Administration - en to sk translation catalogue (2293 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
sk: Toto nie je obyčajný modul, ale symbol nádeje a odhodania celej generácie vyjadrená piesňou, ktorú najviac spopularizoval Louis Armstrong : Hello, Dolly. Po aktivácii sa budú náhodne zobrazovať útržky textu <cite>Hello, Dolly</cite> v pravom hornom rohu administrátorského rozhrania.

en: Add Widget
sk: Pridať widget

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Hello Dolly
sk: Ahoj Dolly

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
sk: Pre aktiváciu widgetu ho potiahnite do bočného panelu alebo naň kliknite. Pre deaktiváciu widgetu a vymazanie jeho vlastností ho potiahnite preč z bočného panelu.

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
sk: Deaktivovať

en: Available Widgets
sk: Dostupné widgety

en: Error in displaying the widget settings form.
sk: Pri zobrazovaní formuláru nastavení widgetu došlo k chybe.

en: Save Widget
sk: Uložiť widget

en: Changes saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
sk: Vyberte, v ktorom bočnom panely a na akej pozícii má byť tento widget umiestnený.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
sk: Sem presuňte widgety z bočného panelu, ak ich chcete deaktivovať, ale zároveň zachovať ich nastavenia.

en: Inactive Widgets
sk: Neaktívne widgety

en: Inactive Sidebar (not used)
sk: Neaktívny Sidebar (nepoužíva sa)

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
sk: Tento bočný panel už nie je dostupný a nezobrazuje sa nikde na vašej stránke. K úplnému odstráneniu neaktívneho bočného panelu odstráňte všetky widgety nižšie.

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
sk: Túto správu vidíte preto, lebo téma, ktorú práve používate nepoužíva widgety, čiže a teda neobsahuje postranné panely, ktoré by ste mohli upravovať. Ak vás zaujíma ako môžete tému upraviť tak, aby bola schopná s widgetmi pracovať, nasledujte prosím <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">inštrukcie na tejto stránke [EN]</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Dokumentácia k widgetom [EN]</a>

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
sk: Témy obsahujú rôzny počet definovaných nastavení pre widgety (najčastejšie ide o bočné panely) a tiež sa môže líšiť ich poradie a rozmiestnenie, takže pri každej zmene témy existuje isté riziko prípadných problémov so zachovaním súčasného rozmiestnenia widgetov. Ak sa ale po aktivácii novej témy nejaké widgety stratili, tak najskôr preskúmajte spodnú časť obrazovky Neaktívne widgety, kde by mali byť všetky stratené widgety automaticky uložené aj s konkrétnym nastavením.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
sk: Mnohé témy zobrazujú automaticky niektoré predvolené widgety v postrannom panele pokiaľ ho sami neupravíte, ale tieto widgety nie sú automaticky zobrazované v nástroji pre správu bočného panelu. Po tom čo urobíte prvú úpravu widgetov, môžete znovu pridať predvolené widgety zo sekcie "Dostupné widgety".

en: Missing Widgets
sk: Chýbajúce widgety

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
sk: Zapnutie Režimu prístupnosti v Nastaveniach obrazovky vám umožní používať tlačidlá "Pridať" a "Upraviť" namiesto metódy ťahaj a pusť.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
sk: Widgety môžu byť použité aj viackrát. Každému widgetu môžete dať názov, ale nie je to nutné.

en: Removing and Reusing
sk: Odstránenie a opätovné použitie

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
sk: V prípade, že chcete odstránit widget, ale chcete uložiť jeho nastavenia pre budúce použitie, tak ho jednoducho presunte do oblasti "Neaktívne widgety". Hocikedy ich môžete odtiaľ opäť vrátiť. Táto funkcia je obzvlášť nápomocná ak chcete v súčasnosti presedlať na tému, ktorá má menej, alebo odlišné oblasti pre widgety.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
sk: Sekcia dostupných widgetov obsahuje všetky widgety, z ktorých si môžete vyberať. Akonáhle presuniete widget do bočného panela, otvorí sa, aby ste ho mohli nastaviť. Ak ste spokojný s nastavením, kliknite na tlačidlo Uložiť a widget sa zobrazí na vašej stránke. Keď kliknete na tlačidlo Odstrániť, widget bude odstránený.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
sk: Widgety sú nezávislé sekcie obsahu, ktoré môžu byť umiestnené do akejkoľvek oblasti pre widgety poskytovanou vašou témou (najčastejšie nazývané bočné panely). Bočné panely/oblasti pre widgety vyplníte jednotlivými widgetmi pretiahnutím a pustením nadpisu do požadovanej oblasti. Predvolene je rozšírená iba prvá oblasť pre widgety. Pre naplnenie ostatných oblastí pre widgety kliknite na ich nadpisy, aby sa rozšírili.

en: You can't remove the current user.
sk: Nemôžete odstrániť tohoto užívateľa.

en: Other users have been removed.
sk: Ostatní užívatelia boli odstránení.

en: Other users have been deleted.
sk: Ostatní užívatelia boli vymazaní.

en: User removed from this site.
sk: Používateľ odstránený z tejto stránky.

en: Other user roles have been changed.
sk: Role ostatných užívateľov boli zmenené.

en: You can&#8217;t delete the current user.
sk: Nemôžete vymazať tohoto užívateľa.

en: New user created.
sk: Bol vytvorený nový používateľ.

en: Changed roles.
sk: Zmenené role.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
sk: Rola tohoto používateľa musí umožňovať úpravy používateľov.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
sk: Nový používateľ bol vytvorený. <a href="%s">Upraviť používateľa</a>

en: User deleted. | %s users deleted.
sk[0]: Používateľ odstránený.
sk[1]: %s používatelia odstránení.
sk[2]: %s používateľov ostránených.

en: Confirm Removal
sk: Potvrdiť odstránenie

en: There are no valid users selected for removal.
sk: Neexistujú žiadny platní užívatelia vybraní na odstránenie.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
sk: ID #%1$s: %2$s <strong>Nemáte oprávnenie na odobratie tohoto používateľa.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
sk: ID #%1$s: %2$s <strong>Aktuálneho používateľa nie je možné odobrať.</strong>

en: Remove Users from Site
sk: Odstrániť užívateľov zo stránky

en: You have specified these users for removal:
sk: Týchto užívateľov ste určili na odstránenie:

en: You can&#8217;t remove users.
sk: Nemôžete odstrániť používateľov.

en: Confirm Deletion
sk: Potvrdiť vymazanie

en: There are no valid users selected for deletion.
sk: Nevybrali ste žiadnych platných užívateľov na odstránenie.

en: Attribute all content to:
sk: Priradiť všetok obsah užívateľovi:

en: Delete all content.
sk: Zmazať všetok obsah.

en: What should be done with content owned by this user? | What should be done with content owned by these users?
sk[0]: Čo by sa malo stať s obsahom patriacemu tomuto používateľovi?
sk[1]: Čo by sa malo stať s obsahom patriacemu týmto používateľom?
sk[2]: Čo by sa malo stať s obsahom patriacemu týmto používateľom?

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
sk[0]: Určili ste tohto používateľa na zmazanie:
sk[1]: Určili ste týchto používateľov na zmazanie:
sk[2]: Určili ste týchto používateľov na zmazanie:

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
sk: ID #%1$s: %2$s <strong>Aktuálneho používateľa nie je možné zmazať.</strong>

en: Please select an option.
sk: Prosím vyberte niektorú voľbu.

en: Delete Users
sk: Vymazať používateľov

en: You can&#8217;t delete that user.
sk: Nemôžete odstrániť tohto užívateľa.

en: You can&#8217;t delete users.
sk: Nemôžete mazať používateľov.

en: User deletion is not allowed from this screen.
sk: Mazanie užívateľov nie je povolené z tejto obrazovky.

en: You can&#8217;t edit that user.
sk: Tohto používateľa nemôžete editovať.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Popisy rolí a oprávnení [EN]</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Dokumentácia k správe používateľov [EN]</a>

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
sk: Funkcia odstrániť vymaže používateľov. Nevymaže to ich obsah. Pre mazanie viacerých používateľov môžete použiť hromadné akcie.

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
sk: Vymazať vás zavedie na obrazovku Zmazať používateľa, kde môžete natrvalo odstrániť používateľa aj s ich dátami. Taktiež môžete vymazať viacerých používateľov naraz pomocou hromadných akcií.

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
sk: Kliknutím na odkaz Upraviť budete presmerovaný na príslušnú stránku do administrácie s možnosťou podrobných úprav profilu zvoleného používateľa. Rovnaký výsledok dosiahnete tiež kliknutím na používateľské meno.

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
sk: Keď prejdete kurzorom myši cez nejakého používateľa na tejto stránke, automaticky sa zobrazia textové odkazy s dostupnýmí možnosťami pre spravovanie tohto používateľa. Okamžite tak môžete urobiť nasledujúce úkony:

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
sk: Kliknutím na odkaz s číslom v stĺpci s názvom Príspevky zobrazíte všetky príspevky, ktorých autorom je konkrétny používateľ.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
sk: Zoznam používateľov môžete filtrovať pomocou Používateľských rolí odkazmi vľavo hore. Môžete zobraziť Všetkých, Administrátorov, Editorov, Autorov, Prispievateľov alebo Odberateľov. Prednastavené je zobrazenie všetkých používateľov. Nepoužité role nezobrazuje.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
sk: V karte Nastavenia zobrazenia môžete skryť/zobraziť stĺpce podľa vašich potrieb a rozhodnúť koľko článkov sa zobrazí v zozname na obrazovke.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
sk: Zobrazenie tejto obrazovky si môžete prispôsobiť mnohými spôsobmi:

en: Screen Display
sk: Rozvrhnutie stránky

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
sk: Pre pridanie nového užívateľa na vašu stránku, kliknite na tlačidlo "Pridať nového" na vrchu obrazovky, alebo na tlačidlo "Pridať nového" v  sekcii Užívatelia.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
sk: Táto obrazovka zobrazuje zoznam všetkých existujúcich používateľov vašej stránky. Každý používateľ má jednu z piatich definovaných rolí, definované administrátorom stránky: Administrátor stránky, Editor, Autor, Prispievateľ, alebo Odberateľ. Používatelia s rolami inými ako Administrátor vidia po prihlásení menej možností v navigácii nástenky, na základe ich role.

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
sk: Používateľov

en: Add New User
sk: Pridať nového používateľa

en: Send Password?
sk: Poslať heslo?

en: Send this password to the new user by email.
sk: Poslať toto heslo novému užívateľovi e-mailom.

en: Repeat Password
sk: Zopakujte heslo

en: Create a brand new user and add them to this site.
sk: Vytvorte nového používateľa a pridajte ho na túto stránku.

en: Add Existing User
sk: Pridať existujúceho používateľa

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation.
sk: Pridajte používateľa bez zaslania emailu vyžadujúceho potvrdenie používateľom.

en: Skip Confirmation Email
sk: Preskočiť potvrdzovací e-mail

en: E-mail or Username
sk: E-mail alebo používateľské meno

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
sk: Vložte e-mailovú adresu alebo užívateľské meno existujúceho užívateľa. Tejto osobe bude zaslaný e-mail  o pozvaní na vašu stránku a so žiadosťou o potvrdenie pozvánky.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
sk: Vložte e-mailovú adresu existujúceho používateľa tejto siete. Tejto osobe bude odoslaný e-mail so žiadosťou o potvrdenie pozvania.

en: Add Existing User
sk: Pridať existujúceho používateľa

[ctx: user]
en: Add Existing User
sk: Pridať existujúceho používateľa

en: User added.
sk: Používateľ pridaný.

[ctx: user]
en: Add New User
sk: Pridať nového používateľa

en: User has been added to your site.
sk: Užívateľ bol pridaný na vašu stránku.

en: That user is already a member of this site.
sk: Užívateľ je už členom tejto stránky.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
sk: Pozvanie emailom bolo zaslané užívateľovi. Musí navštíviť potvrdzovací odkaz, aby bol pridaný na vašu stránku.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentácia k pridávaniu nových používateľov [EN]</a>

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
sk: Uvítací email bol odoslaný novému užívateľovi. Pred vytvorením jeho účtu musí kliknúť na potvrdzovací odkaz.

en: Administrators have access to all the administration features.
sk: Administrátori majú prístup k všetkým správcovským funkciám.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
sk: Editori môžu publikovať články, spravovať vlastné články aj články ostatných ľudí, atď.

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
sk: Autori môžu publikovať a spravovať svoje vlastné príspevky, a sú schopní nahrávať súbory.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
sk: Prispievatelia môžu písať a spravovať ich články, ale nemôžu ich publikovať, alebo nahrávať multimediálne súbory.

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
sk: Odberatelia môžu čítať komentáre / písať komentáre / dostávať spravodajcu ale nemôžu vytvárať obsahu webu.

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
sk: Tu je základný prehľad o rôznych užívateľských roliach a oprávnenia spojené s každou z nich:

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
sk: Noví používatelia dostanú e-mail, ktorý im oznámi, že boli pridaní ako nový používateľ na vašej stránke. Tento e-mail bude taktiež obsahovať ich heslo. Odškrtnite toto políčko, ak nechcete, aby uvítací e-mail obsahoval aj heslo.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
sk: Keď skončíte, nezabudnite kliknúť na tlačidlo Pridať nového používateľa.

en: User Roles
sk: Používateľské role

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
sk: Novému používateľovi musíte prideliť heslo, ktoré si môže zmeniť po prihlásení. Používateľské meno však zmenené byť nemôže.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
sk: Noví používatelia obdržia e-mail o úspešnom pridaní medzi používateľov stránky, v ňom sa nachádza aj ich nové heslo. Ak nechcete, aby bol používateľovi odoslaný uvítací e-mail, zaškrtnite políčko.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
sk: Keďže toto je Multisite inštalácia, môžete pridať účty, ktoré už existujú v Sieti tak, že uvediete prihlasovacie meno alebo email a nastavíte rolu. Pre viac možností, ako napr. nastavenie hesla, musíte byť Administrátor Siete a použiť odkaz pod existujúcim menom používateľa, aby ste mohli editovať profil používateľa v časti Administrácia Siete &rarr; Používatelia.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
sk: Pre pridanie nového používateľa na vaše stránky, vyplňte formulár na tejto obrazovke a kliknite na tlačidlo Pridať nového používateľa v spodnej časti.

en: [%s] Joining confirmation
sk: [%s] Potvrdenie pripojenia sa

note: translators: 1: Site name, 2: site URL, 3: role, 4: activation URL
en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
sk: Dobrý deň,
    
    máte pozvanie pridať sa k '%1$s' na
    %2$s ako %3$s.
    
    Prosím kliknite na nasledujúci odkaz pre potvrdenie:
    %4$s

en: [%s] Your site invite
sk: [%s] Vaša pozvánka na stránku

note: translators: 1: Site name, 2: site URL, 3: role
en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
sk: Ahoj, 
    boli ste pozvaný, aby ste sa pridali k  '%1$s' na
    %2$s s rolou %3$s. 
    Ak sa nechcete pridať na túto stránku, ignorujte prosím
    tento e-mail. Táto pozvánka za pár dní vyprší.
    
    Kliknite prosím na nasledujúci odkaz, aby ste aktivovali svoj účet.
    %%s

en: Update Profile
sk: Upraviť profil

en: Update User
sk: Aktualizovať používateľa

en: Denied: %s
sk: Zamietnuté: %s

en: Capabilities
sk: Možnosti

en: Additional Capabilities
sk: Doplnkové oprávnenia

en: Type your new password again.
sk: Zopakujte Vaše nové heslo

en: Repeat New Password
sk: Zopakujte nové heslo

en: New Password
sk: Nové heslo

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
sk: Ak chcete zmeniť heslo používateľa, napíšte ho sem. V opačnom prípade nechajte okienko prázdne.

en: Biographical Info
sk: Životopis

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
sk: Podeľte sa o trochu životopisných informácií a vypíšte váš profil. Toto môže byť na stránke zverejnené.

en: About the user
sk: O používateľovi

en: About Yourself
sk: O sebe

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
sk: Zmena vášho e-mailu na <code>%1$s</code> čaká na schválenie. <a href="%2$s">Zrušiť</a>

en: Contact Info
sk: Kontaktné údaje

en: Display name publicly as
sk: Pre návštevníkov zobrazovať meno

en: Nickname
sk: Prezývka

en: Last Name
sk: Priezvisko

en: First Name
sk: Meno

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
sk: Oprávnenia Super administrátora nemôžu byť odstránené, pretože tento používateľ má e-mail administrátora siete.

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
sk: Oprávniť tohto užívateľa ako super administrátora siete.

en: &mdash; No role for this site &mdash;
sk: &mdash; Žiadna rola pre túto stránku &mdash;

en: Usernames cannot be changed.
sk: Užívateľské mená nemôžu byť zmenené.

en: Show Toolbar when viewing site
sk: Zobraziť panel nástrojov pri prezeraní webu

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Viac informácií [EN]</a>

en: Personal Options
sk: Osobné nastavenia

en: Visual Editor
sk: Vizuálny editor

en: Disable the visual editor when writing
sk: Vypnúť vizuálny editor pri písaní

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
sk: Zapnúť klávesové skratky pre moderovanie komentárov.

[ctx: user]
en: Add Existing
sk: Pridať existujúceho

en: &larr; Back to Users
sk: &larr; Späť na používateľov

en: User updated.
sk: Používateľ aktualizovaný.

en: Profile updated.
sk: Profil aktualizovaný

en: This user has super admin privileges.
sk: Tento užívateľ má super administrátorské oprávnenia.

en: Important:
sk: Dôležité:

en: You do not have permission to edit this user.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenie pre úpravy tohoto používateľa.

en: Always use https when visiting the admin
sk: Vždy použiť zabezpečené pripojenie (https) pri návšteve administrácie

en: Use https
sk: Použiť https

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Dokumentácia k používateľským profilom [EN]</a>

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
sk: Keď skončíte, nezabudnite kliknúť na tlačidlo "Aktualizovať profil".

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
sk: Požadované polia sú označené, ostatné polia sú voliteľné. Informácie profilu budú zobrazené iba ak je vaša téma tak nastavená.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
sk: Vaše užívatelské meno nemôže byť zmenené, ale môžete použiť ďalšie polia pre zadanie vášho pravého mena alebo prezývky a zmeniť, ktoré meno sa má zobrazovať na vašich článkoch.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
sk: Okrem iného si môžete zmeniť heslo, zapnúť klávesové skratky, zmeniť farebnú schému administračného rozhrania obrazovky WordPress a vypnúť WYSIWYG (vizuálny) editor. Môžete skryť panel nástrojov (predtým administrátorský panel) vo vonkajšej časti vašich stránok, ale nemôže byť skrytý na administrátorských obrazovkách.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
sk: Váš profil obsahuje informácie o vás (váš &#8220;účet&#8221;) a takisto niektoré osobné možnosti spojené s používaním WordPress.

en: Edit User
sk: Upraviť používateľa

en: Media restored from the trash.
sk: Multimédiá obnovené z koša.

en: Error saving media attachment.
sk: Chyba pri ukladaní multimediálnej prílohy.

en: Media moved to the trash.
sk: Multimédiá presunuté do koša.

en: Media permanently deleted.
sk: Multimédiá boli natrvalo vymazané.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
sk[0]: Multimediálna príloha obnovená z koša.
sk[1]: %d multimediálne prílohy obnovené z koša.
sk[2]: %d multimediálnych príloh obnovených z koša.

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
sk[0]: Multimediálna príloha presunutá do koša.
sk[1]: %d multimediálne prílohy presunuté do koša.
sk[2]: %d multimediálnych príloh presunutých do koša.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
sk[0]: Multimédiálna príloha natrvalo zmazaná.
sk[1]: %d multimédiálne prílohy natrvalo zmazané.
sk[2]: %d multimédiálnych príloh natrvalo zmazaných.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
sk[0]: Znovu pripojená %d príloha.
sk[1]: Znovu pripojené %d prílohy.
sk[2]: Znovu pripojených %d príloh.

en: Attaching Files
sk: Prikladanie súborov

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
sk: Ak multimediálny súbor nie je priložený ku žiadnemu článku budete vidieť stĺpec "Priložený k" a kliknutím na "Priložiť súbor" spustíte malé vyskakovacie okno, ktoré vám umožní vyhľadať článok a pripojiť k nemu súbor.

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
sk: Prejdením kurzorom myši nad riadkom sa vám zobrazia dostupné odkazy s možnosťami spravovania konkrétneho súboru. Máte možnosť vykonať niektorú z činností: Upraviť, Zmazať a Zobraziť. Po kliknutí na Upraviť budete presmerovaný na administračnú stránku určenú na detailné úpravy súboru. Pomocou odkazu Zmazať môžete súbor nenávratne zmazať z Knižnice médií, a tým súčasne tiež z článku, ku ktorému je práve priradený. Pri použití posledného odkazu s názvom Zobraziť dôjde k presmerovaniu na špeciálnu stránku so zobrazením tohto mediálneho súboru na webe.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
sk: Zoznam môžete zoraďovať na základe typu/stavu súboru použitím filtrov textových odkazov v hornej časti obrazovky. Taktiež môžete spresniť váš výber na základe dátumu z roletovej ponuky nad tabuľkou multimédií.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
sk: Všetky súbory, ktoré ste nahrali sú vypísané v Multimédiálnej knižnici súborov. Prvé sa zobrazujú najnovšie nahraté. Môžete použiť kartu Nastavenia zobrazenia na príspôsobenie zobrazenia tejto obrazovky.

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
sk: multimediálnych položiek

en: Error in restoring from trash.
sk: Chyba pri obnovovaní z koša.

en: You are not allowed to delete this post.
sk: Nemáte oprávnenie na vymazanie tohoto článku.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
sk: Nemáte oprávnenie na obnovenie tohoto článku z koša.

en: Error in moving to trash.
sk: Chyba pri presúvaní do koša.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
sk: Nemáte oprávnenie na presunutie tohto článku do koša.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Switch to the list view</a>.
sk: Zobrazenie mriežky v Knižnici médií vyžaduje JavaScript.<a href="upload.php?mode=list">Prepnite na zobrazenie zoznamu</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Dokumentácia ku knižnici multimédií [EN]</a>

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
sk: V dialógu môžete položku vymazať a nájdete tu odkaz na pokročilú úpravu položky.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
sk: Kliknutie na položku zobrazí detaily prílohy. Zobrazí sa náhľad položky a umožní rýchle úpravy. Všetky zmeny budú automaticky uložené.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
sk: Použite šípky pre navigáciu medzi položkami multimédií.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
sk: Pre vymazanie viacerých položiek kliknite na tlačidlo hromadné akcie. Vyberte položky, ktoré chcete zmazať a kliknite na tlačidlo Vymazať označené. Späť do prehliadania vás vráti tlačidlo Zrušiť označené.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
sk: Vaše médiá môžete zobrazovať ako jednoduchú mriežku náhľadov alebo ako zoznam položiek. Prepínajte medzi zobrazeniami pomocou ikoniek naľavo od médií.

en: %s queries
sk: %s dopytov

en: %s seconds
sk: %s sekúnd

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
sk: Všetky súbory, ktoré ste nahrali do knižnice médií. Položky sú zoradené od najnovšej po najstaršiu.

en: Update Complete
sk: Aktualizácia dokončená

en: Your WordPress database has been successfully updated!
sk: Vaša databáza WordPress bola úspešne aktualizovaná!

en: The update process may take a little while, so please be patient.
sk: Proces aktualizácie môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví.

en: Update WordPress Database
sk: Aktualizovať databázu WordPress

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
sk: WordPress bol aktualizovaný! Pred tým než vás necháme ďalej pracovať, musíme aktualizovať databázu na najnovšiu verziu.

en: Your WordPress database is already up-to-date!
sk: Vaša Wordpress databáza už je aktuálna!

en: Database Update Required
sk: Vyžaduje sa aktualizácia databázy

en: No Update Required
sk: Aktualizácia nie je potrebná

en: WordPress &rsaquo; Update
sk: Aktualizácia &rsaquo; WordPress

en: Installing Theme from uploaded file: %s
sk: Inštalujem tému zo súboru: %s

en: Install Themes
sk: Inštalovať témy

en: Installing Theme: %s
sk: Inštaluje sa téma: %s

en: Installing Plugin: %s
sk: Inštalácia modulu: %s

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
sk: Inštalujem modul zo súboru: %s

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na aktualizáciu tém pre túto stránku.

en: Plugin reactivated successfully.
sk: Modul bol úspešne spustený.

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
sk: Modul nemohol byť aktivovaný, pretože došlo k fatálnej chybe.

en: Plugin Reactivation
sk: Reaktivácia modulu

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na aktualizáciu modulov pre túto stránku.

note: translators: %1 date, %2 time.
en: Last checked on %1$s at %2$s.
sk: Posledná kontrola: %1$s o %2$s.

en: Check Again
sk: Znova skontrolovať

en: Please select one or more plugins to update.
sk: Prosím, vyberte jeden alebo viac modulov na aktualizáciu.

en: Please select one or more themes to update.
sk: Prosím, vyberte jednu alebo viac tém, na aktualizáciu.

en: How to Update
sk: Ako aktualizovať

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Dokumentácia k aktualizácii WordPress [EN]</a>

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
sk: <strong>Preklady</strong> &mdash; Súbory prekladajúce WordPress do vašeho jazyka sú aktualizované pri každej aktualizácii. Ak sú tieto súbory zastaralé, môžete kliknúť na tlačidlo <strong>Aktualizovať preklady</strong>.

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
sk: Vo väčšine prípadov WordPress automaticky aplikuje bezpečnostné a údržbové aktualizácie na pozadí.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
sk: <strong>Témy a moduly</strong> - pre aktualizáciu individuálnych tém alebo modulov z tejto obrazovky, použite zaškrtávacie políčka pre výber a stlačte <strong>tlačidlo Aktualizovať</strong>. Pre aktualizáciu všetkých modulov naraz, zaškrtnite políčko všetky pred kliknutím na tlačidlo aktualizovať.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
sk: <strong>WordPress</strong> &mdash; Aktualizácia WordPress inštalácie je jednoduchá, stačí jeden klik na tlačidlo <strong>&#8220;Aktualizovať teraz&#8221;</strong> keď obdržíte oznámenie o novej verzii.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
sk: Ak je dostupná aktualizácia, uvidíte oznámenie v paneli nástrojov a menu navigácie.

en: Update WordPress
sk: Aktualizovať WordPress

en: WordPress Updates
sk: Aktualizácie WordPress

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
sk: Na tejto obrazovke môžete aktualizovať na najnovšiu verziu WordPress rovnako ako aktualizovať témy a moduly z repozitára WordPress.org.

en: Some of your translations are out of date.
sk: Niektoré z vašich prekladov nie sú aktuálne.

en: Your translations are all up to date.
sk: Vaše preklady sú aktuálne.

en: Translations
sk: Preklady

en: Update Themes
sk: Aktualizácia tém

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
sk: <strong>Upozornenie:</strong> Všetky úpravy, ktoré ste urobili v súboroch témy sa stratia. Prosím, pre vaše úpravy zvážte použitie <a href="%s">odvodených tém</a>.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
sk: Pre nasledujúce témy sú dostupné nové verzie. Zaškrtnite tie, ktoré chcete aktualizovať a potom kliknite na &#8220;Aktualizácia tém&#8221;.

en: Your themes are all up to date.
sk: Všetky vaše témy sú aktuálne.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
sk: Máte inštálovanú verziu %1$s. Aktualizujte na %2$s.

en: View version %1$s details
sk: Zobraziť detaily verzie %1$s

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
sk: Kompatibilita s  WordPress %1$s: Neznáma

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
sk: Kompatibilita s WordPress %1$s: %2$d%% (za "funguje" hlasovalo %3$d z celkových %4$d)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
sk: Kompatibilita s WordPress %1$s: 100%% (podľa tvrdenia autora)

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
sk: Nasledujúce moduly majú dostupné nové verzie. Označte tie, ktoré chcete aktualizovať, a potom kliknite na "Aktualizovať moduly".

en: Your plugins are all up to date.
sk: Všetky vaše moduly sú aktuálne.

