Wine - en to ast translation catalogue (2665 entries)

en: Security
ast: Seguranza

en: Allow
ast: Permitir

en: Deny
ast: Negar

en: Permissions for %1
ast: Permisos pa: %1

en: Install/Uninstall
ast: Des/instalación

en: To install a new program from a floppy disk, CD-ROM drive, or your hard drive, click Install.
ast: Pa instalar un programa nuevu dende un disquete, CD-ROM o discu duru, calca «Instalar».

en: &Install...
ast: &Instalar…

en: The following software can be automatically removed. To remove a program or to modify its installed components, select it from the list and click Modify/Remove.
ast: El software siguiente pue desinstalase automáticamente. Pa facelo, o pa modificar los sos componentes instalaos, seleiciona un elementu de la llista y calca «Modificar» o «Quitar».

en: &Support Information
ast: &Información de sofitu

en: &Modify...
ast: &Modificar…

en: &Remove
ast: &Quitar

en: Support Information
ast: Información de sofitu

en: OK
ast: D'acuerdu

en: The following information can be used to get technical support for %s:
ast: La información siguiente pue usase pa consiguir sofitu téunicu pa «%s»:

en: Publisher:
ast: Espublizador:

en: Version:
ast: Versión:

en: Contact:
ast: Contautu:

en: Support Information:
ast: Información de sofitu:

en: Support Telephone:
ast: Teléfonu de sofitu:

en: Readme:
ast: Lléime:

en: Product Updates:
ast: Anovamientos del productu:

en: Comments:
ast: Comentarios:

en: Wine Gecko Installer
ast: Instalador de Wine Gecko

en: Wine could not find a Gecko package which is needed for applications embedding HTML to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Gecko">https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Gecko</a> for details.
ast: Wine nun pudo atopar el paquete de Gecko que ye necesariu pa que les aplicaciones incrustaes en HTML funcionen correutamente. Wine pue baxalu ya instalalu automáticamente por ti.
    
    Nota: aconséyase qu'uses el paquete de la distribución. Mira <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Wine-Mono">https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Gecko</a> pa consiguir los detalles.

en: &Install
ast: &Instalar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Wine Mono Installer
ast: Instalador de Wine Mono

en: Wine could not find a wine-mono package which is needed for .NET applications to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Wine-Mono">https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Wine-Mono</a> for details.
ast: Wine nun pudo atopar el paquete wine-mono que ye necesariu pa que les aplicaciones de .NET funcionen correutamente. Wine pue baxalu ya instalalu automáticamente por ti.
    
    Nota: aconséyase qu'uses el paquete de la distribución. Mira <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Wine-Mono">https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Wine-Mono</a> pa consiguir los detalles.

en: Add/Remove Programs
ast: Des/instalación de programes

en: Allows you to install new software, or remove existing software from your computer.
ast: Permítete instalar software nuevo o desinstalar el que yá s'instalare nel ordenador.

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Unable to execute the uninstaller, '%s'. Do you want to remove the uninstall entry for this program from the registry?
ast: Nun ye posible executar el desinstalador «%s». ¿Quies quitar del rexistru la entrada de desinstalación d'esti programa?

en: Not specified
ast: Nun s'especificó

en: Name
ast: Nome

en: Publisher
ast: Espublizador

en: Version
ast: Versión

en: Installation programs
ast: Programes d'instalación

en: Programs (*.exe)
ast: Programes (*.exe)

en: All files (*.*)
ast: Tolos ficheros (*.*)

en: &Modify/Remove
ast: &Modificar/quitar

en: Downloading...
ast: Baxando…

en: Installing...
ast: Instalando…

en: Unexpected checksum of downloaded file. Aborting installation of corrupted file.
ast: El ficheru baxáu tien una suma de comprobación inesperada. Abandonando la instalación del ficheru toyíu.

en: Please wait until the current uninstall/modify process is complete.
ast: Espera hasta que se complete'l procesu de desinstalación/modificación.

en: Compress options
ast: Opciones de la compresión

en: &Choose a stream:
ast: &Escueyi un fluxu:

en: &Options...
ast: &Opciones…

en: &Interleave every
ast: &Intercalar cada

en: frames
ast: cuadros

en: Current format:
ast: Formatu actual:

en: Waveform: %s
ast: Forma d'onda: %s

en: Waveform
ast: Forma d'onda

en: All multimedia files
ast: Tolos ficheros multimedia

en: video
ast: videu

en: audio
ast: audiu

en: Wine AVI-default-filehandler
ast: Remanador de ficheros predetermináu de Wine

en: uncompressed
ast: ensin comprimir

en: Canceling...
ast: Encaboxando…

en: %1!u! %2 remaining
ast: Falten %1!u! %2

en: %1!u! %2 and %3!u! %4 remaining
ast: Falten %1!u! %2 y %3!u! %4

en: seconds
ast: segundos

en: minutes
ast: minutos

en: hours
ast: hores

en: Properties for %s
ast: Propiedaes de: %s

en: &Apply
ast: &Aplicar

en: Help
ast: Ayuda

en: Wizard
ast: Encontu

en: < &Back
ast: < &Atrás

en: &Next >
ast: &Siguiente >

en: Finish
ast: Finar

en: Customize Toolbar
ast: Personalizar la barra de ferramientes

en: &Close
ast: &Zarrar

en: R&eset
ast: R&eafitar

en: &Help
ast: &Ayuda

en: Move &Up
ast: &Xubir

en: Move &Down
ast: &Baxar

en: A&vailable buttons:
ast: Botones &disponibles:

en: &Add ->
ast: &Amestar ->

en: <- &Remove
ast: <- &Quitar

en: &Toolbar buttons:
ast: Botones de la barra de &ferramientes:

en: Separator
ast: Separtador

[ctx: hotkey]
en: None
ast: Nada

en: &Yes
ast: &Sí

en: &No
ast: &Non

en: &Retry
ast: &Retentar

en: Hide details
ast: Anubrir los detalles

en: See details
ast: Ver los detalles

en: Close
ast: Zarrar

en: Today:
ast: Güei:

en: Go to today
ast: Dir a güei

en: Open
ast: Abrir

en: &Directories:
ast: &Direutorios:

en: Dri&ves:
ast: &Unidaes:

en: &Read Only
ast: Namás de &llectura

en: Save As
ast: Guardar como

en: Print
ast: Imprentar

en: Printer:
ast: Imprentadora:

en: Print range
ast: Intervalu d'imprentación

en: &All
ast: &Too

en: S&election
ast: S&eleición

en: &Pages
ast: &Páxines

en: &From:
ast: &De:

en: &To:
ast: &A:

en: Print &Quality:
ast: &Calidá de la imprentación:

en: Printer
ast: Imprentadora

en: Orientation
ast: Orientación

en: Po&rtrait
ast: Ve&rtical

en: &Landscape
ast: &Horizonal

en: Paper
ast: Papel

en: Si&ze
ast: Ta&mañu

en: Font
ast: Fonte

en: &Size:
ast: &Tamañu:

en: Effects
ast: Efeutos

en: &Basic Colors:
ast: Colores &básicos:

en: &Red:
ast: &Coloráu:

en: &Green:
ast: &Verde:

en: &Blue:
ast: &Azul:

en: &Hue:
ast: &Tonu:

[ctx: Luminance]
en: &Lum:
ast: &Llu:

en: Find
ast: Atopar

en: Fi&nd What:
ast: &Atopar:

en: Match &Whole Word Only
ast: Concasar namás la pallabra &entera

en: Match &Case
ast: Concasar &mayúscules/minúscules

en: Direction
ast: Direición

en: &Up
ast: &Arriba

en: &Down
ast: &Abaxo

en: &Find Next
ast: &Atopar lo siguiente

en: Replace
ast: Troquéu

en: Re&place With:
ast: Tr&ocar por:

en: &Replace
ast: &Trocar

en: Replace &All
ast: Trocar &too

en: &Properties
ast: &Propiedaes

en: &Name:
ast: &Nome:

en: Status:
ast: Estáu:

en: Type:
ast: Tipu:

en: Where:
ast: Ónde:

en: Comment:
ast: Comentariu:

en: Pa&ges
ast: Pá&xines

en: &Selection
ast: &Seleición

en: &from:
ast: &de:

en: &to:
ast: &a:

en: Number of &copies:
ast: Númberu de &copies:

en: Si&ze:
ast: Ta&mañu:

en: P&ortrait
ast: &Vertical

en: L&andscape
ast: &Horizontal

en: &Right:
ast: &Derecha:

en: &Bottom:
ast: A&baxo:

en: P&rinter...
ast: Imp&rentadora…

en: Files of &type:
ast: Ficheros del &tipu:

en: &Open
ast: &Abrir

en: Files of type:
ast: Ficheros del tipu:

en: File not found
ast: Nun s'atopó'l ficheru

en: Please verify that the correct file name was given
ast: Verifica que s'apurriere'l nome correutu del ficheru

en: File does not exist.
    Do you want to create file?
ast: El ficheru nun esiste.
    ¿Quies crealu?

en: File already exists.
    Do you want to replace it?
ast: Yá esiste'l ficheru.
    ¿Quies trocalu?

en: Invalid character(s) in path
ast: Hai caráuteres inválidos nel camín

en: A filename cannot contain any of the following characters:
                              / : < > |
ast: El nome de los ficheros nun pue contener nengún de los caráuteres siguientes:
                              / : < > |

en: Path does not exist
ast: El camín nun esiste

en: File does not exist
ast: El ficheru nun esiste

en: The selection contains a non-folder object
ast: La seleición contién un oxetu que nun ye carpeta

en: Up One Level
ast: Xubir un nivel

en: Create New Folder
ast: Crear una carpeta

en: List
ast: Llista

en: Details
ast: Detalles

en: Browse to Desktop
ast: Restolar hasta l'escritoriu

en: Regular
ast: Normal

en: Bold
ast: Negrina

en: Italic
ast: Cursiva

en: Bold Italic
ast: Cursiva negrina

en: Black
ast: Prietu

en: Maroon
ast: Granate

en: Green
ast: Verde

en: Olive
ast: Oliva

en: Navy
ast: Azul escuro

en: Purple
ast: Moráu

en: Teal
ast: Azul verdoso

en: Gray
ast: Buxu

en: Silver
ast: Plata

en: Red
ast: Coloráu

en: Lime
ast: Llima

en: Yellow
ast: Mariellu

en: Blue
ast: Azul

en: Fuchsia
ast: Fucsia

en: Aqua
ast: Azul claro

en: White
ast: Blancu

en: Unreadable Entry
ast: La entrada ye illexible

en: This value does not lie within the page range.
    Please enter a value between %1!d! and %2!d!.
ast: El valor nun ta dientro del intervalu de páxines.
    Introduz un valor ente %1!d! y %2!d!.

en: The 'from' entry cannot exceed the 'to' entry.
ast: La entrada «de» nun pue superar la d'«a».

en: The 'Number of copies' field cannot be empty.
ast: El campu «Númberu de copies» nun pue tar baleru.

en: This large number of copies is not supported by your printer.
    Please enter a value between 1 and %d.
ast: La imprentadora nun sofita esti númberu tan grande de copies.
    Introduz un valor válidu ente 1 y %d.

en: A printer error occurred.
ast: Prodúxose un error de la imprentadora.

en: No default printer defined.
ast: Nun se definió nenguna imprentadora predeterminada.

en: Cannot find the printer.
ast: Nun se pue atopar la imprentadora.

en: Out of memory.
ast: Nun queda memoria.

en: An error occurred.
ast: Prodúxose un error.

en: Unknown printer driver.
ast: El controlador de la imprentadora ye desconocíu.

en: Before you can perform printer-related tasks such as page setup or printing a document, you need to install a printer. Please install one and retry.
ast: Enantes de que puedas facer xeres venceyaes a la imprentación y les imprentadores, precises instalar una imprentadora. Instala una y volvi tentalo.

en: Select a font size between %1!d! and %2!d! points.
ast: Seleiciona un tamañu de fonte ente %1!d! y %2!d! puntos.

en: &Save
ast: &Guardar

en: Save &in:
ast: Guardar &en:

en: Save
ast: Guardar

en: Open File
ast: Abrir un ficheru

en: Select Folder
ast: Seleicionar una carpeta

en: Font size has to be a number.
ast: El tamañu de fonte tien de ser un númberu.

en: Ready
ast: Pue usase

en: Paused;
ast: En posa;

en: Pending deletion;
ast: Pendiente de desaniciu;

en: Out of paper;
ast: Nun queda papel;

en: Output tray is full;
ast: La bandexa de salida ta enllena;

en: No toner;
ast: Nun hai tóner;

en: Out of memory;
ast: Nun queda memoria;

en: The printer door is open;
ast: La puerta de la imprentadora ta abierta;

en: Print server unknown;
ast: El sirvidor d'imprentación ye desconocíu;

en: Power save mode;
ast: Mou d'aforru d'enerxía;

en: Default Printer;
ast: Imprentadora predeterminada;

en: There are %d documents in the queue
ast: Hai %d documentos na cola

en: Margins [inches]
ast: Márxenes [pulgaes]

en: Margins [mm]
ast: Márxenes [mm]

en: Properties
ast: Propiedaes

en: Options
ast: Opciones

en: &User name:
ast: Nome d'&usuariu:

en: &Password:
ast: &Contraseña:

en: &Remember my password
ast: &Recordar la contraseña

en: Connect to %s
ast: Conexón a %s

en: Connecting to %s
ast: Conectando a %s

en: Logon unsuccessful
ast: L'aniciu de sesión foi incorreutu

en: Make sure that your user name
    and password are correct.
ast: Asegúrate de que'l nome d'usuariu
    y la contraseña son correutos.

en: Having Caps Lock on may cause you to enter your password incorrectly.
    
    Press the Caps Lock key on your keyboard to turn off Caps Lock before
    entering your password.
ast: Tener el Bloq Mayús activáu pue facer qu'introduzas la contraseña
    incorreutamente.
    
    Primi la tecla Bloq Mayús del tecláu pa desactivar la so función
    enantes d'introducir la contraseña.

en: Caps Lock is On
ast: El Bloq Mayús ta activáu

en: Yes or No Trust
ast: Enfotu de sí o non

en: Email Address
ast: Direición de corréu electrónicu

en: Unstructured Name
ast: Nome ensin estructurar

en: Content Type
ast: Tipu de conteníu

en: Certificate Type
ast: Tipu de certificáu

en: Netscape Cert Type
ast: Tipu de certificáu de Netscape

en: Netscape Base URL
ast: URL base de Netscape

en: Netscape Revocation URL
ast: URL de revocación de Netscape

en: Netscape Comment
ast: Comentariu de Netscape

en: Country/Region
ast: País/rexón

en: Organization
ast: Organización

en: State or Province
ast: Estáu o provincia

en: Title
ast: Títulu

en: Initials
ast: Iniciales

en: Serial Number
ast: Númberu de serie

en: Principal Name
ast: Nome principal

en: OS Version
ast: Versión del SO

en: CMC Data
ast: Datos CMC

en: CMC Response
ast: Rempuesta CMC

en: Unsigned CMC Request
ast: Solicitú CMC ensin firmar

en: CMC Status Info
ast: Información d'estáu CMC

en: CMC Extensions
ast: Estensiones CMC

en: CMC Attributes
ast: Atributos CMC

en: PKCS 7 Data
ast: Datos PKCS 7

en: PKCS 7 Signed
ast: PKCS 7 firmáu

en: PKCS 7 Digested
ast: PKCS 7 resumíu

en: PKCS 7 Encrypted
ast: PKCS 7 cifráu

en: Key Recovery Agent
ast: Axente de recuperación de claves

en: Encrypted Private Key
ast: Clave privada cifrada

en: Recipient Nonce
ast: Nonce del asuntu

en: Certificate Trust List
ast: Llista de certificaos d'enfotu

en: Digital Rights
ast: Derechos dixitales

en: Qualified Subordination
ast: Subordinación cualificada

en: Intermediate Certification Authorities
ast: Entidaes de certificación intermedies

en: Other People
ast: Otres persones

en: Trusted Publishers
ast: Espublizadores d'enfotu

en: Untrusted Certificates
ast: Certificaos que nun son d'enfotu

en: Other Name=
ast: Otru nome=

en: Mask=
ast: Mázcara=

en: Information Not Available
ast: La información nun ta disponible

en: Access Method=
ast: Métodu d'accesu=

en: Alternative Name
ast: Nome alternativu

en: Full Name
ast: Nome completu

en: Financial Information=
ast: Información financiera=

en: Available
ast: Disponible

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Digital Signature
ast: Firma dixital

en: CRL Signing
ast: Firma CRL

en: Signature
ast: Firma

en: General
ast: Xeneral

en: &Install Certificate...
ast: &Instalar el certificáu…

en: &Edit Properties...
ast: &Editar les propiedaes…

en: &Copy to File...
ast: &Copiar nun ficheru…

en: &Description:
ast: &Descripción:

en: Select the certificate store you want to use:
ast: Seleiciona l'almacén de certificaos que quies usar:

en: Welcome to the Certificate Import Wizard
ast: Afáyate nel encontu pa importar certificaos

en: This wizard helps you import certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists from a file to a certificate store.
    
    A certificate can be used to identify you or the computer with which you are communicating. It can also be used for authentication, and to sign messages. Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
    
    To continue, click Next.
ast: Esti encontu ayúdate a importar certificaos, llistes de revocación de certificaos y llistes de certificaos d'enfotu d'un ficheru a un almacén de certificaos.
    
    Un certificáu pue usase pa identificate a ti o al ordenador col que te comuniques. Tamién pue usase pa l'autenticación y pa firmar mensaxes. Los almacenes de certificaos son coleiciones de certificaos, llistes de revocación de certificaos y llistes de certificaos d'enfotu.
    
    Pa siguir, calca «Siguiente».

en: &File name:
ast: Nome del &ficheru:

en: B&rowse...
ast: R&estolar…

en: Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Messages (*.p7b)
ast: Estándar de sintaxis pa mensaxes criptográficos/Mensaxes PKCS #7 (*.p7b)

en: Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)
ast: Intercambéu d'información personal/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)

en: Wine can automatically select the certificate store, or you can specify a location for the certificates.
ast: Wine pue seleicionar automáticamente l'almacén de certificaos o pues especificar una llocalización pa los certificaos.

en: Certificates
ast: Certificaos

en: &Import...
ast: &Importar…

en: &Export...
ast: &Esportar…

en: &View
ast: &Ver

en: Advanced Options
ast: Opciones avanzaes

en: Certificate Export Wizard
ast: Encontu pa esportar certificaos

en: Welcome to the Certificate Export Wizard
ast: Afáyate nel encontu pa esportar certificaos

en: This wizard helps you export certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists from a certificate store to a file.
    
    A certificate can be used to identify you or the computer with which you are communicating. It can also be used for authentication, and to sign messages. Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
    
    To continue, click Next.
ast: Esti encontu ayúdate a esportar certificaos, llistes de revocación de certificaos y llistes de certificaos d'enfotu d'un almacén de certificaos a un ficheru.
    
    Un certificáu pue usase pa identificate a ti o al ordenador col que te comuniques. Tamién pue usase pa l'autenticación y pa firmar mensaxes. Los almacenes de certificaos son coleiciones de certificaos, llistes de revocación de certificaos y llistes de certificaos d'enfotu.
    
    Pa siguir, calca «Siguiente».

en: Do you wish to export the private key?
ast: ¿Quies esportar la clave privada?

en: &Yes, export the private key
ast: &Sí, esportala

en: N&o, do not export the private key
ast: N&on, nun la esportar

en: Select the format you want to use:
ast: Seleiciona'l formatu que quies usar:

en: &DER-encoded X.509 (*.cer)
ast: X.509 con codificación &DER (*.cer)

en: Ba&se64-encoded X.509 (*.cer):
ast: X.509 con codificación en ba&se 64 (*.cer):

en: &Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Message (*.p7b)
ast: Estándar de sintaxis pa mensaxes &criptográficos/Mensaxe PKCS #7 (*.p7b)

en: &Include all certificates in the certification path if possible
ast: &Incluyir tolos certificaos nel camín de certificación, si ye posible

en: &Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx)
ast: Intercambéu d'información &personal/PKCS #12 (*.pfx)

en: &Enable strong encryption
ast: &Activar el cifráu fuerte

en: Delete the private &key if the export is successful
ast: Desaniciar la &clave privada si la esportación ye correuta

en: Certificate
ast: Certificáu

en: Certificate Information
ast: Información del certificáu

en: This certificate has an invalid signature. The certificate may have been altered or corrupted.
ast: Esti certificáu tien una firma inválida. Ye posible que s'alteriare o toyere.

en: This certificate's issuer could not be found.
ast: Nun se pudo atopar l'emisor d'esti certificáu.

en: Issued to:
ast: Emitióse pa:

en: Issued by:
ast: Emitiólu:

en: This certificate has an invalid signature.
ast: Esti certificáu tien una firma inválida.

en: This certificate has expired or is not yet valid.
ast: Esti certificáu caducó o entá ye inválidu.

en: This certificate's validity period exceeds that of its issuer.
ast: El periodu de validez d'esti certificáu supera'l del emisor.

en: This certificate was revoked by its issuer.
ast: L'emisor revocó esti certificáu.

en: This certificate is OK.
ast: Esti certificáu ta bien.

en: Field
ast: Campu

en: Value
ast: Valor

en: <All>
ast: <Too>

en: Version 1 Fields Only
ast: Namás campos de la versión 1

en: Extensions Only
ast: Namás les estensiones

en: Critical Extensions Only
ast: Namás les estensiones crítiques

en: Properties Only
ast: Namás les propiedaes

en: Serial number
ast: Númberu de serie

en: Issuer
ast: Emisor

en: Subject
ast: Asuntu

en: Public key
ast: Clave pública

en: SHA1 hash
ast: Hash SHA1

en: Friendly name
ast: Nome amañosu

en: Description
ast: Descripción

en: Please select a certificate store.
ast: Seleiciona un almacén de certificaos.

en: The file contains objects that do not match the given criteria. Please select another file.
ast: El ficheru contién oxetos que nun concasen colos criterios apurríos. Seleiciona otru ficheru.

en: Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
ast: Los almacenes de certificaos son coleiciones de certificaos, llistes de revocación de certificaos y llistes de certificaos d'enfotu.

en: X.509 Certificate (*.cer; *.crt)
ast: Certificáu X.509 (*.cer; *.crt)

en: Personal Information Exchange (*.pfx; *.p12)
ast: Intercambéu d'información personal (*.pfx; *.p12)

en: Certificate Revocation List (*.crl)
ast: Llista de revocación de certificaos (*.crl)

en: Certificate Trust List (*.stl)
ast: Llista de certificaos d'enfotu (*.stl)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.spc; *.p7b)
ast: CMS/Mensaxes PKCS #7 (*.spc; *.p7b)

en: Please select a file.
ast: Seleiciona un ficheru.

en: The file format is not recognized. Please select another file.
ast: Nun se reconoz el formatu del ficheru. Escueyi otru ficheru.

en: Could not open
ast: Nun se pudo abrir

en: Please select a store
ast: Seleiciona un almacén

en: File
ast: Ficheru

en: Content
ast: Conteníu

en: CMS/PKCS #7 Message
ast: CMS/Mensaxe PKCS #7

en: Personal Information Exchange
ast: Intercambéu d'información personal

en: The import was successful.
ast: La importación foi correuta.

en: The import failed.
ast: La importación falló.

en: <Advanced Purposes>
ast: <Finalidá avanzada>

en: Expiration Date
ast: Data de caducidá

en: Friendly Name
ast: Nome amañosu

en: You will no longer be able to decrypt messages with this certificate, or sign messages with it.
    Are you sure you want to remove this certificate?
ast: Yá nun vas ser a descifrar nin roblar mensaxes con esti certificáu.
    ¿De xuru que quies quitalu?

en: You will no longer be able to decrypt messages with these certificates, or sign messages with them.
    Are you sure you want to remove these certificates?
ast: Yá nun vas ser a descifrar nin roblar mensaxes con estos certificaos.
    ¿De xuru que quies quitalos?

en: You will no longer be able to encrypt messages with this certificate, or verify messages signed with it.
    Are you sure you want to remove this certificate?
ast: Yá nun vas ser a cifrar mensaxes con esti certificáu nin verificar los mensaxes firmaos con elli.
    ¿De xuru que quies quitalu?

en: You will no longer be able to encrypt messages with these certificates, or verify messages signed with them.
    Are you sure you want to remove these certificates?
ast: Yá nun vas ser a cifrar mensaxes con estos certificaos nin verificar los mensaxes firmaos con ellos.
    ¿De xuru que quies quitalos?

en: Certificates issued by this certification authority will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this certificate?
ast: Los certificaos emitíos por esta entidá de certificación yá nun van ser d'enfotu.
    ¿De xuru que quies desaniciar esti certificáu?

en: Certificates issued by these certification authorities will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these certificates?
ast: Los certificaos emitíos por estes entidaes de certificación yá nun van ser d'enfotu.
    ¿De xuru que quies desaniciar estos certificaos?

en: Certificates issued by this root certification authority, or any certification authorities it issued, will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this trusted root certificate?
ast: Los certificaos emitíos por esta entidá de certificación raigañu o cualesquier entidá de certificación qu'emitiere, yá nun va ser d'enfotu.
    ¿De xuru que quies quitar esti certificáu raigañu d'enfotu?

en: Certificates issued by these root certification authorities, or any certification authorities they issued, will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these trusted root certificates?
ast: Los certificaos emitíos por estes entidaes de certificación raigañu o cualesquiera de les entidaes de certificación qu'emitieren, yá nun van ser d'enfotu.
    ¿De xuru que quies quitar estos certificaos raigañu d'enfotu?

en: Software signed by this publisher will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this certificate?
ast: El software firmao por esti espublizador yá nun va ser d'enfotu.
    ¿De xuru que quies quitar esti certificáu?

en: Software signed by these publishers will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these certificates?
ast: El software firmao por estos espublizadores yá nun va ser d'enfotu.
    ¿De xuru que quies quitar estos certificaos?

en: Are you sure you want to remove this certificate?
ast: ¿De xuru que quies quitar esti certificáu?

en: Are you sure you want to remove these certificates?
ast: ¿De xuru que quies quitar estos certificaos?

en: Protects e-mail messages
ast: Protexe los mensaxes de corréu electrónicu

en: Allows secure communication over the Internet
ast: Permite les conexones segures per internet

en: Allows data to be signed with the current time
ast: Permite que los datos se firmen cola hora actual

en: Allows you to digitally sign a certificate trust list
ast: Permítete firmar dixitalmente una llista de certificaos d'enfotu

en: Allows data on disk to be encrypted
ast: Permite que se cifren los datos del discu

en: Export Format
ast: Formatu de la esportación

en: Choose the format in which the content will be saved.
ast: Escueyi'l formatu nel que va guardase'l conteníu.

en: Export Filename
ast: Nome del ficheru de la esportación

en: Specify the name of the file in which the content will be saved.
ast: Especifica'l nome del ficheru nel que va guardase'l conteníu.

en: The specified file already exists. Do you want to replace it?
ast: Yá esiste'l ficheru especificáu. ¿Quies trocalu?

en: DER-Encoded Binary X.509 (*.cer)
ast: X.509 con codificación binaria DER (*.cer)

en: Base64-Encoded X.509 (*.cer)
ast: X.509 con codificación en base 64 (*.cer)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.p7b)
ast: CMS/Mensaxes PKCS #7 (*.p7b)

en: Personal Information Exchange (*.pfx)
ast: Intercambéu d'información personal (*.pfx)

en: The export was successful.
ast: La esportación foi correuta.

en: The export failed.
ast: La esportación falló.

en: The certificate contains a private key which may be exported along with the certificate.
ast: El certificáu contién una clave privada que pue esportase xunto col certificáu.

en: You may password-protect a private key.
ast: Pues protexer les claves privaes con una contraseña.

en: The passwords do not match.
ast: Les contraseñes nun concasen.

en: Note: The private key for this certificate could not be opened.
ast: Nota: nun se pudo abrir la clave privada d'esti certificáu.

en: Note: The private key for this certificate is not exportable.
ast: Nota: nun se pue esportar la clave privada d'esti certificáu.

en: Location
ast: Llocalización

en: Not yet implemented
ast: Entá nun s'implementó

en: &Reset
ast: &Reafitar

en: Device
ast: Preséu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Action
ast: Aición

en: Object
ast: Oxetu

en: Regional Setting
ast: Configuración rexonal

en: %1!u!MB used, %2!u!MB available
ast: %1!u!MB n'usu, %2!u!MB ensin usar

en: Western
ast: Occidental

en: Central European
ast: Européu central

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Greek
ast: Griegu

en: Turkish
ast: Turcu

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Arabic
ast: Árabe

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Vietnamese
ast: Vietnamita

en: Thai
ast: Tailandés

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Hangul(Johab)
ast: Hangul (Johab)

en: &Back
ast: &Atrás

[ctx: table of contents]
en: &Home
ast: A&niciu

en: &Stop
ast: &Parar

en: &Refresh
ast: &Anovar

en: &Print...
ast: &Imprentar…

en: Select &All
ast: Seleicionar &too

en: &View Source
ast: &Ver la fonte

en: Proper&ties
ast: Propie&daes

en: Cu&t
ast: Cor&tar

en: &Copy
ast: &Copiar

en: Paste
ast: Apegar

en: &Print
ast: &Imprentar

en: &Contents
ast: &Conteníu

en: I&ndex
ast: Í&ndiz

en: &Search
ast: &Buscar

en: Favor&ites
ast: Favor&itos

en: Hide
ast: Anubrir

en: Stop
ast: Parar

en: Refresh
ast: Anovar

en: Back
ast: Atrás

[ctx: table of contents]
en: Home
ast: Aniciu

en: Forward
ast: Alantre

en: Cinepak Video codec
ast: Códec de vídeu Cinepak

en: &File
ast: &Ficheru

en: &New
ast: Elementu &nuevu

en: &Window
ast: &Ventana

en: &Open...
ast: &Abrir…

en: Save &as...
ast: Guardar &como…

en: Print &format...
ast: &Formatu d'imprentación…

en: Pr&int...
ast: &Imprentar…

en: Print previe&w
ast: Pre&visualización de la imprentación

en: &Toolbars
ast: Barres de &ferramientes

en: &Standard bar
ast: Barra &estándar

en: &Address bar
ast: Barra de &direiciones

en: &Favorites
ast: &Favoritos

en: &Add to Favorites...
ast: &Amestar a Favoritos…

en: &About Internet Explorer
ast: &Tocante a Esplorador d'internet

en: Open URL
ast: Apertura d'URLs

en: Specify the URL you wish to open in Internet Explorer
ast: Especifica la URL que quies abrir nel esplorador d'internet

en: Open:
ast: Abrir:

[ctx: home page]
en: Home
ast: Aniciu

en: Print...
ast: Imprentar…

en: Address
ast: Direición

en: Searching for %s
ast: Buscando «%s»

en: Start downloading %s
ast: Comienzu de la descarga «%s»

en: Downloading %s
ast: Baxando «%s»

en: Asking for %s
ast: Pidiendo «%s»

en: Home page
ast: Páxina d'aniciu

en: You can choose the address that will be used as your home page.
ast: Pues escoyer la direición que va usase como páxina d'aniciu.

en: &Current page
ast: Páxina &actual

en: &Default page
ast: &Páxina predeterminada

en: &Blank page
ast: Páxina &balera

en: Browsing history
ast: Historial de restolar

en: You can delete cached pages, cookies and other data.
ast: Pues desaniciar les páxines de la caché, les cookies y otros datos.

en: Delete &files...
ast: Desaniciar los &ficheros…

en: &Settings...
ast: &Configuración…

en: Delete browsing history
ast: Desaniciu del historial de restolar

en: Temporary internet files
    Cached copies of web pages, images and certificates.
ast: Ficheros temporales d'internet
    Les copies atroxaes na caché de les páxines web, los certificaos y les imáxenes.

en: Cookies
    Files saved on your computer by websites, which store things like user preferences and login information.
ast: Cookies
    Los ficheros que los sitios web guarden nel ordenador y atroxen coses como les preferencies d'usuariu y la información de les cuentes.

en: History
    List of websites you have accessed.
ast: Historial
    La llista de sitios web a los qu'accedieres.

en: Form data
    Usernames and other information you have entered into forms.
ast: Datos de formularios
    Los nomes d'usuariu y otra información qu'introduxeres en formularios.

en: Passwords
    Saved passwords you have entered into forms.
ast: Contraseñes
    Les contraseñes guardaes qu'introduxeres en formularios.

