Window Maker 0.95.5 - en to hu translation catalogue (377 entries)

en: Error
hu: Hiba

en: Could not open specified icon file
hu: Nem találom a megadott ikon fájlt

en:  will be forcibly closed.
    Any unsaved changes will be lost.
    Please confirm.
hu:  ki lesz lőve.
    Az alkalmazás nem mentett adatai elvesznek.
    Biztos ezt akarod?

en: Kill Application
hu: Alkalmazás kilövése

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Unhide Here
hu: Előhoz ide

en: Hide
hu: Elrejt

en: Launch
hu: Elindít

en: Set Icon...
hu: Ikon...

en: Kill
hu: Kilő

en: Unhide
hu: Előhoz

en: Domain %s (%s) of global defaults database is corrupted!
hu: A globális beállítás adatbázis %s (%s) domainja sérült!

en: could not load domain %s from global defaults database
hu: Nem tudtam betölteni a globális beállítás adatbázis %s domainját.

en: invalid global menu file %s
hu: Érvénytelen globális menü fájl: %s

en: Domain %s (%s) of defaults database is corrupted!
hu: A beállítás adatbázis %s (%s) domainja sérült!

en: could not load domain %s from user defaults database
hu: Nem tudtam betölteni a felhasználói beállítás adatbázisból a %s domaint.

note: --------------------------- Local -----------------------
en: Wrong option format for key "%s". Should be %s.
hu: Hibás formátum a következő kulcsnál: "%s". Valami ilyesminek kellene lennie: %s.

en: using default "%s" instead
hu: a "%s" alapbeállítást használom helyette

en: wrong option value for key "%s"; got "%s", should be one of %s.
hu: rossz érték a következő kulcshoz: "%s": "%s" Válassz ezek közül egyet: %s.

en: can't convert "%s" to boolean for key "%s"
hu: a következő adatot nem tudom logikai értékké alakítani: "%s". Ehhez a kulcshoz: "%s"

en: can't convert "%s" to integer for key "%s"
hu: a következő adatot nem tudom egész típusúvá alakítani: "%s". Ehhez a kulcshoz: "%s"

en: Incorrect number of elements in array for key "%s".
hu: A "%s" kulcshoz tartozó tömbben helytelen számú elem található.

en: Wrong value for key "%s". Should be Coordinate.
hu: Rossz értéket adtál meg ehhez a kulcshoz: "%s". Koordinátának kellene lennie.

en: can't convert array to integers for "%s".
hu: nem tudom a tömböt egész számokká konvertálni ehhez a kulcshoz: "%s".

en: "%s" is not a valid color name
hu: Ilyen szín nincs: "%s"!

en: bad number of arguments in gradient specification
hu: nem megfelelő számú paraméter a színátmenet-leírásban

en: too few arguments in multicolor gradient specification
hu: túl kevés paraméter a többszínű színátmenet-leírásban.

en: bad number of arguments in textured gradient specification
hu: nem megfelelő számú paraméter a mintázott színátmenet-leírásban.

en: bad opacity value for tgradient texture "%s". Should be [0..255]
hu: Rossz érték a tgradient minta áttetszőségénél: "%s". 0..255 közötti értéknek kell lennie.

en: invalid texture type %s
hu: Érvénytelen minta típus: %s

en: Error in texture specification for key "%s"
hu: A "%s" kulcsnál hiba van a minta leírásában.

en: Wrong type for workspace background. Should be a texture type.
hu: Rossz típust adtál meg a munkafelület hátterének. Minta típusnak kellene lennie.

en: Wrong type for background of workspace %i. Should be a texture.
hu: Rossz típust adtál meg a %i. számú munkafelület hátterének. Mintának kellene lennie.

en: could not load any usable font!!!
hu: Egyetlen használható betütípust sem tudok betölteni!!

en: could not get color for key "%s"
hu: Nem találtam színt ehhez a kulcshoz: "%s"

en: %s: invalid key modifier "%s"
hu: %s: érvénytelen billentyű-módosító "%s"

en: %s:invalid kbd shortcut specification "%s"
hu: %s: érvénytelen gyorsbillentyű-leírás "%s"

en: %s:invalid key in shortcut "%s"
hu: %s: érvénytelen billentyű a "%s" gyorsbillentyűben

en: %s: modifier key %s is not valid
hu: %s: a %s módosító billentyű érvénytelen

en: failed to open bitmap file "%s"
hu: Nem tudtam megnyitni a következő kép fájlt: %s

en: "%s" is not a valid bitmap file
hu: Nem megfelelő kép fájl: "%s"!