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
sk: <a href="%s">Naučte sa viac o WordPress %s</a>.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
sk: Pokiaľ sa vaša stránka aktualizuje, bude v údržbovom móde. Hneď ako sa vaše aktualizácie dokončia, vaša stránka sa navráti do normálu.

en: This site is set up to install updates of future beta versions automatically.
sk: Na stránke budú nasledujúce BETA verzie nainštalované automaticky.

en: BETA TESTERS:
sk: BETA TESTERI:

en: An updated version of WordPress is available.
sk: Je dostupná aktualizovaná verzia WordPress.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
sk: <strong>Dôležité:</strong> pred aktualizáciou, prosím <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">zálohujte vašu databázu a súbory</a>. Pre pomoc s aktualizáciou, navštívte Codex stránku <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Aktualizácia WordPress</a>.

en: Future security updates will be applied automatically.
sk: Budúce bezpečnostné aktualizácie budú aplikované automaticky.

en: You have the latest version of WordPress.
sk: Máte aktuálnu verziu WordPress.

en: Hide hidden updates
sk: Nezobraziť skryté aktulizácie

en: Show hidden updates
sk: Zobraziť skryté aktulizácie

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
sk: Chystáte sa nainštalovať WordPress %s <strong> v angličtine (USA)</strong>. To môže poškodiť váš preklad. Bude lepšie počkať na vydanie lokalizovanej verzie.

en: Bring back this update
sk: Vrátiť späť túto aktualizáciu

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
sk: Táto lokalizovaná verzia obsahuje samotný preklad, ale aj rôzne iné úpravy lokalizácie. Túto aktualizácie môžete preskočiť, ak chcete zachovať váš súčasný preklad.

en: Hide this update
sk: Skryť túto aktualizáciu

en: Download %s
sk: Stiahnuť WordPress %s

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
sk: Môžete aktualizovať na <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">Wordpress %2$s</a> automaticky, alebo si stiahnuť inštalačný balíček a nainštalovať ho ručne:

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sk: Nemožete aktualizovať pretože <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje MySQL verziu %2$s, alebo vyššiu. Vy bežíte na verzii %3$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sk: Nemôžete vykonať aktualizáciu, pretože <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje PHP verziu %2$s alebo vyššiu. Vy disponujete verziou %3$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
sk: Nemôžete vykonať aktualizáciu, pretože <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje PHP verziu %2$s alebo vyššiu a MySQL verziu %3$s alebo vyššiu. Vy disponujete PHP verziou %4$s a MySQL verziou %5$s.

en: Re-install Now
sk: Preinštalovať teraz

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
sk: Ak potrebujete preinštalovať verziu %s, môžete to urobiť tu, alebo si môžete stiahnuť balíček a urobiť to manuálne.

en: Download nightly build
sk: Stiahnuť posledné vydanie

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
sk: Používate WordPress vo vývojárskej verzii. Aktualizujte WordPress na najnovšiu verziu automaticky alebo stiahnite a nainštalujte aktualizácie ručne:

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia k aktualizácii tejto stránky.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
sk: V prípade, že chcete previesť kategórie na značky (alebo naopak), použite prosím príslušný nástroj s názvom <a href="%s">Konvertor kategórií a značiek</a>, ktorý je dostupný na obrazovke Import.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Dokumentácia k nástrojom [EN]</a>

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
sk: Odkaz na konvertor kategórií a značiek vás presmeruje na stránku Importu, kde je konvertor jedným z modulov, ktoré si môžete doinštalovať. Akonáhle bude nainštalovaný, "Aktivovať modul &amp; spustiť importér" vás presmeruje na stránku, kde môžete previesť kategórie na značky a naopak.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
sk: Kategórie majú hierarchiu, teda podkategórie sú pospájané do jedného celku. Avšak značky nie. Niekedy ľudia začnú používať jednu vo svojich príspevkoch a časom zistia, že iná by sa hodila viac.

en: This is a child theme of %s.
sk: Toto je odvodená téma od %s.

en: Tags:
sk: Značky:

en: Current Theme
sk: Aktuálna téma

en: Close overlay
sk: Zavrieť vrstvu

[ctx: theme name]
en: Name
sk: Názov

en: Show previous theme
sk: Zobraziť predchádzajúcu tému

en: Show next theme
sk: Zobraziť nasledujúcu tému

[ctx: theme]
en: Active:
sk: Aktívna:

en: Update Available
sk: Dostupná aktualizácia

en: Broken Themes
sk: Poškodené témy

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
sk: Nasledujúce témy sú nainštalované, ale nie sú kompletné. Témy musia mať šablónu štýlu a šablónu.

en: Theme Details
sk: Detaily témy

en: ERROR: %s
sk: CHYBA: %s

en: Theme deleted.
sk: Téma bola zmazaná.

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
sk: Bola aktivovaná nová téma. <a href="%s">Zobraziť stránku s novou témou</a>

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
sk: Nastavenia boli uložené a téma aktivovaná. <a href="%s">Zobraziť stránku</a>

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
sk: Aktívna téma je poškodená. Vracia sa k pôvodnej téme.

[ctx: Add new theme]
en: Add New
sk: Pridať novú

en: Search Installed Themes
sk: Vyhľadať nainštalované témy

en: Search installed themes...
sk: Hľadať v nainštalovaných témach...

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
sk: Ste si istý, že chcete vymazať túto tému?
    
    Kliknite na 'Zrušiť' pre návrat, alebo 'OK' pre potvrdenie vymazania.

en: Previewing and Customizing
sk: Náhľad a úpravy

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
sk: Pri prehliadaní na menších monitoroch, použite ikonku funkcie zbaliť na paneli vľavo. Schovaním panela získate viac priestoru na prehliadanie témy. Pre zobrazenie panela kliknite na ikonku znova.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
sk: Prehliadaná téma je plne interaktívna. Choďte na rôzne stránky aby si videli ako téma zvláda príspevky, archívy a iné šablóny stránok. Nastavenia sa môžu líšiť v závislosti od vlastností témy a podpory náhľadov. Pre prijatie nových nastavení a aktiváciu témy kliknite na tlačidlo Uložiť a aktivovať.

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
sk: Prejdite myšou nad ľubovoľnou témou a kliknite na tlačidlo živý náhľad pre zobrazenie živého náhľadu a zmenu témy v oddelenom zobrazení. Taktiež nájdete živý náhľad na konci obrazovky detailov témy. Každá téma môže byť prehliadnutá a upravená týmto spôsobom.

en: Adding Themes
sk: Pridávanie tém

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
sk: Ak si želáte vidieť viac tém, kliknite sa tlačidlo &#8220;Pridať novú&#8220; a budete môcť prezerať dodatočné témy z <a href="%s" target="_blank">repozitára tém na WordPress.org </a>.Témy v repozitári WordPress.org sú vyvíjané tretími stranami, ale sú plne kompatibilné s licenciou WordPress. A sú zadarmo!

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
sk: Inštalácia tém v Multisite verzii môže byť uskutočnené len z časti Administrácia siete.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
sk: Aktuálna téma je zvýraznená a zobrazená ako prvá.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
sk: Kliknite na tému pre zobrazenie mena, verzie, autora, popisu, značiek a odkazu na odstránenie

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
sk: Kliknite na tlačidlo prispôsobiť aktuálnej témy alebo na tlačidlo náhľad inej témy, pre zobrazenie náhľadu.

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
sk: Prejdite myšou nad tému pre zobrazenie tlačidiel Aktivácie a živého náhľadu

en: Manage Themes
sk: Správa tém

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
sk: Táto obrazovka je používaná pre správu nainštalovaných tém. Okrem základných tém zahrnutých v inštalácii sú témy dizajnované a navrhované tretími stranami.

en: No ratings.
sk: Žiadne hodnotenia.

en: Version: %s
sk: Verzia: %s

[ctx: Button label for a theme]
en: Next
sk: Nasledujúca

[ctx: Button label for a theme]
en: Previous
sk: Predchádzajúca

[ctx: theme]
en: Already Installed
sk: Nainštalovaná

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
sk: Podrobnosti a náhľad

en: Filtering by:
sk: Filtrované podľa:

en: No themes found. Try a different search.
sk: Neboli nájdené témy. Skúste hľadať inak.

[ctx: themes]
en: Popular
sk: Populárne

en: Apply Filters
sk: Použiť filtre

[ctx: themes]
en: Browse
sk: Prehliadať

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Dokumentácia na pridávanie nových tém [EN]</a>

en: Previewing and Installing
sk: Náhľad a inštalácia

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
sk: Pre nainštalovanie témy tak, že si ju môžete prezrieť s obsahom Vašej stránky a prispôsobiť možnosti témy, kliknite na tlačidlo "Inštalovať" tlačidlo v hornej časti ľavého panelu. Súbory témy budú stiahnuté automaticky. Po skončení je téma k dispozícií pre aktiváciu, čo môžte vykonať kliknutím na link Aktivovať, alebo prejdením na obrazovku Spravovať Témy a kliknutím na odkaz živý náhľad pod každým náhľadovým obrázkom témy.

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
sk: Keď ste vytvorili zoznam tém, môžete si prezrieť a nainštalovať ktorúkoľvek z nich. Kliknite na obrázok témy, ktorú chcete zobraziť. Otvorí sa Vám náhľad stránky na celú obrazovku, aby ste mali lepšiu predstavu o tom ako táto téma bude vyzerať.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
sk: Tému môžete nahrať aj ručne, ak ste si už predtým stiahli jej ZIP archív do vášho počítača (uistite sa, že to bolo z dôveryhodného a pôvodného zdroja). Taktiež to môžete urobiť staromódnym spôsobom : nakopírovaním stiahnutého adresára témy cez FTP do vášho adresára <code>/wp-content/themes</code>.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Popular, or Latest. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
sk: Môžete vyhľadávať v témach podľa kľúčového slova, autora, značky alebo môžete vyhľadávať pomocou filtra funkcií. Môžete si prehliadať témy podľa populárnosti, odporúčaní alebo dátumu. Ak nájdete tému podľa vášho vkusu, môžete si ju vyskúšať alebo nainštalovať.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
sk: Ďalšie témy pre vaše stránky môžete nájsť pomocou Prehliadača tém/Inštalátora na tejto obrazovke, ktorý zobrazí témy z <a href="%s" target="_blank">adresára tém na WordPress.org</a>. Tieto témy sú navrhnuté a vyvinuté tretími stranami, sú k dispozícii zadarmo, a sú kompatibilné s licenciou, ktorú používa WordPress.

en: Upload Theme
sk: Nahrať tému

en: Search Themes
sk: Hľadať témy

en: Search themes...
sk: Hľadať témy...

en: Add New Theme
sk: Pridať novú tému

en: Newest Themes
sk: Najnovšie témy

en: Featured Themes
sk: Odporúčané témy

en: Popular Themes
sk: Populárne témy

en: Add Themes
sk: Pridať témy

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
sk: Takýto súbor neexistuje! Skontrolujte jeho názov a skúste to znova.

en: This is a file in your current parent theme.
sk: Toto je súbor vo vašej aktuálnej nadradenej téme.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na inštaláciu tém na túto stránku.

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
sk: Štýly

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
sk: Táto odvodená téma zdedí šablónu od nadradenej témy, %s.

en: Select theme to edit:
sk: Vyberte tému ktorú chcete upraviť:

en: This theme is broken.
sk: Táto téma je poškodená.

en: Templates
sk: Šablóny

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Dokumentácia pre šablóny a značky [EN]</a>

en: The requested theme does not exist.
sk: Žiadaná téma neexistuje.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Dokumentácia k úprave súborov [EN]</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Dokumentácia k vývoju tém [EN]</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Dokumentácia k používaniu tém [EN]</a>

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
sk: Aktualizácia na novšiu verziu prepíše vykonané zmeny v kóde témy. Ak si želáte vyhnúť sa prepísaniu, použite <a href="%s" target="_blank">odvodenú tému</a>.

en: After typing in your edits, click Update File.
sk: Po dokončení vašich úprav kliknite na "Aktualizovať súbor".

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
sk: <strong>Rada:</strong> veľmi dôkladne zvážte možnosť, že vaša stránka môže spadnúť, ak budete upravovať tému, ktorá sa práve používa.

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
sk: Pre PHP súbory, môžete použiť rozbalovaciu dokumentáciu na výber z dostupných funkcií. Vyhľadanie vás presmeruje na stránku s materiálmi o konkrétnej funkcii.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
sk: Začnite výberom témy z rozbaľovacieho menu a kliknite na Vybrať. V zozname sa potom objavia všetky súbory šablóny. Jedným kliknutím na ktorýkoľvek z nich načítate súbor do veľkého okna editoru.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
sk: Na úpravu CSS a PHP súborov vašej témy môžete použiť editor tém.

en: Edit Themes
sk: Upravte témy

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na úpravu šablón pre túto stránku.

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
sk: Vynikajúco! Zvládli ste to cez túto časť inštalácie. WordPress teraz môže komunikovať s vašou databázou. Ak ste pripravený je čas na&hellip;

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
sk: Po skončení kliknite na &#8220;Spustiť inštaláciu.&#8221;

en: Run the install
sk: Spustiť inštaláciu

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
sk: Súbor <code>wp-config.php</code> môžete vytvoriť ručne a skopírovať do neho následujúci text.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
sk: Je mi ľúto, nemôžem zapisovať do súboru <code>wp-config.php</code>.

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
sk: Toto zmeňte, ak chcete mať spustených viac WordPress inštalácií v jedinej databáze

en: Table Prefix
sk: Prefix tabuľky

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
sk: Ak <code>localhost</code> nefunguje, získajte túto informáciu od poskytoveteľa hostingu.

en: Database Host
sk: Hostiteľ databázy

[ctx: example password]
en: password
sk: heslo

en: &hellip;and your MySQL password.
sk: &hellip;a MySQL heslo.

[ctx: example username]
en: username
sk: používateľské meno

en: Your MySQL username
sk: Vaše MySQL používateľské meno

en: Database Name
sk: Meno databázy

en: The name of the database you want to run WP in.
sk: Názov databázy, v ktorej chcete mať WP.

en: User Name
sk: Používateľské meno

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
sk: Na tejto stránke by ste mali zadať svoje údaje pre pripojenie k databáze. Ak si nie ste istí ich správnosťou, kontaktujte svojho poskytovateľa hostingu.

en: Let&#8217;s go!
sk: Poďme na to!

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
sk: Pravdepodobne vám tieto položky poskytol váš webhostingový poskytovateľ. Ak ich nemáte, tak predtým ako budete pokračovať kontaktujte poskytovateľa. Ak ste pripravený &hellip;

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
sk: Ak z nejakého dôvodu toto automatické vytvorenie súboru nefunguje, nebojte sa. Všetko, čo to robí je, že vpíše informácie o databáze do konfiguračného súboru. Môžte tiež jednoducho otvoriť <code>wp-config-sample.php</code> v textovom editore, vyplniť informácie a uložiť ako <code>wp-config.php</code>.

en: We&#8217;re going to use this information to create a <code>wp-config.php</code> file.
sk: Tieto informácie použijeme pri tvorbe súboru <code>wp-config.php</code>.

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
sk: Prefix tabuľky (ak v jedinej databáze chcete mať viac ako jeden WordPress)

en: Database host
sk: Server databázy

en: Database password
sk: Heslo databázy

en: Database username
sk: Používateľské meno databázy

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
sk: Vitajte vo WordPress. Predtým než začneme s inštaláciou, budeme potrebovať informácie o databáze. Pripravte si nasledujúce informácie:

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
sk: WordPress &rsaquo; Nastaviť konfiguračný súbor

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
sk: Súbor 'wp-config.php' už existuje jednu úroveň nad WordPress inštaláciou. Ak potrebujete resetovať nastavenia v tomto súbore, najskôr ho zmažte. Skúste <a href='install.php'>nainštalovať teraz</a>.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
sk: Súbor 'wp-config.php' už existuje. Ak potrebujete resetovať nastavenia v tomto súbore, najskôr ho zmažte. Skúste <a href='%s'>nainštalovať teraz</a>.

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
sk: Prepáčte, je potrebný súbor wp-config-sample.php. Prosím, nahrajte tento súbor z WordPress inštalácie.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
sk: Ľutujeme, niečo sa pokazilo. Vyžiadané porovnanie nemôže byť načítané.

en: Restore This Revision
sk: Obnoviť túto revíziu

en: Restore This Autosave
sk: Obnoviť túto automaticky vytvorenú verziu

en: Revision by %s
sk: Revízia od %s

en: Current Revision by %s
sk: Aktuálna revízia %s

en: Autosave by %s
sk: Automaticky uložil %s

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
sk: Do:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
sk: Od:

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
sk: Nasledujúca

en: Compare any two revisions
sk: Porovnanie dvoch rôznych revízií

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Manažment revízií</a>

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
sk: Porovnajte dve rôzne revízie kliknutím na <strong>Porovnanie dvoch rôznych revízií</strong>.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
sk: Pre obnovenie revízie, <strong>stlačte Obnoviť túto revíziu</strong>.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
sk: Táto obrazovka vám umožňuje prezerať, porovnávať a obnovovať revízie:

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
sk: Pre navigáciu v revíziách <strong>poúvajte posuvník doľava alebo doprava</strong> alebo <strong>použite tlačidlá predchádzajúca a nasledujúca</strong>.

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
sk: Revízie sú uložené kópie príspevku alebo stránky ktoré sú priebežne ukladané ako aktualizujete váš obsah. Červený text vľavo zobrazuje obsah ktorý bol vymazaný. Zelený text vpravo zobrazuje obsah ktorý bol pridaný.

en: This screen is used for managing your content revisions.
sk: Táto obrazovka slúži na správu revízií obsahu.

en: Embed a Video
sk: Vložiť video

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
sk: Porovnanie verzií článku &#8220;%1$s&#8221;

en: &larr; Return to post editor
sk: Návrat do editora príspevku

en: Close Window
sk: Zatvoriť okno

en: Loading&hellip;
sk: Načítava sa&hellip;

en: via
sk: Zdroj:&nbsp;

en: Add:
sk: Pridať:

en: Insert an Image
sk: Vložiť obrázok

en: Your post has been saved.
sk: Článok bol uložený.

en: View post
sk: Zobraziť článok

en: You cannot modify this Taxonomy.
sk: Nemôžete upraviť túto taxonómiu.

en: Post Format:
sk: Formát článku:

en: Add from URL
sk: Pridať z URL

en: click images to select
sk: Kliknutím na obrázok ho vyberiete

en: Add Photos
sk: Pridať fotografie

en: Unable to retrieve images or no images on page.
sk: Nie je možné načítať obrázky alebo stránka žiadne neobsahuje.

en: Click to insert.
sk: Kliknutím vložte.

en: Embed Code
sk: Vložiť kód

en: Insert Video
sk: Vložiť video

en: This item has already been deleted.
sk: Táto položka už bola vymazaná.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
sk: Nie je vám dovolené presunúť túto položku z koša.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
sk: Položka ktorú sa snažíte obnoviť z koša už neexistuje

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
sk: Nemôžete presunúť položku do koša. %s sa práve edituje.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
sk: Položka ktorú sa snažíte presunúť do koša už neexistuje.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
sk: Nemôžete upraviť túto položku, pretože je v koši. Prosím, obnovte ju a vyskúšajte to znovu.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
sk: Nemožno odoslať formulár, prosím obnovte stránku a skúste znova.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
sk: Hups, nemáte prístup k pridávaniu nových konceptov.

en: Search Installed Plugins
sk: Vyhľadať nainštalované moduly

en: No out of date plugins were selected.
sk: Nevybrali ste žiadne neaktuálne moduly.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
sk: Vybrané moduly boli <strong>deaktivované</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
sk: Modul bol <strong>deaktivovaný</strong>.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
sk: Modul bol <strong>aktivovaný</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
sk: Vybrané moduly boli <strong>aktivované</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
sk: Modul nebolo možné zmazať, kvôli nasledovnej chybe: %s

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
sk: Vybrané moduly boli <strong>zmazané</strong>.

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
sk: Plugin nemohol byť aktivovaný, pretože došlo k <strong>fatálnej chybe</strong>.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
sk: Modul vygeneroval počas aktivácie %d znak(ov) <strong>neočakávaného výstupu</strong>. Ak sa objavila aj nejaká chyba obsahujúca text &#8222;Headers already sent&#8220; alebo iné problémy (napr. so zobrazením RSS zdroja), skúste tento modul deaktivovať alebo zmazať.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
sk: Nemôžete zmazať modul, pokiaľ je aktívny na hlavnej stránke.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
sk: Modul <code>%s</code> bol <strong>deaktivovaný</strong> kvôli chybe: %s

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
sk: Ak sa niektorý zásuvný modul pokazí a nemôžete kvôli tomu používať WordPress, vymažte alebo premenujte jeho súbor v adresári <code>%s</code>. Modul bude automaticky deaktivovaný.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Dokumentácia k správe modulov [EN]</a>

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
sk: Väčšinu času, moduly pekne spolupracajú s jadrom WordPress a s ostatnými modulmi. Napriek tomu sa niekedy kód modulu postaví do cesty inému modulu a to spôsobí problémy s kompatibilitou. V prípade, že vaša stránka robí divné veci, môže byť problémom práve toto. Pokúste sa deaktivovať všetky vaše moduly a znovu ich aktivujte v rôznych kombináciach pokiaľ neizolujete ten, ktorý problém spôsobil.

en: Troubleshooting
sk: Riešenie problémov

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
sk: Ďalšie moduly pre vašu stránku môžete nájsť za pomoci <a href="%1$s">Prehliadača/Inštalátora modulov</a> alebo priamým prehľadávaním <a href="%2$s" target="_blank">adresára modulov WordPress</a> a inštaláciou modulov ručne. Pre manuálnu inštaláciu modulu vo všeobecnosti potrebujete len nahrať súbor modulu do vášho adresáru <code>/wp-content/plugins</code>. Akonáhle bude modul nainštalovaný, môžete ho tu aktivovať.

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
sk: Modulov

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
sk: Moduly rozširujú a dopĺňajú funkcionalitu systému WordPress. Keď zásuvný modul nainštalujete, tu ho môžete aktivovať či deaktivovať.

en: Click to view entire list of files which will be deleted
sk: Po kliknutí sa zobrazí kompletný zoznam súborov, ktoré budú odstránené

en: No, Return me to the plugin list
sk: Nie, vráť ma do zoznamu modulov

en: Yes, Delete these files
sk: Áno, zmazať tieto súbory

en: Yes, Delete these files and data
sk: Áno, zmazať tieto súbory a údaje

en: Are you sure you wish to delete these files?
sk: Skutočne si želáte vymazať tieto súbory?

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
sk: Ste si istí, že chcete vymazať tieto súbory a údaje?

note: translators: 1: plugin name, 2: plugin author
en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
sk: <strong>%1$s</strong> od <em>%2$s</em>

note: translators: 1: plugin name, 2: plugin author
en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
sk: <strong>%1$s</strong> od <em>%2$s</em> (tiež <strong>zmaže jeho dáta</strong>)

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
sk[0]: Chystáte sa odstrániť nasledujúci modul:
sk[1]: Chystáte sa odstrániť nasledujúce moduly:
sk[2]: Chystáte sa odstrániť nasledujúce moduly:

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
sk[0]: Tento modul môže byť aktívny na iných stránkach v sieti.
sk[1]: Tieto moduly môžu byť aktívne na iných stránkach v sieti.
sk[2]: Tieto moduly môžu byť aktívne na iných stránkach v sieti.

en: Delete Plugin | Delete Plugins
sk[0]: Zmazať modul
sk[1]: Moduly na zmazanie
sk[2]: Modulov na zmazanie

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na zmazanie modulov pre túto stránku.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na deaktiváciu modulov pre túto stránku.

en: Update Plugins
sk: Aktualizovať moduly

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na aktiváciu modulov pre túto stránku.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia pre správu modulov pre túto stránku.

[ctx: plugins]
en: Browse
sk: Prezerať

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentácia k inštalácii modulov [EN]</a>

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
sk: Ak chcete nainštalovať modul, ktorý ste stiahli inde, kliknite na tlačidlo Nahrať vľavo hore. Budete vyzvaný pre nahranie .zip súboru, a akonáhle bude nahraný, môžete aktivovať nový modul.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
sk: Môžte tiež prezerať obľúbené moduly používateľov, kliknutím na Obľúbené na obrazovke vľavo hore a zadaním ich Wordpress.org používateľského mena.

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured and Popular plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
sk: V ľavom hornom rohu môžete prehliadať odporúčané a populárne moduly. Tieto sekcie sa pravidelne menia.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
sk: Ak viete čo hľadáte, Vyhľadávanie je vaša najlepšia voľba. Obrazovka vyhľadávania má možnosti hľadať v katalógu modulov WordPress pre konkrétny Výraz, Autora alebo Značku. Katalóg môžte tiež prehľadávať zvolením populárnych značiek. Značky s väčším písmom znamenajú, že k ním bolo priradených viac modulov.

en: Adding Plugins
sk: Pridávanie modulov

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
sk: Moduly sa priamo napájajú na jadro WordPress. A tak môžu neobmedzene rozširovať jeho možnosti. Moduly sú tvorené nezávisle od jadra WordPress a ich programovaním sa na celom svete zaoberajú tisíce vývojárov. Všetky moduly dostupné v <a href="%s" target="_blank">oficiálnom adresári modulov pre WordPress</a> a sú kompatibilné s licenciou WordPress. Zaujímavé nové moduly môžete vyhľadávať a prezerať buď v spomínanom adresári, alebo priamo na tejto stránke.

en: Add Plugins
sk: Pridať moduly

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na inštaláciu modulov na tejto stránke.

en: Update File
sk: Aktualizovať súbor

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
sk: Ak chcete uložiť zmeny v súbore, musíte ho nastaviť ako zapisovateľný. <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">Viac informácií [EN]</a> nájdete v kódexe.

en: Update File and Attempt to Reactivate
sk: Aktualizovať súbor a pokúsiť sa o re-aktiváciu.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
sk: <strong>Varovanie:</strong> Robiť zmeny v aktívnych moduloch sa nedoporučuje. Ak spôsobí vaša zmena kritickú chybu, modul bude automaticky deaktivovaný.

en: Look Up
sk: Vyhľadať

en: Documentation:
sk: Dokumentácia:

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
sk: Listovanie <strong>%s</strong> (neaktívne)

en: Select plugin to edit:
sk: Vyberte modul, ktorý chcete upraviť:

en: Plugin Files
sk: Súbory modulov

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
sk: Editovanie <strong>%s</strong> (neaktívne)

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
sk: Editovanie <strong>%s</strong> (aktívne)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
sk: Listovanie <strong>%s</strong> (aktívne)

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
sk: Plugin bol deaktivovaný, pretože vaše zmeny spôsobili <strong>fatálnu chybu</strong>.

en: Function Name&hellip;
sk: Názov funkcie&hellip;

en: File edited successfully.
sk: Súbor bol úspešne upravený.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Dokumentácia k programovaniu modulov [EN]</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Dokumentácia k úprave modulov [EN]</a>

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
sk: Ak chcete urobiť zmeny, ale nechcete, aby boli prepísané, keď je modul aktualizovaný, môžete začať uvažovať o napísaní vlastného modulu. Pre informácie o tom ako upravovať moduly, napísaní vlastných od nuly, alebo len lepšie pochopenie ich anatómie, sa pozrite na odkazy uvedné nižšie.

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
sk: Akékoľvek úpravy súborov z tejto obrazovky sa prejavia na všetkých stránkach v sieti.

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
sk: V oblasti úprav klávesa Tab vkladá znak tabulátora. Pre presun nižšie touto oblasťou stláčaním Tab, stlačte Esc nasledovaný klávesou Tab.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
sk: Menu dokumentácie pod editorom, zobrazuje dostupné a rozpoznávané PHP funkcie.Kliknutie na vyhľadanie vás presmeruje na stránku s materiálmi o konkrétnej funkcii.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
sk: Vyberte z menu v pravo hore modul, ktorý by ste chceli editovať, tlačidlom "Vybrať". Jedným kliknutím na hociktorý názov súboru ho načítate do editoru a môžete vykonať vaše zmeny. Po skončení nezabudnite vaše zmeny uložiť (Aktualizovať súbor).

en: No such file exists! Double check the name and try again.
sk: Chyba, takýto súbor neexistuje! Skontrolujte ešte raz názov a skúste to znova.

en: Files of this type are not editable.
sk: Súbory tohoto typu nie sú upravovateľné.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
sk: Môžete použiť editor na vykonanie zmien v hociktorom PHP súbore vašich modulov. Majte na vedomí, že ak urobíte zmeny, tak aktualizácie modulov vašu úpravu prepíšu.

en: Edit Plugins
sk: Editor modulov

en: All Settings
sk: Všetky nastavenia

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia upravovať moduly pre túto stránku.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
sk: Nastavenie <code>%1$s</code> nie je registrované. Neregistrované nastavenie sú zastaralé. Navštívte http://codex.wordpress.org/Settings_API

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
sk: <strong>CHYBA</strong>: stránka s možnosťami sa nenašla.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
sk: Na tejto stránke nemáte dostatočné oprávnenia meniť neregistrované nastavenia.

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
sk: WordPress neupozorňuje žiadne 
    <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Aktualizačné služby</a>, kvôli <a href="%s">nastaveniam viditeľnosti</a> vašej stránky.

en: Default Mail Category
sk: Predvolená kategória pre emailové články

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
sk: Keď vydáte nový článok, WordPress automaticky upovedomí nasledujúce aktualizačné služby. Ak o tom chcete vedieť viac, prečítajte si o&nbsp;<a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Aktualizačných službách (Update Services)</a> v&nbsp;Kódexe. Oddeľte <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> adresy jednotlivých služieb zlomom riadka.

en: Mail Server
sk: Poštový server

en: Login Name
sk: Prihlasovacie meno

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
sk: Ak chcete prispievať do WordPressu e-mailom, musíte nastaviť utajený účet s POP3 prístupom. Každý e-mail prijatý na túto adresu bude publikovaný, takže by ste mali túto adresu uchovávať veľmi dobre utajenú. Tu sú tri náhodne vytvorené reťazce, ktoré môžete použiť: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Post via e-mail
sk: Publikovať e-mailom

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
sk: V prípade, že je vaša záložková lišta skrytá: skopírujte nižšie uvedený kód, otvorte Správcu záložiek, vytvorte novú záložku, napíšte "Tu stlačiť" do poľa "názov" a vložte skopírovaný kód do poľa "URL".

