Window Maker 0.95.5 - en to hu translation catalogue (481 entries)

en: [Focused]
hu: Fókuszált ablak

en: [Unfocused]
hu: Nem fókuszált ablak

en: [Owner of Focused]
hu: A fókuszált ablak szülője

en: [Resizebar]
hu: Átméretezősáv

en: [Menu Title]
hu: Címsor

en: [Menu Item]
hu: Menüpontok

en: [Icon]
hu: Ikon

en: Select File
hu: Válassz fájlt

en: Focused Window
hu: Fókuszált ablak

en: Unfocused Window
hu: Nem fókuszált ablak

en: Owner of Focused Window
hu: A fókuszált ablak szülője

en: Menu Title
hu: Menü cím

en: Normal Item
hu: Normál

en: Disabled Item
hu: Letiltott

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Texture
hu: Minta

en: Titlebar of Focused Window
hu: A fókuszált ablak címsora

en: Titlebar of Unfocused Windows
hu: A nem fókuszált ablak címsora

en: Titlebar of Focused Window's Owner
hu: A fókuszált ablak szülőjének címsora

en: Window Resizebar
hu: Átméretezősáv

en: Titlebar of Menus
hu: Menü címsor

en: Menu Items
hu: Menüpontok

en: Icon Background
hu: Ikonháttér

en: Double click in the texture you want to use
    for the selected item.
hu: Kattints duplán azon a mintázaton, amit
    használni szeretnél a kiválasztott típusnál.

en: New
hu: Új

en: Create a new texture.
hu: Új mintázat készítése

en: Extract...
hu: Kibont

en: Extract texture(s) from a theme or a style file.
hu: Mintázat(ok) kicsomagolása téma vagy stílus fájlból.

en: Edit
hu: Szerkeszt

en: Edit the highlighted texture.
hu: A kiválasztott mintázat szerkesztése

en: Delete
hu: Töröl

en: Delete the highlighted texture.
hu: A kiválasztott mintázat törlése

en: Color
hu: Szín

en: Focused Window Title
hu: A fókuszált ablak címsora

en: Unfocused Window Title
hu: A nem fókuszált ablak címsora

en: Owner of Focused Window Title
hu: A fókuszált ablak szülőjének címsora

en: Menu Item Text
hu: Menüpont szöveg

en: Disabled Menu Item Text
hu: Letiltott menüpont

en: Menu Highlight Color
hu: Menü kiválasztás színe

en: Highlighted Menu Text Color
hu: Kiválasztott menüpont szöveg színe

en: Background
hu: Ikonháttér

en: Browse...
hu: Választ...

en: Options
hu: Beállítások

en: Menu Style
hu: Menü stílus

en: could not load icon file %s
hu: nem tudom betölteni ezt az ikon fájlt: %s

en: Title Alignment
hu: Címsor igazítás

en: Left
hu: Balra

en: Center
hu: Középre

en: Right
hu: Jobbra

en: Appearance Preferences
hu: Megjelenés beállítása

en: Background texture configuration for windows,
    menus and icons.
hu: Ablakok, menük és ikonok háttérmintázata.

en: Extract Texture
hu: Mintázatok kicsomagolása

en: Textures
hu: Mintázatok

en: Close
hu: Bezár

en: Extract
hu: Kicsomagol

en: could not load image file %s
hu: a %s képet nem tudom betölteni

en: Icon Slide Speed
hu: Ikon mozgás sebessége

en: Shade Animation Speed
hu: Ablak felhúzás/leeresztés sebessége

en: Smooth Scaling
hu: Kép simítás

en: Smooth scaled background images, neutralizing
    the `pixelization' effect. This will slow
    down loading of background images considerably.
hu: Simítás háttérképek nagyításánál, ami csökkenti
    a kockásodást. Ez jelentősen lelassítja a
    háttérképek betöltését.

en: Titlebar Style
hu: Címsor stílusa

en: Animations
hu: Animációk

en: Disable/enable animations such as those shown
    for window miniaturization, shading etc.
hu: Animációk ki/be kapcsolása (pl. ablak ikonná
    kicsinyítésnél, felhúzásnál, stb.)

en: Superfluous
hu: Haszontalan

en: Disable/enable `superfluous' features and
    animations. These include the `ghosting' of the
    dock when it's being moved to another side and
    the explosion animation when undocking icons.
hu: További haszontalan jellemzők és animációk
    ki/bekapcsolása (pl. a dokk árnyképe mozgatáskor
    vagy az ikonok felrobbanása törléskor)

en: Dithering colormap for 8bpp
hu: Színtérkép 256 színű megjelenítőknél

en: Number of colors to reserve for Window Maker
    on displays that support only 8bpp (PseudoColor).
hu: A WindowMaker által fenntartott színek száma azokon
    a megjelenítőkön, amik csak 8 bites színmélységet támogatnak.