en: out of memory reading bitmap file "%s"
hu: elfogyott a memória a "%s" kép fájl beolvasásakor

en: bad number of arguments in cursor specification
hu: nem megfelelő számú paraméter a mutató leírásban

en: unknown builtin cursor name "%s"
hu: ismeretlen beépített mutató név: %s

en: could not find cursor bitmap file "%s"
hu: nem találom a kövekező mutató kép fájlt: "%s"

en: Error in cursor specification for key "%s"
hu: Hibás mutató leírás a következő kulcsnál: "%s"

en: could not render texture for icon background
hu: nem tudom a mintát ikon háttérként használni

en: Invalid arguments for option "%s"
hu: Nem megfelelő paraméterek a "%s" opcióhoz

en: Could not find image "%s" for option "%s"
hu: Nem találtam a "%s" képet a "%s" opcióhoz

en: Could not load image "%s" for option "%s"
hu: Nem tudtam betölteni a "%s" képet a "%s" opcióhoz

en: Invalid split sizes for switch panel back image.
hu: Érvénytelen osztás méret a VáltóPanel háttér képéhez.

en: Invalid number of arguments for option "%s"
hu: Nem megfelelő számú paraméter ehhez az opcióhoz: "%s"

en: Value for option "%s" must be an array of 7 strings
hu: "%s" opció értékenek egy 7 karakterláncból álló tömbnek kell lennie

en: Invalid argument for option "%s" item %d
hu: Érvénytelen paraméter a "%s" opció %d. eleménél

en: Save workspace state
hu: Munkafelület állapot mentés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Could not open directory "%s":
    %s
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a könyvtárat "%s":
    %s

en: Could not load image file
hu: Nem sikerült betölteni ezt a kép fájlt:

en: Directories
hu: Könyvtárak

en: Icons
hu: Ikonok

en: Preview
hu: Előnézet

en: File Name:
hu: Fájlnév:

en: Choose File
hu: Válassz fájlt

en: Icon Chooser
hu: Ikon választó

en: Window Manager for X
hu: X Ablakkezelő

en: Version %s
hu: %s verzió

en: Using visual 0x%x: %s %ibpp
hu: Használt visual 0x%x: %s %ibpp

en: (32 thousand colors)
hu: (32 ezer szín)

en: (64 thousand colors)
hu: (64 ezer szín)

en: (16 million colors)
hu: (16 millió szín)

en: (%d colors)
hu: (%d szín)

en: Total memory allocated: %i kB (in use: %i kB, %d free chunks).
hu: Lefoglalt memória: %i kB (használatban: %i kB, %d szabad darab)

en: Total memory allocated: %i kB (in use: %i kB).
hu: Lefoglalt memória: %i kB (használatban: %i kB)

en: Image formats:
hu: Kép formátum:

en: 
    Additional support for:
hu: 
    Támogatott még:

en: (Supported)
hu: (Működik)

en: (Unsupported)
hu: (Nem működik)

en: %d head(s) found.
hu: %d képernyőt találtam.

en: Info
hu: Információk

en:     Window Maker is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
        Window Maker is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
    
        You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA02110-1301 USA.
hu:   A Window Maker szabad szoftver; terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.
    
      A Window Makert abban a reményben adjuk közre, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.
    
      E programmal együtt meg kellett kapnia a GNU General Public License egy példányát is. Ha nem kapta meg, írjon a Free Software Foundation, Inc. címére: 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA02110-1301 USA.

en: Legal
hu: Jogi információk

en: cannot open connection for crashing dialog panel. Aborting.
hu: Nem sikerült kapcsolatot nyitni az összeomláskori dialógus panelhez. Kilépek.

en: Fatal error
hu: Végzetes hiba

en: Window Maker received signal %i.
hu: A Window Maker %i jelzést kapott.

en:  This fatal error occured probably due to a bug. Please fill the included BUGFORM and report it to %s.
hu:  Ezt a végzetes hibát valószínűleg egy programozási hiba okozta. Légy szíves töltsd ki a mellékelt BUGFORM kérdőívet és küldd el a %s e-mail címre!

en: What do you want to do now?
hu: Mit szeretnél tenni?

en: Select action
hu: Válassz ezek közül

en: Abort and leave a core file
hu: Megszakít és core fájlt készít

en: Restart Window Maker
hu: Újraindítja a Window Makert

en: Start alternate window manager
hu: Másik ablakkezelőt indít

en: Type the name for workspace %i:
hu: Írj be egy nevet a %i. munkafelülethez:

en: Rename Workspace
hu: Munkafelület átnevezése

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Some icons cannot be made omnipresent. Please make sure that no other icon is docked in the same positions on the other workspaces and the Clip is not full in some workspace.
hu: Néhány ikont nem lehet mindig láthatóvá tenni. Győzödj meg róla, hogy nincs-e másik munkafelületen másik ikon ugyanazon pozíciókban dokkolva vagy nincs-e megtelve a Kapocs valahol.

