WinFF 1.5.0 - en to tr translation catalogue (79 entries)

[ctx: TFRMABOUT.BTNOK.CAPTION]
en: OK
tr: Tamam

[ctx: TFRMABOUT.TABTHANKS.CAPTION]
en: Thanks
tr: Teşekkürler

en: Add / Update
tr: Ekle / Güncelle

en: Delete
tr: Sil

[ctx: TFRMEDITPRESETS.EXPORT.CAPTION]
en: Export
tr: Dışarı aktar

[ctx: TFRMEDITPRESETS.FRMEDITPRESETS.CAPTION]
en: Edit Presets
tr: Ayarları düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Preset Label
tr: Ayar etiketi

en: Category
tr: Kategori

[ctx: TFRMEXPORT.CANCELBTN.CAPTION]
en: Cancel
tr: İptal

en: Export Presets
tr: Ayarları dışarı aktar

[ctx: TFRMEXPORT.EXPORTBTN.CAPTION]
en: Export
tr: Dışarı aktar

en: (<integer>) number of audio channels
tr: (<integer>) ses kanalı sayısı

en: (<integer>) the sampling frequency of the audio in Hertz
tr: (<integer>) Hertz cinsinden ses frekansı

en: Add
tr: Ekle

en: Clear
tr: Temizle

en: Convert
tr: Dönüştür

[ctx: TFRMMAIN.BTNOPTIONS.CAPTION]
en: Options
tr: Ayarlar

en: Play
tr: Çal

en: Preview
tr: Önizleme

en: Remove
tr: Çıkart

en: 2 pass
tr: 2 tur

en: Deinterlace
tr: Ayrıştır

en: Audio Channels
tr: Ses Kanalları

en: Audio Bitrate
tr: Ses bit oranı

en: Sample Rate
tr: Örnekleme oranı

en: Aspect Ratio
tr: En boy oranı

en: Bottom
tr: Alt

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Top
tr: Üst

en: Frame Rate
tr: Çerçeve oranı

en: Video Bitrate
tr: Video bit oranı

en: Video Size
tr: Video boyutu

en: Documentation
tr: Dokümantasyon

en: Exit
tr: Çıkış

en: Import Preset
tr: Ayar yükle

en: Pause on Finish
tr: Bittiğinde durdur

en: Play Sound on Finish
tr: Bittiğinde sesi kes

en: Preferences
tr: Tercihler

[ctx: TFRMMAIN.MITSHOWOPTIONS.CAPTION]
en: Additional Options
tr: İlave seçenekler

en: Shutdown on Finish
tr: Bittiğinde kapat

en: WinFF Website
tr: WinFF Web sitesi

en: Edit
tr: Düzenle

en: File
tr: Dosya

en: Help
tr: Yardım

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNOK.CAPTION]
en: OK
tr: Tamam

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBCHCPCHAR.CAPTION]
en: Use CHCP for international characters
tr: Uluslararası karakterler için CHCP kullan

[ctx: TFRMPREFERENCES.FRMPREFERENCES.CAPTION]
en: WinFF Preferences
tr: WinFF Tercihleri

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABGENERAL.CAPTION]
en: General
tr: Genel

en: FFmpeg Command Line
tr: FFmpeg komut satırı

en: Converting
tr: Dönüştürülüyor

en: Could Not Find File
tr: Dosya bulunamıyor

en: Could not find presets file.
tr: Ayar dosyası bulunamıyor.

en: Extension can not contain a period
tr: Uzantı nokta (.) karakteri içeremez

en: file does not exist
tr: Dosya bulunamadı

en: Invalid Preset File
tr: Yanlış ayar dosyası

en: Name Must be alphanumeric (a-z,A-Z,0-9)
tr: İsim alfanümetik olmaslı (a-z,A-Z,0-9)

en: Please add at least 1 file to convert
tr: Lütfen dönüştürmek için en az bir dosya ekleyin

en: Please select a preset
tr: Lütfen bir ayar seçin

en: The preset to import does not have an extension
tr: Aktarılacak ayar dosyasının uzantısı yok

en: The preset to import does not have a label
tr: Aktarılacak ayar dosyasını etiketi yok

en: Please select a preset to export
tr: Lütfen dışarı aktarılacak ayarı seçin

en: Preset with label: %s%s%s already exists
tr: %s%s%s etiketli ayar dosyası zaten mevcut

en: Press Enter to Continue
tr: Devam etmek için Enter tuşuna basın

en: Select Preset File
tr: Ayar dosyası seç

en: Select Video Files
tr: Video dosyalarını seç

en: The preset contains illegal characters
tr: Ayar dosyası geçersiz karakterler içeriyor

en: Create Preset:
tr: Ayar yarat:

en: Import Presets
tr: Ayarları yükle

en: Label must be unique.
tr: Etiket eşsiz olmalı.

en: Remove Preset:
tr: Ayar sil:

en: Update Preset:
tr: Ayarı güncelle:

en: You must enter the extension.
tr: Bir uzantı girmelisiniz

en: You must enter a label.
tr: Bir etiket girmelisiniz.

en: You must enter a name.
tr: Bir isim girmelisiniz.

en: High
tr: Yüksek

en: Idle
tr: Önemsiz
