Development (trunk) - en to tr translation catalogue (3016 entries)

en: Spam Blocked
tr: İstenmeyen engellendi

en: %s (Pending)
tr: %s (Bekliyor)

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
tr: Menüyü kaydet tuşuna basarak bekleyen menü elemanlarını yayınlayabilirsiniz.

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
tr: Çalışması için <a href="%1$s">Akismet API anahtarınızı girin</a>.

en: For many people, <a href="%1$s">Akismet</a> will greatly reduce or even completely eliminate the comment and trackback spam you get on your site. If one does happen to get through, simply mark it as "spam" on the moderation screen and Akismet will learn from the mistakes. If you don't have an API key yet, you can get one at <a href="%2$s">Akismet.com</a>.
tr: Bir çok kişi için <a href="%1$s">Akismet</a> istenmeyen yorumlardan ve geri izlemelerden büyük ölçüde ya da tamamen kurtulmaya yarıyor. Eğer bir tanesi aradan kaçarsa, basitçe "istenmeyen" olarak işaretleyin, Akismet hatalarından ders alacaktır. Eğer bir API anahtarınız yoksa <a href="%2$s">Akismet.com</a> adresinden kendinize bir tane alabilirsiniz.

en: Akismet API Key
tr: Akismet API anahtarı

en: <a href="http://akismet.com/get/">What is this?</a>
tr: <a href="http://akismet.com/get/">Bu nedir?</a>

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
tr: Sunucunuz PHP %1$s sürümü kullanıyor fakat WordPress %2$s en az %3$s gerektirir.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_SubPanel" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_SubPanel" target="_blank">WordPress güncelleme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_SubPanel" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_SubPanel" target="_blank">Özel başlık belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_SubPanel" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_SubPanel" target="_blank">Özel arka plan belgesi</a>

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
tr: Ortam elemanları

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
tr: Yorumlar

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
tr: Kullanıcılar

[ctx: sites per page (screen options)]
en: Sites
tr: Siteler

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
tr: Tam olarak <strong>%1$d &times; %2$d piksel</strong> olan görseller oldukları gibi kullanılacaklar.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Yeni tema ekleme belgesi</a>

en: Crop and Publish
tr: Kırp ve yayınla

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the Save Changes button.
tr: Bazı temalar ek başlık görselleri ile beraber gelir. Eğer birden çok görsel görürseniz bir tanesini seçin ve değişiklikleri kaydet tuşuna basın.

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
tr: "%s" yazısında yeni bir geri izleme onayınızı bekliyor

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_SubPanel" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_SubPanel" target="_blank">Kullanıcı profilleri belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Authors_and_Users_SubPanel" target="_blank">Documentation on Authors and Users</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Authors_and_Users_SubPanel" target="_blank">Yazarlar ve kullanıcılar belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Roles and Capabilities Descriptions</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Roller ve yetenekler açıklamaları</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_SubPanel" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_SubPanel" target="_blank">Yeni kullanıcı ekleme belgesi</a>

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Install Themes&#8221; tab and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are licensed under the GNU General Public License, version 2, just like WordPress. Oh, and they&#8217;re free!
tr: Daha fazla tema isterseniz, &#8220;Tema yükle&#8221; sekmesine tıklayın <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Tema dizini</a>nde arama ve tarama yapabilirsiniz. WordPress.org tema dizini üçüncü partiler tarafından tasarlanmış ve geliştirilmişlerdir. Aynı WordPress gibi GNU General Public License sürüm 2 ile lisanslanmışlardır. Ve ücretsizdirler!

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are licensed under the GNU General Public License, version 2, just like WordPress.
tr: Bu ekrandaki tema tarayıcı/yükleyiciyi kullanarak sitenize <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Tema dizini</a>nden yeni temalar ekleyebilirsiniz. Bu temalar üçüncü partiler tarafından tasarlanmış ve geliştirilmişlerdir. Aynı WordPress gibi GNU General Public License sürüm 2 ile lisanslanmışlardır.

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="http://codex.wordpress.org/Child_Themes" target="_blank">child theme</a> instead.
tr: Aynı temayı kullanırken daha yeni bir sürümüne güncelleme yapmak özelleştirmelerinizi ezecektir. Bunun önüne geçmek için <a href="http://codex.wordpress.org/Child_Themes" target="_blank">çocuk temaları</a> kullanın.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from WordPress core by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the WordPress GPL v2 license. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
tr: Eklentiler WordPress&#8217;e eklenen ve fonksiyonlarını genişleten özelliklerdir. Eklentiler WordPress çekirdeğinden ayrı olarak dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce geliştirici tarafından geliştirilmektedirler. Tüm eklentiler resmi <a href="%s" target="_blank">WordPress.org eklenti dizini</a>nde bulunmaktadır ve WordPress GPL v2 lisansı ile uyumludurlar. Yüklemek için yeni eklentileri buradan, eklenti bölümünden eklenti dizinini tarayarak bulabilirsiniz.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
tr: Siteniz için yeni eklentileri <a href="%1$s">eklenti tarayıcı/yükleyici</a> kullanarak bulabilirsiniz ya da <a href="%2$s" target="_blank">WordPress eklenti dizini</a>ne gidip eklentileri kendiniz yükleyebilirsiniz. Bir eklentiyi kendiniz yüklemek için genellikle eklenti dosyalarını <code>/wp-content/plugins</code> klasörüne yüklemelisiniz. Bir eklentiyi yükledikten sonra buradan etkinleştirebilirsiniz.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_SubPanel" target="_blank">Import Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_SubPanel" target="_blank">İçeri aktarma belgesi</a>

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
tr: XFN <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> (XHTML arkadaş ağı) anlamına gelir ve seçime bağlıdır. WordPress, bağlantı verdiğiniz sitelerin yazarları/sahipleri ile nasıl bir bağa sahip olduğunuzu göstermek için XFN özelliklerinin oluşturulmasına izin verir.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Tags_SubPanel" target="_blank">Tags Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Tags_SubPanel" target="_blank">Etiketler belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Manage_Categories_SubPanel" target="_blank">Categories Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Manage_Categories_SubPanel" target="_blank">Kategoriler belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_SubPanel" target="_blank">Export Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_SubPanel" target="_blank">Dışarı aktarma belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_SubPanel" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_SubPanel" target="_blank">Eklenti düzenleme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_SubPanel" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_SubPanel" target="_blank">Eklenti yükleme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_SubPanel" target="_blank">Reading Settings Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_SubPanel" target="_blank">Ayarları okuma belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_SubPanel" target="_blank">Permalinks Settings Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_SubPanel" target="_blank">Kalıcı bağlantı ayarları belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Eklentileri yönetme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_SubPanel" target="_blank">Writing Settings Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_SubPanel" target="_blank">Yazma ayarları belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Privacy_SubPanel" target="_blank">Privacy Settings Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Privacy_SubPanel" target="_blank">Gizlilik ayarları belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_SubPanel" target="_blank">Widgets Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_SubPanel" target="_blank">Bileşenler belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Şablon etiketleri belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Dosyaları düzenleme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Using Permalinks Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Kalıcı bağlantıları kullanma belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_SubPanel" target="_blank">Dashboard Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_SubPanel" target="_blank">Başlangıç sayfası belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Edit_SubPanel" target="_blank">Link Management Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Edit_SubPanel" target="_blank">Bağlantı yönetimi belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_SubPanel" target="_blank">Discussion Settings Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_SubPanel" target="_blank">Tartışma ayarları belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_SubPanel" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_SubPanel" target="_blank">Genel ayarlar hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_SubPanel" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_SubPanel" target="_blank">Ortam ayarları hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Temaları kullanma hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Tema geliştirme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_SubPanel" target="_blank">Media Library Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_SubPanel" target="_blank">Ortam kütüphanesi belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_SubPanel" target="_blank">Menus Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_SubPanel" target="_blank">Menü belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Tools_SubPanel" target="_blank">Tools Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Tools_SubPanel" target="_blank">Araçlar belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_SubPanel" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_SubPanel" target="_blank">Ortam dosyaları yükleme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Edit_SubPanel" target="_blank">Edit Posts Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Edit_SubPanel" target="_blank">Yazıları düzenleme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_SubPanel" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_SubPanel" target="_blank">Bağlantı oluşturma belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_SubPanel" target="_blank">Link Categories Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_SubPanel" target="_blank">Bağlantı kategorileri belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_SubPanel" target="_blank">Page Creation Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_SubPanel" target="_blank">Sayfa oluşturma belgesi</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank" >Support Forums</a>
tr: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank" >Destek forumları</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Panels#Comments" target="_blank">Comments Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Panels#Comments" target="_blank">Yorumlar belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Keyboard Shortcuts Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Klavye kısayolları belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_Posts" target="_blank">Documentation on Writing Posts</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_Posts" target="_blank">Yazı yazma belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Comment Spam Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">İstenmeyen yorumlar belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Edit_SubPanel" target="_blank">Page Management Documentation</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Edit_SubPanel" target="_blank">Sayfa yönetimi belgesi</a>

en: FTP Password
tr: FTP parolası

en: FTP Username
tr: FTP kullanıcı adı

en: FTP/SSH Password
tr: FTP/SSH parolası

en: FTP/SSH Username
tr: FTP/SSH kullanıcı adı

en: <strong>Other WordPress News</strong> - Shows the feed from <a href="http://planet.wordpress.org" target="_blank">WordPress Planet</a>. You can configure it to show a different feed of your choosing.
tr: <strong>Diğer WordPress haberleri</strong> - <a href="http://planet.wordpress.org" target="_blank">WordPress Gezegeni</a>nin beslemesini gösterir. Daha sonra seçtiğiniz bir beslemeyi de gösterebilirsiniz.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
tr: Sitenizin ön sayfasında ne gösterileceğini seçebilirsiniz. Azalan tarih sırası ile yazılarınızı gösterebilir (klasik blog), ya da sabit/statik bir sayfa gösterebilirsiniz. Statik bir ana sayfa belirlemek için öncelikle iki adet <a href="%s">sayfa</a> oluşturmalısınız. Bir tanesi ön sayfanız, diğeri de yazılarınızın gösterileceği sayfa olacaktır.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
tr: Seçime bağlı alanlar arşiv adreslerinde gözükecek &#8220;kategori&#8221; ve &#8220;etiket&#8221; temellerini özelleştirebilmenize olanak sağlar. Örneğin, &#8220;Genel&#8221; kategorisindeki tüm yazılar <code>/kategori/genel</code> yerine <code>/konular/genel</code> olabilir.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <em><a href="%s">Install Themes</a></em> tab above.
tr: Şu an sadece bir tema yüklü. Hayatını yaşa biraz! WordPress tema dizininden 1.000&#8217;in üzerinde arasından seçim yapabilirsin: sadece yukardaki <em><a href="%s">tema yükle</a></em> sekmesine tıkla yeter.

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
tr: Şu temalar yüklü fakat eksik. Temaların stil dosyası ve bir şablonu olmalıdır.

en: <strong>Plugins</strong> - Features the most popular, newest, and recently updated plugins from the WordPress.org Plugin Directory.
tr: <strong>Eklentiler</strong> - WordPress.org eklenti dizininden en çok tercih edilen, en yeni ve en güncel eklentileri gösterir.

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>/wp-content</code> directory that replace WordPress functionality when present.
tr: Drop-in&#8217;ler <code>/wp-content</code> klasöründe yer alan ve gerektiğinde WordPress fonksiyonlarını değiştiren gelişmiş eklentilerdir.

en: Files in the <code>/wp-content/mu-plugins</code> directory are executed automatically.
tr: <code>/wp-content/mu-plugins</code> klasöründeki dosyalar otomatik olarak çalıştırılırlar.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
tr: Bir yazıya birden çok kategori ya da etiket atadığınızda, sadece bir tanesi kalıcı bağlantıda görüntülenir: en küçük kayıt numarasına sahip olan. Bu <code>%kategori%</code> or <code>%etiket%</code> gibi özel kalıcı bağlantılarında da bu şekildedir.

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
tr: Varsayılan haricinde bir seçenek seçerseniz, etiket yapısı ile beraber genel adres yolunuz <code>%</code> ile sarılır ve özel yapı alanında görüntülenir, daha sonra da buradan değiştirebilirsiniz.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
tr: Bir çok tema varsayılan olarak siz düzenleyene kadar yan sütunlarda bileşenleri gösterir, fakat otomatik olarak yan sütun yönetim aracında gözükmez. İlk bileşen düzeltmesini yaptığınızda uygun durumdaki bileşenlerin arasından varsayılan bileşenleri tekrar ekleyebilirsiniz.

en: The template files are located in <code>%2$s</code>. The stylesheet files are located in <code>%3$s</code>. <strong>%4$s</strong> uses templates from <strong>%5$s</strong>. Changes made to the templates will affect both themes.
tr: Şablon dosyaları <code>%2$s</code> konumundadır. Stil dosyaları <code>%3$s</code> konumundadır. <strong>%4$s</strong>, <strong>%5$s</strong> konumundaki şablonları kullanır. Şablonlara yapılan değişiklikler temaları da etkiler.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
tr: Eğer bir bileşeni silerken gelecekte kullanmak üzere ayarlarını saklamak isterseniz, bileşeni etkisiz bileşenler arasına sürükleyip bırakın. İstediğiniz zaman oradan geri alabilirsiniz. Bu özellikle daha az ya da daha değişik bileşenlere sahip temalar arasında geçiş yaparken işinize yarayacaktır.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
tr: Sitenize yeni bir kullanıcı eklemek için, ekranın tepesindeki yeni kullanıcı butonuna basın ya da kullanıcılar menüsünden yeni ekle tuşuna basın.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
tr: Yazılı içeriğinize eklenebilecek görsellerin en büyük boyutlarını belirleyebilirsiniz; ayrıca görselleri tam boy da ekleyebilirsiniz.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting a popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
tr: Eğer ne aradığınızı biliyorsanız, en iyi seçeneğiniz arama olacaktır. Arama ekranlarında WordPress.org eklenti dizininde belirli bir terim, yazar ya da etikete göre arama yapabileceğiniz seçenekler vardır. Ayrıca klasörü en çok tutulan etiketler ile de arayabilirsiniz. Daha büyük görünen etiketler daha çok eklentiye sahiplerdir demektir.

en: There are two options for uploading files: <em>Select Files</em> will open the Flash-based uploader (multiple file upload allowed), or you can use the <em>Browser Uploader</em>. Clicking <em>Select Files</em> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <em>Open</em> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen. Basic image editing is available after upload is complete. Make sure you click <em>Save</em> before leaving this screen.
tr: Dosya yüklemek için iki seçenek vardır: <em>Dosyaları seç</em> flash tabanlı bir yükleyici açacaktır (çoklu yüklemeye izin verilir) ya da  <em>Tarayıcı yükleyicisi</em>ni de kullanabilirsiniz. <em>Dosyaları seç</em> tuşuna bastığınızda bilgisayarınızda bulunan dosyaları gösteren bir dolaşım menüsü açılacaktır. <em>Aç</em> tuşuna bastıktan sonra yükleme ekranında bir ilerleme çubuğu gözükecektir. Yükleme yapıldıktan sonra basitçe görselleri düzenleyebilirsiniz. Bu ekrandan ayrılmadan önce <em>Kaydet</em> tuşuna bastığınızdan emin olun.

en: The Embed option allows you embed a video, image, or other media content into your content automatically by typing the URL (of the web page where the file lives) on its own line when you create your content.
tr: Gömme seçeneği bir video, görsel ya da diğer ortam dosyasını içeriğinizin içine yalnız başına bir satırda yer alacak şekilde, sadece web adresini yazarak yerleştirmenize olanak sağlar.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
tr: Bir çok tema her sayfanın başında, tarayıcının başlık alanında ve beslemelerde tanımlayıcı olarak site başlığını gösterir. Bir çok temada slogan da görüntülenir.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
tr: <strong>Sıralama</strong> - Sayfalar genellikle alfabetik olarak sıralanır, fakat isterseniz bu alana sayı girerek (birinci için 1 vb.) kendiniz de belirleyebilirsiniz.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access to your web server.
tr: İstediğiniz eylemi gerçekleştirebilmek için WordPress&#8217;in web sunucunuza erişebilmesi gerekir.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
tr: Lütfen devam etmek için FTP ya da SSH bilgilerinizi girin.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
tr: Lütfen devam etmek için FTP bilgilerinizi girin.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
tr: Eğer giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, web barındırma firmanızla iletişime geçmelisiniz.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the <em>Screen Options</em> tab to customize the display of this screen.
tr: Yüklediğiniz tüm dosyalar, en yeni yüklemeler önce olacak şekilde, ortam kütüphanesinde listelenir. <em>Ekran seçenekleri</em> sekmesini kullanarak bu ekranın görüntüsünü özelleştirebilirsiniz.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
tr: Eğer ZIP dosyasını bilgisayarınıza indirdiyseniz (güvenilir ve orijinal bir kaynaktan indirdiğinize emin olunuz) temayı manuel olarak yükleyebilirsiniz. İsterseniz eski usül yöntemi kullanıp, indirdiğiniz temanın klasörünü FTP ile <code>/wp-content/themes</code> klasörüne gönderebilirsiniz.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
tr: Profiliniz sizin hakkınızda (&#8220;hesabınız&#8221;) ve WordPress kullanımız ile ilgili bazı kişisel seçeneklerin bilgisini içerir.

en: When this setting is in effect a reminder is shown in the header of these administration screens that says, &#8220;Search Engines Blocked,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
tr: Bu seçenek etkin olduğunda size, yönetim ekranlarının tepesinde &#8220;Arama motorları engelli&#8221; şeklinde, sitenizin taranmadığına yönelik bir bilgi mesajı gösterilir.

en: This feature is new in version 3.0; to use a custom menu in place of your theme&#8217;s default menus, support for this feature must be registered in the theme&#8217;s functions.php file. If your theme does not support the custom menus feature yet (the new default theme, Twenty Ten, does), you can learn about adding support yourself by following the below link.
tr: Bu özellik 3.0 sürümü ile beraber geldi; temanızın varsayılan menü pozisyonu yerine özel bir menü kullanmak istiyorsanız, bu özellik temanın functions.php dosyasında tanımlı olmalıdır. Eğer temanız henüz özel menüleri desteklemiyorsa (yeni varsayılan tema, Twenty Ten, destekliyor) aşağıdaki bağlantıdan bu özelliği nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili destek alabilirsiniz.

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
tr: Sayfalar, başlıkları, içerikleri ve ilgili meta bilgileri olması açısından yazılara benzerler ama yazılardan farklı olarak kronolojik blog akışını takip etmezler, kalıcı yazılar gibidirler. Sayfalar kategorilendirilmez ve etiketlenmez ama bir hiyerarşiye sahip olabilirler. Bir yazıyı &#8220;Ebeveyn&#8221; yapıp diğerlerini ona bağlayarak bir grup oluşturabilirsiniz.

en: In the In Response To column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The &#8220;#&#8221; permalink symbol below leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows how many comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
tr: Cevap sütununda üç eleman vardır. Metin, yorum yapılan yazıdır ve o girdi için yazı editörüdür. &#8220;#&#8221; kalıcı bağlantı sembolü, sitenizdeki yayındaki yazıya yönlendirir. Baloncuk içinde yer alan sayı, ilgili yazı için kaç yorum yapıldığını gösterir. Eğer baloncuk gri ise o yazı için tüm yorumları kontrol etmişsiniz demektir. Eğer mavi ise kontrol bekleyen yorumlar vardır. Baloncuğa tıklayarak sadece o yazıya ait yorumların görüntülendiği yorum ekranına ulaşırsınız.

en: Pages are similar to to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
tr: Sayfalar, başlıkları, içerikleri ve ilgili meta bilgileri olması açısından yazılara benzerler ama yazılardan farklı olarak kronolojik blog akışını takip etmezler, kalıcı yazılar gibidirler. Sayfalar kategorilendirilmez ve etiketlenmez ama bir hiyerarşiye sahip olabilirler. Bir yazıyı &#8220;Ebeveyn&#8221; yapıp diğerlerini ona bağlayarak bir grup oluşturabilirsiniz.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
tr: <strong>Geri izlemeleri gönder</strong> - Geri izlemeler blog sistemleri arasında var olan, bloglara bağlantı verdiğinizi bildiren bir sistemdir. Geri izleme göndermek istediğiniz adres(ler)i yazınız. Eğer başka WordPress sitelerine bağlantı verecekseniz, otomatik olarak geri bildirim ile bilgilendirileceklerdir ve bu alan gereksiz olur.

en: In the Comment column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
tr: Yorum sütununda, her yorumun üstünde, yorumun sitenize bırakıldığı tarihi gösteren &#8220;Gönderilme tarihi,&#8221; yazan bir alan vardır. Tarih bilgisine tıklayarak, yorumu siteniz üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

en: Note that permalinks beginning with the category, tag, author or postname structure tags require more advanced server resources. Double-check your hosting details to make sure those are in place or start your permalinks with other structure tags.
tr: Unutmayın ki, kategori, etiket, yazar ya da yazı ismi ile başlayan kalıcı bağlantı yapıları kullanımı daha gelişmiş sunucu kaynaklarına ihtiyaç duyar. Bu yapıları kullanmadan önce sunucu detaylarınızı iki kere kontrol edin, ya da daha farklı bir kalıcı bağlantı yapısı kullanın.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! You will find helpful tips in the Help tab of each screen to assist you as you get to know the application.
tr: WordPress başlangıç ekranınıza hoş geldiniz! Uygulamayı tanıma aşamasında, her ekranda yer alan yardım alanlarından kullanışlı ipuçları bulabilirsiniz.

en: Hovering over a row reveals action links: <em>Edit</em>, <em>Delete Permanently</em>, and <em>View</em>. Clicking <em>Edit</em> or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking <em>Delete Permanently</em> will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). <em>View</em> will take you to the display page for that file.
tr: Fare imleci ile bir satırın üzerinde gezinmek, aksiyon bağlantılarını ortaya çıkartır: <em>Düzenle</em>, <em>Kalıcı olarak sil</em>, ve <em>Görüntüle</em>. <em>Düzenle</em> tuşuna ya da ortam dosyasının ismine tıklayarak dosyanın meta bilgilerini basitçe düzenleyebileceğiniz bir ekrana ulaşabilirsiniz. <em>Kalıcı olarak sil</em> tuşuna basarsanız dosyayı ortam kütüphanesinden (ve bağlı olduğu yazılardan) çıkartır. <em>Görüntüle</em> dosya için görüntüleme sayfasını açar.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
tr: İçerik sağlayıcılar yazı yazabilir ve kendi yazılarını yönetebilirler fakar yazı yayınlayamazlar ya da ortam dosyası gönderemezler.

en: Authors can publish and manage their own posts.
tr: Yazarlar kendi yazılarını yayınlayabilir ve yönetebilirler.

en: Administrators have access to all the administration features.
tr: Yöneticiler tüm yönetici özelliklerine ulaşabilirler.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Lookup takes you to a web page about that particular function.
tr: Aşağıdaki belgeleme menüsü eklenti dosyasında yer alan PHP fonksiyonlarını listeler. Başvuru bağlantısına tıklarsanız ilgili fonksiyon ile ilgili bir sayfa açılır.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
tr: Editör yardımıyla istediğiniz eklentide ilgili PHP dosyalarında değişiklikler yaparak düzenleyebilirsiniz. Unutmayın ki eklenti güncellenirken yaptığınız değişikliklerin üzerine yazılır.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
tr: Buradan sitenizde gösterilecek bağlantılar ekleyebilirsiniz, genellikle <a href="%s">bileşenler</a>i kullanarak. Varsayılan olarak WordPress komünitesi ile ilgili bir kaç bağlantı örnek olarak eklenmiştir.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
tr: Henüz bağlantılar için çöp kutusu özelliği olmadığı için, bir bağlantı silerseniz kalıcı olarak silinecektir.

en: Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure; just click on the Update button when it says a new version is available.
tr: WordPress yüklemenizi güncellemek, basit, tek adımlık bir süreçtir; sadece yeni bir sürüm var mesajı gördüğünüzde güncelle tuşuna basın.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
tr: Bitirdiğiniz zaman değişiklikleri kaydet tuşuna basmayı unutmayın.

en: If you want to discard your custom header and go back to the default included in your theme, click on the buttons to remove the custom image and restore the original header image.
tr: Özelleştirilmiş başlık alanından vazgeçip, temanızın varsayılanına dönmek isterseniz, özel görseli kaldır ve orijinal başlık görselini geri yükle tuşlarına basın.

en: To use a background image, simply upload it, then choose your display options below. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
tr: Bir arka plan görseli kullanmak için, dosyayı yükleyin ve sonrasında aşağıdaki görüntüleme seçeneklerini seçin. Görselin bir örneğini kullanabilirsiniz ya da görseli döşeyebilir, ekranı doldurabilirsiniz. Arka planınızı sabitleyebilir, böylece site içeriğiniz üzerinde kayar ya da siteniz ile beraber kaymasını sağlayabilirsiniz.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
tr: Temanızın koduna hiç dokunmadan, özel bir arka plan kullanarak sitenizin görüntüsünü değiştirebilirsiniz. Arka planınız bir görsel ya da renk olabilir.

en: You can also choose a background color. If you know the hexadecimal code for the color you want, enter it in the Color field. If not, click on the Select a Color link, and a color picker will allow you to choose the exact shade you want.
tr: Bir arka plan rengi de seçebilirsiniz. Eğer onaltılı renk kodunu biliyorsanız renk alanına girebilirsiniz. Bilmiyorsanız Bir renk seçin bağlantısına tıklayıp açılan renk seçiciden istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately.
tr: Siteniz için özel bir başlık görseli belirleyebilirsiniz. Dosyayı yükleyip kırpın ve yeni başlık hemen yayına girecektir.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
tr: <strong>Kısa isim</strong> - &#8220;Kısa isim&#8221; isimlerin web adresleriyle uyumlu halleridir. Genellikle tamamı küçük harflerden oluşur ve sadece harfler, rakamlar ve noktalama işaretleri içerir.

en: Managing Pages is very similar to managing Posts, and the screens can be customized in the same way.
tr: Sayfaları yönetmek, yazıları yönetmeye çok benzer ve ekranlar aynı şekilde özelleştirilebilir.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
tr: Ayrıca <a href="%s">Press This aparatı</a> ile de yazılar oluşturabilirsiniz.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation.  If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
tr: Eklenti etkinleştirme sırasında %d karakter uzunluğunda <strong>beklenmeyen çıktı</strong> oluşturdu. Eğer &#8220;başlıklar daha önce gönderildi&#8221; (&#8220;headers already sent&#8221;) mesajı, beslemelerde problemler ya da diğer problemlerle karşılaşırsanız bu eklentiyi etkisizleştirmeyi ya da kaldırmayı deneyin.

en: You can customize the display of information on this screen as you can on other screens, by using the Screen Options tab and the on-screen filters.
tr: Diğer ekranlarda olduğu gibi bu ekranda da, Ekran seçenekleri sekmesini ve ekran filtrelerini kullanarak, görüntülenen bilgileri özelleştirebilrsiniz.

en: Remember to click the Add User button at the bottom of this screen when you are finished.
tr: İşiniz bittiğinde bu ekranın altında yer alan Kullanıcı ekle tuşuna basmayı unutmayınız.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you do not the password to be included in the welcome email.
tr: Yeni kullanıcılar sitenize kullanıcı olarak eklendiklerine dair bir e-posta alırlar. Varsayılan olarak bu e-posta parolalarını da içerir. Karşılama e-postasında parolaların yer almasını istemiyorsanız kutucuktaki işareti kaldırın.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things.
tr: Parolanızı değiştirmek, klavye kısayollarını açmak, WordPress yönetim ekranlarındaki renk şemasını değiştirmek ve WSYIWYG (görsel) editörü kapatmak vb bir çok şey yapabilirsiniz.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
tr: Kullanıcı adınız değiştirilemez, ama diğer alanları kullanarak gerçek adınızı ya da takma isminizi girebilirsiniz ve yazılarda istediğinizi görüntüleyebilirsiniz.

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
tr: Gerekli alanlar belirtilmiştir, gerisi seçime bağlıdır. Profil bilgileri sadece temanız uygun şekilde yapılandırıldıysa gösterilir.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
tr: İşiniz bittiğinde profili güncelle tuşuna basmayı unutmayınız.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
tr: Editörler yazı yayınlayabilir, yazıları yönetebilir ve diğer kişilerin yazılarını da yönetebilirler vb.

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc.
tr: Aboneler yorumları okuyabilir, yorum yapabilir, haberleri alabilir vb.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options when they are logged in, based on their role.
tr: Bu ekran sitenizde var olan tüm kullanıcıları listeler. Her kullanıcı için belirlenen beş rolden biri atanmıştır: Site yöneticisi, editör, yazar, içerik sağlayıcı ya da abone. Yönetici rolü haricindeki diğer rollere sahip kullanıcılar, giriş yaptıklarında rollerine bağlı olarak daha az seçenek görürler.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen. If you&#8217;re not sure which role to assign, you can use the link below to review the different roles and their capabilities. Here is a basic overview of roles:
tr: Sitenize yeni kullanıcı eklemek için bu ekrandaki formu doldurun. Eğer hangi rolü ekleyeceğinizden emin değilseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanarak roller ve rollerin becerileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Roller hakkında basit bir özet:

en: You must assign a password to the new user, but don&#8217;t worry; when they log in for the first time they will be prompted to change it. The username, however, cannot be changed.
tr: Yeni kullanıcı için bir parola atamalısınız, ama merak etmeyin, ilk kez giriş yaptıklarında değiştirmeleri için uyarılacaklar. Ne var ki kullanıcı adı, değiştirilemez.

en: Background Repeat
tr: Arka plan tekrarı

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
tr: Durum kutusunu kullanarak bu ekrandan yorumları kontrol edebilirsiniz, aynı yerden ayrıca yorumun zaman bilgisini de değiştirebilirsiniz.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
tr: Eğer gerekirse bir yorumdaki bilgileri değiştirebilirsiniz. Bu genellikle bir yorumcu imla hatası vb bir hata yaptığında çok yardımcı olur.

en: Background Attachment
tr: Arka plan eki

en: Automatically add new top-level pages
tr: Otomatik olarak ilk seviye sayfaları ekle

en: Enter menu name here
tr: Menü ismini buraya girin

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the second option here. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
tr: Sitenizin arama motoru örümcekleri tarafından taranmasına, ping servisleri tarafından kullanılmasına siz karar verirsiniz. Eğer bu servislerin sitenizi pas geçmesini isterseniz buradaki ikinci seçeneği seçin. Yine de gizliliğiniz tam olarak sağlanmadı, unutmayın ki siteniz webde hala görünür durumda.

en: Uploading Options gives you folder and path choices for storing your files in your installation&#8217;s directory.
tr: Yükleme seçenekleri size yükleme alanında dosyalarınızı saklamak için klasör ve yol seçenekleri sunar.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display, whether to show full text or a summary, and the character set encoding.
tr: Ayrıca RSS beslemelerinizdeki içeriğin nasıl görüneceğini de kontrol edebilirsiniz, en fazla gösterilecek yazı sayısı, tam metin mi özet mi gösterileceği ve karakter seti gibi.

en: This screen provides some common options for your default permalinks URL structure.
tr: Bu ekran varsayılan kalıcı bağlantı adres yapısı ile ilgili genel seçenekleri sağlar.

en: Remember to click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
tr: Yeni ayarların devreye girmesi için sayfanın altında yer alan ayarları kaydet tuşuna basmayı unutmayın.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within these administration screens, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links below.
tr: İçeriğinizi bir çok şekilde gönderebilirsiniz: bu ekran tüm bu yöntemler için ayarları içerir. Üst alan yönetim ekranlarındaki düzenleyiciyi kontrol eder, geri kalan ise harici yayınlama yöntemlerini kontrol eder. Bu yöntemler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki belge bağlantılarını kullanın.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
tr: UTC demek Koordine Evrensel Zaman demektir.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
tr: Bu ekrandaki alanlar sitenizin bazı basit ayarlarını belirler.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
tr: Bu ekran içeriğinizin görünümü etkileyen ayarları içerir.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to being registered by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site administrator.
tr: Eğer site yöneticisi yerine, kullanıcıların kendilerinin kayıt olabilmelerine olanak sağlamak istiyorsanız, üyelik kutusunu işaretleyin. üyelikleri site yöneticisi tarafından ya da kendileri tarafından oluşturulduğunda tüm yeni kullanıcılara varsayılan bir rol atanabilir.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
tr: Yeni ayarların etkin olabilmesi için sayfanın altında yer alan değişiklikleri kaydet tuşuna basmalısınız.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation link below to get information on what each discussion setting does.
tr: Sayfalarınıza/yazılarınıza yapılmış yorumların görüntülenmesi ve kontrol edilmesi ile ilgili bir çok seçeneğe bu ekrandan ulaşabilirsiniz. Hatta o kadar çok ki, bu ekrana sığmıyorlar bile! :) Aşağıdaki belgeyi okuyarak hangi ayarın ne yaptığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
tr: WordPress adresi ve site adresi aynı da olabilir (ornek.com), farklı da, örneğin WordPress çekirdek dosyaları kök klasör yerine (ornek.com/wordpress) gibi bir alt klasörde de yer alabilir.

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation.
tr: Press This, webde dolaşırken karşınıza çıkan şeyleri kolayca bloglamanıza olanak sağlayan bir aparattır. Bir bağlantıyı yakalamak için ya da bir özet göndermek için kullanabilrsiniz. Hatta Press This ile bir sayfadan görseller seçip yazınız içinde kullanabilirsiniz. Sadece bu ekrandaki Press This bağlantısını tarayıcınızın yer imleri çubuğuna sürükleyip bırakın ve kolay içerik oluşturma yolunda ilk adımınızı atın.

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and HTML. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The HTML mode allows you to enter raw HTML along with your post text. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions.
tr: <strong>Yazı düzenleyici</strong> - Yazınız için metin girin. İki tür düzenleme modu vardır: Görsel ve HTML. İlgili sekmeye tıklayarak modu seçin. Görsel mod size WYSIWYG düzenleyici sağlar. Satırın sonundaki ikona tıklayarak ikinci bir satırda yeni kontrollere ulaşabilirsiniz. HTML modu, yazınızın metnini yalın HTML olarak düzenleyebilmenize olanak sağlar. Metin editörünün üstünde yer alan ikonlar yardımıyla ortam düzenleyiciye ortam dosyaları ekleyebilirsiniz. Yönergeleri takip edin yeter.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
tr: Bağlantı adı, web adresi ve açıklama alanları sabit konumluyken diğerlerinin konumları sürükle bırak yapılarak değiştirilebilir. Ayrıca ekran seçenekleri sekmesinde kullanmadığınız kutuları gizleyebilir ya da başlık çubuğundaki kutuya tıklayarak küçültebilirsiniz.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
tr: Siteniz güncellenirken bakım moduna alınacaktır. Güncelleme bittiğinde normale dönecektir.

en: Your plugins are all up to date.
tr: Tüm eklentileriniz güncel.

en: You have the latest version of WordPress.
tr: WordPress&#8217;in en son sürümünü kullanıyorsunuz.

en: Your themes are all up to date.
tr: Tüm temalarınız güncel.

en: An updated version of WordPress is available.
tr: WordPress&#8217;in güncellenmiş bir sürümü mevcut.

en: Original: %s
tr: Orijinal: %s

en: Function Name&hellip;
tr: Fonksiyon ismi&hellip;

en: For more information:
tr: daha fazla bilgi için:

en: Activate importer
tr: Aktarıcıyı etkinleştir

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
tr: Her bir kutuya bilgiler girerek bu ekrandaki bağlantıları ekleyebilir ya da düzenleyebilirsiniz. Sadece bağlantıların web adresleri ve (sitenizde gözükecek olan) isimleri gerekli alanlardır.

en: Return to Importers
tr: Aktarıcılara geri dön

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
tr: Eklentiyi etkinleştir ve aktarıyıcı çalıştır

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
tr[0]: %2$s için %1$s cevap

en: <a href="%s">Use this</a> to convert categories to tags or tags to categories.
tr: Kategorileri etiketlere ya da etiketleri kategorilere dönüştürmek için <a href="%s">bunu kullanın</a>.

