Development (trunk) - en to my translation catalogue (1707 entries)

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
my: ေနထွက်

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
my: ဝိဉာဉ်

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
my: သမုဒ္ဒရာ

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
my: ေကာ်ဖီ

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
my: ရုပ်ပံုအရည်အေသွးအား ကန့်သတ် အတိုင်းအတာ အပိုင်းအြခား [၁ မှ ၁၀၀] ၏ အြပင်ဘက်ြဖင့် သတ်မှတ်ရန် ြကိုးစားခဲ့သည်။

en: A term with the name and slug provided already exists with this parent.
my: ထည့်သွင်းလိုက်ေသာ အမည်နှင့် slug အား အသံုးြပုထားသည့် ေဝါဟာရတစ်ခု ဒီပင်မအုပ်စုတွင် ရှိြပီးြဖစ်သည်။

en: A term with the name and slug provided already exists.
my: ထည့်သွင်းလိုက်ေသာ အမည်နှင့် slug အား အသံုးြပုထားသည့် ေဝါဟာရတစ်ခု ရှိြပီးြဖစ်သည်။

en: A list of your site&#8217;s Pages.
my: သင့်ဆုိဒ်ရှိ စာမျက်နှာ စာရင်းတစ်ခု။

en: A search form for your site.
my: သင့်ဆိုဒ်အတွက် ရှာေဖွေရး ေဖာင်ပံုစံတစ်ခု။

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
my: သင့်ဆိုဒ်ရှိ စာမူများအတွက် လစဉ်မှတ်တမ်းတစ်ခု။

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
my: ဝင်ေရာက်ရန်၊ RSS၊ &amp; WordPress.org လိပ်စာများ။

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
my: သင့်ဆိုဒ်ရှိ စာမူများအတွက် ြပက္ခဒိန်တစ်ခု။

en: Arbitrary text or HTML.
my: ရိုးရိုးစာသား သို့မဟုတ် HTML။

en: A list or dropdown of categories.
my: ကဏ္ဍများ၏ ဆွဲချစာရင်း သို့မဟုတ် စာရင်းတစ်ခု။

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
my: သင့်ဆိုဒ်တွင် ေရးသားထားေသာ ေနာက်ဆံုး စာမူများ။

en: Your site&#8217;s most recent comments.
my: သင့်ဆိုဒ်တွင် ေရးသားထားေသာ ေနာက်ဆံုး မှတ်ချက်များ။

en: Entries from any RSS or Atom feed.
my: RSS သို့မဟုတ် Atom ေပးပို့မှုများမှ အချက်အလက်များ။

en: A cloud of your most used tags.
my: အသံုးအများဆံုး စကားစုတွဲများ တိမ်တိုက်။

en: Add a custom menu to your sidebar.
my: စိတ်ြကိုက်မီနူးအား သင့်ဆိုဒ်ေဘးဘာတွင်ထည့်ရန်။

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
my: off

[ctx: admin color scheme]
en: Default
my: မူလ

[ctx: admin color scheme]
en: Light
my: အလင်း

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
my: ညသန်းေခါင်

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
my: ဖယ်ထားလိုေသာ ေဝါဟာရများအား ခွဲြခားရန် %s အစား ေကာ်မာကို သံုးပါ။

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="http://wordpress.org/support/">support forums</a>.
my: မေမျှာ်လင့်ေသာ အမှားအယွင်းြဖစ်ပွားခဲ့သည်။ WordPress.org သို့မဟုတ် သင့်ဒီဆာဗာ သတ်မှတ်ချက်များတွင် တစ်ခုခု အမှားအယွင်းရှိနိုင်သည်။ ြပဿနာ ဆက်လက်ြဖစ်ပွားေနလျှင် <a href="http://mya.forums.wordpress.org/forum/support/">ကူညီပံ့ပိုးမှု ဖိုရမ်</a> သို့သွား၍ ေမးြကည့်ပါ။

en: Menu
my: မီနူး

en: Translation Updates
my: ေနာက်ဆံုးဘာသာြပန်ချက်များကိုရယူပါ။

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
my: အဆိုပါ နံပတ်သည် သတ်တမ်းကုန်ေနြပီြဖစ်သည်။ ြပန်ြကိုးစားရယူပါ။

en: The theme directory "%s" does not exist.
my: တန်းပလတ်ထည့်ထားသည့်ဖိုဒါ "%s" မရှိပါ။

en: In <code>%1$s</code>, use the <code>%2$s</code> method, not the <code>%3$s</code> function. See %4$s.
my: အဆိုပါ <code>%1$s</code> သည်  <code>%2$s</code> ထဲရှိ နည်းအတိုင်းမဟုတ်သည့် <code>%3$s</code> လုပ်ေဆာင်ချက်ြဖစ်ေနသည်။ %4$ ကိုြကည့်ပါ။

en: ERROR: This is not a valid feed template.
my: အမှားအယွင်း ။   ။ feed မှားေနပါသည်။

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
my: စကားဝှက်ခံ၍ ပိတ်ထားသည့် အေြကာင်းအရာများြဖစ်ေသာေြကာင့် စကားဝှက်ထည့်သွင်းေပးရန်လိုအပ်မည်ြဖစ်သည်။

en: Failed to write request to temporary file.
my: temporary file ကိုေရးသားနိုင်ြခင်း မရှိြဖစ်ေနပါသည်။

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
my: လံုြခံုေရးလက်မှတ် SSL အား စစ်ေဆးနိုင်ြခင်း မရှိြဖစ်ေနပါသည်။

en: Embed Media Player
my: မီဒီယာဖွင့်ပရိုဂရမ်ြမုပ်ထည့်ရန်

en: Length:
my: ြကာချိန် -

en: Embed or Link
my: ြမုပ်ထည့် (သို့) ချိတ်ဆက်

en: Link to Media File
my: မီဒီယာဖိုင်သို့ ချိတ်ဆက်

en: Link to Attachment Page
my: တွဲချိတ်မှုစာမျက်နှာသို့ ချိတ်ဆက်

en: Download File
my: ဖိုင် ရယူရန်

en: Download Video
my: ဗွီဒီယို ရယူရန်

en: Play/Pause
my: ဖွင့်​/ရပ်

en: Mute Toggle
my: အသံဖွင့်ပိတ်

en: Turn off Fullscreen
my: ဖန်သားြပင်အြပည့်ကိုပိတ်

en: Go Fullscreen
my: ဖန်သားြပင်အြပည့်ဖွင့်

en: Unmute
my: အသံဖွင့်

en: Captions/Subtitles
my: ​ေခါင်း​စဉ်/စာတန်း

en: Empty
my: အလွတ်

en: Valid
my: သင့်ေလျာ်သည်

en: Invalid
my: မသင့်ေလျာ်

en: Failed
my: မေအာင်ြမင်ပါ

en: Activate your Akismet account
my: သင့်​ Akismet အေကာင့်စာရင်းကို အသက်သွင်းပါ

en: <strong>Almost done</strong> - activate your account and say goodbye to comment spam
my: <strong>ြပီးခါနီးပါြပီ</strong> - သင့်အေကာင့်စာရင်းကို အသက်သွင်းြပီး အေနှာက်အယှက် မှတ်ချက်များကို အြပီးတိုင် နှုတ်ဆက်လိုက်ပါ။

en: %s week | %s weeks
my[0]: %s ပတ်
my[1]: %s ပတ်

en: %s month | %s months
my[0]: %s လ
my[1]: %s လ

en: %s year | %s years
my[0]: %s နှစ်
my[1]: %s နှစ်

en: #%d (no title)
my: #%d (​ေခါင်း​စီး​မရှိ)

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
my: ဤလုပ်ေဆာင်ချက်ကိုသံုးရန် JavaScript ဖွင့်ထားရမည်။

en: Your Akismet account has been successfully set up and activated. Happy blogging!
my: သင့် Akismet အေကာင့်စာရင်း ေအာင်ြမင်စွာြပုလုပ် အသက်သွင်းြပီးပါြပီ။ ေပျာ်ေပျာ်ြကီး ဘေလာ့ေရးလိုက်ပါ !

en: Please enter an API key
my: API ေသာ့ချက်စာလံုး ြဖည့်သွင်းပါ

en: Akismet <a href="%s" class="add-new-h2">Stats</a>
my: Akismet <a href="%s" class="add-new-h2">စစ်တမ်း</a>

en: Akismet eliminates the comment and trackback spam you get on your site. To use Akismet you may need to sign up for an API key. Click the button below to get started.
my: သင့်ဆိုဒ်တွင်ေရာက်လာေသာ အေနှာက်အယှက်ေပးသည့် မှတ်ချက်များနှင့် ချိတ်ဆက်မှု ြပန်လည်အသိေပးချက်များကို Akismet က ဖယ်ရှားေပးသည်။ Akismet ကိုသံုးရန် လိုအပ်သည့် API ေသာ့ချက်စာလံုးကို ရနိုင်ရန် မှတ်ပံုတင်ဖို့လိုအပ်ပါသည်။ စတင်အသံုးြပုရန် ေအာက်ဘက်ရှိ ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Create a new Akismet Key
my: Akismet ေသာ့ချက်စာလံုး အသစ်ြပုလုပ်ရန်

en: I already have a key
my: ကွျန်ုပ်မှာ ေသာ့ချက်စာလံုး ရှိြပီးပါြပီ

en: You must enter a valid Akismet API key here. If you need an API key, you can <a href="%s">create one here</a>
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု ရှိေသာ Akismet API ေသာ့ချက်စာလံုးကို ဒီမှာ ြဖည့်သွင်းရပါမည်။ API ေသာ့ချက်စာလံုး လုိအပ်လျှင် <a href="%s">ဒီမှာ တစ်ခုြပုလုပ်</a> နိုင်ပါသည်။

en: Auto-detete old spam
my: အေနှာက်အယှက် အေဟာင်းများကို အလိုလို ဖျက်ရန်

en: Show approved comments
my: အတည်ြပုြပီးေသာ မှတ်ချက်များကို ြပပါ

en: Save Changes
my: သိမ်းပါ

en: Server Status
my: ဆာဗာ အေြခအေန

en: Check Network Status
my: ကွန်ယက် အေြခအေနစစ်ေဆးရန်

en: Last Checked
my: ေနာက်ဆံုး စစ်ေဆးမှု

en: %s Ago
my: %s အြကာက

en: Not yet
my: မစစ်ရေသး

en: You can confirm that Akismet.com is up by <a href="%s" target="_blank">clicking here</a>.
my: Akismet.com ဖွင့်၍ရမရကို <a href="%s" target="_blank">ဒီမှာ ကလစ်နှိပ်၍</a> စစ်ေဆးအတည်ြပုနိုင်သည်။

en: Akismet Error Code
my: Akismet အမှား သေကင်္တ ကုဒ်

en: Login Address (URL)
my: ဝင်ရန်လိပ်စာ (URL)

en: The URL to the admin area
my: စီမံခန့်ခွဲမှု ဧရိယာကိုသွားရန် URL

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
my: သင့်ကိရိယာရှိ ဝဘ်ဘေရာက်ဇာသည် ဖိုင်များ ပို့တင်ြခင်း မြပုလုပ်နိုင်ပါ။ <a href="%s">သင့်ကိရိယာအတွက် အထူးပရိုဂရမ်</a>ကို အစားထုိး အသံုးြပုနိုင်ေလာက်သည်။

en: (more&hellip;)
my: (ဆက်ရန်&hellip;)

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
my: ြဖစ်နိုင်ေသာ အေြကာင်းအရင်း - သင့်ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူက mail() ဖန်ရှင်အားပိတ်ထားြခင်းြဖစ်နုိင်သည်။

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
my: <strong>အမှား</strong> - သင့်အား မှတ်ပံုတင်၍မရပါ&hellip; <a href="mailto:%s">ဝဘ်စီမံခန့်ခွဲသူထံ</a>ဆက်သွယ်ပါ !

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
my: %1$s [အလိုလိုသိမ်း]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
my: %1$s [လတ်တေလာ ြပန်လည်စစ်ေဆးမှု]

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
my: သင့်ဆက်ရှင်သက်တမ်းကုုန်ပါြပီ။ ဒီစာမျက်နှာတွင် ေနာက်တစ်ြကိမ်ြပန်ဝင်နိုင်သည် (သို့) ဝင်ေရာက်ရန် စာမျက်နှာသို့ သွားပါ။

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
my: သင့်ဆက်ရှင်သက်တမ်းကုုန်ပါြပီ။ ေနာက်တစ်ြကိမ်ြပန်ဝင်ပါ။ ဒီစာမျက်နှာမှ အြခားသို့ ေြပာင်းသွားမည် မဟုတ်ပါ။

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
my: သင့်အီးေမးလ်လိပ်စာကို မှန်ကန်စွာြဖည့်သွင်းခဲ့ရဲ့လား။ သင် %s ကိုြဖည့်သွင်းခဲ့သည်။ မှားေနလျှင် အီးေမးလ်လက်ခံ ရရှိမည်မဟုတ်ပါ။

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist, but you can create it now!
my: သင်ရှာေနေသာ <strong>%s</strong> ဆိုဒ် မရှိပါ။ အသစ်ြပုလုပ်လိုလျှင် ယခုြပုလုပ်နိုင်ပါသည်။

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist.
my: သင်ရှာေနေသာ <strong>%s</strong> ဆိုဒ် မရှိပါ။

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
my: ဝင်ေရာက်ရန် စာမျက်နှာကို ဝင်းဒိုးအသစ်တွင် ဖွင့်ေပးပါမည်။ ဝင်ြပီးေသာအခါ ထိုစာမျက်နှာအား ပိတ်ြပီး ဒီစာမျက်နှာသို့ ြပန်လာနိုင်ပါသည်။

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
my: %1$s %2$s၊ %3$s အြကာက (%4$s)

en: %s <span class="says">says:</span>
my: %s <span class="says">ကေြပာသည် - </span>

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
my: %1$s ေန့ %2$s အချိန်

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
my: ရှာပါ &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
my: ရှာေသာစကားလံုး :

[ctx: submit button]
en: Search
my: ရှာပါ

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i:s
my: j F၊ Y @ G:i:s

en: Session expired
my: ဆက်ရှင်သက်တမ်းကုန်ပါြပီ

en: No tags found.
my: စကားစုတွဲများရှာမေတွ့ပါ

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
my: ထိန်းချုပ်မှု ဧရိယာအတွင်း %1$s script အား (deregirter) လုပ်၍ဖယ်မထုတ်ပါနှင့်။ ေရှ့မျက်နှာစာ အခင်းအကျင်းတွင် ထည့်သွင်းရန် %2$s hook ကိုသံုးပါ။

en: WordPress Address (URL)
my: WordPress လိပ်စာ (URL)

en: Site Address (URL)
my: ဆိုဒ်လိပ်စာ (URL)

en: Invalid user ID.
my: သံုးသူ ID သင့်ေလျာ်မှုမရှိပါ။

en: Random Order
my: ကျဘမ်း အစီအစဉ်

en: Caption this image&hellip;
my: ဤရုပ်ပံုကို အမည်တပ်ပါ &hellip;

en: %d selected
my: %d ကို ေရွးချယ်ထားသည်

en: Insert from URL
my: URL မှ ထည့်သွင်း

en: Set Featured Image
my: အထူးြပုရုပ်ပံု သတ်မှတ်ရန်

[ctx: Links widget]
en: Random
my: ကျဘမ်း

en: No items found.
my: တစ်ခုမှ မေတွ့ပါ။

en: Add to Gallery
my: ြပခန်းသို့ ေပါင်းထည့်ရန်

en: Reverse order
my: ေြပာင်းြပန် အစီအစဉ်

en: Set featured image
my: အထူးြပုရုပ်ပံု သတ်မှတ်ရန်

en: Deselect
my: ေရွးချယ်မှု ပယ်ဖျက်

en: Sorry, that file cannot be edited.
my: ဒီဖိုင်ကို ြပုြပင်၍ မရပါ။

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> for files over 100MB.
my: ဖိုင်အများအြပား ပို့တင်ြခင်းစနစ်ကိုသံုး၍ အရွယ်အစားြကီးမားေသာ ဖိုင်များကို ပို့တင်ရန် သင့် အင်တာနက် ဘေရာက်ဇာတွင် ကန့်သတ်ချက်အချို့ရှိေနသည်။ ၁၀၀ မက်ဂါဘိုက်ထက် ြကီးေသာဖိုင်များအတွက်<a href="%1$s" target="%2$s">ဘေရာက်ဇာ၏ ပို့တင်စနစ်</a> ကိုသံုးပါ။

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my: သင် ဒါကို အြပီးတိုင် ဖျက်ေတာ့မည်။ 
      ရပ်ရန် 'ပယ်ဖျက်'၊ ဖျက်ရန် 'အိုေက'။

en: Delete Permanently
my: အြပီးတိုင် ဖျက်

en: Upload Limit Exceeded
my: ပို့တင်မှု ကန့်သတ်ချက် ေကျာ်လွန်ေနြပီ

en: Maximum upload file size: %d%s.
my: ပို့တင်ရန် အြကီးဆံုး ဖိုင်အရွယ်အစား - %d%s ။

en: Dismiss Errors
my: အမှားများကို ေဖျာက်ထားပါ

en: Error
my: အမှား

en: No editor could be selected.
my: အယ်ဒီတာ ေရွးချယ်၍ မရပါ။

en: Uploading
my: ပို့တင်ေနသည်

en: Manage Images
my: ရုပ်ပံုများ စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ရုပ်ပံု <span class="count">(%s)</span>
my[1]: ရုပ်ပံုများ <span class="count">(%s)</span>

en: Manage Audio
my: အသံ စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အသံ <span class="count">(%s)</span>
my[1]: အသံများ <span class="count">(%s)</span>

en: Video
my: ဗွီဒီယို

en: Manage Video
my: ဗွီဒီယို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ဗွီဒီယို <span class="count">(%s)</span>
my[1]: ဗွီဒီယိုများ <span class="count">(%s)</span>

en: Insert into page
my: စာမျက်နှာအတွင်း ထည့်သွင်း

en: Uploaded to this page
my: ဒီစာမျက်နှာသို့ ပို့တင်ခဲ့သည်

en: All media items
my: မီဒီယာ အမျိုးအမည်အားလံုး

en: Uploaded to this post
my: ဒီစာမူသို့ ပို့တင်ခဲ့သည်

en: Audio
my: အသံ

en: &#8592; Return to library
my: &#8592; လိုက်ဘရယ်ရီသို့ ြပန်သွား

en: Custom URL
my: စိတ်ြကိုက် URL

en: Attachment Details
my: တွဲချိတ်မှု အေသးစိတ်များ

en: Alt Text
my: Alt စာသား

en: Columns
my: ေကာ်လံများ

en: Drag and drop to reorder images.
my: ရုပ်ပံုများကို ြပန်စီရန် တရွတ်ဆွဲ၍ ချပါ။

en: Large
my: အြကီး

en: Attachment Display Settings
my: တွဲချိတ်မှု ေဖာ်ြပရန် သတ်မှတ်ချက်များ

en: Gallery Settings
my: ြပခန်း သတ်မှတ်ချက်များ

en: Upload Images
my: ရုပ်ပံုများ ပို့တင်ရန်

en: &#8592; Cancel Gallery
my: &#8592; ြပခန်း ပယ်ဖျက်

en: WordPress &rsaquo; Success
my: WordPress &rsaquo; ေအာင်ြမင်မှု

en: Drop files anywhere to upload
my: ဖိုင်ပို့တင်ရန် ဖိုင်များကို ြကိုက်ရာေနရာသို့ ဆွဲချပါ။

en: Upload Files
my: ဖိုင်များ ပို့တင်ရန်

en: Insert gallery
my: ြပခန်း ထည့်သွင်း

en: Drop files to upload
my: ဖိုင်ပို့တင်ရန် ဖိုင်များကို ဆွဲချပါ

en: Media Library
my: မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီ

en: Create Gallery
my: ြပခန်း ြပုလုပ်

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
my: သင့်သံုးသူကို အသက်သွင်းရန် ေအာက်ပါ လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ - 
    
    %s
    
    အသက်သွင်းြပီးလျှင် ဝင်ေရာက်ရန် လိုအပ်ေသာအချက်အလက်များ ပါဝင်သည့် *အြခား အီးေမးလ်* တစ်ခုလက်ခံရရှိပါလိမ့်မည်။

en: Already Installed
my: ထည့်သွင်းြပီးသားြဖစ်ပါသည်

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
my: WordPress ကို ထည့်သွင်းထားြပီးဟု ထင်ရသည်။ အသစ်ြပန်သွင်းရန် သင့်ေဒတာေဗ့ ဇယားအေဟာင်းများကို အရင်ရှင်းပါ။

en: Taxonomies cannot exceed 32 characters in length
my: ေဝါဟာရအုပ်စုအမည်တွင် အက္ခရာ ၃၂ လံုးထက်ပို၍ မရပါ။

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
my: ဆိုဒ်အသစ် - %1$s
    URL - %2$s
    အေဝး  IP - %3$s
    
    ဤသတိေပးချက်ကို ပိတ်ရန် - %4$s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
my: သံုးသူအသစ် - %1$s
    အေဝး IP - %2$s
    
    ဤသတိေပးချက်ကို ပိတ်ရန် - %3$s

en: Link To
my: ချိတ်ဆက်ရန်

en: Attachment Page
my: တွဲချိတ်မှု စာမျက်နှာ

en: Media File
my: မီဒီယာဖိုင်

en: Describe this video&hellip;
my: ဒီဗွီဒီယိုအေြကာင်း ေရးပါ &hellip;

en: Describe this audio file&hellip;
my: ဒီအသံဖိုင်အေြကာင်း ေရးပါ &hellip;

en: Describe this media file&hellip;
my: ဒီမီဒီယာဖိုင်အေြကာင်း ေရးပါ &hellip;

en: Update gallery
my: ြပခန်း အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်

en: The requested user does not exist.
my: ေတာင်းဆိုေသာ သံုးသူမရှိပါ။

en: Please enter a valid email address.
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိေသာ အီးေမးလ်လိပ်စာ ြဖည့်သွင်းပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
my: <strong>အမှား</strong> - ဒီသံုးသူအမည်ြဖင့် မှတ်ပံုတင်ြပီးြဖစ်သည်။ အြခားအမည်တစ်ခုကိုေရွးပါ။

en: File doesn&#8217;t exist?
my: ဖိုင်မရှိဘူးလား။

en: File is not an image.
my: ဒီဖိုင်သည် ရုပ်ပံုဖိုင်တစ်ခုမဟုတ်ပါ။

en: Could not read image size.
my: ရုပ်ပံုအရွယ်အစားကို ဖတ်၍ မရပါ။

en: Image resize failed.
my: ရုပ်ပံု အရွယ်ေြပာင်းြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Image crop failed.
my: ရုပ်ပံု ပိုင်းြဖတ်ြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Image rotate failed.
my: ရုပ်ပံု တစ်ပတ်လှည့်ြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Image flip failed.
my: ရုပ်ပံု ေြပာင်းြပန်လှန်ြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Image Editor Save Failed
my: ရုပ်ပံု ြပုြပင်စနစ် သိမ်းဆည်းမှု မေအာင်ြမင်ပါ

[ctx: post type general name]
en: Media
my: မီဒီယာ

[ctx: add new media]
en: Add New
my: အသစ်ထည့်

en: View Attachment Page
my: တွဲချိတ်မှုစာမျက်နှာကို ြကည့်မည်

en: Whoops, the provided date is invalid.
my: ထည့်သွင်းလိုက်ေသာ ေန့စွဲ သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိပါ။

en: Insert Media
my: မီဒီယာ ထည့်သွင်း

en: Create a new gallery
my: ြပခန်းအသစ် ြပုလုပ်

en: Insert into post
my: စာမူအတွင်း ထည့်သွင်း

en: Add to gallery
my: ြပခန်းသို့ ေပါင်းထည့်

en: Clear
my: ရှင်းလင်း

en: Select Color
my: အေရာင် ေရွး

en: Current Color
my: လက်ရှိ အေရာင်

en: Could not insert term relationship into the database
my: ေဒတာေဗ့စ်အတွင်းသို့ ေဝါဟာရ ဆက်သွယ်မှယ ထည့်သွင်း၍ မရနိုင်ပါ

en: Incorrect username or password.
my: သံုးသူအမည် သို့မဟုတ် စကားဝှက် မမှန်ပါ။

en: XML-RPC services are disabled on this site.
my: ဤဆိုဒ်တွင် XML-RPC ဝန်ေဆာင်မှုများကို ပိတ်ထားသည်။

en: There is a revision of this post that is more recent.
my: ဤစာမူထက် ပိုမိုသစ်လွင်ေသာ စာမူတစ်ပုဒ် ြပန်လှန်စစ်ေဆးရန် စာရင်းတွင်ရှိပါသည်။

en: %1$s %2$s %3$s Feed
my: %1$s %2$s %3$s ေပးပို့မှုများ

en: Display post date?
my: စာမူေရး ေန့စွဲကို ြပမည်လား ။

en: You are not allowed to create pages as this user.
my: ဤ သံုးသူအေနြဖင့် စာမျက်နှာများ အသစ်ြပုလုပ်ေရးသားရန် သင့်အား ခွင့်မြပုပါ။

en: Invalid post ID
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ စာမူ ID

en: Sorry, you cannot edit users.
my: သံုးသူများကို သင် ြပုြပင်၍ မရပါ။

en: Invalid user ID
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိေသာ သံုးသူ ID

en: Sorry, you cannot list users.
my: သံုးသူစာရင်းကို သင်ြကည့်ရှု၍ မရနိုင်ပါ။

en: The role specified is not valid
my: သတ်မှတ်ေပးေသာ အဆင့်အတန်းမှာ သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိပါ

en: Sorry, you cannot edit your profile.
my: သင့် ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်းကို သင်ြပုြပင်၍ မရနိုင်ပါ။

en: Sorry, the user cannot be updated.
my: ဤသံုးသူကို အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်မရပါ။

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
my: စာမူများကို ြပုြပင်ရန် သင့်အား ခွင့်မြပုပါ။

en: Sorry, revisions are disabled.
my: ြပန်လည်စစ်ေဆးချက်များအား ပိတ်ထားသည်။

en: Alternative Text
my: အထူး စာသား

en: Select Files
my: ဖိုင်များ ေရွးပါ

en: Distraction Free Writing mode
my: အေနှာက်အယှက်ကင်း စာေရးသားနည်းစနစ်

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
my: ဤပရိုဂရမ်အေြကာင်း ထပ်မံသိရှိလိုပါက <a href="http://tinymce.com" target="_blank">TinyMCE ဝဘ်ဆိုဒ်</a>သို့ သွားေရာက်လည်ပတ်ြကည့်ပါ။

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in Text mode.
my: Word သို့မဟုတ် Excel ကဲ့သို့ေသာ အြခား အသံုးချ ပရိုဂရမ် တစ်ခုခုမှ အေြကာင်းအရာများ ြဖည့်ကူးေသာအခါ ဒုတိယအတန်းရှိ Word မှ ြဖည့်ကူး ခလုပ်ြဖင့် အေကာင်းဆံုး ြပုလုပ်နိုင်သည်၊ သို့မဟုတ် စာသား စနစ်ကိုသံုးပါ။

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the Text tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
my: အြခား ဝဘ်စာမျက်နှာတစ်ခုခုမှ အေြကာင်းအရာများကို ကူးယူြဖည့်သွင်းလျှင် သင်အသံုးြပုေသာ ဘေရာက်ဇာနှင့် သင်ကူးယူေသာ ဝဘ်စာမျက်နှာေပါ်မူတည်၍ တူညီမှုမရှိေသာ ရလဒ်များ ရရှိနိုင်ပါသည်။ ြဖည့်ကူးလိုက်ေသာ HTML ကုဒ်များမှ သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ မည်သည့် ကုဒ်ကိုမဆို အမှန်ြပုြပင်ေပးရန် အယ်ဒီတာက ြကိုးစားပါမည်။ သို့ေသာ အေကာင်းဆံုးရလဒ်ကို ရနိုင်ရန် စာသား ခလုပ်ြပားကို သံုး၍ စမ်းြကည့်ပါ သို့မဟုတ် ဒုတိယ အတန်းရှိ ြဖည့်ကူး ခလုပ်များမှ တစ်ခုခုကို သံုးပါ။ အြခားတစ်နည်းမှာ စာပုဒ်တစ်ပုဒ်ြပီး တစ်ပိုဒ် ြဖည့်ကူးြကည့်ပါ။ ဘေရာက်ဇာ အများစုတွင် တစ်ြကိမ်လျှင် စာတစ်ပိုဒ်ကို ေရွးရန် စာပိုဒ်ေပါ်တွင် ကလစ်သံုးချက် ဆက်တိုက်နှိပ်ပါ။

