en: &Date
ca: &Data

en: &Always on Top
ca: Sempre &amunt

en: &About Clock
ca: &Quant al Rellotge

en: Clock
ca: Rellotge

en: CALL <batchfilename> is used within a batch file to execute commands from
    another batch file. When the batch file exits, control returns to the file
    which called it. The CALL command may supply parameters to the called
    procedure.
    
    Changes to default directory, environment variables etc made within a
    called procedure are inherited by the caller.
ca: CALL <nom de fitxer BAT> s'utilitza dins un fitxer BAT per a executar
    ordres d'un altre fitxer BAT. Quan se surt del fitxer BAT, el control
    retorna al fitxer que l'ha invocat. L'ordre CALL pot proveir paràmetres al
    procediment trucat.
    
    El procediment trucant hereta els canvis al directori per defecte,
    variables d'entorn, etc. fets dins d'un procediment trucat.

en: CD <directory> is the short version of CHDIR. It changes the current
    default directory.
ca: CD <directori> és la versió curta de CHDIR. Canvia el directori per defecte
    actual.

en: CHDIR <directory> changes the current default directory.
ca: CHDIR <directori> canvia el directori per defecte actual.

en: CLS clears the console screen.
ca: CLS esborra la pantalla de la consola.

en: COPY <filename> copies a file.
ca: COPY <nom de fitxer> copia un fitxer.

en: DATE shows or changes the system date.
ca: DATE mostra o canvia la data de sistema.

en: DEL <filename> deletes a file or set of files.
ca: DEL <nom de fitxer> suprimeix un fitxer o conjunt de fitxers.

en: DIR lists the contents of a directory.
ca: DIR mostra els continguts d'un directori.

en: ECHO <string> displays <string> on the current terminal device.
    
    ECHO ON causes all subsequent commands in a batch file to be displayed on
    the terminal device before they are executed.
    
    ECHO OFF reverses the effect of a previous ECHO ON (ECHO is OFF by
    default). The ECHO OFF command can be prevented from displaying by
    preceding it with an @ sign.
ca: CD <directori> és la versió curta de CHDIR. Canvia el directori per defecte
    actual.
    ECHO <cadena> mostra <cadena> en el dispositiu de terminal actual.
    
    ECHO ON causa que totes les ordres següents en un fitxer BAT es mostrin en
    el dispositiu de terminal abans d'executar-se.
    
    ECHO OFF desfà l'efecte d'un ECHO ON anterior (ECHO està OFF per defecte).
    Precedir l'ordre ECHO OFF amb el signe @ prevé que es mostri.

en: ERASE <filename> deletes a file or set of files.
ca: ERASE <nom de fitxer> suprimeix un fitxer o conjunt de fitxers.

en: The FOR command is used to execute a command for each of a set of files.
    
    Usage: FOR %variable IN (set) DO command
    
    The % sign must be doubled when using FOR in a batch file.
ca: S'utilitza l'ordre FOR per a executar una ordre per cada un d'un conjunt de
    fitxers.
    
    Ús: FOR %variable IN (conjunt) DO ordre
    
    S'ha de doblar el signe % quan s'utilitza FOR en un fitxer BAT.

en: The GOTO command transfers execution to another statement within a batch
    file.
    
    The label which is the target of a GOTO may be up to 255 characters long
    but may not include spaces (this is different from other operating
    systems). If two or more identical labels exist in a batch file the first
    one will always be executed. Attempting to GOTO a nonexistent label
    terminates the batch file execution.
    
    GOTO has no effect when used interactively.
ca: L'ordre GOTO transfereix l'execució a una altra declaració en un fitxer
    BAT.
    
    L'etiqueta que és la destinació d'un GOTO pot ser de fins a 255 caràcters
    de longitud però no pot incloure espais (això és diferent d'altres sistemes
    operatius). Si dues o més etiquetes idèntiques existeixen en un fitxer BAT,
    el primer sempre s'executarà. Intentar fer GOTO a una etiqueta no existent
    termina l'execució del fitxer BAT.
    
    GOTO no té cap efecte quan s'utilitza de forma interactiva.

en: HELP <command> shows brief help details on a topic.
    HELP without an argument shows all CMD built-in commands.
ca: HELP <ordre> mostra detalls d'ajuda breus sobre un tema.
    HELP sense argument mostra tots els ordres integrats de CMD.

en: IF is used to conditionally execute a command.
    
    Syntax: IF [NOT] EXIST filename command
            IF [NOT] string1==string2 command
            IF [NOT] ERRORLEVEL number command
    
    In the second form of the command, string1 and string2 must be in double
    quotes. The comparison is not case-sensitive.
ca: S'utilitza IF per a executar condicionalment una ordre.
    
    Sintaxi: IF [NOT] EXIST nom_de_fitxer ordre
             IF [NOT] cadena1==cadena2 ordre
             IF [NOT] ERRORLEVEL número ordre
    
    En la segona forma de la comanda, cadena1 i cadena2 han de ser entre
    cometes dobles. La comparació no distingeix entre majúscules i minúscules.

en: LABEL is used to set a disk volume label.
    
    Syntax: LABEL [drive:]
    The command will prompt you for the new volume label for the given drive.
    You can display the disk volume label with the VOL command.
ca: S'utilitza LABEL per a definir una etiqueta de volum de disc.
    
    Sintaxi: LABEL [unitat:]
    L'ordre us demanarà l'etiqueta nova de volum per a la unitat donada.
    Podeu mostrar l'etiqueta de volum del disc amb l'ordre VOL.

en: MD <name> is the short version of MKDIR. It creates a subdirectory.
ca: MD <nom> és la versió curta de MKDIR. Crea un subdirectori.

en: MKDIR <name> creates a subdirectory.
ca: MKDIR <nom> crea un subdirectori.

en: MOVE relocates a file or directory to a new point within the file system.
    
    If the item being moved is a directory then all the files and
    subdirectories below the item are moved as well.
    
    MOVE fails if the old and new locations are on different DOS drive letters.
ca: MOVE trasllada un fitxer o directori a un punt nou dins el sistema de
    fitxers.
    
    Si l'element que es mou és un directori, després tots els fitxers i
    subdirectoris a sota de l'element es mouen també.
    
    MOVE falla si els llocs antics i els nous es troben en lletres d'unitat DOS
    diferents.

en: PATH displays or changes the cmd search path.
    
    Entering PATH will display the current PATH setting (initially taken from
    the registry). To change the setting follow the PATH command with the new
    value.
    
    It is also possible to modify the PATH by using the PATH environment
    variable, for example:
    PATH %PATH%;c:\temp
ca: PATH mostra o canvia el camí de cerca del cmd.
    
    Introduir PATH mostrarà la configuració PATH actual (inicialment treta del
    registre). Per a canviar la configuració, feu l'ordre PATH amb el valor
    nou.
    
    També és possible modificar la PATH utilitzant la variable d'entorn PATH,
    per exemple:
    PATH %PATH%;c:\temp

en: PAUSE displays a message on the screen asking the user to press a key.
    
    It is mainly useful in batch files to allow the user to read the output of
    a previous command before it scrolls off the screen.
ca: PAUSE mostra un missatge en la pantalla demanant que l'usuari premi una
    tecla.
    
    És principalment útil en els fitxers BAT per a permetre que l'usuari
    llegeixi la sortida d'una ordre anterior abans que es desplaci fora de la
    pantalla.

en: PROMPT sets the command-line prompt.
    
    The string following the PROMPT command (and the space immediately after)
    appears at the beginning of the line when cmd is waiting for input.
    
    The following character strings have the special meaning shown:
    
    $$    Dollar sign         $_    Linefeed            $b    Pipe sign (|)
    $d    Current date        $e    Escape              $g    > sign
    $l    < sign              $n    Current drive       $p    Current path
    $q    Equal sign          $t    Current time        $v    cmd version
    
    Note that entering the PROMPT command without a prompt-string resets the
    prompt to the default, which is the current directory (which includes the
    current drive letter) followed by a greater-than (>) sign.
    (like a command PROMPT $p$g).
    
    The prompt can also be changed by altering the PROMPT environment variable,
    so the command 'SET PROMPT=text' has the same effect as 'PROMPT text'.
ca: PROMPT defineix l'indicador de la línia d'ordres.
    
    La cadena que segueix l'ordre PROMPT (i l'espai immediatament després)
    apareix al principi de la línia quan cmd està esperant l'entrada.
    
    Les cadenes de caràcters següents tenen el significat especial que
    s'indica:
    
    $$    Signe de dòlar      $_ Línia nova             $b    Barra vertical (|)
    $d    Data actual         $e Escapament             $g    Signe >
    $l    Signe <             $n Unitat actual          $p    Camí actual
    $q    Signe d'igualtat    $t Temps actual           $v    Versió de cmd
    
    Tingueu en compte que introduir l'ordre PROMPT sense paràmetre restableix
    l'indicador al valor per defecte, que és el directori actual (que inclou la
    lletra d'unitat actual) seguit del signe >.
    (com un ordre PROMPT $p$g).
    
    L'indicador també es pot canviar per modificar la variable d'entorn PROMPT,
    així que l'ordre 'SET PROMPT=text' té el mateix efecte que 'PROMPT text'.

en: A command line beginning with REM (followed by a space) performs no action,
    and can therefore be used as a comment in a batch file.
ca: Una línia d'ordres que comença amb REM (seguit per un espai) no realitza
    cap acció, i per tant es pot utilitzar com a comentari en un fitxer BAT.

en: REN <filename> is the short version of RENAME. It renames a file.
ca: REN <nom de fitxer> és la versió curta de RENAME. Canvia el nom d'un fitxer.

en: RENAME <filename> renames a file.
ca: REN <nom de fitxer> canvia el nom d'un fitxer.

en: RD <directory> is the short version of RMDIR. It deletes a directory.
ca: RD <directori> és la versió curta de RMDIR. Suprimeix un directori.

en: RMDIR <directory> deletes a directory.
ca: RMDIR <directori> suprimeix un directori.

en: SET displays or changes the cmd environment variables.
    
    SET without parameters shows all of the current environment.
    
    To create or modify an environment variable the syntax is:
    
    SET <variable>=<value>
    
    where <variable> and <value> are character strings. There must be no space
    before the equals sign, nor can the variable name have embedded spaces.
    
    Under Wine, the environment of the underlying operating system is included
    into the Win32 environment, there will generally therefore be many more
    values than in a native Win32 implementation. Note that it is not possible
    to affect the operating system environment from within cmd.
ca: SET mostra o canvia les variables d'entorn de cmd.
    
    SET sense paràmetres mostra totes de l'entorn actual.
    
    Per a crear o modificar una variable d'entorn, la sintaxi és:
    
    SET <variable>=<valor>
    
    on <variable> i <valor> són cadenes de caràcters. No hi ha d'haver cap
    espai abans del signe igual, ni pot el nom de la variable tenir espais
    incrustats.
    
    Sota el Wine, l'entorn del sistema operatiu subjacent s'inclou en l'entorn
    Win32, hi haurà en general, per tant, molts més valors que en una
    implementació nativa de Win32. Tingueu en compte que no és possible afectar
    l'entorn del sistema operatiu des de dins del cmd.

en: SHIFT is used in a batch file to remove one parameter from the head of the
    list, so parameter 2 becomes parameter 1 and so on. It has no effect if
    called from the command line.
ca: S'utilitza SHIFT en un fitxer BAT per a eliminar un paràmetre del cap de la
    llista, de manera que el paràmetre 2 es converteix en el paràmetre 1, etc.
    No té cap efecte si es truca des de la línia d'ordres.

en: Start a program, or open a document in the program normally used for files
    with that suffix.
    Usage:
    start [options] program_filename [...]
    start [options] document_filename
    
    Options:
    "title"        Specifies the title of the child windows.
    /d directory   Start the program in the specified directory.
    /b             Don't create a new console for the program.
    /i             Start the program with fresh environment variables.
    /min           Start the program minimized.
    /max           Start the program maximized.
    /low           Start the program in the idle priority class.
    /normal        Start the program in the normal priority class.
    /high          Start the program in the high priority class.
    /realtime      Start the program in the realtime priority class.
    /abovenormal   Start the program in the abovenormal priority class.
    /belownormal   Start the program in the belownormal priority class.
    /node n        Start the program on the specified NUMA node.
    /affinity mask Start the program with the specified affinity mask.
    /wait          Wait for the started program to finish, then exit with its
    exit code.
    /unix          Use a Unix filename and start the file like Windows
    Explorer.
    /ProgIDOpen    Open a document using the specified progID.
    /?             Display this help and exit.
ca: Inicia un programa, o obre un document en el programa que normalment s'utilitza
    per als fitxers amb aquell sufix.
    Ús:
    start [opcions] nom_de_fitxer_de_programa [...]
    start [opcions] nom_de_fitxer_de_document
    
    Opcions:
    "títol"           Especifica el títol de les finestres filles.
    /d directori      Inicia el programa en el directori especificat.
    /b                No creïs una consola nova per al programa.
    /i                Inicia el programa amb variables d'entorn fresques.
    /min              Inicia el programa minimitzat.
    /max              Inicia el programa maximitzat.
    /low              Inicia el programa en la classe de prioritat idle.
    /normal           Inicia el programa en la classe de prioritat normal.
    /high             Inicia el programa en la classe de prioritat high.
    /realtime         Inicia el programa en la classe de prioritat realtime.
    /abovenormal      Inicia el programa en la classe de prioritat abovenormal.
    /belownormal      Inicia el programa en la classe de prioritat belownormal.
    /node n           Inicia el programa en el node NUMA especificat.
    /affinity màscara Inicia el programa amb la màscara d'afinitat
                      especificada.
    /wait             Espera que el programa iniciat termini, llavors surt amb
                      el seu codi de sortida.
    /unix             Utilitza un nom de fitxer d'Unix i inicia el fitxer com
                      el Windows Explorer.
    /ProgIDOpen       Obre un document utilitzant el progID especificat.
    /?                Mostra aquesta ajuda i surt.

en: TIME sets or shows the current system time.
ca: TIME defineix o mostra l'hora actual del sistema.

en: TITLE <string> sets the window title for the cmd window.
ca: TITLE <cadena> defineix el títol de la finestra del cmd.

en: TYPE <filename> copies <filename> to the console device (or elsewhere if
    redirected). No check is made that the file is readable text.
ca: TYPE <nom de fitxer> copia <nom de fitxer> al dispositiu de consola (o un
    altre lloc si es redirigeix). No es comprova que el fitxer sigui text
    llegible.

en: VERIFY is used to set, clear or test the verify flag. Valid forms are:
    
    VERIFY ON	Set the flag.
    VERIFY OFF	Clear the flag.
    VERIFY		Displays ON or OFF as appropriate.
    
    The verify flag has no function in Wine.
ca: S'utilitza VERIFY per a establir, esborrar o provar l'opció de
    verificació. Les formes vàlides són:
    
    VERIFY ON	Estableix l'opció.
    VERIFY OFF	Esborra l'opció.
    VERIFY		Mostra ON o OFF segons correspongui.
    