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
tr: Kategoriler seçime bağlı <a href="%s">kategoriden etikete dönüştürme</a> kullanılarak dönüştürülebilirler.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>
tr: Etiketler seçime bağlı <a href="%s">etiketten kategoriye dönüştürme</a> kullanılarak dönüştürülebilirler.

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
tr: Ana sayfa: %s

en: ERROR:
tr: HATA:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
tr: <strong>%s</strong> içeri aktarıcısı geçersiz ya da yüklü değil.

en: Page Attributes
tr: Sayfa özellikleri

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
tr: Yardım mı lazım? Ekranınızın sağ üst köşesindeki yardım sekmesini kullanın.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. The Page editor mostly works the same Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
tr: Bir sayfa oluşturmak, yazı oluşturmaya çok benzer ve ekranlar yine sürükle bırak yapılarak, ekran seçenekleri sekmesinden ve kutuları küçültüp büyüterek özelleştirilebilir. Sayda düzenleyici hemen hemen aynı yazı düzenleyici gibi çalışır, sadece ufak tefek sayfa oluşturmaya özel özellikler olabilir:

en: Note: Turbo/Gears is no longer promoted on this screen as it was in previous versions due to the fact that Google has discontinued support for it.
tr: Not: Turbo/Gears, Google projeye devam etmediği için artık bu sayfa öne çıkarılmayacaktır.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
tr: Bu ekran blog uygulamaları/içerik yönetim platformlarından içeri veri aktaran eklentileri listeler. İçeri aktarmak istediğiniz platformu seçin ve açılan pencerede şimdi yükle tuşuna basın. Eğer platformunuz yüklü değilse, bağlantıya tıklayarak eklenti dizininde platformunuza uygun içeri aktarıcı bir eklenti var mı arayın.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
tr: WXR dosyaları bir kere oluşturulduğunda başka WordPress sitelerinde ya da bu formatı kullanabilen diğer platformlarda içeri aktarmak için kullanılabilir.

en: In previous versions of WordPress, all the importers were built-in, but they have been turned into plugins as of version 3.0 since most people only use them once or infrequently.
tr: Daha önce WordPress sürümlerinde tüm aktarıcılar dahiliydi, fakat çoğu insan yalnızca bir kere ya da çok az kullandıkları için 3.0 sürümünden itibaren eklenti haline getirildiler.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can set filters to have the WXR file only include a certain date, author, category, tag, all posts or all pages, certain publishing statuses.
tr: Sitenizin içeriğini bir başka kuruluma ya da platforma yüklemek için dışarı aktarabilirsiniz. Aktarım dosyası WXR adında XML yapısına sahip bir format olacaktır. Yazılar, sayfalar, yorumlar, özel alanlar, kategoriler ve etiketler dahildir. WXR dosyasına belirli bir tarih, yazar, kategori, etiket, tüm yazılar ya da tüm sayfalar, belirli yayın durumları gibi filtreler uygulayabilirsiniz.

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
tr: Ekran seçenekleri sekmesini kullanarak ve/veya bağlantılar tablosunun üzerindeki açılır filtre menüsü ile bu ekranı özelleştirebilirsiniz.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
tr: Üst sağ taraftan düzenlemek istediğiniz eklentiyi seçin ve seç tuşuna basın. Düzenleyicide açıp değişiklik yapmak için herhangi bir dosya ismine bir kez tıklayın. İşiniz bittiğinde yaptığınız değişiklikleri kaydetmeyi (Dosyayı güncelle) unutmayın.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit a plugin or start from scratch, check out the links below.
tr: Eklentilerde değişiklik yapıp, güncellemelerde üzerine yazılmamasını istiyorsanız kendi eklentilerinizi yazmayı düşünmelisiniz. Bir eklentiyi baştan itibaren nasıl yazacağnızı öğrenmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
tr: Çoğu zaman eklentiler WordPress çekirdeği ile kardeş kardeş geçinirler. Yine de kimi zaman eklentiler, diğer eklentiler ile çakışabilir ve uyum sorunları ortaya çıkabilir. Eğer sitenizde garip sorunlarla karşılaşırsanız, sorun bu olabilir. Tüm eklentilerinizi etkisizleştirip, çeşitli kombinasyonlarda etkinleştirip, sorun çıkartan eklentiyi izole etmeyi deneyebilirsiniz.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click Upload in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
tr: Başka bir yerden indirmiş olduğunuz bir eklentiyi yüklemek isterseniz sol üst köşede yer alan yükleye basın. Bir .zip paketi yüklemeniz istenecektir, yükledikten sonra yeni eklentinizi etkinleştirebilirsiniz.

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, Newest, and Recently Updated plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
tr: Eğer nelerin uygun olduğu hakkında bir fikir sahibi olmak isterseniz, ekranın sol üst köşesinde yer alan öne çıkarılanlar, en çok tutulanlar, yeniler ve yeni güncellenmiş eklentiler bağlantılarını kullanabilirsiniz. Bu alanlar düzenli olarak dönüşürler.

en: You can see your active theme at the top of the screen. Below are the other themes you have installed that are not currently in use. You can see what your site would look like with one of these themes by clicking the Preview link. To change themes, click the Activate link.
tr: Ekranın üstünde aktif temanızı görebilirsiniz. Altında da şu an yüklü olan, kullanımda olmayan diğer temalar vardır. Önizleme tuşuna basarak temanın sitenizde nasıl gözükeceğini görüntüleyebilirsiniz. Tema değiştirmek için etkinleştir bağlantısına tıklayın.

en: Aside from the default theme included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
tr: WordPress kurulumu ile beraber gelen varsayılan tema haricinde diğer temalar üçüncü partiler tarafından geliştirilmektedirler.

en: Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
tr: Uygun bileşenler alanı içinden seçim yapabileceğiniz tüm bileşenleri barındırır. Bir bileşeni yan sütuna sürüklediğinizde ayarlarını değiştirebilmeniz için bir alan açılır. Bileşen ayarlarından memnun olduğunuzda kaydet tuşuna basın ve bileşen sitenizde yayına girsin. Eğer sil tuşuna basarsanız bileşen silinir.

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Lookup takes you to a web page with reference material about that particular function.
tr: PHP dosyaları için ilgili dosyada tanınmış olan fonksiyonlar için açılır menüden belgeleri kullanabilirsiniz. Referans sizi ilgili fonksiyon hakkında bilgi içeren bir referans sayfaya yönlendirecektir.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
tr: Bileşenler birden çok kez kullanılabilirler. Her bileşene başlık verebilir, sitenizde görüntüleyebilirsiniz ama gerekli de değildir.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
tr: Ekran seçeneklerinden erişilebilirlik modunu açmanız, sürükle bırak yerine ekle ve düzenle tuşlarını kullanmanıza olanak sağlar.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
tr: Tema düzenleyici ile temanızı oluşturan CSS ve PHP dosyalarını düzenleyebilirsiniz.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
tr: Açılır menüden bir tema seçip seç tuşuna basarak başlayın. Tüm şablon dosyalarından oluşan bir liste açılacaktır. Herhangi bir dosya ismine basarsanız büyük düzenleme alanında açılacaktır.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
tr: Bileşenler, temanız tarafından sağlanan, bileşen alanlarına (genellikle yan sütunlar) yerleştirilen bağımsız bölümlerdir. Yan sütununuzu/bileşen alanınızı doldurmak için, bileşenleri başlıklarından tutup belirtilen alan bırakın. Varsayılan olarak ilk bileşen alanı genişletilmiştir. Diğer bileşen alanlarının başlıklarına tıklayarak genişletip içlerini doldurabilirsiniz.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
tr: Temaları anahtar kelimelere, yazarlarına ya da etiketlere göre ve hatta özellik filtresi ile arayabilirsiniz. Alternatif olarak öne çıkarılan, yeni ve güncellenmişlere de göz atabilirsiniz. Bir tema bulduğunuzda yükleyebilir ya da ön izleme yapabilirsiniz.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
tr: <strong>Öneri:</strong> Şu an kullanmakta olduğunuz temayı düzenlerken sitenizin bozulabileceğini de göz önünde bulundurun.

en: After typing in your edits, click Update File.
tr: Düzenlemelerinizi yaptıktan sonra, dosyayı güncelle tuşuna basın.

en: To create a new custom menu, click on the + tab, give the menu a name, and click Create Menu. Next, add menu items from the appropriate boxes. You&#8217;ll be able to edit the information for each menu item, and can drag and drop to put them in order. You can also drag a menu item a little to the right to make it a submenu, to create menus with hierarchy. You&#8217;ll see when the position of the drop target shifts over to create the nested placement. Don&#8217;t forget to click Save when you&#8217;re finished.
tr: Yeni bir özel menü oluşturmak için + sekmesine tıklayın, menüye bir isim verin ve Menü oluştur tuşuna basın. Sonra, ilgili kutulardan menü elemanları ekleyin. Her bir menü elemanı için bilgileri değiştirebilecek ve sürükle bırak ile sıralarını değiştirebileceksiniz. Ayrıca bir menü elemanını hafif sağa çekerek, menü hiyerarşisi oluşturup, alt menü haline getirebilirsiniz. Yerleştirmeyi gösteren yer tutucular size yardımcı olacaktır. İşiniz bittiğinde kaydetmeyi unutmayın.

en: You can create custom menus for your site. These menus may contain links to pages, categories, custom links or other content types (use the Screen Options tab to decide which ones to show on the screen). You can specify a different navigation label for a menu item as well as other attributes. You can create multiple menus. If your theme includes more than one menu, you can choose which custom menu to associate with each. You can also use custom menus in conjunction with the Custom Menus widget.
tr: Siteniz için özel menüler oluşturabilirsiniz. Bu menüler sayfalara, kategorilere ya da diğer içerik tiplerine özel bağlantılar içerebilir (Ekran seçenekleri sekmesinden hangilerinin görüntüleneceğini seçin). Bir çok özelliğini değiştirebildiğiniz gibi dolaşım için farklı bir isim de belirtebilirsiniz. Bir çok menü oluşturabilirsiniz. Eğer temanız birden çok menüyü destekliyorsa, her özel menüyü ilgili menü alanıyla eşleştirin. Ayrıca özel menüleri, özel menü bileşeni ile de kullanabilirsiniz.

en: (no parent)
tr: (ebeveyn yok)

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a Page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple Pages at once.
tr: Bir çok sayfa için benzer eylemleri yapabilirsiniz, filtre kullanarak listeyi daraltmak, fare imleci ile üzerinde gezdiğinizde ortaya çıkan eylem bağlantılarını kullanarak eylemde bulunma ya da meta bilgilerini topluca değiştirmek gibi.

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
tr: <strong>Şablon</strong> - Bazı temalar ek özellikleri ya da özel yerleşimlere sahip belirli sayfalar için özel şablonlara sahip olabilir. Eğer varsa bunları açılır menüde göreceksiniz.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
tr: <strong>Ebeveyn</strong> - Sayfalarınızı hiyerarşik olarak düzenleyebilirsiniz. Örneğin altında &#8220;Hayat hikayem&#8221; ve &#8220;Köpeğim&#8221; şeklinde iki sayfaya sahip bir &#8220;Hakkında&#8221; sayfanız olabilir. Alt alta kaç seviye oluşturacağınız konusunda limitsizsiniz.

en: All updates have been completed.
tr: Tüm güncellemeler tamamlandı.

en: Select menu items (pages, categories, links) from the boxes at left to begin building your custom menu.
tr: Özel menünüzü oluşturmak için soldaki kutulardan menü elemanlarını seçin (sayfalar, kategoriler, bağlantılar).

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
tr: Bu ekranda yeni bir etiket eklerken şu alanları doldurun:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
tr: Kategorileri kullanarak sitenizi bölümlendirebilir ve ilişkili yazıları gruplayabilirsiniz. <a href="%s">Yazma ayarları</a>ndan değiştirene kadar varsayılan kategori &#8220;Genel&#8221; kategorisidir.

en: You can assign keywords to your posts using Post Tags. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
tr: Yazı etiketlerini kullanarak yazılarınıza anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Kategorilerden farklı olarak, etiketlerin hiyerarşisi yoktur, yani bir etiketin bir diğeriyle ilişkisi yoktur.

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
tr: Kategoriler ve etiketler arasındaki fark nedir? Normalde etiketler yazınız hakkında önemli bilgiler içeren, diğer yazılarda tekrarlama ihtimali olan anahtar kelimelerdir (isimler, konular vb.). Bunun yanında kategoriler önceden belirlenmiş bölümlerdir. Eğer sitenizi bir kitap gibi düşünürseniz, kategoriler kitabın içindekiler bölümü gibi, etiketler ise kitabın indeks bölümü gibidir.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
tr: Ekran seçenekleri sekmesinden kaç adet eleman gözükeceği ve tablodaki hangi sütunların gösterilip gizleneceği gibi ayarlar yaparak bu ekranın görünümünü değiştirebilirsiniz.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
tr: <strong>Açıklama</strong> - Açıklama varsayılan olarak gerekli değildir, yine de bazı temalar açıklamayı görüntüleyebilir.

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
tr: <strong>Ebeveyn</strong> - Kategoriler, etiketlerin tersine, hiyerarşik olabilir. Jazz diye bir kategoriniz ve bunun altında Bebop ve Big Band adında alt kategorileriniz olabilir. Tamamen seçime bağlı. Bir alt kategori oluşturmak için Ebeveyn açılır menüsünden bir kategori seçin yeter.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
tr: <strong>İsim</strong> - İsmin sitenizde nasıl gözükeceğidir.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
tr: Yeni bir kategori eklerken şu alanları doldurmalısınız:

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the <em>Attached To</em> column, and can click on <em>Attach File</em> to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
tr: Eğer bir ortam dosyası hiç bir dosyaya eklenmemişse, <em>Eklenen</em> sütununda görebilirsiniz. <em>Dosyayı ekle</em> tuşuna basarak yazılarda arama yapıp, ekleme yapabileceğiniz ufak bir pencere açabilirsiniz.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
tr: Ekranın tepesinde bulunan dosya tipi/durum filtrelerini kullanarak listeyi daraltabilirsiniz. Ayrıca ortam tablosunun altında yer alan açılır menü yardımı ile tarihe göre de listeyi daraltabilirsiniz.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share.
tr: Buradan bir yazı oluşturmadan direkt olarak ortam dosyalarını yükleyebilirsiniz. Bu size daha sonra bir yazıda ya da sayfada kullanmak üzere ya da paylaşabilmeniz için bir dosyaya bağlantı oluşturabilmeniz için dosya yükleme imkanı sağlar.

en: Links may be separated into categories; these are different than the categories used on your posts.
tr: Bağlantılar kategorilere ayrılabilir; bunlar yazılarınızda kullandığınız kategorilerden farklıdır.

en: Header Image
tr: Başlık görseli

en: You can delete link categories, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default link category.
tr: Bağlantı kategorilerini silebilirsiniz, fakat bu eylem kategoride yer alan bağlantıları silmez. Bunun yerine o bağlantıları varsayılan kategoriye bağlar.

en: Default Images
tr: Varsayılan görseller

en: Crop Header Image
tr: Başlık görselini kırp

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers.
tr: Eğer kendi görselinizi yüklemek istemezseniz şu havalı başlıklardan birini kullanabilirsiniz.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
tr: Bu işlem başlık görselini kaldıracaktır. Yaptığınız değişiklikleri geri alamayacaksınız.

en: You can create groups of links by using link categories. Link category names must be unique and link categories are separate from the categories you use for posts.
tr: Bağlantı kategorilerini kullanarak bağlantı grupları oluşturabilirsiniz. Bağlantı kategorileri isimleri eşsiz olmalıdır ve yazılarınızda kullandığınız kategorilerden ayrı olmalıdır.

en: You can upload a custom header image to be shown at the top of your site instead of the default one. On the next screen you will be able to crop the image.
tr: Varsayılan görsel yerine, sitenin tepesinde görünmesi için özel bir başlık görseli yükleyebilirsiniz. Bir sonraki ekranda görseli kırpabileceksiniz.

en: Remove Header Image
tr: Başlık görselini kaldır

en: Reset Image
tr: Görseli sıfırla

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
tr: Bu orijinal başlık görselini geri yükleyecektir. Hiç bir özelleştirmeyi geri yükleyemeyeceksiniz.

en: Restore Original Header Image
tr: Orijinal başlık görselini geri yükle

en: Header Text
tr: Başlık metni

en: Display Text
tr: Görünüm metni

en: Text Color
tr: Metin rengi

en: If you want to hide header text, add <strong>#blank</strong> as text color.
tr: Eğer başlık metnini gizlemek istiyorsanız yazı rengi olarak <strong>#blank</strong> girin.

en: Reset Text Color
tr: Metin rengini sıfırlayın

en: This will restore the original header text. You will not be able to restore any customizations.
tr: Bu orijinal başlık metnini geri yükleyecektir. Hiç bir özelleştirmeyi geri yükleyemeyeceksiniz.

en: Restore Original Header Text
tr: Orijinal başlık metnini geri yükle

en: Image Upload Error
tr: Görsel yükleme hatası

en: You need Javascript to choose a part of the image.
tr: Görselin belirli bir kısmını seçmek için JavaScript&#8217;e ihtiyacınız var.

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
tr: Sarı satır, sizin kontrolünüzü bekliyor anlamına gelmektedir.

en: In the Author column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
tr: Yazar sütununda, yazarın ismine ek olarak, e-posta adres, blog adres ve yorumcunun IP adresi gösterilir. Bu bağlantıya tıklamak, ilgili IP adresinden yapılan tüm yorumları gösterir.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage Posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
tr: Sitenizdeki yorumları aynı yazıları ya da diğer içeriği yönettiğiniz gibi yönetebilirsiniz. Bu ekran da diğer yönetim ekranları gibi özelleştirilebilirdir ve toplu işlemleri ya da elemanların üzerine geldiğinizde ortaya çıkan eylem bağlantılarını kullanabilirsiniz.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link below to learn more.
tr: Bir çok insan yorumları daha hızlı yönetebilmek için klavye kısayollarını kullanıyorlar. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

en: Edit this item
tr: Bu elemanı düzenle

en: Edit this item inline
tr: Bu elemanı yerinde düzenle

en: Restore this item from the Trash
tr: Bu elemanı çöpten geri yükle

en: Move this item to the Trash
tr: Bu elemanı çöpe taşı

en: Delete this item permanently
tr: Bu elemanı kalıcı olarak sil

en: Allow comments.
tr: Yorumlara izin ver.

en: You cannot modify this taxonomy.
tr: Bu etiketlemeyi değiştiremezsiniz.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
tr: LiveJournal API&#8217;sini kullanarak LiveJournal&#8217;dan yazıları içeri aktarmak için LiveJournal aktarıcısını yükleyin.

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
tr: Üzgünüm, depolama alanınızı tamamen doldurmuşsunuz (%s MB).

en: The current theme does not natively support menus, but you can use the &#8220;Custom Menu&#8221; widget to add any menus you create here to the theme&#8217;s sidebar.
tr: Mevcut tema menüleri desteklemiyor, ama &#8220;Özel menü&#8221; bileşenini kullanarak, temanın yan sütunlarına oluşturduğunuz menüleri ekleyebilirsiniz.

en: Goto themes page
tr: Tema sayfasına git

en: Return to WordPress Updates
tr: WordPress güncellemelerine geri dön

en: Goto WordPress Updates page
tr: WordPress güncelleme sayfasına git

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
tr: <strong>Yayınlama</strong> - Yayınlama kutusunda yazılarınızı yayınlama ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Durum, görünürlük ve Yayınla (hemen) için düzenle bağlantısını kullanarak daha fazla seçenek açabilrsiniz. Görünürlük ile bir yazıyı parola korumalı yapabilir ya da sürekli olarak ilk sırada yer almasını (yapışkan yazı) sağlayabilirsiniz. Yayınla (hemen) ile bir yazıyı isterseniz gelecekteki bir tarihe zamanlayabilir, isterseniz geçmişte bir tarihte yayınlamış gibi gösterebilirsiniz.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
tr: <strong>Öne çıkarılmış görsel</strong> - Bu size görseli yazıya eklemeden yazıyla ilişkilendirebilmenize olanak sağlar. Bu genellikle temanız öne çıkarılmış görselleri destekliyorsa ya da ana sayfada küçük resim  ya da özel başlık vb. kullanıyorsa işe yarar.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
tr: <strong>Başlık</strong> - Yazınız için bir başlık girin. Başlık girdikten sonra aşağıda kalıcı bağlantıyı göreceksiniz, ki isterseniz değiştirebilirsiniz de.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes that allow you to add metadata to your post using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of the box. You can also hide any of the boxes by using the Screen Options tab, where you can also choose a 1- or 2-column layout for this screen.
tr: Başlık alanı ve büyük yazı düzenleme alanı sabitlenmiştir, fakat diğer tüm kutuları sürükle bırak yaparak yer değiştirebilir, başlıklarına tıklayarak daraltıp genişletebilirsiniz. Ayrıca ekran seçenekleri sekmesinden kutuları gizleyebilir ve tek ya da çift sütunlu yerleşimler arasında seçim yapabilirsiniz.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
tr: <strong>Tartışma</strong> - Yorumları ve bildirimleri açıp kapatabilir ve yazılarda yorumlar varsa burada görüp kontrol edebilirsiniz.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
tr: Yazıların üstünde yer alan açılır menü yardımıyla sadece belirli bir kategorideki yazıları ya da belirli bir aya ait yazıları gösterecek şekilde listeyi düzenleyebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra Filtrele tuşuna basın. Ayrıca yazı listesinde yer alan yazar, kategori ya da etiketlere tıklayarak da listeyi düzenleyebilirsiniz.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
tr: Yazıları basit bir başlık listesi ile ya da özet görünümüyle görüntüleyebilirsiniz. Listenin üst sağında yer alan ikonlar yardımıyla tercih ettiğiniz görüntüyü seçin.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
tr: Ekran seçenekleri sekmesi yardımıyla istediğiniz sütunları gösterebilir/gizleyebilir ya da bir sayfada kaç adet yazı listeleneceğini belirleyebilirsiniz.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
tr: Sol üstte yer alan Tümü, Yayındakiler, Taslaklar ve Çöp yazılar filtrelerini kullanarak yazılarınızı listeleyebilirsiniz. Varsayılan ayar tüm yazılardır.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
tr: Bu ekranın görüntüsünü bir kaç değişik yolla özelleştirebilirsiniz:

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
tr: Bir satır üzerinde fare imleci ile gezdiğinizde yazıyı yönetebileceğiniz eylem bağlantıları ortaya çıkar. Şu eylemleri yapabilirsiniz:

en: You can also edit multiple posts at once. Select the posts you want to edit using the checkboxes, select Edit from the Bulk Actions menu and click Apply. You will be able to change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
tr: Ayrıca bir çok yazıyı aynı anda düzenleyebilirsiniz. Düzenlemek istediğiniz yazıları kutucuklar yardımıyla seçin, toplu işlemler menüsünden düzenle seçeneğini seçin ve uygula tuşuna basın. Böylece tüm yazılar için bir kerede meta bilgilerini (kategoriler, yazar vb.) değiştirebilirsiniz. Bir yazıyı gruptan çıkarmak için Toplu işlem alanında isminin yanında yer alan x&#8217;e basın.

en: Preview will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
tr: Ön izleme size, taslak yazılarınızı yayınladığınızda nasıl görüntüleneceğini gösterir. Görüntüle tuşu sizi canlı sitenizde yazıyı görüntüleyecektir. Yazınızın durumuna göre uygun bağlantı adresi görüntülenecektir.

en: Trash removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
tr: Çöp, yazınızı bu listeden çıkartıp çöpe taşıyacaktır, oradan da kalıcı olarak silebilirsiniz.

en: Quick Edit provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
tr: Hızlı düzenle bu ekranı terk etmeden yazınızın meta bilgilerine kolayca ulaşıp düzenleyebilmenize olanak sağlar.

en: Edit takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
tr: Düzenle sizi yazıyı düzenleyebileceğiniz ekrana götürür. Bu ekrana yazının başlığına tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

en: Custom Menu
tr: Özel menü

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
tr: Bu bileşeni kullanarak özelleştirilmiş menülerinizden birini bileşen olarak ekleyin.

en: Search Installed Plugins
tr: Yüklü eklentilerde ara

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
tr[0]: Temanız %s menü destekliyor. Kullanmak istediğiniz menüyü seçin

en: You can configure your dashboard by choosing which modules to display, how many columns to display them in, and where each module should be placed. You can hide/show modules and select the number of columns in the Screen Options tab. To rearrange the modules, drag and drop by clicking on the title bar of the selected module and releasing when you see a gray dotted-line box appear in the location you want to place the module. You can also expand or collapse each module by clicking once on the the module&#8217;s title bar. In addition, some modules are configurable, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar when you hover over it.
tr: Başlangıç ekranınızı hangi modüllerin görüntüleneceği, kaç sütun görüntüleneceği ve hangi modülün nerede yer alacağına karar vererek düzenleyebilirsiniz. Ekran seçenekleri sekmesinden modülleri gösterebilir/gizleyebilir ve sütun sayısını seçebilirsiniz. Modülleri başlık çubuğundan sürükleyip, gri noktalı çerçeveye sahip alanlara bırakarak yerleştirebilirsiniz. Her modülü başlıklarına tıklayarak genişletebilir ya da küçültebilirsiniz. Ek olarak, bazı modüller ayarlanabilir. Başlık çubuğunun üzerine fare imlecinizi götürdüğünüzde &#8220;Ayarla&#8221; bağlantısı ortaya çıkacaktır.

en: This screen lets you update to the latest version of WordPress as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repository. When updates are available, the number of available updates will appear in a bubble on the left hand menu as a notification. It is very important to keep your WordPress installation up to date for security reasons, so when you see a number appear, make sure you take the time to update, which is an easy process.
tr: Bu ekran WordPress&#8217;in en son sürümüne güncelleme yapabilmenize, temalarınızı ve eklentilerinizi WordPress.org deposundan güncelleyebilmenizi sağlar. Yeni güncellemeler olduğunda, menünün sol tarafında bir baloncuk içinde kaç güncelleme olduğu bildirilecektir. Güvenlik gereği WordPress kurulumunuzu en güncel durumda tutmanız çok önemlidir. Bir sayı gördüğünüzde vakit ayırıp güncelleme yapın, ki zaten çok kolay bir süreçtir.

en: <strong>Incoming Links</strong> - Shows links to your site found by Google Blog Search.
tr: <strong>Gelen bağlantılar</strong> - Google Blog araması ile bulunan, sitenize gelen bağlantıları gösterir.

en: <strong>QuickPress</strong> - Allows you to create a new post and either publish it or save it as a draft.
tr: <strong>QuickPress</strong> - Yeni bir yazı oluşturmanıza ve isterseniz yayınlamanıza ya da isterseniz taslak olarak kaydetmenize olanak sağlar.

en: <strong>Recent Drafts</strong> - Displays links to the 5 most recent draft posts you&#8217;ve started.
tr: <strong>En son taslaklar</strong> - Başlamış olduğunuz en yeni 5 taslak için bağlantılar gösterir.

en: The left-hand navigation menu provides links to the administration screens in your WordPress application. You can expand or collapse navigation sections by clicking on the arrow that appears on the right side of each navigation item when you hover over it. You can also minimize the navigation menu to a narrow icon strip by clicking on the separator lines between navigation sections that end in double arrowheads; when minimized, the submenu items will be displayed on hover.
tr: Sol el dolaşım menüsü WordPress uygulamasının yönetim ekranları için bağlantılar sağlar. Fare imleci ile üzerine gittiğinizde ortaya çıkan ok tuşlarına basarak ilgili bölümleri genişletebilir ya da küçültebilirsiniz. Ayrıca iki bölüm arasında yer alan ayraç çizgilerine tıklayarak dolaşım menüsünü ikon moduna geçirebilirsiniz. İkon modunda alt menü elemanları fare imlecini menü elemanları üzerine getirdiğinizde ortaya çıkar.

en: To upgrade themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection and click on the appropriate Update button. Check the box at the top of the Themes or Plugins section to select all and update them all at once.
tr: Bu ekrandan temaları ya da eklentileri güncellemek için, kutucukları kullanarak seçiminizi yapın ve sonrasında ilgili güncelleme tuşuna basın. Temalar ya da eklentiler bölümlerinin başında yer alan kutular yardımıyla tüm elemanları seçebilir ve hepsini bir kerede güncelleyebilirsiniz.

en: The modules on your Dashboard screen are:
tr: Başlangıç ekranındaki modüller:

en: <strong>Right Now</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
tr: <strong>Şu anda</strong> - Sitenizin içeriği ile ilgili özet bilgiler sunar ve hangi WordPress versiyonunu kullandığınızı, kullandığınız temayı tanımlar.

en: <strong>Recent Comments</strong> - Shows the most recent comments on your posts (configurable, up to 30) and allows you to moderate them.
tr: <strong>En son yorumlar</strong> - Yazılarınızdaki en son yapılmış yorumları (ayarlanabilir, en fazla 30 tane) gösterir ve kontrol etmenize olanak sağlar.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
tr: Temanız menüleri ya da bileşenleri desteklemiyor.

en: The update process is starting. This process may take awhile on some hosts, so please be patient.
tr: Güncelleme işlemi başlıyor. Bazı sunucularda bu işlem biraz vakit alabilir, lütfen sabırlı olun.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
tr: Bir hata yüzünden &#8220;%s&#8221; dosya yükleyemedi

en: Post published. <a href="%s">View post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
tr: Yazı yayınlandı. <a href="%s">Yazıyı görüntüle</a> | <a href="%s">Yazıyı düzenle</a>

en: Draft saved. <a href="%s">Preview post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
tr: Taslak kaydedildi. <a href="%s">Önizleme</a> | <a href="%s">Yazıyı düzenle</a>

en: Categories and Tags Converter
tr: Kategori ve Etiket Dönüştürücü

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
tr: Kategori/etiket dönüştürücüsünü yükleyerek, seçime bağlı olarak kategorileri etiketlere ya da etiketleri kategorilere dönüştürebilirsiniz.

en: New pingback on your post "%s"
tr: "%s" yazınızda yeni geri bildirim

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
tr: "%s" yazısında yeni bir geri bildirim onayınızı bekliyor.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
tr: "%s" yazısında yeni bir yorum onayınızı bekliyor.

en: New trackback on your post "%s"
tr: "%s" yazınızda yeni geri izleme

en: New comment on your post "%s"
tr: "%s" yazınızda yeni yorum

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
tr: E-posta adresinizin değişimi için bekliyor: <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">İptal</a>

en: Most Recent
tr: En taze

en: Statuses
tr: Durumlar

en: Authors
tr: Yazarlar

en: End Date
tr: Bitiş tarihi

en: Start Date
tr: Başlangıç tarihi

en: Filters
tr: Filtreler

en: Content Types
tr: İçerik tipleri

en: A term with the name provided already exists.
tr: Belirtilen isimde bir terim zaten var.

en: No Repeat
tr: Tekrar yok

en: XHTML Friends Network
tr: XHTML arkadaş ağı

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
tr: Geçerli <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: %1$s and %2$s.
tr: %1$s ve %2$s.

en: F, Y
tr: F Y

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
tr: Şu an <a href="%1$s/">%2$s</a> blog arşivini geziyorsunuz.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
tr: Şu an %3$s için <a href="%1$s/">%2$s</a> blog arşivini geziyorsunuz.

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
tr: Şu an %3$s yılı için <a href="%1$s/">%2$s</a> blog arşivini geziyorsunuz.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
tr: <a href="%1$s">%2$s</a> olarak giriş yapılmış.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
tr: <a href="%1$s">%2$s</a> olarak giriş yapılmış. <a href="%3$s" title="Bu hesaptan çıkış yap">Çıkış &raquo;</a>

en: Submit Comment
tr: Yorumu Gönder

en: %1$s is proudly powered by %2$s
tr: %1$s %2$s ile güçlendirilmiştir

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
tr: <abbr title="Evrensel Kaynak Konumlayıcısı">URL</abbr>

en: Your Comment
tr: Yorumunuz

en: Say It!
tr: Söyle!

en: Close this window.
tr: Bu pencereyi kapat.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
tr: Üzgünüz, kriterlerinize uygun yazı yok.

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
tr: <a href="%s" title="Sanat eseri anlamsal kişisel yayın platformu WordPress ile güçlendirilmiştir."><strong>WordPress</strong></a> ile güçlendirilmiştir.

en: Log out of this account
tr: Bu hesaptan çıkış yap.

en: Log out &raquo;
tr: Çıkış &raquo;

en: Mail (will not be published)
tr: E-posta (yayımlanmayacak)

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
tr: <strong>XHTML:</strong> Şu etiketleri kullanabilirsiniz: <code>%s</code>

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
tr: <a href="%1$s/">%2$s</a> blog arşivlerinde <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong> araması yaptınız. Eğer hiç bir şey bulamadıysanız aşağıdaki bağlantıları deneyebilirsiniz.

en: l, F jS, Y
tr: l, j F Y

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
tr: Şu an %3$s günü için <a href="%1$s/">%2$s</a> blog arşivini geziyorsunuz.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
tr: %s kategorisi için blog arşivini geziyorsunuz.

en: %d queries. %s seconds.
tr: %d sorgu. %s saniye.

en: Comments (RSS)
tr: Yorumlar (RSS)

en: Entries (RSS)
tr: Girdiler (RSS)

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
tr: Satırlar ve paragraflar otomatik kesilir, e-posta adresi gösterilmez, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> destekleniyor: <code>%s</code>

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
tr: Bu yazı parola korumalı. Yorumları görmek için parolayı girin.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
tr: Bu sayfa XHTML 1.0 Transitional standardında.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
tr: Üzgünüz, yorum formu şimdilik kapalı.

en: %1$s - Comments on %2$s
tr: %1$s - %2$s için yorumlar

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
tr: Bu yazıya yapılan yorumlar için <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> beslemeleri.