en: Disable dithering in any visual/depth
hu: Árnyalás tiltása minden visual/színmélység esetén

en: More colors for
    applications
hu: Több szín az
    alkalmazásoknak

en: More colors for
    Window Maker
hu: Több szín a
    Window
    Makernek

en: Other Configurations
hu: Egyéb beállítások

en: Animation speeds, titlebar styles, various option
    toggling and number of colors to reserve for
    Window Maker on 8bit displays.
hu: Animáció sebessége, címsor stílusa, más opciók ki/be
    kapcsolása és a Window Maker által fenntartott színek
    száma 8 bites megjelenítőknél

en: Before auto-expansion
hu: Szétnyitás előtt

en: Before auto-collapsing
hu: Összecsukás előtt

en: Before auto-raising
hu: Előrehozás előtt

en: Before auto-lowering
hu: Hátravivés előtt

en: Clip autocollapsing delays
hu: Kapocs automatikus ikon elrejtés késleltetései

en: Clip autoraising delays
hu: Kapocs automatikus előre ugrás késleltetései

en: Dock/Clip/Drawer
hu: Dokk/Kapocs/Fiók

en: Disable/enable the application Dock (the
    vertical icon bar in the side of the screen).
hu: Alkalmazás dokk ki/bekapcsolása (a képernyő
    oldalán látható függőleges ikon sáv).

en: Disable/enable the Clip (that thing with
    a paper clip icon).
hu: A munkafelület Kapocs ki/bekapcsolása (az
    amin egy iratkapocs látható)

en: Disable/enable Drawers (a dock that stores
    application icons horizontally). The dock is required.
hu: Fiókok ki/bekapcsolása (olyan dokk ami vízszintes
    irányban rendszerezi az ikonokat). A dokk kell hozzá.

en: Dock Preferences
hu: Dokk beállítások

en: Dock and clip features.
    Enable/disable the Dock and Clip, and tune some delays.
hu: A dokk és munkafelület Kapocs beállításai. Ki/bekapcsolás
    és késleltetések hangolása.

en: Disable miniwindows (icons for minimized windows). For use with KDE/GNOME.
hu: Miniablakok (ikonállapotú ablakok) letiltása. KDE/GNOME-hoz.

note: default:
en: Do not set non-WindowMaker specific parameters (do not use xset).
hu: Window Makertől független beállítások tiltása (ne használjon xset-et).

note: default:
en: Automatically save session when exiting Window Maker.
hu: Munkafelület állapot (session) automatikus mentése kilépéskor.

note: default:
en: Use SaveUnder in window frames, icons, menus and other objects.
hu: "SaveUnder" használata keretek, ikonok, menük és más objektumok alatt.

note: default:
en: Disable confirmation panel for the Kill command.
hu: Kilövés parancs végrehajtása megerősítés nélkül.

note: default:
en: Disable selection animation for selected icons.
hu: Az ikon kiválasztás animáció letiltása.

note: default:
en: Smooth font edges (needs restart).
hu: Betűk élsimítása (újraindítás szükséges).

note: default:
en: Cycle windows only on the active head.
hu: Ablakok közötti váltás csak az aktív képernyőn belül.

note: default:
en: Ignore minimized windows when cycling.
hu: Ikonállapotú ablakok kihagyása ablak váltás közben.

note: default:
en: Show workspace title on Clip.
hu: A munkafelület neve megjelenik a Kapcson.

note: default:
en: Highlight the icon of the application when it has the focus.
hu: A fókuszban levő alkalmazás ikonjának kivilágítása.

en: Enable keyboard language switch button in window titlebars.
hu: Ablakonként megadható billentyűzetkiosztás.

en: Expert User Preferences
hu: Haladó beállítások

en: Options for people who know what they're doing...
    Also has some other misc. options.
hu: Beállítási lehetőségek azoknak, akik tudják mit csinálnak...
    Illetve néhány, más kategóriába nem illő beállítás is található itt.

en: bad option value %s for option FocusMode. Using default Manual
hu: rossz érték a FocusMode-nál: "%s". Az alapértelmezett manuális módot használom.

en: bad option value %s for option ColormapMode. Using default Auto
hu: rossz érték a ColorMapMode-nál: "%s". Az alapértelmezett automatikus módot használom.

en: OFF
hu: KI

en: Input Focus Mode
hu: Beviteli fókusz mód

en: Manual:  Click on the window to set keyboard input focus
hu: Manuális:  Fókusz váltáshoz az ablakra kell kattintani

en: Auto:  Set keyboard input focus to the window under the mouse pointer
hu: Automatikus:  A fókusz mindig azé az ablaké lesz, amely felett az egér mutató áll

en: Install colormap from the window...
hu: Színtérkép ahhoz az ablakhoz...

en: ...that has the input focus
hu: ...amelyiké a beviteli fókusz

en: ...that's under the mouse pointer
hu: ...amelyikre az egér mutat

en: Automatic Window Raise Delay
hu: Automatikus ablak előrerakás késleltetése

en: Do not let applications receive the click used to focus windows
hu: A fókuszálásra használt egérkattintást ne kapja meg az alkalmazás

en: Automatically focus new windows
hu: Új ablakok automatikusan fókuszba kerülnek

en: Raise window when switching focus with keyboard
hu: Billentyűvel váltott fókusznál az aktív ablak előtérbe is kerül

en: Window Focus Preferences
hu: Fókusz beállítások

en: Keyboard focus switching policy and related options.
hu: Billentyűzet fókuszának és 8 bites megjelenítőkön a színtérkép
    váltásának beállításai és más kapcsolódó opciók.