    L'opció de verificació no té cap funció en el Wine.

en: VER displays the version of cmd you are running.
ca: VER mostra la versió del cmd que s'està executant.

en: VOL shows the volume label of a disk device.
ca: VOL mostra l'etiqueta de volum d'un dispositiu de disc.

en: ENDLOCAL ends localization of environment changes in a batch file which
    were introduced by a preceding SETLOCAL.
ca: ENDLOCAL acaba la localització de canvis d'entorn en un fitxer BAT, els
    quals un SETLOCAL anterior ha introduït.

en: SETLOCAL starts localization of environment changes in a batch file.
    
    Environment changes done after a SETLOCAL are local to the batch file, and
    are preserved until the next ENDLOCAL is encountered (or at the end of the
    file, whichever comes first), at which point the previous environment
    settings are restored.
ca: SETLOCAL comença la localització de canvis d'entorn en un fitxer BAT.
    
    Els canvis d'entorn fets després d'un SETLOCAL són locals al fitxer BAT, i
    es conserven fins que es trobi la següent ENDLOCAL (o al final del fitxer,
    el que passi primer), al qual punt la configuració d'entorn anterior es
    restaura.

en: PUSHD <directory> saves the current directory onto a stack, and then
    changes the current directory to the supplied one.
ca: PUSHD <directori> desa el directori actual en una pila, i després canvia el
    directori actual al proveït.

en: POPD changes current directory to the last one saved with PUSHD.
ca: POPD canvia el directori actual a l'últim desat amb PUSHD.

en: ASSOC shows or modifies file extension associations.
    
    Syntax: ASSOC [.ext[=[fileType]]]
    
    ASSOC without parameters displays current file associations.
    If used with only a file extension, displays the current association.
    Specifying no file type after the equal sign removes the current
    association, if any.
ca: ASSOC mostra o modifica les associacions d'extensió de fitxer.
    
    Sintaxi: ASSOC [.ext[=[tipusDeFitxer]]]
    
    ASSOC sense paràmetres mostra les associacions de fitxer actuals.
    Si s'utilitza amb només una extensió de fitxer, mostra l'associació actual.
    Especificar cap tipus de fitxer després del signe igual elimina
    l'associació actual, si hi ha.

en: FTYPE shows or modifies open commands associated with file types.
    
    Syntax: FTYPE [fileType[=[openCommand]]]
    
    Without parameters, shows the file types for which open command strings are
    currently defined.
    If used with only a file type, displays the associated open command string,
    if any.
    Specifying no open command after the equal sign removes the command string
    associated to the specified file type.
ca: FTYPE mostra o modifica les ordres d'obertura associades amb els tipus de
    fitxers.
    
    Sintaxi: FTYPE [tipusDeFitxer[=[ordreDeObertura]]]
    
    Sense paràmetres, mostra els tipus de fitxer pels quals les cadenes d'ordre
    d'obertura estan definides actualment.
    Si s'utilitza amb només un tipus de fitxer, mostra la cadena d'ordre
    d'obertura associada, si hi ha.
    Especificar cap ordre d'obertura després del signe igual elimina la cadena
    d'ordre associada al tipus de fitxer especificat.

en: MORE displays output of files or piped input in pages.
ca: MORE mostra la sortida dels fitxers o l'entrada de canonada en pàgines.

en: CHOICE displays a text and waits, until the User presses an allowed Key
    from a selectable list.
    CHOICE is mainly used to build a menu selection in a batch file.
ca: CHOICE mostra un text i espera fins que l'usuari premi una tecla permesa
    d'una llista seleccionable.
    CHOICE s'utilitza principalment per a construir un menú de selecció en un
    fitxer BAT.

en: Create a symbolic link.
    
    Syntax: MKLINK [options] link_name target
    
    Options:
    /d             Create a directory symbolic link.
    /h             Create a hard link.
    /j             Create a directory junction.
    link_name is the name of the new symbolic link.
    target is the path that link_name points to.
ca: Sintaxi: MKLINK [opcions] nom_d'enllaç destinació
    
    Opcions:
    /d             Crea un enllaç simbòlic de directori
    /h             Crea un enllaç dur.
    /j             Crea una intersecció de directori.
    nom_d'enllaç és el nom de l'enllaç simbòlic nou.
    destinació és el camí al qual nom_d'enllaç assenyala.

en: EXIT terminates the current command session and returns to the operating
    system or shell from which you invoked cmd.
ca: EXIT acaba la sessió d'ordres actual i torna al sistema operatiu o shell
    des del qual heu invocat cmd.

en: CMD built-in commands are:
    ASSOC		Show or modify file extension associations
    ATTRIB		Show or change DOS file attributes
    CALL		Invoke a batch file from inside another
    CD (CHDIR)	Change current default directory
    CHOICE		Wait for an keypress from a selectable list
    CLS		Clear the console screen
    COPY		Copy file
    CTTY		Change input/output device
    DATE		Show or change the system date
    DEL (ERASE)	Delete a file or set of files
    DIR		List the contents of a directory
    ECHO		Copy text directly to the console output
    ENDLOCAL	End localization of environment changes in a batch file
    FTYPE		Show or modify open commands associated with file types
    HELP		Show brief help details on a topic
    MD (MKDIR)	Create a subdirectory
    MKLINK	Create a symbolic link
    MORE		Display output in pages
    MOVE		Move a file, set of files or directory tree
    PATH		Set or show the search path
    PAUSE		Suspend execution of a batch file
    POPD		Restore the directory to the last one saved with PUSHD
    PROMPT		Change the command prompt
    PUSHD		Change to a new directory, saving the current one
    REN (RENAME)	Rename a file
    RD (RMDIR)	Delete a subdirectory
    SET		Set or show environment variables
    SETLOCAL	Start localization of environment changes in a batch file
    START		Start a program, or open a document in the associated program
    TIME		Set or show the current system time
    TITLE		Set the window title for the CMD session
    TYPE		Type the contents of a text file
    VER		Show the current version of CMD
    VOL		Show the volume label of a disk device
    XCOPY		Copy source files or directory trees to a destination
    EXIT		Close down CMD
    
    Enter HELP <command> for further information on any of the above commands.
ca: Les ordres integrades de CMD són:
    ASSOC		Mostra o modifica les associacions d'extensió de fitxer
    ATTRIB		Mostra o canvia els atributs de fitxer de DOS
    CALL		Invoca un fitxer BAT des de dins altre
    CD (CHDIR)	Canvia el directori per defecte actual
    CHOICE		Espera una pulsació de tecla d'una llista seleccionable
    CLS		Esborra la pantalla de consola
    COPY		Copia un fitxer
    CTTY		Canvia de dispositiu d'entrada/sortida
    DATE		Mostra o canvia la data del sistema
    DEL (ERASE)	Suprimeix un fitxer o conjunt de fitxers
    DIR		Mostra el contingut d'un directori
    ECHO		Copia text directament a la sortida de la consola
    ENDLOCAL	Acaba la localització de canvis d'entorn en un fitxer BAT
    FTYPE		Mostra o modifica els ordres d'obertura associats amb els tipus
    		de fitxer
    HELP		Mostra detalls breus sobre un tema
    MD (MKDIR)	Crea un subdirectori
    MKLINK	Crea un enllaç simbòlic
    MORE		Mostra la sortida en pàgines
    MOVE		Desplaça un fitxer, conjunt de fitxers o arbre de directori
    PATH		Estableix o mostra el camí de cerca
    PAUSE		Suspèn l'execució d'un fitxer BAT
    POPD		Restaura el directori a l'últim desat amb la PUSHD
    PROMPT		Canvia l'indicador d'ordres
    PUSHD		Canvia a un directori nou, desant l'actual
    REN (RENAME)	Canvia el nom d'un fitxer
    RD (RMDIR)	Suprimeix un subdirectori
    SET		Estableix o mostra les variables d'entorn
    SETLOCAL	Comença la localització de canvis d'entorn en un fitxer BAT
    START		Inicia un programa o obrir un document en el programa associat
    TIME		Estableix o mostra l'hora de sistema actual
    TITLE		Estableix el títol de finestra de la sessió CMD
    TYPE		Bolca el contingut d'un fitxer de text
    VER		Mostra la versió actual del CMD
    VOL		Mostra l'etiqueta de volum d'un dispositiu de disc
    XCOPY		Copia fitxers o arbres de directori a una destinació
    EXIT		Tanca el CMD
    
    Introduïu HELP <ordre> per més informació sobre qualsevulla de les ordres
    anteriors.

en: Are you sure?
ca: N'esteu segur?

[ctx: Yes key]
en: Y
ca: S

en: File association missing for extension %1
ca: Manca una associació de fitxer per a l'extensió %1

en: No open command associated with file type '%1'
ca: No hi ha cap ordre d'obertura associada amb el tipus de fitxer '%1'

en: Overwrite %1?
ca: Voleu sobreescriure %1?

en: More...
ca: Més...

en: Line in Batch processing possibly truncated. Using:
ca: Hi ha hagut una línia possiblement truncada en el processament BAT.
    S'està utilitzant:

en: Argument missing
ca: Manca un argument

en: Syntax error
ca: Error de sintaxi

en: No help available for %1
ca: Cap ajuda disponible per a %1

en: Target to GOTO not found
ca: Destinació del GOTO no trobat

en: Current Date is %1
ca: La data actual és %1

en: Current Time is %1
ca: L'hora actual és %1

en: Enter new date:
ca: Introduïu data nova:

en: Enter new time:
ca: Introduïu hora nova:

en: Environment variable %1 not defined
ca: Variable d'entorn %1 no definida

en: Failed to open '%1'
ca: S'ha fallat en obrir '%1'

en: Cannot call batch label outside of a batch script
ca: No es pot trucar a una etiqueta BAT fora d'un script BAT

[ctx: All key]
en: A
ca: T

en: Delete %1?
ca: Voleu suprimir %1?

en: Echo is %1
ca: L'eco està %1

en: Verify is %1
ca: La verificació està %1

en: Verify must be ON or OFF
ca: La verificació ha d'estar ON o OFF

en: Parameter error
ca: Error de paràmetre

en: Volume Serial Number is %1!04x!-%2!04x!
ca: El número serial del volum és %1!04x!-%2!04x!

en: Volume label (11 characters, <Enter> for none)?
ca: Etiqueta de volum (11 caràcters, <Retorn> per a cap)?

en: Press any key to continue...
ca: Premeu qualsevol tecla per a continuar...

en: Wine Command Prompt
ca: Indicador d'Ordres del Wine

en: More?
ca: Voleu més?

en: The input line is too long.
ca: La línia d'entrada és massa llarga.

en: Volume in drive %1!c! is %2
ca: El volum en la unitat %1!c! és %2

en: Volume in drive %1!c! has no label.
ca: El volum en la unitat %1!c! no té etiqueta.

en:  (Yes|No)
ca:  (Sí|No)

en:  (Yes|No|All)
ca:  (Sí|No|Tots)

en: Can't recognize '%1' as an internal or external command, or batch script.
ca: No es pot reconèixer '%1' com a ordre interna ni externa, ni script BAT.

en: Division by zero error.
ca: Hi ha hagut un error de divisió per zero.

en: Expected an operand.
ca: S'esperava un operant.

en: Expected an operator.
ca: S'esperava un operador.

en: Mismatch in parentheses.
ca: Hi ha una discòrdia de parèntesis.

en: Badly formed number - must be one of decimal (12),
     hexadecimal (0x34) or octal (056).
ca: El nombre és mal format - ha de ser un de decimal (12)
     hexadecimal (0x34) o octal (056).

en: Cursor size
ca: Mida de cursor

en: &Small
ca: &Petit

en: &Medium
ca: &Mitjà

en: &Large
ca: &Gran

en: Command history
ca: Historial d'ordres

en: &Buffer size:
ca: &Mida de memòria intermèdia:

en: &Remove duplicates
ca: &Elimina els duplicats

en: Popup menu
ca: Menú emergent

en: S&hift
ca: &Maj

en: Console
ca: Consola

en: &Quick Edit mode
ca: Mode d'edició &ràpida

en: &Insert mode
ca: Mode d'&inserció

en: &Font
ca: &Tipus de lletra

en: Configuration
ca: Configuració

en: Buffer zone
ca: Zona de memòria intermèdia

en: &Width:
ca: A&mplada:

en: &Height:
ca: A&lçada:

en: Window size
ca: Mida de finestra

en: W&idth:
ca: Am&plada:

en: H&eight:
ca: Al&çada:

en: End of program
ca: Fi de programa

en: &Close console
ca: &Tanca la consola

en: Edition
ca: &Edició

en: &Edit
ca: &Edita

en: Set &Defaults
ca: Estableix els valors per &defecte

en: &Mark
ca: &Marca

en: &Select all
ca: &Selecciona-ho tot

en: Sc&roll
ca: &Desplaça

en: S&earch
ca: &Cerca

en: Setup - Default settings
ca: Instal·lació - Configuració per defecte

en: Setup - Current settings
ca: Instal·lació - Configuració actual

en: Configuration error
ca: Error de configuració

en: The size of the screen buffer must be greater than or equal to the size of the window.
ca: La mida de la memòria intermèdia de pantalla ha de ser major o igual al de la finestra.

en: Each character is %1!u! pixels wide and %2!u! pixels high
ca: Cada caràcter és %1!u! píxels d'ampla per %2!u! píxels d'alta

en: This is a test
ca: Això és una prova

en: DirectX Diagnostic Tool
ca: Eina diagnòstica del DirextX

en: Usage: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t filename | /x filename]
ca: Ús: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t nom_de_fitxer | /x nom_de_fitxer]

en: Wine Explorer
ca: Explorador del Wine

en: Start
ca: Inici

en: &Run...
ca: &Executa...

en: E&xit desktop
ca: &Surt de l'escriptori

en: Are you sure you want to close all programs and exit the virtual desktop?
ca: Esteu segur que voleu tancar tots els programes i sortir de l'escriptori virtual?

en: Usage: findstr /options string
ca: Ús: findstr /opcions cadena

en: FINDSTR: Bad command line
ca: FINDSTR: Línia d'ordres dolenta

en: FINDSTR: Cannot open %s
ca: FINDSTR: No es pot obrir %s

en: FINDSTR: /%c ignored
ca: FINDSTR: /%c ignorat

en: - Supported Commands -
    
    hardlink      hardlink management
ca: - Ordres admesos -
    
    hardlink      gestió d'enllaços durs

en: - Hardlink - Supported Commands -
    
    create        create a hardlink
ca: - Enllaços durs - Ordres admesos -
    
    create        crea un enllaç dur

en: Syntax: fsutil hardlink create <new> <existing>
ca: Sintaxis: fsutil hardlink create <nou> <existent>

en: Usage: hostname
ca: Ús: hostname

en: Error: Invalid option '%c'.
ca: Error: L'opció '%c' no és vàlida.