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
tr: Bu yazıyı geri izleme için gerekli <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>: <em>%s</em>

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
tr: %1$s tarafından &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: Leave a comment
tr: Yorum yapın

[ctx: Screen Options]
en: Show on screen
tr: Ekranda göster

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
tr: Yazıları, sayfaları, yorumları, özel alanları, kategorileri ve etiketleri bir WordPress aktarım dosyasından içe aktarmak için WordPress aktarıcısını yükleyin.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
tr: Bir RSS beslemesinden yazıları içeri aktarmak için RSS aktarıcısını yükleyin.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
tr: OPML formatında bağlantıları içeri aktarmak için blogroll aktarıcısını yükleyin.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
tr: Bir Movable Type ya da TypePad blogundan yazıları ve yorumları içeri aktarmak için Movable Type aktarıcısını yükleyin.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
tr: Bir Blogger blogundan yazıları, yorumları ve kullanıcıları içeri aktarmak için Blogger aktarıcısını yükleyin.

en: Install importer
tr: İçeri aktarıcıyı yükle

[ctx: revisions column name]
en: New
tr: Yeni

[ctx: revisions column name]
en: Old
tr: Eski

[ctx: revisions column name]
en: Date Created
tr: Oluşturma tarihi

en: Choose from the most used tags
tr: En çok kullanılan etiketler arasından seç

[ctx: media column name]
en: Media
tr: Ortam

[ctx: media column name]
en: Author
tr: Yazar

[ctx: media column name]
en: Date Added
tr: Eklenme Tarihi

[ctx: Metaboxes]
en: Show on screen
tr: Ekranda göster

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
tr: Stiller

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
tr: Etiket

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
tr: Etiket

[ctx: verb]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: Taxonomy Slug]
en: Slug
tr: Kısa isim

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
tr: İsim

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
tr: Ebeveyn

[ctx: adjective]
en: Pending
tr: Bekleyen

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
tr: İstenmeyen olarak işaretle

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
tr: Şu <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: %s

en: Color
tr: Renk

en: Background Image
tr: Arka plan görseli

en: Remove Background Image
tr: Arka plan görselini kaldır

en: This file exceeds the maximum upload size for this site.
tr: Bu dosya, bu site için belirlenen en yüksek dosya yükleme boyutunu aşıyor.

en: Maximum upload file size: %d%s
tr: En yüksek dosya yükleme boyutu %d%s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; için yorumlar

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
tr: <strong>%s</strong> isimli sınıf mevcut değil.

en: Show advanced menu properties
tr: Gelişmiş menü özelliklerini göster

[ctx: Columns]
en: Show on screen
tr: Ekranda göster

en: Theme Locations
tr: Tema konumları

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
tr: Kategori

en: Search Tags
tr: Etiketlerde Ara

en: Popular Tags
tr: Popüler Etiketler

en: New Category Name
tr: Yeni kategori ismi

en: New Tag Name
tr: Yeni etiket ismi

en: Add New Category
tr: Yeni Kategori Ekle

en: Add New Tag
tr: Yeni etiket ekle

en: Update Tag
tr: Etiketi Güncelle

en: Parent Category:
tr: Ebeveyn kategori:

en: Parent Category
tr: Ebeveyn kategori

en: All Tags
tr: Tüm etiketler

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
tr: Kategoriler

[ctx: taxonomy singular name]
en: Post Tag
tr: Yazı etiketi

[ctx: taxonomy general name]
en: Post Tags
tr: Yazı etiketleri

en: Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s Widget</a></span> | Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s Widgets</a></span>
tr[0]: <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s bileşen</a></span> ile <span class="b">%1$s</span> teması

en: No posts found in Trash
tr: Çöpte yazı bulunamadı

en: No pages found
tr: Sayfa bulunamadı

en: No posts found
tr: Hiç yazı bulunamadı

en: Search Pages
tr: Sayfalarda Ara

en: Add New Post
tr: Yeni Yazı Ekle

en: Parent Page:
tr: Ebeveyn sayfa:

[ctx: post type general name]
en: Posts
tr: Yazılar

en: Edit Page
tr: Sayfayı Düzenle

en: Search Posts
tr: Yazılarda Ara

en: Add New Page
tr: Yeni Sayfa Ekle

[ctx: post type general name]
en: Pages
tr: Sayfalar

en: No pages found in Trash
tr: Çöpte sayfa bulunamadı

[ctx: post type singular name]
en: Page
tr: Sayfa

[ctx: post type singular name]
en: Post
tr: Yazı

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
tr: %1$s sürümü kurulu. %2$s sürümüne yükseltin.

en: All Terms
tr: Tüm terimler

[ctx: nav menu home label]
en: Home
tr: Başlangıç

en: New theme activated. This theme supports widgets, please visit the <a href="%s">widgets settings</a> screen to configure them.
tr: Yeni tema etkinleştirildi. Bu tema bileşenleri destekliyor, lütfen <a href="%s">bileşen ayarlama sayfasına</a> giderek ayarlarını yapınız.

en: Administrator: new themes must be activated in the <a href="%s">Network Themes</a> screen before they appear here.
tr: Yönetici: Yeni temalar burada gözükmeden önce <a href="%s">Tema yönetimi</a> sayfasından etkinleştirilmelidir.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu kullanıcı adı kabul edilmeyen karakterler içerdiği için geçerli değil.  Lütfen geçerli bir kullanıcı adı girin.

[ctx: comment]
en: Spam | Spam
tr[0]: İstenmeyen

[ctx: comment]
en: Not Spam
tr: İstenmeyen değil

en: Required fields are marked %s
tr: Gerekli alanlar %s ile işaretlenmişlerdir

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
tr: Bu işlem arka plan resmini geri getirecektir. Bu işlemden sonra yaptığınız özelleştirmelerin hiçbirini geri getiremezsiniz.

en: Please include a %1$s template in your theme.
tr: Lütfen temanıza %1$s şablonu ekleyin.

en: Theme without %1$s
tr: %1$s olmayan tema

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
tr: <code>%s</code> seçeneği <code>bloginfo()</code> fonksiyon ailesi için geçerliliğini yitirmiş.

en: Use the <code>%s</code> option instead.
tr: <code>%s</code> seçeneğini kullanın.

en: Label
tr: Etiket

en: Add New Menu
tr: Yeni menü ekle

en: When you have finished building your custom menu, make sure you click the Save Menu button.
tr: Menünüzü oluşturdutan sonra Menüyü kaydet tuşuna bastığınızdan emin olun.

en: After you have added your items, drag and drop to put them in the order you want. You can also click each item to reveal additional configuration options.
tr: Menü elemanlarını ekledikten sonra, sürükle bırak yaparak istediğiniz şekilde sıralayın. Ayrıca elemanlara tıklayarak daha fazla ayarlama seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

en: Create Menu
tr: Menü oluştur

en: To create a custom menu, give it a name above and click Create Menu. Then choose items like pages, categories or custom links from the left column to add to this menu.
tr: Özel bir menü oluşturmak için bir isim verin ve oluştur tuşuna basın. Daha sonra soldaki sütundan sayfalar, kategoriler ya da özel bağlantıları seçerek menünüzü oluşturun.

en: Your site&#8217;s WordPress Pages
tr: Blogunuzun WordPress sayfaları

en: Hi,
    You've been invited to join '%s' at
    %s as a %s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
tr: Selam,
    '%s' için davet aldınız
    %s konumunda %s olarak.
    Eğer bu bloga katılmak istemiyorsanız bu e-postayı görmezden
    gelin. Davet bir kaç güne kalmaz geçerliliğini yitirecektir
    
    Kullanıcı hesabınızı etkinleştirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın:
    %%s

en: Dear User,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Login Here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site.
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
tr: Sevgili kullanıcı
    
    Yeni SITE_NAME blogunuz başarıyla kuruldu:
    BLOG_URL
    
    Şimdi yönetici hesabınıza aşağıdaki bilgilerle girebilirsiniz:
    Kullanıcı adı: USERNAME
    Parola: PASSWORD
    Giriş adresi: BLOG_URLwp-login.php
    
    Yeni blogunuzu beğeneceğinizi umuyoruz.
    Teşekkürler!
    
    --Takım @ SITE_NAME

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
tr: Yeni WordPress siteniz başarılı bir şekilde kuruldu:
    
    %1$s
    
    Şimdi yönetici hesabınıza aşağıdaki bilgilerle girebilirsiniz:
    
    Kullanıcı adı: %2$s
    Parola: %3$s
    
    Yeni sitenizi  beğeneceğinizi umuyoruz. Teşekkürler!
    
    --WordPress Türkiye Ekibi
    http://www.wordpress-tr.com/

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
tr: Web sunucunuz ya da sunucu yöneticiniz PHP <code>fsockopen</code> ya da <code>gethostbynamel</code> fonksiyonlarının kullanımını engellemiş.<strong>Bu problem giderilene kadar Akismet düzgün çalışmayacaktır.</strong> Lütfen sunucunuzla ya da ateş duvarı yöneticinizle görüşüp <a href="%s" target="_blank">Akismet ve ateş duvarları hakkındaki bu makale</a> hakkında bilgi veriniz.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede kullanıcı bilgisine erişmek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede yazı yazmak için yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede yazı yayınlamak için yetkiniz yok.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
tr: Üzgünüz, kategorileri görüntülemek için bu sitede yazıları düzenleme yetkinizin olması gerekiyor.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede sayfa yayınlamak için yetkiniz yok.

en: &mdash; No role for this site &mdash;
tr: &mdash; Bu blog için hiç rol yok &mdash;

en: AtomPub services are disabled on this site.  An admin user can enable them at %s
tr: Bu sitede AtomPub servisleri kullanılabilir değil. Bir yönetici %s bölümünden kullanılabilir duruma getirebilir

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede yazıları düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
tr: Üzgünüz, kategorileri görüntülemek için bu sitede yazıları düzenleme yetkinizin olması gerekiyor.

en: You are not allowed access to details about this site.
tr: Bu site hakkındaki detaylara erişme yetkiniz yok.

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
tr: Press This kullanarak herhangi bir web sitesinden yazı, görsel ya da video yakalayabilirsiniz. Daha sonra düzenleyip üzerinde çalıştıktan sonra blogunuzda bir yazıda kullanabilirsiniz.

en: The most recent posts on your site
tr: Sitenizde yazılan en güncel yazılar

en: A calendar of your site&#8217;s posts
tr: Sitenizdeki yazılara ait takvim

en: A monthly archive of your site&#8217;s posts
tr: Sitenizin yazılarınının aylık arşivi

en: A search form for your site
tr: Blogunuz için bir arama formu

en: Sorry, you do not have the right to access this site.
tr: Üzgünüz, bu siteye erişmek için yetkiniz yok.

en: User removed from this site.
tr: Kullanıcı siteden çıkartıldı.

en: New user registration on your site %s:
tr: %s siteniz için yeni kullanıcı kaydı:

en: Site Suspended.
tr: Site durduruldu.

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
tr: Bu sitedeki yorumları kontrol etme yetkiniz yok.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
tr: Üzgünüz, etiketleri görüntülemek için bu sitede yazıları düzenleme yetkinizin olması gerekiyor.

en: Site Tagline
tr: Site sloganı

en: Site URL
tr: Site adresi

en: Remove Users from Site
tr: Kullanıcıları siteden çıkart

en: You can add new users to your site in two ways:
tr: Sitenize yeni kullanıcıları iki şekilde ekleyebilirsiniz:

en: XML-RPC services are disabled on this site.  An admin user can enable them at %s
tr: Bu blogda XML-RPC servisleri kullanılabilir değil. Bir yönetici %s bölümünden kullanılabilir duruma getirebilir

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
tr: Bu sitede yazı veya taslak oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: Custom site deleted message.
tr: Özel site silindi mesajı.

en: Custom site suspended message.
tr: Özel site durduruldu mesajı.

en: Custom site inactive message.
tr: Özel site pasif mesajı.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
tr: Geri beslemeler blog sistemleri arasında blogların birbirlerine bağlantı verdiklerini haber veren bir mekanizmadır. Eğer başka bir WordPress sitesine <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">geri bildirim</a> kullanarak bağlantı verirseniz otomatik olarak diğer site haberdar edilecektir, başka bir şey yapmanıza gerek yok.

en: You are not allowed to create pages on this site.
tr: Bu sitede sayfa oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: My Site
tr: Benim sitem

en: Allow my site to appear in search engines like Google and Technorati.
tr: Sitemin Google ve Technorati gibi arama motorlarında görünmesine izin ver.

en: New WordPress Site
tr: Yeni WordPress sitesi

en: You do not have sufficient permissions to install themes for this site.
tr: Bu siteye tema yüklemek için yeterli yetkiniz yok.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins for this site.
tr: Bu siteye eklenti yüklemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
tr: Bu sitenin temalarını güncellemek için yeterli yetkiniz yok.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini güncellemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
tr: İstekte bulunduğunuz site düzgün bir şekilde yüklenmemiş. Lütfen sistem yöneticisi ile iletişime geçin.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
tr: Bu siteye tema yüklemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
tr: Bu sitede şablonları düzenlemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini aktifleştirmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
tr: Bu siteye eklenti yüklemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini pasifleştirmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini silmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
tr: Bu siteye bağlantı eklemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
tr: Bu sitede bağlantıları düzenlemek için yeterli izniniz yok.

en: You do not have sufficient permissions to edit link categories for this site.
tr: Bu blogdaki bağlantı kategorilerini düzenlemek için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
tr: Bu sitenin içeriğini dışarı aktarmak için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function on another WordPress site to import this site.
tr: Aktarım dosyasını indirdikten sonra, içe aktarma özelliğini kullanarak bu blogu başka bir WordPress sitesine aktarabilirsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
tr: Bu siteye dışardan içerik aktarmak için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
tr: Eğer başka bir sistemde yazı ya da yorumlarınız varsa, WordPress onları şu anki sitenize aktarabilir. Başlamak için, aktarılacak sistemi aşağıdan seçin:

en: There are no plugins installed on this site.
tr: Bu sitede hiç yüklü eklenti yok.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini düzenlemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: No items.
tr: Eleman yok.

en: Menu Name
tr: Menü ismi

en: CSS Classes
tr: CSS Sınıfları

en: Navigation Label
tr: Dolaşım etiketi

[ctx: search results]
en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
tr: Menü ismi <strong>%s</strong> başka bir menü ismiyle çakışıyor. Lütfen başka bir isim seçiniz.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
tr: Alt alan adı ayarlarını kullanmak istiyorsanız DNS kayıtlarınıza genel bir kayıt eklemeniz gerekiyor. Bu genellikle web sitenizin DNS ayarlarında <code>*</code> şeklinde bir sunucu kaydı oluşturmanız anlamına gelir.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
tr: Yükleyici rastgele bir sunucu adını (<code>%1$s</code>) kullanmayı denedi.

en: Custom Links
tr: Özel bağlantılar

en: The given object ID is not that of a menu item.
tr: Verilen nesne no bir menü elemanı değil.

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
tr: Kullanıcı isimleri sadece alfanümerik karakterler, boşluklar, alt çizgiler, tireler, noktalar ve @ sembolleri içerebilir.

en: the username you provided has invalid characters.
tr: Belirtmiş olduğunuz kullanıcı adı geçersiz karakterler içeriyor.

en: Move down
tr: aşağı taşı

en: The menu item has been successfully deleted.
tr: Menü elemanı başarıyla silindi.

en: Move up
tr: Yukarı taşı

en: Add menu
tr: Menü ekle

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
tr: Girilen e-posta adresi geçerli bir e-posta adresi değil. Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
tr: Girmiş olduğunuz WordPress adresi geçerli bir web adresi değil. Lütfen geçerli bir web adresi girin.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
tr: Girmiş olduğunuz site adresi geçerli bir web adresi değil. Lütfen geçerli bir web adresi girin.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
tr: Belirtilen terim için isim kökte zaten var.

en: Try again
tr: Tekrar deneyin

en: An unknown error occurred.
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu.

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
tr: API isteği sırasında beklenmeyen HTTP hatası oluştu.

en: Please provide a custom field name.
tr: Lütfen bir özel alan bilgisi girin.

en: number_format_decimal_point
tr: ,

en: Your email address will not be published.
tr: E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

en: Display Options
tr: Görüntüleme seçenekleri

en: Remove Image
tr: Görseli kaldır

en: Upload Image
tr: Görsel yükle

en: Background Color
tr: Arkaplan rengi

en: Background Position
tr: Arkaplan konumu

en: You have specified these users for removal:
tr: Bu kullanıcıları silmek için seçtiniz:

en: User deletion is not allowed from this screen.
tr: Bu sayfadan kullanıcı silme işlemlerine izin verilmiyor.

en: You can&#8217;t delete that user.
tr: Bu kullanıcıyı silemezsiniz.

en: ID #%1s: %2s <strong>The current user will not be removed.</strong>
tr: NO #%1s: %2s <strong>Şu anki kullanıcı silinemeyecek.</strong>

en: ID #%1s: %2s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
tr: NO #%1s: %2s <strong>Bu kullanıcı silmek için yetkiniz yok.</strong>

en: Confirm Removal
tr: Silmeyi onayla

en: There are no valid users selected for removal.
tr: Silmek için seçilen geçerli bir kullanıcı yok.

en: You can't remove the current user.
tr: Şu anki kullanıcıyı çıkartamazsınız.

en: Other users have been removed.
tr: Diğer kullanıcılar çıkartıldı.

en: %1$s updated successfully.
tr: %1$s başarıyla güncellendi.

en: Show Details
tr: Detayları göster

en: Hide Details
tr: Detayları gizle

en: you must provide a valid username.
tr: bir e-posta adresi girmeniz gerekiyor.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something you&rsquo;ll remember easier?
tr: Hesabınız için otomatik olarak üretilen bir parola kullanıyorsunuz. Daha kolay hatırlayabileceğiniz bir parola ile değiştirmek ister misiniz?

en: Yes, take me to my profile page
tr: Evet, beni profil sayfama götür

en: Your chosen password.
tr: Seçmiş olduğunuz parola.

en: No thanks, do not remind me again
tr: Hayır teşekkürler, bunu bana bir daha hatırlatma

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
tr: Bu nesneyi çöpten geri almak için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: Error in deleting.
tr: Silme işleminde hata.

en: Error in restoring from Trash.
tr: Çöpteki öğeyi geri yüklerken hata oluştu.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
tr: Bu nesneyi çöpten geri almak için gerekli izne sahip değilsiniz.

en: Error in moving to Trash.
tr: Çöpe taşınırken hata oluştu.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
tr[0]: %s yorum çöp kutusundan geri alındı

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
tr[0]: %s yorum çöp kutusuna taşındı

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
tr: Bu nesneyi çöpe taşımak için izniniz yok.

en: Item restored from the Trash. | %s items restored from the Trash.
tr[0]: %s nesne çöp kutusundan dışarı taşındı

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
tr: Aşağıdaki temaların yeni sürümüleri çıkmış. Güncelleştirmek istediklerinizi işaretleyin ve &#8220;Temaları güncelleştir&#8221; tuşuna basın.

en: A valid URL was not provided.
tr: Geçerli bir adres sağlanmadı.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
tr: <a href="%1$s">%2$s</a> olarak giriş yapılmış. <a href="%3$s" title="Bu hesaptan çıkış yap?">Çıkış?</a></p>

en: User has been added to your site.
tr: Kullanıcı sitenize eklendi.

en: That user is already a member of this site.
tr: Bu kullanıcı zaten sitenizin bir üyesi.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
tr: Kullanıcıya davet e-postası gönderildi. Sitenize eklenebilmeleri için onay bağlantısına tıklamaları gerekmektedir.

en: Could not calculate resized image dimensions
tr: Yeniden boyutlandırılan görselin boyutları hesaplanamadı

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
tr: Değerin basılmasını istemiyorsanız <code>get_trackback_url()</code> kullanın.

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
tr: Aşağıdaki eklentilerin yeni sürümüleri çıkmış. Güncelleştirmek istediklerinizi işaretleyin ve &#8220;Eklentileri güncelleştir&#8221; tuşuna basın.

en: This action has been disabled by the administrator.
tr: Bu işlem yönetici tarafından etkisizleştirilmiş.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">backup your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
tr: <strong>Önemli:</strong> güncelleştirmeden önce lütfen <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">vertabanınızın ve dosyalarınızın yedeğini alın</a>. Güncellemeler ile ilgili yardım için <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">WordPress&#8217;i güncellemek</a> belgesine bakın.

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
tr: Değerin basılmasını istemiyorsanız <code>get_the_author()</code> kullanın.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
tr: <code>%1$s</code> ayarı kayıtlı değil. Kayıtlı olmayan ayarlar geçerliliğini yitirdi. http://codex.wordpress.org/Settings_API adresine bakın.

en:  (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
tr: (Üye alımı kapalı. Sadece site üyeleri yorum yapabilir)

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
tr: Bu işlem arka plan resmini kaldıracaktır. Bu işlemden sonra yaptığınız özelleştirmelerin hiçbirini geri getiremezsiniz.

en: You did not select an item for editing.
tr: Düzenlemek için bir nesne seçmemişsiniz.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
tr: Sadece şu anki tema sizin için uygun durumda. %s yöneticisi ile iletişime geçerek daha fazla tema hakkında bilgi alabilirsiniz.

en: Author Template
tr: Yazar şablonu

en: Visual Editor Stylesheet
tr: Görsel editör

en: Tag Template
tr: Etiket Şablonu

en: Unfortunately, you have to manually update this for daylight saving time. The PHP Date/Time library is not supported by your web host.
tr: Ne yazık ki yaz/kış saati güncellemesini el ile yapmanız gerekmektedir. Sunucunuz PHP Tarih/Zaman kütüphanelerini desteklemiyor.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to the Themes files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
tr: <strong>Lütfen not edin:</strong> Tema dosyalarında yaptığınız değişiklikler kaybolacaktır. Lütfen değişiklikler için <a href="%s">alt temaları</a> kullanmayı düşünün.

en: Page saved.
tr: Sayfa kaydedildi.

en: Enter title here
tr: Başlığı girin

en: You can&#8217;t remove users.
tr: Kullanıcıları silemezsiniz.

en: Are you sure you want to install this plugin?
tr: Bu eklentiyi yüklemek istediğinizden emin misiniz?

en: This plugin is already installed and is up to date
tr: Bu sürüm zaten yüklü ve güncel

en: More information about %s
tr: %s hakkında daha fazla bilgi

en: Update Now
tr: Şimdi güncelle

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
tr: Bu kullanıcıya bu ağ için süper yönetici yetkilerini ver.

en: Important:
tr: Önemli:

en: This user has super admin privileges.
tr: Bu kullanıcının süper yönetici yetkileri var.

en: Remove featured image
tr: Öne çıkarılmış görseli kaldır

en: Set featured image
tr: Öne çıkarılmış görseli belirle

en: Use as featured image
tr: Öne çıkarılmış görsel olarak kullan

en: Featured Image
tr: Öne çıkan görsel

en: Update to version %s
tr: %s sürümüne güncelle

en: User added.
tr: Kullanıcılar eklendi.

en: Mismatch
tr: Uyuşmayan

en: <strong>ERROR</strong>: "Table Prefix" can only contain numbers, letters, and underscores.
tr: <strong>HATA</strong>: "Tablo ön eki" sadece rakam, harf ve altçizgi içerebilir.

en: You cannot modify this Taxonomy.
tr: Bu etiketlemeyi değiştiremezsiniz.

en: Tile Vertically
tr: Dikey döşe

en: Tile Horizontally
tr: Yatay döşe

en: Maintenance
tr: Bakım

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
tr: Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.

en: items
tr: elemanlar

en: Usernames cannot be changed.
tr: Kullanıcı adları değiştirilemez.

en: Navigation Menu Items
tr: Dolaşım menüsü elemanları

en: Navigation Menu Item
tr: Dolaşım menüsü elemanı

en: Navigation Menus
tr: Dolaşım menüleri

en: The <strong>%s</strong> menu has been updated.
tr: <strong>%s</strong> menüsü güncelleştirildi.

en: The menu has been successfully deleted.
tr: Menü başarıyla silindi.

en: One or more database tables are unavailable.  The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
tr: Bir ya da daha fazla veritabanı tablosu uygun değil. Veritabanınızın <a href="%s">tamire</a> ihtiyacı olabilir.

en: Search Engines Blocked
tr: Arama motorları engellendi

en: Your site is asking search engines not to index its content
tr: Siteniz, içeriğini arama motorlarının indekslememesini istiyor

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini yönetmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
tr: Eğer site ana sayfanızın <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">WordPress&#8217;i yüklediğiniz dizinden farklı olmasını</a> istiyorsanız, adresi buraya girin.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites.  Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
tr: Bir avatar, sizi bir blogdan diğerine takip eder ve avatar seçeneği etkinleştirilmiş sitelerde yorumlarınızın yanında gözükür. Buradan blogunuza yorum yapan kullanıcılar için avatar gösterilmesi seçeneğini aktifleştirebilirsiniz.

en: Site address (URL)
tr: Site adresi (URL)

en: In a few words, explain what this site is about.
tr: Kısaca, bu sitenin ne hakkında olduğunu açıklayın.

en: Site language:
tr: Site lisanı:

en: I would like my site to be visible to everyone, including search engines (like Google, Bing, Technorati) and archivers
tr: Sitemin, arama motorları (Google, Bing, Technorati gibi) ve arşivciler de dahil olmak üzere, herkes tarafından görülebilir olmasını istiyorum.

en: Site Visibility
tr: Site görünürlüğü

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">privacy settings</a>.
tr: Sitenizin <a href="%s">gizlilik ayarları</a> gereğince WordPress hiçbir <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Güncelleme Servisi</a>&#8217;ne bildirimde bulunmuyor.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended, if you are adventurous there are some <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Character_set">other encodings</a>)
tr: Sitenizin <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">karakter kümesi</a> (UTF-8 önerilir, eğer macerayı seviyorsanız deneyebileceğiniz başka <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Character_set">kümeler</a> de mevcut)

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
tr: Özel seçenekler grubu kaldırıldı. Başka bir seçenekler grubu kullanın.

en: Links for %s
tr: %s için bağlantılar

en: Custom
tr: Özel

en: 
    <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
tr: 
    <h1>Veritabanı seçilemiyor</h1>
    <p>Veritabanı sunucusuna bağlanabiliyoruz (ki bu da kullanıcı adı ve şifrenizin doğru olduğu anlamına geliyor) fakat <code>%1$s</code> veritabanını seçemiyoruz.</p>
    <ul>
    <li>Var olduğundan emin misiniz?</li>
    <li><code>%2$s</code> kullanıcısının <code>%1$s</code> veritabanı için gerekli yetkileri mevcut mu?</li>
    <li>Bazı sistemlerde sistem, veritabanı isminin önünde kullanıcı adınızı otomatik yerleştirir, <code>kullanici_%1$s</code> vb. Problem bu olabilir mi?</li>
    </ul>
    <p>Eğer nasıl veritabanı kuracağınızı/oluşturacağınızı bilmiyorsanız <strong>yayıncı firmanız ile irtibat kurun</strong>. Hiç bir yerden çözüm bulamazsanız <a href="http://www.wordpress-tr.com/forum/">WordPress Türkiye Destek Forumları</a> her zaman sizin için hazır.</p>

en: New window or tab
tr: Yeni pencere ya da sekme

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
tr: Geçerli tema destekliyorsa, açıklama menüde yer alacaktır.

en: Same window or tab
tr: Aynı pencere ya da sekme

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
tr: Henüz hiç menü oluşturulmamış. <a href="%s">Bir tane oluşturun</a>.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
tr: Bu sitede kayıtlı olmayan seçenekleri düzenlemek için yeterli izniniz yok.

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
tr: Bekleyen bir yönetici e-postası değişimi işlemi var <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">İptal</a>

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu menüyü kalıcı olarak silmek üzeresiniz.
     İptal etmek için 'Vazgeç', silmek için 'Tamam' düğmesine basın.

en: Title Attribute
tr: Başlık özelliği

en: The <strong>%s</strong> menu has been successfully created.
tr: <strong>%s</strong> menüsü başarıyla oluşturuldu.

en: Link Target
tr: Bağlantı hedefi

en: CSS Classes (optional)
tr: CSS sınıfları (seçime bağlı)

en: Save Menu
tr: Menüyü kaydet

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
tr: Bu alanı boş bırakırsanız sizin için otomatik olarak bir parola oluşturulacaktır.

en: Password, twice
tr: Parolanız, iki kere

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Tema güncelleniyor %1$s (%2$d/%3$d)

en: This is the short link.
tr: Bu kısa bağlantıdır.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article.
tr: Yazıdan bağlantılanmış olan tüm blogları uyarmayı dene.

en: You must provide a domain name.
tr: Bir alan adı sağlamanız gerekiyor.

en: You must provide a name for your network of sites.
tr: Site ağınız için bir isim belirtmelisiniz.

en: The network already exists.
tr: Ağ zaten var.

en: You must provide a valid e-mail address.
tr: Geçerli bir e-posta adresi sağlamanız gerekiyor.

en: This resulted in an error message: %s
tr: İşleminiz bir hata mesajı döndürdü: %s

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
tr: Hala sitenizi kullanabilirsiniz fakat oluşturacağınız alt alan adlarına ulaşılamayabilir. Eğer DNS bilginizin doğru olduğundan eminseniz bu mesajı önemsemeyin.

en: Delete Site
tr: Siteyi sil

en: Notice:
tr: Bildirim:

en: Get Shortlink
tr: Kısa adres edinin

en: %d WordPress Update
tr: %d WordPress güncellemesi

en: %d Theme Update | %d Themes Updates
tr[0]: %d tema güncellemesi

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
tr[0]: %d eklenti güncellemesi

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti güncelleştiriliyor %1$s (%2$d/%3$d)

en: An error occured while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>.
tr: Güncelleme yapılırken hata oluştu %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: The update of %1$s failed.
tr: %1$s güncelleştirmesi başarısız.

en: The password you chose during the install.
tr: Yükleme sırasında seçmiş olduğunuz parola.

en: User already exists. Password inherited.
tr: Kullanıcı zaten mevcut. Parola alındı.

en: your passwords do not match. Please try again
tr: Parolalarınız uyuşmamaktadır. Lütfen tekrar deneyin

en: Updates %s
tr: Güncellemeler %s

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Güncelleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, MySQL sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: Update Automatically
tr: Otomatik güncelle

en: WordPress updated successfully
tr: WordPress başarıyla güncellendi

en: Update WordPress
tr: WordPress&#8217;i güncelle

en: Update Plugins
tr: Eklentileri güncelle

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> automatically or download the package and install it manually:
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> versiyonuna otomatik olarak güncelleme yapabilir ya da pakedi indirip kendiniz yükleyebilirsiniz:

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Güncelleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
tr: Güncelleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseği ve MySQL sürümü %3$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an PHP sürümü olarak %4$s ve MySQL sürümü olarak %5$s kullanıyorsunuz.

en: You are using a development version of WordPress.  You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
tr: WordPress geliştirme versiyonlarından birini kullanıyorsunuz. Otomatik olarak gecelik sürümlerden birisine güncelleyebilir ya da ilgili dosyayı indirerek kendiniz yükleme yapabilirsiniz:

en: You have the latest version of WordPress. You do not need to update. However, if you want to re-install version %s, you can do so automatically or download the package and re-install manually:
tr: En güncel WordPress sürümünü kullanıyorsunuz. Yine de eğer %s sürümüne geri dönmek isterseniz, otomatik olarak yapabilir ya da ilgili dosyayı indirerek kendiniz yeniden yükleme yapabilirsiniz:

en: WordPress Updates
tr: WordPress güncellemeleri

en: Super Admin
tr: Süper yönetici

en: Select a Color
tr: Renk seçin

en: All Dates
tr: Tüm tarihler

en: All Content
tr: Tüm içerik

en: All Statuses
tr: Tüm durumlar

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
tr: Bu sitenin seçeneklerini yönetmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: Invalid post type
tr: Geçersiz yazı tipi

en: Edit Menu Item
tr: Menü elemanını düzenle

en: File canceled.
tr: Dosya iptal edildi.

en: GLOBALS overwrite attempt detected
tr: GLOBALS üzerine yazma denemesi bulundu

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
tr: Bu adres yönetim ihtiyaçları için kullanılıyor. Eğer değiştirirseniz yeni adres doğrulamanız için e-posta ile gönderilecektir. <strong>Yeni adres doğrulanmadan etkinleşmeyecektir.</strong>

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
tr: Yaz saati uygulaması başlangıcı: <code>%s</code>.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
tr: <em>%2$s</em> tarafından <strong>%1$s</strong>  ayrıca <strong>verisini sil</strong>)

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
tr[0]: Şu eklentiyi/eklentileri kaldırmak üzeresiniz:

en: Delete Plugin | Delete Plugins
tr[0]: Eklentiyi/Eklentileri sil

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
tr: Bu dosyaları ve verileri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Yes, Delete these files and data
tr: Evet, bu dosyaları ve verileri sil

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
tr: <code>wp-config.php</code> dosyasında <code>%s</code> gerekiyor.

en: Inactive:
tr: Etkisiz:

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Mecburi <span class="count">(%s)</span>

[ctx: theme]
en: Manage Themes
tr: Temaları yönet

[ctx: theme]
en: Install Themes
tr: Temaları yükle

en: You cannot upgrade because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
tr: Güncelleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseği ve MySQL sürümü %3$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an PHP sürümü olarak %4$s ve MySQL sürümü olarak %5$s kullanıyorsunuz.

en: Go to Dashboard
tr: Başlangıca git

en: Select Menu:
tr: Menü seçin:

en: Navigation Menu
tr: Dolaşım menüsü

en: Taxonomy:
tr: Etiketleme:

en: Please enter a valid menu name.
tr: Lütfen geçerli bir menü ismi giriniz.

en: Delete Menu
tr: Menüyü sil

en: Menu Item
tr: Menü nesnesi

en: View All
tr: Tümünü göster

en: Add to Menu
tr: Menüye ekle

en: This timezone is currently in daylight saving time.
tr: Mevcut zaman dilimi yaz saati uygulamasında.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
tr: Bu zaman dilimi yaz saati uygulaması kullanmamaktadır.

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Drop-in(ler) <span class="count">(%s)</span>

en: You cannot upgrade because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Güncelleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: You cannot upgrade because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Güncelleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, MySQL sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: Executed before Multisite is loaded.
tr: Çoklu site yüklenmeden önce çalıştırılır.

en: External object cache.
tr: Harici nesne önbelleği.

en: Custom maintenance message.
tr: Özel bakım mesajı.

en: Custom install script.
tr: Özel kurulum betiği.

en: Custom database error message.
tr: Özel veritabanı hata mesajı.

en: (at most 30)
tr: (en fazla 30)

en: File is empty. Please upload something more substantial.
tr: Dosya boş. Lütfen kayda değer bir şeyler yükleyin.

en: Install %s
tr: Yükle %s

en: Custom database class.
tr: Özel veritabanı sınıfı.

en: Advanced caching plugin.
tr: Gelişmiş eklenti önbellekleme.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Yükleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, MySQL sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Yükleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> sürümü çıkmış! Lütfen site yöneticisine haber verin.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> sürümü çıkmış! <a href="%2$s">Lütfen güncelleyin</a>.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
tr: Yükleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseği ve MySQL sürümü %3$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an PHP sürümü olarak %4$s ve MySQL sürümü olarak %5$s kullanıyorsunuz.

en: Menus
tr: Menüler

en: This comment is currently marked as spam.
tr: Bu yorum istenmeyen olarak işaretlenmiş..

en: Moderate Comment
tr: Yorumu denetle

en: This comment is currently approved.
tr: Bu yorum onaylanmış.

en: This comment is already approved.
tr: Bu yorum zaten onaylanmış.

en: This comment is currently in the Trash.
tr: Bu yorum şu an çöp tenekesinde.