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
sk: Chyťte a presuňte nasledujúci odkaz do panelu záložiek alebo naň kliknite pravým tlačidlom myši a pridajte ho do záložiek. Získate tak skratku k písaniu článkov.

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
sk: Použite Press This na zachytenie textu, obrázkov a videií z akejkoľvek webovej stránky. Potom ich upravte a pridajte ďalšie priamo z Press This, ešte pred tým ako ich uložíte alebo publikujete v článku vašej stránky.

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
sk: Press This je bookmarklet: malá aplikácia bežiaca vo vašom prehliadači a umožňuje vám prevziať kúsky obsahu z iných webov.

en: Default Link Category
sk: Predvolená kategória odkazov

en: Default Post Category
sk: Predvolená kategória pre články

en: Default Post Format
sk: Predvolený formát článku

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
sk: WordPress by mal automaticky opraviť chybne vnorené XHTML

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
sk: Previesť smajlíky ako je <code>:-)</code> a <code>:-P</code> pri zobrazení do grafickej formy.

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Dokumentácia k nastaveniam písania [EN]</a>

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
sk: WordPress môže v prípade záujmu automaticky informovať rôzne špeciálne služby o každom novom uverejnenom článku.

en: Update Services
sk: Aktualizovať služby

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
sk: Prispievanie cez e-mail vám umožňuje posielať na váš WordPress e-maily s obsahmi príspevkov. Musíte vytvoriť tajný e-mailový účet s prístupom POP3. Každý e-mail, ktorý tento účet obdrží, bude publikovaný, a preto by ste ho mali udržiavať v tajnosti.

en: Post Via Email
sk: Publikovanie cez mail

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
sk: Press This je bookmarklet, ktorý zjednodušuje blogovať o niečom, na čo ste narazili na webe. Môžete ho použiť na zachytenie odkazu, alebo časti článku. Press This vám dokonca umožnuje vybrať si z obrázkov vložených na stránke a použiť ich vo vašom príspevku. Stačí potiahnuť Press This odkaz na tejto obrazovke na panel so záložkami vo vašom prehliadači, a budete sa na ceste k ľahšiemu vytváraniu obsahu. Kliknite na neho, zatiaľ čo iné internetové stránky otvárajú vyskakovacie okno so všetkými týmito možnosťami.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
sk: Vytvorený obsah môžete publikovať na webe vo WordPress niekoľkými rôznymi spôsobmi, ktorých základný prehľad je zobrazený na tejto stránke. Hneď hore si môžete prispôsobiť veľkosť zabudovaného editora, ktorý užívatelia používajú pre prácu s textom najčastejšie, zatiaľ čo ďalej na stránke nájdete konkrétne možnosti nastavenia externých spôsobov publikovania. Pre podrobnejšie informácie použite príslušný odkaz na manuál.

en: Writing Settings
sk: Nastavenie písania

en: It is up to search engines to honor this request.
sk: Ak zaškrtnete toto nastavenie, do hlavičky vašej stránky sa pridá kód <code>meta name='robots' content='noindex,nofollow'</code>. Akceptovanie tejto požiadavky záleží od vyhľadávačov (Google a pod.).

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
sk: Poznámka: Ani jedna z týchto možností nezablokuje prístup na vašu stránku &mdash; záleží iba na vyhľadávačoch či vašu požiadavku budú rešpektovať.

en: Discourage search engines from indexing this site
sk: Vypnúť indexovanie vašej stránky vyhľadávačmi

en: Allow search engines to index this site
sk: Povoliť vyhľadávacím službám indexovanie tohto webu.

en: Summary
sk: Súhrn

en: Full text
sk: Celý text

en: items
sk: položiek

en: For each article in a feed, show
sk: Pre články v RSS zobraziť

en: posts
sk: články/-ov

en: Syndication feeds show the most recent
sk: V RSS zobraziť najaktuálnejšie

en: Blog pages show at most
sk: Zobraziť najviac

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
sk: <strong>Upozornenie:</strong> tieto stránky by nemali byť rovnaké!

en: Posts page: %s
sk: Stránka článkov: %s

en: Front page: %s
sk: Titulná stránka: %s

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
sk: <a href="%s">Statická stránka</a> (vyberte nižšie)

en: Encoding for pages and feeds
sk: Kódovanie pre stránky a kanály

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Dokumentácia k nastaveniam čítania [EN]</a>

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
sk: Keď je toto nastavenie aktívne, pripomienka je zobrazená v oddieli Na prvý pohľad. Vypnuté indexovanie znamená, že vaša stránka nie je prezeraná vyhľadávačmi a nebude sa zobrazovať vo hľadávaní (napr. v Google).

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
sk: Môžete si zvoliť, či chcete alebo nechcete aby vašu stránku indexovali roboti, služby pre spätné odkazy a pod. Ak chcete, aby vyhľadávacie služby (ako napr. Google) ignorovali vašu stránku, zaškrtnite toto pole. Poznámka: Vaša stránka bude stále viditeľná na internete.

en: Search Engine Visibility
sk: Viditeľnosť pre vyhľadávače

en: Site Visibility
sk: Viditeľnosť stránky

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
sk: Môžete tiež nastaviť zobrazenie obsahu v RSS, vrátane maximálneho počtu príspevkov, ktoré chcete zobraziť, a či sa má zobraziť celý text alebo zhrnutie.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
sk: Môžete si vybrať, čo chcete aby sa zobrazovalo na titulnej strane vašej stránky. Môžu to byť články v obrátenom chronologickom poradí (klasický blog), alebo pevná/statická stránka. Na nastavenie statickej domovskej stránky najskôr potrebujete vytvoriť dve <a href="%s">Strany</a>. Jedna bude predstavovať titulnú stranu a na druhej sa budú zobrazovať vaše články.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">Kódovanie znakov</a> vašej stránky (UTF-8 je odporučené)

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
sk: Táto obrazovka obsahuje nastavenia, ktoré môžu mať vplyv na zobrazovanie vášho obsahu.

en: Reading Settings
sk: Nastavenie čítania

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
sk: Ak by bol Váš <code>.htaccess</code> súbor <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">zapisovateľný</a>, mohli by sme ho upraviť automaticky. Ale keďže zapisovateľný nie je, musíte tieto riadky vložiť do <code>.htaccess</code> súboru ručne. Kliknite do okna a stlačte <kbd>CTRL + a</kbd>, čím vyberiete všetko. Potom požadované riadky skopírujte do .htaccess súboru.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
sk: Ak dočasne spravíte váš kmeňový adresár zapisovateľným, automaticky za vás vygenerujeme súbor <code>web.config</code>. Nezabudnite však potom ako bude súbor vytvorený opäť urobiť váš kmeňový adresár nezapisovateľným.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
sk: Ak by bol kmeňový adresár vašej stránky <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">zapisovateľný [EN]</a>, mohli by sme to spraviť automaticky, ale keďže nie je tu sú prepisovacie pravidlá pre url, ktoré by ste mali mať vo vašom <code>web.config</code> súbore. Vytvorte nový súbor, nazvaný <code>web.config</code> v koreňovom adresáry vašej stránky. Kliknite do poľa a stlačte <kbd>CTRL + a</kbd>, čím vyberiete všetko. Potom tento kód vložte do súboru <code>web.config</code>.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
sk: Ak dočasne nastavíte na súbore <code>web.config</code> práva na zapisovanie, zapíšeme rewrite pravidlá automaticky, ale potom tieto nezabudnite zrušiť.

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
sk: Ak by bol Váš <code>web.config</code> súbor <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">zapisovateľný</a>, mohli by sme ho upraviť automaticky. Ale keďže zapisovateľný nie je, musíte tieto riadky vložiť do <code>web.config</code> súboru ručne. Kliknite do okna a stlačte <kbd>CTRL + a</kbd>, čím vyberiete všetko. Potom toto pravidlo vložte do elementu <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> súboru <code>web.config</code>.

en: Tag base
sk: Základ značky

note: translators: prefix for category permalinks
en: Category base
sk: Základ kategórie

note: translators: %s is a placeholder that must come at the start of the URL path.
en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
sk: V prípade zájmu, môžete tu zadať vlastnú štruktúru pre <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> kategórií a značiek. Napríklad, použitím <code>topics</code> ako svojho základu pre kategórie vytvoríte URL kategórí ako <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. Ak tieto necháte prázdne, použijú sa prednastavené hodnoty.

en: Optional
sk: Voliteľné

en: Custom Structure
sk: Vlastná štruktúra

en: Numeric
sk: Poradovým číslom

en: Post name
sk: Názov článku

en: Day and name
sk: Deň a názov

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
sk: priklad-clanku

en: Month and name
sk: Mesiac a názov

[ctx: sample permalink base]
en: archives
sk: archiv

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
sk: WordPress podporuje <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> adresy ktoré obsahujú čísla a otázniky. WordPress ponúka schopnosť vytvorenia vlastnej štruktúry URL adries pre trvalé odkazy a archívy. Toto môže vylepšiť estetickú stránku, použiteľnosť a kompatibilitu odkazov. Viac informácii o <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">trvalých odkazoch</a> a pár príkladov než začnete.

en: You should update your .htaccess now.
sk: Teraz aktualizujte váš .htaccess súbor.

en: Permalink structure updated.
sk: Štruktúra trvalých odkazov je aktualizovaná.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
sk: Štruktúra trvalých odkazov bola aktualizovaná.Kvôli bezpečnosti, zrušte práva na zapisovanie v konfiguračnom súbore web.config!

en: You should update your web.config now.
sk: Teraz aktualizujte váš web.config súbor.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Dokumentácia k používaniu trvalých odkazov [EN]</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Dokumentácia k nastaveniam trvalých odkazov [EN]</a>

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
sk: Voliteľné polia dovoľujú prispôsobiť základné názvy pre &#8220;kategórie&#8221; a &#8220;značky&#8221;, ktoré sa zobrazujú v archíve URL adries. Napríklad, stránka s výpisom všetkých článkov v kategórii &#8220;Nezaradené&#8221; môže byť ako <code>/temy/nezaradene</code> namiesto <code>/kategoria/nezaradene</code>.

en: Custom Structures
sk: Vlastné štruktúry

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
sk: Keď priradíte článku viacero kategórií alebo značiek, tak sa v trvalom odkaze zobrazí len jedna: tá najnižšie očíslovaná kategória. Toto platí v prípade, že do vašej štruktúry zahrniete <code>%category%</code> alebo <code>%tag%</code>.

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
sk: Ak si vyberiete možnosť inú ako Štandartnú, vaša všeobecná URL cesta so štrukturovanými značkami, termínmi obklopenými s <code>%</code> sa tiež zobrazí v poli pre vlastnú štruktúru a táto cesta tam môže byť ďalej upravovaná.

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
sk: Veľa ľudí sa rozhodnete použiť &#8220;pekné odkazy,&#8221; URL, ktoré obsahujú užitočné informácie, ako všeobecné čísla ID príspevku. Môžete si vybrať z niektorého z formátov odkazov v časti Všeobecné nastavenia alebo môžete vytvoriť vlastné, ak zvolíte možnosť Vlastná štruktúra.

en: Common Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
sk: Táto obrazovka umožňuje vybrať si predvolenú štruktúru trvalého odkazu. Môžete si vybrať spomedzi bežných nastavení alebo vytvoriť vlastnú štruktúru URL adresy.

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
sk: Trvalé odkazy sú stále URL na jednotlivé stránky a články webu, rovnako ako kategórie a archív značiek. Trvalý odkaz je webová adresa používaná na pripojenie na obsah webu. URL adresa na každý článok je trvalá a nikdy sa nezmení &#8212; odtiaľ je názov trvalý odkaz.

en: Permalink Settings
sk: Nastavenie trvalých odkazov

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
sk: Organizovať moje súbory načítané na servere do priečinkov podľa mesiaca a roku publikovania

en: Full URL path to files
sk: Celá URL cesta k súborom

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
sk: Toto nastavenie je voliteľné. Štandardne by malo byť prázdne.

en: Store uploads in this folder
sk: Skladovať nahrané súbory v tomto priečinku

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
sk: Prednastavený priečinok je <code>wp-content/uploads</code>

en: Embeds
sk: Vložené prvky

en: Uploading Files
sk: Nahrávanie súborov

en: Medium size
sk: Stredný rozmer

en: Max Width
sk: Maximálna šírka

en: Max Height
sk: Maximálna výška

en: Large size
sk: Veľký rozmer

en: Thumbnail size
sk: Veľkosť miniatúry

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
sk: Orezať náhľad na presné rozmery (normálne je náhľad vygenerovaný so zachovaním pomeru strán)

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
sk: Veľkosti zobrazené nižšie určujú maximálne rozmery v pixeloch pri pridávaní obrázku do knižnice médií.

en: Image sizes
sk: Rozmery obrázkov

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Dokumentácia k nastaveniam multimédií [EN]</a>

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
sk: Môžete nastaviť maximálnu veľkosť pre obrázky vložné na vašu stránku; taktiež môžete vložiť obrázky v plnej veľkosti.

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
sk: Nahrávanie súborov vám umožňuje zvoliť si priečinok a cestu na uloženie nahrávaných súborov.

en: Media Settings
sk: Nastavenie obrázkov

en: The %s constant in your %s file is no longer needed.
sk: Konštanta %s vo vašom súbore %s už nie je potrebná.

en: Site Language
sk: Jazyk stránky

en: Note:
sk: Poznámka:

en: Week Starts On
sk: Začiatok týždňa

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Dokumentácia k formátovaniu dátumu a času [EN]</a>.

en: Custom:
sk: Vlastný

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
sk: Štandardný čas začína: <code>%s</code>.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
sk: Toto časové pásmo nedodržiava letný čas.

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
sk: Letný čas začína dňa: <code>%s</code>.

en: This timezone is currently in standard time.
sk: Táto časová zóna má momentálne nastavený štandardný čas

en: This timezone is currently in daylight saving time.
sk: Toto časové pásmo je v súčasnosti v dobe letného času.

en: Choose a city in the same timezone as you.
sk: Vyberte si mesto v rovnakej časovej zóne ako sa práve nachádzate.

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
sk: <abbr title="Koordinovaný svetový čas">UTC</abbr> čas je <code>%s</code>

en: Local time is <code>%1$s</code>
sk: Lokálny čas je <code>%1$s</code>

en: Timezone
sk: Časová zóna

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
sk: Zmena administrátorského e-mailu na <code>%1$s</code> čaká na schválenie. <a href="%2$s">Zrušiť</a>

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
sk: Táto adresa sa používa pre administrátorské účely. Ak ju zmeníte bude vám zaslaný e-mail na vašu novú adresu na potvrdenie. <strong>Nová adresa nebude aktívna až dokým nepotvrdíte email. </strong>

en: Anyone can register
sk: Každý sa môže zaregistrovať.

en: New User Default Role
sk: Prednastavená rola nových užívateľov

en: Membership
sk: Členstvo

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
sk: <br/>Táto adresa je používaná iba pre účely administrácie (oznamovanie o nových používateľoch, moderovanie komentárov).

en: E-mail Address
sk: Emailová adresa

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
sk: Sem vložte adresu, ak chcete aby domovská stránka vášho webu <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">bola odlišná od adresáru</a>, kde ste inštalovali WordPress.

en: In a few words, explain what this site is about.
sk: Pár slovami popíšte túto stránku.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Dokumentácia k všeobecným nastaveniam [EN]</a>

en: UTC means Coordinated Universal Time.
sk: Skratka UTC znamená Universal Coordinated Time (Svetový koordinovaný čas).

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
sk: Ak chcete, aby sa návštevníci vašich stránok mohli zaregistrovať, na rozdiel od správcu webu, začiarknite políčko členstvo. Základnú rolu používateľa je možné nastaviť pre všetkých nových používateľov.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
sk: WordPress URL a URL adresa stránky môžu byť rovnaké (priklad.sk) alebo odlišné; napríklad, ak máte súbory jadra WordPress (priklad.sk/wordpress) v podadresári a nie v kmeňovom adresári.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
sk: Väčšina tém zobrazuje názov stránky na vrchu každej strany, v titulnej lište prehliadača a ako identifikačné meno pre syndikovaný kanál.  Veľa tém zobrazuje aj Popis.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
sk: Polia na tejto obrazovke určujú základné nastavenia vašej stránky.

[ctx: timezone date format]
note: translators: date and time format for exact current time, mainly about timezones, see http:php.net/date
en: Y-m-d G:i:s
sk: d. m. Y G:i:s

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Retro (Generated)
sk: Retro (Generované)

en: MonsterID (Generated)
sk: MonsterID (generované automaticky)

en: Wavatar (Generated)
sk: Wavatar (generovaný automaticky)

en: Identicon (Generated)
sk: Identikona (generovaná automaticky)

en: Blank
sk: Bez avatara

en: Mystery Man
sk: Tajomný muž

en: Default Avatar
sk: Predvolený avatar

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
sk: Pre používateľov, ktorí nemajú vlastného avatara : môžete si nastaviť ako avatar buď automatické logo, alebo si ho vygenerovať podľa vašej e-mail adresy.

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: X &#8212; Even more mature than above
sk: X &#8212; Určené pre ešte vyzrelejšie publikum ako predchádzajúca možnosť

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
sk: R &#8212; Určené pre dospelé publikum nad 17 rokov.

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
sk: PG &#8212; Potencionálne pohoršujúce, vhodné pre publikum staršie ako 13 rokov.

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: G &#8212; Suitable for all audiences
sk: G &#8212; Vhodné pre akékoľvek publikum

en: Maximum Rating
sk: Maximálne hodnotenie

en: Show Avatars
sk: Zobraziť avatarov

en: Avatar Display
sk: Zobrazenie avatara

en: Avatars
sk: Avatary

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
sk: Avatar je obrázok, ktorý sa pri komentovaní príspevkov zobrazuje hneď vedľa mena, ale len na stránkach s povoleným zobrazovaním avatarov. Tu môžete povoliť zobrazovanie avatarov pri komentovaní.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
sk: Keď komentár obsahuje niektoré z týchto slov v obsahu, názve, URL adrese, e-maile, či IP, bude označený za spam. Napíšte jedno slovo, alebo IP na riadok. Bude sa kontrolovať akákoľvek zhoda slov, takže &#8220;press&#8221; nájde &#8220;WordPress&#8221;.

en: Comment Blacklist
sk: Čierna listina komentárov

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
sk: Keď komentár obsahuje niektoré z týchto slov v obsahu, názve, URL adrese, e-maile, či IP, zachytí sa v <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderačnej fronte</a>. Napíšte jedno slovo, alebo IP na riadok. Bude sa kontrolovať akákoľvek zhoda slov, takže &#8220;press&#8221; nájde &#8220;WordPress&#8221;.

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
sk: Podržať komentár vo fronte, ak obsahuje viac odkazov ako %s. (Obvyklý príznak spamu je, že obsahuje veľa odkazov.)

en: Comment author must have a previously approved comment
sk: Autor komentára musí mať v minulosti schválený aspoň jeden komentár

en: Comment Moderation
sk: Moderácia komentárov

en: Comment must be manually approved
sk: Komentár musí byť manuálne schválený

en: A comment is held for moderation
sk: keď nejaký komentár čaká na schválenie

en: Before a comment appears
sk: skôr ako sa komentár zobrazí

en: older
sk: staršie

en: newer
sk: novšie

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
sk: Zobraziť %s komentáre na vrchu každej stránky.

en: E-mail me whenever
sk: Vždy upozorniť e-mailom

en: Anyone posts a comment
sk: keď niekto vloží nový komentár

en: first
sk: prvú

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
sk: Rozdeliť komentáre na stránky s %1$s hlavnými komentármi na stránku a pri načítaní zobraziť %2$s stránku

en: last
sk: poslednú

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
sk: Zobraziť komentáre so zobrazením vlákien do úrovne %s

en: Automatically close comments on articles older than %s days
sk: Automaticky uzavrieť komentáre pri článkoch starších ako %s dní

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
sk: (Registrácia bola pozastavená. Len už zaregistrovaný užívatelia môžu pridávať komentáre.)

en: Users must be registered and logged in to comment
sk: Používateľ musí byť pred komentovaním zaregistrovaný a prihlásený

en: Comment author must fill out name and e-mail
sk: Autor komentára musí vyplniť meno a e-mail

en: Other comment settings
sk: Ostatné nastavenia komentárov

en: These settings may be overridden for individual articles.
sk: Zmena týchto nastavení sa aplikuje na všetky nové články. Nastavenia komentárov môžete zmeniť aj pre jednotlivé, už existujúce, články.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
sk: Pokúsiť sa upozorniť všetky blogy, na ktoré sa v tomto článku odkazuje

en: Default article settings
sk: Predvolené nastavenia článku

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Dokumentácia k nastaveniam diskusie [EN]</a>

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
sk: Aby sa nové zmeny prejavili, musíte kliknúť na tlačidlo "Uložiť zmeny", ktoré je na spodku tejto stránky.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
sk: Na tejto stránke nájdete rôzne možnosti nastavení administrácie komentárov a odkazov k vašim článkom / stránkam a ich zobrazovaniu na webe. Množstvo zaujímavých funkcií je také veľké, že by sa nám sem ich popis nezmestil :-) Ak však chcete vedieť ďalšie podrobnosti o nejakom konkrétnom nastavení, použite prosím príslušný odkaz na dokumentáciu.

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia pre správu nastavení tejto stránky.

en: Delete Menu
sk: Zmazať menu

en: (Currently set to: %s)
sk: (Aktuálne nastavené na: %s)

en: Menu Settings
sk: Nastavenia menu

en: Auto add pages
sk: Automaticky pridať stránky

en: Automatically add new top-level pages to this menu
sk: Automaticky pridať do menu stránky najvyššej úrovne.

en: Theme locations
sk: Umiestnenie v téme

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
sk: Pomenujte svoje menu a kliknite na tlačidlo Vytvoriť menu.

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
sk: Posuňte každú položku vo vami zvolenom poradí. Kliknite na šípku napravo od položky pre zobrazenie ďalších možností nastavenia.

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
sk: Upravte predvolené menu pridaním alebo odobratím jednotlivých položiek. Presunutím položiek ich môžete zoradiť podľa vašej potreby. Keď chcete uložiť zmeny, kliknite na tlačidlo Vytvoriť menu.

en: Menu Structure
sk: Štruktúra menu

en: Save Menu
sk: Uložiť menu

en: Create Menu
sk: Vytvoriť menu

en: Enter menu name here
sk: Sem vložte názov menu

en: Menu Name
sk: Názov menu

en: Select a menu to edit:
sk: Vyberte menu na editáciu

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
sk: alebo <a href="%s">vytvoriť nové menu</a>.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
sk: Upravte si menu nižšie, alebo  <a href="%s">vytvorte nové menu</a>.

[ctx: menu]
en: Use new menu
sk: Použiť nové menu

en: Select a Menu
sk: Vybrať menu

[ctx: menu]
en: Edit
sk: Upraviť

en: Assigned Menu
sk: Priradené menu

en: Theme Location
sk: Umiestnenie témy

en: Manage Locations
sk: Spravovať umiestnenia

en: Edit Menus
sk: Upraviť menu

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Dokumentácia k menu [EN]</a>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
sk: Pre pridanie nového menu namiesto priradenia existujúceho <strong>kliknite na odkaz &#8217;vytvoriť nové menu&#8217;</strong>.Vaše nové menu bude automaticky priradené k tomu umiestneniu

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
sk: Pre úpravu menu momentálne priradenému k umiestneniu v téme <strong>kliknite na priľahlý odkaz&#8217;Upraviť&#8217;</strong>

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
sk: Pre priradenie menu jednej alebo viac umiestneniam <strong>vyberte menu z každého umiestnenia v rozbaľovacom menu.</strong> Keď skončíte, <strong>kliknite na uložiť zmeny.</strong>

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
sk: Táto obrazovka sa používa na priradenie menu k umiestneniam definovaným témou.

en: Editing Menus
sk: Upraviť menu

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
sk: Položku menu odstránte <strong>jej roztvorením a kliknutím na Odobrať link</strong>

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
sk: Pre zmenu poradia položiek v menu, <strong>chyťte a potiahnite s myšou alebo použite klávesnicu</strong>. Chyťte a posuňte s myšou trochu doprava pre vytvorenie podmenu.

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
sk: Pre pridanie vlastného odkazu, <strong>otvorte sekciu odkazov, zadajte odkaz a popis a kliknite na pridať do menu</strong>

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
sk: Pridajte jednu alebo viac položiek naraz  <strong> zaškrtnutím políčka vedľa položky a kliknutím na pridať do menu.</strong>

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
sk: <strong>Kliknutie na šípku napravo od položky menu</strong> zobrazí štandardnú ponuku nastavení. Doplnkové nastavenia ako cieľ odkazu, CSS triedy, vzťahy a popis odkazov môžu byť nastavené v záložke Možnosti zobrazenia.

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
sk: Každé vlastné menu môže obsahovať mix odkazov na stránky, kategórie, vlastnú URL alebo obsah iného typu. Odkazy menu sú pridané výberom položky z otváracích zoznamov v ľavom stĺpci nižšie.

en: Menu Management
sk: Manažment menu

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
sk: Môžete priradiť umiestnenie témy individuálnemu menu pomocou<strong> vybrania želaných nastavení</strong> na spodku editora menu. Pre priradenie menu všetkým umiestneniam v téme naraz, <strong>navštívte správcu umiestnení</strong>na vrchu stránky.

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
sk: Ak ste nevytvorili žiadne menu, <strong>kliknite na odkaz vytvoriť nové menu</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
sk: Ak chcete upraviť existujúce menu, <strong>zvoľte menu z rozbaľovacieho zoznamu a kliknite na tlačidlo Vybrať</strong>

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
sk: Box na správu menu vo vrchnej časti obrazovky slúži na výber menu, ktoré sa otvorí v ​​editore nižšie.

en: Create, edit, and delete menus
sk: Vytvorenie, úprava a zmazanie menu

en: Add, organize, and modify individual menu items
sk: Pridávanie, správa a úprava položiek vlastného menu

en: From this screen you can:
sk: Na tejto obrazovke môžete robiť:

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
sk: Menu môže byť zobrazené v umiestneniach zadefinovaných vašou témou alebo v bočnej lište pomocou widgetu &#8220;Vlastného Menu&#8221; v nastaveniach <a href="%1$s">widgetov</a>. Ak vaša téma nepodporuje menu (základné témy %2$s a %3$s ho podporujú), môžete si prečítať o pridaní podpory menu v Dokumentácii.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
sk: Táto obrazovka slúži pre správu vášho vlastného navigačného menu.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
sk: Vaša téma štandardne podporuje menu, môžete ich však použiť v bočnej lište pomocou widgetu &#8220;Vlastné Menu&#8221;, na stránke <a href="%s">widgetov.</a>

note: translators: 1: item name, 2: item position, 3: total number of items
en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
sk: %1$s. Položka menu %2$d z %3$d.

note: translators: 1: item name, 2: item position, 3: parent item name
en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
sk: %1$s. Pod položka menu %2$d z miesta pod %3$s.

note: translators: %s: previous item name
en: Under %s
sk: Pod %s

note: translators: %s: previous item name
en: Out from under %s
sk: Von z miesta pod %s

note: translators: %s: previous item name
en: Move out from under %s
sk: Posunúť z miesta pod %s

note: translators: %s: previous item name
en: Move under %s
sk: Posunúť pod %s

en: Move to the top
sk: Presun na najvyššiu úroveň

en: Move up one
sk: Posunúť o jedno nahor

en: Move down one
sk: Presun o úroveň nižšie

en: Menu locations updated.
sk: Umiestnenia menu aktualizované.

en: Please enter a valid menu name.
sk: Prosím zadajte platný názov menu.

en: Selected menus have been successfully deleted.
sk: Vybrané menu boli úspešne odstránené.

en: The menu has been successfully deleted.
sk: Menu bolo úspešne zmazané.

en: Global Settings
sk: Globálne nastavenia

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
sk: Vaša téma nepodporuje navigačné menu alebo widgety.

en: The menu item has been successfully deleted.
sk: Položka menu bola úspešne zmazaná.

en: Settings saved.
sk: Nastavenia boli uložené.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
sk: Aby ste mohli používať túto stránku, musíte byť registrovaným členom stránky.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Moje stránky - dokumentácia [EN]</a>

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
sk: To čo sa teraz nazýva viacstránková sieť bolo až do uvedenia verzie WordPress 3.0 inštalované samostatne ako WordPress MU (multi-user).

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
sk: Táto obrazovka zobrazuje používateľovi všetky jeho stránky v tejto sieti, a taktiež dovoľuje používateľovi nastaviť si hlavnú stránku. Môžu používať odkazy pod každou stránkou pre navštívenie rozhrania alebo nástenky konkrétnej stránky.

en: The primary site you chose does not exist.
sk: Hlavná stránka, ktorú ste si vybrali, neexistuje.

en: Delete My Site Permanently
sk: Zmazať moju stránku natrvalo

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
sk: Nemáte dostatočné povolenia pre zobrazenie tejto stránky.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
sk: Pamätajte, keď raz vymažete vašu stránku, nie je možné ju obnoviť.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
sk: Som si istý, že chcem natrvalo zrušiť moju stránku, a som si vedomý toho, že ju nikdy nedostanem späť alebo znova nepoužijem %s.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
sk: Ak nechcete ďalej používať vašu %s stránku, môže ju vymazať pomocou formuláru nižšie. Keď kliknete na <strong>Natrvalo zmazať moju stránku</strong> bude vám poslaný mail s odkazom. Kliknutím na tento odkaz vašu stránku zmažete .

en: Delete My Site
sk: Zmazať moju stránku

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
sk: Ďakujeme. Prosím skontrolujte váš email v ktorom nájdete odkaz pre potvrdenie vašej akcie. Stránka nebude vymazaná pokiaľ nepotvrdíte daný odkaz.