en: Error: Could not get hostname: %u.
ca: Error: No s'ha pogut obtenir el nom de màquina: %u.

en: Error: Setting the system hostname is not possible with the hostname utility.
ca: Error: Definir el nom de màquina del sistema no és possible amb la utilitat hostname.

en: Usage: ipconfig [ /? | /all ]
ca: Ús: ipconfig [ /? | /all ]

en: Error: Unknown or invalid command line parameters specified
ca: Error: S'han especificat paràmetres de línia d'ordres desconeguts o no vàlids

en: %1 adapter %2
ca: %1 adaptador %2

en: Connection-specific DNS suffix
ca: Sufix DNS específic a la connexió

en: IPv4 address
ca: Adreça IPv4

en: Hostname
ca: Nom de màquina

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Broadcast
ca: Difusió

en: Peer-to-peer
ca: D'igual a igual

en: Mixed
ca: Mixt

en: Hybrid
ca: Híbrid

en: IP routing enabled
ca: Encaminament IP habilitat

en: Physical address
ca: Adreça física

en: DHCP enabled
ca: DHCP habilitat

en: Default gateway
ca: Passarel·la per defecte

en: IPv6 address
ca: Adreça IPv6

en: Primary DNS suffix
ca: Sufix DNS principal

en: Usage: klist <tickets | tgt | purge | get [service principal name]>
ca: Ús: klist <tickets | tgt | purge | get [nom de principal de servei]>

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Start Time
ca: Hora d'inici

en: End Time
ca: Hora de finalització

en: Renew Time
ca: Hora de renovació

en: Ticket Flags
ca: Opcions de tiquet

en: Cached Tickets
ca: Tiquets en memòria cau

en: KerbTicket Encryption Type
ca: Tipus de xifratge de KerbTicket

en: Current LogonId is
ca: El LogonId actual és

en: System Information
ca: Informació de sistema

en: The syntax of this command is:
    
    NET command [arguments]
        -or-
    NET command /HELP
    
    Where 'command' is one of HELP, START, STOP or USE.
ca: La sintaxi d'aquesta ordre és:
    
    NET ordre [arguments]
        -o-
    NET ordre /HELP
    
    On 'ordre' és un de HELP, START, STOP o USE.

en: The syntax of this command is:
    
    NET START [service]
    
    Displays the list of running services if 'service' is omitted. Otherwise 'service' is the name of the service to start.
ca: La sintaxi d'aquesta ordre és:
    
    NET START [servei]
    
    Mostra la llista de serveis executants si 'servei' s'omet. En cas contrari
    'servei' és el nom del servei a iniciar.

en: The syntax of this command is:
    
    NET STOP service
    
    Where 'service' is the name of the service to stop.
ca: La sintaxi d'aquesta ordre és:
    
    NET STOP servei
    
    On 'servei' és el nom del servei a aturar.

en: Stopping dependent service: %1
ca: S'està aturant el servei dependent: %1

en: Could not stop service %1
ca: No s'ha pogut aturar el servei %1

en: Could not get handle to service control manager.
ca: No s'ha pogut obtenir l'identificador al gestor de control de servei.

en: Could not get handle to service.
ca: No s'ha pogut obtenir l'identificador al servei.

en: The %1 service is starting.
ca: El servei %1 s'està iniciant.

en: The %1 service was started successfully.
ca: S'ha iniciat el servei %1 amb èxit.

en: The %1 service failed to start.
ca: El servei %1 ha fallat en iniciar.

en: The %1 service is stopping.
ca: El servei %1 s'està aturant.

en: The %1 service was stopped successfully.
ca: S'ha aturat el servei %1 amb èxit.

en: The %1 service failed to stop.
ca: El servei %1 ha fallat en aturar.

en: There are no entries in the list.
ca: No hi ha cap entrada en la llista.

en: 
    Status  Local   Remote
    ---------------------------------------------------------------
ca: 
    Estat   Local   Remot
    ---------------------------------------------------------------

en: %1      %2      %3      Open resources: %4!u!
ca: %1      %2      %3      Recursos oberts: %4!u!

en: Paused
ca: En pausa

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: A network error occurred
ca: Ha ocorregut un error de xarxa

en: Connection is being made
ca: S'està fent la connexió

en: Reconnecting
ca: S'està reconnectant

en: The following services are running:
ca: Els següents serveis s'estan executant:

en: A command was used with conflicting switches.
ca: S'ha usat un ordre amb commutadors en conflicte.

en: Active Connections
ca: Connexions actives

en: Proto
ca: Protocol

en: Local Address
ca: Adreça local

en: Foreign Address
ca: Adreça estrangera

en: State
ca: Estat

en: Interface Statistics
ca: Estadístiques d'interfície

en: Sent
ca: Enviats

en: Received
ca: Rebuts

en: Unicast packets
ca: Paquets unicast

en: Non-unicast packets
ca: Paquets no unicast

en: Discards
ca: Descarta

en: Unknown protocols
ca: Protocols desconeguts

en: TCP Statistics for IPv4
ca: Estadístiques TCP IPv4

en: Active Opens
ca: Obertures actives

en: Passive Opens
ca: Obertures passives

en: Failed Connection Attempts
ca: Intents de connexió fallats

en: Reset Connections
ca: Connexions restablertes

en: Current Connections
ca: Connexions actuals

en: Segments Received
ca: Segments rebuts

en: Segments Sent
ca: Segments enviats

en: Segments Retransmitted
ca: Segments retransmesos

en: UDP Statistics for IPv4
ca: Estadístiques UDP IPv4

en: Datagrams Received
ca: Datagrames rebuts

en: No Ports
ca: Cap port

en: Receive Errors
ca: Errors de recepció

en: Datagrams Sent
ca: Datagrames enviats

en: &New	Ctrl+N
ca: &Nou	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
ca: &Obre...	Ctrl+O

en: &Save	Ctrl+S
ca: &Desa	Ctrl+S

en: &Print...	Ctrl+P
ca: &Imprimeix...	Ctrl+P

en: Page Se&tup...
ca: Configuració de &pàgina...

en: P&rinter Setup...
ca: Configuració d'i&mpressora...

en: &Undo	Ctrl+Z
ca: &Desfés	Ctrl+Z

en: Cu&t	Ctrl+X
ca: Re&talla	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
ca: &Copia	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
ca: &Enganxa	Ctrl+V

en: &Delete	Del
ca: S&uprimeix	Supr

en: Select &all	Ctrl+A
ca: &Selecciona-ho tot	Ctrl+A

en: &Time/Date	F5
ca: &Hora/data	F5

en: &Wrap long lines
ca: T&alla les línies llargues

en: &Search...	Ctrl+F
ca: Ce&rca...	Ctrl+F

en: &Search next	F3
ca: Cerca el &següent	F3

en: &Replace...	Ctrl+H
ca: &Substitueix...	Ctrl+H

en: &Go To...	Ctrl+G
ca: &Vés a...	Ctrl+G

en: &Status Bar
ca: Barra d'e&stat

en: &Contents	F1
ca: &Continguts	F1

en: &About Notepad
ca: &Quant a la Llibreta

en: Page Setup
ca: Configuració de pàgina

en: &Header:
ca: &Capçalera:

en: &Footer:
ca: &Peu de pàgina:

en: Margins (millimeters)
ca: Marges (mil·límetres)

en: &Left:
ca: &Esquerre:

en: &Top:
ca: &Superior:

en: Go To Line
ca: Vés a la línia

en: &Line Number:
ca: Número de &línia:

en: Go To
ca: Vés a

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: Page &p
ca: Pàgina &p

en: Notepad
ca: Llibreta

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Text files (*.txt)
ca: Fitxers de text (*.txt)

en: File '%s' does not exist.
    
    Do you want to create a new file?
ca: El fitxer '%s' no existeix.
    
    Voleu crear un fitxer nou?

en: File '%s' has been modified.
    
    Would you like to save the changes?
ca: El fitxer '%s' s'ha modificat.
    
    Us agradaria desar els canvis?

en: '%s' could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar '%s'.

en: %1
    This file contains Unicode characters which will be lost if
    you save this file in the %2 encoding.
    To keep these characters, click Cancel, and then select
    one of the Unicode options in the Encoding drop down list.
    Continue?
ca: %1
    Aquest fitxer conté caràcters d'Unicode que es perdran si
    deseu aquest fitxer en la codificació %2.
    Per mantenir aquests caràcters, feu clic a Cancel·la i
    després seleccioneu una de les opcions Unicode en la
    llista desplegable Codificació.
    Voleu continuar?

en: &Bind to file...
ca: &Vincula a fitxer...

en: &View TypeLib...
ca: &Visualitza TypeLib...

en: &System Configuration
ca: Configuració de &sistema

en: &Run the Registry Editor
ca: &Executa l'Editor de Registre

en: &CoCreateInstance Flag
ca: Opció &CoCreateInstance

en: &In-process server
ca: &Servidor en procés

en: In-process &handler
ca: &Gestor en procés

en: &Local server
ca: Servidor &local

en: &Remote server
ca: Servidor &remot

en: View &Type information
ca: Visualitza informació de &tipus

en: Create &Instance
ca: Crea &instància

en: Create Instance &On...
ca: Crea instància &en...

en: &Release Instance
ca: &Allibera instància

en: Copy C&LSID to clipboard
ca: Copia C&LSID al porta-retalls

en: Copy &HTML object Tag to clipboard
ca: Copia element d'objecte &HTML al porta-retalls

en: &Expert mode
ca: Mode &expert

en: &Hidden component categories
ca: Categories &ocultes de component

en: &Toolbar
ca: Barra d'e&ines

en: &Refresh	F5
ca: &Actualitza	F5

en: &About OleView
ca: &Quant a l'OleView

en: &Save as...
ca: Anomena i &desa...

en: &Group by type kind
ca: A&grupa per categoria de tipus

en: Connect to another machine
ca: Connecta't a una altra màquina

en: &Machine name:
ca: Nom de &màquina:

en: System Configuration
ca: Configuració de sistema

en: System Settings
ca: Opcions de sistema

en: &Enable Distributed COM
ca: &Habilita el COM distribuït

en: Enable &Remote Connections (Win95 only)
ca: Habilita les connexions &remotes (només Win95)

en: These settings change only registry values.
    They have no effect on Wine performance.
ca: Aquestes opcions només canvien valors de registre.
    No tenen efecte en el rendiment del Wine.

en: Default Interface Viewer
ca: Visualitzador d'interfície per defecte

en: Interface
ca: Interfície

en: &View Type Info
ca: &Visualitza informació de tipus

en: IPersist Interface Viewer
ca: Visualitzador de la interfície IPersist

en: Class Name:
ca: Nom de classe:

en: IPersistStream Interface Viewer
ca: Visualitzador de la interfície IPersistStream

en: ITypeLib viewer
ca: Visualitzador d'ITypeLib

en: OleView - OLE/COM Object Viewer
ca: OleView - Visualitzador d'Objectes OLE/COM

en: TypeLib files (*.tlb; *.olb; *.dll; *.ocx; *.exe)
ca: Fitxers TypeLib (*.tlb; *.olb; *.dll; *.ocx; *.exe)

en: Bind to file via a File Moniker
ca: Vincula a un fitxer a través d'un File Moniker

en: Open a TypeLib file and view the contents
ca: Obre un fitxer TypeLib i visualitza els continguts

en: Change machine wide Distributed COM settings
ca: Canvia la configuració de Distributed COM de tota la màquina

en: Run the Wine registry editor
ca: Executa l'editor de registre del Wine

en: Quit the application. Prompts to save changes
ca: Tanca l'aplicació. Demana desar els canvis

en: Create an instance of the selected object
ca: Crea una instància de l'objecte seleccionat

en: Create an instance of the selected object on a specific machine
ca: Crea una instància de l'objecte seleccionat en una màquina específica

en: Release the currently selected object instance
ca: Lliura la instància d'objecte actualment seleccionada

en: Copy the GUID of the currently selected item to the clipboard
ca: Copia el GUID de l'element actualment seleccionat al porta-retalls

en: Display the viewer for the selected item
ca: Mostra el visualitzador de l'element seleccionat

en: Toggle between expert and novice display mode
ca: Canvia entre els modes de visualització expert i novell

en: Toggle the display of component categories that are not meant to be visible
ca: Alterna la visualització de les categories de component que no se suposen ser visibles

en: Show or hide the toolbar
ca: Mostra o amaga la barra d'eines

en: Show or hide the status bar
ca: Mostra o amaga la barra d'estat

en: Refresh all lists
ca: Actualitza totes les llistes

en: Display program information, version number and copyright
ca: Mostra informació de programa, número de versió i drets d'autor

en: Ask for an in-process server when calling CoGetClassObject
ca: Demana un servidor en procés en trucar a CoGetClassObject

en: Ask for an in-process handler when calling CoGetClassObject
ca: Demana un gestor en procés en trucar a CoGetClassObject

en: Ask for a local server when calling CoGetClassObject
ca: Demana un servidor local en trucar a CoGetClassObject

en: Ask for a remote server when calling CoGetClassObject
ca: Demana un servidor remot en trucar a CoGetClassObject

en: Grouped by Component Category
ca: Agrupats per categoria de component

en: OLE 1.0 Objects
ca: Objectes OLE 1.0

en: COM Library Objects
ca: Objectes de biblioteca COM

en: All Objects
ca: Tots els objectes

en: Application IDs
ca: IDs d'aplicació

en: Type Libraries
ca: Biblioteques de tipus

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: Registry
ca: Registre

en: Implementation
ca: Implementació

en: Activation
ca: Activació

en: CoGetClassObject failed.
ca: Ha fallat el CoGetClassObject.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: LoadTypeLib( %1 ) failed ($%2!x!)
ca: LoadTypeLib( %1 ) ha fallat ($%2!x!)

en: Inherited Interfaces
ca: Interfícies heretades

en: Save as an .IDL or .H file
ca: Desa com a fitxer .IDL o .H

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Group typeinfos by kind
ca: Agrupa informació de tipus per categoria

en: &New...
ca: &Nou...

en: O&pen	Enter
ca: &Obre	Retorn

en: &Move...	F7
ca: &Desplaça...	F7

en: &Copy...	F8
ca: &Copia...	F8

en: &Properties	Alt+Enter
ca: &Propietats	Alt+Retorn

en: &Execute...
ca: &Executa...