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Attachment
tr: Eklenti

en: Tile
tr: Döşe

en: Scroll
tr: Kaydır

en: Fixed
tr: Sabitlendi

en: This comment is already in the Trash.
tr: Bu yorum zaten çöp tenekesinde.

en: View Trash
tr: Çöpe göz at

en: This comment is already marked as spam.
tr: Bu yorum zaten istenmeyen olarak işaretlenmiş.

en: Bad login/pass combination.
tr: Hatalı giriş/parola kombinasyonu.

en: Software Name
tr: Yazılım İsmi

en: Software Version
tr: Yazılım Sürümü

en: Time Zone
tr: Zaman Dilimi

en: Allow new users to sign up
tr: Yeni kullanıcıların üye olabilmelerine izin ver

en: Sorry, you cannot edit this page.
tr: Üzgünüz, bu sayfayı düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, no such page.
tr: Üzgünüz, böyle bir sayfa yok.

en: Sorry, you cannot edit pages.
tr: Üzgünüz, sayfaları düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot add new pages.
tr: Üzgünüz, yeni sayfa ekleyemezsiniz.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
tr: Üzgünüz, bu sayfayı silmek için yetkiniz yok.

en: Failed to delete the page.
tr: Sayfa silme başarısız oldu.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
tr: Üzgünüz, bu sayfayı düzenlemek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
tr: Üzgünüz, kategori eklemek için yetkiniz yok.

en: Sorry, the new category failed.
tr: Üzgünüz, yeni kategori oluşturma başarısız.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
tr: Üzgünüz, kategori silmek için yetkiniz yok.

en: Invalid comment ID.
tr: Geçersiz yorum numarası.

en: Sorry, you cannot edit comments.
tr: Üzgünüz, yorumları düzenleyemezsiniz.

en: Invalid comment status.
tr: Geçersiz yorum durumu.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
tr: Üzgünüz, yazınız düzenlenemedi. Bir şeyler ters gitti.

en: You must be registered to comment
tr: Yorum yapmak için kayıtlı olmalısınız

en: Invalid post ID.
tr: Geçersiz yazı numarası.

en: Comment author name and email are required
tr: Yorum yazarının ismi ve e-posta adresi gerekli

en: A valid email address is required
tr: Geçerli bir e-posta adresi gerekli

en: You are not allowed access to details about comments.
tr: Yorumlar hakkında ayrıntılara erişme izniniz yok.

en: You are not allowed to update options.
tr: Tercihleri güncellemek için izniniz yok.

en: Sorry, you cannot edit this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı düzenleyemezsiniz.

en: Either there are no posts, or something went wrong.
tr: Hiç yazı yok veya bir şeyler ters gitti.

en: Sorry, this user can not edit the template.
tr: Üzgünüz, bu kullanıcı şablonu düzenleyemez.

en: Sorry, this user cannot edit the template.
tr: Üzgünüz, bu kullanıcı şablonu düzenleyemez.

en: Either the file is not writable, or something wrong happened. The file has not been updated.
tr: Dosya yazılabilir değil veya bir şeyler ters gitti. Dosya güncellenmedi.

en: Sorry, no such post.
tr: Üzgünüz, böyle bir yazı yok.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı yayımlamak için yetkiniz yok.

en: Invalid post type.
tr: Geçersiz yazı türü.

en: You are not allowed to post as this user
tr: Bu kullanıcı olarak yazı yazma izniniz yok

en: You are not allowed to create pages as this user
tr: Bu kullanıcı olarak sayfa oluşturma izniniz yok

en: You are not allowed to change the post author as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak yazıların yazarlarını değiştirme izniniz yok.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak sayfaların yazarlarını değiştirme izniniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
tr: Üzgünüz, bu sayfayı yayımlamak için yetkiniz yok.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
tr: Üzgünüz, yazınız düzenlenemedi. Bir şeyler ters gitti.

en: You are not allowed to upload files to this site.
tr: Bu siteye dosya yükleme izniniz yok.

en: Could not write file %1$s (%2$s)
tr: Dosya yazılamıyor %1$s (%2$s)

en: Sorry, you can not edit this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı düzenleyemezsiniz.

en: Is there no link to us?
tr: Bize hiç bağlantı veren yok mu?

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
tr: Belirlenen hedef URL, hedef olarak kullanılamaz. Ya öyle bir adres mevcut değildir, ya da ilgili adres pingback&#8217;lerin etkin olduğu bir kaynak değildir.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
tr: Kaynak URL ve hedef URL aynı kaynağı gösteremiyor.

en: The pingback has already been registered.
tr: Pingback zaten kayıtlı.

en: The source URL does not exist.
tr: Kaynak URL mevcut değil.

en: We cannot find a title on that page.
tr: Bu sayfada bir başlık bulunamadı.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
tr: Kaynak URL, hedef URL'ye bir bağlantı içermiyor; bu yüzden kaynak olarak kullanılamıyor.

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
tr: %1$s adresinden %2$s adresine gönderilen pingback kaydedildi.

en: The specified target URL does not exist.
tr: Belirlenmiş hedef URL mevcut değil.

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
tr: PHP kurulumunuzda WordPress'in çalışması için gerekli olan MySQL eklentisi eksik.

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
tr: <strong>HATA</strong>: <code>wp-config.php</code> dosyasında belirtilen <code>$table_prefix</code> sadece rakam, harf ve altçizgi içerebilir.

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
tr: 
    <h1>Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu</h1>
    <p>Bu <code>wp-config.php</code> dosyasında yer alan kullanıcı adı ve şifrenizin yanlış olduğu ya da <code>%s</code> konumunda yer alan veritabanınıza ulaşamadığımız manasına geliyor olabilir. Ayrıca yayınlayıcınızın veritabanı sunucusu çökmüş olabilir.</p>
    <ul>
    	<li>Doğru kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinizden emin misiniz?</li>
    	<li>Doğru sunucu adını yazdığınızdan emin misiniz?</li>
    	<li>Veritabanı sunucuzunun çalıştığından emin misiniz?</li>
    </ul>
    <p>Eğer bu terimlerin ne manaya geldiklerini bilmiyorsanız yayıncı firma ile irtibata geçmeniz iyi olur. Yine de yardıma ihtiyacınız varsa her zaman için <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Destek Forumları</a>nı ziyaret edebilirsiniz.</p>

en: Invalid database prefix
tr: Geçersiz veritabanı ön eki

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
tr: %3$s tarafından oluşturulan %2$s sorgusu için WordPress veritabanı hatası %1$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
tr: %2$s sorgusu için WordPress veritabanı hatası %1$s

en:  $db->get_row(string query, output type, int offset) -- Output type must be one of: OBJECT, ARRAY_A, ARRAY_N
tr:  $db->get_row(string query, output type, int offset) -- Çıktı tipi şunlardan biri olmalı: OBJECT, ARRAY_A, ARRAY_N

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress requires at least %2$s.
tr: Sunucunuzda PHP'nin %1$s versiyonu yüklü, WordPress için en az %2$s versiyonu gerekmektedir.

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started. Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>. You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.</p><p><a href='%ssetup-config.php' class='button'>Create a Configuration File</a>
tr: Sunucunuzda <code>wp-config.php</code> dosyası yok gibi gözüküyor. Başlamadan önce bu dosyaya ihtiyacım var. Yardıma mı ihtiyacınız var? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>Buraya bakın</a>. <code>wp-config.php</code> dosyasını bir web arayüzü ile yaratabilirsiniz, fakat bu her sunucuda çalışmayabilir. En sağlam yol dosyayı el ile yaratmanızdır.</p><p><a href='%ssetup-config.php' class='button'>Yapılandırma dosyası yarat</a>

en: Cancel reply
tr: Cevabı iptal et

en: Post Comment
tr: Yorum gönder

en: Unapproved
tr: Onaylanmamış

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
tr: Tekrar edilen yorum bulundu; görünen o ki bu yorumu daha önceden zaten yapmışsınız!

en: You are posting comments too quickly.  Slow down.
tr: Çok hızlı yorum yapıyorsunuz.  Lütfen biraz daha yavaş olun.

en: Could not update comment status
tr: Yorum durumu güncellenemiyor

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
tr: Diğer zamanlı fonksiyonların davranışları ile örtüşmesi için argüman bir diziye çevrildi.

en: Once Hourly
tr: Saatte Bir

en: Twice Daily
tr: Günde İki Kere

en: Once Daily
tr: Günde Bir

en: Sort by:
tr: Sırala:

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page order
tr: Sayfa sıralaması

en: Page ID
tr: Sayfa NO

en: Exclude:
tr: Ayrı tut:

en: Page IDs, separated by commas.
tr: Sayfa numaraları, virgüllerle ayrılmış.

en: Your blogroll
tr: Bağlantılarınız

en: All Links
tr: Tüm Bağlantılar

en: Select Link Category
tr: Bağlantı Kategorisini Seçin

en: Show Link Image
tr: Bağlantı Resmini Göster

en: Show Link Name
tr: Bağlantı İsmini Göster

en: Show Link Description
tr: Bağlantı Açıklamasını Göster

en: Show Link Rating
tr: Bağlantı Puanını Göster

en: Select Month
tr: Ay Seçin

en: Show post counts
tr: Yazı sayılarını göster

en: Display as a drop down
tr: Açılır menü şeklinde göster

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
tr: Giriş, çıkış, yönetim, beslemeler ve WordPress bağlantıları

en: Syndicate this site using RSS 2.0
tr: RSS 2.0 ile bu siteye abone olun

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
tr: Yazılar <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Calendar
tr: Takvim

en: Arbitrary text or HTML
tr: İsteğe bağlı metin ya da HTML

en: Text
tr: Metin

en: Automatically add paragraphs
tr: Otomatik paragraf ekle

en: A list or dropdown of categories
tr: Liste ya da açılır menü şeklinde kategoriler

en: Select Category
tr: Kategori Seçin

en: Show as dropdown
tr: Açılır menü şeklinde göster

en: Show hierarchy
tr: Hiyerarşiyi göster

en: Recent Posts
tr: Son Yazılar

en: Number of posts to show:
tr: Gösterilecek yazı sayısı:

en: The most recent comments
tr: En güncel yorumlar

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
tr: %2$s için %1$s

en: Entries from any RSS or Atom feed
tr: Herhangi bir RSS ya da Atom beslemesindeki girdiler

en: Syndicate this content
tr: RSS ile içerikten haberdar ol

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
tr: Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Untitled
tr: Başlıksız

en: RSS Error: %s
tr: RSS Hatası: %s

en: Enter the RSS feed URL here:
tr: RSS beslemesinin URL adresini buraya girin:

en: Give the feed a title (optional):
tr: Besleme başlığı girin (tercihe bağlı):

en: How many items would you like to display?
tr: Kaç öğe görünmesini istiyorsunuz?

en: Display item content?
tr: Nesne içeriğini göstersin mi?

en: Display item author if available?
tr: Nesne yazarını mümkünse göstersin mi?

en: Display item date?
tr: Nesne tarihini göstersin mi?

en: Your most used tags in cloud format
tr: En güncel etiketlerinizden bir bulut

en: Tag Cloud
tr: Etiket Bulutu

en: new WordPress Loop
tr: yeni WordPress Döngüsü

en: Last updated
tr: Son güncellenme

en: Missing Attachment
tr: Kayıp Dosya Eki

en: Comments for %1$s searching on %2$s
tr: %1$s için yorumlar, %2$s üzerinde aranıyor

en: Comments for %s
tr: %s için yorumlar

en: Comment on %1$s by %2$s
tr: %1$s yazısına %2$s tarafından yapılan yorumlar

en: By: %s
tr: Yazar: %s

en: Comments on: %s
tr: %s yazısına yapılan yorumlar

en: Comments for %s searching on %s
tr: %s için yorumlar, %s üzerinde aranıyor

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
tr: Parola korumalı yorumlar: Lütfen yorumları görmek için parolayı giriniz.

en: %s min | %s mins
tr[0]: %s dakika

en: %s hour | %s hours
tr[0]: %s saat

en: %s day | %s days
tr[0]: %s gün

en: , and
tr: , ve

en:  and
tr: ve

en: %s is a protected WP option and may not be modified
tr: %s korumalı bir WP tercihidir ve üzerinde değişiklik yapılmamalıdır

en: ERROR: %s is not a valid feed template.
tr: HATA: %s geçerli bir besleme şablonu değil.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
tr: %s dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

en: Empty filename
tr: Boş dosya ismi

en: Could not write file %s
tr: Dosya yazılamıyor %s

en: Your attempt to edit this attachment: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu dosya ekini düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to add this category has failed.
tr: Bu kategoriyi ekleme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to delete this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu kategoriyi silme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to edit this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu kategoriyi düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to delete this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu yorumu silme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to unapprove this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu yorumun onayını iptal etme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to approve this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu yorumu onaylama girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to edit this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu yorumu düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to bulk modify comments has failed.
tr: Toplu yorum düzenleme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to moderate comments has failed.
tr: Yorumları onaylama girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to add this link has failed.
tr: Bu bağlantıyı ekleme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to delete this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu bağlantıyı silme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to edit this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu bağlantıyı düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to bulk modify links has failed.
tr: Toplu bağlantı düzenleme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to add this page has failed.
tr: Bu sayfayı ekleme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to delete this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu sayfayı silme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to edit this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu sayfayı düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to edit this plugin file: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu eklenti dosyasını düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to activate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu eklentiyi etkinleştirme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to deactivate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu eklentiyi etkisizleştirme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to upgrade this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu eklentiyi yükseltme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to add this post has failed.
tr: Bu yazıyı ekleme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to delete this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu yazıyı silme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to edit this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu yazıyı düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to add this user has failed.
tr: Bu kullanıcıyı ekleme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to delete users has failed.
tr: Kullanıcıları silme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to bulk modify users has failed.
tr: Toplu kullanıcı düzenleme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to edit this user: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu kullanıcı bilgilerini düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to modify the profile for: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu kullanıcının profilini düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to edit your settings has failed.
tr: Ayarlarınızı düzenleme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to change your permalink structure to: %s has failed.
tr: Kalıcı bağlantı yapısını %s olarak değiştirme girişiminiz başarısız oldu.

en: Your attempt to edit this file: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu dosyayı düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to edit this theme file: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu tema dosyasını düzenleme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: Your attempt to switch to this theme: &#8220;%s&#8221; has failed.
tr: Bu temaya geçme girişiminiz başarısız oldu: &#8220;%s&#8221;

en: You are attempting to log out of %s
tr: %s sisteminden çıkış yapıyorsunuz

en: WordPress Failure Notice
tr: WordPress Hata Bildirimi

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
tr: Gerçekten <a href='%s'>çıkış</a> yapmak istiyor musunuz?

en: Please try again.
tr: Lütfen tekrar deneyin.

en: &laquo; Back
tr: &laquo; Geri

en: WordPress &rsaquo; Error
tr: WordPress &rsaquo; Hata

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
tr: %1$s %2$s sürümünden beri<strong>kullanılmayacak</strong>! Yerine %3$s kullanın.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
tr: %1$s %2$s sürümünden beri<strong>kullanılmayacak</strong> ve şu an için alternatifi yok.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
tr: %2$s versionundan beri %1$s çağrıldığı parametre ile <strong>geçerliliğini yitirmiş</strong>! %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
tr: %2$s versionundan beri %1$s çağrıldığı parametre ile <strong>geçerliliğini yitirmiş</strong> ve alternatifi yok!

en: Select a city
tr: Şehir seçin

en: Manual Offsets
tr: Manuel Ofsetler

en: Search for:
tr: Arama yap:

en: Log in
tr: Giriş

en: Log out
tr: Çıkış

en: Remember Me
tr: Beni Hatırla

en: Register
tr: Kayıt Ol

en: Site Admin
tr: Site Yönetimi

en: Search Results %1$s %2$s
tr: Arama Sonuçları %1$s %2$s

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

en: View posts for %1$s %2$s
tr: %1$s %2$s için yazıları göster

en: %1$s %2$s Feed
tr: %1$s %2$s Beslemesi

en: %1$s %2$s Comments Feed
tr: %1$s %2$s Yorum Beslemesi

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Yorum Beslemesi

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Kategori Beslemesi

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Etiket Beslemesi

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
tr: %3$s Beslemesi için %1$s %2$s Yazıları

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
tr: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; Beslemesi için Arama Sonuçları

en: &laquo; Previous
tr: &laquo; Önceki

en: Next &raquo;
tr: Sonraki &raquo;

en: Gray
tr: Gri

en: User has blocked requests through HTTP.
tr: Kullanıcı HTTP üzerinden gelen istekleri engellenmiş.

en: Too many redirects.
tr: Çok fazla yönlendirme.

en: Malformed URL: %s
tr: Geçersiz URL: %s

en: Could not open handle for fopen() to %s
tr: %s için fopen() tutucusu açılamadı

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
tr: Bu metin alanı için zengin metin editörünü kullanmak ister misiniz?

en: Insert
tr: Ekle

en: Browse
tr: Gözat

en: Class
tr: Sınıf

en: -- Not set --
tr: -- Ayarlanmamış --

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
tr: Mozilla ve Firefox'ta Kopyala/Kes/Yapıştır işlemleri kullanılamaz.

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
tr: Şu anda mevcut tarayıcınız tarafından desteklenmiyor, bunun yerine klavye kısayollarını kullanın.

en: Sorry, but we have noticed that your popup-blocker has disabled a window that provides application functionality. You will need to disable popup blocking on this site in order to fully utilize this tool.
tr: Açılır pencere engelleyiciniz uygulamanın çalışması için gerekli bir pencerenin açılmasını engelledi. Bu aracı tam anlamıyla kullanabilmek için bu sitede açılır pencere engelleyicinizi kapamalı ya da gerekli ayarları yapmalısınız.

en: Error: Invalid values entered, these are marked in red.
tr: Hata: Kırmızı ile işaretlenmiş değerler geçersizdir.

en: More colors
tr: Daha çok renk

en: Full
tr: Tamamı

en: Insert date
tr: Tarih ekle

en: Insert time
tr: Saat ekle

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Jan_January_abbreviation
tr: Oca

en: Feb_February_abbreviation
tr: Şub

en: Mar_March_abbreviation
tr: Mar

en: Apr_April_abbreviation
tr: Nis

en: May_May_abbreviation
tr: May

en: Jun_June_abbreviation
tr: Haz

en: Jul_July_abbreviation
tr: Tem

en: Aug_August_abbreviation
tr: Ağu

en: Sep_September_abbreviation
tr: Eyl

en: Oct_October_abbreviation
tr: Eki

en: Nov_November_abbreviation
tr: Kas

en: Dec_December_abbreviation
tr: Ara

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Sun
tr: Paz

en: Mon
tr: Pts

en: Tue
tr: Sal

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Fri
tr: Cum

en: Sat
tr: Cts

en: Print
tr: Yazdır

en: Direction left to right
tr: Soldan sağa

en: Direction right to left
tr: Sağdan sola

en: Insert new layer
tr: Yeni katman ekle

en: Move forward
tr: İleri git

en: Move backward
tr: Geri dön

en: Toggle absolute positioning
tr: Kesin konumlamayı değiştir

en: New layer...
tr: Yeni katman...

en: Cancel all changes
tr: Tüm değişiklikleri iptal et

en: Insert non-breaking space character
tr: Boşluk karakteri ekle

en: Run spell checking
tr: İmla denetimi yap

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
tr: ieSpell bulunamadı. Şimdi yüklemek ister misiniz?

en: Horizontale rule
tr: Yatay çizgi

en: Emotions
tr: İfadeler

en: Find
tr: Bul

en: Find/Replace
tr: Bul/Değiştir

en: Insert/edit image
tr: Resim ekle/düzenle

en: Insert/edit link
tr: Bağlantı Ekle/Düzenle

en: Citation
tr: Alıntı

en: Abbreviation
tr: Kısaltma

en: Acronym
tr: Eşanlamlı

en: Deletion
tr: Silme

en: Insertion
tr: Ekleme

en: Insert/Edit Attributes
tr: Özellik Ekle/Düzenle

en: Edit CSS Style
tr: CSS Stilini Düzenle

en: Paste as Plain Text
tr: Salt Metin olarak Yapıştır

en: Paste from Word
tr: Word'den Yapıştır

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
tr: Pencereye metin yapıştırmak için CTRL+V tuş kombinasyonunu kullanın.

en: Keep linebreaks
tr: Satır sonlarını sakla

en: Inserts a new table
tr: Yeni tablo ekle

en: Insert row before
tr: Önüne satır ekle

en: Insert row after
tr: Ardına satır ekle

en: Delete row
tr: Satırı sil

en: Insert column before
tr: Önüne sütun ekle

en: Insert column after
tr: Ardına sütun ekle

en: Remove column
tr: Sütunu kaldır

en: Split merged table cells
tr: Birleştirilmiş tablo hücrelerini ayır

en: Merge table cells
tr: Tablo hücrelerini birleştir

en: Table row properties
tr: Tablo satırı özellikleri

en: Table cell properties
tr: Tablo hücresi özellikleri

en: Table properties
tr: Tablo özellikleri

en: Paste table row before
tr: Tablo satırını önüne yapıştır

en: Paste table row after
tr: Tablo satırını ardına yapıştır

en: Cut table row
tr: Tablo satırını kes

en: Copy table row
tr: Tablo satırını kopyala

en: Delete table
tr: Tabloyu sil

en: Row
tr: Satır

en: Column
tr: Sütun

en: Cell
tr: Hücre

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
tr: Bu sayfadan ayrılırsanız yapmış olduğunuz değişiklikler kaybolacaktır.

en: Toggle fullscreen mode
tr: Tam ekran modu

en: Insert / edit embedded media
tr: Gömülü ortam ekle / düzenle

en: Edit embedded media
tr: Gömülü ortamı düzenle

en: Document properties
tr: Belge özellikleri

en: Insert predefined template content
tr: Öntanımlı şablon içeriği ekle

en: Visual control characters on/off.
tr: Görsel kontrol karakterleri açık/kapalı.

en: Toggle spellchecker
tr: İmla kılavuzunu aç/kapa

en: Spellchecker settings
tr: İmla kılavuzu ayarları

en: Ignore word
tr: Kelimeyi göz ardı et

en: Ignore all
tr: Hepsini göz ardı et

en: Languages
tr: Diller

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Suggestions
tr: Öneriler

en: No suggestions
tr: Öneri yok

en: No misspellings found.
tr: İmla hatası bulunamadı.

en: Insert Page Break
tr: Sayfa sonu ekle

[ctx: TinyMCE font styles]
en: Styles
tr: Stiller

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Font family
tr: Yazı tipi ailesi

en: Format
tr: Biçim

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Address
tr: Adres

en: Preformatted
tr: Önceden biçimli

en: Heading 1
tr: Başlık 1

en: Heading 2
tr: Başlık 2

en: Heading 3
tr: Başlık 3

en: Heading 4
tr: Başlık 4

en: Heading 5
tr: Başlık 5

en: Heading 6
tr: Başlık 6

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Code
tr: Kod

en: Code sample
tr: Kod örneği

en: Definition term
tr: Tanım terimi

en: Definition description
tr: Tanım açıklaması

en: Bold
tr: Kalın

en: Italic
tr: Eğik

en: Underline
tr: Altı çizgili

en: Strikethrough
tr: Üzeri çizili

en: Align Left
tr: Sola Hizala

en: Align Center
tr: Ortala

en: Align Right
tr: Sağa Hizala

en: Align Full
tr: İki yana yasla

en: Unordered list
tr: Sırasız liste

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Outdent
tr: Girintiyi azalt

en: Indent
tr: Girintiyi artır

en: Unlink
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Cleanup messy code
tr: Dağınık kodu düzenle

en: Edit HTML Source
tr: HTML kaynak kodunu düzenle

en: Subscript
tr: Alt simge

en: Superscript
tr: Üst simge

en: Insert horizontal ruler
tr: Yatay cetvel ekle

en: Remove formatting
tr: Biçimlendirmeyi kaldır

en: Select text color
tr: Metin rengini seç

en: Select background color
tr: Arkaplan rengini seç

en: Insert custom character
tr: Özel karakter ekle

en: Toggle guidelines/invisible elements
tr: Görünmez elemanları ve rehber çizgileri aç/kapa

en: Insert/edit anchor
tr: Bağlantı ekle/düzenle

en: Cut
tr: Kes

en: Copy
tr: Kopyala

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Image properties
tr: Resim özellikleri

en: New document
tr: Yeni belge

en: Are you sure you want to clear all contents?
tr: Tüm içeriği temizlemek istediğinize emin misiniz?

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
tr: Araç düğmelerine geçiş yap - Alt+Q, Editöre geçiş yap - Alt-Z, Eleman yoluna geçiş yap Alt+X

en: About TinyMCE
tr: TinyMCE Hakkında

en: License
tr: Lisans

en: Loaded plugins
tr: Yüklenmiş eklentiler

en: Anchor name
tr: Bağlantı ismi

en: HTML Source Editor
tr: HTML Kaynak Kodu Editörü

en: Word wrap
tr: Uzun satırları kes

en: Select a color
tr: Bir renk seçin

en: Picker
tr: Seçici

en: Color picker
tr: Renk seçici

en: Palette
tr: Palet

en: Palette colors
tr: Renk paleti

en: Named
tr: İsimli

en: Named colors
tr: İsimli renkler

en: Color:
tr: Renk:

en: Select custom character
tr: Özel karakter seçin

en: Image description
tr: Resim açıklaması

en: Image list
tr: Resim listesi

en: Border
tr: Kenar

en: Dimensions
tr: Boyutlar

en: Vertical space
tr: Dikey boşluk

en: Horizontal space
tr: Yatay boşluk

en: Baseline
tr: Taban

en: Top
tr: Üst

en: Middle
tr: Orta

en: Bottom
tr: Alt

en: Text top
tr: Metin üstte

en: Text bottom
tr: Metin altta

en: Open link in the same window
tr: Bağlantıları aynı pencerede aç

en: Open link in a new window
tr: Bağlantıları yeni pencerede aç

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
tr: Görünen o ki girdiğiniz adres bir e-posta adresi, adresin başına mailto: eklenmesini ister misiniz?

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
tr: Görünen o ki girdiğiniz adres harici bir adres, adresin başına http:// eklenmesini ister misiniz?

en: Link list
tr: Bağlantı listesi

en: General
tr: Genel

en: File/URL
tr: Dosya/Adres

en: List
tr: Liste

en: Constrain proportions
tr: Oranları sınırla

en: Type
tr: Tür

en: Id
tr: No

en: V-Space
tr: Dikey boşluk

en: H-Space
tr: Yatay boşluk

en: Auto play
tr: Otomatik yürüt

en: Loop
tr: Döngü

en: Show menu
tr: Menüyü göster

en: Quality
tr: Kalite

en: Align
tr: Hizala

en: SAlign
tr: SHizala

en: WMode
tr: WModu

en: Background
tr: Arkaplan

en: Base
tr: Temel

en: Cache
tr: Bellek

en: Hidden
tr: Gizli

en: Controller
tr: Denetleyici

en: Kiosk mode
tr: Kiosk modu

en: Play every frame
tr: Her çerçeveyi oynat

en: Target cache
tr: Hedef bellek

en: No correction
tr: Düzeltme yok

en: Enable JavaScript
tr: JavaScript'i etkinleştir

en: Start time
tr: Başlangıç zamanı

en: End time
tr: Bitiş zamanı

en: href
tr: Href

en: Choke speed
tr: Boğum hızı

en: Volume
tr: Ses

en: Auto start
tr: Otomatik başlat

en: Fullscreen
tr: Tam ekran

en: Invoke URLs
tr: Başvuru adresleri

en: Mute
tr: Sessiz

en: Stretch to fit
tr: Uydurmak için genişlet

en: Windowless video
tr: Penceresiz video

en: Balance
tr: Denge

en: Base URL
tr: Temel adres

en: Captioning id
tr: Altyazı numarası

en: Current marker
tr: Mevcut işaretleyici

en: Current position
tr: Mevcut konum

en: Default frame
tr: Varsayılan çerçeve

en: Play count
tr: Yürütme sayısı

en: Rate
tr: Oran

en: UI Mode
tr: UI Modu

en: Flash options
tr: Flash seçenekleri

en: Quicktime options
tr: Quicktime seçenekleri

en: Windows media player options
tr: Windows media player seçenekleri

en: Real media player options
tr: Real media player seçenekleri

en: Shockwave options
tr: Shockwave seçenekleri

en: Auto goto URL
tr: Adrese otomatik git

en: Image status
tr: Resim durumu

en: Maintain aspect
tr: Oranı koru

en: No java
tr: Java yok

en: Prefetch
tr: Önbellekle

en: Shuffle
tr: Karıştır

en: Console
tr: Konsol

en: Num loops
tr: Döngü sayısı

en: Controls
tr: Denetimler

en: Script callbacks
tr: Betik çağrıları

en: Stretch style
tr: Yayma stili

en: Stretch H-Align
tr: Yatayda yay

en: Stretch V-Align
tr: Dikeyde yay

en: Sound
tr: Ses

en: Progress
tr: İlerleme

en: QT Src
tr: QT kaynağı

en: Streamed rtsp resources should be added to the QT Src field under the advanced tab.
tr: Gerçek zamanlı akan protokol kaynakları QT kaynak alanının altındaki gelişmiş sekmesinden eklenmelidir.

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Flash video options
tr: Flash video seçenekleri

en: Scale mode
tr: Ölçek modu

en: Buffer
tr: Tampon

en: Start image
tr: Başlangıç resmi

en: Default volume
tr: Varsayılan ses düzeyi

en: Hidden GUI
tr: Gizli GUI arayüz

en: Show scale modes
tr: Ölçek modlarını göster

en: Smooth video
tr: Düzgün video

en: JS Callback
tr: JS çağrısı

en: Show/Hide Kitchen Sink
tr: Tezgahı Göster/Gizle

en: Insert More Tag
tr: Daha Fazla etiketi Ekle

en: Insert Page break
tr: Sayfa sonu ekle

en: More...
tr: Daha fazla...

en: Next page...
tr: Sonraki sayfa...

en: Edit Gallery
tr: Galeriyi Düzenle

en: Delete Gallery
tr: Galeriyi Sil

en: Delete Image
tr: Resmi Sil

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Current Link
tr: Mevcut Bağlantı

en: Link to Image
tr: Resme Bağlantı

en: Advanced Image Settings
tr: Gelişmiş Resim Ayarları

en: Source
tr: Kaynak

en: Original Size
tr: Orijinal Boyut

en: CSS Class
tr: CSS Sınıfı

en: Advanced Link Settings
tr: Gelişmiş Bağlantı Ayarları

en: Link Rel
tr: Bağlantı için Rel

en: 60%
tr: %60

en: 70%
tr: %70

en: 80%
tr: %80

en: 90%
tr: %90

en: 100%
tr: %100

en: 110%
tr: %110

en: 120%
tr: %120

en: 130%
tr: %130

en: Edit Image Title
tr: Resmin Başlığını Düzenle

en: Edit Image Caption
tr: Resmin Altyazısını Düzenle

en: Edit Alternate Text
tr: Alternatif Metni Düzenle

en: Rich Editor Help
tr: Zengin Metin Editörü Yardım

en: Basics of Rich Editing
tr: Zengin Metin Düzenlemenin Temelleri

en: Basics
tr: Temel Bilgiler

en: Advanced use of the Rich Editor
tr: Metin Editörünün Gelişmiş Kullanımı

en: Hotkeys
tr: Kısayollar

en: About the software
tr: Yazılım hakkında

en: Rich Editing Basics
tr: Zengin Düzenlemenin Temelleri

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
tr: <em>Zengin metin düzenleme</em>, aynı zamanda WYSIWYG (Ne görürsen onu alırsın) de denir, metnin siz yazarken biçimlendirileceği anlamına gelir. Siz yazınıza odaklanmışken zengin metin editörü arkaplanda HTML kodlarını oluşturur. Yazı tipi stilleri, bağlantılar ve resimler internet üzerinde görünecekleri şekilde görünürler.

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
tr: WordPress günümüzde kullanılan en yaygın tarayıcılarda çalışan bir zengin metin editörü içermektedir. Ne var ki HTML düzenlemek yazı yazmak gibi değildir. Her web sayfası iki temel parçadan oluşur: Yapı, ki bu siz yazdıkça editör tarafından oluşturulan gerçek HTML kodudur ve Görüntü, bu da WordPress temanız ve stil dosyanıza göre yazdıklarınızın nasıl görüneceğidir. WordPress geçerli XHTML 1.0 kodu üretir, ki bu da demek oluyor ki bir paragraftan sonra, peş peşe eklenen satır sonları (BR etiketleri) sayfada beyaz bir boşluk oluşturmaz. BR etiketleri dahili HTML düzeltme fonksiyonları tarafından geçersiz kabul edileceklerinden çıkartılır.

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
tr: Birçok metin editöründe geçerli olan basit klavye kısayolları zengin metin editöründe de geçerlidir. Örneğin Shift+Enter satır atlatır, Ctrl+C = kopyala, Ctrl+X = kes, Ctrl+Z = geri al, Ctrl+Y = ileri al, Ctrl+A = hepsini seç vb. (Mac üzerinde Ctrl yerine Command tuşunu kullanın). Hali hazırda kullanabileceğiniz tüm kısayol tuşları için Kısayollar sekmesine bakabilirsiniz.

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
tr: Eğer zengin metin editörünü beğenmezseniz yönetim menüsündeki kullanıcılar bölümünden, profilinizi düzenlediğiniz sayfadan kapatabilirsiniz.

en: Advanced Rich Editing
tr: Gelişmiş Metin Düzenleme

en: Images and Attachments
tr: Resimler ve Dosya Ekleri

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
tr: Editör araç kutusunda internette herhangi bir yerde barındırılan resimleri eklemek için bir düğme bulunmaktadır. Bir resmin URL'sini biliyorsanız, bu düğmeye tıklayın ve açılan kutuya resmin URL'sini girin.