en: Icon cannot be made omnipresent. Please make sure that no other icon is docked in the same position on the other workspaces and the Clip is not full in some workspace.
hu: Ezt az ikont nem lehet mindig láthatóvá tenni. Győzödj meg róla, hogy nincs-e másik munkafelületen másik ikon ugyanebben a pozícióban dokkolva vagy nincs-e megtelve a Kapocs valahol.

en: Workspace Clip
hu: Munkafelület kapocs

en: Drawer
hu: Fiók

en: All selected icons will be removed!
hu: A kijelölt ikonok eltávolításra kerülnek!

note: can be: Unselect all icons
en: Keep Icon
hu: Ikon megtartása

en: Type the command used to launch the application
hu: Írd be a parancsot, amivel az alkalmazás indul

en: could not launch application %s
hu: Nem tudtam elindítani ezt az alkalmazást: %s

en: could not create workspace submenu for Clip menu
hu: nem sikerült munkafelület almenüt létrehozni a Kapocs menühöz

en: could not create options submenu for Clip menu
hu: nem sikerült opciók almenüt létrehozni a Kapocs menühöz

en: Keep on Top
hu: Mindig felül

en: Collapsed
hu: Ikonok rejtve

en: Autocollapse
hu: Automatikus ikon elrejtés

en: Autoraise
hu: Automatikus előre ugrás

en: Autoattract Icons
hu: Automatikus ikon vonzás

en: could not create options submenu for dock position menu
hu: nem sikerült opciók almenüt létrehozni a Dokk pozícióhoz

en: Normal
hu: Normál

en: Auto raise & lower
hu: Automatikus előre/hátra rakás

en: Dock position
hu: Dokkolt ikon

en: Add a drawer
hu: Új fiók

en: Clip Options
hu: Kapocs beállítások

note: if (type == WM_DRAWER)
en: Drawer options
hu: Fiók beállítások

en: Selected
hu: Kijelölve

en: Select All Icons
hu: Összes ikon kijelölése

en: Move Icon To
hu: Ikon átrakása

en: Remove Icon
hu: Ikon törlése

note: can be: Remove Icons
en: Attract Icons
hu: Vonzza az ikonokat

note: can be: Unhide
en: Settings...
hu: Beállítások...

en: bad value in docked icon state info %s
hu: rossz érték a dokkolt ikon állapot-információjánál: %s

en: bad value in dock state info:%s
hu: rossz érték a dokk állapot-információjánál: %s

en: there are too many icons stored in dock. Ignoring what doesn't fit
hu: túl sok ikon van a dokkolva. Figyelmen kívűl hagyom, ami nem fér el

note: icon->forced_dock = 1;
en: Dock Icon
hu: Ikon dokkolása

en: Could not execute command "%s"
hu: Nem tudom végrehajtani ezt a parancsot: "%s"

en: Toggle Omnipresent
hu: Mindenhol látható mód ki/be

en: Omnipresent
hu: Mindenhol látható

en: Unselect All Icons
hu: Ikon kijelölések megszüntetése

en: Keep Icons
hu: Ikonok megtartása

en: Move Icons To
hu: Ikonok átrakása

en: Remove Icons
hu: Ikonok törlése

en: Bring Here
hu: Áthoz ide

en: Remove drawer
hu: Fiók törlése

en: All icons in this drawer will be detached!
hu: Az összes ikon ami eddig a fiókban volt szabadon álló lesz!

en: there are too many icons stored in drawer. Ignoring what doesn't fit
hu: túl sok ikon van a fiókban. Figyelmen kívűl hagyom, ami nem fér el

en: could not find icon %s, used in a docked application
hu: nem találom a következő ikont: "%s" (egy dokkolt alkalmazás használná)

en: Could not open specified icon file: %s
hu: A következő ikon-fájlt nem tudom megnyitni: %s

en: Ignore
hu: Na és?

en: Start when Window Maker is started
hu: Window Makerrel együtt indul

en: Lock (prevent accidental removal)
hu: Rögzített (véletlen törlés ellen)

en: Application path and arguments
hu: Alkalmazás elérési útvonala és paraméterei

en: Command for middle-click launch
hu: Parancs középső gombos índításhoz

en: %s will be replaced with current selection
hu: %s helyére az aktuális kijelölés kerül majd

en: Command for files dropped with DND
hu: Parancs DND módszerrel rádobott fájlokhoz

en: %d will be replaced with the file name
hu: %d helyére a rádobott fájl neve kerül

en: DND support was not compiled in
hu: DND-támogatás fordításkor letiltva

en: Icon Image
hu: Ikon

en: Browse...
hu: Választ...

en: Docked Application Settings
hu: Dokkolt alkalmazás beállításai

en: the defaults database has been deleted! Restart Window Maker to create the database with the default settings
hu: A beállítás adatbázist törölték! Idítsd újra a Window Makert az adatbázis létrehozásához alap beállításokkal!