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the Text editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the Text tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
my: ထူးကဲြပည့်စံု အယ်ဒီတာထဲသို့ တိုက်ရိုက် ေရးသားလိုက်ေသာ HTML အားလံုးသည် စာမူကို ြကည့်ရှုေသာအခါ စာသားများအြဖစ် ေဖာ်ြပမည်ြဖစ်သည်။ သင်ြမင်သမျှ သင်ရရှိတာြဖစ်ပါသည်။ ကိရိယာဘားတန်းမှ ခလုပ်များကိုသံုး၍ ဖန်တီးမှု ြပုလုပ်မရေသာ HTML အစိတ်အပိုင်းများကို ပါဝင်လိုေသာအခါ၊ စာသား အယ်ဒီတာထဲတွင် သင်ကိုယ်တိုင် တိုက်ရိုက် ြဖည့်သွင်းေရးသားရပါမည်။ ဥပမာအားြဖင့်  ဇယားကွက်များ (tables) နှင့် &lt;code&gt; တို့ြဖစ်သည်။ ထိုသို့ြပုလုပ်လိုပါက စာသား ခလုပ်ြပားကိုနှိပ်ြပီး ကုဒ်များကို ြပုြပင်ပါ၊ ြပီးလျှင် ရှုြမင်ရပံု စနစ်သို့ ြပန်ေြပာင်းပါ။ ထည့်သွင်းလိုက်ေသာ ကုဒ်သည့် သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိြပီး အယ်ဒီတာမှ နားလည်နိုင်လျှင် ချက်ြခင်းပင် ပံုေြပာင်းေဖာ်ြပေပးသည်ကို သင်ေတွ့ြမင်ရပါမည်။

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library button above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Insert into Post" and your image or file will appear in the post you are editing.
my: သင့်ကွန်ြပူတာထဲရှိ ရုပ်ပံုတစ်ပံု သို့မဟုတ် အြခား မီဒီယာ ဖိုင်တစ်ဖိုင်ကို ပို့တင်ရန်လိုအပ်လျှင် အယ်ဒီတာ အေပါ်ဘက်ရှိ မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီ ခလုပ်ကို သံုးနိုင်သည်။ ပို့တင်လိုက်ေသာ ရုပ်ပံုတစ်ခုြခင်းစီအတွက် လက်မအရွယ် မိတ္တူပံုတစ်ခုကို ဖန်တီးရန် မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီက ြပုလုပ်ပါမည်။ သင့်ရုပ်ပံုကို စာမူတစ်ပုဒ်ထဲသို့ ထည့်သွင်းရန် ေရွးချယ်စရာ မီနူးေပါ်လာေစရန် လက်မအရွယ်ပံုေပါ်တွင် အရင် ကလစ်နှိပ်ပါ။ သင်နှစ်သက်ေသာ ေရွးချယ်မှုကို ေရွးချယ်ြပီးေသာအခါ "စာမူအတွင်း ထည့်သွင်းပါ" ကို ကလစ်နှိပ်ပါ၊ ထို့အခါ သင်ြပင်ဆင်ေနေသာ စာမူထဲတွင် သင့် ရုပ်ပံု သို့မဟုတ် ဖိုင် ေပါ်လာမည်။

en: Editor width in Distraction Free Writing mode:
my: အေနှာက်အယှက်ကင်း စာေရးသားနည်းစနစ် အယ်ဒီတာ အကျယ် -

en: QuickTime options
my: QuickTime ေရွးချယ်စရာများ

en: Skip to toolbar
my: ကိရိယာဘားသို့ သွား

en: Top navigation toolbar.
my: ထိပ်ပိုင်းရှိ လမ်းေြကာင်းြပ ကိရိယာဘား။

en: Distraction Free Writing mode (Alt + Shift + W)
my: အေနှာက်အယှက်ကင်း စာေရးသားစနစ် (Alt + Shift + W)

en: Horizontal rule
my: ေရြပင်ညီ မျဉ်းေြကာင်း

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
my: စာသား

en: Hex Value
my: ဆဋ္ဌဒဿမ တန်ဖိုး

en: Header Text Color
my: ေခါင်းစီး စာသား အေရာင်

en: Colors
my: အ‌ေရာင်များ

en: Save &amp; Activate
my: သိမ်းြပီး အသက်သွင်း

en: Saved
my: သိမ်းြပီးြပီ

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to experience the awesomeness.
my: <strong>WordPress ကို ေအာင်ြမင်စွာ အသစ်ထည့်သွင်းြပီးပါြပီ!</strong> အံ့ဩစရာများကိုု ေတွ့ြကံုနိုင်ရန် ြပန်လည်ဝင်ေရာက်ြကည့်ပါ။

en: Save &amp; Publish
my: သိမ်းြပီး ထုတ်ေဝ

en: Select File
my: ဖိုင်ေရွးရန်

en: Customize
my: စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန်

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
my: ဒီ XML-RPC နည်းလမ်းသို့ လံုေလာက်မှုမရှိေသာ အချက်အလက်များ ေပးပို့ခဲ့သည်။

en: Sorry, you cannot stick a private post.
my: သီးသန့်စာမူတစ်ခုကို တွဲချိတ်ေဖာ်ြပ၍ မရပါ။

en: This key is invalid.
my: ဒီေသာ့ချက်က သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation. Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
my: အချုိ့မှတ်ချက်များကို အေနှာက်အယှက်စစ်ေဆးြခင်းအား Akismet မှ မြပုလုပ်ရေသးပါ။ ၎င်းတို့ကို ယာယီအားြဖင့် စစ်ေဆးမှုြပုလုပ်ရန် ထိန်းသိမ်းထားသည်။ သင့်  <a href="%s">Akismet သတ်မှတ်ချက်</a>များကို စစ်ေဆးြပီး ြပဿနာဆက်လက်ြဖစ်ပွားေနပါက သင့် ဝဘ်ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူထံသို့ ဆက်သွယ်ပါ။

en: Awaiting spam check
my: အေနှာက်အယှက်စစ်ေဆးမှုအား ေစာင့်ဆုိင်းေနသည်။

en: Akismet Widget
my: Akismet ဝစ်ဂျက်

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
my: Akismet မှ စစ်ေဆးေတွ့ရှိေသာ အေနှာက်အယှက် မှတ်ချက်များ အေရအတွက်ကို ေဖာ်ြပပါ

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
my[0]: <strong>Akismet</strong> မှ တားြမစ်ခဲ့ေသာ <strong class="count">အေနှာက်အယှက် %1$s ခု</strong>
my[1]: <strong>Akismet</strong> မှ တားြမစ်ခဲ့ေသာ <strong class="count">အေနှာက်အယှက် %1$s ခု</strong>

en: No Image
my: ရုပ်ပံုမပါ

en: Random Default Image
my: မူလ ရုပ်ပံု ကျပန်း

en: Random Uploaded Image
my: တင်ပို့ထားေသာ ရုပ်ပံု ကျပန်း

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
my: အသွင်အြပင် ဆက်ရှင်အပိုင်းရှိ မီနူးများ ဖန်သားြပင်တွင် သင့်မီနူးတွင်ပါဝင်ေစလိုသည်များကို ြပုြပင်ေပးနိုင်သည်။

en: Drop a file here or <a href="#" class="upload">select a file</a>.
my: ဖိုင်တစ်ဖိုင်ကို ဒီေနရာတွင် ဆွဲချပါ သို့မဟုတ် <a href="#" class="upload">ဖိုင်တစ်ဖိုင် ေရွးပါ</a>။

en: Header Image
my: ေခါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပံု

en: Post Thumbnail
my: စာမူ လက်မအရွယ် ရုပ်ပံု

en: text direction
my: စာသား ဦးတည်ရာ

en: Toggle Editor Text Direction
my: အယ်ဒီတာ စာသား ဦးတည်ရာကို ဖွင့်ပိတ်လုပ်ရန်

en: Site name must be at least 4 characters.
my: ဆိုဒ်အမည်တွင် အနည်းဆံုး အက္ခရာ ၄ လံုးပါရမည်။

en: Please enter a site name.
my: ဆိုဒ်အမည် ြဖည့်သွင်းပါ။

en: That username is not allowed.
my: ဒီအမည်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: Please enter a username.
my: သံုးသူအမည်တစ်ခု ြဖည့်သွင်းပါ။

en: Please enter a site title.
my: ဆိုဒ်ေခါင်းစဉ် ြဖည့်သွင်းပါ။

en: That name is not allowed.
my: ထိုအမည်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: Username must be at least 4 characters.
my: သံုးသူအမည်တွင် အနည်းဆံုး အက္ခရာ ၄ လံုးပါရမည်။

en: A static page
my: ပံုေသစာမျက်နှာ တစ်ခု

en: Display Header Text
my: ေခါင်းစီးပိုင်း စာသားကို ြပထားရန်

en: Background Color
my: ေနာက်ခံ အ‌ေရာင်

en: Background Image
my: ​ေနာက်​ခံ​ ရုပ်​ပံု

en: Background Repeat
my: ေနာက်ခံ ြပန်​ထပ်​မှု

en: Background Position
my: ေနာက်ခံ ​ေန​ရာ

en: Background Attachment
my: ​ေနာက်​ခံ​ တွဲ​ချိတ်​မှု​

en: Uploaded
my: တင်ြပီးြပီ

en: Upload New
my: အသစ်တင်

en: Remove Image
my: ရုပ်​ပံု​ကို​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
my: စိတ်မေကာင်းပါဘူး။ ဒီစာမူအမျိုးအစားကို သင်ြပုြပင်ခွင့်မရှိပါဘူး။

en: Scroll
my: လှည့်​ေရွ့

en: Fixed
my: မူ​ေသ

en: No Repeat
my: ြပန်​မ​ထည့်​ပါ။

en: Tile
my: အ​ြကိမ်​ြကိမ်​ြပန်​စီ​ထည့်​ပါ

en: Tile Horizontally
my: ေရြပင်ညီအ​တိုင်း​စီ​ပါ

en: Tile Vertically
my: ​ေဒါင်​လိုက်​စီ​ပါ

en: Front page
my: ေရှ့စာမျက်နှာ

en: Posts page
my: စာ​မူ​များ စာ​မျက်​နှာ

en: Upload
my: ပို့တင်ပါ

en: Remove
my: ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Allowed Files
my: ခွင့်ြပုထား​ေသာ ဖိုင်များ

en: The term name cannot be empty.
my: သတ်​မှတ်ချက်​စကား​လံုး အမည်​ကို ကွက်​လပ်​ထား၍မရပါ။

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
my: ဒီေဝါဟာရ အုပ်စုတွင် စကားလံုးအသစ်များ ထပ်ြဖည့်ရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: This taxonomy is not hierarchical.
my: ဒီေဝါဟာရ အုပ်စုကို အစဉ်အဆက် အုပ်စုခွဲ၍မရပါ။

en: Parent term does not exist.
my: မူလအုပ်စု စကားလံုး မရှိပါ။

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
my: စကားလံုး ြဖည့်သွင်း၍မရပါ။ အမှားအယွင်းတစ်ခုခု ြဖစ်ပွားခဲ့သည်။

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
my: ဒီေဝါဟာရအုပ်စုရှိ စကားလံုးများကို ြပုြပင်ရန် သင့်ကိုခွင့်မြပုပါ။

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
my: ဒီေဝါဟာရအုပ်စုကို အစဉ်အဆက် အုပ်စုဖွဲ့ မရပါ။ ထို့ေြကာင့် မူလအုပ်စု သတ်မှတ်ေပး၍ မရပါ။

en: Sorry, editing the term failed.
my: စကားလံုးကို ြပုြပင်ြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
my: ဒီေဝါဟာရအုပ်စုအတွင်းမှ စကားလံုးများကို သင်ဖျက်ခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, deleting the term failed.
my: စကားလံုးကို ဖျက်ြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
my: ဒီေဝါဟာရအုပ်စုရှိ စကားလံုးများကို သင် သတ်မှတ်ေပးခွင့်မရှိပါ။

en: Select Link Category:
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍကို ေရွးပါ :

en: Template
my: တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)ံ

en: Stylesheet
my: စတိုင်စာရွက်

en: Link title
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အမည်

en: Link rating
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: Link ID
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ID

en: Number of links to show:
my: ြပသထားမည့် ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အေရအတွက် :

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
my: အမှား - အခင်းအကျင်း​များ တည်ေ​န​ရာ​ညွှန်း​မ​ရှိ​ပါ သို့မဟုတ် အလွတ်ြ​ဖစ်ေ​န​သည်။ သင့်​ထည့်​သွင်း​မှု​ကို စစ်ေ​ဆး​ြ​က​ည့်ပါ။

en: Stylesheet is not readable.
my: စတိုင်စာရွက်ကို ဖတ်၍မရပါ။

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
my: "%s" အခင်းအကျင်းမှာ သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်ေသာ မူလ အခင်းအကျင်းမဟုတ်ပါ။

en: Navigation
my: လမ်းြပမီနူး

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
my[0]: သင့် အခင်းအကျင်းမှ မီနူး %s ခုကို ေထာက်ပံ့ထားပါသည် သင်အသံုးြပုလိုသည့် မီနူးကို ေရွးပါ။
my[1]: သင့် အခင်းအကျင်းမှ မီနူး %s ခုကို ေထာက်ပံ့ထားပါသည်။ ေနရာအလိုက် ေဖာ်ြပမည့် မီနူးကို ေရွးပါ။

en: Refresh
my: သစ်လွင်ေစ

en: Static Front Page
my: မူေသ ေရှ့စာမျက်နှာ

en: Your theme supports a static front page.
my: မူေသ ေရှ့စာမျက်နှာတစ်ခုကို သင့်အခင်းအကျင်းမှ ေထာက်ပံ့ပါသည်။

en: Your latest posts
my: သင့် ေနာက်ဆံုးစာမူများ

en: Front page displays
my: ေရှ့ဆံုးစာမျက်နှာ ြမင်ကွင်း

en: Site Title & Tagline
my: ဆိုဒ်အမည်နှင့် လက်သံုးစကား

en: Tagline
my: အမှတ်အသား စာတန်း

en: &mdash; Select &mdash;
my: &mdash; ​ေရွး​ပါ &mdash;

en: Styles
my: စတိုင်များ

en: Use left and right arrows to navigate.
my: လည်ပတ်သွားလာရန် ဘယ်ညာ ြမှားများကို အသံုးြပုပါ။

en: The post type may not be changed.
my: စာမူအမျိုးအစားကို ေြပာင်းလဲ၍မရနိုင်ပါ။

en: Image default size
my: ရုပ်ပံု မူလ အရွယ်အစား

en: Image default link type
my: ရုပ်ပံု မူလ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အမျိုးအစား

en: Image default align
my: ရုပ်ပံု မူလ ချိန်ညိှမှု

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
my: ဒီစာမူကို သင်ြပုြပင်ခွင့်မရှိပါ။

[ctx: tag delimiter]
en: ,
my: ၊

en: Edit Site
my: ဆိုဒ်ကို ြပုြပင်ရန်

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type
my: ဒီစာမူအမျိုးအစားမှ စာမူများကို သင်ြပုြပင်ခွင့်မရှိပါ။

en: Invalid author ID.
my: စာေရးသူ ID သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
my: ဒီစာမူကို သင်ဖျက်ခွင့်မရှိပါ။

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
my: အစဉ်အဆက် ေဝါဟာရ အုပ်စုတွင် အသံုးြပုရန် ရည်ရွယ်ချက်ြပည့်စံုသည့် ေဝါဟာရအမည်။ ေဝါဟာရ ID ကို အစားထိုးသံုးေပးပါ။

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
my: ေပးထားေသာ ေဝါဟာရအုပ်စုသို့ ေဝါဟာရတစ်ခု ြဖည့်သွင်းရန် သင့်ကို ခွင့်ြပုမထားပါ။

en: The post cannot be deleted.
my: စာမူကို ဖျက်၍ မရနိုင်ပါ။

en: The post type specified is not valid
my: သတ်မှတ်ေပးေသာ စာမူအမျိုးအစား သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိပါ

en: Invalid post type
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ စာမူအမျိုးအစား။

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
my: ဒီစာမူအမျိုးအစားတွင် စကားဝှက်ြဖင့်ပိတ်ထားေသာ စာမူများ အသစ်ြပုလုပ်ေရးသားရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: You are not allowed to create posts as this user.
my: ဒီသံုးသူအေနြဖင့် စာမူများအသစ်ြပုလုပ်ေရးသားရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
my: ဒီစာမူအမျိုးအစားတွင် သီးသန့်စာမူများ အသစ်ြပုလုပ်ေရးသားရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
my: ဒီစာမူအမျိုးအစားတွင် စာမူများ ထုတ်ေဝရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
my: ေပးထားေသာ ေဝါဟာရအုပ်စုတွင် ေဝါဟာရတစ်ခု သတ်မှတ်ထည့်သွင်းရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
my: ေပးထားေသာ ေဝါဟာရအုပ်စုကို ဒီစာမူအမျိုးအစားမှ မေထာက်ပံ့ပါ။

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
my: ဒီစာမူကို တွဲချိတ်ေဖာ်ြပရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: English=en,Danish=da,Dutch=nl,Finnish=fi,French=fr,German=de,Italian=it,Polish=pl,Portuguese=pt,Spanish=es,Swedish=sv
my: အဂင်္လိပ်=en,ဒိန်းမတ်=da,ဒတ်ချ်=nl,ဖင်လန်=fi,ြပင်သစ်=fr,ဂျာမန်=de,အီတာလျှန်=it,ပိုလန်=pl,ေပါ်တူဂီ=pt,စပိန်=es,ဆွီဒင်=sv

en: Allow search engines to index this site.
my: ဒီဆိုဒ်ကို အညွှန်းြပုလုပ်ရန် ရှာ​ေဖွ​ေရး အင်ဂျင်များကို ခွင့်ြပုပါ​။

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started.
my: <code>wp-config.php</code> ဖိုင်ကို မေတွ့ပါ။ ဆက်လက်မလုပ်ေဆာင်မီ ထိုဖိုင်ကို လိုအပ်ပါသည်။<style>@import url('http://webfonts.myanmapress.com/css.php?font=ayar,ayartakhu');*{font-family: "Ayar Takhu", Ayar !important;letter-spacing: 0px;-moz-font-feature-settings: 'clig', 'liga';font-weight: normal;}</style>

en: Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>.
my: အကူအညီလိုအပ်ေနပါသလား။ <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>ဒီမှာ ဖတ်ြကည့်ပါ</a>။

en: You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
my: ဝဘ်ြမင်ကွင်းမှပင် <code>wp-config.php</code>ဖိုင်ကို ြပုလုပ်၍ ရနိုင်ပါသည်။ သို့ေသာ် အချို့ ဆာဗာများတွင် ရချင်မှ ရပါမည်။ အေသချာဆံုးမှာ ဖိုင်ကို သင်ကိုယ်တိုင် ြပုလုပ်ြခင်းြဖစ်ပါသည်။

en: Create a Configuration File
my: သတ်မှတ်ချက်ဖိုင်ကို ြပုလုပ်ပါ

en: http://wordpress.org/
my: http://mya.wordpress.org/

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
my: <a href="%1$s">%2$s</a> ရှိ သင့်ဆိုဒ် စတင် အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေနပါြပီ။ သင်ေရွးချယ်ထားေသာ သံုးသူအမည် &#8220;%3$s&#8221; ြဖင့် ယခုပင် သင့်ဆိုဒ်သို့ ဝင်ေရာက်နိုင်ပါြပီ။ သင့်စကားဝှက်နှင့် ဝင်ေရာက်ရန် လမ်းညွှန်ချက်များကို ဖတ်ရန် %4$s ရှိ သင့် အီးေမးလ်စာတိုက်ပံုးတွင် စစ်ေဆးြကည့်ပါ။ အီးေမးလ်လက်ခံမရရှိလျှင် အမှိုက် သို့မဟုတ် အေနှာက်အယှက် ဖိုလ်ဒါတွင် စစ်ေဆးြကည့်ပါ။ တစ်နာရီအတွင်း သင့် အီးေမးလ် လက်ခံမရှိေသးလျှင် <a href="%5$s">သင့်စကားဝှက် ြပန်လည်ြပုလုပ်နိုင်ပါသည်။</a>

en: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
my: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a>မှာ သင့်ဆိုဒ်အသစ်ြဖစ်သည်။ &#8220;%4$s&#8221; အြဖစ် သင့် လက်ရှိ စကားဝှက်ကို သံုး၍ <a href="%3$s">ဝင်ပါ</a>။

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
my: သင့် သံုးသူစာရင်းကို အသက်သွင်းြပီးြဖစ်သည်။ သင်ေရွးချယ်ထားေသာ သံုးသူအမည် &#8220;%2$s&#8221;အသံုးြပု၍ သင့်ဆိုဒ်သို့ ယခုပင် <a href="%1$s">ဝင်ေရာက်</a> နိုင်ပါြပီ။ သင့်စကားဝှက်နှင့် ဝင်ေရာက်ရန် လမ်းညွှန်ချက်များကို ဖတ်ရန် %3$s ရှိ သင့် အီးေမးလ်စာတိုက်ပံုးတွင် စစ်ေဆးြကည့်ပါ။ အီးေမးလ်လက်ခံမရရှိလျှင် အမှိုက် သို့မဟုတ် အေနှာက်အယှက် ဖိုလ်ဒါတွင် စစ်ေဆးြကည့်ပါ။ တစ်နာရီအတွင်း သင့် အီးေမးလ် လက်ခံမရှိေသးလျှင် <a href="%4$s">သင့်စကားဝှက် ြပန်လည်ြပုလုပ်နိုင်ပါသည်။</a>

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
my: တစ်ခု သို့မဟုတ် ပိုေသာ ေဒတာေဗ့စ် ဇယားကွက်များကို မေတွ့ပါ။ ေဒတာေဗ့ကို <a href="%s">ြပုြပင်ရန်</a> လိုအပ်ေနနိုင်ပါသည်။

en: Mission complete. Message <strong>%s</strong> deleted.
my: တာဝန်ြပီးဆံုးပါြပီ။ သတင်းစကား <strong>%s</strong> ကို ဖျက်ြပီးြပီ။

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
my: မှတ်ချက်များကို အရမ်းြမန်ြမန် သင်ေရးေနသည်။ ြဖည်းြဖည်းလုပ်ပါ။

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
my: အသစ်

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
my[0]: မှတ်ချက် %s ခု စစ်​ေဆးမှုခံရန် ​ေစာင့်ဆိုင်း​ေနသည်​။
my[1]: မှတ်ချက်များ %s ခု စစ်​ေဆးမှုခံရန် ​ေစာင့်ဆိုင်း​ေနသည်​။

en: What do I do now?
my: အခု ကွ​ျန်ေတာ် ဘာ​လုပ်​ရ​မှာ​လဲ ?

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
my: ဖိုင်အများအြပားတင်ပို့သည့် နည်းလမ်းကို သင့်ဘ​ေရာက်ဇာတွင် အသံုးြပုသည့်အခါ ခွင့်ြပုထား​ေသာ အြကီးဆံုး ဖိုင်တင်ပို့နိုင်သည့် အရွယ်ထက် %s  က ​ေကျာ်လွန်​ေနသည်​။​

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
my: ဒီဖိုင်ကို %1$sဘ​ေရာက်ဇာ​၏ တင်ပို့မှုနည်းလမ်း%2$sြဖင့် စမ်းသပ် တင်ပို့ြကည့်ပါ​။

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
my: &#8220;%s&#8221; ကို ပို့တင်မှု မ​ေအာင်ြမင်ပါ​။

en: Toggle spellchecker (Alt + Shift + N)
my: စာ​လံုး​ေ​ပါင်း​စစ်ေ​ဆး​မှု အဖွင့်​အပိတ် (Alt + Shift + N)

en: Toggle fullscreen mode (Alt + Shift + G)
my: ဖန်​သား​ြ​ပင်​အြ​ပည့် စနစ်ကို ဖွင့်​ပိတ်​လုပ်​ရန် (Alt + Shift + G)

en: Align Center (Alt + Shift + C)
my: ဗဟိုညိှ (Alt + Shift + C)

en: Align Left (Alt + Shift + L)
my: ဘယ်ညိှ (Alt + Shift + L)

en: Strikethrough (Alt + Shift + D)
my: အလယ်​မျဉ်း​ေြ​ကာင်း​ြ​ခစ် (Alt + Shift + D)

en: Align Full (Alt + Shift + J)
my: အြပည့်ညိှ (Alt + Shift + J)

en: Redo (Ctrl + Y)
my: ြပန်လုပ် (Ctrl + Y)

en: Undo (Ctrl + Z)
my: မလုပ် (Ctrl + Z)

en: Insert Page break (Alt + Shift + P)
my: စာမျက်နှာ ခွဲသ​ေကင်္တထည့်သွင်းပါ (Alt + Shift + P)

en: Insert More Tag (Alt + Shift + T)
my: ဆက်ရန် စကားစုကို ထည့်သွင်းပါ (Alt + Shift + T)

en: Show/Hide Kitchen Sink (Alt + Shift + Z)
my: ခလုပ်ခံုတန်းကို ြပထား/​ေဖျာက်ထားရန် (Alt + Shift + Z)

en: Blockquote (Alt + Shift + Q)
my: ကိုးကားချက်စာပိုဒ် (Alt + Shift + Q)

en: Align Right (Alt + Shift + R)
my: ညာညိှ (Alt + Shift + R)

[ctx: links widget]
en: All Links
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာများ အားလံုး

en: The menu ID should not be empty.
my: မီနူး ID အလွတ် မြဖစ်သင့်ပါ​။

en: About WordPress
my: WordPress အေြကာင်း

en: http://wordpress.org/support/
my: http://mya.forums.wordpress.org/forum/support/

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
my: %s သည် ဒီဆိုဒ်အတွက် သတ်မှတ်ထားေသာ အြကီးဆံုး ဖိုင်တင်ပို့နိုင်မှု အရွယ်အစားကို ေကျာ်လွန်ေနသည်/

en: Please see <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging in WordPress</a> for more information.
my: ​ေနာက်ထပ် အချက်အလက်များအတွက် <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">WordPress ကုဒ်မှား ရှာ​ေဖွြခင်း </a>ကို ြကည့်ပါ​။

en: Feedback
my: ေဝဖန်အြကံြပု ြပန်ြကားချက်

en: Dear User,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
my: မဂင်္လာပါ မိတ်ေဆွ၊
    
    သင့် SITE_NAME ဆိုဒ်ကို ေအာက်ပါလိပ်စာတွင် ေအာင်ြမင်စွာ ထည့်သွင်းြပီးပါြပီ : 
    BLOG_URL
    
    ေအာက်ပါ အချက်အလက်များကို သံုး၍ စီမံအုပ်ချုပ်သူ စာရင်းသို့ ဝင်ေရာက်နိုင်ပါြပီ :
    သံုးသူအမည် : USERNAME
    စကားဝှက် : PASSWORD
    ဒီမှာ ဝင်ပါ : BLOG_URLwp-login.php
    
    သင့်ဆိုဒ်အသစ်ကို သင်နှစ်သက်မည်ဟု ေမျှာလင့်ပါသည်။ ေကျးဇူးတင်ပါတယ် !
    