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library buttons above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Send to Editor" and your image or file will appear in the post you are editing. If you are inserting a movie, there are additional options in the "Media" dialog that can be opened from the second toolbar row.
tr: Eğer bilgisayarınızdan bir resim veya ses dosyası yüklemeniz gerekirse, editörün altındaki yükleme aracını kullanabilirsiniz. Bir resim yüklediğinizde araç, resmin küçük resim halini oluşturmaya çalışacak. Yüklediğiniz resmi yazınızın içine eklemek için, önce tercihlerin olduğu menünün açılması için küçük resme tıklayın. Tercihleri istediğiniz şekilde ayarladıktan sonra "Editöre Gönder" düğmesine tıklayın ve resminiz veya dosyanız düzenlemekte olduğunuz yazıda görünecek. Eğer bir video ekliyorsanız, bu durumda ikinci araç çubuğundan "Ortam" penceresi açılarak ekstra ayarlar yapılabilir.

en: HTML in the Rich Editor
tr: Zengin Metin Editöründe HTML

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the HTML editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the HTML tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
tr: Zengin editöre direk olarak eklenen her HTML yazı görüntülendiğinde metin olarak görünecek. Ne görürseniz onu alırsınız. Editör araç kutusunda düğmesi bulunmayan HTML etiketlerini eklemek istediğinizde, bunları HTML editörüne elle girmeniz gerekir. Örnek olarak, tablolar ve &lt;code&gt;. Bunu yapmak için, HTML düğmesine tıklayın ve kodu düzenleyin, sonra görsel moda geri dönün. Eğer kod geçerliyse ve editör tarafından anlaşılırsa, anında görülebilir olacak.

en: Pasting in the Rich Editor
tr: Zengin Metin Editörüne Yapıştırma

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the HTML tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
tr: Başka bir web sayfasından içerik kopyalayıp yapıştırmak istediğinizde sonuçlar dengesiz olabilir ve sizin tarayıcınıza, kopyaladığınız web sayfasına bağımlı olabilir. Editör yapıştırılan içerikten geçersiz herhangi bir HTML kodunu temizlemeye çalışsa da en iyi sonucu ikinci sıradaki yapıştır tuşları ile elde edebilirsiniz. Alternatif olarak içeriği paragraf paragraf yapıştırabilirsiniz. Çoğu tarayıcıda bir paragrafı seçmek için hızlıca üç kere tıklamanız yeterli olur.

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in HTML mode.
tr: Başka bir uygulamadan yapıştırmak, Word ya da Excel gibi, en iyi ikinci sıradaki Word'den yapıştır tuşu ile ya da HTML modundayken yapılabilir.

en: Writing at Full Speed
tr: Son Hızda Yazıyor

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
tr: Farenizle araç çubuğuna tıklamak yerine, bu kısayolları kullanabilirsiniz. Windows ve Linux'ta Ctrl + harf şeklinde, Macintosh'ta ise Command + harf şeklinde kullanılır.

en: Letter
tr: Harf

en: Action
tr: İşlem

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
tr: Bu kısayollar değişik erişim tuşları kullanıyor: Alt + Shift + harf.

en: Check Spelling
tr: İmlayı Denetle

en: Justify Text
tr: Metni Ayarla

en: Insert link
tr: Bağlantı ekle

en: Remove link
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Quote
tr: Alıntıla

en: Full Screen
tr: Tam Ekran

en: Insert Page Break tag
tr: Sayfa Sonu etiketi Ekle

en: Switch to HTML mode
tr: HTML moduna geç

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor control released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
tr: TinyMCE Moxiecode Systems AB tarafından %sLGPL</a>	 lisansı ile lisanslanmış açık kaynak kodlu platform bağımsız internet tabanlı Javascript HTML WYSIWYG editörüdür. HTML TEXTAREA veya diğer HTML öğelerini metin editörü yapısına dönüştürme yeteneğine sahiptir.

en: GNU Library General Public Licence
tr: GNU Kütüphanesi Genel Kamu Lisansı

en: Copyright &copy; 2003-2007, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
tr: Copyright &copy; 2003-2007, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, Tüm hakları saklıdır.

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
tr: Bu yazılım hakkında daha fazla bilgi edinmek için <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE internet sitesi</a>'ni ziyaret edin.

en: Got Moxie?
tr: Moxie aldınız mı?

en: Hosted By Sourceforge
tr: Sourceforge tarafından barındırılmaktadır.

en: Also on freshmeat
tr: Aynı zamanda freshmeat üzerinde

en: Comments Feed
tr: Yorumlar Beslemesi

en: Previous Post
tr: Önceki Yazı

en: Next Post
tr: Sonraki Yazı

en: Last Post
tr: Son Yazı

en: Newer Comments &raquo;
tr: Yeni Yorumlar &raquo;

en: &laquo; Older Comments
tr: &laquo; Eski Yorumlar

en: S_Sunday_initial
tr: Paz

en: M_Monday_initial
tr: Pts

en: T_Tuesday_initial
tr: Sal

en: W_Wednesday_initial
tr: Çar

en: T_Thursday_initial
tr: Per

en: F_Friday_initial
tr: Cum

en: S_Saturday_initial
tr: Cts

en: number_format_thousands_sep
tr: .

en: Could not read image size
tr: Görsel boyutları okunamadı

en: Resize path invalid
tr: Boyutlandırma yolu geçerli değil

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
tr: <strong>HATA</strong>: Geçersiz kullanıcı adı ya da hatalı parola.

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
tr: Yazar : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: E-mail : %s
tr: E-posta : %s

en: Whois  : http://ws.arin.net/cgi-bin/whois.pl?queryinput=%s
tr: Kimlik bilgisi  : http://ws.arin.net/cgi-bin/whois.pl?queryinput=%s

en: Comment:
tr: Yorum:

en: You can see all comments on this post here:
tr: Bu yazı için yapılmış tüm yorumları burada görebilirsiniz:

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
tr: [%1$s] Yorum: "%2$s"

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
tr: İnternet sitesi: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Excerpt:
tr: Alıntı:

en: You can see all trackbacks on this post here:
tr: Bu yazı için tüm geri izlemeleri burada görebilirsiniz:

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
tr: [%1$s] Geri İzleme: "%2$s"

en: You can see all pingbacks on this post here:
tr: Bu yazı için tüm geri izlemeleri burada görebilirsiniz:

en: Trash it: %s
tr: Çöpe At: %s

en: Delete it: %s
tr: Sil: %s

en: Spam it: %s
tr: İstenmeyen: %s

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
tr: İnternet sitesi: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Trackback excerpt:
tr: Özet geri izleme:

en: Pingback excerpt:
tr: Özet Pingback:

en: Approve it: %s
tr: Onayla: %s

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
tr[0]: Şu an için %s tane yorum onay için bekliyor. Lütfen denetleme panosunu ziyaret edin:

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
tr: [%1$s] Lütfen denetleyin: "%2$s"

en: Password Lost and Changed for user: %s
tr: Şu kullanıcı için kayıp parola yenisiyle değiştirildi: %s

en: [%s] Password Lost/Changed
tr: [%s] Parola Kayıp/Değiştirildi

en: Username: %s
tr: Kullanıcı adı: %s

en: [%s] New User Registration
tr: [%s] Yeni Kullanıcı Kaydı

en: Password: %s
tr: Parola: %s

en: [%s] Your username and password
tr: [%s] Kullanıcı adı ve parolanız

en: Protected: %s
tr: Korumalı: %s

en: Private: %s
tr: Özel: %s

en: There is no excerpt because this is a protected post.
tr: Burada alıntı yok çünkü bu yazı korumalı.

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Home
tr: Başlangıç

en: This post is password protected. To view it please enter your password below:
tr: Bu yazı parola korumalı. Yazıyı görmek için parolanızı girin:

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i
tr: d F Y @ H:i

en: %1$s [Autosave]
tr: %1$s [Otomatik kaydet]

en: %1$s [Current Revision]
tr: %1$s [Mevcut Sürüm]

[ctx: post revision]
en: %1$s by %2$s
tr: %1$s, %2$s tarafından

en: Compare Revisions
tr: Sürümleri Karşılaştır

en: Revision
tr: Sürüm

[ctx: post]
en: Published
tr: Yayımlanmış

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Yayımlanmış <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Scheduled
tr: Zamanlanmış

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Zamanlanmış <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Draft
tr: Taslak

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Taslak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Pending
tr: Bekleyen

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Kontrol bekleyen <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Private
tr: Özel

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Özel <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Trash
tr: Çöp kutusu

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Çöptekiler <span class="count">(%s)</span>

en: Content, title, and excerpt are empty.
tr: İçerik, başlık ve özet boş.

en: Could not update post in the database
tr: Veritabanında yazı güncellenemiyor

en: Could not insert post into the database
tr: Yazı veritabanına eklenemiyor

en: The page template is invalid.
tr: Sayfa şablonu geçerli değil.

en: Cannot create a revision of a revision
tr: Sürümün bir sürümü oluşturulamaz

en: You do not have permission to preview drafts.
tr: Taslakların önizlemesini yapmak için izniniz yok.

en: Cannot create a user with an empty login name.
tr: Boş giriş ismi ile kullanıcı oluşturulamıyor.

en: This username is already registered.
tr: Bu kullanıcı adı daha önce kayıt edilmiş.

en: This email address is already registered.
tr: Bu e-posta adresi daha önce kayıt edilmiş.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
tr: Bir hata oluştu, beslemenin kapalı olduğu anlaşılıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Seçili öğeleri kalıcı olarak silmek üzeresiniz.
     İptal etmek için 'Vazgeç', silmek için 'Tamam' düğmesine basın.

en: (Quick Links)
tr: (Hızlı Bağlantılar)

en: Enter a word to look up:
tr: Aramak için bir kelime girin:

en: Dictionary lookup
tr: Sözlükten bul

en: lookup
tr: bul

en: Close all open tags
tr: Tüm açık etiketleri kapat

en: close tags
tr: etiketleri kapat

en: Enter the URL
tr: URL'yi girin

en: Enter the URL of the image
tr: Resmin URL'sini girin

en: Enter a description of the image
tr: Resim için bir açıklama girin

en: You do not have permission to do that.
tr: Bunu yapmak için izniniz yok.

en: An unidentified error has occurred.
tr: Tanımlanamayan bir hata oluştu.

en: Next &gt;
tr: Sonraki &gt;

en: &lt; Prev
tr: &lt; Önceki

en: Image
tr: Resim

en: of
tr: ,

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
tr: Bu özellik dahili çerçevelere ihtiyaç duyat. Ya tarayıcınızda dahili çerçeveler özelliği kapatılmış ya da tarayıcınızın desteği yok.

en: not configured
tr: ayarlanmamış

en: You have attempted to queue too many files.
tr: Sıraya çok fazla sayıda dosya koymaya çalıştınız.

en: This file is empty. Please try another.
tr: Bu dosya boş. Lütfen başka bir tane deneyin.

en: This file type is not allowed. Please try another.
tr: Bu dosya türüne izin verilmiyor. Lütfen başka bir tane deneyin.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
tr: Yükleme sırasında bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
tr: Bir yapılandırma hatası söz konusu. Lütfen sunucu yöneticinizle irtibat kurun.

en: You may only upload 1 file.
tr: Sadece 1 dosya yükleyebilirsiniz.

en: HTTP error.
tr: HTTP hatası.

en: Upload failed.
tr: Yükleme başarısız.

en: IO error.
tr: Dosya okuma/yazma hatası.

en: Security error.
tr: Güvenlik hatası.

en: Upload stopped.
tr: Yükleme durdu.

en: Crunching&hellip;
tr: İşleniyor&hellip;

en: moved to the trash.
tr: Çöp kutusuna taşındı.

en: Separate multiple categories with commas.
tr: Birden çok kategoriyi virgülle ayırın.

[ctx: password strength]
en: Medium
tr: Orta

en: Tags used on this post:
tr: Bu yazıda kullanılan etiketler:

en: Publish on:
tr: Yayımlanacağı tarih:

en: Schedule for:
tr: Zamanla:

en: Published on:
tr: Yayımlanma tarihi:

en: Show more comments
tr: Daha fazla yorum göster

en: No more comments found.
tr: Daha fazla yorum bulunamadı.

en: Update Post
tr: Yazıyı Güncelle

en: Update Page
tr: Sayfayı Güncelle

en: Password Protected
tr: Parola Korumalı

en: Submitted on:
tr: Gönderilme tarihi:

en: Word count: %d
tr: Kelime sayısı: %d

en: Error while saving the changes.
tr: Değişiklikleri kaydederken hata oluştu.

en: Remove From Bulk Edit
tr: Toplu Düzenlemeden Çıkar

en: Plugin Information:
tr: Eklenti Bilgisi:

en: Saving...
tr: Kaydediyor...

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
tr: İlgili dosya küçük resim olarak atanamadı. Başka bir dosya deneyin.

en: Preview this Page
tr: Sayfa Önizleme

en: Preview this Post
tr: Bu Yazının Önizlemesi

en: Saving Draft&#8230;
tr: Taslak Kaydediliyor&#8230;

en: Invalid Taxonomy
tr: Geçersiz Sınıflandırma

en: Empty Term
tr: Boş Terim

en: Invalid term ID
tr: Geçersiz terim NO'su

en: A name is required for this term
tr: Bu terim için bir isim gerekli

en: Could not insert term into the database
tr: Terim veritabanına eklenemiyor

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
tr: Kısa isim &#8220;%s&#8221; şu an başka bir terim tarafından kullanılıyor

en: Invalid object ID
tr: Geçersiz nesne numarası

en: File not readable.
tr: Dosya okunabilir değil.

en: Template is missing.
tr: Şablon kayıp.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
tr: Kök tema eksik. Lütfen "%s" kök temasını yükleyin.

en: Stylesheet is missing.
tr: Stil sayfası kayıp.

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
tr: <strong>HATA</strong>: Kullanıcı adı alanı boş.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
tr: <strong>HATA</strong>: Parola alanı boş.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
tr: <strong>HATA</strong>: Geçersiz kullanıcı adı. <a href="%s" title="Kaybolan Parolalar Bulunur">Parolanızı mı unuttunuz</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
tr: <strong>HATA</strong>: Hesabınız istenmeyen olarak işaretlenmiş.

en: <strong>ERROR</strong>: Incorrect password. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
tr: <strong>HATA</strong>: Geçersiz parola. <a href="%s" title="Kaybolan Parolalar Bulunur">Parolanızı mı unuttunuz</a>?

en: Please log in again.
tr: Lütfen tekrar giriş yapın.

en: Sidebar %d
tr: Yan Menü %d

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
tr: <strong>HATA</strong>: WordPress %1$s için MySQL %2$s ve üstü sürümler gerekiyor

en: Powered by WordPress
tr: WordPress'in desteğiyle

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu e-posta adresi ile kayıtlı bir kullanıcı yok.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
tr: <strong>HATA</strong>: Geçersiz kullanıcı adı ya da e-posta.

en: Password reset is not allowed for this user
tr: Bu kullanıcı için parola sıfırlamaya izniniz yok

en: Someone has asked to reset the password for the following site and username.
tr: Aşağıdaki site ve kullanıcı adı için parola sıfırlanma isteğinde bulunuldu.

en: To reset your password visit the following address, otherwise just ignore this email and nothing will happen.
tr: Parolanızı sıfırlamak için aşağıdaki adresi ziyaret edin, aksi takdirde bu postayı gözardı edin.

en: [%s] Password Reset
tr: [%s] Parolayı Sıfırla

en: The e-mail could not be sent.
tr: E-posta gönderilemedi.

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function...
tr: Muhtemel sebep: sunucunuz mail() fonksiyonunu devre dışı bırakmıştır...

en: Invalid key
tr: Geçersiz anahtar

en: [%s] Your new password
tr: [%s] Yeni parolanız

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu kullanıcı adı daha önce alınmış, lütfen başka bir tane seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen e-posta adresinizi girin.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
tr: <strong>HATA</strong>: E-posta adresi hatalı.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
tr: <strong>HATA</strong>: Kayıt yapılamıyor... lütfen <a href="mailto:%s">yönetici</a> ile iletişime geçin!

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
tr: Özür dileriz, bu anahtar yanlış gibi görünüyor.

en: Lost Password
tr: Kayıp Parola

en: Please enter your username or e-mail address. You will receive a new password via e-mail.
tr: Lütfen kullanıcı adınızı ya da  e-posta adresinizi girin. Yeni parolanızı e-posta ile alacaksınız.

en: Username or E-mail:
tr: Kullanıcı Adı ya da E-posta

en: Get New Password
tr: Yeni Parola Alın

en: Are you lost?
tr: Kayıp mı oldunuz?

en: &larr; Back to %s
tr: &larr; %s ana sayfaya geri dön

en: Registration Form
tr: Kayıt Formu

en: Register For This Site
tr: Bu Siteye Üye Ol

en: A password will be e-mailed to you.
tr: Bir parola size e-posta ile gönderilecek.

en: Password Lost and Found
tr: Kaybolan Parolalar Bulunur

en: Lost your password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: You have logged in successfully.
tr: Başarılı bir şekilde giriş yaptınız.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
tr: <strong>HATA</strong>: Çerezler engellenmiş ya da tarayıcınız tarafından desteklenmiyor. WordPress'i kullanabilmek için <a href='http://www.google.com/cookies.html'>çerezleri etkinleştirmelisiniz</a>

en: You are now logged out.
tr: Çıkış yapmış bulunuyorsunuz.

en: User registration is currently not allowed.
tr: Kullanıcı kaydına şu an izin verilmiyor.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
tr: Doğrulama bağlantısı için postanızı kontrol edin.

en: Check your e-mail for your new password.
tr: Yeni parolanız için postanızı kontrol edin.

en: Registration complete. Please check your e-mail.
tr: Kayıt tamamlandı. Lütfen e-posta adresinize bakın.

en: Your session has expired. Please log-in again.
tr: Oturumunuzun süresi doldu. Lütfen tekrar giriş yapın.

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
tr: Biraz yavaşla kovboy, yeni e-postalara bu kadar sık bakmana gerek yok!

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
tr: Yeni e-posta gözükmüyor.

en: Author is %s
tr: Yazar: %s

en: <strong>Author:</strong> %s
tr: <strong>Yazar:</strong> %s

en: <strong>Posted title:</strong> %s
tr: <strong>Yazı başlığı:</strong> %s

en: Oops: %s
tr: Eyvah: %s

en: Mission complete.  Message <strong>%s</strong> deleted.
tr: Görev başarılı. Mesaj <strong>%s</strong> silindi.

en: Help
tr: Yardım

en: <a href="http://codex.wordpress.org/" target="_blank">Documentation</a>
tr: <a href="http://www.wordpress-tr.com/belgeler/" target="_blank">Belgeler</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
tr: <a href="http://www.wordpress-tr.com/forum/" target="_blank">Destek Forumları</a>

en: Screen Options
tr: Ekran Tercihleri

en: Most of the modules on this screen can be moved. If you hover your mouse over the title bar of a module you&rsquo;ll notice the 4 arrow cursor appears to let you know it is movable. Click on it, hold down the mouse button and start dragging the module to a new location. As you drag the module, notice the dotted gray box that also moves. This box indicates where the module will be placed when you release the mouse button.
tr: Bu ekrandaki bir çok modül taşınabilir. Fare imlecinizi herhangi bir modülün başlık çubuğunun üzerine getirirseniz, fare imleci modülün taşınabileceğini belirtir 4 oklu imlece dönüşecektir. Başlığa sol fare tuşuyla tıklayın ve bırakmadan sürüklemeye başlayın. Dikkat ederseniz siz modülü taşıdıkça gri noktalı kutucuk da yer değiştirecek. Bu kutucuk farenin tuşunu bıraktığınızda modülün nereye yerleşeceğini gösterir.

en: The same modules can be expanded and collapsed by clicking once on their title bar and also completely hidden from the Screen Options tab.
tr: Aynı modüller başlık çubuğuna bir kere tıklayarak toplanabilir ya da açılabilir ve ayrıca Ekran Tercihleri sekmesinden tamamen gizlenebilirler.

en: Search help
tr: Yardımda ara

en: You may search based on 3 criteria:
tr: 3 kriter bazında arama yapabilirsiniz:

en: <strong>Term:</strong> Searches theme names and descriptions for the specified term.
tr: <strong>Terim:</strong> Tema ismi ve açıklamalarında belirtilen terimi arar.

en: <strong>Tag:</strong> Searches for themes tagged as such.
tr: <strong>Etiket:</strong> İlgili şekilde etiketlenmiş temaları arar.

en: <strong>Author:</strong> Searches for themes created by the Author, or which the Author contributed to.
tr: <strong>Yazar:</strong> Yazar tarafından oluşturulmuş ya da katkıda bulunulmuş temaları arar.

en: Screen Layout
tr: Ekran Yerleşimi

en: Number of Columns:
tr: Sütun Sayısı:

en: An Unexpected HTTP Error occured during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
tr: API isteği sırasında beklenmedik HTTP hatası oluştu.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Tekrar deneyin</a>

en: An unknown error occured
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu

en: Search for themes by keyword, author, or tag.
tr: Temaları anahtar kelime, oluşturan kişi ya da etiket ile ara.

en: Feature Filter
tr: Özellik Filtresi

en: Find a theme based on specific features
tr: İlgili özelliklere sahip bir tema bul

en: Colors
tr: Renkler

en: Black
tr: Siyah

en: Blue
tr: Mavi

en: Brown
tr: Kahverengi

en: Green
tr: Yeşil

en: Orange
tr: Turuncu

en: Pink
tr: Pembe

en: Purple
tr: Mor

en: Red
tr: Kırmızı

en: Silver
tr: Gümüş

en: Tan
tr: Esmer

en: White
tr: Beyaz

en: Yellow
tr: Sarı

en: Dark
tr: Koyu

en: Light
tr: Açık

en: Columns
tr: Sütunlar

en: One Column
tr: Bir Sütun

en: Two Columns
tr: İki Sütun

en: Three Columns
tr: Üç Sütun

en: Four Columns
tr: Dört Sütun

en: Left Sidebar
tr: Sol Menü

en: Right Sidebar
tr: Sağ Menü

en: Width
tr: Genişlik

en: Fixed Width
tr: Sabit Genişlik

en: Flexible Width
tr: Esnek Genişlik

en: Features
tr: Özellikler

en: Custom Colors
tr: Özel Renkler

en: Theme Options
tr: Tema Seçenekleri

en: Threaded Comments
tr: Kademeli Yorumlar

en: Sticky Post
tr: Sabit Yazı

en: Microformats
tr: Mikro Biçimler

en: Subject
tr: Konu

en: Holiday
tr: Tatil

en: Photoblogging
tr: Fotobloglama

en: Seasonal
tr: Sezonluk

en: Find Themes
tr: Tema Bul

en: Install a theme in .zip format
tr: .zip biçiminde bir tema kurun

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
tr: Eğer elinizde .zip biçiminde bir tema varsa, buradan yükleyerek kurabilirsiniz.

en: Install &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Kur

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: No themes found
tr: Hiç tema bulunamadı

en: Theme Install
tr: Tema Kurulumu

en: <strong>Error:</strong> This theme is currently not available. Please try again later.
tr: <strong>Hata:</strong> Bu tema şu an için mevcut değil. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: <strong>Warning:</strong> This theme has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
tr: <strong>Uyarı:</strong> Bu tema şu anki WordPress sürümünüz ile <strong>test edilmedi</strong>.

en: <strong>Warning:</strong> This theme has not been marked as <strong>compatible</strong> with your version of WordPress.
tr: <strong>Uyarı:</strong> Bu tema şu anki WordPress sürümünüz için <strong>uyumlu</strong> olarak işaretlenmemiş.

en: by %s
tr: Geliştirici: %s

en: Version: %s
tr: Sürüm: %s

en: Newer version (%s) is installed.
tr: Yeni sürüm (%s) kuruldu.

en: This version is already installed.
tr: Bu sürüm zaten kurulu.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
tr: WordPress tema dizinine ulaşılamadı.

en: Could not fully remove the theme %s.
tr: Tema tamamıyla kaldırılamıyor: %s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
tr: Bu güncelleme yüklenemez, çünkü WordPress %1$s PHP sürüm %2$s ya da daha üstü ve MySQL sürüm %3$s ya da daha üstünü gerektiriyor. Şu an PHP sürümü olarak %4$s ve MySQL sürümü olarak %5$s kullanıyorsunuz.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Bu güncelleme yüklenemez, çünkü WordPress %1$s PHP sürüm %2$s ya da daha üstünü gerektiriyor. Şu an %3$s sürümünü kullanıyorsunuz.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Bu güncelleme yüklenemez, çünkü WordPress %1$s MySQL sürüm %2$s ya da daha üstünü gerektiriyor. Şu an %3$s sürümünü kullanıyorsunuz.

en: Verifying the unpacked files&#8230;
tr: Açılan paketteki dosyalar doğrulanıyor&#8230;

en: The update could not be unpacked
tr: Güncelleme dosyası açılamadı.

en: Upgrading database&#8230;
tr: Veritabanı güncelleniyor&#8230;

en: Version %s
tr: Sürüm %s

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
tr: Şu anda bir geliştirme sürümü (%1$s) kullanıyorsunuz. Harika! Lütfen <a href="%2$s">en güncel sürümü kullanın</a>.

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
tr: <a href="%1$s">%2$s sürümüne terfi edin</a>

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
tr: <span class="b">WordPress %s</span> kullanıyorsunuz.

en: Update to %s
tr: Güncelle: %s

en: Latest
tr: En Son

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s Details</a>.
tr: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s sürümünün ayrıntılarını görüntüleyin</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s Details</a> <em>automatic upgrade unavailable for this plugin</em>.
tr: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s sürümünün ayrıntılarını görüntüleyin</a>. <em>Bu eklenti için otomatik güncelleme mevcut değil</em>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s Details</a> or <a href="%5$s">upgrade automatically</a>.
tr: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s sürümünün ayrıntılarını görüntüleyin</a> ya da <a href="%5$s">otomatik güncelleyin</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
tr: Otomatik WordPress güncelleme denemesi başarısız oldu - <a href="%s">lütfen tekrar güncellemeyi deneyin</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
tr: Otomatik WordPress güncelleme denemesi başarısız oldu! Lütfen site yöneticisine haber verin.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
tr: <strong><em>Bu parolayı</em></strong> dikkatlice not alın! Bu, sizin için oluşturulmuş <em>rasgele</em> bir paroladır.

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
tr: Genel

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
tr: WordPress&#8217;e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra blog dünyasına adım atın!

en: Hello world!
tr: Merhaba dünya!

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
tr: merhaba-dunya

en: Mr WordPress
tr: Bay WordPress

en: Hi, this is a comment.<br />To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
tr: Merhaba, bu bir yorumdur.<br />Bir yorumu silmek için, yönetim paneline giriş yapın, ve yazılar için yapılmış yorumları görün. Orada yorumları düzenlemek ya da silmek için tercihler mevcuttur.

en: This is an example of a WordPress page, you could edit this to put information about yourself or your site so readers know where you are coming from. You can create as many pages like this one or sub-pages as you like and manage all of your content inside of WordPress.
tr: Bu bir WordPress sayfası örneğidir, bunu kendiniz ya da siteniz hakkında bilgiler girerek ziyaretçilerinizin sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz kadar sayfa ya da alt sayfa oluşturabilir ve tüm içeriği WordPress&#8217;in içinden yönetebilirsiniz.

en: About
tr: Hakkında

[ctx: Default page slug]
en: about
tr: hakkinda

en: You can&#8217;t give users that role.
tr: Kullanıcılara bu rolü atayamazsınız.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen bir kullanıcı adı girin.

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
tr: <strong>HATA</strong>: yeni parolanızı sadece bir kere yazdınız.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen parolanızı girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen parolanızı iki kere girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
tr: <strong>HATA</strong>: Parola "\" karakterini içermemeli.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen aynı parolayı iki alana da yazın.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu kullanıcı adı daha önce alınmış, lütfen başka bir tane seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
tr: <strong>HATA</strong>: lütfen bir e-posta adresi girin.

en: <strong>ERROR</strong>: The e-mail address isn&#8217;t correct.
tr: <strong>HATA</strong>: E-posta adresi yanlış.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu e-posta adresi ile daha önce kayıt olunmuş, lütfen başka bir tane seçin.

en: No matching users were found!
tr: Eşleşen kullanıcı bulunamadı!

en: There are no options for this widget.
tr: Bu bileşen için hiç tercih yok.

en: Dashboard
tr: Başlangıç

en: WordPress &rsaquo; Installation
tr: WordPress &rsaquo; Kurulum

en: <strong>ERROR</strong>: %s
tr: <strong>HATA:</strong> %s

en: User(s) already exists.
tr: Kullanıcı(lar) zaten var.

en: Strength indicator
tr: Güç göstergesi

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
tr: İpucu: Parolanız en az yedi karakterden oluşmalı. Daha güçlü bir parola için parolanızda büyük/küçük harfler, rakamlar ve ! " ? $ % ^ &amp; ) vb karakterler kullanın.

en: Your E-mail
tr: E-posta Adresiniz

en: Double-check your email address before continuing.
tr: Devam etmeden önce e-posta adresinizi iki kere kontrol edin.

en: Install WordPress
tr: WordPress'i Kur

en: Already Installed
tr: Zaten Kurulu

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
tr: WordPress zaten kurulu gibi görünüyor. Tekrar kurmak için lütfen ilk olarak eski veritabanını tablolarınızı temizleyin.

en: Insufficient Requirements
tr: Gereksinimler Eksik

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
tr: Meşhur beş dakikalık WordPress kurulum işlemine hoşgeldiniz! Boş vaktinizde <a href="%s">Beni Oku</a> dosyasına göz atmak isteyebilirsiniz veya sadece aşağıdaki bilgileri doldurun ve yolunuza dünyanın en güçlü ve geliştirilebilir kişisel yayın platformu ile devam edin.

en: Information needed
tr: Bilgi gerekli

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
tr: Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurun. Merak etmeyin, bu bilgileri daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

en: you must provide an e-mail address.
tr: bir e-posta adresi sağlamanız gerekiyor.

en: that isn&#8217;t a valid e-mail address.  E-mail addresses look like: <code>username@example.com</code>
tr: geçerli bir e-posta adresi girmediniz.  E-posta adresleri şu şekilde olmalı: <code>isim@adres.com</code>

en: Success!
tr: Başarılı!

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
tr: WordPress kuruldu. Daha fazla adım mı bekliyordunuz? Özür dileriz. Hepsi bu kadar! :)

en: Log In
tr: Giriş

en: Very weak
tr: Çok zayıf

en: Weak
tr: Zayıf

en: Strong
tr: Güçlü

en: Add New Link
tr: Yeni Bağlantı Ekle

en: Edit Category
tr: Kategoriyi Düzenle

[ctx: link]
en: Add New
tr: Yeni ekle

en: %s link deleted. | %s links deleted
tr[0]: %s bağlantı silindi.

en: Search Links
tr: Bağlantılarda Ara

en: View all Categories
tr: Tüm Kategorileri Görüntüle

en: Order by Link ID
tr: Bağlantı numarasına göre sırala

en: Order by Name
tr: İsme göre sırala

en: Order by Address
tr: Adrese göre sırala

en: Order by Rating
tr: Puana göre sırala

en: Yes
tr: Evet

en: Visit %s
tr: %s sitesini ziyaret et

en: No links found.
tr: Hiç bağlantı bulunamadı.

en: XML error: %1$s at line %2$s
tr: XML hatası: %2$s satırında %1$s

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı Düzenle

en: Link not found.
tr: Bağlantı bulunamadı.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
tr: WordPress &rsaquo; Veritabanı tamiri

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your wp-config.php file.  Once this line is added to your config, reload this page.
tr: Bu sayfanın veritabanı problemlerini otomatik tamir edebilmesi için, wp-config.php dosyanıza şu satırı ekleyin. Satırı ekledikten sonra bu sayfayı yenileyin.

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
tr: azı veritabanı problemleri tamir edilemeyebilir. Daha fazla destek için problem ile ilgili hataların listesini kopyalayıp <a href="%s">WordPress destek forumlarına</a> yapıştırın.

en: Repairs complete.  Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
tr: Tamirat tamamlandı. Lütfen kötü niyetli kullanıcıların bu özelliği amaçları doğrultusunda kullanamamaları için, aşağıdaki satırı wp-config.php dosyanızdan çıkartın.

en: One or more database tables is unavailable.  To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the "Repair Database" button. Repairing can take awhile, so please be patient.
tr: Bir ya da daha çok veritabanı tablosu uygun değil. WordPressin bu tabloları tamir etmeye çalışması için "Veritabanını tamir et" tuşuna basın. Tamirat biraz sürebilir, sabırlı olun.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them.  Repairing can take awhile, so please be patient.
tr: WordPress otomatik olarak bazı veritabanı problemlerini araştırabilir ve tamir edebilir. Tamirat biraz sürebilir, lütfen sabırlı olun.

en: Repair Database
tr: Veritabanını tamir et

en: WordPress can also attempt to optimize the database.  This improves performance in some situations.  Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
tr: Ayrıca WordPress veritabanınızı daha iyi hale getirmeyi deneyebilir. Bazı durumlarda performans artışı sağlanır. Tamirat ve iyileştirme işlemleri uzun sürebilir ve bu süre içinde veritabanınız kilitli durumda kalır.

en: Repair and Optimize Database
tr: Veritabanını Tamir Et ve İyileştir

en: You are not allowed to be here
tr: Burada olmak için izniniz yok

en: Upload New Media
tr: Yeni Ortam Yükle

en: You are not allowed to edit this attachment.
tr: Bu dosya ekini düzenlemek için izniniz yok.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
tr: Var olmayan bir eklentiyi düzenlemeye çalıştınız. Silinmiş olabilir mi?

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
tr: Bu eklentiyi düzenleyemezsiniz çünkü eklenti çöp kutusunda. Lütfen çöp kutusundan dışarı taşıyıp tekrar deneyiniz.

en: Media attachment updated.
tr: Ortam dosya eki güncellendi.

en: Update Media
tr: Ortamları Güncelle

en: Network
tr: Ağ

en: Admin
tr: Yönetim

en: Sites
tr: Siteler

en: Themes
tr: Temalar

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: My Sites
tr: Sitelerim

en: Library
tr: Kütüphane

[ctx: file]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

[ctx: page]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Comments %s
tr: Yorumlar %s

en: Appearance
tr: Görünüm

[ctx: theme editor]
en: Editor
tr: Editör

en: Plugins %s
tr: Eklentiler %s

en: Installed
tr: Kurulu

[ctx: plugin]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

[ctx: plugin editor]
en: Editor
tr: Editör

en: Profile
tr: Profil

[ctx: user]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Your Profile
tr: Profiliniz

en: Tools
tr: Araçlar

en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: settings screen]
en: General
tr: Genel

en: Writing
tr: Yazma

en: Reading
tr: Okuma

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Permalinks
tr: Kalıcı Bağlantılar

en: Search Users
tr: Kullanıcı Ara

en: Options saved.
tr: Tercihler kaydedildi.

en: First Post
tr: İlk yazı

en: Enabled
tr: Etkin

en: Path
tr: Yol

en: Remove
tr: Kaldır

en: Role:
tr: Konum:

en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: Site Title
tr: Site başlığı

en: Email
tr: E-posta

en: Update Themes
tr: Temaları güncelle

en: Discussion Settings
tr: Tartışma Ayarları

en: Default article settings
tr: Varsayılan makale ayarları

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks.)
tr: Diğer bloglardan gelecek bağlantı uyarılarına izin ver (pingback ve geri izlemeler)

en: Allow people to post comments on new articles
tr: Yeni yazılar üzerine yorum yapılmasına izin ver

en: These settings may be overridden for individual articles.
tr: Bu ayarlar istenilen yazılar için gözardı edilebilir.

en: Other comment settings
tr: Diğer yorum ayarları

en: Comment author must fill out name and e-mail
tr: Yorumu yazan isim ve e-posta adresini doldurmak zorunda

en: Users must be registered and logged in to comment
tr: Kullanıcılar yorum yapmak için kayıt olmalı ve giriş yapmalılar

en: Automatically close comments on articles older than %s days
tr: %s günden daha eski yazıları yoruma kapat

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
tr: Kademeli yorumlara %s seviyesine kadar izin ver

en: last
tr: son

en: first
tr: ilk

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
tr: Her sayfada %1$s üst seviye yorum olacak şekilde ve varsayılan olarak %2$s sayfa gösterilecek şekilde yorumları sayfalara böl

en: older
tr: daha eski

en: newer
tr: daha yeni

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
tr: Yorumlar her sayfanın başında %s yorum olarak görünmeli

en: E-mail me whenever
tr: Şu durumlarda bana e-posta gönder

en: Anyone posts a comment
tr: Her yorum yapıldığında

en: A comment is held for moderation
tr: Bir yorum denetlenmek üzere beklemeye alındığında

en: Before a comment appears
tr: Bir yorum görünmeden önce

en: An administrator must always approve the comment
tr: Bir yönetici her zaman yorumu onaylamalı

en: Comment author must have a previously approved comment
tr: Yorum yazanın önceden onaylanmış bir yorumu olmalı

en: Comment Moderation
tr: Yorum Denetimi

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
tr: Eğer bir yorum %s ve daha fazla bağlantı içeriyorsa onu beklemeye al. (İstenmeyen yorumların genel özelliği fazla sayıda dış bağlantı içermeleridir.)