en: Window Title
hu: Ablak címsor felirat

en: Menu Text
hu: Menüpont szöveg

en: Icon Title
hu: Ikon címe

en: Clip Title
hu: Kapocs felirata

en: Desktop Caption
hu: Munkafelület neve

en: Sample Text
hu: Példa:

en: Family
hu: Típuscsalád

en: Style
hu: Stílus

en: Size
hu: Méret

en: Font Configuration
hu: Betűtípus beállítások

en: Configure fonts for Window Maker titlebars, menus etc.
hu: A Window Maker címsorok, menük, stb. betűtípusainak beállításai.

en: Icon Positioning
hu: Ikonok elhelyezése

en: Icon Size
hu: Ikonméret

en: The size of the dock/application icon and miniwindows
hu: A dokk/alkalmazás ikonok és miniablakok mérete

en: Iconification Animation
hu: Animáció ikonállapotba tételnél

en: Shrinking/Zooming
hu: Zsugorodás/Nagyítás

en: Spinning/Twisting
hu: Pörgés/Forgás

en: 3D-flipping
hu: 3D-átfordulás

en: None
hu: Nincs

en: Auto-arrange icons
hu: Ikonok automatikus elrendezése

en: Keep icons and miniwindows arranged all the time.
hu: Ikonok és miniablakok szétválogatása.

en: Omnipresent miniwindows
hu: Miniablakok mindenütt láthatóak

en: Make miniwindows be present in all workspaces.
hu: A miniablakok minden munkafelületen jelenjenek meg.

en: Single click activation
hu: Aktiválás egy kattintással

en: Launch applications and restore windows with a single click.
hu: Alkalmazások indítása és miniablakok visszaállítása egy kattintással.

en: Icon Preferences
hu: Ikonjellemzők

en: Icon/Miniwindow handling options. Icon positioning
    area, sizes of icons, miniaturization animation style.
hu: Ikonok/miniablakok kezelésének beállítása. Ikonok
    elhelyezése, mérete, lekicsinyítés animációja.

en: Initial Key Repeat
hu: Kezdeti billentyű-ismétlés

en: Key Repeat Rate
hu: Billentyű-ismétlés sebessége

en: Type here to test
hu: Itt tesztelheted:

en: Keyboard Preferences
hu: Billentyűzet beállítások

en: Not done
hu: Nincs kész

en: Open applications menu
hu: Alkalmazások menü megnyitása

en: Open window list menu
hu: Ablakok menü megnyitása

en: Open window commands menu
hu: Ablak-parancsok menü megnyitása

en: Hide active application
hu: Aktuális alkalmazás elrejtése

en: Hide other applications
hu: Többi alkalmazás elrejtése

en: Miniaturize active window
hu: Aktuális ablak ikonállapotba tétele

en: Miniaturize all windows
hu: Az összes ablak ikonállapotba tétele

en: Close active window
hu: Aktuális ablak bezárása

en: Maximize active window
hu: Aktuális ablak teljes méretűre

en: Maximize active window vertically
hu: Aktuális ablak fűggölegesen teljes méretűre

en: Maximize active window horizontally
hu: Aktuális ablak vízszintesen teljes méretűre

en: Maximize active window left half
hu: Aktuális ablak balra teljes méretűre

en: Maximize active window right half
hu: Aktuális ablak jobbra teljes méretűre

en: Maximize active window top half
hu: Aktuális ablak felül teljes méretűre

en: Maximize active window bottom half
hu: Aktuális ablak alul teljes méretűre

en: Maximize active window left top corner
hu: Aktuális ablak bal felül teljes méretűre

en: Maximize active window right top corner
hu: Aktuális ablak jobb felül teljes méretűre

en: Maximize active window left bottom corner
hu: Aktuális ablak balra alul teljes méretűre

en: Maximize active window right bottom corner
hu: Aktuális ablak jobbra alul teljes méretűre

en: Maximus: Tiled maximization
hu: Csempézve teljes méretűre

en: Raise active window
hu: Aktuális ablak előtérbe

en: Lower active window
hu: Aktuális ablak háttérbe

en: Raise/Lower window under mouse pointer
hu: Egér mutató alatti ablak előtérbe/háttérbe

en: Shade active window
hu: Aktuális ablak felhúzása

en: Move/Resize active window
hu: Aktuális ablak mozgatása/átméretezése

en: Select active window
hu: Aktuális ablak kijelölése

en: Focus next window
hu: Fókusz a következő ablakra

en: Focus previous window
hu: Fókusz az előző ablakra

en: Focus next group window
hu: Fókusz a következő ablakra csoporton belül

en: Focus previous group window
hu: Fókusz az előző ablakra csoporton belül

note: Workspace Related
en: Switch to next workspace
hu: Váltás a következő munkafelületre