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Certificates are used for your personal identification and to identify certificate authorities and publishers.
ast: Los certificaos úsense pa identificate personalmente y pa identificar entidaes y espublizadores de certificaos.

en: Certificates...
ast: Certificaos…

en: Publishers...
ast: Espublizadores…

en: Connections
ast: Conexones

en: Automatic configuration
ast: Configuración automática

en: Use Web Proxy Auto-Discovery (WPAD)
ast: Usar l'autodescubrimientu de proxys web (WPAD)

en: Use Proxy Auto-Config (PAC) script
ast: Usar un script d'autoconfiguración de proxys (PAC)

en: Address:
ast: Direición:

en: Proxy server
ast: Sirvidor proxy

en: Use a proxy server
ast: Usar un sirvidor proxy

en: Port:
ast: Puertu:

en: Internet Settings
ast: Configuración d'internet

en: Configure Wine Internet Browser and related settings
ast: Configura les opciones rellacionaes col restolador d'internet de Wine

en: Security settings for zone:
ast: Opciones de seguranza pa la zona:

en: Custom
ast: Personalizada

en: Very Low
ast: Mui baxa

en: Low
ast: Baxa

en: Medium
ast: Media

en: Increased
ast: Aumentada

en: High
ast: Alta

en: Indeo Video Interactive version 5 video codec
ast: Códec de videu Indeo Video Interactive versión 5

en: &Disable
ast: &Desactivar

en: &Override
ast: &Anular

en: &Enable
ast: &Habilitar

en: Disabled
ast: Preseos desactivaos

en: Axes
ast: Exes

en: POVs
ast: Puntos de vista

en: Buttons
ast: Botones

en: Force Feedback Effect
ast: Efeutu de la rempuesta de fuercia

en: Press any button in the controller to activate the chosen effect. The effect direction can be changed with the controller axis.
ast: Primi cualesquier botón del mandu p'activar l'efeutu escoyíu. Pues camudar la direición del efeutu cola exa del mandu.

en: User #0
ast: Usuariu #0

en: User #1
ast: Usuariu #1

en: User #2
ast: Usuariu #2

en: User #3
ast: Usuariu #3

en: No user detected on slot #0, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
ast: Nun se detectó nengún usuariu na ralura #0. Asegúrate de que'l mandu ta conectáu y de que nun ta anuláu pa DInput na llingüeta Joysticks.

en: No user detected on slot #1, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
ast: Nun se detectó nengún usuariu na ralura #1. Asegúrate de que'l mandu ta conectáu y de que nun ta anuláu pa DInput na llingüeta Joysticks.

en: No user detected on slot #2, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
ast: Nun se detectó nengún usuariu na ralura #2. Asegúrate de que'l mandu ta conectáu y de que nun ta anuláu pa DInput na llingüeta Joysticks.

en: No user detected on slot #3, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
ast: Nun se detectó nengún usuariu na ralura #3. Asegúrate de que'l mandu ta conectáu y de que nun ta anuláu pa DInput na llingüeta Joysticks.

en: Rumble
ast: Vibrador

en: Game Controllers
ast: Mandos de xuegu

en: Test and configure game controllers.
ast: Prueba y configura mandos de xuegu.

en: Error converting object to primitive type
ast: Hebo un error al convertir l'oxetu al tipu primitivu

en: Invalid procedure call or argument
ast: El procesu de llamada o l'argumentu son inválidos

en: Automation server can't create object
ast: El sirvidor d'automatización nun pue crear l'oxetu

en: Object doesn't support this property or method
ast: L'oxetu nun sofita esta propiedá o métodu

en: Object doesn't support this action
ast: L'oxetu nun sofita esta aición

en: Argument not optional
ast: L'argumentu nun ye opcional

en: Syntax error
ast: Error de la sintaxis

en: Invalid character
ast: El caráuter ye inválidu

en: Wine kernel DLL
ast: DLL del kernel de Wine

en: Western Europe and United States
ast: Europa occidental y Estaos Xuníos

en: Central Europe
ast: Europa central

en: Turkic
ast: Túrquicu

en: Korean
ast: Coreanu

en: Traditional Chinese
ast: Chinu tradicional

en: Simplified Chinese
ast: Chinu simplificáu

en: Indic
ast: Índicu

en: Georgian
ast: Xeorxanu

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Success.
ast: Ésitu.

en: Invalid function.
ast: La función ye inválida.

en: File not found.
ast: Nun s'atopó'l ficheru.

en: Path not found.
ast: Nun s'atopó'l camín.

en: Too many open files.
ast: Hai milenta ficheros abiertos.

en: Access denied.
ast: Negóse l'accesu.

en: Invalid handle.
ast: L'identificador ye inválidu.

en: Memory trashed.
ast: Baleróse la memoria.

en: Not enough memory.
ast: Nun hai abonda memoria.

en: Invalid block.
ast: El bloque ye inválidu.

en: Bad environment.
ast: L'entornu ye incorreutu.

en: Bad format.
ast: El formatu ye incorreutu.

en: Invalid access.
ast: L'accesu ye inválidu.

en: Invalid data.
ast: Los datos son inválidos.

en: Out of memory.
ast: Nun queda memoria.

en: Invalid drive.
ast: La unidá ye inválida.

en: Can't delete current directory.
ast: Nun se pue desaniciar el direutoriu actual.

en: Not same device.
ast: Nun ye'l mesmu preséu.

en: No more files.
ast: Nun hai más ficheros.

en: Bad unit.
ast: La unidá ye incorreuta.

en: Bad command.
ast: El comandu ye incorreutu.

en: CRC error.
ast: Error de CRC.

en: Bad length.
ast: La llongura ye incorreuta.

en: Seek error.
ast: Error de la gueta.

en: Not DOS disk.
ast: Nun ye un discu DOS.

en: Sector not found.
ast: Nun s'atopó'l sector.

en: Out of paper.
ast: Nun queda papel.

en: Write fault.
ast: Fallu de la escritura.

en: Read fault.
ast: Fallu de la llectura.

en: General failure.
ast: Fallu xeneral.

en: Sharing violation.
ast: Incumplimientu de la compartición.

en: Lock violation.
ast: Incumplimientu del bloquéu.

en: Wrong disk.
ast: El discu ye incorreutu.

en: Sharing buffer exceeded.
ast: Superóse'l búfer de compartición.

en: End of file.
ast: Fin del ficheru.

en: Disk full.
ast: El discu ta enllén.

en: Request not supported.
ast: La solicitú nun ta sofitada.

en: Duplicate network name.
ast: El nome de rede ta duplicáu.

en: Bad network path.
ast: El camín de rede ye incorreutu.

en: Network busy.
ast: La rede ta ocupada.

en: Device does not exist.
ast: El preséu nun esiste.

en: Too many commands.
ast: Hai milenta comandos.

en: Adapter hardware error.
ast: Error de hardware del adautador.

en: Bad network response.
ast: La rempuesta de rede ye incorreuta.

en: Unexpected network error.
ast: Nun s'esperaba l'error de rede.

en: Bad remote adapter.
ast: L'adautador remotu ye incorreutu.

en: Print queue full.
ast: La cola d'imprentación ta enllena.

en: Network name deleted.
ast: Desanicióse'l nome de rede.

en: Network access denied.
ast: Negóse l'accesu a la rede.

en: Bad device type.
ast: El tipu de preséu ye incorreutu.

en: Bad network name.
ast: El nome de rede ye incorreutu.

en: Too many network names.
ast: Hai milenta nomes de rede.

en: Too many network sessions.
ast: Hai milenta sesiones de rede.

en: Sharing paused.
ast: La compartición ta en posa.

en: Request not accepted.
ast: Nun s'aceptó la solicitú.

en: File exists.
ast: El ficheru esiste.

en: Cannot create.
ast: Nun se pue crear.

en: Int24 failure.
ast: Fallu d'Int24.

en: Out of structures.
ast: Nun queda nenguna estructura.

en: Invalid password.
ast: La contraseña ye inválida.

en: Invalid parameter.
ast: El parámetru ye inválidu.

en: Too many semaphores.
ast: Hai milenta semáforos.

en: Semaphore owner died.
ast: El propietariu del semáforu morrió.

en: Drive locked.
ast: El preséu ta bloquiáu.

en: Open failed.
ast: Falló l'apertura.

en: Buffer overflow.
ast: Sobrecarga del búfer.

en: No more search handles.
ast: Nun hai más indentificadores de busca.

en: Invalid target handle.
ast: L'indicador de destín ye inválidu.

en: Invalid IOCTL.
ast: L'IOCTL ye inválidu.

en: Call not implemented.
ast: La llamada nun ta implementada.

en: Semaphore timeout.
ast: Escosó'l tiempu d'espera del semáforu.

en: Invalid name.
ast: El nome ye inválidu.

en: Invalid level.
ast: El nivel ye inválidu.

en: Module not found.
ast: Nun s'atopó'l módulu.

en: Procedure not found.
ast: Nun s'atopó'l procedimientu.

en: No children to wait for.
ast: Nun hai nengún fíu pol qu'esperar.

en: Child process has not completed.
ast: Nun se completó'l procesu fíu.

en: Negative seek.
ast: La gueta ye negativa.

en: Drive is a JOIN target.
ast: La unidá ye un destín JOIN.

en: Drive is already JOINed.
ast: La unidá yá ye JOIN.

en: Drive is already SUBSTed.
ast: La unidá yá ye SUBST.

en: Drive is not JOINed.
ast: El preséu nun ye JOIN.

en: Drive is not SUBSTed.
ast: La unidá nun ye SUBST.

en: Drive is busy.
ast: La unidá ta ocupada.

en: Same drive.
ast: Ye la mesma unidá.

en: Not top-level directory.
ast: Nun ye un direutoriu de nivel superior.

en: Directory is not empty.
ast: El direutoriu nun ta baleru.

en: Path is in use as a SUBST.
ast: El camín ta n'usu como SUBST.

en: Path is in use as a JOIN.
ast: El camín ta n'usu como JOIN.

en: Path is busy.
ast: El camín ta ocupáu.

en: Already a SUBST target.
ast: Yá ye un destín SUBST.

en: Event count for DosMuxSemWait incorrect.
ast: El númberu d'eventos de DosMuxSemWait ye incorreutu.

en: DosSemMuxWait list invalid.
ast: La llista DosSemMuxWait ye inválida.

en: Volume label too long.
ast: La etiqueta del volume ye mui llonga.

en: Too many TCBs.
ast: Hai milenta TCBs.

en: Signal refused.
ast: Refugóse la señal.

en: Segment discarded.
ast: Escartóse'l segmentu.

en: Segment not locked.
ast: El segmentu nun ta bloquiáu.

en: Path is invalid.
ast: El camín ye inválidu.

en: Signal pending.
ast: La señal ta pendiente.

en: Max system-wide thread count reached.
ast: Algamóse'l númberu máximu de filos del sistema.

en: Lock failed.
ast: El bloquéu falló.

en: Resource in use.
ast: El recursu ta n'usu.

en: Atomic locks not supported.
ast: Los bloqueos atómicos nun tán sofitaos.

en: File already exists.
ast: El ficheru yá esiste.

en: Semaphore name not found.
ast: Nun s'atopó'l nome del semáforu.

en: IOPL not enabled.
ast: IOPL nun ta activáu.

en: Environment variable not found.
ast: Nun s'atopó la variable d'entornu.

en: No signal sent.
ast: Nun s'unvió nenguna señal.

en: File name is too long.
ast: El nome del ficheru ye mui llongu.

en: Error in use of filename wildcards.
ast: Hebo un error nel usu d'asteriscos nos nomes de los ficheros.

en: Segment locked.
ast: El segmentu ta bloquiáu.

en: Too many modules.
ast: Hai milenta módulos.

en: Machine type mismatch.
ast: El tipu de máquina nun coincide.

en: More data available.
ast: Hai más datos disponible.

en: Cannot use Copy API.
ast: Nun se pue usar l'API «Copy».

en: Extended attributes not supported.
ast: Los atributos estendíos nun tán sofitaos.

en: Message 0x%1 not found in file %2.
ast: El mensaxe «0x%1» nun s'atopó nel ficheru %2.

en: Invalid address.
ast: La direición ye inválida.

en: Arithmetic overflow.
ast: Sobrecarga aritmética.

en: Extended attribute access denied.
ast: Negóse l'accesu a los atributos estendíos.

en: Stack overflow.
ast: Sobrecarga de la pila.

en: Invalid message.
ast: El mensaxe ye inválidu.

en: Cannot complete.
ast: Nun se pue completar.

en: Invalid flags.
ast: Les marques son inválides.

en: File invalid.
ast: El ficheru ye inválidu.

en: Cannot run full-screen.
ast: Nun se pue executar a pantalla completa.

en: Registry corrupt.
ast: El rexistru ta toyíu.

en: Invalid key.
ast: La clave ye inválida.

en: Can't open registry key.
ast: Nun se pue abrir la clave del rexistru.

en: Can't read registry key.
ast: Nun se pue lleer la clave del rexistru.

en: Can't write registry key.
ast: Nun se pue escribir la clave del rexistru.

en: Registry has been recovered.
ast: Recuperóse'l rexistru.

en: Registry is corrupt.
ast: El rexistru ta toyíu.

en: Not registry file.
ast: Nun ye un ficheru de rexistru.

en: Key deleted.
ast: Desanicióse la clave.

en: Registry key has subkeys.
ast: La clave de rexistru tien soclaves.

en: Subkey must be volatile.
ast: La soclave ha ser volátil.

en: Dependent services are running.
ast: Los servicios dependientes tán n'execución.

en: Cannot create service thread.
ast: Nun se pue crear el filu del serviciu.

en: Service already running.
ast: El serviciu yá ta n'execución.

en: Service is disabled.
ast: El serviciu ta desactiváu.

en: Circular dependency.
ast: Dependencia circular.

en: Service does not exist.
ast: El serviciu nun esiste.

en: Service cannot accept control message.
ast: El serviciu nun pue aceptar el mensaxe de control.

en: Service not active.
ast: El serviciu nun ta activu.

en: Service controller connect failed.
ast: La conexón del controlador de servicios falló.

en: Exception in service.
ast: Hai una esceición nel serviciu.

en: Database does not exist.
ast: La base de datos nun esiste.

en: Service exists.
ast: El serviciu esiste.

en: Service not started since last boot.
ast: Nun s'anició'l serviciu dende l'últimu arrinque.

en: Different service account.
ast: La cuenta del serviciu ye diferente.

en: Driver failure cannot be detected.
ast: Nun se pue detectar el fallu del controlador.

en: No recovery program for service.
ast: Nun hai nengún programa de recuperación pal serviciu.

en: Service not implemented by exe.
ast: L'executable nun implementó'l serviciu.

en: End of media.
ast: Fin del mediu.

en: Filemark detected.
ast: Detectóse una marca de ficheru.

en: Beginning of media.
ast: Comienzu del mediu.

en: Setmark detected.
ast: Detectóse una marca de conxuntu.

en: No data detected.
ast: Nun se detectó nengún datu.

en: Device not partitioned.
ast: El preséu nun ta particionáu.

en: Unable to lock media.
ast: Nun ye posible bloquiar el mediu.

en: Unable to unload media.
ast: Nun ye posible descargar el mediu.

en: Media changed.
ast: El mediu camudó.

en: No media in drive.
ast: Nun hai nengún mediu na unidá.

en: Shutdown in progress.
ast: L'apagáu ta en cursu.

en: No shutdown in progress.
ast: Nun hai nengún apagáu en cursu.

en: I/O device error.
ast: Error del preséu d'E/S.

en: Floppy reports wrong cylinder.
ast: El disquete informa d'un cilindru incorreutu.

en: Incorrect alignment.
ast: L'alliniación ye incorreuta.

en: Too many links.
ast: Hai milenta enllaces.

en: Newer Windows version needed.
ast: Precísase una versión nueva de Windows.

en: Wrong operating system.
ast: El sistema operativu ye incorreutu.

en: Single-instance application.
ast: Aplicación d'instancia única.

en: Real-mode application.
ast: Aplicación de mou real.

en: Invalid DLL.
ast: La DLL ye inválida.

en: No associated application.
ast: Nun hai nenguna aplicación asociada.

en: DDE failure.
ast: Fallu de DDE.

en: DLL not found.
ast: Nun s'atopó la DLL.

en: Out of user handles.
ast: Nun queda nengún identificador d'usuariu.

en: Message can only be used in synchronous calls.
ast: El mensaxe namás pue usase en llamaes síncrones.

en: The source element is empty.
ast: L'elementu d'orixe ta baleru.

en: The destination element is full.
ast: L'elementu de destín ta enllén.

en: The device door is open.
ast: La puerta del preséu ta abierta.

en: The device is not connected.
ast: El preséu nun ta conectáu.

en: Element not found.
ast: Nun s'atopó l'elementu.

en: No match found.
ast: Nun s'atopó nenguna coincidencia.

en: Property set not found.
ast: Nun s'atopó'l conxuntu de propiedaes.

en: Point not found.
ast: Nun s'atopó'l puntu.

en: Connection unavailable.
ast: La conexón nun ta disponible.

en: Corrupt network connection profile.
ast: El perfil de conexón a la rede ta toyíu.

en: Not a container.
ast: Nun ye un contenedor.

en: Extended error.
ast: Error estendíu.

en: Invalid message destination.
ast: El destín del mensaxe ye inválidu.

en: Remote session limit exceeded.
ast: Superóse la llende de la sesión remota.

en: Duplicate domain or workgroup name.
ast: El nome del dominiu o grupu de trabayu ta duplicáu.

en: No network.
ast: Nun hai rede.

en: Connection refused.
ast: Refugóse la conexón.

en: Connection invalid.
ast: La conexón ye inválida.

en: Connection is active.
ast: La conexón ta activa.

en: Please retry operation.
ast: Volvi tentar la operación.

en: Connection count limit reached.
ast: Algamóse la llende del númberu de conexones.

en: Service already registered.
ast: El serviciu yá ta rexistráu.

en: Service not found.
ast: Nun s'atopó'l serviciu.

en: No more local devices.
ast: Nun hai más preseos llocales.

en: The site does not exist.
ast: El sitiu nun esiste.

en: Unknown revision.
ast: La revisión ye desconocida.

en: Invalid owner.
ast: El propietariu ye inválidu.

en: Group already exists.
ast: El grupu yá esiste.

en: User already in group.
ast: L'usuariu yá ta nel grupu.

en: Wrong password.
ast: La contraseña ye incorreuta.

en: Invalid workstation.
ast: La estación de trabayu ye inválida.

en: Password expired.
ast: La contraseña caducó.

en: Account disabled.
ast: La contraseña ta desactivada.

en: Invalid ACL.
ast: L'ACL ye inválidu.

en: Invalid SID.
ast: El SID ye inválidu.

en: Can't open anonymous security token.
ast: Nun se pue abrir el pase de seguranza anónimu.

en: Internal error.
ast: Error internu.

en: Token already in use.
ast: El pase yá ta n'usu.

en: User not in local group.
ast: L'usuariu nun ta nel grupu llocal.

en: User already in local group.
ast: L'usuariu yá ta nel grupu llocal.

en: Local group already exists.
ast: El grupu llocal yá esiste.

en: Too many secrets.
ast: Hai milenta secretos.

en: Secret too long.
ast: El secretu ye mui llongu.

en: Invalid member.
ast: El miembru ye inválidu.

en: Too many SIDs.
ast: Hai milenta SIDs.

en: Disk is corrupt.
ast: El discu ta toyíu.

en: Can't create top-level child window.
ast: Nun pues crear la ventana fía de nivel superior.

en: Class already exists.
ast: La clas yá esiste.

en: Class does not exist.
ast: La clas nun esiste.

en: Class has open windows.
ast: La clas tien ventanes abiertes.

en: Invalid index.
ast: L'índiz ye inválidu.

en: Clipboard not open.
ast: El cartafueyu nun ta abiertu.

en: Child window menus not allowed.
ast: Nun tán permitíos los menús de les ventanes fíes.

en: Window has no system menu.
ast: La ventana nun tien nengún menú del sistema.

en: Screen already locked.
ast: La pantalla yá ta bloquiada.

en: Not a child window.
ast: Nun ye una ventana fía.

en: No system resources.
ast: Nun hai nengún recursu del sistema.

en: Installation failure.
ast: Fallu de la instalación.

en: Installation suspended.
ast: Suspendióse la instalación.

en: Unknown product.
ast: El productu ye desconocíu.

en: Unknown feature.
ast: La función ye desconocida.

en: Unknown component.
ast: El componente ye desconocíu.

en: Unknown property.
ast: La propiedá ye desconocida.

en: Bad configuration.
ast: La configuración ye incorreuta.

en: Index is missing.
ast: Falta l'índiz.

en: Wrong installation package version.
ast: La versión del paquete d'instalación ye incorreuta.

en: Product uninstalled.
ast: Desinstalóse'l productu.

en: Invalid field.
ast: El campu ye inválidu.

en: Device removed.
ast: Quitóse'l preséu.

en: Installation already running.
ast: La instalación yá ta n'execución.

en: Installation package is invalid.
ast: El paquete d'instalación ye inválidu.

en: Installation language not supported.
ast: La instalación de llingües nun ta sofitada.

en: Invalid table.
ast: La tabla ye inválida.

en: Data type mismatch.
ast: El tipu de datos nun coincide.

en: Installation platform not supported.
ast: La plataforma d'instalación nun ta sofitada.

en: Installer not used.
ast: Nun s'usó l'instalador.

en: Another version is installed.
ast: Hai otra versión instalada.

en: Invalid command line.
ast: La llinia de comandos ye inválida.

en: Remote installation not allowed.
ast: La instalación remota nun ta permitida.

en: Wrong kind of binding.
ast: El tipu d'arreyu ye incorreutu.

en: Invalid binding.
ast: L'arreyu ye inválidu.

en: RPC protocol sequence not supported.
ast: La secuencia del protocolu RPC nun ta sofitada.

en: Invalid string UUID.
ast: La cadena del UUID ye inválida.

en: Object UUID not found.
ast: Nun s'atopó l'oxetu UUID.

en: UUID already registered.
ast: L'UUID yá se rexistró.

en: UUID type already registered.
ast: Yá se rexistró'l tipu d'UUID.

en: Unknown interface.
ast: La interfaz ye desconocida.

en: No bindings.
ast: Nun hai nengún arreyu.

en: Out of resources.
ast: Nun queda nengún recursu.

en: RPC call failed and didn't execute.
ast: La llamada RPC falló y nun s'executó.

en: Invalid tag.
ast: La etiqueta ye inválida.

en: String too long.
ast: La cadena ye mui llonga.

en: Binding has no authentication data.
ast: L'arreyu nun tien nengún datu d'autenticación.

en: Invalid authentication identity.
ast: La identidá de l'autenticación ye inválida.

en: Unknown authorization service.
ast: El serviciu d'autorización ye inválidu.

en: Invalid entry.
ast: La entrada ye inválida.

en: Can't perform operation.
ast: Nun se pue facer la operación.

en: Nothing to export.
ast: Nun hai nada pa esportar.

en: Incomplete name.
ast: El nome ta incompletu.

en: Invalid version option.
ast: La opción de la versión ye inválida.

en: No more members.
ast: Nun hai más miembros.

en: Interface not found.
ast: Nun s'atopó la interfaz.

en: Entry already exists.
ast: La entrada yá esiste.

en: Entry not found.
ast: Nun s'atopó la entrada.

en: Name service unavailable.
ast: El serviciu de nomes nun ta disponible.

en: Invalid network address family.
ast: La familia de direiciones de la rede ya inválida.

en: Operation not supported.
ast: La operación nun ta sofitada.

en: No security context available.
ast: Nun hai nengún contestu de seguranza disponible.

en: RPCInternal error.
ast: Error de RPCInternal.

en: Address error.
ast: Error de la direición.

en: No more entries.
ast: Nun hai más entraes.

en: Byte count too small.
ast: El númberu de bytes ye mui pequeñu.

en: Account expired.
ast: La cuenta caducó.

en: Unknown port.
ast: El puertu ye desconocíu.

en: Invalid priority.
ast: La prioridá ye inválida.

en: Invalid printer name.
ast: El nome de la imprentadora ye inválidu.

en: Printer already exists.
ast: La imprentadora yá esiste.

en: Invalid data type.
ast: El tipu de datos ye inválidu.

en: Invalid environment.
ast: L'entornu ye inválidu.

en: No more bindings.
ast: Nun hai más arreyos.

en: Resource data not found.
ast: Nun s'atoparon los datos del recursu.

en: Resource type not found.
ast: Nun s'atopó'l tipu del recursu.

en: Resource name not found.
ast: Nun s'atopó'l nome del recursu.

en: Resource language not found.
ast: Nun s'atopó la llingua del recursu.

en: No interfaces.
ast: Nun hai nenguna interfaz.

en: Not an RPC error.
ast: Nun ye un error RPC.

en: UUID is local only.
ast: L'UUID ye namás llocal.

en: Security package error.
ast: Error del paquete de seguranza.

en: Invalid object.
ast: L'oxetu ye inválidu.

en: Invalid time.
ast: La hora ye inválida.

en: Printer deleted.
ast: Desanicióse la imprentadora.

en: Invalid printer state.
ast: L'estáu de la imprentadora ye inválidu.

en: User must change password.
ast: L'usuariu ha camudar la contraseña.

en: Account locked out.
ast: La cuenta ta bloquiada.

en: Invalid driver.
ast: El controlador ye inválidu.

en: Invalid asynchronous RPC handle.
ast: L'identificador RPC asíncronu ye inválidu.

en: Invalid asynchronous RPC call.
ast: La llamada RPC asíncrona ye inválida.

en: The file cannot be accessed.
ast: Nun se pue acceder al ficheru.

en: The filename cannot be resolved.
ast: Nun se pue resolver el nome de ficheru.

en: RPC entry type mismatch.
ast: El tipu d'entrada RPC nun esiste.

en: Not all objects could be exported.
ast: Nun se pudieron esportar tolos oxetos.

en: The interface could not be exported.
ast: Nun se pudo esportar la interfaz.

en: The profile could not be added.
ast: Nun se pudo amestar el perfil.

en: The profile element could not be added.
ast: Nun se pudo amestar l'elementu del perfil.

en: The profile element could not be removed.
ast: Nun se pudo quitar l'elementu del perfil.

en: The group element could not be added.
ast: Nun se pudo amestar l'elementu del grupu.

en: The group element could not be removed.
ast: Nun se pudo quitar l'elementu del grupu.

en: The username could not be found.
ast: Nun se pudo atopar el nome d'usuariu.

en: This network connection does not exist.
ast: Esta conexón de rede nun esiste.

en: Invalid argument.
ast: L'argumentu ye inválidu.

en: Host not found.
ast: Nun s'atopó l'agospiador.

en: Nonrecoverable error.
ast: Error irrecuperable.