en: E&xit Windows
ca: &Surt del Windows

en: &Options
ca: &Opcions

en: &Arrange automatically
ca: &Ordena automàticament

en: &Minimize on run
ca: &Minimitza en executar

en: &Save settings on exit
ca: &Desa la configuració en sortir

en: &Windows
ca: &Finestres

en: &Overlapped	Shift+F5
ca: &Superposats	Maj+F5

en: &Side by side	Shift+F4
ca: &Junts	Maj+F4

en: &Arrange Icons
ca: &Ordena les icones

en: &About Program Manager
ca: &Quant al Gestor de Programes

en: Program &group
ca: &Grup de programa

en: &Program
ca: &Programa

en: Move Program
ca: Desplaça programa

en: Move program:
ca: Desplaça programa:

en: From group:
ca: Del grup:

en: &To group:
ca: &Al grup:

en: Copy Program
ca: Copiar programa

en: Copy program:
ca: Copia programa:

en: Program Group Attributes
ca: Atributs de grup de programa

en: &Group file:
ca: Fitxer de &grup:

en: Program Attributes
ca: Atributs de programa

en: &Command line:
ca: Línia d'ordres:

en: &Working directory:
ca: Directori de &treball:

en: &Key combination:
ca: &Combinació de tecles:

en: &Minimize at launch
ca: &Minimitza en executar

en: Change &icon...
ca: Canvia d'&icona...

en: Change Icon
ca: Canvi d'icona

en: &Filename:
ca: Nom de &fitxer:

en: Current &icon:
ca: &Icona actual:

en: Execute Program
ca: Executa programa

en: Program Manager
ca: Gestor de Programes

en: WARNING
ca: ADVERTÈNCIA

en: Information
ca: Informació

en: Delete group `%s'?
ca: Voleu suprimir el grup `%s'?

en: Delete program `%s'?
ca: Voleu suprimir el programa `%s'?

en: Not implemented
ca: No implementat

en: Error reading `%s'.
ca: Hi ha hagut un error en llegir `%s'.

en: Error writing `%s'.
ca: Hi ha hagut un error en escriure `%s'.

en: The group file `%s' cannot be opened.
    Should it be tried further on?
ca: No es pot obrir el fitxer de grup `%s'.
    S'ha d'intentar més tard?

en: Help not available.
ca: No hi ha cap ajuda disponible.

en: Unknown feature in %s
ca: Hi ha una característica desconeguda en %s

en: File `%s' exists. Not overwritten.
ca: El fitxer `%s' existeix. No s'ha sobreescrit.

en: Save group as `%s' to prevent overwriting original files.
ca: Desa el grup com a `%s' per a evitar sobreescriure els fitxers originals.

en: Libraries (*.dll)
ca: Biblioteques (*.dll)

en: Icon files
ca: Fitxers d'icona

en: Icons (*.ico)
ca: Icones (*.ico)

en: reg: Invalid syntax.
ca: reg: La sintaxi no és vàlida.

en: Type "REG %1 /?" for help.
ca: Teclegeu "REG %1 /?" per ajuda.

en: reg: Unable to access or create the specified registry key
ca: reg: No s'ha pogut crear o accedir a la clau de registre especificada

en: reg: The operation completed successfully
ca: reg: L'operació s'ha acabat amb èxit

en: reg: The registry operation was cancelled
ca: reg: S'ha cancel·lat l'operació de registre

en: reg: Unable to find the specified registry key
ca: reg: No s'ha pogut trobar la clau de registre especificada

en: reg: Unable to find the specified registry value
ca: reg: No s'ha pogut trobar el valor de registre especificat

en: (Default)
ca: (Per defecte)

en: Type "REG /?" for help.
ca: Teclegeu "REG /?" per ajuda.

en: Usage:
      REG [operation] [parameters]
    
    Supported operations:
      ADD | COPY | DELETE | EXPORT | IMPORT | QUERY
    
    For help on a specific operation, type:
      REG [operation] /?
ca: Ús:
      REG [operació] [paràmetres]
    
    Operacions admeses:
      ADD | COPY | DELETE | EXPORT | IMPORT | QUERY
    
    Per ajuda quant a una operació específica, teclegeu:
      REG [operació] /?

en: REG ADD <key> [/v value_name | /ve] [/t type] [/s separator] [/d data] [/f]
    
      Adds a key to the registry or adds a new value to a given registry key.
    
      <key>
         The registry key to add or, if either [/v] or [/ve] is specified,
         the key in which to add the new registry data.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /v <value_name>
         The name of the registry value to add.
    
      /ve
         Add an unnamed registry value. This option modifies the (Default)
         registry value.
    
      /t <type>
         The type of data to add to the registry. If [/t] is specified,
         <type> must be one of the following:
    
             REG_SZ    | REG_MULTI_SZ | REG_EXPAND_SZ
             REG_DWORD | REG_QWORD    | REG_BINARY   | REG_NONE
    
         If [/t] is not specified, the default data type is REG_SZ.
    
      /s <separator>
         The character used to separate strings in REG_MULTI_SZ data.
         If [/s] is not specified, the default separator is \0.
    
      /d <data>
         The data to add to the new registry value.
    
      /f
         Modify the registry without prompting for confirmation.
ca: REG ADD <clau> [/v nom_de_valor | /ve] [/t tipus] [/s separador] [/d dades] [/f]
    
      Afegeix la clau al registre o afegeix un valor nou a una clau de registre
      donada.
    
      <clau>
         La clau de registre a afegir o, si o [/v] o [/ve] s'especifica,
         la clau en la qual afegir les dades de registre noves.
    
         Format: ARREL\Subclau
    
         ARREL: Una clau de registre predefinida. Això ha de ser una de les
         següents:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subclau: El camí complet a una clau de registre sota una clau ARREL
         donada.
    
      /v <nom_de_valor>
         El nom del valor de registre a afegir.
    
      /ve
         Afegir un valor de registre sense nom. Aquesta opció modifica el valor
         de registre (Default).
    
      /t <tipus>
         El tipus de dades a afegir al registre. Si s'especifica [/t],
         <tipus> ha de ser un dels següents:
    
             REG_SZ    | REG_MULTI_SZ | REG_EXPAND_SZ
             REG_DWORD | REG_QWORD    | REG_BINARY   | REG_NONE
    
         Si no s'especifica [/t], el tipus de dades per defecte és REG_SZ.
    
      /s <separador>
         El caràcter utilitzat per a separar les cadenes en dades de
         REG_MULTI_SZ.
         Si no s'especifica [/s], el separador per defecte és \0.
    
      /d <dades>
         Les dades a afegir al valor de registre nou.
    
      /f
         Modifica el registre sense demanar confirmació.

en: REG COPY <key1> <key2> [/s] [/f]
    
      Copies the contents of a specified registry key to another location.
      By default, this operation only copies registry values. Use [/s] to
      recursively copy all subkeys and values.
    
      <key1>, <key2>
         Registry keys specifying the source (<key1>) and destination (<key2>)
         of the data. If <key2> does not exist, it is created.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /s
         Copy all subkeys and values from <key1> to <key2>.
    
      /f
         Overwrite all registry data in <key2> without prompting for confirmation.
         This option does not modify subkeys and values that only exist in <key2>.
ca: REG COPY <clau1> <clau2> [/s] [/f]
    
      Copia a altra ubicació els continguts d'una clau de registre
      especificada. Per defecte, aquesta operació només copia valors de
      registre. Utilitzeu [/s] per a copiar totes les subclaus i tots els
      valors recursivament.
    
      <clau1>, <clau2>
         Claus de registre que especifiquen l'origen (<clau1>) i la destinació
         (<clau2>) de les dades. Si <clau2> no existeix, es crea.
    
         Format: ARREL\Subclau
    
         ARREL: Una clau de registre predefinida. Això ha de ser una de les
         següents:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subclau: El camí complet a una clau de registre sota una clau ARREL
         donada.
    
      /s
         Copia totes les subclaus i tots els valors de <clau1> a <clau2>.
    
      /f
         Sobrescriu totes les dades de registre en <clau2> sense demanar
         confirmació.
         Aquesta opció no modifica les subclaus i els valors que només
         existeixin en <clau2>.

en: REG DELETE <key> [/v value_name | /ve | /va] [/f]
    
      Deletes a registry key (including all subkeys and values), or deletes
      one or more values from a given registry key.
    
      <key>
         The registry key to delete or, if one of [/v], [/ve] or [/va] is
         specified, the registry key in which to delete one or more values.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /v <value_name>
         The name of the registry value to delete.
    
      /ve
         Delete an unnamed registry value. This option deletes the (Default)
         registry value.
    
      /va
         Delete all values from a registry key.
    
      /f
         Delete a registry key (including all subkeys and values) without
         prompting for confirmation.
ca: REG DELETE <clau> [/v nom_de_valor | /ve | /va] [/f]
    
      Suprimeix una clau de registre (incloent totes les subclaus i valors), o
      suprimeix un o més valors d'una clau de registre donada.
    
      <clau>
         La clau de registre a suprimir o, si s'especifica [/v], [/ve] o [/va],
         la clau de registre en la qual suprimir un o més valors.
    
         Format: ARREL\Subclau
    
         ARREL: Una clau de registre predefinida. Això ha de ser una de les
         següents:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subclau: El camí complet a una clau de registre sota una clau ARREL
         donada.
    
      /v <nom_de_valor>
         El nom del valor de registre a suprimir.
    
      /ve
         Suprimeix un valor de registre sense nom. Aquesta opció suprimeix el
         valor de registre (Default).
    
      /va
         Suprimeix tots els valors d'una clau de registre.
    
      /f
         Suprimeix una clau de registre (incloent totes les subclaus i tots els
         valors) sense demanar confirmació.

en: REG EXPORT <key> <file> [/y]
    
      Exports a specified registry key (including all subkeys and values)
      to a file.
    
      <key>
         The registry key to export.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      <file>
         The name and path of the registry file that will be created.
         This file must have a .reg extension.
    
      /y
         Overwrite <file> without prompting for confirmation.
ca: REG EXPORT <clau> <fitxer> [/y]
    
      Exporta una clau de registre especificada (incloent totes les subclaus i
      valors) a un fitxer.
    
      <clau>
         La clau de registre a exportar.
    
         Format: ARREL\Subclau
    
         ARREL: Una clau de registre predefinida. Això ha de ser una de les
         següents:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subclau: El camí complet a una clau de registre sota una clau ARREL
         donada.
    
      <fitxer>
         El nom i el camí del fitxer de registre que es crearà.
         Aquest fitxer ha de tenir una extensió .reg.
    
      /y
         Sobrescriu <fitxer> sense demanar confirmació.

en: REG IMPORT <file>
    
      Imports keys, values and data from a given file into the registry.
    
      <file>
         The name and path of the registry file to import.
ca: REG IMPORT <fitxer>
    
      Importa al registre claus, valors i dades d'un fitxer donat.
    
      <fitxer>
         El nom i el camí del fitxer de registre a importar.

en: REG QUERY <key> [/v value_name | /ve] [/s]
    
      Queries a specified registry key and lists all immediate subkeys, values
      and data within that key. Use [/s] to recursively query each subkey.
    
      <key>
         The registry key to query.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /v <value_name>
         The name of the registry value to query. If neither [/v] nor [/ve] is
         specified, all values under <key> are listed.
    
      /ve
         Query an unnamed registry value. This option queries the (Default)
         registry value.
    
      /s
         List all registry entries under <key> and its subkeys.
ca: REG QUERY <clau> [/v nom_de_valor | /ve] [/s]
    
      Consulta una clau de registre especificada i llista totes les subclaus
      immediates, valors i dades dins aquella clau. Utilitzeu [/s] per a
      consultar cada subclau recursivament.
    
      <clau>
         La clau de registre a consultar.
    
         Format: ARREL\Subclau
    
         ARREL: Una clau de registre predefinida. Això ha de ser una de les
         següents:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subclau: El camí complet a una clau de registre sota una clau ARREL
         donada.
    
      /v <nom_de_valor>
         El nom del valor de registre a consultar. Si no s'especifica ni [/v]
         ni [/ve], es llisten tots els valors sota <clau>.
    
      /ve
         Consulta un valor de registre sense nom. Aquesta opció consulta el
         valor de registre (Default).
    
      /s
         Llista totes les entrades sota <clau> i les seves subclaus.

en:   /reg:32
         Access the registry using the 32-bit view.
    
      /reg:64
         Access the registry using the 64-bit view.
ca:   /reg:32
         Accedir al registre utilitzant la perspectiva de 32 bits.
    
      /reg:64
         Accedir al registre utilitzant la perspectiva de 64 bits.

en: reg: Invalid registry key
ca: reg: Clau de registre no vàlida

en: reg: Unable to access remote machine
ca: reg: No s'ha pogut accedir a la màquina remota

en: reg: Invalid system key
ca: reg: Clau de sistema no vàlida

en: reg: Invalid option [%1].
ca: reg: L'opció [%1] no és vàlida.

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid numeric value
ca: reg: Un valor numèric vàlid ha de seguir l'opció [/d]

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid hexadecimal value
ca: reg: Un valor hexadecimal vàlid ha de seguir l'opció [/d]

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid string
ca: reg: Una cadena vàlida ha de seguir l'opció [/d]

en: reg: Unhandled registry data type [/t 0x%1!x!, /d %2]
ca: reg: Tipus de dada de registre no gestionat [/t 0x%1!x!, /d %2]

en: reg: Unsupported registry data type [%1]
ca: reg: Tipus de dades de registre incompatible [%1]

en: The registry value '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
ca: El valor de registre '%1' ja existeix. El voleu sobreescriure?

en: reg: Invalid command line parameters
ca: reg: Paràmetres de línia d'ordres no vàlids

en: reg: The source and destination keys cannot be the same
ca: reg: Les claus d'origen i de destinació no poden ser la mateixa

en: The value '%1\%2' already exists in the destination key. Do you want to overwrite it?
ca: El valor '%1\%2' ja existeix en la clau de destinació. El voleu sobreescriure?

en: Are you sure you want to delete the registry value '%1'?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el valor de registre '%1'?

en: Are you sure you want to delete all registry values in '%1'?
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els valors de registre en '%1'?

en: Are you sure you want to delete the registry key '%1'?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la clau de registre '%1'?

en: reg: Unable to delete all registry values in '%1'
ca: reg: No s'ha pogut suprimir tots els valors de registre en '%1'

en: The file '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer '%1' ja existeix. El voleu sobreescriure?

en: reg: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
ca: reg: Seqüència d'escapada no reconeguda [\%1!c!]

en: reg: Unable to import the registry key '%1'
ca: reg: No s'ha pogut importar la clau de registre '%1'

en: reg: The file '%1' was not found.
ca: reg: No s'ha trobat el fitxer '%1'.

en: (value not set)
ca: (valor no definit)

en: Search complete. Number of matches found: %1!d!
ca: S'ha completat la cerca. Nombre de coincidències trobades: %1!d!

en: &Registry
ca: &Registre

en: &Import Registry File...
ca: &Importa fitxer de registre...

en: &Export Registry File...
ca: &Exporta fitxer de registre...