en: Switch to previous workspace
hu: Váltás az előző munkafelületre

en: Switch to last used workspace
hu: Váltás az utolsó munkafelületre

en: Switch to next ten workspaces
hu: Váltás a következő tíz munkafelületre

en: Switch to previous ten workspaces
hu: Váltás az előző tíz munkafelületre

en: Switch to workspace 1
hu: Váltás az első munkafelületre

en: Switch to workspace 2
hu: Váltás a második munkafelületre

en: Switch to workspace 3
hu: Váltás a harmadik munkafelületre

en: Switch to workspace 4
hu: Váltás a negyedik munkafelületre

en: Switch to workspace 5
hu: Váltás az ötödik munkafelületre

en: Switch to workspace 6
hu: Váltás a hatodik munkafelületre

en: Switch to workspace 7
hu: Váltás a hetedik munkafelületre

en: Switch to workspace 8
hu: Váltás a nyolcadik munkafelületre

en: Switch to workspace 9
hu: Váltás a kilencedik munkafelületre

en: Switch to workspace 10
hu: Váltás a tizedik munkafelületre

en: Move window to next workspace
hu: Ablak a következő munkafelületre

en: Move window to previous workspace
hu: Ablak az előző munkafelületre

en: Move window to last used workspace
hu: Ablak az utolsó munkafelületre

en: Move window to next ten workspaces
hu: Ablak a következő tíz munkafelületre

en: Move window to previous ten workspaces
hu: Ablak az előző tíz munkafelületre

en: Move window to workspace 1
hu: Ablak az első munkafelületre

en: Move window to workspace 2
hu: Ablak a második munkafelületre

en: Move window to workspace 3
hu: Ablak a harmadik munkafelületre

en: Move window to workspace 4
hu: Ablak a negyedik munkafelületre

en: Move window to workspace 5
hu: Ablak az ötödik munkafelületre

en: Move window to workspace 6
hu: Ablak a hatodik munkafelületre

en: Move window to workspace 7
hu: Ablak a hetedik munkafelületre

en: Move window to workspace 8
hu: Ablak a nyolcadik munkafelületre

en: Move window to workspace 9
hu: Ablak a kilencedik munkafelületre

en: Move window to workspace 10
hu: Ablak a tizedik munkafelületre

note: Window Selection
en: Shortcut for window 1
hu: Gyorsbillentyű az első ablakra

en: Shortcut for window 2
hu: Gyorsbillentyű a második ablakra

en: Shortcut for window 3
hu: Gyorsbillentyű a harmadik ablakra

en: Shortcut for window 4
hu: Gyorsbillentyű a negyedik ablakra

en: Shortcut for window 5
hu: Gyorsbillentyű az ötödik ablakra

en: Shortcut for window 6
hu: Gyorsbillentyű a hatodik ablakra

en: Shortcut for window 7
hu: Gyorsbillentyű a hetedik ablakra

en: Shortcut for window 8
hu: Gyorsbillentyű a nyolcadik ablakra

en: Shortcut for window 9
hu: Gyorsbillentyű a kilencedik ablakra

en: Shortcut for window 10
hu: Gyorsbillentyű a tizedik ablakra

note: Misc.
en: Launch new instance of application
hu: Alkalmazás új példányának indítása

en: Switch to Next Screen/Monitor
hu: Következő képernyőre/monitorra vált

en: Raise/Lower Dock
hu: Dokk előtérbe/háttérbe

en: Raise/Lower Clip
hu: Kapocs előtérbe/háttérbe

en: Toggle keyboard language
hu: Billentyűzet-kiosztás váltása

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Press the desired shortcut key(s) or click Cancel to stop capturing.
hu: Nyomd le a kívánt billentyű kombinációt vagy kattints a Mégsem gombra a tanulás leállításához

en: Capture
hu: Megtanul

en: Click on Capture to interactively define the shortcut key.
hu: Kattints a "Megtanul" gombra ha interaktívan akarod megadni a gyorsbillentyű kombinációt.

en: Actions
hu: Műveletek

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: Clear
hu: Töröl

en: Keyboard Shortcut Preferences
hu: Gyorsbillentyű beállítások

en: Change the keyboard shortcuts for actions such
    as changing workspaces and opening menus.
hu: Gyorsbillentyű kombinációk hozzárendelése műveletekhez,
    mint például munkafelület váltás, menük megnyitása, stb.

en: Select Program
hu: Válassz programot

en: New Items
hu: Új menüpontok

en: Sample Commands
hu: Minta parancsok

en: Sample Submenus
hu: Minta almenük

en: Run Program
hu: Program futtatása

en: Internal Command
hu: Beépített parancs

en: Submenu
hu: Almenü

en: External Submenu
hu: Külső almenü

en: Generated Submenu
hu: Generált almenü

en: Generated PL Menu
hu: Generált PL menü

en: Directory Contents
hu: Könyvtár tartalma

en: Workspace Menu
hu: Munkafelület menü

en: Window List Menu
hu: Ablakok menü

en: Run...
hu: Futtatás...