    --အဖွဲ့ @ SITE_NAME

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
my: <strong>အမှား</strong> : မှတ်ချက်တစ်ခု ​ေရးသွင်းပါ​။

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
my: <strong>အမှား</strong> : သင့်​ေလျာ်မှန်ကန်မှုရှိ​ေသာ အီး​ေမးလ် လိပ်စာ ြဖည့်သွင်းပါ​။

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
my: <strong>အမှား</strong> : လိုအပ်​ေသာ ကွက်လပ်များကို ြဖည့်စွက်ပါ (အမည်​၊ အီး​ေမးလ်)​။

en: ERROR: Invalid values entered, these are marked in red.
my: အမှား - သင့်​ေလျှာ်​မှု​မ​ရှိ​ေ​သာ တန်ဖိုး​ကို ြ​ဖည့်​သွင်းခဲ့​သည် ၎င်း​တို့​ကို အနီ​ေ​ရာင်ြ​ဖင့် မှတ်သား​ထားသည်။

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
my: အစမ်းြကည့်ရန် ရုပ်ပံုကို ဖွင့်​၍မရပါ​။ စာမျက်နှာကို ြပန်လည်ဖွင့်လှစ်​၍ ​ေနာက်တစ်​ေခါက် စမ်းြကည့်ပါ​။

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
my: <strong>အမှား</strong> : ဆိုဒ် URL ကို သံုး​စွဲ​ေ​န​သူ ရှိ​ပါ​သည်။

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
my: <strong>အမှား</strong> : ဆိုဒ် အချက်အလက်​များ ဖန်တီး​စဉ် ြ​ပ​ဿ​နာ​ရှိ​ပါ​သည်။

en: No
my: မလုပ်ပါ။

en: Email
my: အီးေမးလ်

en: Users
my: သံုးသူများ

en: Update
my: အသစ်ြဖည့်စွက်ပါ

en: Sites
my: ဆိုဒ်​များ

en: E-mail
my: အီးေမးလ်

en: Name
my: အမည်

en: Username
my: သံုးသူအမည်

en: Settings
my: သတ်မှတ်ချက်များ

en: Dashboard
my: ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံု

en: Cheatin&#8217; uh?
my: လူလည် မကျနဲ့ေလ !

en: Themes
my: အခင်းအကျင်းများ

en: Log In
my: ဝင်ပါ

en: Title
my: ေခါင်းစဉ်

en: Public
my: အများြပည်သူ

en: Path
my: လမ်းေြကာင်း

en: Plugins
my: ပလပ်အင်များ

en: Yes
my: လုပ်ပါ။

en: My Sites
my: ကွျန်ေတာ့် ဆိုဒ်များ

en: Site Title
my: ဆိုဒ်​ ​ေခါင်း​စဉ်

en: First Post
my: ပထမဆံုးစာမူ

en: Password:
my: စကားဝှက်။ :

en: Activate
my: စတင် အလုပ်လုပ်ပါ

en: Documentation
my: လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း

en: Support Forums
my: ကူညီပံ့ပိုးမှု ဖိုရမ်များ

en: Database Error
my: ​ေဒတာ​ေဗ့ အမှား

en: Error establishing a database connection
my: ​ေဒတာ​ေဗ့စ် အဆက်အသွယ် တည်​ေဆာက်မှု အမှား

en: WordPress.org
my: mya.WordPress.org

en: Global Dashboard: %s
my: ဂလိုဘယ် ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံု : %s

en: Network Admin: %s
my: ကွန်ယက် စီမံအုပ်ချုပ်​ေရး : %s

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
my: စကားစုတွဲများ

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
my: စကားစုတွဲ

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
my: စကရစ်နှင့် စတိုင်များကို %1$s​၊ %2$s​၊ နှင့် %3$s တို့အား မချိတ်ဆက်ရ​ေသးမီ မှတ်ပံုတင်ြခင်း ​ေတာင်းဆိုချိတ်ဆက်ရန် စားရင်းသွင်းြခင်း မြပုလုပ်သင့်ပါ​။

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
my: အြခား ဘ​ေလာ့ဂ်များမှ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အသိ​ေပးမှုများကို ခွင့်ြပုပါ (ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံအသိ​ေပးချက်နှင့် အြပန်အလှန် အသိ​ေပးချက်)

en: Use <code>WP_User->ID</code> instead.
my: <code>WP_User->ID</code> ကို အစားထုိးသံုးပါ​။

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
my: သင့်​ကို ဒီ​ဆိုဒ်​သို့​ထည့်​သွင်း​ထား​ပါ​သည်။ ေ​ကျး​ဇူး​ြ​ပု​၍ <a href="%s">အဖွင့်​စာ​မျက်နှာ</a> သို့​သွား​ေ​ရာက်​လည်ပတ်​ပါ သို့မဟုတ် သင့်​သံုး​သူ​အမည်​နှင့် စကားဝှက်​ကို သံုး​၍ <a href="%s">ဝင်​ပါ</a>

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
my: မှတ်ဉာဏ်သံုးစွဲမှု ​ေကျာ်လွန်​ေနသည်​။ ပို​ေသး​ေသာ အြခားဖိုင်တစ်ဖိုင်ြဖင့် စမ်းြကည့်ပါ​။

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
my: ဒါက အြကီးဆံုးခွင့်ြပုအရွယ်အစားထက် ပိုြကီး​ေနသည်​။ အြခားတစ်ခုြဖင့် စမ်းြကည့်ပါ​။

en: This file is not an image. Please try another.
my: ဒီဖိုင်က ရုပ်ပံုဖိုင်မဟုတ်ပါ​။ အြခားတစ်ခုြဖင့်စမ်းြကည့်ပါ​။

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
my: အြပာ​ေရာင်

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
my: သင်ြဖည့်သွင်းေသာ အချိန်ဇံု သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိပါ။ သင်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု ရှိေသာ အချိန်ဇံုကို ေရွးပါ။

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
my: စာမူ

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
my: စာမျက်နှာ

[ctx: html attribute]
en: Name
my: HTML အထူးြပုအမည်

[ctx: html attribute]
en: Name:
my: HTML အထူးြပုအမည် :

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
my: မီဒီယာ

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
my: လိပ်စာ

[ctx: add new from admin bar]
en: User
my: သံုးသူ

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
my: ပထမ သတ်မှတ်ချက်ကို သံုး၍ စစ်ေဆးမှုြပုလုပ်နိုင်ရန် Nonce လုပ်ေဆာင်ချက်တစ်ခုကို သတ်မှတ်ေပးရန်လိုအပ်ပါသည်။

en: View Tag
my: စကားစုတွဲကို ြကည့်ရန်

en: View Category
my: ကဏ္ဍကို ြကည့်ရန်

en: Wider
my: ပိုကျယ်

en: Narrower
my: ပိုကျဉ်း

en: Default width
my: မူလ အကျယ်

en: Word count: %s
my: စကားလံုး အေရအတွက် : %s

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
my: သင့်သံုးသူစာရင်း အသက်ဝင်ြပီြဖစ်ပါသည်။ <a href="%1$s">ဝင်ပါ</a> သို့မဟုတ် <a href="%2$s">အဖွင့်စာမျက်နှာ</a>သို့ ြပန်သွားပါ။

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
my: သင့်သံုးသူစာရင်း အသက်ဝင်ပါြပီ။ <a href="%1$s">သင့်ဆိုဒ်ကို ြကည့်ပါ</a> သို့မဟုတ် <a href="%2$s">ဝင်ပါ</a>

en: Help (Alt + Shift + H)
my: အကူအညီ (Alt + Shift + H)

en: Howdy, %1$s
my: မဂင်္လာပါ၊ %1$s

en: Exit fullscreen
my: ဖန်သားြပင်အြပည့်မှ ထွက်ပါ

en: Just write.
my: ေရးသာ ေရးလိုက်ပါ။

en: Approve and Reply
my: အတည်ြပုြပီး ြပန်စာေရးရန်

en: All Posts
my: စာမူ အားလံုး

en: All Pages
my: စာမျက်နှာ အားလံုး

en: Updated.
my: အသစ်ြဖည့်စွက်ြပင်ဆင်ြပီး။

en: fullscreen
my: ဖန်သားြပင် အြပည့်

en: Bold (Ctrl + B)
my: စာလံုးမဲထူ (Ctrl + B)

en: Italic (Ctrl + I)
my: စာလံုးေစာင်း (Ctrl + I)

en: Ordered list (Alt + Shift + O)
my: အမှတ်စဉ်တပ်ထားေသာ စာရင်း (Alt + Shift + O)

en: Unordered list (Alt + Shift + U)
my: အမှတ်စဉ်မတပ်ထားေသာ စာရင်း (Alt + Shift + U)

en: Insert/edit image (Alt + Shift + M)
my: ရုပ်ပံု ထည့်သွင်း/ြပုြပင် (Alt + Shift + M)

en: Insert/edit link (Alt + Shift + A)
my: လိပ်စာ ထည့်သွင်း/ြပုြပင် (Alt + Shift + A)

en: Unlink (Alt + Shift + S)
my: ချိတ်ဆက်မှု ြဖုတ် (Alt + Shift + S)

en: Pingback:
my: ချိတ်ဆက်မှုြပန်လှန်အသိေပးချက် -

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
my: TinyMCE သည် Moxiecode Systems AB က လွတ်လပ်ေသာ ရင်းြမစ်အြဖစ် %sLGPL</a> ြဖင့် ြဖန့်ေဝထားေသာ ပလက်ေဖာင်း မှီခိုမှုကင်းသည့် ဝဘ်အေြခြပု Javascript HTML WYSIWYG အယ်ဒီတာြဖစ်သည်။	 HTML TEXTAREA နယ်ေြမများ သို့မဟုတ် အြခား HTML သေကင်္တများကို အယ်ဒီတာြဖင့်ြပုြပင်နိုင်သည့် အဆင့်သို့ ေြပာင်းလဲေပးနိုင်စွမ်းရှိပါသည်။

en: Indigo
my: မဲနယ်ြပာ

en: Navy Blue
my: ပင်လယ်ြပာ

en: Dark green
my: စိမ်းရင့်

en: Amber
my: ပယင်းေရာင်

en: Olive
my: သံလွင်ခက်ေရာင်

en: Words:
my: စကားလံုးများ :

en: Maroon
my: နီညိုေရာင်

en: Poster
my: ပိုစတာ

en: Preload
my: ြကိုတင်အားြဖည့်ထား

en: Alternative source 2
my: အထူးရင်းြမစ် ၂

en: Alternative source 1
my: အထူးရင်းြမစ် ၁

en: Disc
my: အဝိုင်းြပား

en: Upper roman
my: ရိုမန်အက္ခရာ အြကီး

en: Aqua
my: အဏ္ဍဝါ

en: Lime
my: သံပုရာစိမ်း

en: Magenta
my: ပန်းခရမ်းေရာင်

en: Royal blue
my: ေတာ်ဝင်အြပာ

en: Turquoise
my: စိမ်းြပာ

en: Yellow green
my: စိမ်းဝါ

en: Upper alpha
my: အက္ခရာအြကီး

en: Lower roman
my: ရိုမန်အက္ခရာ အေသး

en: Burnt orange
my: လိေမ္မာ်ရင့်ေရာင်

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode.
my: ြဖည့်ကူးမှုသည် ရိုးရိုးစာသားကူး စနစ်ကို သံုးထားသည်။ ပံုမှန် ြဖည့်ကူးမှု စနစ်ကို ြပန်သွားရန် ဖွင့်ပိတ် ခလုပ်ကို ြပန်နှိပ်ပါ။

en: Plum
my: သေြပသီးေရာင်

en: {#field} must be a number
my: {#field} သည် ကိန်းဂဏန်းများ ြဖစ်ရမည်။

en: Medium gray
my: အလယ်အလတ် မီးခိုးေရာင်

en: Sea green
my: ပင်လယ်စိမ်းေရာင်

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode. After you paste something you will be returned to regular paste mode.
my: ြဖည့်ကူးမှုသည် ရိုးရိုးစာသားကူး စနစ်ကို သံုးထားသည်။ ပံုမှန် ြဖည့်ကူးမှု စနစ်ကို ြပန်သွားရန် ဖွင့်ပိတ် ခလုပ်ကို ြပန်နှိပ်ပါ။ တစ်ခုခုကို ြဖည့်ကူးြပီးပါက ပံုမှန် ြဖည့်ကူးမှု စနစ်သို့ ြပန်ေရာက်ပါလိမ့်မည်။

en: HTML5 Video Options
my: HTML5 ဗွီဒီယိုဆိုင်ရာ ေရွးချယ်စရာများ

en: Very dark gray
my: အလွန် ေမှာင်ေသာ မီးခိုးေရာင်

en: Press ALT F10 for toolbar. Press ALT 0 for help.
my: ကိရိယာ ဘားတန်းကို ဖွင့်ရန် ALT F10  နှိပ်ပါ။ အကူအညီကို ဖွင့်ရန် ALT 0 ကိုနှိပ်ပါ။

en: Accessibility Help
my: သံုးစွဲခွင့်ဆိုင်ရာ အကူအညီ

en: General Usage
my: သာမန် အသံုးြပုနည်း

en: {#field} must be a number greater than {#min}
my: {#field} သည် {#min} ထက်ပိုြကီးေသာ နံပါတ်ြဖစ်ရပါမည်။

en: Dark azure
my: မိုးြပာေရာင် ရင့်

en: Dark olive
my: သံလွင်ခက်ေရာင် ရင့်

en: Lower greek
my: ဂရိအက္ခရာ အေသး

en: Lower alpha
my: အက္ခရာ အေသး

en: Learn word
my: စကားလံုးများကို ေလ့လာရန်

en: Types
my: အမျိုးအစားများ

en: Toolbar
my: ကိရိယာဘားတန်း

en: {#field} must be a number or percentage
my: {#field} သည် နံပါတ် သို့မဟုတ် ရာခိုင်နှုန်းြဖစ်ရမည်။

en: Square
my: စတုဂံ

en: Gold
my: ေရွှေရာင်

en: Light sky blue
my: ေကာင်းကင်ြပာေဖျာ့

en: Circle
my: စက်ဝိုင်း

en: Peach
my: မက်မွန်သီး

en: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
my: မူပိုင်ခွင့် &copy; ၂၀၀၃-၂၀၁၁၊ <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>၊ မူပိုင်ခွင့်အားလံုး လျာထားြပီး။

en: Sky blue
my: ေကာင်းကင်ြပာ

en: Rich Text Area
my: ထူးကဲြပည့်စံု စာသား ဧရိယာ

en: Pale green
my: အစိမ်းေဖျာ့

en: Light yellow
my: အဝါေဖျာ့

en: Teal
my: စစ္စလီငှက်

en: Pale cyan
my: စိမ်းြပာေဖျာ့

en: Grayish blue
my: မီးခိုးြပာ

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
my: ဖိုင်စီးဆင်းမှုအတွက် ရည်မှန်း တည်ေနရာညွှန်း မထည့်ရှိပါ သို့မဟုတ် ေရးသားြခင်း မြပုနိုင်ပါ။

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
my: ေတာင်းဆိုေသာ ေတာင်းဆိုမှုကို အြပီးသတ်နိုင်သည့် HTTP ပို့ေဆာင်မှုကို မရရှိနိုင်ပါ။

[ctx: post format]
en: Format
my: ပံု​စံ​ချ​ထား​ြခင်း

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
my[0]: <a href="%1$s">Akismet</a>က သင့်ဆိုဒ်ကို အေနှာက်အယှက် မှတ်ချက် %2$s ခုမှ ကာကွယ်ေပးခဲ့သည်။
my[1]: <a href="%1$s">Akismet</a>က သင့်ဆိုဒ်ကို အေနှာက်အယှက် မှတ်ချက် %2$s ခုမှ ကာကွယ်ေပးခဲ့သည်။

en: There's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
my[0]: သင့် အေနှာက်အယှက် တန်းစီေစာင့်ဆိုင်းမှု(စပမ် ကွာရီ)တွင် <a href="%2$s">မှတ်ချက် %1$s ခု</a>ရှိသည်
my[1]: သင့် အေနှာက်အယှက် တန်းစီေစာင့်ဆိုင်းမှု(စပမ် ကွာရီ)တွင် <a href="%2$s">မှတ်ချက်များ %1$s ခု</a>ရှိသည်

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
my: <a href="%1$s">Akismet</a>က သင့်ဘေလာ့ဂ်သို့ စပမ် အေနှာက်အယှက်များ ဝင်ေရာက်မှုကို ပိတ်ဆို့ေပးသည်။

en: <strong>Sign up success!</strong> Please check your email for your Akismet API Key and enter it below.
my: <strong>စာရင်းသွင်း မှတ်ပံုတင်ြခင်း ေအာင်ြမင်ပါသည် !</strong> သင့် Akismet API ေသာ့ချက်စာလံုးကို သိရန် သင့်အီးေမးလ်ကို စစ်ေဆး၍ ေအာက်တွင် ြဖည့်သွင်းပါ။

en: Flagged as spam by Akismet
my: Akismet မှ အေနှာက်အယှက်အြဖစ် တံဆိပ်တပ်ထားသည်

en: History
my: သမိုင်း

[ctx: comments]
en: Spam
my: အေနှာက်အယှက်

en: There's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
my: ယခုအချိန်တွင် သင့် <a href='%1$s'>အေနှာက်အယှက် တန်းစီေစာင့်ဆိုင်းမှု(စပမ် ကွာရီ)</a> မရိှေသးပါ။

en: Cleared by Akismet
my: Akismet က ရှင်းထုတ်ခဲ့သည်

en: Enter the destination URL
my: ဦးတည်ချက် URL ြဖည့်ပါ

en: Or link to existing content
my: သို့မဟုတ် ရှိြပီးေသာ အေြကာင်းအရာကို ချိတ်ဆက်ပါ။

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
my: အေြခအေနဆိုင်ရာ ေတာင်းဆိုမှု စကားစုများသည် ေတာင်းဆိုမှု အလုပ်မလုပ်ေဆာင်ခင် အလုပ်မလုပ်နိုင်ပါ။ ထိုသို့ဆိုလျှင် false ကိုသာ အြမဲြပန်ထုတ်ေပးမည်ြဖစ်သည်။

en: The user is already active.
my: သံုးသူ အသက်ဝင်ြပီးြဖစ်သည်။

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
my: %1$s သည် <strong>မှားယွင်းစွာ</strong> ေခါ်ဆိုခံရသည်။ %2$s %3$s

en: (This message was added in version %s.)
my: (ဒီသတင်းစကားကို ဗားရှင်း %s တွင် ထည့်ခဲ့သည်။)

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: သံုးသူအမည် <strong>%1$s</strong> အတွက် စကားဝှက် မှားေနသည်။ <a href="%2$s" title="စကားဝှက် ေပျာက်နှင့် ေတွ့">စကားဝှက်ေပျာက်ေနပါသလား</a>?

en: Sorry, you cannot publish this post.
my: ဤစာမူကို ထုတ်ေဝေဖာ်ြပခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Comment History
my: မှတ်ချက် သမိုင်း

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
my: Akismet %s သည် WordPress ၃.၀ (သို့) ထိုထက်ပိုြမင့်တာကိုလိုအပ်သည်။

en: %s approved | %s approved
my[0]: %s ခု အတည်ြပုြပီး
my[1]: %s ခု အတည်ြပုြပီး

en: %s reported this comment as not spam
my: %s က ဒီ​မှတ်​ချက်​ကို​ အေနှာက်အယှက် မဟုတ်ဟု သတင်းပို့သည်။

en: Akismet caught this comment as spam
my: ဤ​မှတ်​ချက်​ကို​ ​Akismet မှ​ အေနှာက်အယှက်အြဖစ် ဖမ်းမိထားသည်​။

en: %s reported this comment as spam
my: %s က ဒီ​မှတ်​ချက်​ကို​ အေနှာက်အယှက်ဟု သတင်းပို့သည်။

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
my: အလိုလိုြပန်လည် ြပုလုပ်စဉ် Akismet မှ ဒီ မှတ်ချက်ကို အေနှာက်အယှက်အြဖစ် ဖမ်းမိသည်။

en: Re-trying
my: ြပန်လုပ်ေနသည်

en: Auto-delete spam submitted on posts more than a month old.
my: တစ်လထက်ပိုြကာေသာ စာမူများတွင် ေပးပို့ခဲ့ေသာ အေနှာက်အယှက်များကို အလိုလိုဖျက်ပါ။

en: Your WordPress home URL %s is invalid.  Please fix the <a href="%s">home option</a>.
my: သင့် WordPress အဖွင့်စာမျက်နှာ URL %s သည် သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိပါ။ <a href="%s">အဖွင့်စာမျက်နှာ ေရွးချယ်စရာ</a>ကို ြပုြပင်ပါ။

en: Show the number of comments you've approved beside each comment author.
my: မှတ်ချက်ေပးသူတစ်ဦးချင်းစီေဘးမှ သင်အတည်ြပုေပးခဲ့ေသာ မှတ်ချက်များ၏ အေရအတွက်ကို ြပထားပါ။

en: %s changed the comment status to %s
my: %s က မှတ်ချက် အေြခအေနကို %s သို့ေြပာင်းလိုက်သည်။

en: Comment status was changed to %s
my: မှတ်ချက် အေြခအေနကို %s သို့ ေြပာင်းခဲ့သည်။

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
my: အလိုလိုြပန်လည် ုြပုလုပ်စဉ် Akismet မှ ဒီ မှတ်ချက်ကို ရှင်းခဲ့သည်။

en: Akismet cleared this comment
my: Akismet က ဒီမှတ်ချက်ကို ရှင်းလိုက်ြပီ

en: Comment was caught by wp_blacklist_check
my: wp_blacklist_check မှ မှတ်ချက်ကို ဖမ်းမိခဲ့သည်။

en: Accessible
my: ဆက်သွယ်နိုင်ေသာ

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s), will automatically retry again later.
my: Akismet မှ ဒီမှတ်ချက် (တံု့ြပန်မှု : %s) ကို စစ်ေဆး၍ မရပါ။ ခဏေနလျှင် ေနာက်တစ်ြကိမ် အလိုလို ြပန်ြကိုးစားပါမည်။

en: Permalink: %s
my: အြမဲလိပ်စာ။ : %s

[ctx: Post format]
en: Standard
my: စံြပ

en: Post types cannot exceed 20 characters in length
my: စာမူအမျိုးအစားများတွင် အက္ခရာအလံုး ၂၀ ထက်ပိုမို၍ မရနိုင်ပါ။

en: Your address will be %s.
my: %s သည် သင့်လိပ်စာ ြဖစ်မည်။

en: domain
my: ဒိုမိန်း

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်ပါ

[ctx: Post format]
en: Audio
my: အသံ

en: Invalid post format
my: စာမူ ပံုစံချထားမှု သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Whois  : http://whois.arin.net/rest/ip/%s
my: ဘယ်သူလဲ : http://whois.arin.net/rest/ip/%s

en: Open link in a new window/tab
my: လိပ်စာကို ဖန်သားြပင်ြပတင်း/ခလုပ်ြပား အသစ်တွင်ဖွင့်ပါ

en: No search term specified. Showing recent items.
my: ရှာေဖွရန် စကားလံုး သတ်မှတ်ေပးမထားပါ။ လတ်တေလာ အရာများကို ေဖာ်ြပေပးထားသည်။

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
my: ကလက်စ်နည်းစနစ် အေသ သို့မဟုတ် လုပ်ေဆာင်ချက်သာလျှင် ပယ်ြဖုတ်မှု ချိတ်ကို သံုးနိုင်သည်။

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
my: စာမူများ၏ ကိန်းြပည့်ဂဏန်းများကို လွှဲပို့ြခင်းသည် ပယ်ဖျက်စရင်းသွင်းထားြပီြဖစ်သည်။ အြပန်အလှန်ညိှနှိုင်းမှု အစီအစဉ်ကို အစားထိုး လွှဲပို့ပါ။

[ctx: Post format]
en: Aside
my: စကားချပ်

[ctx: Post format]
en: Chat
my: စကားစြမည်ေြပာရန်

[ctx: Post format]
en: Gallery
my: ြပ​ခန်း

[ctx: Post format]
en: Link
my: လိပ်စာ

[ctx: Post format]
en: Image
my: ရုပ်ပံု

[ctx: Post format]
en: Quote
my: ကိုး​ကားချက်စာပိုဒ်

[ctx: Post format]
en: Status
my: အေြခအေန

[ctx: Post format]
en: Video
my: ဗွီဒီယို

en: No pages found in Trash.
my: အ​မိှုက်​ပံုး​တွင်​ ​စာ​မျက်​နှာ​များ​ ​မ​ေတွ့​ပါ

en: No pages found.
my: စာတစ်မျက်နှာမျှ မေတွ့ပါ။

en: No posts found in Trash.
my: အမိှုက်ပံုးထဲတွင် စာမူများမေတွ့ပါ။

en: Shortlink
my: အ​တို​ေကာက်​ လိပ်စာကို ရယူပါ

en: Invalid attachment ID.
my: တွဲချိတ်မှု ID သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: This file no longer needs to be included.
my: ဒီဖိုင်ကို ပါဝင်ေစရန် မလိုအပ်ေတာ့ပါ။

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
my: သင့် သံုးသူအမည် (သို့)  e-mail လိပ်စာြဖည့်ပါ။  e-mail မှတဆင့် စကားဝှက်အသစ်ြပုလုပ်နိုင်မည် လိပ်စာတစ်ခုကို လက်ခံရရှိပါလိမ့်မည်။

en: Display as dropdown
my: ဆွဲချစာရင်း အ​ြဖစ်​ြပ​ပါ

en: Large size image height
my: ပံုြကီး အြမင့်

en: Medium size image width
my: အလယ်အလတ်အရွယ် ရုပ်ပံု အကျယ်

en: Medium size image height
my: အလယ်အလတ်အရွယ် ရုပ်ပံု အြမင့်

en: Large size image width
my: ပံုြကီး အကျယ်

en: Crop thumbnail to exact dimensions
my: လက်မအရွယ်ပံုကို တိကျေသာ အတိုင်းအထွာသို့ ပိုင်းြဖတ်ပါ

en: Thumbnail Height
my: လက်မအရွယ်ပံု အြမင့်

en: Thumbnail Width
my: လက်မအရွယ်ပံု အကျယ်

en: No matches found.
my: ကိုက်ညီမှု ​ ​မ​ေတွ့​ပါ!

en: New password
my: စကားဝှက် အသစ်

en: Confirm new password
my: စကားဝှက် အသစ် အတည်ြပုြဖည့်စွက်ပါ

en: To reset your password, visit the following address:
my: သင့် စကားဝှက်အား ြပန်လည်အသစ်ြပုလုပ်ရန် ေအာက်ပါ လိပ်စာသို့ သွားပါ။ :

en: Reset Password
my: စကားဝှက် ြပန်ြပင်ပါ

en: The passwords do not match.
my: စကားဝှက်များ မကိုက်ညီပါ။

en: Password Reset
my: စကားဝှက် ြပန်ြပင်ြခင်း

en: Your password has been reset.
my: စကားဝှက် ြပန်ြပင်ြပီးပါြပီ။

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
my: ေအာက်ပါ ဆိုဒ်နှင့် သံုးသူစာရင်းအတွက် စကားဝှက်အား အသစ်ြပန်လည်ြပုလုပ်ရန် တစ်စံုတစ်ေယာက်မှ ေတာင်းဆိုထားသည်။

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
my: ဒါက မှားယွင်းမှု တစ်ခုဆိုလျှင် ဒီ အီးေမးလ်ကို လှစ်လျူရှုလိုက်ပါ။ ဘာမှြဖစ်လာမည်မဟုတ်ပါ။

en: Enter your new password below.
my: သင့် စကားဝှက် အသစ်ကို ေအာက်တွင်ြဖည့်ပါ။

en: Invalid post
my: စာမူ ID သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Edit My Profile
my: ကိုယ်​ေရး​မှတ်​တမ်း​ကို​ ​ြပုြပင်ရန်

en: My Account
my: ကွျန်​ေတာ့်စာရင်း

en: Manage Comments
my: မှတ်​ချက်​များ​ကို​ ​စီ​မံ​ရန်

en: View comment history
my: မှတ်ချက်သမိုင်းကို ြကည့်ရန်

en: Akismet was unable to re-check this comment (response: %s)
my: Akismet မှ ဒီမှတ်ချက် (တံု့ြပန်မှု : %s)ကို ြပန်လည်စစ်ေဆး၍ မရနိုင်ပါ။

en: Flagged as spam by %s
my:  %s မှ အေနှာက်အယှက်အြဖစ် တံဆိပ်တပ်ထားသည်

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
my: Akismet မှ ေနာက်တစ်ြကိမ်ြပန်စစ်ေဆးရာ ဒီမှတ်ချက်ကို အေနှာက်အယှက် အြဖစ် ဖမ်းမိသည်။

en: Please <a href="%s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
my: လက်ရှိ ဗားရှင်းသို့ <a href="%s">WordPress ကို အဆင့်ြမှင့်ပါ။</a> သို့မဟုတ် <a href="%s">Akismet ပလပ်အင်ကို ဗားရှင်း ၂.၄ သို့ အဆင့်နှိမ့်ပါ။</a>

en: Un-spammed by %s
my: %s က အေနှာက်အယှက် စာရင်းမှ ပယ်ဖျက်ေပးခဲ့သည်

en: Akismet re-checked and cleared this comment
my: Akismet မှ ြပန်လည်စစ်ေဆး၍ ဒီမှတ်ချက်ကို ရှင်းေပးခဲ့သည်။

en: Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed.
my: စာလံုးအေသး (a-z) နှင့် နံပါတ်များသာ သံုးခွင့်ြပုသည်။