en: &Key
ca: &Clau

en: &String Value
ca: Valor de &cadena

en: &Binary Value
ca: Valor &binari

en: &DWORD Value
ca: Valor &DWORD

en: &QWORD Value
ca: Valor &QWORD

en: &Multi-String Value
ca: Valor de cadena &múltiple

en: &Expandable String Value
ca: Valor de cadena &expansible

en: &Rename	F2
ca: Canvia el &nom	F2

en: &Copy Key Name
ca: &Copia nom de clau

en: &Find...	Ctrl+F
ca: &Cerca...	Ctrl+F

en: Find Ne&xt	F3
ca: Cerca &següent	F3

en: Status &Bar
ca: &Barra d'estat

en: Sp&lit
ca: &Divideix

en: &Remove Favorite...
ca: &Elimina preferit...

en: &About Registry Editor
ca: &Quant a l'Editor de Registre

en: Expand
ca: Expandeix

en: Modify &Binary Data...
ca: Modifica dades &binàries...

en: Export registry
ca: Exporta registre

en: S&elected branch:
ca: &Branca seleccionada:

en: Find:
ca: Cerca:

en: Find in:
ca: Cerca en:

en: Keys
ca: Claus

en: Value names
ca: Noms dels valors

en: Value content
ca: Contingut del valor

en: Whole string only
ca: Només la cadena sencera

en: Add Favorite
ca: Afegeix un preferit

en: Name:
ca: Nom:

en: Remove Favorite
ca: &Elimina el preferit

en: Edit String
ca: Edita cadena

en: Value name:
ca: Nom del valor:

en: Value data:
ca: Dades del valor:

en: Edit DWORD
ca: Edita DWORD

en: Edit Binary
ca: Edita binari

en: Edit Multi-String
ca: Edita cadena múltiple

en: Contains commands for working with the whole registry
ca: Conté ordres per a treballar amb el registre sencer

en: Contains commands for editing values or keys
ca: Conté ordres per a editar els valors o les claus

en: Contains commands for customizing the registry window
ca: Conté ordres per a personalitzar la finestra de registre

en: Contains commands for accessing frequently used keys
ca: Conté ordres per a accedir a les claus freqüentment utilitzades

en: Contains commands for displaying Help and information about Registry Editor
ca: Conté ordres per a mostrar Ajuda i informació quant a l'Editor de Registre

en: Contains commands for creating new keys or values
ca: Conté ordres per a crear claus o valors nous

en: Data
ca: Dades

en: Registry Editor
ca: Editor de Registre

en: Import Registry File
ca: Importació de fitxer de registre

en: Export Registry File
ca: Exportació de fitxer de registre

en: Registry files (*.reg)
ca: Fitxers de registre (*.reg)

en: Win9x/NT4 Registry files (REGEDIT4)
ca: Fitxers de registre Win9x/NT4 (REGEDIT4)

en: (cannot display value)
ca: (no es pot mostrar el valor)

en: (unknown %d)
ca: (desconegut %d)

en: Unable to modify the selected registry value.
ca: No s'ha pogut modificar el valor de registre seleccionat.

en: Unable to create a new registry key.
ca: No s'ha pogut crear una clau de registre nova.

en: Unable to create a new registry value.
ca: No s'ha pogut crear un valor de registre nou.

en: Unable to rename the key '%1'.
    The specified key name already exists.
ca: No es pot canviar el nom de la clau '%1'.
    El nom de clau especificat ja existeix.

en: Unable to rename the value '%1'.
    The specified value name already exists.
ca: No s'ha pogut canviar el nom del valor '%1'.
    El nom de valor especificat ja existeix.

en: Unable to delete the selected registry key.
ca: No s'ha pogut suprimir la clau de registre seleccionada.

en: Unable to rename the selected registry key.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la clau de registre seleccionada.

en: Unable to rename the selected registry value.
ca: No s'ha pogut canviar el nom del valor de registre seleccionat.

en: The keys and values contained in %1 were successfully added to the registry.
ca: Les claus i els valors continguts en %1 s'han afegit al registre amb èxit.

en: Unable to import %1. The specified file is not a valid registry file.
ca: No s'ha pogut importar %1. El fitxer especificat no és un fitxer de registre vàlid.

en: Usage:
      regedit [options] [filename] [reg_key]
    
    Options:
      [no option]    Launch the graphical version of this program.
      /L:system.dat  The location of the system.dat file to be modified.
                     Compatible with any other switch. Ignored.
      /R:user.dat    The location of the user.dat file to be modified.
                     Compatible with any other switch. Ignored.
      /C             Import the contents of a registry file.
      /D             Delete a specified registry key.
      /E             Export the contents of a specified registry key to a file.
                     If no key is specified, the entire registry is exported.
      /S             Silent mode. No messages will be displayed.
      /V             Launch the GUI in advanced mode. Ignored.
      /?             Display this information and exit.
      [filename]     The location of the file containing registry information to
                     be imported. When used with [/E], this option specifies the
                     file location where registry information will be exported.
      [reg_key]      The registry key to be modified.
    
    Usage examples:
      regedit "import.reg"
      regedit /E "export.reg" "HKEY_CURRENT_USER\Console"
      regedit /D "HKEY_LOCAL_MACHINE\Key\Path"
ca: Ús:
      regedit [opcions] [nom_de_fitxer] [clau_de_registre]
    
    Opcions:
      [cap opció]         Executa la versió gràfica d'aquest programa.
      /L:system.dat       La ubicació del fitxer system.dat a modificar.
                          Compatible amb qualsevol altre commutador. S'ignora.
      /R:user.dat         La ubicació del fitxer user.dat a modificar.
                          Compatible amb qualsevol altre commutador. S'ignora.
      /C                  Importa els continguts d'un fitxer de registre.
      /D                  Suprimeix una clau de registre especificada.
      /E                  Exporta els continguts d'una clau de registre
                          especificada a un fitxer. Si no s'especifica cap
                          clau, s'exporta el registre enter.
      /S                  Mode silenciós. No es mostrarà cap missatge.
      /V                  Executa la GUI en mode avançat. S'ignora.
      /?                  Mostra aquesta informació i surt.
      [nom_de_fitxer]     La ubicació del fitxer que conté informació de
                          registre a importar. Quan s'usa amb [/E], aquesta
                          opció especifica la ubicació del fitxer a on
                          s'exportarà la informació de registre.
      [clau_de_registre]  La clau de registre a modificar.
    
    Exemples d'ús:
      regedit "import.reg"
      regedit /E "export.reg" "HKEY_CURRENT_USER\Console"
      regedit /D "HKEY_LOCAL_MACHINE\Camí\de\clau"

en: regedit: Invalid or unrecognized switch [%1]
ca: regedit: Commutador no vàlid o no reconegut [%1]

en: Type "regedit /?" for help.
ca: Teclegeu "regedit /?" per ajuda.

en: regedit: No filename was specified.
ca: regedit: No s'ha especificat cap nom de fitxer.

en: regedit: No registry key was specified for removal.
ca: regedit: No s'ha especificat cap clau de registre a eliminar.

en: regedit: The file '%1' was not found.
ca: regedit: No s'ha trobat el fitxer '%1'.

en: regedit: Unable to open the file '%1'.
ca: regedit: No s'ha pogut obrir el fitxer '%1'.

en: regedit: Unhandled action.
ca: regedit: No s'ha gestionat l'acció.

en: regedit: Out of memory! (%1!S!, line %2!u!)
ca: regedit: No resta memòria! (%1!S!, línia %2!u!)

en: regedit: Invalid hexadecimal value.
ca: regedit: El valor hexadecimal no és vàlid.

en: regedit: Unable to convert hexadecimal data. An invalid value was encountered at '%1'.
ca: regedit: No s'ha pogut convertir les dades hexadecimals. S'ha trobat un valor no vàlid a '%1'.

en: regedit: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
ca: regedit: Seqüència d'escapada no reconeguda [\%1!c!]

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!]
ca: regedit: Tipus de dades de registre incompatible [0x%1!x!]

en: regedit: Unexpected end of line in '%1'.
ca: regedit: Hi havia una fi de línia no esperada en '%1'.

en: regedit: The line '%1' was not recognized.
ca: regedit: No s'ha reconegut la línia '%1'.

en: regedit: Unable to add the registry value '%1' to '%2'.
ca: regedit: No s'ha pogut afegir el valor de registre '%1' a '%2'.

en: regedit: Unable to open the registry key '%1'.
ca: regedit: No s'ha pogut obrir la clau de registre '%1'.

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!] encountered in '%2'.
ca: regedit: S'ha trobat un tipus de dades de registre incompatible [0x%1!x!] en '%2'.

en: regedit: The registry value '%1' will be exported as binary data.
ca: regedit: El valor de registre '%1' s'exportarà com a dades binàries.

en: regedit: Invalid system key [%1]
ca: regedit: Clau de sistema no vàlida [%1]

en: regedit: Unable to export '%1'. The specified registry key was not found.
ca: regedit: No s'ha pogut exportar '%1'. No s'ha trobat la clau de registre especificada.

en: regedit: Unable to delete the registry key '%1'.
ca: regedit: No s'ha pogut suprimir la clau de registre '%1'.

en: regedit: The line contains invalid syntax.
ca: regedit: La línia conté sintaxi no vàlida.

en: Quits the Registry Editor
ca: Tanca l'Editor de Registre

en: Adds keys to the favorites list
ca: Afegeix les claus a la llista de preferits

en: Removes keys from the favorites list
ca: Elimina les claus de la llista de preferits

en: Shows or hides the status bar
ca: Mostra o amaga la barra d'estat

en: Changes the position of the split between two panes
ca: Canvia la posició de la divisió entre dos panells

en: Refreshes the window
ca: Actualitza la finestra

en: Deletes the selection
ca: Suprimeix la selecció

en: Renames the selection
ca: Canvia el nom de la selecció

en: Copies the name of the selected key to the clipboard
ca: Copia el nom de la clau seleccionada al porta-retalls

en: Finds a text string in a key, value or data
ca: Troba una cadena de text en una clau, un valor o unes dades

en: Finds next occurrence of text specified in previous search
ca: Troba l'aparició següent del text especificat en la cerca anterior

en: Modifies the value's data
ca: Modifica les dades del valor

en: Adds a new key
ca: Afegeix una clau nova

en: Adds a new string value
ca: Afegeix un valor de cadena nou

en: Adds a new binary value
ca: Afegeix un valor binari nou

en: Adds a new 32-bit value
ca: Afegeix un valor nou de 32 bits

en: Imports a text file into the registry
ca: Importa un fitxer de text al registre

en: Exports all or part of the registry to a text file
ca: Exporta tot o part del registre a un fitxer de text

en: Prints all or part of the registry
ca: Imprimeix tot o part del registre

en: Opens Registry Editor Help
ca: Obre l'Ajuda de l'Editor de Registre

en: Displays program information, version number and copyright
ca: Mostra informació de programa, número de versió i drets d'autor

en: Unable to query the registry value '%1'.
ca: No s'ha pogut consultar el valor de registre '%1'.

en: Unable to edit registry keys of this type (%1!u!).
ca: No es pot editar les claus d'aquest tipus (%1!u!).

en: The value is too big (%1!u!).
ca: El valor és massa gran (%1!u!).

en: Confirm Value Delete
ca: Confirmar eliminació de valor

en: Are you sure you want to delete the selected registry value?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el valor de registre seleccionat?

en: Search complete. The string '%1' was not found.
ca: S'ha acabat la cerca. No s'ha trobat la cadena '%1'.

en: Are you sure you want to delete these values?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquests valors?

en: New Key #%d
ca: Clau nova #%d

en: New Value #%d
ca: Valor nou #%d

en: Unable to query the registry key '%1'.
ca: No s'ha pogut consultar la clau de registre '%1'.

en: Modifies the value's data in binary form
ca: Modifica les dades del valor en forma binària

en: Adds a new multi-string value
ca: Afegeix un valor de cadena múltiple nou

en: Exports the selected branch of the registry to a text file
ca: Exporta la branca seleccionada del registre a un fitxer de text

en: Adds a new expandable string value
ca: Afegeix un valor nou de cadena expansible

en: Confirm Key Delete
ca: Confirmar eliminació de clau

en: Are you sure you want to delete this registry key and all of its subkeys?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta clau de registre i totes les seves subclaus?

en: Expands or collapses the selected node
ca: Expandeix o col·lapsa el node seleccionat

en: Collapse
ca: Col·lapsa

en: Adds a new 64-bit value
ca: Afegeix un valor nou de 64 bits

en: Edit QWORD
ca: Edita QWORD

en: Wine DLL Registration Utility
    
    Provides DLL registration services.
ca: Utilitat del Wine de registració DLL
    
    Proveeix serveis de registració DLL.

en: Usage:
      regsvr32 [/u] [/s] [/n] [/i[:cmdline]] DllName
    
    Options:
      [/u]  Unregister a server.
      [/s]  Silent mode (no messages will be displayed).
      [/i]  Call DllInstall, passing an optional [cmdline].
    	When used with [/u] DllInstall is called in uninstall mode.
      [/n]  Do not call DllRegisterServer. This option must be used with [/i].
ca: Ús:
      regsvr32 [/u] [/s] [/n] [/i[:línia d'ordres]] NomDll
    
    Options:
      [/u]  Desregistra un servidor.
      [/s]  Mode silent (no es mostrarà cap missatge).
      [/i]  Truca a DllInstall, passant una [línia d'ordres] opcional.
    	Quan s'utilitza amb [/u], es truca a DllInstall en el mode de
    	desinstal·lació.
      [/n]  No truquis a DllRegisterServer. S'ha d'utilitzar aquesta opció amb
    	[/i].

en: regsvr32: Invalid or unrecognized switch [%1]
ca: regsvr32: Commutador no vàlid o no reconegut [%1]

en: regsvr32: Failed to load DLL '%1'
ca: regsvr32: S'ha fallat en obrir el DLL '%1'

en: regsvr32: '%1!S!' not implemented in DLL '%2'
ca: regsvr32: '%1!S!' no està implementat en el DLL '%2'

en: regsvr32: Failed to register DLL '%1'
ca: regsvr32: S'ha fallat en registrar el DLL '%1'

en: regsvr32: Successfully registered DLL '%1'
ca: regsvr32: S'ha registrat el DLL '%1' amb èxit

en: regsvr32: Failed to unregister DLL '%1'
ca: regsvr32: S'ha fallat en desregistrar el DLL '%1'

en: regsvr32: Successfully unregistered DLL '%1'
ca: regsvr32: S'ha desregistrat el DLL '%1' amb èxit

en: regsvr32: Failed to install DLL '%1'
ca: regsvr32: S'ha fallat en instal·lar el DLL '%1'

en: regsvr32: Successfully installed DLL '%1'
ca: regsvr32: S'ha instal·lat el DLL '%1' amb èxit

en: regsvr32: Failed to uninstall DLL '%1'
ca: regsvr32: S'ha fallat en desinstal·lar el DLL '%1'

en: regsvr32: Successfully uninstalled DLL '%1'
ca: regsvr32: S'ha desinstal·lat el DLL '%1' amb èxit

en: Start a program, or open a document in the program normally used for files
    with that suffix.
    Usage:
    start [options] program_filename [...]
    start [options] document_filename
    