en: %A(Run,Type command to run)
hu: %A(Futtatás,Adj meg egy parancsot)

en: Exit Window Maker
hu: Kilépés

en: Debian Menu
hu: Debian menü

en: RedHat Menu
hu: RedHat menü

en: Menu Conectiva
hu: Conectiva menü

en: Themes
hu: Témák

en: Bg Images (scale)
hu: Hátterek (nagyít)

en: Bg Images (tile)
hu: Hátterek (csempéz)

en: Assorted XTerms
hu: Mindenféle XTerm

en: XTerm Yellow on Blue
hu: XTerm kék-sárga

en: XTerm White on Black
hu: XTerm fekete-fehér

en: XTerm Black on White
hu: XTerm fehér-fekete

en: XTerm Black on Beige
hu: XTerm bézs-fekete

en: XTerm White on Green
hu: XTerm zöld-fehér

en: XTerm White on Olive
hu: XTerm oliva-fehér

en: XTerm Blue on Blue
hu: XTerm kék-kékkel

en: XTerm BIG FONTS
hu: XTerm NAGY BETŰ

en: Program to Run
hu: Futtatandó program

en: Browse
hu: Választ

en: Run the program inside a Xterm
hu: Program futtatása Xterm-ben

en: Path for Menu
hu: Menü útvonal

en: Enter the path for a file containing a menu
    or a list of directories with the programs you
    want to have listed in the menu. Ex:
    ~/GNUstep/Library/WindowMaker/menu
    or
    /usr/bin ~/xbin
hu: Add meg egy menü-fájl útvonalát vagy könyvtárak
    listáját amelyekben található programokból fog
    állni a menü. Pl.
    ~/GNUstep/Library/WindowMaker/menu
    vagy
    /usr/bin ~/bin

en: Command
hu: Parancs

en: Enter a command that outputs a menu
    definition to stdout when invoked.
hu: Adj meg egy olyan parancsot ami egy menü
    definíciót ad a szabványos kimenetén.

en: Cache menu contents after opening for
    the first time
hu: Menütartalom újrahasználata további
    megnyitásokkor (cache)

en: Enter a command that outputs a proplist menu
    definition to stdout when invoked.
hu: Adj meg egy olyan parancsot ami egy proplist
    menü definíciót ad a standard kimenetén.

en: Command to Open Files
hu: Parancs a fájlok megnyitásához

en: Enter the command you want to use to open the
    files in the directories listed below.
hu: A lent felsorolt könyvtárakban található fájlok
    megnyitása az itt megadott paranccsal.

en: Directories with Files
hu: Fájlok könyvtárai

en: Strip extensions from file names
hu: Fájlnév kiterjesztések levágása

en: Keyboard Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: Arrange Icons
hu: Ikonok elrendezése

en: Hide All Windows Except For The Focused One
hu: Az aktív ablakon kívül a többi elrejtése

en: Show All Windows
hu: Minden ablak mutatása

en: Exit X Session
hu: Kilépés az X Sessionból

en: Restart Window Maker
hu: Window Maker újraindítása

en: Start Another Window Manager   : (
hu: Másik ablakkezelő indítása   : (

en: Save Current Session
hu: Session mentése

en: Clear Saved Session
hu: Session törlése

en: Refresh Screen
hu: Képernyő frissítése

en: Open Info Panel
hu: Információs panel

en: Open Copyright Panel
hu: Szerzői jogok panel

en: Window Manager to Start
hu: Indítandó ablakkezelő

en: Do not confirm action.
hu: Nem kér megerősítést

en: Instructions:
    
     - drag items from the left to the menu to add new items
     - drag items out of the menu to remove items
     - drag items in menu to change their position
     - drag items with Control pressed to copy them
     - double click in a menu item to change the label
     - click on a menu item to change related information
hu: Használati útmutató:
    
     - új elem hozzáadása: húzd át a bal oldali oszlopból a
        menübe
     - elem eltávolítása: húzd ki a menüből
     - elemek sorrendjének változtatása: húzd át máshova a
        menüben
     - menüpont lemásolása: húzd a Control gombot lenyomva
        tartva
     - szöveg megváltoztatása: kattins rá duplán
     - menüpont szerkesztése: kattints rá egyszer

en: unknown command '%s' in menu
hu: ismeretlen parancs ('%s') a menüben

en: : Execute Program
hu: : Program futtatás

en: : Perform Internal Command
hu: : Belső parancs végrehajtás

en: : Open a Submenu
hu: : Almenü megnyitás

en: : Program Generated Submenu
hu: : Program által generált almenü

en: : Program Generated Proplist Submenu
hu: : Program által generált proplist almenü

en: : Directory Contents Menu
hu: : almenü könyvtár tartalmából

en: : Open Workspaces Submenu
hu: : Munkafelületek almenü megnyitása

en: : Open Window List Submenu
hu: : Ablakok almenü megnyitása

en: Remove Submenu
hu: Almenü törlése

en: Removing this item will destroy all items inside
    the submenu. Do you really want to do that?
hu: Ennek az elemnek az eltávolítása törli az almenüben
    levő összes elemet is. Biztos ezt akarod?