en: Name valid, no data record.
ast: El nome ye válidu, nun se rexistró nengún datu.

en: Not implemented.
ast: Nun s'implementó.

en: No Signature found in file.
ast: Nun s'atopó nenguna firma nel ficheru.

en: Invalid call.
ast: La llamada ye inválida.

en: Resource is not currently available.
ast: El recursu nun ta disponible.

en: Letter
ast: Carta

en: Letter Small
ast: Carta pequeña

en: Tabloid
ast: Tabloide

en: Ledger
ast: Llibru mayor

en: Legal
ast: Llegal

en: Statement
ast: Media carta

en: Executive
ast: Executivu

en: A4 Small
ast: A4 pequeñu

en: Folio
ast: Infoliu

en: Quarto
ast: Cuartu

en: Note
ast: Nota

en: Envelope #9
ast: Sobre #9

en: Envelope #10
ast: Sobre #10

en: Envelope #11
ast: Sobre #11

en: Envelope #12
ast: Sobre #12

en: Envelope #14
ast: Sobre #14

en: C size sheet
ast: Fueya de tamañu C

en: D size sheet
ast: Fueya de tamañu D

en: E size sheet
ast: Fueya de tamañu E

en: Envelope DL
ast: Sobre DL

en: Envelope C5
ast: Sobre C5

en: Envelope C3
ast: Sobre C3

en: Envelope C4
ast: Sobre C4

en: Envelope C6
ast: Sobre C6

en: Envelope C65
ast: Sobre C65

en: Envelope B4
ast: Sobre B4

en: Envelope B5
ast: Sobre B5

en: Envelope B6
ast: Sobre B6

en: Envelope
ast: Sobre

en: Envelope Monarch
ast: Sobre monarca

en: 6 3/4 Envelope
ast: Sobre 6 3/4

en: US Std Fanfold
ast: Fanfold estándar d'EE.XX.

en: German Std Fanfold
ast: Fanfold estándar alemán

en: German Legal Fanfold
ast: Fanfold llegal alemán

en: Japanese Postcard
ast: Postal xaponesa

en: Envelope Invite
ast: Sobre d'invitación

en: Letter Extra
ast: Carta estra

en: Legal Extra
ast: Llegal estra

en: Tabloid Extra
ast: Tabloide estra

en: A4 Extra
ast: A4 estra

en: Letter Transverse
ast: Carta tresversal

en: A4 Transverse
ast: A4 tresversal

en: Letter Extra Transverse
ast: Carta tresversal estra

en: Super A
ast: Súper A

en: Super B
ast: Súper B

en: Letter Plus
ast: Carta plus

en: A4 Plus
ast: A4 plus

en: A5 Transverse
ast: A5 tresversal

en: B5 (JIS) Transverse
ast: B5 (JIS) tresversal

en: A3 Extra
ast: A3 estra

en: A5 Extra
ast: A5 estra

en: B5 (ISO) Extra
ast: B5 (ISO) estra

en: A3 Transverse
ast: A3 tresversal

en: A3 Extra Transverse
ast: A3 tresversal estra

en: Japanese Double Postcard
ast: Postal doble xaponesa

en: Japanese Envelope Kaku #2
ast: Sobre xaponés Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #3
ast: Sobre xaponés Kaku #3

en: Japanese Envelope Chou #3
ast: Sobre xaponés Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #4
ast: Sobre xaponés Chou #4

en: Letter Rotated
ast: Carta voltiada

en: A3 Rotated
ast: A3 voltiáu

en: A4 Rotated
ast: A4 voltiáu

en: A5 Rotated
ast: A5 voltiáu

en: B4 (JIS) Rotated
ast: B4 (JIS) voltiáu

en: B5 (JIS) Rotated
ast: B5 (JIS) voltiáu

en: Japanese Postcard Rotated
ast: Postal xaponesa voltiada

en: Double Japan Postcard Rotated
ast: Sobre doble xaponés voltiáu

en: A6 Rotated
ast: A6 voltiáu

en: Japan Envelope Kaku #2 Rotated
ast: Sobre xaponés Kaku #2 voltiáu

en: Japan Envelope Kaku #3 Rotated
ast: Sobre xaponés Kaku #3 voltiáu

en: Japan Envelope Chou #3 Rotated
ast: Sobre xaponés Chou #3 voltiáu

en: Japan Envelope Chou #4 Rotated
ast: Sobre xaponés Chou #4 voltiáu

en: B6 (JIS) Rotated
ast: B6 (JIS) voltiáu

en: Japan Envelope You #4
ast: Sobre xaponés You #4

en: Japan Envelope You #4 Rotated
ast: Sobre xaponés You #4 voltiáu

en: PRC 32K(Big)
ast: PRC 32K (grande)

en: PRC Envelope #1
ast: Sobre PRC #1

en: PRC Envelope #2
ast: Sobre PRC #2

en: PRC Envelope #3
ast: Sobre PRC #3

en: PRC Envelope #4
ast: Sobre PRC #4

en: PRC Envelope #5
ast: Sobre PRC #5

en: PRC Envelope #6
ast: Sobre PRC #6

en: PRC Envelope #7
ast: Sobre PRC #7

en: PRC Envelope #8
ast: Sobre PRC #8

en: PRC Envelope #9
ast: Sobre PRC #9

en: PRC Envelope #10
ast: Sobre PRC #10

en: PRC 16K Rotated
ast: PRC 16K voltiáu

en: PRC 32K Rotated
ast: PRC 32K voltiáu

en: PRC 32K(Big) Rotated
ast: PRC 32K (grande) voltiáu

en: PRC Envelope #1 Rotated
ast: Sobre RPC #1 voltiáu

en: PRC Envelope #2 Rotated
ast: Sobre RPC #2 voltiáu

en: PRC Envelope #3 Rotated
ast: Sobre RPC #3 voltiáu

en: PRC Envelope #4 Rotated
ast: Sobre RPC #4 voltiáu

en: PRC Envelope #5 Rotated
ast: Sobre RPC #5 voltiáu

en: PRC Envelope #6 Rotated
ast: Sobre RPC #6 voltiáu

en: PRC Envelope #7 Rotated
ast: Sobre RPC #7 voltiáu

en: PRC Envelope #8 Rotated
ast: Sobre RPC #8 voltiáu

en: PRC Envelope #9 Rotated
ast: Sobre RPC #9 voltiáu

en: PRC Envelope #10 Rotated
ast: Sobre RPC #10 voltiáu

en: Local Port
ast: Puertu llocal

en: Local Monitor
ast: Monitor llocal

en: Begin request has already been made.
ast: Yá se fizo la solicitú de comienzu.

en: Enter Network Password
ast: Introducción de la contraseña de rede

en: Please enter your username and password:
ast: Introduz el nome d'usuariu y la contraseña:

en: User
ast: Usuariu

en: Password
ast: Contraseña

en: &Save this password (insecure)
ast: &Guardar esta contraseña (opción insegura)

en: Entire Network
ast: Tola rede

en: &Save As...
ast: &Guardar como…

en: &Type:
ast: &Tipu:

en: path %s not found
ast: nun s'atopó'l camín %s

en: New Folder
ast: Carpeta nueva

en: Free space: [1]
ast: Espaciu llibre: [1]

en: Property: [1], Signature: [2]
ast: Propiedá: [1], Firma: [2]

en: File: [1]
ast: Ficheru: [1]

en: Folder: [1]
ast: Carpeta: [1]

en: Shortcut: [1]
ast: Atayu: [1]

en: Service: [1]
ast: Serviciu: [1]

en: File: [1],  Directory: [9],  Size: [6]
ast: Ficheru: [1], Direutoriu: [9], Tamañu: [6]

en: File: [1], Directory: [9], Size: [6]
ast: Ficheru: [1], Direutoriu: [9], Tamañu: [6]

en: Service: [2]
ast: Serviciu: [2]

en: File: [1],  Dependencies: [2]
ast: Ficheru: [1], Dependencies: [2]

en: Application: [1]
ast: Aplicación: [1]

en: File: [1],  Directory: [2],  Size: [3]
ast: Ficheru: [1], Direutoriu: [2], Tamañu: [3]

en: Feature: [1]
ast: Función: [1]

en: Extension: [1]
ast: Estensión: [1]

en: File: [1], Directory: [9]
ast: Ficheru: [1], Direutoriu: [9]

en: Name: [1], Value: [2], Action [3]
ast: Nome: [1], Valor: [2], Aición [3]

en: Application: [1], Command line: [2]
ast: Aplicación: [1], Llinia de comandos: [2]

en: File: [1],  Section: [2],  Key: [3], Value: [4]
ast: Ficheru: [1], Seición: [2], Clave: [3], Valor: [4]

en: Key: [1], Name: [2]
ast: Clave: [1], Nome: [2]

en: File: [1], Folder: [2]
ast: Ficheru: [1], Carpeta: [2]

en: Key: [1], Name: [2], Value: [3]
ast: Clave: [1], Nome: [2], Valor: [3]

en: {{Fatal error: }}
ast: {{Error fatal: }}

en: Warning [1].
ast: Alvertencia [1].

en: Info [1].
ast: Información [1].

en: The installer has encountered an unexpected error installing this package. This may indicate a problem with this package. The error code is [1]. {{The arguments are: [2], [3], [4]}}
ast: L'instalador atopó un error inesperáu al instalar esti paquete. Esto pue indicar un problema col paquete. El códigu d'error ye [1]. {{Los argumentos son: [2], [3], [4]}}

en: Please insert the disk: [2]
ast: Inxerta'l discu: [2]

en: unknown object
ast: oxetu desconocíu

en: title bar
ast: barra de títulos

en: menu bar
ast: barra de menús

en: scroll bar
ast: barra de desplazamientu

en: sound
ast: soníu

en: window
ast: ventana

en: client
ast: veceru

en: application
ast: aplicación

en: document
ast: documentu

en: pane
ast: panel

en: dialog
ast: diálogu

en: tool bar
ast: barra de ferramientes

en: status bar
ast: barra d'estáu

en: table
ast: tabla

en: column
ast: columna

en: row
ast: filera

en: cell
ast: caxella

en: link
ast: enllaz

en: help balloon
ast: globu d'ayuda

en: character
ast: caráuter

en: list
ast: llista

en: indicator
ast: indicador

en: static text
ast: testu estáticu

en: text
ast: testu

en: progress bar
ast: barra de progresu

en: diagram
ast: diagrama

[ctx: object state]
en: sizeable
ast: redimensionable

[ctx: object state]
en: moveable
ast: movible

[ctx: object state]
en: focusable
ast: enfocable

[ctx: object state]
en: selectable
ast: seleicionable

en: Connection
ast: Conexón

en: Data Link Error
ast: Error del enllaz de datos

en: Browse...
ast: Restolar…

en: Source:
ast: Orixe:

en: &Paste
ast: A&pegar

en: Browse
ast: Restolar

en: &Object
ast: &Oxetu

en: Inserts the contents of the clipboard into your document as %s. The data is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
ast: Inxerta'l conteníu del cartafueyu nel documentu como «%s». Los datos enlláciense col ficheru ficheru d'orixe pa que los cambeos del ficheru se reflexen nel documentu.

en: Inserts a picture of the clipboard contents into your document. The picture is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
ast: Inxerta una semeya del conteníu del cartafueyu nel documentu. La semeya enlláciase col ficheru d'orixe pa que los cambeos del ficheru se reflexen nel documentu.

en: Unknown Type
ast: Tipu desconociu

en: Scanning
ast: Escanéu

en: SCANNING... Please Wait
ast: ESCANIANDO… Espera

[ctx: unit: microseconds]
en: us
ast: µs

en: Destination:
ast: Destín:

en: Insert the manufacturer's installation disk, and then
    make sure the correct drive is selected below
ast: Inxerta'l discu d'instalación del fabricante y
    asegúrate de que se seleiciona la unidá correuta
    abaxo

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Type the path where the file is located, and then click OK.
ast: Escribi'l camín onde se llocaliza'l ficheru y primi «D'acuerdu».

en: F&orward
ast: A&lantre

en: &Save Background As...
ast: &Guardar el fondu como…

en: Set As Back&ground
ast: Afitar como fondu de pantalla

en: &Copy Background
ast: &Copiar el fondu

en: Set as &Desktop Item
ast: Afitar como elementu del &escritoriu

en: Create Shor&tcut
ast: Crear un a&tayu

en: Add to &Favorites...
ast: Amestar a &Favoritos…

en: &Encoding
ast: &Codificación

en: Pr&int
ast: &Imprentar

en: &Open Link
ast: &Abrir l'enllaz

en: Open Link in &New Window
ast: Abrir l'enllaz nuna ventana &nueva

en: Save Target &As...
ast: Guardar el destín &como…

en: &Print Target
ast: I&mprentar el destín

en: S&how Picture
ast: A&amosar la semeya

en: &Save Picture As...
ast: &Guardar la semeya como…

en: &E-mail Picture...
ast: Unviar la semeya per &corréu…

en: Pr&int Picture...
ast: Impre&ntar la semeya…

en: &Go to My Pictures
ast: &Dir a Semeyes de mio

en: Set as Back&ground
ast: Afitar como fondu de &pantalla

en: Set as &Desktop Item...
ast: Afitar como elementu del &escritoriu…

en: Copy Shor&tcut
ast: Copiar l'ata&yu

en: P&roperties
ast: P&ropiedaes

en: &Undo
ast: &Desfacer

en: &Delete
ast: &Desaniciar

en: &Select
ast: &Seleicionar

en: &Cell
ast: &Caxella

en: &Row
ast: &Filera

en: &Column
ast: &Columna

en: &Table
ast: &Tabla

en: &Cell Properties
ast: Propiedaes de la &caxella

en: &Table Properties
ast: Propiedaes de la &tabla

en: Open in &New Window
ast: Abrir nuna ventana &nueva

en: Cut
ast: Cortar

en: &Save Video As...
ast: &Guardar el videu como…

en: Play
ast: Reproducir

en: Rewind
ast: Rebobinar

en: Trace Tags
ast: Etiquetes de rastrexu

en: Resource Failures
ast: Fallos de recursos

en: Dump Tracking Info
ast: Volquiar la información de rastrexu

en: Debug Break
ast: Depurar la posa

en: Debug View
ast: Depurar la vista

en: Dump Tree
ast: Depurar l'árbole

en: Dump Lines
ast: Volquiar les llinies

en: Dump DisplayTree
ast: Volquiar el DisplayTree

en: Dump FormatCaches
ast: Volquiar los FormatCaches

en: Dump LayoutRects
ast: Volquiar les LayoutRects

en: Memory Monitor
ast: Supervisor de la memoria

en: Performance Meters
ast: Mididores de rindimientu

en: Save HTML
ast: Guardar el HTML

en: &Browse View
ast: Vista de &restolar

en: &Edit View
ast: Vista d'&edición

en: Scroll Here
ast: Desplazase equí

en: Top
ast: Arriba

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Page Up
ast: Avanzar páxina

en: Page Down
ast: Retroceder páxina

en: Scroll Up
ast: Desplazase p'arriba

en: Scroll Down
ast: Desplazase p'abaxo

en: Left Edge
ast: Berbesu esquierdu

en: Right Edge
ast: Berbesu derechu

en: Page Left
ast: Páxina a la esquierda

en: Page Right
ast: Páxina a la derecha

en: Scroll Left
ast: Desplazase a la esquierda

en: Scroll Right
ast: Desplazase a la derecha

en: Wine Internet Explorer
ast: Esplorador d'internet de Wine

en: &w&bPage &p
ast: &w&bPáxina &p de &P

en: Lar&ge Icons
ast: Iconos &grandes

en: S&mall Icons
ast: Iconos &pequeños

en: &List
ast: &Llista

en: &Details
ast: &Detalles

en: Arrange &Icons
ast: Ordenar los &iconos

en: By &Name
ast: Pol &nome

en: By &Type
ast: Pol &tipu

en: By &Size
ast: Pol &tamañu

en: By &Date
ast: Pola &data

en: &Auto Arrange
ast: Ordenar automáticamente

en: Line up Icons
ast: Alliniar los iconos

en: Paste as Link
ast: Apegar como enllaz

en: New
ast: Nuevu

en: New &Folder
ast: &Carpeta nueva

en: New &Link
ast: &Enllaz nuevu

[ctx: recycle bin]
en: &Restore
ast: &Restaurar

en: &Erase
ast: &Borrar

en: C&ut
ast: C&ortar

en: Create &Link
ast: Crear un &enllaz

en: &Rename
ast: &Renomar

en: E&xit
ast: &Colar

en: &About Control Panel
ast: &Tocante a Panel de control

en: Browse for Folder
ast: Esploración de carpetes

en: Folder:
ast: Carpeta:

en: &Make New Folder
ast: &Crear una carpeta

en: Message
ast: Mensaxe

en: Yes to &all
ast: Sí a &too

en: About %s
ast: Tocante a «%s»

en: Wine &license
ast: &Llicencia de Wine

en: Running on %s
ast: Executándose en %s

en: Wine was brought to you by:
ast: Wine úfrentelu:

en: Run
ast: Execución

en: Type the name of a program, folder, document, or Internet resource, and Wine will open it for you.
ast: Escribi'l nome d'un programa, carpeta, documentu o recursu d'internet pa que Wine los abra.

en: &Open:
ast: &Abrir:

en: &Browse...
ast: &Restolar…

en: File type:
ast: Tipu de ficheru:

en: Location:
ast: Llocalización:

en: Size:
ast: Tamañu:

en: Creation date:
ast: Data de creación:

en: Attributes:
ast: Atributos:

en: H&idden
ast: Anu&bríu

en: &Archive
ast: &Archivu

en: Open with:
ast: Ábrese con:

en: &Change...
ast: &Camudar…

en: Last modified:
ast: Última modificación:

en: Last accessed:
ast: Últimu accesu:

en: Size
ast: Tamañu

en: Type
ast: Tipu

en: Modified
ast: Data de modificación

en: Attributes
ast: Atributos

en: Size available
ast: Tamañu disponible

en: Comments
ast: Comentarios

en: Original location
ast: Llocalización orixinal

en: Date deleted
ast: Data de desaniciu

[ctx: display name]
en: Desktop
ast: Escritoriu

en: My Computer
ast: Esti ordenador

en: Control Panel
ast: Panel de control

en: E&xplore
ast: E&splorar

en: Restart
ast: Reaniciu

en: Do you want to simulate a Windows reboot?
ast: ¿Quies simular un reaniciu de Windows?

en: Shutdown
ast: Zarru de la sesión

en: Do you want to shutdown your Wine session?
ast: ¿Quies zarrar la sesión de Wine?

en: Programs
ast: Programes

en: Documents
ast: Documentos

en: Favorites
ast: Favoritos

en: StartUp
ast: Aniciu

en: Start Menu
ast: Menú d'aniciu

en: Music
ast: Música

en: Videos
ast: Vídeos

[ctx: directory]
en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Templates
ast: Plantíes

en: History
ast: Historial

en: Program Files
ast: Ficheros de programes

en: Pictures
ast: Semeyes

en: Common Files
ast: Ficheros comunes

en: Administrative Tools
ast: Ferramientes alministratives

en: Program Files (x86)
ast: Ficheros de programes (x86)

en: Contacts
ast: Contautos

en: Links
ast: Enllaces

en: Slide Shows
ast: Diapositives

en: Playlists
ast: Llistes de reproducción

en: Status
ast: Estáu

en: Model
ast: Modelu

en: Sample Music
ast: Música d'exemplu

en: Sample Pictures
ast: Semeyes d'exemplu

en: Sample Playlists
ast: Llistes de reproducción d'exemplu

en: Sample Videos
ast: Vídeos d'exemplu

en: Saved Games
ast: Partíes guardaes

en: Searches
ast: Busques

en: Users
ast: Usuarios

en: Downloads
ast: Descargues

en: Unable to create new Folder: Permission denied.
ast: Nun se pue crear la carpeta: negóse'l permisu.

en: Error during creation of a new folder
ast: Prodúxose un error demientres la creación d'una carpeta

en: Confirm file deletion
ast: Confirmación del desaniciu de ficheros

en: Confirm folder deletion
ast: Confirmación de la sobrescritura de carpetes

en: Are you sure you want to delete '%1'?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar «%1»?

en: Are you sure you want to delete these %1 items?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar %1 elementos?

en: Confirm file overwrite
ast: Confirmación de la sobrescritura de ficheros

en: This folder already contains a file called '%1'.
    
    Do you want to replace it?
ast: Esta carpeta yá contién un ficheru llamáu «%1».
    
    ¿Quies trocalu?

en: Are you sure you want to delete the selected item(s)?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar los elementos seleicionaos?

en: Are you sure that you want to send '%1' and all its content to the Trash?
ast: ¿De xuru que quies tirar «%1» y tol so conteníu a la papelera?

en: Are you sure that you want to send '%1' to the Trash?
ast: ¿De xuru que quies tirar «%1» a la papelera?

en: Are you sure that you want to send these %1 items to the Trash?
ast: ¿De xuru que quies tirar %1 elementos a la papelera?

en: The item '%1' can't be sent to Trash. Do you want to delete it instead?
ast: L'elementu «%1» nun se pue tirar a la papelera. ¿Quies desanicialu?

en: This folder already contains a folder named '%1'.
    
    If the files in the destination folder have the same names as files in the
    selected folder they will be replaced. Do you still want to move or copy
    the folder?
ast: Esta carpeta yá contién otra col nome «%1».
    
    Si los ficheros de la carpeta de destín tienen los mesmos nomes que
    los de la carpeta seleicionada, estos van trocase. ¿Sigues queriendo 
    mover o copiar la carpeta?

en: Wine Control Panel
ast: Panel de control de Wine

en: Unable to display Run dialog box (internal error)
ast: Nun ye posible amosar el cuadru de diálogu «Executar» (error internu)

en: Unable to display Browse dialog box (internal error)
ast: Nun ye posible amosar el cuadru de diálogu «Restolar» (error internu)

en: Executable files (*.exe)
ast: Ficheros executables (*.exe)

en: There is no Windows program configured to open this type of file.
ast: Nun hai nengún programa de Windows configuráu p'abrir esti tipu de ficheru.

en: Are you sure you wish to permanently delete '%1'?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar permanentemente «%1»?

en: Are you sure you wish to permanently delete these %1 items?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar permanentemente %1 elementos?

en: Confirm deletion
ast: Confirmación del desaniciu

en: A file already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
ast: Yá esiste un ficheru nel camín «%1».
    
    ¿Quies trocalu?

en: A folder already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
ast: Yá esiste una carpeta nel camín «%1».
    
    ¿Quies trocala?

en: Confirm overwrite
ast: Confirmación de la sobrescritura

en: Wine is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Wine is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU Lesser General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with Wine; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ast: Wine ye software llibre, pues redistrubuyilu ya/o modificalu baxo los términos de la GNU Lesser General Public License espublizaos pola Free Software Foundation, quier la versión 2.1 de la llicencia quier cualesquier (na to opinión) versión postrera.
    
    Wine distribúise cola esperanza de que seya útil mas ENSIN NENGUNA GARANTÍA, nin la de COMERCIABILIDÁ nin de l'APTITÚ PA UN PROPÓSITU EN PARTICULAR. Mira la GNU Lesser General Public License pa consiguir más detalles.
    
    Habríes recibir una copia de la GNU Lesser General Public License xunto con Wine, si non, escribi a Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Wine License
ast: Llicencia de Wine

en: Trash
ast: Papelera

[ctx: maximum 31 characters]
en: China Standard Time
ast: Hora estándar de China

[ctx: maximum 31 characters]
en: China Daylight Time
ast: Hora braniega de China

en: (UTC+08:00) Beijing, Chongqing, Hong Kong, Urumqi
ast: (UTC+08:00) Beixín, Chongqing, Ḥong Kong y Urumqi

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia Standard Time
ast: Hora estándar d'Asia del Norte

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia Daylight Time
ast: Hora braniega d'Asia del Norte

[ctx: maximum 31 characters]
en: Georgian Standard Time
ast: Hora estándar de Xeorxa

[ctx: maximum 31 characters]
en: Georgian Daylight Time
ast: Hora braniega de Xeorxa

en: (UTC+04:00) Tbilisi
ast: (UTC+04:00) Tblisi

en: (UTC+12:00) Coordinated Universal Time+12
ast: (UTC+12:00) Hora universal coordinada +12

[ctx: maximum 31 characters]
en: Nepal Standard Time
ast: Hora estándar de Nepal

[ctx: maximum 31 characters]
en: Nepal Daylight Time
ast: Hora braniega de Nepal

en: (UTC+05:45) Kathmandu
ast: (UTC+05:45) Katmandú

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cape Verde Standard Time
ast: Hora estándar de Cabu Verde

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cape Verde Daylight Time
ast: Hora braniega de Cabu Verde

en: (UTC-01:00) Cabo Verde Is.
ast: (UTC-01:00) Cabu Verde

[ctx: maximum 31 characters]
en: Haiti Standard Time
ast: Hora estándar d'Haití

[ctx: maximum 31 characters]
en: Haiti Daylight Time
ast: Hora braniega d'Haití

en: (UTC-05:00) Haiti
ast: (UTC-05:00) Haití

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central European Standard Time
ast: Hora estándar d'Europa central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central European Daylight Time
ast: Hora braniega d'Europa central

en: (UTC+01:00) Sarajevo, Skopje, Warsaw, Zagreb
ast: (UTC+01:00) Sarayevu, Skopie, Varsovia y Zagreb

[ctx: maximum 31 characters]
en: Morocco Standard Time
ast: Hora estándar de Marruecos

[ctx: maximum 31 characters]
en: Morocco Daylight Time
ast: Hora braniega de Marruecos

en: (UTC-08:00) Coordinated Universal Time-08
ast: (UTC-08:00) Hora universal coordinada -08

[ctx: maximum 31 characters]
en: Altai Standard Time
ast: Hora estándar d'Altai

[ctx: maximum 31 characters]
en: Altai Daylight Time
ast: Hora braniega d'Altai

en: (UTC+07:00) Barnaul, Gorno-Altaysk
ast: (UTC+07:00) Barnaúl y Gorno-Altaysk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Europe Standard Time
ast: Hora estándar d'Europa central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Europe Daylight Time
ast: Hora braniega d'Europa central

en: (UTC+01:00) Belgrade, Bratislava, Budapest, Ljubljana, Prague
ast: (UTC+01:00) Belgráu, Bratislava, Budapest, Liubliana y Praga

[ctx: maximum 31 characters]
en: Iran Standard Time
ast: Hora estándar d'Irán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Iran Daylight Time
ast: Hora braniega d'Irán

en: (UTC+03:30) Tehran
ast: (UTC+03:30) Teḥrán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saint Pierre Standard Time
ast: Hora estándar de Saint Pierre

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saint Pierre Daylight Time
ast: Hora braniega de Saint Pierre

en: (UTC-03:00) Saint Pierre and Miquelon
ast: (UTC-03:00) Saint Pierre y Miquelon

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sao Tome Standard Time
ast: Hora estándar de Santu Tomé

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sao Tome Daylight Time
ast: Hora braniega de Santu Tomé

en: (UTC+00:00) Sao Tome
ast: (UTC+00:00) Santu Tomé

[ctx: maximum 31 characters]
en: Namibia Standard Time
ast: Hora estándar de Namibia

[ctx: maximum 31 characters]
en: Namibia Daylight Time
ast: Hora braniega de Namibia

en: (UTC+02:00) Windhoek
ast: (UTC+02:00) Windḥoek

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tonga Standard Time
ast: Hora estándar de Tonga

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tonga Daylight Time
ast: Hora braniega de Tonga

en: (UTC+13:00) Nuku'alofa
ast: (UTC+13:00) Nuku'Alofa

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Standard Time (Mexico)
ast: Hora estándar montesa (Méxicu)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Daylight Time (Mexico)
ast: Hora braniega montesa (Méxicu)

en: (UTC-07:00) Chihuahua, La Paz, Mazatlan
ast: (UTC-07:00) Chihuahua, La Paz y Mazatlán

[ctx: maximum 31 characters]
en: GMT Standard Time
ast: Hora estándar de GMT

[ctx: maximum 31 characters]
en: GMT Daylight Time
ast: Hora braniega de GMT

en: (UTC+00:00) Dublin, Edinburgh, Lisbon, London
ast: (UTC+00:00) Dublín, Edinburgu, Lisboa y Londres

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Sudan Standard Time
ast: Hora estándar de Sudán del Sur

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Sudan Daylight Time
ast: Hora braniega de Sudán del Sur

en: (UTC+02:00) Juba
ast: (UTC+02:00) Xuba

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Asia Standard Time
ast: Hora estándar d'Asia central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Asia Daylight Time
ast: Hora braniega d'Asia central

en: (UTC+06:00) Astana
ast: (UTC+06:00) Astaná

[ctx: maximum 31 characters]
en: Lord Howe Standard Time
ast: Hora estándar d'Islla Lord Howe

[ctx: maximum 31 characters]
en: Lord Howe Daylight Time
ast: Hora braniega d'Islla Lord Howe

en: (UTC+10:30) Lord Howe Island
ast: (UTC+10:30) Islla Lord Howe

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabic Standard Time
ast: Hora estándar arábica

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabic Daylight Time
ast: Hora braniega arábica

en: (UTC+03:00) Baghdad
ast: (UTC+03:00) Bagdag

en: (UTC+13:00) Coordinated Universal Time+13
ast: (UTC+13:00) Hora universal coordinada +13

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magadan Standard Time
ast: Hora estándar de Magadán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magadan Daylight Time
ast: Hora braniega de Magadán

en: (UTC+11:00) Magadan
ast: (UTC+11:00) Magadán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Newfoundland Standard Time
ast: Hora estándar de Terranova

[ctx: maximum 31 characters]
en: Newfoundland Daylight Time
ast: Hora braniega de Terranova

en: (UTC-03:30) Newfoundland
ast: (UTC-03:30) Terranova y Llabrador

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sudan Standard Time
ast: Hora estándar de Sudán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sudan Daylight Time
ast: Hora braniega de Sudán

en: (UTC+02:00) Khartoum
ast: (UTC+02:00) Ḥartum

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Pacific Standard Time
ast: Hora estándar Pacíficu occiden.