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
my: "caller_get_posts" သည် ထုတ်ပယ်မည့် စာရင်းသွင်းထားြပီြဖစ်သည်။  "ignore_sticky_posts" ကို အစားထိုးသံုးပါ။

en: New Link Category Name
my: လိပ်စာ က​ဏ္ဍ​သစ်အမည်

en: Add New Link Category
my: လိပ်စာ ကဏ္ဍ အသစ်ထည့်ပါ

en: Update Link Category
my: လိပ်စာ က​ဏ္ဍ​ အသစ်ြဖည့်စွက်ရန်

en: All Link Categories
my: လိပ်စာ က​ဏ္ဍ​အားလံုး

en: Search Link Categories
my: လိပ်စာ က​ဏ္ဍ​များကို ရှာရန်

en: Link Category
my: လိပ်စာ က​ဏ္ဍ

en: Network Admin
my: ကွန်​ယက်​ ​စီ​မံ​သူ

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
my: <h1>ေဒတာေဗ့ကို ေရွးချယ်၍ မရပါ။</h1>
    <p>ဆာဗာအားဆက်သွယ်၍ရပါသည် (သင့် သံုးသူအမည်နှင့် စကားဝှက်မှန်သည်) သို့ေသာ်  <code>%1$s</code> ေဒတာေဗ့ အားေရွးချယ်၍ မရပါ။</p>
    <ul>
    <li>ရှိေကာရှိရဲ့လား။</li>
    <li>သံုးသူ<code>%2$s</code>မှာ <code>%1$s</code> ေဒတာေဗ့ကို အသံုးြပုခွင့်ရှိရဲ့လား။</li>
    <li>အချို့ေသာ စက်စနစ်များတွင် သင့် ေဒတာေဗ့အမည်တွင် သင့် သံုးသူအမည်အား ေရှ့ဆက်အြဖစ်သံုးတတ်သည်။ <code>username_%1$s</code>ပံုစံြဖင့် ရှိနိင်သည်။ ထိုြပဿနာမျိုးြဖစ်နိုင်မလား။</li>
    </ul>
    <p>ေဒတာေဗ့အားမည်သို့ ြပင်ဆင်သတ်မှတ်ရမည် မသိပါက <strong>သင့်ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူအား ဆက်သွယ်ပါ</strong>။ နည်းအားလံုး မ‌ေအာင်ြမင်ခဲ့လျှင်  <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress ကူညီပံ့ပိုးမှု ဖိုရမ်</a> တွင် အကူအညီရှာနိုင်ပါသည်။</p>

en: Read the <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
my: <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">ကုဒ်မှားယွင်းမှု သတင်းပို့ချက်</a> စာမျက်နှာကို ဖတ်ပါ။ ထိုေနရာတွင်ရှိေသာ အချို့လမ်းညွှန်ချက်များသည် ဘယ်ေနရာမှားေနသလဲ ရှာေဖွနိုင်ရန် သင့်ကို အကူအညီြဖစ်ပါလိမ့်မည်။

en: [%1$s] Activate %2$s
my: [%1$s] အသက်သွင်း %2$s

en: No site defined on this host. If you are the owner of this site, please check <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">Debugging a WordPress Network</a> for help.
my: ဒီဝန်ေဆာင်မှု လက်ခံေဆာင်ရွက်သူထံတွင် မည်သည့်ဆိုဒ်မျှ သတ်မှတ်မထားပါ။ သင် ဒီကွန်ယက်ပိုင်ရှင်ဆိုလျှင် အကူအညီရရန် <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">WordPress ကွန်ယက် အမှားရှာေဖွြခင်း</a> တွင် စစ်ေဆးြကည့်ပါ။

en: Spam Blocked
my: ပိတ်ပင်ထားေသာ အေနှာက်အယှက်

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
my: ၎င်း အလုပ်လုပ်နိုင်ရန် <a href="%1$s">သင့် Akismet API ေသာ့ချက်စာလံုးကို ြဖည့်သွင်းေပးရမည်။</a>

en: Akismet API Key
my: Akismet API ေသာ့ချက်စာလံုး

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
my: သင့်ဆာဗာသည် PHP ဗားရှင်း %1$s ြဖင့် အလုပ်လုပ်ေနသည်။ သို့ေသာ်  WordPress %2$s မှ အနည်းဆံုး %3$s ကိုလိုအပ်ပါသည်။

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
my: စာမူ "%s"  အတွက် ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက် အသစ်သည် သင့်အတည်ြပုချက်ကို ေစာင့်ဆိုင်းေနသည်

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
my: သင်သည် ဒီကွန်ယက် ပိုင်ရှင်ြဖစ်လျှင် MySQL ေကာင်းမွန်စွာ အလုပ်လုပ်ေနြခင်း ရှိမရှိနှင့် ဇယားအားလံုး အမှားကင်းသလား စစ်ေဆးြကည့်ပါ။

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
my: သင့်ဆိုဒ် မေပါ်လျှင် ဒီကွန်ယက် ပိုင်ရှင်သို့ ဆက်သွယ်ပါ။

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
my[0]: %2$s သို့ တုန့်ြပန်ေြပာဆိုမှု တစ်ခု
my[1]: %2$s သို့ တုန့်ြပန်ေြပာဆိုမှု %1$s ခု

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
my: သံုးသူ

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
my: ဘေလာ့ဂ်

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
my: တစ်ခုမျှမဟုတ်

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
my: အားလံုး

en: Custom Menu
my: စိတ်ြကိုက် မီနူး

en: New pingback on your post "%s"
my: သင့်စာမူ "%s" အတွက် ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန်အသိေပးချက် အသစ်များ

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
my: "%s" စာမူရှိ ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန်အသိေပးချက် အသစ်သည် သင့်အတည်ြပုမှုကို ေစာင့်ဆိုင်းေနသည်

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
my: "%s" စာမူရှိ မှတ်ချက် အသစ်သည် သင့်အတည်ြပုမှုကို ေစာင့်ဆိုင်းေနသည်

en: New trackback on your post "%s"
my: သင့်စာမူ "%s" အတွက် ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက် အသစ်များ

en: New comment on your post "%s"
my: သင့်စာမူ "%s" အတွက်မှတ်ချက် အသစ်များ

en: XHTML Friends Network
my: XHTML မိတ်ေဆွများ ကွန်ယက်

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်ေသာ <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: %1$s and %2$s.
my: %1$s နှင့် %2$s။

en: F, Y
my: Fလ​၊​ Yခု​နှစ်

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
my: ဆိုဒ်ေမာ်​ကွန်း​မှတ်​တမ်း<a href="%1$s/">%2$s</a>​ကို​ ​သင်​ယ​ခု​ြကည့်​ရှု​ေန​သည်​။

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
my: %3$s​ ​အ​တွက်​ ​ဆိုဒ်ေမာ်​ကွန်း​မှတ်​တမ်း<a href="%1$s/">%2$s</a>​ကို​ ​သင်​ယ​ခု​ြကည့်​ရှု​ေန​သည်​။

en: Comments are closed.
my: မှတ်ချက်ေပးြခင်းကို ပိတ်ထားသည်။

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
my: %3$s​ ​ခု​နှစ်​အ​တွက်​ ​ဆိုဒ်မှတ်​တမ်း​ေမာ်​ကွန်း<a href="%1$s/">%2$s</a>ကို​ ​သင်​ယ​ခု​ြကည့်​ရှု​ေန​သည်​။

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
my: <a href="%1$s">%2$s</a> အြဖစ်ဝင်ေရာက်ထားသည်။

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
my: <a href="%1$s">%2$s</a>အြဖစ်ဝင်ေရာက်ထားသည်။ <a href="%3$s" title="Log out of this account">ထွက်မည် &raquo;</a>

en: Submit Comment
my: မှတ်ချက်ေပးပို့ပါ

en: %1$s is proudly powered by %2$s
my: %1$s ကို %2$s မှ ဂုဏ်ယူဝံ့ြကွားစွာ ေထာက်ပံ့ေပးထားပါသည်။

en: Your Comment
my: သင့် မှတ်ချက်

en: Say It!
my: ​ေြပာ​လိုက်​ပါ​ !

en: Close this window.
my: ဒီ​ြပ​တင်း​ကို​ ​ပိတ်​ပါ​။

en: Sorry, no posts matched your criteria.
my: သင့်​ ​ရှာ​ေဖွ​မှု​နှင့်​ ​ကိုက်​ညီ​ေသာ​ ​စာ​မူ​မ​ေတွ့​ပါ​။

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
my: ဒီ​ဇိုင်း​ြပု​ြပင်​သူ​​ နှင့်​ ဘာ​သာ​ြပန်​သူ​ -​ ​စည်​သူ​သွင်​၊​ ပံ့​ပိုး​ကူ​ညီ​ထား​သူ​  <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>

en: Log out of this account
my: ဤ သံုးသူ အားထွက်ပါ။

en: Log out &raquo;
my: ထွက်ပါ။ &raquo;

en: Mail (will not be published)
my: စာပို့လိပ်စာ( ေဖာ်ြပမည်မဟုတ်ပါ)

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
my: <strong>XHTML:</strong> ဒီ Tag များကို အသံုးြပုနိုင်သည် : <code>%s</code>

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
my: <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>အ​တွက်​ဆိုဒ်ေမာ်​ကွန်း​မှတ်​တမ်း<a href="%1$s/">%2$s</a>ကို​ ​သင်​ရှာ​ေဖွ​ခဲ့​သည်​။​ ​ရှာ​ေဖွ​မှု​ရ​လဒ်​အ​တွင်း​ ​တစ်​စံု​တစ်​ခု​မျှ​ရှာ​မ​ေတွ့​ခဲ့​လျှင်​ ဤ​လိပ်စာ​များ​မှ​ ​တစ်​ခု​ကို​ ​ြကိုး​စား​စမ်း​ြကည့်​နိုင်​သည်​။

en: l, F jS, Y
my: I​ ​နာ​ရီ​၊​ jS​ရက်​၊​ F​လ​၊​ Y​ ​ခု​နှစ်

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
my: သင်​ယ​ခု​ ​ြကည့်​ရှု​ေန​ေသာ​ ​ဘ​ေလာဂ်​ေမာ်​ကွန်း​မှတ်​တမ်း​ <a href="%1$s/">%2$s</a>မှာ​ %3$s​ ​ေန့​အ​တွက်​ြဖစ်​သည်​။

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
my: သင်ယ​ခု​ ​ြကည့်​ရှု​ေန​ေသာ​ ​ေမာ်​ကွန်း​မှတ်​တမ်း​များ​မှာ​  %s​ ​က​ဏ္ဍ​အ​တွက်​ြဖစ်​သည်​။

en: %d queries. %s seconds.
my: ေတာင်းဆိုမှု​ %d ခု​ကို %s စက္ကန့်ြဖင့်​ဖွင့်​ေပး​သည်​။

en: Comments (RSS)
my: မှတ်ချက်များဆိုင်​ရာ​​  (RSS)

en: Entries (RSS)
my: ​ေရး​သား​ချက်​စာ​မူ​များ​ဆိုင်​ရာ​  (RSS)

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
my: စာေြကာင်းနှင့် စာပိုဒ်များကို အလိုလို အဆံုးသတ်ေပးသည်။ အီးေမးလ်လိပ်စာကိ ုဘယ်ေတာ့မှ မေဖာ်ြပပါ။ ခွင့်ြပုထားေသာ <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> : <code>%s</code>

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
my: ဤစာမူကို စကားဝှက်ြဖင့် ကာကွယ်ထားသည်။ မှတ်ချက်များကို ြကည့်ရန် စကားဝှက်ြဖည့်ပါ။

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
my: ဒီစာမျက်နှာသည် XHTML 1.0 Transitional နှင့် ညီညွတ်ေြကာင်း သက်ေသခံသည်

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
my: မှတ်ချက်ေပးရန်ပံုစံမှာ ယခုအချိန်တွင်ပိတ်ထားပါသည်။

en: %1$s - Comments on %2$s
my: %2$s တွင် မှတ်ချက်များ %1$s ခု

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
my: ဤ​စာ​မူ​ရှိ​ ​မှတ်​ချက်​များ​အ​တွက်​ <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed​။

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
my: ဤ​စာ​မူ​ကို​ TrackBack​ ​ြပု​လုပ်​ရန်​ <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>​ လိပ်​စာ​မှာ​ :​ <em>%s</em>

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
my: ​ေရး​သူ​ %1$s &#8212;​ %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: Leave a comment
my: မှတ်ချက် ေပးထားခဲ့ပါ

en: Choose from the most used tags
my: စာ​မူ​ ​စ​ကား​စု​တွဲ​များ​ရှိ​ ​အ​သံုး​အ​များ​ဆံုး​ ​စ​ကား​စု​တွဲ​များ​မှ​ ​ေရွး​ပါ

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
my: ဒီ <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>သေကင်္တများနှင့် အထူးြပုချက်များကို အသံုးြပုနိုင်သည် : %s

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
my: က​ဏ္ဍ​

en: Search Tags
my: စ​ကား​စု​တွဲ​များ​ကို​ ​ရှာ​ပါ

en: Popular Tags
my: အ​သံုး​များ​ ​စ​ကား​စု​တွဲ​များ

en: New Category Name
my: က​ဏ္ဍ​သစ် အမည်

en: New Tag Name
my: စ​ကား​စု​တွဲ​ ​အ​မည်

en: Add New Category
my: က​ဏ္ဍ​ အသစ်ထည့်ပါ

en: Add New Tag
my: စ​ကား​စု​တွဲ​ ​အ​သစ်​ထပ်​ထည့်​ပါ

en: Update Tag
my: စ​ကား​စု​တွဲ​ကို​ ​အ​သစ်​ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်​ပါ

en: Parent Category:
my: က​ဏ္ဍ​ ​မိ​ခင်​ :

en: Parent Category
my: က​ဏ္ဍ​ ​မိ​ခင်

en: All Tags
my: စ​ကား​စု​တွဲ​များ​ ​အား​လံုး

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
my: က​ဏ္ဍ​များ

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
my: စိတ်မေကာင်းပါ။ မှတ်ပံုတင် အသစ်ြပုလုပ်ြခင်းကို ယခုအချိန်တွင် ခွင့်ြပုမထားပါ။

en: Check your inbox at <strong>%s</strong> and click the link given.
my: <strong>%s</strong> ရှိ သင့် စာတိုက်ပံုးတွင် စစ်ေဆးပါ ြပီးလျှင် ေပးထားေသာ ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
my: အနည်းငယ်ပိုေစာင့်ြကည့်ပါ။ တစ်ခါတစ်ရံ ကျွန်ုပ်တို့ ထိန်းချုပ်မှု အြပင်ဘက် လုပ်ငန်းစဉ်များက အီးေမးလ် ြဖန်ေဝမှုကို ေနှာင့်ေနှးေစတတ်ပါသည်။

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
my: သင့် အီးေမးလ်၏ ေြကာ်ြငာနှင့် အေနှာက်အယှက် ဖိုလ်ဒါတွင် စစ်ေဆးြကည့်ပါ။ တစ်ခါတစ်ရံ မှားယွင်း၍ ထိုထဲသို့ ေရာက်ရှိေနတတ်သည်။

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
my: မဂင်္လာပါ ဆိုဒ် စီမံအုပ်ချုပ်သူ ! လတ်တေလာအေနြဖင့် &#8220;%s&#8221; မှတ်ပံုတင်ြခင်းများကို သင်ခွင့်ြပုထားသည်။ မှတ်ပံုတင်ြခင်းကို ေြပာင်းလဲရန် သို့မဟုတ် ပိတ်ထားရန် <a href="%s">ေရွးချယ်စရာ စာမျက်နှာ</a>သို့ သွားပါ။

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
my: ဒီလိပ်စာသို့ သင့် မှတ်ပံုတင်ြခင်းဆိုင်ရာ အီေမးလ်ကို ပို့ေပးပါမည်။ (ဆက်လက်မလုပ်ေဆာင်ခင် သင့် အီးေမးလ်လိပ်စာကို နှစ်ြကိမ်ြပန်စစ်ပါ။)

en: Search Pages
my: စာမျက်နှာမျာကို ရှာပါ။

en: Add New Post
my: စာမူ အသစ်ထည့်ပါ

en: Parent Page:
my: ပင်မ စာ​မျက်​နှာ​​ :

[ctx: post type general name]
en: Posts
my: စာမူများ

en: Edit Page
my: စာမျက်နှာ ြပုြပင်ပါ

en: Search Posts
my: စာမူများကို ရှာပါ။

en: Add New Page
my: စာမျက်နှာ အသစ်ထည့်ပါ

[ctx: post type general name]
en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

[ctx: post type singular name]
en: Page
my: စာ​မျက်​နှာ

[ctx: post type singular name]
en: Post
my: စာမူ

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
my: ကိန်းေသကုတ် <code>VHOST</code>ကို <strong>ဖယ်ရှားမည့် စာရင်းသွင်းထားြပီ</strong>။ ဒိုမိန်းခွဲ သတ်မှတ်ချက်ကို ဖွင့်ထားရန် wp-config.php တွင် <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code>ဘူးလီယန် ကိန်းေသကုတ်ကို သံုးပါ။ ဒိုမိန်းခွဲ သတ်မှတ်ချက် ဖွင့်ထားမထား သိနိုင်ရန် is_subdomain_install() ကို သံုး၍ စစ်ေဆးပါ။

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
my: <strong>ကိန်းေသကုတ် VHOST နှင့် SUBDOMAIN_INSTALL အတွက် တန်ဖိုးများ ပဋိပက္ခြဖစ်ေနသည်။</strong> SUBDOMAIN_INSTALL ၏ တန်ဖိုးကို သင့် ဒိုမိန်းခွဲ သတ်မှတ်ချက် သတ်မှတ်ချက် အြဖစ်ယူဆ အသံုးြပုပါမည်။

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>:​ ​အ​သံုး​ြပု​ခွင့်​မ​ရှိ​ေသာ​ ​အ​က္ခ​ရာ​များ​ကို​ ​သံုး​ထား​သ​ြဖင့် ဤသံုးသူအမည် မမှန်ပါ။ မှန်ကန်ေသာ သံုးသူအမည်ကိုြဖည့်ပါ။

en: Required fields are marked %s
my: လိုအပ်ေသာ ကွက်လပ်များကို %s ြဖင့်မှတ်သားထားသည်

en: Please include a %1$s template in your theme.
my: သင့် အခင်းအကျင်းပံုစံတွင် %1$s ပံုစံြပားကို ပါဝင်ပါေစ။

en: Theme without %1$s
my: %1$s​ ​မ​ပါ​ေသာ အခင်းအကျင်း

en: <strong>Could not find site <code>%1$s</code>.</strong> Searched for table <code>%2$s</code> in database <code>%3$s</code>. Is that right?
my: <strong><code>%1$s</code> ဆိုဒ်ကို ရှာမေတွ့ပါ။</strong> <code>%3$s</code>ေဒတာေဗ့တွင် <code>%2$s</code> ဇယားကိုရှာြကည့်ပါ။ မှန်ကန်ရဲ့လား ?

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
my: <code>bloginfo()</code>လုပ်ေဆာင်ချက် အုပ်စုအတွက် <code>%s</code> ေရွးချယ်စရာသည် ထုတ်ပယ်မည့် စရင်းသွင်းထားြပီြဖစ်သည်။

en: Use the <code>%s</code> option instead.
my: <code>%s</code> ေရွးချယ်စရာကို အစားထိုးသံုးပါ။

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
my: သင့်ဝဘ် ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူ သို့မဟုတ် ဆာဗာ စီမံအုပ်ချုပ်သူသည် PHP ၏ <code>fsockopen</code> သို့မဟုတ် <code>gethostbynamel</code>လုပ်ေဆာင်ချက်ကို ပိတ်ထားသည်။ <strong>ဒါကို ြပုြပင်၍ မြပီးေသးလျှင် Akismet မှန်ကန်စွာ အလုပ်လုပ်နိုင်မည်မဟုတ်ပါ။</strong> သင့် ဝဘ်ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူ သို့မဟုတ် မီးတားတံတိုင်း စီမံခန့်ခွဲသူကို ဆက်သွယ်၍ <a href="%s" target="_blank">Akismet ၏ စနစ်လိုအပ်ချက်များ အေြကာင်း အချက်အလက်များကို </a>ေပးလိုက်ပါ။

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted <code>%s</code>. You really should look at your database now.
my: <strong>ေဒတာေဗ့ ဇယားများေပျာက်ေနသည်။</strong> ဒါက MySQL အလုပ်လုပ်မေနဘူးလို့ အဓိပ္ပါယ်ရသည်။ WordPress ကို မှန်ကန်စွာ ထည့်သွင်းမထားြခင်း သို့မဟုတ် တစ်စံုတစ်ေယာက်မှ <code>%s</code> ကိုဖျက်လိုက်ြခင်း ြဖစ်မည်။ တကယ်ကို သင့် ေဒတာေဗ့ကို စစ်ြကည့်ဖို့ လိုအပ်ေနပါသည်။

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
my: ဤဆိုဒ်ရှိ သံုးသူဆိုင်ရာ အချက်အလက်များအား ရယူသံုးစွဲပိုင်ခွင့် သင့်မှာ မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
my: ဤဆိုဒ်တွင် စာမူေရးသားခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
my: ဤဆိုဒ်တွင် စာမူများ ထုတ်ေဝေဖာ်ြပခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
my: က​ဏ္ဍ​များကို ြကည့်ရန် ဤဆိုဒ် အတွင်းရှိ စာမူများကို သင်ြပင်ဆင်ြဖည့်စွက်နိုင်ခွင့်ရှိရမည်။

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
my: ဤဆိုဒ်တွင် စာမျက်နှာများအား ထုတ်ေဝေဖာ်ြပခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, that site already exists!
my: ဒီ ဆိုဒ် ရှိြပီးြဖစ်သည် !

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
my: သင့် ဘေလာ့ဂ်ကို အသက်သွင်းရန် ေအာက်ပါ ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို နှိပ်ပါ:
    
    %s
    
    အသက်သွင်းြပီးလျှင် သင့်အတွက် ဝင်ေရာက်ရန် အချက်အလက်များနှင့် *ေနာက်ထပ် အီးေမးလ်တစ်ခု* ကို လက်ခံ ရရှိပါလိမ့်မည်။
    
    အသက်သွင်းြပီးလျှင် သင့်ဆိုဒ်ကို ဒီမှာ သွားေရာက် လည်ပတ် နိုင်ပါသည် :
    
    %s

en: New Site Registration: %s
my: ဆိုဒ်အသစ် မှတ်ပံုတင်ြခင်း : %s

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
my: ဆိုဒ် အမည်တွင် &#8220;_&#8221; အက္ခရာပါဝင်၍ မရပါ !

en: New %1$s Site: %2$s
my: %1$s ဆိုဒ်အသစ် : %2$s

en: The site is already active.
my: ဆိုဒ် အသက်ဝင်ြပီးြဖစ်သည်။

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
my: ဤဆိုဒ်ရှိ စာမူများအား ြပင်ဆင်ခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
my: က​ဏ္ဍ​များအားြကည့်ခွင့်ရရန် ဤဆိုဒ်ရှိ စာမူများအား ြပင်ဆင်ခွင့် သင့်မှာရှိရမည်။

en: You are not allowed access to details about this site.
my: ဤဆိုဒ်အ‌ေြကာင်း အေသးစိတ်အချက်များအား ရယူသံုးစွဲရန် သင့်အားခွင့်မြပုပါ။

en: Could not create site.
my: ဆိုဒ် ြပုလုပ်၍ မရနိုင်ပါ

en: Sorry, site names must have letters too!
my: ဆိုဒ်နာမည်များတွင် ဗျည်းအက္ခရာများလည်း ပါဝင်ရပါမည် !

en: Sorry, you may not use that site name.
my: ဒီဆိုဒ်နာမည်ကို အသံုးြပုခွင့် မရနိုင်ပါ။

en: Sorry, that site is reserved!
my: ဒီဆိုဒ်ကို သီးသန့် သတ်မှတ်ထားသည် !

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
my: ဒီဆိုဒ်ကို လတ်တေလာ အေနြဖင့် သီးသန့် သတ်မှတ်ထားသည်။ ေနာက်ရက် အနည်းငယ်ြကာလျှင် အသံုးြပုခွင့် ရရှိနိုင်ပါသည်။

en: New user registration on your site %s:
my: သင့် ဆိုဒ် %s တွင် သံုးသူအသစ် မှတ်ပံုတင်ထားသည်။

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
my: ဤဆိုဒ်ရှိ မှတ်ချက်များအား ထိန်းကွပ်ြပုြပင်ရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
my: စ​ကား​စု​တွဲ​များကို ြကည့်ရန် ဤဆိုဒ် အတွင်းရှိ စာမူများကို သင်ြပင်ဆင်ြဖည့်စွက်နိုင်ခွင့်ရှိရမည်။

en: Site Tagline
my: ဆိုဒ် အမှတ်အသား စာတန်း

en: This site has been archived or suspended.
my: ဒီဆိုဒ်ကို သိမ်းဆည်းထားလိုက်ြပီ သို့မဟုတ် ဆိုင်းငံ့ထားလိုက်ြပီ။

en: No site by that name on this system.
my: ဒီစနစ်ေပါ်တွင် ထိုနာမည်ြဖင့် ဆိုဒ်မရှိပါ။

en: That site does not exist. Please try <a href="%s">%s</a>.
my: ဒီဆိုဒ် မရှိေသးပါ။ <a href="%s">%s</a> ကို ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
my: သင်​ေတာင်း​ဆို​ထား​ေသာ​ ​ဆိုဒ်​ကို​ မှန်​ကန်​စွာ​ထည့်​သွင်း​ထား​ြခင်း​မ​ရှိ​ပါ​။​ ​ေကျး​ဇူး​ြပု​၍​ ​စ​နစ်​ ​စီ​မံ​အုပ်​ချုပ်​သူ​ကို​ ​ဆက်​သွယ်​ပါ​။

[ctx: search results]
en: No results found.
my: ရလဒ်အ‌ေြဖ တစ်ခုမျှမ‌ေတွ့ပါ။

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
my: မီနူးအမည် <strong>%s</strong> သည် အြခား မီနူးအမည်ြဖင့် ပဋိပက္ခြဖစ်ေနသည်။ ေနာက်တစ်ခုြဖင့်စမ်းြကည့်ပါ။

en: The given object ID is not that of a menu item.
my: ေပးထားေသာ အရာဝတ္ထု ID သည် မီနူး အမျိုးအမည်နှင့် မသက်ဆိုင်ပါ။

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
my: သင်ြဖည်သွင်းခဲ့ေသာ အီးေမးလ်လိပ်စာသည် သင်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိပံုမရပါ။ သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်ေသာ အီးေမးလ်လိပ်စာကို ြဖည့်သွင်းပါ။

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
my: သင်ြဖည့်သွင်းထားေသာ WordPress လိပ်စာသည် သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိေသာ URL ြဖစ်ပံုမရပါ။ မှန်ကန်ေသာ URL ကိုြဖည့်သွင်းပါ။

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
my: သင်ြဖည့်သွင်းထားေသာ ဆိုဒ်လိပ်စာသည် သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိေသာ URL ြဖစ်ပံုမရပါ။ မှန်ကန်ေသာ URL ကိုြဖည့်သွင်းပါ။

en: A term with the name provided already exists with this parent.
my: ေပးထားေသာ အမည်ြဖင့် သတ်မှတ်ချက်စာလံုးသည် ဒီပင်မြဖင့်ရှိြပီးြဖစ်သည်။

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
my: ဒီဆိုဒ်တွင့် သင့်ကို ေပါင်းထည့်ရာတွင် အမှားအယွင်း တစ်ခုြဖစ်ပွားခဲ့သည်။ <a href="%s">ပင်မ စာမျက်နှာ</a>သို့ ြပန်သွားရန်

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
my: ဒီဖိုင်က အရွယ် ြကီးလွန်းတယ်။ ဖိုင်များဟာ %d KB အရွယ်ထက် ငယ်ရမှာ ြဖစ်ပါတယ်။

en: number_format_decimal_point
my: .

en: Your email address will not be published.
my: သင့်​ email​ ​လိပ်​စာ​ကို​ ​ေဖာ်​ြပ​မည်​ ​မ​ဟုတ်​ပါ​။

en: A valid URL was not provided.
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်ေသာ URL ေထာက်ပံ့မထားပါ။

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
my: <a href="%1$s">%2$s</a>အြဖစ်ဝင်ေရာက်ထားသည်။ <a href="%3$s" title="Log out of this account">ထွက်မည် &raquo;</a>

en: Could not calculate resized image dimensions
my: အ​ရွယ်​ေြပာင်း​လိုက်​ေသာ​ ​ရုပ်​ပံု​၏​ ​အ​တိုင်း​အ​ထွာ​များ​ကို​ ​တွက်​ချက်​၍​ ​မ​ရ​နိုင်​ပါ

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
my: အနည်းဆံုး အက္ခရာ ၄ လံုး ြဖစ်ရမည်၊ ဗျည်းအက္ခရာများ နှင့် နံပါတ်များသာ။ ြပန်လည်ေြပာင်းလဲခွင့် မရှိပါ၊ ထို့ေြကာင့် သတိထား၍ ေရွးပါ !