en: the unit containing the defaults database has been unmounted. Setting --static mode. Any changes will not be saved.
hu: a beállítás adatbázist tartalmazó egységet lecsatolták. "--static" módra váltok. A változtatások nem kerülnek mentésre.

en: Inotify: Reading config files in defaults database.
hu: Inotify: újraolvasom a konfigurációs fájlokat a beállítás adatbázisból.

note: an error has occured
en: select failed. The inotify instance will be closed. Changes to the defaults database will require a restart to take effect.
hu: A select hívás hibát adott. Inotify letiltva. A beállítás adatbázisbeli változások csak újraindítás után fognak érvényesülni.

en: Got Reconfigure command
hu: Reconfigure parancs

en: Got unknown command %s
hu: Ismeretlen parancs %s

en: could not render texture: %s
hu: a következő minta nem képezhető le: %s

en: error rendering image:%s
hu: hiba a %s kép leképezésekor

en: error rendering image: %s
hu: hiba a %s kép leképezésekor

en: failed to restart Window Maker.
hu: hiba a Window Maker újraindítása közben

en: could not exec %s
hu: nem tudom végrehajtani: %s

en: Could not execute command:
hu: Nem tudom végrehajtani a következő parancsot:

en: %s aborted.
hu: %s megszakítva

en: Usage: %s [options]
hu: Használat: %s [opciók]

en: The Window Maker window manager for the X window system
hu: Window Maker ablakkezelő az X window systemhez

en:  -display host:dpy	display to use
hu: -display host:dpy	használandó display

en:  --no-dock		do not open the application Dock
hu: --no-dock		ne nyissa meg az alkalmazás dokkot

en:  --no-clip		do not open the workspace Clip
hu: --no-clip		ne nyissa meg a munkafelület Kapcsot

en:  --no-autolaunch	do not autolaunch applications
hu:  --no-autolaunch	automatikusan indítandó alkalmazásokat ne indítsa

en:  --dont-restore		do not restore saved session
hu:  --dont-restore	ne állítsa vissza az elmentett munkafelület állapotot

en:  --locale locale	locale to use
hu:  --locale locale	használandó helyi beállítások

en:  --visual-id visualid	visual id of visual to use
hu: --visual-id visualid	használandó visual azonosító

en:  --static		do not update or save configurations
hu: --static		nem menti és nem is frissíti a beállításokat

en:  --no-polling		do not periodically check for configuration updates
hu: --no-polling		ne ellenőrizze időnként a beállítások változását

en:  --version		print version and exit
hu: --version		kiírja a verziószámot és kilép

en:  --help			show this message
hu: --help			kiírja ezt a szöveget

en: could not find user GNUstep directory (%s).
hu: nem találom a felhasználó GNUstep könyvtárát (%s).

en: There was an error while creating GNUstep directory, please make sure you have installed Window Maker correctly and run wmaker.inst
hu: Hiba a GNUstep könyvtár létrehozásakor. Győzödj meg róla, hogy a Window Maker rendesen telepítve van és futtasd le a wmaker.inst scriptet!

en: %s directory created with default configuration.
hu: %s könyvtár létrehozva alapbeállításokkal.

en: could not initialise an inotify instance. Changes to the defaults database will require a restart to take effect. Check your kernel!
hu: Nem sikerült inotify példányt létrehozni. A beállítások változásai csak újraindítás után fognak érvényesülni. Ellenőrizd a kerneledet!

en: could not add an inotify watch on path %s. Changes to the defaults database will require a restart to take effect.
hu: Nem sikerült inotify figyelőt adni ehhez az útvonalhoz: %s. A beállítások változásai csak újraindítás után fognak érvényesülni.

en: %s:could not execute initialization script
hu: %s: nem tudtam futtatni a kezdeti beállításokat tartalmazó scriptet

en: %s:could not execute exit script
hu: %s: nem tudtam futtatni a kilépési scriptet

en: too few arguments for %s
hu: Túl kevés paraméter a következőhöz: %s

en: option "%s" is deprecated, please remove it from your script
hu: %s opció használata már nem javasolt, légy szíves töröld a scriptedből!