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
tr: Eğer bir yorumun içeriğinde, isminde, adresinde, e-posta adresinde ya da IP numarasında  bu kelimelerden biri varsa, <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">denetleme sırasına</a> alınacak. Her bir satıra bir kelime veya IP yazın. İçerikteki kelimeler de eşleşecektir, örneğin "press" kelimesi "WordPress" kelimesi ile eşleşecektir.

en: Comment Blacklist
tr: Yorumlar için Kara Liste

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
tr: Eğer bir yorumun içeriğinde, isminde, adresinde, e-posta adresinde ya da IP numarasında  bu kelimelerden biri varsa, istenmeyen olarak işaretlenecek. Her bir satıra bir kelime yazın. İçerikteki kelimeler de eşleşecek, örneğin "press" kelimesi "WordPress" kelimesi ile eşleşecek.

en: Avatars
tr: Avatarlar

en: Avatar Display
tr: Avatar Görünümü

en: Don&#8217;t show Avatars
tr: Avatarları Gösterme

en: Show Avatars
tr: Avatarları Göster

en: Maximum Rating
tr: En Yüksek Puan

en: G &#8212; Suitable for all audiences
tr: G &#8212; Tüm izleyiciler için uygun

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
tr: PG &#8212; 13 yaş ve altındaki izleyiciler için uygun değil

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
tr: R &#8212; 17 yaş ve üzeri olgun izleyiciler için uygun

en: X &#8212; Even more mature than above
tr: X &#8212; Yukarıdakinden daha da olgun izleyiciler için

en: Default Avatar
tr: Varsayılan Avatar

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
tr: Özel avatarı olmayan kullanıcılar için isterseniz jenerik bir logo gösterebilir ya da e-posta adreslerini baz alan bir avatar oluşturabilirsiniz.

en: Mystery Man
tr: Gizemli Adam

en: Blank
tr: Boş

en: Gravatar Logo
tr: Gravatar Logosu

en: Identicon (Generated)
tr: Identicon (Oluşturulmuş)

en: Wavatar (Generated)
tr: Wavater (Oluşturulmuş)

en: MonsterID (Generated)
tr: MonsterID (Oluşturulmuş)

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d G:i:s
tr: d.m.Y H:i:s

en: Tagline
tr: Slogan

en: WordPress address (URL)
tr: WordPress adresi (URL)

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
tr: Bu adres sadece yönetim amaçlı kullanılacaktır, yeni kullanıcı bilgilendirmesi gibi.

en: Membership
tr: Üyelik

en: Anyone can register
tr: İsteyen herkes kayıt olabilsin

en: New User Default Role
tr: Yeni kullanıcının varsayılan rolü

en: Timezone
tr: Zaman dilimi

en: hours
tr: saat

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
tr: <abbr title="Düzenli Evrensel Zaman">UTC</abbr> zamanı <code>%s</code>

en: UTC %1$s is <code>%2$s</code>
tr: UTC %1$s: <code>%2$s</code>

en: Local time is <code>%1$s</code>
tr: Yerel zaman: <code>%1$s</code>

en: Choose a city in the same timezone as you.
tr: Sizinle aynı zaman diliminde olan bir şehir seçin.

en: This timezone is currently in standard time.
tr: Mevcut zaman dilimi standart zamanlamada.

en: Standard time begins  on: <code>%s</code>.
tr: Standart saat uygulaması başlangıcı: <code>%s</code>.

en: Date Format
tr: Tarih Biçimi

en: Custom:
tr: Özel:

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date formatting</a>. Click &#8220;Save Changes&#8221; to update sample output.
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Tarih biçimlendirme üzerine belge</a>. Örnek çıktıyı güncellemek için &#8220;Değişiklikleri Kaydet&#8221; düğmesine tıklayın.

en: Time Format
tr: Zaman Biçimi

en: Week Starts On
tr: Haftanın Başladığı Gün

en: Settings saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Media Settings
tr: Ortam Ayarları

en: Image sizes
tr: Resim boyutları

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when inserting an image into the body of a post.
tr: Aşağıda listelenen boyutlar, bir yazıya resim eklenirken, eklenen resmin olabilecek en büyük boyutlarıdır.

en: Thumbnail size
tr: Küçük resim boyutu

en: Height
tr: Yükseklik

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
tr: Küçük resmi tam boyutuna göre kırp (normalde bu işlem orana göre yapılır)

en: Medium size
tr: Orta boyut

en: Max Width
tr: En Büyük Genişlik

en: Max Height
tr: En Büyük Yükseklik

en: Large size
tr: Büyük boyut

en: Embeds
tr: Göm

en: Auto-embeds
tr: Otomatik-Göm

en: Attempt to automatically embed all plain text URLs
tr: Tüm salt metin URL adreslerini otomatik gömmeyi dene

en: Maximum embed size
tr: Maksimum gömme boyutu

en: If the width value is left blank, embeds will default to the max width of your theme.
tr: Eğer genişlik değeri boş geçilirse, temanızın en yüksek genişliğine göre ayarlanacaktır.

en: Uploading Files
tr: Dosyalar yükleniyor

en: Store uploads in this folder
tr: Yüklemeleri bu klasörde sakla

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
tr: Varsayılan: <code>wp-content/uploads</code>

en: Full URL path to files
tr: Dosyalar için tam adres yolu

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
tr: Bu ayar tamamen seçime bağlıdır, normalde boş olmalı.

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
tr: Yüklemelerimi aylık -ve yıllık- bazda klasörlerde tut.

en: Permalink Settings
tr: Kalıcı Bağlantı Ayarları

en: You should update your web.config now
tr: Şimdi web.config dosyanızı güncellemeniz gerekiyor

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
tr: Kalıcı bağlantı yapısı güncellendi. Şimdi web.config dosyasındaki yazma erişimini kaldırın!

en: Permalink structure updated
tr: Kalıcı bağlantı yapısı güncellendi

en: You should update your .htaccess now.
tr: Şimdi .htaccess dosyanızı güncellemeniz gerekiyor.

en: Permalink structure updated.
tr: Kalıcı bağlantı yapısı güncellendi.

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them, however WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
tr: WordPress varsayılan olarak soru işaretleri ve birçok numara içeren internet <abbr title="Evrensel Kaynak Konumlayıcısı">URL</abbr>&#8217;lerini kullanır, ama WordPress kalıcı bağlantılarınız ve arşivleriniz için özel URL yapısı oluşturma yeteneğini size sunar. Bu bağlantılarınızın estetiğini, kullanışlılığını ve iletme-uygunluğunu geliştirir. <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">Birçok etiket mevcuttur</a>, ve burada başlangıç için bir kısım örnekler vardır.

en: Common settings
tr: Genel ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Day and name
tr: Gün ve isim

en: Month and name
tr: Ay ve isim

en: Numeric
tr: Sayısal

en: Custom Structure
tr: Özel Yapı

en: Optional
tr: İsteğe Bağlı

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <kbd>topics</kbd> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
tr: İsterseniz, kategori ve etiket <abbr title="Evrensel Kaynak Konumlayıcısı">URL</abbr>&#8217;leriniz için özel yapılar tanımlayabilirsiniz. Mesela, kategori temeli olarak <kbd>konular</kbd> kodunu kullanırsanız, kategori bağlantıları <code>http://adresiniz.com/konular/kategorilenmemis/</code> şeklinde görünecek. Eğer boş bırakırsanız varsayılan değerler kullanılacaktır.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/index.php/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
tr: İsterseniz, kategori ve etiket <abbr title="Evrensel Kaynak Konumlayıcısı">URL</abbr>&#8217;leriniz için özel yapılar tanımlayabilirsiniz. Mesela, kategori temeli olarak <code>konular</code> kodunu kullanırsanız, kategori bağlantıları <code>http://adresiniz.com/index.php/konular/kategorilenmemis/</code> şeklinde görünecek. Eğer boş bırakırsanız varsayılan değerler kullanılacak.

en: Category base
tr: Kategori temeli

en: Tag base
tr: Etiket temeli

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
tr: Eğer <code>web.config</code> dosyanız <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">yazılabilir</a> olsaydı, bunu otomatik olarak yapacaktık, ama öyle değil. <code>web.config</code> dosyanızda bulunması gereken kurallar bunlardır. Alana tıklayın ve hepsini seçmek için <kbd>CTRL + a</kbd> tuş kombinasyonunu kullanın. Daha sonra kopyaladığınız kodu <code>web.config</code> dosyanız içinde <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> içine ekleyin.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
tr: Eğer geçici olarak bizim kalıcı bağlantı ayarlarını yapabilmemiz için <code>web.config</code> dosyasını yazılabilir olarak ayarladıysanız, ayarlar yapıldıktan sonra yazma iznini geri almayı unuymayın.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
tr: Eğer sitenizin kök dizini <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">yazılabilir</a> olsaydı, bunu otomatik olarak yapacaktık, ama öyle değil. <code>web.config</code> dosyanızda bulunması gereken url rewrite kuralları bunlardır. Sitenizin kök dizininde <code>web.config</code> isminde bir dosya oluşturun. Alana tıklayın ve hepsini seçmek için <kbd>CTRL + a</kbd> tuş kombinasyonunu kullanın. Daha sonra kopyaladığınız kodu <code>web.config</code> dosyanızın içine ekleyin.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
tr: Eğer <code>web.config</code> dosyasını otomatik olarak oluşturmamız için sitenizin kök dizinini geçici olarak yazılabilir yaptıysanız, dosya oluşturulduktan sonra yazma iznini geri almayı unutmayın.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
tr: Eğer <code>.htaccess</code> dosyanız <a href="http://codex.wordpress.org/Make_a_Directory_Writable">yazılabilir</a> olsaydı, bunu otomatik olarak yapacaktık, ama öyle değil. <code>.htaccess</code> dosyanızda bulunması gereken mod_rewrite kuralları bunlardır. Alana tıklayın ve hepsini seçmek için <kbd>CTRL + a</kbd> tuş kombinasyonunu kullanın.

en: Privacy Settings
tr: Gizlilik Ayarları

en: I would like to block search engines, but allow normal visitors
tr: Arama motorlarını engellemek, normal ziyaretçilere izin vermek istiyorum

en: Reading Settings
tr: Okuma Ayarları

en: Front page displays
tr: Ön sayfa görünümleri

en: Your latest posts
tr: Son yazılarınız

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
tr: <a href="%s">Sabit sayfa</a> (aşağıda seçin)

en: Front page: %s
tr: Ön sayfa: %s

en: Posts page: %s
tr: Yazı sayfası: %s

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
tr: <strong>Uyarı:</strong> bu sayfalar aynı olmamalı!

en: Blog pages show at most
tr: En fazla gösterilecek blog sayfası adedi

en: posts
tr: yazı

en: Syndication feeds show the most recent
tr: Beslemelerde gösterilecek en güncel kayıt adedi

en: For each article in a feed, show
tr: Her yazı için, göster

en: Full text
tr: Tüm metin

en: Summary
tr: Özet

en: Encoding for pages and feeds
tr: Sayfalar ve beslemeler için karakter kodlaması

en: Writing Settings
tr: Yazma Ayarları

en: Size of the post box
tr: Yazı kutusu boyutu

en: lines
tr: satır

en: Formatting
tr: Biçimlendirme

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
tr: <code>:-)</code> ve <code>:-P</code> gibi ifadeleri yayımlarken grafiklere çevir.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
tr: Yerleştirilmiş geçersiz XHTML kodlarını WordPress otomatik olarak düzeltsin

en: Default Post Category
tr: Varsayılan Yazı Kategorisi

en: Default Link Category
tr: Varsayılan Bağlantı Kategorisi

en: Remote Publishing
tr: Uzaktan Yayımlama

en: To post to WordPress from a desktop blogging client or remote website that uses the Atom Publishing Protocol or one of the XML-RPC publishing interfaces you must enable them below.
tr: WordPress&#8217;e bir masaüstü blog istemcisinden ya da uzak websitesinden yazı göndermek için Atom Yayımlama Protokolü ya da XML-RPC yayımlama arabirimlerinden birini kullanıyorsanız alttaki bölümden etkinleştirmelisiniz.

en: Atom Publishing Protocol
tr: Atom Yayımlama Protokolü

en: Enable the Atom Publishing Protocol.
tr: Atom Yayımlama Protokolünü Etkinleştir.

en: Enable the WordPress, Movable Type, MetaWeblog and Blogger XML-RPC publishing protocols.
tr: WordPress için Movable Type, MetaWeblog ve Blogger XML-RPC yayımlama protokollerini etkinleştir.

en: Post via e-mail
tr: E-posta ile yazma

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
tr: WordPress&#8217;e e-posta ile yazı yazmak için POP3 desteği olan gizli bir e-posta hesabını ayarlamanız gerekmektedir. Bu adresten gelen tüm postalar yayımlanır, bu nedenle bu adresi çok gizli tutmanız iyi bir fikirdir. Burada kullanabileceğiniz üç tane rasgele dizi bulunmaktadır: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Mail Server
tr: Posta sunucusu

en: Port
tr: Yazı

en: Login Name
tr: Giriş ismi

en: Default Mail Category
tr: Varsayılan posta kategorisi

en: Update Services
tr: Servisleri Güncelle

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
tr: Yeni bir yazı yayımladığınızda, WordPress otomatik olarak aşağıdaki site güncelleme servislerini uyarır. Daha fazla bilgi için, WordPress belgelerinden <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Güncelleme Servislerine</a> bakın. Her bir servis adresini ayrı bir satıra yazın.

en: Error: options page not found.
tr: Hata: ayarlar sayfası bulunamadı.

en: All Settings
tr: Tüm Ayarlar

en: Edit Plugins
tr: Eklentileri Yönet

en: No such file exists! Double check the name and try again.
tr: Böyle bir dosya yok! İsmi kontrol edip tekrar deneyin.

en: Files of this type are not editable.
tr: Bu tür dosyalar düzenlenemez.

en: Function Name...
tr: Fonksiyon İsmi...

en: File edited successfully.
tr: Dosya başarılı bir şekilde düzenlendi.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
tr: Bu eklenti etkisizleştirildi, çünkü yaptığınız değişikliklerin sonucunda <strong>önlenemeyen bir hata</strong> oluştu.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
tr: <strong>%s</strong> düzenleniyor (etkin)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
tr: <strong>%s</strong> taranıyor (etkin)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
tr: <strong>%s</strong> düzenleniyor (pasif)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
tr: <strong>%s</strong> taranıyor (pasif)

en: Select plugin to edit:
tr: Düzenlemek istediğiniz eklentiyi seçin:

en: Plugin Files
tr: Eklenti Dosyaları

en: Documentation:
tr: Belgeler:

en: Lookup
tr: Bul

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended.  If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
tr: <strong>Uyarı:</strong> Etkin eklentiler üzerinde değişiklik yapmanız tavsiye edilmez. Yaptığınız değişiklikler bir hataya sebep olursa, eklenti otomatik olarak etkisizleştirilecek.

en: Update File and Attempt to Reactivate
tr: Dosyayı Güncelle ve Yeniden Etkinleştirmeyi Dene

en: Update File
tr: Dosyayı Güncelle

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
tr: Yaptığınız değişiklikeri kaydetmeden önce dosyayı yazılabilir yapmanız gerekmektedir. Dosya izinleri ile ilgili <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">belgeye</a> bakabilirsiniz.

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
tr: Öne Çıkan

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
tr: Popüler

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
tr: En Yeni

[ctx: Plugin Installer]
en: Recently Updated
tr: Yeni Güncellenenler

en: Upgrade Plugins
tr: Eklentileri Güncelle

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
tr: <strong>%1$s</strong>, geliştirici: <em>%2$s</em>

en: Are you sure you wish to delete these files?
tr: Bu dosyaları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Yes, Delete these files
tr: Evet, bu dosyaları sil

en: No, Return me to the plugin list
tr: Hayır, beni eklenti listesine geri götür

en: Click to view entire list of files which will be deleted
tr: Silinecek dosyaların tam listesini görmek için tıklayın

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
tr: Eklentiler WordPress&#8217;in işlevlerini artırır, geliştirir. Kurduğunuz eklentileri buradan etkinleştirebilir ya da etkisizleştirebilirsiniz.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
tr: Eğer bir eklentide sorun yaşanır ve WordPress&#8217;i kullanamazsanız, <code>%s</code> dizininin altındaki eklenti dosyasının ismini değiştirin ya da onu silin. Eklenti otomatik olarak etkisizleştirilecek.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
tr: <code>%s</code> eklentisi bir hata yüzünden <strong>etkisizleştirildi</strong>. Hata: %s

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
tr: Eklenti etkinleştirilemedi, çünkü <strong>önlenemeyen bir hataya</strong> sebep oldu.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
tr: %s hatası yüzünden eklenti silinemiyor.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
tr: Seçilen eklentiler <strong>silindi</strong>.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
tr: Eklenti <strong>etkinleştirildi</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
tr: Seçilen eklentiler <strong>etkinleştirildi</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
tr: Eklenti <strong>etkisizleştirildi</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
tr: Seçilen eklentiler <strong>etkisizleştirildi</strong>.

en: No out of date plugins were selected.
tr: Hiç zamanı geçmiş eklenti seçilmedi.

en: Plugin
tr: Eklenti

en: No plugins to show
tr: Gösterilecek eklenti yok

en: Deactivate this plugin
tr: Bu eklentiyi etkisizleştir

en: Network Deactivate
tr: Ağı etkisizleştir

en: This plugin can only be activated for all sites in a network
tr: Bu eklenti sadece bir ağdaki tüm siteler için etkinleştirilebilir

en: Network Only
tr: Sadece ağ

en: Activate this plugin for all sites in this network
tr: Bu eklentiyi ağdaki tüm siteler için etkinleştir

en: Network Activate
tr: Ağı etkinleştir

en: Open this file in the Plugin Editor
tr: Bu dosyayı düzenlemek üzere aç

en: Delete this plugin
tr: Bu eklentiyi sil

en: Visit plugin site
tr: Eklenti sitesini ziyaret et

en: Clear List
tr: Listeyi Temizle

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Aktif <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Son Zamanlarda Aktif <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Pasif <span class="count">(%s)</span>

en: Network <span class="count">(%s)</span> | Network <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Ağ(lar) <span class="count">(%s)</span>

en: Upgrade Available <span class="count">(%s)</span> | Upgrade Available <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Güncelleme Mevcut <span class="count">(%s)</span>

en: Search Results <span class="count">(%s)</span> | Search Results <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Arama Sonuçları <span class="count">(%s)</span>

en: No plugins found.
tr: Hiç eklenti bulunamadı.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
tr: Şu an için kullanılabilir herhangi bir eklenti mevcut değil.

en: Since you&#8217;re a newcomer, you&#8217;ll have to wait for an admin to add the <code>edit_posts</code> capability to your user, in order to be authorized to post.<br />
    You can also <a href="mailto:%s?subject=Promotion?">e-mail the admin</a> to ask for a promotion.<br />
    When you&#8217;re promoted, just reload this page and you&#8217;ll be able to blog. :)
tr: Yeni geldiğinizden, yazı gönderebilmeniz için bir yöneticinin kullanıcınıza <code>edit_posts</code> yetkisini eklemesini beklemeniz gerekir.<br />
    Aynı zamanda terfi için yöneticiye<a href="mailto:%s?subject=Yetkiler Konusunda">e-posta</a> ile ulaşabilirsiniz.<br />
    Terfi ettiğinizde, bu sayfayı yeniden yükleyin ve artık yazı yazabilirsiniz. :)

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
tr: Mevcut olmayan bir nesneyi düzenlemeye çalıştınız. Belki daha önceden silinmiş olabilir mi?

en: You are not allowed to edit this item.
tr: Bu nesneyi düzenlemek için yetkiniz yok.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
tr: Bu nesneyi düzenleyemezsiniz çünkü kendisi çöp kutusunda. Lütfen çöp kutusundan geri alıp tekrar deneyiniz.

en: Unknown post type.
tr: Geçersiz yazı tipi.

en: Embed Code
tr: Kodu Göm

en: Insert Video
tr: Video Ekle

en: Click to insert.
tr: Eklemek için tıklayın.

en: Insert Image
tr: Resim Ekle

en: Unable to retrieve images or no images on page.
tr: Sayfada resim yok ya da resimler getirilemiyor.

en: click images to select
tr: seçmek için resimlere tıklayın

en: Add from URL
tr: URL'den ekle

en: Refresh
tr: Tazele

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Post Tags
tr: Yazı Etiketleri

en: Choose from the most used tags in Post Tags
tr: Yazı Etiketleri arasından en çok kullanılan etiketleri seç

en: Your post has been saved.
tr: Yazınız kaydedildi.

en: View post
tr: Yazıyı görüntüle

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Insert an Image
tr: Bir Resim Ekle

en: Embed a Video
tr: Video Yerleştir

en: Visual
tr: Görsel

en: via
tr: ile

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
tr: &#8220;%1$s&#8221; Sürümlerini Karşılaştır

en: Revision for &#8220;%1$s&#8221; created on %2$s
tr: &#8220;%1$s&#8221; için yazı sürümü, %2$s tarihinde yaratıldı

en: Older: %s
tr: Daha Eski: %s

en: Newer: %s
tr: Daha Yeni: %s

en: These revisions are identical.
tr: Bu sürümler birbirinin aynısı.

en: Post published.
tr: Yazı yayımlandı.

en: Title:
tr: Başlık:

en: Post:
tr: Yazı:

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: Separate tags with commas
tr: Etiketleri virgül ile ayırın

en: Save as Draft
tr: Taslak olarak Kaydet

en: Edit Themes
tr: Temaları Düzenle

en: The requested theme does not exist.
tr: İstenen tema mevcut değil.

en: Select theme to edit:
tr: Düzenlemek istediğiniz temayı seçin:

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
tr: Böyle bir dosya yok! İsmi kontrol edip tekrar deneyin, teşekkürler.

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
tr: Öne Çıkan

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
tr: En Yeni

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
tr: Yeni Güncellenenler

en: The active theme is broken.  Reverting to the default theme.
tr: Etkin tema bozuk. Varsayılan temaya geri dönülüyor.

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
tr: Yeni tema etkinleştirildi. <a href="%s">Siteyi görüntüle</a>

en: Theme deleted.
tr: Tema silindi.

en: Upgrading this theme will lose any customizations you have made.  'Cancel' to stop, 'OK' to upgrade.
tr: Bu temayı güncellemek yaptığınız değişikliklerin üzerine yazacaktır. İptal etmek için 'Vazgeç', güncellemek için 'Tamam' düğmesine basın.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s Details</a>.
tr: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">%3$s sürümünün ayrıntılarına bakın</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s Details</a> <em>automatic upgrade unavailable for this theme</em>.
tr: 1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">%3$s sürümünün ayrıntılarına bakın</a>. <em>Bu tema için otomatik güncelleştirme mümkün değil</em>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s Details</a> or <a href="%4$s" %5$s>upgrade automatically</a>.
tr: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Sürüm %3$s detaylarını görüntüle</a> ya da <a href="%4$s" %5$s>otomatik güncelleyin</a>.

en: Current Theme
tr: Kullanılan Tema

en: Current theme preview
tr: Kullanılan tema önizlemesi

en: %1$s %2$s by %3$s
tr: %3$s tarafından %1$s %2$s

en: All of this theme&#8217;s files are located in <code>%2$s</code>.
tr: Bu temanın tüm dosyaları <code>%2$s</code> adresinde bulunmaktadır.

en: Available Themes
tr: Mevcut Temalar

en: Preview of &#8220;%s&#8221;
tr: Önizleme &#8220;%s&#8221;

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu temayı silmek üzeresiniz: '%s'
     İptal etmek için 'Vazgeç', silmek için 'Tamam' düğmesine basın.

en: Broken Themes
tr: Sorunlu Temalar

en: (Site admin only)
tr: (Sadece site yöneticisi)

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
tr: Press This bir aparattır: Tarayıcınızda çalışan ve webden ufak parçalar yakalamanızı sağlayan ufak bir uygulamadır.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
tr: Yazı gönderme kısayolu yaratmak için bu bağlantıyı yer imleri araç çubuğunuza sürükleyip bırakın ya da sağ tuşla tıklayıp favorilerinize ekleyin.

en: Download nightly build
tr: Gecelik sürümü indir

en: Re-install Automatically
tr: Yeniden Otomatik Olarak Kur

en: Download %s
tr: İndir: %s

en: Hide this update
tr: Bu güncellemeyi gizle

en: Bring back this update
tr: Bu güncellemeye geri dön

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
tr: Bu yerelleştirilmiş sürüm hem yerel dosyaları hem de çeşitli yerelleştirme düzeltmelerini içeriyor. Eğer mevcut yerelleştirilmiş sürümü korumak istiyorsanız güncelleştirmeyi atlayabilirsiniz.

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English.</strong> There is a chance this upgrade will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
tr: WordPress %s sürümünü <strong>İngilizce</strong> olarak kurmak üzeresiniz. Bu kurulumun mevcut dil ayarlarınızı bozma ihtimali var. İsterseniz yerelleştirilmiş sürümünün yayımlanmasını bekleyebilirsiniz.

en: Show hidden updates
tr: Gizli güncellemeleri göster

en: Hide hidden updates
tr: Gizli güncellemeleri gizle

en: Please select one or more plugins to upgrade.
tr: Lütfen güncellemek için bir ya da daha fazla eklenti seçin.

en: Select All
tr: Hepsini Seç

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
tr: WordPress %1$s ile uyumluluk: 100%% (geliştiriciye göre)

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
tr: WordPress %1$s ile uyumluluk: %2$d%% (toplam %4$d oydan %3$d tanesine göre "çalışıyor")

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
tr: WordPress %1$s ile uyumluluk: Bilinmiyor

en: Installation Failed
tr: Kurulum Başarısız

en: Plugin Reactivation
tr: Eklenti Yeniden Etkinleştirme

en: Plugin reactivated successfully.
tr: Eklenti başarılı bir şekilde yeniden etkinleştirildi.

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
tr: Önemli bir hata yüzünden eklenti yeniden etkinleştirilemedi.

en: Installing Plugin: %s
tr: Eklenti Kuruluyor: %s

en: Upload Plugin
tr: Eklenti Yükle

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
tr: Yüklenmiş dosyadan Eklenti Kuruluyor: %s

en: Installing Theme: %s
tr: Tema yükleniyor: %s

en: Upload Theme
tr: Tema Yükle

en: Installing Theme from uploaded file: %s
tr: Yüklenmiş dosyadan Tema Kuruluyor: %s

en: WordPress &rsaquo; Upgrade
tr: WordPress &rsaquo; Yükseltme

en: No Upgrade Required
tr: Yükseltme Gerekmiyor

en: Your WordPress database is already up-to-date!
tr: WordPress veritabanınız zaten güncel!

en: Database Upgrade Required
tr: Veritabanı Yükseltmesi Gerekiyor

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to upgrade your database to the newest version.
tr: WordPress güncellendi! Sizi yolunuza göndermeden önce veritabanını da en son sürüme yükseltmemiz gerekli.

en: The upgrade process may take a little while, so please be patient.
tr: Güncelleştirme işlemi birkaç dakika sürebilir, lütfen biraz sabırlı olun.

en: Upgrade WordPress Database
tr: WordPress Veritabanını Güncelleştir

en: Upgrade Complete
tr: Yükseltme Tamamlandı

en: Your WordPress database has been successfully upgraded!
tr: WordPress veritabanınız başarılı bir şekilde yükseltildi!

en: %s queries
tr: %s sorgu

en: %s seconds
tr: %s saniye

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
tr: Kayıp ekleri taramak için izniniz yok.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
tr: Bu yazıyı çöpe taşımak için gerekli izne sahip değilsiniz.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
tr: Bu yazıyı çöpten geri almak için gerekli izne sahip değilsiniz.

en: You are not allowed to delete this post.
tr: Bu yazıyı silmek için izniniz yok.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
tr[0]: %d ek yeniden eklendi.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
tr[0]: %d medya tamamen silindi.

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
tr[0]: %d Medya eki çöpe taşındı.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
tr[0]: %d Medya eki çöp kutusundan geri alındı.

en: Media permanently deleted.
tr: Medya tamamen silindi.

en: Error saving media attachment.
tr: Ortam dosya ekini kaydetme sırasında hata oluştu.

en: Media moved to the trash.
tr: Medya çöpe taşındı.

en: Media restored from the trash.
tr: Medya çöp kutusundan geri alındı.

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Eksiz <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Çöp <span class="count">(%s)</span>

en: Attach to a post
tr: Bir yazıya iliştir

en: Scan for lost attachments
tr: Kayıp dosya eklerini tara

en: Edit User
tr: Kullanıcı Bilgisini Düzenle

en: Invalid user ID.
tr: Geçersiz kullanıcı NO'su.

en: Use https
tr: https kullan

en: Always use https when visiting the admin
tr: Yönetim panelini ziyaret ederken her zaman https kullan

en: You do not have permission to edit this user.
tr: Kullanıcı bilgisini düzenlemek için izniniz yok.

en: User updated.
tr: Kullanıcı bilgisi güncellendi.

en: &larr; Back to Authors and Users
tr: &larr; Yazarlar ve Kullanıcılara Geri Dön

en: Personal Options
tr: Kişisel Tercihler

en: Visual Editor
tr: Görsel Editör

en: Disable the visual editor when writing
tr: Yazarken görsel metin editörünü kullanma

en: Admin Color Scheme
tr: Yönetici Renk Planı

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
tr: Yorum denetimi için klavye kısayollarını etkinleştir.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts">More information</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts">Daha fazla bilgi</a>

en: First Name
tr: Ad

en: Last Name
tr: Soyad

en: Nickname
tr: Kullanıcı adı

en: (required)
tr: (gerekli)

en: Display name publicly as
tr: Herkes tarafından görülecek ad

en: Contact Info
tr: İletişim Bilgisi

en: Website
tr: İnternet sitesi

en: About Yourself
tr: Hakkınızda

en: About the user
tr: Kullanıcı hakkında

en: Biographical Info
tr: Biyografik Bilgi

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
tr: Profilinizi oluşturmak için, biraz hayat hikayenizi anlatın. Bu alan, herkesçe görünebilir.

en: New Password
tr: Yeni Parola

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
tr: Parolayı değiştirmek istiyorsanız yeni bir tane yazın, istemiyorsanız boş bırakın.

en: Type your new password again.
tr: Yeni parolanızı tekrar girin.

en: Additional Capabilities
tr: İlave Yetenekler

en: Update Profile
tr: Profili Güncelle

en: Update User
tr: Kullanıcı Bilgisini Güncelle

en: Page disabled by the administrator
tr: Sayfa erişimi yönetici tarafından engellenmiş

en: Hi,
    
    You have been invited to join '%s' at
    %s as a %s.
    Please click the following link to confirm the invite:
    %s
tr: Merhaba,
    
    '%s' bloguna
    (adresi: %s) %s olarak katılmak üzere davet edildiniz.
    Daveti kabul etmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın:
    %s

en: [%s] Joining confirmation
tr: [%s] Katılma onayı

en: Add New User
tr: Yeni Kullanıcı Ekle

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
tr: Davet mesajı yeni kullanıcıya gönderildi. Hesap oluşturulmadan önce onay bağlantısı tıklanmalıdır.

en: Users can <a href="%1$s">register themselves</a> or you can manually create users here.
tr: Kullanıcılar kendileri <a href="%1$s">kayıt olabilirler</a> ya da siz burada elle kullanıcı oluşturabilirsiniz.

en: Users cannot currently <a href="%1$s">register themselves</a>, but you can manually create users here.
tr: Kullanıcılar şimdilik kendileri <a href="%1$s">kayıt olamazlar</a>, fakat siz burada elle kullanıcı oluşturabilirsiniz.

en: Enter the username and email address of an existing user on this site.
tr: Bu sitede yer alan bir üyenin kullanıcı adını ve e-posta adresini girin.

en: Enter the username and the email address of a person who is not already a member of this site. Choose the username carefully, it cannot be changed.
tr: Şu an bu sitenin üyesi olmayan bir kişi için kullanıcı adı ve e-posta adresi girin. Kullanıcı adı değiştirilemez, bunu dikkatli seçin.

en: That person will be sent an email asking them to click a link confirming the invite. New users will then be sent an email with a randomly generated password and a login link.
tr: Bu kişiye daveti onaylaması için gerekli bağlantıyı içeren e-posta gönderilecek. Yeni kullanıcılara sonra rasgele üretilmiş parola ve giriş bağlantısı içeren e-posta gönderilecek.

en: (twice, required)
tr: (iki kere, gerekli)

en: Send Password?
tr: Yeni parola gönder?

en: Send this password to the new user by email.
tr: Bu parolayı yeni kullanıcıya e-posta ile gönder.

en: Skip Confirmation Email
tr: Doğrulama E-postasını Atla

en: Site administrators can add a user without sending the confirmation email.
tr: Site yöneticileri doğrulama postası göndermeden kullanıcı ekleyebilir.

en: Add User
tr: Kullanıcı Ekle

en: You can&#8217;t edit that user.
tr: Bu kullanıcıyı düzenleyemezsiniz.

en: You can&#8217;t delete users.
tr: Kullanıcıları silemezsiniz.

en: Delete Users
tr: Kullanıcıları Sil

en: You have specified these users for deletion:
tr: Bu kullanıcıları silmek için belirlediniz:

en: ID #%1s: %2s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
tr: NO #%1s: %2s <strong>Kullanıcı silinemeyecek.</strong>

en: ID #%1s: %2s
tr: NO #%1s: %2s

en: What should be done with posts and links owned by this user?
tr: Bu kullanıcının sahibi olduğu yazı ve bağlantılara ne yapılsın?

en: Delete all posts and links.
tr: Tüm yazı ve bağlantıları sil.

en: Attribute all posts and links to:
tr: Tüm yazı ve bağlantıları şuna ata:

en: Confirm Deletion
tr: Silmeyi Onayla

en: There are no valid users selected for deletion.
tr: Silmek için seçilen geçerli bir kullanıcı yok.

en: %s user deleted | %s users deleted
tr[0]: %s kullanıcı silindi

en: New user created.
tr: Yeni kullanıcı oluşturuldu.

en: Changed roles.
tr: Kullanıcı konumu değiştirildi.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
tr: Giriş yapılmış olan bu kullanıcının, düzenleme yetkisine sahip bir rolü olması gereklidir.

en: Other user roles have been changed.
tr: Diğer kullanıcı konumları değiştirildi.

en: You can&#8217;t delete the current user.
tr: Mevcut kullanıcıyı silemezsiniz.

en: Other users have been deleted.
tr: Diğer kullanıcılar silindi.