    Options:
    "title"        Specifies the title of the child windows.
    /d directory   Start the program in the specified directory.
    /b             Don't create a new console for the program.
    /i             Start the program with fresh environment variables.
    /min           Start the program minimized.
    /max           Start the program maximized.
    /low           Start the program in the idle priority class.
    /normal        Start the program in the normal priority class.
    /high          Start the program in the high priority class.
    /realtime      Start the program in the realtime priority class.
    /abovenormal   Start the program in the abovenormal priority class.
    /belownormal   Start the program in the belownormal priority class.
    /node n        Start the program on the specified NUMA node.
    /affinity mask Start the program with the specified affinity mask.
    /machine arch  Force using a specific architecture (x86,arm,amd64,arm64).
    /wait          Wait for the program to finish, then exit with its exit code.
    /unix          Use a Unix filename and start the file like Windows Explorer.
    /exec          Exec the specified file (for internal Wine usage).
    /ProgIDOpen    Open a document using the specified progID.
    /?             Display this help and exit.
ca: Inicia un programa, o obre un document en el programa que normalment
    s'utilitza per als fitxers amb aquell sufix.
    Ús:
    start [opcions] nom_de_fitxer_de_programa [...]
    start [opcions] nom_de_fitxer_de_document
    
    Opcions:
    "títol"               Especifica el títol de les finestres filles.
    /d directori          Inicia el programa en el directori especificat.
    /b                    No creïs una consola nova per al programa.
    /i                    Inicia el programa amb variables d'entorn fresques.
    /min                  Inicia el programa minimitzat.
    /max                  Inicia el programa maximitzat.
    /low                  Inicia el programa en la classe de prioritat idle.
    /normal               Inicia el programa en la classe de prioritat normal.
    /high                 Inicia el programa en la classe de prioritat high.
    /realtime             Inicia el programa en la classe de prioritat
                          realtime.
    /abovenormal          Inicia el programa en la classe de prioritat
                          abovenormal.
    /belownormal          Inicia el programa en la classe de prioritat
                          belownormal.
    /node n               Inicia el programa en el node NUMA especificat.
    /affinity màscara     Inicia el programa amb la màscara d'afinitat
                          especificada.
    /machine arquitectura Força utilitzar una arquitectura específica (x86,arm,
                          amd64,arm64).
    /wait                 Espera que el programa iniciat termini, llavors surt
                          amb el seu codi de sortida.
    /unix                 Utilitza un nom de fitxer d'Unix i inicia el fitxer
                          com el Windows Explorer.
    /exec                 Executa el fitxer especificat (per a ús intern del
                          Wine).
    /ProgIDOpen           Obre un document utilitzant el progID especificat.
    /?                    Mostra aquesta ajuda i surt.

en: Application could not be started, or no application associated with the specified file.
    ShellExecuteEx failed
ca: L'aplicació no s'ha pogut iniciar, o cap aplicació està associada amb el fitxer especificat.
    Ha fallat el ShellExecuteEx

en: Could not translate the specified Unix filename to a DOS filename.
ca: No s'ha pogut traduir el nom de fitxer d'Unix especificat a un nom de fitxer DOS.

en: Usage: taskkill [/?] [/f] [/im ProcessName | /pid ProcessID]
ca: Ús: taskkill [/?] [/f] [/im NomDeProcés | /pid IdDeProcés]

en: Error: Unknown or invalid command line option specified.
ca: Error: S'ha especificat una opció de línia d'ordres no vàlida o desconeguda.

en: Error: Invalid command line parameter specified.
ca: Error: S'ha especificat un paràmetre de línia d'ordres no vàlid.

en: Error: One of options /im or /pid must be specified.
ca: Error: Cal especificar una de les opcions /im i /pid.

en: Error: Option %1 expects a command line parameter.
ca: Error: L'opció %1 espera un paràmetre de línia d'ordres.

en: Error: Options /im and /pid are mutually exclusive.
ca: Error: Les opcions /im i /pid són mútuament excloents.

en: Close message sent to top-level windows of process with PID %1!u!.
ca: S'ha enviat un missatge de tancament a les finestres del nivell superior del procés amb PID %1!u!.

en: Close message sent to top-level windows of process "%1" with PID %2!u!.
ca: S'ha enviat un missatge de tancament a les finestres del nivell superior del procés "%1" amb PID %2!u!.

en: Process with PID %1!u! was forcibly terminated.
ca: El procés amb PID %1!u! s'ha terminat a la força.

en: Process "%1" with PID %2!u! was forcibly terminated.
ca: El procés "%1" amb PID %2!u! s'ha terminat a la força.

en: Error: Could not find process "%1".
ca: Error: No s'ha pogut trobar el procés "%1".

en: Error: Unable to enumerate the process list.
ca: Error: No s'ha pogut enumerar la llista de processos.

en: Error: Unable to terminate process "%1".
ca: Error: No s'ha pogut terminar el procés "%1".

en: Error: Process self-termination is not permitted.
ca: Error: No es permet l'autoterminació de procés.

en: The process with PID %1!u! (child process of PID %2!u!) has been terminated.
ca: El procés amb PID %1!u! (fil del procès amb PID %2!u!) s'ha terminat.

en: Sent termination signal to process with PID %1!u!, child of PID %2!u!.
ca: S'han enviat el senyal de terminació al procès amb PID %1!u!, fil del PID %2!u!.

en: Wine tasklist
ca: Llista de tasques del Wine

en: Usage: tasklist [/?]
ca: Ús: tasklist [/?]

en: Image Name
ca: Nom d'imatge

en: Session Name
ca: Nom de sessió

en: Session#
ca: Número de sessió

en: Mem Usage
ca: Ús de memòria

en: ERROR: Invalid syntax
ca: ERROR: Sintaxi no vàlida

en: ERROR: The search filter cannot be recognized.
ca: ERROR: No es pot reconèixer el filtre de cerca.

en: &New Task (Run...)
ca: &Tasca nova (executa...)

en: E&xit Task Manager
ca: &Surt de l'Administrador de Tasques

en: &Minimize On Use
ca: &Minimitza-la en utilitzar

en: &Hide When Minimized
ca: &Amaga-la quan estigui minimitzada

en: &Show 16-bit tasks
ca: Mos&tra les tasques de 16 bits

en: &Refresh Now
ca: &Actualitza ara

en: &Update Speed
ca: &Velocitat d'actualització

en: &High
ca: &Alta

en: &Low
ca: &Baixa

en: &Paused
ca: &En pausa

en: &Select Columns...
ca: &Selecciona les columnes...

en: &CPU History
ca: Historial de la &CPU

en: &One Graph, All CPUs
ca: &Un gràfic de totes les CPU

en: One Graph &Per CPU
ca: Un grà&fic per cada CPU

en: &Show Kernel Times
ca: Mostra la cronologia del nucli

en: Tile &Horizontally
ca: En mosaic &horitzontal

en: Tile &Vertically
ca: En mosaic &vertical

en: &Minimize
ca: &Minimitza

en: &Cascade
ca: &En cascada

en: &Bring To Front
ca: En primer te&rme

en: &About Task Manager
ca: &Quant a l'Administrador de Tasques

en: &Switch To
ca: &Canvia a

en: &End Task
ca: &Termina la tasca

en: &Go To Process
ca: &Vés al procés

en: &End Process
ca: &Termina el procés

en: End Process &Tree
ca: &Termina l'arbre de processos

en: &Debug
ca: &Depura

en: Set &Priority
ca: De&finició de la prioritat

en: &Realtime
ca: Temps &real

en: &Above Normal
ca: &Per sobre del nivell normal

en: &Below Normal
ca: Per s&ota del nivell normal

en: Set &Affinity...
ca: Defineix l'&afinitat...

en: Edit Debug &Channels...
ca: Edita els &canals de depuració...

en: Task Manager
ca: Administrador de Tasques

en: &New Task...
ca: &Tasca nova...

en: &Show processes from all users
ca: &Mostra els processos de tots els usuaris

en: CPU usage
ca: Ús de la CPU

en: Mem usage
ca: Ús de la memòria

en: Commit charge (K)
ca: Càrrega de transaccions (K)

en: Physical memory (K)
ca: Memòria física (K)

en: Kernel memory (K)
ca: Memòria del nucli (K)

en: Handles
ca: Identificadors

en: Threads
ca: Fils

en: Processes
ca: Processos

en: Limit
ca: Límit

en: Peak
ca: Màxim

en: System Cache
ca: Memòria cau de sistema

en: Paged
ca: Paginada

en: Nonpaged
ca: No paginada

en: CPU usage history
ca: Historial d'ús de la CPU

en: Memory usage history
ca: Historial d'ús de la memòria

en: Debug Channels
ca: Canals de depuració

en: Processor Affinity
ca: Afinitat de processador

en: The Processor Affinity setting controls which CPUs the process will be allowed to execute on.
ca: L'ajust d'afinitat de processador controla en quins processadors es permet que el procés executi.

en: Select Columns
ca: Selecció de columnes

en: Select the columns that will appear on the Process page of the Task Manager.
ca: Seleccioneu les columnes que apareixeran a la pàgina Procés de l'Administrador de Tasques.

en: &Image Name
ca: &Nom d'imatge

en: &PID (Process Identifier)
ca: &PID (Identificador de procés)

en: &CPU Usage
ca: Ús de la &CPU

en: CPU Tim&e
ca: &Temps de CPU

en: &Memory Usage
ca: Ús de la &memòria

en: Memory Usage &Delta
ca: &Delta d'ús de la memòria

en: Pea&k Memory Usage
ca: Ús &mà&xim de la memòria

en: Page &Faults
ca: &Errors de pàgina

en: &USER Objects
ca: Objectes &USER

en: I/O Reads
ca: Lectures d'E/S

en: I/O Read Bytes
ca: Bytes de lectura d'E/S

en: &Session ID
ca: &ID de sessió

en: User &Name
ca: Nom d'&usuari

en: Page F&aults Delta
ca: Delta d'errors de &pàgina

en: &Virtual Memory Size
ca: Mida de la memòria &virtual

en: Pa&ged Pool
ca: Agrupació pa&ginada

en: N&on-paged Pool
ca: Agrupació n&o paginada

en: Base P&riority
ca: P&rioritat base

en: &Handle Count
ca: Nombre d'id&entificadors

en: &Thread Count
ca: Nombre de &fils

en: GDI Objects
ca: Objectes GDI

en: I/O Writes
ca: Escriptures d'E/S

en: I/O Write Bytes
ca: Bytes d'escriptura d'E/S

en: I/O Other
ca: Altres d'E/S

en: I/O Other Bytes
ca: Altres bytes d'E/S

en: Create New Task
ca: Crea una tasca nova

en: Runs a new program
ca: Executa un programa nou

en: Task Manager remains in front of all other windows unless minimized
ca: L'Administrador de Tasques queda damunt totes les finestres a menys que estigui minimitzat

en: Task Manager is minimized when a SwitchTo operation is performed
ca: Es minimitza l'Administrador de Tasques quan es realitza una operació SwitchTo

en: Hide the Task Manager when it is minimized
ca: Amaga l'Administrador de Tasques quan es minimitza

en: Force Task Manager to update now, regardless of Update Speed setting
ca: Força ara l'actualització de l'Administrador de Tasques, sigui quina sigui la velocitat d'actualització

en: Displays tasks by using large icons
ca: Mostra les tasques utilitzant icones grans

en: Displays tasks by using small icons
ca: Mostra les tasques utilitzant icones petites

en: Displays information about each task
ca: Mostra informació quant a cada tasca

en: Updates the display twice per second
ca: Actualitza la pantalla dues vegades per segon

en: Updates the display every two seconds
ca: Actualitza la pantalla cada dos segons

en: Updates the display every four seconds
ca: Actualitza la pantalla cada quatre segons

en: Does not automatically update
ca: No s'actualitza automàticament

en: Tiles the windows horizontally on the desktop
ca: Mosaic horitzontal de les finestres en l'escriptori

en: Tiles the windows vertically on the desktop
ca: Mosaic vertical de les finestres en l'escriptori

en: Minimizes the windows
ca: Minimitza les finestres

en: Maximizes the windows
ca: Maximitza les finestres

en: Cascades the windows diagonally on the desktop
ca: Cascada de les finestres en diagonal en l'escriptori

en: Brings the window front, but does not switch to it
ca: Porta la finestra al primer terme, però no canvia a ella

en: Displays Task Manager help topics
ca: Mostra temes d'ajuda de l'Administrador de Tasques

en: Displays program information, version number, and copyright
ca: Mostra informació de programa, número de versió i drets d'autor

en: Exits the Task Manager application
ca: Tanca l'aplicació Administrador de Tasques

en: Shows 16-bit tasks under the associated ntvdm.exe
ca: Mostra tasques de 16 bits sota el ntvdm.exe associat

en: Select which columns will be visible on the Process page
ca: Seleccioneu quines columnes seran visibles a la pàgina Procés

en: Displays kernel time in the performance graphs
ca: Mostra el temps del nucli als gràfics de rendiment

en: A single history graph shows total CPU usage
ca: Un únic gràfic d'història mostra l'ús total de la CPU

en: Each CPU has its own history graph
ca: Cada CPU té el seu propi gràfic d'història

en: Brings a task to the foreground, switch focus to that task
ca: Porta una tasca al primer terme, canvia el focus a aquesta tasca

en: Tells the selected tasks to close
ca: Diu a les tasques seleccionades que es tanquin

en: Switches the focus to the process of the selected task
ca: Canvia el focus al procés de la tasca seleccionada

en: Restores the Task Manager from its hidden state
ca: Restaura l'Administrador de Tasques del seu estat amagat

en: Removes the process from the system
ca: Elimina el procés del sistema

en: Removes this process and all descendants from the system
ca: Elimina aquest procés i tots els descendents del sistema

en: Attaches the debugger to this process
ca: Adjunta el depurador a aquest procés

en: Controls which processors the process will be allowed to run on
ca: Controla en quins processadors es permet que el procés executi

en: Sets process to the REALTIME priority class
ca: Dóna al procés la classe de prioritat REALTIME

en: Sets process to the HIGH priority class
ca: Dóna al procés la classe de prioritat HIGH

en: Sets process to the ABOVE NORMAL priority class
ca: Dóna al procés la classe de prioritat ABOVE NORMAL

en: Sets process to the NORMAL priority class
ca: Dóna al procés la classe de prioritat NORMAL

en: Sets process to the BELOW NORMAL priority class
ca: Dóna al procés la classe de prioritat BELOW NORMAL

en: Sets process to the LOW priority class
ca: Dóna al procés la classe de prioritat LOW

en: Controls Debug Channels
ca: Controla els Canals de Depuració

en: Performance
ca: Rendiment

en: CPU Usage: %3d%%
ca: Ús de la CPU: %3d%%

en: Processes: %d
ca: Processos: %d

en: Mem Usage: %1!u!kB / %2!u!kB
ca: Ús de la memòria: %1!u!kB / %2!u!kB

en: CPU Time
ca: Temps de CPU

en: Mem Delta
ca: Delta de memòria

en: Peak Mem Usage
ca: Ús de memòria màxim

en: Page Faults
ca: Errors de pàgina

en: USER Objects
ca: Objectes USER

en: Session ID
ca: ID de sessió

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: PF Delta
ca: Delta de PF

en: VM Size
ca: Mida de VM

en: Paged Pool
ca: Agrupació paginada

en: NP Pool
ca: Agrupació NP

en: Base Pri
ca: Prioritat base

en: Task Manager Warning
ca: Advertència de l'Administrador de Tasques

en: WARNING: Changing the priority class of this process may
    cause undesired results including system instability. Are you
    sure you want to change the priority class?
ca: ADVERTÈNCIA: Canviar la classe de prioritat d'aquest
    procés pot causar resultats no desitjats incloent la
    inestabilitat del sistema. Esteu segur que voleu canviar la
    classe de prioritat?