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
my: ပထမဆံုး <a href="%s">ဝင်ေရာက်</a>ထားရပါမည်။ ြပီးလျှင် ဆိုဒ်အသစ် ြပုလုပ်နိုင်ပါြပီ။

en: You are logged in already. No need to register again!
my: သင်ဝင်ေရာက်ထားြပီးြဖစ်သည်။ ေနာက်တစ်ြကိမ် မှတ်ပံုတင်ရန် မလိုအပ်ပါ !

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
my: ပဲတင်ထပ် တန်ဖိုးကို မလိုချင်လျှင် <code>get_trackback_url()</code> ကို အစားထိုးသံုးပါ

en: This action has been disabled by the administrator.
my: ​ဤ​လုပ်​ေဆာင်​ချက်​ကို​ ​စီ​မံ​အုပ်​ချုပ်​သူ​မှ​ ​ပိတ်​ပင်​ထား​သည်​။

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
my: ြပန်လာတာကို ြကိုဆိုပါတယ် %s ။ ေအာက်ဘက်ရှိ ေဖာင်ပံုစံကို ြဖည့်ြခင်းြဖင့် <strong>ေနာက်ထပ် ဆိုဒ်တစ်ခု ရယူနိုင်ပါသည်။</strong> သင်ရယူနိုင်သည့် ဆိုဒ်အေရအတွက်ကို သတ်မှတ်မထားပါ။ ဒါေြကာင့် သင့်နှလံုးသား၏ ခံစားချက်အတိုင်း ဖန်တီးလိုက်ပါ၊ သို့ေသာ် ေရးသမျှကို တာဝန်ယူပါ !

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
my: သံုးသူအမည်များတွင် &#8220;_&#8221; အက္ခရာပါဝင်၍ မရပါ !

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
my: အီးေမးလ် လက်ခံ မရေသးလျှင် သင်လုပ်နိုင်တာ အများအြပားရှိပါသည်။

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
my: ပဲတင်ထပ်တန်ဖိုးကို မလိုချင်လျှင် <code>get_the_author()</code>ကို အစားထိုးသံုးပါ။

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
my: ဒီသတင်းပို့ချက်ကိုသာ ဆက်လက်ရရှိေနလျှင် သင့်ေဒတာေဗ့တွင် ေအာက်ပါ ဇယားများ  ပါဝင်သလား စစ်ေဆးြကည့်ပါ။ :

en: Enter title here
my: ဤ​ေန​ရာ​တွင်​ ​ေခါင်း​စဉ်​ရိုက်​ပါ

en: Are you sure you want to install this plugin?
my: ဤ​ Plugin​ ​ကို​ထည့်​သွင်း​ချင်​တာ​ ​ေသ​ချာ​ရဲ့​လား​။

en: Use as featured image
my: သရုပ်ြပရုပ်ပံု အေနြခင့် သံုးရန်

en: Mismatch
my: မ​တူ​ညီ​ပါ

en: Maintenance
my: ထိန်းသိမ်းြပုြပင်မှု

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
my: အစီအစဉ်ချထား၍ ြပုလုပ်ေသာ မွမ်းမံြပင်ဆင်မှုေြကာင့် ေလာေလာဆယ် မရရှိနိုင်ေသးပါ။ မိနစ်အနည်းငယ်ြကာမှ ြပန်စစ်ေဆးြကည့်ပါ။

en: Navigation Menu Items
my: လမ်းေြကာင်းြပ မီနူး အမျိုးအမည်များ

en: Navigation Menu Item
my: လမ်းေြကာင်းြပ မီနူး အမျိုးအမည်

en: Navigation Menus
my: လမ်းေြကာင်းြပ မီနူးများ

en: Multisite only works without the port number in the URL.
my: အများသံုးဆိုဒ်သည် URL တွင် port နံပါတ် မပါမှသာ အလုပ်လုပ်နိုင်ပါသည်။

en: Links for %s
my: %s​ ​အ​တွက်​ ​ချိတ်ဆက်​လိပ်​စာ​များ

en: Custom
my: စိတ်​ြကိုက်

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
my: မီနူး တစ်ခုမျှ မြပုလုပ်ရေသးပါ။ <a href="%s">တစ်ခုခု ြပုလုပ်ပါ</a>။

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my: ဤ​မီ​နူး​စာ​ရင်း​ကို​ အြပီးအပိုင်ဖျက်ေတာ့မည်။ 
     ရပ်ရန် 'ပယ်ဖျက်' ၊ ဖျက်ရန် 'OK'

en: This is the short link.
my: ဒါ​က​ ​အ​တို​ေကာက်​ ​လိပ်စာ​ြဖစ်​ပါ​သည်​။

en: %d WordPress Update
my: ​WordPress​ %d​ ​ခု​ ​အသစ်​

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
my[0]: အခင်းအကျင်း %d​ ​ခု​ ​အသစ်
my[1]: အခင်းအကျင်း %d​ ​ခု​ ​အသစ်

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
my[0]: ပလပ်အင်​ %d​ ​ခု​ ​အဆင့်ြမှင့်မှု
my[1]: ပလပ်အင် %d​ ​ခု​ ​အဆင့်ြမှင့်မှုများ

en: The site %s is yours.
my: %s ဆိုဒ်သည် သင့်ဆိုဒ်ြဖစ်သည်။

en: Create Site
my: ဆိုဒ်ြပုလုပ်ပါ

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
my: ထူးထူးြခားြခားဆိုဒ် ဒိုမိန်းတစ်ခုကို သင်အသံုးမြပုဘူးဆိုလျှင် သံုးသူအသစ်တစ်ေယာက်အတွက် ထားလိုက်ပါ။ ယခုေတာ့ ရယူလိုက်ပါဦး !

en: Sites you are already a member of:
my: သင် အဖွဲ့ဝင်ြဖစ်ြပီးသည့် ဆိုဒ်များ :

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.
my: ဒီဆိုဒ်ကို အသက်မသွင်းရေသးပါ။ သင့်ဆိုဒ်ကို အသက်သွင်းရာတွင် ြပဿနာ ြကံုေတွ့ေနရလျှင် <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>ကို ဆက်သွယ်ပါ။

en: File canceled.
my: ဖိုင်​ ​ပယ်​ဖျက်​ြပီး​။

en: Site Title:
my: ဆိုဒ် ေခါင်းစဉ် -

en: Site Domain:
my: ဆိုဒ် ဒိုမိန်း -

en: Site Name:
my: ဆိုဒ် အမည် -

en: sitename
my: ဆိုဒ်အမည်

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
my: <em>ေနာက်ထပ် အြခား</em> %s ဆိုဒ်တစ်ခုကို စက္ကန့်ပိုင်းအတွင်း ရယူလိုက်ပါ။

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
my: ဂုဏ်ယူ ဝမ်းေြမာက်ပါတယ် ! သင့် ဆိုဒ်အသစ် %s သည် အဆင်သင့်ြဖစ်ခါနီးပါြပီ။

en: Site registration has been disabled.
my: ဆိုဒ် မှတ်ပံုတင်ြခင်းကို ပိတ်ထားသည်။

en: Gimme a site!
my: ကျွန်ုပ်ကို ဆိုဒ်တစ်ခုေပးပါ !

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
my: သို့ေသာ် သင့်ဆိုဒ်ကို စတင်အသံုးမြပုမှီ၊ <strong>အသက်သွင်း ေပးရပါမည်။</strong>

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
my: နှစ်ရက်အတွင်း သင့်ဆိုဒ်ကို အသက်မသွင်းလျှင် ေနာက်တစ်ြကိမ် ြပန်လည် စာရင်းသွင်းရပါမည်။

en: Select Menu:
my: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ကို​ ​ေရွး​ပါ -

en: Navigation Menu
my: လမ်းေြကာင်းြပ မီနူး

en: Taxonomy:
my: မျိုးခွဲ စကားလံုး

en: Menus
my: မီ​နူး​စာ​ရင်း​များ

en: Software Name
my: Software အမည်

en: Software Version
my: Software ဗားရှင်း

en: Time Zone
my: အချိန်ပိုင်းဇံု

en: Allow new users to sign up
my: အသံုးြပုသူအသစ်များကို အသင်းဝင်ရန်ခွင့်ြပုသည်။

en: Sorry, you cannot edit this page.
my: ဤစာမျက်နှာကို သင့် ြပုြပင်ြဖည့်စွက်၍ မရနိ‌င်ပါ။

en: Sorry, no such page.
my: ထိုစာမျက်နှာ မရှိပါ။

en: Sorry, you cannot edit pages.
my: စာမျက်နှာများကို သင် ြပုြပင်ြဖည့်စွက်၍ မရနိုင်ပါ။

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
my: ဤစာမျက်နှာကို ဖျက်ရန် သင့်မှာ အခွင့်အေရးမရှိပါ။

en: Failed to delete the page.
my: စာမျက်နှာကို ဖျက်ြခင်း မ‌ေအာင်ြမင်ပါ။

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
my: ဤစာမျက်နှာကို ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ရန် အခွင့်အေရး သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
my: က​ဏ္ဍ​ အသစ်ထပ်ထည့်ခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, the new category failed.
my: က​ဏ္ဍ​ အသစ်ြပုလုပ်ြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
my: က​ဏ္ဍ​တစ်ခုကို ဖျက်ရန် သင့်မှာအခွင့်မရှိပါ။

en: Invalid comment ID.
my: မှတ်ချက် ID သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Sorry, you cannot edit comments.
my: မှတ်ချက်များကို ြပုဆင်ခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Invalid comment status.
my: မှတ်ချက်အ‌ေြခအ‌ေန သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိပါ။

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
my: မှတ်ချက်ကို ြပုြပင်ြဖည့်စွက်၍ မရနိုင်ပါ။ အမှားအယွင် တစ်ခုခု ြဖစ်ပွားထားသည်။

en: You must be registered to comment
my: မှတ်ချက်ေရးရန် သင်မှတ်ပံုတင်ရမည်။

en: Invalid post ID.
my: စာမူ ID သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Comment author name and email are required
my: မှတ်ချက်ေရးသူ အမည်နှင့် E-mail လိုအပ်ပါသည်။

en: A valid email address is required
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိေသာ E-mail လိပ်စာလိုအပ်ပါသည်။

en: You are not allowed access to details about comments.
my: မှတ်ချက်များအ‌ေြကာင်း အ‌ေသးစိတ်အချက်များကို သံုးစွဲရန် သင့်အားခွင့်မြပုပါ။

en: You are not allowed to update options.
my: ေရွးချယ်ခွင့် များအား အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ရန် သင့်အားခွင့်မြပုပါ။

en: Sorry, you cannot edit this post.
my: ဤစာမူကို ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Either there are no posts, or something went wrong.
my: စာမူများမရှိြခင်းေသာ်လည်းေကာင်း တစ်ခုခုမှားေနြခင်းေသာ်လည်းေကာင်း ြဖစ်မည်။

en: Sorry, no such post.
my: ထိုသို့ေသာ စာမူမရှိပါ။

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
my: ဤစာမူကို ထုတ်ေဝေဖာ်ြပခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You are not allowed to change the post author as this user.
my: စာမူကို ေရးသားသူအား ဤသံုးသူအြဖစ် ေြပာင်းလဲခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You are not allowed to change the page author as this user.
my: စာမျက်နှာကို ေရးသားသူအား ဤသံုးသူအြဖစ် ေြပာင်းလဲခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
my: ဤစာမျက်နှာကို ထုတ်ေဝေဖာ်ြပခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
my: သင့် ထည့်သွင်မှုအား ြပင်ဆင်ြဖည့်စွက်၍မရနိုင်ပါ။ တစ်စံုတစ်ခု အမှားအယွင်း ြဖစ်ပွားထားသည်။

en: Could not write file %1$s (%2$s)
my:  %1$s (%2$s) ကို မေရးနိုင်ပါ။

en: Sorry, you can not edit this post.
my: ဤစာမူကို သင်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်၍မရပါ။

en: Is there no link to us?
my: ကွျန်ေတာ်တို့ဆီကို လိပ်စာ အဆက်အသွယ် မရှိဘူးလား။

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
my: သတ်မှတ်ေပးေသာ ရည်မှန်းချက် URL ကို ရည်မှန်းချက် တခုအြဖစ် မသံုး​စွဲနိုင်ပါ။ ၎င်း မရှိတာ ြဖစ်နိုင်သည်၊​ (သို့​) ၎င်းဟာ ဖွင့်​ထား​တဲ့​ ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန်အသိေပးချက် အရင်း​အြမစ် တခု မဟုတ်ပါ။

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
my: အရင်း​အြမစ် တည်​ေနရာနဲ့​ ရည်မှန်းချက် တည်​ေနရာ နှစ်ခုစလံုး​က တူညီတဲ့​ အရင်း​အြမစ်ဆီ မညွှန်ြပပါ။

en: The pingback has already been registered.
my: ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန်အသိေပးချက်ကို မှတ်ပံုတင်ထား​ြပီ။

en: The source URL does not exist.
my: ရင်း​ြမစ်​ URL​ ​မ​တည်​ရှိ​ပါ​။

en: We cannot find a title on that page.
my: ထိုစာမျက်နှာေပါ်တွင် ေခါင်းစဉ်ကို ရှာမေတွ့ပါ။

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
my: အရင်း​အြမစ် တည်​ေနရာမှာ ရည်မှန်းချက် တည်​ေနရာဆီ အချိတ်အဆက် တခု မပါပါ၊​ ဒါ​ေြကာင့်​ အရင်း​အြမစ် တခုအြဖစ် မသံုး​နိုင်ပါ။

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
my: %1$s မှ %2$s သို့​ ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန်အသိေပးချက်ကို မှတ်ပံုတင်ထား​ြပီ။ ကွန်ရက်ကို စကား​ဆက် ​ေြပာ​ေစပါ။ :-)

en: The specified target URL does not exist.
my: သတ်မှတ်ထား​တဲ့​ ရည်မှန်းချက် တည်​ေနရာ မရှိပါ။

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
my: သင့် PHP ထည့်သွင်းစဉ်က WordPress မှ လိုအပ်ေသာ MySQL extension အား ထည့်သွင်းရန် ကျန်ရှိခဲ့သည်ဟုယူဆရသည်။

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
my: <strong>မှားေနသည်</strong>: <code>wp-config.php</code>ရှိ <code>$table_prefix</code>တွင် နံပါတ်များ၊ အက္ခရာများနှင့် ေအာက်မျဉ်းတို့သာ ပါဝင်၍ရပါသည်။

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
my: 
    <h1>ေဒတာေဗ့စ်အဆက်အသွယ် စတင်ြပုလုပ်စဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ေနသည်</h1>
    <p><code>wp-config.php</code> ဖိုင်ထဲရှိ သံုးသူအမည်နှင့် စကားဝှက်မှားေနသည် (သို့) <code>%s</code>မှ ေဒတာေဗ့စ်ဆာဗာအားကွျန်ေတာ်တို့ ဆက်သွယ်၍မရ ဟုဆိုလိုသည်။ သင့်အား ဝန်ေဆာင်မှုေပးထားေသာ ေဒတာေဗ့စ်ဆာဗာ ရပ်ဆိုင်းေနသည်ဟုယူဆနိုင်သည်။</p>
    <ul>
    	<li>သင့်တွင် မှန်ကန်ေသာ သံုးသူအမည်နှင့် စကားဝှက် ရှိတာေသချာရဲ့လား။</li>
    	<li>ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူ အမည်အားမှန်ကန်စွာရိုက်ထည့်မိရဲ့လား။</li>
    	<li>ေဒတာေဗ့စ်ဆာဗာ အလုပ်လုပ်ေနသည်မှာ ေသချာရဲ့လား။</li>
    </ul>
    <p>ဤဆိုလိုချက်များအား နားမလည်လျှင် သင့်ကို ဝန်ေဆာင်မှုေပးထားသူအား ဆက်သွယ်သင့်သည်။ အကူအညီလိုအပ်ေနပါေသးလျှင် <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress ကူညီပံ့ပိုးမှု ဖိုရမ်</a>သို့ အလည်လာခဲ့ပါ။</p>
    <p><style>@import url('http://webfonts.myanmapress.com/css.php?font=ayar,ayartakhu');*{font-family: "Ayar Takhu", Ayar !important;letter-spacing: 0px;-moz-font-feature-settings: 'clig', 'liga';font-weight: normal;}</style>

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
my: %2$s ​ေမး​ြမန်း​ချက် အတွက် %3$s ြပုလုပ်ထား​တဲ့​ WordPress ​ေဒတာ​ေဘ့​စ် အမှား​ %1$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
my: %2$s ​ေမး​ြမန်း​ချက် အတွက် WordPress ​ေဒတာ​ေဘ့​စ် အမှား​ %1$s

en: Cancel reply
my: ြပန်စာ​ ​ပယ်​ဖျက်​ပါ

en: Post Comment
my: မှတ်​ချက်​ ​ေပး​ပို့​ပါ

en: Unapproved
my: အတည်ြပုမထားပါ

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
my: ပံုစံတူ မှတ်ချက်ကို ေတွ့ပါသည်။ သင်ဒီအတိုင်း ေရးသားေြပာဆိုခဲ့ြပီး ြဖစ်သည်ဟုယူဆရသည်။

en: Could not update comment status
my: မှတ်ချက် အ‌ေြခအ‌ေနအား အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်၍ မရပါ။

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
my: အြခား​ cron လုပ်​ေဆာင်ချက်များ​နဲ့​ ​ေဆာင်ရွတ်ပံုနဲ့​ ကိုက်ညီဖို့​ ဒီ argument ကို array တခုအြဖစ် ​ေြပာင်း​လိုက်ြပီ။

en: Once Hourly
my: တစ်နာရီတစ်ြကိမ်

en: Twice Daily
my: တစ်ရက် နှစ်ြကိမ်

en: Once Daily
my: တစ်ရက် တစ်ြကိမ်

en: Sort by:
my: အစီအစဉ်ချပါ။ :

en: Page title
my: စာမျက်နှာေခါင်းစဉ်

en: Page order
my: စာမျက်နှာ အစီအစဉ်

en: Page ID
my: စာမျက်နှာ ID

en: Exclude:
my: ချန်ထားခဲ့ပါ -

en: Page IDs, separated by commas.
my: စာမျက်နှာ ID များ​၊​ ပုဒ်ရပ်သ​ေကင်္တနဲ့​ ခွဲြခား​ထား​သည်။

en: Your blogroll
my: ဘ​ေလာ့ဂ်​လိပ်​စာ​များ

en: Show Link Image
my: လိပ်စာရုပ်ပံုကို ြပပါ

en: Show Link Name
my: လိပ်စာအမည်ကိုြပပါ

en: Show Link Description
my: လိပ်စာေဖာ်ြပချက်ကိုြပပါ

en: Show Link Rating
my: လိပ်စာ အဆင့်အတန်းသတ်မှတ်ချက်ကိုြပပါ

en: Select Month
my: လ ေရွးပါ

en: Show post counts
my: စာမူ အေရအတွက်များကိုြပပါ

en: Syndicate this site using RSS 2.0
my: RSS ၂.၀ ကို သံုး​စွဲြပီး​ ဒီကွန်ရက်ကို စုစည်း​ပါ

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
my: စာ​မူ​များ​အ​တွက်​ <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Calendar
my: ြပက္ခဒိန်

en: Text
my: စာသား

en: Automatically add paragraphs
my: စာ​ပိုဒ်​များ​ကို​အ​လို​အ​ေလျှာက်​ထည့်​ပါ​။

en: Select Category
my: အ​ခန်း​က​ဏ္ဍ​ ​ေရွး​ပါ

en: Show hierarchy
my: အ​စဉ်​အ​ဆက်​ြပ​ ​ဇ​ယား​ြဖင့်​ြပ​ပါ

en: Recent Posts
my: လတ်တ‌ေလာ စာမူများ

en: Number of posts to show:
my: ေဖာ်ြပထားမည့် စာမူများ အ‌ေရအတွက်။ :

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
my: %2$s တွင် %1$s​​ ၏​ ​မှတ်​ချက်

en: Syndicate this content
my: ဒီပါဝင်ေရးသားချက်ကို အစုလိုက် အပံုလိုက် ြဖန့်ေဝပါ။

en: Untitled
my: ေခါင်းစဉ်မတပ်ရေသး

en: RSS Error: %s
my: RSS အ​မှား​ : %s

en: Enter the RSS feed URL here:
my: RSS ​ေပး​ပို့​ချက် တည်​ေနရာကို ဒီမှာ ​ေရး​သွင်း​ပါ -

en: Give the feed a title (optional):
my: ​ေပး​ပို့​ချက်ကို ​ေခါင်း​စဉ်တခု ​ေပး​ပါ (​ေရွး​ချယ်နိုင်သည်) -

en: How many items would you like to display?
my: ဘယ်နှစ်ခုေဖာ်ြပထားလိုပါသလဲ။

en: Display item content?
my: အ​မျိုး​အ​မည်​ ​ပါ​ဝင်​မှု​များ​ကို​ ​ေဖာ်​ြပ​မ​လား​။

en: Display item author if available?
my: အချက်အလက် ​ေရး​သား​သူ ရှိရင် ြပ​ေပး​မလား​။

en: Display item date?
my: အ​မျိုး​အ​မည်​ ​ေန့​စွဲ​ကို​ ​ေဖာ်​ြပ​မ​လား​။

en: Tag Cloud
my: စ​ကား​စု​တွဲ​ ​တိမ်​တိုက်

en: new WordPress Loop
my: WordPress ကွင်းဆက် အသစ်

en: Last updated
my: ေနာက်ဆံုးအဆင့်ြမှင့်တင်မှု

en: Missing Attachment
my: တွဲ​ချိတ်​မှု​​ ​ေပျာက်​ေန​သည်

en: Comments for %1$s searching on %2$s
my: %s အတွက် မှတ်​ချက်​များကို %s တွင်ရှာေနသည်

en: Comments for %s
my: %s​ ​အ​တွက်​ ​မှတ်​ချက်​များ

en: Comment on %1$s by %2$s
my: %2$s က %1$s တွင်ေရးသားေသာ မှတ်ချက်

en: By: %s
my: ​ေရး​သူ​ :​ %s

en: Comments on: %s
my: မှတ်​ချက်​များ​ ​ေပး​ထား​ေသာ​ :​ %s

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
my: ဤစာမူကို စကားဝှက်ြဖင့် ကာကွယ်ထားသည်။ မှတ်ချက်များကို ြကည့်ရန် စကားဝှက်ြဖည့်ပါ။

en: %s min | %s mins
my[0]: %s မိနစ်
my[1]: %s မိနစ်

en: %s hour | %s hours
my[0]: %s နာရီ
my[1]: %s နာရီ

en: %s day | %s days
my[0]: %s​ ​ရက်
my[1]: %s​ ​ရက်

en: ,
my: ၊

en: , and
my: ၊ နှင့်

en:  and
my: နှင့်

en: %s is a protected WP option and may not be modified
my: %s သည် ကာကွယ်ထားေသာ WP ေရွးချယ်စရာြဖစ်ပါသည်။ ြပုြပင်၍မရနိုင်ပါ။

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
my: ဖိုင်တည်ေနရာ  %s ကို ြပုလုပ်၍မရနိုင်ပါ။ မူရင်းတည်ေနရာမှာ ဆာဗာမှ ေရးသားနိုင်ခွင့်ရှိပါသလား။

en: Empty filename
my: ဖိုင်အမည်လွတ်ေနသည်။

en: Could not write file %s
my: %s ဖိုင်ကို ေရး၍မရပါ။

en: You are attempting to log out of %s
my: %s  အားထွက်ရန် သင်ေတာင်းဆိုထားသည်။

en: WordPress Failure Notice
my: WordPress  အမှားသတိေပး  ေြကာ်ြငာချက်

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
my: <a href='%s'>ထွက်မည်</a>?ေသချာသလား။

en: Please try again.
my: ေကျးဇူးြပု၍ ေနာက်တစ်ြကိမ်ထပ်လုပ်ပါ။

en: &laquo; Back
my: &laquo; ေနာက်ြပန်သွားပါ

en: WordPress &rsaquo; Error
my: WordPress &rsaquo; အမှားအယွင်း

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
my: ဗားရှင်း %2$s ကတည်း​က %1$s ကို <strong>ထုတ်ပယ်ခံ စာရင်းသွင်းထားသည်</strong>။ ၎င်းအစား​ %3$s ကို သံုး​စွဲပါ။

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
my: ထူးြခားမှု မရရှိေသာ ဗားရှင်း %2$s ကတည်း​က %1$s ကို <strong>ထုတ်ပယ်ခံ စာရင်းသွင်းထားသည်</strong>။

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
my: %1$s ကို ဗားရှင်း %2$s ကတည်း​က<strong>ထုတ်ပယ်ခံစာရင်းဝင်</strong> အြငင်းပွားမှု တခုနဲ့​ ​ေခါ်ထား​သည်! %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
my: ထူးြခားမှု မရရှိေသာ ဗားရှင်း %2$s ကတည်း​က %1$s ကို <strong>ထုတ်ပယ်ခံစာရင်းဝင်</strong> အြငင်းပွားမှု တခုနဲ့​ ​ေခါ်ထား​သည်။

en: Select a city
my: ြမို  ့ေတာ် ေရွးပါ။

en: Manual Offsets
my: ကိုယ်တိုင် ချိန်ညိှရန်

en: Log in
my: ဝင်ပါ

en: Log out
my: ထွက်ပါ

en: Remember Me
my: ကွျန်ေတာ့်ကို မှတ်ထားပါ။

en: Register
my: မှတ်ပံုတင်ပါ

en: Site Admin
my: ဆိုဒ် စီမံခန့်ခွဲေရး

en: Search Results %1$s %2$s
my: ရှာေဖွမှုအေြဖများ  %1$s %2$s

en: Page not found
my: စာမျက်နှာ မေတွ့ပါ။

[ctx: calendar caption]
en: %1$s %2$s
my: %1$s​ ​လ​၊​ %2$s​ ​ခု​နှစ်

en: View posts for %1$s %2$s
my: %1$s %2$s​ ​အ​တွက်​ ​စာ​မူ​များ​ကို​ ​ြကည့်​မည်

en: %1$s %2$s Feed
my: %1$s %2$s ​ေပး​ပို့​ချက်

en: %1$s %2$s Comments Feed
my: %1$s %2$s ​မှတ်​ချက်​များ ေပးပို့မှု

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
my: %1$s %2$s %3$s ​မှတ်​ချက်​များ ေပးပို့မှု

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
my: %1$s %2$s %3$s က​ဏ္ဍ​ ေပးပို့မှု

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
my: %1$s %2$s %3$s စကားစုတွဲ ေပးပို့မှု

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
my: %3$s က ေရးေသာ %1$s %2$s စာမူများ ေပးပို့မှု

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
my: &#8220;%3$s&#8221; ​ေပး​ပို့​ချက် အတွက် %1$s %2$s ရှာ​ေဖွ​ေရး​ ရလဒ်များ​

en: &laquo; Previous
my: &laquo; ေရှ့သို့

en: Next &raquo;
my: ေနာက်သို့  &raquo;

en: Gray
my: မီးခိုး

en: User has blocked requests through HTTP.
my: HTTP မှတဆင့် ေတာင်းဆိုချက်များအား သံုးသူကို ပိတ်ဆို့ထားသည်။

en: Too many redirects.
my: အလွန်များြပားေသာ ြပန်လည်ညွှန်ြပမှုများ။

en: Could not open handle for fopen() to %s
my: %s သို့ fopen() လုပ်ြခင်းကို ကိုင်တွယ် ဖွင့်လှစ်ေပး၍ မရပါ။

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
my: ဤစာသား ဧရိယာတွင်  WYSIWYG စနစ် အားသံုးလိုပါသလား။

en: Insert
my: ထည့်ပါ။

en: Browse
my: လှန်ေလှာ ြကည့်ရှုပါ။

en: -- Not set --
my: -- မသတ်မှတ်ထားပါ။--

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
my: မိတ္တူး​ကူး​ယူြခင်း​/ြဖတ်ယူြခင်/ပွား​ယူြခင်း​ကို ​ေမာ်ဇီလာနဲ့​ မီး​လျှံ​ေြမ​ေခွး​ထဲမှာ မရနိုင်ပါ။