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Pacific Daylight Time
ast: Hora braniega Pacíficu occiden.

en: (UTC+10:00) Guam, Port Moresby
ast: (UTC+10:00) Guam y Puertu Moresbi

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Standard Time
ast: Hora estándar del Pacíficu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Daylight Time
ast: Hora braniega del Pacíficu

en: (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada)
ast: (UTC-08:00) Hora del Pacíficu (EE.XX. y Canadá)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azerbaijan Standard Time
ast: Hora estándar d'Azerbaixán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azerbaijan Daylight Time
ast: Hora braniega d'Azerbaixán

en: (UTC+04:00) Baku
ast: (UTC+04:00) Bakú

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magallanes Standard Time
ast: Hora estándar de Magallanes

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magallanes Daylight Time
ast: Hora braniega de Magallanes

en: (UTC-03:00) Punta Arenas
ast: (UTC-03:00) Punta Arenes

[ctx: maximum 31 characters]
en: Samoa Standard Time
ast: Hora estándar de Samoa

[ctx: maximum 31 characters]
en: Samoa Daylight Time
ast: Hora braniega de Samoa

[ctx: maximum 31 characters]
en: Kaliningrad Standard Time
ast: Hora estándar de Kaliningráu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Kaliningrad Daylight Time
ast: Hora braniega de Kaliningráu

en: (UTC+02:00) Kaliningrad
ast: (UTC+02:00) Kaliningráu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Standard Time (Mexico)
ast: Hora estándar Pacíficu (Méxicu)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Daylight Time (Mexico)
ast: Hora braniega Pacíficu (Méxicu)

en: (UTC-08:00) Baja California
ast: (UTC-08:00) Baxa California

[ctx: maximum 31 characters]
en: Middle East Standard Time
ast: Hora estándar d'Oriente Mediu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Middle East Daylight Time
ast: Hora braniega d'Oriente Mediu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tokyo Standard Time
ast: Hora estándar de Tokiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tokyo Daylight Time
ast: Hora braniega de Tokiu

en: (UTC+09:00) Osaka, Sapporo, Tokyo
ast: (UTC+09:00) Osaka, Sapporu y Tokiu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Line Islands Standard Time
ast: Hora estándar Is. de la Llinia

[ctx: maximum 31 characters]
en: Line Islands Daylight Time
ast: Hora braniega Is. de la Llinia

en: (UTC+14:00) Kiritimati Island
ast: (UTC+14:00) Islla Christmas

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cuba Standard Time
ast: Hora estándar de Cuba

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cuba Daylight Time
ast: Hora braniega de Cuba

en: (UTC-05:00) Havana
ast: (UTC-05:00) L'Habana

[ctx: maximum 31 characters]
en: Jordan Standard Time
ast: Hora estándar de Xordania

[ctx: maximum 31 characters]
en: Jordan Daylight Time
ast: Hora braniega de Xordania

en: (UTC+02:00) Amman
ast: (UTC+02:00) Amán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Standard Time
ast: Hora estándar central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Daylight Time
ast: Hora braniega central

en: (UTC-06:00) Central Time (US & Canada)
ast: (UTC-06:00) Hora central (EE.XX. y Canadá)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russia Time Zone 3
ast: Fusu horariu de Rusia 3

en: (UTC+04:00) Izhevsk, Samara
ast: (UTC+04:00) Izhevsk y Samara

[ctx: maximum 31 characters]
en: Volgograd Standard Time
ast: Hora estándar de Volgográu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Volgograd Daylight Time
ast: Hora braniega de Volgográu

en: (UTC+04:00) Volgograd
ast: (UTC+04:00) Volgográu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azores Standard Time
ast: Hora estándar d'Azores

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azores Daylight Time
ast: Hora braniega d'Azores

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia East Standard Time
ast: Hora estándar Asia nororiental

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia East Daylight Time
ast: Hora braniega Asia nororiental

en: (UTC-11:00) Coordinated Universal Time-11
ast: (UTC-11:00) Hora universal coordinada -11

[ctx: maximum 31 characters]
en: Argentina Standard Time
ast: Hora estándar d'Arxentina

[ctx: maximum 31 characters]
en: Argentina Daylight Time
ast: Hora braniega d'Arxentina

en: (UTC-03:00) City of Buenos Aires
ast: (UTC-03:00) Ciudá de Buenos Aires

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turks And Caicos Standard Time
ast: Hora estándar Turques y Caicos

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turks And Caicos Daylight Time
ast: Hora braniega Turques y Caicos

en: (UTC-05:00) Turks and Caicos
ast: (UTC-05:00) Islles Turques y Caicos

[ctx: maximum 31 characters]
en: Marquesas Standard Time
ast: Hora estándar Islles Marqueses

[ctx: maximum 31 characters]
en: Marquesas Daylight Time
ast: Hora braniega Islles Marqueses

en: (UTC-09:30) Marquesas Islands
ast: (UTC-09:30) Islles Marqueses

[ctx: maximum 31 characters]
en: Myanmar Standard Time
ast: Hora estándar de Myanmar

[ctx: maximum 31 characters]
en: Myanmar Daylight Time
ast: Hora braniega de Myanmar

en: (UTC+06:30) Yangon (Rangoon)
ast: (UTC+06:30) Yangón (Rangún)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Coordinated Universal Time
ast: Hora universal coordinada

en: (UTC) Coordinated Universal Time
ast: (UTC) Hora universal coordinada

[ctx: maximum 31 characters]
en: India Standard Time
ast: Hora estándar d'India

[ctx: maximum 31 characters]
en: India Daylight Time
ast: Hora braniega d'India

en: (UTC+05:30) Chennai, Kolkata, Mumbai, New Delhi
ast: (UTC+05:30) Chennai, Calcuta, Bombái y Nueva Delhi

[ctx: maximum 31 characters]
en: GTB Standard Time
ast: Hora estándar de GTB

[ctx: maximum 31 characters]
en: GTB Daylight Time
ast: Hora braniega de GTB

en: (UTC+02:00) Athens, Bucharest
ast: (UTC+02:00) Atenes y Bucarest

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turkey Standard Time
ast: Hora estándar de Turquía

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turkey Daylight Time
ast: Hora braniega de Turquía

en: (UTC+03:00) Istanbul
ast: (UTC+03:00) Estambul

[ctx: maximum 31 characters]
en: Astrakhan Standard Time
ast: Hora estándar d'Astrakán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Astrakhan Daylight Time
ast: Hora braniega d'Astrakán

en: (UTC+04:00) Astrakhan, Ulyanovsk
ast: (UTC+04:00) Astrakán y Uliánovsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Fiji Standard Time
ast: Hora estándar d'Islles Fixi

[ctx: maximum 31 characters]
en: Fiji Daylight Time
ast: Hora braniega d'Islles Fixi

en: (UTC+12:00) Fiji
ast: (UTC+12:00) Islles Fixi

[ctx: maximum 31 characters]
en: Canada Central Standard Time
ast: Hora estándar de Canadá central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Canada Central Daylight Time
ast: Hora braniega de Canadá central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yukon Standard Time
ast: Hora estándar de Yukón

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yukon Daylight Time
ast: Hora braniega de Yukón

en: (UTC-07:00) Yukon
ast: (UTC-07:00) Yukón

[ctx: maximum 31 characters]
en: Taipei Standard Time
ast: Hora estándar de Taipéi

[ctx: maximum 31 characters]
en: Taipei Daylight Time
ast: Hora braniega de Taipéi

en: (UTC+08:00) Taipei
ast: (UTC+08:00) Taipéi

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Europe Standard Time
ast: Hora estándar Europa occidental

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Europe Daylight Time
ast: Hora braniega Europa occidental

en: (UTC+01:00) Amsterdam, Berlin, Bern, Rome, Stockholm, Vienna
ast: (UTC+01:00) Ámsterdam, Berlín, Berna, Roma, Estocolmu, Viena

[ctx: maximum 31 characters]
en: Montevideo Standard Time
ast: Hora estándar de Montevidéu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Montevideo Daylight Time
ast: Hora braniega de Montevidéu

en: (UTC-03:00) Montevideo
ast: (UTC-03:00) Montevidéu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pakistan Standard Time
ast: Hora estándar de Paquistán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pakistan Daylight Time
ast: Hora braniega de Paquistán

en: (UTC+05:00) Islamabad, Karachi
ast: (UTC+05:00) Islamabad y Karachi

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tomsk Standard Time
ast: Hora estándar de Tomsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tomsk Daylight Time
ast: Hora braniega de Tomsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Caucasus Standard Time
ast: Hora estándar d'El Cáucasu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Caucasus Daylight Time
ast: Hora braniega d'El Cáucasu

en: (UTC+04:00) Yerevan
ast: (UTC+04:00) Yereván

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Eastern Standard Time
ast: Hora estándar d'Australia ori.

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Eastern Daylight Time
ast: Hora braniega d'Australia ori.

en: (UTC+10:00) Canberra, Melbourne, Sydney
ast: (UTC+10:00) Canberra, Melbourne y Sydney

[ctx: maximum 31 characters]
en: N. Central Asia Standard Time
ast: Hora estándar Asia del N. cent.

[ctx: maximum 31 characters]
en: N. Central Asia Daylight Time
ast: Hora braniega Asia del N. cent.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Standard Time
ast: Hora estándar oriental

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Daylight Time
ast: Hora braniega oriental

en: (UTC-05:00) Eastern Time (US & Canada)
ast: (UTC-05:00) Hora oriental (EE.XX. y Canadá)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Transbaikal Standard Time
ast: Hora estándar de Transbaikal

[ctx: maximum 31 characters]
en: Transbaikal Daylight Time
ast: Hora braniega de Transbaikal

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Europe Standard Time
ast: Hora estándar d'Europa oriental

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Europe Daylight Time
ast: Hora braniega d'Europa oriental

en: (UTC+02:00) Chisinau
ast: (UTC+02:00) Quixináu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Standard Time (Mexico)
ast: Hora estándar central (Méxicu)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Daylight Time (Mexico)
ast: Hora braniega central (Méxicu)

en: (UTC-06:00) Guadalajara, Mexico City, Monterrey
ast: (UTC-06:00) Guadalaxara, Ciudá de Méxicu y Monterréi

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saratov Standard Time
ast: Hora estándar de Sarátov

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saratov Daylight Time
ast: Hora braniega de Sarátov

en: (UTC+04:00) Saratov
ast: (UTC+04:00) Sarátov

[ctx: maximum 31 characters]
en: Atlantic Standard Time
ast: Hora estándar del Atlánticu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Atlantic Daylight Time
ast: Hora braniega del Atlánticu

en: (UTC-04:00) Atlantic Time (Canada)
ast: (UTC-04:00) Hora del Atlánticu (Canadá)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Standard Time
ast: Hora estándar montesa

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Daylight Time
ast: Hora braniega montesa

en: (UTC-07:00) Mountain Time (US & Canada)
ast: (UTC-07:00) Hora montesa (EE.XX. y Canadá)

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Eastern Standard Time
ast: Hora estándar d'EE.XX. oriental

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Eastern Daylight Time
ast: Hora braniega d'EE.XX. oriental

en: (UTC-05:00) Indiana (East)
ast: (UTC-05:00) Indiana (este)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sakhalin Standard Time
ast: Hora estándar de Sakhalín

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sakhalin Daylight Time
ast: Hora braniega de Sakhalín

en: (UTC+11:00) Sakhalin
ast: (UTC+11:00) Sakhalín

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Korea Standard Time
ast: Hora estándar Corea del Norte

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Korea Daylight Time
ast: Hora braniega Corea del Norte

en: (UTC+09:00) Pyongyang
ast: (UTC+09:00) Pyong Yang

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tasmania Standard Time
ast: Hora estándar de Tasmania

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tasmania Daylight Time
ast: Hora braniega de Tasmania

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central America Standard Time
ast: Hora estándar d'América central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central America Daylight Time
ast: Hora braniega d'América central

en: (UTC-06:00) Central America
ast: (UTC-06:00) América central

en: (UTC-02:00) Coordinated Universal Time-02
ast: (UTC-02:00) Hora universal coordinada -02

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Mountain Standard Time
ast: Hora estándar montesa d'EE.XX.

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Mountain Daylight Time
ast: Hora braniega montesa d'EE.XX.

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Africa Standard Time
ast: Hora estándar d'África del Sur

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Africa Daylight Time
ast: Hora braniega d'África del Sur

en: (UTC+02:00) Harare, Pretoria
ast: (UTC+02:00) Ḥarare y Pretoria

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cen. Australia Standard Time
ast: Hora estándar Australia central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cen. Australia Daylight Time
ast: Hora braniega Australia central

en: (UTC+09:30) Adelaide
ast: (UTC+09:30) Adelaida

en: (UTC-09:00) Coordinated Universal Time-09
ast: (UTC-09:00) Hora universal coordinada -09

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sri Lanka Standard Time
ast: Hora estándar de Sri Lanka

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sri Lanka Daylight Time
ast: Hora braniega de Sri Lanka

en: (UTC+05:30) Sri Jayawardenepura
ast: (UTC+05:30) Sri Jayawardenapura

[ctx: maximum 31 characters]
en: Afghanistan Standard Time
ast: Hora estándar d'Afganistán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Afghanistan Daylight Time
ast: Hora braniega d'Afganistán

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yakutsk Standard Time
ast: Hora estándar de Yakutsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yakutsk Daylight Time
ast: Hora braniega de Yakutsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Eastern Standard Time
ast: Hora estándar oriental de Sura.

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Eastern Daylight Time
ast: Hora braniega oriental de Sura.

en: (UTC-03:00) Cayenne, Fortaleza
ast: (UTC-03:00) Cayena y Fortaleza

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arab Standard Time
ast: Hora estándar saudita

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arab Daylight Time
ast: Hora braniega saudita

en: (UTC+03:00) Kuwait, Riyadh
ast: (UTC+03:00) Ciudá de Kuwait y Riyad

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabian Standard Time
ast: Hora estándar arábiga

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabian Daylight Time
ast: Hora braniega arábiga

en: (UTC+04:00) Abu Dhabi, Muscat
ast: (UTC+04:00) Abu Dhabi y Mascate

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tocantins Standard Time
ast: Hora estándar de Tocantins

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tocantins Daylight Time
ast: Hora braniega de Tocantins

en: (UTC-03:00) Araguaina
ast: (UTC-03:00) Araguaína

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russian Standard Time
ast: Hora estándar de Rusia

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russian Daylight Time
ast: Hora braniega de Russia

en: (UTC+03:00) Moscow, St. Petersburg
ast: (UTC+03:00) Moscú y San Petersburgu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aus Central W. Standard Time
ast: Hora estándar d'Aus. centroocc.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aus Central W. Daylight Time
ast: Hora braniega d'Aus. centroocc.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Romance Standard Time
ast: Hora estándar romance

[ctx: maximum 31 characters]
en: Romance Daylight Time
ast: Hora braniega romance

en: (UTC+01:00) Brussels, Copenhagen, Madrid, Paris
ast: (UTC+01:00) Bruxeles, Copenḥague, Madril y París

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ekaterinburg Standard Time
ast: Hora estándar d'Ekaterinburgu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ekaterinburg Daylight Time
ast: Hora braniega d'Ekaterinburgu

en: (UTC+05:00) Ekaterinburg
ast: (UTC+05:00) Ekaterimburgu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russia Time Zone 11
ast: Fusu horariu de Rusia 11

en: (UTC+12:00) Anadyr, Petropavlovsk-Kamchatsky
ast: (UTC+12:00) Anádyr y Petropávlovsk-Kamchatsky

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Bank Standard Time
ast: Hora estándar de Cixordania

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Bank Daylight Time
ast: Hora braniega de Cixordania

en: (UTC+02:00) Gaza, Hebron
ast: (UTC+02:00) Gaza y Ḥebrón

[ctx: maximum 31 characters]
en: Syria Standard Time
ast: Hora estándar de Siria

[ctx: maximum 31 characters]
en: Syria Daylight Time
ast: Hora braniega de Siria

en: (UTC+02:00) Damascus
ast: (UTC+02:00) Damascu

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Central Standard Time
ast: Hora estándar d'Australia cent.

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Central Daylight Time
ast: Hora braniega d'Australia cent.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenwich Standard Time
ast: Hora estándar de Greenwich

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenwich Daylight Time
ast: Hora braniega de Greenwich

en: (UTC+00:00) Monrovia, Reykjavik
ast: (UTC+00:00) Monrovia y Reikiavik

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ulaanbaatar Standard Time
ast: Hora estándar d'Ulán Bátor

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ulaanbaatar Daylight Time
ast: Hora braniega d'Ulán Bátor

en: (UTC+08:00) Ulaanbaatar
ast: (UTC+08:00) Ulán Bátor

[ctx: maximum 31 characters]
en: Norfolk Standard Time
ast: Hora estándar d'Islla Norfolk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Norfolk Daylight Time
ast: Hora braniega d'Islla Norfolk

en: (UTC+11:00) Norfolk Island
ast: (UTC+11:00) Islla Norfolk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Israel Standard Time
ast: Hora estándar d'Israel

[ctx: maximum 31 characters]
en: Israel Daylight Time
ast: Hora braniega d'Israel

en: (UTC+02:00) Jerusalem
ast: (UTC+02:00) Xerusalén

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bangladesh Standard Time
ast: Hora estándar de Bangladex

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bangladesh Daylight Time
ast: Hora braniega de Bangladex

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Pacific Standard Time
ast: Hora estándar Pacíficu de Sura.

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Pacific Daylight Time
ast: Hora braniega Pacíficu de Sura.

en: (UTC-05:00) Bogota, Lima, Quito, Rio Branco
ast: (UTC-05:00) Bogotá, Lima, Quitu y Río Branco

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Asia Standard Time
ast: Hora estándar d'Asia occidental

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Asia Daylight Time
ast: Hora braniega d'Asia occidental

en: (UTC+05:00) Ashgabat, Tashkent
ast: (UTC+05:00) Axgabat y Taxkent

[ctx: maximum 31 characters]
en: Alaskan Standard Time
ast: Hora estándar d'Alaska

[ctx: maximum 31 characters]
en: Alaskan Daylight Time
ast: Hora breniega d'Alaska

[ctx: maximum 31 characters]
en: Paraguay Standard Time
ast: Hora estándar de Paraguái

[ctx: maximum 31 characters]
en: Paraguay Daylight Time
ast: Hora braniega de Paraguái

en: (UTC-04:00) Asuncion
ast: (UTC-04:00) Asunción

[ctx: maximum 31 characters]
en: Dateline Standard Time
ast: Hora estándar de llinia de data

[ctx: maximum 31 characters]
en: Dateline Daylight Time
ast: Hora braniega de llinia de data

en: (UTC-12:00) International Date Line West
ast: (UTC-12:00) Llinia internacional del cambéu de data occidental

[ctx: maximum 31 characters]
en: Libya Standard Time
ast: Hora estándar de Libia

[ctx: maximum 31 characters]
en: Libya Daylight Time
ast: Hora braniega de Libia

en: (UTC+02:00) Tripoli
ast: (UTC+02:00) Trípoli

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bahia Standard Time
ast: Hora estándar de Bahía

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bahia Daylight Time
ast: Hora braniega de Bahía

en: (UTC-03:00) Salvador
ast: (UTC-03:00) San Salvador

[ctx: maximum 31 characters]
en: Venezuela Standard Time
ast: Hora estándar de Venezuela

[ctx: maximum 31 characters]
en: Venezuela Daylight Time
ast: Hora braniega de Venezuela

en: (UTC-04:00) Caracas
ast: (UTC-04:00) Caraques

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bougainville Standard Time
ast: Hora estándar de Bougainville

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bougainville Daylight Time
ast: Hora braniega de Bougainville

en: (UTC+11:00) Bougainville Island
ast: (UTC+11:00) Islla Bougainville

[ctx: maximum 31 characters]
en: Hawaiian Standard Time
ast: Hora estándar de Ḥawaii

[ctx: maximum 31 characters]
en: Hawaiian Daylight Time
ast: Hora braniega de Ḥawaii

en: (UTC-10:00) Hawaii
ast: (UTC-10:00) Ḥawaii

[ctx: maximum 31 characters]
en: SE Asia Standard Time
ast: Hora estándar d'Asia surorient.

[ctx: maximum 31 characters]
en: SE Asia Daylight Time
ast: Hora braniega d'Asia surorient.

en: (UTC+07:00) Bangkok, Hanoi, Jakarta
ast: (UTC+07:00) Bangkok, Ḥanói y Xakarta

[ctx: maximum 31 characters]
en: Qyzylorda Standard Time
ast: Hora estándar de Kyzylorda

[ctx: maximum 31 characters]
en: Qyzylorda Daylight Time
ast: Hora braniega de Kyzylorda

en: (UTC+05:00) Qyzylorda
ast: (UTC+05:00) Kyzylorda

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Mongolia Standard Time
ast: Hora estándar de Mongolia occi.

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Mongolia Daylight Time
ast: Hora braniega de Mongolia occi.

[ctx: maximum 31 characters]
en: New Zealand Standard Time
ast: Hora estándar de Nueva Zelanda

[ctx: maximum 31 characters]
en: New Zealand Daylight Time
ast: Hora braniega de Nueva Zelanda

en: (UTC+12:00) Auckland, Wellington
ast: (UTC+12:00) Auckland y Wellington

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aleutian Standard Time
ast: Hora estándar Islles Aleutianes

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aleutian Daylight Time
ast: Hora braniega Islles Aleutianes

en: (UTC-10:00) Aleutian Islands
ast: (UTC-10:00) Islles Aleutianes

[ctx: maximum 31 characters]
en: Omsk Standard Time
ast: Hora estándar d'Omsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Omsk Daylight Time
ast: Hora braniega d'Omsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Brazilian Standard Time
ast: Hora estándar de Brasil central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Brazilian Daylight Time
ast: Hora braniega de Brasil central

en: (UTC-04:00) Cuiaba
ast: (UTC-04:00) Cuiabá

[ctx: maximum 31 characters]
en: Belarus Standard Time
ast: Hora estándar de Bielorrusia

[ctx: maximum 31 characters]
en: Belarus Daylight Time
ast: Hora braniega de Bielorrusia

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Western Standard Time
ast: Hora estándar Suramérica occi.

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Western Daylight Time
ast: Hora braniega Suramérica occi.

en: (UTC-04:00) Georgetown, La Paz, Manaus, San Juan
ast: (UTC-04:00) Georgetown, La Paz, Manaus, San Xuan

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenland Standard Time
ast: Hora estándar de Groelandia

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenland Daylight Time
ast: Hora braniega de Groelandia

en: (UTC-03:00) Greenland
ast: (UTC-03:00) Groenlandia

[ctx: maximum 31 characters]
en: Easter Island Standard Time
ast: Hora estándar d'Islla de Pascua

[ctx: maximum 31 characters]
en: Easter Island Daylight Time
ast: Hora braniega d'Islla de Pascua

en: (UTC-06:00) Easter Island
ast: (UTC-06:00) Islla de Pascua

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russia Time Zone 10
ast: Fusu horariu de Rusia 10

[ctx: maximum 31 characters]
en: Egypt Standard Time
ast: Hora estándar d'Exiptu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Egypt Daylight Time
ast: Hora braniega d'Exiptu

en: (UTC+02:00) Cairo
ast: (UTC+02:00) El Cairu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Standard Time (Mexico)
ast: Hora estándar oriental (Méxicu)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Daylight Time (Mexico)
ast: Hora braniega oriental (Méxicu)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mauritius Standard Time
ast: Hora estándar de Mauriciu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mauritius Daylight Time
ast: Hora braniega de Mauriciu

en: (UTC+04:00) Port Louis
ast: (UTC+04:00) Puertu Lluis

[ctx: maximum 31 characters]
en: Vladivostok Standard Time
ast: Hora estándar de Vladivostok

[ctx: maximum 31 characters]
en: Vladivostok Daylight Time
ast: Hora braniega de Vladivostok

[ctx: maximum 31 characters]
en: Singapore Standard Time
ast: Hora estándar de Singapur

[ctx: maximum 31 characters]
en: Singapore Daylight Time
ast: Hora braniega de Singapur

en: (UTC+08:00) Kuala Lumpur, Singapore
ast: (UTC+08:00) Kuala Lumpur y Singapur

[ctx: maximum 31 characters]
en: Korea Standard Time
ast: Hora estándar de Corea

[ctx: maximum 31 characters]
en: Korea Daylight Time
ast: Hora braniega de Corea

en: (UTC+09:00) Seoul
ast: (UTC+09:00) Seúl

[ctx: maximum 31 characters]
en: Chatham Islands Standard Time
ast: Hora estándar d'Islles Chatham

[ctx: maximum 31 characters]
en: Chatham Islands Daylight Time
ast: Hora braniega d'Islles Chatham

en: (UTC+12:45) Chatham Islands
ast: (UTC+12:45) Islles Chatham

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Africa Standard Time
ast: Hora estándar d'África oriental

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Africa Daylight Time
ast: Hora braniega d'África oriental

[ctx: maximum 31 characters]
en: FLE Standard Time
ast: Hora estándar de FLE

[ctx: maximum 31 characters]
en: FLE Daylight Time
ast: Hora braniega de FLE

en: (UTC+02:00) Helsinki, Kyiv, Riga, Sofia, Tallinn, Vilnius
ast: (UTC+02:00) Ḥélsinki, Kiev, Riga, Sofía, Tallín, Vilnius

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. South America Standard Time
ast: Hora estándar Suramérica orie.

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. South America Daylight Time
ast: Hora braniega Suramérica orie.

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Pacific Standard Time
ast: Hora estándar Pacíficu central

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Pacific Daylight Time
ast: Hora braniega Pacíficu central

en: (UTC+11:00) Solomon Is., New Caledonia
ast: (UTC+11:00) Islles Salomón y Nueva Caledonia

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Central Africa Standard Time
ast: Hora estándar África centroocc.

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Central Africa Daylight Time
ast: Hora braniega África centroocc.

en: (UTC+01:00) West Central Africa
ast: (UTC+01:00) África centrooccidental

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific SA Standard Time
ast: Hora estándar de Sura. Pacíficu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific SA Daylight Time
ast: Hora braniega de Sura. Pacíficu

en: (UTC-04:00) Santiago
ast: (UTC-04:00) Santiagu

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Australia Standard Time
ast: Hora estándar d'Australia orie.

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Australia Daylight Time
ast: Hora braniega d'Australia orie.

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Australia Standard Time
ast: Hora braniega d'Australia occi.