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
sk: Vážený používateľ,
    klikli ste na odkaz 'Zmazať stránku' a vyplnil ste formulár
    na vašej stránke.
    Ak si naozaj želáte zmazať stránku, kliknite na odkaz dole. Už nebudete znovu vyzvaný
    na potvrdenie akcie, takže kliknite len ak ste naozaj presvedčený o danom kroku:
    ###URL_DELETE###
    
    Ak zmažete svoju stránku, prosím premýšľajte o vytvorení novej 
    niekedy v budúcnosti! (Ale nezabudnite že terajší názov stránky a účtu
    sú stratené navždy.)
    
    Ďakujeme za používanie,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
sk: Ďakujeme za použitie %s, vaša stránka bola vymazaná. Prajeme vám veľa štastia, a dúfame, že sa ešte stretneme.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
sk: Prepáčte, odkaz na ktorý ste klikli nie je aktuálny. Prosím, vyberte inú možnosť.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
sk: Nemáte dostatočné povolenia na vymazanie tejto stránky.

en: Multisite support is not enabled.
sk: Podpora multistránky nie je povolená.

en: Permalinks
sk: Trvalé odkazy

en: Reading
sk: Čítanie

en: Writing
sk: Písanie

[ctx: settings screen]
en: General
sk: Všeobecné

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Network Setup
sk: Nastavenie siete

en: Delete Site
sk: Zmazať stránku

en: Available Tools
sk: Dostupné nástroje

en: Tools
sk: Nástroje

en: Add New User
sk: Pridať nového používateľa

en: Your Profile
sk: Váš profil

[ctx: user]
en: Add New
sk: Pridať nového

en: All Users
sk: Všetci používatelia

en: Profile
sk: Profil

[ctx: plugin]
note: translators: add new plugin
en: Add New
sk: Pridať nový

en: Installed Plugins
sk: Nainštalované moduly

en: Plugins %s
sk: Moduly %s

[ctx: theme editor]
en: Editor
sk: Úpravca

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Comments %s
sk: Komentáre %s

en: All Comments
sk: Všetky komentáre

en: Library
sk: Knižnica

[ctx: admin menu]
en: All Links
sk: Všetky odkazy

en: Updates %s
sk: Aktualizácie %s

en: Collapse menu
sk: Zbaliť menu

en: Update Media
sk: Aktualizovať súbor

[ctx: file]
note: translators: add new file
en: Add New
sk: Pridať nový

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
sk: Táto obrazovka umožňuje úpravu piatich polí pre metadáta súboru v knižnici médií.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
sk: Nemôžete upraviť túto prílohu, pretože sa nachádza v koši. Prosím, obnovte ju z koša a vyskúšajte to znovu.

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
sk: Snažíte sa upraviť položku, ktorá nie je prílohou. Prosím, vráťte sa naspäť a skúste to znova.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
sk: Pokúšate sa upraviť prílohu ktorá neexistuje. Nebola zmazaná?

en: You are not allowed to edit this attachment.
sk: Nemáte oprávnenie na úpravy tejto prílohy.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentácia k nahrávaniu multimediálnych súborov [EN]</a>

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
sk: Vrátiť sa k <strong>Nahrávaču prehliadača</strong> kliknutím na odkaz nižšie.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
sk: Kliknutie na <strong>Vybrať súbor</strong> otvorí navigačné okno zobrazujúce súbory vo vašom operačnom systéme. Výberom <strong>Otvoriť</strong> po zvolení súboru, ktorý chcete nahrať, sa na nahrávacej obrazovke aktivuje indikátor priebehu.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
sk: <strong>Pretiahnite</strong> súbory do oblasti nižšie. Môžete zvoliť viacero súborov naraz.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
sk: Tu môžete multimediálne súbory nahrávať bez toho, aby ste ich najskôr publikovali. To umožňuje nahrávať súbory a používať ich s príspevkami neskôr a/alebo získať odkaz k súboru, ktorý chcete zdielať. Existujú tri možnosti nahrávania súborov:

en: Upload New Media
sk: Nahrať nové multimédium

en: Repair and Optimize Database
sk: Opraviť a optimalizovať databázu

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
sk: WordPress sa môže pokúsiť optimalizovať databázu, a to v niektorých situáciach spôsobí zlepšenie výkonu. Opravy a optimalizovanie databázy môžu trvať dlhšie a databáza je počas procesu optimalizovania uzamknutá.

en: Repair Database
sk: Opraviť databázu

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
sk: WordPress dokáže automaticky vyhľadať niektoré bežné problémy v databáze a opraviť ich. Oprava môže chvílu trvať, preto prosíme o trpezlivosť.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
sk: Jedna alebo viac tabuliek databázy je nedostupných. Ak chcete povoliť WordPress, aby sa pokúsil o opravu týchto tabuliek, stlačte tlačidlo "Opraviť databázu". Oprava môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví.

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
sk: Opravy dokončené. Prosím, zmažte z wp-config.php následujúci riadok, je to prevencia proti použitiu neautorizovanými používateľmi.

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
sk: Niektoré problémy databázy nemohli byť opravené. Prosím, skopírujte-a-vložte nasledujúci zoznam chýb do <a href="%s">Fóra technickej pomoci WordPress</a> aby ste získali dodatočnú pomoc.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
sk: Tabuľku %1$s sa nepodarilo optimalizovať. Chyba: %2$s

note: translators: %s: table name
en: Successfully optimized the %s table.
sk: Tabuľka %s úspešne optimalizovaná.

note: translators: %s: table name
en: The %s table is already optimized.
sk: Tabuľka %s je už optimalizovaná.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
sk: Tabuľku %1$s sa nepodarilo opraviť. Chyba: %2$s

note: translators: %s: table name
en: Successfully repaired the %s table.
sk: Tabuľka %s úspešne opravená.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
sk: Tabuľka %1$s nie je v poriadku. Vypisuje nasledujúcu chybu: %2$s. WordPress sa túto tabuľku pokúsi opraviť &hellip;

note: translators: %s: table name
en: The %s table is okay.
sk: Tabuľka %s je v poriadku.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
sk: WordPress &rsaquo; Opravenie databázy

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
sk: Aby ste vašej stránke povolili automatické opravy problémov v databáze, stačí pridať do súboru <code>wp-config.php</code> následujúci riadok. Po pridaní riadku musíte znovu načítať túto stránku.

en: Search Links
sk: Hľadať v odkazoch

en: XML error: %1$s at line %2$s
sk: XML chyba: %1$s na riadku %2$s

en: Edit Link
sk: Upraviť odkaz

en: Link not found.
sk: Odkaz nebol nájdený.

en: %s link deleted. | %s links deleted
sk[0]: Vymazaný bol %s komentár.
sk[1]: Vymazané boli %s komentáre.
sk[2]: Vymazaných bolo %s komentárov.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Dokumentácia k správe odkazov [EN]</a>

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
sk: Ak zmažete odkaz, bude natrvalo odstránený. Odkazy zatiaľ nie sú vybavené funkciou kôš.

en: Deleting Links
sk: Mazanie odkazov

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
sk: Zobrazenie tejto stránky môžete upraviť v karte "Možnosti zobrazenia" a/alebo pomocou zoznamu filtrov nad tabuľkou s odkazmi.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
sk: Odkazy môžu byť rozdelené do kategórií odkazov, tie sú však iné ako kategórie používané v príspevkoch.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
sk: Sem môžete pridať odkazy pre zobrazovanie na vašej stránke zvyčajne použitím <a href="%s">Widgetov</a>. Predvolene je pridaných niekoľko odkazov na stránky z WordPress komunity.

en: Add New Link
sk: Pridať nový odkaz

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na pridanie odkazov do tejto stránky.

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
sk: WordPress bol nainštalovaný. Čakali ste komplikovanejšiu inštaláciu? Je nám ľúto, že sme vás sklamali.

en: Success!
sk: Gratulujeme!

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
sk: Prepáčte, to nie je platná emailová adresa. Emailová dresa vyzerá takto <code>meno@priklad.sk</code>.

en: You must provide an email address.
sk: Musíte poskytnúť emailovú adresu.

en: Your passwords do not match. Please try again.
sk: Heslá nie sú zhodné. Prosím skúste znova.

en: The username you provided has invalid characters.
sk: Používateľské meno, ktoré ste poskytli, obsahuje neplatné znaky.

en: Please provide a valid username.
sk: Prosím zadajte platné používateľské meno.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
sk: Prosím, doplňte nasledujúce informácie. Tieto informácie môžete kedykoľvek zmeniť v nastaveniach.

en: Information needed
sk: Požadované informácie

en: Welcome to the famous five-minute WordPress installation process! Just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
sk: Vitajte v slávnej päťminútovej inštalácii WordPress! Vyplňte potrebné informácie a zažijete najsilnejšiu a najviac rozšíriteľnú publikačnú platformu na svete.

[ctx: Howdy]
en: Welcome
sk: Vitajte

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
sk: V súbore <code>wp-config.php</code> nie je definovaný prefix tabuľky databázy. Prázdny prefix nie je podporovaný.

en: Configuration Error
sk: Chyba konfigurácie

en: Insufficient Requirements
sk: Nedostatočné požiadavky

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sk: Inštalácia nie je možná pretože <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje MySQL verziu %2$s alebo vyššiu. V súčasnosti využívate verziu %3$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sk: Inštalácia nie je možná pretože <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje verziu PHP %2$s alebo vyššiu.  V súčasnosti využívate verziu %3$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
sk: Nemôžete nainštalovať, pretože <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress%1$s</a> vyžaduje PHP verziu %2$s alebo vyššiu a MySQL verziu %3$s alebo vyššiu. Vy fungujete na PHP verzii %4$s a MySQL verzii %5$s.

en: Privacy
sk: Súkromie

en: Install WordPress
sk: Inštalovať WordPress

en: Your E-mail
sk: Váš e-mail

en: Double-check your email address before continuing.
sk: Skôr než budete pokračovať pozorne prekontrolujte e-mailovú adresu. Pre istotu dvakrát.

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
sk: Pokiaľ nevyplníte toto pole, bude vám automaticky vygenerované heslo.

en: Password, twice
sk: Heslo, dvakrát

en: User(s) already exists.
sk: Takýto užívateľ(ia) už existuje.

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
sk: Užívateľské mená môžu obsahovať len alfanumerické znaky, medzery, podtrhnutia, pomlčky, bodky a symbol @.

en: WordPress &rsaquo; Installation
sk: WordPress &rsaquo; Inštalácia

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Dokumentácia k nástenke [EN]</a>

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
sk: <strong>Vitajte</strong> - Zobrazí odkazy pre niektoré z najbežnejších úkonov pri nastavovaní novej stránky.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
sk: <strong>WordPress novinky</strong> - Najnovšie správy zo sveta WordPress na <a href="http://planet.wordpress.org/">planéte WordPress</a>.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
sk: <strong>WordPress novinky</strong> - Najnovšie správy zo sveta WordPress na <a href="http://planet.wordpress.org/">planéte WordPress</a>, a populárnych a nedávnych modulov.

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
sk: <strong>Rýchly koncept</strong> - Dovolí vám vytvoriť nový príspevok a uložiť ho ako koncept. Taktiež zobrazuje odkazy na posledných 5 konceptov ktoré ste vytvorili.

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
sk: <strong>Aktivity</strong> - Zobrazuje nadchádzajúce naplánované príspevky, nedávno publikované príspevky, nedávne komentáre a dovolí ich moderovanie.

en: <strong>At A Glance</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
sk: <strong>Rýchly prehľad</strong> - Zobrazí súhrn obsahu na vašej stránke a určí ktorú verziu témy a WordPress používate.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
sk: Oddiely na vašej obrazovke nástenky sú:

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
sk: <strong>Nastavenie pola</strong> - Kliknite na nadpis pocla pre jeho rošírenie alebo schovanie. Niektoré polia pridané modulmi majú upraviteľný obsah a ukážu tlačidlo "Upraviť" nk sa nad nadpis presuniete myšou .

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
sk: <strong>Chyť a presuň</strong> - Pre usporiadanie oddielov chyťte oddiel za hornú lištu a presuňte ho na správne miesto, keď sa zobrazí obdĺžnik so šedým bodkovaným okrajom.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
sk: S použitím nasledujúcich ovládacích prvkov môžete usporiadať svoju Nástenku podľa potrieb vašich pracovných potrieb. To platí i pre veľkú časť ostatných obrazoviek administrácie.

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
sk: <strong>Nastavenia obrazovky</strong> - Použite záložku nastavenia obrazovky pre vybratie oddielu nástenky na zobrazenie.

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
sk: Odkazy v paneli nástrojov navrchu stránky prepájajú nástenku s viditeľnou časťou vašej stránky a poskytujú prístup k vášmu profilu a užitočným informáciám o WordPress.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
sk: Menu na ľavej strane zobrazuje všetky odkazy na administrátorské obrazovky WordPress, kde sa podmenu zobrazia po prejdení myšou. Pre minimalizovanie menu do malej šípky kliknite na šípku Zbaliť menu naspodu bočného panela.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
sk: Vitajte na WordPress Nástenke! Táto stránka sa vám zobrazí vždy, keď sa prihlásite do administrácie webu. Dáva vám prístup ku správe všetkých funkcií a keď kliknete vpravo hore na záložku Pomocník, získate ďalšie informácie a rady na uľahčenie správy vášho webu.

en: Yes, take me to my profile page
sk: Áno, presunúť sa na stránku môjho profilu

en: No thanks, do not remind me again
sk: Nie, ďakujem, opäť mi to nepripomínajte.

[ctx: widget]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: widget]
en: Add
sk: Pridať

en: Notice:
sk: Upozornenie:

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
sk: Váš účet je chránený automaticky vygenerovaným heslom. Chceli by ste ho zmeniť na niečo ľahšie zapamätateľné?

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
sk: <strong>CHYBA</strong>: Zadajte svoju e-mailovoú adresu.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
sk: <strong>CHYBA</strong>: Zadajte dvakrát rovnaké heslo.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
sk: <strong>CHYBA</strong>: Heslo nesmie obsahovať znak  "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
sk: <strong>CHYBA</strong>: Zadajte heslo.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
sk: <strong>CHYBA</strong>: Zadajte heslo dvakrát.

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
sk: <strong>CHYBA</strong>: Nové heslo ste napísali iba raz.

en: You can&#8217;t give users that role.
sk: Nemôžete dať používateľom túto rolu.

en: New WordPress Site
sk: Nová WordPress stránka

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
sk: Vaša nová WordPress stránka bola úspešne nastavená na adrese:
    
    %1$s
    
    Do administrátorského účtu sa prihlásite pomocou nasledujúcich údajov:
    
    Meno: %2$s
    Heslo: %3$s
    
    Dúfame, že si vašu novú stránku užijete. Vďaka!
    
    --Tím WordPress
    https://sk.wordpress.org/

note: translators: Default page slug
en: sample-page
sk: ukazka-strany

en: Sample Page
sk: Ukážka strany

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
sk: Toto je príklad stránky. Je odlišná od článku blogu, pretože ostane na jednom mieste a objaví sa v navigácii vašej stránky (vo väčšine tém). Väčšina ľudí začína stránkou O mne, ktorá ich predstavuje potenciálnym návštevníkom webu. Môže na nej byť niečo ako:
    
    <blockquote>Ahoj! Cez deň som poslíček na bicykli, v noci nádejný herec a toto je môj blog. Bývam v Los Angeles, mám skvelého psa menom Jack a mám rád Piña Coladu.</blockquote>
    
    ...alebo niečo ako toto:
    
    <blockquote>Spoločnosť XYZ Doohickey bola založená v roku 1971 a odvtedy poskytuje verejnosti kvalitné "veľké nič". Nachádza sa v Gotham City, XYZ zamestnáva viac ako 2000 ľudí a robí všetky druhy úžasných vecí pre obec Gotham.</blockquote>
    
    Ako nový používateľ WordPressu by ste mali prejsť do <a href="%s">administrácie</a>, odstrániť túto stranu a vytvoriť pre váš web nové strany. Bavte sa!

[ctx: Default post slug]
note: translators: Default post slug
en: hello-world
sk: ahoj-svet

en: Mr WordPress
sk: Pán WordPress

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
sk: Ahoj, toto je komentár. 
    Ak chcete odstrániť komentár, stačí sa prihlásiť a zobraziť komentáre príspevku. K dispozícii budete mať možnosť upraviť alebo zmazať komentár.

en: Hello world!
sk: Ahoj svet!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
sk: Vitajte vo WordPress. Toto je váš prvý článok. Môžete ho upraviť alebo vymazať a potom už len začať písať!

[ctx: Default category slug]
note: translators: Default category slug
en: Uncategorized
sk: Nezaradené

en: The password you chose during the install.
sk: Heslo ktoré ste vybrali počas inštalácie.

en: User already exists. Password inherited.
sk: Užívateľ už existuje. Heslo zdedené.

en: Your chosen password.
sk: Vami zvolené heslo.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
sk: Dôkladne si <strong><em>niekde uchovajte toto heslo</em></strong>! Je to <em>náhodne vygenerované</em> heslo, ktoré bolo vytvorené iba pre vás.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
sk: Automatická aktualizácia WordPressu zlyhala! Kontaktujte prosím administrátora webu.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
sk: Automatická aktualizácia WordPress zlyhala - <a href="%s">Skúste to prosím znova</a>.

en: Latest
sk: Najnovšie

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
sk: Je dostupná nová verzia %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobraziť podrobnosti verzie %4$s</a>. <em>Automatická aktualizácia nie je dostupná pre tento modul.</em>

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
sk: WordPress %1$s poháňa téma %2$s .

en: Update to %s
sk: Aktualizovať na %s

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> je k dispozícii! Prosím upozornite administrátora stránky.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> je k dispozícii! <a href="%2$s">Prosím aktualizujte teraz</a>.

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
sk: <a href="%1$s">Stiahnuť verziu %2$s</a>

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
sk: Používate vývojovú verziu  (%1$s). Super! Prosím <a href="%2$s">nezabudnite pri každej príležitosť aktualizovať</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
sk: Vitajte vo WordPress %1$s. <a href="%2$s">Zistite viac</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
sk: Vitajte vo Wordpress %1$s. Budete presmerovaný na obrazovku o WordPress. Ak vás to automaticky nepresmeruje, <a href="%2$s">kliknite sem</a>.

en: Upgrading database&#8230;
sk: Aktualizuje sa databáza&#8230;

en: There is not enough free disk space to complete the update.
sk: Na disku nie je dosť miesta na kompletnú aktualizáciu.

en: Copying the required files&#8230;
sk: Kopírujú sa potrebné súbory&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
sk: Príprava na inštaláciu najnovšej verzie&#8230;

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sk: Aktualizácia nemôže byť nainštalovaná, pretože WordPress %1$s vyžaduje  MySQL verziu %2$s, alebo vyššiu. Vy disponujete verziou %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sk: Aktualizácia nemôže byť nainštalovaná, pretože WordPress %1$s vyžaduje  PHP verziu %2$s, alebo vyššiu. Vy disponujete verziou %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
sk: Aktualizácia nemôže byť nainštalovaná, pretože WordPress %1$s vyžaduje  PHP verziu %2$s alebo vyššiu a MySQL verziu %3$s alebo vyššiu. Vy disponujete PHP verziou %4$s a  MySQL verziou %5$s.

en: The update could not be unpacked
sk: Aktualizačný balíček nemohol byť rozbalený

en: Verifying the unpacked files&#8230;
sk: Overujú sa rozbalené súbory&#8230;

en: Invalid translation type.
sk: Neplatný typ prekladu.

en: Seasonal
sk: Sezónne

en: Photoblogging
sk: Fotoblogovanie

en: Holiday
sk: Sviatok

en: Subject
sk: Predmet

en: Translation Ready
sk: Pripravené na preklad

en: Theme Options
sk: Nastavenia témy

en: Threaded Comments
sk: Viacúrovňové komentáre

en: RTL Language Support
sk: Podpora jazykov písaných z ľava do prava (RTL)

en: Sticky Post
sk: Pripnutý článok

en: Post Formats
sk: Formáty článkov

en: Microformats
sk: Mikroformáty

en: Full Width Template
sk: Šablóna v plnej šírke

en: Featured Images
sk: Prezentačné obrázky

en: Flexible Header
sk: Flexibilná hlavička

en: Front Page Posting
sk: Prispievanie z prednej stránky

en: Featured Image Header
sk: Záhlavie prezentačných obrázkov

en: Custom Colors
sk: Vlastné farby

en: Editor Style
sk: Štýl editoru

en: Accessibility Ready
sk: Zjednodušená prístupnosť pripravená

en: Features
sk: Funkcie

en: Right Sidebar
sk: Pravý bočný panel

en: Three Columns
sk: Tri stĺpce

en: Four Columns
sk: Štyri stĺpce

en: Left Sidebar
sk: Ľavý bočný panel

en: Fixed Layout
sk: Fixné rozloženie

en: Fluid Layout
sk: Flexibilné rozloženie

en: Responsive Layout
sk: Responzívne rozloženie

en: One Column
sk: Jeden stĺpec

en: Two Columns
sk: Dva stĺpce

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Light
sk: Svetlo

en: Yellow
sk: Žltá

en: Dark
sk: Tmavá

en: White
sk: Biela

en: Tan
sk: Žltohnedá

en: Silver
sk: Strieborná

en: Red
sk: Červená

en: Purple
sk: Fialová

en: Pink
sk: Ružová

en: Orange
sk: Orandžová

en: Green
sk: Zelená

en: Gray
sk: Šedá

en: Brown
sk: Hnedá

en: Black
sk: Čierna

en: Blue
sk: Modrá

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
sk: Nová verzia %1$s je dostupná. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Pozrieť detaily verzie %4$s</a> alebo <a href="%5$s">ihneď aktualizovať</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
sk: Nová verzia %1$s je dostupná. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobraziť detaily verzie %4$s</a>. <em>Automatická aktualizácia tejto témy nie je k dispozícii.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
sk: Je dostupná nová verzia %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Prezrite si podrobnosti verzie %4$s</a>.

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
sk: Aktualizácia tejto témy stratíte všetky úpravy, ktoré ste vykonali. "Storno" pre zastavenie, "OK" pre aktualizáciu.

en: Could not fully remove the theme %s.
sk: Nepodarilo sa úplne odstrániť tému %s.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
sk: Nepodarilo sa nájsť Katalóg WordPress tém.

en: Theme Install
sk: Inštalácia témy

en: Find Themes
sk: Nájsť témy

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
sk: Ak máte tému vo formáte .zip, tu ju môžete nainštalovať.

en: Find a theme based on specific features.
sk: Nájdite tému s určitými funkciami.

en: Search by tag
sk: Hľadať podľa značiek

en: Feature Filter
sk: Filtrovať v odporúčaných

en: Search by author
sk: Hľadať podľa autora

en: Search by keyword
sk: Hľadať podľa kľúčového slova

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
sk: Značka

en: Type of search
sk: Spôsob vyhľadávania

en: Search for themes by keyword.
sk: Vyhľadať témy podľa kľúčových slov,

note: translators: 1: The rating
en: %s rating
sk: hodnotenie %s

en: Restore the backup.
sk: Obnoviť zálohu.

en: Post restored successfully.
sk: Príspevok bol obnovený úspešne.

en: Undo.
sk: Späť

note: translators: 1: The rating, 2: The number of ratings
en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
sk[0]: %1$s hodnotenie založené na %2$s hodnotení
sk[1]: %1$s hodnotenie založené na %2$s hodnoteniach
sk[2]: %1$s hodnotenie založené na %2$s hodnoteniach

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
sk: Záloha príspevku vo vašom prehliadači sa líši od verzie uvedenej nižšie.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
sk: Funkcia add_meta_box() bola pravdepodobne použitá v kombinácii s priamym načítaním súboru wp-admin/includes/template.php, čo žiaľ NIE JE správny spôsob. Funkciu add_meta_box() zahákujte do add_meta_boxes.

en: Preview your changes in real-time and only save them when you&#8217;re ready.
sk: Prezrite si zmeny v reálnom zobrazení a uložte ich až keď ste pripravení.

en: Add, edit, and play around with your widgets from the theme customizer.
sk: Pridávajte, upravujte a hrajte sa s vašimi widgetami s pomocou Prispôsobovača.

en: New Feature: Live Widget Previews
sk: Nová vlastnosť: živé náhľady widgetov

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
sk: Niekto práve upravuje tento obsah. Ked ukončí úpravy, uzamknutie sa prestane zobrazovať.

en: View, compare, and restore other versions of this content on the improved revisions screen.
sk: Zobraziť, porovnať a obnoviť ostatné verzie obsahu v prostredí vylepšných revízií.

en: Edit Lock
sk: Uzavrieť úpravy

en: Compare Revisions
sk: Porovnanie revízií

en: New Media Manager
sk: Nový správca multimédií

en: Uploading files and creating image galleries has a whole new look. Check it out!
sk: Nahratie súborov a vytváranie obrazovej galérie má úplne nový vzhľad. Vyskúšajte ho!

en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

[ctx: post state]
note: translators: post state
en: Pending
sk: Čaká na schválenie

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
sk: Skupina nastavení súkromia bola odstránená. Použite inú skupinu nastavení.

en: Find Posts or Pages
sk: Nájsť článok alebo stránku

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
sk: Stránka rôznych nastavení bola odstránená. Prosím použite inú stránku nastavení.

en: Click to toggle
sk: Prepnúť zobrazenie

en: Upload file and import
sk: Nahrať súbor a importovať

en: Maximum size: %s
sk: Maximálna veľkosť: %s

en: Choose a file from your computer:
sk: Vyberte súbor z vášho počítača:

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
sk: Predtým než nahráte svoj súbor pre import, musíte opraviť nasledovnú chybu:

en: Minute
sk: Minúta

en: Hour
sk: Hodina

en: Day
sk: Deň

en: Month
sk: Mesiac

en: Enter new
sk: Pridať nové pole

en: Add Custom Field
sk: Pridať vlastné pole

en: Add New Custom Field:
sk: Pridať nové vlastné pole:

en: Key
sk: Kľúč

en: Value
sk: Hodnota

[ctx: meta name]
en: Name
sk: Názov

en: Comment by %s marked as spam.
sk: Komentár od %s označený ako spam.

en: Comment by %s moved to the trash.
sk: Komentár od %s presunutý do koša.

en: Submit Reply
sk: Poslať odpoveď

en: Update Comment
sk: Upraviť komentár

en: Add Comment
sk: Pridať komentár

en: Reply to Comment
sk: Odpovedať na komentár

en: Add new Comment
sk: Pridať nový komentár

en: You did not enter a category name.
sk: Nezadali ste názov kategórie.

en: Number of Columns:
sk: Počet zobrazovaných stĺpcov:

en: Screen Layout
sk: Rozloženie obrazovky

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
sk: Vitajte

en: Screen Options Tab
sk: Záložka nastavení obrazovky

en: Show on screen
sk: Zobraziť na obrazovke

en: Expand the editor to match the window height.
sk: Rozšírte editor aby ste vyplnili celú šírku okna.

en: Disable accessibility mode
sk: Vypnúť režim prístupnosti

en: Enable accessibility mode
sk: Zapnúť režim prístupnosti

en: Contextual Help Tab
sk: Záložka kontextovej nápovedy

en: Screen Options
sk: Možnosti zobrazenia

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
sk: Vašu stránku môžete stále používať, ale všetky subdomény, ktoré vytvoríte, nemusia byť dostupné. Ak ste si istý, že vaše DNS je v poriadku, tak túto správu ignorujte.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
sk: Pre použitie konfigurácie subdomén musíte mať wildcard údaj vo vašom DNS. Toto zvyčajne znamená pridanie <code>*</code> hostname záznamu nasmerovaného na váš web server vo vašej DNS konfigurácií.

en: This resulted in an error message: %s
sk: Toto viedlo k chybovej správe: %s

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
sk: Inštalátor sa pokúsil kontaktovať náhodný hostname (<code>%1$s</code>) na vašej doméne.

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
sk: Pozor! Wildcard DNS nemusí byť správne nakonfigurovaný!

en: You must provide a valid e-mail address.
sk: Musíte zadať platnú e-mailovú adresu.

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
sk: Vitajte na <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. Toto je váš prvý článok. Pokojne sa s ním pohrajte alebo ho celý zmažte a začnite blogovať!

en: The network already exists.
sk: Táto sieť už existuje.

en: You must provide a name for your network of sites.
sk: Musíte zadať názov pre vašu sieť stránok.

en: You must provide a domain name.
sk: Musíte zadať názov domény.

