WinFF 1.5.0 - en to sr translation catalogue (214 entries)

[ctx: TFRMABOUT.BTNOK.CAPTION]
en: OK
sr: У реду

[ctx: TFRMABOUT.FRMABOUT.CAPTION]
en: About WinFF
sr: О програму

[ctx: TFRMABOUT.LBLBELLARD.CAPTION]
en: Trademark Fabrice Belllard
sr: Робна марка Фабриса Беларда

en: Copyright %s ; Licence: GPL V3+
sr: Ауторска права %s ; Лиценца: ОЈЛ 3+

[ctx: TFRMABOUT.LBLFFMEG.CAPTION]
en: FFmpeg
sr: ФФмпег

[ctx: TFRMABOUT.LBLGEVERS.CAPTION]
en: Debian/Ubuntu Packaging by Paul Gevers
sr: Пакете за Дебијан/Убунту је приредио Пол Гевер

[ctx: TFRMABOUT.LBLGMAQ.CAPTION]
en: Gmaq
sr: Гмаку

[ctx: TFRMABOUT.LBLHQPRESETS.CAPTION]
en: High Quality Presets From
sr: Подешеност високог квалитета

[ctx: TFRMABOUT.LBLKLEPATSCH.CAPTION]
en: Icons and Logo by Alex Klepatsch
sr: Иконице и логотип је приредио Алекс Клепач

[ctx: TFRMABOUT.LBLNAVAS.CAPTION]
en: JNavas
sr: ЈНавас

en: Alexey Osipov
sr: Алексеј Осипов

[ctx: TFRMABOUT.LBLSCHWARZ.CAPTION]
en: Kyle Schwarz
sr: Кајл Шварц

en: Ian Stoffberg
sr: Јан Штофберг

en: Matthew Weatherford
sr: Метју Видерфорд

[ctx: TFRMABOUT.LBLWINBUILD.CAPTION]
en: FFmpeg Windows Builds by
sr: Програм ФФмпег за Виндоуз је приредио

en: WinFF %s
sr: ВинФФ %s

[ctx: TFRMABOUT.TABFFMPEG.CAPTION]
en: FFmpeg
sr: ФФмпег

[ctx: TFRMABOUT.TABTHANKS.CAPTION]
en: Thanks
sr: Захвалнице

[ctx: TFRMABOUT.TABWINFF.CAPTION]
en: WinFF
sr: ВинФФ

en: Add / Update
sr: Додај / Ажурирај

[ctx: TFRMEDITPRESETS.CANCELBTN.CAPTION]
en: Close
sr: Затвори

en: Delete
sr: Обриши

en: One word, only letters and numbers
sr: Једна реч, само слова и бројеви

en: Enter a more descriptive name for this preset
sr: Унесите описнији назив за ову подешеност

en: Please don't use -i or output file parameters
sr: Не користите „-i“ или параметре излазне датотеке

en: Do not include a dot
sr: Не укључуј тачку

en: Choose a category to group this preset under
sr: Изаберите категорију под којом желите да сместите подешеност

[ctx: TFRMEDITPRESETS.EXPORT.CAPTION]
en: Export
sr: Извоз

[ctx: TFRMEDITPRESETS.FRMEDITPRESETS.CAPTION]
en: Edit Presets
sr: Уредите подешености

en: Import
sr: Увоз

en: Category / Preset
sr: Категорија / Подешеност

en: Preset Name (one word, only letters and numbers)
sr: Назив подешености (једна реч, само слова и бројеви)

en: Preset Label
sr: Натпис подешености

en: Preset Command Line Parameters (no -i or output file)
sr: Параметри линије наредбе за подешеност (без „-i“ или излазне датотеке)

en: Output File Extension (do not include the '.' )
sr: Наставак назива излазне датотеке (не уносите „.“)

en: Category
sr: Категорија

en: Save
sr: Сачувај

en: Import a Preset
sr: Увези подешенос

en: pnlTop
sr: пнлТоп

en: Export a Preset
sr: Извези подешеност

[ctx: TFRMEXPORT.CANCELBTN.CAPTION]
en: Cancel
sr: Откажи

en: Export Presets
sr: Извези подешености

[ctx: TFRMEXPORT.EXPORTBTN.CAPTION]
en: Export
sr: Извези

en: Choose Presets to Export:
sr: Изабери подешеност за извоз:

[ctx: TFRMMAIN.AUDBITRATE.HINT]
en: (<integer>) the target kilobits/second that the stream should use
sr: (<integer>) крајњи к/с за излазни ток

en: (<integer>) number of audio channels
sr: (<integer>) број звучних канала

en: (<integer>) the sampling frequency of the audio in Hertz
sr: (<integer>) учестаност узорковања за звук у херцима

en: Add
sr: Додај

en: Add file(s) to the list for conversion
sr: Додајте датотеку(е) на списак за прекодирање

en: Clear
sr: Очисти

en: Remove all files from the list
sr: Уклоните све датотеке са списка

en: Convert
sr: Прекодирај

en: Start the conversion process
sr: Покрените процес прекодирања

[ctx: TFRMMAIN.BTNOPTIONS.CAPTION]
en: Options
sr: Опције

en: Open/close the additional options window
sr: Отворите/затворите прозорче са додатним опцијама

en: Play
sr: Пусти

en: Preview the selected source file with ffplay (good test to see if conversion is possible)
sr: Прегледајте изворну датотеку програмом „ffplay“ (добро је да видите да ли је прекодирање могуће)

en: Preview
sr: Преглед

en: Preview using the output settings
sr: Прегледајте користећи излазна подешавања

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove selected file(s) from the list
sr: Уклоните изабрану датотеку(е) са списка

en: Device or file type the video should be converted to
sr: Уређај или врста датотеке за смештај прекодираног снимка

en: 90 Left
sr: 90 лево

en: 90 Left + Vertical Flip
sr: 90 на лево + усправно извртање

[ctx: TFRMMAIN.CBOUTPUTPATH.CAPTION]
en: Use Source Folder
sr: Користи изворну фасциклу

en: 90 Right
sr: 90 десно

en: 90 Right + Vertical Flip
sr: 90 на десно + усправно извртање

en: 2 pass
sr: 2 пролаза

en: Using two passes allows the encoder to gather information in the first run for enhanced quality
sr: Употреба двоструког пролаза омогућава кодеру да прикупи податке из првог пролаза а ради бољег прекодирања

en: Deinterlace
sr: Расплети

en: Removes interlacing from the video (if necessary)
sr: По потреби, омогућава расплитање видеа

en: Target location for the final video (choose a different folder than the source folder)
sr: Одредишна фасцикла за излазну видео датотеку (немојте изабрати фасциклу изворне датотеке снимка)

en: Select Video Files...
sr: Изаберите видео датотеке...

en: (<integer:integer> or <real>) the physical aspect ratio (DAR) of the target display
sr: (<integer:integer> или <real>) физички однос размере (DAR) циљног монитора

en: (<integer>) From 10 up to audio sampling rate such as 44100, 48000. Allows "stretch"/"squeeze" audio stream.
sr: (<integer>) Од 10 па све до учестаности узорковања звука, нпр. 44100, 48000. Дозвољава „растезање/скупљање“ звучног тока.

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKHH.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
sr: <hh:mm:ss> — Иди на ову позицију пре почетка прекодирања

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKMM.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
sr: <hh:mm:ss> — Иди на ову позицију пре почетка прекодирања

[ctx: TFRMMAIN.EDTSEEKSS.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Seek to this position before start converting
sr: <hh:mm:ss> — Иди на ову позицију пре почетка прекодирања

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRHH.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
sr: <hh:mm:ss> — Заустави пошто прекодираш ток у овом трајању

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRMM.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
sr: <hh:mm:ss> — Заустави пошто прекодираш ток у овом трајању

[ctx: TFRMMAIN.EDTTTRSS.HINT]
en: <hh:mm:ss> - Stop after this much of video converted
sr: <hh:mm:ss> — Заустави пошто прекодираш ток у овом трајању

en: (<integer>) 256 = Current Volume, 128 = Half Volume, 512 = Double Volume
sr: (<integer>) 256 = Текућа гласноћа, 128 = Пола гласноће, 512 = Удвостручи гласноћу

[ctx: TFRMMAIN.FRMMAIN.CAPTION]
en: WinFF
sr: ВинФФ

en: Convert to:
sr: Прекодирај у:

en: Audio Channels
sr: Звучни канали

[ctx: TFRMMAIN.LABEL12.CAPTION]
en: Output Folder:
sr: Излазна фасцикла:

en: Preset:
sr: Подешеност:

en: Volume
sr: Гласноћа

en: Sync
sr: Усклади

en: Seek to
sr: Иди на

en: Time to Record
sr: Трајање снимка

en: Hours / Minutes / Seconds
sr: Сати / Минута / Секунди

en: Additional Command Line Parameters
sr: Додатни параметри линије наредби

en: 1st Pass
sr: 1. пролаз:

en: 2nd Pass
sr: 2. пролаз:

en: Audio Bitrate
sr: Битски проток звука

en: Sample Rate
sr: Учестаност узорковања:

en: X
sr: x

en: Apply to All
sr: Примени на све

en: Aspect Ratio
sr: Однос размере

en: Cancel Changes
sr: Откажи измене

en: Bottom
sr: Доле

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Top
sr: Горе

en: Frame Rate
sr: Проток кадрова

en: Rotation
sr: Заокренутост

en: Apply Changes
sr: Примени измене

en: Click here to apply settings changes to the file conversion above
sr: Притисните овде да примените измене подешавања на прекодирање датотеке горе