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Australia Daylight Time
ast: Hora braniega d'Australia occi.

en: Security Warning
ast: Alvertencia de seguranza

en: Do you want to install this software?
ast: ¿Quies instalar esti software?

en: Don't install
ast: Nun instalar

en: When installed, an ActiveX component has full access to your computer. Do not click install unless you have absolute trust in the above source.
ast: Al instalar un componente d'ActiveX, esti tien accesu completu al ordenador. Nun calques n'«Instalar» a nun ser que t'enfotes completamente nel orixe d'arriba.

en: Installation of component failed: %08x
ast: La instalación del componente falló: %08x

[ctx: window]
en: &Restore
ast: &Restaurar

en: &Size
ast: &Tamañu

en: Ma&ximize
ast: Ma&ximizar

en: &About Wine
ast: &Tocante a Wine

en: Hide Others
ast: Anubrir lo demás

en: Show All
ast: Amosar too

en: Quit
ast: Colar

en: Window
ast: Ventana

en: Minimize
ast: Minimizar

en: Server
ast: Sirvidor

en: There is a problem with the certificate for this site.
ast: Hai un problema col certificáu d'esti sitiu.

en: Do you want to continue anyway?
ast: ¿Quies siguir de toes toes?

en: LAN Connection
ast: Conexón LAN

en: The certificate is issued by an unknown or untrusted publisher.
ast: El certificáu ta emitíu por un espublizador desconocíu o que nun ye d'enfotu.

en: The date on the certificate is invalid.
ast: La data del certificáu ye inválida.

en: The name on the certificate does not match the site.
ast: El nome del certificáu nun concasa col sitiu.

en: There is at least one unspecified security problem with this certificate.
ast: Hai polo menos un problema de seguranza ensin especificar con esti certificáu.

en: Security Protocol
ast: Protocolu de seguranza

en: Signature Type
ast: Tipu de firma

en: Encryption Type
ast: Tipu de cifráu

en: The request has timed out.
ast: Escosó'l tiempu d'espera de la solicitú.

en: An internal error has occurred.
ast: Prodúxose un error internu.

en: The URL is invalid.
ast: La URL ye inválida.

en: The URL scheme could not be recognized or is not supported.
ast: Nun se pudo reconocer l'esquema de la URL o nun ta sofitada.

en: The server name could not be resolved.
ast: Nun se pudo resolver el nome del sirvidor.

en: The requested operation is invalid.
ast: La operación solicitada ye inválida.

en: The operation was canceled, usually because the handle on which the request was operating was closed before the operation completed.
ast: Encaboxóse la operación, normalmente ye porque se zarró l'identificador nel que taba operando la solicitú enantes de que se completara la operación.

en: The requested item could not be located.
ast: Nun se pudo llocalizar l'elementu solicitáu.

en: The connection with the server has been terminated.
ast: Terminó la conexón col sirvidor.

en: SSL certificate date that was received from the server is bad. The certificate is expired.
ast: La data del certificáu SSL que se recibió del sirvidor ye incorreuta. El certificáu ta caducáu.

en: Undefined external error.
ast: Error esternu ensin definir.

en: A device ID has been used that is out of range for your system.
ast: Usóse una ID de preséu que ta fuera del intervalu del sistema.

en: The driver was not enabled.
ast: Nun s'activó'l controlador.

en: The specified device is already in use. Wait until it is free, and then try again.
ast: El preséu especificáu yá ta n'usu. Espera hasta que tea llibre y volvi tentalo dempués.

en: Not enough memory available for this task. Quit one or more applications to increase available memory, and then try again.
ast: Nun hai abonda memoria disponible pa esta xera. Cola d'una o más aplicaciones p'aumentar la memoria disponible y volvi tentalo.

en: An error number was specified that is not defined in the system.
ast: Especificóse un númberu d'error que nun ta definíu nel sistema.

en: Invalid MCI device ID. Use the ID returned when opening the MCI device.
ast: La ID del preséu MCI ye inválida. Usa la ID devuelta al abrir el preséu MCI.

en: The specified device is not open or is not recognized by MCI.
ast: El preséu especificáu nun ta abiertu o la MCI nun lu reconoz.

en: There is an undetectable problem in loading the specified device driver.
ast: Hai un problema indetectable al cargar el controlador especificáu.

en: The specified command requires a parameter. Please supply one.
ast: El comandu especificáu rique un parámetru. Apurri unu.

en: The device driver is not ready.
ast: El controlador del preséu nun ta preparáu.

en: A problem occurred in initializing MCI. Try restarting Windows.
ast: Prodúxose un problema al aniciar la MCI. Prueba a reaniciar Windows.

en: Cannot use 'all' as the device name with the specified command.
ast: Nun se pue usar «all» como nome de preséu col comandu especificáu.

en: Errors occurred in more than one device. Specify each command and device separately to determine which devices caused the error.
ast: Produxéronse errores en más d'un preséu. Especifica cada comandu y preséu per separtao pa determinar qué preseos causaron l'error.

en: The specified parameter is out of range for the specified command.
ast: El parámetru especificáu ta fuera del intervalu del comandu especificáu.

en: A parameter or value was specified twice. Only specify it once.
ast: Hai un parámetru o valor que s'especificó dos vegaes. Especifícalu namás una vegada.

en: Cannot save an unnamed file. Supply a filename.
ast: Nun pues guardar un ficheru ensin nome. Forni unu.

en: The specified device is not installed on the system. Use the Drivers option in Control Panel to install the device.
ast: El preséu especificáu nun ta instaláu nel sistema. Usa la opción «Controladores» de «Panel de Control» pa instalar el preséu.

en: Cannot access the specified file or MCI device. Try changing directories or restarting your computer.
ast: Nun se pue acceder al ficheru o preséu MCI especificáu. Prueba a camudar los direutorios o a reaniciar l'ordenador.

en: Specify a device or driver name that is less than 79 characters.
ast: Especifica un preséu o controlador que tenga menos de 79 caráuteres.

en: Specify a device or driver name that is less than 69 characters.
ast: Especifica un preséu o controlador que tenga menos de 69 caráuteres.

en: The specified command requires an integer parameter. Please provide one.
ast: El comandu especificáu rique un parámetru enteru. Forni unu.

en: No wave device that can record files in the current format is installed. Use the Drivers option to install the wave device.
ast: Nun hai nengún preséu d'ondes instaláu que pueda grabar ficheros nel formatu actual. Usa la opción «Controladores» pa instalar el preséu d'ondes.

en: The device you are trying to record from cannot recognize the current file format.
ast: El preséu dende'l que tentes de grabar nun pue reconocer el formatu de ficheru actual.

en: The specified MIDI device is not installed on the system. Use the Drivers option from the Control Panel to install a MIDI device.
ast: El preséu MIDI especificáu nun ta instaláu nel sistema. Usa la opción «Controladores» de «Panel de control» pa instalar unu.

en: An error occurred with the specified port.
ast: Prodúxose un error col puertu especificáu.

en: Could not create or use window.
ast: Nun se pudo crear o usar la ventana.

en: Cannot read the specified file. Make sure the file is still present, or check your disk or network connection.
ast: Nun se pue lleer el ficheru especificáu. Asegúrate de que'l ficheru ta entá presente o revisa la conexón del discu o la rede.

en: Cannot write to the specified file. Make sure you have enough disk space or are still connected to the network.
ast: Nun se pue escribir el ficheru especificáu. Asegúrate de qu'hai abondu espaciu nel discu o de que sigues conectáu a la rede.

en: Master Volume
ast: Volume maestru

en: Success
ast: Ésitu

en: Protocol Error
ast: Error del protocolu

en: Time Limit Exceeded
ast: Superóse la llende de tiempu

en: Size Limit Exceeded
ast: Superóse la llende de tamañu

en: Authentication Method Not Supported
ast: El métodu d'autenticación nun ta sofitáu

en: Administration Limit Exceeded
ast: Superóse la llende d'alministración

en: Unavailable Critical Extension
ast: La estensión crítica nun ta disponible

en: Inappropriate Matching
ast: La coincidencia nun ye afayadiza

en: Already Exists
ast: Yá esiste

en: Local Error
ast: Error llocal

en: Encoding Error
ast: Error de codificación

en: Decoding Error
ast: Error de descodificación

en: Auth Unknown
ast: L'autenticación ye desconocida

en: No Memory
ast: Nun hai memoria

en: Can't connect to the LDAP server
ast: Nun se pue conectar col sirvidor LDAP

en: Operation not supported by this version of the LDAP protocol
ast: La operación nun ta sofitada por esta versión del protocolu LDAP

en: No result present in message
ast: Nun hai nengún resultáu presente nel mensaxe

en: More results returned
ast: Devolviéronse más resultaos

en: Not Yet Implemented
ast: Entá nun s'implementó

en: %1: File Not Found
ast: %1: nun s'atopó'l ficheru

en: ATTRIB - Displays or changes file attributes.
    
    Syntax:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [drive:][path][filename]
           [/S [/D]]
    
    Where:
    
      +   Sets an attribute.
      -   Clears an attribute.
      R   Read-only file attribute.
      A   Archive file attribute.
      S   System file attribute.
      H   Hidden file attribute.
      [drive:][path][filename]
          Specifies a file or files for attrib to process.
      /S  Processes matching files in the current folder and all subfolders.
      /D  Processes folders as well.
ast: ATTRIB - Amuesa o camuda los atributos d'un ficheru.
    
    Sintaxis:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [unidá:][camín][nome_ficheru]
           [/S [/D]]
    
    Onde:
    
      +   Afita un atributu.
      -   Borra un atributu.
      R   Ye atributu de ficheru de namás llectura.
      A   Ye atributu d'archivu.
      S   Ye atributu de ficheru del sistema.
      H   Ye atributu de ficheru anubríu.
      [unidá:][camín][nome_ficheru]
          Especifica un ficheru o ficheros pa qu'ATTRIB los procese.
      /S  Procesa los ficheros que concasen na carpeta actual y toles socarpetes.
      /D  Procesa carpetes tamién.

en: CHCP [number]
    
      Sets or displays the active console code page.
    
      number   The console code page to activate.
    
      Type CHCP without a number to display the active console code page.
ast: CHCP [númberu]
    
      Afita o amuesa la páxina de codificación activa de la consola.
    
      númberu   La páxina de codificación a activar.
    
      Escribi CHCP ensin númberos p'amosar la páxina de codificación
      activa de la consola.

en: Ana&log
ast: Ana&lóxicu

en: Digi&tal
ast: Dixi&tal

en: &Font...
ast: &Fonte…

en: &Without Titlebar
ast: &Ensin la barra de títulos

en: &Seconds
ast: &Segundos

en: &Date
ast: &Data

en: &Always on Top
ast: &Siempres enriba

en: &About Clock
ast: &Tocante a Reló

en: Clock
ast: Reló

en: CALL <batchfilename> is used within a batch file to execute commands from
    another batch file. When the batch file exits, control returns to the file
    which called it. The CALL command may supply parameters to the called
    procedure.
    
    Changes to default directory, environment variables etc made within a
    called procedure are inherited by the caller.
ast: CALL <nome_ficheru_llotes> úsase nun ficheru de llotes pa executar
    comandos d'otros ficheros de llotes. Cuando cola'l ficheru de llotes,
    el control vuelve al ficheru que lu llamó. Ye posible que'l comandu
    CALL forna parámetros al procedimientu llamáu.
    
    El llamador herieda los cambeos del direutoriu predetermináu, de les variables
    d'entornu, etcétera, fechos dientro d'un procedimientu llamáu.

en: CD <directory> is the short version of CHDIR. It changes the current
    default directory.
ast: CD <direutoriu> ye la versión acurtiada de CHDIR. Camuda'l direutoriu
    predetermináu actual.

en: CHDIR <directory> changes the current default directory.
ast: CHDIR <direutoriu> camuda'l direutoriu predetermináu actual.

en: CLS clears the console screen.
ast: CLS llimpia la pantalla de la consola.

en: COPY <filename> copies a file.
ast: COPY <nome_ficheru> copia un ficheru.

en: DATE shows or changes the system date.
ast: DATE amuesa o camuda la data del sistema.

en: DEL <filename> deletes a file or set of files.
ast: DEL <nome_ficheru> desanicia un ficheru o conxuntu d'ellos.

en: DIR lists the contents of a directory.
ast: DIR llista'l conteníu d'un direutoriu.

en: ECHO <string> displays <string> on the current terminal device.
    
    ECHO ON causes all subsequent commands in a batch file to be displayed on
    the terminal device before they are executed.
    
    ECHO OFF reverses the effect of a previous ECHO ON (ECHO is OFF by
    default). The ECHO OFF command can be prevented from displaying by
    preceding it with an @ sign.
ast: ECHO <cadena> amuesa <cadena> nel preséu de terminal actual.
    
    «ECHO ON» fai que tolos comandos siguientes del ficheru de llotes apaezan
    nel preséu de terminal enantes de que s'executen.
    
    «ECHO OFF» revierte l'efeutu d'un «ECHO ON» anterior («ECHO» ta «OFF»
    por defeutu). Pue restrinxise l'apaición del comandu «ECHO OFF» poniendo
    delantre'l símbolu «@».

en: ERASE <filename> deletes a file or set of files.
ast: ERASE <nome_ficheru> desanicia un ficheru o un conxuntu d'ellos.

en: The FOR command is used to execute a command for each of a set of files.
    
    Usage: FOR %variable IN (set) DO command
    
    The % sign must be doubled when using FOR in a batch file.
ast: El comandu FOR úsase pa executar un comandu por cada conxuntu de ficheros.
    
    Usu: FOR %variable IN (conxuntu) DO comandu
    
    El signu % ha ser doble cuando s'usa FOR nun ficheru de llotes.

en: The GOTO command transfers execution to another statement within a batch
    file.
    
    The label which is the target of a GOTO may be up to 255 characters long
    but may not include spaces (this is different from other operating
    systems). If two or more identical labels exist in a batch file the first
    one will always be executed. Attempting to GOTO a nonexistent label
    terminates the batch file execution.
    
    GOTO has no effect when used interactively.
ast: El comandu GOTO tresfier la execución a otra declaración d'un ficheru de llotes.
    
    La etiqueta, que ye'l destín de GOTO, pue ser d'hasta 255 caráuteres de llongura
    mas nun pue incluyir espacios (esto ye diferente n'otros sistemes operativos).
    Si hai dos o más etiquetes idéntiques nun ficheru de llotes, va executase
    siempres la primera. Tentar de facer GOTO a una etiqueta inesistente termina
    la execución del ficheru de llotes.
    
    GOTO nun tien nengún efeutu cuando s'usa de forma interactiva.

en: HELP <command> shows brief help details on a topic.
    HELP without an argument shows all CMD built-in commands.
ast: HELP <comandu> amuesa un resume d'un tema d'ayuda.
    «HELP» ensin nengún argumentu amuesa tolos comandos
    integraos de la CMD.

en: IF is used to conditionally execute a command.
    
    Syntax: IF [NOT] EXIST filename command
            IF [NOT] string1==string2 command
            IF [NOT] ERRORLEVEL number command
    
    In the second form of the command, string1 and string2 must be in double
    quotes. The comparison is not case-sensitive.
ast: IF úsase pa executar condicionalmente un comandu.
    
    Sintaxis: IF [NOT] EXIST nome_ficheru comandu
            IF [NOT] cadena1==cadena2 comandu
            IF [NOT] ERRORLEVEL númberu comandu
    
    Na segunda forma del comandu, cadena1 y cadena2 han tar ente
    comines dobles. La comparanza nun ye sensible a mayúscules/minúscules.

en: LABEL is used to set a disk volume label.
    
    Syntax: LABEL [drive:]
    The command will prompt you for the new volume label for the given drive.
    You can display the disk volume label with the VOL command.
ast: LABEL úsase p'afitar una etiqueta de volume de discu.
    
    Sintaxis: LABEL [unidá:]
    El comandu va pidite la etiqueta de volume nueva pa la unidá apurrida.
    Pues amosar la etiqueta de volume del discu col comandu «VOL».

en: MD <name> is the short version of MKDIR. It creates a subdirectory.
ast: MD <nome> ye la versión acurtiada de MKDIR. Crea un sodireutoriu.

en: MKDIR <name> creates a subdirectory.
ast: MKDIR <nome> crea un sodireutoriu.

en: MOVE relocates a file or directory to a new point within the file system.
    
    If the item being moved is a directory then all the files and
    subdirectories below the item are moved as well.
    
    MOVE fails if the old and new locations are on different DOS drive letters.
ast: MOVE tresllada un ficheru o direutoriu a otru puntu del sistema de ficheros.
    
    Si l'elementu que se mueve ye un direutoriu, tamién se mueven
    tolos ficheros y tolos sodireutorios embaxo l'elementu.
    
    «MOVE» falla si les llocalizaciones antigües y nueves son lletres
    d'unidaes DOS diferentes.

en: PATH displays or changes the cmd search path.
    
    Entering PATH will display the current PATH setting (initially taken from
    the registry). To change the setting follow the PATH command with the new
    value.
    
    It is also possible to modify the PATH by using the PATH environment
    variable, for example:
    PATH %PATH%;c:\temp
ast: PATH amuesa o camuda'l camín de busca de la CMD.
    
    Introducir PATH va amosar la configuración de PATH actual (tomada
    inicialmente del rexistru). Pa camudar la configuración amiesta'l valor
    nuevu al comandu PATH.
    
    Tamién ye posible modificar el PATH pente l'usu de la variable d'entornu
    PATH, por exemplu:
    PATH %PATH%;C:\temp

en: PAUSE displays a message on the screen asking the user to press a key.
    
    It is mainly useful in batch files to allow the user to read the output of
    a previous command before it scrolls off the screen.
ast: PAUSE amuesa un mensaxe na pantalla que pide al usuariu que prima una tecla.
    
    Esto ye útil, principalmente, con ficheros de llotes pa permitir que l'usuariu
    llea la salida d'un comandu anterior enantes de que se desplace fuera de la
    pantalla.

en: PROMPT sets the command-line prompt.
    
    The string following the PROMPT command (and the space immediately after)
    appears at the beginning of the line when cmd is waiting for input.
    
    The following character strings have the special meaning shown:
    
    $$    Dollar sign         $_    Linefeed            $b    Pipe sign (|)
    $d    Current date        $e    Escape              $g    > sign
    $l    < sign              $n    Current drive       $p    Current path
    $q    Equal sign          $t    Current time        $v    cmd version
    
    Note that entering the PROMPT command without a prompt-string resets the
    prompt to the default, which is the current directory (which includes the
    current drive letter) followed by a greater-than (>) sign.
    (like a command PROMPT $p$g).
    
    The prompt can also be changed by altering the PROMPT environment variable,
    so the command 'SET PROMPT=text' has the same effect as 'PROMPT text'.
ast: PROMPT afita l'indicador de la llinia de comandos.
    
    La cadena que sigue al comandu PROMPT (y l'espaciu de dempués)
    apaez nel comienzu de la llinia cuando la CMD espera pola entrada.
    
    Les cadenes de caráuteres siguientes tienen el significáu que s'indica.
    
    $$    Símbolu de dólar         $_    Llinia nueva            $b    Signu de tubería (|)
    $d    Data actual        $e    Escape              $g    Signu >
    $l    Signu <              $n    Unidá actual       $p    Camín actual
    $q    Signu =          $t    Hora actual        $v    Versión de la CMD
    
    Decátate qu'introducir el comandu PROMPT ensin nenguna cadena reafita
    l'indicador, que ye'l direutoriu actual (qu'inclúi la lletra de la unidá actual)
    siguíu del signu de mayor que (>).
    (como «PROMPT $p$g»).
    
    L'indicador tamién pue camudar pente l'alteración de la variable d'entornu
    PROMPT, polo que'l comandu «SET PROMPT=testu» tien el mesmu efeutu
    que «PROMPT testu».

en: A command line beginning with REM (followed by a space) performs no action,
    and can therefore be used as a comment in a batch file.
ast: Un comandu que comience per REM (siguíu d'un espaciu) nun fai nenguna
    aición y pue, polo tanto, usase como comentariu nun ficheru de llotes.

en: REN <filename> is the short version of RENAME. It renames a file.
ast: REN <nome_ficheru> ye la versión acurtiada de RENAME. Renoma un ficheru.

en: RENAME <filename> renames a file.
ast: RENAME <nome_ficheru> renoma un ficheru.

en: RD <directory> is the short version of RMDIR. It deletes a directory.
ast: RD <direutoriu> ye la versión acurtiada de RMDIR. Desanicia un direutoriu.

en: RMDIR <directory> deletes a directory.
ast: RMDIR <direutoriu> desanicia un direutoriu.

en: SET displays or changes the cmd environment variables.
    
    SET without parameters shows all of the current environment.
    
    To create or modify an environment variable the syntax is:
    
    SET <variable>=<value>
    
    where <variable> and <value> are character strings. There must be no space
    before the equals sign, nor can the variable name have embedded spaces.
    
    Under Wine, the environment of the underlying operating system is included
    into the Win32 environment, there will generally therefore be many more
    values than in a native Win32 implementation. Note that it is not possible
    to affect the operating system environment from within cmd.
ast: SET amuesa o camuda les variable d'entornu de la CMD.
    
    SET ensin parámetros amuesa toles variables del entornu actual.
    
    Pa crear o modificar una variable d'entornu, la sintaxis ye:
    
    SET <variable>=<valor>
    
    onde <variable> y <valor> son cadenes de caráuteres. Nun ha haber espacios
    enantes de los signos «=» nin los nomes de les variables puen tener
    espacios empotraos.
    
    Baxo Wine, l'entornu del sistema operativu soxacente inclúise nel entornu
    de Win32 y, polo xeneral, va haber munchos más valores que nuna
    implementación nativa de Win32. Decátate que nun ye posible alteriar el
    sistema operativu dende la CMD.

en: SHIFT is used in a batch file to remove one parameter from the head of the
    list, so parameter 2 becomes parameter 1 and so on. It has no effect if
    called from the command line.
ast: SHIFT úsase nun ficheru de llotes pa quitar un parámetru de la testera de
    la llista, polo que'l parámetru 2 conviértese en parámetru 1 y etcétera.
    El comandu nun fai nengún efeutu si se llama dende la llinia de comandos.

en: Start a program, or open a document in the program normally used for files
    with that suffix.
    Usage:
    start [options] program_filename [...]
    start [options] document_filename
    
    Options:
    "title"        Specifies the title of the child windows.
    /d directory   Start the program in the specified directory.
    /b             Don't create a new console for the program.
    /i             Start the program with fresh environment variables.
    /min           Start the program minimized.
    /max           Start the program maximized.
    /low           Start the program in the idle priority class.
    /normal        Start the program in the normal priority class.
    /high          Start the program in the high priority class.
    /realtime      Start the program in the realtime priority class.
    /abovenormal   Start the program in the abovenormal priority class.
    /belownormal   Start the program in the belownormal priority class.
    /node n        Start the program on the specified NUMA node.
    /affinity mask Start the program with the specified affinity mask.
    /wait          Wait for the started program to finish, then exit with its
    exit code.
    /unix          Use a Unix filename and start the file like Windows
    Explorer.
    /ProgIDOpen    Open a document using the specified progID.
    /?             Display this help and exit.
ast: Anicia un programa o abre un documentu nel programa que s'usa
    normalmente pa ficheros con aquelli sufixu:
    Usu:
    start [opciones] nome_ficheru_programa […]
    start [opciones] nome_ficheru_documentu
    
    Opciones:
    "títulu"        Especifica'l títulu de les ventanes fíes.
    /d direutoriu   Anicia'l programa nel direutoriu especificáu.
    /b             Nun crea una consola pal programa.
    /i             Anicia'l programa con variables d'entornu nueves.
    /min           Anicia'l programa minimizáu.
    /max           Anicia'l programa maximizáu.
    /low           Anicia'l programa na clas de prioridá «idle».
    /normal        Anicia'l programa na clas de prioridá «normal».
    /high          Anicia'l programa na clas de prioridá «high».
    /realtime      Anicia'l programa na clas de prioridá «realtime».
    /abovenormal   Anicia'l programa na clas de prioridá «abovenormal».
    /belownormal   Anicia'l programa na clas de prioridá «belownormal».
    /node n        Anicia'l programa nel noyu NUMA especificáu.
    /affinity mázcara Anicia'l programa cola mázcara d'afinidá especificada.
    /wait          Espera a que'l programa aniciáu fine y salga col so códigu de salida.
    /unix          Usa un nome de ficheru UNIX y anicia'l ficheru como l'esplorador de
    Windows
    /ProgIDOpen    Abre un documentu cola progID especificada.
    /?             Amuesa esta ayuda y cola.

en: TIME sets or shows the current system time.
ast: TIME afita o amuesa la hora actual del sistema.

en: TITLE <string> sets the window title for the cmd window.
ast: TITLE <cadena> afita'l títulu de la ventana de la CMD.

en: TYPE <filename> copies <filename> to the console device (or elsewhere if
    redirected). No check is made that the file is readable text.
ast: TYPE <nome_ficheru> copia <nome_ficheru> al preséu de consola (o a 
    otru llugar si se redirixe). Nun se comprueba que'l ficheru seya lleíble por
    persones.

en: VERIFY is used to set, clear or test the verify flag. Valid forms are:
    
    VERIFY ON	Set the flag.
    VERIFY OFF	Clear the flag.
    VERIFY		Displays ON or OFF as appropriate.
    
    The verify flag has no function in Wine.
ast: VERIFY úsase p'afitar, borrar o probar la marca «verify». Les formes válides son:
    
    VERIFY ON	Afita la marca.
    VERIFY OFF	Borra la marca.
    VERIFY		Amuesa «ON» o «OFF» según correspuenda.
    
    La marca «verify» nun tien nenguna función en Wine.

en: VER displays the version of cmd you are running.
ast: VER amuesa la versión de la llinia de comandos que tas executando.

en: VOL shows the volume label of a disk device.
ast: VOL amuesa la etiqueta de volume d'un preséu de discu.

en: ENDLOCAL ends localization of environment changes in a batch file which
    were introduced by a preceding SETLOCAL.
ast: ENDLOCAL fina la llocalización de los cambeos del entornu nun ficheru de
    llotes qu'introduxo un SETLOCAL anterior.

en: SETLOCAL starts localization of environment changes in a batch file.
    
    Environment changes done after a SETLOCAL are local to the batch file, and
    are preserved until the next ENDLOCAL is encountered (or at the end of the
    file, whichever comes first), at which point the previous environment
    settings are restored.
ast: SETLOCAL anicia la llocalización de los cambeos del entornu nun ficheru de
    llotes.
    
    Los cambeos del entornu fechos dempués d'un SETLOCAL son llocales pal
    ficheru de llotes y caltiénense hasta que s'atope l'ENDLOCAL siguiente (o na
    fin del ficheru, lo que s'apurra primero), momentu nel que se restaura la
    configuración anterior del entornu.

en: PUSHD <directory> saves the current directory onto a stack, and then
    changes the current directory to the supplied one.
ast: PUSHD <direutoriu> guarda'l direutoriu actual nuna pila y dempués
    cambia'l direutoriu actual al forníu.

en: POPD changes current directory to the last one saved with PUSHD.
ast: POPD cambia'l direutoriu actual al últimu guardáu con PUSHD.

en: ASSOC shows or modifies file extension associations.
    
    Syntax: ASSOC [.ext[=[fileType]]]
    
    ASSOC without parameters displays current file associations.
    If used with only a file extension, displays the current association.
    Specifying no file type after the equal sign removes the current
    association, if any.
ast: ASSOC amuesa o modifica les asociaciones de les estensiones de los ficheros.
    
    Sintaxis: ASSOC [.est[=[tipuFicheru]]]
    
    «ASSOC» ensin parámetros amuesa les asociaciones de ficheros actuales. Si
    s'usa con namás una estensión, amuesa l'asociación actual. Nun especificar un
    tipu de ficheru dempués del signu «=», quita l'asociación actual si la hubiere.

en: FTYPE shows or modifies open commands associated with file types.
    
    Syntax: FTYPE [fileType[=[openCommand]]]
    
    Without parameters, shows the file types for which open command strings are
    currently defined.
    If used with only a file type, displays the associated open command string,
    if any.
    Specifying no open command after the equal sign removes the command string
    associated to the specified file type.
ast: FTYPE amuesa o modifica los comandos d'apertura asociaos colos tipos de
    ficheros.
    
    Sintaxis: FTYPE [tipuFicheru[=[comanduApertura]]]
    
    Ensin parámetros, amuesa los tipos de ficheros polos que les cadenes de
    comandos d'apertura tán definíes anguaño.
    Si s'usa con namás un tipu de ficheru, amuesa la cadena del comandu
    d'apertura asociáu, si la hubiere.
    Nun especificar un comandu d'apertura dempués del signu «=», quita la cadena
    del comandu asociada al tipu de ficheru especificáu.

en: MORE displays output of files or piped input in pages.
ast: MORE amuesa la salida de ficheros o entrada canalizada en páxines.

en: CHOICE displays a text and waits, until the User presses an allowed Key
    from a selectable list.
    CHOICE is mainly used to build a menu selection in a batch file.
ast: CHOICE amuesa un testu y espera hasta que l'usuariu prima una tecla permitida
    d'una llista seleicionable.
    CHOICE úsase principalmente pa crear un menú de seleición nun ficheru de
    llotes.

en: Create a symbolic link.
    
    Syntax: MKLINK [options] link_name target
    
    Options:
    /d             Create a directory symbolic link.
    /h             Create a hard link.
    /j             Create a directory junction.
    link_name is the name of the new symbolic link.
    target is the path that link_name points to.
ast: Crea un enllaz simbólicu.
    
    Sintaxis: MKLINK [opciones] nome_enllaz destín
    
    Opciones:
    /d             Crea un enllaz simbólicu de direutoriu.
    /h             Crea un enllaz duru.
    /j             Crea una xunión de direutorios.
    «nome_enllaz» ye'l nome d'un enllaz simbólicu nuevu.
    «destín» ye'l camín al qu'apunta «nome_enllaz».

en: EXIT terminates the current command session and returns to the operating
    system or shell from which you invoked cmd.
ast: EXIT termina la sesión de comandos actual y torna al sistema operativu o shell
    dende'l qu'invoquesti la CMD.

en: CMD built-in commands are:
    ASSOC		Show or modify file extension associations
    ATTRIB		Show or change DOS file attributes
    CALL		Invoke a batch file from inside another
    CD (CHDIR)	Change current default directory
    CHOICE		Wait for an keypress from a selectable list
    CLS		Clear the console screen
    COPY		Copy file
    CTTY		Change input/output device
    DATE		Show or change the system date
    DEL (ERASE)	Delete a file or set of files
    DIR		List the contents of a directory
    ECHO		Copy text directly to the console output
    ENDLOCAL	End localization of environment changes in a batch file
    FTYPE		Show or modify open commands associated with file types
    HELP		Show brief help details on a topic
    MD (MKDIR)	Create a subdirectory
    MKLINK	Create a symbolic link
    MORE		Display output in pages
    MOVE		Move a file, set of files or directory tree
    PATH		Set or show the search path
    PAUSE		Suspend execution of a batch file
    POPD		Restore the directory to the last one saved with PUSHD
    PROMPT		Change the command prompt
    PUSHD		Change to a new directory, saving the current one
    REN (RENAME)	Rename a file
    RD (RMDIR)	Delete a subdirectory
    SET		Set or show environment variables
    SETLOCAL	Start localization of environment changes in a batch file
    START		Start a program, or open a document in the associated program
    TIME		Set or show the current system time
    TITLE		Set the window title for the CMD session
    TYPE		Type the contents of a text file
    VER		Show the current version of CMD
    VOL		Show the volume label of a disk device
    XCOPY		Copy source files or directory trees to a destination
    EXIT		Close down CMD
    
    Enter HELP <command> for further information on any of the above commands.
ast: Los comandos integraos de la CMD son:
    ASSOC		Amuesa o modifica les asociaciones de les estensiones de los
    ficheros
    ATTRIB		Amuesa o camuda los atributos de los ficheros de DOS
    CALL		Invoca un ficheru de llotes que ta dientro d'otru
    CD (CHDIR)	Camuda'l direutoriu predetermináu actual
    CHOICE		Espera poles pulsaciones de tecles d'una llista seleicionable
    CLS		Llimpia la pantalla de la consola
    COPY		Copia un ficheru
    CTTY		Camuda'l preséu d'entrada/salida
    DATE		Amuesa o camuda la data del sistema
    DEL (ERASE)	Desanicia un ficheru o un conxuntu d'ellos
    DIR		Llista'l conteníu d'un direutoriu
    ECHO		Copia direutamente'l testu a la salida de la consola
    ENDLOCAL	Fina la llocalización de los cambeos del entornu nun ficheru de
    llotes
    FTYPE		Amuesa o modifica los comandos d'apertura asociaos colos tipos
    de ficheros
    HELP		Amuesa un resume d'un tema d'ayuda
    MD (MKDIR)	Crea un sodireutoriu
    MKLINK	Crea un enllaz simbólicu
    MORE		Amuesa la salida en páxines
    MOVE		Mueve un ficheru, un conxuntu d'ellos o un árbole de direutorios
    PATH		Afita o amuesa'l camín de busca
    PAUSE		Suspende la execución d'un ficheru de llotes
    POPD		Restaura'l direutoriu al últimu guardáu con PUSHD
    PROMPT		Camuda l'indicador de comandos
    PUSHD		Cambia a un direutoriu nuevu, guardando l'actual
    REN (RENAME)	Renoma un ficheru
    RD (RMDIR)	Desanicia un sodireutoriu
    SET		Afita o amuesa les variables d'entornu
    SETLOCAL	Anicia la llocalización de los cambeos del entornu nun ficheru de
    llotes
    START		Anicia un programa o abre un documentu nel programa asociáu
    TIME		Afita o amuesa la hora actual del sistema
    TITLE		Afita'l títulu de la sesión de la CMD.
    TYPE		Escribe'l conteníu d'un ficheru de testu
    VER		Amuesa la versión actual de la CMD
    VOL		Amuesa la etiqueta de volume d'un preséu de discu
    XCOPY		Copia los ficheros d'orixe o los árboles de direutorios al destín
    EXIT		Zarra la CMD
    
    Introduz HELP <comandu> pa consiguir más información de cualesquier
    comandu d'arriba.

en: Are you sure?
ast: ¿De xuru?