en: Unable to Change Priority
ca: No s'ha pogut canviar la prioritat

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired
    results including loss of data and system instability. The
    process will not be given the chance to save its state or
    data before it is terminated. Are you sure you want to
    terminate the process?
ca: ADVERTÈNCIA: Terminar un procés pot causar resultats no
    desitjats incloent la pèrdua de dades i la inestabilitat
    del sistema. Al procés no se li donarà l'oportunitat de
    desar el seu estat o les seves dades abans que s'acaba.
    Esteu segur que voleu acabar el procés?

en: Unable to Terminate Process
ca: No s'ha pogut terminar el procés

en: WARNING: Debugging this process may result in loss of data.
    Are you sure you wish to attach the debugger?
ca: ADVERTÈNCIA: Depurar aquest procés pot resultar en la
    pèrdua de dades.
    Esteu segur que voleu adjuntar el depurador?

en: Unable to Debug Process
ca: No s'ha pogut depurar el procés

en: The process must have affinity with at least one processor
ca: El procés ha de tenir afinitat amb almenys un processador

en: Invalid Option
ca: Opció no vàlida

en: Unable to Access or Set Process Affinity
ca: No s'ha pogut definir o accedir a l'afinitat del procés

en: System Idle Process
ca: Procés inactiu del sistema

en: Not Responding
ca: No està responent

en: Running
ca: S'està executant

en: Task
ca: Tasca

en: Wine Application Uninstaller
ca: Desinstal·lador d'Aplicacions del Wine

en: Execution of uninstall command '%s' failed, perhaps due to missing executable.
    Do you want to remove the uninstall entry from the registry?
ca: L'execució de l'ordre de desinstal·lació '%s' ha fallat, potser perquè manqui l'executable.
    Voleu eliminar l'entrada de desinstal·lació del registre?

en: uninstaller: The application with GUID '%1' was not found
ca: desinstal·lador: No s'ha trobat l'aplicació amb el GUID '%1'

en: uninstaller: The option '--remove' must be followed by an application GUID
ca: desinstal·lador: Un GUID d'aplicació ha de seguir l'opció '--remove'

en: uninstaller: Invalid option [%1]
ca: desinstal·lador: Opció no vàlida [%1]

en: Wine Application Uninstaller
    
    Uninstall applications from the current Wine prefix.
ca: Desinstal·lador d'aplicacions del Wine
    
    Desinstal·la aplicacions des del prefix actual del Wine.

en: Usage:
      uninstaller [options]
    
    Options:
      --help	    Display this information.
      --list	    List all applications installed in this Wine prefix.
      --remove {GUID}   Uninstall the specified application.
    		    Use '--list' to determine the application GUID.
      [no option]       Launch the graphical version of this program.
ca: Ús:
      uninstaller [opcions]
    
    Opcions:
      --help	    Mostra aquesta informació.
      --list	    Llista totes les aplicacions instal·lades en aquest prefix
    		    del Wine.
      --remove {GUID}   Desinstal·la l'aplicació especificada.
    		    Usa '--list' per a determinar la GUID de l'aplicació.
      [no option]       Executa la versió gràfica d'aquest programa.

en: &Pan
ca: Des&plaça

en: &Scale to Window
ca: E&scala a la finestra

en: &Left
ca: A l'&esquerra

en: &Right
ca: A la &dreta

en: Regular Metafile Viewer
ca: Visualitzador de Metafitxers Regular

en: Metafiles (*.wmf, *.emf)
ca: Metafitxers (*.wmf, *.emf)

en: Waiting for Program
ca: S'està esperant el programa

en: Terminate Process
ca: Termina el procés

en: A simulated log-off or shutdown is in progress, but this program isn't responding.
    
    If you terminate the process you may lose all unsaved data.
ca: Una simulació de sortida o aturada està en progrés, però aquest programa no respon.
    
    Si termineu el procés, podeu perdre totes les dades no desades.

en: The Wine configuration in %s is being updated, please wait...
ca: La configuració del Wine en %s s'està actualitzant, si us plau, espereu...

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Aquest programari és programari lliure; podeu redistribuir i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General Menor GNU com publicada per la Free Software Foundation; o la versió 2.1 de la Llicència, o (a la vostra elecció) qualsevulla versió posterior.

en: Windows registration information
ca: Informació de registració de Windows

en: &Owner:
ca: &Propietari:

en: Organi&zation:
ca: &Organització:

en: Application settings
ca: Configuració d'aplicacions

en: Wine can mimic different Windows versions for each application. This tab is linked to the Libraries and Graphics tabs to allow you to change system-wide or per-application settings in those tabs as well.
ca: El Wine pot imitar versions de Windows diferents per a cada aplicació. Aquesta pestanya s'enllaça a les pestanyes Biblioteques i Gràfics per a permetre-us canviar la configuració del sistema o d'una aplicació en aquelles pestanyes també.

en: Add appli&cation...
ca: A&fegeix aplicació...

en: &Remove application
ca: &Elimina aplicació

en: &Windows Version:
ca: &Versió de Windows:

en: Window settings
ca: Configuració de finestres

en: Automatically capture the &mouse in full-screen windows
ca: &Captura automàticament el ratolí en pantalla completa

en: Allow the window manager to &decorate the windows
ca: Permet que el gestor de finestres &decori les finestres

en: Allow the &window manager to control the windows
ca: Permet que el gestor de finestres &controli les finestres

en: &Emulate a virtual desktop
ca: &Emula un escriptori virtual

en: Desktop &size:
ca: &Mida d'escriptori:

en: Screen resolution
ca: Resolució de pantalla

en: This is a sample text using 10 point Tahoma
ca: Això és un text de mostra en Tahoma de 10 punts

en: DLL overrides
ca: Reemplaçaments DLL

en: Dynamic Link Libraries can be specified individually to be either builtin (provided by Wine) or native (taken from Windows or provided by the application).
ca: Es pot especificar que una biblioteca d'enllaç dinàmic sigui o interna (proveïda pel Wine) o nativa (treta de Windows o proveïda per l'aplicació).

en: &New override for library:
ca: Reemplaçament &nou per a la biblioteca:

en: A&dd
ca: A&fegeix

en: Existing &overrides:
ca: Reemplaçaments e&xistents:

en: &Edit...
ca: E&dita...

en: Edit Override
ca: Edita reemplaçament

en: Load order
ca: Ordre de càrrega

en: &Builtin (Wine)
ca: &Interna (Wine)

en: &Native (Windows)
ca: &Nativa (Windows)

en: Buil&tin then Native
ca: In&terna, després Nativa

en: Nati&ve then Builtin
ca: Nati&va, després Interna

en: Select Drive Letter
ca: Lletra de la unitat

en: Drive configuration
ca: Configuració d'unitats

en: Failed to connect to the mount manager; the drive configuration cannot be edited.
ca: S'ha fallat en connectar al gestor de muntatge; la configuració d'unitat no es pot editar.

en: A&dd...
ca: A&fegeix...

en: &Path:
ca: &Camí:

en: Show Advan&ced
ca: &Vista avançada

en: De&vice:
ca: &Dispositiu:

en: Bro&wse...
ca: &Navega...

en: &Label:
ca: &Etiqueta:

en: S&erial:
ca: &Serial:

en: &Show dot files
ca: &Mostra els fitxers de punt

en: Driver diagnostics
ca: Diagnòstics de controlador

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Output device:
ca: Dispositiu de sortida:

en: Voice output device:
ca: Dispositiu de sortida de veu:

en: Input device:
ca: Dispositiu d'entrada:

en: Voice input device:
ca: Dispositiu d'entrada de veu:

en: &Test Sound
ca: &Prova el so

en: Speaker configuration
ca: Configuració d'altaveus

en: Speakers:
ca: Altaveus:

en: Appearance
ca: Aparença

en: &Theme:
ca: &Tema:

en: &WinRT theme:
ca: Tema &WinRT:

en: &Install theme...
ca: &Instal·la tema...

en: It&em:
ca: &Element:

en: C&olor:
ca: Co&lor:

en: MIME types
ca: Tipus MIME

en: Manage file and protocol &associations
ca: Gestiona &associacions de fitxer i protocol

en: Folders
ca: Carpetes

en: &Link to:
ca: Enlla&ça a:

en: Libraries
ca: Biblioteques

en: Drives
ca: Unitats

en: Select the Unix target directory, please.
ca: Seleccioneu el directori de destinació d'Unix, si us plau.

en: Hide Advan&ced
ca: &Vista bàsica

en: (No Theme)
ca: (Sense tema)

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Desktop Integration
ca: Integració d'escriptori

en: Audio
ca: Àudio

en: About
ca: Quant a

en: Wine configuration
ca: Configuració del Wine

en: Theme files (*.msstyles; *.theme)
ca: Fitxer de tema (*.msstyles; *.theme)

en: Select a theme file
ca: Seleccioneu un fitxer de tema

en: Folder
ca: Carpeta

en: Links to
ca: Enllaça a

en: Wine configuration for %s
ca: Configuració del Wine per a %s

en: Selected driver: %s
ca: Controlador seleccionat: %s

en: (None)
ca: (Cap)

en: Audio test failed!
ca: La prova d'àudio ha fallat!

en: (System default)
ca: (Defecte del sistema)

en: 5.1 Surround
ca: Envoltant 5.1

en: Quadraphonic
ca: Quadrifònic

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Light
ca: Clar

en: Dark
ca: Fosc

en: Changing the load order of this library is not recommended.
    Are you sure you want to do this?
ca: No es recomana canviar l'ordre de càrrega d'aquesta biblioteca.
    Esteu segur que voleu fer això?

en: Warning: system library
ca: Advertència: biblioteca de sistema

en: native
ca: nativa

en: builtin
ca: interna

en: native, builtin
ca: nativa, interna

en: builtin, native
ca: interna, nativa

en: disabled
ca: inhabilitada

en: Default Settings
ca: Opcions per defecte

en: Wine Programs (*.exe; *.exe.so)
ca: Programes del Wine (*.exe; *.exe.so)

en: Use global settings
ca: Utilitza opcions globals

en: Select an executable file
ca: Seleccionar un fitxer executable

en: Autodetect
ca: Autodetecta

en: Local hard disk
ca: Disc dur local

en: Network share
ca: Recurs compartit de xarxa

en: Floppy disk
ca: Disquet

en: You cannot add any more drives.
    
    Each drive must have a letter, from A to Z, so you cannot have more than 26.
ca: No podeu afegir més unitats.
    
    Cada unitat ha de tenir una lletra, de la A a la Z, així que no en podeu tenir més de 26.

en: System drive
ca: Unitat de sistema

en: Are you sure you want to delete drive C?
    
    Most Windows applications expect drive C to exist, and will die messily if it doesn't. If you proceed, remember to recreate it!
ca: Esteu segur que voleu suprimir la unitat C?
    
    La majoria de les aplicacions de Windows esperen que la unitat C existeixi, i fallaran desordenadament si no. Si procediu, recordeu recrear-la!

[ctx: Drive letter]
en: Letter
ca: Lletra

en: Target folder
ca: Carpeta de destinació

en: You don't have a drive C. This is not so great.
    
    Remember to click 'Add' in the Drives tab to create one!
ca: No teniu una unitat C. Això no està molt bé.
    
    Recordeu fer clic en 'Afegir' en la pestanya Unitats per a crear una!

en: Controls Background
ca: Controls--Fons

en: Controls Text
ca: Controls--Text

en: Menu Background
ca: Menú--Fons

en: Menu Text
ca: Menú--Text

en: Scrollbar
ca: Barra de desplaçament

en: Selection Background
ca: Selecció--Fons

en: Selection Text
ca: Selecció--Text

en: Tooltip Background
ca: Indicador de funció--Fons

en: Tooltip Text
ca: Indicador de funció--Text

en: Window Background
ca: Finestra--Fons

en: Window Text
ca: Finestra--Text

en: Active Title Bar
ca: Títol actiu--Barra

en: Active Title Text
ca: Títol actiu--Text

en: Inactive Title Bar
ca: Títol inactiu--Barra

en: Inactive Title Text
ca: Títol inactiu--Text

en: Message Box Text
ca: Text de quadre de missatge

en: Application Workspace
ca: Espai de treball d'aplicació

en: Window Frame
ca: Marca de finestra

en: Active Border
ca: Vora activa

en: Inactive Border
ca: Vora inactiva

en: Controls Shadow
ca: Controls--Ombra

en: Gray Text
ca: Text gris

en: Controls Highlight
ca: Controls--Ressalt

en: Controls Dark Shadow
ca: Controls--Ombra fosca

en: Controls Light
ca: Controls--Brillant

en: Controls Alternate Background
ca: Controls--Fons alternatiu

en: Hot Tracked Item
ca: Element ressaltat

en: Active Title Bar Gradient
ca: Títol actiu--Degradat

en: Inactive Title Bar Gradient
ca: Títol inactiu--Degradat

en: Menu Highlight
ca: Menú--Ressalt

en: Menu Bar
ca: Menú--Barra

en: wineconsole: Starting program %s failed.
    The command is invalid.
ca: wineconsole: L'inici del programa %s ha fallat.
    L'ordre no és vàlida.

en: Program Error
ca: Error de programa

en: The program %s has encountered a serious problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
ca: El programa %s ha trobat un problema greu i necessita tancar-se. Sentim les molèsties.

en: This can be caused by a problem in the program or a deficiency in Wine. You may want to check the <a href="https://appdb.winehq.org">Application Database</a> for tips about running this application.
ca: Això pot ser causat per un problema en el programa o una deficiència en el Wine. Potser voleu comprovar la <a href="https://appdb.winehq.org">base de dades d'aplicacions</a> per suggeriments quant a l'execució d'aquesta aplicació.

en: Show &Details
ca: &Mostra detalls

en: Program Error Details
ca: Detalls d'error de programa

en: If this problem is not present under Windows and has not been reported yet, you can save the detailed information to a file using the "Save As" button, then <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Bugs">file a bug report</a> and attach that file to the report.
ca: Si aquest problema no està present en el Windows i encara no s'ha reportat, podeu desar la informació detallada a un fitxer utilitzant el botó "Anomenar i Desar", i llavors <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Bugs">presentar un informe d'error</a> i ajuntar aquest fitxer a l'informe.