en: bad value for visualid: "%s"
hu: hibás érték a visualid-nél: "%s"

en: %s: invalid argument '%s'
hu: %s: érvénytelen paraméter '%s'

en: Try '%s --help' for more information
hu: Próbáld a '%s --help parancsot a további információkhoz

en: X server does not support locale
hu: Az X-server nem támogatja a fordítások használatát

en: cannot set locale modifiers
hu: a lokális módosításokat nem tudom beállítani

en: could not open display "%s"
hu: nem tudom megnyitni a "%s" megjelenítőt

en: bad value in menus state info: %s
hu: rossz érték a menü állapot-információjánál: %s

en: Program Arguments
hu: Program paraméterek

en: Enter command arguments:
hu: Kérem a parancs paramétereit:

en: out of memory during expansion of "%s"
hu: elfogyott a memória a következő vizsgálatánál: "%s"

en: out of memory during expansion of "%%w"
hu: elfogyott a memória a következő vizsgálatánál: "%%w"

en: out of memory during expansion of "%%W"
hu: elfogyott a memória a következő vizsgálatánál: "%%W"

en: out of memory during expansion of "%%a"
hu: elfogyott a memória a következő vizsgálatánál: "%%a"

en: out of memory during expansion of "%%d"
hu: elfogyott a memória a következő vizsgálatánál: "%%d"

en: selection not available
hu: kijelölés nem elérhető

en: out of memory during expansion of "%%s"
hu: elfogyott a memória a következő vizsgálatánál: "%%s"

en: bad window name value in %s state info
hu: hibás az "ablak neve" érték az %s információjában

en: could not send message to background image helper
hu: nem tudok üzenetet küldeni a háttérkép segítőnek

en: trying to start alternate window manager...
hu: megpróbálok egy másik ablakkezelőt elindítani

en: failed to start alternate window manager. Aborting.
hu: hiba a másik ablakkezelő indításakor. Kilépek.

en: Error respawning Window Maker
hu: A Window Maker újraindítása nem sikerült

en: Error during monitoring of Window Maker process.
hu: Hiba lépett fel a Window Maker monitorozása közben.

en: Window Maker exited due to a crash (signal %i) and will be restarted.
hu: A Window Maker egy hiba miatt kilépett (%i jelzés). Megpróbálom újraindítani.

en: could not parse color "%s"
hu: A "%s" színt nem tudom értelmezni

en: could not allocate color "%s"
hu: A "%s" színt nem tudom lefoglalni

en: Exit
hu: Kilépés

en: Exit window manager?
hu: Biztos ki akarsz lépni az ablakkezelőből?

en: Kill X session
hu: X kilövése

en: Kill Window System session?
    (all applications will be closed)
hu: Tényleg lelövöd a X Window-t?
    (minden alkalmazás be lesz zárva)

en: %s:invalid kbd shortcut specification "%s" for entry %s
hu: %s: érvénytelen gyorsbillentyű-leírás "%s" a következő bejegyzéshez: %s

en: %s:invalid key in shortcut "%s" for entry %s
hu: %s: érvénytelen billentyű a "%s" gyorsbillentyűben a következő bejegyzéshez: %s

en: %s: unmatched '"' in menu file
hu: %s: lezáratlan '"' a menü fájlban

en: %s: missing command
hu: %s: hiányzó parancs

en: invalid OPEN_MENU specification: %s
hu: hibás OPEN_MENU leírás: %s

en: %s:could not stat menu
hu: %s: nem tudom elérni a menüt

en: %s:could not stat menu:%s
hu: %s: nem tudom elérni a menüt:%s

en: too many parameters in OPEN_MENU: %s
hu: túl sok paraméter az OPEN_MENU-ben: %s

en: invalid OPEN_PLMENU specification: %s
hu: hibás OPEN_PLMENU leírás: %s

en: There are more than one WORKSPACE_MENU commands in the applications menu. Only one is allowed.
hu: Egynél több WORKSPACE_MENU-parancs van az alkalmazások menüben. Csak egy lehet.

en: There are more than one WINDOWS_MENU commands in the applications menu. Only one is allowed.
hu: Egynél több WOINDOWS_MENU-parancs van az alkalmazások menüben. Csak egy lehet.

en: Window List
hu: Ablakok listája

en: %s:missing parameter for menu command "%s"
hu: %s: hiányzó paraméter a menü parancshoz "%s"

en: %s:unknown command "%s" in menu config.
hu: %s: ismeretlen parancs "%s" a menü beállításaiban.

en: %s:can't add shortcut for entry "%s"
hu: %s: nem tudom a gyorsbillentyűt a "%s" bejegyzéshez hozzáadni

en: missing command in menu config
hu: hiányzó parancs a menü beállításaiban

en: syntax error in menu file: END declaration missing
hu: szintaktikai hiba a menü fájlban: hiányzó END kulcsszó

en: could not open menu file "%s": %s
hu: nem tudom megnyitni a menü fájlt "%s": %s

en: invalid menu file, MENU command is missing
hu: érvénytelen menü fájl. MENU parancs hiányzik

en: no title given for the root menu
hu: nincs megnevezve a gyökér (root) menü

en: out of memory while constructing directory menu %s
hu: elfogyott a memória a %s könyvtár menü létrehozásakor

en: %s:could not stat file "%s" in menu directory
hu: %s: a menü könyvtárában a következő fájlt nem sikerül elérnem: "%s"

en: Commands
hu: Parancsok

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Exit...
hu: Kilépés...