[ctx: Yes key]
en: Y
ast: S

en: File association missing for extension %1
ast: Falta l'asociación de ficheru pa la estensión «%1»

en: No open command associated with file type '%1'
ast: Nun hai nengún comandu d'apertura asociáu col tipu de ficheru «%1»

en: Overwrite %1?
ast: ¿Quies sobrescribir %1?

en: More...
ast: Más…

en: Line in Batch processing possibly truncated. Using:
ast: Ye posible qu'heba una llinia del procesamientu de llotes truncada. Usando:

en: Argument missing
ast: Falta l'argumentu

en: Syntax error
ast: Error de la sintaxis

en: No help available for %1
ast: Nun hai ayuda disponible pa: %1

en: Target to GOTO not found
ast: Nun s'atopó'l destín a GOTO

en: Current Date is %1
ast: La data actual ye %1

en: Current Time is %1
ast: La hora actual ye %1

en: Enter new date:
ast: Introduz la data nueva:

en: Enter new time:
ast: Introduz una hora nueva:

en: Environment variable %1 not defined
ast: Nun se definió la variable d'entornu «%1»

en: Cannot call batch label outside of a batch script
ast: Nun se pue llamar a una etiqueta de llotes fuera d'un script de llotes

[ctx: All key]
en: A
ast: T

en: Delete %1?
ast: ¿Quies desaniciar «%1»?

en: Echo is %1
ast: «echo» ye «%1»

en: Verify is %1
ast: La marca «verify» ye «%1»

en: Verify must be ON or OFF
ast: La marca «verify» ye «ON» o «OFF»

en: Parameter error
ast: Error del parámetru

en: Volume Serial Number is %1!04x!-%2!04x!
ast: El númberu de serie del volume ye «%1!04x!-%2!04x!»

en: Volume label (11 characters, <Enter> for none)?
ast: ¿Qué etiqueta de volume quies? (11 caráuteres de llongura. Primi <Intro> pa nenguna)

en: Press any key to continue...
ast: Primi cualesquier tecla pa siguir…

en: Wine Command Prompt
ast: Llinia de comandos de Wine

en: More?
ast: ¿Más?

en: The input line is too long.
ast: La llinia d'entrada ye mui llonga.

en: Volume in drive %1!c! is %2
ast: El volume de la unidá «%1!c!» ye «%2»

en: Volume in drive %1!c! has no label.
ast: El volume de la unidá «%1!c!» nun tien nenguna etiqueta.

en:  (Yes|No)
ast:  (Sí|Non)

en:  (Yes|No|All)
ast:  (Sí|Non|Too)

en: Can't recognize '%1' as an internal or external command, or batch script.
ast: Nun se pue reconocer «%1» nin como comandu internu nin esternu nin script de llotes.

en: Division by zero error.
ast: Error de la división por cero.

en: Expected an operand.
ast: Esperábase un operandu.

en: Expected an operator.
ast: Esperábase un operador.

en: Mismatch in parentheses.
ast: Falta'l paréntesis d'apertura/zarru.

en: Badly formed number - must be one of decimal (12),
     hexadecimal (0x34) or octal (056).
ast: El númberu tien un formatu incorreutu. Ha ser
    decimal (12), hexadecimal (0x34) o octal (056).

en: Cursor size
ast: Tamañu del cursor

en: &Small
ast: &Pequeñu

en: &Large
ast: &Grande

en: Command history
ast: Historial de comandos

en: Console
ast: Consola

en: &Quick Edit mode
ast: Mou d'edición &rápida

en: &Font
ast: &Fonte

en: Configuration
ast: Configuración

en: &Width:
ast: &Llargor:

en: &Height:
ast: &Altor:

en: W&idth:
ast: &Llargor:

en: H&eight:
ast: A&ltor:

en: End of program
ast: Fin del programa

en: &Close console
ast: &Zarrar la consola

en: Edition
ast: Edición

en: &Edit
ast: &Editar

en: &Select all
ast: &Seleicionar too

en: This is a test
ast: Esto ye una prueba

en: DirectX Diagnostic Tool
ast: Ferramienta de diagnósticu de DirectX

en: Usage: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t filename | /x filename]
ast: Usu: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t nome_ficheru | /x nome_ficheru]

en: Wine Explorer
ast: Esplorador de Wine

en: Start
ast: Aniciu

en: &Run...
ast: &Executar…

en: Are you sure you want to close all programs and exit the virtual desktop?
ast: ¿De xuru que quies zarrar tolos programes y colar del escritoriu virtual?

en: Usage: findstr /options string
ast: Usu: findstr /opciones cadena

en: FINDSTR: Bad command line
ast: FINDSTR: la llinia de comandos ye incorreuta

en: FINDSTR: Cannot open %s
ast: FINDSTR: nun se pue abrir «%s»

en: FINDSTR: /%c ignored
ast: FINDSTR: inoróse la opción /%c

en: - Supported Commands -
    
    hardlink      hardlink management
ast: - Comandos sofitaos -
    
    hardlink      Xestión d'enllaces duros

en: - Hardlink - Supported Commands -
    
    create        create a hardlink
ast: - Comandos sofitaos -Hardlink -
    
    create        Crea un enllaz duru

en: Syntax: fsutil hardlink create <new> <existing>
ast: Sintaxis: fsutil hardlink create <nuevu> <esistente>

en: Usage: hostname
ast: Usu: hostname

en: Error: Invalid option '%c'.
ast: Fallu: la opción «%c» ye inválida.

en: Error: Could not get hostname: %u.
ast: Error: nun se pudo consiguir l'agospiador: %u.

en: Error: Setting the system hostname is not possible with the hostname utility.
ast: Error: nun ye posible configurar l'agospiador del sistema cola utilidá «hostmame».

en: Usage: ipconfig [ /? | /all ]
ast: Usu: ipconfig [ /? | /all ]

en: Error: Unknown or invalid command line parameters specified
ast: Error: especificáronse parámetros de llinia de comandos que nun se conocen o son inválidos

en: %1 adapter %2
ast: Adautador %1 %2

en: Connection-specific DNS suffix
ast: Sufixu de DNS específicu a la conexón

en: IPv4 address
ast: Direición IPv4

en: Hostname
ast: Agospiador

en: Node type
ast: Tipu de noyu

en: Broadcast
ast: Espardimientu

en: Peer-to-peer
ast: D'igual a igual

en: Mixed
ast: Mestu

en: Hybrid
ast: Híbridu

en: IP routing enabled
ast: Encaminamientu d'IP

en: Physical address
ast: Direición física

en: DHCP enabled
ast: DHCP

en: Default gateway
ast: Pasera predeterminada

en: IPv6 address
ast: Direición IPv6

en: Primary DNS suffix
ast: Sufixu de DNS primariu

en: Usage: klist <tickets | tgt | purge | get [service principal name]>
ast: Usu: klist <tickets | tgt | purge | get [nome principal del serviciu]>

en: Unknown error
ast: Error desconocíu

en: The syntax of this command is:
    
    NET command [arguments]
        -or-
    NET command /HELP
    
    Where 'command' is one of HELP, START, STOP or USE.
ast: La sintaxis d'esti comandu ye:
    
    NET comandu [argumentos]
        -o-
    NET comandu /HELP
    
    Onde «comandu» ye HELP , START , STOP o USE.

en: The syntax of this command is:
    
    NET START [service]
    
    Displays the list of running services if 'service' is omitted. Otherwise 'service' is the name of the service to start.
ast: La sintaxis d'esti comandu ye:
    
    NET START [serviciu]
    
    Amuesa la llista de servicios n'execución si s'omite «serviciu». D'otramiente, «serviciu» ye'l nome del serviciu a aniciar.

en: The syntax of this command is:
    
    NET STOP service
    
    Where 'service' is the name of the service to stop.
ast: La sintaxis d'esti comandu ye:
    
    NET STOP serviciu
    
    Onde «serviciu» ye'l nome del serviciu a parar.

en: The %1 service was stopped successfully.
ast: El serviciu «%1» paró correutamente.

en: There are no entries in the list.
ast: Nun hai nenguna entrada na llista.

en: 
    Status  Local   Remote
    ---------------------------------------------------------------
ast: 
    Estáu  Llocal   Remotu
    ---------------------------------------------------------------

en: Paused
ast: En posa

en: A network error occurred
ast: Prodúxose un error de rede

en: The following services are running:
ast: Los servicios siguientes tán n'execución:

en: Active Connections
ast: Conexones actives

en: Local Address
ast: Direición llocal

en: Foreign Address
ast: Direición foriata

en: State
ast: Estáu

en: Unicast packets
ast: Paquete unicast

en: Non-unicast packets
ast: Paquetes non unicast

en: Errors
ast: Errores

en: Unknown protocols
ast: Protocolos desconocíos

en: Current Connections
ast: Conexones actuales

en: Segments Received
ast: Segmentos recibíos

en: Segments Sent
ast: Segmentos unviaos

en: Segments Retransmitted
ast: Segmentos tresmitíos

en: Datagrams Received
ast: Datagrames recibíos

en: Receive Errors
ast: Errores de receición

en: Datagrams Sent
ast: Datagrames unviaos

en: &New	Ctrl+N
ast: &Nuevu	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
ast: &Abrir…	Ctrl+O

en: &Save	Ctrl+S
ast: &Guardar	Ctrl+S

en: &Print...	Ctrl+P
ast: &Imprentar…	Ctrl+P

en: Page Se&tup...
ast: Confi&guración de les páxines…

en: P&rinter Setup...
ast: Configuración de la imp&rentadora…

en: &Undo	Ctrl+Z
ast: &Desfacer	Ctrl+Z

en: Cu&t	Ctrl+X
ast: Cor&tar	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
ast: &Copiar	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
ast: A&pegar	Ctrl+V

en: &Delete	Del
ast: &Desaniciar	Del

en: Select &all	Ctrl+A
ast: Seleicionar &too	Ctrl+A

en: &Time/Date	F5
ast: &Hora/Data	F5

en: &Wrap long lines
ast: &Axustar les llinies llongues

en: &Search...	Ctrl+F
ast: &Buscar…	Ctrl+F

en: &Search next	F3
ast: &Buscar lo siguiente	F3

en: &Replace...	Ctrl+H
ast: &Trocar…	Ctrl+H

en: &Go To...	Ctrl+G
ast: &Dir a…	Ctrl+G

en: &Status Bar
ast: Barra d'&estáu

en: &Contents	F1
ast: &Conteníu	F1

en: &About Notepad
ast: &Tocante a Llibreta

en: Page Setup
ast: Configuración de la páxines

en: &Header:
ast: &Testera:

en: &Footer:
ast: &Pie:

en: Margins (millimeters)
ast: Márxenes (milímetros)

en: &Left:
ast: &Esquierda:

en: &Top:
ast: &Arriba:

en: Go To Line
ast: Busca de llinies

en: &Line Number:
ast: Númberu de &llinia:

en: Go To
ast: Dir

en: Encoding:
ast: Codificación:

en: Page &p
ast: Páxina &p

en: Notepad
ast: Llibreta

en: Untitled
ast: Ensin títulu

en: Text files (*.txt)
ast: Ficheros de testu (*.txt)

en: File '%s' does not exist.
    
    Do you want to create a new file?
ast: El ficheru «%s» nun esiste.
    
    ¿Quies crear un ficheru?

en: File '%s' has been modified.
    
    Would you like to save the changes?
ast: Modificóse'l ficheru «%s».
    
    ¿Quies guardar los cambeos?

en: '%s' could not be found.
ast: Nun se pudo atopar «%s».

en: %1
    This file contains Unicode characters which will be lost if
    you save this file in the %2 encoding.
    To keep these characters, click Cancel, and then select
    one of the Unicode options in the Encoding drop down list.
    Continue?
ast: %1
    Esti ficheru contién caráuteres Unicode que van perdese si
    lu guardes na codificación %2.
    Pa caltener esos caráuteres, calca «Encaboxar» y dempués
    seleiciona una de les opciones Unicode de la llista
    desplegable de codificaciones.
    ¿Quies siguir?

en: Ln %ld, Col %ld
ast: Ll %ld, Col %ld

en: &System Configuration
ast: Configuración del &sistema

en: &Run the Registry Editor
ast: &Executar l'Editor del rexistru

en: &CoCreateInstance Flag
ast: Marca &CoCreateInstance

en: &Local server
ast: Sirvidor &llocal

en: &Remote server
ast: Sirvidor &remotu

en: View &Type information
ast: Ver la información del &tipu

en: Create &Instance
ast: Crear una &instancia

en: &Release Instance
ast: &Lliberar la instancia

en: Copy C&LSID to clipboard
ast: Copiar la C&LSID nel cartafueyu

en: &Expert mode
ast: Mou pa &espertos

en: &Toolbar
ast: Barra de &ferramientes

en: &Refresh	F5
ast: &Anovar	F5

en: &About OleView
ast: &Tocante a OleView

en: Interface
ast: Interfaz

en: &View Type Info
ast: &Ver la información del tipu

en: IPersist Interface Viewer
ast: Visor d'interfaces IPersist

en: IPersistStream Interface Viewer
ast: Visor d'interfaces IPersistStream

en: ITypeLib viewer
ast: Visor d'ITypeLib

en: OleView - OLE/COM Object Viewer
ast: OleView - Visor d'oxetos OLE/COM

en: TypeLib files (*.tlb; *.olb; *.dll; *.ocx; *.exe)
ast: Ficheros TypeLib (*.tlb; *.olb; *.dll; *.ocx; *.exe)

en: Run the Wine registry editor
ast: Executa l'Editor del rexistru de Wine

en: Quit the application. Prompts to save changes
ast: Cola de l'aplicación. Pide la confirmación pa guardar los cambeos

en: Create an instance of the selected object
ast: Crea una instancia del oxetu seleicionáu

en: Create an instance of the selected object on a specific machine
ast: Crea una instancia del oxetu seleicionáu nuna máquina específica

en: Refresh all lists
ast: Anueva toles llistes

en: ObjectClasses
ast: Clases d'oxetos

en: OLE 1.0 Objects
ast: Oxetos OLE 1.0

en: COM Library Objects
ast: Oxetos de biblioteques COM

en: All Objects
ast: Tolos oxetos

en: Application IDs
ast: IDs d'aplicaciones

en: Registry
ast: Rexistru

en: Implementation
ast: Implementación

en: Activation
ast: Activación

en: CoGetClassObject failed.
ast: CoGetClassObject falló.

en: Unknown error
ast: Error desconocíu

en: LoadTypeLib( %1 ) failed ($%2!x!)
ast: LoadTypeLib( %1 ) falló ($%2!x!)

en: Inherited Interfaces
ast: Interfaces heredaes

en: O&pen	Enter
ast: A&brir	Intro

en: &Move...	F7
ast: &Mover…	F7

en: &Copy...	F8
ast: &Copiar…	F8

en: &Properties	Alt+Enter
ast: &Propiedaes	Alt+Intro

en: &Execute...
ast: &Executar…

en: &Options
ast: &Opciones

en: &Save settings on exit
ast: &Guardar la configuración al colar

en: &Windows
ast: &Ventanes

en: &About Program Manager
ast: &Tocante a Xestor de programes

en: &Program
ast: &Programa

en: From group:
ast: Del grupu:

en: &To group:
ast: &Al grupu:

en: &Command line:
ast: &Llinia de comandos:

en: &Working directory:
ast: &Direutoriu de trabayu:

en: &Key combination:
ast: Combinación de &tecles:

en: &Minimize at launch
ast: &Minimizar al llanzar

en: Current &icon:
ast: &Iconu actual:

en: WARNING
ast: ALVERTENCIA

en: Information
ast: Información

en: Delete group `%s'?
ast: ¿Quies desaniciar el grupu «%s»?

en: Delete program `%s'?
ast: ¿Quies desaniciar el programa «%s»?

en: Not implemented
ast: Nun s'implementó

en: Error reading `%s'.
ast: Error al lleer «%s».

en: Error writing `%s'.
ast: Error al escribir «%s».

en: Help not available.
ast: L'ayuda nun ta disponible.

en: Libraries (*.dll)
ast: Biblioteques (*.dll)

en: Icon files
ast: Ficheros d'iconu

en: Icons (*.ico)
ast: Iconos (*.ico)

en: reg: Invalid syntax.
ast: reg: la sintaxis ye inválida.

en: Type "REG %1 /?" for help.
ast: Escribi «REG %1 /?» pa consiguir ayuda.

en: reg: Unable to access or create the specified registry key
ast: reg: nun ye posible acceder o crear la clave de rexistru especificada

en: reg: The operation completed successfully
ast: reg: la operación completóse correutamente

en: reg: Unable to find the specified registry key
ast: reg: nun ye posible atopar la clave de rexistru especificáu

en: reg: Unable to find the specified registry value
ast: reg: nun ye posible atopar el valor de rexistru especificáu

en: (Default)
ast: (Por defeutu)

en: Type "REG /?" for help.
ast: Escribi «REG /?» pa consiguir ayuda.

en: Usage:
      REG [operation] [parameters]
    
    Supported operations:
      ADD | COPY | DELETE | EXPORT | IMPORT | QUERY
    
    For help on a specific operation, type:
      REG [operation] /?
ast: Usu:
      REG [operación] [parámetros]
    
    Operaciones sofitaes:
      ADD | COPY | DELETE | EXPORT | IMPORT | QUERY
    
    Pa consiguir ayuda tocante a una operación
    específica, escribi:
      REG [operación] /?

en: REG ADD <key> [/v value_name | /ve] [/t type] [/s separator] [/d data] [/f]
    
      Adds a key to the registry or adds a new value to a given registry key.
    
      <key>
         The registry key to add or, if either [/v] or [/ve] is specified,
         the key in which to add the new registry data.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /v <value_name>
         The name of the registry value to add.
    
      /ve
         Add an unnamed registry value. This option modifies the (Default)
         registry value.
    
      /t <type>
         The type of data to add to the registry. If [/t] is specified,
         <type> must be one of the following:
    
             REG_SZ    | REG_MULTI_SZ | REG_EXPAND_SZ
             REG_DWORD | REG_QWORD    | REG_BINARY   | REG_NONE
    
         If [/t] is not specified, the default data type is REG_SZ.
    
      /s <separator>
         The character used to separate strings in REG_MULTI_SZ data.
         If [/s] is not specified, the default separator is \0.
    
      /d <data>
         The data to add to the new registry value.
    
      /f
         Modify the registry without prompting for confirmation.
ast: REG ADD <clave> [/v nome_valor | /ve] [/t tipu] [/s separtdor] [/d datos] [/f]
    
      Amiesta una clave al rexistru o amiesta un valor nuevu a la clave 
      de rexistru apurrida.
    
      <clave>
         La clave de rexistru a amestar o, si s'especifica la opción [/v] o [/ve] ,
         la clave na qu'amestar los datos de rexistru nuevos.
    
         Formatu: RAIGAÑU\Soclave
    
         RAIGAÑU: una clave de rexistru predefinida. Ha ser una de les
                            siguientes:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Soclave: el camín completu a una clave de rexistru baxo una clave
                         RAIGAÑU apurrida.
    
      /v <nome_valor>
         El nome del valor de rexistru a amestar.
    
      /ve
         Amiesta un valor de rexistru ensin nome. Esta opción modifica'l
         valor de rexistru «(Default)».
    
      /t <tipu>
         El tipu de datos a amestar al rexistru. Si s'especifica la opción [/t] ,
         <tipu> ha ser un elementu de los siguientes:
    
             REG_SZ    | REG_MULTI_SZ | REG_EXPAND_SZ
             REG_DWORD | REG_QWORD    | REG_BINARY   | REG_NONE
    
         Si nun s'especifica la opción [/t ], el tipu de datos predetermináu ye
         «REG_SZ».
    
      /s <separtador>
         El caráuter usáu pa separtar cadenes nos datos de «REG_MULTI_SZ».
         Si nun s'especifica la opción [/s] , el separtador predetermináu ye
         «\0».
    
      /d <datos>
         Los datos a amestar a la clave de rexistru nueva.
    
      /f
         Modifica'l rexistru ensin pidir la confirmación.

en: REG COPY <key1> <key2> [/s] [/f]
    
      Copies the contents of a specified registry key to another location.
      By default, this operation only copies registry values. Use [/s] to
      recursively copy all subkeys and values.
    
      <key1>, <key2>
         Registry keys specifying the source (<key1>) and destination (<key2>)
         of the data. If <key2> does not exist, it is created.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /s
         Copy all subkeys and values from <key1> to <key2>.
    
      /f
         Overwrite all registry data in <key2> without prompting for confirmation.
         This option does not modify subkeys and values that only exist in <key2>.
ast: REG COPY <clave1> <clave2> [/s] [/f]
    
      Copia'l conteníu d'una clave de rexistru especificada a otra llocalización.
      Por defeutu, esta operación namás copia los valores de rexistru. Usa la
      opción [/s] pa copiar recursivamente toles soclaves y tolos valores.
    
      <clave1>, <clave2>
         Les claves de rexistru qu'especifiquen l'orixe (<clave1>) y el destín
         (<clave2>) de los datos. Si <clave2> nun esiste, créase.
    
         Formatu: RAIGAÑU\Soclave
    
         RAIGAÑU: una clave de rexistru predefinida. Ha ser una de les siguientes:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Soclave: el camín completu a la clave de rexistru baxo la clave RAIGAÑU
         apurrida.
    
      /s
         Copia toles soclaves y valores de <clave1> a <clave2>.
    
      /f
         Sobrescribe tolos datos de rexistru en <clave2> ensin pidir la
         confirmación. Esta opción nun modifica les soclaves nin valores que
         namás esistan en <clave2>.

en: REG DELETE <key> [/v value_name | /ve | /va] [/f]
    
      Deletes a registry key (including all subkeys and values), or deletes
      one or more values from a given registry key.
    
      <key>
         The registry key to delete or, if one of [/v], [/ve] or [/va] is
         specified, the registry key in which to delete one or more values.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /v <value_name>
         The name of the registry value to delete.
    
      /ve
         Delete an unnamed registry value. This option deletes the (Default)
         registry value.
    
      /va
         Delete all values from a registry key.
    
      /f
         Delete a registry key (including all subkeys and values) without
         prompting for confirmation.
ast: REG DELETE <clave> [/v nome_valor | /ve | /va] [/f]
    
      Desanicia una clave de rexistru (incluyíes toles soclaves y tolos
      valores) o desanicia unu o más valores d'una clave de rexistru
      apurrida.
    
      <clave>
         La clave de rexistru a desaniciar o, si s'especifica una de les
         opciones [/v], [/ve] o [/va], la clave de rexistru na que se
         desanicia unu o más valores.
    
         Formatu: RAIGAÑU\Soclave
    
         RAIGAÑU: Una clave de rexistru predefinida. Ha ser una de les
                  siguientes:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Soclave: el camín completu a una clave de rexistru baxo una clave
                  RAIGAÑU apurrida.
    
      /v <nome_valor>
         El nome del valor de rexistru a desaniciar.
    
      /ve
         Desanicia una clave de rexistru ensin nome. Esta opción desanicia'l
         valor de rexistru «(Default)».
    
      /va
         Desanicia tolos valores d'una clave de rexistru.
    
      /f
         Desanicia una clave de rexistru (incluyíes toles soclaves y tolos
         valores) ensin pidir la confirmación.

en: REG EXPORT <key> <file> [/y]
    
      Exports a specified registry key (including all subkeys and values)
      to a file.
    
      <key>
         The registry key to export.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      <file>
         The name and path of the registry file that will be created.
         This file must have a .reg extension.
    
      /y
         Overwrite <file> without prompting for confirmation.
ast: REG EXPORT <clave> <ficheru> [/y]
    
      Esporta la clave de rexistru especificada (incluyíes toles soclaves y
      tolos valores) a un ficheru.
    
      <clave>
         La clave de rexistru a esportar.
    
         Formatu: RAIGAÑU\Soclave
    
         RAIGAÑU: una clave de rexistru predefinida. Ha ser una de les 
                  siguientes:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Soclave: El camín completu a la clave de rexistru baxo la clave
                  RAIGAÑU apurrida.
    
      <ficheru>
         El nome y el camín del ficheru de rexistru que va crease.
         Esti ficheru ha tener la estensión .reg .
    
      /y
         Sobrescribe <ficheru> ensin pidir la confirmación.

en: REG IMPORT <file>
    
      Imports keys, values and data from a given file into the registry.
    
      <file>
         The name and path of the registry file to import.
ast: REG IMPORT <ficheru>
    
      Importa claves, valores y datos d''un ficheru apurríu al rexistru.
    
      <ficheru>
         El nome y el camín del ficheru de rexistru a importar.

en: REG QUERY <key> [/v value_name | /ve] [/s]
    
      Queries a specified registry key and lists all immediate subkeys, values
      and data within that key. Use [/s] to recursively query each subkey.
    
      <key>
         The registry key to query.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /v <value_name>
         The name of the registry value to query. If neither [/v] nor [/ve] is
         specified, all values under <key> are listed.
    
      /ve
         Query an unnamed registry value. This option queries the (Default)
         registry value.
    
      /s
         List all registry entries under <key> and its subkeys.
ast: REG QUERY <clave> [/v nome_valor | /ve] [/s]
    
      Consulta una clave de rexistru espeficada y llista toles soclaves, 
      valores y datos inmediatos dientro d'esa clave. Usa la opción [/s] pa
      consultar recursivamente cada soclave.
    
      <clave>
         La clave de rexistru a consultar.
    
         Formatu: RAIGAÑU\Soclave
    
         RAIGAÑU: Una clave de rexistru predefinida. Ha ser una de les
                  siguientes:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Soclave: el camín completu a la clave de rexistru baxo una clave
                  RAIGAÑU apurrida.
    
      /v <nome_valor>
         El nome del valor de rexistru a consultar. Si nun especifica nenguna
         de les opciones [/v] o [/ve], llístense tolos valores baxo <clave>.
    
      /ve
         Consulta una clave de rexistru ensin nome. Esta opción solicita'l
         valor de rexistru «(Default)».
    
      /s
         Llista toles entraes de rexistru baxo <clave> y toles sos soclaves.

en:   /reg:32
         Access the registry using the 32-bit view.
    
      /reg:64
         Access the registry using the 64-bit view.
ast:   /reg:32
         Accede al rexistru cola vista de 32 bits.
    
      /reg:64
         Accede al rexistru cola vista de 64 bits.

en: reg: Invalid registry key
ast: reg: la clave de rexistru ye inválida

en: reg: Unable to access remote machine
ast: reg: nun ye posible acceder a la máquina remota

en: reg: Invalid system key
ast: reg: la clave de sistema ye inválida

en: reg: Invalid option [%1].
ast: reg: la opción [%1] nun ye válida.