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Yes, don't ask again
hu: Igen, a többire is

en: Invalid menu command "%s" with label "%s" cleared
hu: Törölve: érvénytelen menü parancs "%s", címke: "%s"

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Could not open default menu from '%s'
hu: Nem tudom megnyitni az alapértelmezett menüt innen: %s

en: Error
hu: Hiba

en: The menu file format currently in use is not supported
    by this tool. Do you want to discard the current menu
    to use this tool?
hu: A menü formátumot amit jelenleg használsz ez a program
    nem támogatja. Akarod törölni a jelenlegi menüdet és újat
    készíteni ezzel a programmal?

en: Yes, Discard and Update
hu: Igen, töröld és frissítsd

en: No, Keep Current Menu
hu: Nem, tartsd meg a mostani menüt

en: Applications Menu Definition
hu: Alkalmazások menü

en: Edit the menu for launching applications.
hu: Az indítható alkalmazások menüjének szerkesztése

en: Menu Scrolling Speed
hu: Menügörgetés sebessége

en: Submenu Alignment
hu: Almenü elrendezés

en: Always open submenus inside the screen, instead of scrolling.
hu: Az almenük görgetés helyett mindig a képernyőn belül nyílnak meg.

en: Scroll off-screen menus when pointer is moved over them.
hu: A képernyőn kívüli menük görgetése ha az egér mutató odaér.

en: Use h/j/k/l keys to select menu options.
hu: Mozgás a menükben a h/j/k/l billentyűkkel.

en: Menu Preferences
hu: Menü beállítások

en: Menu usability related options. Scrolling speed,
    alignment of submenus etc.
hu: Menük használati beállításai. Görgetés sebessége,
    almenük elrendezése, stb.

en: Invalid mouse acceleration value. Must be a positive real value.
hu: Érvénytelen egérgyorsulási érték. Pozitív valós számot adj meg.

en: Invalid mouse acceleration threshold value. Must be the number of pixels to travel before accelerating.
hu: Érvénytelen egérgyorsulási küszöbérték. Add meg hány pixelt lehet odébb vinni, mielőtt gyorsulna.

en: bad value %s for option %s
hu: hibás érték (%s) a "%s" opciónál

en: modifier key %s for option ModifierKey was not recognized. Using %s as default
hu: a (%s) módosító billentyűt (ModifierKey) nem ismerem. Az "%s" alapbeállítást használom.

en: could not retrieve keyboard modifier mapping
hu: Nem tudom visszakeresni a billentyűzet-módosítót

en: Mouse Speed
hu: Egér sebessége

en: could not load icon %s
hu: nem tudom betölteni ezt az ikont: %s

en: Accel.:
hu: Gyorsulás:

en: Threshold:
hu: Küszöbszint:

en: Double-Click Delay
hu: Dupla kattintás késleltetése

en: Test
hu: Kipróbál

en: Workspace Mouse Actions
hu: Egérgombok a munkafelületen

en: Disable mouse actions
hu: Egérműveletek letiltása

en: Left Button
hu: Bal

en: Middle Button
hu: Középső

en: Right Button
hu: Jobb

en: Mouse Wheel
hu: Kerék

en: Mouse Grab Modifier
hu: Egérműveletek billentyű-módosítója

en: Keyboard modifier to use for actions that
    involve dragging windows with the mouse,
    clicking inside the window.
hu: A billentyű-módosító gombot olyan egérműveleteknél
    tudod használni, amikor az ablak területén belülre kattintasz.
    (pl.: Alt+Bal gomb: ablak mozgatása)

en: could not create %s
hu: nem tudom létrehozni ezt: %s

en: could not create temporary file %s
hu: nem tudom létrehozni a következő ideiglenes fájlt: %s

en: could not rename file %s to %s
hu: nem tudom átnevezni ezt a fájlt: "%s" erre: "%s"

en: Applications Menu
hu: Alkalmazások menü

en: Select Windows
hu: Ablakok kiválasztása

en: Switch Workspaces
hu: Munkafelület váltás

en: Mouse Preferences
hu: Egér beállítások

en: Mouse speed/acceleration, double click delay,
    mouse button bindings etc.
hu: Egér sebessége, dupla kattintás késleltetése,
    egér gombjainak funkciója, stb.

en: bad value in option IconPath. Using default path list
hu: rossz érték az IconPath értékénél. Az alapértelmezett útvonal listát használom.

en: bad value in option PixmapPath. Using default path list
hu: rossz érték a PixmapPath értékénél. Az alapértelmezett útvonal listát használom.