en: could not find menu file "%s" referenced in WMRootMenu
hu: nem találom a menü fájlt "%s". A WMRootMenu hivatkozik rá.

en: could not access menu "%s" referenced in WMRootMenu
hu: a menü elérhetetlen: "%s". A WMRootMenu hivatkozik rá.

en: using default menu file "%s" as the menu referenced in WMRootMenu could not be found
hu: a "%s" alap menü fájlt használom, mert a WMRootMenu-ben hivatkozott fájl nem található.

en: %s:format error in root menu configuration "%s"
hu: %s: formai hiba a root menü konfigurációjában "%s"

en: The applications menu could not be loaded. Look at the console output for a detailed description of the errors.
hu: Nem sikerült betölteni az Alkalmazások menüt. A hibák részletes leírását lásd a konzol kimeneten.

en: could not load logo image for panels: %s
hu: nem tudom betölteni a logo-t a panelhez: %s

en: could not initialize WINGs widget set
hu: nem sikerült inicializálni a WINGs widget set-et

en: could not save session state in %s
hu: Nem sikerült elmentenem a munkamenet állapotát ide: %s

en: can't convert "%s" to boolean
hu: a "%s"-t nem tudom logikai értékké alakítani

en: could not get window list!!
hu: nem tudom lekérdezni az ablakok listáját!!

en: internal X error: %s
hu: belső X-hiba: %s

en: could not read domain "%s" from defaults database
hu: A beállítás adatbázisból a "%s" domain nem olvasható.

en: icon size is configured to %i, but it's too small. Using 16 instead
hu: Az ikon méret beállítás jelenleg %i, de ez túl kicsi. 16-ot használok helyette.

en: XKB is not supported. KbdModeLock is automatically disabled.
hu: Nincs XKB támogatás. A KbdModeLock automatikusan letiltva.

en: it seems that there is already a window manager running
hu: nekem úgy tűnik, hogy már fut egy másik ablakkezelő

en: could not manage screen %i
hu: a %i képernyőt nem tudom a kezelni

en: could not manage any screen
hu: egy képernyőt sem tudok kezelni

en: Windows
hu: Ablakok

en: image file "%s" used as texture could not be found.
hu: Nem találom a "%s" képet (mintaként használatos).

en: could not load texture pixmap "%s":%s
hu: nem tudom betölteni ezt a mintát "%s":%s

en: could not allocate image buffer
hu: Nem sikerült átmeneti kép tárolót lefoglalni

en: icon "%s" doesn't exist, check your config files
hu: "%s" ikon nem létezik. Ellenőrizd a beállításaidat!

en: error loading image file "%s": %s
hu: hiba a "%s" kép betöltése közben: %s

en: could not find default icon "%s"
hu: az alapértelmezett ikont "%s" nem találom

en: The NumLock, ScrollLock or similar key seems to be turned on. Turn it off or some mouse actions and keyboard shortcuts will not work.
hu: Úgy tűnik, hogy a NumLock, ScrollLock vagy valamelyik hasonló billentyű be van kapcsolva. Kapcsold ki, vagy néhány egérművelet vagy billentyű-kombináció nem fog működni.

en: Maximize vertically
hu: Teljes méret függőlegesen

en: Maximize horizontally
hu: Teljes méret vízszintesen

en: Maximize left half
hu: Teljes méret bal félre

en: Maximize right half
hu: Teljes méret jobb félre

en: Maximize top half
hu: Teljes méret felső félre

en: Maximize bottom half
hu: Teljes méret alsó félre

en: Maximize left top corner
hu: Teljes méret bal felső sarokba

en: Maximize right top corner
hu: Teljes méret jobb felső sarokba

en: Maximize left bottom corner
hu: Teljes méret bal alsó sarokba

en: Maximize right bottom corner
hu: Teljes méret jobb alsó sarokba

en: Maximus: tiled maximization
hu: Csempézett teljes méret

en: This will kill the application.
    Any unsaved changes will be lost.
    Please confirm.
hu: Ez bezárja az alkalmazást.
    Minden nem mentett adat elveszik.
    Biztos vagy benne?

en: Set Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: could not create submenu for window menu
hu: nem tudtam almenüt létrehozni az ablak menühöz

en: Keep on top
hu: Mindig felül

en: Keep at bottom
hu: Mindig alul

note: * Warning: If you make some change that affects the order of the * entries, you must update the command enum in the top of * this file.
en: Maximize
hu: Teljes méret

en: Other maximization
hu: Teljes méret opciók

en: Miniaturize
hu: Ikonállapot

en: Shade
hu: Felhúz

en: Resize/Move
hu: Átméretez/Mozgat

en: Select
hu: Kijelöl

en: Move To
hu: Átrak

en: Attributes...
hu: Tulajdonságok...