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid numeric value
ast: reg: la opción [/d] ha contener un valor numbéricu válidu

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid hexadecimal value
ast: reg: la opción [/d] ha contener un valor hexadecimal válidu

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid string
ast: reg: la opción [/d] ha contener una cadena válida

en: reg: Unsupported registry data type [%1]
ast: reg: el tipu de datos de rexistru [%1] nun ta sofitáu

en: The registry value '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
ast: El valor de rexistru «%1» yá esiste. ¿Quies sobrescribilu?

en: reg: Invalid command line parameters
ast: reg: los parámetros de la llinia de comandos son inválidos

en: reg: The source and destination keys cannot be the same
ast: reg: les claves d'orixe y de destín nun puen ser les mesmes

en: The value '%1\%2' already exists in the destination key. Do you want to overwrite it?
ast: El valor «%1\%2» yá esiste na clave de destín. ¿Quies sobrescribilu?

en: Are you sure you want to delete the registry value '%1'?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar el valor de rexistru de «%1»?

en: Are you sure you want to delete all registry values in '%1'?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar tolos valores de rexistru de «%1»?

en: Are you sure you want to delete the registry key '%1'?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la clave de rexistru «%1»?

en: reg: Unable to delete all registry values in '%1'
ast: reg: nun ye posible desaniciar tolos valores de rexistru de «%1»

en: The file '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
ast: El ficheru «%1» yá esiste. ¿Quies sobrescribilu?

en: reg: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
ast: reg: nun se reconoz la secuencia d'escape [\%1!c!]

en: reg: Unable to import the registry key '%1'
ast: reg: nun ye posible importar la clave de rexistru «%1»

en: reg: The file '%1' was not found.
ast: reg: nun s'atopó'l ficheru «%1».

en: (value not set)
ast: (nun s'afitó nengún valor)

en: Search complete. Number of matches found: %1!d!
ast: Completóse la busca. Númberu de coincidencies que s'atoparon: %1!d!

en: &Registry
ast: &Rexistru

en: &Import Registry File...
ast: &Importar un ficheru de rexistru…

en: &Export Registry File...
ast: &Esportar el ficheru de rexistru…

en: &Key
ast: &Clave

en: &String Value
ast: Valor de &cadena

en: &Binary Value
ast: Valor &binariu

en: &DWORD Value
ast: Valor &DWORD

en: &QWORD Value
ast: Valor &DWORD

en: &Multi-String Value
ast: Valor &multicadena

en: &Expandable String Value
ast: Valor de cadena &espandible

en: &Rename	F2
ast: &Renomar	F2

en: &Copy Key Name
ast: &Copiar el nome de la clave

en: &Find...	Ctrl+F
ast: &Atopar…	Ctrl+F

en: Find Ne&xt	F3
ast: Atopar lo si&guiente	F3

en: Status &Bar
ast: &Barra d'estáu

en: Sp&lit
ast: Dix&ebrar

en: &Remove Favorite...
ast: &Quitar de Favoritos…

en: &About Registry Editor
ast: &Tocante a Editor del rexistru

en: Expand
ast: Espander

en: Modify &Binary Data...
ast: Modificar los datos &binarios…

en: Export registry
ast: Elementos a esportar

en: S&elected branch:
ast: Rama s&eleicionada:

en: Find:
ast: Atopar:

en: Find in:
ast: Atopar en:

en: Keys
ast: Claves

en: Value names
ast: Nomes de valores

en: Value content
ast: Conteníu de valores

en: Whole string only
ast: Namás la cadena entera

en: Add Favorite
ast: Amiestu d'un favoritu

en: Name:
ast: Nome:

en: Remove Favorite
ast: Desaniciu d'un favoritu

en: Edit String
ast: Edición d'una cadena

en: Value name:
ast: Nome del valor:

en: Value data:
ast: Datos del valor:

en: Edit DWORD
ast: Edición de DWORD

en: Edit Binary
ast: Edición d'un binariu

en: Edit Multi-String
ast: Edición d'una multicadena

en: Contains commands for working with the whole registry
ast: Contién comandos pa trabayar con tol rexistru

en: Contains commands for editing values or keys
ast: Contién comandos pa editar valores o claves

en: Contains commands for customizing the registry window
ast: Contién comandos pa personalizar la ventana del rexistru

en: Contains commands for accessing frequently used keys
ast: Contién comandos p'acceder a les claves d'usu frecuente

en: Contains commands for displaying Help and information about Registry Editor
ast: Contién comandos p'amosar l'ayuda ya la información tocante a Editor del rexistru

en: Contains commands for creating new keys or values
ast: Contién comandos pa crear claves o valores

en: Data
ast: Datos

en: Registry Editor
ast: Editor del rexistru

en: Import Registry File
ast: Importar un ficheru de rexistru

en: Export Registry File
ast: Esportar el ficheru de rexistru

en: Registry files (*.reg)
ast: Ficheros de rexistru (*.reg)

en: Win9x/NT4 Registry files (REGEDIT4)
ast: Ficheros de rexistru de Win9x/NT4 (REGEDIT4)

en: (cannot display value)
ast: (nun se pue amosar el valor)

en: (unknown %d)
ast: (elementu «%d» desconocíu)

en: Unable to modify the selected registry value.
ast: Nun ye posible modificar el valor de rexistru seleicionáu.

en: Unable to create a new registry key.
ast: Nun ye posible crear una clave de rexistru.

en: Unable to create a new registry value.
ast: Nun ye posible crear un valor de rexistru.

en: Unable to rename the key '%1'.
    The specified key name already exists.
ast: Nun ye posible renomar la clave «%1.
    El nome de la clave especificáu yá esiste.

en: Unable to rename the value '%1'.
    The specified value name already exists.
ast: Nun ye posible renomar el valor «%1.
    El nome del valor especificáu yá esiste.

en: Unable to delete the selected registry key.
ast: Nun ye posible desaniciar la clave de rexistru seleicionada.

en: Unable to rename the selected registry key.
ast: Nun ye posible renomar la clave de rexistru seleicionada.

en: Unable to rename the selected registry value.
ast: Nun ye posible renomar el valor de rexistru seleicionáu.

en: The keys and values contained in %1 were successfully added to the registry.
ast: Les claves y valores conteníos en «%1» amestáronse correutamente al rexistru.

en: Unable to import %1. The specified file is not a valid registry file.
ast: Nun ye posible importar «%1». El ficheru especificáu nun ye un ficheru de rexistru válidu.

en: Usage:
      regedit [options] [filename] [reg_key]
    
    Options:
      [no option]    Launch the graphical version of this program.
      /L:system.dat  The location of the system.dat file to be modified.
                     Compatible with any other switch. Ignored.
      /R:user.dat    The location of the user.dat file to be modified.
                     Compatible with any other switch. Ignored.
      /C             Import the contents of a registry file.
      /D             Delete a specified registry key.
      /E             Export the contents of a specified registry key to a file.
                     If no key is specified, the entire registry is exported.
      /S             Silent mode. No messages will be displayed.
      /V             Launch the GUI in advanced mode. Ignored.
      /?             Display this information and exit.
      [filename]     The location of the file containing registry information to
                     be imported. When used with [/E], this option specifies the
                     file location where registry information will be exported.
      [reg_key]      The registry key to be modified.
    
    Usage examples:
      regedit "import.reg"
      regedit /E "export.reg" "HKEY_CURRENT_USER\Console"
      regedit /D "HKEY_LOCAL_MACHINE\Key\Path"
ast: Usu:
      regedit [opciones] [nome_ficheru] [clave_rexistru]
    
    Opciones:
      [ensin opciones]    Llanza la versión gráfica d'esti programa.
      /L:system.dat       La llocalización del ficheru system.dat a modificar.
                          Ye compatible con cualesquier conmutador. Inórase.
      /R:user.dat         La llocalización del ficheru user.dat a modificar.
                          Ye compatible con cualesquier conmutador. Inórase.
      /C                  Importa'l conteníu d'un ficheru de rexistru.
      /D                  Desanicia una clave de rexistru especificada.
      /E                  Esporta'l conteníu d'una clave de rexistru especificada a un ficheru.
                          Si nun s'especifica nenguna clave, espórtase'l rexistru enteru.
      /S                  Mou silenciosu. Nun amuesa nengún mensaxe
      /V                  Llanza la IGU nel mou avanzáu. Inórase.
      /?                  Amuesa esta información y cola.
      [nome_ficheru]      La llocalización del ficheru que contién la información de rexistru
                          a importar. Al usar [/E], esta opción especifica la llocalización
                          del ficheru onde va esportase la información de rexistru.
      [clave_rexistru]    La clave de rexistru a modificar.
    
    Exemplos d'usu:
      regedit "import.reg"
      regedit /E "export.reg" "HKEY_CURRENT_USER\Consola"
      regedit /D "HKEY_LOCAL_MACHINE\Camín\Clave"

en: regedit: Invalid or unrecognized switch [%1]
ast: regedit: el conmutador [%1] ye inválidu o nun se reconoz

en: Type "regedit /?" for help.
ast: Escribi «regedit /?» pa consiguir l'ayuda.

en: regedit: No filename was specified.
ast: regedit: nun s'especificó nengún nome de ficheru.

en: regedit: No registry key was specified for removal.
ast: regedit: nun s'especificó nenguna clave de rexistru pa desaniciar.

en: regedit: The file '%1' was not found.
ast: regedit: nun s'atopó'l ficheru «%1».

en: regedit: Unable to open the file '%1'.
ast: regedit: nun ye posible abrir el ficheru «%1».

en: regedit: Unhandled action.
ast: regedit: aición ensin remanar.

en: regedit: Out of memory! (%1!S!, line %2!u!)
ast: regedit: ¡Ensin memoria! (%1!S!, llinia %2!u!)

en: regedit: Invalid hexadecimal value.
ast: regedit: el valor hexadecimal ye inválidu.

en: regedit: Unable to convert hexadecimal data. An invalid value was encountered at '%1'.
ast: regedit: nun ye posible convertir los datos hexadecimales. Atopóse un valor inválidu en «%1».

en: regedit: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
ast: regedit: nun se reconoz la secuencia d'escape [\%1!c!]

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!]
ast: regedit: el tipu de datos de rexistru [0x%1!x!] nun ta sofitáu

en: regedit: Unexpected end of line in '%1'.
ast: regedit: nun s'esperaba la fin de llinia en «%1».

en: regedit: The line '%1' was not recognized.
ast: regedit: nun se reconoció la llinia «%1».

en: regedit: Unable to add the registry value '%1' to '%2'.
ast: regedit: nun ye posible amestar el valor de rexistru «%1» a «%2».

en: regedit: Unable to open the registry key '%1'.
ast: regedit: nun ye posible abrir la clave de rexistru «%1».

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!] encountered in '%2'.
ast: regedit: en «'%2» atopóse un tipu de datos de rexistru [0x%1!x!] que nun ta sofitáu.

en: regedit: The registry value '%1' will be exported as binary data.
ast: regedit: el valor de rexistru «%1» va esportase como datu binariu.

en: regedit: Invalid system key [%1]
ast: regedit: la clave del sistema [%1] ye inválida

en: regedit: Unable to export '%1'. The specified registry key was not found.
ast: regedit: nun ye posible esportar «%1». Nun s'atopó la clave de rexistru especificada.

en: regedit: Unable to delete the registry key '%1'.
ast: regedit: nun ye posible desaniciar la clave de rexistru «%1».

en: regedit: The line contains invalid syntax.
ast: regedit: la llinia contién una sintaxis inválida.

en: Quits the Registry Editor
ast: Cola del editor del rexistru

en: Adds keys to the favorites list
ast: Amiesta claves a la llista de favoritos

en: Removes keys from the favorites list
ast: Quita claves de la llista de favoritos

en: Shows or hides the status bar
ast: Amuesa o anubre la barra d'estáu

en: Changes the position of the split between two panes
ast: Camuda la posición de la dixebra ente dos paneles

en: Refreshes the window
ast: Anueva la ventana

en: Deletes the selection
ast: Desanicia la seleición

en: Renames the selection
ast: Renoma la seleición

en: Copies the name of the selected key to the clipboard
ast: Copia'l nome de la clave seleicionada nel cartafueyu

en: Finds a text string in a key, value or data
ast: Atopa una cadena de testu en claves, valores o datos

en: Finds next occurrence of text specified in previous search
ast: Atopa la coincidencia siguiente del testu especificáu na busca anterior

en: Modifies the value's data
ast: Modifica los datos de los valores

en: Adds a new key
ast: Amiesta una clave nueva

en: Adds a new string value
ast: Amiesta un valor de cadena nuevu

en: Adds a new binary value
ast: Amiesta un valor binariu nuevu

en: Adds a new 32-bit value
ast: Amiesta un valor de 32 bits nuevu

en: Imports a text file into the registry
ast: Importa un ficheru de testu al rexistru

en: Exports all or part of the registry to a text file
ast: Esporta too o parte del rexistru a un ficheru de testu

en: Prints all or part of the registry
ast: Imprenta too o parte del rexistru

en: Opens Registry Editor Help
ast: Abre l'ayuda del editor del rexistru

en: Displays program information, version number and copyright
ast: Amuesa la información, el numberu de versión y el copyright del programa

en: Unable to query the registry value '%1'.
ast: Nun ye posible consultar el valor de rexistru «%1».

en: Unable to edit registry keys of this type (%1!u!).
ast: Nun ye posible editar les claves de rexistru d'esti tipu (%1!u).

en: The value is too big (%1!u!).
ast: El valor ye mui grande (%1!u!).

en: Confirm Value Delete
ast: Confirmación del desaniciu d'un valor

en: Are you sure you want to delete the selected registry value?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar el valor de rexistru seleicionáu?

en: Search complete. The string '%1' was not found.
ast: Completóse la busca. Nun s'atopó la cadena «%1».

en: Are you sure you want to delete these values?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar estos valores?

en: New Key #%d
ast: Clave nueva #%d

en: New Value #%d
ast: Valor nuevu #%d

en: Unable to query the registry key '%1'.
ast: Nun ye posible consultar la clave de rexistru «%1».

en: Modifies the value's data in binary form
ast: Modifica los datos de los valores en forma binaria

en: Adds a new multi-string value
ast: Amiesta un valor multicadena nuevu

en: Exports the selected branch of the registry to a text file
ast: Esporta la rama seleicionada del rexistru a un ficheru de testu

en: Adds a new expandable string value
ast: Amiesta un valor de cadena espandible nuevu

en: Confirm Key Delete
ast: Confirmación del desaniciu d'una clave

en: Are you sure you want to delete this registry key and all of its subkeys?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar esta clave de rexistru y toles sos soclaves?

en: Expands or collapses the selected node
ast: Espande o contrái'l noyu seleicionáu

en: Collapse
ast: Contrayer

en: Adds a new 64-bit value
ast: Amiesta un valor de 64 bits nuevu

en: Edit QWORD
ast: Edición de QWORD

en: Wine DLL Registration Utility
    
    Provides DLL registration services.
ast: Utilidá de rexistru de DLLs de Wine
    
    Forne servicios de rexistru de DLLs.

en: regsvr32: Invalid or unrecognized switch [%1]
ast: regsvr32: la opción [%1] ye inválida o nun se reconoz

en: regsvr32: Failed to load DLL '%1'
ast: regsvr32: hebo un fallu al cargar la DLL «%1»

en: regsvr32: '%1!S!' not implemented in DLL '%2'
ast: regsvr32: «%1!S!» nun s'implementó na DLL «%2»

en: regsvr32: Failed to register DLL '%1'
ast: regsvr32: hebo un fallu al rexistrar la DLL «%1»

en: regsvr32: Successfully registered DLL '%1'
ast: regsvr32: la DLL «%1» rexistróse correutamente

en: regsvr32: Failed to unregister DLL '%1'
ast: regsvr32: hebo un fallu al rexistrar la DLL «%1»

en: regsvr32: Successfully unregistered DLL '%1'
ast: regsvr32: la DLL «%1» desanicióse correutamente

en: regsvr32: Failed to install DLL '%1'
ast: regsvr32: hebo un fallu al instalar la DLL «%1»

en: regsvr32: Successfully installed DLL '%1'
ast: regsvr32: la DLL «%1» instalóse correutamente

en: regsvr32: Failed to uninstall DLL '%1'
ast: regsvr32: hebo un fallu al desinstalar la DLL «%1»

en: regsvr32: Successfully uninstalled DLL '%1'
ast: regsvr32: la DLL «%1» desinstalóse correutamente

en: Start a program, or open a document in the program normally used for files
    with that suffix.
    Usage:
    start [options] program_filename [...]
    start [options] document_filename
    
    Options:
    "title"        Specifies the title of the child windows.
    /d directory   Start the program in the specified directory.
    /b             Don't create a new console for the program.
    /i             Start the program with fresh environment variables.
    /min           Start the program minimized.
    /max           Start the program maximized.
    /low           Start the program in the idle priority class.
    /normal        Start the program in the normal priority class.
    /high          Start the program in the high priority class.
    /realtime      Start the program in the realtime priority class.
    /abovenormal   Start the program in the abovenormal priority class.
    /belownormal   Start the program in the belownormal priority class.
    /node n        Start the program on the specified NUMA node.
    /affinity mask Start the program with the specified affinity mask.
    /machine arch  Force using a specific architecture (x86,arm,amd64,arm64).
    /wait          Wait for the program to finish, then exit with its exit code.
    /unix          Use a Unix filename and start the file like Windows Explorer.
    /exec          Exec the specified file (for internal Wine usage).
    /ProgIDOpen    Open a document using the specified progID.
    /?             Display this help and exit.
ast: Anicia un programa o abre un documentu nel programa que normalmente s'usa
    pa ficheros con aquelli sufixu.
    Usu:
    start [opciones] nome_ficheru_programa [...]
    start [opciones] nome_ficheru_documentu
    
    Opciones:
    «títulu»           Especifica'l ficheru de les ventanes fíes.
    /d direutoriu      Anicia'l programa nel direutoriu especificáu.
    /b                 Nun crea una consola pal programa.
    /i                 Anicia'l programa con variables d'entornu nueves.
    /min               Anicia'l programa minimizáu.
    /max               Anicia'l programa maximizáu.
    /low               Anicia'l programa na prioridá de clas «idle».
    /normal            Anicia'l programa na prioridá de clas «normal».
    /high              Anicia'l programa na prioridá de clas «high».
    /realtime          Anicia'l programa na prioridá de clas «realtime».
    /abovenormal       Anicia'l programa na prioridá de clas «abovenormal».
    /belownormal       Anicia'l programa na prioridá de clas «belownormal».
    /node n            Anicia'l programa nel mou NUMA especificáu.
    /affinity mázcara  Anicia'l programa cola mázcara d'afinidá especificada.
    /machine arq.      Forcia l'usu d'una ariquiteutura especifica (x86, arm, 
                       amd64,arm64).
    /wait              Espera a que'l programa fine, dempués cola col so códigu
                       de salida.
    /unix              Usa un nome de ficheru UNIX y anicia'l ficheru como
                       Windows Explorer.
    /exec              Executa'l ficheru especificáu (pa usu internu de Wine).
    /ProgIDOpen        Abre un documentu col progID especificada.
    /?                 Amuesa esta ayuda y cola.

en: Could not translate the specified Unix filename to a DOS filename.
ast: Nun se pudo traducir el nome de ficheru UNIX especificáu a un nome de ficheru DOS.

en: Usage: taskkill [/?] [/f] [/im ProcessName | /pid ProcessID]
ast: Usu: taskkill [/?] [/f] [/im NomeProcesu | /pid IDProcesu]

en: Error: Unknown or invalid command line option specified.
ast: Error: especificóse una opción de llinia de comandos que ye desconocida o inválida.

en: Error: Invalid command line parameter specified.
ast: Error: especificóse un parámetru de llinia de comandos que ye inválidu.

en: Error: One of options /im or /pid must be specified.
ast: Error: ha especificase una de les opciones «/im» o «/pid».

en: Error: Option %1 expects a command line parameter.
ast: Error: la opción «%1» espera un parámetru de llinia de comandos.

en: Error: Options /im and /pid are mutually exclusive.
ast: Error: les opciones «/im» y «/pid» son mutuamente escluyentes.

en: Close message sent to top-level windows of process with PID %1!u!.
ast: Unvióse'l mensaxe de zarru a les ventanes de nivel cimeru del procesu col PID %1!u!.

en: Close message sent to top-level windows of process "%1" with PID %2!u!.
ast: Unvióse'l mensaxe de zarru a les ventanes de nivel cimeru del procesu «%1» col PID %2!u!.

en: Process with PID %1!u! was forcibly terminated.
ast: Terminóse a la fuercia'l procesu col PID %1!u!.

en: Process "%1" with PID %2!u! was forcibly terminated.
ast: Terminóse a la fuercia'l procesu «%1» col PID %1!u!.

en: Error: Could not find process "%1".
ast: Error: nun se pudo atopar el procesu «%1».

en: Error: Unable to enumerate the process list.
ast: Error: nun ye posible numberar la llista de procesos.

en: Error: Unable to terminate process "%1".
ast: Error: nun ye posible terminar el procesu «%1».

en: Error: Process self-termination is not permitted.
ast: Error: nun se permite que'l procesu termine de forma automática.

en: The process with PID %1!u! (child process of PID %2!u!) has been terminated.
ast: Terminóse'l procesu col PID %1!u! (procesu fíu del PID %2!u!).

en: Sent termination signal to process with PID %1!u!, child of PID %2!u!.
ast: Unvióse la señal pa que'l procesu col PID %1!u! (fíu del PID %2!u!) termine de forma automática.

en: Wine tasklist
ast: Llista de xeres de WIne

en: Usage: tasklist [/?]
ast: Usu: tasklist [/?]

en: Image Name
ast: Nome d'imaxe

en: Session Name
ast: Nome de sesión

en: Session#
ast: Nᵘ sesión

en: Mem Usage
ast: Usu de la memoria

en: ERROR: Invalid syntax
ast: ERROR: la sintaxis ye inválida

en: ERROR: The search filter cannot be recognized.
ast: ERROR: nun se pue reconocer la peñera de busca.

en: &New Task (Run...)
ast: &Xera nueva (Executar…)

en: E&xit Task Manager
ast: Co&lar del xestor de xeres

en: &Minimize On Use
ast: &Minimizar al usar

en: &Hide When Minimized
ast: A&nubrir al minimizar

en: &Show 16-bit tasks
ast: A&mosar les xeres de 16 bits

en: &Refresh Now
ast: &Anovar agora

en: &Update Speed
ast: Velocidá d'&anovamientu

en: &High
ast: &Alta

en: &Low
ast: &Baxa

en: &Paused
ast: &En posa

en: &Select Columns...
ast: &Seleicionar columnes…

en: &CPU History
ast: Historial de la &CPU

en: &One Graph, All CPUs
ast: &Toles CPUs nun gráficu

en: One Graph &Per CPU
ast: Un gráficu &per CPU

en: &Show Kernel Times
ast: &Amosar la cronoloxía del kernel

en: Tile &Horizontally
ast: Mosaicu &horizontal

en: Tile &Vertically
ast: Mosaicu &vertical

en: &Minimize
ast: &Minimizar

en: &Cascade
ast: &Cascada

en: &Bring To Front
ast: &Trayer al frente

en: &About Task Manager
ast: &Tocante a Xestor de xeres

en: &Switch To
ast: &Cambiar a

en: &End Task
ast: &Finar la xera

en: &Go To Process
ast: &Dir al procesu

en: &End Process
ast: &Finar el procesu

en: End Process &Tree
ast: Finar l'á&rbole del procesu

en: &Debug
ast: &Depuración

en: Set &Priority
ast: Afitar la &prioridá

en: &Realtime
ast: Tiempu &real

en: &Above Normal
ast: Pen&riba de lo normal

en: &Below Normal
ast: Pem&baxo de lo normal

en: Set &Affinity...
ast: Afintar l'&afinidá…

en: Edit Debug &Channels...
ast: Editar les &canales de depuración…

en: Task Manager
ast: Xestor de xeres

en: &New Task...
ast: Xera &nueva…

en: &Show processes from all users
ast: &Amosar los procesos de tolos usuarios

en: CPU usage
ast: Usu de la CPU

en: Mem usage
ast: Usu de la memoria

en: Totals
ast: Totales

en: Commit charge (K)
ast: Carga de transaiciones (K)

en: Physical memory (K)
ast: Memoria física (K)

en: Kernel memory (K)
ast: Memoria del kernel (K)

en: Handles
ast: Identificadores

en: Threads
ast: Filos

en: Processes
ast: Procesos

en: Total
ast: En total

en: Limit
ast: Llende

en: Peak
ast: Picu

en: System Cache
ast: Caché del sistema

en: Paged
ast: Paxinada

en: Nonpaged
ast: Ensin paxinar

en: CPU usage history
ast: Historial d'usu de la CPU

en: Memory usage history
ast: Historial d'usu de la memoria

en: Debug Channels
ast: Canales de depuración

en: Processor Affinity
ast: Afinidá de los procesadores

en: The Processor Affinity setting controls which CPUs the process will be allowed to execute on.
ast: La opción «Afinidá del procesador» controla en qué CPUs se permite que s'execute'l procesu.

en: Select Columns
ast: Seleición de columnes

en: Select the columns that will appear on the Process page of the Task Manager.
ast: Seleiciona les columnes que van apaecer na páxina Procesos del xestor de xeres.

en: &Image Name
ast: Nome del procesu

en: &PID (Process Identifier)
ast: &PID (Identificador de procesos)

en: &CPU Usage
ast: Usu de la &CPU

en: CPU Tim&e
ast: Tiem&pu de la CPU

en: &Memory Usage
ast: Usu de la &memoria

en: Memory Usage &Delta
ast: &Diferencia del usu de la memoria

en: Pea&k Memory Usage
ast: Usu de los pi&cos de la memoria

en: Page &Faults
ast: &Fallos de paxinación

en: &USER Objects
ast: Oxetos &USER

en: I/O Reads
ast: Llectures d'E/S

en: I/O Read Bytes
ast: Bytes de llectura de E/S

en: &Session ID
ast: ID de la &sesión

en: User &Name
ast: &Nome d'usuariu

en: Page F&aults Delta
ast: Diferencia de los f&allos de paxinación

en: &Virtual Memory Size
ast: Tamañu de la memoria &virtual

en: Pa&ged Pool
ast: Agrupación pa&xinada

en: N&on-paged Pool
ast: Agrupación n&on paxinada

en: Base P&riority
ast: P&rioridá base

en: &Handle Count
ast: Númberu d'&identificadores

en: &Thread Count
ast: Númberu de &filos

en: GDI Objects
ast: Oxetos GDI

en: I/O Writes
ast: Escritures d'E/S

en: I/O Write Bytes
ast: Bytes d'escritura d'E/S

en: I/O Other
ast: Otros elementos d'E/S

en: I/O Other Bytes
ast: Otros bytes d'E/S

en: Create New Task
ast: Creación d'una xera

en: Runs a new program
ast: Executa un programa nuevu

en: Task Manager remains in front of all other windows unless minimized
ast: El xestor de xeres queda enriba de les demás ventanes sacante se minimize

en: Task Manager is minimized when a SwitchTo operation is performed
ast: El xestor de xeres minimízase cuando se fai una operación «SwitchTo»

en: Hide the Task Manager when it is minimized
ast: Anubre'l xestor de xeres al minimizalu

en: Force Task Manager to update now, regardless of Update Speed setting
ast: Forcia que'l xestor de xeres s'anueve agora, independientemente de la velocidá d'anovamientu

en: Displays tasks by using large icons
ast: Amuesa les xeres pente l'usu d'iconos grandes

en: Displays tasks by using small icons
ast: Amuesa les xeres pente l'usu d'iconos pequeños

en: Displays information about each task
ast: Amuesa la información de cada xera

en: Updates the display twice per second
ast: Anueva la pantalla dos vegaes per segundu

en: Updates the display every two seconds
ast: Anueva la pantalla cada dos segundos

en: Updates the display every four seconds
ast: Anueva la pantalla cada cuatros segundos

en: Does not automatically update
ast: Nun anueva automáticamente

en: Tiles the windows horizontally on the desktop
ast: Crea un mosaicu horizontal coles ventanes nel escritoriu

en: Tiles the windows vertically on the desktop
ast: Crea un mosaicu vertical coles ventanes nel escritoriu

en: Minimizes the windows
ast: Minimiza la ventana

en: Maximizes the windows
ast: Maximiza la ventana

en: Cascades the windows diagonally on the desktop
ast: Crea una cascada de ventanes en diagonal nel escritoriu

en: Brings the window front, but does not switch to it
ast: Lleva la ventana al frenta mas nun cambia a ella

en: Displays Task Manager help topics
ast: Amuesa los temes d'ayuda del xestor de xeres

en: Displays program information, version number, and copyright
ast: Amuesa la información del programa, el númberu de la versión y el copyright

en: Exits the Task Manager application
ast: Cola del xestor de xeres

en: Shows 16-bit tasks under the associated ntvdm.exe
ast: Amuesa les xeres de 16 bits baxo'l ntvdm.exe asociáu

en: Select which columns will be visible on the Process page
ast: Seleiciona qué columnes van ser visibles na páxina Procesu

en: Displays kernel time in the performance graphs
ast: Amuesa la cronoloxía del kernel nos gráficos de rindimientu

en: A single history graph shows total CPU usage
ast: Un únicu gráficu históricu qu'amuesa l'usu total de la CPU

en: Each CPU has its own history graph
ast: Cada CPU tien el so gráficu históricu

en: Brings a task to the foreground, switch focus to that task
ast: Lleva la xera al primer planu y cambia'l focu a esa xera

en: Tells the selected tasks to close
ast: Diz a les xeres seleicionaes que se zarren

en: Switches the focus to the process of the selected task
ast: Cambia'l focu al procesu de la xera seleicionada

en: Restores the Task Manager from its hidden state
ast: Restaura'l xestor de xeres dende l'estáu anubríu

en: Removes the process from the system
ast: Quita'l procesu del sistema

en: Removes this process and all descendants from the system
ast: Quita esti procesu y tolos descendientes del sistema

en: Attaches the debugger to this process
ast: Axunta'l depurador a esti procesu

en: Controls which processors the process will be allowed to run on
ast: Controla en qué procesadores se permite que s'execute'l procesu

en: Sets process to the REALTIME priority class
ast: Afita la clas de prioridá «REALTIME» nel procesu

en: Sets process to the HIGH priority class
ast: Afita la clas de prioridá «HIGH» nel procesu

en: Sets process to the ABOVE NORMAL priority class
ast: Afita la clas de prioridá «ABOVE NORMAL» nel procesu

en: Sets process to the NORMAL priority class
ast: Afita la clas de prioridá «NORMAL» nel procesu

en: Sets process to the BELOW NORMAL priority class
ast: Afita la clas de prioridá «BELOW NORMAL» nel procesu

en: Sets process to the LOW priority class
ast: Afita la clas de prioridá «LOW» nel procesu

en: Controls Debug Channels
ast: Controla los canales de depuración

en: Performance
ast: Rindimientu

en: CPU Usage: %3d%%
ast: Usu de la CPU: %3d%%

en: Processes: %d
ast: Procesos: %d

en: Mem Usage: %1!u!kB / %2!u!kB
ast: Memoria: %1!u!KB / %2!u!KB

en: CPU Time
ast: Tiempu de la CPU

en: Mem Delta
ast: Diferencia de memoria

en: Peak Mem Usage
ast: Usu de picos de memoria

en: Page Faults
ast: Fallos de paxinación

en: USER Objects
ast: Oxetos USER

en: Session ID
ast: ID de la sesión

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: PF Delta
ast: Diferencia de FP

en: VM Size
ast: Tamañu de la MV

en: Paged Pool
ast: Agrupación paxinada

en: NP Pool
ast: Agrupación de NP

en: Base Pri
ast: Prioridá base

en: Task Manager Warning
ast: Alvertencia del xestor de ficheros

en: WARNING: Changing the priority class of this process may
    cause undesired results including system instability. Are you
    sure you want to change the priority class?
ast: ALVERTENCIA: Ye posible que camudar la clas de prioridá
    d'esti procesu cause resultaos indeseaos incluyida la
    inestabilidá del sistema. ¿De xuru que quies camudar la
    clas de prioridá?