en: A program on your system has crashed, but WineDbg was unable to attach to the process to obtain a backtrace.
ca: Un programa en el vostre sistema ha tingut una pana, però el WineDbg no ha pogut enganxar-se al procès per a obtenir una traça inversa.

en: (unidentified)
ca: (no identificat)

en: Saving failed
ca: El desament ha fallat

en: Loading detailed information, please wait...
ca: S'està carregant informació detallada, si us plau, espereu...

en: &Open	Enter
ca: &Obre	Retorn

en: Re&name...
ca: C&anvia el nom...

en: Propert&ies	Alt+Enter
ca: &Propietats	Alt+Retorn

en: Cr&eate Directory...
ca: Crea &directori...

en: &Disk
ca: &Disc

en: Connect &Network Drive...
ca: &Connecta unitat de xarxa...

en: &Disconnect Network Drive
ca: &Desconnecta unitat de xarxa

en: &Name
ca: &Nom

en: &All File Details
ca: &Tots els detalls del fitxer

en: &Sort by Name
ca: Ordena per &nom

en: Sort &by Type
ca: Ordena per &tipus

en: Sort by Si&ze
ca: Ordena per &mida

en: Sort by &Date
ca: Ordena per &data

en: Filter by&...
ca: Filtra per&...

en: &Drive Bar
ca: &Barra d'unitats

en: F&ull Screen	Ctrl+Shift+S
ca: &Pantalla completa	Ctrl+Maj+S

en: New &Window
ca: &Finestra nova

en: Cascading	Ctrl+F5
ca: Cascada	Ctrl+F5

en: Tile &Vertically	Ctrl+F4
ca: Mosaic &vertical	Ctrl+F4

en: &About Wine File Manager
ca: &Quant al Gestor de Fitxers del Wine

en: Select destination
ca: Selecciona destinació

en: By File Type
ca: Per tipus de fitxer

en: File type
ca: Tipus de fitxer

en: &Directories
ca: &Directoris

en: &Programs
ca: &Programes

en: &Other files
ca: &Altres fitxers

en: Show Hidden/&System Files
ca: Mostra els fitxers amagats i del sistema

en: &File Name:
ca: Nom de &fitxer:

en: Full &Path:
ca: &Camí complet:

en: Last Change:
ca: Últim canvi:

en: Cop&yright:
ca: &Drets d'autor:

en: &System
ca: &Sistema

en: &Compressed
ca: &Comprimit

en: Version information
ca: Informació de versió

en: Applying font settings
ca: S'està aplicant la configuració de lletra

en: Error while selecting new font.
ca: Hi ha hagut un error en seleccionar el tipus de lletra nou.

en: Wine File Manager
ca: Gestor de Fitxers del Wine

en: root fs
ca: fs d'arrel

en: Shell
ca: Consola

en: Creation date
ca: Data de creació

en: Access date
ca: Data d'accés

en: Modification date
ca: Data de modificació

en: Index/Inode
ca: Índex/inode

en: %1 of %2 free
ca: %1 de %2 lliure

en: &Game
ca: &Joc

en: &New	F2
ca: &Nou	F2

en: Question &Marks
ca: &Signes d'interrogació

en: &Beginner
ca: &Principiant

en: &Intermediate
ca: &Intermedi

en: &Custom...
ca: &Personalitzat...

en: &Fastest Times
ca: &Millors temps

en: &About WineMine
ca: &Quant al WineMine

en: Fastest Times
ca: Millors temps

en: Fastest times
ca: Millors temps

en: Beginner
ca: Principiant

en: Intermediate
ca: Intermedi

en: Reset Results
ca: Reinicia els resultats

en: Congratulations!
ca: Felicitacions!

en: Please enter your name
ca: Si us plau, introduïu el vostre nom

en: Custom Game
ca: Joc personalitzat

en: Rows
ca: Files

en: Columns
ca: Columnes

en: All results will be lost. Are you sure?
ca: Es perdran tots els resultats. N'esteu segur?

en: Nobody
ca: Ningú

en: Copyright 2000 Joshua Thielen
ca: © 2000 Joshua Thielen

en: Printer &setup...
ca: &Configuració d'impressora...

en: &Annotate...
ca: &Anota...

en: &Bookmark
ca: &Marca

en: &Define...
ca: &Defineix...

en: Always on &top
ca: &Sempre amunt

en: Fonts
ca: Lletra

en: Small
ca: Petita

en: Large
ca: Gran

en: &Help on help	F1
ca: &Ajuda sobre l'ajuda	F1

en: &About Wine Help
ca: &Quant a l'Ajuda del Wine

en: Annotation...
ca: Anotació...

en: Copy
ca: Copia

en: Index
ca: Índex

en: Search
ca: Cerca

en: Wine Help
ca: Ajuda del Wine

en: Error while reading the help file `%s'
ca: Error en llegir el fitxer d'ajuda `%s'

en: Summary
ca: Resum

en: &Index
ca: Í&ndex

en: Help files (*.hlp)
ca: Fitxers d'ajuda (*.hlp)

en: Cannot find '%s'. Do you want to find this file yourself?
ca: No es pot trobar '%s'. Voleu localitzar aquest fitxer vós mateix?

en: Cannot find a richedit implementation... Aborting
ca: No es pot trobar una implementació de richedit... S'està avortant

en: Help topics:
ca: Temes d'ajuda:

en: Error: Alias not found
ca: Error: Àlies no trobat

en: Error: Invalid query
ca: Error: Consulta no vàlida

en: Error: Invalid syntax for PATH
ca: Error: Sintaxi no vàlida per a PATH

en: &New...	Ctrl+N
ca: &Nou...	Ctrl+N

en: R&edo	Ctrl+Y
ca: &Refés	Ctrl+Y

en: &Clear	Del
ca: Es&borra	Supr

en: &Select all	Ctrl+A
ca: &Selecciona-ho tot	Ctrl+A

en: Find &next	F3
ca: Cerca el &següent	F3

en: Read-&only
ca: &Només lectura

en: &Modified
ca: &Modificat

en: E&xtras
ca: E&xtres

en: Selection &info
ca: &Informació de selecció

en: Character &format
ca: Format de &caràcters

en: &Def. char format
ca: Format de caràcters per &defecte

en: Paragrap&h format
ca: Format de &paràgra&f

en: &Get text
ca: &Obté text

en: &Format Bar
ca: Barra de &format

en: &Ruler
ca: &Regle

en: &Insert
ca: &Insereix

en: &Date and time...
ca: &Data i hora...

en: F&ormat
ca: &Format

en: &Lists
ca: &Llistes

en: &Bullet points
ca: &Pics

en: Numbers
ca: Números

en: Letters - lower case
ca: Lletres - minúscules

en: Letters - upper case
ca: Lletres - majúscules

en: Roman numerals - lower case
ca: Nombres romans - minúscules

en: Roman numerals - upper case
ca: Nombres romans - majúscules

en: &Paragraph...
ca: &Paràgraf...

en: &Tabs...
ca: &Tabuladors...

en: Backgroun&d
ca: &Fons

en: &System	Ctrl+1
ca: &Sistema	Ctrl+1

en: &Pale yellow	Ctrl+2
ca: &Groc pàl·lid	Ctrl+2

en: &About Wine Wordpad
ca: &Quant al Wine Wordpad

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Available formats
ca: Formats disponibles

en: New document type
ca: Tipus de document nou

en: Paragraph format
ca: Format de paràgraf

en: Indentation
ca: Sagnia

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: First line
ca: Primera línia

en: Alignment
ca: Alineació

en: Tabs
ca: Tabuladors

en: Tab stops
ca: Aturades de tabulador

en: &Add
ca: &Afegeix

en: Remove al&l
ca: &Elimina tots

en: Line wrapping
ca: Ajust de línia

en: &No line wrapping
ca: &Cap ajust de línia

en: Wrap text by the &window border
ca: Ajusta el text per la vora de la &finestra

en: Wrap text by the &margin
ca: Ajusta el text pel &marge

en: Toolbars
ca: Barres d'eines

en: All documents (*.*)
ca: Tots els documents (*.*)

en: Text documents (*.txt)
ca: Documents de text (*.txt)

en: Unicode text documents (*.txt)
ca: Document de text d'Unicode (*.txt)

en: Rich text format (*.rtf)
ca: Format de text enriquit (*.rtf)

en: Rich text document
ca: Document de text enriquit

en: Text document
ca: Document de text

en: Unicode text document
ca: Document de text d'Unicode

en: Printer files (*.prn)
ca: Fitxers d'impressora (*.prn)

en: Center
ca: Centre

en: Rich text
ca: Text enriquit

en: Next page
ca: Pàg. següent

en: Previous page
ca: Pàg. anterior

en: Two pages
ca: Dues pàgines

en: One page
ca: Una pàgina

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Page
ca: Pàgina

en: Pages
ca: Pàgines

en: inch
ca: polzada

en: Save changes to '%s'?
ca: Voleu desar els canvis de '%s'?

en: Finished searching the document.
ca: S'ha acabat de cercar el document.

en: Failed to load the RichEdit library.
ca: S'ha fallat en carregar la biblioteca RichEdit.

en: You have chosen to save in plain text format, which will cause all formatting to be lost. Are you sure that you wish to do this?
ca: Heu triat desar en format de text pla, que farà que tota la formatació es perdi. Esteu segur que voleu fer això?

en: Invalid number format.
ca: El format de nombre no és vàlid.

en: OLE storage documents are not supported.
ca: No s'accepten documents d'emmagatzematge OLE.

en: Could not save the file.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer.

en: You do not have access to save the file.
ca: No teníeu accés per a desar el fitxer.

en: Could not open the file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: You do not have access to open the file.
ca: No teníeu accés per a obrir el fitxer.

en: Printing not implemented.
ca: No s'ha implementat la impressió.

en: Cannot add more than 32 tab stops.
ca: No es pot afegir més de 32 aturades de tabulador.

en: Starting Wordpad failed
ca: L'inici del Wordpad ha fallat

en: Invalid number of parameters - Use xcopy /? for help
ca: Nombre de paràmetres no vàlid - Utilitzeu xcopy /? per ajuda

en: Invalid parameter '%1' - Use xcopy /? for help
ca: Paràmetre no vàlid '%1' - Utilitzeu xcopy /? per ajuda

en: Press <Enter> to begin copying
ca: Premeu <Retorn> per a començar a copiar

en: %1!d! file(s) would be copied
ca: %1!d! fitxer(s) es copiarien

en: %1!d! file(s) copied
ca: %1!d! fitxer(s) copiat(s)

en: Is '%1' a filename or directory
    on the target?
    (F - File, D - Directory)
ca: És '%1' un nom de fitxer o un
    directori a la destinació?
    (F - Fitxer, D - Directori)

en: %1? (Yes|No)
ca: %1? (Sí|No)

en: Overwrite %1? (Yes|No|All)
ca: Voleu sobreescriure %1? (Sí|No|Tots)

en: Copying of '%1' to '%2' failed with r/c %3!d!
ca: La còpia de '%1' a '%2' ha fallat amb r/c %3!d!

en: Failed during reading of '%1'
ca: S'ha fallat durant la lectura de '%1'

en: XCOPY - Copies source files or directory trees to a destination.
    
    Syntax:
    XCOPY source [destination] [/I] [/S] [/Q] [/F] [/L] [/W] [/T] [/N] [/U]
    	     [/R] [/H] [/C] [/P] [/A] [/M] [/E] [/D] [/Y] [/-Y] [/K]
    
    Where:
    
    [/I]  Assume directory if destination does not exist and copying two or
    	more files.
    [/S]  Copy directories and subdirectories.
    [/E]  Copy directories and subdirectories, including any empty ones.
    [/Q]  Do not list names during copy; that is, be quiet.
    [/F]  Show full source and destination names during copy.
    [/L]  Simulate operation, showing names which would be copied.
    [/W]  Prompts before beginning the copy operation.
    [/T]  Creates empty directory structure but does not copy files.
    [/Y]  Suppress prompting when overwriting files.
    [/-Y] Enable prompting when overwriting files.
    [/P]  Prompts on each source file before copying.
    [/N]  Copy using short names.
    [/U]  Copy only files which already exist in destination.
    [/R]  Overwrite any read-only files.
    [/H]  Include hidden and system files in the copy.
    [/C]  Continue even if an error occurs during the copy.
    [/A]  Only copy files with archive attribute set.
    [/M]  Only copy files with archive attribute set, removes the
    	archive attribute.
    [/K]  Copy file attributes; without this, attributes are not preserved.
    [/D | /D:m-d-y] Copy new files or those modified after the supplied date.
    		If no date is supplied, only copy if destination is older
    		than source.
ca: XCOPY - Copia fitxers o arbres de directori a una destinació.
    
    Sintaxi:
    XCOPY origen [destinació] [/I] [/S] [/Q] [/F] [/L] [/W] [/T] [/N] [/U]
    	     [/R] [/H] [/C] [/P] [/A] [/M] [/E] [/D] [/Y] [/-Y] [/K]
    
    On:
    
    [/I]  Presumeix directori si la destinació no existeix i s'estan copiant
    	dos o més fitxers.
    [/S]  Copia els directoris i subdirectoris.
    [/E]  Copia els directoris i subdirectoris, incloent-hi els buits.
    [/Q]  No mostris els noms durant la còpia, és a dir, sigues silent.
    [/F]  Mostra els noms complets de l'origen i la destinació durant la còpia.
    [/L]  Simula l'operació, mostrant els noms que es copiarien.
    [/W]  Pregunta abans de començar l'operació de còpia.
    [/T]  Crea una estructura de directoris buits però no copiïs els fitxers.
    [/Y]  Elimina les preguntes abans de sobreescriure fitxers.
    [/-Y] Habilita les preguntes abans de sobreescriure fitxers.
    [/P]  Pregunta sobre cada fitxer font abans de copiar.
    [/N]  Copia utilitzant els noms curts.
    [/U]  Copia només els fitxers que ja existeixin a la destinació.
    [/R]  Sobreescriu qualsevol fitxer de només lectura.
    [/H]  Inclou els fitxers amagats i els fitxers de sistema en la còpia.
    [/C]  Continuar inclús si ocorr un error durant la còpia.
    [/A]  Només copiar els fitxers amb l'atribut d'arxiu establert.
    [/M]  Només copiar els fitxers amb l'atribut d'arxiu establert, elimina
    	l'atribut d'arxiu.
    [/K]  Copiar els atributs de fitxer; sense això, no es preserven els
        atributs.
    [/D | /D:m-d-y] Copiar els fitxers nous o els modificats després de la data
    		proveïda.
    		Si no es proveeix cap data, només es copia si la destinació és més
    		vella que l'origen.