en: Options
hu: Beállítások

en: Close
hu: Bezár

en: Deminiaturize
hu: Eredeti méret

en: Unmaximize
hu: Eredeti méret

en: Unshade
hu: Leereszt

en: Deselect
hu: Kijelölést megszüntet

en: Could not find icon "%s" specified for this window
hu: Nem találom az ehhez az ablakhoz megadott "%s" ikont

en: Could not open specified icon "%s":%s
hu: Nem tudom megnyitni a megadott ikont "%s" : %s

en: Ignore client supplied icon is set, but icon filename textbox is empty. Using client supplied icon
hu: Le van tiltva a program által adott ikon használata, de nincs megadva ikon fájl név. A program által adott ikont használom.

en: Inspecting  %s.%s
hu: %s.%s tulajdonságai

en: Click in the window you wish to inspect.
hu: Kattints abba az ablakba amelynek
    tulajdonságait szerkeszteni akarod!

en: The configuration will apply to all
    windows that have their WM_CLASS
    property set to the above selected
    name, when saved.
hu: Az elmentett beállítások minden olyan
    ablakra érvényesek lesznek, amelyek
    WM_CLASS tulajdonsága megegyezik
    a fent kiválasztottal.

en: Save
hu: Ment

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Reload
hu: Frissít

en: Window Specification
hu: Ablak meghatározás

en: Window Attributes
hu: Ablak tulajdonságok

en: Advanced Options
hu: Haladó beállítások

en: Icon and Initial Workspace
hu: Ikon és kezdő munkafelület

en: Application Specific
hu: Alkalmazás beállításai

en: Defaults for all windows
hu: Alapértelmezés minden ablakra

en: Select window
hu: Ablak választás

en: Attributes
hu: Tulajdonságok

en: Disable titlebar
hu: Címsor letiltása

en: Remove the titlebar of this window.
    To access the window commands menu of a window
    without its titlebar, press Control+Esc (or the
    equivalent shortcut, if you changed the default
    settings).
hu: Eltünteti az ablak címsorát.
    Az ablak-parancsok menüjéhez a címsor nélküli
    ablakoknál a Control+Esc lenyomásával juthatsz
    (vagy egy ezzel egyenértékű gombkombinációval, ha
    átállítottad az alapértelmezést).

en: Disable resizebar
hu: Átméretező sáv letiltása

en: Remove the resizebar of this window.
hu: Eltünteti az átméretező sávot

en: Disable close button
hu: Bezárás gomb letiltása

en: Remove the `close window' button of this window.
hu: Eltünteti a `bezárás' gombot az ablakról

en: Disable miniaturize button
hu: Ikonállapot gomb letiltása

en: Remove the `miniaturize window' button of the window.
hu: Eltünteti az `Ikonállapot' gombot az ablakról

en: Disable border
hu: Keret letiltása

en: Remove the 1 pixel black border around the window.
hu: Eltünteti az 1 pixel széles fekete keretet az ablak körül.

en: Keep on top (floating)
hu: Mindig felül (lebegtetés)

en: Keep the window over other windows, not allowing
    them to cover it.
hu: Az ablakot mindig felülre teszi, nem engedi, hogy
    más ablak eltakarja.

en: Keep at bottom (sunken)
hu: Mindig alul (lesüllyesztés)

en: Keep the window under all other windows.
hu: Az ablak mindig a legalsó lesz.

en: Make window present in all workspaces.
hu: Az ablak minden munkafelületen megjelenik.

en: Start miniaturized
hu: Ikonállapotban indít

en: Make the window be automatically miniaturized when it's
    first shown.
hu: Az ablak automatikusan ikonállapotba kerül, amikor
    először megjelenik.

en: Start maximized
hu: Teljes méretben indít

en: Make the window be automatically maximized when it's
    first shown.
hu: Az ablak automatikusan teljes méretű lesz, amikor
    először megjelenik.

en: Full screen maximization
hu: Teljes képernyős üzemmód

en: Make the window use the whole screen space when it's
    maximized. The titlebar and resizebar will be moved
    to outside the screen.
hu: Az ablak az egész képernyőt el fogja foglalni, amikor
    teljes méretűre állítod. A címsor és az átméretező sáv
    is a képernyőn kívűlre kerül.

en: Advanced
hu: Haladó

en: Do not bind keyboard shortcuts
hu: Ne értelmezze a gyorsbillentyűket

en: Do not bind keyboard shortcuts from Window Maker
    when this window is focused. This will allow the
    window to receive all key combinations regardless
    of your shortcut configuration.
hu: A Window Maker nem fogja értelmezni a gyorsbillentyűket,
    amikor ez az ablak aktív. Ez lehetővé teszi, hogy az
    ablak minden gombkombinációt megkapjon, azt is, ami
    már esetleg szerepel a gyorsbillentyűid között.