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
my: ​ေလာ​ေလဆယ် သင့်​ရဲ့​ ကွန်ရက်ြကည့်​ယန္တရား​က လက်ခံ မထား​ပါ၊​ ၎င်းအစား​ ကီး​ဘုတ် ြဖတ်လမ်း​များ​ကို သံုး​စွဲပါ။

en: Sorry, but we have noticed that your popup-blocker has disabled a window that provides application functionality. You will need to disable popup blocking on this site in order to fully utilize this tool.
my: ဝမ်း​နည်း​ပါသည်၊​ လုပ်ငန်း​သံုး​ယန္တရား​ လုပ်​ေဆာင်ချက်များ​ကို ပံ့​ပိုး​ေပး​တဲ့​ ဝင်း​ဒိုး​တခုကို သင့်​ရဲ့​ ပွင့်​ထွက်မှု-ပိတ်ပင်ကိရိယာက ပိတ်ထား​ခဲ့​တာကကို ကျွန်ပ်တို့​ သတိြပုမိသည်။ ဒီကိရိယာကို ဒီကွန်ရက်​ေပါ်မှာ အြပည့်​အဝ သံုး​စွဲနိုင်ဖို့​ ပွင့်​ထွက်မှု ပိတ်ပင်ချက်ကို သင် ပိတ်ထား​ဖို့​ လိုအပ်သည်။

en: More colors
my: ​ေနာက်​ထပ်​ေရွး​စ​ရာ​ ​အ​ေရာင်​များ

en: Full
my: အြပည့်

en: %Y-%m-%d
my: %​ ခု​နှစ်-%​ လ-%​​ ေန့

en: %H:%M:%S
my: %​ နာ​ရီ:%​ မိ​နစ်:%​ စ​က္ကန့်

en: Insert date
my: ေန့စွဲထည့်သွင်းပါ။

en: Insert time
my: အချိန်ထည့်သွင်းပါ။

en: January
my: ဇန်နဝါရီ

en: February
my: ေဖ‌ေဖာ်ဝါရီ

en: March
my: မတ်

en: April
my: ဧြပီ

en: May
my: ေမ

en: June
my: ဇွန်

en: July
my: ဇူလိုင်

en: August
my: ဩဂုတ်

en: September
my: စက်တင်ဘာ

en: October
my: ေအာက်တိုဘာ

en: November
my: နိုဝင်ဘာ

en: December
my: ဒီဇင်ဘာ

en: Jan_January_abbreviation
my: ဇန်နဝါ_January_abbreviation

en: Feb_February_abbreviation
my: ေဖ‌ေဖါ်ဝါ_February_abbreviation

en: Mar_March_abbreviation
my: မတ်_March_abbreviation

en: Apr_April_abbreviation
my: ဧြပီ_April_abbreviation

en: May_May_abbreviation
my: ေမ_May_abbreviation

en: Jun_June_abbreviation
my: ဇွန်_June_abbreviation

en: Jul_July_abbreviation
my: ဇူလိုင်_July_abbreviation

en: Aug_August_abbreviation
my: ဩဂုတ်_August_abbreviation

en: Sep_September_abbreviation
my: စက်တင်_September_abbreviation

en: Oct_October_abbreviation
my: ေအာက်တို_October_abbreviation

en: Nov_November_abbreviation
my: နိုဝင်_November_abbreviation

en: Dec_December_abbreviation
my: ဒီဇင်_December_abbreviation

en: Sunday
my: တ​န​ဂင်္​ေနွ

en: Monday
my: တ​န​လင်္ာ

en: Tuesday
my: အ​ဂင်္ါ

en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူး

en: Thursday
my: ြကာသပေတး

en: Friday
my: ေသာြကာ

en: Saturday
my: စေန

en: Sun
my: ေနွ

en: Mon
my: လာ

en: Tue
my: ဂါ

en: Wed
my: ဟူး​

en: Thu
my: ြကာ

en: Fri
my: ​ေသာ

en: Sat
my: ​စ

en: Print
my: ပံုနှိပ်ပါ

en: Direction left to right
my: ဘယ်မှ ညာ ဦး​တည်ချက်

en: Direction right to left
my: ညာမှ ဘယ် ဦး​တည်ချက်

en: Insert new layer
my: အ​လွှာ​သစ်​ထည့်​သွင်း​ပါ

en: Move forward
my: ​ေရှ့​ဘက်​သို့​ေရွှ့​ပါ

en: Move backward
my: ​ေနာက်​ဘက်​သို့​ေရွှ့​ပါ

en: Toggle absolute positioning
my: ပကတိေနရာသတ်မှတ်ြခင်းကို ဖွင့်/ပိတ်

en: New layer...
my: အ​လွှာ​သစ်...

en: Cancel all changes
my: အ‌ေြပာင်းအလဲအားလံုးကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: Insert non-breaking space character
my: မခွဲနိုင်တဲ့​ ကွက်လပ် အက္ခရာ ထည့်​သွင်း​ပါ

en: Run spell checking
my: စာလံုးေပါင်းသတ်ပံုစစ်ပါ

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
my: ieSpell ကို မ​ေတွ့​ပါ။ ၎င်းကို အခု ထည့်သွင်းမလား​။

en: Emotions
my: စိတ်ခံစားမှုေဖာ်ြပချက်များ

en: Find
my: ရှာပါ

en: Find/Replace
my: ရှာပါ/အစားထိုးပါ

en: Insert/edit image
my: ရုပ်ပံု ထည့်ပါ/ြပင်ပါ

en: Insert/edit link
my: လိပ်စာ ထည့်ပါ/ြပင်ပါ

en: Citation
my: ကိုးကားချက်

en: Abbreviation
my: အတိုေကာက်

en: Acronym
my: အတို​ေကာက်

en: Deletion
my: ဖျက်ြခင်း

en: Insertion
my: ထည့်သွင်းြခင်း

en: Insert/Edit Attributes
my: Attributes ထည့်ပါ/ြပင်ပါ

en: Edit CSS Style
my: CSS Style ြပင်ပါ

en: Paste as Plain Text
my: ရုိးရိုးစာသားအ‌ေနြဖင့် ြဖည့်ကူးပါ။

en: Paste from Word
my: Word​ ​မှ​စာ​များ​ကို​ ​ြဖည့်​ကူး​ထည့်​ပါ

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
my: စာသား​ကို ဝင်း​ဒိုး​ထဲ ပွား​ယူဖို့​ သင့်​ကီး​ဘုတ်​ေပါ်က CTRL+V ကို သံုး​စွဲပါ။

en: Keep linebreaks
my: စာ​ေြကာင်း​ခွဲ​ြခား​ြခင်း​ကို​ ​ဆက်​ထည့်​ပါ

en: Inserts a new table
my: ဇယားကွက် အသစ်ထည့်သွင်းပါ

en: Insert row before
my: အတန်းကို အရင်ထည့်ပါ

en: Insert row after
my: အတန်းကို ေနာက်မှ ထည့်ပါ

en: Delete row
my: အတန်းကို ဖျက်ပါ

en: Insert column before
my: ေကာ်လံ အရင်ထည့်ပါ

en: Insert column after
my: ေကာ်လံ ေနာက်မှထည့်ပါ

en: Remove column
my: ေကာ်လံ ဖယ်ရှားပါ

en: Split merged table cells
my: ​ေပါင်း​ထား​တဲ့​ ဇယား​ အကန့်​များ​ကို ခွဲပါ

en: Merge table cells
my: ဇ​ယား​ ​အ​ကွက်​များ​ကို​ ​ေပါင်း​ပါ

en: Table row properties
my: ဇယားကွက် အတန်း အရည်အချင်းများ

en: Table cell properties
my: ဇယား အကွက် အရည်အချင်းများ

en: Table properties
my: ဇယား အရည်အချင်းများ

en: Paste table row before
my: ဇယားအတန်းကို အရင် ြဖည့်ကူးပါ

en: Paste table row after
my: ဇယားအတန်း ေနာက်မှာ ြဖည့်ကူးပါ

en: Cut table row
my: ဇယား အတန်းကို ြဖတ်ပါ

en: Copy table row
my: ဇယားအတန်းကို မိတ္တူကူးပါ

en: Delete table
my: ဇယားကို ဖျက်ပါ

en: Row
my: အတန်း

en: Column
my: ေကာ်လံ

en: Cell
my: အကွက်

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
my: ဤ​စာ​မျက်​နှာ​မှ​ ​တစ်​ြခား​ကို​ေရွှ့​လိုက်​လျှင်​ ​သင်​ြပု​လုပ်​ထား​ေသာ​ေြပာင်း​လဲ​မှု​များ​ကို​ ​ဆံုး​ရှံုး​ရ​ပါ​မည်​။

en: Toggle fullscreen mode
my: ဖန်​သား​ြပင်​ ​အ​ြပည့်​စနစ်သို့​ ​ေြပာင်း​လဲ​ပါ

en: Insert / edit embedded media
my: ထည့်​ြမှပ်ထား​တဲ့​ မီဒီယာကို ထည့်​သွင်း​ပါ / တည်း​ြဖတ်ပါ

en: Edit embedded media
my: တွဲ​ြမုပ်​ထည့်​သွင်း​ထား​ေသာ​ ​မီဒီယာ​ကို​ ​ြပု​ြပင်​ပါ

en: Document properties
my: အချက်အလက် အရည်အချင်းများ

en: Insert predefined template content
my: ြကိုတင်သတ်မှတ်ထား​တဲ့​ ပံုစံခွက် အ​ေြကာင်း​အရာကို ထည့်​သွင်း​ပါ

en: Visual control characters on/off.
my: ရှုြမင်ရပံု ထိန်းချုပ်​ အက္ခရာများ​ အဖွင့်​/အပိတ်။

en: Spellchecker settings
my: စာ​လံုး​ေပါင်း​စစ်​ရန်​ ​အ​ြပင်​အ​ဆင်​များ

en: Ignore word
my: စ​ကား​လံုး​ကို​ လစ်​လျှူ​ရှု​ပါ

en: Ignore all
my: အားလံုးကို လှစ်လျူရှုပါ

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: Please wait...
my: ေကျးဇူးြပု၍ေစာင့်ပါ...

en: Suggestions
my: အြကံြပုချက်များ

en: No suggestions
my: အြကံြပုချက်များ မရှိပါ။

en: No misspellings found.
my: စာလံုးေပါင်း အမှားမေတွ့ပါ။

en: Insert Page Break
my: စာ​မျက်​နှာ​ခွဲ​ထည့်​ပါ

en: Font size
my: စာ​လံုး​ ​အ​ရွယ်​အ​စား

en: Font family
my: စာ​လံုး​ေဖာင့်​ ​မိ​သား​စု

en: Format
my: ပံု​စံ​ချ​ထား​ြခင်း

en: Paragraph
my: စာပိုဒ်

en: Address
my: လိပ်စာ

en: Preformatted
my: ြကိုတင်ပံုစံထုတ်ချက်

en: Heading 1
my: ေခါင်းစီး ၁

en: Heading 2
my: ေခါင်းစီး ၂

en: Heading 3
my: ေခါင်းစီး ၃

en: Heading 4
my: ေခါင်းစီး ၄

en: Heading 5
my: ေခါင်းစီး ၅

en: Heading 6
my: ေခါင်းစီး ၆

en: Blockquote
my: အုပ်စုခွဲ

en: Code
my: ကုတ်

en: Code sample
my: ကုတ် နမူနာ

en: Definition term
my: အဓိပ္ပါယ် စာလံုး

en: Definition description
my: အဓိပ္ပါယ် ေဖာ်ြပရှင်းလင်းချက်

en: Bold
my: စာလံုးနက်

en: Italic
my: စာလံုးေစာင်း

en: Underline
my: ေအာက်မျဉ်းတား

en: Strikethrough
my: ြဖတ်မျဉ်း ဆွဲပါ။

en: Align Left
my: ဘယ် ညိှပါ။

en: Align Center
my: ဗဟို တွင်ချိန်ပါ။

en: Align Right
my: ညာညိှပါ။

en: Outdent
my: အြပင်စည်း​

en: Indent
my: အတွင်း​စည်း​

en: Cleanup messy code
my: ရှုပ်ယှက်ခတ်ေနေသာ ကုတ်များကို ရှင်းထုတ်ပါ

en: Edit HTML Source
my: HTML မူရင်းကို ြပုြပင်တည်းြဖတ်ပါ

en: Subscript
my: အ​ေပါ် စာလံုး​ငယ်

en: Superscript
my: ​ေအာက် စာလံုး​ငယ်

en: Insert horizontal ruler
my: ေရြပင်ညီ ေပတံကိုထည့်ပါ

en: Remove formatting
my: အ​စီ​အ​စဉ်​ ​ပံု​စံ​ချ​ထား​ြခင်း​ကို​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Select text color
my: စာသား အ‌ေရာင်ေရွးပါ

en: Select background color
my: ေနာက်ခံ အ‌ေရာင်ေရွးပါ

en: Insert custom character
my: စိတ်​ြကိုက်​ ​အ​က္ခ​ရာ​ကို​ ​ထည့်​သွင်း​ပါ

en: Toggle guidelines/invisible elements
my: အထိန်း​ လမ်း​ညွှန်ချက်များ​/မြမင်နိုင်တဲ့​ အစိတ်အပိုင်း​များ​

en: Insert/edit anchor
my: လိပ်စာ ထည့်ပါ/ြပင်ပါ

en: Cut
my: ြဖတ်ပါ။

en: Copy
my: မိတ္တူကူးပါ

en: Paste
my: ြဖည့်ကူးပါ။

en: Image properties
my: ရုပ်ပံု အရည်အချင်းများ

en: New document
my: စာရွက်စာတမ်းအသစ်

en: Are you sure you want to clear all contents?
my: ေရးသားချက် အေြကာင်းအရာအားလံုးကို ရှင်းချင်တာ ေသချာရဲ့လား။

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
my: ခလုတ်တန်း​များ​ဆီ ခုန်သွား​ပါ - Alt+Q၊​ တည်း​ြဖတ်သူဆီ ခုန်သွား​ပါ - Alt-Z၊​ အစိတ်အပိုင်း​ လမ်း​ေြကာင်း​ဆီ ခုန်သွား​ပါ - Alt-X

en: About TinyMCE
my: TinyMCE​ ​အ​ေြကာင်း

en: License
my: လိုင်စင်

en: Loaded plugins
my: တပ်​ဆင်​သံုး​စွဲ​ထား​ေသာ​ Plugin များ

en: Anchor name
my: လိပ်စာ​ ​အ​မည်

en: HTML Source Editor
my: HTML မူရင်းကို ြပုြပင်ရန်

en: Word wrap
my: စာ​သား​ ​ချိန်​ညိှ​ပါ

en: Select a color
my: အ‌ေရာင်ေရွးပါ

en: Picker
my: ​ေရွး​ေကာက်​ရန်

en: Color picker
my: အ​ေရာင်​ေရွး​ရန်

en: Palette
my: အေရာင်ပလိပ်ြပား

en: Palette colors
my: ပလိပ်ြပား အ‌ေရာင်များ

en: Named
my: အမည်ေပးထားေသာ

en: Named colors
my: အမည်ေပးထားေသာ အ‌ေရာင်များ

en: Color:
my: အ‌ေရာင်၊ :

en: Select custom character
my: စိတ်​ြကိုက်​ ​အ​က္ခ​ရာ​များ​ကို​ေရွး​ပါ

en: Image description
my: ရုပ်ပံု အတွက်ေဖာ်ြပရှင်းလင်းချက်

en: Image list
my: ရုပ်ပံုစာရင်း

en: Border
my: နယ်စည်းမျဉ်း

en: Dimensions
my: အတိုင်းအထွာများ

en: Vertical space
my: ေဒါင်လိုက် ေနရာလွတ်

en: Horizontal space
my: ေရြပင်ညီ ေနရာလွတ်

en: Baseline
my: အ‌ေြခခံမျဉ်း

en: Top
my: ထိပ်ဆံုး

en: Middle
my: အလယ်

en: Bottom
my: ေအာက်ေြခ

en: Text top
my: စာသား ထိပ်

en: Text bottom
my: စာသားေအာက်ေြခ

en: Open link in the same window
my: လိပ်စာကို တူညီေသာ ဖန်သားြပင်ြပတင်း အတွင်းဖွင့်ပါ။

en: Open link in a new window
my: လိပ်စာကို ဖန်သားြပင်ြပတင်း အသစ်တွင်ဖွင့်ပါ

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
my: သင် ​ေရး​ထည့်​တဲ့​ ကွန်ရက်တည်​ေနရာက အီး​ေမး​လ် လိပ်စာတခုနဲ့​ တူသည်၊​ လိုအပ်တဲ့​ ​ေရှ့​ဆက် mailto: ကို သင် ထည့်​သွင်း​လို သလား​။

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
my: သင် ​ေရး​ထည့်​တဲ့​ ကွန်ရက်တည်​ေနရာက ြပင်ပ အချိတ်အဆက်နဲ့​ တူသည်၊​ လိုအပ်တဲ့​ ​ေရှ့​ဆက် http:// ကို သင် ထည့်​သွင်း​လို သလား​။

en: Link list
my: လိပ်စာစာရင်း

en: General
my: အေထွေထွ

en: File/URL
my: ဖိုင်​/URL

en: List
my: စာရင်း

en: Constrain proportions
my: ဖျစ်ညှစ် အချိုး​အစား​များ​

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: V-Space
my: V-ေနရာလွတ်

en: H-Space
my: H-ေနရာလွတ်

en: Auto play
my: အလိုအေလျှာက်ဖွင့်

en: Show menu
my: မီနူးစာရင်းကို ြပပါ

en: Quality
my: အ‌ေရအ‌ေသွး

en: Align
my: ချိန်ညိှ

en: Background
my: ေနာက်ခံ

en: Base
my: အ‌ေြခခံ

en: Flashvars
my: Flashvar များ​

en: SWLiveConnect
my: SWလက်ငင်း​ချိတ်ဆက်မှု

en: AutoHREF
my: အလိုအ​ေလျှာက် ကိုး​ကား​ချက်

en: Hidden
my: ကွယ်ဝှက်

en: Controller
my: ထိန်းချုပ်ခလုပ်

en: Play every frame
my: ​ေဘာင်တိုင်း​ကို ဖွင့်​ပါ

en: Target cache
my: ဦး​တည်ထား​တဲ့​ ယာယီသိမ်း​ဆည်း​ခန်း​

en: No correction
my: အ​မှန်​ြပု​လုပ်​ြခင်း​မ​ရှိ​ပါ

en: Enable JavaScript
my: JavaScript​ ​ကို​ဖွင့်​ပါ

en: Start time
my: စတင်ချိန်

en: End time
my: အဆံုးသတ်ချိန်

en: href
my: Href

en: Choke speed
my: အ​ြမန်​နှုန်း​ကို​ ​ထိန်း​ချုပ်​ပါ

en: Volume
my: အသံ

en: Auto start
my: အလိုအေလျှာက် စတင်ပါ

en: Fullscreen
my: ဖန်သားြပင် အြပည့်

en: Invoke URLs
my: ကွန်ရက် တည်​ေနရာများ​ကို ကိုး​ကား​ပါ

en: Mute
my: အသံတိတ်

en: Stretch to fit
my: ကွက်​တိ​ြဖစ်​ရန်​ ​ဆန့်​ထုတ်​ပါ

en: Windowless video
my: ဖန်သားြပင်ြပတင်း မပါေသာ ဗွီဒီယို

en: Balance
my: နှစ်ဖက်ညီမျှမှု

en: Base URL
my: အ​ေြခ​ခံ​ URL

en: Captioning id
my: ​ေခါင်း​စီး​တပ်​ြခင်း​ id

en: Current marker
my: လက်​ရှိ​ ​အ​မှတ်​အ​သား

en: Current position
my: လက်​ရှိ​ ​တည်​ေန​ရာ

en: Default frame
my: မူ​လ​ ​ဖ​ရိမ်

en: Play count
my: ဖွင့်ေသာအြကိမ်

en: Rate
my: နှုန်း

en: Flash options
my: Flash ေရွးချယ်စရာများ

en: Windows media player options
my: Windows media player ေရွးချယ်စရာများ

en: Real media player options
my: Real media player ေရွးချယ်စရာများ

en: Shockwave options
my: Shockwave ေရွးချယ်စရာများ

en: Auto goto URL
my: အ​လို​အ​ေလျာက်​ ​သွား​ေရာက်​ရန်​ URL

en: Image status
my: ရုပ်​ပံု​ ​အ​ေြခ​အ​ေန

en: Maintain aspect
my: ရှု​ေထာင့်​ကို ထိန်း​သိမ်း​ပါ

en: No java
my: ဂျာ​ဗား​မ​သံုး​ပါ

en: Prefetch
my: ြကိုတင်​ေဆာင်ယူချက်

en: Shuffle
my: လွန်း​ပျံယာဉ်

en: Console
my: ထိန်း​ချုပ်ခလုတ်ခံု

en: Num loops
my: ကိန်း​ဂဏန်း​ ပတ်လမ်း​များ​

en: Controls
my: အထိန်း​များ​

en: Script callbacks
my: Script တန်ြပန်​ေခါ်ဆိုမှုများ​

en: Stretch style
my: ဆန့်​ထုတ်​မည်​ ​စ​တိုင်

en: Stretch H-Align
my: H-Align​ ​ြဖင့်​ဆန့်​ထုတ်​ပါ

en: Stretch V-Align
my: V-Align​ ​ြဖင့်​ ​ဆန့်​ထုတ်​ပါ

en: Sound
my: အသံ

en: Progress
my: တိုး​တက်မှု

en: Streamed rtsp resources should be added to the QT Src field under the advanced tab.
my: စီး​ဆင်း​တဲ့​ rtsp အရင်း​အြမစ်များ​ကို အဆင့်​ြမင့်​ စာအမှတ်​ေအာက်မှ QT အရင်း​အြမစ် ​ေနရာမှာ ထည့်​သွင်း​သင့်​သည်။

en: Top left
my: ဘယ် အ‌ေပါ်

en: Top right
my: ညာ အ‌ေပါ်

en: Bottom left
my: ဘယ် ေအာက်

en: Bottom right
my: ညာ ေအာက်

en: Flash video options
my: Flash​ ​ဗွီ​ဒီယို​ ​ေရွး​ချယ်​ေြပာင်း​လဲ​စ​ရာ​များ

en: Scale mode
my: စ​ေကး​ နည်းလမ်း

en: Buffer
my: ြကား​ခံ

en: Start image
my: ရုပ်​ပံု​ကို​ ​စ​တင်​ပါ

en: Default volume
my: မူ​လ​ ​အ​သံ​အ​တိုး​အ​ကျယ်

en: Hidden GUI
my: ​ေဖျာက်ထား​တဲ့​ GUI

en: Show scale modes
my: စ​ေကး​ ​စနစ်များ​ကို​ ​ေဖာ်​ြပ​ပါ

en: Smooth video
my: ဗွီ​ဒီ​ယို​ကို​ ​အ​ေချာ​ကိုင်​ပါ

en: JS Callback
my: JS တန်ြပန်​ေခါ်ဆိုမှု

en: Insert More Tag
my: ဆက်​ဖတ်​မည်​ ​ခ​လုပ်​ကို​ ​ထည့်​ပါ

en: More...
my: ဆက်၍...

en: Next page...
my: ေနာက်စာမျက်နှာ...

en: Edit Gallery
my: ြပ​ခန်း​ကို​ ​ြပု​ြပင်​ပါ

en: Delete Gallery
my: ြပ​ခန်း​ကို​ဖျက်​ပါ

en: Delete Image
my: ရုပ်​ပံု​ကို​ဖျက်​ပါ

en: Advanced Settings
my: အ​ထူး​ ​အ​ြပင်​အ​ဆင်​များ

en: Current Link
my: လက်​ရှိ​ကွင်း​ဆက်

en: Link to Image
my: ရုပ်​ပံု​သို့​လိပ်စာ

en: Advanced Image Settings
my: ရုပ်​ပံု​ဆိုင်​ရာ​ ​အ​ထူး​အ​ြပင်​အ​ဆင်​များ

en: Source
my: မူ​ရင်း​ ​ရင်း​ြမစ်

en: Original Size
my: မူ​ရင်​း ​အ​ရွယ်​အ​စား

en: Advanced Link Settings
my: ကွင်း​ဆက်​ဆိုင်​ရာ​ ​အ​ထူး​ ​အ​ြပင်​အ​ဆင်​များ

en: Link Rel
my: လိပ်စာ​ Rel

en: 60%
my: ၆၀%

en: 70%
my: ၇၀%

en: 80%
my: ၈၀%

en: 90%
my: ၉၀%

en: 100%
my: ၁၀၀%

en: 110%
my: ၁၁၀%

en: 120%
my: ၁၂၀%

en: 130%
my: ၁၃၀%

en: Rich Editor Help
my: Rich Editor အကူအညီ

en: Basics of Rich Editing
my: Rich Editing ၏အ‌ေြခခံများ

en: Basics
my: အ‌ေြခခံများ

en: Advanced use of the Rich Editor
my: Rich Editor အထူးအသံုးြပုမှု

en: Hotkeys
my: အ‌ေရးေပါ် ခလုပ်များ

en: About the software
my: Software အ‌ေြကာင်း

en: Rich Editing Basics
my: Rich Editing အ‌ေြခခံများ

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
my: <em>Rich editing</em>၊ သင်ြမင်ေသာအရာကို သင်ရသည် ကိုကိုယ်စားြပုသည့်  WYSIWYG ဟုလည်းေခါ်သည်။ သင့်စာသားများသည် သင်ရိုက်လိုက်သည့်အတိုင်း ပံုစံချ ေဖာ်ြပသည်။ Rich Editor သည် သင်က စာေရးသားြခင်းအား အာရံုစိုက်လုပ်ေဆာင်ေနစဉ် ေနာက်ပိုင်းမှေန၍ HTML ကုတ်များကို ဖန်တီးေပးသည်။ ေဖာင့် ပံုစံ၊ လိပ်စာ၊ နှင့် ရုပ်ပံများ အားလံုးသည် အင်တာနက်ေပါ်တွင်လည်း အနီးစပ်ဆံုး သင်ြမင်ေနရသည်နှင် တစ်ပံုစံတည်း ြမင်ရသည်။

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
my: WordPress တွင် ယေန့ အသံုးြပုေနသည် အဓိက Browser များအားလံုးနှင့် ေကာင်းစွာအလုပ်လုပ်နိုင်ေသာ အဖိုးတန် HTML editor ပါဝင်ပါသည်။ သို့ေသာ် HTML Editing သည် ရိုးရိုးစာရိုက်ြခင်းနှင့် မတူပါ။ ဝက်ဘ် စာမျက်နှာတိုင်းတွင် အဓိက အပိုင်းနှစ်ခုပါဝင်သည် - အစစ်အမှန် HTML ကုတ်များနှင့် သင်ရိုက်လိုက်သည့်အတိုင်း Editor မှ ထုတ်လုပ်လိုက်ေသာ ဖွဲ့စည်းတည်ေဆာက်ပံု နှင့် လက်ရှိေရွးချယ်အသံုးြပုေနေသာ WordPress Theme နှင့် Style.css မှ သတ်မှတ်ထားသည့်အတိုင်း ေဖာ်ြပေပးသည့် ြမင်ကွင်းတို့ ြဖစ်သည်။ ဝက်ဘ် စာမျက်နှာေပါ်၌ အြဖူေရာင် ကွက်လပ်များ မြဖစ်ေပါ်ေစရန် စာေြကာင်းြဖတ် အများအြပား ( BR Tags များ)ကို စာပိုဒ်၏ ေနာက်တွင် ထည့်သွင်းေပးသည့် သင့်ေလျှာ်ေသာ XHTML 1.0 ကို WordPress မှထုတ်လုပ်သည်။ မသင့်ေလျှာ်သည့် BR Tags များကို အတွင်းပိုင်း HTML အမှားြပုြပင်သည့် လုပ်ေဆာင်ချက်ြဖင့် ဖယ်ရှားေပးသည်။

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
my: Editor အား အသံုးြပုေနစဉ် အတွင်း အ‌ေြခခံ လက်ကွက် ြဖတ်လမ်းတိုများသည် အြခားမည်သည့် စာသား Editor များကဲ့သို့မဆို အလုပ်လုပ်နိုင်ပါသည်။ ဥပမာအားြဖင့်။  ။ Shift+Enter သည် စာ‌ေြကာင်းြဖတ်ရန်သံုးနိုင်သည်။ Ctrl+C =မိတ္တူ၊ Ctrl+X = ြဖတ်၊ Ctrl+Z = မလုပ်၊  Ctrl+Y = ြပန်လုပ်၊  Ctrl+A = အားလံုးေရွး စသည်ြဖင့် (Mac ကွန်ြပူတာေပါ်တွင် Ctrl အစား Command Key ကိုသံုးပါ။) ရနိုင်ေသာ လက်ကွက်လမ်းတိုများအားလံုးကို ြကည့်ရန် Hotkeys tab ကိုြကည့်ပါ။