en: Unable to Change Priority
ast: Nun ye posible camudar la prioridá

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired
    results including loss of data and system instability. The
    process will not be given the chance to save its state or
    data before it is terminated. Are you sure you want to
    terminate the process?
ast: ALVERTENCIA: Terminar un procesu pue causar
    resultaos indeseaos incluyíes la perda de datos y la
    inestabilidá del sistema. El procesu nun va tener la
    oportunidá de guardar el so estáu o datos enantes
    de que termine. ¿De xuru que quies terminar el procesu?

en: Unable to Terminate Process
ast: Nun ye posible terminar el procesu

en: WARNING: Debugging this process may result in loss of data.
    Are you sure you wish to attach the debugger?
ast: ALVERTENCIA: Ye posible que depurar esti procesu cause
    una perda de datos. ¿De xuru que quies axuntar el
    depurador?

en: Unable to Debug Process
ast: Nun ye posible depurar el procesu

en: The process must have affinity with at least one processor
ast: El procesu ha tener afinidá con, polo menos, un procesador

en: Invalid Option
ast: La opción ye inválida

en: Unable to Access or Set Process Affinity
ast: Nun ye posible acceder o afitar l'afinidá del procesu

en: System Idle Process
ast: Procesu inactivu del sistema

en: Not Responding
ast: Nun respuende

en: Running
ast: N'execución

en: Task
ast: Xera

en: Wine Application Uninstaller
ast: Desinstalador d'aplicaciones de Wine

en: Execution of uninstall command '%s' failed, perhaps due to missing executable.
    Do you want to remove the uninstall entry from the registry?
ast: La execución del comandu de desinstalación «%s» falló, quiciabes porque falta l'executable. ¿Quies quitar la entrada de desinstalación del rexistru?

en: uninstaller: The application with GUID '%1' was not found
ast: uninstaller: nun s'atopó l'aplicación col GUID «%1»

en: uninstaller: The option '--remove' must be followed by an application GUID
ast: uninstaller: la opción «--remove» ha contener el GUID d'una aplicación

en: uninstaller: Invalid option [%1]
ast: uninstaller: la opción [%1] ye inválida

en: Wine Application Uninstaller
    
    Uninstall applications from the current Wine prefix.
ast: Desinstalador d'aplicaciones de Wine
    
    Desinstala les aplicaciones del prefixu actual de Wine.

en: Usage:
      uninstaller [options]
    
    Options:
      --help	    Display this information.
      --list	    List all applications installed in this Wine prefix.
      --remove {GUID}   Uninstall the specified application.
    		    Use '--list' to determine the application GUID.
      [no option]       Launch the graphical version of this program.
ast: Usu:
      uninstaller [opción]
    
    Opciones:
      --help	    Amuesa esta información.
      --list	    Llista toles aplicaciones instalaes nesti prefixu de Wine.
      --remove {GUID}   Desinstala l'aplicación especificada.
    		    Usa «--list» pa determinar el GUID de l'aplicación.
      [ensin opciones]       Llanza la versión gráfica d'esti programa.

en: &Pan
ast: &Desplazar

en: &Left
ast: &Esquierda

en: &Right
ast: &Derecha

en: Regular Metafile Viewer
ast: Visor de metaficheros regulares

en: Metafiles (*.wmf, *.emf)
ast: Metaficheros (*.wmf, *.emf)

en: Waiting for Program
ast: Espera por un programa

en: Terminate Process
ast: Terminar el procesu

en: A simulated log-off or shutdown is in progress, but this program isn't responding.
    
    If you terminate the process you may lose all unsaved data.
ast: Hai un zarru de sesión o apagáu simuláu en cursu mas esti programa nun respuende.
    
    Si termines el procesu, ye posible que pierdas tolos datos que tean ensin guardar.

en: The Wine configuration in %s is being updated, please wait...
ast: Ta anovándose la configuración de Wine en %s, espera…

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Esti programa ye software llibre; pues redistribuyilu y/o modificalu baxo los términos de la GNU Lesser General Public License qu'espublizó la Free Software Foundation, quier la versión 2.1 de la llicencia, quier (na to opinión) cualesquier versión postrera.

en: Windows registration information
ast: Información del rexistru de Windows

en: &Owner:
ast: &Propietariu:

en: Organi&zation:
ast: Organi&zación:

en: Application settings
ast: Configuración de les aplicaciones

en: Wine can mimic different Windows versions for each application. This tab is linked to the Libraries and Graphics tabs to allow you to change system-wide or per-application settings in those tabs as well.
ast: Wine pue imitar versiones estremaes de Windows n'aplicaciones individuales. Esta llingüeta ta enllaciada a Biblioteques y Gráficos pa permitite, ellí tamién, camudar la configuración de tol sistema o de cada aplicación.

en: Add appli&cation...
ast: Amestar una apli&cación…

en: &Remove application
ast: &Quitar l'aplicación

en: &Windows Version:
ast: Versión de &Windows:

en: Window settings
ast: Configuración de les ventanes

en: Automatically capture the &mouse in full-screen windows
ast: Capturar el &mur automáticamente nes ventanes a pantalla completa

en: Allow the window manager to &decorate the windows
ast: Permitir que'l xestor de ventanes &decore les ventanes

en: Allow the &window manager to control the windows
ast: Permitir que'l xestor de &ventanes controle les ventanes

en: &Emulate a virtual desktop
ast: &Emular un escritoriu virtual

en: Desktop &size:
ast: &Tamañu del escritoriu:

en: Screen resolution
ast: Resolución de la pantalla

en: This is a sample text using 10 point Tahoma
ast: Esto ye un testu d'exemplu qu'usa Tahoma a 10 puntos

en: DLL overrides
ast: Anulaciones de DLLs

en: Dynamic Link Libraries can be specified individually to be either builtin (provided by Wine) or native (taken from Windows or provided by the application).
ast: Pues especificar individualmente que les biblioteques d'enllaz dinámicu (DLL) seyan integraes (forníes por Wine) o natives (forníes por Windows o otra aplicación).

en: &New override for library:
ast: Anulación &nueva pa la biblioteca:

en: A&dd
ast: A&mestar

en: Existing &overrides:
ast: &Anulaciones esistentes:

en: &Edit...
ast: &Editar…

en: Edit Override
ast: Edición d'una anulación

en: Load order
ast: Orde de carga

en: &Builtin (Wine)
ast: &Integrada (Wine)

en: &Native (Windows)
ast: &Nativa (Windows)

en: Buil&tin then Native
ast: Inte&grada dempués nativa

en: Nati&ve then Builtin
ast: Nati&va dempués integrada

en: Select Drive Letter
ast: Seleición d'una lletra d'unidá

en: Drive configuration
ast: Configuración de les unidaes

en: Failed to connect to the mount manager; the drive configuration cannot be edited.
ast: La conexón al xestor de montaxe falló. Nun se pue editar la configuración de les unidaes.

en: A&dd...
ast: A&mestar…

en: &Path:
ast: &Camín:

en: Show Advan&ced
ast: Amosar lo avan&zao

en: De&vice:
ast: &Preséu:

en: Bro&wse...
ast: Re&stolar…

en: &Label:
ast: &Etiqueta:

en: S&erial:
ast: S&erie:

en: &Show dot files
ast: Amo&sar los ficheros que comiencen per un puntu

en: Driver diagnostics
ast: Diagnósticu del controlador

en: Defaults
ast: Valores predeterminaos

en: Output device:
ast: Preséu de salida:

en: Voice output device:
ast: Preséu de salida de voz:

en: Input device:
ast: Preséu d'entrada:

en: Voice input device:
ast: Preséu d'entrada de voz:

en: &Test Sound
ast: &Probar el soníu

en: Speaker configuration
ast: Configuración de los altavoces

en: Speakers:
ast: Altavoces:

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: &Theme:
ast: &Estilu:

en: &WinRT theme:
ast: Estilu de &WineRT:

en: &Install theme...
ast: &Instalar un estilu…

en: It&em:
ast: &Elementu:

en: MIME types
ast: Tipos MIME

en: Manage file and protocol &associations
ast: Xestionar les asociaciones de ficheros y protocolos

en: Folders
ast: Carpetes

en: &Link to:
ast: &Enllaciar a:

en: Libraries
ast: Biblioteques

en: Drives
ast: Unidaes

en: Select the Unix target directory, please.
ast: Seleiciona un direutoriu de destín UNIX.

en: Hide Advan&ced
ast: Anubrir lo avan&zao

en: (No Theme)
ast: (Ensin estilu)

en: Graphics
ast: Gráficos

en: Desktop Integration
ast: Integración col escritoriu

en: Audio
ast: Audiu

en: About
ast: Tocante a

en: Wine configuration
ast: Configuración de Wine

en: Theme files (*.msstyles; *.theme)
ast: Ficheros d'estilu (*.msstyles; *.theme)

en: Select a theme file
ast: Seleición d'un ficheru d'estilu

en: Folder
ast: Carpeta

en: Links to
ast: Enllacia a

en: Wine configuration for %s
ast: Configuración de Wine pa: %s

en: Selected driver: %s
ast: Controlador seleicionáu: %s

en: (None)
ast: (Nada)

en: Audio test failed!
ast: ¡La prueba d'audiu falló!

en: (System default)
ast: (Lo predeterminao del sistema)

en: 5.1 Surround
ast: Envolvente 5.1

en: Quadraphonic
ast: Cuadrafónicu

en: Stereo
ast: Estéreu

en: Mono
ast: Monu

en: Light
ast: Claridá

en: Dark
ast: Escuridá

en: Changing the load order of this library is not recommended.
    Are you sure you want to do this?
ast: Nun s'aconseya'l cambéu del orde de carga d'esta biblioteca.
    ¿De xuru que quies facelo?

en: Warning: system library
ast: Alvertencia: biblioteca del sistema

en: native
ast: nativa

en: builtin
ast: integrada

en: native, builtin
ast: nativa ya integrada

en: builtin, native
ast: integrada, nativa

en: disabled
ast: desactivada

en: Default Settings
ast: Configuración predeterminada

en: Wine Programs (*.exe; *.exe.so)
ast: Programes de Wine (*.exe; *.exe.so)

en: Use global settings
ast: Usar la configuración global

en: Select an executable file
ast: Seleición d'un ficheru executable

en: Autodetect
ast: Autodetectar

en: Local hard disk
ast: Discu duru llocal

en: Network share
ast: Compartición de rede

en: Floppy disk
ast: Disquete

en: You cannot add any more drives.
    
    Each drive must have a letter, from A to Z, so you cannot have more than 26.
ast: Nun pues amestar más unidaes.
    
    Cada unidá ha tener una lletra del alfabetu inglés, polo que nun pue haber más de 26.

en: System drive
ast: Unidá del sistema

en: Are you sure you want to delete drive C?
    
    Most Windows applications expect drive C to exist, and will die messily if it doesn't. If you proceed, remember to recreate it!
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la unidá C?
    
    La mayoría d'aplicaciones de Windows esperen que la unidá C esista y dexen de funcionar si nun ye asina. ¡Si sigues, acuérdate de volver creala!

[ctx: Drive letter]
en: Letter
ast: Lletra

en: Target folder
ast: Carpeta de destín

en: You don't have a drive C. This is not so great.
    
    Remember to click 'Add' in the Drives tab to create one!
ast: Nun tienes nenguna unidá C y nun ta nada bien.
    
    ¡Recuerda primir «Amestar» na llingüeta Unidaes pa crear una!

en: Controls Background
ast: Fondu de los controles

en: Controls Text
ast: Testu de los controles

en: Menu Background
ast: Fondu de los menús

en: Menu Text
ast: Testu de los menús

en: Scrollbar
ast: Barra de desplazamientu

en: Selection Background
ast: Fondu de les seleiciones

en: Selection Text
ast: Testu de les seleiciones

en: Tooltip Background
ast: Fondu de los conseyos emerxentes

en: Tooltip Text
ast: Testu de los conseyos emerxentes

en: Window Background
ast: Fondu de les ventanes

en: Window Text
ast: Testu de les ventanes

en: Active Title Bar
ast: Barra de títulos activa

en: Active Title Text
ast: Testu de los títulos activos

en: Inactive Title Bar
ast: Barra de títulos inactiva

en: Inactive Title Text
ast: Testu de los títulos inactivos

en: Message Box Text
ast: Testu de los cuadros de mensaxe

en: Application Workspace
ast: Estaya de trabayu d'aplicaciones

en: Window Frame
ast: Marcu de les ventanes

en: Active Border
ast: Berbesu activu

en: Inactive Border
ast: Berbesu inactivu

en: Controls Shadow
ast: Solombra de los controles

en: Gray Text
ast: Testu abuxáu

en: Controls Highlight
ast: Rescampláu de controles

en: Controls Dark Shadow
ast: Solombra intensa de los controles

en: Controls Light
ast: Claridá de los controles

en: Controls Alternate Background
ast: Fondu alternativu de los controles

en: Hot Tracked Item
ast: Elementu rescampláu

en: Active Title Bar Gradient
ast: Dilíu de les barres de títulos actives

en: Inactive Title Bar Gradient
ast: Dilíu de les barres de títulos inactives

en: Menu Highlight
ast: Rescampláu d'opciones de los menús

en: Menu Bar
ast: Barra de menús

en: Program Error
ast: Error del programa

en: The program %s has encountered a serious problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
ast: El programa «%s» atopó un problema seriu y tien que se zarrar. Sentimos l'inconveniente.

en: This can be caused by a problem in the program or a deficiency in Wine. You may want to check the <a href="https://appdb.winehq.org">Application Database</a> for tips about running this application.
ast: Esti error pue causalu un problema nel programa o una deficiencia de Wine. Quiciabes quieras revisar la <a href="https://appdb.winehq.org">base de datos d'aplicaciones</a> pa consiguir conseyos tocante a la execución d'esti programa.

en: Show &Details
ast: Amosar los &detalles

en: Program Error Details
ast: Detalles del error del programa

en: If this problem is not present under Windows and has not been reported yet, you can save the detailed information to a file using the "Save As" button, then <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Bugs">file a bug report</a> and attach that file to the report.
ast: Si esti problema nun ta presente baxo Windows y entá nun s'informó d'elli, pues guardar nun ficheru la información detallada col botón «Guardar como», dempués <a href="https://gitlab.winehq.org/wine/wine/-/wikis/Bugs">rellena un informe de fallos</a> y axunta esi ficheru.

en: A program on your system has crashed, but WineDbg was unable to attach to the process to obtain a backtrace.
ast: Un programa del sistema cascó, mas WIneDbg nun foi a axuntase al procesu pa consiguir la traza inversa.

en: (unidentified)
ast: (ensin identificar)

en: Saving failed
ast: El guardáu falló

en: Loading detailed information, please wait...
ast: Cargando la información detallada, espera…

en: &Open	Enter
ast: &Abrir	Intro

en: Re&name...
ast: Re&nomar…

en: Propert&ies	Alt+Enter
ast: Propieda&es	Alt+Intro

en: Cr&eate Directory...
ast: Cr&ear un direutoriu…

en: &Disk
ast: &Discu

en: Connect &Network Drive...
ast: &Conectar una unidá de rede…

en: &Disconnect Network Drive
ast: &Desconectar una unidá de rede

en: &Name
ast: &Nome

en: &All File Details
ast: &Tolos detalles de los ficheros

en: &Sort by Name
ast: &Ordenar pol nome

en: Sort &by Type
ast: Ordenar &pol tipu

en: Sort by Si&ze
ast: Ordenar pol &tamañu

en: Sort by &Date
ast: Ordenar pola &data

en: Filter by&...
ast: Peñerar po&r…

en: &Drive Bar
ast: Barra d'&unidaes

en: F&ull Screen	Ctrl+Shift+S
ast: &Pantalla completa	Ctrl+Shift+S

en: New &Window
ast: &Ventana nueva

en: Cascading	Ctrl+F5
ast: En cascada	Ctrl+F5

en: Tile &Vertically	Ctrl+F4
ast: Mosaicu &vertical	Ctrl+F4

en: &About Wine File Manager
ast: &Tocante a Xestor de ficheros de Wine

en: Select destination
ast: Seleición d'un destín

en: By File Type
ast: Pol tipu de ficheru

en: File type
ast: Tipu de ficheru

en: &Directories
ast: &Direutorios

en: &Programs
ast: &Programes

en: Docu&ments
ast: Docu&mentos

en: &Other files
ast: &Otros ficheros

en: Show Hidden/&System Files
ast: Amosar los ficheros anubríos/del &sistema

en: &File Name:
ast: Nome del &ficheru:

en: Full &Path:
ast: &Camín completu:

en: Last Change:
ast: Últimu cambéu:

en: &System
ast: &Sistema

en: &Compressed
ast: &Comprimíu

en: Version information
ast: Información de les versiones

en: Applying font settings
ast: Aplicando la configuración de la fonte

en: Error while selecting new font.
ast: Hebo un error mentanto se seleicionaba la fonte nueva.

en: Wine File Manager
ast: Xestor de ficheros de Wine

en: root fs
ast: sis. fich. del raigañu

en: Creation date
ast: Data de creación

en: Access date
ast: Data d'accesu

en: Modification date
ast: Data de modificación

en: Index/Inode
ast: Índiz/Inodu

en: %1 of %2 free
ast: %1 de %2 ensin usar

en: &Game
ast: &Xuegu

en: &New	F2
ast: &Partida nueva	F2

en: Question &Marks
ast: &Signos d'interrogación

en: &Beginner
ast: &Principiante

en: &Intermediate
ast: &Intermediu

en: &Expert
ast: &Espertu

en: &Custom...
ast: &Personalizar…

en: &Fastest Times
ast: &Los meyores tiempos

en: &About WineMine
ast: &Tocante a WineMine

en: Fastest Times
ast: Los meyores tiempos

en: Fastest times
ast: Los meyores tiempos

en: Beginner
ast: Principiante

en: Intermediate
ast: Intermediu

en: Expert
ast: Espertu

en: Reset Results
ast: Reafitar los resultaos

en: Congratulations!
ast: ¡Norabona!

en: Please enter your name
ast: Introduz un nome

en: Custom Game
ast: Partida personalizada

en: Rows
ast: Fileres

en: Columns
ast: Columnes

en: All results will be lost. Are you sure?
ast: Van perdese tolos resultaos. ¿De xuru?

en: Nobody
ast: Naide

en: Copyright 2000 Joshua Thielen
ast: © 2000 Joshua Thielen

en: Printer &setup...
ast: Configuración d'&imprentadores…

en: &Annotate...
ast: &Anotar…

en: &Bookmark
ast: &Marcadores

en: &Define...
ast: &Definir…

en: Always on &top
ast: Siempres &enriba

en: Fonts
ast: Fontes

en: Small
ast: Pequeñes

en: Large
ast: Grandes

en: &Help on help	F1
ast: &Ayuda tocante a l'ayuda	F1

en: &About Wine Help
ast: &Tocante a Ayuda de Wine

en: Annotation...
ast: Anotación…

en: Copy
ast: Copiar

en: Index
ast: Índiz

en: Search
ast: Busca

en: Wine Help
ast: Ayuda de Wine

en: Error while reading the help file `%s'
ast: Hebo un error mentanto se lleía'l ficheru d'ayuda «%s»

en: Summary
ast: Resume

en: &Index
ast: &Índiz

en: Help files (*.hlp)
ast: Ficheros d'ayuda (*.hlp)

en: Cannot find '%s'. Do you want to find this file yourself?
ast: Nun se pue atopar «%s». ¿Quies atopar esti ficheru?

en: Cannot find a richedit implementation... Aborting
ast: Nun se pue atopar una implementación de testu arriquecíu… Albortando

en: Help topics:
ast: Temes d'ayuda:

en: Error: Invalid query
ast: Error: la consulta ye inválida

en: Error: Invalid syntax for PATH
ast: Error: la sintaxis pa PATH ye inválida

en: &New...	Ctrl+N
ast: &Nuevu…	Ctrl+N

en: R&edo	Ctrl+Y
ast: R&efacer	Ctrl+Y

en: &Select all	Ctrl+A
ast: &Seleicionar too	Ctrl+A

en: Find &next	F3
ast: Atopar lo &siguiente	F3

en: Read-&only
ast: &Namás de llectura

en: &Modified
ast: &Modificóse

en: E&xtras
ast: Más o&pciones

en: Selection &info
ast: &Info. de la seleición

en: Character &format
ast: &Formatu de los caráuteres

en: &Get text
ast: Consi&guir el testu

en: &Format Bar
ast: Barra de &formatu

en: &Ruler
ast: &Regla

en: &Insert
ast: &Inxertar

en: &Date and time...
ast: &Data y hora…

en: F&ormat
ast: F&ormatu

en: &Lists
ast: &Llistes

en: &Bullet points
ast: &Puntos

en: Numbers
ast: Númberos

en: Letters - lower case
ast: Lletres - minúscules

en: Letters - upper case
ast: Lletres - mayúscules

en: Roman numerals - lower case
ast: Númberos romanos - minúsculos

en: Roman numerals - upper case
ast: Númberos romanos - mayúsculos

en: &Paragraph...
ast: &Párrafu…

en: &Tabs...
ast: &Tabulaciones…

en: Backgroun&d
ast: Fon&du

en: &System	Ctrl+1
ast: &Sistema	Ctrl+1

en: &Pale yellow	Ctrl+2
ast: Mariellu &pálido	Ctrl+2

en: &About Wine Wordpad
ast: &Tocante a Wordpad de Wine

en: Date and time
ast: Data y hora

en: Available formats
ast: Formatos disponibles

en: New document type
ast: Tipu de documentu nuevu

en: Paragraph format
ast: Formatu de los párrafos

en: Indentation
ast: Sangría

en: Left
ast: Esquierda

en: Right
ast: Derecha

en: First line
ast: Primer llinia

en: Alignment
ast: Alliniación

en: Tabs
ast: Tabulaciones

en: Tab stops
ast: Tabulaciones

en: &Add
ast: &Amestar

en: Remove al&l
ast: Quitar to&o

en: Line wrapping
ast: Axuste de llinies

en: &No line wrapping
ast: &Ensin axuste de llinies

en: Wrap text by the &window border
ast: Axustar el testu pol berbesu de la &ventana

en: Wrap text by the &margin
ast: Axustar el testu pol &marxe

en: Toolbars
ast: Barres de ferramientes

en: All documents (*.*)
ast: Tolos documentos (*.*)

en: Text documents (*.txt)
ast: Documentos de testu (*.txt)

en: Unicode text documents (*.txt)
ast: Documentos de testu Unicode (*.txt)

en: Rich text format (*.rtf)
ast: Formatu de testu arriquecíu (*.rtf)

en: Rich text document
ast: Documentu de testu arriquecíu

en: Text document
ast: Documentu de testu

en: Unicode text document
ast: Documentu de testu Unicode

en: Printer files (*.prn)
ast: Ficheros d'imprentadora (*.prn)

en: Center
ast: Centru

en: Text
ast: Testu

en: Rich text
ast: Testu arriquecíu

en: Next page
ast: Páxina siguiente

en: Previous page
ast: Páxina anterior

en: Two pages
ast: Dos páxines

en: One page
ast: Una páxina

en: Zoom in
ast: Averar

en: Zoom out
ast: Alloñar

en: Page
ast: Páxina

en: Pages
ast: Páxines

en: Save changes to '%s'?
ast: ¿Quies guardar los cambeos en «%s»?

en: Finished searching the document.
ast: Finó la busca nel documentu.

en: Invalid number format.
ast: El formatu numbéricu ye inválidu.

en: OLE storage documents are not supported.
ast: Los documentos del almacenamientu OLE nun tán sofitaos.

en: Could not save the file.
ast: Nun se pudo guardar el ficheru.

en: You do not have access to save the file.
ast: Nun tienes accesu pa guardar el ficheru.

en: Could not open the file.
ast: Nun se pudo abrir el ficheru.

en: You do not have access to open the file.
ast: Nun tienes accesu p'abrir el ficheru.

en: Printing not implemented.
ast: La imprentación nun ta implementada.

en: Cannot add more than 32 tab stops.
ast: Nun se puen amestar más de 32 tabulaciones.

en: Invalid number of parameters - Use xcopy /? for help
ast: El númberu de parámetros ye inválidu - Usa «xcopy /?» pa consiguir l'ayuda

en: Invalid parameter '%1' - Use xcopy /? for help
ast: El parámetru «%1» ye inválidu - Usa «xcopy /?» pa consiguir l'ayuda

en: Press <Enter> to begin copying
ast: Primi <Intro> pa comenzar la copia

en: Overwrite %1? (Yes|No|All)
ast: ¿Quies sobrescribir «%1»? (Sí|Non|Too)

en: XCOPY - Copies source files or directory trees to a destination.
    
    Syntax:
    XCOPY source [destination] [/I] [/S] [/Q] [/F] [/L] [/W] [/T] [/N] [/U]
    	     [/R] [/H] [/C] [/P] [/A] [/M] [/E] [/D] [/Y] [/-Y] [/K]
    
    Where:
    
    [/I]  Assume directory if destination does not exist and copying two or
    	more files.
    [/S]  Copy directories and subdirectories.
    [/E]  Copy directories and subdirectories, including any empty ones.
    [/Q]  Do not list names during copy; that is, be quiet.
    [/F]  Show full source and destination names during copy.
    [/L]  Simulate operation, showing names which would be copied.
    [/W]  Prompts before beginning the copy operation.
    [/T]  Creates empty directory structure but does not copy files.
    [/Y]  Suppress prompting when overwriting files.
    [/-Y] Enable prompting when overwriting files.
    [/P]  Prompts on each source file before copying.
    [/N]  Copy using short names.
    [/U]  Copy only files which already exist in destination.
    [/R]  Overwrite any read-only files.
    [/H]  Include hidden and system files in the copy.
    [/C]  Continue even if an error occurs during the copy.
    [/A]  Only copy files with archive attribute set.
    [/M]  Only copy files with archive attribute set, removes the
    	archive attribute.
    [/K]  Copy file attributes; without this, attributes are not preserved.
    [/D | /D:m-d-y] Copy new files or those modified after the supplied date.
    		If no date is supplied, only copy if destination is older
    		than source.
ast: XCOPY - Copia los ficheros o árboles de direutorios d'orixe a un destín.
    
    Sintaxis:
    XCOPY orixe [destín] [/I] [/S] [/Q] [/F] [/L] [/W] [/T] [/N] [/U]
    	     [/R] [/H] [/C] [/P] [/A] [/M] [/E] [/D] [/Y] [/-Y] [/K]
    
    Onde:
    
    [/I]  Presupón el direutoriu si'l destín nun esiste y se copien dos o
    	más ficheros.
    [/S]  Copia los direutorios y sodireutorios.
    [/E]  Copia los direutorios y sodireutorios, incluyíos los baleros.
    [/Q]  Nun llista los nomes demientres la copia. Mou silenciosu.
    [/F]  Amuesa los nomes completos del orixe y el destín demientres la
    	copia.
    [/L]  Simula la operación, amosando los nomes que se copiaríen.
    [/W]  Solicita la confirmación enantes de comenzar la operación de 
    	copia.
    [/T]  Crea una estructura de direutorios baleros mas nun copia
    	ficheros.
    [/Y]  Nun solicita la confirmación al sobrescribir ficheros.
    [/-Y] Solicita la confirmación al sobrescribir ficheros.
    [/P]  Solicita la confirmación sobre cada ficheru enantes de la copia.
    [/N]  Copia con nomes curtios.
    [/U]  Copia namás los ficheros que yá esistan nel destín.
    [/R]  Sobrescribe los ficheros que son namás de llectura.
    [/H]  Inclúi na copia los ficheros anubríos y los del sistema.
    [/C]  Sigue cola operación magar qu'ocurra un error demientres la
    	copia.
    [/A]  Namás copia los ficheros col atributu d'archivu afitáu.
    [/M]  Namás copia los ficheros col atributu d'archivu afitáu y quita
    	l'atributu d'archivu.
    [/K]  Copia los atributos de los ficheros. Ensin esta opción, nun se
    	caltienen los atributos.
    [/D | /D:m-d-a] Copia los ficheros nuevos o modificaos dempués de la
    		data fornida. Si nun s'apurre nenguna data, namás se copia
    		si'l destín ye más antiguu que l'orixe.