en: Do not bind mouse clicks
hu: Ne értelmezze az egérkattintásokat

en: Do not bind mouse actions, such as `Alt'+drag
    in the window (when Alt is the modifier you have
    configured).
hu: Nem próbálja meg értelmezni az egér tevékenységét,
    pl. az Alt+húzást ebben az ablakban (feltéve hogy az
    Alt a beállított módosító billentyű).

en: Do not show in the window list
hu: Nem jelenik meg az ablak listában

en: Do not list the window in the window list menu.
hu: Az ablak nem jelenik meg az "Ablakok listája" menüben

en: Do not show in the switch panel
hu: Nem jelenik meg a váltó panelen

en: Do not include in switch panel while cycling windows.
hu: Ne jelenítse meg a váltó panelen aktív ablak váltáskor.

en: Do not let it take focus
hu: Ne kapjon fókuszt

en: Do not let the window take keyboard focus when you
    click on it.
hu: Amikor rákattintasz az ablakra, akkor a billentyűzet
    nem fókuszálódik rá.

en: Keep inside screen
hu: Képernyőn belül tart

en: Do not allow the window to move itself completely
    outside the screen. For bug compatibility.
hu: Nem engedi hogy az ablak teljesen a képernyőn kívűlre
    rakja magát. Hibás alkalmazásokhoz.

en: Ignore 'Hide Others'
hu: Kihagyás "Többi elrejtése"-kor

en: Do not hide the window when issuing the
    `HideOthers' command.
hu: Figyelmen kívül hagyja a "Többi elrejtése"
    parancsot és ezt az ablakot nem rejti el.

en: Ignore 'Save Session'
hu: Kihagyás "Session mentése"-kor

en: Do not save the associated application in the
    session's state, so that it won't be restarted
    together with other applications when Window Maker
    starts.
hu: Nem menti el a hozzá tartozó alkalmazást a session
    állapottal, így az nem fog újraindulni a többi
    alkalmazással, amikor a Window Maker elindul.

en: Emulate application icon
hu: Alkalmazás-ikon emuláció

en: Make this window act as an application that provides
    enough information to Window Maker for a dockable
    application icon to be created.
hu: Lehetővé teszi, hogy az ablak úgy viselkedjen mint azok az
    alkalmazások melyek elegendő információt szolgáltatnak a
    Window Makernek, hogy dokkolható alkalmazás ikont hozzon létre.

en: Focus across workspaces
hu: Munkafelületek közötti fókuszálás

en: Allow Window Maker to switch workspace to satisfy
    a focus request (annoying).
hu: Megengedi, hogy a Window Maker munkafelületet váltson az
    ablak fókuszálásakor (ez idegesítő tud lenni).

en: Do not let it be minimized
hu: Nem engedi ikonállapotba

en: Do not let the window of this application be
    minimized.
hu: Nem engedi ikonállapotba helyezni ennek az
    alkalmazásnak az ablakait.

en: Disable language button
hu: Nyelv-gomb letiltása

en: Remove the `toggle language' button of the window.
hu: Eltünteti a `nyelv ki/be' gombot az ablakról

en: Miniwindow Image
hu: Miniablak-kép

en: Icon filename:
hu: Ikonfájl neve:

en: Ignore client supplied icon
hu: Ne használja a program ikonját

en: Initial Workspace
hu: Kezdeti munkafelület

en: The workspace to place the window when it's first shown.
hu: Amikor megjelenik, melyik munkafelületre helyezze az ablakot

en: Nowhere in particular
hu: Aktuális munkafelület

en: Application Attributes
hu: Alkalmazás tulajdonságok

en: Start hidden
hu: Indításkor elrejt

en: Automatically hide application when it's started.
hu: Amikor elindul, automatikusan elrejti

en: No application icon
hu: Nincs alkalmazás-ikon

en: Disable the application icon for the application.
    Note that you won't be able to dock it anymore,
    and any icons that are already docked will stop
    working correctly.
hu: Letiltja az alkalmazáshoz tartozó ikon megjelenését.
    Ezután nem tudod dokkolni az alkalmazást és a már
    dokkolt ikonok sem fognak megfelelően működni.

en: Shared application icon
hu: Közös alkalmazás-ikon

en: Use a single shared application icon for all of
    the instances of this application.
hu: Egyetlen közös alkalmazás-ikont használ ezen
    alkalmazás összes futó példányához.

en: Workspace %i
hu: Munkafelület %i

en: Workspaces
hu: Munkafelületek

en: could not create Workspace menu
hu: nem tudom létrehozni a Munkafelület menüt

en: New
hu: Új

en: Destroy Last
hu: Törli az utolsót

en: Last Used
hu: Utoljára használt