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
my: Rich Editor အလုပ်လုပ်ပံုအား သေဘာမကျလျှင် သင့် ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်း submenuမှ admin menuရှိ သံုးသူ ေခါင်းစဉ်ေအာက်တွင် ပိတ်၍ရပါသည်။

en: Advanced Rich Editing
my: အထူး Rich Editing

en: Images and Attachments
my: ရုပ်​ပံု​များ​နှင့်​ ​တွဲ​ချိတ်​မှု​များ

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
my: အင်တာနက်ေပါ်ရှိ တစ်ေနရာရာတွင် တင်ထားြပီးြဖစ်သည့် ရုပ်ပံုကို ထည့်သွင်းရန် Editor ကိရိယာ ဘားတန်း အတွင်းတွင် ခလုပ်တစ်ခုရှိပါသည်။ သင့်တွင် ထိုရုပ်ပံု၏ URL လိပ်စာရှိလျှင် ထိုခလုပ်ကိုနှိပ်၍ ေပါ်လာေသာ အကွက်တွင်  URL လိပ်စာကိုြဖည့်ေပးပါ။

en: HTML in the Rich Editor
my: Rich Editor ရှိ HTML

en: Pasting in the Rich Editor
my: Rich​ Editor​ ​ထဲ​သို့​ ​ြဖည့်​ကူး​ေန​သည်

en: Writing at Full Speed
my: အရှိန်အြပည့်​နဲ့​ ​ေရး​သား​ြခင်း​

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
my: ခလုတ်တန်း​ေပါ် နှိုပ်ဖို့​ သင့်​ရဲ့​ ြကွက်ခလုတ်ကို လှမ်း​ယူတာထက်၊​ ဒီဝင်​ေရာက်မှု ​ေသာ့​ချက်များ​ကို သံုး​စွဲပါ။ ဝင်း​ဒိုး​စ်နဲ့​ လင်း​နတ်က Ctrl + အက္ခရာကို သံုး​စွဲသည်။ Macintosh က Command + အက္ခရာကို သံုး​စွဲသည်။

en: Letter
my: စာ

en: Action
my: လုပ်​ေဆာင်​ချက်

en: Select all
my: အားလံုးကိုေရွးပါ။

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
my: ​ေအာက်ပါ ြဖတ်လမ်း​များ​က ဝင်​ေရာက်တဲ့​ ​ေသာ့​ချက်များ​ အမျိုး​မျိုး​ သံုး​စွဲသည် -Alt + Shift + အက္ခရာ။

en: Check Spelling
my: စာလံုးေပါင်းစစ်ပါ။

en: Justify Text
my: သင့်ေလျှာ်သလို ညိှ

en: Insert link
my: လိပ်စာ ထည့်ပါ

en: Remove link
my: လိပ်စာ ဖယ်ရှားပါ။

en: Quote
my: ကိုး​ကား

en: Insert Page Break tag
my: စာမျက်နှာ ခွဲ စာအမှတ်ကို ထည့်​သွင်း​ပါ

en: Got Moxie?
my: Moxie ရြပီလား ?

en: Comments Feed
my: ​မှတ်​ချက်​များ ေပးပို့မှု

en: Previous Post
my: အရင်စာမူ

en: Next Post
my: ေနာက်စာမူ

en: Last Post
my: ေနာက်ဆံုးစာမူ

en: Newer Comments &raquo;
my: ပိုသစ်ေသာ မှတ်ချက်များ &raquo;

en: &laquo; Older Comments
my: &laquo; ပိုေဟာင်းေသာမှတ်ချက်များ

en: S_Sunday_initial
my: န_Sunday_initial

en: M_Monday_initial
my: လ_Monday_initial

en: T_Tuesday_initial
my: ဂ_Tuesday_initial

en: W_Wednesday_initial
my: ဟ_Wednesday_initial

en: T_Thursday_initial
my: က_Thursday_initial

en: F_Friday_initial
my: သ_Friday_initial

en: S_Saturday_initial
my: စ_Saturday_initial

en: am
my: မ​နက်

en: pm
my: ည​ေန

en: AM
my: မ​နက်

en: PM
my: ည​ေန

en: number_format_thousands_sep
my: ,

en: Could not read image size
my: ပံုအရွယ်အစားအားမဖတ်နိုင်ပါ။

en: That user does not exist.
my: ဒီသံုးသူ မရှိေသးပါ။

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
my: ဒီ အီးေမးလ်လိပ်စာြဖင့် စာရင်းသွင်းြခင်း မြပုလုပ်နိုင်ပါ။ ကျွန်ုပ်တို့၏ အီးေမးလ်တစ်ချို့ကို ပိတ်ဆို့မှုေြကာင့် သူတို့နှင့် ကျွနု်ပ်တို့ ြပဿနာြဖစ်ေနပါသည်။ အြခား အီးေမးလ် ပံ့ပိုးသူကို အသံုးြပုပါ။

en: Sorry, usernames must have letters too!
my: သံုးသူအမည်တွင် ဗျည်းအက္ခရာများလည်း ပါဝင်ရပါမည် !

en: Sorry, that email address is not allowed!
my: ဒီ အီးေမးလ်လိပ်စာကို ခွင့်မြပုပါ !

en: Sorry, that username already exists!
my: ဒီသံုးသူအမည် ရှိြပီးြဖစ်သည်။ !

en: Sorry, that email address is already used!
my: ဒီ အီးေမးလ် လိပ်စာကို အသံုးြပုြပီးြဖစ်သည် !

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
my: ဒီသံုးသူအမည်သည် လတ်တေလာတွင် သီးသန့်သတ်မှတ်ထားပါသည်။ သို့ေသာ် ေနာက်ရက် အနည်းငယ်တွင် အသံုးြပုခွင့် ရနိုင်ပါသည်။

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
my: ဒီအီးေမးလ် လိပ်စာကို အသံုးြပုြပီးြဖစ်သည်။  သင့် အီးေမးလ် စာတိုက်ပံုးတွင် အသက်သွင်း အီးေမးလ်ကို စစ်ေဆးြကည့်ပါ။ သင်ဘာမှမလုပ်ဘူး ဆိုရင် ေနာက်ရက် အနည်းငယ်တွင် ဒီအီးေမးလ်ကို ြပန်လည် အသံုးြပုနိုင်ပါမည်။

en: Invalid activation key.
my: အသက်သွင်း ေသာ့ချက် မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Could not create user
my: သံုးသူကို ြပုလုပ်၍ မရနိုင်ပါ

en: That username is already activated.
my: ဒီသံုးသူ အမည်သည် အသက်သွင်းြပီးြဖစ်သည်။

en: New User Registration: %s
my: သံုးသူ အသစ် မှတ်ပံုတင်ြခင်း : %s

en: New %1$s User: %2$s
my: %1$s ဆိုဒ် သံုးသူအသစ် : %2$s

en: Dear User,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
my: မဂင်္လာပါ မိတ်ေဆွ၊
    
    သင့်သံုးသူစာရင်းအသစ် သတ်မှတ် ြပုလုပ်ြပီးပါြပီ။
    
    ေအာက်ပါ အချက်အလက်များြဖင့် ဝင်ေရာက်နိုင်ပါသည် :
    သံုးသူအမည် : USERNAME
    စကားဝှက် : PASSWORD
    LOGINLINK
    
    ေကျးဇူးတင်ပါသည်!
    
    -- SITE_NAME အဖွဲ့

en: This user has elected to delete their account and the content is no longer available.
my: ဒီသံုးသူသည် သူ့သံုးသူ စာရင်းကို ဖျက်ရန် ေရွးချယ်ခဲ့သည်။ ပါဝင်ေသာ အေြကာင်းအရာများကို မရရှိနိုင်ေတာ့ပါ။

en: Database tables are missing.
my: ေဒတာေဗ့ဇယားများ ေပျာက်ေနသည်။

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ သံုးသူအမည် (သို့) စကားဝှက် အမှား။

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
my: စာေရးသူ။  : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: E-mail : %s
my: အီးေမးလ် : %s

en: Comment:
my: မှတ်ချက်။:

en: You can see all comments on this post here:
my: ဤစာမူအတွက် မှတ်ချက်များအားလံုးကို ဤေနရာတွင် ေတွ့နုိင်သည်။ :

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
my: [%1$s] မှတ်ချက်  : "%2$s"

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
my: ဝက်ဘ်​ဆိုဒ်  : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Excerpt:
my: ေကာက်နှုတ်ချက် :

en: You can see all trackbacks on this post here:
my: ဤစာမူအတွက် ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက် အားလံုးကို ဤေနရာတွင် ေတွ့နုိင်သည်။ :

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
my: [%1$s] ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက်: "%2$s"

en: You can see all pingbacks on this post here:
my: ဤစာမူအတွက် ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန် အသိေပးချက်အားလံုးကို ဤေနရာတွင် ေတွ့နုိင်သည်။ :

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
my: [%1$s] ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန် အသိေပးချက် : "%2$s"

en: Trash it: %s
my: အ​မှိုက်​ပံုး​ထဲ​ထည့်​ပါ​​။:​ %s

en: Delete it: %s
my: ဒါ​ကို​ဖျက်​ပါ​ -​ : %s

en: Spam it: %s
my: ဒါ​ကို​ ​အ​ေနှာက်​အ​ယှက်​အ​ြဖစ်​သတ်​မှတ်​ပါ​ -​ : %s

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
my: ဝက်ဘ်​ဆိုဒ်​  : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Trackback excerpt:
my: ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက် ေကာက်နှုတ်ချက် :

en: Pingback excerpt:
my: ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန်အသိေပးချက် ေကာက်နှုတ်ချက် :

en: Approve it: %s
my: ဒါ​ကို​ ​အ​တည်​ြပု​ပါ​ -​ : %s

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
my[0]: လတ်တေလာအေနြဖင့် အတည်ြပုေပးရန် မှတ်ချက် %s  ခု ေစာင့်ဆိုင်းေနသည်။ စစ်ေဆးကွပ်ကဲခန်းသို့ သွားပါ။
my[1]: လတ်တေလာအေနြဖင့် အတည်ြပုေပးရန် မှတ်ချက် %s  ခု ေစာင့်ဆိုင်းေနသည်။ စစ်ေဆးကွပ်ကဲခန်းသို့ သွားပါ။

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
my: [%1$s] ​ေကျး​ဇူး​ြပု​၍​ ​ထိန်း​ကွပ်​ပါ​ :​  "%2$s"

en: Password Lost and Changed for user: %s
my: စ​ကား​ဝှက်​ ​ေပျာက်​သွား​၍​ ​ေြပာင်း​ေပး​ထား​သည့်​ ​သံုး​သူ​ -: %s

en: [%s] Password Lost/Changed
my: [%s]​ ​စ​ကား​ဝှက်​ ​ေပျာက်​ဆံုး/​ေြပာင်း​ထား​သည်

en: Username: %s
my: သံုးသူအမည်: %s

en: [%s] New User Registration
my: [%s] သံုးသူအသစ် မှတ်ပံုတင်ြခင်း

en: Password: %s
my: စကားဝှက် : %s

en: [%s] Your username and password
my: [%s] သင့် သံုးသူအမည်နှင့် စကားဝှက်

en: Protected: %s
my: ကာကွယ်ထားသည်။: %s

en: Private: %s
my: ကိုယ်ပိုင်သီးသန့်။ : %s

en: There is no excerpt because this is a protected post.
my: ဤစာမူသည် ကာကွယ်ပိတ်ပင်ထားသြဖင့် ေကာက်နှုတ်ချက်မေတွ့နိုင်ပါ။

en: Next page
my: ေနာက်စာမျက်နှာ

en: Previous page
my: ေရှ့စာမျက်နှာ

en: Home
my: အ​ဖွင့်​​စာ​မျက်​နှာ

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i
my: j F, Y ေန့  G:i အချိန်တွင်

en: %1$s [Autosave]
my: %1$s [အလိုအေလျှာက်သိမ်း]

en: %1$s [Current Revision]
my: %1$s [​လက်​ရှိ​ ​ြပန်​လှန်​စစ်​ေဆး​မှု]

en: Revision
my: စာမျက်နှာ ြပန်လှန်စစ်ေဆးမှုများ

[ctx: post]
en: Published
my: ထုတ်ေဝ‌ေဖာ်ြပြပီး

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု ထုတ်ေဝ‌ေဖာ်ြပြပီး
my[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု ထုတ်ေဝ‌ေဖာ်ြပြပီး

[ctx: post]
en: Scheduled
my: အစီအစဉ် ြပုလုပ်ထားေသာ

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span>ခု အစီအစဉ် ြပုလုပ်ထားသည်
my[1]: <span class="count">(%s)</span>ခု အစီအစဉ် ြပုလုပ်ထားသည်

[ctx: post]
en: Draft
my: မူြကမ်း

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
my[0]: မူြကမ်း <span class="count">(%s)</span> ခု
my[1]: မူြကမ်း <span class="count">(%s)</span> ခု

[ctx: post]
en: Pending
my: ဆိုင်းငံ့​ထားသည်

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">%s</span>ခု ဆိုင်းငံ့
my[1]: <span class="count">%s</span>ခု ဆိုင်းငံ့

[ctx: post]
en: Private
my: ကိုယ်ပိုင် သီးသန့်

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ကိုယ်ပိုင် သီးသန့် <span class="count">(%s)</span>ခု
my[1]: ကိုယ်ပိုင် သီးသန့် <span class="count">(%s)</span>ခု

[ctx: post]
en: Trash
my: အမှိူက်ပံုး

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
my[0]:  <span class="count">(%s)</span>ခုအမှိုက်ပံုးထဲ ထည့်ပါ။
my[1]:  <span class="count">(%s)</span>ခုကို အမှိုက်ပံုးထဲထည့်ပါ။

en: Content, title, and excerpt are empty.
my: အ‌ေြကာင်းအရာ၊ ေခါင်းစဉ် နှင့် ေကာက်နှုတ်ချက်များ လွတ်ေနသည်

en: Could not update post in the database
my: တင်ပို့​ချက်ကို ​ေဒတာ​ေဘ့​စ်ထဲမှာ မမွမ်း​မံနိုင်ပါ။

en: Could not insert post into the database
my: တင်ပို့​ချက်ကို ​ေဒတာ​ေဘ့​စ်ထဲ မထည့်​သွင်း​နိုင်ပါ။

en: The page template is invalid.
my: စာမျက်နှာ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)ံ​သည်​ ​သင့်​ေလျှာ်​မှန်​ကန်​မှု​မ​ရှိ​ပါ​။

en: Cannot create a revision of a revision
my: ြပန်​လှန်​စစ်​ေဆး​မှု​၏​ ​ြပန်​လှန်​စစ်​ေဆး​မှု​ကို​ ​ဖန်​တီး​မှု​ ​မ​ြပု​လုပ်​နိုင်​ပါ

en: You do not have permission to preview drafts.
my: မူ​ြကမ်း​များ​ကို​ ​ြကို​တင်​ြကည့်​ရှု​ရန်​ ​သင်​တွင်​ ​ခွင့်​ြပု​ချက်​မ​ရှိ​ပါ​။

en: Cannot create a user with an empty login name.
my: သံုးသူ အမည် အလွတ်ြဖင့် သံုးသူအသစ်ြပုလုပ်၍ မရပါ။

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
my: အမှား​တခု ြဖစ်ပွား​ခဲ့​သည်၊​ ဆိုလိုတာက ​ေပး​ပို့​ချက် ​ေနှး​ေနသည်။ ​ေနာက်မှ ထပ်ြကိုး​စား​ပါ။

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my: ေရွးချယ်ထားေသာအရာအားအြပီးအပိုင်ဖျက်ေတာ့မည်။ 
     ရပ်ရန် 'ပယ်ဖျက်' ၊ ဖျက်ရန် 'ဖျက်ပါ'

en: Close all open tags
my: ဖွင့်​ထား​ေသာ​ ​စ​ကား​စု​တွဲ​အား​လံုး​ကို​ ​ပိတ်​ပါ

en: close tags
my: စ​ကား​စု​တွဲ​များ​ကို​ ​ပိတ်​ပါ

en: Enter the URL
my: URL ြဖည့်ပါ

en: Enter the URL of the image
my: ရုပ်ပံု URL ြဖည့်ပါ

en: Enter a description of the image
my: ရုပ်ပံု အတွက်ေဖာ်ြပချက် ြဖည့်စွက်ပါ

en: You do not have permission to do that.
my: ဒီဟာကို လုပ်ဖို့သင်မှာ ခွင့်ြပုချက်မရှိပါ။

en: An unidentified error has occurred.
my: အမျိုးအမည်မသိေသာ အမှားအယွင်းတစ်ခုခု ြဖစ်ပွားခဲ့သည်။

en: Next &gt;
my: ေနာက်သို့ &gt;

en: &lt; Prev
my: &lt; ေရှ့သို့

en: Image
my: ရုပ်ပံု

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
my: ဒီလုပ်ေဆာင်ချက်သည် လိုင်အတွင်း ဖရိမ်များ လိုအပ်ပါသည်။ Iframe များကို အသံုးြပုခွင့် ပိတ်ထားြခင်း သို့မဟုတ် သင့် ဘေရာက်ဇာမှ မေထာက်ပံ့ထားပါ။

en: not configured
my: ြပင်​ဆင်​သတ်​မှတ်​မှု​ ​မ​လုပ်​ရ​ေသး​ပါ

en: You have attempted to queue too many files.
my: ဖိုင်အများအြပားကို အဆင်သင့်ေစာင့်ဆိုင်းေစရန် သင် ြကိုးစားေနသည်။

en: This file is empty. Please try another.
my: ဤဖိုင်မှာ ဖိုင်အလွတ်ြဖစ်သည်။ ေကျးဇူးြပု၍ ေနာက်တစ်ခုကို ြကိုးစားြကည့့်ပါ။

en: This file type is not allowed. Please try another.
my: ဤဖိုင်အမျိုးအစား ကိုခွင့်မြပုပါ။ ေကျးဇူးြပု၍ ေနာက်တစ်ခုကို ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
my: ပို့တင်စဉ် အမှားအယွင် တစ်ခုခု ြဖစ်သည်။ ေကျးဇူးြပု၍ ေနာက်တစ်ြကိမ် ြပန်ြကိုးစားပါ။

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
my: စက်စနစ် ြပင်ဆင်သတ်မှတ်ချက် မှားေနသည်။ ေကျးဇူးြပု၍ ဆာဗာ စီမံအုပ်ချုပ်သူများကို ဆက်သွယ်ပါ။

en: You may only upload 1 file.
my: တစ်ဖိုင်သာလျှင် ပို့တင်၍ရနိုင်ပါသည်။

en: HTTP error.
my: HTTP အမှားအယွင်း

en: Upload failed.
my: ပိုတင်မှု မ‌ေအာင်ြမင်ပါ။

en: IO error.
my: IO အမှားအယွင်း။

en: Security error.
my: လံုြခံုေရးဆိုင်ရာ အမှားအယွင်း။

en: Upload stopped.
my: ပို့တင်မှု ရပ်ဆိုင်းြပီး။

en: Crunching&hellip;
my: စုြပံုလုပ်ေဆာင်ေနသည်&hellip;

en: moved to the trash.
my: အမိှုက်ပံုးထဲသို့ေရွှ့ပါ။

[ctx: password strength]
en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Publish on:
my: ထုတ်ေဝေဖာ်ြပချိန် :

en: Schedule for:
my: ြကို​တင်​စီ​စဉ်​ထား​သည့်​ စာ​မူ​ :

en: Published on:
my: ထုတ်ေဝေဖာ်ြပခဲ့ချိန်  :

en: Show more comments
my: မှတ်ချက်များ ဆက်၍ြပပါ။

en: No more comments found.
my: မှတ်ချက်များ ထပ်မေတွ့ေတာ့ပါ။

en: Password Protected
my: စကားဝှက်ြဖင့်ကာကွယ်ထားသည်။

en: Submitted on:
my: ေပးပို့ခဲ့ချိန်  :

en: Error while saving the changes.
my: အ‌ေြပာင်းအလဲများအား သိမ်းဆည်းစဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ေနသည်။

en: Remove From Bulk Edit
my: တ​ြပိုင်​တည်း​ ​ြပု​ြပင်​မှု​မှ​ ​ဖယ်​ထုတ်​ပါ

en: Plugin Information:
my: Plugin​ ​အ​ချက်​အ​လက်​များ​ :​

en: Saving...
my: သိမ်းေနသည်။...

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
my: ထိုပံုကို လက်မအရွယ်ရုပ်ပံုအြဖစ် အသံုးြပု ၍မရပါ။ အြခားတွဲချိတ်မှုြဖင့် ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: Saving Draft&#8230;
my: မူြကမ်း &#8230;ကို သိမ်ေနသည်။

en: Invalid Taxonomy
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိ​ေသာ​ မျိုးခွဲစနစ်

en: Empty Term
my: ​ေဝါ​ဟာ​ရ​ ​စ​ကား​လံုး​ ​မ​ရှိ​ပါ

en: Invalid term ID
my: သတ်မှတ်ချက် စာလံုး ID သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: A name is required for this term
my: ဒီစကား​ရပ်အတွက် အမည်တခု လိုအပ်သည်

en: Could not insert term into the database
my: စကား​ရပ်ကို ​ေဒတာ​ေဘ့​စ်ထဲမှာ မထည့်​သွင်း​နိုင်ပါ

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
my: slug &#8220;%s&#8221; ကို အြခား​ စကား​ရပ်က သံုး​စွဲ​ေနြပီ

en: Invalid object ID
my: Object​ ID​ သင့်​ေလျှာ်​မှန်​ကန်​မှု​မ​ရှိ​ပါ

en: Template is missing.
my: တန်းပလပ်(စံပံုစံ) ေပျာက်ေနသည်။

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
my: ပင်မ အခင်းအကျင်းေပျာက်ေနသည်။ "%s" ပင်မ အခင်းအကျင်းကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Stylesheet is missing.
my: စတိုင်စာရွက် ေပျာက်ေနသည်။

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: သံုးသူအမည် ေနရာလွတ်ေနသည်။

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: စကားဝှက် ေနရာလွတ်ေနသည်။

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: သံုးသူအမည် မှားေနသည်။ <a href="%s" title="စကားဝှက် ေပျာက်နှင့် ေတွ့">စကားဝှက်ေပျာက်ေနပါသလား</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>​ :​ ​သင့်​သံုး​သူ​စာ​ရင်း​ကို​ ​အ​ေနှာက်​အ​ယှက်​ေပး​သူ​အ​ြဖစ်​သတ်​မှတ်​ထား​သည်​။

en: Please log in again.
my: ေကျးဇူးြပု၍ ေနာက်တစ်ြကိမ်ထပ်ဝင်ပါ။

en: Sidebar %d
my: ​ေဘး​ဘား​ %d

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: WordPress %1$s သည် MySQL %2$s (သို့) ထိုထက်ပိုြမင့်တာကိုလိုအပ်သည်။

en: Powered by WordPress
my: WordPress မှေထာက်ပံ့၍ စည်သူသွင် ြမန်မာဘာသာသို့ ြပန်ဆိုသည်။

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: သံုးသူအမည် (သို့) အီးေမးလ်လိပ်စာ ထည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: ဤအီးေမးလ်လိပ်စာြဖင့် မှတ်ပံုတင်ထားသူမရှိပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ သံုးသူအမည်နှင့် အီးေမးလ်။

en: Password reset is not allowed for this user
my: စကားဝှက် ြပန်လည်ြပုလုပ်ြခင်းကို ဤ သံုးသူအားခွင့်ြပုမထားပါ။

en: [%s] Password Reset
my: [%s] စကားဝှက် ြပန်လည်ြပုလုပ်ြခင်း

en: The e-mail could not be sent.
my: အီးေမးလ် ပို့၍မရပါ။

en: Invalid key
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိ​ေသာ​ ​ေသာ့​ချက်

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: သင့် e-mail လိပ်စာြဖည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: E-mail လိပ်စာမမှန်ပါ။

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
my: ထို​ ​ေသာ့​ချက်​စား​လံုး​မှာ​ ​သင့်​ေလျှာ်​မှန်​ကန်​မှု​ရှိ​ပံု​မ​ရ​ပါ​။

en: Lost Password
my: စကားဝှက်ေပျာက်ေနသည်။

en: Username or E-mail:
my: သံုးသူအမည် (သို့)  E-mail:

en: Get New Password
my: စကားဝှက် အသစ်ရယူပါ။

en: Are you lost?
my: လမ်းေပျာက်ေနသလား။

en: &larr; Back to %s
my: &larr; %s သို့ ြပန်သွားပါ။

en: Registration Form
my: မှတ်ပံုတင် ပံုစံ

en: Register For This Site
my: ဤဆိုဒ်တွင် မှတ်ပံုတင်ပါ။

en: A password will be e-mailed to you.
my: စကားဝှက်အား သင့်ထံသို့ e-mail ြဖင့်ပို့ေပးမည်။

en: Password Lost and Found
my: စကားဝှက် ေပျာက်သည် နှင့် ေတွ့သည်။

en: Lost your password?
my: စကားဝှက် ေပျာက်ပါသလား

en: You have logged in successfully.
my: ေအာင်ြမင်စွာဝင်ေရာက်ြပီးြဖစ်သည်။

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: Cookies များအားပိတ်ပင်ထားသည် (သို့) သင့် browser မှ မေထာက်ပံ့ပါ။ WordPress ကိုသံုးရန်  <a href='http://www.google.com/cookies.html'>cookies ကို ဖွင့်</a>ထားရမည်။

en: You are now logged out.
my: ယခု ထွက်ြပီးပါြပီ။

en: User registration is currently not allowed.
my: သံုးသူ မှတ်ပံုတင်ြခင်းအား ယခုေလာေလာဆယ် ခွင့်ြပုမထားပါ။

en: Check your e-mail for the confirmation link.
my: အတည်ြပုြခင်းဆိုင်ရာ လိပ်စာလိပ်စာအတွက် သင့် E-mail ကိုစစ်ေဆးပါ။

en: Check your e-mail for your new password.
my: စကားဝှက်အသစ်အတွက် သင့် E-mail ကို စစ်ေဆးပါ။

en: Registration complete. Please check your e-mail.
my: မှတ်ပံုတင်ြခင်းြပီးဆံုးပါြပီ။ ေကျးဇူးြပု၍ သင့် E-mail ကိုစစ်ပါ။

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
my: ြဖည်း​ြဖည်း​ေပါ့​။​ ​ခ​ဏ​ခ​ဏ​ ​စာ​အ​သစ်​ေရာက်​မ​ေရာက်​စစ်​ေန​ဖို့​မ​လို​ပါ​ပါ။

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
my: ေပးပို့စာ အသစ်မရှိဟု ယူဆရပါသည်။

en: Author is %s
my: စာေရးသူသည်  %s

en: <strong>Author:</strong> %s
my: <strong>စာေရးသူ။ :</strong> %s

en: <strong>Posted title:</strong> %s
my: <strong>ေရးသားခဲ့ေသာ စာမူ ေခါင်းစဉ်။ :</strong> %s

en: Privacy:
my: ကိုယ်ပိုင် လွတ်လပ်ခွင့် :

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
my: (အနည်းဆံုး အက္ခရာ ၄ လံုး၊ ဗျည်း အက္ခရာများနှင့် နံပါတ်များသာ။)

en: Email&nbsp;Address:
my: အီးေမးလ်နှင့် လိပ်စာ

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
my: ြပဿနာ တစ်ခုရှိသည်။ ေအာက်ပါ ေဖာင်ပံုစံကို ြဖည့်၍ ေနာက်တစ်ြကိမ် ြကိုးစားပါ။

en: Get your own %s account in seconds
my: စက္ကန့်အနည်းငယ်အတွင်း သင့်ကိုယ်ပိုင် %s သံုးသူစာရင်း ရယူလိုက်ပါ

en: Just a username, please.
my: သံုးသူအမည်သာေပးပါ။

en: Next
my: ဆက်လုပ်

en: %s is your new username
my: %s သည် သင့် သံုးသူအမည်သစ်ြဖစ်သည်။

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
my: သို့ေသာ် သင့်သံုးသူအမည်ကို စတင်အသံုးမြပုမှီ၊ <strong>အသက်သွင်း ေပးရပါမည်။</strong>

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
my: နှစ်ရက်အတွင်း သင့်သံုးသူအမည်ကို အသက်မသွင်းလျှင် ေနာက်တစ်ြကိမ် ြပန်လည် စာရင်းသွင်းရပါမည်။

en: Signup
my: စာရင်းသွင်းရန်

en: Still waiting for your email?
my: သင့် အီးေမးလ်ကို ေစာင့်ေနဆဲလား ?