en: Video Bitrate
sr: Битски проток видеа

en: Video Size
sr: Величина видеа

[ctx: TFRMMAIN.MENUITEM1.CAPTION]
en: Apply Preset
sr: Примени подешеност

[ctx: TFRMMAIN.MENUITEM2.CAPTION]
en: Apply Destination Folder
sr: Примени одредишну фасциклу

en: -
sr: —

en: About
sr: О програму

en: Display Cmd Line
sr: Прикажи линију наредбе

en: Documentation
sr: Документација

en: Exit
sr: Изађи

en: Forums
sr: Форуми

en: Import Preset
sr: Увези подешеност

en: Pause on Finish
sr: Заустави када завршиш

en: Play Sound on Finish
sr: Пусти звук када завршиш

en: Preferences
sr: Поставке

en: Presets
sr: Подешености

en: Restore Defaults
sr: Врати основне

en: Save Options to Preset
sr: Сачувај опције у подешеност

en: Select All
sr: Изабери све

[ctx: TFRMMAIN.MITSHOWOPTIONS.CAPTION]
en: Additional Options
sr: Додатне опције

en: Shutdown on Finish
sr: Угаси рачунар када завршиш

en: Detailed View
sr: Детаљан преглед

en: WinFF Website
sr: Веб страница програма

en: Edit
sr: Уређивање

en: File
sr: Датотека

en: Help
sr: Помоћ

[ctx: TFRMMAIN.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: Options
sr: Опције

en: Open
sr: Отвори

en: pnlMain
sr: пнлГлавни

en: Specific settings to use for the chosen device or file type
sr: Посебна подешавања у раду са одабраним уређајем или врстом датотеке

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET2.CAPTION]
en: Audio
sr: Звук

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET3.CAPTION]
en: Crop
sr: Одсеци

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET4.CAPTION]
en: Time
sr: Време

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET5.CAPTION]
en: FFmpeg
sr: ФФмпег

[ctx: TFRMMAIN.TABSHEET6.CAPTION]
en: Output Details
sr: Детаљи излаза

[ctx: TFRMMAIN.TABVIDEO.CAPTION]
en: Video
sr: Видео

[ctx: TFRMMAIN.VIDBITRATE.HINT]
en: (<integer>) the target kilobits/second that the stream should use
sr: (<integer>) крајњи кб/с за излазни ток

en: (<real> or <integer>) number of frames per second
sr: (<real> или <integer>) број кадрова у секунди

[ctx: TFRMMAIN.VIDSIZEX.HINT]
en: (<integer> X <integer>) Amount of pixels in each frame. For codecs that don''t support pixel aspect ratio (PAR) this is the final frame size.
sr: (<integer> x <integer>) Количина тачкица у сваком кадру. Код кодека који не подржавају однос размере тачкица (PAR) ово ће бити крајња величина кадра.

[ctx: TFRMMAIN.VIDSIZEY.HINT]
en: (<integer> X <integer>) Amount of pixels in each frame. For codecs that don''t support pixel aspect ratio (PAR) this is the final frame size.
sr: (<integer> x <integer>) Количина тачкица у сваком кадру. Код кодека који не подржавају однос размере тачкица (PAR) ово ће бити крајња величина кадра.

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: TFRMPREFERENCES.BTNOK.CAPTION]
en: OK
sr: У реду

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBCHCPCHAR.CAPTION]
en: Use CHCP for international characters
sr: За мећународне знакове користи „CHCP“

en: Enable Multiple Presets in File List
sr: Укључи више подешености у списку датотека

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBREMEMBERLASTDIR.CAPTION]
en: Remember Last Used Directory
sr: Упамти последњи коришћени директоријум

[ctx: TFRMPREFERENCES.CBTHREADS.CAPTION]
en: Use Several Encoding Threads:
sr: Користи неколико нити кодирања:

[ctx: TFRMPREFERENCES.EDTLINTERMINALOPTIONS.HINT]
en: '-e' for xterm, '-x' for gnome-terminal
sr: „-e“ за икстерм, „-x“ за Гномов терминал

[ctx: TFRMPREFERENCES.FRMPREFERENCES.CAPTION]
en: WinFF Preferences
sr: Поставке за ВинФФ

en: Command to execute at end of script
sr: Наредба за извршавање на крају скрипте

en: Command to execute at beginning of script
sr: Наредба за извршавање на почетку скрипте

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLDEFAULTDIR.CAPTION]
en: Default Destination Directory:
sr: Основни одредишни директоријум:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINFFMPEGPATH.CAPTION]
en: Path to FFmpeg or avconv Executable:
sr: Путања до ФФмпег-а или „avconv“ програма:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINFFPLAYPATH.CAPTION]
en: Path to FFplay or avplay Executable:
sr: Путања до ФФмпег-а или „avplay“ програма:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINTERMINALEXE.CAPTION]
en: Terminal to run FFmpeg in:
sr: Покрени ФФмпег у терминалу:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLLINTERMINALOPTIONS.CAPTION]
en: Terminal Options:
sr: Опције терминала:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLPRIORITY.CAPTION]
en: Priority:
sr: Приоритет:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLWINFFMPEGPATH.CAPTION]
en: Path to FFmpeg or avconv Executable:
sr: Путања до ФФмпег-а или „avconv“ програма:

[ctx: TFRMPREFERENCES.LBLWINFFPLAY.CAPTION]
en: Path to FFplay or avplay Executable:
sr: Путања до ФФмпег-а или „avplay“ програма:

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABGENERAL.CAPTION]
en: General
sr: Опште

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABLINUX.CAPTION]
en: Linux
sr: Линукс

en: Scripting
sr: Скриптирање

[ctx: TFRMPREFERENCES.TABWINDOWS.CAPTION]
en: MS Windows
sr: МС Виндоуз

en: Copy to Clipboard
sr: Умножи у оставу

[ctx: TFRMSCRIPT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
sr: Затвори

en: Run!
sr: Покрени!

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: FFmpeg Command Line
sr: Линија наредбе за ФФмпег

en: Analysing
sr: Анализирање

en: Converting
sr: Прекодирање

en: Could not find either ffmpeg or avconv.
sr: Не могу да пронађем „ffmpeg“ или „avconv“ програм.

en: Could not find either ffplay or avplay.
sr: Не могу да пронађем „ffmpeg“ или „avplay“ програм.

en: Could Not Find File
sr: Не могу да нађем датотеку

en: Could not find presets file.
sr: Не могу да пронађем датотеку подешености.

en: Extension can not contain a period
sr: Наставак не може садржати размак

en: file does not exist
sr: датотека не постоји

en: Invalid Preset File
sr: Неисправна датотека подешености

en: Name Must be alphanumeric (a-z,A-Z,0-9)
sr: Назив мора бити алфанумерички (а-з,А-З,0-9)

en: Please add at least 1 file to convert
sr: За прекодирање морате да додате бар једну датотеку

en: Please select a preset
sr: Изаберите подешеност

en: Preset: %s%s%s already exists. Do you want to replace the current preset?
sr: Подешеност: Већ постоји „%s%s%s“. Да ли желите да замените текућу подешеност?

en: The preset to import does not have an extension
sr: Подешеност коју желите да увезете нема наставак назива датотеке

en: The preset to import does not have a label
sr: Подешеност коју желите да увезете нема натпис

en: Please select a preset to export
sr: Изаберите подешеност за извоз

en: Preset with label: %s%s%s already exists
sr: Већ постоји подешеност са натписом: %s%s%s

en: Press Enter to Continue
sr: Притисните тастер „Унеси“ да наставите

en: Restore defaults
sr: Врати основне

en: Replace Preset?
sr: Да заменим подешеност?

en: Restore Presets and Preferences to Defaults?
sr: Да вратим подешености и поставке на основне?

en: Select Directory
sr: Изаберите директоријум

en: Select Preset File
sr: Изаберите датотеку подешености

en: Select Video Files
sr: Изаберите видео датотеке

en: It seems that starting the terminal failed. The most likely cause is that the setting for terminal options in the linux preferences is incorrect. You can find it via the menu: Edit -> Preferences -> Linux -> Terminal Options. Try changing "-e" to "-x" or vice versa.
sr: Изгледа да покретање терминала није успело. Највероватније да је узрок овоме неисправно подешавање за опције терминала у поставкама линукса. Можете га наћи путем изборника: Уређивање —> Поставке —> Линукс —> Опције терминала. Покушајте да измените „-e“ у „-x“ или обрнуто.

en: The preset contains illegal characters
sr: Подешеност садржи недозвољене знакове

en: Create Preset:
sr: Створи подешеност:

en: Import Presets
sr: Увези подешености

en: Label must be unique.
sr: Натпис мора бити јединствен.

en: Remove Preset:
sr: Уклони подешеност:

en: Update Preset:
sr: Ажурирај подешеност:

en: You must enter the extension.
sr: Морате унети наставак назива датотеке.

en: You must enter a label.
sr: Морате унети натпис.

en: You must enter a name.
sr: Морате навести назив.

en: Launchpad contributors
sr: Други сарадници:

en: Translators:
sr: Преводиоци:

en: High
sr: Висок

en: Idle
sr: Неактиван

en: Normal
sr: Нормално