en: Select directory
hu: Válassz könyvtárat

en: Icon Search Paths
hu: Ikonok keresési útjai

en: Add
hu: Hozzáad

en: Remove
hu: Töröl

en: Pixmap Search Paths
hu: Képek keresési újai

en: Search Path Configuration
hu: Keresési útvonal beállítások

en: Search paths to use when looking for pixmaps
    and icons.
hu: Ikonok és bitképek elérési útja

note: 2-4
en: %i pixels
hu: %i pixel

note: >4
en: %i pixels
hu: %i pixel

en: Size Display
hu: Méret megjelenítés

en: The position or style of the window size
    display that's shown when a window is resized.
hu: Az ablakméret megjelenésének helye vagy
    stílusa (akkor jelenik meg, amikor átméretezed)

en: Corner of screen
hu: A képernyő sarkában

en: Center of screen
hu: A képernyő közepén

en: Center of resized window
hu: Az ablak közepén

en: Technical drawing-like
hu: Méretnyilakkal

en: Disabled
hu: Sehol

en: Position Display
hu: Helyzet megjelenítés

en: The position or style of the window position
    display that's shown when a window is moved.
hu: Az ablakhelyzet megjelenésének helye vagy stílusa
    (akkor jelenik meg, amikor mozgatod az ablakot)

en: Show balloon text for...
hu: Felugró súgó megjelenik...

en: incomplete window titles
hu: ha az ablak címsora hiányos

en: miniwindow titles
hu: miniablak címsoránál

en: application/dock icons
hu: alkalmazás/dokkolt ikonoknál

en: internal help
hu: beépített segítségnél

en: AppIcon bouncing
hu: Appikon pattogás

en: Disable AppIcon bounce
hu: Patogás letiltása

en: Bounce when the application wants attention
hu: Az appikon pattog ha az alkalmazás figyelmet kér

en: Raise AppIcon when bouncing
hu: Ikonok előre hozása pattogáskor

en: Workspace border
hu: Munkafelület keret

en: Left/Right
hu: Bal/Jobb

en: Top/Bottom
hu: Felül/Alul

en: Miscellaneous Ergonomic Preferences
hu: Egyéb kényelmi beállítások

en: Various settings like balloon text, geometry
    displays etc.
hu: Különböző beállítások, pl. felugró súgó,
    méret megjelenítés, stb.

en: Saturation
hu: Telítettség

en: Brightness
hu: Világosság

en: Hue
hu: Árnyalat

en: Could not load the selected file:
hu: A kiválasztott fájlt nem tudom betölteni:

en: Open Image
hu: Kép megnyitás

en: The selected file does not contain a supported image.
hu: A kiválasztott fájl nem tartalmaz támogatott képformátumot.

en: could not load file '%s': %s
hu: nem tudom betölteni '%s': %s

en: error creating texture %s
hu: hiba a %s mintázat létrehozásakor

en: Texture Panel
hu: Mintázat

en: Texture Name
hu: Mintanév

en: Solid Color
hu: Egyszínű

en: Gradient Texture
hu: Színátmenet-minta

en: Simple Gradient Texture
hu: Egyszerű színátmenet-minta

en: Textured Gradient
hu: Mintázott színátmenet

en: Image Texture
hu: Kép

en: Default Color
hu: Alap szín

en: Gradient Colors
hu: Átmenet színei

en: Direction
hu: Irány

en: Gradient
hu: Átmenet

en: Gradient Opacity
hu: Színátmenet áttetszőség

en: Image
hu: Kép

en: Tile
hu: Csempéz

en: Scale
hu: Illeszt

en: Maximize
hu: Nagyít

en: Set
hu: Beállít

en: Download
hu: Letöltés

en: Save Current Theme
hu: Aktuális téma elmentése

en: Load
hu: Betölt

en: Install
hu: Telepít

en: Tile of The Day
hu: A nap csempéje

en: Bar of The Day
hu: A nap sávja

en: Window Maker Preferences
hu: Window Maker beállítások

en: Revert Page
hu: Visszavon egy oldalt

en: Revert All
hu: Visszavon mindent

en: Save
hu: Ment

en: Balloon Help
hu: Felugró súgó

en: Version %s
hu: %s verzió

en: Starting...
hu: Indul...

en: could not locate image file %s
hu: a képfájl (%s) helyét nem találom

en: could not process icon %s: %s
hu: a %s ikont nem tudom feldolgozni: %s

en: could not load image file %s:%s
hu: a képfájlt nem tudom betölteni %s:%s

en: Loading Window Maker configuration files...
hu: Window Maker konfigurációs fájlok betöltése...

en: Initializing configuration panels...
hu: Beállító panelek inicializálása...

en: Window Maker domain (%s) is corrupted!
hu: Window Maker domain (%s) megsérült!

en: Could not load Window Maker domain (%s) from defaults database.
hu: A Window Maker domaint (%s) nem tudtam betölteni a beállítás adatbázisból.

en: could not extract version information from Window Maker
hu: nem tudom kideríteni a Window Maker verziószámát

en: Make sure wmaker is in your search path.
hu: Győzödj meg róla, hogy a wmaker benne van-e a keresési útvonalban.