en: Registration has been disabled.
my: မှတ်ပံုတင်ြခင်းကို ပိတ်ထားသည်။

en: User registration has been disabled.
my: သံုးသူ မှတ်ပံုတင်ြခင်းကို ပိတ်ထားသည်။

en: Help
my: အကူအညီ

en: Black
my: အနက်

en: Blue
my: အြပာ

en: Brown
my: အညို

en: Green
my: အစိမ်း

en: Orange
my: လိေမ္မာ်

en: Pink
my: ပန်းေရာင်

en: Purple
my: မရမ်းေရာင်

en: Red
my: အနီ

en: Silver
my: ေငွေရာင်

en: White
my: အြဖူ

en: Yellow
my: အဝါ

en: Width
my: အကျယ်

en: About
my: သိ​ေကာင်း​စ​ရာ

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: သံုးသူ အမည်ြဖည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
my: <strong>မှားေနသည်။</strong>: ဤ e-mail ြဖင့် မှတ်ပံုတင်ြပီးြဖစ်သည်။ အြခားလိပ်စာတစ်ခုကိုေရွးပါ။

en: There are no options for this widget.
my: ဒီ ဝစ်ဂျက်အတွက် ​ေရွး​စရာများ​ မရှိပါ။

en: Strength indicator
my: လံုြခံုေရးခိုင်မာမှုေဖာ်ြပချက်

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
my: အြကံေပးချက်။   ။စကားဝှက်မှာ အနည်းဆံုး အက္ခရာ ၇ လံုးပါသင့် ပါသည်။ လံုြခံုမှုခိုင်မာေစရန်  ! " ? $ % ^ &amp; ) ကဲ့သို့ေသာ သေကႅတများနှင့် ဂဏန်းများ၊ စာလံုးအြကီး၊ အေသးများသံုးပါ။

en: Very weak
my: အလွန်အားနည်း

en: Weak
my: အားနည်း

en: Strong
my: အားေကာင်း

en: Edit Category
my: က​ဏ္ဍ​များကို ြပုြပင်ပါ

[ctx: page]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်ပါ

en: Options saved.
my: ေရွးချယ်မှုများအား သိမ်းြပီး။

en: Enabled
my: ဖွင့်​ထား​သည်

en: Allow people to post comments on new articles
my: ေဆာင်းပါး အသစ်များတွင် မှတ်ချက်များေရးသားရန် လူအများကို ခွင့်ြပုပါ။

en: Date Format
my: ေန့စွဲ ေဖာ်ြပမည်ပံုစံ

en: Time Format
my: အချိန်ေဖာ်ြပမည်ပံုစံ

en: Settings saved.
my: သိမ်းြပီးြပီ။

en: Height
my: အြမင့်

en: Default
my: မူလ သတ်မှတ်ချက်

en: Plugin
my: ပလပ်အင်

en: Insert Image
my: ရုပ်​ပံု​ ​ထ​ည့်​သွင်း​ပါ

en: Visual
my: ရှု​ြမင်​ရ​ပံု

en: Title:
my: ေခါင်းစဉ်။ :

en: Separate tags with commas
my: ​ေကာ်​မာ​ြဖင့်​ ​စ​ကား​စု​တွဲ​များ​ကို​ ​ခွဲ​ြခား​ေပး​ပါ

en: Select All
my: အားလံုး ေရွးပါ

en: (required)
my: (လိုအပ်သည်)

en: Website
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်

en: Widgets
my: ဝစ်ဂျက်များ

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
my: သင့် ထည့်သွင်းမှုအား ေဖာ်ြပ၍မရနိုင်ပါ။ အမှားအယွင်း တစ်ခုခု ြဖစ်ပွားထားသည်။

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
my: ဤစာမူကို ြပင်ဆင်ြဖည့်စွက်ခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
my: ထူး​ြခား​စိတ်​ပျက်​စ​ရာ​ေကာင်း​ေသာ​ ​အ​ေြကာင်း​အ​ရင်း​အ​ချို့​ေြကာင့်​၊​ ​ဒီ​စာ​မူ​ကို​ ​ြပု​ြပင်​၍​မ​ရ​နိုင်​ပါ​။

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
my: ဤစာမူကို ဖျက်ခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
my: ထူး​ြခား​စိတ်​ပျက်​စ​ရာ​ေကာင်း​ေသာ​ ​အ​ေြကာင်း​အ​ရင်း​အ​ချို့​ေြကာင့်​၊​ ​ဒီ​စာ​မူ​ကို​ ​ဖျက်​၍​မ​ရ​နိုင်​ပါ​။

en: Sorry, comments are closed for this item.
my: ဤအရာအတွက် မှတ်ချက်ေပးမှုများအား ပိတ်ထားြပီးပါြပီ။

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
my: မှတ်ချက်တစ်ခုေရးရန် အသင်းဝင် အ‌ေနြဖင့် ဝင်ေရာက်ထားရမည်။

en: Your key has been cleared.
my: သင့် ေသာ့ချက်စာလံုးအား ရှင်းြပီးြပီ။

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
my: သင်​ေရး​သွင်း​ခဲ့​တဲ့​ ​ေသာ့​ချက် မမှန်ပါ။ ၎င်းကို ြပန်စစ်​ေဆး​ပါ။

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
my: သင် ​ေရး​သွင်း​ခဲ့​တဲ့​ ​ေသာ့​ချက်ကို akismet.com ဆီ အချိတ်အဆက် တခု မတည်​ေဆာက်နိုင်တဲ့​ အတွက် အတည်မြပုနိုင်ပါ။ သင့်​ရဲ့​ ဆာဗာ ြပုြပင်ဖန်တီး​ချက်ကို စစ်​ေဆး​ပါ။

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
my: Akismet ဆာဗာကို ချိတ်ဆက်​ေနစဉ် ြပဿနာ တခု ရှိခဲ့​သည်။ သင့်​ရဲ့​ ဆာဗာ ြပုြပင်ဖန်တီး​ချက်ကို စစ်​ေဆး​ပါ။

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
my: ​ေအာက်ပါ ​ေသာ့​ချက်ကို အရင်က အတည်ြပုထား​သည် ဒါ​ေပမဲ့​ ဒီအချိန်မှာ akismet.com ကို ချိတ်ဆက်မှု တခု မတည်​ေဆာက်နိုင်ပါ။ သင့်​ရဲ့​ ဆာဗာ ြပုြပင်ဖန်တီး​ချက်ကို စစ်​ေဆး​ပါ။

en: Server Connectivity
my: ဆာ​ဗာ​ ​ဆက်သွယ်ေဆာင်ရွက်မှု

en: Unable to reach some Akismet servers.
my: တချို့​ Akismet ဆာဗာများ​ဆီ မ​ေရာက်နိုင်ပါ။

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
my: ကွန်ယက် ြပဿနာ သို့မဟုတ် မီးတားတံတိုင်းသည် သင့် ဝဘ်ဆာဗာမှ Akismet.com သို့ ဆက်သွယ်မှုအချို့ကို တားြမစ်ေနသည်။ Akismet အလုပ်လုပ်ေနပါြပီ သို့ေသာ် ကွန်ယက် ဆက်သွယ်မှု ြပွတ်ြကပ်ေနေသာအခါ ြပဿနာြဖစ်နိုင်ပါသည်။ သင့် ဝဘ်ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူ သို့မဟုတ် မီးတားတံတိုင်း စီမံခန့်ခွဲသူကို ဆက်သွယ်၍ <a href="%s" target="_blank">Akismet နှင့် မီးတားတံတိုင်းများ အေြကာင်း ဒီ သတင်းအချက်အလက်များကို </a>ေပးလိုက်ပါ။

en: Unable to reach any Akismet servers.
my: Akismet ဆာဗာများ​ကို မ​ေရာက်နိုင်ပါ။

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
my: ကွန်ယက် ြပဿနာ သို့မဟုတ် မီးတားတံတိုင်းသည် သင့် ဝဘ်ဆာဗာမှ Akismet.com သို့ ဆက်သွယ်မှုအားလံုးကို တားြမစ်ေနသည်။ <strong>ဒါကို ြပုြပင်၍ မြပီးေသးလျှင် Akismet မှန်ကန်စွာ အလုပ်လုပ်နိုင်မည်မဟုတ်ပါ။</strong> သင့် ဝဘ်ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူ သို့မဟုတ် မီးတားတံတိုင်း စီမံခန့်ခွဲသူကို ဆက်သွယ်၍ <a href="%s" target="_blank">Akismet နှင့် မီးတားတံတိုင်းများ အေြကာင်း ဒီ သတင်းအချက်အလက်များကို </a>ေပးလိုက်ပါ။

en: All Akismet servers are available.
my: Akismet ဆာဗာများ​ အား​လံုး​ ရနိုင်သည်။

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
my: Akismet ေကာင်းမွန်မှန်ကန်စွာ အလုပ်လုပ်ေနသည်။ ဆာဗာအားလံုးကို ဆက်သွယ်၍ ရပါသည်။

en: Network functions are disabled.
my: ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှုများ​ကို ပိတ်ထား​သည်။

en: Unable to find Akismet servers.
my: Akismet ဆာဗာများ​ကို မ​ေတွ့​နိုင်ပါ။

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
my: DNS ြပဿနာ သို့မဟုတ် မီးတားတံတိုင်းသည် သင့် ဝဘ်ဆာဗာမှ Akismet.com သို့ ဆက်သွယ်မှုကို တားြမစ်ေနသည်။ <strong>ဒါကို ြပုြပင်၍ မြပီးေသးလျှင် Akismet မှန်ကန်စွာ အလုပ်လုပ်နိုင်မည်မဟုတ်ပါ။</strong> သင့် ဝဘ်ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူ သို့မဟုတ် မီးတားတံတိုင်း စီမံခန့်ခွဲသူကို ဆက်သွယ်၍ <a href="%s" target="_blank">Akismet နှင့် မီးတားတံတိုင်းများ အေြကာင်း ဒီ သတင်းအချက်အလက်များကို </a>ေပးလိုက်ပါ။

en: Akismet server
my: Akismet ဆာ​ဗာ

en: Network Status
my: ကွန်ယက်အ‌ေြခအ‌ေန

en: Akismet Stats
my: Akismet အေြခအေန

en: Akismet is almost ready.
my: Akismet ဟာ အသင့်​ြဖစ်ခါနီး​ြပီ။

en: Akismet has detected a problem.
my: Akismet က ြပဿနာတရပ်ကို ​ေတွ့​ရှိသည်။

en: Akismet Spam (%s)
my: Akismet အေနှာက်အယှက် (%s)

en: Akismet Spam
my: Akismet အေနှာက်အယှက်​

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
my: မှတ်ချက်များကို စစ်ေဆးကွပ်ကဲရန် လံုေလာက်ေသာ ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာ မရှိပါ။

en: %1$s comments recovered.
my: မှတ်​ချက်​များ %1$s ခု ြပန်လည် ရယူခဲ့သည်။

en: All spam deleted.
my: အ‌ေနှာက်အယှက်အားလံုးကိုဖျက်ြပီး။

en: Caught Spam
my: အေနှာက်အယှက် ဖမ်းမိသည်

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
my: Akismet က <strong>%1$s အေနှာက်အယှက်​</strong> ကို ၎င်းကို သင် ပထမ ထည့်သွင်းခဲ့​တဲ့​ အချိန်ကတည်း​က ဖမ်း​ထား​ခဲ့​သည်။

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
my: စာရင်း​ထဲအရ ​ေလာ​ေလာဆယ် သင့်​မှာ အေနှာက်အယှက်​ မရှိပါ သင့်​ရဲ့​ ကံထူး​တဲ့​ ​ေန့​ ြဖစ်ရမယ်။ :)

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
my: ကလစ်တစ်ချက်ြဖင့် သင့်ေဒတာေဗ့အတွင်းမှ အေနှာက်အယှက်များအားလံုးကို ဖျက်လိုက်နိုင်သည်။ ဒီလုပ်ေဆာင်ချက်ကို ြပန်ြပင်၍ မရနိုင်ပါ။ ထို့ေြကာင့် မပါဝင်သင့်ေသာ မှတ်ချက်များ ပါဝင်ြခင်း ရှိမရှိကို ေသချာေအာင် အရင်ဆံုး စစ်ေဆးလိုက စစ်ေဆးနိုင်သည်။ အေနှာက်အယှက်များကို ၁၅ ရက်ြကာြပီးလျှင် အလိုလို ဖျက်ပစ်ပါသည်။ ထို့ေြကာင့် ေချွးထွက် မခံပါနှင့်။

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
my: ​ေလာ​ေလာဆယ် အေနှာက်အယှက်​အြဖစ် သတ်မှတ်ထားေသာ​ မှတ်ချက်များ​ %1$s ခုရှိသည်။

en: Delete all
my: အားလံုးကို ဖျက်ပါ

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
my: Akismet မှ အေနှာက်အယှက်အြဖစ် သတ်မှတ်လိုက်ေသာ ေနာက်ဆံုး မှတ်ချက်များရှိပါသည်။ အမှားတစ်ခုခုကို ေတွ့လျှင်  "အေနှာက်အယှက် မဟုတ်ပါ" ဟု မှတ်ချက်ကို ရိုးရိုးပင် မှတ်သားထားလိုက်ပါ။ ေပးပို့မှုမှ တစ်ဆင့် Akismet ကေလ့လာ သင်ယူပါမည်။ အေနှာက်အယှက်မှ မှတ်ချက်တစ်ခုကို ြပန်လည် ရယူလိုလျှင်၊ ရိုးရိုးပင် ထိုမှတ်ချက်ကို ေရွး၍ အေနှာက်အယှက်မဟုတ်ပါကို ကလစ်နှိပ်လိုက်ပါ။ ၁၅ ရက်ြကာလျှင် သင့်အတွက် အမှိုက်များကို ကျွန်ုပ်တို့ ရှင်းေပးပါသည်။

en: All
my: အားလံုး

en: Search Spam &raquo;
my: အေနှာက်အယှက်ကို ရှာရန် &raquo;

en: &laquo; Previous Page
my: &laquo; ေရှ့စာမျက်နှာ

en: Next Page &raquo;
my: ေနာက်စာမျက်နှာ &raquo;

en: De-spam marked comments &raquo;
my: အေနှာက်အယှက်မဟုတ်ဟု မှတ်သားထားေသာ မှတ်ချက်များ &raquo;

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
my: အေနှာက်အယှက် မဟုတ်ဟု သင်မှတ်သားခဲ့ေသာ မှတ်ချက်များကို Akismet သို့ အမှားအြဖစ် ေပးပို့မည်ြဖစ်သည်။ ဒီနည်းြဖင့် ပိုေကာင်းမွန်ေအာင် ေလ့လာသင်ယူမည်ြဖစ်သည်။

en: No results found.
my: ရလဒ် တစ်ခုမျှမ‌ေတွ့ပါ။

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
my[0]: <a href="%1$s">Akismet</a>က သင့်ဆိုဒ်ကို <a href="%2$s">အေနှာက်အယှက် မှတ်ချက် %3$s ခုမှ</a> ကာကွယ်ေပးခဲ့သည်။
my[1]: <a href="%1$s">Akismet</a>က သင့်ဆိုဒ်ကို <a href="%2$s">အေနှာက်အယှက် မှတ်ချက် %3$s ခုမှ</a> ကာကွယ်ေပးခဲ့သည်။

en: Recheck Queue for Spam
my: စာရင်း​ထဲမှာ အေနှာက်အယှက်​ကို ြပန်စစ်ပါ

en: Check for Spam
my: အေနှာက်အယှက် စစ်ေဆးပါ

en: Comments on %s
my: %s​ ​ရှိ​ ​မှတ်​ချက်​များ

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
my: WordPress မှေထာက်ပံ့ထားသည်။ အဆင့်ြမင့်ဆံုး ေစမန်တစ် ပုဂ္ဂလိက ထုတ်ေဝေဖာ်ြပမှု ပလက်ေဖာင်း။

en: Enter your password to view comments.
my: မှတ်ချက်များကိုြကည့်ရန် သင်၏စကားဝှက်ကို ြဖည့်ပါ။

en: No Comments
my: မှတ်ချက်များ မရှိပါ။

en: 1 Comment
my: မှတ်ချက် ၁ ခု

en: % Comments
my: မှတ်ချက်များ % ခု

en: Edit This
my: ဒါကို ြပင်ပါ။

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
my: မှတ်ချက်ေရးရန် အသင်းဝင် အြဖစ် <a href="%s">ဝင်ေရာက် </a>ြပီးြဖစ်ရမည်။

en: Tags:
my: စကားစုတွဲများ :

en: Pages:
my: စာမျက်နှာများ :

en: The latest comments to all posts in RSS
my: RSS ထဲမှ တင်ပို့​ချက်များ​ဆီ ​ေနာက်ဆံုး​ မှတ်ချက်များ​ အား​လံုး​

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
my: မှတ်​ချက်​များ​အ​တွက်​ <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
my: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">က ေြပာသည်။  :</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
my: သင့်မှတ်ချက်သည် စစ်ေဆးကွပ်ကဲမှုကို ေစာင့်ေနသည်။

en: %1$s at %2$s
my: %1$s ရက်ေန့ %2$s

en: (Edit)
my: (ြပုြပင်)

en: View all posts in %s
my: %s ရှိ စာမူအားလံုးကို ြကည့်မည်

en: Meta
my: မီတာ အချက်အလက်

en: XML error: %s at line %d
my: XML အမှား​ - လိုင်း​ %2$d မှ %1$s

en: Visit %s&#8217;s website
my:  %s&#8217;s ဝက်ဘ်ဆိုဒ်သို့ အလည်သွားမည်

en: Posts by %s
my:  %s ကေရးေသာ စာမူများ

en: Last updated: %s
my: ေနာက်ဆံုးအဆင့်ြမှင့်တင်မှု။ :​ %s

en: Bookmarks
my: မှတ်သား​ချက်များ​

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
my: ပလပ်အင်နှင့် အခင်းအကျင်းများမှ သံုးသူအဆင့် အသံုးြပုမှုကို ဖယ်ရှားမည့်စာရင်းသွင်းထားြပီြဖစ်သည်။ အဆင့်အတန်းနှင့် လုပ်နိုင်စွမ်းကို အစားထိုးသံုးပါ။

en: No categories
my: က​ဏ္ဍ​များ​ ​မ​ရှိ​ပါ

en: %s topic | %s topics
my[0]: အေြကာင်းအရာ ေခါင်းစဉ် %s ခု
my[1]: အေြကာင်းအရာ ေခါင်းစဉ် %s ခု

en: No server specified
my: ဆာဗာ မသတ်မှတ်ထားရေသးပါ

en: Error
my: အမှားအယွင်း

en: no login ID submitted
my: ဝင်ေရာက်အသံုးြပုခွင့်ID မေပးပို့ထားပါ။

en: connection not established
my: ဆက်သွယ်မှု တည်ေဆာက်မထားပါ။

en: No password submitted
my: စကားဝှက် မေပးပို့ထားပါ။

en: Authentication failed
my: ခွင့်ြပုချက်ေတာင်းခံြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။

en: No connection to server
my: ဆာဗာနှင့် အဆက်အသွယ်မရပါ။

en: No login ID submitted
my: အသံုးြပုခွင့် ID မေပးပို့ထားပါ

en: No server banner
my: ဆာဗာ ဘန်နာ တံဆိပ်မရှိပါ

en: abort
my: ရုပ်သိမ်းပါ။

en: apop authentication failed
my: စာပို့ ခွင့်အာဏာေတာင်းခ့ြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Premature end of list
my: အြပီးမသတ်ေသာ စာရင်းအဆံုးသတ်

en: Empty command string
my: အမိန့်ေပး စာေြကာင်းလွတ်

en: connection does not exist
my: ဆက်သွယ်မှု မတည်ရှိပါ။

en: No msg number submitted
my: msg​ ​အ​မှတ်​ ​ေပး​ပို့​ခဲ့​ြခင်း​မ​ရှိ​ပါ

en: Command failed
my: ခိုင်း​ေစ​မှု​ ​မ​ေအာင်​ြမင်​ပါ

en: View all posts filed under %s
my: %s​ ​တွင်​ ​ဖိုင်​တွဲ​ ​သိမ်း​ဆည်း​ထား​သည့်​ ​စာ​မူ​များ​ ​အား​လံုး​ကို​ ​ြကည့်​မည်

en: Feed for all posts filed under %s
my: %s​ ​က​ဏ္ဍ​ေအာက်​တွင်​ ​ဖိုင်​တွဲ​ထား​ေသာ​ ​စာ​မူ​အား​လံုး​ကို​ ​ေပး​ပို့​ြခင်း

en: Comments Off
my: မှတ်ချက်များကို ပိတ်ထားသည်။

en: Comment on %s
my:  %s ကိုမှတ်ချက်ေပးပါ။

en: Log in to Reply
my: ြပန်စာေရးရန် အသင်းဝင် အြဖစ်ဝင်ေရာက်ပါ။

en: Leave a Comment
my: မှတ်ချက်ေပးခဲ့ပါ။

en: Log in to leave a Comment
my: မှတ်ချက်ေပးရန် အသင်းဝင် အြဖစ်ဝင်ေရာက်ပါ။

en: Click here to cancel reply.
my: ြပန်စာအား ပယ်ဖျက်ရန် ဤေနရာကို နှိပ်ပါ။

en: Leave a Reply
my: ြပန်စာထားခဲ့ပါ။

en: Leave a Reply to %s
my:  %s ကိုြပန်စာထားခဲ့ပါ။

en: Author
my: စာေရးသူ

[ctx: noun]
en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Are you sure you want to do this?
my: လုပ်မှာေသချာပါသလား​​။

en: Edit
my: ြပုြပင်ပါ

en: %s ago
my: %s ကတည်းက

en: Undo
my: မလုပ်ပါ။

en: Not Spam
my: အေနှာက်အယှက်မ​ဟုတ်။

en: Apply
my:  လုပ်ပါ

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Publish
my: ထုတ်ေဝေဖာ်ြပ

en: Excerpt
my: ေကာက်နှုတ်ချက်

en: Revisions
my: ြပန်လှန်စစ်ေဆးမှုများ

[ctx: adjective]
en: Approved
my: အတည်ြပုြပီး

[ctx: adjective]
en: Spam
my: အေနှာက်အယှက်

en: Link Categories
my: လိပ်စာ က​ဏ္ဍ​များ

en: Search Categories
my: က​ဏ္ဍ​များကို ရှာပါ

en: Edit Link Category
my: လိပ်စာ က​ဏ္ဍ​ကို ြပုြပင်ပါ

en: Update Category
my: က​ဏ္ဍ​ ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်ပါ

en: Add Link
my: လိပ်စာ ထည့်ပါ။

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Categories
my: က​ဏ္ဍ​များ

en: Target
my: ရည်မှန်းချက်

en: Advanced
my: အထူး

en: Description
my: ေဖာ်ြပချက်

en: None
my: တစ်ခုမျှ မေရွး

en: Invalid taxonomy
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိ​ေသာ​  မျိုးခွဲစနစ်

en: Edit Tag
my: စ​ကား​စု​တွဲ​ကို​ ​ြပု​ြပင်​ပါ

[ctx: post]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်ပါ

en: View Post
my: စာမူကို ြကည့်မည်။

en: Edit Post
my: စာမူြပင်ရန်

en: Done
my: ြပီးပါြပီ

en: Anonymous
my: အ​မည်​မ​သိ

en: Submit
my: ပို့ပါ။

en: Invalid file type
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ​ ​ဖိုင်​ ​အ​မျိုး​အ​စား

en: Preview
my: ြကိုြကည့်ရန်

en: Recent Comments
my: လတ်တ‌ေလာ မှတ်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Content
my: အေြကာင်း&nbsp; အရာ&nbsp;

en: Tags
my: စကားစုတွဲများ

en: Save Draft
my: မူြကမ်းကို သိမ်းပါ

en: No comments yet.
my: မှတ်ချက်များ မေပးရေသးပါ။

en: Reply
my: ြပန်စာေရးပါ။

en: Pingback
my: ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန် အသိေပးချက်

en: Trackback
my: ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက်

en: Number of comments to show:
my: ​ေဖာ်​ြပ​ထား​မည့်​ ​မှတ်​ချက်​များ​အ​ေရ​အ​တွက်-:

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
my: <strong>RSS အ​မှား​ </strong>: %s

en: Unknown Feed
my: အ​မျိုး​အ​မည်​မ​သိ​ ​ေပးပို့မှု

en: Header
my: ေခါင်းစီးပိုင်း

en: Sidebar
my: ​ေဘး​ဘား​တန်း​

en: Archives
my: မှတ်တမ်းများ

en: Password
my: စကားဝှက်

en: Redo
my: ြပန်လုပ်ပါ။

en: Scale
my: စေကး

en: Thumbnail
my: လက်​မ​​အ​ရွယ်​

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
my: &#8220;%s&#8221; ဖိုင် မတည်ရှိဘူးလား ?

en: The GD image library is not installed.
my: GD ရုပ်ပံု လိုက်ဘရယ်ရီ မထည့်သွင်းထားပါ။

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
my: &#8220;%s&#8221; ဖိုင်သည် ရုပ်ပံုတစ်ခု မဟုတ်ပါ။

en: Add Media
my: မီဒီယာဆိုင်ရာ ထပ်ေပါင်းထည့်ပါ

en: Add an Image
my: ရုပ်ပံု ထပ်ေပါင်းထည့်ပါ

en: Add Video
my: ဗွီဒီယို ထပ်ေပါင်းထည့်ပါ

en: Add Audio
my: အသံ ထပ်ေပါင်းထည့်ပါ

en: Saved.
my: သိမ်းြပီး။

en: Left
my: ဘယ်

en: Center
my: ဗဟို

en: Right
my: ညာ

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Full Size
my: အ​ရွယ်​အ​စား​ ​အ​ြပည့်

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Alignment
my: စာလံုး​တန်း​ညှိြခင်း​

en: Caption
my: ေခါင်းစီး စာတန်း

en: Link URL
my: ချိတ်ဆက်​ URL

en: Enter a link URL or click above for presets.
my: အချိတ်အဆက် တည်​ေနရာတခုကို ​ေရး​ထည့်​ပါ (သို့​) ြကိုတင်သတ်မှတ်ချက်များ​ အတွက် အထက်ကို နှိုပ်ပါ။

en: Edit Image
my: ရုပ်​ပံု​ကို​ ​ြပု​ြပင်​ပါ

en: Actions
my: လုပ်ေဆာင်ချက်များ

en: Image URL
my: ရုပ်​ပံု​ URL​

en: Save as Pending
my: ဆိုင်းငံ့အြဖစ် သိမ်းမည်

en: Privately Published
my: ကိုယ်ပိုင်သီးသန့်အတွက် ြဖန့်ေဝထားသည်။

en: Private
my: ကိုယ်ပိုင် သီးသန့်

en: Public, Sticky
my: အများြပည်သူ၊ ထင်ထင်ရှားရှား

en: Schedule
my: အစီအစဉ်

en: Add or remove tags
my: စ​ကား​စု​တွဲ​များ​​ ထပ်​ေပါင်း​ထည့်​ပါ​ (​သို့)​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ

en: All Categories
my: က​ဏ္ဍ​များအားလံုး

en: Dismiss
my: ဖယ်ထုတ်မည်။

en: Search
my: ရှာပါ

en: Version
my: ဗားရှင်း

en: Version:
my: ဗားရှင်း။ :

en: Visit author homepage
my: စာေရးသူ၏ မူလစာမျက်နှာသို့ အလည်သွားမည်

en: Images
my: ရုပ်ပံုများ

en: View Page
my: စာမျက်နှာကို ြကည့်မည်။

en: Links
my: လိပ်စာများ

en: Uncategorized
my: က​ဏ္ဍ​ ခွဲမထား

en: E-mail: %s
my: အီးေမးလ် : %s

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: Close
my: ပိတ်ပါ

en: Select
my: ေရွးပါ

en: New Page
my: စာမျက်နှာ အသစ်

en: Edit Media
my: မီဒီယာဆိုင်ရာများ​ကို​ ​ြပု​ြပင်ပါ

en: New Post
my: စာမူ အသစ်

en: (no title)
my: (ေခါင်းစဉ်မရှိ)

en: Activation Key Required
my: အသက်သွင်း ေသာချက်စာလံုး လိုအပ်သည်

en: Activation Key:
my: အသက်သွင်း ေသာ့ချက် :

en: Your account is now active!
my: သင့် သံုးသူစာရင်း အသက်ဝင်ပါြပီ !

en: An error occurred during the activation
my: အသက်သွင်းမှုလုပ်ေဆာင်စဉ် အမှားအယွင်း ြဖစ်ပွားခဲ့သည်

en: Username:
my: သံုးသူအမည် :

en: No posts found.
my: စာမူတစ်ပုဒ်မျှမေတွ့ပါ။

en: Published
my: ထုတ်ေဝေဖာ်ြပြပီး

en: Pending Review
my: ြပန်လှန်စစ်ေဆးမှုအား ေစာင့်ဆိုင်းေနသည်။

en: Draft
my: မူြကမ်း

en: Visit Site
my: ဆိုဒ် ကိုအလည်သွားမည်

en: Log Out
my: ထွက်ပါ

en: You do not have permission to upload files.
my: ဖိုင်များ ပို့တင်ရန် သင့်မှာ ခွင့်ြပုချက်မရှိပါ။