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

en: Change role to&hellip;
tr: Rolü değiştir&hellip;

en: Change
tr: Değiştir

en: &larr; Back to All Users
tr: &larr; Tüm Kullanıcılara Geri Dön

en: Widgets
tr: Bileşenler

en: Inactive Widgets
tr: Pasif Bileşenler

en: No Sidebars Defined
tr: Belirlenmiş Yan Menü Yok

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
tr: Bu mesajı görüyorsunuz, çünkü temanız bileşenler (widgets) ile uyumlu değil. Yani şimdiki haliyle temanızın yan menüsünü bileşenler yardımıyla değiştiremezsiniz. Temanızı bileşenler ile uyumlu hale getirmek için lütfen <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">şu belgeye bakın</a>.

en: Widget %s
tr: Bileşenler %s

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
tr: Bu bileşen için hem yan menüyü hem de bu yan menüde bileşenin konumunu seçin.

en: Position
tr: Konum

en: Save Widget
tr: Bileşeni Kaydet

en: Changes saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Error while saving.
tr: Kaydederken hata.

en: Error in displaying the widget settings form.
tr: Bileşen ayarları formunu gösterirken hata oluştu.

en: Available Widgets
tr: Mevcut Bileşenler

en: Drag widgets from here to a sidebar on the right to activate them. Drag widgets back here to deactivate them and delete their settings.
tr: Bileşenleri buradan alıp istediğiniz yan menü üzerine bırakarak etkinleştirebilirsiniz. Bileşenleri buraya geri taşıyarak etkisizleştirip ayarlarını silebilirsiniz.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
tr: Bileşenleri buraya taşıyarak ayarları silinmeden yan menüden çıkarılmasını sağlayabilirsiniz.

en: Sorry, you do not have the right to edit/publish new posts.
tr: Üzgünüz, yeni yazı düzenlemek/yayımlamak için yetkiniz yok.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
tr: Üzgünüz, yazınız gönderilemedi. Bir şeyler ters gitti.

en: Sorry, you do not have the right to access this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıya erişmek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı düzenlemek için yetkiniz yok.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
tr: Bilinmeyen bir sebepten dolayı bu yazı düzenlenemedi.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı silmek için yetkiniz yok.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
tr: Bilinmeyen bir sebepten dolayı bu yazı silinemedi.

en: Sorry, you do not have permission to upload files.
tr: Dosya yüklemek için izniniz yok.

en: Error ocurred while accessing post metadata for file location.
tr: Dosya konumu için yazı meta verisine erişmeye çalışırken bir hata oluştu.

en: Sorry, comments are closed for this item.
tr: Üzgünüz, bu öğe için yorum yapma kapatılmış.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
tr: Üzgünüz, yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
tr: Hata: lütfen gerekli alanları doldurun (ad, e-posta).

en: Error: please enter a valid email address.
tr: Hata: lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Akismet Configuration
tr: Akismet Yapılandırması

en: Your key has been cleared.
tr: Anahtarınız temizlendi.

en: Your key has been verified. Happy blogging!
tr: Anahtarınız onaylandı. İyi bloglamalar!

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
tr: Girdiğiniz anahtar geçersiz. Lütfen iki kere kontrol edin.

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
tr: Girdiğiniz anahtar doğrulanamadı çünkü akismet.com'a bağlantı sağlanamadı. Lütfen sunucu yapılandırmanızı kontrol edin.

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
tr: Akismet sunucusuna bağlanmada bir problem var. Lütfen sunucu yapılandırmanızı kontrol edin.

en: Please enter an API key. (<a href="%s" style="color:#fff">Get your key.</a>)
tr: Lütfen bir API anahtarı girin. (<a href="%s" style="color:#fff">Anahtarınızı alın.</a>)

en: This key is valid.
tr: Bu anahtar geçerli.

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
tr: Aşağıdaki anahtar daha önceden doğrulandı fakat akismet.com'a bağlantı sağlanamadı. Lütfen sunucu yapılandırmanızı kontrol edin.

en: Why might my key be invalid?
tr: Anahtar neden geçersiz olabilir?

en: This can mean one of two things, either you copied the key wrong or that the plugin is unable to reach the Akismet servers, which is most often caused by an issue with your web host around firewalls or similar.
tr: Bu iki sebepten dolayı olabilir, anahtarı yanlış kopyalamış olabilirsiniz veya sunucunuzdaki firewall benzeri bir sorundan dolayı eklenti Akismet sunucularına ulaşamıyor.

en: Automatically discard spam comments on posts older than a month.
tr: Bir aydan daha eski yazılara yapılan istenmeyen yorumları otomatik olarak gözardı et.

en: Update options &raquo;
tr: Tercihleri güncelle &raquo;

en: Server Connectivity
tr: Sunucu bağlanabilirliği

en: Unable to reach some Akismet servers.
tr: Bazı Akismet sunucularına ulaşılamıyor.

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
tr: Bir ağ problemi ya da bir ateş duvarı sizin sunucunuzdan Akismet.com yönündeki bazı bağlantıların erişimini engelliyor. Akismet çalışıyor fakat bu durum kimi zaman ağ tıkanıklıklarına yol açabilir. Lütfen sunucunuzla ya da ateş duvarı yöneticinizle görüşüp <a href="%s" target="_blank">Akismet ve ateş duvarları hakkındaki bu makale</a> hakkında bilgi veriniz.

en: Unable to reach any Akismet servers.
tr: Akismet sunucularına ulaşılamıyor.

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
tr: Bir ağ problemi ya da bir ateş duvarı sizin sunucunuzdan Akismet.com yönündeki tüm bağlantıları engelliyor. <strong>Bu problem giderilene kadar Akismet düzgün çalışmayacaktır</strong>. Lütfen sunucunuzla ya da ateş duvarı yöneticinizle görüşüp <a href="%s" target="_blank">Akismet ve ateş duvarları hakkındaki bu makale</a> hakkında bilgi veriniz.

en: All Akismet servers are available.
tr: Tüm Akismet sunucuları müsait

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
tr: Akismet düzgün çalışıyor. Tüm sunucular ulaşılabilir durumda.

en: Network functions are disabled.
tr: Ağ fonksiyonları engellenmiş.

en: Unable to find Akismet servers.
tr: Akismet sunucuları bulunamıyor.

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
tr: Bir DNS problemi ya da ateş duvarı sunucunuzdan Akismet.com yönündeki tüm erişimleri engelliyor. <strong>Bu problem giderilene kadar Akismet düzgün çalışmayacaktır.</strong> Lütfen sunucunuzla ya da ateş duvarı yöneticinizle görüşüp <a href="%s" target="_blank">Akismet ve ateş duvarları hakkındaki bu makale</a> hakkında bilgi veriniz.

en: Akismet server
tr: Akismet sunucusu

en: Network Status
tr: Ağ durumu

en: No problems
tr: Problem yok

en: Obstructed
tr: Tıkanık

en: Last checked %s ago.
tr: En son %s önce kontrol edildi.

en: Check network status &raquo;
tr: Ağ durumunu kontrol et &raquo;

en: Akismet Stats
tr: Akismet İstatistikleri

en: Akismet is almost ready.
tr: Akismet neredeyse hazır.

en: Akismet has detected a problem.
tr: Akismet bir problem buldu.

en: A server or network problem is preventing Akismet from working correctly.  <a href="%1$s">Click here for more information</a> about how to fix the problem.
tr: Bir sunucu ya da ağ problemi yüzünden Akismet düzgün çalışmıyor. Problemi gidermek ile ilgili <a href="%1$s">daha fazla bilgi için buraya tıklayın</a>.

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
tr: Yorumları denetlemek için yeterli izniniz yok.

en: %1$s comments recovered.
tr: %1$s yorum geri getirildi.

en: All spam deleted.
tr: Tüm istenmeyen yorumlar silindi.

en: Caught Spam
tr: Yakalanan İstenmeyen Yorumlar

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
tr: Akismet, onu kurduğunuzdan beri sizin için <strong>%1$s</strong> tane istenmeyen yorum yakaladı.

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
tr: Şimdilik hiç bekleyen istenmeyen yorum yok. Şanslı gününüzde olmalısınız :)

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
tr: Veritabanınızdaki tüm istenmeyenleri tek tıklamayla silebilirsiniz. Bu işlemin geri dönüşü yoktur, sakıncasız yorumların silinmemesi için öncelikle kontrol etmelisiniz. İstenmeyen yorumlar otomatik olarak 15 gün sonra silinirler, o yüzden hiç yorulmayın.

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
tr: Şimdilik %1$s yorum istenmeyen olarak tanımlanmış.

en: Delete all
tr: Hepsini sil

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
tr: Bunlar, Akismet tarafından istenmeyen olarak belirlenen son yorumlardır. Eğer bir hata görürseniz, yorumu basitçe "istenmeyen değil" olarak işaretleyin ve Akismet bunu öğrenecek. Eğer istenmeyen olarak işaretlenmiş bir yorumu geri getirmek istiyorsanız, yorumu seçin, ve İstenmeyen değil düğmesine tıklayın. 15 gün sonra çöpü sizin için boşaltıyoruz.

en: All
tr: Tümü

en: Search Spam &raquo;
tr: İstenmeyen Yorumları Ara &raquo;

en: &laquo; Previous Page
tr: &laquo; Önceki Sayfa

en: Next Page &raquo;
tr: Sonraki Sayfa &raquo;

en: De-spam marked comments &raquo;
tr: İşaretli yorumlar istenmeyen değil &raquo;

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
tr: İstenmeyen değil olarak bildirdiğiniz yorumlar Akismet'in gelişmesine ve daha iyiyi sunmasına yardım edecek.

en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
tr: <a href="%1$s">Akismet</a> şu ana kadar sitenizi toplam <a href="%2$s">%3$s spam yorumdan korudu</a>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already, | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already,
tr[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> şu ana kadar sitenizi toplam %2$s spam yorumdan korudu,

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog,
tr: <a href="%1$s">Akismet</a> blogunuzu istenmeyen içerikten korur,

en: and there's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | and there are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
tr[0]: ve şu an <a href="%2$s">%1$s yorum</a> istenmeyen yorum sırasında bekliyor.

en: but there's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
tr: ama şu an <a href='%1$s'>istenmeyen sırasında</a> hiç bir şey yok.

en: Recheck Queue for Spam
tr: İstenmeyen Yorumları Tekrar Kontrol Et

en: Check for Spam
tr: İstenmeyen yorumları kontrol et

en: %1$s %2$sspam comments%3$s %4$sblocked by%5$s<br />%6$sAkismet%7$s
tr: %1$s %2$sistenmeyen yorum%3$s %4$sengelleyen%5$s<br />%6$sAkismet%7$s

en: spam comments
tr: istenmeyen yorum

en: blocked by
tr: engelleyen

en: Comments on %s
tr: %s üzerine yapılmış yorumlar

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
tr: WordPress'in desteğiyle, kişisel yayımlama ortamı.

en: Enter your password to view comments.
tr: Yorumları görmek için parolanızı girin.

en: No Comments
tr: Yorum Yapılmamış

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: % Comments
tr: % Yorum

en: Edit This
tr: Düzenle

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
tr: Yorum yapabilmek için <a href="%s">giriş yapmalısınız</a>.

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: (more...)
tr: (daha fazla...)

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: The latest comments to all posts in RSS
tr: Tüm yazılara yapılan son yorumlar (RSS biçiminde)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
tr: Yorumlar <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
tr: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">diyor ki:</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz denetim için bekliyor.

en: %1$s at %2$s
tr: %1$s, %2$s

en: (Edit)
tr: (Düzenle)

en: View all posts in %s
tr: %s kategorisindeki tüm yazıları göster

en: XML error: %s at line %d
tr: XML hatası: %s, %d satırında

en: Visit %s&#8217;s website
tr: %s isimli kullanıcının sitesini ziyaret edin

en: Posts by %s
tr: %s tarafından yazılan yazılar

en: Last updated: %s
tr: Son güncellenme: %s

en: Bookmarks
tr: Yer imleri

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
tr: Eklentilere ve temalara bağlı kullanıcı seviyeleri geçerliliğini yitirdi. Bunun yerine rolleri ve yetenekleri kullanın.

en: No categories
tr: Kategori yok

en: %s topic | %s topics
tr[0]: %s konu

en: No server specified
tr: Sunucu belirtilmemiş

en: Error
tr: Hata

en: no login ID submitted
tr: giriş numarası gönderilmedi

en: connection not established
tr: bağlantı kurulamadı

en: No password submitted
tr: Parola gönderilmedi

en: Authentication failed
tr: Doğrulama başarısız

en: No connection to server
tr: Sunucuya bağlantı yok

en: No login ID submitted
tr: Giriş numarası gönderilmedi

en: No server banner
tr: Sunucu bannerı yok

en: abort
tr: iptal

en: apop authentication failed
tr: apop doğrulaması başarısız

en: Premature end of list
tr: Erken liste sonu

en: Empty command string
tr: Boş komut dizisi

en: connection does not exist
tr: bağlantı mevcut değil

en: No msg number submitted
tr: Mesaj numarası gönderilmedi

en: Command failed
tr: Komut başarısız

en: View all posts filed under %s
tr: %s kategorisi altındaki tüm yazıları göster

en: Feed for all posts filed under %s
tr: %s kategorisi altındaki tüm yazılar için besleme

en: Comments Off
tr: Yorumlar Kapalı

en: Comment on %s
tr: %s için yapılan yorumlar

en: Log in to Reply
tr: Cevaplamak için giriş yapın

en: Leave a Comment
tr: Yorum Yapın

en: Log in to leave a Comment
tr: Yorum yapmak için giriş yapın

en: Click here to cancel reply.
tr: Cevabı iptal etmek için tıklayın.

en: Leave a Reply
tr: Bir Cevap Yazın

en: Leave a Reply to %s
tr: %s için bir cevap yazın

en: Permanently Delete Comment
tr: Yorumu Kalıcı Olarak Sil

en: You are about to approve the following comment:
tr: Şu yorumu onaylamak üzeresiniz:

en: Approve Comment
tr: Yorumu Onayla

en: Caution:
tr: Uyarı:

en: Author
tr: Yazar

en: E-mail
tr: E-posta

[ctx: noun]
en: Comment
tr: Yorum

en: Are you sure you want to do this?
tr: Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: No
tr: Hayır

en: Unknown action.
tr: Bilinmeyen işlem.

en: Custom Background
tr: Özel arkaplan

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
tr: Arkaplan güncellendi. Nasıl göründüğünü görmek için <a href="%s">sitenizi ziyaret edin</a>.

en: Choose an image from your computer:
tr: Bilgisayarınızdan bir resim seçin:

en: Upload
tr: Yükle

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Custom Header
tr: Özel Başlık

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
tr: Üst kısım güncellendi. Nasıl göründüğünü görmek için <a href="%s">sitenizi ziyaret edin</a>.

en: Image could not be processed.  Please go back and try again.
tr: Görsel işlenemedi. Lütfen geri dönüp tekrar deneyin.

en: Image Processing Error
tr: Görsel işleme hatası

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
tr: Üst kısım resmi olarak kullanmak istediğiniz resmin bir kısmını seçin.

en: You do not have permission to customize headers.
tr: Üst kısmı özelleştirmek için yetkiniz yok.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Düzenle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Restore
tr: Eski Haline Getir

en: Trash
tr: Çöp

en: Delete Permanently
tr: Kalıcı olarak Sil

en: View &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Görüntüle

en: View
tr: Görüntüle

en: No Tags
tr: Etiket Yok

en: Unpublished
tr: Yayımlanmamış

en: Y/m/d g:i:s A
tr: d.m.Y H:i:s

en: %s from now
tr: %s şimdiye

en: %s ago
tr: %s önce

en: (Unattached)
tr: (Ek yok)

en: Attach
tr: İliştir

en: %s pending
tr: %s bekliyor

en: Get permalink
tr: Kalıcı bağlantı edin

en: No media attachments found.
tr: Ekli ortam dosyası bulunamadı.

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; için arama sonuçları

en: %s comment approved | %s comments approved
tr[0]: %s yorum onaylandı

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
tr[0]: %s yorum istenmeyen olarak işaretlendi.

en: Undo
tr: Geri al

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
tr[0]: %s yorum istenmeyen listesinden çıkarıldı

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
tr[0]: %s yorum kalıcı olarak silindi

[ctx: comments]
en: All | All
tr[0]: Tümü

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
tr[0]: Kontrol bekleyen <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Approved | Approved
tr[0]: Onaylanmış

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
tr[0]: İstenmeyen <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
tr[0]: Çöp <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Search Comments
tr: Yorumlarda Ara

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
tr: %s&#8211;%s kayıtlar (toplam %s)

en: Bulk Actions
tr: Toplu İşlemler

en: Unapprove
tr: Onayı Kaldır

en: Approve
tr: Onayla

en: Not Spam
tr: İstenmeyen Değil

en: Move to Trash
tr: Çöpe taşı

en: Apply
tr: Uygula

en: Show all comment types
tr: Tüm yorum türlerini göster

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Pings
tr: Pingler

en: Filter
tr: Filtre

en: Empty Spam
tr: İstenmeyenleri boşalt

en: Empty Trash
tr: Çöpü boşalt

en: No comments awaiting moderation&hellip; yet.
tr: Denetim için bekleyen yorum henüz&hellip; yok.

en: No comments found.
tr: Yorum bulunamadı.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
tr: Yazı güncellendi. <a href="%s">Yazıyı görüntüle</a>

en: Custom field updated.
tr: Özel alan güncellendi.

en: Custom field deleted.
tr: Özel alan silindi.

en: Post updated.
tr: Yazı güncellendi.

en: Post restored to revision from %s
tr: Yazı %s sürümünden geri getirildi

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
tr: Yazı yayımlandı. <a href="%s">Yazıyı görüntüle</a>

en: Post saved.
tr: Yazı kaydedildi.

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
tr: Yazı gönderildi. <a target="_blank" href="%s">Yazıyı görüntüle</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
tr: Yazı zamanlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Önizleme</a>

en: M j, Y @ G:i
tr: d F Y @ H:i

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
tr: Yazı taslağı güncellendi. <a target="_blank" href="%s">Önizleme</a>

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
tr: Sayfa güncellendi. <a href="%s">Sayfayı görüntüle</a>

en: Page updated.
tr: Sayfa güncellendi.

en: Page restored to revision from %s
tr: Yazı %s sürümünden geri getirildi

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
tr: Sayfa yayımlandı. <a href="%s">Sayfayı görüntüle</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
tr: Sayfa gönderildi. <a target="_blank" href="%s">Sayfayı görüntüle</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
tr: Sayfa zamanlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Önizleme</a>

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
tr: Sayfa güncellendi. <a target="_blank" href="%s">Sayfayı görüntüle</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below.  <a href="%s">View the autosave</a>
tr: Bu yazının mevcut sürümden daha yeni, otomatik kaydedilmiş bir sürümü mevcut. <a href="%s">Otomatik kaydedilmiş sürümü göster</a>.

en: Publish
tr: Yayımla

en: Attributes
tr: Özellikler

en: Excerpt
tr: Özet

en: Send Trackbacks
tr: Geri İzlemeleri Gönder

en: Custom Fields
tr: Özel Alanlar

en: Discussion
tr: Tartışma

en: Slug
tr: Yazı Kısa İsmi

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
tr: En son %1$s tarafından %2$s tarihinde saat %3$s iken düzenlendi

en: Last edited on %1$s at %2$s
tr: En son %1$s tarihinde, saat %2$s iken düzenlendi

en: Editing Comment # %s
tr: Yorum Düzenleniyor # %s

en: View Comment
tr: Yorumu Görüntüle

[ctx: adjective]
en: Approved
tr: Onaylanmış

[ctx: adjective]
en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
tr: Gönderilme tarihi:<b>%1$s</b>

en: Update Comment
tr: Yorumu Güncelle

en: Name:
tr: İsim:

en: E-mail (%s):
tr: E-posta (%s):

en: send e-mail
tr: e-posta gönder

en: E-mail:
tr: E-posta:

en: visit site
tr: siteyi ziyaret et

en: Link Categories
tr: Bağlantı Kategorileri

en: Category added.
tr: Kategori eklendi.

en: Category deleted.
tr: Kategori silindi.

en: Category updated.
tr: Kategori güncellendi.

en: Category not added.
tr: Kategori eklenmedi.

en: Categories deleted.
tr: Kategoriler silindi.

en: Search Categories
tr: Kategorilerde Ara

en: Delete
tr: Sil

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the links in that category. Instead, links that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
tr: <strong>Not:</strong><br />Bir kategoriyi silmek o kategorideki bağlantıları silmez. Bunun yerine, yalnızca silinen kategoriye atanmış olan bağlantılar <strong>%s</strong> kategorisine atanırlar.

en: Add Link Category
tr: Bağlantı Kategorisi Ekle

en: Link Category name
tr: Bağlantı Kategorisi ismi

en: Link Category slug
tr: Bağlantı kategorisi kısa ismi

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
tr: &#8220;slug&#8221; yazı isminin URL versiyonudur. Genellikle tümü küçük harflerden oluşur, sadece harf, rakam ve tire içerir.

en: Description (optional)
tr: Tanım (isteğe bağlı)

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
tr: Tanım bölümü varsayılan olarak ön planda değildir, yine de bazı temalar bu bölümü gösterebilir.

en: Add Category
tr: Kategori Ekle

en: Edit Link Category
tr: Bağlantı Kategorisini Düzenle

en: Update Category
tr: Kategoriyi Güncelle

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
tr: <a href="%s">Bağlantılar</a> / Bağlantıyı Düzenle

en: Update Link
tr: Bağlantıyı Güncelle

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
tr: <a href="%s">Bağlantılar</a> / Yeni Bağlantı Ekle

en: Add Link
tr: Bağlantı Ekle

en: Save
tr: Kaydet

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Target
tr: Hedef

en: Link Relationship (XFN)
tr: Bağlantı İlişkisi (XFN)

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Link added.
tr: Bağlantı eklendi.

en: Name
tr: İsim

en: Example: Nifty blogging software
tr: Örneğin: Şık bloglama yazılımı

en: Web Address
tr: Web Adresi

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
tr: Örnek: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; <code>http://</code> kısmını yazmayı unutmayın

en: Description
tr: Tanım

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
tr: Bu kısım birisi fareyi bağlantı üzerine getirdiğinde tercihinize bağlı olarak bağlantının üzerinde ya da altında gözükecektir.

en: The name is how it appears on your site.
tr: Sitenizde nasıl gösterileceği.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
tr: Etiketlerin tersine kategoriler hiyerarşik bir yapıda olabilir. Jazz adında bir kategoriniz ve bu kategoriye bağlı Bebop ve Big Band adında alt kategorileriniz olabilir. Tamamen tercihinize kalmış.

en: The description is not prominent by default, however some themes may show it.
tr: Tanım bölümü varsayılan olarak ön planda değildir, yine de bazı temalar bu bölümü gösterebilir.

en: Invalid taxonomy
tr: Geçersiz sınıflandırma

en: Edit Tag
tr: Etiketi Düzenle

en: Item added.
tr: Nesne eklendi.

en: Item deleted.
tr: Nesne silindi.

en: Item updated.
tr: Nesne güncellendi.

en: Item not added.
tr: Nesne eklenmedi.

en: Items deleted.
tr: Nesne silindi.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
tr: <strong>Not:</strong><br />Bir kategoriyi silmek o kategorideki yazıları ve bağlantıları silmez. Bunun yerine, yalnızca silinen kategoriye atanmış olan bağlantılar <strong>%s</strong> kategorisine atanırlar.

en: Error in moving to trash...
tr: Çöpe taşınırken hata oluştu...

en: Error in restoring from trash...
tr: Çöpteki öğeyi geri yüklerken hata oluştu...

en: You are not allowed to delete this item.
tr: Bu nesneyi silmek için yetkiniz yok.

en: Error in deleting...
tr: Silmede hata...

[ctx: post]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: This has been saved.
tr: Kaydedildi.

en: View Post
tr: Yazıyı Görüntüle

en: Edit Post
tr: Yazıyı Düzenle

en: %s post updated. | %s posts updated.
tr[0]: %s yazı güncellendi.

en: %s item not updated, somebody is editing it. | %s items not updated, somebody is editing them.
tr[0]: %s nesne güncellenemedi, şu an bir başkası düzenliyor.

en: Item permanently deleted. | %s items permanently deleted.
tr[0]: %s nesne tamamen silindi.

en: Item moved to the trash. | %s items moved to the trash.
tr[0]: %s nesne Çöp kutusuna taşındı.

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Benim <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tüm <span class="count">(%s)</span>

en: Show all dates
tr: Tüm tarihleri göster

en: View all categories
tr: Tüm kategorileri görüntüle

en: List View
tr: Liste Görünümü

en: Excerpt View
tr: Alıntı Görünümü

en: Export
tr: Dışa Aktar

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
tr: Aşağıdaki düğmeye tıkladığınızda WordPress bilgisayarınıza kaydedebileceğiniz bir XML dosyası oluşturacak.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
tr: WordPress eXtended RSS veya WXR dediğimiz bu biçim yazılarınızı, sayfalarınızı, yorumlarınızı, özel alanlarınızı, kategorilerinizi ve etiketlerinizi içerecek.

en: Options
tr: Tercihler

en: All Authors
tr: Tüm Yazarlar

en: Download Export File
tr: Aktarım Dosyasını İndir

en: No importers are available.
tr: Herhangi bir aktarıcı mevcut değil.

en: Continue
tr: Devam

en: Posts
tr: Yazılar

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Done
tr: Bitti

en: Anonymous
tr: Anonim

en: &mdash; Select &mdash;
tr: &mdash; Seç &mdash;

en: Submit
tr: Gönder

en: Movable Type and TypePad
tr: Movable Type ve TypePad

en: Invalid file type
tr: Geçersiz dosya türü

en: Could not update link in the database
tr: Bağlantı veritabanında güncellenemiyor

en: Could not insert link into the database
tr: Bağlantı veritabanına eklenemiyor

en: Changing to %s
tr: Şuna dönüştürülüyor: %s

en: Found %s
tr: %s bulundu

en: The ftp PHP extension is not available
tr: Ftp PHP uzantısı erişilebilir değil

en: FTP hostname is required
tr: FTP sunucu adı gerekli

en: FTP username is required
tr: FTP kullanıcı adı gerekli

en: FTP password is required
tr: FTP parolası gerekli

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
tr: FTP sunucusuna bağlanılamadı: %1$s:%2$s

en: Username/Password incorrect for %s
tr: %s için Kullanıcı Adı/Parola hatalı

en: The ssh2 PHP extension is not available
tr: ssh2 PHP uzantısı erişilebilir değil

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
tr: ssh2 PHP uzantısı erişilebilir durumda fakat <code>stream_get_contents()</code> fonksiyonu için PHP5 gerekiyor

en: SSH2 hostname is required
tr: SSH2 sunucu adı gerekli

en: SSH2 username is required
tr: SSH2 kullanıcı adı gerekli

en: SSH2 password is required
tr: SSH2 parolası gerekli

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
tr: SSH2 sunucusuna bağlanılamadı: %1$s:%2$s

en: Public and Private keys incorrect for %s
tr: %s için Genel ve Özel anahtarlar hatalı

en: Unable to perform command: %s
tr: Komut işlenemiyor: %s

en: Invalid Data provided.
tr: Geçersiz Veri sağlandı.

en: Could not access filesystem.
tr: Dosya sistemine ulaşılamıyor.

en: Filesystem error.
tr: Dosya sistemi hatası.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
tr: WordPress Kök dizinine ulaşılamadı.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
tr: WordPress İçerik dizinine ulaşılamadı (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
tr: WordPress Eklenti dizinine ulaşılamadı.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
tr: WordPress Tema dizinine ulaşılamadı.

en: Unable to locate needed folder (%s).
tr: Gerekli klasöre ulaşılamadı (%s).

en: Download failed.
tr: Dosya indirme başarısız.

en: Installing the latest version&#8230;
tr: En son sürüm yükleniyor&#8230;

en: Destination folder already exists.
tr: Hedef klasör zaten var.

en: Could not create directory.
tr: Dizin oluşturulamadı.

en: Incompatible Archive.
tr: Uyumsuz arşiv.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
tr: Bakım modu etkinleştiriliyor&#8230;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
tr: Bakım modu etkisizleştiriliyor&#8230;

en: The plugin is at the latest version.
tr: Eklenti en son sürümünde.

en: Upgrade package not available.
tr: Yükseltme paketi mevcut değil.

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
tr: <span class="code">%s</span> konumundan güncelleştirme yükleniyor&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
tr: Güncelleme paketi açılıyor&#8230;

en: Deactivating the plugin&#8230;
tr: Eklenti etkisizleştiriliyor&#8230;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
tr: Eklentinin eski versiyonu kaldırılıyor&#8230;

en: Could not remove the old plugin.
tr: Eski eklenti kaldırılamadı.

en: Plugin upgrade failed.
tr: Eklenti güncellemesi başarısız.

en: Plugin upgraded successfully.
tr: Eklenti başarılı bir şekilde güncellendi.

en: Install package not available.
tr: Kurulum paketi mevcut değil.

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
tr: Yükleme paketi <span class="code">%s</span> konumundan indiriliyor&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
tr: Paket açılıyor&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
tr: Eklenti yükleniyor&#8230;

en: Plugin install failed.
tr: Eklenti yükleme başarısız.

en: Plugin installed successfully.
tr: Eklenti başarıyla yüklendi.

en: The theme is at the latest version.
tr: Tema en son sürümünde.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
tr: Temanın eski versiyonu kaldırılıyor&#8230;

en: Could not remove the old theme.
tr: Eski tema kaldırılamadı.

en: Theme upgrade failed.
tr: Tema güncellemesi başarısız.

en: Theme upgraded successfully.
tr: Tema başarılı bir şekilde güncellendi.

en: Installing the theme&#8230;
tr: Tema yükleniyor&#8230;

en: Theme install failed.
tr: Tema yükleme başarısız.

en: Theme installed successfully.
tr: Tema başarıyla yüklendi.

en: WordPress is at the latest version.
tr: WordPress en son sürümde.

en: Could not copy files.
tr: Dosyalar kopyalanamadı.

en: Upgrade Plugin
tr: Eklentiyi Güncelle

en: Reactivating the plugin&#8230;
tr: Eklenti yeniden etkinleştiriliyor&#8230;

en: Activate this plugin
tr: Bu eklentiyi etkinleştir

en: Activate Plugin
tr: Eklentiyi Etkinleştir

en: Goto plugins page
tr: Eklentiler sayfasına git

en: Return to Plugins page
tr: Eklentiler sayfasına geri dön

en: Actions:
tr: İşlemler:

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
tr: <strong>%s %s</strong> eklentisi başarılı bir şekilde kuruldu.

en: Return to Plugin Installer
tr: Eklenti Kurulumuna Geri Dön

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
tr: <strong>%1$s %2$s</strong> teması başarılı bir şekilde kuruldu.

en: Preview &#8220;%s&#8221;
tr: Önizleme: &#8220;%s&#8221;

en: Preview
tr: Önizleme

en: Activate &#8220;%s&#8221;
tr: Etkinleştir: &#8220;%s&#8221;

en: Return to Theme Installer
tr: Tema Kurulumuna Geri Dön

en: Themes page
tr: Tema sayfası

en: Return to Themes page
tr: Tema sayfasına geri dön

en: Upgrade Theme
tr: Temayı Güncelle

en: Please select a file
tr: Lütfen bir dosya seçin

en: The uploaded file could not be moved to %s.
tr: Yüklenen dosya buraya taşınamadı: %s.

en: You are not allowed to edit comments on this post, so you cannot edit this comment.
tr: Bu yazıdaki yorumları düzenleme yetkiniz yok, bu yorumu düzenleyemezsiniz.

en: Right Now
tr: Şu Anda

en: Recent Comments
tr: Son Yorumlar

en: Incoming Links
tr: Gelen Bağlantılar

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Recent Drafts
tr: Son Taslaklar

en: Other WordPress News
tr: Diğer WordPress Haberleri

en: View all
tr: Tümünü görüntüle

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Post | Posts
tr[0]: Yazı

en: Comment | Comments
tr[0]: Yorum

en: Page | Pages
tr[0]: Sayfa

[ctx: Right Now]
en: Approved | Approved
tr[0]: Onaylanmış

en: Category | Categories
tr[0]: Kategori

en: Pending | Pending
tr[0]: Bekleyen

en: Tag | Tags
tr[0]: Etiket

en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Change Theme
tr: Temayı Değiştir

en: Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widget</span> | Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widgets</span>
tr[0]: <span class="b">%2$s bileşen</span> ile <span class="b">%1$s</span> teması

en: Theme <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>
tr: Tema <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>

en: Theme <span class="b">%1$s</span>
tr: Tema <span class="b">%1$s</span>

en: Post submitted. <a href="%s">Preview post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
tr: Yazı gönderildi. <a href="%s">Önizlemesine bak</a> | <a href="%s">Yazıyı düzenle</a>

en: You can also try %s, easy blogging from anywhere on the Web.
tr: Ayrıca herhangi bir yerden bloglamanıza olanak sağlayan %s uygulamasını da deneyebilirsiniz.

en: Content
tr: İçerik

en: Tags
tr: Etiketler

en: Save Draft
tr: Taslak olarak Kaydet

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Submit for Review
tr: İnceleme için Gönder

en: There are no drafts at the moment
tr: Şu an için herhangi bir taslak yok

en: No comments yet.
tr: Henüz yorum yapılmamış.

en: Approve this comment
tr: Bu yorumu onayla

en: Unapprove this comment
tr: Bu yorumun onayını geri al

en: Edit comment
tr: Yorumu düzenle

en: Reply to this comment
tr: Bu yorumu cevapla

en: Reply
tr: Cevapla

en: Mark this comment as spam
tr: Bu yorumu istenmeyen olarak işaretle

[ctx: verb]
en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Move this comment to the trash
tr: Bu yorumu çöpe taşı

[ctx: verb]
en: Trash
tr: Çöp

en: From %1$s on %2$s%3$s
tr: %2$s%3$s için %1$s tarafından

en: [Pending]
tr: [Bekliyor]

en: Trackback
tr: Geri İzleme

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
tr: %2$s için %1$s

en: Number of comments to show:
tr: Gösterilecek yorum sayısı:

en: Loading&#8230;
tr: Yükleniyor&#8230;

en: This widget requires JavaScript.
tr: Bu bileşen JavaScript gerektiriyor.