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Contributor
sk: Prispievateľ

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Subscriber
sk: Odberateľ

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Author
sk: Autor

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Administrator
sk: Administrátor

en: My Site
sk: Moja stránka

note: translators: blog tagline
en: Just another WordPress site
sk: Len ďalšia WordPress stránka

note: translators: blog tagline
en: Just another %s site
sk: Len ďalšia %s stránka

[ctx: revision date short format]
en: j M @ G:i
sk: j.N @ G:i

en: Saving revision...
sk: Ukladám revíziu...

en: Your latest changes were saved as a revision.
sk: Vaše posledné zmeny boli uložené ako revízia.

en: Take over
sk: Prevziať

en: This content is currently locked.
sk: Obsah je momentálne zamknutý.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
sk: Ak prevezmete kontrolu, %s bude mať zablokovanú možnosť úprav.

en: Remove featured image
sk: Odstrániť prezentačný obrázok

en: Change Permalinks
sk: Zmeniť trvalé odkazy

en: Click to edit this part of the permalink
sk: Pre úpravu tejto časti odkazu kliknite sem

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
sk: Dočasný trvalý odkaz. Kliknite na upravenie tejto časti.

en: Permalink:
sk: Trvalý odkaz:

en: You are not allowed to create pages on this site.
sk: Nie je vám umožnené na tejto stránke vytvárať stránky.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
sk: Nemáte povolené na tejto stránke vytvárať články alebo koncepty.

en: Auto Draft
sk: Automatický koncept

en: You are not allowed to edit posts.
sk: Nemáte oprávnenie na úpravu článkov.

en: You are not allowed to edit pages.
sk: Nemáte oprávnenie na úpravu stránok.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
sk: Ako tento používateľ nemáte oprávnenie upravovať stránky.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
sk: Ako tento používateľ nemáte oprávnenie upravovať články.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
sk: "%s" - táto skupina nastavení bola odstránená. Skúste inú skupinu nastavení.

en: The plugin does not have a valid header.
sk: Tento modul nemá platnú hlavičku.

en: Invalid plugin path.
sk: Nesprávna cesta k modulu.

en: Plugin file does not exist.
sk: Súbor modulu neexistuje.

en: The plugin generated unexpected output.
sk: Modul vygeneroval nečakaný výstup.

en: One of the plugins is invalid.
sk: Jeden z modulov je neplatný.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
sk: Nepodarilo sa úplne odstrániť modul(y) %s.

en: Custom site suspended message.
sk: Prispôsobená správa pre pozastavenú stránku

en: Custom site inactive message.
sk: Prispôsobená správa pre neaktívnu stránku

en: Custom site deleted message.
sk: Prispôsobená správa pre zmazanú stránku

en: Executed before Multisite is loaded.
sk: Vykoná sa pred načitaním multistránky.

en: External object cache.
sk: Externá cache objektu.

en: Custom install script.
sk: Prispôsobená inštalácia skriptu.

en: Custom maintenance message.
sk: Vlastná správa údržby.

en: Custom database class.
sk: Vlastná trieda databázy.

en: Custom database error message.
sk: Náhodná chyba v databáze.

en: Advanced caching plugin.
sk: Pokročilý cache modul.

en: By %s.
sk: Od %s.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
sk: Hlavička modulu <code>%1$s</code> je zastaralá. Použite <code>%2$s</code> na miesto toho.

en: Latest Version Installed
sk: Najnovšia verzia nainštalovaná

en: Newer Version (%s) Installed
sk: Novšia verzia (%s) nainštalovaná

en: Install Update Now
sk: Nainštalovať aktualizáciu teraz

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
sk: <strong>Upozornenie:</strong> Tento modul <strong>nebol označený ako kompatibilný</strong> s vašou súčasnou verziou WordPress.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
sk: <strong>Upozornenie:</strong> Tento modul <strong>nebol testovaný</strong> s vašou súčasnou verziou WordPress.

en: %d star | %d stars
sk[0]: %d hviezdička
sk[1]: %d hviezdičky
sk[2]: %d hviezdičiek

en: Contributors
sk: Prispievatelia

en: Click to see reviews that provided a rating of %d star | Click to see reviews that provided a rating of %d stars
sk[0]: Zobraziť recenzie ohodnotené %d hviezdičkou
sk[1]: Zobraziť recenzie ohodnotené %d hviezdičkami
sk[2]: Zobraziť recenzie ohodnotené %d hviezdičkami

en: Average Rating
sk: Priemerné hodnotenie

en: Donate to this plugin &#187;
sk: Podporiť modul &#187;

en: Plugin Homepage &#187;
sk: Domovská stránka modulu &#187;

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
sk: Modul na WordPress.org, stránka: &#187;

en: %s time | %s times
sk[0]: %s x
sk[1]: %s x
sk[2]: %s x

en: Downloaded:
sk: Stiahnuté:

en: Compatible up to:
sk: Kompatibilné po verziu:

en: %s or higher
sk: %s alebo novšiu

en: Requires WordPress Version:
sk: Vyžaduje verziu WordPress:

en: Author:
sk: Autor:

en: Plugin Install
sk: Inštalácia modulu

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
sk: Iné poznámky

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
sk: Recenzie

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
sk: Náhľady obrazoviek

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
sk: Zoznam zmien

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
sk: Inštalácia

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
sk: Popis

en: Get Favorites
sk: Zobraz obľúbené

en: Your WordPress.org username:
sk: Vaše používateľské meno na WordPress.org:

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
sk: Ak ste označili pluginy ako obľúbené na WordPress.org, môžete si ich tu prezerať.

en: Plugin zip file
sk: Zip súbor modulu

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
sk: Ak máte modul vo formáte .zip, tu ho môžete nainštalovať.

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
sk: Značka

en: Keyword
sk: Kľúčové slovo

en: Search Plugins
sk: Hľadať moduly

en: %s plugins
sk: %s moduly/-ov

en: %s plugin
sk: %s modul

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
sk: Môžete si vybrať aj zo zoznamu obľúbených značiek v Katalógu modulov:

en: Popular tags
sk: Obľúbené značky

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
sk: Moduly rozširujú funkčnosť WordPress. Môžete ich automaticky inštalovať zo <a href="%1$s">zoznamu WordPress modulov</a> alebo ich nahrať vo formáte .zip pomocou <a href="%2$s">tejto stránky</a>.

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
sk: Menu <strong>%1$s</strong> bolo aktualizované.

en: CSS Classes
sk: CSS triedy

en: Link Target
sk: Cieľ odkazu

en: Show advanced menu properties
sk: Zobraziť pokročilé možnosti menu

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
sk: Niektoré položky menu sú nefunkčné. Prosím skontrolujte ich alebo ich odstráňte.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
sk: Kliknite na tlačidlo "Uložiť menu" pre zverejnenie čakajúcich položiek.

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
sk: Trieda Walker pomenovaná <strong>%s</strong> neexistuje.

en: Add menu items from the column on the left.
sk: Pridajte položky menu z ľavého stĺpca.

en: No results found.
sk: Neboli nájdené výsledky.

en: View All
sk: Zobraziť všetko

en: No items.
sk: Žiadne položky.

en: Most Recent
sk: Najnovšie

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
sk: Domov: %s

en: Link Text
sk: Text odkazu

en: Menu Item
sk: Položka menu

en: Add to Menu
sk: Pridať do menu

[ctx: nav menu home label]
en: Home
sk: Domov

en: Original: %s
sk: Pôvodne: %s

en: Down one
sk: O jedno nižšie

en: To the top
sk: Na vrch

en: Up one
sk: Hore o jedno

en: Move
sk: Presun

en: CSS Classes (optional)
sk: CSS triedy (voliteľné)

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
sk: Popis bude zobrazený v menu, ak ich súčasná téma podporuje.

en: Navigation Label
sk: Navigačný štítok

en: Title Attribute
sk: Atribút titulku

en: Edit Menu Item
sk: Upraviť položku menu

en: sub item
sk: vnorená položka

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
sk: %s (Čaká)

note: translators: %s: title of menu item which is invalid
en: %s (Invalid)
sk: %s (Neplatný)

note: translators: My sites label
en: Primary Site
sk: Hlavná stránka

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
sk: Ďakujeme za aktualizovanie! Prosím navštívte stránku <a href="%s">aktualizovania siete</a> pre aktualizáciu všetkých vašich stránok.

en: English
sk: Angličtina

en: British English
sk: Britská angličtina

en: American English
sk: Americká angličtina

en: View Site
sk: Zobraziť stránku

en: Visit Dashboard
sk: Navštíviť nástenku

en: Your Sites
sk: Vaše stránky

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
sk: Ak ste sa ocitli na tejto stránke nechtiac a chceli ste navštíviť niektorú z vašich stránok, máme pre vás na nájdenie cesty niekoľko skratiek.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
sk: Snažíte sa pristúpiť k nástenke "%1$s" ale bohužiaľ nemáte dostatočné práva. Ak si myslíte, že by ste k nástenke "%1$s" mali mať prístup, kontaktujte prosím administrátora.

en: MB (Leave blank for network default)
sk: MB (Nechajte prázdne pre bežnú sieť)

en: Site Upload Space Quota
sk: Limit stránky pre veľkosť nahrávania

en: Used: %1$s%% of %2$s
sk: Využité: %1$s%% z %2$s

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
sk: Prepáčte, použili ste svoj pridelený priestor. Prosím, odstráňte niektoré existujúce súbory, ak chcete nahrať ďalšie súbory.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
sk: Vaša mailová adresa nebola zatiaľ aktualizovaná. Prosím skontrolujte, či vám na %s neprišiel mail s potvrdením.

en: [%s] New Email Address
sk: [%s] Nová e-mailová adresa

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sk: Vážený používateľ,
    
     
    nedávno ste požiadali o zmenu emailovej adresy na Vašom účte.
     
    Ak je to pravda, prosím kliknite pre túto zmenu na nižšie uvedený link:
    ###ADMIN_URL###
    
    Ak nechcete zmeniť emailovú adresu, môžete tento email ignorovať
    a vymazať ho.
    
    Tento email bol zaslaný na ###EMAIL###
    
    S pozdravom,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
sk: <strong>CHYBA</strong>: Emailová adresa už bola použitá.

en: [%s] New Admin Email Address
sk: [%s] Nová e-mailová adresa administrátora

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sk: Drahý používateľ,
    
    Nedávno ste žiadali o zmenu administrátorského emailu
    na vašej stránke.
    Ak ste o zmenu žiadali vy, prosím kliknite na nasledujúci odkaz:
    ###ADMIN_URL###
    
    Ak si neželáte pokračovať, jednoducho ignorujte tento email.
    
    Tento email bol odoslaný na email: ###EMAIL###
    
    S pozdravom,
    Kolektív ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
sk: Naplnili ste vašu kvótu miesta. Prosím, pred ďalším nahrávaním odstráňte súbory.

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
sk: Súbor je príliš veľký. Súbory musia byť menšie ako %1$s KB.

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
sk: Nie je dosť miesta pre nahratie. Je potrebné aspoň %1$s KB.

note: translators: %s: date and time
en: Draft saved at %s.
sk: Koncept uložený do %s.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
sk: Prepáčte, musíte vymazať súbory pred tým ako nahráte ďalšie.

note: translators: draft saved date format, see http:php.net/date
en: g:i:s a
sk: H:i:s

en: Error while saving.
sk: Chyba pri ukladaní zmien.

en: %s has taken over and is currently editing.
sk: %s prevzal článok a práve ho upravuje.

en: Admin Color Scheme
sk: Farebná schéma administrátora

en: (Leave at 0 for no rating.)
sk: (Ponechajte 0, ak si neprajete hodnotiť.)

en: RSS Address
sk: RSS adresa

en: Notes
sk: Poznámky

en: Image Address
sk: Adresa obrázku

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
sk: Ak odkazujete na osobu, môžete svoj vzťah k nej špecifikovať vo vyššie uvedenom formulári. <a href="http://gmpg.org/xfn/">Viac informácií o XFN</a> [EN].

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: date
sk: priateľ/ka

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: sweetheart
sk: miláčik

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: crush
sk: zálusk

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: romantic
sk: city

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: muse
sk: múza

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: spouse
sk: manžel(ka)

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: sibling
sk: súrodenec

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: kin
sk: príbuzný

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: parent
sk: rodič

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: family
sk: rodina

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: child
sk: potomok

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: neighbor
sk: sused

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: colleague
sk: kolega

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: geographical
sk: geograficky

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: co-resident
sk: spolubývajúci

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: co-worker
sk: spolupracovník

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: met
sk: stretol

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: professional
sk: pracovný

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: physical
sk: osobne

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: none
sk: žiadne

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: acquaintance
sk: známy

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: friend
sk: priateľ

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: contact
sk: kontakt

en: another web address of mine
sk: moja ďalšia webová adresa

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: friendship
sk: priateľstvo

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: identity
sk: identita

en: Choose the target frame for your link.
sk: Vyberte cieľový frame pre váš odkaz.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
sk: <code>_none</code> &mdash; rovnaké okno alebo karta.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
sk: <code>_top</code> &mdash; aktuálne okno alebo karta, bez frame-ov.

en: New category name
sk: Názov novej kategórie

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
sk: <code>_blank</code> &mdash; nové okno alebo karta.

en: + Add New Category
sk: + Pridať novú kategóriu

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sk: Chystáte sa zmazať tento link '%s'
    'Zrušiť' pre zastavenie, 'OK' pre zmazanie.

en: Visit Link
sk: Navštíviť odkaz

en: Keep this link private
sk: Ponechať tento odkaz ako súkromný

en: (no parent)
sk: (bez rodiča)

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
sk: Potrebujete pomôcť? Použite kartu Pomoc vpravo hore na vašej obrazovke.

en: Add comment
sk: Pridať komentár

en: Show comments
sk: Zobraziť komentáre

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
sk: Povoliť <a href="%s" target="_blank">spätné odkazy a spätné upozornenia</a> na tejto stránke.

en: Allow comments.
sk: Povoliť komentáre.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
sk: Vlastné polia môžu byť použité na pridanie dodatočných metadát do článku, ktoré môžete <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">použiť vo vašej téme</a>.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
sk: Spätné odkazy sú spôsob, ako oznámiť starším blogovacím systémom, že ste na ne odkazovali. Ak odkážete na ďalšie WordPress stránky, tie budú upozornené automaticky pomocou <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">spätných upozornení</a>. Žiadne ďalšie opatrenia nie sú potrebné.

en: Send trackbacks to:
sk: Zaslať spätný odkaz na:

en: Separate multiple URLs with spaces
sk: Viaceré URL oddeľte medzerami

en: Already pinged:
sk: Už cinknuté (ping):

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
sk: Krátke zhrnutie toho, o čom píšete (nepovinné). Zhrutie môžete použiť a zobraziť v téme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Viac informácií [EN]</a>

en: Most Used
sk: Najpoužívanejšie

en: Add
sk: Pridať

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
sk: Nahrané: <b>%1$s</b>

en: Submit for Review
sk: Odoslať na schválenie

en: Browse revisions
sk: Prehliadať verzie

en: Edit date and time
sk: Upraviť dátum a čas

[ctx: revisions]
en: Browse
sk: Prezerať

en: Revisions: %s
sk: Revízie: %s

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
sk: Vaša stránka je nastavená uchovávať iba posledných %s revízií.

en: Publish on: <b>%1$s</b>
sk: Publikovať: <b>%1$s</b>

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
sk: Naplánovať na: <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
sk: Publikovať <b>okamžite</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
sk: Publikované: <b>%1$s</b>

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
sk: Naplánované na: <b>%1$s</b>

en: Stick this post to the front page
sk: Pripnúť článok k titulnej stránke

en: Edit visibility
sk: Upraviť viditeľnosť

en: Password protected
sk: Chránené heslom

en: Edit status
sk: Upraviť stav

en: Visibility:
sk: Viditeľnosť:

en: Preview Changes
sk: Náhľad zmien

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sk: Nemáte dostatočné práva na prístup k tejto stránke.

en: Audio Codec:
sk: Audio kodek:

en: Audio Format:
sk: Formát zvuku:

en: File URL:
sk: URL súboru:

en: Displayed on attachment pages.
sk: Zobrazené na stránke prílohy.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
sk: Prepáčte, využili ste všetok svoj pridelený priestor z pridelenej kapacity %s MB.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag, %3$d is width, %4$d is height
en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
sk: Upraviť veľkosť obrázkov aby mali rozmery veľkého obrázka, tak ako je to v nastaveniach %2$s pre %1$s (%3$d &times; %4$d).

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
sk: Používate zabudované nahrávanie súborov v prehliadači. Nahrávanie súborov vo WordPress umožňuje nahrávať viac súborov a používa technológiu ťahaj a pusť. <a href="#">Prepnúť na WordPress nahrávanie</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
sk: Používate multi-uploader súborov. Máte problémy? Vyskúšajte použiť <a href="%1$s" target="%2$s">nahrávanie pomocou prehliadača</a>.

en: Link to image
sk: Odkaz na obrázok

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
sk: Text odkazu, napr. &#8220;Shooty (PDF)&#8221;

en: Link Image To:
sk: Obrázok odkázať na:

en: Audio, Video, or Other File
sk: Audio, Video, alebo iný súbor

en: Image Caption
sk: Nadpis obrázku

en: All Types
sk: Všetky typy

en: Update gallery settings
sk: Upraviť nastavenia galérie

en: Random
sk: Náhodne

en: Order:
sk: Poradie:

en: Gallery columns:
sk: Stĺpce v galérii:

en: Link thumbnails to:
sk: Odkázať miniatúry na:

en: Image File
sk: Súbor obrázku

en: Order images by:
sk: Zoradiť obrázky podľa:

en: Menu order
sk: Poradie v menu

en: Date/Time
sk: Dátum/čas

en: Media
sk: Multimédiá

[ctx: verb]
en: Clear
sk: Vymazať

en: Descending
sk: Zostupne

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Sort Order:
sk: Poradie:

en: All Tabs:
sk: Všetky karty:

en: Insert media from another website
sk: Vložiť multimédiá z inej webstránky

en: Save all changes
sk: Uložiť všetky zmeny

en: Add media files from your computer
sk: Nahrať multimediálne súbory z počítača:

en: Drop files here
sk: Presuňte sem súbory

en: Continue
sk: Pokračovať

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
sk: Chystáte sa vymazať <strong>%s</strong>.

en: Insert into Post
sk: Vložiť do článku

en: Upload date:
sk: Dátum nahratia:

en: Hide
sk: Skryť

en: Show
sk: Ukázať

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
sk: Alternatívny text pre obrázok, napr. &#8220;Mona Líza&#8221;

en: Location of the uploaded file.
sk: Umiestnenie nahratého súboru.

en: Enter a link URL or click above for presets.
sk: Zadajte URL odkaz alebo kliknite na predvolené.

en: Link URL
sk: URL odkaz

en: Empty Title filled from filename.
sk: Prázdny názov bude nahradený názvom súboru

en: Attachment Post URL
sk: URL adresa prílohy

en: File URL
sk: URL súboru

en: Genre: %s.
sk: Žáner: %s

en: Uploads
sk: Nahraté súbory

en: Track %1$s.
sk: Skladba %1$s.

en: Track %1$s of %2$s.
sk: Skladba %1$s z %2$s.

en: Released: %d.
sk: Vydané: %d

note: translators: 1: audio album title, 2: artist name
en: %1$s by %2$s.
sk: %1$s od %2$s.

note: translators: 1: audio track title, 2: artist name
en: "%1$s" by %2$s.
sk: "%1$s" od %2$s.

note: translators: 1: audio track title, 2: album title
en: "%1$s" from %2$s.
sk: "%1$s" z albumu %2$s.

note: translators: 1: audio track title, 2: album title, 3: artist name
en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
sk: "%1$s" z albumu %2$s od %3$s.

en: Gallery (%s)
sk: Galéria (%s)

en: Gallery
sk: Galéria

en: From URL
sk: Z internetovej adresy

en: From Computer
sk: Z počítača

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
sk: Nainštalujte WordPress importér na vkladanie článkov, stránok, komentárov, vlastných polí, kategórií, a značiek z exportného súboru WordPress.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
sk: Nainštalujte Tumblr importér na vkladanie článkov a médií z Tumblr pomocou ich API.

en: Blogroll
sk: Zoznam odkazov

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
sk: Nainštalujte blogroll importér na vkladanie odkazov vo formáte OPML.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
sk: Nainštalujte RSS importér na vkladanie článkov z RSS kanálu.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
sk: Nainštalujte Movable Type importér na vkladanie článkov a komentárov z Movable Type, alebo TypePad blogu.

en: Movable Type and TypePad
sk: Movable Type a TypePad

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
sk: Nainštalujte LiveJournal importér na importovanie článkov z LiveJournal použitím ich API.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
sk: Nainštalujte konvertor kategórií a značiek pre možnosť konverzie existujúcich kategórií na značky, alebo naopak značiek na kategórie.

en: Categories and Tags Converter
sk: Konvertor kategórií a značiek

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
sk: Nainštalujte Blogger importér na vkladanie článkov, komentárov, a užívateľov z Blogger blogu.

en: Image saved
sk: Obrázok uložený

en: Unable to save the image.
sk: Obrázok nie je možné uložiť.

en: Nothing to save, the image has not changed.
sk: Nie je čo uložiť, obrázok nebol pozmenený.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
sk: Vyskytla sa chyba počas ukladania obrázku. Obnovte stránku a skúste to znovu.

en: Unable to create new image.
sk: Nie je možné vytvoriť nový obrázok.

en: Image restored successfully.
sk: Obrázok bol úspešne obnovený.

en: Image metadata is inconsistent.
sk: Metadáta obrázku si odporujú.

en: Cannot load image metadata.
sk: Nemožno nahrať metadáta obrázku.

en: Cannot save image metadata.
sk: Nie je možné uložiť metadáta obrázku.

en: Use WP_Image_Editor::flip
sk: Použite WP_Image_Editor::flip

en: Use WP_Image_Editor::rotate
sk: Použite WP_Image_Editor::rotate

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
sk: $image musí byť objekt WP_Image_Editor

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
sk: Máte neuložené zmeny, ktoré sa stratia. 'OK' pre pokračovať, 'Zrušiť' pre návrat do editora obrázku.

en: Flip horizontally
sk: Prevrátiť horizontálne

en: Flip vertically
sk: Prevrátiť vertikálne

en: Image rotation is not supported by your web host.
sk: Otáčanie obrázkov nie je vaším webhostingom podporované.

en: Rotate clockwise
sk: Otočiť v smere hodinových ručičiek

en: Rotate counter-clockwise
sk: Otočiť proti smeru hodinových ručičiek.

en: Crop
sk: Orezať

en: All sizes except thumbnail
sk: Všetky veľkosti okrem miniatúry

en: All image sizes
sk: Všetky rozmery obrázku

en: Current thumbnail
sk: Aktuálna miniatúra

en: Apply changes to:
sk: Použiť zmeny na:

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
sk: Môžete upraviť obrázok aj pri zachovaní náhľadu. Napríklad, ak si želáte štvorcový náhľad ako výrez z obrázka.

en: Thumbnail Settings
sk: Nastavenia miniatúry

en: Selection:
sk: Výber:

en: Aspect ratio:
sk: Pomer:

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
sk: Keď už ste si vybrali veľkosť, môžete ju zadaním hodnoty pixelov nastaviť .Minimálna veľkosť výberu pre náhľad je  určená v nastaveniach médií.

en: Crop Selection
sk: Orezať výber

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
sk: Pomer strán je vzťah medzi šírkou a výškou. Pri zmene veľkosti ho môžete zachovať pomocou stlačenia klávesy "shift". Taktiež môžete použiť pole na určenie pomeru napr.1:1 (štvorec), 4:3, 16:9, atď.

en: Crop Aspect Ratio
sk: Pomer orezu

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
sk: Pre orezanie obrázka, kliknite naň a vytvorte váš výber.

en: Restore image
sk: Obnoviť obrázok

en: Image Crop
sk: Orezať obrázok

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
sk: Predtým upravené kópie obrázku nebudú odstránené.

en: Discard any changes and restore the original image.
sk: Zrušiť všetky zmeny a obnoviť pôvodný obrázok.

en: Original dimensions %s
sk: Pôvodné rozmery %s

en: Scale
sk: Škála

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
sk: Môžete proporčne meniť veľkosť originálneho obrázka. Pre najlepší výsledok vykonajte škálovanie pred orezaním alebo otočením. Obrázky sa dajú iba zmenšiť.

en: Scale Image
sk: Zväčšiť/ zmenšiť obrázok

en: Proceed
sk: Pokračovať

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
sk: Dáta obrázku neexistujú. Nahrajte obrázok znovu prosím.

en: Connection Type
sk: Typ pripojenia

en: Public Key:
sk: Verejný kľúč:

en: Private Key:
sk: Súkromný kľúč:

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
sk: Vložte cetu k serveru, kde sa nachádzajú kľúče. Ak je potrebné heslo, zadajte ho do poľa umiestneného vyššie.

en: Authentication Keys
sk: Autentifikačné kľúče

en: Hostname
sk: Názov hostiteľa (FTP server)

en: This password will not be stored on the server.
sk: Heslo nebude uložené na serveri.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
sk: Ak si nepamätáte vaše prístupové údaje, mali by ste kontaktovať poskytovateľa vášho webhostingu.

en: FTP Password
sk: FTP Heslo

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
sk: Prosím zadajte vaše FTP prístupy pre pokračovanie.

en: FTP Username
sk: FTP Používateľské meno

en: FTP/SSH Password
sk: FTP/SSH Heslo

en: FTP/SSH Username
sk: FTP/SSH Užívateľské meno

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
sk: Prosím zadajte vaše FTP alebo SSH prístupy pre pokračovanie.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
sk: Pre vykonanie požadovanej akcie, WordPress potrebuje prístup k vášmu webovému serveru.

en: Connection Information
sk: Informácie o FTP pripojení

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
sk: <strong>CHYBA</strong>: Došlo k chybe pri pripájaní sa k serveru, prosím, overte správnosť nastavení.

en: Empty archive.
sk: Archív je prázdny.

en: Could not copy file.
sk: Nebolo možné skopírovať súbor.

en: Could not retrieve file from archive.
sk: Nepodarilo sa získať súbor z archívu.

en: Could not extract file from archive.
sk: Nie je možné extrahovať súbor z archívu.

en: Incompatible Archive.
sk: Nekompatibilný archív.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
sk: Nahraný súbor nemohol byť presunutý do %s.

en: Invalid URL Provided.
sk: Zadaná neplatná URL adresa.

en: Could not create Temporary file.
sk: Nebolo možné vytvoriť dočasný súbor.

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
sk: Kontrolný súčet súboru (%1$s) sa nezhoduje s očakávaným kontrolným súčtom (%2$s).

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
sk: Prepáčte, tento typ súboru nie je z bezpečnostných dôvodov povolený.

en: Specified file failed upload test.
sk: Zadaný súbor neprešiel nahrávacím testom.

en: Invalid form submission.
sk: Zaslaný formulár je neplatný.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
sk: Súbor je prázdny. Prosím nahrajte niečo viac obsažného.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
sk: Súbor je prázdny. Skúste nahrať niečo obsažnejšie. Táto chyba mohla byť zapríčinená aj v tým, že v súbore php.ini je zablokované nahrávanie súborov, alebo v tomto súbore bola direktíve post_max_size zadefinovaná menšia hodnota ako direktíve upload_max_filesize.

en: Failed to write file to disk.
sk: Zlyhal zápis súboru na disk.

en: File upload stopped by extension.
sk: Nahrávanie súboru bolo prerušené kvôli koncovke.

en: Missing a temporary folder.
sk: Chýba dočasný priečinok.

en: No file was uploaded.
sk: Súbor nebol nahraný.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sk: Veľkosť nahrávaného súboru prekračuje direktívu MAX_FILE_SIZE špecifikovanú v HTML formulári.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sk: Nahrávaný súbor bol nahratý iba čiastočne.

en: %s Page Template
sk: %s šablóna strany

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
sk: Veľkosť nahrávaného súboru prekračuje direktívu upload_max_filesize definovanú v php.ini.

en: Popup Comments Template
sk: Šablóna pop-up komentárov

en: Comments Template
sk: Šablóna komentárov

en: .htaccess (for rewrite rules )
sk: .htaccess (pre pravidlá prepisovania)

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
sk: my-hacks.php (spätná podpora pre hacky)

en: Application Attachment Template
sk: Šablóna pre prikladanie aplikácií

en: Audio Attachment Template
sk: Šablóna pre audio prílohu

en: Image Attachment Template
sk: Šablóna pre obrázkovú prílohu

en: Video Attachment Template
sk: Šablóna pre video prílohu

en: Theme Functions
sk: Funkcie tém

en: Attachment Template
sk: Šablóna príloh

en: Links Template
sk: Šablóna odkazov

en: 404 Template
sk: Šablóna 404

en: Single Post
sk: Článok

en: Search Form
sk: Vyhľadávací formulár

en: Page Template
sk: Šablóna stránky

en: Category Template
sk: Šablóna kategórie

en: Author Template
sk: Autor témy

en: Tag Template
sk: Šablóna značky

en: Popup Comments
sk: Pop-up komentáre

en: Footer
sk: Päta stránky

en: Visual Editor RTL Stylesheet
sk: Vizuálny editor šablóny štýlu "z prava do ľava"

en: RTL Stylesheet
sk: Šablóna štýlu RTL

en: Main Index Template
sk: Šablóna hlavnej stránky

en: Visual Editor Stylesheet
sk: Vizuálny editor šablón

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
sk:  %s&#8211;%s z %s

en: No matching users were found!
sk: Zo zadanými parametrami sa žiadny užívatelia nezhodujú.

en: Learn more about getting started
sk: Naučte sa viac

en: Turn comments on or off
sk: Zapnutie alebo vypnutie komentárov

en: Manage menus
sk: Správa menu

en: Manage widgets
sk: Správa widgetov

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
sk: Spravovať <a href="%1$s">widgety</a> alebo <a href="%2$s">menu</a>

en: More Actions
sk: Ďalšie akcie

en: View your site
sk: Zobraziť vašu webstránku

en: Add an About page
sk: Pridať stránku "O nás"

en: Write your first blog post
sk: Napíšte svoj prvý článok

en: Add a blog post
sk: Pridať nový príspevok

en: Add additional pages
sk: Pridať ďalšie stránky

en: Edit your front page
sk: Upraviť ​​titulnú stránku

en: Next Steps
sk: Ďaľšie kroky

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
sk: alebo <a href="%s">zmeňte tému</a>

en: Customize Your Site
sk: Prispôsobte si svoju stránku

en: Get Started
sk: Začíname

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
sk: Pripravili sme pre vás zopár odkazov, ktoré by vám mohli pomôcť začať:

en: Welcome to WordPress!
sk: Vitajte v systéme WordPress!

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
sk: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Aktualizujte %2$s</a> alebo sa naučte ako <a href="%3$s" class="browse-happy-link">surfovať s radosťou</a>

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
sk: Zrejme používate zastaralú verziu <a href='%s'>%s</a>. Pre optimálne fungovanie WordPress odporúčame aktualizáciu vášho webového prehliadača.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
sk: Zrejme používate nezabezpečenú verziu <a href='%s'>%s</a>. Používaním zastaralého webového prehliadača ohrozujete váš počítač. Pre optimálne fungovanie WordPress odporúčame aktualizáciu vášho webového prehliadača.

note: translators: 1: number of megabytes, 2: percentage
en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
sk: %1$s MB (%2$s%%) miesta použité

en: Manage Uploads
sk: Spravovať nahrané súbory

note: translators: number of megabytes
en: %s MB Space Allowed
sk: Povolené %s MB miesta

en: Storage Space
sk: Úložný priestor

en: Popular Plugin
sk: Populárne moduly

en: Other WordPress News
sk: Ostatné WordPress novinky

en: WordPress Blog
sk: WordPress blog

en: http://wordpress.org/news/feed/
sk: feed://sk.wordpress.org/feed/

en: This widget requires JavaScript.
sk: Tento widget vyžaduje JavaScript.

en: Loading&#8230;
sk: Nahrávam&#8230;

note: translators: date and time format for recent posts on the dashboard, see http:php.net/date
en: M jS
sk: j. F

en: Tomorrow
sk: Zajtra

en: Today
sk: Dnes

en: No activity yet!
sk: Zatiaľ žiadna aktivita!

en: Recently Published
sk: Nedávno publikované

[ctx: dashboard]
note: translators: %1$s is type of comment, %2$s is link to the post
en: %1$s on %2$s
sk: %1$s pri %2$s

en: Publishing Soon
sk: Naplánované príspevky

[ctx: drafts]
en: View all
sk: Zobraziť všetky

note: translators: 1: comment author, 2: post link, 3: notification if the comment is pending
en: From %1$s on %2$s%3$s
sk: %1$s napísal/a k článku %2$s%3$s

en: [Pending]
sk: [Čaká na schválenie]

en: What&#8217;s on your mind?
sk: Na čo myslíte?

en: Search Sites
sk: Hľadať stránky

en: Search Users
sk: Hľadať používateľov

en: You have %1$s and %2$s.
sk: Máte %1$s a %2$s.

en: %s site | %s sites
sk[0]: %s stránka
sk[1]: %s stránky
sk[2]: %s stránok

en: %s user | %s users
sk[0]: %s používateľ
sk[1]: %s používatelia
sk[2]: %s používateľov

en: Create a New User
sk: Vytvoriť nového používateľa

en: Search Engines Discouraged
sk: VYPNUTÉ indexovanie stránky vyhľadávačmi

en: Create a New Site
sk: Vytvoriť novú stránku

en: Your site is asking search engines not to index its content
sk: Vaša stránka žiada vyhľadávacie služby aby ignorovali jej obsah

[ctx: comments]
note: translators: Number of comments in moderation
en: %s in moderation | %s in moderation
sk[0]: %s sa moderuje
sk[1]: %s sa moderujú
sk[2]: %s sa moderuje

en: %s Comment | %s Comments
sk[0]: %s komentár
sk[1]: %s komentáre
sk[2]: %s komentárov

en: %s Page | %s Pages
sk[0]: %s stránka
sk[1]: %s stránky
sk[2]: %s stránok

en: Configure
sk: Nastaviť

en: %s Post | %s Posts
sk[0]: %s príspevok
sk[1]: %s príspevky
sk[2]: %s príspevkov

en: View all
sk: Zobraziť všetky

en: WordPress News
sk: WordPress novinky

en: Drafts
sk: Koncepty

en: Activity
sk: Aktivity

en: Quick Draft
sk: Rýchly koncept

en: Right Now
sk: Súčasný stav stránky

en: At a Glance
sk: Rýchly prehľad

en: Your browser is out of date!
sk: Váš prehliadač je zastaralý!

en: You are using an insecure browser!
sk: Používate nezabezpečený prehliadač!

en: View posts by this author
sk: Zobraziť články tohto autora

en: Role
sk: Rola

en: Change
sk: Zmeniť

en: Change role to&hellip;
sk: Zmeniť rolu na&hellip;

en: No matching users were found.
sk: Zadaným kritériám nezodpovedajú žiadny užívatelia.

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Error: [%1$s] %2$s
sk: Chyba: [%1$s] %2$s

en: 
    UPDATE LOG
    ==========
sk: 
    Záznam zmien
    ==========

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
sk: Chyba pri vracaní sa späť: [%1$s] %2$s

en: [%s] Background updates have finished
sk: [%s] Aktualizovanie na pozadí bolo dokončené

en: [%s] There were failures during background updates
sk: [%s] Nastali chyby počas aktualizovania na pozadí

en: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
sk: 
    BETA TEST?
    =============
    
    Tento email ladenia chýb je zasielaný keď používate vývojársku verziu WordPress.
    
    Ak si myslíte, že chyby môžu byť spôsobené chybou vo WordPress, prosím nahláste ju.
     * Založte vlákno vo fóre podpory: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Alebo napíšte report chyby: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Vďaka! -- Tím WordPress

en: The following translations failed to update:
sk: Zlyhala aktualizácia pre nasledujúce preklady:

en: FAILED: %s
sk: CHYBA: %s

en: The following themes failed to update:
sk: Zlyhala aktualizácia pre nasledujúce témy:

en: The following plugins failed to update:
sk: Zlyhala aktualizácia pre nasledujúce moduly:

en: SUCCESS: %s
sk: ÚSPECH: %s

en: The following translations were successfully updated:
sk: Nasledujúce preklady boli úspešne aktualizované:

en: The following themes were successfully updated:
sk: Nasledujúce témy boli úspešne aktualizované:

en: The following plugins were successfully updated:
sk: Nasledujúce moduly boli aktualizované:

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
sk: CHYBA: Zlyhala aktualizácia WordPress na %s

en: WordPress site: %s
sk: WordPress stránka: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
sk: ÚSPECH: WordPress bol aktualizovaný na %s

en: Error code: %s
sk: Kód chyby: %s

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
sk: Váš hosting, dobrovoľníci na fóre alebo priateľský vývojár môžno budú vedieť použiť tieto informácie pri podpore:

en: We have some data that describes the error your site encountered.
sk: Máme nejaké dáta popisujúce chybu ktorá nastala na vašej stránke.

en: The WordPress Team
sk: Tím WordPress

en: Your site was running version %s.
sk: Vaša používala verziu %s.

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
sk: Taktiež máte moduly a tému vyžadujúce aktualizáciu. Aktualizujte ich teraz:

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
sk: Aktualizovanie stránky je dôležité pre jej bezpečnosť. Aktualizácie taktiež robia internet bezpečnejším miestom pre vás a vašich čitateľov.

en: If you reach out to us, we'll also ensure you'll never have this problem again.
sk: Ak sa na nás obrátite, určite na rovnaký problém už nenarazíte.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
sk: Ak narazíte na nejaké problémy alebo budete potrebovať podporu, dobrovoľníci na WordPress.org vám pravdepodobne budú schopní pomôcť.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
sk: Tím WordPress vám pomôže. Pošlite email na %s a náš tím vám pomôže s chodom stránky.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
sk: Prosím skontrolujte si stránku. Je možné, že všetko funguje. Ak je vyžadovaná aktualizácia prosím vykonajte ju:

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
sk: Toto znamená, že vaša stránka môže byť odpojená alebo pokazená. Nebojte sa, vieme to opraviť .

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
sk: Vaša stránka na %1$s zaznamenala kritickú chybu pri aktualizácii WordPress na verziu %2$s.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
sk: Pri aktualizácii vašej stránky %1$s na verziu %2$s nastala kritická chyba.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
sk: Skúsili sme, ale nedokázali sme vašu stránku aktualizovať automaticky.

en: Updating is easy and only takes a few moments:
sk: Aktualizácia je jednoduchá a zaberie len chvíľu:

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
sk: Aktualizujte si vašu stránku (%1$s) na WordPress verziu %2$s.

en: WordPress %s is also now available.
sk: WordPress %s je k dispozícii.

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
sk: Pre viac informácii o verzii %s, si pozrite podstránku O WordPress:

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
sk: Vitajte! Vaša stránka na %1$s sa aktualizovala automaticky na WordPress %2$s.

en: No further action is needed on your part.
sk: Už od vás nie je potrebná žiadna akcia.

note: translators: 1: Site name.
en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
sk: [%1$s] NALIEHAVÉ: Vaša stránka môže byť nefunkčná kvôli zlyhaniu aktualizácie.

note: translators: 1: Site name, 2: WordPress version number.
en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
sk: [%1$s] WordPress %2$s je k dispozícii. Aktualizujete WordPress na najnovšiu verziu!

note: translators: 1: Site name, 2: WordPress version number.
en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
sk: [%1$s] Vaša stránka bola aktualizovaná na WordPress %2$s

en: Installation Failed
sk: Inštalácia zlyhala

en: WordPress updated successfully
sk: WordPress úspešne aktualizovaný

en: Updating plugin: %s
sk: Aktualizácia modulu: %s

en: Translations for %s
sk: Preklady: %s

en: Updating theme: %s
sk: Aktualizácia témy: %s

en: Updating to WordPress %s
sk: Aktualizácia na WordPress %s

en: Please select a file
sk: Zvoľte prosím súbor

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
sk: Aktualizácia nemôže byť nainštalovaná, nie sme schopný presunúť isté súbory. Zvyčajne táto chyba vyplýva z nedostatočných práv k súborom.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
sk: Kvôli chybe pri aktualizácii, WordPress sa obnovil na predchádzajúcu verziu.

en: Attempting to roll back to previous version.
sk: Pokus o obnovenie predchádzajúcej verzie.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
sk: Nemožno kopírovať súbory. Málo miesta na disku.

en: Could not copy files.
sk: Nie je možné kopírovať súbory.

en: WordPress is at the latest version.
sk: Používate aktuálnu veziu WordPressu

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
sk: Jazykový balíček neobsahuje buď <code>.po</code> alebo <code>.mo</code> súbor.

en: Translation updated successfully.
sk: Preklad sa aktualizoval úspešne.

en: Translation update failed.
sk: Aktualizácia prekladu zlyhala.

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
sk: Sťahujem preklad z <span class="code">%s</span>&#8230;

en: The translation is up to date.
sk: Preklad je aktuálny.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
sk: Niektoré z vašich prekladov potrebujú aktualizovať. Prosím počkajte chvíľu kým sa aktualizujú všetky.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
sk: CSS súbor <code>style.css</code> neobsahuje správnu hlavičku témy.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
sk: V téme chýba súbor <code>index.php</code>.

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
sk: V téme chýba súbor kaskádového štýlu <code>style.css</code>.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
sk: <strong>Nebola nájdená nadradená téma.</strong> Predtým ako budete používať odvodenú tému, musíte nainštalovať nadradenú <strong>%s</strong>.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
sk: Nadradená téma bola úspešne nainštalovaná, <strong>%1$s %2$s</strong>.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
sk: Nadradená téma <strong>%1$s %2$s</strong> je nainštalovaná.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
sk: Pripravuje sa inštalácia  <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
sk: Táto téma vyžaduje nadradenú tému. Kontroluje sa, či je nainštalovaná &#8230;

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
sk: Téma <strong>%1$s %2$s</strong> bola úspešne nainštalovaná.

en: Theme installed successfully.
sk: Téma bola úspešne nainštalovaná.

en: Theme install failed.
sk: Inštalácia témy zlyhala.

en: The theme contains no files.
sk: Téma neobsahuje žiadne súbory.

en: Installing the theme&#8230;
sk: inštaluje sa téma&#8230;

en: Theme updated successfully.
sk: Téma úspešne aktualizovaná.

en: Theme update failed.
sk: Aktualizácia témy zlyhala.

en: Could not remove the old theme.
sk: Nepodarilo sa odstrániť starú tému.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
sk: Odstránuje sa stará verzia témy&#8230;

en: The theme is at the latest version.
sk: Používate aktuálnu verziu témy.

en: Plugin installed successfully.
sk: Modul úspešne nainštalovaný.

en: No valid plugins were found.
sk: Neboli nájdené žiadne platné moduly.

en: Plugin install failed.
sk: Modul sa nepodarilo nainštalovať.

en: The plugin contains no files.
sk: Modul neobsahuje žiadne súbory.

en: Installing the plugin&#8230;
sk: Inštaluje sa modul&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
sk: Rozbaľuje sa balíček&#8230;

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
sk: Sťahuje sa inštalačný balíček z <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Install package not available.
sk: Inštalačný balíček nie je k dispozícii.

en: Plugin update failed.
sk: Aktualizácia modulu zlyhala.

en: Plugin updated successfully.
sk: Modul úspešne aktualizovaný.

en: Could not remove the old plugin.
sk: Nepodarilo sa odstrániť starú verziu modulu.

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
sk: Odstraňuje sa stará verzia modulu&#8230;

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
sk: Sťahuje sa aktualizácia z <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
sk: Rozbaľuje sa aktualizácia&#8230;

en: Update package not available.
sk: Balík aktualizácie nie je dostupný.

en: The plugin is at the latest version.
sk: Nainštalovaná je aktuálna verzia modulu.

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
sk: Vypína sa mód údržby&#8230;

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
sk: Aktivuje sa mód údržby&#8230;

en: The package could not be installed.
sk: Tento balík nemôže byť nainštalovaný.

en: Could not create directory.
sk: Nie je možné vytvoriť adresár.

en: Download failed.
sk: Sťahovanie zlyhalo.

en: Installing the latest version&#8230;
sk: Inštalácia najnovšej verzie&#8230;

en: The package contains no files.
sk: Tento balíček neobsahuje žiadne súbory.

en: Destination folder already exists.
sk: Priečinok už existuje.

note: translators: %s: directory name
en: Unable to locate needed folder (%s).
sk: Adresár nie je možné nájsť. (%s).

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
sk: Nepodarilo sa nájsť adresár s Wordpress témami.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
sk: Nedokážem nájsť adresár s Wordpress modulmi.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
sk: Nedokážem nájsť adresár s Wordpress obsahom (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Root directory.
sk: Nedokážem nájsť kmeňový adresár WordPress.

en: Filesystem error.
sk: Chyba systému súborov.

en: Could not access filesystem.
sk: Nie je k dispozícii prístup k systému súborov.

en: Invalid Data provided.
sk: Zadané neplatné dáta.

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
sk: Aktualizácia prekladov  %1$s (%2$s)&#8230;

en: Customize &#8220;%s&#8221;
sk: Prispôsobiť &#8220;%s&#8221;

en: Update Translations
sk: Aktualizovať preklady

en: Update Theme
sk: Aktualizovať tému

en: Themes page
sk: Stránka Tém

en: Return to Theme Installer
sk: Návrat do inštalátora tém

en: Enable this theme for all sites in this network
sk: Povoliť túto tému pre všetky stránky v tejto sieti

en: Return to Plugin Installer
sk: Naspäť do Inštalátora modulov

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
sk: Aktivovať modul &amp; spustiť importér

en: Return to Importers
sk: Naspäť na importéry

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
sk: Modul <strong>%s %s</strong> bol úspešne nainštalovaný.

en: Go to themes page
sk: Choď na stránku tém

en: Return to Themes page
sk: Naspäť na Stránku tém

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
sk: Aktualizuje sa téma %1$s (%2$d/%3$d)

en: Return to WordPress Updates
sk: Návrat k aktualizáciám WordPress

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sk: Aktualizuje sa modul %1$s (%2$d/%3$d)

en: Go to WordPress Updates page
sk: Choď na stránku aktualizácii WordPress

en: All updates have been completed.
sk: Všetky aktualizácie boli dokončené.

en: Hide Details
sk: Skryť podrobnosti

en: Show Details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: %1$s updated successfully.
sk: %1$s úspešne aktualizovaný.

en: The update of %1$s failed.
sk: Aktualizácia %1$s zlyhala.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
sk: Nastala chyba pri aktualizácii %1$s: <strong>%2$s</strong>

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sk: Proces aktualizácie začína. Tento proces môže na niektorých hostingoch chvíľu trvať, prosím buďte trpezliví.

en: Return to Plugins page
sk: Naspäť na stránku Modulov

en: Go to plugins page
sk: Choď na stránku modulov

en: Activate Plugin
sk: Aktivovať modul

en: Update Plugin
sk: Aktualizovať modul

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
sk: Táto <a href="%1$s">odvodená téma</a> vyžaduje svoju nadradenú tému, %2$s.

en: Version:
sk: Verzia:

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sk: Chystáte sa vymazať tému '%s'
    Stlačte  'Zrušiť' pre návrat, 'OK' pre vymazanie.

en: Live Preview
sk: Náhľad

en: Activate &#8220;%s&#8221;
sk: Aktivovať &#8220;%s&#8221;

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
sk: Je vám prístupná len súčasná téma. Pre informácie ohľadom prístupu k ďalším témam kontaktujte %s administrátora.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
sk: Práve teraz máte nainštalovanú iba jednu tému. Žite trochu! Môžete si kedykoľvek vybrať z viac ako 1000 tém zadarmo v adresári tém na WordPress.org: stačí kliknúť na kartu <a href="%s">nainštalovať témy</a>.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
sk: Pre túto stránku máte v súčasnosti povolenú len jednu tému. Navštívte sieťovú administráciu a <a href="%1$s">povoľte</a> viac tém.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
sk: Pre túto stránku máte v súčasnosti povolenú len jednu tému. Kliknite na Administráciu siete a <a href="%1$s">povoľte</a> alebo <a href="%2$s">nainštalujte</a> viac tém.

en: Version:
sk: Verzia:

en: Install
sk: Inštalovať

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Preview %s
sk: Ukážka %s

en: Install %s
sk: Inštalovať %s

[ctx: theme]
en: Installed
sk: Nainštalovaná

en: This theme is already installed and is up to date
sk: Táto téma je už nainštalovaná a je aktuálna

en: Update to version %s
sk: Aktualizovať na verziu %s

en: No themes match your request.
sk: Zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne témy.

[ctx: themes]
en: Recently Updated
sk: Naposledy aktualizované

[ctx: themes]
en: Latest
sk: Posledné

[ctx: themes]
en: Featured
sk: Odporúčané

[ctx: Number/count of items]
en: Count
sk: Počet

[ctx: term name]
en: Name
sk: Názov

en: Not Sticky
sk: Nepripnuté

en: Make this post sticky
sk: Pripnúť článok

en: Sticky
sk: Pripnuté

en: Allow Comments
sk: Povoliť komentáre

en: Allow Pings
sk: Povoliť cinknutia (ping)

en: Do not allow
sk: Zakázať

en: Default Template
sk: Východzia šablóna

en: Allow
sk: Povoliť

en: Order
sk: Poradie

en: Main Page (no parent)
sk: Hlavná stránka (bez rodiča)

en: Parent
sk: Nadradená stránka

note: translators: Between password field and private checkbox on post quick edit interface
en: &ndash;OR&ndash;
sk: &ndash;ALEBO&ndash;

en: Bulk Edit
sk: Hromadná úprava

en: &mdash; No Change &mdash;
sk: &mdash; Bez zmeny &mdash;

en: Y/m/d g:i:s A
sk: j. F. Y, G:i

en: Missed schedule
sk: Zameškané plány

en: Last Modified
sk: Posledná zmena

en: Preview &#8220;%s&#8221;
sk: Náhľad &#8220;%s&#8221;

en: Delete this item permanently
sk: Zmazať túto položku natrvalo

en: Restore this item from the Trash
sk: Obnoviť túto položku z koša

en: Move this item to the Trash
sk: Presunúť túto položku do koša

en: Quick&nbsp;Edit
sk: Rýchla úprava

en: %s is currently editing
sk: %s práve upravuje

en: Edit this item
sk: Upraviť túto položku

en: Edit this item inline
sk: Upraviť túto položku inline

[ctx: column name]
note: translators: manage posts column name
en: Title
sk: Názov

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Pripnutý <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Pripnuté <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Pripnutých <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Všetky <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Všetky <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Všetky <span class="count">(%s)</span>

en: View details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: Visit plugin site
sk: Navštíviť stránku modulu

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Môj <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Moje <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Moje <span class="count">(%s)</span>

en: Open this file in the Plugin Editor
sk: Otvoriť tento súbor v editore modulov

en: Delete this plugin
sk: Zmazať tento modul

en: Activate this plugin
sk: Aktivovať tento modul

en: Activate this plugin for all sites in this network
sk: Aktivujte tento modul pre všetky stránky v sieti.

en: Deactivate this plugin
sk: Deaktivovať tento modul

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
sk: Vyžaduje <code>%s</code> vo <code>wp-config.php</code>.

en: Inactive:
sk: Neaktívne:

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
sk: Drop-iny su pokročilé moduly z <code>%s</code> katalógu, ktoré nahrádzajú pôvodné funkcionality WordPress.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
sk: Súbory uložené v adresári <code>%s</code> sú spúštané automaticky.

en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

en: Network Deactivate
sk: Vypnúť v sieti

en: Network Activate
sk: Aktivovať v sieti

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Musí-sa-použiť <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Musí-sa-použiť <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Musí-sa-použiť <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Neaktívne <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Neaktívne <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Neaktívne <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Naposledy aktívne <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Naposledy aktívne <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Naposledy aktívne <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Aktívne <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Aktívne <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Aktívne <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Všetky <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Všetky <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Všetky <span class="count">(%s)</span>

en: Plugin
sk: Modul

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
sk: Zdá sa že momentálne nie sú k dispozícii žiadne moduly.

en: No plugins found.
sk: Neboli nájdené žiadne moduly.

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
sk: <strong>Kompatibilné</strong> s vašou verziou WordPress

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
sk: <strong>Nekompatibilné</strong> s vašou verziou WordPress

en: <strong>Untested</strong> with your version of WordPress
sk: <strong>Nebolo otestované</strong> s vašou verziou WordPress

en: %s download | %s downloads
sk[0]: stiahnuť %s
sk[1]: stiahnuť %s
sk[2]: stiahnuť %s

en: Last Updated:
sk: Posledná aktualizácia:

en: More Details
sk: Podrobnosti

note: translators: 1: Plugin name and version.
en: More information about %s
sk: Viac informácií o %s

[ctx: plugin]
en: Installed
sk: Nainštalovaný

en: This plugin is already installed and is up to date
sk: Tento modul je už nainštalovaný v najaktuálnejšej verzii.

en: Update Now
sk: Aktualizovať teraz

note: translators: 1: Plugin name and version
en: Update %s now
sk: Aktualizovať %s

en: Install Now
sk: Nainštalovať

note: translators: 1: Plugin name and version.
en: Install %s now
sk: Inštalovať %s

[ctx: Plugin installer group title]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: Plugin installer group title]
en: Social
sk: Sociálne siete

[ctx: Plugin installer group title]
en: Performance
sk: Výkon

en: No plugins match your request.
sk: Žiadne moduly nezodpovedajú zadaným kritériám.

en: Try again
sk: Vyskúšať znovu

en: Upload Plugin
sk: Nahrať modul

[ctx: Plugin Installer]
en: Beta Testing
sk: Beta Testy

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
sk: Obľúbené

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
sk: Obľúbené

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
sk: Odporúčané

en: Search Results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Super Admin
sk: Super administrátor

[ctx: user]
en: Registered
sk: Registrovaný

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Super Administrátor <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Super Administrátori <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Super Administrátorov <span class="count">(%s)</span>

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Všetci <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Všetci <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Všetci <span class="count">(%s)</span>

en: No users found.
sk: Neboli nájdený žiadny užívatelia

[ctx: user]
en: Not Spam
sk: Nie je spam

[ctx: user]
en: Mark as Spam
sk: Označiť ako spam

en: Visit theme homepage
sk: Navštíviť domovskú stránku témy

en: Visit Theme Site
sk: Navštíviť stránku témy

en: By %s
sk: Od %s

en: Broken Theme:
sk: Poškodená téma:

en: Delete this theme
sk: Vymazať tému

en: Open this theme in the Theme Editor
sk: Otvoriť tému v Editore

en: Disable this theme
sk: Zablokovať túto tému

en: Enable this theme
sk: Povoliť túto tému

en: Network Disable
sk: Vypnúť sieť

en: Disable
sk: Zakázať

en: Network Enable
sk: Povoliť sieť

en: Enable
sk: Povoliť

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Poškodený <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Poškodené <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Poškodených <span class="count">(%s)</span>

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Aktualizácia k dispozícii <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Aktualizácie k dispozícii <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Aktualizácií k dispozícii <span class="count">(%s)</span>

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Nepovolený <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Nepovolené <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Nepovolená <span class="count">(%s)</span>

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Povolený <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Povolené <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Povolená <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sk[0]: Všetky <span class="count">(%s)</span>
sk[1]: Všetky <span class="count">(%s)</span>
sk[2]: Všetky <span class="count">(%s)</span>

en: Theme
sk: Téma

en: You do not appear to have any themes available at this time.
sk: Vyzerá to tak že momentálne nie je žiadna téma na zobrazenie.

en: No themes found.
sk: Témy nenájdené.

en: More
sk: Viac

en: Only showing first 5 users.
sk: Zobrazených iba prvých 5 užívateľov.

en: Never
sk: Nikdy

en: Visit
sk: Navštíviť

en: You are about to unspam the site %s.
sk: Chystáte sa od-spamovať stránku %s.

en: You are about to mark the site %s as spam.
sk: Chystáte sa označiť stránku %s ako spam.

en: You are about to delete the site %s.
sk: Chystáte sa zmazať stránku %s.

[ctx: verb; site]
en: Archive
sk: Archivovať

en: Unarchive
sk: Odarchivovať

en: You are about to archive the site %s.
sk: Chystáte sa archivovať stránku %s.

en: You are about to unarchive the site %s.
sk: Chystáte sa od-archivovať stránku %s.

en: Deactivate
sk: Deaktivovať

en: You are about to deactivate the site %s
sk: Chystáte sa deaktivovať stránku %s

en: You are about to activate the site %s
sk: Chystáte sa aktivovať stránku %s

en: Deleted
sk: Zmazané

en: Mature
sk: Pre dospelých

en: Archived
sk: Archivované

en: Actions
sk: Akcie

[ctx: site]
en: Registered
sk: Registrovaná

en: Last Updated
sk: Naposledy aktualizovaná

en: Path
sk: Cesta

en: Domain
sk: Doména

[ctx: site]
en: Not Spam
sk: Nie je spam

[ctx: site]
en: Mark as Spam
sk: Označiť ako spam

en: No sites found.
sk: Neboli nájdené žiadne stránky.

en: View
sk: Zobraziť

en: Attach
sk: Priložiť

en: View &#8220;%s&#8221;
sk: Zobraziť &#8220;%s&#8221;

en: (Unattached)
sk: (Nepriložené)

en: %s from now
sk: %s od teraz

en: %s ago
sk: pred %s

en: Unpublished
sk: Nepublikované

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: Date
sk: Dátum

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: Uploaded to
sk: Nahrané do

en: Attach to a post
sk: Priložiť k článku

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: File
sk: Súbor

[ctx: uploaded files]
en: Trash (%s) | Trash (%s)
sk[0]: Kôš (%s)
sk[1]: Kôš (%s)
sk[2]: Kôš (%s)

[ctx: uploaded files]
en: All (%s) | All (%s)
sk[0]: Všetky (%s)
sk[1]: Všetky (%s)
sk[2]: Všetky (%s)

[ctx: detached files]
en: Unattached (%s) | Unattached (%s)
sk[0]: Nepriložené (%s)
sk[1]: Nepriložené (%s)
sk[2]: Nepriložené (%s)

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Go to the last page
sk: Choď na poslednú stranu

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
sk: %1$s z %2$s

en: Go to the next page
sk: Choď na nasledujúcu stranu

en: Current page
sk: Zobrazená stránka

en: Go to the previous page
sk: Choď na predchádzajúcu stranu

en: Select Page
sk: Vyberte stránku

en: %s pending
sk: %s na schválenie

en: Go to the first page
sk: Choď na prvú stranu

en: Excerpt View
sk: Zobraziť zhrnutie

en: Visit %s
sk: Navštíviť %s

en: Select bulk action
sk: Vyberte hromadnú akciu

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sk: Chcete zmazať odkaz '%s'
      'Zrušiť' preruší operáciu, 'OK' potvrdí vymazanie.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
sk: Upraviť &#8220;%s&#8221;

en: Select %s
sk: Vybrať %s

en: Visible
sk: Viditeľné

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: View all categories
sk: Zobraziť všetky kategórie

en: Relationship
sk: Vzťah

en: Delete
sk: Zmazať

en: No links found.
sk: Neboli nájdené žiadne odkazy.

en: Unable to perform command: %s
sk: Nie je možné vykonať príkaz: %s

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k SSH2 serveru %1$s:%2$s

en: Public and Private keys incorrect for %s
sk: Verejné a súkromné kľúče sú neplatné pre %s

en: SSH2 password is required
sk: Je potrebné zadať prihlasovacie heslo SSH2

en: SSH2 hostname is required
sk: Je potrebné zadať meno hostiteľa SSH2

en: SSH2 username is required
sk: Je potrebné zadať prihlasovacie meno SSH2

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
sk: PHP rozšírenie ssh2 je síce dostupné, ale vo verzii PHP5 je vyžadovaná funkcia <code>stream_get_contents()</code>

en: The ssh2 PHP extension is not available
sk: PHP rozšírenie ssh2 nie je dostupné

en: Username/Password incorrect for %s
sk: Meno/Heslo pre %s nie je správne

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k FTP serveru %1$s:%2$s

en: FTP password is required
sk: FTP heslo je povinný údaj

en: FTP username is required
sk: Užívateľské meno pre FTP je povinný údaj

en: FTP hostname is required
sk: meno FTP hostiteľa je povinný údaj

en: The ftp PHP extension is not available
sk: Rozšírenie ftp PHP nie je dostupné

en: Found %s
sk: Nájdené %s

en: Changing to %s
sk: Mením na %s

en: Looking for %1$s in %2$s
sk: Hľadať %1$s v %2$s

en: Y/m/d \a\t g:ia
sk: j.F.Y, G:i

en: Reply to this comment
sk: Odpovedať na komentár

en: Quick Edit
sk: Rýchla úprava

[ctx: verb]
en: Trash
sk: Kôš

en: Move this comment to the trash
sk: Presunúť tento komentár do koša

en: Mark this comment as spam
sk: Označiť komentár za spam

en: Approve this comment
sk: Schváliť komentár

en: Unapprove this comment
sk: Odmietnuť komentár

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
sk: Ako odpoveď na <a href="%1$s">%2$s</a>.

note: translators: 2: comment date, 3: comment time
en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
sk: Odoslané <a href="%1$s">%2$s o %3$s</a>

[ctx: column name]
en: In Response To
sk: V reakcii na

en: Select comment
sk: Vybrať komentár

[ctx: column name]
en: Comment
sk: Komentár

en: Empty Spam
sk: Vyprázdniť spam priečinok

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

en: Filter
sk: Filtrovať

en: Pings
sk: Pingy

en: All comment types
sk: Všetky typy komentárov

[ctx: comment]
en: Not Spam
sk: Nie je spam

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Approve
sk: Schváliť

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
sk: Označiť ako spam

en: Unapprove
sk: Odmietnuť

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
sk[0]: Kôš <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
sk[1]: Kôš <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
sk[2]: Kôš <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Approved | Approved
sk[0]: Schválené
sk[1]: Schválené
sk[2]: Schválené

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
sk[0]: Čakajúce na schválenie <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
sk[1]: Čakajúce na schválenie <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
sk[2]: Čakajúce na schválenie <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

[ctx: comments]
en: All | All
sk[0]: Všetky
sk[1]: Všetky
sk[2]: Všetky

en: No comments found.
sk: Žiadne komentáre sa nenašli.

en: No comments awaiting moderation.
sk: Na moderovanie nečaká žiadny komentár

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na upravovanie odkazov pre túto stránku.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
sk: Ak ste zvyknutý používať Správcu odkazov, nainštalujte si modul <a href="%s">Link Manager</a>.

en: Could not insert link into the database
sk: Nepodarilo sa vložiť odkaz do databázy

en: Could not update link in the database
sk: Nepodarilo sa aktualizovať odkaz v databáze

en: Preview not available. %s cannot be embedded securely.
sk: Nie je dostupný náhľad. Nie je možné bezpečne vložiť %s.

en: %s failed to embed.
sk: zlyhalo vloženie %s .

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
sk[0]: Na základe hlasovania %s používateľa
sk[1]: Na základe hlasovania %s používateľov
sk[2]: Na základe hlasovania %s používateľov

en: Scheduled
sk: Naplánované

en: Date
sk: Dátum

en: Type
sk: Typ

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
sk: Ukladanie je vypnuté: %s momentálne robí v tomto článku úpravy.

en: Someone
sk: Niekto

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
sk: Ukladanie je vypnuté: %s momentálne robí na tejto stránke úpravy.

en: You are not allowed to edit this post.
sk: Nemáte oprávnenie na úpravu tohto článku.

en: You are not allowed to edit this page.
sk: Nemáte oprávnenie na úpravu tejto stránky.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
sk: Bol pridaný používateľ <a href="#%s">%s</a>

en: Please provide a custom field name.
sk: Uveďte prosím meno vlastného poľa.

en: Please provide a custom field value.
sk: Prosím, vložte hodnotu vlastného poľa.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
sk: Prepáčte, pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.

en: ERROR: please type a comment.
sk: CHYBA: Zadajte prosím komentár.

en: Draft created on %1$s at %2$s
sk: Koncept vytvorený %1$s o %2$s

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
sk: CHYBA: Pokúšate sa odpovedať na komentár pri koncepte článku.

en: Comment %d does not exist
sk: Komentár %d neexistuje

en: 1 item | %s items
sk[0]: položka
sk[1]: %s položky
sk[2]: %s položiek

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
sk: Ak nie je zobrazený importér, ktorý potrebujete, môžete skúsiť <a href="%s">prehľadať adresár modulov</a>.

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
sk: Tento importér nie je nainštalovaný. Nainštalujte si importéry z <a href="%s">z hlavnej stránky</a>.

en: Install importer
sk: Nainštalujte importér

en: Activate importer
sk: Aktivovať importér

en: No importers are available.
sk: Žiadne importéry nie sú dostupné.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
sk: Ak máte články, alebo komentáre v inom systéme, WordPress ich dokáže do tejto stránky importovať. Pre začiatok si nižšie vyberte systém z ktorého chcete importovať:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
sk: <strong>%s</strong> importér je neplatný, alebo nie je nainštalovaný.

en: ERROR:
sk: CHYBA:

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Dokumentácia  k importu [EN]</a>

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
sk: V starších verziách WordPress boli všetky importéry vstavané. Keďže ich väčšina ľudí využívala len zriedka, boli prerobené na moduly.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
sk: Táto obrazovka zobrazuje zoznam odkazov na moduly pre import dát z platforiem na blogovanie/správu obsahu. Vyberte si platformu, z ktorej chcete importovať a kliknite na Nainštalovať keď budete o to požiadaný v pop-up okne. Ak vaša platforma nie je na zozname, kliknite na odkaz na prehľadávanie adresára s modulmi a pokúste sa o nájdenie importovacieho modulu pre vašu platformu (ak taký modul existuje).

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na importovanie obsahu na tejto stránke.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
sk: Boli by ste radi ak by každý softvér vychádzal s týmito slobodami? Aj my! Pre viac informácií sa pozrite na <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
sk: Každý modul a téma vo Katalógoch WordPress má buď 100%% GPL alebo podobne bezplatnú licenciu, čiže tam môžete úplne pokojne vyhľadávať <a href="%1$s">moduly</a> a <a href="%2$s">témy</a>. Ak máte modul alebo tému z iného zdroja, najprv sa uistite, že <a href="%3$s">sú vydané pod licenciou GPL</a>. Ak sa nerešpektujú licencie WordPress, neodporúčame ich.

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
sk: WordPress rastie, keď ho ľudia ako vy odporúčajú svojim priateľom a známym, a keď tisíce stránok a služieb ktoré sú vybudované vo WordPress informujú o tomto fakte svojich používateľov. Vždy nám lichotí, keď o nás niekto šíri dobré slovo, ale uistite sa predtým, <a href="%s">či dodržiavate naše pokyny na ochranu obchodnej značky</a>.

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
sk: Môžete kdekoľvek slobodne šíriť kópie vašich modifikovaných verzií. Týmto spôsobom dávate celej komunite šancu mať prospech z vašich zmien.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
sk: Máte slobodu šíriť kópie pôvodného programu a pomôcť tak svojim blízkym.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
sk: Máte prístup k zdrojovému kódu, slobodu dôkladne preskúmať ako program pracuje a možnosť ho modifikovať tak, aby fungoval tak ako chcete.

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
sk: Máte slobodu spúšťať program za akýmkoľvek účelom.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
sk: WordPress je bezplatný open source software, ktorý je budovaný komunitou vývojárov-dobrovoľníkov z celého sveta. WordPress vychádza s niektorými skvelými funkciami, môžete ho však meniť a upravovať vďaka <a href="%s">licencii</a> GPL.

en: Status:
sk: Stav:

en: Download Export File
sk: Stiahnuť exportovaný súbor

en: End Date
sk: Konečný dátum

en: Start Date
sk: Počiatočný dátum

en: Date range:
sk: Časové rozmedzie:

en: Authors:
sk: Autori:

en: Categories:
sk: Kategórie:

en: All
sk: Všetko

en: Posts
sk: Články

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
sk: Toto bude obsahovať všetky vaše články, strany, komentáre, vlastné polia, taxonómie, navigačné menu a vlastné typy príspevkov.

en: Choose what to export
sk: Vyberte si, čo chcete exportovať

en: All content
sk: Všetok obsah

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
sk: Akonáhle uložíte stiahnutý súbor, môžete použiť funkciu Import a naimportovať obsah tejto stránky do inej WordPress inštalácie.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
sk: Tento formát, ktorý nazývame WordPress eXtended RSS, alebo WXR, bude obsahovať všetky vaše články, stránky, komentáre, vlastné polia, kategórie a značky.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
sk: Keď kliknete na tlačidlo nižšie, WordPress vytvorí XML súbor, ktorý môžete uložiť na svoj počítač.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Dokumentácia k exportu [EN]</a>

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
sk: Po vytvorení vášho WXR súboru môže byť tento súbor importovaný do inej WordPress stránky, alebo inej blogovacej platformy podporujúcej tento formát.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
sk: Hlavným dôvodom pre export existujúceho obsahu stránky ja najmä možnosť jeho následného importu niekam inam. Exportovaný súbor je síce označovaný špeciálnou skratkou WXR, ale má prehľadnú štruktúru štandardného formátu XML a môže obsahovať články, stránky, komentáre, užívateľské polia, vlastné druhy obsahu, kategórie, značky, taxonómie a menu. Pomocou príslušných rozbaľovacích menu môžete tiež nastaviť rôzne obmedzenia (podľa dátumu, autora, kategórie či aktuálneho stavu), aby výsledný súbor obsahoval len naozaj potrebné informácie.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
sk[0]: %s stránka obnovená z koša.
sk[1]: %s stránky obnovené z koša.
sk[2]: %s stránok obnovených z koša.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na export obsahu tejto stránky.

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
sk[0]: %s stránka presunutá do koša.
sk[1]: %s stránky presunuté do koša.
sk[2]: %s stránok presunutých do koša.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
sk[0]: %s stránka trvalo odstránená.
sk[1]: %s stránky trvalo odstránené.
sk[2]: %s stránok trvalo odstránených.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
sk[0]: %s stránka neaktualizovaná, niekto ju upravuje.
sk[1]: %s stránky neaktualizované, niekto ich upravuje.
sk[2]: %s stránok neaktualizovaných, niekto ich upravuje.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
sk[0]: %s príspevok trvalo odstránený.
sk[1]: %s príspevky trvalo odstránené.
sk[2]: %s príspevkov trvalo odstránených.

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
sk[0]: %s príspevok presunutý do koša.
sk[1]: %s príspevky presunuté do koša.
sk[2]: %s príspevkov presunutých do koša.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
sk[0]: %s príspevok obnovený z koša.
sk[1]: %s príspevky obnovené z koša.
sk[2]: %s príspevkov obnovených z koša.

en: %s page updated. | %s pages updated.
sk[0]: %s stránka aktualizovaná
sk[1]: %s stránky aktualizovaná
sk[2]: %s stránok aktualizovaných

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
sk[0]: %s príspevok neaktualizovaný, niekto ho upravuje.
sk[1]: %s príspevky neaktualizované, niekto ich upravuje.
sk[2]: %s príspevkov neaktualizovaných, niekto ich upravuje.

en: %s post updated. | %s posts updated.
sk[0]: %s článok bol aktualizovaný.
sk[1]: %s články boli aktualizované.
sk[2]: %s článkov bolo aktualizovaných.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Dokumentácia k správe strán [EN]</a>

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
sk: Môžete tiež vykonávať rovnaké typy akcií, vrátane usporiadávania zoznamu na základe filtrov, spravovať Stránky pomocou akčných odkazov, ktoré sa zobrazia pri nájdení myšou nad riadok, alebo použitie menu Hromadných akcií na úpravu viacerých stránok naraz.

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
sk: Správa stránok je veľmi podobná správe článkov a ich obrazovky môžu byť prispôsobené podobným spôsobom.

en: Managing Pages
sk: Správa strán

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
sk: Stránky sú podobné príspevkom v tom, že majú nadpis, hlavný text a priradené metadáta, ale odlišné sú v tom smere, že nie sú súčasťou chronologického výpisu blogu, ale niečo ako trvalé príspevky. Strany nie sú kategorizované alebo označkované, ale môžu byť v hierarchii. Môžete umiestňovať Stránky pod ďalšie Stránky a tým urobiť jednu &#8220;Nadradenú&#8221 druhej a vytvoriť skupinu Stránok.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Dokumentácia k správe článkov [EN]</a>

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
sk: Tiež máte možnosť naraz upraviť alebo odstrániť niekoľko článkov. Najskôr zaškrtnutím označte konkrétne články, ktoré chcete upravovať, potom vyberte zodpovedajúcu ponuku v rozbaľovacom menu Hromadné úpravy a nakoniec kliknite na tlačidlo Použiť.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
sk: V prípade využitia hromadných úprav môžete hromadne meniť niektoré základné informácie vo všetkých vybraných článkoch (napr. kategóriu či autora). Ak budete chcieť odobrať nejaký článok z už označenej skupiny, stačí kliknúť na malé tlačidlo x, ktoré je hneď vedľa jeho názvu v zobrazenej oblasti pre hromadné úpravy.

en: Bulk Actions
sk: Hromadné akcie

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
sk: <strong>Náhľad</strong> &#8211; Pomocou tejto funkcie uvidíte, ako by vyzeral aktuálny koncept príspevku na stránke, pokiaľ by ste ho teraz publikovali. Ak už však článok bol publikovaný, tak sa tu objaví odkaz s názvom &#8222;Zobraziť&#8220;, pomocou ktorého budete presmerovaný priamo na konkrétny príspevok na stránke.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
sk: <strong>Kôš</strong> &#8211; Slúži k presunu nepotrebného príspevku do Koša, kde bude ešte nejaký čas uschovaný (obvykle 30 dní), kým nedôjde k jeho automatickému a nenávratnému zmazaniu. Kôš môžete tiež vysypať kedykoľvek ručne.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
sk: <strong>Rýchle úpravy</strong> &#8211; Táto funkcia umožňuje okamžite zmeniť niektoré základné informácie o príspevku, bez toho aby ste museli opustiť stránku s výpisom príspevkov.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
sk: <strong>Upraviť</strong> - Budete presmerovaný na administračnú stránku s možnosťou detailných úprav zvoleného príspevku. Rovnaký efekt dosiahnete kliknutím na názov príspevku.

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
sk: Prejdite kurzorom ponad riadok v zozname článkov, aby ste zobrazili odkazy pomocou ktorých môžete článok spravovať. Je možné vykonávať nasledujúce akcie:

en: Available Actions
sk: Dostupné akcie

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
sk: Môžete upraviť zoznam článkov tak, aby zobrazoval iba články zo špecifickej kategórie alebo zo špecifického mesiaca pomocou roletových ponúk nad zoznamom článkov. Po tom ako spravíte výber, kliknite na tlačidlo "Filter". Takisto môžete upresniť zoznam kliknutím na autora, kategóriu, alebo značku článku v zozname článkov.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
sk: Články môžete vidieť ako jednoduchý zoznam nadpisov, alebo môže obsahovať aj zhrnutia. Preferovaný vzhľad zvolíte ikonami v pravej hornej časti zoznamu.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
sk: Zoznam článkov môžete filtrovať na základe stavu článku použitím textových odkazov v ľavo hore. Články môžete filtrovať ako "Všetky", "Publikované", "Koncepty" alebo "Uložené v koši". Bez úprav sa zobrazujú všetky články.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
sk: V karte Nastavenia zobrazenia môžete skryť/zobraziť stĺpce podľa vašich potrieb a rozhodnúť koľko článkov sa zobrazí v zozname na obrazovke.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
sk: Zobrazenie tejto obrazovky si môžete prispôsobiť viacerými spôsobmi:

en: Screen Content
sk: Obsah obrazovky

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
sk: Ľahký prístup ku všetkým článkom je nevyhnutnou súčasťou každého redakčného systému. Zobrazené informácie na tejto stránke si môžete ľubovoľne prispôsobiť tak, aby čo najlepšie zodpovedali preferovanému spôsobu práce.

en: Error in deleting.
sk: Chyba pri mazaní.

en: You are not allowed to delete this item.
sk: Nie ste oprávnený zmazať túto položku.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
sk: Nie ste oprávnený obnoviť túto položku z koša.

en: Error in restoring from Trash.
sk: Chyba pri obnovovaní súboru z koša.

en: Error in moving to Trash.
sk: Chyba pri presune do koša.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
sk: Nemáte povolené presunúť túto položku do koša.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
sk: Značky môžu byť jednotlivo prevedené na kategórie pomocou <a href="%s">Konvertor značiek na kategórie</a>.

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
sk: Kategórie môžu byť selektívne konvertované na značky použitím <a href="%s">konvertoru kategórií na značky</a>.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
sk: <strong>Poznámka:</strong><br /> Zmazaním kategórie nedôjde k vymazaniu článkov z kategórie. Články budú preradené do kategórie <strong>%s</strong>.

en: Tags deleted.
sk: Značky vymazané.

en: Tag not updated.
sk: Značka neaktualizovaná.

en: Tag not added.
sk: Značka nepridaná.

en: Tag updated.
sk: Značka aktualizovaná.

en: Tag deleted.
sk: Značka vymazaná.

en: Tag added.
sk: Značka pridaná.

en: Categories deleted.
sk: Kategórie vymazané.

en: Category not updated.
sk: Kategória neaktualizovaná.

en: Category updated.
sk: Kategória aktualizovaná.

en: Category not added.
sk: Kategória nepridaná.

en: Category deleted.
sk: Kategória vymazaná.

en: Items deleted.
sk: Položky zmazané.

en: Category added.
sk: Kategória pridaná.

en: Item not updated.
sk: Položka nebola aktualizovaná

en: Item updated.
sk: Položka aktualizovaná.

en: Item not added.
sk: Položka nebola pridaná.

en: Item deleted.
sk: Položka zmazaná.

en: Item added.
sk: Položka pridaná.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Dokumentácia ku značkám [EN]</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Dokumentácia ku kategóriám odkazov [EN]</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Dokumentácia ku kategóriám [EN]</a>

en: Adding Tags
sk: Pridávanie značiek

en: Adding Categories
sk: Pridávanie kategórii

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
sk: Zobrazenie tejto obrazovky môžete zmeniť použitím karty "Nastavenia zobrazenia". Môžete tak nastaviť koľko položiek sa bude zobrazovať na obrazovku alebo zobraziť/skryť stĺpce v tabuľke.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
sk: <strong>Popis</strong> - Popis nie je automaticky zobrazovaný. Pre niektoré témy však toto neplatí.

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
sk: <strong>Nadradená kategória</strong> - Kategórie, narozdiel od značiek, majú hierarchické usporiadanie. Môžete mať kategóriu "Jazz" a pod ňou vsunuté kategórie "Bebop" a "Big Band". Na vytvorenie podkategórie jednoduche vyberte inú kategóriu ako nadredenú kategóriu.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
sk: <strong>Slug</strong> - &#8220;Slug&#8221; je označenie názvu priateľských URL. Zvyčajne je bez diakritiky, malými písmenami a obsahuje len, číslice a spojovníky,

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
sk: <strong>Meno</strong> - Meno, aké sa zobrazí na vašej stránke.

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
sk: Keď pridávate novú značku na tejto obrazovke, vyplnte nasledujúce polia:

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
sk: Keď pridávate novú kategóriu na tejto obrazovke vyplnte nasledujúce polia:

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
sk: Aký je rozdiel medzi kategóriami a značkami? Normálne sú značky klúčové slová ktoré určujú dôležité informácie z vášho článku (názvy, predmety, atď.) ktoré sa nemusia objaviť v iných článkoch, zatiaľ čo kategórie sú predom stanovené sekcie. Ak sa zamyslíte nad svojou stránkou ako nad knihou, tak kategórie sú Obsah a značky sú termíny v indexe.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
sk: Kategórie odkazov môžte vymazať v ponuke hromadných úprav, táto akcia ale nevymaže odkazy patriace kategóriám. Presunie ich do východzej kategórie odkazov.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
sk: Skupinu odkazov môžete vytvoriť pomocou Kategórií odkazov. Názvy Kategórií odkazov musia byť jedinečné a Kategórie odkazov sú oddelené od kategórií, ktoré používate pre články.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
sk: Článkom môžete priradiť kľúčové slová s použitím <strong>značiek</strong>. Na rozdiel od kategórií, značky nemajú hierarchické usporiadanie, čo znamená, že medzi jednotlivými značkami nie je žiadny vzťah.

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
sk: Kategórie môžete použiť na určenie sekcií na vašej stránke a na združenie súvisiacich článkov. Predvolená kategória je &#8220;Nezaradené&#8221; pokiaľ to nezmeníte vo vašich <a href="%s">nastaveniach písania</a>.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
sk: Pokúšate sa upraviť položku ktorá neexistuje. Nebola zmazaná?

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
sk: Popis nie je v zásade veľmi dôležitý, no niektoré témy ho môžu automaticky zobrazovať.

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
sk: Popis

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
sk: Kategórie, narozdiel od značiek, môžu byť hierarchicky usporiadané. Napríklad v kategórii Jazz, môžete mať dve podkategórie Bebop a Big Band. Je to len na vás.

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
sk: Rodič

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
sk: &#8220;slug&#8221; je URL-priateľská verzia názvu. Zvyčajne sa skladá iba z malých písmen bez diakritiky, čísel a pomlčiek.

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
sk: Meno

en: The name is how it appears on your site.
sk: Meno, aké sa zobrazí na vašej stránke.

en: You did not select an item for editing.
sk: Nevybrali ste položku na upravenie.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
sk: Toto sa ukáže, keď niekto prejde kurzorom myši cez odkaz v zozname odkazov, alebo prípadne pod odkazom.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
sk: Príklad: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; nezabudnite <code>http://</code>

en: Web Address
sk: Adresa

en: Example: Nifty blogging software
sk: Príklad: Premakaný publikačný softvér

[ctx: link name]
en: Name
sk: Názov

en: Link added.
sk: Odkaz bol pridaný.

[ctx: link]
note: translators: add new links
en: Add New
sk: Pridať nový

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentácia k tvorbe odkazov [EN]</a>

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
sk: XFN je skratka pre <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, ktorá je volitelná. WordPress umožňuje generovať XFN atribúty na poukázanie v akom vzťahu ste s autormi/vlastníkmi stránky, na ktorú odkazujete.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
sk: Oddiely pre názov odkazu, webovú adresu a popis majú fixnú pozíciu, zatiaľ čo ostatné môžu byť ľubovoľne premiestňované. Oddiely, ktoré nepotrebujete môžete skryť v karte Nastavenia zobrazenia, alebo ich minimalizovať kliknutím na nadpis oddielu.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
sk: Môžete pridať alebo upraviť odkazy na tejto obrazovke vložením informácie do každého oddielu. Požadované polia sú len webová adresa a názov (text, ktorý chcete zobrazovať na vašej stránke ako odkaz).

en: Link Relationship (XFN)
sk: Xhtml Friends Network (XFN)

en: Target
sk: Cieľ

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
sk: <a href="%s">Odkazy</a> / Pridať nový odkaz

en: Update Link
sk: Aktualizovať odkaz

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
sk: <a href="%s">Odkazy</a> / Upraviť odkaz

en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
sk: Pridaný: <b>%1$s</b>

en: IP address:
sk: IP adresa:

[ctx: adjective]
note: translators: comment type radio button
en: Pending
sk: Čakajúce

en: View Comment
sk: Zobraziť komentár

en: Status
sk: Stav

en: visit site
sk: navštíviť stránku

en: send e-mail
sk: poslať e-mail

en: Name:
sk: Meno:

en: Last edited on %1$s at %2$s
sk: Naposledy upravil %1$s o %2$s

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
sk: Naposledy upravil %1$s dňa %2$s o %3$s

en: Get Shortlink
sk: Získať krátky odkaz

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
sk: Zálohujeme tento príspevok v prehliadači, len pre istotu.

en: Enter title here
sk: Zadajte nadpis sem

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
sk: <strong>Strata spojenia.</strong> Ukladanie bolo vypnuté kým sa opäť nepripojíte.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
sk: <strong>Usporiadanie</strong> - Strany sú zvyčajne usporiadané abecedne, ale môžete si však zvoliť vaše vlastné usporiadanie zadaním čísla (1 pre prvú, atď.) do tohto poľa.

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
sk: <strong>Šablóna</strong> - Niektoré témy majú prispôsobené šablóny, ktoré môžete použiť na určitých stránkach ktoré môžu mať dodatočné funkcionality alebo prispôsobiteľné rozloženia stránky. Ak ich téma má, uvidíte ich v tejto roletovej ponuke.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
sk: <strong>Rodič</strong> - Stránky môžete hierarchicky usporiadať. Napríklad, môžete mať stránku "O nás", ktorá má pod sebou stánky "Životný príbeh" a "Môj pes". Nie je žiadne obmedzenie koľko stupňov môže hierarchia stránky mať.

en: Discussion Settings
sk: Nastavenie komentárov

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
sk: <strong>Diskusia</strong> - Môžete vypnúť alebo zapnúť komentáre a upozornenia, a ak má článok komentáre, tak ich tu môžete vidieť a moderovať ich.

en: Publish Settings
sk: Nastavenie publikovania

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
sk: <strong>Poslať spätné odkazy</strong> - Spätné odkazy umožnujú upozorniť zastarané blogovacie systémy, že sa na ne odkazuje. Vložte URL (môžte aj viac), na ktoré chcete poslať spätné odkazy. Ak odkazujete na inú WordPress stránku, tá bude automaticky upozornená použitím spätných upozornení a toto pole nie je potrebné.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
sk: <strong>Prezentačný obrázok</strong> -Toto umožňuje priložiť k vášmu článku obrázok bez toho, aby bol do neho vložený. Toto je užitočné iba vtedy ak vaša téma používa prezentačný obrázok ako miniatúru na titulnej strane, prispôsobenú hlavičku, atď.

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
sk: <strong>Formát</strong> - Formáty článkov stanovujú ako Vaša téma zobrazí špecifický článok. Napríklad, môžte vytvoriť <em>štandartný</em> blogový článok s nadpisom a odstavcami textu, alebo krátky <em>postranný text</em>, ktorý vynecháva nadpis a obsahuje krátky vyňatok z knižky. Prezrite si preto prosím Codex pre <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">popisy jednotlivých formátov článkov [EN]</a>. Vaša témy by mala povolovať všetky alebo aspoň niektoré z 10 možných formátov.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
sk: <strong>Publikovať</strong> -  v oddiele pre publikovanie môžete nastaviť podmienky publikovania pre váš článok. Pre možnosti "Stav", "Viditeľnosť" a "Publikovať (okamžite)" kliknite na odkaz "Upraviť" a zobrazia sa vám odhalili ďalšie voľby. Možnosť "Viditeľnosť" obsahuje nastavenia pre zaheslovanie článku alebo jeho pripnutie na vrch blogu na neurčitú dobu. Publikovať (okamžite) vám umožňuje zvoliť budúci alebo minulý dátum a čas, tak aby ste mohli prednastaviť publikáciu článku v budúcnosti, alebo spätne opraviť datovanie článku.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
sk: Niekoľko oddielov na tejto stránke obsahuje nastavenia akými bude Váš obsah publikovaný, zahŕňajúc:

en: Inserting Media
sk: Vkladanie súborov

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
sk: Taktiež môžte vložiť multimédia z mnohých populárnych stránok ako Twitter,YouTube, Flickr a mnohých iných vložením URL multimédiá na svoj vlastný riadok obsahu vašej stránky/článku. Prosím prejdite do k'dexu pre <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">viac informacií o možnosti vloženia médií</a>.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
sk: Môžte nahrať a vložiť multimédia (obrázky, audio, dokumenty, atd.) kliknutím na Pridať Média. Môžete si vybrať z nahraných obrázkov a súborov do knižnice médií, alebo nahrať nové multimédiá pre pridanie na vaše podstránky alebo do článkov. Pre vytvorenie obrázkovej galérie, zvoľte obrázky pre pridanie a kliknite tlačidlo &#8220;Vytvoriť novú galériu&#8221; .

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Dokumentácia k úpravám multimédií [EN]</a>

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
sk: Pri vkladaní alebo zmene metadát nezabudnite kliknúť na tlačidlo Aktualizovať multimédiá.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
sk: Všimnite si, že obrázok môžete orezať, tak že na neho kliknete (ikona orezania je už zvolená) a presuniete rámček do požadovanej časti. Kliknite na Uložiť pre zachovanie orezania.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
sk: Pri obrázkoch môžete kliknúť na odkaz Upraviť obrázok pod miniatúrou a rozbaliť priamy editor obrázkov s ikonami pre orezávanie, otáčanie, prevracanie obrázka a tiež s tlačidlami "späť" a "dopredu". Oddiely na pravej strane vám dávajú viac možností na úpravu veľkosti obrázku a na orezanie miniatúry iným spôsobom ako bol orezaný pôvodný obrázok. Môžete kliknúť na "Pomoc" v týchto oddieloch a získať tak viac informácií.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
sk: Táto obrazovka umožňuje editovať štyri položky metadát pre súbor v knižnici médií.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Dokumentácia k úprave stránok [EN]</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentácia k pridávaniu nových strán [EN]</a>

en: About Pages
sk: O stránkach

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
sk: Vytvorenie stránky je veľmi podobné vytvoreniu príspevku. Zobrazenie možno upraviť rovnakým spôsobom pomocou "drag and drop", karty "Možnosti zobrazenia" a rozbaľovacích polí podľa vašich predstáv. Toto zobrazenie má tiež mód pre písanie bez vyrušovania. Editor stránok väčšinou funguje rovnako ako editor článkov, ale sú tam niektoré rozšírenia špecifické pre stránky nachádzajúce sa v oddiele "Atribúty stránky":

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
sk: Stránky sú podobné Článkom v tom, že majú nadpis, hlavný text a priradené metadáta, ale odlišné sú v tom smere, že nie sú súčasťou chronologického výpisu blogu, ale niečo ako trvalé články. Strany sú nie je kategorizované alebo označkované, ale môžu byť v hierarchii. Môžete umiestňovať Stránky pod ďalšie Stránky a tým urobiť jednu &#8220;Nadradenú&#8221 druhej a vytvoriť skupinu Stránok.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentácia k písaniu a úprave článkov [EN]</a>

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
sk: Články môžete vytvoriť aj cez <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.

en: Title and Post Editor
sk: Editor nadpisu a článku

en: Keyboard users: When you&#8217;re working in the visual editor, you can use <kbd>Alt + F10</kbd> to access the toolbar.
sk: Používatelia klávesnice. Pre prístup k panelu nástrojov vo vizuálnom editore môžete použiť klávesovú skratku <kbd>Alt + F10</kbd>.

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in Text mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
sk: <strong> Editor článku </strong> - Zadajte text svojho príspevku. K dispozícii sú dva režimy editácie: Vizuálny a Textový editor. Vyberte režim kliknutím na príslušnú kartu. Vo vizuálnom režime použivate WYSIWYG editor. Pre zobrazenie druhého riadku prvkov, kliknite na poslednú ikonku v riadku. Textový režim Vám umožňuje zadávať HTML spolu s vaším textom článku. Zalamovanie riadkov bude prevedené na odstavce automaticky. Multimédia môžte vložiť kliknutím na ikonku nad editorom článku a nasledovaním inštrukcií. Môžte prejsť do obrazovky písanie bez rozptýlenia cez ikonku Režim celej obrazovky vo vizuálnom režime (druhá od konca v prvom riadku) alebo tlačidlom režim celej obrazovky v textovom režime (posledné v riadku). Ak máte režim celej obrazovky aktivovaný, môžte zviditeľniť všetky tlačidlá prejdením ponad hornú oblasť. Opustite režim celej obrazovky pre návrat do bežného editora článku.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
sk: <strong>Nadpis</strong> - Vložte nadpis pre váš článok. Po tom ako vložíte nadpis sa pod ním zobrazí trvalý odkaz, ktorý môžete upravovať.

en: Customizing This Display
sk: Úprava tejto obrazovky

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
sk: Pole pre názov a veľká oblasť pre editáciu sú uchytené na mieste, všetky ostatné oddiely môžte presúvať pomocou chyť a prenes. Môžete ich tiež minimalizovať alebo zväčšiť kliknutím na lištu s nadpisom pre každý oddiel. Použite kartu Možnosti Obrazovky k zobrazeniu viacerých oddielov (Výťah, Odoslať Spätné Odkazy, Vlastné polia, Diskusia, Autor) alebo pre zvolenie 1-  alebo 2-stĺpcového vzhľadu tejto obrazovky.

en: Discussion
sk: Komentáre

en: Custom Fields
sk: Vlastné polia

en: Send Trackbacks
sk: Poslať spätné odkazy

en: Featured Image
sk: Prezentačný obrázok

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Page Attributes
sk: Atribúty strany

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
sk: Existuje automatické uloženie príspevku, ktoré je aktuálnejšie než príspevok nižšie. <a href="%s">Zobraziť automatické uloženie</a>

en: Media attachment updated.
sk: Multimediálna príloha bola aktualizovaná.

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
sk: Koncept stránky aktualizovaný. <a target="_blank" href="%s">Náhľad stránky</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
sk: Stránka bola odoslaná. <a target="_blank" href="%s">Náhľad stránky</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
sk: Stránka naplánovaná na: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Náhľad stránky</a>

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
sk: Stránka bola publikovaná. <a href="%s">Zobraziť stránku</a>

en: Page saved.
sk: Stránka uložená.

en: Page updated.
sk: Stránka aktualizovaná.

en: Page restored to revision from %s
sk: Stránka bola obnovená pred revíziu z:  %s

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
sk: Stránka bola aktualizovaná. <a href="%s">Zobraziť stránku</a>

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
sk: Koncept článku aktualizovaný. <a target="_blank" href="%s">Náhľad článku</a>

note: translators: Publish box date format, see http:php.net/date
en: M j, Y @ G:i
sk: j. F Y, G:i

en: Post saved.
sk: Článok bol uložený.

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
sk: Článok odoslaný. <a target="_blank" href="%s">Náhľad článku</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
sk: Článok naplánovaný na: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Náhľad článku</a>

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
sk: Článok bol publikovaný. <a href="%s">Zobraziť článok</a>

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Post restored to revision from %s
sk: Článok bol obnovený pred revíziu z: %s

en: Post updated.
sk: Článok bol aktualizovaný.

en: Custom field deleted.
sk: Vlastné pole bolo zmazané.

en: Custom field updated.
sk: Vlastné pole bolo aktualizované.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
sk: Článok bol aktualizovaný. <a href="%s">Zobraziť</a>

en: Search Comments
sk: Hľadať v komentároch

en: This comment is already marked as spam.
sk: Tento komentár je už označený ako spam.

en: View Trash
sk: Zobraziť kôš

en: This comment is already in the Trash.
sk: Tento komentár je už v koši.

en: Edit comment
sk: Upraviť komentár

en: This comment is already approved.
sk: Tento komentár je už schválený.

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
sk[0]: %s komentár natrvalo vymazaný
sk[1]: %s komentáre natrvalo vymazané
sk[2]: %s komentárov natrvalo vymazaných

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
sk[0]: %s komentár obnovený z koša.
sk[1]: %s komentáre obnovené z koša.
sk[2]: %s komentárov obnovených z koša.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
sk[0]: %s komentár presunutý do koša.
sk[1]: %s komentáre presunuté do koša.
sk[2]: %s komentárov presunutých do koša.

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
sk[0]: %s komentár bol obnovený zo spamu.
sk[1]: %s komentáre boli obnovené zo spamu.
sk[2]: %s komentárov bolo obnovených zo spamu.

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
sk[0]: %s komentár bol označený ako spam.
sk[1]: %s komentáre boli označené ako spam.
sk[2]: %s komentárov bolo označených ako spam.

en: %s comment approved | %s comments approved
sk[0]: %s komentár bol schválený
sk[1]: %s komentáre boli schválené
sk[2]: %s komentárov bolo schválených

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
sk: Výsledok vyhľadávania pre &#8220;%s&#8221;

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Dokumentácia ku klávesovým skratkám [EN]</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Dokumentácia ku spam komentárom [EN]</a>

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
sk: Veľa ľudí využíva výhody klávesových skratiek na rýchlejšie moderovanie komentárov. Aby ste sa dozvedeli viac, použite bočný odkaz.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
sk: V stĺpci <strong>Reakcia na článok</strong> sa zobrazujú tri prvky. Text je názov článku, ku ktorému komentár patrí a odkazuje na editor pre daný článok. Odkaz Zobraziť článok vedie k tomuto článku na vašej stránke. Malá bublinka s číslom ukazuje počet komentárov, ktoré článok dostal. Ak je bublinka šedá, znamená to, že všetky komentáre pre tento príspevok boli spracované. Ak je modrá, tak sú tam komentáre čakajúce na spracovanie. Kliknutím na bublinku odfiltrujete iba komentáre tohoto konkrétneho článku.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
sk: Stĺpec <strong>Komentár</strong> zahŕňa najmä vlastný obsah komentára, ale môžete nad ním vidieť aj text &#8222;Odoslané&#8220; spolu s dátumom a presným časom, kedy bol komentár odoslaný. Po kliknutí na odkaz s dátumom a časom budete presmerovaný na konkrétne umiestnenie tohto komentára na stránke. Ak prejdete ukazovateľom myši po ľubovoľnom komentári na tejto stránke, zobrazia sa všetky dostupné možnosti na jeho moderovanie: Schváliť, Odpovedať (a tým tiež automaticky schváliť pôvodný komentár), Rýchla úprava, Upraviť, Spam a Odstrániť.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
sk: Červený pruh vľavo znamená, že komentár čaká na vašu moderáciu.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
sk: V stĺpci <strong>Autor</strong> sa okrem autorovho mena, emailovej adresy a URL blogu zobrazuje aj jeho IP adresa. Kliknutím na príslušný odkaz zobrazíte všetky komentáre prichádzajúce z danej IP adresy.

en: Moderating Comments
sk: Moderovanie komentárov

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
sk: Komentáre na vašej stránke môžete spravovať podobne ako články a ostatný obsah. Táto obrazovka je prispôsobiteľná podobne ako ostatné obrazovky pre správu a komentáre môžete spravovať pomocou odkazov zobrazujúcich sa po prejdení myši alebo pomocou Hromadných akcií.

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
sk: Komentárov

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
sk: Komentáre na &#8220;%s&#8221;

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: Collapse Sidebar
sk: Zbaliť bočný panel

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can also navigate to different pages on your site to preview them.
sk: Prispôsobovač vám dovolí prezrieť si zmeny na stránke pred ich publikáciou. Tiež môžete navštíviť aj iné stránky a prezrieť si ich.

note: translators: %s is the theme name in the Customize/Live Preview pane
en: You are previewing %s
sk: Pozeráte sa na náhľad %s

en: Theme Customizer Options
sk: Prispôsobovač - nastavenia

en: Customize %s
sk: Prispôsobiť %s

en: You do not have permission to customize headers.
sk: Nemáte oprávnenie na prispôsobovanie hlavičiek.

en: Image Upload Error
sk: Chyba pri nahrávaní obrázku

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
sk: Preskočiť orezávanie, Publikovať obrázok

en: Crop and Publish
sk: Orezať a Publikovať

en: You need Javascript to choose a part of the image.
sk: Aby ste mohli zvoliť iba časť obrázku, potrebujete Javascript, .

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
sk: Vyberte tú časť obrázka, ktorú chcete použiť v hlavičke.

en: Crop Header Image
sk: Orezať obrázok hlavičky

en: Image Processing Error
sk: Chyba v spracovávaní obrázku

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
sk: Obrázok nebolo možné spracovať. Prosím, vráťte sa späť a skúste to znova.

[ctx: color]
en: Default: %s
sk: Predvolená: %s

en: Text Color
sk: Farba textu

en: Show header text with your image.
sk: Zobraziť text hlavičky s vaším obrázkom.

en: Restore Original Header Image
sk: Obnoviť pôvodný obrázok hlavičky

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
sk: Toto obnoví pôvodný obrázok hlavičky. Nebudete môcť obnoviť žiadne úpravy.

en: Reset Image
sk: Obnoviť obrázok

en: Remove Header Image
sk: Odstrániť obrázok hlavičky

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
sk: Toto odstráni obrázok hlavičky. Nebude môcť obnoviť žiadne úpravy.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
sk: Môžete použiť jednu z týchto coolových hlavičiek, alebo mať na každej stránke vygenerovanú náhodnú hlavičku.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
sk: Ak si nechcete nahrať vlastný obrázok, môžete využiť jednu z týchto coolových hlavičiek, alebo si môžete nechať vygenerovať náhodnú.

en: Default Images
sk: Prednastavené obrázky

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
sk: Môžete si vybrať jednu z hlavičiek ktoré sú k dispozícii, alebo nechať vygenerovať náhodnú.

en: Uploaded Images
sk: Nahrané obrázky

en: Set as header
sk: Nastaviť ako hlavičku

en: Choose a Custom Header
sk: Vybrať vlastnú hlavičku

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
sk: Odporúčaná výška je <strong>%1$d pixelov</strong>.

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
sk: Odporúčaná šírka je <strong>%1$d pixelov</strong>.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
sk: Obrázky musia mať šírku aspoň <strong>%1$d pixelov</strong>.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
sk: Obrázky musia mať výšku aspoň <strong>%1$d pixelov</strong>.

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
sk: Obrázky s rozmermi presne <strong>%1$d &times; %2$d pixelov</strong> budú použité ako sú.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
sk: Môžete vybrať obrázok, ktorý bude zobrazovaný v hornej časti vašej stránky. Môžete ho nahrať z vášho počítača alebo vybrať z knižnice médií. Po výbere obrázku, budete mať možnosť ho orezať.

en: Custom Header
sk: Vlastná hlavička

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
sk: Hlavička aktualizovaná. <a href="%s">Navštívte vašu stránku</a>, aby ste videli ako to vyzerá.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
sk: <strong>Náhodný:</strong> Zobraziť odlišný obrázok na každej strane.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Dokumentácia k voliteľnej hlavičke [EN]</a>

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
sk: Nezabudnite kliknúť na "Uložiť zmeny", keď budete hotoví!

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
sk: Pre väčšinu tém je textom hlavičky názov stránky a jej popis. Názov stránky a jej popis sa nastavuje v Nastaveniach v časti <a href="%1$s">Všeobecné</a>.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
sk: V sekcii Text hlavičky tejto stránky, môžte zvoliť či zobraziť alebo skryť tento text. Môžte tiež zvoliť farbu pre text kliknutím na tlačidlo Zvoľ farbu a zadaním buď platnej HTML šestnástkovej hodnoty, napr. &#8220;#ff0000&#8221; pre červenú, alebo zvolením farby grafickým nástrojom.

en: Header Text
sk: Text hlavičky

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
sk: Ak nechcete, aby bol váš obrázok hlavičky na stránke zobrazený, kliknite na tlačidlo &#8220;Odstrániť obrázok hlavičky&#8221;. Ak chcete obrázok neskôr znovu obnoviť, stačí zvoliť niektorý z dostupných obrázkov a kliknúť na &#8220;Uložiť zmeny&#8221;.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
sk: Ak má vaša téma viac ako jeden predvolený alebo nahratý obrázok hlavičky, môžete zapnúť zobrazovanie náhodných obrázkov  na každej stránke. Označte &#8220;Náhodne&#8221;.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
sk: Niektoré témy majú v sebe niekoľko obrázkov hlavičky. Ak vidíte zobrazených viacero obrázkov, zvoľte jeden, ktorý sa vám páči a kliknite na tlačidlo &#8220;Uložiť zmeny&#8221;

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
sk: Vašej stránke môžete nastaviť vlastný obrázok hlavičky. Stačí jednoducho nahrať obrázok, orezať ho, a nová hlavička je aktivovaná ihneď. Tiež môžete použiť obrázok, ktorý bol nahratý do Multimediálnej knižnice kliknutím na tlačidlo &#8220;Zvoliť obrázok&#8221;.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
sk: Môžete si vybrať buď z predvolených obrázkov hlavičky, alebo použiť niektorý z vašich vlastných. Taktiež si môžete prispôsobiť, ako sa bude zobrazovať názov a popis stránky.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
sk: Nahraný súbor nemá štandardný obrázkový formát. Skúste to prosím znova.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
sk: Táto obrazovka sa používa na prispôsobovanie hlavičky vašej témy.

en: Repeat
sk: Opakovať

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
sk: Príloha

en: Display Options
sk: Možnosti zobrazenia

en: Position
sk: Pozícia

en: Set as background
sk: Nastaviť ako pozadie

en: Or choose an image from your media library:
sk: Alebo vyberte obrázok z vašej multimediálnej knižnice:

en: Choose a Background Image
sk: Vybrať obrázok pozadia

en: Choose an image from your computer:
sk: Zvoľte obrázok vo vašom počítači:

en: Restore Original Image
sk: Obnoviť pôvodný obrázok

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
sk: Toto obnoví pôvodný obrázok pozadia. Po vykonaní nebude možné obnoviť žiadny vaše úpravy.

en: Select Image
sk: Vybrať obrázok

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
sk: Toto odstráni obrázok pozadia. Vaše prispôsobenia následne nebude možné obnoviť.

en: Remove Background Image
sk: Odstrániť obrázok pozadia

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
sk: Pozadie aktualizované. <a href="%s">Navštívte vašu stránku</a>, aby ste videli ako to vyzerá.

en: Custom Background
sk: Vlastné pozadie

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
sk: Keď skončite, nezabudnite kliknúť na tlačidlo "Uložiť zmeny".

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Dokumentácia k nastaveniam voliteľného pozadia [EN]</a>

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
sk: Môžete tiež zvoliť farbu pozadia kliknutím na tlačidlo Zvoľ farbu a zadaním buď platnej HTML šestnástkovej hodnoty, napr. &#8220;#ff0000&#8221; pre červenú, alebo zvolením farby grafickým nástrojom.

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
sk: Pre použitie obrázku pozadia, jednoducho nahrajte alebo zvolte obrázok, ktorý bol už nahraný do vašej knižnice médií kliknutím na tlačidlo &#8220;Zvoľte obrázok&#8221; . Môžte zobraziť jedinú inštanciu obrázku, alebo použiť opakovanie pre vyplnenie celej obrazovky. Vaše pozadie môže byť uchytené na mieste, tak sa že obsah vašej stránky pohybuje na vrchu, alebo sa môže skrolovať s vašou stránkou.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
sk: Môžete si prispôsobiť vzhľad vašej stránky bez toho, aby ste sa dotkli kódu vašej témy a to za pomoci vlastných pozadí. Ako pozadie môžete využiť obrázok alebo iba farbu.

en: Icon Design
sk: Dizajn ikon

en: Internationalization
sk: Internacionalizácia

en: Designer
sk: Návrhár

en: Developer
sk: Vývojár

en: Guest Committer
sk: Návštevník - vývojár

en: Core Committer
sk: Hlavný vývojár

en: Core Developer
sk: Hlavný vývojár

en: User Experience Lead
sk: Vedúci komunikácie zo zákazníkmi

en: Lead Developer
sk: Vedúci vývojár

en: Release Lead
sk: Vedúci vývojár

en: Cofounder, Project Lead
sk: Spoluzakladateľ, Vedúci projektu

en: Contributing Developers
sk: Prispievajúci vývojári

en: Core Contributors to WordPress %s
sk: Hlavný prispievatelia do WordPress %s

en: Recent Rockstars
sk: Nedávne hviezdy

en: Core Developers
sk: Developeri jadra

en: Project Leaders
sk: Vedúci projektu

en: Extended Core Team
sk: Širší ústredný tím

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
sk: Chcete vidieť svoje meno na tejto stránke? <a href="%s">Zapojte sa do WordPress</a>.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
sk: Prekladatelia

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
sk: WordPress je tvorený celosvetovým tímom zapálených jednotlivcov.

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
sk: WordPress je tvorený <a href="%1$s">tímom nadšencov</a> z celého sveta. <a href="%2$s">Staňte sa súčasťou WordPress</a>.

en: Welcome to WordPress %s
sk: Vitajte vo WordPress %s

en: Unknown action.
sk: Neznáma operácia.

en: You are not allowed to edit comments on this post.
sk: Nemáte oprávnenie na úpravy komentárov k tomuto článku.

en: Caution:
sk: Varovanie:

en: This comment is currently in the Trash.
sk: Tento komentár je v súčasnej dobe v koši.

en: This comment is currently marked as spam.
sk: Tento komentár je v súčasnosti označený ako spam.

en: This comment is currently approved.
sk: Tento komentár je v súčasnej dobe schválený.

en: Approve Comment
sk: Schváliť komentár

en: You are about to approve the following comment:
sk: Chystáte sa schváliť nasledujúci komentár:

en: Permanently Delete Comment
sk: Zmazať komentár natrvalo

en: You are about to delete the following comment:
sk: Chystáte sa vymazať nasledujúci komentár:

en: Trash Comment
sk: Presunúť komentár do koša

en: You are about to move the following comment to the Trash:
sk: Chystáte sa presunúť nasledujúci komentár do koša:

en: Spam Comment
sk: Presunúť komentár do spamu

en: You are about to mark the following comment as spam:
sk: Chystáte sa označiť nasledujúci komentár ako spam:

en: Moderate Comment
sk: Moderovať komentár

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
sk: Tento komentár je v koši. Prosím, presuňte ho von z koša pokiaľ ho chcete upraviť.

en: You are not allowed to edit this comment.
sk: Nemôžete upravovať tento komentár.

en: Go back
sk: Naspäť

en: Oops, no comment with this ID.
sk: Chyba: neexistuje komentár s týmto ID.

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
sk: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">fórum podpory WordPress[EN]</a> alebo <a href="wp.sk/forum/" target="_blank">Slovenské fórum podpory WordPress</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
sk: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Dokumentácia ku komentárom [EN]</a>

en: For more information:
sk: Pre viac informácií:

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
sk: Informácia zanechaná v komentári môže byť v prípade potreby upravená. Toto je často užitočné, keď si všimnete, že autor komentáru spravil preklep.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
sk: Môžete taktiež moderovať komentár z tejto obrazovky pomocou oddielu "Stav", kde môžete takisto zmeniť časovú pečiatku komentára.

en: Overview
sk: Prehľad

en: Edit Comment
sk: Upraviť komentár

[ctx: media item]
en: Edit
sk: Upraviť

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
sk: &#8220;%s&#8221; sa nepodarilo nahrať kvôli chybe

en: You are not allowed to edit this item.
sk: Nie ste oprávnený upravovať túto položku.

en: Unknown post type.
sk: Neznámy typ článku.

en: Cannot load %s.
sk: Nemôžem načítať %s.

en: You are not allowed to import.
sk: Nemáte povolené importovanie.

en: Invalid plugin page
sk: Chybná stránka modulu

en: Main content
sk: Hlavný obsah

en: Skip to main content
sk: Preskočiť na hlavný obsah

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
sk: Vďaka, že tvoríte pomocou <a href="%s">WordPress</a>.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs. Singular security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
sk[0]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje bezpečnostný problém a %2$s ďalšiu chybu.
sk[1]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje bezpečnostný problém a %2$s ďalšie chyby.
sk[2]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje bezpečnostný problém a %2$s ďalších chýb.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
sk[0]: <strong>Verzia %1$s</strong> opravuje %2$s bug.
sk[1]: <strong>Verzia %1$s</strong> opravuje %2$s bugy.
sk[2]: <strong>Verzia %1$s</strong> opravuje %2$s bugov.

note: translators: 1: WordPress version number.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
sk[0]: <strong>Verzia %1$s</strong> priniesla bezpečnostnú záplatu.
sk[1]: <strong>Verzia %1$s</strong> priniesla niekoľko bezpečnostných záplat.
sk[2]: <strong>Verzia %1$s</strong> priniesla niekoľko bezpečnostných záplat.

en: Go to Dashboard
sk: Prejsť na nástenku

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
sk[0]: Údržbové vydanie
sk[1]: Údržbové vydania
sk[2]: Údržbových vydaní

en: Security Release | Security Releases
sk[0]: Bezpečnostné vydanie
sk[1]: Bezpečnostné vydania
sk[2]: Bezpečnostných vydaní

en: Go to Dashboard &rarr; Home
sk: Prejsť na Nástenka &rarr; Domovská stránka

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
sk: Vrátiť sa na Nástenka &rarr; Aktualizácie

en: Return to Updates
sk: Späť na aktualizácie

en: Updated libraries: TinyMCE&nbsp;4.1.3, jQuery&nbsp;1.11.1, MediaElement&nbsp;2.15.
sk: Aktualizované knižnice: TinyMCE&nbsp;4.1.3, jQuery&nbsp;1.11.1, MediaElement&nbsp;2.15.

en: External Libraries
sk: Externé knižnice

note: translators: 1: "ORDER BY" (SQL), 2: "WP_Query"
en: Developers have more flexibility creating %1$s clauses through %2$s.
sk: Vývojári majú viac voľnosti pri tvorbe %1$s pomocou %2$s.

en: Query Ordering
sk: Poradie query

en: Contexts, panels, and a wider array of controls are now supported in the customizer.
sk: Prispôsobovač teraz obsahuje kontext, panely a širšiu ponuku nastavení.

en: Customizer API
sk: API pre Prispôsobovač

en: Browse plugins
sk: Prehliadajte moduly

en: Under the Hood
sk: Pod pokrievkou

en: There are more than 30,000 free and open source plugins in the WordPress plugin directory. WordPress 4.0 makes it easier to find the right one for your needs, with new metrics, improved search, and a more visual browsing experience.
sk: Existuje viac ako 30 000 neplatených WordPress modulov. Vo verzii 4.0 je jednoduchšie nájsť správny modul pomocou vylepšeného vyhľadávania a vylepšeného prehliadania modulov.

en: Finding the right plugin
sk: Hľadanie správneho modulu

en: Writing and editing is smoother and more immersive with an editor that expands to fit your content as you write, and keeps the formatting tools available at all times.
sk: Písanie a úprava je jednoduchšia pomocou editora s nastaviteľnou veľkosťou. Teraz máte formátovacie nástroje k dispozícii aj počas písania.

en: Focus on your content
sk: Zamerajte sa na váš obsah

en: We&#8217;ve expanded the services supported by default, too &#8212; you can embed videos from CollegeHumor, playlists from YouTube, and talks from TED. <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">Check out all of the embeds</a> that WordPress supports.
sk: Rozšírili sme zoznam podporovaných služieb. Teraz môžete vkladať videá z CollegeHumor, zoznamy videí z YouTube a TED videá. Pozrite si všetky <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">podporované služby [EN]</a>.

en: Paste in a YouTube URL on a new line, and watch it magically become an embedded video. Now try it with a tweet. Oh yeah &#8212; embedding has become a visual experience. The editor shows a true preview of your embedded content, saving you time and giving you confidence.
sk: Na nový riadok vložte odkaz z YouTube a sledujte ako sa z neho stane vložené video. Skúste vložiť Tweet. Áno, vkladanie obsahu sa stalo zážitkom. Editor vám zobrazuje reálny náhľad vloženého obsahu.

en: Working with embeds has never been easier
sk: Práca s vloženým obsahom nikdy nebola jednoduchšia

en: Explore your uploads in a beautiful, endless grid. A new details preview makes viewing and editing any amount of media in sequence a snap.
sk: Prehliadajte vaše nahrané položky v nekončiacej mriežke. Nové podrobnosti uľahčujú prehliadanie a úpravu médií.

en: Manage your media with style
sk: Spravuje vaše médiá so štýlom

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
sk: Pre viac informácií si pozrite <a href="%s">poznámky k vydaniu [EN]</a>.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs. More than one security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
sk[0]: <strong>Verzia %1$s</strong> priniesla niekoľko bezpečnostných záplat a opravila %2$s bug.
sk[1]: <strong>Verzia %1$s</strong> priniesla niekoľko bezpečnostných záplat a opravila %2$s bugy.
sk[2]: <strong>Verzia %1$s</strong> priniesla niekoľko bezpečnostných záplat a opravila %2$s bugov.

en: Freedoms
sk: Slobodný softvér

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
sk[0]: Údržbové a bezpečnostné vydanie
sk[1]: Údržbové a bezpečnostné vydania
sk[2]: Údržbových a bezpečnostných vydaní

en: What&#8217;s New
sk: Čo je nové

en: Credits
sk: Tvorcovia

en: Version %s
sk: Verzia %s

en: Thank you for updating! WordPress %s brings you a smoother writing and management experience.
sk: Ďakujeme za aktualizáciu. WordPress %s vám prináša lepšiu správu a jednoduchšie písanie.

en: About
sk: O WordPress

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
sk: Vitajte vo WordPress %s