en: Could not extract version from Window Maker. Make sure it is correctly installed and is in your PATH environment variable.
hu: Nem tudom kideríteni a Window Maker verziószámát. Győzödj meg róla, hogy jól van-e felinstallálva és benne van-e a keresési útvonalban (PATH)

en: Could not extract version from Window Maker. Make sure it is correctly installed and the path where it installed is in the PATH environment variable.
hu: Nem tudom kideríteni a Window Maker verziószámát. Győzödj meg róla, hogy jól van-e felinstallálva és a hely, ahova telepítetted, benne van-e a keresési útvonalban (PATH)

en: WPrefs only supports Window Maker 0.18.0 or newer.
    The version installed is %i.%i.%i
hu: A WPrefs csak 0.18.0 vagy nagyobb verziószámú Window Makert
    támogat. A jelenlegi verzió: %i.%i.%i

en: Window Maker %i.%i.%i, which is installed in your system, is not fully supported by this version of WPrefs.
hu: A jelenleg telepített Window Makert (%i.%i.%i) nem támogatja teljesen ez a WPrefs verzió.

en: could not run "%s --global_defaults_path".
hu: nem tudom futtatni a "%s -global_defaults_path" parancsot.

en: Could not load global Window Maker domain (%s).
hu: a globális Window Maker domaint (%s) nem tudom betölteni.

en: bad speed value for option %s; using default Medium
hu: Rossz sebesség-érték a %s kulcshoz; az alapértelmezett "Közepes"-t használom

en: bad option value %s in WindowPlacement. Using default value
hu: rossz érték (%s) a WindowPlacement opciónál. Az alapértelmezett értéket használom.

en: invalid data in option WindowPlaceOrigin. Using default (0,0)
hu: érvénytelen adat a WindowPlaceOrigin beállításánál. (0,0)-t használok helyette.

en: Window Placement
hu: Ablak lehelyezés

en: How to place windows when they are first put
    on screen.
hu: Hova kerüljön az ablak amikor először megjelenik
    a képernyőn.

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Manual
hu: Kézi

en: Cascade
hu: Lépcsőzetes

en: Smart
hu: Ügyes

en: Placement Origin
hu: Kiindulási hely

en: Opaque Move/Resize
hu: Teli mozgatás/méretezés

en: Whether the window contents or only a frame should
    be displayed during a move or resize.
hu: Az ablak mozgatása vagy átméretezése közben látszódjon-e
    az ablak tartalma vagy csak a kerete.

en: by keyboard
hu: billentyűkkel

en: When maximizing...
hu: Teljes méretűre állításkor...

en: ...do not cover icons
hu: ...ne fedje le az ikonokat

en: ...do not cover dock
hu: ...ne fedje le a dokkokat

en: Mod+Wheel
    resize increment
hu: Egér kerekes mére-
    tezés növekménye

en: Edge Resistance
hu: Szegélyek vonzása

en: Edge resistance will make windows `resist'
    being moved further for the defined threshold
    when moved against other windows or the edges
    of the screen.
hu: A szegélyek vonzása megadja, hogy az ablak hogyan
    viselkedjen (taszítás vagy vonzás) egy másik
    objektum közelében (másik ablak vagy a képernyő
    széle mellett).

en: Resist
hu: Taszít

en: Attract
hu: Vonz

en: Open dialogs in the same workspace as their owners
hu: A dialógus ablakok szülőikkel azonos munkafelületen jelenjenek meg

en: Window Handling Preferences
hu: Ablakok kezelésének jellemzői

en: Window handling options. Initial placement style
    edge resistance, opaque move etc.
hu: Ablakok kezelésének tulajdonságai: kezdő hely meghatározása,
    szegély vonzása, tartalom mutatása mozgatáskor, stb.

en: Workspace Navigation
hu: Munkafelület-navigálás

en: Wrap to the first workspace from the last workspace
hu: Az utolsó munkafelületről visszalép az elsőre

en: Switch workspaces while dragging windows
hu: Munkafelület váltás ablakok mozgatásakor

en: Automatically create new workspaces
hu: Új munkafelületek automatikus létrehozása

note: WMSetLabelTextAlignment(panel->posL, WARight);
en: Position of workspace name display
hu: Ide írja a munkafelület nevét:

en: Disable
hu: Sehova

en: Top
hu: Felülre

en: Bottom
hu: Alulra

en: Top/Left
hu: Balra felülre

en: Top/Right
hu: Jobbra felülre

en: Bottom/Left
hu: Balra alulra

en: Bottom/Right
hu: Jobbra alulra

en: Workspace Preferences
hu: Munkafelület jellemzők

en: Workspace navigation features
    and workspace name display settings.
hu: Munkafelületek közötti mozgással és a munkafelület
    nevének megjelenítésével kapcsolatos beállítások.

en: usage: %s [options]
hu: használat: %s [opciók]

en: options:
hu: opciók:

en:  -display <display>	display to be used
hu: -display <megjelenítő>	melyik megjelenítőt használja

en:  --version		print version number and exit
hu: --version		kiírja a verziószámot és kilép

en:  --help		print this message and exit
hu: --help		kiírja ezt a szöveget és kilép

en: too few arguments for %s
hu: túl kevés paraméter a következőhöz: %s

en: X server does not support locale
hu: Az X server nem támogatja a fordítások használatát

en: cannot set locale modifiers
hu: a helyi módosításokat nem tudom beállítani

en: could not open display %s
hu: nem tudom a %s megjelenítőt megnyitni

en: could not initialize application
hu: az alkalmazást nem tudom inicializálni