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
tr: <strong>RSS Hatası</strong>: %s

en: This dashboard widget queries <a href="http://blogsearch.google.com/">Google Blog Search</a> so that when another blog links to your site it will show up here. It has found no incoming links&hellip; yet. It&#8217;s okay &#8212; there is no rush.
tr: Bu bileşen <a href="http://blogsearch.google.com/">Google Blog Araması</a>&#8217;nı kullanarak sitenize bağlantı veren diğer siteleri bulur ve burada gösterir. Hiç gelen bağlan yok&hellip; henüz. Problem değil, aceleye gerek yok.

en: Somebody
tr: Birisi

en: %1$s linked here <a href="%2$s">saying</a>, "%3$s"
tr: %1$s buraya bağlantı vermiş ve <a href="%2$s">demiş ki</a>, "%3$s"

en: %1$s linked here saying, "%3$s"
tr: %1$s buraya bağlantı vermiş ve demiş ki, "%3$s"

en: on %4$s
tr: %4$s için

en: Most Popular
tr: En Çok Tutulan

en: Newest Plugins
tr: En Yeni Eklentiler

en: Recently Updated
tr: Yeni Güncellenenler

en: Install
tr: Kur

en: Unknown Feed
tr: Bilinmeyen Besleme

en: Main Index Template
tr: Ana İndeks Şablonu

en: Stylesheet
tr: Stil Sayfası

en: RTL Stylesheet
tr: RTL Stili

en: Popup Comments
tr: Açılır Pencere Yorumlar

en: Footer
tr: Alt Kısım

en: Header
tr: Üst Kısım

en: Sidebar
tr: Yan Menü

en: Archives
tr: Arşivler

en: Category Template
tr: Kategori Şablonu

en: Page Template
tr: Sayfa Şablonu

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Search Form
tr: Arama Formu

en: Single Post
tr: Tekil Yazı

en: 404 Template
tr: 404 Şablon

en: Links Template
tr: Bağlantı Şablonu

en: Theme Functions
tr: Tema İşlevleri

en: Attachment Template
tr: Dosya Eki Şablonu

en: Image Attachment Template
tr: Resim Dosya Eki Şablonu

en: Video Attachment Template
tr: Video Eki Şablonu

en: Audio Attachment Template
tr: Ses Dosyası Eki Şablonu

en: Application Attachment Template
tr: Uygulama Eki Şablonu

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
tr: my-hacks.php (destek)

en: .htaccess (for rewrite rules )
tr: .htaccess (yeniden yazma kuralları için)

en: Comments Template
tr: Yorum Şablonu

en: Popup Comments Template
tr: Açılır Yorum Şablonu

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
tr: Özür dileriz, içinde &#8220;..&#8221; geçen dosyalar düzenlenemiyor. Eğer WordPress ana dizinindeki bir dosyayı düzenlemek istiyorsanız, sadece dosyanın ismini yazmanız yeterli.

en: Sorry, that file cannot be edited.
tr: Özür dileriz, bu dosya düzenlenemez.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
tr: Yüklenen dosya <code>php.ini</code>&#8217;de belirlenen <code>maksimum_yükleme_boyutu</code>nu aşıyor.

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
tr: Yüklenen dosya HTML formunda belirtilen <em>MAKS_DOSYA_BOYUTU</em>&#8217;nu aşıyor.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
tr: Yüklenecek dosyanın sadece bir kısmı yüklendi.

en: No file was uploaded.
tr: Hiç dosya yüklenmedi.

en: Missing a temporary folder.
tr: Geçici klasör kayıp.

en: Failed to write file to disk.
tr: Diske yazma başarısız.

en: File upload stopped by extension.
tr: Dosya yüklemesi eklenti tarafından durduruldu.

en: Invalid form submission.
tr: Geçersiz form gönderimi.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
tr: Dosya boş. Lütfen daha zengin bir şeyler yükleyin. Bu hata php.ini dosyanızda yüklemelerin engellenmiş olmasından ya da post_max_size değerinin upload_max_filesize değerinden küçük olmasından da kaynaklanabilir.

en: Specified file failed upload test.
tr: Belirlenen dosya, yükleme testinde başarısız oldu.

en: File type does not meet security guidelines. Try another.
tr: Bu dosya türüne güvenlik nedeniyle izin verilmiyor. Başka birini deneyin.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
tr: Dosya boş. Lütfen kayda değer bir şeyler yükleyin. Bu hata php.ini dosyanızda yüklemelerin engellenmiş olmasından da kaynaklanabilir.

en: Specified file does not exist.
tr: Belirtilen dosya mevcut değil.

en: Invalid URL Provided.
tr: Geçersiz URL sağlandı.

en: Could not create Temporary file.
tr: Geçici dosya yaratılamıyor.

en: Could not retrieve file from archive.
tr: Arşivden dosya getirilemiyor.

en: Could not extract file from archive.
tr: Arşivden dosya çıkartılamıyor.

en: Could not copy file.
tr: Dosyalar kopyalanamıyor.

en: Empty archive.
tr: Boş arşiv.

en: <strong>Error:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
tr: <strong>Hata:</strong> Sunucuya bağlanırken bir problem oluştu, lütfen bağlantı ayarlarını kontrol edin.

en: Connection Information
tr: Bağlantı Bilgileri

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Password
tr: Parola

en: Authentication Keys
tr: Doğrulama Anahtarları

en: Public Key:
tr: Genel Anahtar:

en: Private Key:
tr: Özel Anahtar:

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
tr: Anahtarların bulunduğu sunucunun konumunu girin. Bir parola gerekliyse aşağıdaki alana girin.

en: Connection Type
tr: Bağlantı Türü

en: Proceed
tr: İlerle

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
tr: Görsel bilgileri bulunamadı. Lütfen görseli tekrar yükleyin.

en: Crop
tr: Kırp

en: Rotate counter-clockwise
tr: Saat yönünün tersine çevir

en: Rotate clockwise
tr: Saat yönünde çevir

en: Image rotation is not supported by your web host (function imagerotate() is missing)
tr: Barındırma servisiniz görsel döndürmeyi desteklemiyor (imagerotate() fonksiyonu eksik)

en: Flip vertically
tr: Dikey döndür

en: Flip horizontally
tr: Yatayda çevir

en: Redo
tr: İleri al

en: Scale Image
tr: Görseli ölçekle

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that if you make the image larger it may become fuzzy.
tr: Orantılı bir şekilde orijinal görseli boyutlandırabilirsiniz. En iyi sonuç için boyutlandırma diğer tüm işlemlerden önce yapılmalı (kırpma, çevirme vb). Eğer görseli büyütürseniz görüntünün bozulacağını dikkate alın.

en: Original dimensions %s
tr: Orijinal Boyut %s

en: Scale
tr: Ölçeklendir

en: Restore Original Image
tr: Orijinal Görsele Geri Dön

en: Discard any changes and restore the original image.
tr: Tüm değişiklikleri iptal et ve orijinal resme geri dön.

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
tr: Görselin daha önce düzenlenmiş kopyaları silinmeyecektir.

en: Restore image
tr: Görseli eski haline getir

en: Image Crop
tr: Görsel Kırp

en: (help)
tr: (yardım)

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
tr: Görseli kırpmak için, üzerine tıklayın, taşıyın ve istediğiniz bölümü seçin. Taşıma sırasında yaptığınız seçimin boyutları aşağıda gözükecektir.

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: Arrow: move by 10px
tr: Ok tuşları: 10px kaydırır

en: Shift + arrow: move by 1px
tr: Shift + Ok tuşları: 1px kaydırır

en: Ctrl + arrow: resize by 10px
tr: Ctrl + ok tuşları: 10px ölçekler

en: Ctrl + Shift + arrow: resize by 1px
tr: Ctrl + Shift + Ok tuşları: 1px ölçekler

en: Shift + drag: lock aspect ratio
tr: Shift + taşıma: en boy oranını kilitle

en: Crop Aspect Ratio
tr: En boy oranında kırp

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
tr: Kırpma seçim alanını belli bir en boy oranında sabitlemek için taşıma işlemini yaparken Shift tuşuna basılı tutun. Değerler 1:1 (kare), 4:3, 16:9 vs olabilir. Bir seçim varsa en boy oranını girmeniz otomatik olarak işlenmesini sağlar.

en: Crop Selection
tr: Seçimi kırp

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
tr: Başladıktan sonra seçimi piksel cinsinden değer girerek de yapabilirsiniz. Unutmayın ki bu değerler orijinal görsel boyutlarına en yakın olacak şekilde eşleştirileceklerdir. En küçük seçim boyutu Medya ayarlarında belirlenen küçük resim boyutu kadar olabilir.

en: Aspect ratio:
tr: En boy oranı:

en: Selection:
tr: Seçim:

en: Thumbnail Settings
tr: Küçük resim ayarları

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
tr: Küçük resim farklı şekilde kırpılabilir. Örneğin, kare olabilir ya da orijinal görselin belli bir kısmı kırpılabilir. Buaradan işlemin tüm görsel boyutlarına mı uygulanacağı ya da sadece küçük resmin mi farklı olacağını ayarlayabilirsiniz.

en: Current thumbnail
tr: Mevcut küçük resim

en: Apply changes to:
tr: Değişiklikleri uygula:

en: All image sizes
tr: Tüm görsel boyutları

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: All sizes except thumbnail
tr: Küçük resim hariç tüm boyutlar

en: There are unsaved changes that will be lost.  'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
tr: Kaydedilmemiş, dolayısıyla kaybedilebilir veriler mevcut. Devam etmek için 'Tamam', iptal edip görsel editörüne dönmek için 'İptal' tuşuna basın.

en: Cannot load image metadata.
tr: Görselin meta bilgileri yüklenemedi.

en: Cannot save image metadata.
tr: Görselin meta bilgileri kaydedilemedi.

en: Image metadata is inconsistent.
tr: Görselin meta bilgileri tutarlı değil.

en: Image restored successfully.
tr: Görsel başarılı bir şekilde eski haline döndürüldü.

en: Unable to create new image.
tr: Yeni görsel oluşturulamadı.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
tr: Ölçeklenen görsel kaydedilirken hata oluştu. Lütfen sayfayı yeniden yükleyerek tekrar deneyin.

en: Nothing to save, the image has not changed.
tr: Kaydedilecek bir şey yok. Görsel değiştirilmemiş.

en: Unable to save the image.
tr: Görsel kaydedilemedi.

en: Image saved
tr: Görsel kaydedildi

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
tr: Dosya &#8220;%s&#8221; mevcut değil mi?

en: The GD image library is not installed.
tr: GD resim kütüphanesi kurulu değil.

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
tr: Dosya &#8220;%s&#8221; bir resim değil.

en: From Computer
tr: Bilgisayardan

en: From URL
tr: Adresten

en: Gallery
tr: Galeri

en: Media Library
tr: Ortam Kütüphanesi

en: Gallery (%s)
tr: Galeri (%s)

en: Uploads
tr: Yüklemeler

en: Upload/Insert %s
tr: Yükle/Ekle %s

en: Add Media
tr: Ortam Ekle

en: Add an Image
tr: Bir Resim Ekle

en: Add Video
tr: Video Ekle

en: Add Audio
tr: Ses Ekle

en: Saved.
tr: Kaydedildi.

en: Left
tr: Sol

en: Center
tr: Merkez

en: Right
tr: Sağ

en: Medium
tr: Orta

en: Large
tr: Büyük

en: Full Size
tr: Tam Boy

en: Size
tr: Boyut

en: File URL
tr: Dosya Adresi

en: Post URL
tr: Yazı Adresi

en: Alternate Text
tr: Alternatif Metin

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
tr: Resim için alternatif metin, örneğin &#8220;Mona Lisa&#8221;

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Empty Title filled from filename.
tr: Boş olan başlık dosya adından dolduruldu.

en: Caption
tr: Altyazı

en: Link URL
tr: Bağlantı Adresi

en: Enter a link URL or click above for presets.
tr: Bir bağlantı adresi girin ya da var olanlar arasından seçin.

en: Order
tr: Sıralama

en: Location of the uploaded file.
tr: Yüklenmiş dosyanın konumu.

en: Show
tr: Göster

en: Hide
tr: Gizle

en: Edit Image
tr: Resmi Düzenle

en: File name:
tr: Dosya ismi:

en: File type:
tr: Dosya türü:

en: Upload date:
tr: Yükleme tarihi:

en: Dimensions:
tr: Boyutlar:

en: Insert into Post
tr: Yazıya Dahil Et

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
tr: Şunu silmek üzeresiniz: <strong>%s</strong>.

en: Select Files
tr: Dosyaları Seç

en: Choose files to upload
tr: Yüklenecek dosyaları seçin

en: Cancel Upload
tr: Yüklemeyi İptal Et

en: After a file has been uploaded, you can add titles and descriptions.
tr: Bir dosya yüklendikten sonra başlık ve açıklama ekleyebilirsiniz.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please upgrade to lighttpd 1.5.
tr: Dosya yükleyicisini tam kapasite kullanmak isterseniz, örneğin çoklu dosya yükleme vb, lütfen lighttpd 1.5 sürümüne yükseltin.

en: Add media files from your computer
tr: Bilgisayarınızdan ortam dosyaları ekleyin

en: Save all changes
tr: Tüm değişiklikleri kaydet

en: Add media file from URL
tr: Bir internet adresinden ortam dosyası ekleyin

en: All Tabs:
tr: Tüm Sekmeler:

en: Sort Order:
tr: Sıralama:

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Media
tr: Ortam

en: Actions
tr: İşlemler

en: Gallery Settings
tr: Galeri Ayarları

en: Link thumbnails to:
tr: Bağlantı küçük resmi:

en: Image File
tr: Resim Dosyası

en: Attachment Page
tr: Dosya Eki Sayfası

en: Order images by:
tr: Resimleri sırala:

en: Menu order
tr: Menü sıralaması

en: Date/Time
tr: Tarih/Zaman

en: Random
tr: Rasgele

en: Order:
tr: Sıralama:

en: Gallery columns:
tr: Galeri sütunları:

en: Insert gallery
tr: Galeri ekle

en: Update gallery settings
tr: Galeri ayarlarını güncelle

en: Search Media
tr: Ortam Ara

en: All Types
tr: Tüm Türler

en: Filter &#187;
tr: Filtre &#187;

en: Image Caption
tr: Resim Altyazısı

en: Insert an image from another web site
tr: Bir başka web sitesinden bir görsel ekleyin

en: Image URL
tr: Resim Adresi

en: Image Title
tr: Resim Başlığı

en: Link Image To:
tr: Resim Bağlantısı:

en: Link to image
tr: Resme bağlantı

en: Audio File URL
tr: Ses Dosyası Adresi

en: Link text, e.g. &#8220;Still Alive by Jonathan Coulton&#8221;
tr: Bağlantı metni, örneğin &#8220;Jonathan Coulton - Still Alive&#8221;

en: Video URL
tr: Video Adresi

en: Link text, e.g. &#8220;Lucy on YouTube&#8220;
tr: Bağlantı metni, örneğin &#8220;Lucy on YouTube&#8221;

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
tr: Bağlantı yazısı, örneğin &#8220;Talepler (PDF)&#8221;

en: You are using the Flash uploader.  Problems?  Try the <a href="%s">Browser uploader</a> instead.
tr: Flash yükleyicisini kullanmaktasınız. Problem mi var? O zaman <a href="%s">tarayıcı yükleyicisini</a> kullanmayı deneyin.

en: You are using the Browser uploader.
tr: Şu an tarayıcı yükleyicisini kullanmaktasınız.

en: Try the <a href="%s">Flash uploader</a> instead.
tr: <a href="%s">Flash yükleyicisini</a> deneyin.

en: Save as Pending
tr: Bekliyor olarak Kaydet

en: Preview Changes
tr: Değişikliklerin Önizlemesi

en: Status:
tr: Durum:

en: Privately Published
tr: Özel Olarak Yayımlandı

en: Unsaved
tr: Kaydedilmemiş

en: OK
tr: Tamam

en: Visibility:
tr: Görünürlük:

en: Private
tr: Özel

en: Password protected
tr: Parola korumalı

en: Public, Sticky
tr: Herkese Açık, Sabit

en: Public
tr: Herkese Açık

en: Stick this post to the front page
tr: Bu yazıyı ana sayfada sabitle

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
tr: Zamanlandı: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
tr: Yayımlandığı tarih: <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
tr: <b>Hemen</b> yayımla

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
tr: Zamanla: <b>%1$s</b>

en: Publish on: <b>%1$s</b>
tr: Yayımla: <b>%1$s</b>

en: Schedule
tr: Zamanla

en: Update
tr: Güncelle

en: Add or remove tags
tr: Etiket ekle ya da kaldır

en: Add new tag
tr: Yeni etiket ekle

en: Add
tr: Ekle

en: All Categories
tr: Tüm Kategoriler

en: Most Used
tr: En Çok Kullanılan

en: + Add New Category
tr: + Yeni Kategori Ekle

en: New category name
tr: Yeni kategori ismi

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
tr: Özetler, temanız içinde tercihinize bağlı olarak kullanabileceğiniz özel bölümlerdir. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Özetler ile ilgili daha fazla bilgi edinin.</a>

en: Already pinged:
tr: Zaten pinglenmiş:

en: Send trackbacks to:
tr: Geri izlemeleri gönder:

en: Separate multiple URLs with spaces
tr: Birden çok adresi boşlukla ayır

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
tr: Özel alanlar yazılarınıza fazladan bölüm eklemenize olanak sağlar. <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">Temanız içinde kullanabilirsiniz</a>.

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
tr: Bu sayfada <a href="%s" target="_blank">geri izlemelere ve pinglemeye</a> izin ver.

en: Show comments
tr: Yorumları göster

en: Parent
tr: Üst

en: Main Page (no parent)
tr: Ana Sayfa (üst sayfa yok)

en: Template
tr: Şablon

en: Default Template
tr: Varsayılan Şablon

en: Visit Link
tr: Bağlantıyı Ziyaret Et

en: Keep this link private
tr: Bu bağlantı özel kalsın

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu bağlantıyı silmek üzeresiniz: '%s'
      İptal etmek için 'Vazgeç' , onaylamak için 'Tamam' düğmesine basın.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
tr: <code>_blank</code> &mdash; yeni pencere ya da sekme.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
tr: <code>_top</code> &mdash; çerçeve olmadan, şu anki pencere ya da sekme.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
tr: <code>_none</code> &mdash; şu anki pencere ya da sekme.

en: Choose the target frame for your link.
tr: Bağlantınız için hedef çerçeveyi seçin.

en: rel:
tr: bağ:

en: identity
tr: kimlik

en: another web address of mine
tr: diğer internet adresim

en: friendship
tr: arkadaşlık

en: contact
tr: ilişki

en: acquaintance
tr: tanıdık

en: friend
tr: arkadaş

en: none
tr: hiçbiri

en: physical
tr: fiziksel

en: met
tr: arkadaş

en: professional
tr: mesleki

en: co-worker
tr: iş arkadaşı

en: colleague
tr: okul arkadaşı

en: geographical
tr: coğrafi

en: co-resident
tr: aynı yerden

en: neighbor
tr: komşu

en: family
tr: aile

en: child
tr: çocuk

en: kin
tr: akraba

en: parent
tr: ebeveyn

en: sibling
tr: kardeş

en: spouse
tr: eş

en: romantic
tr: romantik

en: muse
tr: ilham verici

en: crush
tr: tutkulu

en: date
tr: flört edilen

en: sweetheart
tr: sevgili

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
tr: Eğer bağlantı bir kişiye veriliyorsa aşağıdaki form yardımıyla aranızdaki ilişkiyi belirtebilirsiniz. Bu fikir hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a> web sitesini ziyaret edin.

en: Image Address
tr: Resim Adresi

en: RSS Address
tr: Besleme Adresi

en: Notes
tr: Notlar

en: Rating
tr: Oylama

en: (Leave at 0 for no rating.)
tr: (Oy vermeyecekseniz 0 olarak bırakın.)

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
tr: Bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok.

en: Dismiss
tr: Çıkar

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via this page.
tr: Eklentiler WordPress fonksiyonlarını genişletebilir ve geliştirebilir. Bu sayfa yardımıyla <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/">WordPress eklenti dizininde</a>n otomatik olarak eklenti yükleyebilir ya da .zip formatındaki eklentileri yükleyebilirsiniz.

en: Search
tr: Ara

en: Search for plugins by keyword, author, or tag.
tr: Eklentileri anahtar kelime, oluşturan kişi ya da etiket ile ara.

en: Popular tags
tr: Popüler etiketler

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
tr: Ayrıca Eklenti Dizinindeki en popüler etiketlere göre eklentilere göz atabilirsiniz

en: %d plugin
tr: %d eklenti

en: %d plugins
tr: %d eklenti

en: Term
tr: Terim

en: Search Plugins
tr: Eklentilerde Ara

en: Install a plugin in .zip format
tr: Eklentiyi .zip biçiminde yükleyin

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
tr: Eğer elinizde .zip formatında bir eklenti varsa, buradan yükleyerek kurabilirsiniz.

en: Plugin zip file
tr: Eklenti zip dosyası

en: Install Now
tr: Şimdi Kur

en: Version
tr: Sürüm

en: No plugins match your request.
tr: İsteğinizle eşleşen eklenti yok.

en: By %s
tr: Geliştirici: %s

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
tr[0]: (%s oya dayanarak)

en: 5 stars
tr: 5 yıldız

en: 4 stars
tr: 4 yıldız

en: 3 stars
tr: 3 yıldız

en: 2 stars
tr: 2 yıldız

en: 1 star
tr: 1 yıldız

en: Plugin Install
tr: Eklenti Kurulumu

en: Install Update Now
tr: Güncellemeyi Şimdi Kur

en: Newer Version (%s) Installed
tr: Yeni Sürüm (%s) Kuruldu

en: Latest Version Installed
tr: En Son Sürüm Kuruldu

en: FYI
tr: Bilginize

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Author:
tr: Yazar:

en: Last Updated:
tr: Son Güncellenme:

en: Requires WordPress Version:
tr: Gerekli WordPress Sürümü:

en: %s or higher
tr: %s ya da daha yüksek

en: Compatible up to:
tr: Uyumlu olduğu en yüksek sürüm:

en: Downloaded:
tr: İndirilen:

en: %s time | %s times
tr[0]: %s kere

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
tr: WordPress.org Eklenti Sayfası &#187;

en: Plugin Homepage  &#187;
tr: Eklenti Ana Sayfası &#187;

en: Average Rating
tr: Ortalama Oy

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
tr: <strong>Uyarı:</strong> Bu eklenti şu anki WordPress sürümünüz ile <strong>test edilmedi</strong>.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
tr: <strong>Uyarı:</strong> Bu eklenti şu anki WordPress sürümünüz için <strong>uyumlu</strong> olarak işaretlenmemiş.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
tr: <code>%1$s</code> eklenti başlığı geçerliliğini yitirmiş. Yerine <code>%2$s</code> kullanın.

en: Visit plugin homepage
tr: Eklenti ana sayfasını ziyaret et

en: Visit author homepage
tr: Yazarın internet sitesini ziyaret et

en: The plugin generated unexpected output.
tr: Eklenti beklenmeyen bir çıktı üretti.

en: One of the plugins is invalid.
tr: Eklentilerden bir tanesi geçersiz.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
tr: Eklenti(ler) tamamıyla kaldırılamıyor: %s

en: Invalid plugin path.
tr: Geçersiz eklenti yolu.

en: Plugin file does not exist.
tr: Eklenti dosyası mevcut değil.

en: The plugin does not have a valid header.
tr: Eklenti geçerli bir tanımlama bölümüne sahip değil.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak sayfa düzenleme yetkiniz yok.

en: You are not allowed to create pages as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak sayfa oluşturma yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak yazı düzenleme yetkiniz yok.

en: You are not allowed to post as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak yazı yazma yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit pages.
tr: Bu sayfaları düzenleme yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit posts.
tr: Bu yazıları düzenleme yetkiniz yok.

en: Auto Draft
tr: Otomatik taslak

en: Images
tr: Resimler

en: Manage Images
tr: Resimleri Yönet

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Resim <span class="count">(%s)</span>

en: Audio
tr: Ses

en: Manage Audio
tr: Sesleri Yönet

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Ses <span class="count">(%s)</span>

en: Manage Video
tr: Videoları Yönet

en: View Page
tr: Sayfayı Görüntüle

en: Click to edit this part of the permalink
tr: Kalıcı bağlantının bu kısmını düzenlemek için tıklayın

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
tr: Geçiçi -kalıcı bağlantı-. Bu parçayı düzenlemek için tıklayın.

en: Permalink:
tr: Kalıcı Bağlantı:

en: Change Permalinks
tr: Kalıcı Bağlantıları Değiştir

en: Warning: %s is currently editing this post
tr: Dikkat: %s şu an bu yazıyı düzenliyor

en: Warning: %s is currently editing this page
tr: Dikkat: %s şu an bu sayfayı düzenliyor

en: Warning: %s is currently editing this.
tr: Dikkat: %s şu an bunu düzenliyor.

en: Preview not available. Please save as a draft first.
tr: Önizleme mevcut değil. Lütfen önce taslak olarak kaydedin.

en: Just another WordPress site
tr: Bir başka WordPress sitesi

en: F j, Y
tr: d F Y

en: g:i a
tr: H:i

en: F j, Y g:i a
tr: d F Y H:i

en: Just another %s site
tr: Bir başka %s sitesi

[ctx: User role]
en: Administrator
tr: Yönetici

[ctx: User role]
en: Editor
tr: Editör

[ctx: User role]
en: Author
tr: Yazar

[ctx: User role]
en: Contributor
tr: İçerik Sağlayıcı

[ctx: User role]
en: Subscriber
tr: Abone

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
tr: <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a> servisine hoşgeldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra blog dünyasına adım atın!

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
tr: Uyarı! Genel DNS doğru ayarlanmamış olabilir!

en: Quick Edit
tr: Hızlı Düzenle

en: Quick&nbsp;Edit
tr: Hızlı&nbsp;Düzenle

[ctx: column name]
en: Title
tr: Başlık

[ctx: column name]
en: File
tr: Dosya

[ctx: column name]
en: Attached to
tr: Eklenen

[ctx: column name]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: column name]
en: Comment
tr: Yorum

en: In Response To
tr: Cevap Olarak

en: Relationship
tr: İlişki

en: Visible
tr: Görünür

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Role
tr: Konum

en: Bulk Edit
tr: Toplu düzenleme

en: &mdash; No Change &mdash;
tr: &mdash; Değişiklik yok &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
tr: &ndash;ya da&ndash;

en: [more]
tr: [daha fazla]

en: [less]
tr: [daha az]

en: Allow
tr: İzin ver

en: Do not allow
tr: İzin verme

en: Allow Comments
tr: Yorumlara İzin Ver

en: Allow Pings
tr: Pinglere İzin Ver

en: Sticky
tr: Sabit

en: Not Sticky
tr: Sabit Değil

en: Make this post sticky
tr: Bu yazıyı sabit yap

en: Missed schedule
tr: Zamanlama kaçırıldı

en: Last Modified
tr: Son Değişiklik

en: Uncategorized
tr: Genel

en: Edit this page
tr: Bu sayfayı düzenle

en: Remove this page from the Trash
tr: Bu sayfayı çöpten dışarı çıkart

en: Move this page to the Trash
tr: Bu sayfayı çöpe taşı

en: Delete this page permanently
tr: Bu sayfayı tamamen sil

en: E-mail: %s
tr: E-posta: %s

en: View posts by this author
tr: Bu yazarın yazılarını görüntüle

en: Y/m/d \a\t g:i A
tr: d.m.Y \a\t H:i

en: <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
tr: <a href="%1$s">%2$s / %3$s</a>

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
tr: <a href="%1$s">%2$s</a> cevap olarak.

en: Y/m/d \a\t g:ia
tr: d.m.Y \a\t H:i

en: Reply to Comment
tr: Bu Yoruma Cevap Ver

en: Submit Reply
tr: Cevap Gönder

en: Comment by %s moved to the trash.
tr: %s tarafından yapılan yorum çöp kutusuna taşındı.

en: Comment by %s marked as spam.
tr: %s tarafından yapılan yorum istenmeyen olarak işaretlendi.

en: Value
tr: Değer

en: Key
tr: Anahtar

en: Add New Custom Field:
tr: Yeni özel alan ekle

en: Enter new
tr: Yeni girin

en: Add Custom Field
tr: Özel Alan Ekle

en: Thumbnail linked to file
tr: Küçük resim dosyaya bağlantılı

en: Image linked to file
tr: Resim dosyaya bağlantılı

en: Thumbnail linked to page
tr: Küçük resim sayfaya bağlantılı

en: Image linked to page
tr: Resim sayfaya bağlantılı

en: Link to file
tr: Dosyaya bağlantılı

en: Link to page
tr: Sayfaya bağlantılı

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
tr: İçe aktarma dosyasını yüklemeden önce şu hataları gidermelisiniz:

en: Choose a file from your computer:
tr: Bilgisayarınızdan bir dosya seçin:

en: Maximum size: %s
tr: Maksimum boyut: %s

en: Upload file and import
tr: Dosya yükle ve içe aktar

en: Click to toggle
tr: Açmak/kapamak için tıklayın

en: Find Posts or Pages
tr: Yazı ya da Sayfa Bul

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Close
tr: Kapat

en: Select
tr: Seç

en: New Page
tr: Yeni Sayfa

en: New Media
tr: Yeni Ortam

en: Edit Media
tr: Ortamı Düzenle

en: New Link
tr: Yeni Bağlantı

en: Edit Links
tr: Bağlantıları Düzenle

en: New User
tr: Yeni Kullanıcı

en: Edit Users
tr: Kullanıcıları Düzenle

en: Install Plugins
tr: Eklenti Kur

en: Manage Plugins
tr: Eklentileri Yönet

en: Install Themes
tr: Tema Kur

en: Manage Themes
tr: Temaları Yönet

en: New Post
tr: Yeni Yazı

en: Drafts
tr: Taslaklar

en: (no title)
tr: (başlıksız)

[ctx: post state]
en: Pending
tr: Bekliyor

en: Enable accessibility mode
tr: Erişilebilirlik modunu etkinleştir

en: Disable accessibility mode
tr: Erişilebilirlik modunu pasifleştir

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Password:
tr: Parola:

en: <strong>ALERT: You are logged out!</strong> Could not save draft. <a href="%s" target="_blank">Please log in again.</a>
tr: <strong>DİKKAT: Çıkış yapılmış durumda!</strong> Taslak kaydedilemedi. <a href="%s" target="_blank">Lütfen tekrar giriş yapın.</a>

en: Can&#8217;t delete the <strong>%s</strong> category: this is the default one
tr: <strong>%s</strong> kategorisi varsayılan kategori olduğu için silinemiyor

en: Comment %d does not exist
tr: %d yorumu mevcut değil

en: You did not enter a category name.
tr: Kategori ismi girmediniz.

en: An error has occured. Please reload the page and try again.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen sayfayı yeniden yükleyerek tekrar deneyin.

en: No tags found!
tr: Hiç etiket bulunamadı!

en: Error: you are replying to a comment on a draft post.
tr: Hata: bir yazı taslağına yapılmış yorumu cevaplıyorsunuz.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
tr: Üzgünüz, bir yorumu cevaplamak için giriş yapmalısınız.

en: Error: please type a comment.
tr: Hata: lütfen bir yorum yazın.

en: Please provide a custom field value.
tr: Lütfen bir özel alan bilgisi girin.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
tr: Kullanıcı <a href="#%s">%s</a> eklendi

en: g:i:s a
tr: H:i:s

en: Draft saved at %s.
tr: Taslak kaydedildi %s.

en: Someone
tr: Birisi

en: Autosave disabled: %s is currently editing this page.
tr: Otomatik kaydetme pasif: %s şu anda bu sayfayı düzenliyor.

en: Autosave disabled: %s is currently editing this post.
tr: Otomatik kaydetme pasif: %s şu anda bu yazıyı düzenliyor.

en: You are not allowed to edit this page.
tr: Bu sayfayı düzenlemek için yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit this post.
tr: Bu yazıyı düzenlemek için yetkiniz yok.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
tr: Kaydetme pasif: %s şu anda bu sayfayı düzenliyor.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
tr: Kaydetme pasif: %s şu anda bu yazıyı düzenliyor.

en: Cheatin&#8217; uh?
tr: Hile mi yapıyorsunuz?

en: Category not updated.
tr: Kategori güncellenmedi.

en: Item not updated.
tr: Nesne güncellenmedi.

en: Title
tr: Başlık

en: Date
tr: Tarih

en: Status
tr: Durum

en: Published
tr: Yayımlanmış

en: Scheduled
tr: Zamanlanmış

en: Pending Review
tr: İnceleme Bekliyor

en: Draft
tr: Taslak

en: Y/m/d
tr: d.m.Y

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
tr: <a href="http://www.wordpress-tr.com">WordPress</a> ile oluşturduğunuz için teşekkürler

en: <a href="http://codex.wordpress.org/">Documentation</a>
tr: <a href="http://www.wordpress-tr.com/belgeler/">Dokümantasyon</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/forum/4">Feedback</a>
tr: <a href="http://www.wordpress-tr.com/hakkinda/iletisim/">Geri Besleme</a>

en: Visit Site
tr: Siteyi Görüntüle

en: Howdy, <a href="%1$s" title="Edit your profile">%2$s</a>
tr: Merhaba, <a href="%1$s" title="Profilinizi düzenleyin">%2$s</a>

en: Log Out
tr: Çıkış Yap

en: Invalid plugin page
tr: Geçersiz eklenti sayfası

en: Cannot load %s.
tr: %s yüklenemiyor.

en: You are not allowed to import.
tr: İçe aktarma yetkiniz yok.

en: Import
tr: İçe Aktar

en: You do not have permission to upload files.
tr: Dosya yüklemek için izniniz yok.

en: Edit Comment
tr: Yorumu Düzenle

en: Oops, no comment with this ID.
tr: Bu numaraya sahip hiç yorum yok.

en: Go back
tr: Geri dön

en: You are not allowed to edit comments on this post.
tr: Bu yazıya yapılmış yorumları düzenleme yetkiniz yok.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
tr: Bu yorum çöp kutusunda. Düzenlemek istiyorsanız önce çöp kutusundan çıkarmalısınız.

en: You are about to mark the following comment as spam:
tr: Şu yorumu istenmeyen olarak işaretlemek üzeresiniz:

en: Spam Comment
tr: İstenmeyen Yorum

en: You are about to move the following comment to the Trash:
tr: Şu yorumu çöpe taşımak üzeresiniz:

en: Trash Comment
tr: Yorumu Çöpe At

en: You are about to delete the following comment:
tr: Şu yorumu silmek üzeresiniz:
