Administration - en to my translation catalogue (2263 entries)

en: Introducing a modern new&nbsp;design
my: ေခတ်သစ် ဒီဇိုင်းသစ်အား မိတ်ဆက်ြခင်း

en: Modern aesthetic
my: ေခတ်သစ် အနုအလှ

en: The new WordPress dashboard has a fresh, uncluttered design that embraces clarity and simplicity.
my: ရိုးရှင်းမှုနှင့် သပ်ရပ်မှုအား အသားေပးထားသည့် အစီအစဉ်ကျနြပီး သစ်လွင်လတ်ဆတ်ေသာ ဒီဇိုင်းအား WordPress အသစ်မှ ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံုတွင် ထည့်သွင်းထားပါသည်။

en: Clean typography
my: ရှင်းလင်းေသာ စာလံုးပံုစံ

en: The Open Sans typeface provides simple, friendly text that is optimized for both desktop and mobile viewing. It&#8217;s even open source, just like WordPress.
my: Open Sans စာလံုးများသည် စားပွဲတင်ကွန်ြပူတာနှင့် မိုဘိုင်းကိရိယာများမှြကည့်ေသာအခါ အေကာင်းဆံုးအေနအထားြဖင့် ရိုးရှင်းြပီး ရင်းနှီးသည့် စာသားများအား ပံ့ပိုးေပးထားသည်။ ထို့ြပင်  WordPress ကဲ့သို့ပင် ပွင့်လင်း ရင်းြမစ်တစ်ခုြဖစ်ပါသည်။

en: Refined contrast
my: အေချာသတ် ြပတ်သားမှု

en: We think beautiful design should never sacrifice legibility. With superior contrast and large, comfortable type, the new design is easy to read and a pleasure to navigate.
my: လှပေသာ ဒီဇိုင်းတစ်ခုအတွက် ဖတ်ရှုနိုင်စွမ်းကို စေတးဖို့မလိုဟု ကွျန်ုပ်တို့ထင်ပါသည်။ အထူးြပတ်သားြကည်လင်၍ ြကီးမားြပီး သက်ေတာင့်သက်သာရှိေသာ ပံုစံြဖင့် ဒီဇိုင်းအသစ်သည် ဖတ်ရန်လွယ်၍ လှည့်ပတ်သွာလာရန် ေကျနပ်စရာေကာင်းပါသည်။

en: WordPress on every&nbsp;device
my: ကိရိယာအားလံုးေပါ်မှ WordPress

en: We all access the internet in different ways. Smartphone, tablet, notebook, desktop &mdash; no matter what you use, WordPress will adapt and you&#8217;ll feel right at home.
my: အင်တာနက်အား နည်းလမ်းေပါင်းစံုြဖင့် ကွျန်ုပ်တို့ အသံုးြပုြကသည်၊ စမတ်ဖုန်း၊ တက်ဘလက်၊ နုတ်ဘုတ်၊ စားပွဲတင်ကွန်ြပူတာ &mdash; သင့်ဘာပဲသံုးသံုး WordPress က အလိုလို အဆင်ေြပေစရန် ေြပာင်းလဲေပးသွားမည်ြဖစ်သည်။

en: High definition at high&nbsp;speed
my: အရည်အေသွးြမင့် ြမန်နှုန်းြမင့်ြမင့်

en: WordPress is sharper than ever with new vector-based icons that scale to your screen. By ditching pixels, pages load significantly faster, too.
my: သင့်ဖန်သားြပင်အလိုက် စေကးကိုက်ေဖာ်ြပနိုင်ေသာ ဗက်တာအေြခခံ သေကင်္တာပံုများြဖင့် WordPress သည် အရင်ကထက် ပိုမို ြပတ်သားြကည်လင်လာပါသည်။ ပစ်ဇယ်များအား အေြပာင်းအလဲြပုလုပ်ြခင်းြဖင့် စာမျက်နှာများ ဖွင့်လှစ်ချိန်မှာလည်း အေတာ်ေလး ပိုမိုြမန်ဆန်လာြပီြဖစ်ပါသည်။

en: Pick a color
my: အေရာင်ေရွးရန်

en: We&#8217;ve included eight color schemes so you can pick your favorite. Choose from any of them below to change it instantly.
my: သင့်စိတ်ြကိုက်ကို ေရွးချယ်နိုင်ရန် အေရာင်အတွက်အစပ် ၈ မျိုးအထိ ထည့်သွင်းေပးထားပါသည်။ ချက်ချင်းေြပာင်းရန် ေအာက်ကတစ်ခုခုအား ေရွးပါ။

en: To change your color scheme later, just <a href="%1$s">visit your profile</a>.
my: သင့်အေရာင်အတွဲအစပ်အား ေြပာင်းရန် <a href="%1$s">သင့်ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်း</a>သို့သွားပါ။

en: Refined theme management
my: ဆန်းသစ်ေသာ အခင်းအကျင်း စီမံခန့်ခွဲမှု

en: The new themes screen lets you survey your themes at a glance. Or want more information? Click to discover more. Then sit back and use your keyboard&#8217;s navigation arrows to flip through every theme you&#8217;ve got.
my: အခင်းအကျင်းများ ဖန်သားြပင်အသစ်တွင် သင့်အခင်းအကျင်းများအား မျက်စိတစ်မိှတ်အတွင်း စမ်းသပ်စစ်ေဆးမှုြပုလုပ်နိုင်သည်။ သို့မဟုတ် ေနာက်ထပ်အချက်အလက်များ လိုအပ်ေသးလား။ ထပ်မံစူးစမ်းနိုင်ရန် ကလစ်နှိပ်လိုက်ပါ။ ြပီးလျှင် ေအးေအးေဆးေဆး ထိုင်၍ သင့်စာရိုက်လက်ကွက်စနစ်ရှိ လမ်းညွှန်ြမားများအားသံုးြပီး သင့်တွင်ရှိသမျှ အခင်းအကျင်းများအား လှန်ေလှာ ြကည့်ရှုနုိင်ပါသည်။

en: Smoother widget experience
my: ပိုမိုေချာေမွ့ေသာ ဝစ်ဂျက်အေတွ့အြကံု

en: Drag-drag-drag. Scroll-scroll-scroll. Widget management can be complicated. With the new design, we&#8217;ve worked to streamline the widgets&nbsp;screen.
my: ဆွဲ ဆွဲ ဆွဲ။ လိှမ့် လှိမ့် လှိမ့်။ ဝစ်ဂျက်စီမံေရးမှာ ရှုပ်ေထွးေနနိုင်ပါသည်။ ဒီဇိုင်းအသစ်ြဖင့် ဝစ်ဂျက်များ ဖန်သားြပင်အား ပိုမိုလွယ်ကူေချာေမွ့ေစရန် ြကိုးစားေဆာင်ရွက်ထားပါသည်။

en: Have a large monitor? Multiple widget areas stack side-by-side to use the available space. Using a tablet? Just tap a widget to add it.
my: ြကီးမားေသာ ေမာ်နီတာရှိသလား။ ဝစ်ဂျက်ဧရိယာများသည် ရှိေသာေနရာလွတ်များအား အသံုးြပုနိုင်ရန် တစ်ခုနှင့်တစ်ခု ေဘးချင်းယှဉ်လျှက် စီစဉ်ထားသည်။ တက်ဘလက်တစ်ခုကို သံုးေနသလား။ ထည့်လိုေသာ ဝစ်ဂျက်အား ထိလိုက်ပါ။

en: Twenty Fourteen, a sleek new magazine&nbsp;theme
my: နှစ်ဆယ် ဆယ့်ေလး၊ မဂ္ဂဇင်းပံုစံ အခင်းအကျင်းအသစ်

en: Turn your blog into a&nbsp;magazine
my: သင့်ဘေလာ့ဂ်အား မဂ္ဂဇင်းတစ်ခုအြဖစ်ေြပာင်းရန်

en: Create a beautiful magazine-style site with WordPress and Twenty Fourteen. Choose a grid or a slider to display featured content on your homepage. Customize your site with three widget areas or change your layout with two page templates.
my: WordPress နှင့် နှစ်ဆယ် ဆယ့်ေလးတို့အား အသံုးြပုြပီး လှပေသာ မဂ္ဂဇင်းစတိုင် ဆိုဒ်တစ်ခုအား ဖန်တီးလိုက်ပါ။ အထူးဦးစားေပး အေြကာင်းအရာများအား သင့်အဖွင့်စာမျက်နှာတွင် ေဖာ်ြပရန် စလိုက် သို့မဟုတ် အကွက် တစ်ခုအား ေရွးချယ်နိုင်သည်။ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ သံုးခုြဖင့် သင့်ဆိုဒ်အား စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်လိုက်ပါ။ သို့မဟုတ် စာမျက်နှာတန်းပလိတ်(စံပံုစံ) ၂ ခုြဖင့် ေနရာချထားမှုများကို ေြပာင်းလိုက်ပါ။

en: With a striking design that does not compromise our trademark simplicity, Twenty Fourteen is our most intrepid default theme yet.
my: ကွျန်ုပ်တို့၏ ရိုးရှင်းမှု အမှတ်တံဆိပ်အား မပျက်ဆီးေစပဲ ထူးြခားလှေသာ ဒီဇီုင်းတစ်ခုြဖင့် နှစ်ဆယ် ဆယ်ေလးသည် ကွျန်ုပ်တို့၏ နှစ်သက်စရာ အေကာင်းဆံုး မူလ အခင်းအကျင်းတစ်ခုြဖစ်ပါသည်။

en: Keeping your site up to date is important for your site&#8217;s security, and makes the internet a safer place for you and your readers.
my: သင့်ဆိုဒ်အား အြမဲသစ်လွင်ေနေစြခင်းသည် သင့်ဆိုဒ်လံုြခံုေရးနှင့် အင်တာနက်သည် သင်နှင့် သင့်စာဖတ်သူများအတွက် ပိုမိုလံုြခံုစိတ်ချရေသာ ေနရာတစ်ခုြဖစ်လာေစေရးတွင် အေရးြကီးပါသည်။

en: Search installed themes...
my: သွင်းထားေသာ အခင်းအကျင်းများအား ရှာရန်...

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
my: အဆင့်ြမှင့်ရန်ရှိလျှင် ကိရိယာဘားနှင့် လမ်းြပမီနူးတွင် သတိေပးချက်တစ်ခု ေတွ့ြမင်ရပါမည်။

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
my: <strong>WordPress</strong> &mdash; သင့် WordPress ထည့်သွင်းမှုအား အဆင့်ြမှင့်ရန်မှာ ရိုးရှင်းေသာ ကလစ်တစ်ချက်နှိပ် လုပ်ေဆာင်ချက်သာြဖစ်ပါသည်။ သင့်အတွက် ဗားရှင်းအသစ်ရြပီဟု သတိေပးချက်ေတွ့ေသာအခါ <strong>&#8220;ယခုပင် အဆင့်ြမှင့်ပါ&#8221; ခလုပ်အား ကလစ်နှိပ်လိုက်ပါ</strong>

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
my: အများအားြဖင့် ထိန်းသိမ်းြပုြပင်ြခင်းနှင့် လုံြခုံေရးဆိုင်ရာ အဆင့်ြမှင့်တင်မှုများအား ေနာက်ကွယ်တွင် WordPress မှ အလုိအေလျှာက် ထည့်သွင်းေပးမည်ြဖစ်သည်။

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
my: <strong>ဘာသာြပန်များ</strong> &mdash; WordPress အား သင့်ဘာသာစကားသို့ ြပန်ဆိုထားေသာ ဖိုင်များကို အြခား အဆင့်ြမှင့်တစ်မှု တစ်ခုခုြပုလုပ်သည့်အခါတိုင်း အသစ်ြဖည့်စွက်ေပးပါသည်။ သို့ေသာ် ထိုဖိုင်များ ေဟာင်းေနလျှင် <strong>&#8220;ဘာသာြပန်များ အသစ်ထည့်သွင်းရန်&#8221; ခလုပ်အား ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>။

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
my: ဒီဖန်သားြပင်တွင် WordPress အား ေနာက်ဆံုးဗားရှင်းသို့ အဆင့်ြမှင့်တင်နိုင်သည်။ WordPress.org ဖိုင်ဘဏ်တိုက်မှ အခင်းအကျင်းများနှင့် ပလပ်အင်များအားလည်း အဆင့်ြမှင့်တင်နိုင်သည်။

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
my: <strong>အခင်းအကျင်းများနှင့် ပလပ်အင်များ</strong> &mdash; ဒီဖန်သားြပင်တွင် အခင်းအကျင်းများ သို့မဟုတ် ပလပ်အင်များအား သီးသန့် အဆင့်ြမှင့်တင်လိုလျှင် ေရွးချယ်လိုသည်ကို အမှန်ြခစ်ကွက်များအား အသံုးြပုပါ။ ြပီးလျှင် <strong>သင့်ေလျှာ်ရာ &#8220;အသစ်ြဖည့်စွက်ရန်&#8221; ခလုပ်အား ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>။ သင့်အခင်းအကျင်းများ သို့မဟုတ် ပလပ်အင်များအားလံုးကို တစ်ြပိုင်တည်း အဆင့်ြမှင့်ရန် အသစ်ြဖည့်စွက်ရန် ခလုပ်အား မနှိပ်မီ အားလံုးကိုေရွးချယ်ရန် ေရွးချယ်မှု ထပ်ဆံုးရှိ အကွက်အား အမှန်ြခစ်ေပးနိုင်သည်။

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
my: WordPress&nbsp;%s မှ ေနွးေထွးစွာ ြကိုဆိုပါ၏

en: Thank you for updating to WordPress %s, the most beautiful WordPress&nbsp;yet.
my: WordPress %s သို့ အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်းအား ေကျးဇူးတင်ပါသည်၊၊ အလှဆံုး WordPress တစ်ခုပါ။

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
my: ေရွးချယ်ရန် အခင်းအကျင်းများ ထပ်မံ ေတွ့ြမင်လိုလျှင် &#8220;အသစ်ထည့်ရန်&#8221; ခလုပ်အားနှိပ်ပါ။ <a href="%s" target="_blank">WordPress.org အခင်းအကျင်းဖိုင်လမ်းညွှန်</a>မှ အြခား အခင်းအကျင်းများအား ရှာေဖွရန် သို့မဟုတ် ြကည့်ရှုရန် ေတွ့ြမင်နုိင်ပါမည်။ WordPress.org အခင်းအကျင်းဖိုင်လမ်းညွှန်မှ အခင်းအကျင်းများအား အြခား တတိယအဖွဲ့အစည်းများမှ တီထွင်ဖန်တီး ဒီဇီုင်းြပုလုပ်ထားြခင်းြဖစ်ြပီး WordPress အသံုးြပုမှု လုိင်စင်နှင့် ဆီေလျှာ်မှုရှိပါသည်။ ြပီးေတာ့ အားလံုး အခမဲ့ ြဖစ်ပါတယ်!

en: Fixed Layout
my: အေသ ပံုစံချထားမှု

en: Fluid Layout
my: ေြပာင်းလွယ်ြပင်လွယ် ပံုစံချထားမှု

en: Responsive Layout
my: တံု့ြပန်မှုေကာင်းေသာ ပံုစံချထားမှု

en: %s Post | %s Posts
my[0]: စာမူ %s ပုဒ်
my[1]: စာမူ %s ပုဒ်

en: %s Page | %s Pages
my[0]: စာမျက်နှာ %s ခု
my[1]: စာမျက်နှာ %s ခု

en: %s Comment | %s Comments
my[0]: မှတ်ချက် %s ခု
my[1]: မှတ်ချက် %s ခု

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
my[0]: စစ်ေဆးရန် %s ခု
my[1]: စစ်ေဆးရန် %s ခု

en: M jS
my: F j

en: <span>%1$s, %2$s</span> <a href="%3$s">%4$s</a>
my: <span>%1$s၊ %2$s</span> <a href="%3$s">%4$s</a>

en: %s MB Space Allowed
my: %s MB ခွင့်ြပုေနရာလွတ်

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
my: %1$s MB (%2$s%%) အသံုးြပုြပီး

en: Theme Details
my: အခင်းအကျင်း အေသးစိတ်များ

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
my: ဒီသတ်မှတ်ချက် အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေနေသာအခါ၊ သင့်ဆိုဒ်အား ရှာေဖွေရးအင်ဂျင်များမှ ဝင်ေရာက်ရှာေဖွ အညွှန်းြပုလုပ်ြခင်းမရှိေြကာင်း သင့်အား အသိေပးရန် &#8220;ရှာေဖွေရးအင်ဂျင်များအား ပိတ်ပင်ထားသည်&#8221; ဟူေသာ စာသားအား ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံု စာရင်းအကျဉ်း အကွက်တွင် သတိေပးချက် ေဖာ်ြပထားမည်ြဖစ်သည်။

en: At a Glance
my: စာရင်းအကျဉ်း

[ctx: theme]
en: Active:
my: အသံုးြပုထားေသာ -

en: Accessibility Ready
my: အဆင်သင့် လွယ်ကူစွာသံုးစွဲနိုင်မှု

en: This is a child theme of %s.
my: ဒါက %s ၏ မူပွား အခင်းအကျင်းငယ်တစ်ခု ြဖစ်ပါသည်။

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
my: ထည့်သွင်းထားေသာ အခင်းအကျင်းများအား စီမံရန် ဒီဖန်သားြပင်အား အသံုးြပုသည်။ သင့် WordPress ထည့်သွင်းမှုနှင့်အတူပါဝင်ေသာ မူလ အခင်းအကျင်း(များ)မှ လွဲ၍ အြခားအခင်းအကျင်းများမှ အြခားသူများမှ တီထွင်ဖန်တီးထားြခင်းြဖစ်သည်။

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
my: အသံုးြပုရန် နှင့် တိုက်ရိုက်အစမ်းြကည့်ရန် ခလုပ်များအား ေတွ့နုိင်ရန် အေပါ်တွင် ဝဲြကည့်ြခင်း သို့မဟုတ် ထိြကည့်ြခင်း ြပုလုပ်ပါ

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
my: အခင်းအကျင်းအမည်၊ ဗားရှင်း၊ ေရးသူ၊ ရှင်းလင်းေဖာ်ြပချက်၊ စကားစုတွဲများနှင့် ဖျက်ရန် လိပ်စာတို့အား ေတွ့နိုင်ရန် အခင်းအကျင်းအား ကလစ်နှိပ်ပါ

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
my: တိုက်ရိုက်အစမ်းြကည့်ရှုရန် လက်ရှိအသံုးြပုထားေသာ အခင်းအကျင်းဆိုလျှင် စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန် အားကလစ်နှိပ်ပါ သို့မဟုတ် အြခား အခင်းအကျင်းဆိုလျှင် တိုက်ရိုက်အစမ်းြကည့်ရန် အား ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
my: လက်ရှိအသံုးြပုထားေသာ အခင်းအကျင်းအား ပထမအခင်းအကျင်းအြဖစ် ဦးစားေပးေဖာ်ြပထားသည်။

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
my: မည့်သည့်အခင်းအကျင်းမဆို ၎င်းအခင်းအကျင်းအား အစမ်းြကည့်ရှုြပီး သီးသန့် ဖန်သားြပင်အြပည့်ြမင်ကွင်းတစ်ခုတွင် အခင်းအကျင်းဆိုင်ရာ ေရွးစရာများအား ေြပာင်းလဲနိုင်ရန် ၎င်းအခင်းအကျင်းေပါ်တွင် ဝဲ၍ ေခတ္တရပ်နားြခင်း သို့မဟုတ် ထိြခင်းြပုလုပ်ြပီး တိုက်ရိုက် အစမ်းြကည့် ခလုပ်အား ကလစ်နှိပ်ပါ။ အခင်းအကျင်း အေသးစိတ်ေဖာ်ြပချက် ဖန်သားြပင်ေအာက်ေြခတွင်လည်း တိုက်ရိုက် အစမ်းြကည့် ခလုပ်အား ေတွ့နိုင်ပါသည်။ ထည့်သွင်းထားသည့် အခင်းအကျင်းတိုင်းအား ဒီနည်းြဖင့် အစမ်းြကည့်၍ စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်နိုင်ပါသည်။

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
my: အစမ်းြကည့်ရှုေနေသာ အခင်းအကျင်းသည် ြပန်လှန် တုံ့ြပန်နိုင်စွမ်း အြပည့်ြဖစ်သည် &mdash; စာမူများ၊ မှတ်တမ်းများနှင့် အြခားစာမျက်နှာ တန်းပလိတ်(စံပံုစံ)များအား အခင်းအကျင်းမှ မည်သို့ေဖာ်ြပသည်ကို သိနိုင်ရန် မတူညီေသာ စာမျက်နှာများအား သွားေရာက်ဖွင့်ြကည့်ပါ။ အစမ်းြကည့်ရှုေနေသာ အခင်းအကျင်းမှ ပံ့ပိုေပးထားေသာ လုပ်ေဆာင်ချက်များအေပါ်မူတည်ြပီး သတ်မှတ်ချက်ပံုစံများ ကွဲြပားနုိင်ပါသည်။ တဆင့်တည်းြဖင့် သတ်မှတ်ချက်အသစ်အား လက်ခံ၍ အခင်းအကျင်းအား အသံုးြပုရန် မီနူးအေပါ်ဘက်ရှိ သိမ်းြပီး အသံုးြပုပါ ခလုပ်အား ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
my: ေမာ်နီတာ အေသးများတွင် အစမ်းြကည့်ရှုစဉ်၊ ဘယ်ဘက်ပိုင်း ေအာက်ေြခရှိ ချံု့ချဲ့ သေကင်္တအား အသံုးြပုနုိင်သည်။ ဘယ်ဘက်ပိုင်းအား ေဖျာက်ေပးြခင်းြဖင့် သင့်ဆိုဒ်အား အခင်းအကျင်းအသစ်ြဖင့် အစမ်းြကည့်ရှုရာတွင် ပိုမိုကျယ်ြပန့်ေသာ ေနရာကို ရရှိနိုင်ပါသည်။ ထိန်းချုပ်မှု အပိုင်းအား ြပန်ဖွင့်ရန် ချံု့ချဲ့ သေကင်္တအား ေနာက်တစ်ြကိမ်ြပန် ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
my: ဝစ်ဂျက်တစ်ခုအား အသံုးြပုရန် ေဘးဘားတစ်ခုသို့ ဆွဲချပါ သို့မဟုတ် ကလစ်နှိပ်ပါ။ ဝစ်ဂျက်တစ်ခုအား ပိတ်ထားြပီး ၎င်းအတွက် သတ်မှတ်ချက်များအား ဖျက်ရန်၊ ြပန်ဆွဲထုတ်လိုက်ပါ။

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
my[0]: သတ်မှတ်အဆင့် %1$s သည် စုစုေပါင်းအဆင့် %2$s တွင် အေြခခံသည်
my[1]: သတ်မှတ်အဆင့် %1$s သည် စုစုေပါင်းအဆင့် %2$s တွင် အေြခခံသည်

en: %s rating
my: သတ်မှတ်အဆင့် %s

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
my: သံုးသူတစ်ေယာက်အား ဒီကွန်ယက်အတွင်းရှိ ၎င်း၏ ဆိုဒ်များအားလံုးအား ြပရန် ဒီဖန်သားြပင်အားအသံုးြပုသည်။ အဓိကဆိုဒ်အား သတ်မှတ်ေပးနိုင်ရန်လည်း ခွင့်ြပုေပးသည်။ ေရှ့မျက်နှာ သို့မဟုတ် ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံုအားသွားရန် ဆိုဒ်တစ်ခုစီ၏ ေအာက်ဘက်ရှိ လိပ်စာများအား အသံုးြပုနိုင်သည်။

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
my: ြပန်လည်ထည့်သွင်းမှု အမှား - [%1$s] %2$s

en: Error: [%1$s] %2$s
my: အမှား - [%1$s] %2$s

en: The following plugins were successfully updated:
my: ေအာက်ပါ ပလပ်အင်များ အဆင့်ြမှင့်မှု ေအာင်ြမင်ပါြပီ -

en: The following themes were successfully updated:
my: ေအာက်ပါ အခင်းအကျင်းများ အဆင့်ြမှင့်မှု ေအာင်ြမင်ပါြပီ -

en: The following translations were successfully updated:
my: ေအာက်ပါ ဘာသာြပန်များ အဆင့်ြမှင့်မှု ေအာင်ြမင်ပါြပီ -

en: The following plugins failed to update:
my: ေအာက်ပါ ပလပ်အင်များ အဆင့်ြမှင့်မှု မေအာင်ြမင်ပါ -

en: The following themes failed to update:
my: ေအာက်ပါ အခင်းအကျင်းများ အဆင့်ြမှင့်မှု မေအာင်ြမင်ပါ -

en: The following translations failed to update:
my: ေအာက်ပါ ဘာသာြပန်များ အဆင့်ြမှင့်မှု မေအာင်ြမင်ပါ -

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
my: ဒီေဖာင်ပံုစံအား ပို့၍ မရပါ။ အသစ်ဖွင့်ြပီး ေနာက်တစ်ြကိမ်ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
my: <strong>ြမင်ကွင်းဆိုင်ရာ ေရွးစရာများ</strong> - ေဖာ်ြပထားလိုသည့် ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံဆိုင်ရာ အကွက်များအား ြမင်ကွင်းဆိုင်ရာ ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပားအားသံုး၍ ေရွးပါ။

en: <strong>Site Content</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
my: <strong>ဆိုဒ်အေြကာင်းအရာ</strong> - သင့်ဆိုဒ်၏ အေြကာင်းအရာများ အနှစ်ချုပ်စာရင်းအား ေဖာ်ြပြပီး၊ သင်အသံုးြပုေနေသာ WordPress ဗားရှင်းနှင့် အခင်းအကျင်းအမည်အား ေဖာ်ြပေပးသည်။

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
my: <strong>ေဆာက်ရွက်ချက်</strong> - ေနာက်ဆံုးေရးသားခဲ့ေသာ မှတ်ချက်များ၊ လတ်တေလာ ထုတ်ေဝေဖာ်ြပထားေသာ စာမူများနှင့် မြကာမီ ေဖာ်ြပေတာ့မည့် အစီအစဉ်ြကိုတင်ချထားေသာ စာမူများအား ေဖာ်ြပထားေပးြပီး စစ်ေဆးမှုြပုလုပ်ရန် ခွင့်ေပးထားသည်။

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
my: <strong>အြမန်မူြကမ်း</strong> - စာမူအသစ်တစ်ခုြပုလုပ်ြပီး မူြကမ်းအြဖစ် သိမ်းဆည်ရန် ခွင့်ြပုေပးသည်။ ေနာက်ဆံုး ေရးသားထားေသာ မူြကမ်း စာမူ ၅ ခု၏ လိပ်စာအားလည်း ေဖာ်ြပထားေပးသည်။

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
my: <strong>WordPress သတင်း</strong> - တရားဝင် WordPress ပေရာဂျက်မှ ေနာက်ဆံုးရ သတင်းများ the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>၊ နှင့် လူြကိုက်များေသာ ပလပ်အင်များနှင့် လတ်တေလာ ပလပ်အင်အသစ်များ

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
my: <strong>WordPress သတင်း</strong> - တရားဝင် WordPress ပေရာဂျက်မှ ေနာက်ဆံုးရ သတင်းများ the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
my: မူြကမ်းအသစ်ထပ်ထည့်ရန် သင့်မှာ အခွင့်မရှိပါ။

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
my: ဒီအခင်းအကျင်းအား ဖျက်လိုတာ ေသချာရဲ့လား?
    
    ြပန်သွားရန် 'ပယ်ဖျက်' အားနှိပ်ြပီး၊ ဖျက်ြခင်းအား အတည်ြပုရန် 'OK' အား နှိပ်ပါ။

en: Add New Theme
my: အခင်းအကျင်း အသစ်ထည့်ရန်

[ctx: Add new theme]
en: Add New
my: အသစ်ထည့်ရန်

en: Update Available
my: အဆင့်ြမှင့်တင်ရန် ရှိပါသည်

en: Close overlay
my: ေရာင်ေြပးအား ပိတ်ရန်

en: Show previous theme
my: ေစာေစာက အခင်းအကျင်းအား ြပပါ

en: Show next theme
my: ေနာက် အခင်းအကျင်းအား ြပပါ

en: Add Widget
my: ဝစ်ဂျက်ထည့်ရန်

en: Activity
my: ေဆာင်ရွက်ချက်

en: WordPress site: %s
my: WordPress ဆိုဒ် -  %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
my: ေအာင်ြမင်ပါြပီ - WordPress အား %s သို့ အဆင့်ြမှင့်တင်မှု ေအာင်ြမင်ပါြပီ

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
my: မေအာင်ြမင်ပါ - WordPress အား %s သို့ အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မေအာင်ြမင်ပါ

en: SUCCESS: %s
my: ေအာင်ြမင်ပါြပီ - %s

en: FAILED: %s
my: မေအာင်ြမင်ပါ -  %s

en: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: http://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
my: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    WordPress စမ်းသပ် ဗားရှင်းအား သင်အသံုးြပုေနေသာအခါ ဒီအမှားစစ်ေဆးြခင်း စမ်းသပ် အီးေမးလ်အားပို့လိုက်ပါသည်။
    
    ဒီချို့ယွင်းချက်သည် WordPress ရှိ အမှားအယွင်းတစ်ခုခုေြကာင့်ြဖစ်သည်ဟု သင်ထင်လျှင်၊ ကွျန်ုပ်တို့ထံ အေြကာင်းြကားေပးနိုင်ပါသလား?
     * ကူညီပံ့ပိုးမှု ဖိုရမ်တွင် ြပဿနာတစ်ပုဒ်ဖွင့်လိုက်ပါ - http://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * သို့မဟုတ် အမှားအယွင်း အသိေပးချက် ေရးသားေပးပို့ရန် အဆင်ေြပလျှင် - http://core.trac.wordpress.org/
    
    ေကျးဇူးတင်ပါသည်! -- WordPress အဖွဲ့

en: [%s] There were failures during background updates
my: [%s] ေနာက်ကွယ်တွင် အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်း ြပုလုပ်စဉ် အမှားအယွင်းများ ြဖစ်ပွားခဲ့သည်

en: [%s] Background updates have finished
my: [%s] ေနာက်ကွယ်တွင် အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်း ြပီးေြမာက်ပါြပီ

en: UPDATE LOG
my: အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မှတ်တမ်း

en: Quick Draft
my: အြမန်မူြကမ်း

en: WordPress News
my: WordPress သတင်းများ

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
my: %2$s အခင်းအကျင်းအား အသံုးြပုထားေသာ WordPress %1$s

en: What&#8217;s on your mind?
my: သင်ဘာေတွ စိတ်ကူးေနသလဲ။

[ctx: drafts]
en: View all
my: အားလံုးြကည့်ရန်

en: Drafts
my: မူြကမ်းများ

en: Publishing Soon
my: မြကာမီ ထုတ်ေဝေဖာ်ြပရန်

en: Recently Published
my: လတ်တေလာ ထုတ်ေဝေဖာ်ြပမှု

en: No activity yet!
my: ေဆာင်ရွက်ချက်မရှိေသးပါ!

en: See %s more&hellip;
my: ေနာက်ထပ် %s ပုဒ်အား ြကည့်ရန်&hellip;

en: Today
my: ယေန့

en: Tomorrow
my: မနက်ြဖန်

en: Popular Plugin
my: လူြကိုက်များ ပလပ်အင်

en: Manage Uploads
my: ပို့တင်မှုများအား စီမံရန်

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
my: ဖိုင်အချို့အား ကူးယူထည့်သွင်း၍ မရနိုင်သြဖင့် အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်း မေအာင်ြမင်ပါ။ ပံုမှန်အားြဖင့် ဖိုင်သံုးစွဲြခင်းဆိုင်ရာ ခွင့်ြပုချက်များ မတူညီမှုေြကာင့်ြဖစ်နုိင်ပါသည်။

en: WordPress %s is also now available.
my: WordPress %s ကိုလည်း ရရှိနိုင်ပါြပီ။

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
my: %1$s ရှိ သင့်ဆိုဒ်အား WordPress ဗားရှင်း %2$s သို့ အဆင့်ြမှင့်တင်စဉ် အလွန်အေရးြကီးေသာ ချို့ယွင်းမှုြဖစ်ပွားထားသည်။

en: Your site was running version %s.
my: သင့်ဆိုဒ်တွင် ဗားရှင်း %s အား အသံုးြပုထားသည်။

en: Update Translations
my: ဘာသာြပန်များ အသစ်ြဖည့်စွက်ရန်

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
my: %1$s (%2$s) အတွက် ဘာသာြပန်များ အသစ်ြဖည့်စွက်ရန်&#8230;

en: Translations for %s
my: %s အတွက် ဘာသာြပန်များ

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
my: [%1$s] သင့်ဆိုဒ်အား WordPress %2$s သို့ အဆင့်ြမှင့်တင်ြပီးပါြပီ

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
my: [%1$s] WordPress %2$s အား ရရှိနိုင်ပါြပီ။ အဆင့်ြမှင့်တင်မှု ြပုလုပ်ပါ!

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
my: [%1$s] အေရးြကီး - အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်း မေအာင်ြမင်မှုေြကာင့် သင့်ဆိုဒ် ပိတ်ေနနိုင်ပါသည်

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
my: မဂင်္လာပါ! %1$s ရှိ သင့်ဆိုဒ်အား WordPress %2$s သို့ အလိုအေလျှာက် အဆင့်ြမှင့်တင်ြပီးပါြပီ။

en: No further action is needed on your part.
my: သင့်ဘက်မှ ဘာမှ လုပ်ေဆာင်ရန် မလိုအပ်ပါ။

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
my: ဗားရှင်း %s အေြကာင်း သိလိုလျှင် WordPress အေြကာင်း ဖန်သားြပင်ကို ြကည့်ပါ -

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
my: %1$s ရှိ သင့်ဆိုဒ်အား WordPress %2$s သို့ အဆင့်ြမှင့်ပါ။

en: We tried but were unable to update your site automatically.
my: ကွျန်ုပ်တို့ ြကိုးစားြကည့်ေသာ်လည်း သင့်ဆိုဒ်အား အလိုအေလျှာက် အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မြပုလုပ်နိုင်ပါ။

en: Updating is easy and only takes a few moments:
my: အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်းသည် လွယ်ကူြပီး အချိန်အနည်းငယ်သာ ြကာြမင့်ပါသည် -

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
my: %1$s ရှိ သင့်ဆိုဒ်အား WordPress ေနာက်ဆံုး ဗားရှင်းြဖစ်ေသာ %2$s သို့ အဆင့်ြမှင့်တင်စဉ် အလွန်အေရးြကီးေသာ ချို့ယွင်းမှုြဖစ်ပွားထားသည်။

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
my: ဒီအဓိပ္ပါယ်မှာ သင့်ဆိုဒ် ပိတ်ေနြခင်း သို့မဟုတ် ပျက်ေနြခင်းြဖစ်နိုင်ပါသည်။ စိတ်မပျက်ပါနှင့် ြပင်၍ ရနိုင်ပါသည်။

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
my: သင့်ဆိုဒ်ကို ယခုပင်စစ်ေဆးပါ။ အားလံုးေကာင်းေကာင်းအလုပ်လုပ်ေနသည် ြဖစ်နိုင်ပါသည်။ အဆင့်ြမှင့်ရန် လုိအပ်သည်ဟုေြပာလျှင် လုပ်သင့်ပါသည် -

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
my: သင့်ဆိုဒ်အား အြမဲသစ်လွင်ေနေစြခင်းသည် လံုြခံုေရးအတွက် အလွန်အေရးပါပါသည်။ ထိုသို့ြပုလုပ်ြခင်းြဖင့် သင်နှင့် သင့်စာဖတ်သူများအတွက် ပိုမိုလံုြခံုစိတ်ချရေသာ အင်တာနက်စနစ်တစ်ခု ြဖစ်ေစပါသည်။

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
my: သင့်မှာ ြပဿနာတစ်ခုခုရှိလျှင် သို့မဟုတ် အကူအညီလိုအပ်လျှင် WordPress.org ပံ့ပိုးမှု ဖိုရမ်များမှ လုပ်အားေပးများက သင့်အား အကူအညီေပးနိုင်ပါသည်။

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
my: သင့်အတွက် အချို့ပလပ်အင်များနှင့် အခင်းအကျင်း အဆင့်ြမှင့်တင်ရန် ရှိပါသည်။ ယခုပင် အဆင့်ြမှင့်လိုက်ပါ -

en: The WordPress Team
my: WordPress အဖွဲ့

en: We have some data that describes the error your site encountered.
my: သင့်ဆိုဒ်တွင် ြဖစ်ပွားခဲ့ေသာ အမှားအယွင်းမှ အချက်အလက်အချို့အား ကွျနု်ပ်တို့ေဖာ်ြပေပးထားပါသည်။

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
my: သင့်အားဝန်ေဆာင်မှုူေပးထာေသာ ကုမ္ပဏီ၊ ပံ့ပိုးမှုဖိုရမ် လုပ်အားေပးများ၊ သို့မဟုတ် ရင်းနှီးေဖာ်ေရွေသာ တီထွင်ဖန်တီးသူများက သင့်အား ကူညီရာတွင် ဤအချက်အလက်များအား အသံုးြပုနုိင်သည် -

en: Error code: %s
my: အမှားကုဒ် - %s

en: ERROR: %s
my: ချို့ယွင်းချက် - %s

en: This content is currently locked.
my: ဒီအေြကာင်းအရာကို ေလာေလာဆယ် ေခတ္တပိတ်ထားသည်။

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
my: သင်ရယူလိုက်လျှင် %s က ဆက်လက်ြပုြပင်ေနြခင်းအား တားဆီးလိုက်ပါမည်။

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
my: ဗားရှင်း %s အားြပန်လည်ထည့်သွင်းလိုလျှင် ဒီေနရာမှာပင် ြပုလုပ်နိုင်ပါသည်။ သို့မဟုတ် အထုပ်အား ရယူ၍ ကိုယ်တိုင် ြပန်လည်ထည့်သွင်းြခင်း ြပုလုပ်နိုင်ပါသည် -

en: Future security updates will be applied automatically.
my: အနာဂတ် လုံြခံုေရးဆိုင်ရာ အသစ်ြဖည့်စွက်ချက်များအား အလိုအေလျှာက် ထည့်သွင်းအသံုးြပုပါမည်။

en: Translations
my: ဘာသာြပန်များ

en: Your translations are all up to date.
my: သင့်ဘာသာြပန်များအားလံုး ေခတ်မီသစ်လွင်ပါသည်။

en: Some of your translations are out of date.
my: သင့်ဘာသာြပန်အချို့ ေဟာင်းေနပါြပီ။

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
my: သင့်ဘာသာြပန်အချို့အား အသစ်ထည့်သွင်းရန် လိုအပ်ပါသည်။ ၎င်းတို့အား ထပ်မံထည့်သွင်းေနစဉ်အတွင်း စက္ကန့်အနည်းငယ် ထပ်ေစာင့်ပါ။

en: The translation is up to date.
my: ဘာသာြပန် ေခတ်မီသစ်လွင်ပါသည်။

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
my: <span class="code">%s</span> မှ ဘာသာြပန်များ ရယူေနသည်&#8230;

en: Translation update failed.
my: ဘာသာြပန် အသစ်ြဖည့်စွက်မှု မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Translation updated successfully.
my: ဘာသာြပန် အသစ်ြဖည့်စွက်မှု ေအာင်ြမင်ပါြပီ။

en: Updating theme: %s
my: အခင်းအကျင်း အဆင့်ြမှင့်တင်မှု -  %s

en: Updating plugin: %s
my: ပလပ်အင် အဆင့်ြမှင့်တင်မှု - %s

en: There is not enough free disk space to complete the update.
my: အသစ်ြဖည့်စွက်မှုအား အြပီးသတ်နိုင်ရန် ဒစ်ေနရာလွတ် မရှိေတာ့ပါ။

en: Comment must be manually approved
my: မှတ်ချက်ကို ကိုယ်တိုင် အတည်ြပုေပးရန်လိုပါသည်

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
my: မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီတွင် ရုပ်ပံုတစ်ပံုထည့်ေသာအခါ အသံုးြပုမည့် အြမင့်ဆံုး ပစ်ဇယ် အတိုင်းအတာအား ေအာက်ဘက်တွင် စာရင်းေဖာ်ြပထားေသာ အရွယ်အစားများမှ သတ်မှတ်ေပးသည်။

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
my: ပံုမှန်အားြဖင့် WordPress တွင် ေမးခွန်းသေကင်္တနှင့် ဂဏန်းအက္ခရာများ အများအြပားပါဝင်ေသာ <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>များအား အသံုးြပုသည်။ သင့်အြမဲတမ်းချိတ်ဆက်လိပ်စာများနှင့် မှတ်တမ်းများအတွက် စိတ်ြကိုက် URL ပံုစံအား အသံုးြပုနိုင်ခွင့်အား WordPress မှ ထည့်သွင်းေပးထားသည်။ ဤနည်းြဖင့် သင့်လိပ်စာများအား အသံုးြပုနုိင်စွမ်း၊ ေပးပို့မျှေဝနိုင်စွမ်းနှင့် လှပမှုတို့တွင် ပိုမိုတိုးတက်ေကာင်းမွန်လာမည်ြဖစ်သည်။ <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">တွဲချိတ်သံုးစွဲနိုင်ေသာ စကားစုအများအြပား</a> ရှိပါသည်။ စတင်နိုင်ရန် နမူနာအချို့ ဒီမှာြပေပးထားပါသည်။

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
my: ဒီေနရာတွင် ြပုလုပ်ထားေသာ အေြပာင်းအလဲများအား အခင်းအကျင်း ဗားရှင်းအသစ်သို့ အဆင့်ြမှင့်ေသာအခါ ဖျက်၍ အသစ်ေရးသားြခင်းခံရပါမည်။ ထိုကဲ့သို့ြဖစ်ပွားြခင်းအား ေရှာင်ကျဉ်ရန် <a href="%s" target="_blank">မူပွားအခင်းအကျင်းငယ်</a>အား အစားထုိးသံုးပါ။

en: Create a brand new user and add them to this site.
my: သံုးသူအသစ်ြပုလုပ်၍ ၎င်းကို ဒီဆိုဒ်တွင် ထည့်သွင်းပါ။

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
my: ေလးစားအပ်ပါေသာ သံုးစွဲသူခင်ဗျား
    
    လတ်တေလာအတွင်း သင့်ဆိုဒ်ရှိ စီမံအုပ်ချုပ်သူဆိုင်ရာ အီးေမးလ်လိပ်စားအား
    အေြပာင်းအလဲ ြပုလုပ်ခဲ့ပါသည်။
    သင်ြပုလုပ်ခဲ့သည် မှန်ပါလျှင်၊ ေအာက်ပါ လိပ်စာအား ကလစ်နှိပ်ြပီး ေြပာင်းပါ - 
    ###ADMIN_URL###
    
    ဆက်လုပ်လုပ်ေဆာင်မှု မြပုလိုလျှင် ဒီအီးေမးလ်အား လစ်လျှူရှု၍
    ဖျက်ပစ်လိုက်နိုင်ပါသည်။
    
    ဒီအီးေမးလ်အား ###EMAIL### လိပ်စာသို့ ပို့လိုက်ြခင်းြဖစ်ပါသည်။
    
    ေလးစားစွာြဖင့်၊
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Looking for %1$s in %2$s
my: %2$s တွင် %1$s အားရှာေဖွေနသည်

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
my: ဘာသာြပန်အထုတ်တွင် <code>.po</code> သို့မဟုတ် <code>.mo</code> ဖိုင်များ မပါဝင်ပါ။

en: Attempting to roll back to previous version.
my: အရင်ဗားရှင်းအား ြပန်လည်ထည့်သွင်းရန် ြကိုးစားေနသည်။

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
my: အဆင့်ြမှင့်တင်စဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ပွားခဲ့သြဖင့် WordPress အရင်ဗားရှင်းအား ြပန်လည်ထည့်သွင်းေပးထားသည်။

en: Updating to WordPress %s
my: WordPress %s သို့ အဆင့်ြမှင့်တင်ေနသည်

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
my: ဖိုင်စစ်ေဆးမှု သေကင်္တ (%1$s)  သည် ေမျှာ်လင့်ထားေသာ စစ်ေဆးမှု သေကင်္တ တန်ဖိုး (%2$s) နှင့် ကိုက်ညီမှုမရှိပါ။

en: This password will not be stored on the server.
my: ဒီစကားဝှက်အား ဆာဗာေပါ်တွင် သိမ်းဆည်းထားမည် မဟုတ်ပါ။

en: File size:
my: ဖိုင်အရွယ်အစား -

en: Preparing to install the latest version&#8230;
my: ေနာက်ဆံုးဗားရှင်းအား ထည့်သွင်းရန် ြပင်ဆင်ေနသည်&#8230;

en: Copying the required files&#8230;
my: လိုအပ်ေသာဖိုင်များအား ကူးယူေနသည်&#8230;

en: Please provide a valid username.
my: သင့်ေလျှာ်ေသာ သံုးသူအမည် ြဖည့်သွင်းေပးပါ။

en: The username you provided has invalid characters.
my: သင်ြဖည့်သွင်းေသာ သံုးသူအမည်တွင် သင့်ေလျှာ်မှုမရှိေသာ အက္ခရာများ ပါဝင်ေနသည်။

en: Your passwords do not match. Please try again.
my: သင့်စကားဝှက် ကိုက်ညီမှုမရှိပါ။ ေနာက်တစ်ြကိမ်ြကိုးစားပါ။

en: You must provide an email address.
my: အီးေမးလ်လိပ်စာတစ်ခု ြဖည့်သွင်းေပးပါ။

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
my: သင်ြဖည့်သွင်းသည်မှာ သင့်ေလျှာ်ေသာ အီးေမးလ်လိပ်စာတစ်ခုမဟုတ်ပါ။ အီးေမးလိပ်စာသည် <code>username@example.com</code> ကဲ့သို့ေသာ ပံုစံရှိပါသည်။

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
my: သင့်အခင်းအကျင်းတွင် မီနူးများအတွက် မူလပံ့ပိုးမှု မပါဝင်ပါ။ သို့ေသာ် <a href="%s">ဝစ်ဂျက်များ</a> ဖန်သားြပင်ရှိ &#8220;စိတ်ြကိုက်မီနူး&#8221; ဝစ်ဂျက်အား သင့်ဆိုဒ်ေဘးဘားတွင် ထည့်၍ အသံုးြပုနိုင်ပါသည်။

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
my: သင့်အခင်းအကျင်းတွင် သတ်မှတ်ေပးထားေသာ ေနရာများတွင် မီနူးများအား အသံုးြပုနိုင်သည်။ <a href="%1$s">ဝစ်ဂျက်များ</a> ဖန်သားြပင်ရှိ  &#8220;စိတ်ြကိုက်မီနူး&#8221; ဝစ်ဂျက်တစ်ခုအား သင့်ဆိုဒ် ေဘးဘားတွင် ထည့်သွင်းြခင်းြဖင့်လည်း အသံုးြပုနိုင်သည်။ သင့်အခင်းအကျင်းတွင် စိတ်ြကိုက်မီနူး လုပ်ေဆာင်ချက်အား ပံ့ပိုးမထားလျှင် (မူလပါဝင်ေသာ အခင်းအကျင်းများ၊ %2$s နှင့် %3$s တွင် ပါဝင်သည်)၊ ေဘးဘက်ရှိ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်းအား သွားေရာက်ဖတ်ရှုြခင်းြဖင့် ပံ့ပိုးမှုထည့်သွင်းရန် နည်းလမ်းကို ေလ့လာနိုင်သည်။

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
my: အယ်ဒီတာတွင် <strong>မည်သည့်မီနူးမဆို၏ ညာဘက်မှ ြမားအား ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့်</strong> စံသံုး သတ်မှတ်ချက် အုပ်စုများအား ေဖာ်ြပေပးသည်။ အြခားသတ်မှတ်ချက်များြဖစ်ေသာ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အညွှန်း၊ CSS classes များ၊ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ဆက်နွယ်မှုများနှင့် ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ရှင်းလင်းေဖာ်ြပချက်များအား ဖန်သားြပင် ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပားတွင် ဖွင့်၊ ပိတ် ြပုလုပ်နုိင်သည်။

en: IP address:
my: IP လိပ်စာ -

en: Category added.
my: ကဏ္ဍ ထပ်ထည့်ြပီးပါြပီ။

en: Category deleted.
my: ကဏ္ဍဖျက်ြပီးပါြပီ။

en: Category updated.
my: ကဏ္ဍအသစ်ြပင်ဆင်ြပီးပါြပီ။

en: Category not added.
my: ကဏ္ဍထပ်မထည့်ရေသးပါ။

en: Category not updated.
my: ကဏ္ဍအသစ်မြပင်ဆင်ရေသးပါ။

en: Categories deleted.
my: ကဏ္ဍများ ဖျက်ြပီးပါြပီ။

en: Tag added.
my: စကားစုတွဲ ထပ်ထည့်ြပီးပါြပီ။

en: Tag deleted.
my: စကားစုတွဲ ဖျက်ြပီးပါြပီ။

en: Tag updated.
my: စကားစုတွဲ အသစ်ြပင်ဆင်ြပီးပါြပီ။

en: Tag not added.
my: စကားစုတွဲ ထပ်မထည့်ရေသးပါ။

en: Tag not updated.
my: စကားစုတွဲ အသစ်မြပင်ဆင်ရေသးပါ။

en: Tags deleted.
my: စကားစုတွဲများ ဖျက်ြပီးပါြပီ။

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
my[0]: စာမူ %s ပုဒ်အား အသစ်ြပင်ဆင်မှု မြပုလုပ်ခဲ့ပါ။ တစ်ေယာက်ေယာက် ြပုြပင်ေနသည်။
my[1]: စာမူ %s ပုဒ်အား အသစ်ြပင်ဆင်မှု မြပုလုပ်ခဲ့ပါ။ တစ်ေယာက်ေယာက် ြပုြပင်ေနသည်။

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
my[0]: စာမူ %s ပုဒ် အြပီးတိုင် ဖျက်လိုက်သည်။
my[1]: စာမူ %s ပုဒ် အြပီးတိုင် ဖျက်လိုက်သည်။

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
my[0]: စာမူ %s ပုဒ် အမှိုက်ပံုးထဲ ထည့်လိုက်သည်။
my[1]: စာမူ %s ပုဒ် အမှိုက်ပံုးထဲ ထည့်လိုက်သည်။

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
my[0]: စာမူ %s ပုဒ် အမှိုက်ပံုးမှထုတ်၍ ေနရာတကျြပန်ထားလိုက်သည်။
my[1]: စာမူ %s ပုဒ် အမှိုက်ပံုးမှထုတ်၍ ေနရာတကျြပန်ထားလိုက်သည်။

en: %s page updated. | %s pages updated.
my[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အသစ်ြပင်ဆင်ြပီးပါြပီ။
my[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အသစ်ြပင်ဆင်ြပီးပါြပီ။

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
my[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အသစ်ြပင်၍မရပါ။ တစ်ေယာက်ေယာက် ြပုြပင်ေနသည်။
my[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အသစ်ြပင်၍မရပါ။ တစ်ေယာက်ေယာက် ြပုြပင်ေနသည်။

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
my[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အြပီးတိုင် ဖျက်လိုက်သည်။
my[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အြပီးတိုင် ဖျက်လိုက်သည်။

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
my[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အမှိုက်ပံုးသို့ ထည့်ထားလိုက်သည်။
my[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အမှိုက်ပံုးသို့ ထည့်ထားလိုက်သည်။

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
my[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အမှိုက်ပံုးမှ ြပန်၍ ေနရာတကျြပန်ထားလိုက်သည်။
my[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အမှိုက်ပံုးမှ ြပန်၍ ေနရာတကျြပန်ထားလိုက်သည်။

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
my: <strong>&#8220;မူကွဲ နှစ်ခုကို နှိုင်းယှဉ်ရန်&#8221; အကွက်အား ေရွးချယ်ြပီး</strong> မတူညီေသာ မူကွဲ နှစ်ခုအား နှိုင်းယှဉ်ြကည့်နိုင်သည်။

en: Compare Revisions
my: စာမျက်နှာ ြပန်လှန်စစ်ေဆးမှုများ

en: View, compare, and restore other versions of this content on the improved revisions screen.
my: ပိုမိုေကာင်းမွန်ေစရန်ြပုလုပ်ထားေသာ မူကွဲများဖန်သားြပင်တွင် ဒီအေြကာင်းအရာ၏ အြခားမူကွဲများအား ြကည့်ရှုရန်၊ နှိုင်းယှဉ်ရန် နှင့် ြပန်လည်အသံုးြပုရန် ြပုလုပ်နုိင်သည်။

en: Edit Lock
my: ေသာ့ကျေနသည်ကိုြပင်ရန်

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
my: တြခားတေယာက်ေယာက်ြပင်ေနပါသည်။ သူြပင်ြပီးရင် ေသာ့ချထားြခင်းကို ြပန်ြဖုတ်ေပးသွားမည်။

en: Compare any two revisions
my: မည်သည့် မူကွဲ ၂ မျိုးကိုမဆို နှိုင်းယှဉ်ရန်

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
my: %3$s ၏ %2$s စီးရီးမှ "%1$s" .

en: "%1$s" from %2$s.
my: %2$s စီးရီးမှ "%1$s"

en: "%1$s" by %2$s.
my: %2$s ၏ "%1$s" .

en: "%s".
my: "%s"။

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
my: ေနာက်ဆံုး %s မူကွဲကိုသာ သိမ်းဆည်းထားရန် သင့်ဆိုဒ်တွင် သတ်မှတ်ထားသည်။

en: Revisions: %s
my: မူကွဲများ - %s

[ctx: revisions]
en: Browse
my: ြကည့်ရန်

en: Autosave by %s
my: %s က အလိုလုိ သိမ်းထားသည်

en: Current Revision by %s
my: %s ၏ လက်ရှိ မူကွဲ

en: Restore This Autosave
my: အလိုလိုသိမ်းထားေသာ ဒီစာမူကို ြပန်သံုးရန်

en: Revision by %s
my: %s ၏ မူကွဲ

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
my: <strong>အဆက်အသွယ် ြပတ်သွားသည်။</strong> သိမ်းဆည်းမှုကို အဆက်အသွယ် ြပန်ရသည်အထိ  ေခတ္တ ပိတ်ထားသည်။

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
my: လိုအပ်လျှင် သံုးနိုင်ရန် ဒီစာမူအား သင့်ဘေရာက်ဇာတွင် အရန်အြဖစ် သိမ်းဆည်းထားပါသည်။

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
my: စိတ်မေကာင်းပါ၊ တစ်ခုခုအမှားအယွင်းရှိသည်။ သင်ေတာင်းဆိုေတာ့ နှိုင်းယှဉ်ချက်ကို ဖွင့်မရပါ။

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
my: တွဲချိတ်မှု

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that images can only be scaled down, not up.
my: မူလရုပ်ပံုကို အချိုးကျ စေကးကိုက်ြပုလုပ်နုိင်သည်။ စေကးကိုက်ြခင်းမှ အေကာင်းဆံုးရလဒ်ရရှိရန် အြခားလုပ်ေဆာင်ချက်များြဖစ်ေသာ ပိုင်းြဖတ်ြခင်း၊ လှည့်ပတ်ြခင်း စသည့်လုပ်ေဆာင်ချက်များကို မလုပ်ေဆာင်မီ စေကးကိုက်ြခင်းကို အရင်ြပုလုပ်ပါ။ ရုပ်ပံုများကို စေကးကိုက် ချုံ့ြခင်းကိုသာ ြပုလုပ်နိုင်ြပီး ချဲ့ြခင်းကို မြပုလုပ်နုိင်ပါ။

en: Repeat New Password
my: စကားဝှက်အသစ်ကို ေနာက်တစ်ြကိမ်ြဖည့်ပါ

en: Repeat Password
my: စကားဝှက်ြပန်ြဖည့်ပါ

en: Add menu items from the column on the left.
my: ဘယ်ဘက်ေကာ်လံရှိ မီနူးအမျိုးအမည်များကို ထည့်ပါ။

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
my: WordPress ၏ လုပ်ေဆာင်ချက်များကို ပလပ်အင်များမှ ြဖည့်စွက် ချဲ့ထွင်ေပးသည်။ <a href="%1$s">WordPress ပလပ်အင်ဖိုင်လမ်းညွှန်</a> မှ ပလပ်အင်များကို အလိုအေလျှာက်ထည့်သွင်းမှုြပုလုပ်နုိင်သည် သို့မဟုတ် <a href="%2$s">ဒီစာမျက်နှာ</a>တွင် .zip အမျိုးအစား ပလပ်အင်တစ်ခုကို ပို့တင်နိုင်သည်။

en: The package contains no files.
my: ဤဖိုင်ထုပ်တွင် ဖိုင်များမရှိပါ။

en: The theme contains no files.
my: ဤတန်းပလတ်မှာ မည်သည့်ဖိုင်မျှ ပါမလာပါ။

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
my: %1$s အား အဆင့်ြမှင့်စဉ် အမှားအယွင်းတစ်ခု ြဖစ်ပွားခဲ့သည်  - <strong>%2$s</strong>

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
my: မူကွဲတစ်ခုနှင့်တစ်ခု ေြပာင်းြကည့်ရန် <strong>စလိုက် ခလုပ်ကို ဘယ် (သို့) ညာဘက်သို့ ဆွဲပါ</strong> သို့မဟုတ် <strong>အရင် (သို့) ေနာက် ခလုပ်များကို သံုးပါ</strong>။

en: Loading&hellip;
my: ဖွင့်ေနသည်&hellip;

en: Error in moving to trash.
my: အမှိုင်ပံုးထဲသို့ ထည့်မရပါ။ မှားယွင်းေနပါသည်။

en: Error in restoring from trash.
my: အမှိုင်ပံုးထဲမှ ြပန်၍ထည့်မရပါ။ မှားယွင်းေနပါသည်။

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
my: အမိှုက်ပံုးထဲ သင်ထည့်လိုသည့်အရာ လုံးဝမရှိေတာ့ပါ။

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
my: အမှိုက်ပံုးမှ ေနရာြပန်ထားလိုသည့်အရာ လုံးဝမရှိေတာ့ပါ။

en: This item has already been deleted.
my: ဒါကို ဖျက်ြပီးသားြဖစ်သည်။

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
my: အမျိုးအမည်တစ်ခုချင်းကို သင်နှစ်သက်သလို အစီအစဉ်ချထားရန် တရွတ်ဆွဲြပုလုပ်ပါ။ အြခားသတ်မှတ်ချက် ေရွးစရာများကို ေဖာ်ြပေပးရန် ညာဘက်ရှိ ြမားကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
my: မီနူးတစ်ခုမျှ မြပုလုပ်ရေသးလျှင် စတင်ြပုလုပ်ရန် <strong>မီနူးအသစ်ြပုလုပ်ပါ ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ။</strong>

en: This screen is used for managing your content revisions.
my: သင်ေရးသားေသာ အေြကာင်းအရာ မူကွဲများကို စီမံခန့်ခွဲရန် ဒီဖန်သားြပင်အား သံုးနိုင်သည်။

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
my: စစ်ေဆးမှုမူကွဲများသည် သင့်စာမူ သို့မဟုတ် စာမျက်နှာ၏ မိတ္တူများအား သိမ်းဆည်းထားြခင်းြဖစ်ြပီး။ သင်ြပုြပင်ေနစဉ်အတွင်း အချိန်အပိုင်းအြခားအလိုက် သိမ်းဆည်းထားြခင်းြဖစ်သည်။ ဘယ်ဘက်ရှိ အနီေရာင်စာသားသည် ဖယ်ရှားလိုက်ေသာ အေြကာင်းအရာကို ေဖာ်ြပေပးသည်။ ညာဘက်ရှိ အစိမ်းေရာင် စာသားသည် အသစ်ြဖည့်စွက်ထားေသာ အေြကာင်းအရာများကို ေဖာ်ြပေပးထားြခင်းြဖစ်သည်။

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
my: စစ်ေဆးမှုမူကွဲများအား ြပန်ထည့်သွင်းရန်၊ ြပန်လည်စစ်ေဆးရန်နှင့် နှိုင်းယှဉ်ရန် ဒီဖန်သားြပင်တွင် ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
my: မူကွဲတစ်ခုကို ြပန်သံုးရန်၊ <strong>ဒီမူကွဲကို ြပန်ထည့်ပါကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">မူကွဲများ စီမံခန့်ခွဲြခင်း</a>

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
my: သို့ -

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
my: မှ -

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
my: အရင်က

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
my: ေနာက်

en: Menu locations updated.
my: မီနူး တည်ေနရာ အသစ်ြဖည့်စွက်ြပီးြပီ။

en: %1$s by %2$s.
my: %2$s ၏ %1$s စီးရီး

en: Released: %d.
my: ထုတ်ေဝမှု - %d။

en: Track %1$s of %2$s.
my: အပုဒ် %2$s တွင် %1$s ပုဒ်။

en: Track %1$s.
my: အပုဒ် %1$s။

en: Genre: %s.
my: အမျိုးအစား - %s

en: Mime-type:
my: Mime အမျိုးအစား -

en: Year:
my: ခုနှစ် -

en: Genre:
my: အမျိုးအစား -

en: Bitrate:
my: ြကိမ်နှုန်း -

en: Audio Format:
my: အသံဖိုင် အမျိုးအစား -

en: Audio Codec:
my: အသံ ကုဒ်အမျိုးအစား -

en: Saving revision...
my: မူကွဲကို သိမ်းေနသည်...

en: Your latest changes were saved as a revision.
my: သင့်ေနာက်ဆံုးြပုြပင်မှုများကို မူကွဲတစ်ခုအြဖစ် သိမ်းဆည်းထားသည်။

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
my: သင့်စိတ်ြကိုက် လမ်ေြကာင်းြပမီနူးများကို စီမံခန့်ခွဲရန် ဒီဖန်သားြပင်ကို အသံုးြပုနိုင်သည်။

en: From this screen you can:
my: ဒီဖန်သားြပင်တွင် သင်ြပုလုပ်နုိင်သည်များမှာ -

en: Create, edit, and delete menus
my: မီနူးများ ြပုလုပ်ြခင်း၊ ြပုြပင်ြခင်းနှင့် ဖျက်ြခင်း

en: Add, organize, and modify individual menu items
my: ထပ်ထည့်ြခင်း၊ အစီအစဉ်ချြခင်း နှင့် မီနူးအမျိုးအမည်များ တစ်ခုြခင်းစီကို ြပုြပင်ြခင်း

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
my: ေအာက်ဘက် အယ်ဒီတာတွင် မည်သည့် မီနူးကို ဖွင့်ထားသည်ကို ထိမ်းချုပ်ရန် ဖန်သားြပင် ထိပ်ပိုင်းရှိ မီနူးစီမံခန့်ခွဲမှု အကွက်ကို အသံုးြပုသည်။

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
my: ရှိြပီးသား မီနူးကို ြပုြပင်ရန်၊ <strong>ဆွဲချစာရင်းမှ မီနူးတစ်ခုကိုေရွးြပီး ေရွးပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
my: မီနူးအယ်ဒီတာ ေအာက်ဘက်ရှိ <strong>စိတ်ြကိုက် သတ်မှတ်ချက်များကို ေရွးချယ်ြခင်းြဖင့်</strong> မီနူးတစ်ခုြခင်းစီကို အခင်းအကျင်း မီနူးေနရာများတွင် သတ်မှတ်ထည့်သွင်းေပးနိုင်သည်။ အခင်းအကျင်း မီနူးတည်ေနရာ အားလံုးကို တစ်ြပိုင်တည်း သတ်မှတ်ေပးနိုင်ရန် ဖန်သားြပင်ထိပ်ပိုင်းရှိ <strong>မီနူးတည်ေနရာများ စီမံခန့်ခွဲရန် ခလုပ်ြပားတွင် ြကည့်ပါ။</strong>

en: Menu Management
my: မီနူး စီမံခန့်ခွဲမှု

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
my: စိတ်ြကိုက်မီနူးတစ်ခုစီတိုင်းတွင် စာမျက်နှာများ၊ ကဏ္ဍများ၊ စိတ်ြကိုက် URL များ သို့မဟုတ် အြခား အေြကာင်းအရာများသို့ ချိတ်ဆက်လိပ်စာများ ေရာေနှာပါဝင်ေနနိုင်သည်။ ဘယ်ဘက်ေကာ်လံေအာက်ဘက်ရှိ အကွက်များကို ချဲ့ြကည့်ြပီး စိတ်ြကိုက်အမျိုးအမည်များကို ေရွးချယ်ထည့်သွင်းေပးြခင်းြဖင့် မီနူး လိပ်စာများထည့်သွင်းနုိင်သည်။

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
my: အမျိုးအမည်တစ်ခု (သို့) အများအြပားကို တစ်ြပိုင်တည်းထည့်ရန် <strong>အမျိုးအမည်တစ်ခုချင်းစီ၏ ေဘးရှိ အမှန်ြခစ်ကွက်တွင် ေရွးချယ်ေပးြပီး မီနူးထဲ ထည့်ပါ ကို ကလစ်နှိပ်၍</strong> ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
my: စိတ်ြကိုက်လိပ်စာထည့်ရန်၊ <strong>ချိတ်ဆက်လိပ်စာများ အပိုင်းကို ြဖန့်ထုတ်ြကည့်ပါ၊ URL တစ်ခုနှင့် ချိတ်ဆက်လိပ်စာ စာသားကိုြဖည့်သွင်းပါ၊ ြပီးလျှင် မီနူးထဲ ထည့်ပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
my: မီနူးအမျိုးအမည်များကို ြပန်လည်ေနရာချထား အစီအစဉ်ြပုလုပ်ရန် <strong>သင့် ေမာက်စ်ကို သံုး၍ တရွတ်ဆွဲချထားပါ သို့မဟုတ် သင့် စာရိုက်လက်ကွက်စနစ်ကို အသံုးြပုပါ။</strong> မီနူးအမျိုးအမည်တစ်ခုကို တရွတ်ဆွဲ၍ ညာဘက်သို့ အနည်းငယ်ေရွှ့ေပးြခင်းြဖင့် မီနူးခွဲတစ်ခုကို ြပုလုပ်နိုင်ပါသည်။

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
my: မီနူးအမျိုးအမည်တစ်ခုကို ဖျက်ရန် <strong>၎င်းမီနူးကို ြဖန့်ထုတ်၍ ဖယ်ရှားရန် လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>

en: Editing Menus
my: မီနူးများ ြပုြပင်ြခင်း

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
my: သင့်အခင်းအကျင်းတွင် သတ်မှတ်ထားေသာ မီနူးတည်ေနရာများကို လွှမ်းြခံုသတ်မှတ်ေပးရန် ဒီဖန်သားြပင်ကို အသံုးြပုနိုင်ပါသည်။

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
my: အခင်းအကျင်းမှ တည်ေနရာတစ်ခု သို့မဟုတ် တစ်ခုထက်ပို၍ မီနူးများကို သတ်မှတ်ထည့်သွင်းေပးရန်၊ <strong>မီနူးတည်ေနရာတစ်ခုချင်းစီ၏ ဆွဲချစာရင်းမှ မီနူးတစ်ခုကိုေရွးပါ</strong> ြပီးလျှင် <strong>သိမ်းပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
my: အခင်းအကျင်းမှ ေနရာတစ်ခုတွင် ထည့်သွင်းထားေသာ မီနူးတစ်ခုကို ြပုြပင်ရန် <strong>အနီးရှိ &#8217;ြပုြပင်ရန်&#8217; ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
my: ရှိြပီးမီနူးတစ်ခုကို အသံုးမြပုဘဲ မီနူးအသစ်တစ်ခု ထည့်ရန် <strong>&#8217;မီနူးအသစ်သံုးရန်&#8217;ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။</strong>။ ၎င်းအခင်းအကျင်းမီနူးေနရာတွင် သင့်မီနူးအသစ်ကို အလိုလို ထည့်သွင်းြပီးြဖစ်ပါမည်

en: Edit Menus
my: မီနူးများ ြပုြပင်ရန်

en: Manage Locations
my: တည်ရှိေနရာကိုစီမံခန့်ခွဲပါ။

en: Theme Location
my: အခင်းအကျင်းတည်ေနရာ

en: Assigned Menu
my: သတ်မှတ်ထားေသာ မီနူး

en: Select a Menu
my: မီနူးတစ်ခုေရွးပါ

[ctx: menu]
en: Edit
my: ြပုြပင်ရန်

[ctx: menu]
en: Use new menu
my: မီနူးအသစ်ကို သံုးပါ

en: Restore This Revision
my: ဒီမူကွဲကို ြပန်သံုးရန်

en: Move up one
my: အေပါ်သို့တစ်ခုေရွှ့

en: Move down one
my: ေအာက်သို့ တစ်ခုေရွှ့

en: Move to the top
my: ထိပ်ဆံုးသို့ ေရွှ့

en: Move under %s
my: %s ေအာက်သို့ ေရွှ့

en: Move out from under %s
my: %s ေအာက်မှ အြခားသို့ ေရွှ့

en: Under %s
my: %s ေအာက်

en: Out from under %s
my: %s ေအာက်မှ အြခားသို့

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
my: %1$s။ မီနူးအမျိုးအမည် စုစုေပါင်း %3$d တွင် %2$d ခု။

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
my: %1$s။ မီနူးခွဲ အမျိုးအမည် အေရအတွက် %3$s တွင် %2$s ခု။

en: Capabilities
my: လုပ်ေဆာင်နိုင်စွမ်းများ

en: Denied: %s
my: ပိတ်ပင်ထားသည် - %s

en: Move
my: ေရွှ့

en: Up one
my: အေပါ်တစ်ခုတက်

en: Down one
my: ေအာက်တစ်ခုဆင်း

en: To the top
my: ထိပ်ဆံုးသို့

en: Menu Structure
my: မီနူး ပံုစံ

en: Menu Settings
my: မီနူးသတ်မှတ်ချက်များ

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
my: သင့်ဘေရာက်ဇာတွင် အရံသိမ်းဆည်းထားေသာ စာမူသည် ေအာက်ဘက်ရှိ မူနှင့် ကွဲြပားေနသည်။

en: Restore the backup.
my: အရန်သိမ်းဆည်းစာမူကို ြပန်သုံးရန်

en: Post restored successfully.
my: စာမူြပန်လည်ထည့်သွင်းမှု ေအာင်ြမင်ပါြပီ။

en: Undo.
my: ြပန်သွား

en: Draft created on %1$s at %2$s
my: မူြကမ်းကို %1$s ေန့ %2$s အချိန်တွင် ြပုလုပ်ခဲ့သည်

en: %s has taken over and is currently editing.
my: %s အား ြပုြပန်ရန် အြခားတစ်ေယာက်မှ ယခုဖွင့်ထားသည်။

en: Take over
my: လုယူ ြပုြပင်

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
my: ဒါကို အမှိုက်ပံုထဲ ေရွှ့၍ မရနိုင်ပါ။ ေလာေလာဆယ် %s က ြပုြပင်ေနသည်။

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
my: ေအာက်ဘက်ရှိ မီနူးကို ြပုြပင်ပါ သို့မဟုတ် <a href="%s">မီနူးအသစ်တစ်ခု ြပုလုပ်ပါ</a>။

en: Select a menu to edit:
my: ြပုြပင်ရန် မီနူးတစ်ခုကို ေရွးပါ -

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
my: (သို့) <a href="%s">မီနူးအသစ်တစ်ခု ြပုလုပ်ပါ</a>။

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
my: အဆင့်ြမှင့်တင် အသစ်ြဖည့်စွက်ြခင်းအား ေကျးဇူးတင်ပါသည်! သင့်ဆိုဒ်အားလံုးကို အသစ်ြဖည့်စွက်ရန် <a href="%s">ကွန်ယက် အဆင့်ြမှင့်တင်ရန်</a> စာမျက်နှာသို့သွားပါ။

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
my: ကဲေကာင်းြပီ! ထည့်သွင်းမှုမှာ ဒီအဆင့်ထိေတာ့ေရာက်ြပီ။ ယခုအခါ WordPress မှ သင့် ေဒတာေဗ့စ်သို့ ဆက်သွယ်ေဆာင်ရွက်နိုင်ပါြပီ။ သင်အဆင်သင့်ြဖစ်ြပီဆိုရင်ေတာ့ ဆက်ဖို့ အချိန်ကျြပီ&hellip;

en: sub item
my: အမျိုးအမည်ခွဲ

en: Link Text
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ စာသား

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
my: <strong>%1$s</strong> အား အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ြပီးပါြပီ။

en: Selected menus have been successfully deleted.
my: မီနူးကိုေအာင်ြမင်စွာဖျတ်သိမ်းလိုက်ပါြပီ။

en: -- Select --
my: -- ေရွးပါ --

en: Menu 1
my: မီနူး ၁

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
my: သင့်မူလမီနူးတွင် မီနူးအမျိုးအမည်များ အသစ်ြဖည့်ြခင်း သို့မဟုတ် ဖယ်ရှားြခင်းြဖင့် ြပုြပင်ပါ။ အမျိုးအမည်တစ်ခုချင်းကို သင်နှစ်သက်သလို အစီအစဉ်ချထားရန် တရွတ်ဆွဲြပုလုပ်ပါ။ သင့်အေြပာင်းလဲများကိုသိမ်းရန် မီနူးြပုလုပ်ရန် ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
my: အေပါ်ဘက်တွင် မီနူးနာမည်ေရးသားြပီး ကလစ်နိှပ်ကာ မီးနူးတခုဖန်တီးနိုင်ပါသည်။

en: Auto add pages
my: စာမျက်နှာများကို အလိုေလျှာက်ထည့်ပါ

en: Automatically add new top-level pages to this menu
my: ဒီမီနူးသို့ ထိပ်ဆံုးပိုင်းစာမျက်နှာ အသစ်များကို အလိုေလျှာက်ထည့်ပါ

en: Theme locations
my: အခင်းအကျင်း တည်ေနရာ

en: (Currently set to: %s)
my: (လတ်တေလာ သတ်မှတ်ချက် - %s)

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
my: အယ်ဒီတာေအာက်ရှိ လမ်းညွှန်ချက်မီနူးတွင် ပလပ်အင်ဖုိင်များတွင် သံုးနိုင်ေသာ PHP ဖန်ရှင်များကို စားရင်းြပုစုေဖာ်ြပထားသည်။ ဖတ်ြကည့်ရန် ကို ကလစ်နှိပ်လျှင် ထိုဖန်ရှင်အေြကာင်း ဝဘ်စာမျက်နှာကို ဖွင့်ေပးမည်ြဖစ်သည်။

en: Look Up
my: ဖတ်ြကည့်ရန်

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
my: PHP ဖိုင်များအတွက် ထိုဖုိင်တွင် ေတွ့ရေသာ ဖန်ရှင်များမှ ေရွးချယ်ြပီး လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်းများ ဆွဲချစာရင်းကို အသံုးြပုနိုင်သည်။ ဖတ်ြကည့်ရန်အား နှိပ်ပါက ထိုဖန်ရှင်နှင့်ပတ်သက်သည့် ရည်ညွှန်းချက်များပါဝင်ေသာ ဝဘ်စာမျက်နှာကို ဖွင့်ေပးမည်ြဖစ်သည်။

en: %s is currently editing
my: %s က လတ်တေလာ ြပုြပင်ေနသည်

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
my: မီဒီယာထည့်ရန် ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်၍ မီဒီယာ(ရုပ်ပံုများ၊ အသံဖိုင်များ၊ အချက်အလက်ဖိုင်များ၊ စသည်ြဖင့်)ဖိုင်များ ထည့်သွင်းနိုင် ပို့တင်နိုင်ပါသည်။ သင့်စာမျက်နှာသို့မဟုတ် စာမူတစ်ပုဒ်သို့ မီဒီယာအသစ် ထည့်ရန် ပို့တင်ြခင်း သို့မဟုတ် မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီသို့ ပို့တင်ထားြပီးြဖစ်ေသာ ရုပ်ပံုများနှင့် ဖိုင်များမှ ေရွးချယ်ေပးနိုင်သည်။ ရုပ်ပံု ြပခန်းတစ်ခုဖန်တီးရန် ထည့်သွင်းလိုသည့် ရုပ်ပံုများကို ေရွးချယ်ြပီး &#8220;ြပခန်းအသစ် ြပုလုပ်ရန်&#8221; ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
my: တွစ်တာ၊ ယူကျု၊ ဖလစ်ကာတို့အပါအဝင် အြခား ထင်ရှားေသာ ဝဘ်ဆိုဒ်များမှ မီဒီယာတစ်ခုခုကို သင့်စာမူ/စာမျက်နှာ အေြကာင်းအရာအတွင်း မီဒီယာ URL ကို စာေြကာင်းတစ်ေြကာင်း သတ်သတ်စာ ြဖည့်ကူးထည့်သွင်းြခင်းြဖင့် ြမုပ်ထည့်ထားနိုင်သည်။ <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">ြမုပ်သွင်းြခင်းအေြကာင်း ေလ့လာရန်</a> Codex လမ်းညွှန်ကို ေလ့လာပါ။

en: New Media Manager
my: မီဒီယာ မန်ေနဂျာ အသစ်

en: Uploading files and creating image galleries has a whole new look. Check it out!
my: ဖိုင်များပို့တင်ြခင်းနှင့် ရုပ်ပံု ြပခန်းများြပုလုပ်ြခင်းတို့မှာ လံုးဝ ပံုစံအသစ်ြဖစ်သွားပါြပီ။ စမ်းြကည့်ပါ !

en: Image rotation is not supported by your web host.
my: ရုပ်ပံု လှည့်ြခင်းကို သင့် ဝဘ်ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူမှ ပံ့ပိုးမထားပါ။

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ စီမံခန့်ခွဲမှု ြပုလုပ်လိုလျှင် <a href="%s">ချိတ်ဆက်လိပ်စာ စီမံေရး</a> ပလပ်အင်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
my: <a href="%1$s">ဝစ်ဂျက်များကို</a> သို့မဟုတ် <a href="%2$s">မီနူးများကို</a> စီမံခန့်ခွဲရန်

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
my: ေနာက်ခံရုပ်ပံုတစ်ပံုကို သံုးရန်၊ ရိုးရိုးပင် ပို့တင်လုိက်ပါ။ သို့မဟုတ် သင့်မီဒီယာ လုိက်ဘရယ်ရီတွင် ပို့တင်ထားြပီးသည့် ပံုများမှတစ်ပံုကို &#8220;ရုပ်ပံုေရွးရန်&#8221; ခလုပ်ကို နှိပ်၍ ေရွးပါ။ ရုပ်ပံုတစ်ပံုတည်းကို ေဖာ်ြပြခင်း သို့မဟုတ် ဖန်သားြပင်တစ်ခုလံုး အြပည့်ြဖစ်ေစရန် စီတန်းေဖာ်ြပြခင်း ြပုလုပ်နိုင်သည်။ သင့်ေနာက်ခံပံုကို တစ်ေနရာတည်းတွင် မူေသရပ်ေနေစရန်လည်းြပုလုပ်နိုင်သည်။ ထိုသို့ြပုလုပ်ြခင်းြဖင့် သင့်ဆိုဒ်အေြကာင်းအရာများသည် ၎င်းပံုေပါ်တွင် ေရွ့ေနမည်။ သို့မဟုတ် သင့်ဆိုဒ်အေြကာင်းအရာများနှင့်အတူ လုိက်ပါေရွ့ေစရန် ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
my: သင်ြပီးြပီဆိုလျှင် &#8220;သိမ်းပါ&#8221; ကို နှိပ်ရန် မေမ့ပါနှင့်!

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
my: ေခါင်းစဉ်ေနရာနှင့် စာမူြပုြပင်ရန်ေနရာတို့၏ ေနရာများကို မူေသထားထားသည်။ သို့ေသာ အြခား အကွက်များကိုမူ တရွတ်ဆွဲချထားြခင်းြဖင့် လိုအပ်သလို ေနရာေြပာင်းထားနိုင်သည်။ အကွက်တစ်ကွက်စီ၏ ေခါင်းစဉ်ဘားတန်းကို ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် အကျယ်ချဲ့ြခင်း အကျဉ်းချံု့ြခင်းများလည်း ြပုလုပ်နိုင်သည်။ ေဖျာက်ထားေသာ အကွက်များကို(စာမူအကျဉ်းချုပ်၊ ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံအသိေပးချက်၊ စိတ်ြကိုက်အကွက်များ၊ ေဆွးေနွးချက်၊ Slug၊ စာေရးသူ) ြပန်ေဖာ်ရန် သို့မဟုတ် ဒီဖန်သားြပင်ကို ေကာ်လံ ၁ခု သို့မဟုတ် ၂ ခုြဖင့် ေနရာချထားပံုကို ေရွးရန် ဖန်သားြပင် ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပားကို သံုးပါ။

en: Inserting Media
my: မီဒီယာ ထည့်သွင်းြခင်း

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
my: သင့်စာမူအေြကာင်းအရာများ ထုတ်ေဝေဖာ်ြပမည့်နည်းများကို ချိန်ညိှနိုင်ေသာ သတ်မှတ်ချက်အများအြပား ဒီဖန်သားြပင်ရှိ အကွက်အများအြပားတွင် ေအာက်ပါတို့ အပါအဝင် ပါဝင်ပါသည်။   ။

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
my: <strong>စာမူပံုစံ</strong> - စာမူပံုစံသည် စာမူတစ်ပုဒ်ကို သင့်အခင်းအကျင်းတွင် ေဖာ်ြပမည့်ပံုစံကို ခွဲြခားသတ်မှတ်ေပးသည်။ ဥပမာ။   ။သင်မှာ ေခါင်းစဉ်နှင့် စာပိုဒ်များပါဝင်ေသာ <em>စံြပ</em> ဘေလာ့ဂ်စာမူတစ်ပုဒ်ရှိနိုင်သည် သို့မဟုတ် ေခါင်းစဉ်မပါဘဲ စာသားတိုတစ်ခုသာပါဝင်ေသာ <em>စာညွှန်း</em>စာပိုဒ်တစ်ခု ရှိနုိင်သည်။ <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">စာမူပံုစံတစ်ခုြခင်းစီအေြကာင်း ေဖာ်ြပချက်</a> Codex လမ်းညွှန်ကို ေလ့လာပါ။ သင့်အခင်းအကျင်းတွင် အားလံုး သို့မဟုတ် သံုးနိုင်ေသာ ပံုစံ ၁၀မျိုးမှ အချို့အဝက်ကို အသံုးြပုခွင့်ေပးထားနိုင်သည်။

en: Publish Settings
my: ထုတ်ေဝြဖန့်ချိမှု သတ်မှတ်ချက်များ

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
my: <strong>ပင်မ</strong> - စကားစုတွဲများနှင့်မတူဘဲ ကဏ္ဍများကို အစဉ်အဆက် အုပ်စုခွဲြခားနိုင်သည်။ သင့်မှာ ဂျက်ဇ်ဂီတအတွက် ကဏ္ဍတစ်ခုရှိနိုင်သည်။ ၎င်းေအာက်တွင် ေဘေဘာ့နှင့် ဘစ်ဘန်းအတွက် ကဏ္ဍခွဲများ ရှိနိုင်သည်။ အြပည့်အဝ ေရွးချယ်ခွင့်ရှိပါသည်။ ကဏ္ဍခွဲတစ်ခုြပုလုပ်ရန် ပင်မဆွဲချမီနူးမှ အြခားကဏ္ဍတစ်ခုခုကိုသာ ေရွးချယ်လိုက်ပါ။

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. In addition, some boxes have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
my: <strong>အကွက် ထိန်းချုပ်ြခင်း</strong> - အကွက်ကို ချံု့ရန် သို့မဟုတ် ချဲ့ရန် ေခါင်းစီးဘားတွင်ကလစ်နှိပ်ပါ။ ထို့ြပင် အချို့အကွက်များတွင် ြပင်ဆင်ချိန်ညိှနိုင်ေသာ အရာများပါဝင်သည်။ ေခါင်းစီဘားတွင် ေမာက်ကိုတင်ေသာအခါ &#8220;ချိန်ညိှရန်&#8221; ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ေဖာ်ြပေပးသည်။

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
my: အခင်းအကျင်းေြပာင်းေသာအခါ ဝစ်ဂျက်ဧရိယာနှင့် ေဘးဘားများ အေရအတွက် အေြပာင်းအလဲရှိတတ်ပါသည်။ တစ်ခါတစ်ရံ ဤြပဿနာသည် အခင်းအကျင်းေြပာင်းလဲမှုကို အနည်းငယ် မေချာ့မေမွ့ြဖစ်ေစပါသည်။ အခင်းအကျင်းေြပာင်းြပီးေသာအခါ ဝစ်ဂျက်များေပျာက်ေနပါက ဤဖန်သားြပင်ေအာက်ဘက်ရှိ သက်ဝင်မှုမရှိေသာ ဝစ်ဂျက်များ ဧရိယာကို ေလျှာဆင်းလိုက်ပါ။ သင့်ဝစ်ဂျက်များနှင့် သက်ဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များအားလံုးကို သိမ်းဆည်းေပးထားပါသည်။

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
my: ဖိုင်အများအြပား တစ်ြပိုင်တည်း ပို့တင်စနစ်ကို သင်အသံုးြပုေနသည်။ ြပဿနာရှိပါသလား။ <a href="%1$s" target="%2$s">ဘေရာက်ဇာ၏ ပို့တင်စနစ်</a>ကို အစားထိုးသံုးြကည့်ပါ။

[ctx: media item]
en: Edit
my: ြပုြပင်

[ctx: color]
en: Default: %s
my: မူလသတ်မှတ်ချက် - %s

[ctx: column name]
en: Uploaded to
my: ပို့တင်ခဲ့ေသာ ေနရာ

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
my: ပို့တင်လိုက်ေသာဖိုင်မှာ သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုရှိေသာ ရုပ်ပံုတစ်ခုမဟုတ်ပါ။ ေနာက်တစ်ြကိမ်ြပန်စမ်းြကည့်ပါ။

en: Choose a Background Image
my: ေနာက်ခံရုပ်ပံုေရွးရန်

en: Choose a Custom Header
my: စိတ်ြကိုက် ေခါင်းစီး ေရွးရန်

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
my: အေရာင်ေရွးရန် ခလုပ်ကို နှိပ်ြခင်း၊ သင့်ေလျှာ်ရာ HTML ဆဋ္ဌဒသမ တန်ဖိုး၊ ဥပမာ အနီေရာက်အတွက် &#8220;#ff0000&#8221;၊ သို့မဟုတ် အေရာင်ေရွးေကာက်စနစ်ကိုသံုး၍ အေရာင်ေရွးြခင်းစသြဖင့် ေနာက်ခံအေရာင်လည်း ေရွးချယ်ေပးနိုင်သည်။

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
my: ဒီစာမျက်နှာရှိ ေခါင်းစီးစာသား အပိုင်းတွင် ဒီစာသားကို ေဖာ်ြပမည် မေဖာ်ြပမည်ကို ေရွးချယ်နိုင်သည်။ အေရာင်ေရွးရန် ခလုပ်ကို နှိပ်ြခင်း၊ သင့်ေလျှာ်ရာ HTML ဆဋ္ဌဒသမ တန်ဖိုး၊ ဥပမာ အနီေရာက်အတွက် &#8220;#ff0000&#8221;၊ သို့မဟုတ် အေရာင်ေရွးေကာက်စနစ်ကိုသံုး၍ အေရာင်ေရွးြခင်းစသြဖင့် အေရာင်လည်း ေရွးချယ်ေပးနိုင်သည်။

en: Theme Customizer Options
my: အခင်းအကျင်း စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန် ေရွးစရာများ

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
my: ရိုေဘာ့များ၊ ချိတ်ဆက်မှု အသိေပး ဝန်ေဆာင်မှုများနှင့် စပိုက်ဒါများမှ သင့်ဆိုဒ်အား ဝင်ေရာက်ရှာေဖွြကည့်ရှုြခင်းကို ခွင့်ြပု မြပု ေရွးချယ်နိုင်သည်။ ထိုဝန်ေဆာင်မှုများမှ သင့်ဆိုဒ်အား လစ်လျှူရှုေစလိုလျှင် &#8220;ရှာေဖွေရးအင်ဂျင်များမှ ဒီဆိုဒ်ကို အညွှန်းြပုလုပ်ြခင်းအား တားြမစ်ပိတ်ပင်ပါ&#8221; ေဘးနားရှိ အမှန်ြခစ်ကွက်တွင် အမှန်ြခစ်ပါ။ ြပီးလျှင် ဖန်သားြပင်ေအာက်ပိုင်းရှိ &#8220;သိမ်းပါ&#8221; ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ သင့်ကိုယ်ပိုင် လွတ်လပ်ခွင့်သည် ြပီးြပည့်စံုမှု မရှိေသးသည်ကို သတိြပုပါ။ သင့်ဆိုဒ်ကို ဝဘ်ေပါ်တွင် ေတွ့ြမင်နုိင်ဆဲပင်ြဖစ်သည်။

en: More Actions
my: ထပ်မံ ေဆာင်ရွက်စရာများ

en: Turn comments on or off
my: မှတ်ချက်များကို ဖွင့် သို့မဟုတ် ပိတ်

en: Learn more about getting started
my: စတင်ြခင်းအေြကာင်း ထပ်မံေလ့လာရန်

en: File URL:
my: ဖိုင် URL -

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
my: <strong>တံု့ြပန်မှု</strong> ေကာ်လံတွင် အစိတ်အပိုင်း ၃ ခုပါဝင်သည်။ စာသားသည် မှတ်ချက်ေရးသားေသာ စာမူ၏ အမည်ြဖစ်ြပီး ၎င်းအတွက် စာမူြပုြပင်ရန်ေနရာသို့ ချိတ်ဆက်ထားသည်။ စာမူကို ြကည့်ရန် ချိတ်ဆက်လိပ်စာသည် သင်လွှင့်တင်ထားေသာ ဆိုဒ်ေပါ်ရှိ စာမူသို့ ညွှန်းသည်။ နံပတ်ပါေသာ ပူေဖာင်းပံုေလးသည် ၎င်းစာမူတွင် ရရှိေသာ မှတ်ချက်များမှ ေဖာ်ြပရန် အတည်ြပုထားြပီးေသာ စာမူအေရအတွက်ကို ေဖာ်ြပေပးသည်။ ပူေဖာင်းပံုမှာ မီးခိုးေရာင်ြဖစ်လျှင် ၎င်းစာမူရှိ မှတ်ချက်များ အားလံုးကို သင်စစ်ေဆးြပီးြဖစ်သည်။ အြပာေရာင်ဆိုလျှင် သင့်စစ်ေဆးမှုကို ေစာင့်ဆိုင်းေနေသာ မှတ်ချက်များ ရှိေသးသည်။ ပူေဖာင်းပံုကို ကလစ်နှိပ်လျှင် ၎င်းစာမူရှိ မှတ်ချက်များကိုသာ ြပသေပးသည့် မှတ်ချက်များ ဖန်သားြပင်ကို ေတွ့ရမည်။

en: Used: %1$s%% of %2$s
my: အသံုးြပုပမာဏ။   ။ %2$s မှ %1$s%%

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
my: ID #%1$s: %2$s <strong>လက်ရှိ သံုးသူကို ဖျက်မည်မဟုတ်ပါ။</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
my: ID #%1$s: %2$s <strong>လက်ရှိ သံုးသူကို ဖယ်ရှာမည်မဟုတ်ပါ။</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
my: ID #%1$s: %2$s <strong>ဤသံုးသူကို ဖယ်ရှားရန် သင့်မှာ ခွင့်ြပုချက်မရှိပါ။</strong>

en: Please select an option.
my: တစ်ခုကို ေရွးပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
my: <strong>အမှား</strong>။   ။ အီးေမးလ်လိပ်စာကို အသံုးြပုြပီးြဖစ်ပါသည်။

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
my: $image သည် WP_Image_Editor object တစ်ခုြဖစ်ရန် လိုသည်။

en: Use WP_Image_Editor::rotate
my: WP_Image_Editor::rotate  ကိုသံုးပါ

en: Use WP_Image_Editor::flip
my: WP_Image_Editor::flip ကိုသံုးပါ

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
my: ကိုယ်ေရးလုံြခုံမှုေရွးချယ်စရာ အုပ်စုကို ဖယ်ရှားလိုက်ပါြပီ။ အြခား သတ်မှတ်ချက်များ အုပ်စုကို သံုးပါ။

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
my: သင့်ဆိုဒ်  <a href="%s">ြမင်ေတွ့နိုင်ခွင့် သတ်မှတ်ချက်</a> ေြကာင့် မည်သည့် <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">အသစ် ဝန်ေဆာင်မှုများ</a> အေြကာင်းကိုမျှ  WordPress က အသိေပးအေြကာင်းြကားမည်မဟုတ်ပါ။

en: Search Engines Discouraged
my: ရှာေဖွေရးအင်ဂျင် တားြမစ်ပိတ်ပင်ထားသည်

en: Welcome to WordPress!
my: WordPress မှ ြကိုဆိုပါ၏!

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
my: သင်စတင်နိုင်ရန် ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အချို့ကို စုစည်းေပးထားပါသည်။   ။

en: Get Started
my: စတင်လိုက်ပါ

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
my: သို့မဟုတ် <a href="%s">သင့်အခင်းအကျင်းကို လံုးဝ ေြပာင်းလိုက်ပါ</a>

en: Next Steps
my: ေနာက်အဆင့်များ

en: Edit your front page
my: သင့်ေရှ့စာမျက်နှာကို ြပုြပင်ရန်

en: Add additional pages
my: ေနာက်ထပ်စာမျက်နှာများ ြဖည့်ရန်

en: Add a blog post
my: ဘေလာ့စာမူတစ်ပုဒ် ထည့်ရန်

en: Write your first blog post
my: ပထမဆံုး သင့်ဘေလာ့စာမူကိုေရးရန်

en: Add an About page
my: သိေကာင်းစရာ စာမျက်နှာတစ်ခု ထည့်ရန်

en: View your site
my: သင့်ဆုိဒ်ကို ြကည့်ရန်

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
my: ပို့တင်ခဲ့ေသာ ကာလ။   ။ <b>%1$s</b>

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
my: WordPress.org တွင် ပလပ်အင်တစ်ခုကို နှစ်သက်သည်ဟု မှတ်သားထားခဲ့ပါက ထိုပလပ်အင်များကို ဒီေနရာမှာ ေတွ့နိုင်ပါသည်။

en: Your WordPress.org username:
my: သင့် WordPress.org သံုးသူအမည် -

en: Get Favorites
my: နှစ်သက်မှုများကိုြပ

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
my: "%s" ေရွးချယ်စရာ အုပ်စုကို ဖယ်ရှားလုိက်ပါြပီ။ အြခား သတ်မှတ်ချက် အုပ်စုတစ်ခုကို သံုးပါ။

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
my: WordPress %1$s မှ ြကိုဆိုပါ၏။ WordPress အေြကာင်းသိေကာင်းစရာ ဖန်သားြပင်သို့ သင့်အား လမ်းြပေခါ်ေဆာင်ဖွင့်လှစ်ေပးပါမည်။ သို့မဟုတ်  <a href="%2$s">ဒီမှာ</a> ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
my: စာသားအြပည့် သို့မဟုတ် အနှစ်ချုပ်သာ ေဖာ်ြပရန်နှင့် အများဆံုး ေဖာ်ြပထားမည့် စာမူများအေရအတွက်အပါအဝင် RSS ေပးပို့မှုများရှိ သင့်ေရးသားမှု အေြကာင်းအရာများ ေဖာ်ြပမည့်ပံုကို ထိန်းချုပ်နုိင်ပါသည်။

en: Search Engine Visibility
my: ရှာေဖွေရး အင်ဂျင်များမှ ြမင်ေတွ့နိုင်ခွင့်

en: Allow search engines to index this site
my: ဒီဆိုဒ်ကို ရှာေဖွေရးအင်ဂျင်များမှ အညွှန်းြပုလုပ်ြခင်း ခွင့်ြပုရန်

en: Discourage search engines from indexing this site
my: ရှာေဖွေရးအင်ဂျင်များမှ ဒီဆိုဒ်ကို အညွှန်းြပုလုပ်ြခင်းအား တားြမစ်ပိတ်ပင်ပါ

en: It is up to search engines to honor this request.
my: ဤပန်ြကားမှုကို အေလးထားလိုက်နာမှုမှာ ရှာေဖွေရးအင်ဂျင်များ၏ သေဘာထားအလိုရသာ ြဖစ်သည်။

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
my: သင်ဘာရှာလိုသည်ကို သင်သိလျှင် ရှာေဖွြခင်းသည် အေကာင်းဆံုးြဖစ်ပါသည်။ ရှာေဖွရန် ဖန်သားြပင်တွင် တိကျေသာ ေဝါဟာရတစ်ခုခုကိုသံုး၍ WordPress.org ပလပ်အင် တည်ေနရာညွှန်းကို ရှာေဖွရန် ေရွးချယ်နိုင်သည်။ အသံုးများစကားစုတွဲများကို ေရွးချယ်ြခင်းြဖင့်လည်း ရှာေဖွနိုင်သည်။ စာလံုးအရွယ် ြကီးမားေသာ စကားစုတွဲတွင် ထိုစကားစုတွဲြဖင့် တွဲချိတ် အမည်ေပးထားေသာ ပလပ်အင်များ ပိုမိုေတွ့ရှိနုိင်သည်။

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
my: သံုးသူတစ်ဦးဦး နှစ်သက်ေသာ ပလပ်အင်များကိုလည်း ဖန်သားြပင် ဘယ်ဘက်ထိပ်ရှိ နှစ်သက်မှုများ ချိတ်ဆက်လိပ်စာကိုသံုး၍ ထိုသူ၏ WordPress.org သံုးသူအမည်ကို ြဖည့်သွင်းေပးြခင်းြဖင့် ရှာေဖွနိုင်သည်။

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
my: အြခား တစ်ေနရာရာမှာ ရယူထားေသာ ပလပ်အင်တစ်ခုကို ထည့်သွင်းလိုလျှင်၊ ဘယ်ဘက်အေပါ်ပိုင်းရှိ ပို့တင်ရန် ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ .zip အထုတ်ကို ပို့တင်ရန် ေတာင်းဆိုပါလိမ့်မည်၊ ပို့တင်ြပီးသည့်နှင့် တစ်ြပိုင်နက် ပလပ်အင်အသစ်ကို အသံုးြပုရန် အသက်သွင်းနိုင်သည်။

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
my: အေြကာင်းတစ်ခုခုေြကာင့် ဖိုင်အလိုလို ဖန်တီးြပုလုပ်ြခင်း အလုပ်မလုပ်ခဲ့လျှင် စိတ်မပူပါနှင့်။ ဒီမှာ လုပ်ေဆာင်သမျှက သင့် စနစ်သတ်မှတ်ချက်ဖိုင်သို့ ေဒတာေဗ့ အချက်အလက်များ ြဖည့်သွင်းေပးြခင်းသာြဖစ်ပါသည်။ စာသားအယ်ဒီတာ ပရိုဂရမ်တစ်ခုတွင် <code>wp-config-sample.php</code> ဖိုင်ကို ရိုးရိုးပင် ဖွင့်၍ သင့် အချက်အလက်များကို ြဖည့်သွင်းြပီး <code>wp-config.php</code> အမည်ြဖင့် သိမ်းလိုက်ပါ

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
my: ေအာက်တွင် သင့်ေဒတာေဗ့ ဆက်သွယ်မှု အေသးစိတ် အချက်များကို ြဖည့်သွင်းပါ။ ဒီအချက်အလက်များကို ေသချာမသိေသးလျှင် သင့်ကို ဝန်ေဆာင်မှုေပးထားသူကို ဆက်သွယ်ပါ။

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
my: <code>wp-config.php</code> ဖိုင်တွင် ေရး၍ မရပါ။

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
my: ၎င်းကို သင်လုပ်ြပီးလျှင် &#8220;ထည့်သွင်းပါ&#8221;ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
my: သတ်မှတ်ချက်များ သိမ်းြပီး အခင်းအကျင်းကို အသက်သွင်းြပီးပါြပီ။ <a href="%s">ဆိုဒ်ကို လည်ပတ်ပါ</a>

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
my: ဤ <a href="%1$s">မူပွား အခင်းအကျင်း</a>သည် ၎င်း၏ ပင်မအခင်းအကျင်း %2$s ကို လိုအပ်ပါသည်။

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
my: မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီအတွင်းတွင် ဖိုင်တစ်ဖိုင်၏ မီတာအချက်အလက်များအတွက် ေနရာ ၄ မျိုးကို ြပုြပင်ရန် ဒီဖန်သားြပင်တွင် ခွင့်ြပုထားသည်။

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
my: စိတ်ြကိုက်များ

en: Flexible Header
my: ြပုြပင်လွယ်သာ ေခါင်းစီး

en: Attribute all posts to:
my: စာမူအားလံုးအတွက် သတ်မှတ်ေပးမည့် သံုးသူ -

en: Delete all posts.
my: စာမူအားလံုးကို ဖျက်ပါ။

en: What should be done with posts owned by this user? | What should be done with posts owned by these users?
my[0]: ဒီသံုးသူ ပိုင်ဆိုင်ေသာ စာမူများကို ဘာလုပ်သင့်သလဲ။
my[1]: ဒီသံုးသူများ ပိုင်ဆိုင်ေသာ စာမူများကို ဘာလုပ်သင့်သလဲ။

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
my: သင့်ဆိုဒ်အေြကာင်းအရာများြဖင့် ြကိုတင်ြကည့်ရှုြပီး အခင်းအကျင်းကို စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်နိုင်ရန် အခင်းအကျင်းအား ထည့်သွင်းရန် ဘယ်ဘက်ထိပ်ပိုင်းရှိ "ထည့်သွင်းပါ" ကိုကလစ်နှိပ်ပါ။ အခင်းအကျင်းဖိုင်များကို သင့်ဝဘ်ဆိုဒ်သို့ အလုိလို ဆွဲချရယူေပးပါမည်။ ြပီးသွားလျှင်၊ အခင်းအကျင်းကို အသက်သွင်းအသံုးြပုရန် ရရှိနိုင်ြပီြဖစ်ပါသည်။ "အသက်သွင်းပါ" ကို ကလစ်နှိပ်၍ ြပုလုပ်နိုင်သည်။ သို့မဟုတ် သင့်အခင်းအကျင်းများ ဖန်သားြပင်သို့ သွား၍ ထည့်သွင်းထားေသာ အခင်းအကျင်း၏ လက်မအရွယ်ရုပ်ပံုေအာက်ရှိ "အစမ်းြကိုြကည့်ရန်" ကိုကလစ်နှိပ်ြခင်း ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
my: သင့်ဆိုဒ်အတွက် <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">အက္ခရာ ေြပာင်း ကုဒ်စနစ်</a> (UTF-8 ကို သံုးရန် အြကံြပုပါသည်)

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
my: ြပုြပင်ရန် ေနရာတွင် Tab ခလုပ်ကို နှိပ်လျှင် tab သေကင်္တကို ထည့်သွင်းေပးပါသည်။ ဒီေနရာေအာက်ဘက်သို့ Tab ခလုပ်ကို နှိပ်၍ ေရွှ့လိုလျှင် Esc ခလုပ်ကို အရင်နှိပ်ြပီးမှ Tab ခလုပ်ကိုနှိပ်ပါ။

[ctx: widget]
en: Add
my: ထည့်ရန်

[ctx: widget]
en: Edit
my: ြပင်ရန်

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
my: ဒါက ဥပမာ စာမျက်နှာတစ်ခုြဖစ်ပါသည်။ တစ်ေနရာတည်းတွင် ေန၍ သင့်ဆိုဒ် လမ်းေြကာင်းြပတွင် ေဖာ်ြပမည့် (အခင်းအကျင်းအများစုတွင်)အတွက် ဘေလာ့ဂ်စာမူတစ်ခုနှင့် ကွဲြပားပါသည်။ လူများစုသည် သူတို့အေြကာင်းကို ဆိုဒ်သို့ လာေရာက်လည်ပတ်သူများကို မိတ်ဆက်ေပးမည့် သိေကာင်းစရာ စာမျက်နှာြဖင့် စတင်တတ်သည်။ ထိုစာမျက်နှာတွင် ဒီလိုမျိုး ေရးထားတတ်သည်။   ။
    
    <blockquote>မဂင်္လာပါ မိတ်ေဆွ ! ကျွန်ုပ်ကေတာ့ ေန့မှာ စက်ဘီးစီး၍ သတင်းပို့သူြဖစ်ြပီး ညအခါမှာေတာ့ ရည်မှန်းချက် ြကီးမားတဲ့ သရုပ်ေဆာင်တစ်ဦးြဖစ်ပါသည်။ ဒါကေတာ့ ကျွနု်ပ် ဘေလာ့ပါ။ ကျွန်ေတာ်က Los Angeles မှာေနြပီး ဂျက်လို့ေခါ်တဲ့ ေခွးြကီးတစ်ေကာင်ရှိပါသည်။ pi&#241;a coladas ကို ြကိုက်ပါသည်။ (မိုးေရစိုတာလည်း ြကိုက်ပါသည်)</blockquote>
    
    ...ဒါမှ မဟုတ် ဒီလို
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company ကို ၁၉၇၁ တွင် စတင်တည်ေထာင်ခဲ့ြပီး အေရအေသွးြမင့် doohickies များကို အများြပည်သူသို့ ထိုအချိန်ကပင် ြဖန့်ချိေရာင်းချေနခဲ့ပါသည်။ Gotham City တွင်တည်ရှိြပီး XYZ မှ လူနှစ်ေထာင်ေကျာ်ကို အလုပ်ေပးထားနိုင်ပါသည် ထို့ြပင် Gotham လူအဖွဲ့အစည်းအတွက် အံ့ဩကုန်နိုင်ဖွယ်ရာများကို ြပုလုပ်ပါသည်။</blockquote>
    
    သံုးသူအသစ်တစ်ေယာက်အေနနှင့် ဒီစာမျက်နှာကို ဖျက်၍ သင့်ေရးသားလိုေသာ အေြကာင်းအရာများအတွက် စာမျက်နှာ အသစ်ြပုလုပ်ရန် <a href="%s">သင့် ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံု</a>သို့ သွားသင့်ပါသည်။ ေပျာ်ရွှင်ပါေစ !

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
my: ဟိုင်း၊ ဒါက မှတ်ချက်တစ်ခုပါ။
    မှတ်ချက်တစ်ခုကို ဖျက်ရန် ဝင်ေရာက်ြပီး စာမူ၏မှတ်ချက်များကို ြကည့်ပါ။ ထိုေနရာတွင် မှတ်ချက်များကို ဖျက်ရန် သို့မဟုတ် ြပုြပင်ရန် ေရွးချယ်မှုများကို ေတွ့ရပါမည်။

en: Search by tag
my: စကားစုတွဲြဖင့်ရှာ

en: Search by author
my: ေရးသူြဖင့်ရှာ

en: Search by keyword
my: ေသာ့ချက်စကားလံုးြဖင့်ရှာ

en: Type of search
my: ရှာေဖွရန် အမျိုးအစား

en: Screen Options Tab
my: ဖန်သားြပင် ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပား

en: Contextual Help Tab
my: မာတိကာပါေသာ အကူအညီ ခလုပ်ြပား

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
my: သင့်အတွက် သတ်မှတ်ေပးထားေသာ ေနရာလွတ်အားလံုးကို သင် အသံုးြပုလိုက်ြပီြဖစ်သည်။ ေနာက်ထပ် ဖိုင်များ တင်နိုင်ရန် ဖိုင်အချို့ကို ဖျက်ပါ။

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
my: သင့်အတွက် သိမ်းဆည်းရန် ကိုတာ သတ်မှတ်ချက် %s MB အကုန်လံုးကို သင်အသံုးြပုထားြပီးပါြပီ။

en: Select comment
my: မှတ်ချက်ကို ေရွးပါ

en: Select %s
my: %s ကိုေရွးပါ

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
my: <a href="%s">စကားစုတွဲမှ ကဏ္ဍေြပာင်း စနစ်</a>.ကိုသံုးြပီး စကားစုတွဲများကို ေရွးချယ်ြပီး ကဏ္ဍများအြဖစ်ေြပာင်းနိုင်သည်။

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
my: တစ်ြပိုင်တည်းလုပ်ေဆာင်ချက်ကိုသံုး၍ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍများကို ဖျက်နိုင်သည်။ သို့ေသာ်ထိုကဏ္ဍအတွင်းရှိ ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကိုပျက်မသွားပါ။ မူလ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍထဲသို့ ေရွှ့လိုက်ြခင်းသာြဖစ်သည်။

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
my: စာမျက်နှာတစ်ခုဖန်တီးြခင်းသည် စာမူတစ်ပုဒ်ဖန်တီးြခင်းနှင့် အလွန်ဆင်တူပါသည်။ ဖန်သားြပန်ကို စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန် တရွတ်ဆွဲချနည်း၊ ဖန်သားြပင် ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပားနှင့် သင့်စိတ်ြကိုက် အကွက်များကို ချဲ့ြခင်း ချံု့ြခင်းတို့ကဲ့သို့ေသာ တူညီသည့်နည်းလမ်းများြဖင့် ြပုြပင်နိုင်သည်။ ဖန်သားြပင်အြပည့်ခလုပ်မှတဆင့် မျက်ြမင်နှင့် စာသား နည်းလမ်း နှစ်ခုစလံုးတွင် အေနှာက်အယှက်ကင်း စာေရးသားစနစ်ကို သံုးနုိင်သည်။ စာမျက်နှာ ြပုြပင်စနစ်သည် အများအားြဖင့် စာမူြပုြပင်စနစ်ကဲ့သို့ပင် လုပ်ေဆာင်ချက်များ တူညီပါသည်။ သို့ေသာ် စာမျက်နှာ အထူးြပု အကွက်တွင် စာမျက်နှာ သီးသန့် လုပ်ေဆာင်ချက်အချို့ပါဝင်ပါသည်။   ။

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in Text mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
my: <strong>စာမူ ြပုြပင်ရန်ေနရာ</strong> - သင့်စာမူအတွက် စာသားများ ေရးသွင်းပါ။ ြပုြပင်ရန် နည်းလမ်း နှစ်ခုရှိပါသည်။   ။မျက်ြမင် နှင့် စာသား။ သက်ဆိုင်ရာ ခလုပ်ြပားေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် နည်းလမ်းကိုေရွးချယ်ပါ။ မျက်ြမင် နည်းလမ်းတွင် WYSIWYG ြပုြပင်စနစ်ကို သံုးနိုင်သည်။ အတန်းတွင်းရှိ ေနာက်ဆံုး သေကင်္တခလုပ်ကို နှိပ်လျှင် ထိန်းချုပ်ခလုပ် ဒုတိယအတန်းကို ေတွ့ရမည်။ စာသာနည်းလမ်းတွင် သင့်စာမူစာသားများထဲ၌ HTML များေပါင်းထည့် ေရးသားနိုင်သည်။ စာေြကာင်းအဆံုးသတ်တိုင်းကို စာပိုဒ်များအြဖစ် အလိုလို ခွဲြခားေပးမည်ြဖစ်သည်။ စာမူြပုြပင်ရန်ေနရာ အေပါ်ဘက်ရှိ သေကင်္တ ခလုပ်များကို ကလစ်နှိပ်၍ ညွှန်ြကားချက်များကို လိုက်နာြခင်းြဖင့် မီဒီယာဖိုင်များ ထည့်သွင်းနိုင်သည်။ မျက်ြမင်နည်းလမ်းတွင် ဖန်သားြပင်အြပည့် သေကင်္တ (ပထမအတန်းရှိ ေနာက်ဆံုး ဒုတိယ)ကို သံုး၍ သို့မဟုတ် စာသား နည်းလမ်းတွင် ဖန်သားြပင်အြပည့် ခလုပ်ကို သံုး၍ အေနှာက်အယှက်ကင်းစာေရးသားြခင်း စနစ်ကို အသံုးြပုနိုင်သည်။ ထိုစနစ်ကို သံုးေနစဉ် ခလုပ်များကိုြမင်နိုင်ရန် ထိပ်ပိုင်း ဧရိယာတွင် ေမာက်ေခတ္တ ရပ်နားြခင်းြပုလုပ်ပါ။ ပံုမှန် စာမူေရးနည်းကိုြပန်သွားလိုလျှင် ဖန်သားြပန်အြပည့်မှ ထွက်ပါ။

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
my: မီဒီယာလိုက်ဘရယ်ရီမှ ေရွးချယ်ြခင်း သို့မဟုတ် သင့်ကွန်ြပူတာမှ ပို့တင်ြခင်းြဖင့် သင့်ဆိုဒ် ထိပ်ပိုင်းတွင် ေဖာ်ြပထားမည့် ရုပ်ပံုတစ်ပံုကို ေရွးချယ်နိုင်သည်။ ရုပ်ပံုေရွးချယ်ြပီးေသာအခါ ၎င်းပံုကို ပိုင်းြဖတ်ြခင်း ြပုလုပ်နုိင်သည်။

en: Main content
my: အဓိက အေြကာင်းအရာ

en: Skip to main content
my: အဓိကအေြကာင်းအရာသို့ သွားပါ

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
my: သင့်ဆိုဒ်အတွက်　စိတ်ြကိုက်　ေခါင်းစီးရုပ်ပံုကို　သတ်မှတ်ေပးနုိင်သည်။　ရိုးရုိးပင်　တင်ပို့ြပီး　ရုပ်ပံုကို　ပိုင်းြဖတ်ြပုြပင်ေပးလိုက်ပါ။　ချက်ချင်းပင်　ေခါင်းစီးအသစ်တင်ြပီးြဖစ်ပါမည်။　အြခားနည်းလမ်းြဖင့်ဆိုလျှင်　သင့်　မီဒီယာ　လိုက်ဘရယ်ရီတွင်တင်ထားြပီးြဖစ်ေသာ　ရုပ်ပံုတစ်ပံုကိုသံုးလိုလျှင်　&#8220;ရုပ်ပံုေရွးပါ&#8221; ခလုပ်ကိုနှိပ်ပါ။

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
my: ပံုကို မြပုြပင်ဘဲ နဂုိအတိုင်း တင်ပါ။

en: You are previewing %s
my: နမူစမ်းြကည့်ေနသည်မှာ  %s

en: Select Image
my: ရုပ်ပံုကိုမှတ်သားပါ။

en: Or choose an image from your media library:
my: သို့မဟုတ် သင့်မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီမှ ရုပ်ပံုတစ်ပံုကိုေရွးပါ။

en: Choose Image
my: ရုပ်ပံုကိုေရွးပါ။

en: Click the Live Preview links in the Available Themes list below to customize and preview another theme before activating it.
my: အြခားအခင်းအကျင်းတစ်ခုကို အသက်မသွင်းမှီ ြကိုတင်အစမ်းြကည့်ရန် ေအာက်ဘက်ရှိ ရနိုင်ေသာ အခင်းအကျင်းများစာရင်းတွင် တိုက်ရိုက် ြကိုတင်ြကည့်ရန် ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Customize %s
my: %s ကို စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန်

en: Collapse
my: ချံု့/ချဲ့

en: New Feature: Choose Image from Library
my: လုပ်ေဆာင်ချက်အသစ်။　　　။လိုက်ဘရယ်ရီမှ　ရုပ်ပံုေရွးရန်

en: Want to use an image you uploaded earlier? Select it from your media library instead of uploading it again.
my: အေစာပိုင်းက　ပို့တင်ထားေသာ　ရုပ်ပံုတစ်ပံုကို　သံုးလုိသလား?　ေနာက်တစ်ြကိမ်ြပန်　ပို့တင်မည့်အစား　သင့်　မီဒီယာလိုက်ဘရယ်ရီမှ　ေရွးပါ။

en: New Feature: Customizer
my: စိတ်ြကိုက်လုပ်ေဆာင်ချက်။　　　။စိတ်ြကိုက်ြပင်　ပရိုဂရမ်

en: Click Customize to change the header, background, title and menus of the current theme, all in one place.
my: လက်ရှိအခင်းအကျင်း၏ ေခါင်းစီး၊ ေနာက်ခံ၊ ေခါင်းစဉ်နှင့် မီနူးများကို တစ်ေနရာတည်းတွင် ြပုြပင်ရန် စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
my: ေခါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပံုကို သင့်ဆိုဒ်တွင် လံုးဝ မြပထားလိုလျှင် ဒီစာမျက်နှာ၏ ေခါင်းစီးရုပ်ပံု အပိုင်းေအာက်ေြခရှိ &#8220;ေခါင်းစီးရုပ်ပံု ဖယ်ရှားရန်&#8221; ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ ေနာက်တွင် ေခါင်းစီးရုပ်ပံုကို ြပန်လည် အသံုးြပုလိုလျှင် အြခားရုပ်ပံုဆိုင်ရာ ေရွးစရာများမှ တစ်ခုကို ေရွး၍ &#8220;သိမ်းပါ&#8221; ကို နှိပ်ရန်သာလိုအပ်သည်။

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
my: သင်ြပုြပင်ရန် ြကိုးစားေသာ အမျိုးအစားမှာ တွဲချိတ်မှု တစ်ခုမဟုတ်ပါ။ ေနာက်ြပန်သွားြပီး ေနာက်တစ်ြကိမ်စမ်းြကည့်ပါ။

[ctx: plugin]
en: Installed
my: ထည့်သွင်းြပီးပါြပီ။

en: This theme is already installed and is up to date
my: ဒီအခင်းအကျင်းကို ထည့်သွင်းထားြပီး ြဖစ်ြပီး အသစ်ဆံုးြဖစ်ပါသည်။

[ctx: theme]
en: Installed
my: ထည့်သွင်းြပီးပါြပီ။

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
my: အခင်းအကျင်း စာရင်းတစ်ခုကို ထုတ်လုပ်ြပီးသည်နှင့် ၎င်းတို့မှ တစ်ခုခုကို ြကိုြကည့်ြခင်း နှင့် ထည့်သွင်းြခင်း ြပုလုပ်နုိင်သည်။ အစမ်းြကည့်လိုေသာ အခင်းအကျင်း နမူနာပံုစံငယ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ အခင်းအကျင်းပံုစံအတွက် ပိုေကာင်းေသာ အြကံဉာဏ်များရနိုင်ရန် အစမ်းစာမျက်နှာကို ဖန်သားြပင်အြပည့် ဖွင့်ေပးပါမည်။

en: Previewing and Installing
my: နမူနာစမ်းြကည့်ယင်း ထည့်သွင်းေနပါသည်။

en: Previewing and Customizing
my: ြကိုတင်ြကည့်ရှုြခင်းနှင့်　စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ြခင်း

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
my: အင်တာနက် ဘေရာက်ဇာတွင် ပါဝင်ေသာ ဖိုင်တင်ပို့မှု ပရိုဂရမ်ကို သင်အသံုးြပုထားသည်။ WordPress ဖိုင်တင်ပို့မှု ပရိုဂရမ်တွင် ဖိုင်အများအြပား တစ်ြပိုင်တည်းေရွးချယ်ြခင်းနှင့် တရွတ်ဆွဲချ နုိင်ေသာ လုပ်ေဆာင်နိုင်စွမ်းများ ပါဝင်သည်။   ။ <a href="#">ဖိုင်အများအြပား တင်ပို့မှု ပရိုဂရမ်းသို့ ေြပာင်းပါ</a>။

en: Preview %s
my: %s　ကို　အစမ်းြကိုတင်ြကည့်ရှုရန်

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
my: ကဏ္ဍများကို အစဉ်အဆက် ခွဲြခားနိုင်သည်။ ဆိုလိုသည်မှာ ကဏ္ဍခွဲများကို ချိတ်ဆက်ထားနိုင်သည်။ စကားစုတွဲများကို အစဉ်အဆက် ခွဲြခား၍ မရပါ။ ထို့ြပင် တစ်ခုနှင့်တစ်ခု ချိတ်ဆက်မှု မြပုနုိင်ပါ။ တစ်ခါတစ်ရံ လူတစ်ချို့မှ ၎င်းတို့၏ စာမူများတွင် တစ်ခုခုကို စတင်အသံုးြပုြပီးေနာက် အြခားတစ်ခုက ၎င်းတို့စာမူများအတွက် ပိုမိုသင့်ေတာ်ေြကာင်း သတိထားမိလာတတ်သည်။

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
my: ဤဖန်သားြပင်ရှိ ကဏ္ဍနှင့် စကားစုတွဲေြပာင်း ကွန်ဗာတာ လိပ်စာသည် သင်ထည့်သွင်းမှုြပုနုိင်ေသာ ပလပ်အင်များမှ တစ်ခုြဖစ်ေသာ ထိုကွန်ဗာတာ၏ တင်ပို့မှု ဖန်သားြပင်ကို ဖွင့်ေပးပါမည်။ ၎င်းပလပ်အင် ထည့်သွင်းြပီးသည်နှင့် ပလပ်အင်ကို အသက်သွင်းပါ ြပီးလျှင် အင်ပို့တာကို ခိုင်းရန် လိပ်စာမှ စကားစုတွဲများကို ကဏ္ဍများသို့ သို့မဟုတ် အြပန်အလှန် ေြပာင်းရန် ေရွးချယ်နိုင်ေသာ ဖန်သားြပင်တစ်ခုကို ဖွင့်ေပးပါမည်။

en: Live Preview
my: တိုက်ရိုက်　အစမ်းြကည့်ြခင်း

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
my: ဒီဖန်သားြပင်သည် သင့်အခင်းအကျင်း၏ ေခါင်းစီးပိုင်းကို စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန် အသံုးြပုနိုင်သည်။

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
my: အခင်းအကျင်း၏ မူလ ေခါင်းစီးရုပ်ပံုများကို ေရွးနိုင်သည် သို့မဟုတ် သင်ကိုယ်ပိုင် တစ်ခုခုကို သံုးနိုင်သည်။ သင့်ဆိုဒ် ေခါင်းစဉ်နှင့် လက်စွဲစကားကို ဘယ်ပံုေဖာ်ြပမည်ကိုလည်း စိတ်ြကိုက် ြပုြပင်နိုင်သည်။

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
my: အချို့အခင်းအကျင်းများတွင် ေခါင်းစီးရုပ်ပံုအပိုများ တစ်ပါတည်း ပါရှိလာတတ်သည်။ ရုပ်ပံုအများအြပား ေဖာ်ြပထားသည်ကို ေတွ့လျှင် သင်နှစ်သက်ရာကို ေရွးြပီး &#8220;သိမ်းပါ&#8221; ခလုပ်ကို နှိပ်ပါ။

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
my: သင့်အခင်းအကျင်းတွင် မူလရုပ်ပံု တစ်ခုထက် ပိုမိုပါရှိလျှင် သို့မဟုတ် စိတ်ြကိုက်ေခါင်းစီးရုပ်ပံု တစ်ခုထက်ပို၍ တင်ပို့ထားခဲ့လျှင် သင့်ဆိုဒ်၏ စာမျက်နှာတစ်ခုစီတွင် မတူညီေသာ ရုပ်ပံုတစ်ခုစီကို အဆင်သင့်သလို ေဖာ်ြပေပးနိုင်မည့် ေရွးချယ်စရာတစ်ခု WordPress တွင်ရှိပါသည်။ ဒီလုပ်ေဆာင်ချက်ကို အသံုးြပုနိုင်ရန် တင်ပို့ထားေသာရုပ်ပံုများ သို့မဟုတ် မူလရုပ်ပံုများ အပိုင်းရှိ &#8220;ကျဘမ်း&#8221; ေရဒီယိုခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
my: အခင်းအကျင်း အများစုအတွက် ေခါင်းစီးစာသားဆိုသည်မှာ  <a href="%1$s">အေထွေထွ</a> သတ်မှတ်ချက်များ အပိုင်း တွင် သတ်မှတ်ေပးထားေသာ သင့်ဆိုဒ် ေခါင်းစဉ်နှင့် လက်စွဲစကားြဖစ်သည်။

en: Configuration Error
my: ြပင်ဆင်သတ်မှတ်ချက်　အမှား

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
my: သင့်　<code>wp-config.php</code>　ဖိုင်တွင်　ေဒတာေဗ့ေရှ့ဆက်　အလွတ်ထားြခင်းကို　ပံ့ပိုးမထားပါ။

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
my: တရွတ်ဆွဲချ　အကွက်ေအာက်ရှိ　ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို　ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့်　<strong>ဘေရာက်ဇာ　တင်ပို့ပရိုဂရမ်</strong> သို့ြပန်ေြပာင်းပါ။

en: User deleted. | %s users deleted.
my[0]: သံုးသူကို ဖျက်ြပီးြပီ။
my[1]: သံုးသူ %s ေယာက်ကို ဖျက်ြပီးြပီ။

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
my: သံုးသူအသစ် ြပုလုပ်ြပီးြပီ။ <a href="%s">သံုးသူကို ြပုြပင်ရန်</a>

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
my: ဖိုင်များကို ကူး၍မရပါ။ ဒစ်ေနရာလွတ် ကုန်ေနြခင်းြဖစ်နိုင်သည်။

en: Search for themes by keyword.
my: ေသာ့ချက်စာလံုးသံုး၍ အခင်းအကျင်းများကို ရှာပါ။

en: Find a theme based on specific features.
my: သီးသန့် လုပ်ေဆာင်ချက်ေပါ်မူတည်၍ အခင်းအကျင်းတစ်ခုကို ရှာပါ။

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
my: အေြခအေနအရပ်ရပ်တွင် ဒီအချက်များအားလံုးမှာ သင့် ဝဘ်ဝန်ေဆာင်မှု ေပးသူထံမှ ရယူနိုင်သည်။ သင့်မှာ ဒီအချက်အလက်များ မရှိေသးလျှင် ဆက်လက်မလုပ်ေဆာင်မီ ၎င်းတို့အား ဆက်သွယ်ေမးြမန်းရန် လုိအပ်သည်။ အဆင်သင့်ြဖစ်ြပီဆိုလျှင် &hellip;

en: This theme is broken.
my: ဒီအခင်းအကျင်းက ပျက်စီးေနသည်။

en: Version:
my: ဗားရှင်း -

en: Set as background
my: ေနာက်ခံအြဖစ်　သတ်မှတ်ထည့်သွင်းပါ။

en: Set as header
my: ေခါင်းစီးအြဖစ်　သတ်မှတ်ထည့်သွင်းပါ

en: Customize &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221;　ကို　စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန်

en: Edit comment
my: မှတ်ချက် ြပုြပင်ရန်

en: Restore
my: ြပန်လည်ထားသိုပါ။

en: Actions
my: လုပ်ေဆာင်ချက်များ

en: Collapse Sidebar
my: ေဘးဘားကို　ချံု့ပါ။

en: Media
my: မီဒီယာ

en: Add
my: ထည့်ရန်

en: Blavatar
my: ဗလာဗာတာ

en: Edit Link
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ြပုြပင်ရန်

en: Keyword
my: ေသာ့ချက်စကားလံုး

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
my: ဒီအခင်းအကျင်းသည်　ပင်မအခင်းအကျင်းလိုအပ်ပါသည်။　ပင်မအခင်းအကျင်း　ထည့်သွင်းထားမှု　ရှိမရှိကို　စစ်ေဆးေနသည်&#8230;

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
my: <strong>%1$s %2$s</strong>　ကို　ထည့်သွင်းရန်　ြပင်ဆင်ေနသည်&#8230;

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
my: ပင်မအခင်းအကျင်း　<strong>%1$s %2$s</strong>　ကို　ေလာေလာဆယ်　ထည့်သွင်းထားြပီးြဖစ်သည်။

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
my: ပင်မအခင်းအကျင်း　<strong>%1$s %2$s</strong>　ကို　ေအာင်ြမင်စွာ　ထည့်သွင်းြပီးပါြပီ။

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
my: <strong>ပင်မအခင်းအကျင်းကို　မေတွ့ပါ။</strong> မူပွားအခင်းအကျင်းကို　အသံုးမြပုမှီ　ပင်မအခင်းအကျင်း　<strong>%s</strong>　ကို　ထည့်သွင်းရန်လုပ်အပ်ပါသည်။

en: Header Text
my: ေခါင်းစီးစာသား

en: Show header text with your image.
my: ေခါင်းစီးစားသားကို　သင့်ရုပ်ပံုနှင့်အတူ　ြပရန်။

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s>update now</a>.
my: %1$s　ဗားရှင်း　အသစ်ရနိုင်ပါြပီ။ <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">ဗားရှင်း　%3$s အေသးစိတ်များကို　ြကည့်ပါ</a> သို့မဟုတ် <a href="%4$s" %5$s>ယခုပင်　အသစ်ြဖည့်စွက်လိုက်ပါ</a>။

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
my: %1$s　ဗားရှင်း　အသစ်ရနိုင်ပါြပီ။ <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">ဗားရှင်း　%4$s အေသးစိတ်များကို　ြကည့်ပါ</a> သို့မဟုတ် <a href="%5$s">ယခုပင်　အသစ်ြဖည့်စွက်လိုက်ပါ</a>။

en: By %s.
my: %s ေရးသည်။

en: Add comment
my: မှတ်ချက်ေရးရန်

en: Add new Comment
my: မှတ်ချက်အသစ်ေရးရန်

en: Add Comment
my: မှတ်ချက်ေရးရန်

en: Broken Theme:
my: ပျက်စီးေနေသာ　အခင်းအကျင်း။　　　။

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span>ခု　ပျက်စီးေနသည်
my[1]: <span class="count">(%s)</span>ခု　ပျက်စီးေနသည်

en: Light
my: အလင်း

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from comment and trackback spam</strong>. It keeps your site protected from spam even while you sleep. To get started: 1) Click the "Activate" link to the left of this description, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Sign up for an Akismet API key</a>, and 3) Go to your Akismet configuration page, and save your API key.
my: လူသန်းေပါင်းများစွာ သံုးစွဲေနေသာ Akismet သည် <strong>မှတ်ချက်နှင့် ချိတ်ဆက်မှု အသိေပးချက် အေနှာက်အယှက်များမှ ကာကွယ်ရန်</strong> တစ်ေလာကလံုးရှိ အေကာင်းဆံုးနည်းလမ်းတစ်ခု ြဖစ်နိုင်ပါသည်။ ဤပလပ်အင်က သင်အိပ်ေနစဉ်မှာပင် သင့်ဆိုဒ်ကို အေနှာက်အယှက်များမှ အကာအကွယ်ေပးမည်ြဖစ်သည်။ စတင်ရန် ။  ။ ၁) ဤရှင်းလင်းချက်၏ ဘယ်ဘက်မှ "အသက်သွင်းပါ" ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ၊ ၂) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Akismet API ကီး ရယူရန် မှတ်ပံုတင်ပါ</a>၊ ြပီးလျှင် ၃) <a href="admin.php?page=akismet-key-config">Akismet သတ်မှတ်ချက်များ</a> စာမျက်နှာသို့သွား၍ သင့် API ကီးကို သိမ်းဆည်းြဖည့်သွင်းေပးပါ။

en: Hello Dolly
my: ဟလို　ေဒါ်လီ

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
my: ဒါက ပလပ်အင်သက်သက်မဟုတ်ပါ။ ဟလို ေဒါ်လီ အမည်ရ လူးဝစ် အမ်းစထေရာင်း၏ အေကျာ်ြကားဆံုး သီဆိုခဲ့ေသာ စကားလံုးနှစ်လံုးတွင် အနှစ်ချုပ်ထားသည့် မျိုးဆက်တစ်ခုလံုး၏ ေမျှာ်လင့်ချက်နှင့် စိတ်အားထက်သတ်မှုတို့အား သေကင်္တြပုထားြခင်းြဖစ်သည်။ ဤပလပ်အင်ကို အသက်သွင်းလိုက်ေသာအခါ စီမံခန့်ခွဲမှဒ စာမျက်နှာတိုင်း၏ ညာဘက်အေပါ်ဘက်တွင် <cite>ဟလို ေဒါ်လီ</cite> မှ စာသားတစ်ချို့ကို အဆင်သင့်သလို ေဖာ်ြပေပးမည်ြဖစ်သည်။

en: Matt Mullenweg
my: မတ်　ြမူလန်ေဗ့ဂ်

en: Show on screen
my: ဖန်သားြပင်တွင်　ြပပါ

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
my: <strong>မဂင်္လာပါ</strong> - ဆိုဒ်အသစ်ြပုလုပ်သည့်အခါ　အသံုးအများဆံုး　လုပ်ေဆာင်ချက်အချို့၏　လိပ်စာကို　ြပပါ။

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
my: %1$s　ဗားရှင်းအသစ်　ရနိုင်ပါြပီ။　<a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">ဗားရှင်း %4$s အေသးစိတ်ကို　ြကည့်ပါ</a>။　<em>ဒီအခင်းအကျင်းကို　အလိုအေလျှာက်　အဆင့်ြမှင့်၍　မရပါ။</em>

[ctx: start of week]
en: 1
my: 0

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
my: မဂင်္လာပါ

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
my: Asia/Rangoon

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
my: ရုပ်ပံုသည်　အနည်းဆံုး　<strong>%1$d pixels</strong>　အကျယ်ရှိသင့်သည်။

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
my: အြကံြပုအြမင့်မှာ　<strong>%1$d pixels</strong>　ြဖစ်သည်။

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
my: ရုပ်ပံုသည်　အနည်ဆံုး　<strong>%1$d pixels</strong>　ရှည်သင့်သည်။

[ctx: Howdy]
en: Welcome
my: မဂင်္လာပါ

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
my: အြကံြပု　အကျယ်မှာ　<strong>%1$d pixels</strong>　ြဖစ်သည်။

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
my: ကျွန်ေတာ့်ဆိုဒ်ကို အြပီးတိုင် ပိတ်ပစ်ချင်တာ ေသချာပါတယ်။ ကျွန်ေတာ့်ဆိုဒ်ကို ဘယ်ေတာ့မှ ြပန်မရေတာ့ဘူး သို့မဟုတ် ေနာက်တစ်ြကိမ် %s ကိုြပန်မသံုးနိုင်ေတာ့ဘူးဆိုတာ သိရှိနားလည်ပါတယ်။

en: Delete My Site Permanently
my: ကျွန်ုပ်ဆိုဒ်ကို အြပီးတိုင် ဖျက်ပါ။

en: Delete My Site
my: ကျွန်ေတာ့် ဆိုဒ်ကို ဖျက်ပါ

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
my: ေသချာ မှတ်ထားပါ၊ သင်တစ်ြကိမ်တစ်ခါ ဖျက်လိုက်သည်နှင့် သင့်ဆိုဒ်ကို ြပန်လည် ရယူ၍ မရနိုင်ေတာ့ပါ။

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
my: စိတ်မေကာင်းပါ သင့်ကလစ်နှိပ်လိုက်ေသာ ချိတ်ဆက်လိပ်စာသည် ေဟာင်းနွမ်းေနြပီြဖစ်သည်။ အြခားေရွးချယ်စရာကို ေရွးချယ်ပါ။

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
my: %s ကို အသံုးြပုသည့် အတွက် ေကျးဇူးတင်ပါတယ်။ သင့်ဆိုဒ်ကို ဖျက်ြပီးပါြပီ။ ေနာက်တစ်ြကိမ် ြပန်လည်ဆံုေတွ့တဲ့ အထိ ေပျာ်ရွှင်စရာများကို အမှတ်ရေနပါမည်။

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
my: သင့်ဆိုဒ်အမည် %s ကို ဆက်လက် အသံုးမြပုလိုေတာ့လျှင် ေအာက်ပါ ေဖာင်ပံုစံကို အသံုးြပု၍ ဖျက်ပစ်နိုင်ပါသည်။ <strong>ကျွန်ုပ်ဆိုဒ်ကို အြပီးတိုင် ဖျက်ပါ</strong>ကို ကလစ်နှိပ်လျှင် သင့်ထံသို့ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ တစ်ခုပါေသာ အီးေမးလ် တစ်ခုကို ပို့ေပးပါလိမ့်မည်။ သင့်ဆိုဒ်ကို ဖျက်ရန် ထိုချိတ်ဆက်လိပ်စာေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
my: ဒီဆိုဒ်ကို ဖျက်ရန် သင်မှာ လံုေလာက်ေသာ ခွင့်ြပုချက် မရှိပါ။

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
my: ေကျးဇူးတင်ပါတယ်။ သင့်လုပ်ေဆာင်ချက်ကို အတည်ြပုရန် သင့် အီးေမးလ်ကို စစ်ေဆးပါ။ သင့်ဆိုဒ်သည် ထို ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်မနှိပ်ေသးလျှင် ဖျက်ြပီးမည်မဟုတ်ပါ။

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
my: မဂင်္လာပါ မိတ်ေဆွ၊
    လတ်တေလာအတွင်း သင့်ဆိုဒ်ရှိ 'ဆိုဒ်ကို ဖျက်ပါ' ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ခဲ့ြပီး
    ထိုစာမျက်နှာရှိ ေဖာင်ပံုစံကို ြဖည့်သွင်းခဲ့သည်။
    သင့်ဆိုဒ်ကို အမှန်တကယ် ဖျက်လိုလျှင် ေအာက်ပါ ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ။
    ေနာက်တစ်ြကိမ် အတည်ြပုချက်ေတာင်းခံမည် မဟုတ်ပါ။ ဒါေြကာင့် သင်တကယ်ေသချာတယ် ဆိုရင်ေတာ့ ဒီချိတ်ဆက်လိပ်စာကိုသာ ကလစ်နှိပ်လိုက်ပါ။ :
    ###URL_DELETE###
    
    သင့်ဆိုဒ်ကို သင်ဖျက်ြပီးရင် အနာဂတ် တစ်ချိန်ချိန်မှာ  ဒီမှာ
    ေနာက်ထပ် ဆိုဒ် အသစ် ြပုလုပ်ဖို့ စိတ်ကူးပါ ! (သို့ေသာ် လက်ရှိ သင့်ဆိုဒ်နှင့် သံုးသူအမည်သည်
    ထာဝရ ေပျာက်ကွယ်သွားြပီဟု မှတ်ထားပါ။)
    
    ဆိုဒ်ကို အသံုးြပုသည့်အတွက် ေကျးဇူးတင်ပါတယ်
    ဝဘ် ထိန်းချုပ်စီမံ့သူ
    ###SITE_NAME###

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
my: ဒီဖိုင် ြကီးလွန်းပါသည်။ ဖိုင်ပမာဏ %1$s KB ထက်ေသးရပါမည်။

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
my: သင့် ေနရာလွတ် ကိုတာ ကို အသံုးြပုြပီးြဖစ်သည်။ ပို့တင်ြခင်း မလုပ်ခင် ဖိုင်များကို ဖျက်ပါ။

en: Back
my: ေနာက်ြပန်သွား

en: [%s] New Admin Email Address
my: [%s] စီမံအုပ်ချုပ်သူ အီးေမးလ် လိပ်စာ အသစ်

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
my: မဂင်္လာပါ မိတ်ေဆွ
    
    လတ်တေလာ အတွင်း သင့်သံုးသူစာရင်းရှိ အီးေမးလ်လိပ်စာကို ေြပာင်းလဲေပးရန် ေတာင်းဆိုခဲ့သည်။
    ဒါအမှန်ပဲဆိုရင် အီးေမးလ်လိပ်စာ ေြပာင်းလဲရန် ေအာက်ပါ ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ :
    ###ADMIN_URL###
    
    ဒီလုပ်ေဆာင်ချက်ကို မလုပ်ေဆာင်လိုရင်
    စိတ်ချလက်ချ လှစ်လျှူရှုြပီး ဒီအီးေမးလ်ကို ဖျက်လိုက်နိုင်ပါသည်။
    
    ဒီအီးေမးလ်ကို ###EMAIL### သို့ ပို့တာြဖစ်ပါတယ်။
    
    ေလးစားလျှက်
    ###SITENAME### ရှိ အားလံုး
    ###SITEURL###

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
my: သင့်အီးေမးလ် အသစ်ြဖည့်စွက်မှု မြပုလုပ်ရေသးပါ။ %s ရှိ စာတိုက်ပံုးတွင် အတည်ြပုအီးေမးလ် ရမရ စစ်ေဆးပါ။

en: [%s] New Email Address
my: [%s] အီးေမးလ် လိပ်စာ အသစ်

en: Network Disable
my: ကွန်ယက်အတွက် ပိတ်ပါ

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
my: စိတ်မေကာင်းပါ၊ ေနာက်ထပ် ပို့တင်မှု မလုပ်ခင် ဖိုင်များကို ဖျက်ရပါမည်။

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု ဖွင့်ထားသည်
my[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု ဖွင့်ထားသည်

en: Theme
my: အခင်း​အကျင်း

en: You do not appear to have any themes available at this time.
my: အခု အချိန်မှာ အခင်း​အကျင်း တစ်ခုမျှ သင်ရရှိနိုင်ပံု မရပါ။

en: No themes found.
my: အခင်း​အကျင်း တစ်ခုမျှမေတွ့ပါ။

en: Visit Dashboard
my: ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံုသို့ လည်ပတ်ရန်

en: Your Sites
my: သင့်ဆိုဒ်များ

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
my: သင့်ကိုယ်ပိုင်ဆိုဒ်များမှ တစ်ခုသို့ လည်ပတ်ြကည့်ရှုရန် ရည်ရွယ်ေသာ်လည်း ဒီဖန်သားြပင်သို့ မေတာ်တဆေရာက်လာခဲ့လျှင်။ သင့်လမ်းကို ေတွ့နိုင်ရန် ကူညီေပးမည့် ြဖတ်လမ်းတို အချို့ကို ဒီမှာ ေတွ့နိုင်ပါသည်။

[ctx: user]
en: Not Spam
my: အေနှာက်အယှက် မဟုတ်ပါ

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု ပိတ်ထားသည်
my[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု ပိတ်ထားသည်

en: Open this theme in the Theme Editor
my: ဒီအခင်း​အကျင်းကို အယ်ဒီတာြဖင့်ဖွင့်ပါ

en: Disable this theme
my: ဒီအခင်း​အကျင်းကို ပိတ်ပါ

en: Enable this theme
my: ဒီအခင်း​အကျင်းကို ဖွင့်ပါ

[ctx: user]
en: Mark as Spam
my: အေနှာက်အယှက်အြဖစ် သတ်မှတ်ပါ

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
my:  "%1$s" ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံုသို့ ဝင်ေရာက်နိုင်ရန် သင်ြကိုးစားခဲ့ပါသည်။ သို့ေသာ် ေလာေလာဆယ် ဒီဆိုဒ်တွင် သင် အခွင့်အာဏာမရှိပါ။  "%1$s" ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံုကို သင်ဝင်ေရာက်ခွင့်ရသင့်သည်ဟု ထင်လျှင် ကွန်ယက်အုပ်ချုပ်သူထံသို့ ဆက်သွယ်ပါ။

en: MB (Leave blank for network default)
my: MB (ကွန်ယက် မူလ သတ်မှတ်ချက်အတိုင်းထားရန် ကွက်လပ်ထားခဲ့ပါ။)

en: Visit theme homepage
my: အခင်း​အကျင်း မူလစာမျက်နှာသို့ သွားေရာက်လည်ပတ်ပါ

en: British English
my: ြဗိတိသျှ အဂင်္လိပ်

en: View Site
my: ဆိုဒ်ကို ြကည့်ရန်

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အထူး စီမံအုပ်ချုပ်သူ <span class="count">(%s)</span> ေယာက်
my[1]: အထူး စီမံအုပ်ချုပ်သူ <span class="count">(%s)</span> ေယာက်

en: American English
my: အေမရိကန် အဂင်္လိပ်

en: Primary Site
my: မူလ ဆိုဒ်

en: Visit Theme Site
my: အခင်း​အကျင်း ဆိုဒ်ကို လည်ပတ်ပါ

en: Delete this theme
my: ဒီအခင်း​အကျင်းကို ဖျက်ပါ

en: Site Upload Space Quota
my: ဆိုဒ် ဖိုင်ပို့တင်နိုင်မှု ေနရာလွတ် ကိုတာ

en: Disable
my: ပိတ်ပါ

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
my: ဖိုင် ပို့တင်ရန် ေနရာလွတ် မလံုေလာက်ပါ။ %1$s KB လိုအပ်ပါသည်။

en: English
my: အဂင်္လိပ်

en: You must be a member of at least one site to use this page.
my: ဒီစာမျက်နှာကို ြကည့်ရန် အနည်းဆံုး အေနြဖင့် ဆိုဒ်တစ်ခု၏ အဖွဲ့ဝင်ြဖစ်ရပါမည်။

en: Global Settings
my: ကမ္ဘာလံုးဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">ကျွန်ေတာ့်ဆိုဒ်များနှင့်ဆိုင်ေသာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
my: ဒီစာမျက်နှာကို ြကည့်ရန် သင်မှာ လံုေလာက်ေသာ ခွင့်ြပုချက်မရှိပါ။

en: The primary site you chose does not exist.
my: သင်ေရွးချယ်ေသာ မူလ ဆိုဒ် မရှိပါ။

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
my: WordPress ဗား​ရှင်း ၃.၀ ေ​ရာက်​သည့်​တိုင် ယခု​အခါ အများ​သံုး​ဆိုဒ် ကွန်​ယက်​ဟု​ေခါ်​ဆို​ေ​သာ ကွန်​ယက်​ကို WordPress MU (multi-user) အြ​ဖစ် သီး​သန့်​ထည့်​သွင်းခဲ့​ရ​သည်။

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
my: ဆက်လက်လုပ်ေဆာင်နိုင်ရန်　wp-config-sample.php ဖိုင်ကိုလိုအပ်ပါသည်။　သင့်　WordPress ထည့်သွင်းမှုမှ　ထိုဖိုင်ကို　ြပန်လည်　ပို့တင်ေပးပါ။

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
my: 'wp-config.php' ဖိုင်ရှိြပီး ြဖစ်ပါသည်။ ဒီဖိုင်ထဲရှိ မည်သည့် စနစ်သတ်မှတ်ချက်ကို မဆို ြပန်လည်　သတ်မှတ်ေပးလိုလျှင် ၎င်းဖိုင်ကို အရင်ဖျက်ပါ။ <a href='%s'>ယခုပင် ထည့်သွင်းြခင်းကို </a>စမ်းသပ် ြပုလုပ်နိုင်ပါသည်။<style>@import url('http://webfonts.myanmapress.com/css.php?font=ayar,ayartakhu');*{font-family: "Ayar Takhu", Ayar !important;letter-spacing: 0px;-moz-font-feature-settings: 'clig', 'liga';font-weight: normal;}</style>

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
my: 'wp-config.php' ဖိုင်သည် သင့် WordPress ထည့်သွင်းမှုအထက်ရှိ အဆင့်တစ်ဆင့်ြမင့်ေသာေနရာတွင် ရှိြပီးြဖစ်ပါသည်။ ဒီဖိုင်ထဲရှိ မည်သည့် စနစ်သတ်မှတ်ချက်ကို မဆို ြပန်လည် သတ်မှတ်ေပးလိုလျှင် ၎င်းဖိုင်ကို အရင်ဖျက်ပါ။ <a href='install.php'>ယခုပင် ထည့်သွင်းြခင်းကို </a>စမ်းသပ် ြပုလုပ်နိုင်ပါသည်။

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
my: WordPress &rsaquo; စနစ်ြပင်ဆင် သတ်မှတ်မှု ဖိုင်

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
my: WordPress မှ ြကိုဆိုပါတယ်။ မစတင်မီ ေဒတာေဗ့နှင့် ပတ်သက်သည့် အချက်အလက်အချို့ လိုအပ်ပါသည်။ ဆက်လက်လုပ်ေဆာင်မှု မြပုခင် ေအာက်ပါ အချက်အလက်များကို သိထားရန် လိုအပ်ပါသည်။

en: Database name
my: ေဒတာေဗ့ အမည်

en: Database username
my: ေဒတာေဗ့ သံုးသူအမည်

en: Database password
my: ေဒတာေဗ့ စကားဝှက်

en: Database host
my: ေဒတာေဗ့ ဝန်ေဆာင်မှု ေပးသူ

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
my: ဇယား ေရှ့ဆက်(ေဒတာေဗ့တစ်ခုတည်းတွင် WordPress ထည့်သွင်းထားမှု အများအြပား ြပုလုပ်လိုလျှင် ဒါကို ေြပာင်းပါ။)

en: Let&#8217;s go!
my: ဆက်လုပ်လိုက်ြကစို့!

en: Database Name
my: ေဒတာေဗ့ အမည်

en: The name of the database you want to run WP in.
my: WP ြဖင့် ချိတ်ဆက်အလုပ်လုပ်မည့် ေဒတာေဗ့ အမည်။

[ctx: example username]
en: username
my: သံုးသူ အမည်

en: Your MySQL username
my: သင့် MySQL သံုးသူအမည်

[ctx: example password]
en: password
my: စကားဝှက်

en: &hellip;and your MySQL password.
my: &hellip;ြပီးေတာ့ MySQL စကားဝှက်။

en: Database Host
my: ေဒတာေဗ့ ဝန်ေဆာင်မှု ေပးသူ

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
my: <code>localhost</code> ြဖင့် အလုပ်မြဖစ်လျှင် သင့် ဝဘ်ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူထံမှ ဒီအချက်အလက်များကို ရရှိထားသင့်သည်။

en: Table Prefix
my: ဇယား ေရှ့ဆက်

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
my: ေဒတာေဗ့တစ်ခုတည်းတွင် WordPress ထည့်သွင်းထားမှု အများအြပား ြပုလုပ်လိုလျှင် ဒါကို ေြပာင်းပါ။

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
my: <code>wp-config.php</code> ကို ကိုယ်တိုင် ြပုလုပ်၍ ေအာက်ပါစာသားများကို ထိုထဲတွင် ြဖည့်ကူးပါ။

en: Run the install
my: ထည့်သွင်းပါ

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
my: ဒီစာမျက်နှာတွင် သင့် ေဒတာေဗ့စ်ဆိုင်ရာ ြပဿနာများကို အလိုအေလျှာက် ြပုြပင်ေပးနိုင်ရန် ေအာက်ပါ စာေြကာင်းကို သင့် <code>wp-config.php</code> ဖိုင်တွင် ထည့်သွင်းပါ။ သင့် ြပင်ဆင်သတ်မှတ်ချက်ဖိုင်တွင် ဒီစာေြကာင်းကို ြဖည့်ြပီးလျှင် ဒီစာမျက်နှာကို ေနာက်တစ်ြကိမ်ြပန်ဖွင့်ပါ။

en: http://wordpress.org/support/forum/how-to-and-troubleshooting
my: http://mya.forums.wordpress.org/forum/how-to-and-troubleshoot

en: No comments awaiting moderation.
my: မည်သည့်မှတ်ချက်မျှ　စစ်ေဆးမှုခံရန်　ေစာင့်ဆိုင်းေနြခင်းမရှိပါ။

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
my: အေြပာင်းအလဲ　မှတ်တမ်း

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
my: အြခားမှတ်ချက်များ

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
my: ထည့်သွင်းြခင်း

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
my: ရှင်းလင်းေဖာ်ြပချက်

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
my: ဖန်သားြပင်　ဓါတ်ပံု　မှတ်တမ်းများ

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, and Newest plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
my: ဘာေတွရနိုင်လည်း သိနိုင်ရန် ဖန်သားြပင် ဘယ်ဘက်အေပါ်ပိုင်းရှိ ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို သံုး၍ အထူး၊ လူြကိုက်များ နှင့် အသစ်ဆံုး ပလပ်အင်များကို ရှာေဖွ ြကည့်ရှုနုိင်သည်။ ဒီအပိုင်းများသည် ပံုမှန် လည်ပတ်ေနသည်။

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
my: သင့် ြကိုက်လျှင် ကဏ္ဍများနှင့် စကားစုတွဲများအတွက် <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> များကို စိတ်ြကိုက်ပံုစံြဖင့် ဤေနရာတွင် ထည့်သွင်းနုိင်သည်။ ဥပမာ၊ သင့် ကဏ္ဍ အေြခြပုလိပ်စာအြဖစ် <code>topic</code>ကို သံုးလျှင် သင့် ကဏ္ဍလိပ်စာများသည် <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code> ပံုစံြဖစ်မည်။ ဤေနရာကို အလွတ်ထားလျှင် မူလသတ်မှတ်ချက်ကို အသံုးြပုမည်ြဖစ်သည်။ (အဂင်္လိပ်လို သံုးတာ အေကာင်းဆံုးြဖစ်ပါသည် - ဘာသာြပန်သူ)

en: You should update your web.config now.
my: သင့်　web.config ဖိုင်ကို　ယခုပင်　ြဖည့်စွက်သင့်သည်။

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my: ဒီ '%s'　ကိုသင်ဖျက်ေတာ့မည်
    ရပ်ရန်　'ပယ်ဖျက်'၊　ဖျက်ရန် 'အိုေက'။

en: Plugin Homepage &#187;
my: ပလပ်အင်　မူလစာမျက်နှာ　&#187;

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
my: သင့်ဆိုဒ်မှ အေြကာင်းအရာများကို အြခားထည့်သွင်းမှု သို့မဟုတ် အြခား စနစ်တစ်ခုတွင်း ြပန်လည် တင်သွင်းရန် ဖိုင်တစ်ဖိုင်အြဖစ် တင်ပို့ထုတ်ေပးနုိင်သည်။ ပို့ထုတ်ထားေသာဖိုင်သည် WXR ဟုေခါ်ေသာ XML ဖိုင်တစ်ခုြဖစ်သည်။ စာမူများ၊ စာမျက်နှာများ၊ မှတ်ချက်များ၊ စိတ်ြကိုက် ြဖည့်စွက်ချက်များ၊ ကဏ္ဍများနှင့် စကားစုတွဲများ ပါဝင်သည်။ ကဏ္ဍ၊ စာေရးသူ၊ လအလိုက် ေန့စွဲသတ်မှတ်ချက် သို့မဟုတ် ထုတ်ေဝမှု အေြခအေနများ အရ တင်ပို့ေပးြခင်းကို ကန့်သတ်ရန် ဆွဲချစာရင်း စကာစစ်များတွင် သတ်မှတ်ေပးြခင်းြဖင့် သီးသန့် စာမူများ သို့မဟုတ် စာမျက်နှာများသာ WXR ဖိုင်တွင် ပါဝင်ေစရန် ေရွးချယ်ေပးနိုင်သည်။

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
my: ဇယား %1$s ကို ြပုြပင်မှု မေအာင်ြမင်ပါ။ အမှား။   ။ %2$s

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
my: စံေတာ်ချိန် စတင်ချိန် - <code>%s</code>။

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
my: သံုးသူအသစ်များသည် ၎င်းတို့အား သင့်ဆိုဒ်သို့ ထည့်သွင်းလိုက်သည့်အေြကာင်း အသိေပးသည့် အီးေမးလ်တစ်ေစာင် လက်ခံရရှိပါမည်။ ထိုအီးေမးလ်တွင် ၎င်းတို့၏ စကားဝှက်ပါဝင်ပါသည်။ ြကိုဆို နှုတ်ခွန်းဆက် အီးေမးလ်ကို သံုးသူများအား မရရှိေစလိုလျှင် အကွက်တွင် အမှန်ြခစ်ပါ။

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
my: အသက်သွင်းစဉ် <strong>မေမျှာ်လင့်ေသာ ရလဒ်</strong>မှ အက္ခရာ %d လံုးကို ထုတ်လုပ်ခဲ့သည်။ &#8220;ေရှ့ေြပးအချက်အလက် ေပးပို့ြပီး&#8221; သတိေပးချက် ရရှိပါက အချိန်နှင့် တစ်ေြပးညီ ေပးပို့ြခင်းနှင့် အြခား ြပဿနာများေြကာင့်ြဖစ်နိုင်သည်။ ဒီပလပ်အင်ကို ရပ်နားြခင်း သို့မဟုတ် ဖယ်ရှားြခင်းြဖင့် စမ်းသပ်ြကည့်ပါ။

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
my: ဤအခင်းအကျင်းကို အဆင့်ြမှင့်ြခင်းသည် သင်ြပုလုပ်ထားေသာ စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်မှုများကို ဆံုးရှံုးရနိုင်ပါသည်။ အဆင့်ြမှင့်ရန် 'OK' ကိုနှိပ်ြပီး ရပ်ရန် 'ပယ်ဖျက်' ကိုနှိပ်ပါ။

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
my: အားလံုး၊ စီမံအုပ်ချုပ်သူ၊ အယ်ဒီတာ၊ စာေရးသူ၊ ပံ့ပိုးကူညီသူ သို့မဟုတ် စာဖတ်သူ စသြဖင့် သံုးသူများအား သံုးသူအဆင့်အတိုင်း ေရွးချယ်ြပသေပးရန် ဘယ်ဘက်အေပါ်ပိုင်းရှိ စာသား ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို သံုးြပုနိုင်သည်။ မူလ ြမင်ကွင်းမှာ သံုးသူအားလံုးကို ြပသေပးရန်ြဖစ်သည်။ အသံုးမြပုေသာ သံုးသူအဆင့်များကို စာရင်းတွင်ြပမထားပါ။

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
my: ဖွံ့ြဖိုးမှု လုပ်ေဆာင်ေနဆဲ WordPress ဗားရှင်းကို အသံုးြပုထားသည်။ ညစဉ် ေနာက်ဆံုး တည်ေဆာက်ထားေသာ ဗားရှင်းသို့ အလိုအေလျှာက် အဆင့်ြမှင့်နိုင်သည် သို့မဟုတ် ရယူ၍ ကိုယ်တိုင်ထည့်သွင်းနိုင်သည်။

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
my: အီးေမးလ်မှ တစ်ဆင့် စာမူေရးပို့ြခင်း ဆက်တင်များသည် သင့်စာမူများကို အီးေမးလ်ြဖင့် WordPress သို့ေပးပို့ရန် ခွင့်ြပုေပးသည်။ ဒီနည်းကို သံုးရန် POP3 ြဖင့် လျှို့ဝှက် အီးေမးလ်အေကာင့်တစ်ခု ြပုလုပ်ထားရန်လိုသည်။ ဤလိပ်စာသို့ ေရာက်ရှိေသာ ေမးလ်မှန်သမျှအား စာမူအြဖစ် ထုတ်ေဝမည်ြဖစ်သည်။ ထို့ေြကာင့် ဒီလိပ်စာကို အလွန်လျှို့ဝှက်စာ ထားရန် လိုအပ်ပါသည်။

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
my: ေပျာက်ဆံုးသွားမည့် မသိမ်းဆည်းရေသးေသာ အေြပာင်းအလဲများ ရှိပါသည်။ ဆက်လုပ်ရန် 'OK'၊ ရုပ်ပံု အယ်ဒီတာသို့ ြပန်သွားရန် 'ပယ်ဖျက်'

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
my: အရင် WordPress ဗားရှင်းများတွင် တင်သွင်းစနစ်များသည် မူလကတည်းက ပါဝင်သည်။ လူအများစုသည် ၎င်းတို့ကို တစ်ြကိမ် သို့မဟုတ် အြကိမ်အနည်းငယ်သာ အသံုးြပုေလ့ရှိသြဖင့် ပလပ်အင်များအြဖစ် ေြပာင်းလဲလိုက်သည်။

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
my: လက်ရှိ အသံုးြပုထားေသာ အခင်းအကျင်း ပျက်ေနသည်။ မူလ အခင်းအကျင်းသို့ ြပန်ေြပာင်းေနသည်။

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
my: ရုပ်ပံုကို ဆက်လက်လုပ်ေဆာင်၍ မရပါ။ ေနာက်ြပန်သွား၍ ေနာက်တစ်ြကိမ် စမ်းြကည့်ပါ။

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
my: %1$s ဇယားကွက် အဆင်မေြပပါ။ ေအာက်ပါအတိုင်း အမှားြပေနသည် %2$s။ ဒီဇယားအမှားကို WordPress မှ ြပုြပင်ရန် ြကိုးစားပါမည် &hellip;

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
my: ေအာက်ရှိဗားရှင်းထက် ပိုမိုသစ်လွင်ေသာ အလိုအေလျှာက် သိမ်းဆည်းထားသည့် စာမူတစ်ခုရှိပါသည်။ <a href="%s">အလိုအေလျှာက် သိမ်းထားေသာ စာမူကို ြကည့်ပါ</a>

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
my: ြပုြပင်မှု ြပီးဆံုးပါြပီ။ အခွင့်မရှိသူမှ ဒီစာမျက်နှာကို အသံုးြပုနိုင်မှုမှ ကာကွယ်ရန် wp-config.php မှ ေအာက်ပါ စာေြကာင်းကို ဖယ်ရှားပါ။

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
my: WordPress မှ ေယဘုယျ ေဒတာေဗ့ ြပဿနာအချို့ကို အလိုအေလျှာက် ရှာေဖွ၍ ြပုြပင်ေပးနုိင်သည်။ ြပုြပင်မှုသည် အချိန်အနည်းငယ် ြကာနိုင်ပါသည်။ ထို့ေြကာင့် စိတ်ရှည်ရှည်ထား၍ ေစာင့်ပါ။

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
my: ေဒတာေဗ့စ်ကို ပိုမိုြပည့်စံု ေကာင်းမွန်ေစရန် WordPress မှ ြကိုစားေပးနိုင်သည်။ ဒါက အချို့အေြခအေနများတွင် စွမ်းေဆာင်ရည်ကို ပိုမိုေကာင်းမွန်ေစသည်။ ေဒတာေဗ့ကို ြပုြပင်ြခင်းနှင့် ပိုမိုြပည့်စံု ေကာင်းမွန်ေစြခင်းတို့သည် အချိန် အနည်းငယ်ြကာနိုင်ပါသည်။ ပိုမိုေကာင်းမွန်ေစရန် ြပုလုပ်ေနစဉ်အတွင်း ေဒတာေဗ့စ်ကို ထိန်းချုပ်ပိတ်ပင်ထားပါမည်။

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
my: ဤဆိုဒ်သို့ ဖိတ်ေခါ်ရန် ဤကွန်ယက်တွင် ရှိြပီးြဖစ်ေသာ သံုးသူ၏ အီးေမးလ်လိပ်စာ သို့မဟုတ် သံုးသူအမည်ကို ြဖည့်သွင်းပါ။ ဖိတ်ေခါ်မှုကို အတည်ြပုလက်ခံေပးနိုင်ရန် ထိုပုဂ္ဂိုလ်ထံသို့ အီးေမးလ်ပို့ေပးမည်ြဖစ်သည်။

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
my: ကိုယ်ပွားရုပ်ပံုဆိုသည်မှာ ကိုယ်ပွားရုပ်ပံု အသံုးြပုခွင့်ေပးထားေသာ ဆိုဒ်များတွင် မှတ်ချက်ေရးေသာအခါ ဝဘ်ဘေလာ့ဂ်တစ်ခုမှ တစ်ခုသို့ တွဲဖက်လိုက်ပါေဖာ်ြပေနေသာ သင့်အမည်ေဘးရှိ ရုပ်ပံုတစ်ပံုြဖစ်သည်။ သင့်ဆိုဒ်တွင် မှတ်ချက်ေပးသူများအတွက် ကိုယ်ပွားရုပ်ပံုေဖာ်ြပေပးရန် ဒီေနရှာတွင် သတ်မှတ်ေပး ဖွင့်ထားေပးနိုင်သည်။

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
my: <strong>သတိေပးချက်။   ။</strong> အသက်ဝင်ေနေသာ ပလပ်အင်တစ်ခုကို အေြပာင်းအလဲြပုလုပ်ြခင်းကို အားမေပးပါ။ သင့်ေြပာင်းလဲမှုေြကာင့် ြပုြပင်၍ မရေသာ အမှားတစ်ခုခုြဖစ်ပွားခဲ့ပါက ပလပ်အင်ကို အလုိလို ရပ်ဆိုင်းပါမည်။

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
my: ဤဆိုဒ်သို့ ဖိတ်ေခါ်ရန် ဤကွန်ယက်တွင် ရှိြပီးြဖစ်ေသာ သံုးသူ၏ အီးေမးလ်လိပ်စာကို ြဖည့်သွင်းပါ။ ဖိတ်ေခါ်မှုကို အတည်ြပုလက်ခံေပးနိုင်ရန် ထိုပုဂ္ဂိုလ်ထံသို့ အီးေမးလ်ပို့ေပးမည်ြဖစ်သည်။

en: Contributing Developers
my: ပံ့ပိုး ဖန်တီးြပုလုပ်သူများ

en: Show Toolbar when viewing site
my: ဆိုဒ်ကို ြကည့်​ေနစဉ် ကိရိယာဘားတန်းကို ြပထားပါ

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
my[0]: <strong>ဗား​ရှင်း %1$s</strong> တွင် လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ပ​ဿ​နာ​တစ်​ခု​နှင့် အမှား​အယွင်း %2$s ခု​ကို ြ​ပု​ြ​ပင်​ခဲ့​သည်။
my[1]: <strong>ဗား​ရှင်း %1$s</strong> တွင် လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ပ​ဿ​နာ​တစ်​ခု​နှင့် အမှား​အယွင်း %2$s ခု​ကို ြ​ပု​ြ​ပင်​ခဲ့​သည်။

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
my: ေ​နာက်​ထပ် အချက်အလက်​များ​အတွက် <a href="%s"> ြ​ဖန့်​ချိ​မှု မှတ်စု​များ​ကို</a> ြ​ကည့်ပါ။

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
my[0]: <strong>ဗား​ရှင်း %1$s</strong> လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ပ​ဿ​နာ​အချို့​ကို ေြ​ဖ​ရှင်း​ခဲံ​ြ​ပီး မှားယွင်း​မှု %2$s ခု​ကို ြ​ပု​ြ​ပင်​ခဲ့သည်။
my[1]: <strong>ဗား​ရှင်း %1$s</strong> လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ပ​ဿ​နာ​အချို့​ကို ေြ​ဖ​ရှင်း​ခဲံ​ြ​ပီး မှားယွင်း​မှု %2$s ခု​ကို ြ​ပု​ြ​ပင်​ခဲ့သည်။

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
my[0]: <strong>ဗား​ရှင်း %1$s</strong> တွင် အမှား​အယွင်း %2$s ခု​ကို ေြ​ဖ​ရှင်း​ေပးခဲ့သည်။
my[1]: <strong>ဗား​ရှင်း %1$s</strong> တွင် အမှား​အယွင်း %2$s ခု​ကို ေြ​ဖ​ရှင်း​ေပးခဲ့သည်။

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
my: သင့် WordPress ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​ခံု​မှ ြ​ကို​ဆို​ပါ​သည် ! သင့်​ဆိုဒ်​သို့ ဝင်ေ​ရာက်​သည့်​အခါ​တိုင်း ဒီ​ဖန်​သား​ြ​ပင်​ကို သင်ြ​မင်ေ​တွ့​ရ​မည်ြ​ဖစ်ြ​ပီး WordPress ၏ ဆိုဒ်​စီမံ​ခန့်​ခွဲ​မှု​ဆိုင်​ရာ လုပ်ေ​ဆာင်​ချက်​များ​အား​လံုး​ကို ရ​ယူ​သံုး​စွဲ​ခွင့်​ေ​ပး​သည်။ အေပါ်​ေ​ထာင့်​ရှိ အကူအညီ ခ​လုပ်ြ​ပား​ကို က​လစ်​နှိပ်ြ​ခင်းြဖင့် မည်​သည့်​ဖန်​သား​ြ​ပင်​အတွက်​မ​ဆို အကူအညီ​ရ​ယူ​နိုင်​ပါ​သည်။

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
my[0]: ထိန်းသိမ်း​ြ​ပု​ြ​ပင်ေ​ရး​နှင့် လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ဖန့်ချိမှု
my[1]: ထိန်းသိမ်း​ြ​ပု​ြ​ပင်ေ​ရး​နှင့် လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ဖန့်​ချိ​မှု​များ

en: What&#8217;s New
my: အသစ်ပါဝင်လာသည်များ

en: Security Release | Security Releases
my[0]: လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ဖန့်​ချိ​မှု
my[1]: လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ဖန့်​ချိ​မှုများ

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
my[0]: ထိန်းသိမ်း​ြ​ပု​ြ​ပင်ေ​ရး ြ​ဖန့်​ချိ​မှု
my[1]: ထိန်းသိမ်း​ြ​ပု​ြ​ပင်ေ​ရး ြ​ဖန့်​ချိ​မှုများ

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
my[0]: <strong>ဗား​ရှင်း %1$s</strong> တွင် လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ပ​ဿ​နာ​တစ်​ခု​ကို ေြ​ဖ​ရှင်း​ေ​ပး​ခဲ့​သည်။
my[1]: <strong>ဗား​ရှင်း %1$s</strong> တွင် လံု​ြ​ခံု​ေ​ရး​ဆိုင်​ရာ ြ​ပ​ဿ​နာ​အချို့​ကို ေြ​ဖ​ရှင်း​ေ​ပး​ခဲ့​သည်။

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
my: ဒီဖန်သားြပင်သည် သင့်အတွက် နဂိုမူလ အြမဲတမ်းလိပ်စာ ဖွဲ့စည်းပံုကို ​ေရွးချယ်ခွင့်ြပုသည်​။ လူများစုသံုး​ေသာ သတ်မှတ်ချက်များမှ ​ေရွးချယ်နိုင်သလို သင့်စိတ်ြကိုက် URL ဖွဲ့စည်းပံုကိုလည်း ြပုလုပ်ထားနိုင်သည်​။

en: Return to Updates
my: အသစ်ြ​ပု​ြ​ပင်ြ​ဖည့်​စွက်​မှု​များ​ကို ြ​ပန်​သွား​ပါ

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
my: WordPress %1$s မှ ြကိုဆိုပါသည်။ <a href="%2$s">ထပ်မံေလ့လာရန်</a>။

en: Adding Categories
my: ကဏ္ဍများ ထပ်​ေပါင်းထည့်ြခင်း

en: Adding Tags
my: စကားစုတွဲများ ထပ်​ေပါင်းထည့်ြခငး်

en: Troubleshooting
my: အမှား ြပဿနာရှာ​ေဖွြခင်း

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
my: စာမူတစ်ခုကို မြပုလုပ်မီ မီဒီယာဖိုင်များအား ဒီ​ေနရာသို့ ပို့တင်ထားနုိင်သည်​။ ဒီနည်းြဖင့် ပို့တင်ထား​ေသာ ဖိုင်များကို ​စာမူများနှင့် စာမျက်နှာများကို ​ေနာက်တစ်ချိန်တွင် သံုးနိုင်ရန် ခွင့်ြပု​ေပးသည်​။ ထို့ြပင်/သို့မဟုတ် သင်မျှ​ေဝ သံုးစွဲနိုင်ရန် ထိုဖိုင်အတွက် ဝဘ်လိပ်စာတစ်ခုကို ရနိုင်သည်​။ ဖိုင်များကို ပို့တင်ြခင်းြပုလုပ်ရန် ​ေရွးချယ်စရာ သံုးမျုိးရှိပါသည်  :

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
my: ဝင်ေ​ရာက်ြ​ပီး​လျှင် သူ​တို့​ကိုယ်တိုင် ေြ​ပာင်း​လဲ​နိုင်​ေသာ စကားဝှက်​တစ်​ခု သံုး​သူ​အသစ်​အတွက် သတ်​မှတ်ေ​ပး​သင့်​သည်။ သို့​ေသာ် သံုး​သူ​အမည်​ကို ေြ​ပာင်း​၍ မရနိုင်ပါ။

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
my: သင့်ကဏ္ဍများကို စကားစုတွဲများသို့ (သို့မဟုတ် အြပန်အလှန်) ​ေြပာင်းလိုလျှင် တင်ပို့မှု ဖန်သားြပင်တွင် ရှိ​ေသာ <a href="%s">ကဏ္ဍများနှင့် စကားစုတွဲများ ​ေြပာင်းနည်း</a> ကို သံုးပါ​။

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
my: ြ​ပီး​လျှင် ဒီ​ဖန်​သား​ြ​ပင် ေ​အာက်ေ​ြ​ခ​ရှိ သံုး​သူ​အသစ်​ထည့်​ပါ​ခ​လုပ်​ကို က​လစ်​နှိပ်​ရန် သတိထား​ပါ။

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
my: ဖိုင်ဆွဲချရယူ သိမ်းဆည်းြပီးလျှင်၊ ဒီဆိုဒ်မှာ အေြကာင်းအရာများကို အြခား WordPress ထည့်သွင်းမှုတစ်ခုသို့ တင်ပို့နိုင်ရန် တင်ပို့မှု လုပ်ေဆာင်ချက်ကို အသံုးြပုနိုင်သည်။

en: Screen Display
my: ဖန်သားြပင် ​ေဖာ်ြပပံု

en: Attaching Files
my: ဖိုင်များ ချိတ်ဆက်ြခင်း

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
my: ဒါ​ကေ​တာ့ မ​တူညီ​ေ​သာ သံုး​သူ​အဆင့်​အတန်း​များ​နှင့် တစ်​ခု​စီ​နှင့်​သက်​ဆိုင်ေ​သာ ခွင့်​ြ​ပု​ချက်​များ​၏ အေ​ြ​ခ​ခံ ခြံု​ငံု​သံုး​သပ်​ချက်​တစ်​ခု​ြ​ဖစ်​ပါ​သ​ည်။

en: User Roles
my: သံုး​သူ အဆင့်​အတန်းများ

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
my: သင့်​ဆိုဒ်​သို့ သံုး​သူ​အသစ်​တစ်ေ​ယာက်​ထည့်​ေ​ပါင်း​ရန် ဒီ​ဖန်​သား​ြ​ပင်​ရှိ ေ​ဖာင်​ပံု​စံ​ကို ြ​ဖည့်​သွင်း​ြ​ပီး ေ​အာက်ေ​ြ​ခ​ရှိ သံုး​သူ​အသစ်​ထည့်​ပါ ခ​လုပ်​ကို နှိပ်ပါ။

en: Moderating Comments
my: မှတ်ချက်များ ထိန်းကွပ်ြခင်း

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
my: စာ​ဖတ်​သူ​များ​သည် မှတ်ချက်​များ ဖတ်ြ​ခင်း/မှတ်​ချက်ေ​ရး​သား​ြ​ခင်း/သ​တင်း​လွှာ​လက်ခံ​ရ​ယူ​ြ​ခင်း စ​သြ​ဖင့် ြ​ပု​လုပ်​နိုင်​သည်။ သို့​ေသာ် ပံု​မှန်​ဆိုဒ်ေပါ်​ရှိ အေ​ြ​ကာင်း​အရာ​များ ဖန်တီး​ေ​ရး​သား​ြ​ခင်း မြ​ပု​လုပ်နိုင်ပါ။

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
my: သင်လိုအပ်​ေသာ တင်သွင်းစနစ်အား စာရင်းတွင် မ​ေတွ့လျှင် တင်သွင်းစနစ် ရှိမရှိ သိနိုင်ရန် <a href="%s">ပလပ်အင် ဖိုင်လမ်းညွှန်တွင် ရှာပါ</a>

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
my: တစ်ြပိုင်တည်းြပုြပင်ြခင်းကိုလုပ်ေဆာင်ေနစဉ် ေရွးချယ်ထားေသာ စာမူများအားလံုးအတွက်မီတာအချက်အလက်များ (ကဏ္ဏခွဲများ၊ စာေရးသူ၊ စသြဖင့်)တို့ကို တစ်ြပိုင်တည်း  ေြပာင်းလဲနိုင်သည်။ စာမူတစ်ပုဒ်ကို အုပ်စုဖွဲထားြခင်းမှ ဖယ်ထုတ်ရန် ေဖာ်ြပထားသည့် တစ်ြပိုင်တည်း ြပုြပင်ရန် ဧရိယာရှိ စာမူအမည်ေဘးမှ X ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Available Actions
my: ရနိုင်​ေသာ လုပ်​ေဆာင်ချက်များ

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
my: စာ​ေ​ရး​သူ​များ​သည် သူ​တို့​ကိုယ်​ပိုင်​စာ​မူ​များ​ကို စီမံ​ခန့်​ခွဲ​နိုင် ထုတ်ေ​ဝ​နိုင်ြ​ပီး ဖိုင်​များ တင်​ပို့​ြ​ခင်း ြ​ပု​လုပ်​နိုင်သည်။

en: How to Update
my: အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်နည်း

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
my: ဒီဖန်သားြပင်သည် သင့်စာမူများအားလံုးသို့ ဆက်သွယ်ရန် ပံ့ပိုး​ေပးသည်​။ သင့်အလုပ်လုပ်​ေဆာင်မှု အ​ေြခအ​ေနကိုလိုက်​၍ ဒီဖန်သားြပင်​ေဖာ်ြပမည့် ပံုစံကို စိတ်ြကိုက် ြပုြပင်နိုင်သည်​။

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
my: စာမူအများအြပားကို ြပုြပင်ြခင်း သို့မဟုတ် အမှိုက်ပံုးတွင်းထည့်သွင်းြခင်းကို တစ်ြပိုင်တည်း ြပုလုပ်နိုင်ပါသည်။ အမှန်ြခစ်ကွက်များကို သံုး၍ သင်လုပ်ေဆာင်လိုေသာ စာမူများကို ေရွးပါ။ ြပီးလျှင် တစ်ြပိုင်တည်းလုပ်ေဆာင်ြခင်းမီနူးမှ လုပ်ေဆာင်လိုေသာ လုပ်ေဆာင်မှုကိုေရွး၍ လုပ်ေဆာင်ပါကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Adding Plugins
my: ပလပ်အင်များ ထည့်သွင်းြခင်း

en: Screen Content
my: ဖန်သားြပင် ကိုယ်ထည်

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
my: နည်းလမ်းအချို့ြဖင့် ဒီဖန်သားြပင်​၏ ကိုယ်ထည်များကို ​ေဖာ်ြပမည့်ပံုစံကို စိတ်ြကို ြပုြပင်နိုင်သည်​။ :

en: Adding Themes
my: အခင်းအကျင်းများ ထည့်သွင်းြခင်း

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their posts. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
my: ဖျက်ရန် သည် သံုးသူများကို ဖျက်ရန် အတည်ြပုချက်ေပးြခင်းအတွက် ဖန်သားြပင်ကိုဖွင့်ေပးသည်၊ သံုးသူတစ်ဦးကို သင့်ဆိုဒ်မှ အြပီးအပိုင်ဖယ်ရှားြပီး သူတို့ေရးသားခဲ့ေသာ စာမူများကိုပါ ဖျက်နိုင်သည်။ တစ်ြပိုင်တည်းလုပ်ေဆာင်ြခင်းကို သံုး၍ သံုးသူအများအြပားကို တစ်ြပိုင်တည်း ဖျက်နိုင်သည်။

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their posts. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
my: ဖယ်ရှားရန်သည် သင့်ဆိုဒ်မှ သံုးသူတစ်ေယာက်အား ဖယ်ရှားရန် ခွင့်ြပုေပးသည်။ သူတို့ေရးသားခဲ့ေသာ စာမူများကို ဖျက်မည်မဟုတ်ပါ။ တစ်ြပိုင်တည်းလုပ်ေဆာင်ြခင်းကို သံုး၍ သံုးသူအများအြပားကို တစ်ြပိုင်တည်း ဖယ်ရှားနိုင်သည်။

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
my: ပလပ်အင်များသည် စိတ်ြကိုက်လုပ်​ေဆာင်ချက်များြဖင့် WordPress ​၏ လုပ်​ေဆာင်ချက်များကို ချဲ့ထွင်ရန် WordPress သို့ ချိတ်ဆက်ထားသည်​။ ပလပ်အင်များကို အဓိက မူလ WordPress နှင့် မသက်ဆိုင်ဘဲ ကမ္ဘာအနှံ့ရှိ ဖန်တီးြပုလုပ်သူ ​ေထာင်​ေပါင်းများစွာမှ ဖန်တီးထားြခင်းြဖစ်သည်​။ တရားဝင် <a href="%s" target="_blank">WordPress.org ပလပ်အင် တည်​ေနရာညွှန်း</a> ရှိ ပလပ်အင်အားလံုးသည် WordPress လိုင်စင်နှင့် သင်​ေလျာ် ကိုက်ညီမှု ရှိပါသည်​။ ဒီ​ေနရာရှိ သင့်ကိုယ်ပိုင် ပလပ်အင်များ ဆက်ရှင်တွင် တည်​ေနရာညွှန်းကို ရှာ​ေဖွြခင်းနှင့် ြကည့်ရှုြခင်းြဖင့် ထည့်သွင်းရန် ပလပ်အင်အသစ်များကို ရှာ​ေဖွနိုင်ပါသည်​။

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
my: အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာဆိုသည်မှာ သင့်ကဏ္ဍခွဲများနှင့် စကားစုတွဲ မှတ်တမ်းများအြပင် သီးသန့်စာမျက်နှာများနှင့် ဘ​ေလာ့ဂ်စာမူများ​နှင့် ချိတ်ဆက်ထား​ေသာ အြမဲတမ်း URL များြဖစ်သည်​။ အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာသည် သင့်​ေရးသားချက်များသို့ ချိတ်ဆက်ရန် အသံုးြပု​ေသာ ဝဘ်လိပ်စာြဖစ်သည်​။ စာမူတစ်ခုြခင်းစီ​၏ URL များမှာ အြမဲတမ်းပံု​ေသြဖစ်သင့်သည်​။ အြမဲချိတ်ဆက်လိပ်စာဟု ​ေခါ်ဆိုသြဖင့် မည်သည့်အခါမျှ ​ေြပာင်းလဲမှုမြပုလုပ်သင့်ပါ​။

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
my: လူများစုသည် ပံုမှန် စာမူ ID အမှတ်များထက် စာမူ​ေခါင်းစဉ်ကဲ့သို့​ေသာ အသံုးဝင်သည့် အချက်အလက်များပါဝင်သည့် &#8220;လှပ​ေသာ အြမဲလိပ်စာ&#8221; URL များကို သံုးရန် ​ေရွးချယ်ြကသည်​။ လူသံုးများသတ်မှတ်ချက်များ​ေအာက်မှ နှစ်သက်ရာ အြမဲလိပ်စာပံုစံကို ​ေရွးချယ်နိုင်သလို သင့်စိတ်ြကိုက် ဖွဲ့စည်းပံုကိုလည်း သင်ကိုယ်တိုင် ြပုလုပ်နုိင်သည်​။

en: Common Settings
my: လူသံုးများ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Custom Structures
my: စိတ်ြကိုက် ဖွဲ့စည်းပံုများ

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
my: ဖိုင်များ ပို့တင်ြခင်းသည် သင်ပို့တင်ထား​ေသာ ဖိုင်များ အတွက် သိမ်းဆည်းရန် ဖိုလ်ဒါနှင့် လမ်း​ေြကာင်းကို ​ေရွးချယ်ရန် ခွင့်ြပုသည်​။

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
my: အေြကာင်းအရာများကို နည်းလမ်းမျိုးစံုြဖင့် ေပးပို့နိုင်သည်။ ဒီဖန်သားြပင်တွင် ၎င်းတို့အားလံုးအတွက် သတ်မှတ်ချက်ဆက်တင်များကို ထိန်းသိမ်းထားသည်။ ထိပ်ဆံုးအပုိင်းသည် ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံုအတွင်းရှိ အယ်ဒီတာကို ထိန်းချုပ်ြပီး ကျန်ထိန်းချုပ်မှုများသည် ြပင်ပမှ ထုတ်ေဝြဖန့်ချိမှုနည်းလမ်းများကို ထိန်းချုပ်ေပးသည်။ မည်သည့်နည်းလမ်းအေြကာင်းကိုမဆို ထပ်မံသိရှိလိုပါက လမ်းညွှန်ချက်စာတန်းချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို အသံုးြပုပါ။

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
my: အများသံုးဆိုဒ်တွင် အခင်းအကျင်းထည့်သွင်းြခင်းကို ကွန်ယက်စီမံအုပ်ချုပ်မှု ဆက်ရှင်မှသာ ြပုလုပ်နိုင်သည်​။

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
my: ဆိုဒ်စီမံအုပ်ချုပ်သူ အ​ေနြဖင့်မဟုတ်ဘဲ ဆိုဒ်သို့လာ​ေရာက်လည်ပတ်သူများကိုယ်တုိင် မှတ်ပံုတင်ြခင်းြပုလုပ်နိုင်​ေစလိုလျှင် အဖွဲ့ဝင်ြခင်း အကွက်တွင် အမှန်ြခစ်ပါ​။ ကိုယ်တိုင်မှတ်ပံုတင်သည်ြဖစ်​ေစ ဆိုဒ်စီမံအုပ်ချုပ်သူမှ မှတ်ပံုတင်​ေပးသည် ြဖစ်​ေစ သံုးသူအသစ်များအတွက် သံုးသူ မူလ အဆင့်အတန်းကို သတ်မှတ်​ေပးထားနိုင်သည်​။

en: Post Via Email
my: အီးေမးလ်မှတစ်ဆင့် စာမူေရးသားရန်

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
my: သင့်ဆန္ဒရှိလျှင် သင့်စာမူအသစ်များ၏ များြပားလှေသာ ဝန်ေဆာင်မှုများကို WordPress မှ အလုိေလျှာက် သတိေပးပါမည်။

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
my: ဒီဖန်သားြပင်မှ မှတ်ချက်​ေဖာ်ြပမှုနှင့် စီမံခန့်ခွဲမှု​၊ သင့်စာမူ/စာမျက်နှာများသို့ ချိတ်ဆက်ထားမှုများ ထိန်းချုပ်ရန် ​ေရွးချယ်စရာအများအြပားကို ပံ့ပိုး​ေပးထားသည်​။ အလွန်များြပားလှသြဖင့် အားလံုးကိုရှင်းြပရန် ဒီမှာ ဆံ့မှာမဟုတ်ပါ​ :) ​ေဆွး​ေနွးမှုဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များတစ်ခုစီအတွက် အချက်အလက်များ ရနိုင်ရန် ဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း လိပ်စာများကို သံုးပါ​။

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
my: အြခားအရာများတွင် WYSIWYG (Visual) အယ်ဒီတာကို ပိတ်ထားနိင်သည်​။ သင့် WordPress စီမံအုပ်ချုပ်မှု ဖန်သားြပင် အ​ေရာင်တွဲစပ်မှုကို ​ေြပာင်းနိုင်သည်​။ သင့် စကားဝှက်ကို ​ေြပာင်းနိုင်သည်​။ ကိရိယာဘားတန်း (အရင်က စီမံအုပ်ချုပ်မှု ဘားတန်း ဟု​ေခါ်သည်) ကို သင့်ဆိုဒ်​ေရှ့စာမျက်နှာတွင် ​ေဖျာက်ထားနိုင်သည်​။ သို့​ေသာ် စီမံအုပ်ချုပ်မှု ဖန်သားြပင်တွင် ပိတ်​၍မရနိုင်ပါ​။

en: Inactive Sidebar (not used)
my: သက်ဝင်မှုမရှိ​ေသာ​​ေဘးဘားတန်း (အသံုးမြပု)

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
my: ဒီ​ေဘးဘားတန်းကို မရရှိနိုင်​ေတာ့ပါ​။ သင့်ဆိုဒ်မည်သည့်​ေနရာတွင်မှ ​ေဖာ်ြပမည်မဟုတ်ပါ​။ ​ေအာက်တွင်ရှိ​ေသာ ဝစ်ဂျစ်တစ်ခုစီကို ဖယ်ရှားြပီး ဒီသက်ဝင်မှုမရှိ​ေသာ ​ေဘးဘားတန်းကို အြပည့်အဝ ဖယ်ရှားလိုက်ပါ​။

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
my: ​ေအာက်ဘက်ရှိ ဧရိယာအတွင်းသို့ သင့်ဖိုင်များကို <strong>တရွတ်ဆွဲ ချထားပါ</strong>​။ ဖိုင်များများ တစ်ြပိုင်တည်းခွင့်ြပုသည်​။

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
my: <strong>ဖိုင်များ​ေရွးချယ်ရန်</strong> ကိုနှိပ်လျှင် သင့်ကွန်ြပူတာ ​ေမာင်းနှင်စနစ်အတွင်းရှိ ဖိုင်များကို ​ေဖာ်ြပထား​ေပးသည့် လမ်း​ေြကာင်းရှာ ဝင်းဒိုးတစ်ခုဖွင့်​ေပးပါသည်​။ သင်လိုချင်​ေသာ ဖိုင်ကို ကလစ်နှိပ်ြပီး <strong>ဖွင့်ပါ</strong> ကို​ေရွးချယ်လိုက်လျှင် ပို့တင်မှု ဖန်သားြပင်တွင် ြပီး​ေြမာက်မှု အ​ေြခအ​ေနြပ ဘားတန်းတစ်ခု ​ေပါ်ထွက်လာပါမည်​။

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍများကိုသံုး​၍ ချိတ်ဆက်လိပ်စာအုပ်စုများ ဖန်တီးထားနိုင်သည်​။ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍအမည်များမှာ တစ်သီးတစ်သန့်ြဖစ်ရန်လို့အပ်ြပီး စာမူများအတွက် သင်အသံုးြပု​ေသာ ကဏ္ဍများနှင့် ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍများကို သီးသန့်ခွဲြခားထားသည်​။

en: Removing and Reusing
my: ဖယ်ရှားြခင်းနှင့် ြပန်လည် အသံုးြပုြခင်း

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
my: <strong>စကားစုတွဲများ</strong> ကိုသံုး​၍ သင့်စာမူများကို ​ေသာ့ချက်စကားလံုးများ သတ်မှတ်​ေပးထားနိုင်သည်​။ ကဏ္ဍများနှင့်မတူဘဲ စကားစုတွဲများတွင် အစဉ်အဆက် ဆက်နွယ်မှုမရှိပါ​။ ဆိုလိုသည်မှာ စကားစုတစ်ခုနှင့် အြခားတစ်ခုြကားတွင် မည်သည့် ဆက်နွယ်မှုမျှ မရှိပါ​။

en: Missing Widgets
my: ​ေပျာက်ဆံုး​ေန​ေသာ ဝစ်ဂျက်များ

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
my: သင့်ဆိုဒ်တွင် ​ေရးသားထား​ေသာ မှတ်ချက်များကို စာမူများနှင့် အြခား အရာများကို စီမံခန့်ခွဲမှုနည်းအတိုင်းပင် စီမံခန့်ခွဲမှု ြပုလုပ်နိုင်သည်​။ ဒီဖန်သားြပင်ကိုလည်း အြခား စီမံခန့်ခွဲမှု ဖန်သားြပင်များ အတိုင်းပင် စိတ်ြကိုက် ြပုြပင်နိုင်သည်​။ မှတ်ချက်များကို ​ေဆာင်ရွက်ရာတွင် ​ေခတ္တရပ်နားမှု လုပ်​ေဆာင်ချက်ကို သံုးြခင်း သို့မဟုတ် တစ်ြပိုင်တည်း လုပ်​ေဆာင်ချက်များ ကို သံုး​၍ ​ေဆာင်ရွက်နိုင်သည်​။

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
my: <strong>စာေရးသူ</strong> ေကာ်လံတွင် စာေရးသူအမည်၊ အီးေမးလ်လိပ်စာ နှင့် ဘေလာ့် URL တို့အြပင် မှတ်ချက်ေပးသူ၏ IP လိပ်စာကိုလည်းေဖာ်ြပထားေပးသည်။ ထိုချိတ်ဆက်လိပ်စာေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်လျှင် ထို IP လိပ်စာမှ ေရးသားထားေသာ မှတ်ချက်များကို ေဖာ်ြပေပးမည်။

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
my: ဖန်​သား​ြ​ပင်​ထိပ်​ပိုင်း​ရှိ ကိရိယာ​ဘား​တန်း​မှ ချိတ်ဆက်​လိပ်စာ​များ​သည် သင့် ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​ခံု​နှင့် သင့်​ဆိုဒ် ေ​ရှ့​မျက်နှာစာ​ကို ဆက်​သွယ်​ထား​ြ​ပီ သင့်​ကိုယ်ေ​ရး​မှတ်တမ်း​နှင့် အသံုး​ဝင်ေ​သာ WordPress အချက်အလက်​များ​ကို​ြ​ကည့်​ရှု​သံုး​စွဲ​နိုင်​ရန် ပံ့ပိုး​ထား​သည်။

en: Deleting Links
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာများ ဖျက်ြခင်း

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
my: အတန်းတစ်ခုေပါ်တွင် ေမာက်စ်ကို ေခတ္တရပ်နားြခင်းြဖင့် လုပ်ေဆာင်ချက် လိပ်စာများကို ေဖာ်ြပေပးသည် - ြပုြပင်ရန်၊ အြပီးအပိုင်ဖျက်ရန် နှင့် ြကည့်ရန်။ ြပုြပင်ရန် သို့မဟုတ် မီဒီယာဖိုင်၏ အမည်ေပါ်တွင်ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် တစ်ဖိုင်ြခင်းစီ၏ မီတာအချက်အလက်များကို ြပုြပင်ရန် ရိုးရှင်းေသာ ဖန်သားြပင်တစ်ခုကို ေဖာ်ြပေပးသည်။ အြပီးအပုိင်ဖျက် ကို ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် မီဒီယာလိုက်ဘရယ်ရီမှ ( လက်ရှိချိတ်ဆက်ထားေသာာ မည်သည့်စာမူမှမဆိုလည်း) ဖိုင်ကို ဖျက်ပါမည်။ ြကည့်ရှုရန်သည် ထိုဖိုင်အတွက် ေဖာ်ြပမည့်စာမျက်နှာကို ဖွင့်ေပးပါသည်။

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
my: စာမျက်နှာများအား စီမံခန့်ခွဲြခင်းသည် စာမူများအား စီမံခန့်ခွဲြခင်းနှင့် အလွန် ဆင်တူပါသည်၊ ဖန်သားြပင်များကိုလည်း တူညီေသာနည်းလမ်းအတိုင်း စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်နုိင်ပါသည်။

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
my: စစ်ထုတ်စကာများကိုသံုး၍ စာရင်းကိုချံု့ြခင်း၊ အတန်းတစ်ခုေပါ်တွင် ေခတ္တနားေသာအခါ ေပါ်လာသည့် လုပ်ေဆာင်ချက် လိပ်စာများကို သံုး၍ စာမျက်နှာတစ်ခုေပါ်တွင် ေဆာင်ရွက်ြခင်း သို့မဟုတ် စာမျက်နှာအများအြပားအတွက် မီတာအချက်အလက်များကို တစ်ြပိုင်တည်းြပုြပင်ရန် တစ်ြပိုင်တည်းလုပ်ေဆာင်ချက်များ မီနူးကိုသံုးြခင်းတို့အပါအဝင် တူညီေသာလုပ်ေဆာင်ချက်များကို လုပ်ေဆာင်နိုင်ပါသည်။

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
my: မီဒီယာဖိုင်တစ်ဖိုင်ကို မည်သည့်စာမူနှင့်မျှ ချိတ်ဆက်ထားြခင်းမရှိလျှင် ၎င်းကို ချိတ်ဆက်မှု ေကာ်လံတွင် ေတွ့နုိင်ြပီး စာမူတစ်ခုကိုရှာေဖွြပီး ဖိုင်ချိတ်ဆက်မှုခွင့်ြပုသည့် ေသးငယ်ေသာ ေပါ့အပ် ပွင့်ထွက်မှုတစ်ခုကို ဖွင့်ရန် တွဲချိတ်ဖိုင်ေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်နိုင်ပါသည်။

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
my: သင့်ပို့တင်ထားေသာ ဖိုင်များကို ေနာက်ဆံုးပို့တင်ထားသည်များကို ပထမဆံုးစာရင်းအေနြဖင့် မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီတွင် စာရင်းသွင်းထားပါသည်။ ြမင်ကွင်းဆိုင်ရာ ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပားကိုသံုး၍ ဒီဖန်သားြပင်၏ ေဖာ်ြပပံုကို စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်နိုင်သည်။

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
my: စာမျက်နှာများသည် စာမူများဆင်တူြပီး ၎င်းတို့တွင် ေခါင်းစဉ်၊ စာကိုယ်စာသားနှင့် ဆက်စပ် မီတာအချက်အလက်များရှိပါသည်။ သို့ေသာ် ၎င်းတို့သည် အစဉ်အဆက် ဘေလာ့ဂ်စီးဆင်းမှုအပိုင်းတွင် မပါဝင်ြခင်းတွင် ကွဲြပားြခားနားြပီး ပံုေသစာမူများကဲ့သို့ အမျိုးအစားြဖစ်ပါသည်။ စာမျက်နှာများကို ကဏ္ဏခွဲြခင်း သို့မဟုတ် စကားစုတွဲြခင်း မြပုလုပ်နိုင်ပါ၊ သို့ေသာ် အစဉ်အဆက်အုပ်စုဖွဲ့မှု ြပုလုပ်နိုင်သည်။ တစ်ခုကို အြခားတစ်ခု၏ &#8220;မိဘ&#8221;အြဖစ် ြပုလုပ်ြပီး စာမျက်နှာအုပ်စုတစ်ခု ြပုလုပ်ြခင်းြဖင့် စာမျက်နှာများကို အြခားစာမျက်နှာများေအာက်တွင် ချိတ်ဆက်ထားနိုင်သည်။

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
my: လူများစုက ကီးဘုတ် လက်ကွက် လမ်းတိုများ​၏ ​ေကာင်းကျိုးကို အသံုးချ​၍ သူတို့​၏ မှတ်ချက်များကို ထိန်းကွပ်ြခင်းကို ပိုမိုလျှင်ြမန်စွာလုပ်​ေဆာင်နိုင်ြကသည်​။ ထပ်မံ​ေလ့လာလိုလျှင် ​ေဘးဘက်ရှိ လိပ်စာကို အသံုးြပုပါ​။

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
my: <strong>မှတ်ချက်</strong> ေကာ်လံတွင် မှတ်ချက်တိုင်း၏ အေပါ်ဘက်တွင် သင့်ဆိုဒ်တွင် မှတ်ချက်ေပးထားခဲ့ေသာ ေန့နှင့် အချိန်ကို တွဲလျှင်ေဖာ်ြပထားေသာ &#8220;ေပးပို့ခဲ့ချိန်&#8221; ကို ေဖာ်ြပထားသည်။ ေန့စွဲ/အချိန် ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်လျှင် သင့်ဆိုဒ်ရှိ မှတ်ချက်ရှိရာစာမျက်နှာကို ဖွင့်ေပးမည်။ မည်သည့်မှတ်ချက်အေပါ်တွင်မဆို ေခတ္တရပ်နားပါက ထိုမှတ်ချက်ကို အတည်ြပုရန်၊ ြပန်ြကားရန် (အတည်ြပုရင်း)၊ အြမန်ြပုြပင်၊ ြပုြပင်၊ အေနှာင့်အယှက်အြဖစ် မှတ်ထားရန် သို့မဟုတ် အမှိုက်စာရင်းသို့ထည့်ရန် ေရွးစရာများကို ေပးထားသည်

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍများြဖင့် ခွဲြခားနိုင်သည်​။ ဒီကဏ္ဍများမှာ သင့်စာမူများတွင် သံုး​ေသာ ကဏ္ဍများနှင့် မတူညီပါ​။

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
my: <a href="%s">WordPress %s အေြကာင်းဆက်လက် ေလ့လာပါ</a>။

en: Managing Pages
my: စာမျက်နှာများ စီမံခန့်ခွဲြခင်း

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
my: သင့်လိုအပ်ချက်ေပါ်မူတည်၍ ေကာ်လံများကို ဝှက်ထား/ြပထားနိုင်ြပီး ဖန်သားြပင် ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပားကိုသံုး၍ ဖန်သားြပင်တစ်ခုစီတွင် စာရင်းြပထားမည့် သံုးသူများအေရအတွက်တို့ကို ဆံုးြဖတ်နိုင်သည်။

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
my: <strong>နမူနာ ြကည့်ရှုြခင်း</strong>သည် သင့်စာမူြကမ်းကို ထုတ်ေဝသည့်အခါ ေတွ့ြမင်ရမည့်ပံုကို ေဖာ်ြပေပးသည်။ ြကည့်ရှုမှုသည် သင့်တိုက်ရိုက်ဆိုဒ်ေပါ်ရှိ စာမူြကည့်ရန်ေနရာကို ဖွင့်ေပးမည်ြဖစ်ပါသည်။ သင့်စာမူအေြခအေနေပါ်မူတည်၍ ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ရရှိနိုင်ပါသည်။

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
my: သံုးသူများစာရင်းတွင် အတန်းတစ်တန်းေပါ်တွင် ေခတ္တရပ်နားြကည့်ြခင်းြဖင့် သံုးသူများကို စီမံခန့်ခွဲရန် သင့်အားခွင့်ြပုေပးသည့် လုပ်ေဆာင်ချက် ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို ေဖာ်ြပေပးမည်။ ေအာက်ပါ လုပ်ေဆာင်ချက်များကို ေဆာင်ရွက်နိုင်ပါသည် :

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
my: <strong>အမှိုက်ပံုး</strong> သည် သင့်စာမူကို ဒီစာရင်းမှ ဖယ်ထုတ်ေပးြပီး အြပီးတိုင် ဖျက်ဆီးမှုြပုလုပ်နိုင်သည့် အမှိုက်ပံုးသို့ ထည့်ေပးသည်။

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
my: <strong>အြမန်ြပင်</strong> သည် သင့်စာမူ​​၏ မီတာအချက်အလက်များကို ​ေနရာတွင် ြပုြပင်ရန် ပံ့ပိုး​ေပးသည်​။ ဒီဖန်သားြပင်မှ ထွက်ခွာရန် မလိုဘဲ စာမူအ​ေသးစိတ်အချက်အလက်များကို အသစ်ြပုြပင်ရန် သင့်အား ခွင့်ြပု​ေပးသည်​။

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
my: <strong>ြပုြပင်ရန်</strong> သည် ထိုစာမူအတွက် ြပုြပင်ရန်ဖန်သားြပင်သို့ သင့်ကို့ပို့​ေဆာင်​ေပးသည်​။ စာမူ​ေခါင်းစဉ်​ေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့်လည်း ထုိဖန်သားြပထုိဖန်သားြပငင်သို့ ​ေရာက်နိုင်သည်​။

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
my: ြပုြပင်ရန် သည် ထိုသံုးသူအတွက် ြပုြပင်နိုင်ေသာ ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်း ဖန်သားြပင်ကို ဖွင့်ေပးသည်။ သံုးသူအမည်ေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့်လည်း ထိုဖန်သားြပင်သို့ ေရာက်နိုင်ပါသည်။

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
my: စာမူများေကာ်လံေအာက်ရှိ နံပါတ်ေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် သံုးသူတစ်ေယာက်မှ ေရးသားထားခဲ့ေသာ စာမူများအားလံုးကို ြကည့်ရှုနိုင်သည်။

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
my: ဒါ​က အများ​သံုး​ဆိုဒ် ထည့်​သွင်း​ထား​ြ​ခင်း​ြ​ဖစ်​သြ​ဖင့် သံုး​သူ​အမည် သို့မဟုတ် အီး​ေ​မးလ်​ကို ေ​ရွး​ချယ်ြ​ပီး အဆင့်​အတန်း​တစ်​ခု​သတ်​မှတ်ေ​ပး​ြ​ခင်း​ြ​ဖင့် ကွန်​ယက်ေပါ်​တွင် ရှိ​ြ​ပီး​ြ​ဖစ်ေ​သာ သံုး​သူ​စာရင်း အေ​ကာင့်​များ​ကို ထည့်​သွင်း​နိုင်​သည်။ စကားဝှက်​သတ်​မှတ်ြ​ခင်း​ကဲ့သို့​ေ​သာ ထပ်မံ​ေ​ရွး​ချယ်​စရာ​များ​အတွက် ကွန်​ယက်​စီမံ​အုပ်ချုပ်​သူ​ြ​ဖစ်​ရန်လို​အပ်ြ​ပီး ကွန်​ယက် စီမံ​ရန် > သံုး​သူ​များ​အား​လံုး မီနူးထဲရှိ သံုး​သူ​ကိုယ်ေ​ရး​မှတ်တမ်း​ြ​ပု​ြ​ပင်​ရန် ရှိ​ြ​ပီး သံုး​သူ​တစ်​ဦး​အမည်ေ​အာက်​ရှိ ေ​ခတ္တ​ရပ်နား​စဉ် ေပါ်​လာ​ေ​သာ လိပ်စာ​ကို သံုး​ပါ။

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
my: add_meta_box() ကို သံုးရန် wp-admin/includes/template.php ကို တိုက်ရိုက် ပါဝင်​ေစြခင်းသည် အလွန်မှားပါသည်​။ add_meta_boxes လုပ်​ေဆာင်ချက်ထဲသို့ add_meta_box() ကိုအစားထိုး​၍ ချိတ်ဆက်​ေခါ်ယူ သံုးစွဲပါ​။

en: Welcome to WordPress %s
my: WordPress %s မှ ြကိုဆိုပါသည်

en: Go to Dashboard &rarr; Home
my: ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​ခံု &rarr; အဖွင့်​စာ​မျက်နှာ​သို့ သွားပါ

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
my: ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​ခံု &rarr; အဆင့်​ြ​မှင့်​တင်​မှု​များ​သို့ ြ​ပန်​သွားပါ

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
my: WordPress  ကို ကမ္ဘာ့တစ်ဝှမ်းလံုးရှိ စိတ်အားထက်သန်လှ​ေသာ တစ်သီးပုဂ္ဂလများ​၏ အဖွဲ့အစည်းတစ်ခုမှ ဖန်တီးထားြခင်းြဖစ်သည်​။

en: We&#8217;ve combined the admin bar and the old Dashboard header into one persistent toolbar. Hover over the toolbar items to see what&#8217;s new.
my: စီမံအုပ်ချုပ်မှု ဘားတန်းနှင့် ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံု ​ေခါင်းစီးပိုင်းနှစ​်ခုကို အသံုးများ လုပ်​ေဆာင်ချက်များကို စုစည်းထားသည့် ကိရိယာ ဘားတန်းတစ်ခုအြဖစ် ​ေပါင်းစပ်လိုက်ပါသည်​။ အသစ်ပါဝင်လာသည်များကို ​ေတွ့နိုင်ရန် ကိရိယာဘားတန်းရှိ အမည်များ​ေပါ်တွင် ​ေမာက်စ်ကို ​ေခတ္တ​ရပ်နား ြကည့်ပါ​။

en: New Feature: Saving Widgets
my: လုပ်​ေဆာင်ချက် အသစ် : ဝစ်ဂျက်များ သိမ်းထားြခင်း

en: Network Admin is now located in the My Sites menu.
my: ကွန်ယက် စီမံအုပ်ချုပ်မှုသည် ယခုအခါတွင် ကွျန်ုပ် ဆိုဒ်များ မီးနူးတွင် ရှိပါသည်​။

en: If you change your mind and revert to your previous theme, we&#8217;ll put the widgets back the way you had them.
my: သင့်သ​ေဘာထားကို ​ေြပာင်း​၍ အရင်သံုးခဲ့​ေသာ အခင်းအကျင်းသို့ ြပန်​ေြပာင်းလို့ပါက ဝစ်ဂျက်များကို သင်ထည့်သွင်းထားသည့် ပံုစံအတိုင်း ြပန်လည်ထည့်သွင်း​ေပးပါမည်​။

en: New Feature: Toolbar
my: လုပ်​ေဆာင်ချက် အသစ် : ကိရိယာဘားတန်း

en: Core Developers
my: အဓိက ဖန်တီးြပုလုပ်သူများ

en: Customize Your Site
my: သင့်ဆိုဒ်ကို စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ပါ

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
my: ဖိုင်အများအြပား တစ်ြပိုင်တည်း တင်ပို့ြခင်းနည်းလမ်းြဖင့် ြကီးမား​ေသာ ဖိုင်များကို ပို့တင်ရန် သင့် အင်တာနက် ဘ​ေရာက်ဇာတွင် ကန့်သတ်ချက်တစ်ချို့ရှိ​ေနပါသည်​။ ​၁၀၀ မက်ဂါဗိုက် ထက်ပို​ေသာဖိုင်များကို ပို့တင်ရန် ဘ​ေရာက်ဇာ​၏ တင်ပို့မှု နည်းလမ်းကို သံုးပါ​။

en: Profile updated.
my: ကိုယ်​ေရးမှတ်တမ်း အသစ်ြဖည့်စွက်ြပီးပါြပီ​။

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
my: ဟိုင်း၊
    %2$s ရှိ  '%1$s' တွင် %3$s အဆင့်​ြ​ဖင့် 
    ဝင်ေ​ရာက် ေ​ဆာက်​ရွက်​ရန် သင့်​ကို ဖိတ်ြကား​လိုက်​ပါ​သည်။
    
    သင့် သံုး​သူ​စာရင်း အေ​ကာင့်​ကို အသက်​သွင်း​ရန် ေ​အာက်​ပါ​ချိတ်ဆက်​လိပ်စာ​ကို က​လစ်​နှိပ်​ပါ :
    %4$s

en: Core Developer
my: အဓိက ဖန်တီးြပုလုပ်သူ

en: The package could not be installed.
my: ပက်​ေက့ အထုတ်ကို ထည့်သွင်း​၍ မရနိုင်ပါ​။

en: The plugin contains no files.
my: ပလပ်အင်တွင် မည်သည့်ဖိုင်မျှမပါဝင်ပါ​။

en: No valid plugins were found.
my: သင့်​ေလျှာ်မှန်ကန်​ေသာ ပလပ်အင်များမ​ေတွ့ပါ​။

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
my: အခင်းအကျင်းတွင် <code>style.css</code> စတိုင်စာရွက် မပါဝင်ပါ​။

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
my: အခင်းအကျင်းတွင် <code>index.php</code>  ဖိုင် မပါဝင်ပါ​။

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
my: <code>style.css</code> စတိုင်ဖိုင်တွင် သင့်​​ေလျှာ်မှန်ကန်​ေသာ အခင်းအကျင်း ​ေခါင်းစီးပိုင်း မပါဝင်ပါ​။

en: Attachment Post URL
my: တွဲချိတ် စာမူ URL

[ctx: admin menu]
en: All Links
my: ချိတ်ဆက်လိပ်စာများအားလံုး

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
my: သို့မဟုတ်

en: Drop files here
my: ဖိုင်များကို ဒီမှာ ချထားပါ

en: %s plugins
my: %s ပလပ်အင်များ

en: %s plugin
my: %s ပလပ်အင်

en: Successfully optimized the %s table.
my: %s ဇယားကို ေအာင်ြမင်စွာြဖင့် အေကာင်းဆံုး အေြခအေနသို့ ြပုြပင်ြပီးပါြပီ။

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
my: %1$s ဇယားကို အေကာင်းဆံုး အေြခအေနသို့ ြပုြပင်မှု မေအာင်ြမင်ပါ။ အမှား : %2$s

en: Successfully repaired the %s table.
my: %s ဇယားကို ေအာင်ြမင်စွာ ြပုြပင်ြပီးပါြပီ။

en: The %s table is already optimized.
my: %s ဇယားကို အေကာင်းဆံုး အေြခအေနသို့ ြပုြပင်ေြပာင်းလဲထားြပီးသား ြဖစ်ပါသည်။

en: The %s table is okay.
my: %s ဇယား အဆင်ေြပေကာင်းမွန်ပါသည်။

en: View version %1$s details
my: ဗားရှင်း %1$s အေသးစိတ်များကို ြကည့်ပါ

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
my: Tumblr မှ စာမူများနှင့် မီဒီယာများကို ​၎င်း​၏ API များကို သံုး​၍ တင်သွင်းရန် Tumblr တင်ပို့နည်းကို ထည့်သွင်းပါ​။

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
my: <a href="%1$s" class="update-browser-link">%2$s အသစ်ြ​ပု​ြ​ပင်ြ​ဖည့်​စွက်​ပါ</a> သို့မဟုတ် ဘယ်​လို <a href="%3$s" class="browse-happy-link">ေပျာ်​ရွှင်​စွာ ြ​ကည့်​ရှု​ရ​မည်​ကို</a> ေ​လ့​လာ​ပါ။

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
my: ​%1$sရုပ်ပံုဆိုင်ရာေရွးစရာများ%2$sတွင် ေရွးချယ်ထားေသာ အရွယ်အစားအြကီး (%3$d &times; %4$d) အတိုင်း ရုပ်ပံုကို စေကးကိုက်ပါ။

en: Audio, Video, or Other File
my: ​ေအာ်ဒီယို​၊ ဗွီဒီယို သို့မဟုတ် အြခားဖိုင်

en: Insert media from another website
my: အြခား ဝဘ်ဆိုဒ်တစ်ခုမှ မီဒီယာကို ထည့်သွင်းပါ

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
my: <strong>အမှား</strong> : ​ေရွးစရာများ စာမျက်နှာကို မ​ေတွ့ပါ​။

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
my: <strong>အမှား - </strong> ဆာဗာသို့ ဆက်သွယ်စဉ် အမှားအယွင်း တစ်ခုရှိပါသည်​။ သတ်မှတ်ချက်များမှန်ကန်မှုရှိမရှိ ​ေသချာ​ေအာင် စစ်​ေဆးပါ​။

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
my: အမှား - စာမူြကမ်းတစ်ခုတွင် မှတ်ချက်ေပးြခင်းကို သင်ြပုလုပ်ေနသည်။

en: ERROR: please type a comment.
my: အမှား - မှတ်ချက်တစ်ခု ေရးသွင်းပါ။

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
my: ေ​ခတ္တ​ရပ်နား​စဉ် မီ​နူး​ခွဲ​များ​ကို​ေဖာ်​ြ​ပေ​ပး​ြ​ခင်း​ြ​ဖင့် ဘယ်​ဘက် လမ်း​ြ​ပ​မီ​နူး​မှ WordPress စီမံ​ခန့်​ခွဲ​မှု ဖန်​သား​ြ​ပင်​များ အား​လံုး​သို့ ချိတ်ဆက်​လိပ်စာ​များ​ကို ပံ့ပိုး​ေ​ပး​ထား​သည်။ ေ​အာက်ေ​ြ​ခ​ရှိ မီ​နူး​ကို​ချံု​ရန် မြှား​ပံု​ေပါ်​တွင် က​လစ်​နှိပ်ြ​ခင်း​ြ​ဖင့်  ဒီ​မီ​နူး​ကို အိုင်​ကွန်​အမှတ်​တံဆိပ်​ပံု​အတန်း​ကျဉ်း​တစ်​ခု​အြ​ဖစ်​သို့ အေ​သး​ချံု့​နိုင်​ပါ​သည်။

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
my: <strong>တ​ရွတ် ဆွဲ​ချြ​ခင်း</strong> - အကွက်​များ​ကို စီစဉ်​ရန် ေ​ရွး​ချယ်​ထား​ေ​သာ အကွက်​၏ ေ​ခါင်း​စဉ်​ဘား​ကို​က​လစ်​၍ တ​ရွတ်​ဆွဲ​ချြ​ပီး အကွက်​ကို သင်ချ​လို​ေ​သာ​ေ​န​ရာ​တွင် အစက်​ချ​မျဉ်း​ေြ​ကာင်း​ြ​ဖင့် မီး​ခု​ိးေ​ရာင် ေ​လး​ေ​ထာင့်​ကွက်​ကို​ေ​တွ့​ေ​သာ​အခါ လွှတ်လိုက်​ပါ။

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
my: သင့်​လုပ်ေ​ဆာင်​မှု အေ​န​အထား​ေပါ်​မူ​တည်​၍ ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​ခံု ဖန်​သား​ြ​ပီ​ကို စီစဉ်​ရန် ေ​အာက်​ပါ​ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​များ​ကို သံုး​နိုင်​သည်။ အြ​ခား စီမံ​အုပ်ချုပ်​မှု ဖန်​သား​ြ​ပင်​များ​တွင်​လည်း အတူတူ​ပင်ြဖစ်သည်။

en: Overview
my: ြခံုငံုသံုးသပ်ချက်

en: Updates %s
my: အ​ဆင့်​ြမှင့်​​ရန်​ %s​

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
my:  &#8220;%s&#8221; အတွက် ရှာေဖွမှုရလဒ်များ

en: You can&#8217;t give users that role.
my: သံုးသူများအား ဤအဆင့်အတန်းကို သင်ေပး၍မရပါ။

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု အဆင့်ြမှင့်တင်ရန် ရနိုင်သည်
my[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု အဆင့်ြမှင့်တင်ရန် ရနိုင်သည်

en: Click to view entire list of files which will be deleted
my: ဖျက်ဆီးပစ်ေတာ့မည့် ဖိုင်များ အားလံုးစာရင်းကို ြကည့်ရန် နှိပ်ပါ။

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
my: <em>%2$s</em> ေရးသည့် <strong>%1$s</strong>

en: Caution:
my: သတိေပးချက် -

en: Add New User
my: သံုးသူ အသစ်ထည့်ရန်

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
my: သံုးသူများ

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
my: ဤ ဆိုဒ် အတွက် ေရွးချယ်ြပင်ဆင်စရာများအား စီမံခန့်ခွဲရန်ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

[ctx: plugin editor]
en: Editor
my: ြပုြပင်ရန်

en: Installed Plugins
my: ပလပ်အင်များ

en: Confirm Deletion
my: ဖျက်ဆီးြခင်းကို အတည်ြပုပါ။

en: Deactivate
my: အလုပ်လုပ်မှုရပ်ဆိုင်းပါ။

en: Version %s
my: ဗားရှင်း %s

en: By %s
my: %s ေရးသည်

en: User added.
my: သံုး​သူ​ ​ထပ်​ေပါင်း​ထည့်​ြပီး​။

en: View
my: ြကည့်မည်

en: Super Admin
my: အ​ထူး​ ​အုပ်​ချုပ်​သူ

en: You can&#8217;t remove users.
my: သံုးသူများကို သင်ဖျက်၍မရပါ။

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
my: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank" >ကူ​ညီ​ ​လမ်း​ညွှန်​ေရး​ ​ဖို​ရမ်​များ</a>

en: Changed roles.
my: အဆင့်အတန်းများ ေြပာင်းြပီးြပီ။

en: User removed from this site.
my: ဒီဆိုဒ်မှ ထုတ်ပယ်လိုက်ေသာ သံုးသူများ

en: Search Users
my: သံုးသူများကို ရှာပါ။

en: Add Existing User
my: ရှိြပီးသားသံုးသူ ထည့်ရန်

en: Role
my: အဆင့်အတန်း

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span> ေယာက်
my[1]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span> ေယာက်

en: For more information:
my: ​ေနာက်​ထပ်​ ​အ​ချက်​အ​လက်​များ​အ​တွက်​ -

[ctx: user]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်ပါ

[ctx: theme editor]
en: Editor
my: ြပုြပင်ရန်

en: Delete
my: ဖျက်ပါ

en: All Users
my: သံုးသူများ အားလံုး

en: Attributes
my: အ​ထူး​ြပု​လုပ်​ချက်​များ

en: Install
my: ထည့်သွင်းပါ

en: Plugins %s
my: ပလပ်အင်များ %s

en: Delete Site
my: ဆိုဒ်​ ​ကို​ဖျက်​ပါ

en: About Pages
my: သိ​ေကာင်းစရာ စာမျက်နှာများ

en: Customizing This Display
my: ဒီြမင်ကွင်းကို စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ြခင်း

en: Title and Post Editor
my: ​ေခါင်းစဉ်နှင့် စာမူ အယ်ဒီတာ

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">စကားစုတွဲများဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်းများ</a>

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
my: မှတ်ချက် - ဒီ​ေရွးချယ်မှုများသည် သင့်ဆိုဒ်သို့ ဆက်သွယ်မှုကို ပိတ်ပင်ြခင်း မြပုပါ &mdash; သင့်​ေတာင်းဆိုမှုကို ​ေလးစားမှုရှိမရှိမှာ ရှာ​ေဖွ​ေရးအင်ဂျင်များ​၏ သ​ေဘာအတုိင်းသာ ြဖစ်ပါသည်​။

en: Post name
my: စာမူအမည်

[ctx: sample permalink base]
en: archives
my: မှတ်တမ်းများ

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
my: ဒီတင်သွင်းစနစ်အား မထည့်သွင်းရေသးပါ​။ <a href="%s">အဓိကဆိုဒ်</a>မှ တင်သွင်းစနစ်များအား ထည့်သွင်းပါ​။

en: E-mail Address
my: အီး​ေမးလ် လိပ်စာ

en: Site Language
my: ဆိုဒ် ဘာသာစကား

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
my: ​ေဆာင်းပါး စာမူတစ်ပုဒ်တွင် ပါဝင်​ေသာ အြခား မည်သည့်ဘ​ေလာ့ဂ်ဆို့မဆို ချိတ်ဆက်ထားမှုများကို အသိ​ေပးရန် ြကိုးစားပါ

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
my: ဟိုင်း၊
    %2$s ရှိ  '%1$s' တွင် %3$s အဆင့်​ြ​ဖင့် 
    ဝင်ေ​ရာက် ေ​ဆာက်​ရွက်​ရန် သင့်​ကို ဖိတ်ြ​ကား​လိုက်​ပါ​သည်။
    ဒီဆိုင်​တွင် ပါ​ဝင်ေ​ဆာက်​ရွက်​ရန် စိတ်​မ​ဝင်စား​လျှင် 
    ဒီ​အီး​ေ​မးလ်​ကို လှစ်​လျှူ​ရှု​လိုက်​ပါ။ ရက်​အနည်းငယ်​အြ​ကာ​တွင် ဒီ​ဖိတ်ြ​ကား​မှု သက်​တမ်း​ကုန်​ဆံုး​ပါ​လိမ့်​မည်။
    
    သင့် သံုး​သူ​စာရင်း အေ​ကာင့်​ကို အသက်​သွင်း​ရန် ေ​အာက်​ပါ​ချိတ်ဆက်​လိပ်စာ​ကို က​လစ်​နှိပ်​ပါ :
    %%s

en: Full Width Template
my: စာမျက်နှာ အြပည့် တန်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Post Formats
my: စာမူပံုစံအမျိုးအစားများ

en: Featured Images
my: သရုပ်ေဖာ် ရုပ်ပံုများ

en: Featured Image Header
my: သရုပ်ေဖာ် ရုပ်ပံု ေခါင်းစဉ်

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
my: <a href='%s'>%s</a> ဗားရှင်း အေဟာင်းကို သင်အသံုးြပုေနသည်ဟု ယူဆရသည်။ အေကာင်းဆံုး WordPress အေတွ့အြကံုများရရှိနိုင်ရန် သင့်ဘေရာက်ဇာကို အဆင့်ြမှင့်ပါ။

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
my: လံုြခံုစိတ်ချရမှု မရှိေသာ <a href='%s'>%s</a> ဗားရှင်းကို သင်အသံုးြပုေနသည်ဟု ယူဆရသည်။ ေဟာင်းနွမ်းေနေသာ ဘေရာက်ဇာများကို သံုးြခင်းသည် သင့်ကွန်ြပူတာကို လံုြခံုေရး ေလျာ့ပါးေစသည်။ အေကာင်းဆံုး WordPress အေတွ့အြကံုများရရှိနိုင်ရန် သင့်ဘေရာက်ဇာကို အဆင့်ြမှင့်ပါ။

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိေသာ မီနူး အမျိုးအမည်အချို့ ရှိပါသည်။ ၎င်းတို့ကို စစ်ေဆးပါ သို့မဟုတ် ဖျက်ပါ။

en: %s (Invalid)
my: %s (သင့်ေလျာ်မှု မရှိ)

[ctx: plugin name]
en: Name
my: ပလပ်အင်အမည်

[ctx: term name]
en: Name
my: ေဝါဟာရအမည်

[ctx: meta name]
en: Name
my: မီတာအမည်

en: [%s] Your site invite
my: သင့်ဆိုဒ်ဖိတ်ြကားမှု [%s] ခု

[ctx: theme name]
en: Name
my: အခင်းအကျင်း အမည်

[ctx: link name]
en: Name
my: လိပ်စာအမည်

en: Icon Design
my: အိုင်ကွန် ဒီဇိုင်း

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
my: အခင်းအကျင်း ထည့်သွင်းရန်/ရှာေဖွြကည့်ရန် ဖန်သားြပင်တွင် သင့် ဆိုဒ်အတွက် ထပ်မံထည့်သွင်း အသံုးြပုလိုေသာ အခင်းအကျင်းများကိုရှာေဖွနိုင်ပါသည်။ <a href="%s" target="_blank">WordPress.org အခင်းအကျင်း တည်ေနရာညွှန်း</a>မှ အခင်းအကျင်းများကို ေဖာ်ြပေပးထားမည်ြဖစ်ပါသည်။ ဒီအခင်းအကျင်းများကို အြခား တတိယပုဂ္ဂိုလ်များမှ ဒီဇိုင်းြပု ဖန်တီးထားြခင်းြဖစ်ြပီး WordPress မှ အသံုးြပုသည့် လိုင်စင်နှင့် သင့်ေလျှာ်ကိုက်ညီမှု ရှိပါသည်။

en: Re-install Now
my: ယခု ြပန်လည် ထည့်သွင်းပါ

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
my: တင်ပို့ေသာ ဖိုင်အရွယ်အစားသည် php.ini ဖိုင်တွင် ညွှန်ြကားထားေသာ upload_max_filesize ကို ေကျာ်လွန်ေနသည်။

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
my: တင်ပို့ေသာ ဖိုင်အရွယ်အစားသည် HTML ေဖာင်ပံုစံတွင် ညွှန်ြကားထားေသာ MAX_FILE_SIZE ကို ေကျာ်လွန်ေနသည်။

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
my: သင့် စာအုပ်မှတ် ကိရိယာဘားတန်းကို ေဖျာက်ထားလျှင် : ေအာက်ပါ ကုဒ်တို့ကို မိတ္တူကူး၍ သင့် စာအုပ်မှတ် မန်ေနဂျာကို ဖွင့်ပါ။ စာအုပ်မှတ်အသစ်ြပုလုပ်ပါ၊ အမည်ေနရာတွင် ဒါကို ပံုနှိပ်ေဖာ်ြပပါဟု ေရး၍ URL ေနရာတွင် ကုဒ်များကို ြဖည့်ကူးေပးလိုက်ပါ။

en: Core Committer
my: အဓိက ကုဒ်အတည်ြပုေရးသားချက် ေပးပို့သူ

en: Guest Committer
my: ကုဒ်အတည်ြပုေရးသားချက် ေပးပို့ခွင့်ရသူ ဧည့်သည်

en: External Libraries
my: ြပင်ပ လိုင်ဘရယ်ရီများ

en: Add:
my: ထည့်ပါ -

en: Add Photos
my: ဓါတ်ပံုများထည့်ပါ

en: Available Tools
my: ရနိုင်ေသာ ကိရိယာများ

en: Network Setup
my: ကွန်ယက် တည်ေထာင်ရန်

en: User Experience Lead
my: သံုးသူ အေတွ့အြကံုဆိုင်ရာ ေခါင်းေဆာင်

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
my: ြမန်မာ ဘာသာသို့ ြပန်ဆိုသူများ

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
my: သင့်လိုပုဂ္ဂိုလ်များက သူတို့၏ မိတ်ေဆွများကို ြပန်လည်ေြပာြပမှုေြကာင့် WordPress ဖွံ့ြဖိုး ြကီးထွားလာြခင်းြဖစ်ပါသည်။ ေထာင်ေပါင်းများစွာေသာ စီးပွားေရးလုပ်ငန်းများနှင့် ဝန်ေဆာင်မှု လုပ်ငန်းများသည် WordPress ေပါ်တွင် တည်ေဆာင်ထား၍ ထိုမှ ရေသာ အကျိုးများကို သူတို့၏ သံုးသူများနှင့် ခွဲေဝခံစားြကပါသည်။ သတင်းစကားေကာင်းကို တစ်ေယာက်ေယာက်က ြဖန့်ေဝေြပာဆိုသည့်အခါတိုင်း ကျွနု်ပ်တို့ နှစ်ြခိုက်ေကျနပ်ပါသည်။ ပထမဆံုးအေနြဖင့် <a href="%s">အမှတ်တံဆိပ်ဆိုင်ရာ စည်းမျဉ်းစည်းကမ်းများကို ေလ့လာ ဆန်းစစ်</a> ရန်သာ လိုအပ်ပါသည်။

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
my: WordPress.org ၏ ဖိုင်လမ်းညွှန်တွင် ရှိေသာ ပလပ်အင်နှင့် အခင်းအကျင်းများအားလံုးသည် 100%% ြပည့် GPL သို့မဟုတ် လွတ်လပ်မှု ဆင်တူြပီး ေလျှာ်ကန်သင့်ြမတ်မှု ရှိသည့် လိုင်စင်ြဖစ်ပါသည်။ ထို့ေြကာင့် <a href="%1$s">ပလပ်အင်များ</a> နှင့် <a href="%2$s">အခင်းအကျင်းများ</a> ကို ထိုေနရာတွင် လွတ်လပ်စွာ ရှာေဖွ သံုးစွဲနိုင်ပါသည်။ ပလပ်အင် သို့မဟုတ် အခင်းအကျင်းတစ်ခုခုကို အြခား ရင်းြမစ်မှ ရရှိခဲ့လျှင်လည်း <a href="%3$s">GPL ဟုတ်မဟုတ် ေသချာ ေမးြမန်းမှုကို </a> အရင်ဆံုးလုပ်ပါ။ သူတို့က WordPress ၏ လိုင်စင်ကို ေလးစားလိုက်နာမှု မရှိလျှင် သူတို့ကို အသံုးြပုြခင်းကို ေထာက်ခံမှု မြပုလုပ်နိုင်ပါ။

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
my: WordPress သည် ကမ္ဘာအနှံ့မှ လုပ်အားေပး ဖွံ့ြဖိုးေရးသမားများ အများစုြဖင့် ြပန့်နံှ့လျှက်ရှိေသာ လူ့အဖွဲ့အစည်း တစ်ခုက တည်ေဆာက်ထားသည့် လွတ်လပ်ြပီး ပွင့်လင်းြမင်သာေသာ ရင်းြမစ် ေဆာ့ဝဲ တစ်ခုြဖစ်ပါသည်။ ၎င်း GPL <a href="%s">လိုင်စင်</a>၏ အကျိုးြဖင့် တစ်ေလာကလံုးမှ ြကည့်ြမင် ြပုြပင်ခွင့် နှင့် အံ့အားသင့်စရာ မူပိုင်ခွင့် အချို့ WordPress နှင့် တစ်ပါတည်း ပါရှိပါသည်။

en: Lead Developer
my: ဦးေဆာင်တီထွင်ဖန်တီးသူ

en: Developer
my: တီထွင်ဖန်တီးသူ

en: Extended Core Team
my: တိုးချဲ့ ပင်မ အဖွဲ့

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
my: သင့်နာမည်ကို ဒီစာမျက်နှာေပါ်မှာ ေတွ့ြမင်လိုပါသလား ?  <a href="%s">WordPress တွင် ပါဝင်လှုပ်ရှားပါ</a>။

en: Credits
my: ဂုဏ်ြပု မှတ်တမ်း

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
my: လုပ်ေဆာင်မှု ရပ်ဆိုင်းရန်

en: Cofounder, Project Lead
my: တွဲဖက်တည်ေထာင်သူ၊ ပေရာဂျက် ေခါင်းေဆာင်

en: Internationalization
my: နိုင်ငံတစ်ကာ ဘာသာစကားေရးရာ

en: Core Contributors to WordPress %s
my: WordPress %s ကို အဓိက ကူညီပံ့ပိုးသူများ

en: Recent Rockstars
my: လက်တစ်ေလာ ထင်ရှားသူများ

en: All Comments
my: မှတ်ချက်များ အားလံုး

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
my: WordPress ကို စိတ်ဆန္ဒြပင်းြပေသာ သီးြခား ပုဂ္ဂိုလ်များအား <a href="%1$s">ကမ္ဘာအနှံ့ စုဖွဲ့၍</a> ဖန်တီးထားြခင်းြဖစ်သည်။ <a href="%2$s">WordPress တွင် ပါဝင်လှုပ်ရှားပါ</a>။

en: Project Leaders
my: ပေရာဂျက် ေခါင်းေဆာင်များ

en: Designer
my: ဒီဇိုင်းဆွဲသူ

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
my: မည်သည့် ရည်ရွယ်ချက်အတွက်မဆို ပရိုဂရမ်ကို အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေစနိုင်သည့် လွတ်လပ်ခွင့်ရှိပါသည်။

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
my: သင့်မှာ ကုဒ်ရင်းြမစ်များကို ရယူသံုးစွဲခွင့်ရှိပါသည်။ ပရိုဂရမ် ဘယ်လို အလုပ်လုပ်သလဲ လွတ်လပ်စွာ ေလ့လာနိုင်ပါသည်။ ြပီးေတာ့ သင့်ဆန္ဒရှိသလို ြပုြပင်ေြပာင်းလဲနိုင်ပါသည်။

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
my: မူရင်းပရိုဂရမ်ကို ကူးယူ၍ လွတ်လပ်စွာ ြဖန့်ေဝနိုင်ပါသည်။ ဒီလိုြဖင့် သင့်နီးစပ်ရာ ပုဂ္ဂိုလ်များအား ကူညီနိုင်ပါသည်။

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
my: သင်ြပုြပင်ထားသည့် ဗားရှင်းကို ကူးယူ၍ အြခားသူများအား လွတ်လပ်စွာ ြဖန့်ေဝနိုင်ပါသည်။ ဒီလိုလုပ်ြခင်းြဖင့် သင့်အေြပာင်းအလဲများ၏ အကျိုးေကျးဇူးကို လူ့အဖွဲ့အစည်း တစ်ခုလံုးအား ခံစားခွင့်ေပးနိုင်ပါသည်။

en: You are using an insecure browser!
my: လံုြခံုစိတ်ချရမှု မရှိေသာ ဘေရာက်ဇာ(အင်တာနက်သံုးစွဲသည့် ပရိုဂရမ်) ကို သင်အသံုးြပုေနသည်။

en: Your browser is out of date!
my: သင့်ဘေရာက်ဇာသည် ေဟာင်းနွမ်း၍ ေခတ်မမှီေတာ့ပါ !

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
my: ေဆာ့ဖ်ဝဲ အားလံုး ဒီလိုလွတ်လပ်ခွင့်ေတွနှင့် မရချင်ဘူးလား ? ကျွန်ုပ်တို့ထံမှ ရရှိနိုင်ပါသည်။ ထပ်မံ သိလိုသည်များရှိလျှင် <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a> မှာ ေလ့လာြကည့်ပါ။

en: Freedoms
my: လွတ်လပ်ခွင့်များ

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
my: လှပေသာ ဒီေခါင်းစီးပံုများမှ တစ်ခုကို ေရွးချယ်နိုင်သည် သို့မဟုတ် စာမျက်နှာတစ်ခုစီအတွက် ကျဘမ်း ပံုတစ်ပံုကိုြပထားပါ။

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
my: သင့်ကိုယ်ပိုင် ရုပ်ပံုကို တင်ပို့မှု မလုပ်လိုလျှင် လှပေသာ ဒီေခါင်းစီးပံုများမှ တစ်ခုကို ေရွးချယ်နိုင်သည်။ သို့မဟုတ် ကျဘမ်းတစ်ခုခုကို ြပထားပါ။

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
my: အေစာပိုင်းက တင်ပို့ထားခဲ့ေသာ ေခါင်းစီးပိုင်းများမှ တစ်ခုကို ေရွးချယ်နိုင်သည်။ သို့မဟုတ် ကျဘမ်းတစ်ခုခုကို ြပထားပါ။

en: Collapse menu
my: မီးနူးကို ချံု့ရန်

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
my: သီးသန့် ထည့်သွင်းမှုများသည် ရှိေနေသာအခါ WordPress လုပ်ေဆာင်ချက်များကို အစားထိုးလုပ်ေဆာင်သည့် <code>%s</code> တည်ေနရာညွန်းတွင် တည်ရှိေသာ အထူး ပလပ်အင်များြဖစ်သည်။

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
my: <code>%s</code> ရှိဖိုင်များသည် အလိုလို လုပ်ေဆာင်ပါသည်။

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
my: <strong>ကျဘမ်း :</strong> စာမျက်နှာ တစ်ခုစီတွင် မတူညီေသာ ရုပ်ပံုတစ်ခုကို ြပပါ။

en: Uploaded Images
my: ပို့တင်ထားေသာ ရုပ်ပံုများ

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">မီဒီယာဖိုင်များ ပို့တင်ြခင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">သံုးသူကိုယ်ေရးမှတ်တမ်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">အြမဲလိပ်စာများဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">ကဏ္ဍများဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">လိပ်စာ ကဏ္ဍများဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">ဝစ်ဂျက်များဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">မီနူးများဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">မီဒီယာ ြပုြပင်မှုဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">စာမျက်နှာများ ြပုြပင်ြခင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">ကိရိယာများဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">စိတ်ြကိုက် ေခါင်းစီးပိုင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">တင်ပို့မှုဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">အေထွေထွ သတ်မှတ်ချက်များဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">မီဒီယာဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">WordPress အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">စာမူများေရးသားြခင်းနှင့် ြပုြပင်ြခင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">မှတ်ချက်များဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">သံုးသူများ စီမံခန့်ခွဲမှုဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">ေဆွးေနွးြခင်း သတ်မှတ်ချက်များဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">လိပ်စာများဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">ဖတ်ြခင်း သတ်မှတ်ချက်များဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">ပလပ်အင်များ ထည့်သွင်းြခင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">စာမူများ စီမံခန့်ခွဲြခင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံုဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">ပလပ်အင်များ ြပုြပင်ြခင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">စိတ်ြကိုက်ေနာက်ခံဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">တင်သွင်းမှုဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">စာမျက်နှာများ စီမံခန့်ခွဲမှုဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">စာမျက်နှာ အသစ်များ ထည့်ြခင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">ေရးြခင်းသတ်မှတ်ချက်များဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">လိပ်စာများ စီမံခန့်ခွဲမှုဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">သံုးသူအသစ်များ ထပ်ထည့်ြခင်းဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>

en: Layout
my: ပံုစံ​ေနရာချထားမှု

en: Save failed
my: သိမ်းဆည်းမှု မေအာင်ြမင်ပါ

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
my[0]: ဒီသံုးသူကို ဖျက်ရန် သင်သတ်မှတ်ေပးထားသည်
my[1]: ဒီသံုးသူများကို ဖျက်ရန် သင် သတ်မှတ်ေပးထားသည်။

en: &larr; Back to Users
my: &larr; သံုးသူများ စာရင်းသို့ ြပန်သွားပါ

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
my: %2$s မှ %1$s

en: %s Page Template
my: %s စာမျက်နှာ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Post Format:
my: စာမူ ေဖာ်ြပမည့်ပံုစံ

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
my[0]: ဒီပလပ်အင်သည် ကွန်ယက်တွင် အြခားဆိုဒ်များ၌ အသက်ဝင်ေနပံုရသည်။
my[1]: ဒီပလပ်အင်များသည် ကွန်ယက်တွင် အြခားဆိုဒ်များ၌ အသက်ဝင်ေနပံုရသည်။

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
my: အဓိကဆိုဒ်တွင် အသက်ဝင် အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေနစဉ်တွင် ပလပ်အင်တစ်ခုကို ဖျက်၍ မရပါ။

en: Default Post Format
my: မူ​လ ​စာ​မူ​ ​ပံုစံချထားပံု

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
my: ဤဆိုဒ်ကို အဆင့်ြမှင့်ရန် သင့်တွင် လိုအပ်ေသာ ခွင့်ြပုချက်မရှိပါ။

[ctx: user]
en: Add Existing
my: ရှိြပီးသားကို ထည့်ပါ

[ctx: user]
en: Add New User
my: သံုးသူ အသစ်ထည့်ရန်

en: Add New User
my: သံုးသူ အသစ်ထည့်ရန်

en: Add Existing User
my: ရှိြပီးသားသံုးသူ ထည့်ရန်

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
my: ဒီဖန်သားြပင်တွင် ဖိုင်များကို ြပုြပင်မှု မှန်သမျှသည် ကွန်ယက်ရှိ ဆိုဒ်များအားလံုးကို သက်ေရာက်ပါလိမ့်မည်။

[ctx: user]
en: Add Existing User
my: ရှိြပီးသားသံုးသူ ထည့်ရန်

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
my: ဒါကိုနှိပ်သည် ဝဘ်ေပါ်ရှိ သင်ြဖတ်သန်းသွားလာခဲ့ေသာ အရာတစ်ခုခုအေြကာင်း လွယ်ကူစွာ ဘေလာ့ဂ်ေရးသားမှု ြပုလုပ်ေစနိုင်သည့် စာအုပ်မှတ်တစ်ခုြဖစ်ပါသည်။ ၎င်းကို လိပ်စာတစ်ခုအား ရယူရန် သို့မဟုတ် အကျဥ်းချုပ်ကို စာမူေရးသားရန် အသံုးြပုနိုင်သည်။ ဒါကိုနှိပ်သည် စာမျက်နှာတစ်ခုတွင် ပါဝင်ေသာ ရုပ်ပံုများမှပင် ေရွးချယ်၍ သင့်စာမူတွင် ထိုပံုများကို သံုးနိုင်ရန် လုပ်ေဆာင်ခွင့်ြပုေပးနိုင်သည်။ သင့် အင်တာနက်ြကည့် ဘေရာက်ဇာရှိ စာအုပ်မှတ် ဘားတန်းသို့ ဒီဖန်သားြပင်ရှိ ဒါကိုနှိပ် လိပ်စာအား တရွတ်ဆွဲ၍ ထည့်လိုက်ပါ။ ြပီးလျှင် သင့်စာမူအေြကာင်းအရာများ ဖန်တီးမှုတွင် ပိုမိုလွယ်ကူေသာ လမ်းေြကာင်းေပါ်သို့ ေရာက်ရှိပါလိမ့်မည်။ အြခားဆိုဒ်တစ်ခုတွင် ေရာက်ရှိေနစဉ် ထိုခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်လျှင် ဒီေရွးစရာများအားလံုးပါဝင်ေသာ ပွင့်ထွက် ဝင်းဒိုးြပတင်းတစ်ခုကို ဖွင့်ေပးပါလိမ့်မည်။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">ပလပ်အင် ေရး​​ြခင်း​ဆိုင်​ရာ​ လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: The boxes on your Dashboard screen are:
my: သင့်ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံဖန်သားြပင်ရှိ အကွက်များမှာ :

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
my: ဒီဖန်သားြပင်တွင် သင့်ဆိုဒ်အတွက် လက်ရှိ ရှိြပီးေသာ သံုးသူများကို စာရင်းြပုစု ေဖာ်ြပေပးသည်။ သံုးသူတစ်ဦးစီသည် ဆိုဒ်အုပ်ချုပ်သူမှ သတ်မှတ်ေပးထားသည့် အဆင့်အတန်း ၅ ခုထဲမှ တစ်ခုကို ပိုင်ဆိုင်သည် : ဆိုဒ် စီမံအုပ်ချုပ်သူ၊ အယ်ဒီတာ၊ စာေရးသူ၊ ကူညီပံ့ပိုးသူ၊ သို့မဟုတ် စာဖတ်သူ။ စီမံအုပ်ချုပ်သူမှ အပ အြခားအဆင့်အတန်းပိုင်ဆိုင်ေသာ သံုးသူများသည် သူတို့အဆင့်အတန်းေပါ်တွင် အေြခခံ၍ ပိုမိုနည်းပါးေသာ ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခံု လမ်းေြကာင်းြပများကို သူတို့ ဝင်ေရာက်ြပီးေသာအခါ ေတွ့ြမင်ရမည်။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">အြမဲလိပ်စာများ အသံုးြပုြခင်း လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
my: ပလပ်အင် အဆင့်ြမှင့်တင်ေသာအခါ သင်ေြပာင်းလဲထားသည်များကို ေကျာ်လွန်ထပ်ေပါင်း ေရးသားြခင်း မြဖစ်ေစလိုလျှင်၊ သင့်ကိုယ်ပိုင် ပလပ်အင်ကို ေရးရန် စဉ်းစားဖို့ အသင့်ပင်ြဖစ်ပါသည်။ ပလပ်အင်များ၏ တည်ေဆာက်ပံုကို ဆန်းစစ်၍ ပိုမိုနားလည်နိုင်ရန် သို့မဟုတ် သင့်ကိုယ်ပိုင် စုေပါင်းစပ်ေပါင်း ပလပ်အင်ေရးရန် ပလပ်အင်များကို ဘယ်လို ြပုြပင်မလဲသိနိုင်ရန် အချက်အလက်များအတွက် ေအာက်ပါ လိပ်စာများကို စစ်ေဆးြကည့်ပါ။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">အဆင့်အတန်းနှင့် လုပ်ေဆာင်နိုင်စွမ်းများ အေြကာင်း ရှင်းလင်းေဖာ်ြပချက်</a>

en: Sample Page
my: နမူနာ စာမျက်နှာ

en: Retro (Generated)
my: ရီထရို (ထုတ်လုပ်ထားေသာ)

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
my: ဒီဆိုဒ်အတွက် အခင်းအကျင်းတစ်ခုကိုသာ ဖွင့်ေပးထားေသးသည်။ ကွန်ယက် စီမံမှုသို့ သွား၍ ေနာက်ထပ် အခင်းအကျင်းများကို <a href="%1$s">ဖွင့်ေပးလိုက်ပါ</a> သို့မဟုတ် ေနာက်ထပ် အခင်းအကျင်းများ <a href="%2$s">ထည့်သွင်းပါ။</a>

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
my: ဒီဆိုဒ်အတွက် အခင်းအကျင်းတစ်ခုကိုသာ ဖွင့်ေပးထားေသးသည်။ ကွန်ယက် စီမံမှု သို့ သွား၍ ေနာက်ထပ် အခင်းအကျင်းများကို <a href="%1$s">ဖွင့်ေပးလိုက်ပါ</a>။

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
my: ဒီသံုးသူတွင် ကွန်ယက် စီမံအုပ်ချုပ်သူ အီးေမးလ်လိပ်စာ ရှိသြဖင့် အထူး စီမံအုပ်ချုပ်သူ အခွင့်အေရးကို ဖယ်ရှား၍ မရပါ။

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
my: ယခုကာလတွင် အခင်းအကျင်းတစ်ခုတည်းကိုသာ ထည့်သွင်းထားသည်။ ခဏေလာက် ဆက်ရှင်သန်ေနလိုက်ပါ ! ဘယ်အချိန်မဆို WordPress.org အခင်းအကျင်း တည်ေနရာညွှန်းမှ အခေြကးေငွေပးရန်မလိုေသာ အခင်းအကျင်း ၁၀၀၀ ေကျာ်ကို ေရွးချယ်နိုင်ပါသည်။ ေပါ်ဘက်ရှိ <a href="%s">အခင်းအကျင်းများ ထည့်သွင်းရန်</a> ခလုပ်ြပားကိုသာ ကလစ်နှိပ်လိုက်ပါ။

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
my: တစ်ခု သို့မဟုတ် တစ်ခုမကေသာ ေဒတာေဗ့ ဇယားများကို မရရှိနိုင်ပါ။ WordPress ကို ဒီဇယားများကို ြပန်လည်ြပုြပင်ေစရန် &#8220;ေဒတာေဗ့ ြပုြပင်ပါ&#8221; ခလုပ်ကို နှိပ်ပါ။ ြပန်လည်ြပုြပင်ြခင်းသည် အချိန်ြကာြမင့်နိုင်ပါသည်။ ထို့ေြကာင် ့စိတ်ရှည်ရှည်ထားပါ။

en: Visual Editor RTL Stylesheet
my: မျက်ြမင် အယ်ဒီတာ ညာမှ ဘယ် စတိုင် စာရွက်

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
my: ဒီမူပွား အခင်းအကျင်းသည် ပင်မအခင်းအကျင်း %s မှ တန်းပလိတ်(စံပံုစံ)များကို အေမွဆက်ခံသည်။

en: This is a file in your current parent theme.
my: ဒါက သင့်ပင်မ အခင်းအကျင်းမှ ဖိုင်ြဖစ်သည်။

en: Network Enable
my: ကွန်ယက်အတွက် ဖွင့်ပါ

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
my: အမှားအယွင်း တစ်ခုခု ြဖစ်ပွားထားပါသည်။ ေကျးဇူးြပု၍ စာမျက်နှာကို ေနာက်တစ်ြကိမ် ြပန်ဖွင့်၍ ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: Your WordPress database has been successfully updated!
my: သင့်  WordPress ေဒတာေဗ့များအား ေအာင်ြမင်စွာ အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ြပီးပါြပီ။

en: Update WordPress Database
my: WordPress ေဒတာေဗ့များအား အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ပါ။

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
my:  WordPress %s  အား <strong>အဂင်္လိပ်</strong> ဘာသာြဖင့်ထည့်သွင်းေတာ့မည်။ သင့် ဘာသာြပန်ထားသည်များကို ဖျက်ဆီး မိြခင်းရှိနိုင်သည်။ ဘာသာြပန်ြပီးသား ဗားရှင်းထွက်သည်အထိေစာင့်လိုက ေစာင့်နိုင်ပါသည်။

en: The update process may take a little while, so please be patient.
my: အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်မှုလုပ်ေဆာင်ချက် အဆင့်များသည် အချိန်အနည်းငယ် ြကာြမင့်နိုင်ပါသည်။ စိတ်ရှည်ရှည်ထားပါ။

en: WordPress &rsaquo; Update
my: WordPress &rsaquo; အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်း

en: Update Complete
my: အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်း ြပီးေြမာက်ပါြပီ။

en: Database Update Required
my: ေဒတာေဗ့ အဆင့်ြမှင်တင်ရန် လိုအပ်သည်။

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
my: WordPress အား အဆင့်ြမှင့်၍ြပီးပါြပီ။ သင်ဆက်လက်လုပ်ေဆာင်ြခင်းမြပုမှီ သင့် ေဒတာေဗ့အား အသစ်ဆံုးဗားရှင်းသို့ အဆင့်ြမှင့်တင်ေပးပါမည်။

en: No Update Required
my: အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မလိုအပ်ပါ။

en: Plugin updated successfully.
my: ပလပ်အင် အဆင့်ြမှင့်ြခင်း ေအာင်ြမင်ပါြပီ !

en: Update Theme
my: အခင်းအကျင်း​ အဆင့်ြမှင့်ရန်

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
my: %1$s ဗားရှင်း အသစ် ရနိုင်ပါြပီ။ <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">ဗားရှင်း %3$s အေသးစိတ်ကို ြကည့်ပါ</a>။ <em>ဒီအခင်းအကျင်းကို အလိုလို အဆင့်ြမှင့်တင်၍ မရပါ။</em>

en: Plugin update failed.
my: ပလပ်အင် အဆင့်ြမှင့်တင်မှုမေအာင်ြမင်ပါ။

en: Theme update failed.
my: အခင်းအကျင်း အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Theme updated successfully.
my: အခင်းအကျင်း အဆင့်ြမှင့်ြခင်း ေအာင်ြမင်ပါြပီ !

en: Update Plugin
my: ပလပ်အင် အဆင့်ြမှင့်ရန်

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
my: %1$s ဗားရှင်း အသစ်ရနိုင်ပါြပီ။ <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">ဗားရှင်း %4$s အေသးစိတ်ကို ြကည့်ပါ</a>။ <em>ဒီပလပ်အင်ကို အလိုလို အဆင့်ြမှင့်၍ မရပါ။</em>

en: Update package not available.
my: အဆင့်ြမင့် ပက်ေက့(အထုတ်) မရနိုင်ပါ။

en: Date range:
my: ေန့စွဲ အပိုင်းအြခား -

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
my: သင့်စာမူများ၊ စာမျက်နှာများ၊ မှတ်ချက်များ၊ စိတ်ြကိုက်ြဖည့်စွက် နယ်ပယ်များ၊ သတ်မှတ်ချက် စကားလံုးများ၊ လမ်ေြကာင်းြပ မီနူးများနှင့် စိတ်ြကိုက်ဖန်တီးထားေသာ စာမူများ အားလံုး ဒီမှာ ပါဝင်ပါမည်။

en: Choose what to export
my: တင်ပို့ရန် ဖိုင်များကို ေရွးပါ

en: Authors:
my: စာ​ေရး​သူ​များ​ -

en: All content
my: အ​ေြကာင်း​အ​ရာ​ ​အား​လံုး

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span>
my[1]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span>

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
my: လံုြခံုေရးေြကာင့် ဒီဖိုင် အမျိုးအစားကို ခွင့်မြပုပါ။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">ေနာက်ထပ် အချက်အလက်များ</a

[ctx: column name]
en: In Response To
my: တံု့​ြပန်​​မှု

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
my: <a href="%1$s">%2$s ရက်ေန့ %3$s အချိန်</a>တွင် ေပးပို့ခဲ့သည်။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">အေနှာက်အယှက်ေပး မှတ်ချက်​ လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">ကီးဘုတ် လက်ကွက် လမ်းတို​ လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
my: ရရှိနိုင်ေသာ ဝစ်ဂျက်များ အပိုင်းတွင် သင်ေရွးချယ်နိုင်ေသာ ဝစ်ဂျက်အားလံုးပါဝင်သည်။ ဝစ်ဂျက်တစ်ခုကို ေဘးဘားသို့ တရွတ်ဆွဲထည့်ြပီးသည်နှင့် ၎င်း၏သတ်မှတ်ချက်များကို ြပင်ဆင်သတ်မှတ်ေပးခွင့်ြပုရန် ဖွင့်ေပးသည်။ ဝစ်ဂျက်သတ်မှတ်ချက်များကို ေကျနပ်လျှင် သိမ်းပါ ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ သင့်ဆိုဒ်ေပါ်တွင် ဝစ်ဂျက်ကို တိုက်ရိုက် ထုတ်လွှင့်ြပီးြဖစ်မည်။ ဖျက်ပါ ကို ကလစ်နှိပ်ခဲ့လျှင် ထိုဝစ်ဂျက်ကို ဖယ်ရှားေပးလိမ့်မည်။

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
my: ြဖည့်သွင်းခဲ့ေသာ သို့မဟုတ် ေြပာင်းလဲခဲ့ေသာ မီတာအချက်အလက်ကို သိမ်းရန် မီဒီယာအသစ်ြဖည့်စွက်ပါ ကို ကလစ်နှိပ်ရန် သတိရပါ။

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
my: ပံုေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ြပီး ပိုင်းြဖတ်ြခင်း ဖရိမ်အား လိုချင်ေသာအပိုင်းကို ေရွးချယ်၍ တရွတ်ဆွဲြခင်းြဖင့် ရုပ်ပံုကို ပိုင်းြဖတ်ေပးသည်ကို သတိထားပါ (ပိုင်းြဖတ်မှု အိုင်ကွန်ကိုေရွးချယ်ထားြပီးြဖစ်သည်)။ ြပီးလျှင် ပိုင်းြဖတ်ထားသည်ကို ထိန်းသိမ်း အသံုးြပုနိုင်ရန် သိမ်းပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
my: ရုပ်ပံုများအတွက်သာြဖစ်ေသာ ရုပ်ပံုများကို ပိုင်းြဖတ်ြခင်း၊ လှည့်ြခင်း၊ ေြပာင်းြပန်လှန်ြခင်းတို့နှင့် ၎င်းတို့ကို မလုပ်ြခင်း၊ ြပန်လုပ်ြခင်း တို့အတွက် အိုင်ကွန်ခလုပ်များ ပါဝင်ေသာ လိုင်းအတွင်း ရုပ်ပံုတည်းြဖတ်ြပင်ဆင်မှု အယ်ဒီတာကို ြဖန့်ထုတ်ေပးရန် လက်မအရွယ်ပံု၏ ေအာက်ဘက်ရှိ ရုပ်ပံုြပုြပင်ရန် ကို ကလစ်နှိပ်နိုင်သည်။ ညာဘက်မှ အကွက်များသည် ရုပ်ပံုများကို စေကားကိုက်ြခင်း၊ ပိုင်းြဖတ်ြခင်းနှင့် မူလရုပ်ပံုကို ပိုင်းြဖတ်သည့်နည်းနှင့် မတူေသာ လက်မအရွယ်ရုပ်ပံုကို ပိုင်းြဖတ်ြခင်းတို့အတွက် ေရွးစရာများ ထပ်မံပါရှိသည်။ ထိုအကွက်များရှိ အကူအညီကို ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် အချက်အလက် ပိုမိုရရှိနိုင်သည်။

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
my: ဒီဖန်သားြပင်သည် မီဒီယာလိုက်ဘရယ်ရီအတွင်းရှိ ဖိုင်တစ်ဖိုင်တွင် မီတာအချက်အလက်များအတွက် ေနရာ ၅ ေနရာကို ြပုြပင်နိုင်ရန် သင့်ကို ခွင့်ြပုသည်။

en: E-mail or Username
my: သံုးသူအမည် (သို့)  အီးေမးလ်:

en: Add the user without sending them a confirmation email.
my: သံုးသူထံသို့ အတည်ြပုအီးေမးလ် မပို့ဘဲ သံုးသူ ေပါင်းထည့်ပါ။

en: Search Installed Themes
my: ထည့်သွင်းထားြပီးေသာ အခင်းအကျင်းများမှ ရှာရန်

en: Enable this theme for all sites in this network
my: ဒီအခင်းအကျင်းကို ဒီကွန်ယက်ရှိ ဆိုဒ်များအားလံုးအတွက် အသံုးြပုနိုင်ရန် ဖွင့်ထားပါ

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
my: <strong>သတိြပုရန်:</strong> အခင်းအကျင်းဖိုင်များကို ြပုလုပ်ထားေသာ မည်သည့်ြပုြပင်မှုကို မဆို ဆံုးရှံုးရမည်ြဖစ်သည်။ ြပုြပင်မှုြပုလုပ်ရန်အတွက် <a href="%s">မူပွား အခင်းအကျင်းများ</a> ကိုသံုးရန် စဉ်းစားပါ။

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
my[0]: သိသာေပါ်လွင်ေစေသာ စာမူ<span class="count">(%s)</span>ခု
my[1]: သိသာေပါ်လွင်ေစေသာ စာမူ<span class="count">(%s)</span>ခု

en: Please select one or more plugins to update.
my: အဆင့်ြမှင့်ရန်အတွက် တစ်ခုသို့မဟုတ် တစ်ခုထက်ပိုေသာ ပလပ်အင်များကို ေရွးပါ။

en: Please select one or more themes to update.
my: အဆင့်ြမှင့်ရန်အတွက ်တစ်ခုသို့မဟုတ် တစ်ခုထက်ပိုေသာ အခင်းအကျင်းများကို ေရွးပါ။

en: Last checked on %1$s at %2$s.
my: %1$s ေန့ %2$s နာရီတွင် ေနာက်ဆံုးစစ်ေဆးခဲ့သည်။

en: Check Again
my: ေနာက်တစ်ြကိမ် စစ်ေဆးြကည့်ပါ

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
my: အဆင့်ြမှင့်တင်မှု လုပ်ငန်းစဉ် စတင်ေနပါြပီ။ အဆင့်ြမှင့်တင်မှုလုပ်ငန်းစဉ် အဆင့်များသည် အချိန်အနည်းငယ် ြကာြမင့်နိုင်ပါသည်။ စိတ်ရှည်ရှည်ထားပါ။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">အချိန်နှင့် ေန့စွဲ ပံုစံချြခင်း​ လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
my: သင့် သံုးသူစာရင်းအတွက် အလိုလို ထုတ်ေပးထားေသာ စကားဝှက်ကို သင်အသံုးြပုေနသည်။ မှတ်မိရန် လွယ်ကူသည့် အြခားတစ်ခုခုသို့ ေြပာင်းလိုပါသလား။

en: RTL Language Support
my: ညာမှ ဘယ် ဘာသာစကား အေထာက်အပံ့

en: Editor Style
my: အယ်ဒီတာ ​စ​တိုင်

en: Front Page Posting
my: ေရှ့စာမျက်နှာ စာမူေရးြခင်း

en: Translation Ready
my: ဘာသာြပန် အဆင်သင့်

en: You are not allowed to edit this comment.
my: ဤမှတ်ချက်များအား ြပုြပင်ရန် သင့်အားခွင့်မြပုပါ။

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
my: ေတာင်းဆိုထားေသာ လုပ်ေဆာင်ချက်ကို ြပုလုပ်ရန်၊ WordPress မှ ဝဘ်ဆာဗာသို့ ဆက်သွယ်လုပ်ေဆာင်နိုင်ခွင့် လိုအပ်သည်

en: Current page
my: လက်ရှိ စာမျက်နှာ

en: Go to the previous page
my: ေရှ့စာမျက်နှာသို့ သွားပါ

en: Go to the next page
my: ေနာက်စာမျက်နှာသို့ သွားပါ

en: Go to the last page
my: ေနာက်ဆံုး စာမျက်နှာသို့ သွားပါ

en: 1 item | %s items
my[0]: အ​မျိုး​အ​မည်​တစ်​ခု​
my[1]: အ​မျိုး​အ​မည်​များ %s ခု

en: No matching users were found.
my: ကိုက်ညီေသာ သံုး​သူ​များ​ကို​ ​မ​ေတွ့​ပါ​။

en: No themes match your request.
my: သင့်ေတာင်းဆိုချက်နှင့် ကိုက်ညီေသာ အခင်းအကျင်းမေတွ့ပါ။

en: Go to the first page
my: ပထမဆံုး စာမျက်နှာသို့ သွားပါ

en: Search Sites
my: ဆိုဒ်​များ​ကို​ ​ရှာ​ေဖွ​ပါ

en: Create a New User
my: သံုးသူ အသစ်ြပု​လုပ်​မည်

en: You have %1$s and %2$s.
my: သင့်​မှာ​ %1$s နှင့် %2$s​ ​ရှိ​ပါ​သည်​။

en: %s site | %s sites
my[0]: ဆိုဒ်​ ​​ %s​ ​ခု
my[1]: ဆိုဒ်​ ​​ %s​ ​ခု

en: %s user | %s users
my[0]: သံုး​သူ​ %s​ ​ေယာက်
my[1]: သံုး​သူ​ %s​ ​ေယာက်

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
my: <strong>အ‌ေရးြကီး ကိစ္စ - </strong> အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မလုပ်ခင်၊ <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">သင့် ေဒတာေဗ့စ်နှင့် ဖိုင်များကို အရန်သိမ်းဆည်းထားပါ။</a> အဆင့်ြမှင်တင်မှု အကူအညီအတွက် <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">WordPress အဆင့်ြမှင့်တင်ြခင်း</a> Codex စာမျက်နှာသို့ လည်ပတ် ဖတ်ရှုပါ။

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
my: (စာရင်းသွင်း မှတ်ပံုတင်ခွင့်ကို ပိတ်ထားသည်။ ဒီဆိုဒ်၏ အဖွဲ့ဝင်များသာ မှတ်ချက်ေပးနိုင်ပါသည်။)

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> ကို အလိုလို အဆင့်ြမှင့်တင်နိုင်ပါသည် သို့မဟုတ် အထုတ်(ပက်ေက့)ကို ရယူ၍ ကိုယ်တိုင်ကိုယ်ကျ ထည့်သွင်းပါ :

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
my: သင့်ဆိုဒ်အတွက် သံုးသူတစ်ဦးအြဖစ် ထည့်သွင်းေပးခဲ့သည်ကို အသိေပးရန် သံုးသူအသစ်များသည် အီးေမးလ် လက်ခံရရှိပါမည်။ မူလအေနအထားတွင် ဒီအီးေမးလ်တွင် သူတို့၏ စကားဝှက်လည်းပါဝင်မည်ြဖစ်သည်။ ြကိုဆိုနှုတ်ခွန်းဆက် အီးေမးလ်တွင် စကားဝှက် မပါဝင်ေစလိုလျှင် အကွက်ကို အမှန်ြခစ်ြဖုတ်ေပးပါ။

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>.
my: %1$s ဗားရှင်း အသစ် ရနိုင်ပါြပီ။ <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">ဗားရှင်း %3$s အေသးစိတ်ကို ြကည့်ပါ</a>။

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
my: %1$s ဗားရှင်း အသစ်ရနိုင်ပါြပီ။ <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">ဗားရှင်း %4$s အေသးစိတ်ကို ြကည့်ပါ</a>။

en: Go to themes page
my: အခင်းအကျင်းများ၏ စာမျက်နှာသို့ သွားပါ။

en: Go to plugins page
my: ပလပ်အင်များ စာမျက်နှာသို့ ြပန်သွားပါ။

en: Go to WordPress Updates page
my: WordPress ပလပ်အင် ​စာ​မျက်​နှာ သို့သွားရန်

en: %s (Pending)
my: %s (ဆိုင်းငံ့)

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
my: ဆိုင်းငံ့ထားေသာ မီနူးအမျိုးအမည်များကို အများြပည်သူသို့ ြပရန် မီနူးကို သိမ်းပါ အားနှိပ်ပါ။

en: Storage Space
my: သိမ်း​ဆည်း​ရန်​ေန​ရာ​လွတ်

en: Create a New Site
my: ဆိုဒ်​ အ​သစ်​ြပု​လုပ်​ဖန်​တီး​ပါ

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
my: ပလပ်အင်များ

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
my: မီဒီယာ အ​မျိုး​အ​မည်​များ။

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
my: ရုပ်ပံု၏ <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> အတိအကျကို အသံုးြပုပါမည်။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">အခင်းအကျင်းအသစ်များ ထည့်ြခင်း လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: Crop and Publish
my: ပိုင်း​ြဖတ်​ြပီး​ ​​ထုတ်​ေဝ​ပါ

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
my: <a href="%1$s">ပလပ်အင် ရှာေဖွရန်/ထည့်သွင်းရန်</a> လုပ်ေဆာင်ချက်ကိုသံုး၍ လည်းေကာင်း <a href="%2$s" target="_blank">WordPress ပလပ်အင် တည်ေနရာညွှန်း</a>တွင် တိုက်ရိုက် ရှာေဖွြပီး ကိုယ်တိုင်ထည့်သွင်းြခင်းြဖင့်လည်းေကာင်း သင့်ဆိုဒ်အတွက် ထပ်ေဆာင်း ပလပ်အင်များကို ရှာေဖွနိုင်သည်။ ပလပ်အင်တစ်ခုကို ကိုယ်တိုင်ထည့်သွင်းရန် ေယဘုယျအားြဖင့် ပလပ်အင်ဖိုင်ကို သင့် <code>/wp-content/plugins</code> တည်ေနရာညွှန်းသို့ တင်ပို့ေပးရန် လိုအပ်သည်။ ပလပ်အင်တစ်ခုကို ထည့်သွင်းြပီးသည်နှင့် ဒီေနရာမှာ အသက်သွင်းေပးနိုင်ပါသည်။

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
my: XFN သည် <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> အတွက် အတိုေကာက်ြဖစ်သည်။ သင်ချိတ်ဆက်ထားေသာ ဆိုဒ် ေရးသူ/ပိုင်ရှင် နှင့် သင် ဘယ်လိုဆက်နွယ်ေနသလဲကို ေဖာ်ြပရန် XFN အထူးြပုများ၏ မျိုးဆက်များကို WordPress မှ ခွင့်ြပုသည်။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">ပလပ်အင်များ စီမံခန့်ခွဲြခင်း လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">စံဒီဇိုင်း ပံုစံေရးသားမှု သေကင်္တများ​ လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">ဖိုင်များ ြပုြပင်ြခင်း​ လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">အခင်းအကျင်းများ အသံုးြပုြခင်း​ လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">အခင်းအကျင်း ဖန်တီးမှု​ လမ်းညွှန်ချက် စာတမ်း</a>

en: FTP Password
my: FTP စကားဝှက်

en: FTP Username
my: FTP သံုးသူအမည်

en: FTP/SSH Password
my: FTP/SSH စကားဝှက်

en: FTP/SSH Username
my: FTP/SSH သံုးသူအမည်

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
my: သင့်ဆိုဒ်၏ ေရှ့စာမျက်နှာတွင် ေဖာ်ြပထားလိုသည်ကို ေရွးချယ်နိုင်သည်။ ကာလေြပာင်းြပန်ြဖင့် စီစဉ်ထားေသာ စာမူများ (ဂန္ဒဝင် ဘေလာ့ဂ်) သို့မဟုတ် တစ်သမှတ်တည်း/မေရွှ့ေြပာင်းေသာ စာမျက်နှာ ြဖစ်နိုင်သည်။ တစ်သမှတ်တည်းေသာ အဖွင့်စာမျက်နှာကို သတ်မှတ်ရန် ပထမဆံုး <a href="%s">စာမျက်နှာ</a> နှစ်ခု ြပုလုပ်ရမည်။ တစ်ခုသည် သင့်ေရှ့စာမျက်နှာြဖစ်လာြပီး ေနာက်တစ်ခုသည် စာမူများကို ေဖာ်ြပမည့် စာမျက်နှာြဖစ်လာသည်။

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
my: ေရွးချယ်ခွင့်ရှိေသာ နယ်ပယ်တွင် သင့်ကို မှတ်တမ်း URL များတွင် ေတွ့ြမင်ရမည့် &#8220;ကဏ္ဍ&#8221; နှင့် &#8220;စကားစုတွဲ&#8221; အေြခခံ အမည်များကို စိတ်ြကိုက် ြပုြပင်ခွင့်ေပးထားသည်။ ဥပမာအေနြဖင့်၊ &#8220;ကဏ္ဍခွဲမရှိ&#8221; ကဏ္ဍတွင်ရှိေသာ စာမူအားလံုးသည် <code>/category/uncategorized</code> အစား <code>/topics/uncategorized</code> ြဖစ်နိုင်ပါသည်။

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
my: ေအာက်ပါ အခင်းအကျင်း များအား ထည့်သွင်းြပီးပါြပီ၊ သို့ေသာ် မြပည့်စံုပါ။ အခင်းအကျင်း များတွင် စတိုင်စာရွက် နှင့် တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)စာရွက် ရှိရမည်။

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
my: စာမူတစ်ခုသို့ ကဏ္ဍအများအြပား သို့မဟုတ် စကားစုတွဲ အများအြပား သတ်မှတ်ေပးထားလျှင် အြမဲလိပ်စာတွင် တစ်ခုကိုသာ ေဖာ်ြပနိုင်ပါသည်။ : အေသးဆံုး အမှတ်စဉ်တပ်ထားေသာ ကဏ္ဍ။ ဒါက သင့် စိတ်ြကိုက် တည်ေဆာက်ပံုတွင် <code>%category%</code> သို့မဟုတ် <code>%tag%</code> ပါလျှင် သက်ေရာက်ပါသည်။

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
my: မူလထက် အြခားေရွးချယ်မှု တစ်ခုခုကို ြပုလုပ်ခဲ့လျှင်၊ <code>%</code>ြဖင့် ဝန်းရံထားေသာ သတ်မှတ်ချက်စာလံုးများ၊ စကားစုတွဲများြဖင့် တည်ေဆာက်ထားေသာ သင့် ေယဘုယျ URL သည် စိတ်ြကိုက် တည်ေဆာက်ပံု နယ်ပယ်တွင် ေတွ့ြမင်ရမည်ြဖစ်ြပီး ထိုေနရာတွင် သင့်လမ်းေြကာင်းအား ေနာက်ထပ် ြပုြပင်ေြပာင်းလဲမှုများကို ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
my: အခင်းအကျင်းအများအြပားမှ ေဘးဘားဝစ်ဂျက်အချို့ကို သင့်ေဘးဘားများကို ြပုြပင်မှုမြပုလုပ်မှီအထိ မူလအေြခအေနတွင် ေဖာ်ြပထားသည်။ သို့ေသာ် ၎င်းတို့ကို သင့် ေဘးဘား စီမံခန့်ခွဲမှု ကိရိယာတွင် အလိုလို ေဖာ်ြပမထားပါ။ ပထမဆံုး ဝစ်ဂျက်ကို အေြပာင်းအလဲလုပ်ြပီပါက၊ ရနိုင်ေသာ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာမှ ၎င်းတို့ကို ေပါင်းထည့်ြခင်းြဖင့် မူလာ ဝစ်ဂျက်များကိ ုြပန်ထည့်နိုင်သည်။

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
my: ဝစ်ဂျက်ကိုဖယ်ရှားလိုေသာ်လည်း အနာဂတ်တွင် သံုးရန်အတွက် သတ်မှတ်ချက်များကို သိမ်းထားလိုပါက အသက်ဝင်မေနေသာ ဝစ်ဂျက်များ ဧရိယာသို့ တရွတ်ဆွဲချထားပါ။ မည်သည့်အချိန်တွင်မဆို ထိုေနရာမှြပန်လည်ထည့်ေပးနိုင်သည်။ အထူးသြဖင့် ဝစ်ဂျက်ဧရိယာ ပိုနည်းေသာ သို့မဟုတ် မတူညီေသာ အခင်းအကျင်းများသို့ ေြပာင်းလိုေသာအခါ အကူအညီြဖစ်ပါသည်။

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
my: သင့်ဆိုဒ်အတွက် သံုးသူအသစ်ေပါင်းထည့်ရန် ဖန်သားြပင်ထိပ်ဆံုးရှိ အသစ်ထည့်ပါ ခလုပ် သို့မဟုတ် သံုးသူများ မီနူးအပိုင်းတွင် အသစ်ထည့်ပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
my: သင်ေရးသားေသာ စာကိုယ်ပိုင်းတွင် ရုပ်ပံုများအတွက် အြကီးဆံုး အရွယ်အစားကို သတ်မှတ်ေပးနိုင်သည်။ ရုပ်ပံုကို အရွယ်အြပည့်ြဖင့်လည်း ထည့်သွင်းနိုင်သည်။

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
my: အခင်းအကျင်းအများစုသည် ဆိုဒ်ေခါင်းစဉ်ကို စာမျက်နှာတိုင်း၏ ထိပ်ဆံုးတွင်လည်းေကာင်း ဘေရာက်ဇာ၏ ေခါင်းစဉ်ဘားတန်းတွင် အစုအြပံုလိုက် ေပးပို့မှုအတွက် သက်ေသခံအမည်အြဖစ်လည်းေကာင်း ေဖာ်ြပထားသည်။ အခင်းအကျင်းအများအြပားမှ အမှတ်အသား စာတန်းကိုလည်း ေဖာ်ြပထားသည်။

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
my: <strong>အစီအစဉ်</strong> - စာမျက်နှာများသည် ပံုမှန်အားြဖင့် အက္ခရာစဉ်အတိုင်း စီစဉ်သည်၊ သို့ေသာ် ဒီအကွက်တွင် နံပါတ်တစ်ခုကို (ပထမဆံုးအတွက် 1 စသည်ြဖင့်) ြဖည့်သွင်းြခင်းြဖင့် သင့်ကိုယ်ပိုင် အစီအစဉ်ကို ေရွးချယ်နိုင်သည်။

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
my: ဆက်လက်လုပ်ေဆာင်ရန် FTP သို့မဟုတ် SSH သက်ေသခံ အေထာက်အထားများကို ြဖည့်သွင်းပါ။

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
my: ဆက်လက်လုပ်ေဆာင်ရန် သင့် FTP သက်ေသခံ အေထာက်အထားများကို ြဖည့်သွင်းပါ။

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
my: သင့်သက်ေသခံ အေထာက်အထားများကို မမှတ်မိလျှင် သင့်ဝဘ်ဝန်ေဆာင်မှု ေပးသူကို ဆက်သွယ်သင့်သည်။

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
my: သင်ကွန်ြပူတာသို့ ZIP ေပါင်းချုပ်ကို ဆွဲချ ရယူြပီးလျှင် အခင်းအကျင်းတစ်ခုကို ကိုယ်တိုင် တင်ပို့နိုင်သည်။(မူလရင်းြမစ်မှြဖစ်ြပီး ယံုြကည်စိတ်ချရေသာ ေနရာမှ ရယူခဲ့သည်မှာ ေသချာပါေစ)။ ဒါကို နည်းလမ်းေဟာင်းကို သံုး၍လည်းလုပ်နိုင်ပါသည်။ ဆွဲချရယူထားေသာ အခင်းအကျင်း ဖိုလ်ဒါ(ဖိုင်တွဲ) ကို FTP မှတဆင့် သင့် <code>/wp-content/themes</code> တည်ေနရာညွှန်းသို့ ကူးယူပါ။

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
my: သင့်ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်းတွင် WordPress အသံုးြပုြခင်းနှင့် ဆက်နွယ်ေသာ ပုဂ္ဂိုလ်ေရးဆိုင်ရာ ေရွးချယ်စရာ အချို့ကဲ့သို့ သင် (သင့် &#8220;အေကာင့်စာရင်း&#8221;)အေြကာင်း အချက်အလက်များ ပါဝင်သည်

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
my: စာမျက်နှာများသည် စာမူများကဲ့သို့ပင် ေခါင်းစဉ်၊ ကိုယ်ထည်ပိုင်း စာသား နှင့် ဆက်စပ် မီတာအချက်အလက်များ ရှိသည်။ သို့ေသာ် စာမျက်နှာများသည် ဘေလာ့ဂ်စာမူစီးဆင်းမှု အစဉ်အဆက်၏ အစိတ်အပိုင်း မဟုတ်ြခင်းတွင် ကွဲြပားမှုရှိပါသည်။ ပံုေသ စာမူများနှင့် တူေသာ အမျိုးအစားတစ်ခုြဖစ်သည်။ စာမျက်နှာများသည် ကဏ္ဍခွဲြခင်း သို့မဟုတ် စကားစုတွဲြခင်းမြပုလုပ်နိုင်ပါ။ သို့ေသာ စဉ်ဆက်ဇယား ြပုလုပ်နိုင်သည်။ စာမျက်နှာများ အုပ်စုတစ်ခုကို ြပုလုပ်ြခင်းြဖင့် စာမျက်နှာတစ်ခုကို အြခားစာမျက်နှာ၏ &#8220;ပင်မ&#8221; စာမျက်နှာြပုလုပ်ြခင်းြဖင့် အြခားစာမျက်နှာများေအာက်တွင် စာမျက်နှာများကို ချိတ်ဆက် ယှက်နွယ်ထားနိုင်သည်။

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
my: <strong>ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက် ေပးပို့ြခင်း</strong> - ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက်များသည် သင်ချိတ်ဆက်ထားေသာ ဘေလာ့ဂ်များကို အသိေပးသည့် ဘေလာ့ဂ်စနစ် ေဟာင်းတစ်ခုြဖစ်သည်။ သင် ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက် ေပးပို့လိုသည့် URL(များ) ကို ြဖည့်သွင်းပါ။ အြခား WordPress ဆိုဒ်များကို သင်ချိတ်ဆက်လျှင် ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန်သိေပးချက်ကိုသံုး၍ သူတို့ကို အလိုလို အသိေပးမည်ြဖစ်သည်။ ဒီအကွက်သည် မလိုအပ်ပါ။

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
my: ကူညီေထာက်ပံ့သူများသည် သူတို့စာမူများကိ ုေရးနိုင် စီမံခန့်ခွဲနိုင်သည်။ သို့ေသာ် စာမူများ ထုတ်ေဝြခင်းနှင့် မီဒီယာဖိုင်များ တင်ပို့ြခင်း မြပုလုပ်နိုင်ပါ။

en: Administrators have access to all the administration features.
my: စီမံအုပ်ချုပ်သူများသည် စီမံအုပ်ချုပ်မှုဆိုင်ရာ လုပ်ေဆာင်ချက်အားလံုးကို သံုးစွဲနိုင်ပါသည်။

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
my: ပလပ်အင်၏ PHP ဖိုင်တစ်ခုြခင်းကို ြပုြပင်မှုများ ြပုလုပ်ရန် အယ်ဒီတာကို သံုးနိုင်သည်။ ေြပာင်းလဲမှုများ သင်လုပ်ထားလျှင် ပလပ်အင်များကို အဆင့်ြမှင့်ြခင်းသည် သင့်စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်မှုများကို ထပ်ေပါင်း ေရးသားခံရမည်ကို သတိထားပါ။

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
my: ပံုမှန်အားြဖင့် <a href="%s">ဝစ်ဂျက်များ</a>ကို သံုး၍ သင့်ဆိုဒ်တွင် ေဖာ်ြပလိုသည့် လိပ်စာများကို ဒီမှာ ထည့်ထားနိုင်သည်။ မူလအေြခအေနတွင် WordPress လူမှု အဖွဲ့အစည်းအတွင်းရှိ များြပားေသာ ဆိုဒ်များသို့ လိပ်စာများကို ဥပမာအြဖစ် ပါဝင်ပါသည်။

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
my: လိပ်စာတစ်ခုကို ဖျက်လျှင် အြပီးထာဝရ ဖယ်ရှားခံရပါမည်။ လိပ်စာများအတွက် အမှိုက်ပံုး လုပ်ေဆာင်ချက်မရနိုင်ေသးပါ။

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
my: ြပီးလျှင် အေြပာင်းအလဲများကို သိမ်းပါ ခလုပ်အား ကလစ်နှိပ်ရန် မေမ့ပါနှင့်။

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
my: သင့်စိတ်ြကိုက် ေနာက်ခံကို သံုး၍ သင့်အခင်အကျင်း၏ ကုဒ်များကို ထိရန်မလိုဘဲ သင့်ဆိုဒ်၏ ပံုကို စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်နိုင်သည်။ သင့်ေနာက်ခံသည် ရုပ်ပံု သို့မဟုတ် အေရာင်တစ်မျိုး ြဖစ်နိုင်သည်။

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
my: <strong>Slug</strong> - &#8220;slug&#8221; သည်​ URL​ ​မှ​အ​လွယ်​တ​ကူ​သိ​ရှိ​နား​လည်​နိုင်​ေသာ​ ​အ​မည်​တစ်​ခု​ြဖစ်​သည်​။​ ​ပံု​မှန်​အား​ြဖင့်​ ​အား​လံုး​စာ​လံုး​အ​ေသး​များ​ြဖစ်​ြပီး​၊​ ​အ​က္ခ​ရာ​များ​​၊​ ​သ​ခင်္ျာ​ဂ​ဏန်း​များ​၊​ ​နှင့်​ hyphens​ ​များ​သာ​ပါ​ဝင်​သည်​။

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
my: <a href="%s">ဒါကို ပံုနှိပ်ြဖန့်ေဝပါ စာအုပ်မှတ်</a>ြဖင့်လည်း စာမူများကို ဖန်တီးတိုင်သည်။

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
my: သင့်သံုးသူအမည်ကို ေြပာင်း၍ မရပါ။ သို့ေသာ အြခားအကွက်များတွင် သင့်အမည်မှန် သို့မဟုတ် အမည်ေြပာင်ကို ေရးသွင်းနိုင်ြပီး သင့်စာမူများတွင် မည်သည့်အမည်ကို ေဖာ်ြပမည်ကို ေြပာင်းေပးနိုင်သည်။

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
my: လိုအပ်ေသာ အကွက်များကို ညွှန်ြပထားသည်။ ကျန်တာမှ ေရွးချယ်နိုင်ခွင့် ရှိသည်။ ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်း အချက်အလက်များသည် သင့်အခင်းအကျင်းမှ ေဖာ်ြပေပးရန် ြပုလုပ်ထည့်သွင်းထားမှသာ ေဖာ်ြပေပးမည်။

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
my: သင်ြပီးြပီဆိုလျှင် ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်းကို အသစ်ြဖည့်စွက်ပါ အား ကလစ်နှိပ်ရန် သတိရပါ။

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
my: တည်းြဖတ်သူများသည် စာမူများကို ထုတ်ေဝနိုင် စီမံခန့်ခွဲနိုင်သည်အြပင် အြခားသူများ၏ စာမူများ စသည်တို့ကိုလည်း စီမံခန့်ခွဲနိုင်ပါသည်။

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
my: မှတ်ချက်များ၏ အချိန်ကာလာကိုေြပာင်းလဲနိုင်ေသာ အေြခအေနြပအကွက်ကို သံုး၍ ဒီဖန်သားြပင်မှ မှတ်ချက်များကို စစ်ေဆးကွပ်ကဲနိုင်သည်။

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
my: လိုအပ်လျှင် မှတ်ချက်တစ်ခု၏ ညာဘက်ရှိ အချက်အလက်များကို ြပုြပင်နိုင်သည်။ ဒါက မှတ်ချက်ေပးသူမှ စာရိုက်သွင်းမှုအမှားြပုလုပ်ခဲ့သည်ကို သတိေပးေသာအခါ အသံုးဝင်တတ်သည်။

en: Enter menu name here
my: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ ​အ​မည်​ကို​ ​ဒီ​မှာ​ ​ြဖည့်​ပါ

en: UTC means Coordinated Universal Time.
my: UTC သည် ေြမပံုညွှန်းြဖင့် ညိှနှိုင်းထားေသာ စြကာဝဠာသံုး အချိန်ြဖစ်သည်။

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
my: ဒီဖန်သားြပင်မှ နယ်ပယ်များသည် သင့်ဆိုဒ် ြပင်ဆင်သတ်မှတ်မှု အေြခခံများမှ အချို့ကို သတ်မှတ်ေပးသည်။

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
my: ဒီဖန်သားြပင်တွင် သင့်ေရးသားချက် အေြကာင်းအရာများ ေဖာ်ြပမည့်ပံုကို သက်ေရာက်ေစမည့် သတ်မှတ်ချက်များ ပါဝင်သည်။

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
my: သတ်မှတ်ချက်သစ်များ စတင်အကျိုးသက်ေရာက်မှု ရှိေစရန် ဖန်သားြပင်ေအာက်ေြခရှိ အေြပာင်းအလဲများကို သိမ်းပါ ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ရပါမည်။

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
my: WordPress URL နှင် ့ဆိုဒ် URL သည် အတူတူြဖစ်နိုင်သလို (example.com) သို့မဟုတ် ကွဲြပားြခားနားနိုင်သည်။ ဥပမာ၊ WordPress ပင်မ ဖိုင်များသည် တည်ေနရာညွှန်း အေြခတွင်ရှိမည့်အစား (example.com/wordpress) တည်ေနရာညွှန်းခွဲတွင် ရှိနိုင်သည်။

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
my: အြခားအရာများကို တရွတ်ဆွဲ၍ ချထားြခင်းြဖင့် ြပန်လည်ေနရာချထားနိုင်ေသာ်လည်း လိပ်စာအမည်၊ ဝဘ်လိပ်စာနှင့် ရှင်းလင်းေဖာ်ြပချက်များ၏ အကွက်များသည် ေနရာအတည်တကျ သတ်မှတ်ထားသည်။ သင်အသံုးမြပုလိုေသာ အကွက်များကို ြမင်ကွင်းဆိုင်ရာ ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပားတွင် ေဖျာက်ထားနိုင်သည် သို့မဟုတ် အကွက်၏ ေခါင်းစဉ် ဘားတွင် ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် အကွက်များကို အေသးချံု့ထားနိုင်သည်။

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
my: သင့်ဆိုဒ် အဆင့်ြမှင့်တင်ေနစဉ် ထိန်းသိမ်းြပုြပင်ေနေသာ အေြခအေနြဖစ်ေနပါမည်။ သင့်အဆင့်ြမှင့်တင်မှု ြပီးသည်နှင့် တစ်ြပိုင်နက် ပံုမှန်အေြခအေနသို့ ြပန်လည်ေရာက်ရှိပါမည်။

en: Your plugins are all up to date.
my: သင့်ပလပ်အင်များသည် ေနာက်ဆံုးဗားရှင်းများြဖစ်သည်။

en: You have the latest version of WordPress.
my: သင့်မှာ WordPress ေနာက်ဆံုးဗားရှင်း ရှိပါသည်။

en: Your themes are all up to date.
my: သင့်အခင်းအကျင်းအားလံုးသည် ေနာက်ဆံုးဗားရှင်းများြဖစ်သည်။

en: An updated version of WordPress is available.
my: WordPress ဗားရှင်း အသစ် ရရှိနိုင်ပါြပီ။

en: Original: %s
my: မူလ - %s

en: Function Name&hellip;
my: လုပ်ေဆာင်ချက် အမည်&hellip;

en: Activate importer
my: တင်သွင်းစနစ် အသက်သွင်းရန်

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
my: အကွက်တစ်ခုြခင်းစီတွင် အချက်အလက်များ ေရးသွင်းြခင်းြဖင့် ဒီဖန်သားြပင်ေပါ်တွင် လိပ်စာများ ြပုြပင်ြခင်း သို့မဟုတ် ထပ်ထည့်ြခင်းြပုလုပ်နိုင်သည်။ လိပ်စာ၏ ဝဘ်လိပ်စာနှင့် အမည်(လိပ်စာအြဖစ် သင့်ဆိုဒ်တွင် ေဖာ်ြပထားလိုသည့် စာသား) သာလျှင် လိုအပ်ေသာ ကွက်လပ်များြဖစ်သည်။

en: Return to Importers
my: တင်သွင်းသူသို့​ ​ြပန်​သွား​မည်

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
my: ပလပ်အင် အသက်သွင်းြပီး တင်သွင်းသူကို အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေစပါ

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
my: မျိုး​ကွဲများ​ကို ​ေရွး​နှုတ်ြပီး​ <a href="%s">မျိုး​ကွဲမှ စာအမှတ်သို့​ အသွင်​ေြပာင်း​ ကိရိယာ</a>ကို သံုး​စွဲြပီး​ စာအမှတ်များ​ အြဖစ် အသွင်​ေြပာင်း​လို့​ ရသည်။

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
my: အ​ဖွင့်​​စာ​မျက်​နှာ​ - %s

en: ERROR:
my: အ​မှား​ -

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
my: <strong>%s</strong> တင်သွင်းစနစ် သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိပါ သို့မဟုတ် ထည့်သွင်းမထားပါ။

en: Page Attributes
my: စာ​မျက်​နှာ​ အ​ထူး​ြပု​လုပ်​ချက်​များ

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
my: အကူအညီလိုပါသလား ? သင့်ဖန်သားြပင်၏ ညာဘက် အေပါ်ရှိ အကူအညီ ခလုပ်ြပားကို သံုးပါ။

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
my: ဒီဖန်သားြပင်တွင် ဘေလာ့ဂ်/အေြကာင်းအရာ စီမံခန့်ခွဲမှု ပလက်ေဖာင်းများမှ ေဒတာအချက်အလက်များအား တင်သွင်းရန် ပလပ်အင်များသို့ လိပ်စာများကို စာရင်းြပုစုေဖာ်ြပထားသည်။ သင်တင်သွင်းလိုေသာ ပလပ်ေဖာင်းကို ေရွးပါ။ ပွင့်ထွက်လာေသာ ဝင်းဒိုးတွင် သင့်ကို အသိေပးေဖာ်ြပလာေသာအခါ ယခုသွင်းပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ သင့်ပလက်ေဖာင်းကို ဒီစာရင်းမှာ မေတွ့လျှင်၊ သင့်ပလက်ေဖာင်းအတွက် တစ်ခုခုရှိမရှိသိနိုင်ရန် အြခား တင်သွင်းမှုဆိုင်ရာ ပလပ်အင်များအား ပလပ်အင်ဖိုင်လမ်းညွှန်တွင် ရှာရန် ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
my: ထုတ်လုပ်ြပီးသည်နှင့် သင့် WXR ဖိုင်ကို အြခား WordPress ဆိုဒ် သို့မဟုတ် ဒီေဖာမက်ကို သံုးစွဲနိုင်သည့် အြခား ဘေလာ့ဂ်ေရးသားနိုင်သည့် ပလက်ေဖာင်းသို့ တင်သွင်းမှု ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
my: ြမင်ကွင်းဆိုင်ရာ ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပားကိုသံုး၍ သို့မဟုတ် လိပ်စာများ ဇယား အေပါ်ဘက်ရှိ ဆွဲချစာရင်း စကာစစ်ကို သံုး၍ ဒီဖန်သားြပင်ေဖာ်ြပမည့်ပံုကို ြပင်ဆင်သတ်မှတ်ေပးနိုင်သည်။

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
my: ညာဘက် အေပါ်ဘက်ရှိ မီနူးမှ ြပုြပင်ရန် ပလပ်အင်တစ်ခုကို ေရွး၍ ေရွးပါ ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ ြပုြပင်မှုြပုလုပ်ရန် နှင့် အယ်ဒီတာတွင်ဖွင့်ရန် မည်သည့်ဖိုင်ကိုမဆို ကလစ်တစ်ချက်နှိပ်ပါ။ ြပီးြပီဆိုလျှင် သင့်အေြပာင်းအလဲများကို သိမ်းရန် မေမ့ပါနှင့်(ဖိုင်ကို အသစ်ြဖည့်စွက်ပါ)။

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
my: အများအားြဖင့် ပလပ်အင်များသည် WordPress ပင်မ မဏ္ဍိုင်နှင့်ေရာ အြခားပလပ်အင်များနှင့်ပါ ေကာင်းမွန်စွာ ယှဉ်တွဲအလုပ်လုပ်နိုင်သည်။ သို့ေသာ် အချို့ ပလပ်အင်တစ်ခု၏ ကုတ်သည် အြခားပလပ်အင်ကို အေနှာက်အယှက်ေပး၍ သဟာဇာတာ မြဖစ်ေသာ ြပဿနာြဖစ်နိုင်သည်။ သင့်ဆိုဒ်သည် ထိုကဲ့သို့ေသာ ထူးထူးြခားြခား ြပဿနာများစတင်ြဖစ်ပွားခဲ့လျှင်၊ ဒီအချက်က အဓိကအေြကာင်းအရင်းြဖစ်ေနနိုင်သည်။ ပလပ်အင်အားလံုးကို အလုပ်လုပ်ေဆာင်မှု ရပ်ဆိုင်းေစြပီး ဘယ်တစ်ခုက ြပဿနာြဖစ်နိုင်သည်ကို ခွဲြခားသိရှိနိုင်သည်အထိ ေပါင်းစပ်မှု အများအြပားြဖင့် ြပန်လည် အသက်သွင်း စမ်းသပ်ြကည့်ပါ။

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
my: ဝစ်ဂျက်များကို ြကိမ်ဖန်များစွာ အသံုးြပုနိုင်သည်။ ဝစ်ဂျက်တစ်ခုြခင်းကို သင့်ဆိုဒ်တွင် ေဖာ်ြပထားရန် ေခါင်းစဉ်တပ်ေပးနိုင်သည်။ သို့ေသာ မလိုအပ်ပါ။

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
my: ြမင်ကွင်းဆိုင်ရာေရွးစရာများတွင် သံုးစွဲရလွယ်ကူေစေသာ အေြခအေနကို ဖွင့်ထားြခင်းြဖင့် တရွတ်ဆွဲ၍ ချထားြခင်းအစား ထည့်ပါနှင့် ြပုြပင်ပါ ခလုပ်များကို သံုးခွင့်ြပုေပးသည်။

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
my: သင့်အခင်းအကျင်းကို ြပုလုပ်ထားေသာ CSS နှင့် PHP ဖိုင် တစ်ခုချင်းကို အခင်းအကျင်း  အယ်ဒီတာကို သံုး၍ ြပုြပင်နိုင်သည်။

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
my: ေရွးပါကို ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် ဆွဲချမီနူးမှ အခင်းအကျင်းတစ်ခုကို ြပုြပင်ရန် ေရွးချယ်ြခင်းြဖင့် စတင်ပါ။ ထိုအခါ တန်းပလိတ်(စံပံုစံ)ဖိုင်များအားလံုး၏ စာရင်းတစ်ခုေပါ်လာပါမည်။ မည်သည့်ဖိုင်ကိုမဆို ကလစ်တစ်ချက်နှိပ်ြခင်းြဖင့် ြကီးမားေသာ ြပုြပင်ရန် အယ်ဒီတာအကွက်တွင် ထိုဖိုင်ကို ေဖာ်ြပေပးသည်။

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
my: ဝစ်ဂျက်ဆိုသည်မှာ သင့်အခင်းအကျင်းမှေထာက်ပံ့ေပးထားသည့် မည်သည့် ဝစ်ဂျက်ထည့်သွင်းရန်ေနရာတွင်မဆို (ေယဘုယျအားြဖင့် ေဘးဘားများဟု ေခါ်သည်။) ေနရာချထားနိုင်သည့် လွတ်လပ်ေသာ ပါဝင်မှု အစိတ်အပိုင်းများြဖစ်သည်။ သင့် ေဘးဘားများ/ဝစ်ဂျက်ဧရိယာများတွင် ဝစ်ဂျက်တစ်ခုခုကို ထည့်သွင်းထားလိုလျှင် ေခါင်းစီးဘားများကို လိုချင်ေသာ ဧရိယာသို့ တရွတ်ဆွဲ၍ ချေပးနိုင်သည်။ မူလ အေြခအေနတွင်၊ ပထမဆံုးဝစ်ဂျက် ဧရိယာသာ ြဖန့်ထုတ်ထားသည်။ ေနာက်ထပ် ဝစ်ဂျက်ဧရိယာများကို ထည့်လိုလျှင် ၎င်းတို့ကို ြဖန့်ထုတ်ရန် ေခါင်းစီးဘားတန်းများကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
my: ေသာ့ချက်စာလံုး၊ ေရးသူ၊ သို့မဟုတ် စကားစုတွဲ သို့မဟုတ် လုပ်ေဆာင်ချက် စကာစစ်တွင် စာရင်းြပုစုထားေသာ အရည်အချင်း သတ်မှတ်ချက်ကို သံုး၍ ရှာြခင်းြဖင့် ပိုမိုအေသးစိတ် တိကျေသာ အခင်းအကျင်းရှာေဖွမှုကို ြပုလုပ်နိုင်သည်။ အထူးသြဖင့်၊ အထူးြပုသတ်မှတ်ထားေသာ၊ အသစ်ဆံုးြဖစ်ေသာ သို့မဟုတ် လတ်တေလာ အဆင့်ြမှင့်ထားေသာ အခင်းအကျင်းများကို ရှာေဖွြကည့်ရှုနိုင်သည်။

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
my: <strong>အြကံြပုချက်:</strong> လက်ရှိအသံုးြပုေနေသာ အခင်းအကျင်းကို တိုက်ရိုက် ြပုြပင်မှုြပုလုပ်လျှင် သင့်ဆိုဒ်ကို ပျက်ဆီးေစနိုင်သည်ကို ေသချာ ဂရုစိုက် စဉ်းစားပါ။

en: After typing in your edits, click Update File.
my: သင့်ြပုြပင်မှုများကို ရိုက်သွင်းြပီးေသာအခါ၊ ဖိုင် အသစ်ြဖည့်စွက်ပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: (no parent)
my: (​ပင်မ​ ​မ​ဟုတ်)

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
my: <strong>တန်းပလိတ်(စံပံုစံ)</strong> - အချို့အခင်းအကျင်းများတွင် စိတ်ြကိုက်ြပုလုပ်ထားေသာ တန်းပလိတ်(စံပံုစံ)များကို စိတ်ြကိုက်ပံုစံချထားမှု သို့မဟုတ် အပိုေဆာင်းလုပ်ေဆာင်ချက်များကို အသံုးြပုလိုသည့် သီးသန့်စာမျက်နှာများအတွက် အသံုးြပုနိုင်သည်။ ထိုသို့ဆိုလျှင် ဆွဲချစာရင်းတွဲ မီနူးတွင် ေဖာ်ြပထားသည်။

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
my: <strong>ပင်မ</strong> - သင့်စာမျက်နှာများကို စဉ်ဆက်ြပဇယားြဖင့် အစီအစဉ်ချိနိုင်သည်။ ဥပမာအားြဖင့်၊ &#8220;သိေကာင်းစရာ&#8221; စာမျက်နှာတွင် &#8220;ဘဝပံုြပင်&#8221; နှင့် &#8220;ကျွန်ုပ်၏ ေခွး&#8221; စာမျက်နှာများ ပါရှိနိင်သည်။ စာမျက်နှာ အဆင့်မည်မျှထိ ချက်ဆက်ယှက်နွယ်ထားနိုင်သည်ကို ကန့်သတ်မထားပါ။

en: All updates have been completed.
my: အဆင့်ြမှင့်တင်မှု အားလံုး ြပီးေြမာက်ပါြပီ။

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
my: ဒီဖန်သားြပင်တွင် စကားစုတွဲအသစ်ေပါင်းထည့်ေသာအခါ ေအာက်ပါ ကွက်လပ်များကို ြဖည့်သွင်းရမည် :

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
my: အုပ်စုနှင့် ဆက်နွယ်ေသာ စာမူများနှင့် သင့်ဆိုဒ်၏ အစိတ်အပိုင်းများကို သတ်မှတ်ေပးရန် ကဏ္ဍများကို သံုးနိုင်သည်။ <a href="%s">ေရးြခင်းဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ</a>တွင် သင်ေြပာင်းလဲမှုမလုပ်ေသးသ၍ မူလ ကဏ္ဍသည် &#8220;ကဏ္ဍခွဲမရှိ&#8221; ြဖစ်သည်။

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
my: ကဏ္ဍများနှင့် စကားစုတွဲများြကား ကွဲြပားချက်က ဘာလဲ? ပံုမှန်အားြဖင့် ကဏ္ဍများသည် ြကိုတင်သတ်မှတ်ထားေသာ အပိုင်းြဖစ်၍ စကားစုတွဲများသည် အြခားစာမူများတွင် ပါဝင်ေကာင်းပါဝင်နိုင်သည့် သင့်စာမူ ရှိ အေရးြကီး သတင်းအချက်အလက်များ (အမည်များ၊ အေြကာင်းအရာများ၊ စသည်ြဖင့်)ကို ခွဲြခားသတ်မှတ်ေပးသည့် အထူးဖွဲ့စည်းထားသည့် ေသာ့ချက်စာလံုးများြဖစ်သည်။ သင့်ဆိုဒ်ကို စာအုပ်တစ်အုပ်အေနြဖင့်ြကည့်လျှင် ကဏ္ဍများသည် မာတိကာနှင့်တူ၍ စကားစုတွဲများသည့် အညွှန်းတွင်ပါဝင်သည့် သတ်မှတ်ချက်စကားလံုးများနှင့် တူသည်။

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
my: ဖန်သားြပင်တစ်ခုတွင် အမျိုးအမည် မည်မျှကို ေဖာ်ြပထားမည်ကို သတ်မှတ်ေပးရန် ြမင်ကွင်းဆိုင်ရာ ေရွးစရာများကို သံုး၍ ဒီဖန်သားြပင်၏ တင်ြပပံုကို ေြပာင်းနိုင်သည်။ ထို့ြပင် ဇယားရှိ ေကာ်လံများကိုလည်း ေဖာ်ြပ/ေဖျာက်ထား နိုင်သည်။

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
my: <strong>ရှင်းလင်းေဖာ်ြပချက်</strong> - ရှင်းလင်းေဖာ်ြပချက်သည် မူလအေြခေနတွင် ေတွ့ြမင်ရြခင်းမရှိပါ။ သို့ေသာ် အချို့ အခင်းအကျင်းများသည် ၎င်းကို ေဖာ်ြပေပးနိုင်ပါသည်။

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
my: <strong>အမည်</strong> - သင့်ဆိုဒ်တွင် ေပါ်ထွက်မည့် အမည်ြဖစ်သည်။

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
my: ဒီဖန်သားြပင်တွင် ကဏ္ဍသစ်တစ်ခုကို ေပါင်းထည့်ေသာအခါ ေအာက်ပါ ကွက်လပ်များကိ ုြဖည့်သွင်းရမည်။

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
my: ဖန်သားြပင် အေပါ်ဆံုးရှိ စာသား လိပ်စာ စကာစစ်များကို သံုး၍ ဖိုင် အမျိုးအစား/အေြခအေနကိုလိုက်၍ စာရင်းကို ချံု့ထားနိုင်သည်။ မီဒီယာဇယားအေပါ်ဘက်ရှိ ဆွဲချမီနူး စာရင်းကိုသံုး၍ စာရင်းကို ေန့စွဲြဖင့်လည်း သတ်မှတ်ြပင်ဆင်ေပးနိုင်သည်။

en: Default Images
my: မူ​လ​ပံု​ေသ​ ရုပ်ပံုများ

en: Crop Header Image
my: ​ေခါင်း​စီး​ပိုင်း​ ​ရုပ်​ပံု​ကို​ ​ပိုင်း​ြဖတ်​ပါ

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
my: ဒါ​ကို​လုပ်​လိုက်​လျှင်​ ​ေခါင်း​စီး​ရုပ်​ပံု​ကို​ ​ဖယ်​ရှား​လိမ့်​မည်​။​ မည်​သည့်​ြပင်​ဆင်​မှု​ကို​မှ​ ​ြပန်​လည်​ရ​ယူ​ေြပာင်​းလဲ​နိုင်​မည်​မ​ဟုတ်​ပါ​။

en: Remove Header Image
my: ေခါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပံုကို​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Reset Image
my: ရုပ်​ပံု​ ​အ​ရွယ်​ြပန်ေြပာင်း​ပါ

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
my: ဒါ​ကို​လုပ်​လိုက်​လျှင်​ ​မူ​ရင်​ ​ေခါင်း​စီး​ရုပ်​ပံု​ကို​ ​ြပန်​လည်​ထည့်​သွင်း​လိမ့်​မည်​။​ မည်​သည့်​ြပင်​ဆင်​မှု​ကို​မှ​ ​ြပန်​လည်​ရ​ယူ​ေြပာင်​းလဲ​နိုင်​မည်​မ​ဟုတ်​ပါ​။

en: Restore Original Header Image
my: မူ​ရင်း​ ေခါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပံုကို ြပန်​ထည့်ပါ

en: Text Color
my: စာသား အ‌ေရာင်

en: Image Upload Error
my: ရုပ်ပံုပို့တင်​မှု​ ​အ​မှား​အ​ယွင်း

en: You need Javascript to choose a part of the image.
my: ရုပ်ပံု၏ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုကို ေရွးရန် ဂျာဗားစခရစ်ကို လိုအပ်ပါသည်။

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
my:  အ​ဝါ​ေရာင်​မျဉ်း​ေြကာင်း​၏​ ​အ​ဓိ​ပ္ပါယ်​မှာ မှတ်ချက်သည် သင့်​ ထိန်းကွပ်ြပုြပင်မှုအား​ ေစာင့်ဆိုင်းေနသည်။

en: Edit this item
my: ဒါကိုြပုြပင်

en: Edit this item inline
my: ဒီေနရာတွင် ဒါကိုြပုြပင်ရန်

en: Restore this item from the Trash
my: အမိှုက်ပံုးထဲမှ ဒါကိုြပန်ထားပါ။

en: Move this item to the Trash
my: ဒါကို အမိှုက်ပံုးထဲေရွှ့ပါ။

en: Delete this item permanently
my: ဒါကို အြပီးတိုင်ဖျက်ပါ။

en: Allow comments.
my: မှတ်ချက်ေပးမှုများအား ခွင့်ြပုပါ။

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
my: LiveJournal API ကိုသံုး၍ LiveJournal မှ စာမူများကို တင်သွင်းရန် LiveJournal တင်သွင်းသူကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Return to WordPress Updates
my: WordPress ပလပ်အင် အဆင့်ြမှင့်မှုများသို့ ြပန်သွားပါ။

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
my: <strong>ြဖန့်ချိထုတ်ေဝြခင်း</strong> - ြဖန့်ချိမှု အကွက်တွင် သင့်စာမူ ြဖန့်ချိထုတ်ေဝမှုဆိုင်ရာ စည်းမျဉ်းများ သတ်မှတ်ေပးနိုင်သည်။ အေြခအေန၊ ြမင်ေတွ့နိုင်ခွင့် နှင် ထုတ်ေဝရန်(ချက်ချင်း) တို့အတွက် ပိုမိုေရွးချယ်နိုင်ရန် ြပုြပင်ရန် လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ ြမင်ေတွ့နိုင်ခွင့်တွင် စာမူတစ်ခုကို စကားဝှက် ြဖင့်ပိတ်ြခင်း သို့မဟုတ် သင့်ဘေလာ့ဂ် ထိပ်ဆံုးတွင် အြမဲရှိေနေစရန် (သိသာထင်ရှားေစရန်) ေရွးချယ်ေပးနိုင်သည်။ ထုတ်ေဝရန်(ချက်ချင်း) တွင် အတိတ် သို့မဟုတ် အနာဂတ် ေန့စွဲနှင့် အချိန်ကို သတ်မှတ်ေပးရန် ခွင့်ြပုထားသည်။ ထိုေြကာင့် စာမူတစ်ခုကို ရက်စွဲေနာက်ြပန်၍ သို့မဟုတ် အနာဂတ်တွင် ြဖန့်ချိထုတ်ေဝရန် အစီအစဉ်ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
my: <strong>အထူးြပု ရုပ်ပံု</strong> - ဒါက စာမူအတွင်း ပံုထည့်သွင်းြခင်းမြပုဘဲ ရုပ်ပံုတစ်ခုကို ချိတ်ဆက်ေပးနိုင်သည်။ အဖွင့်စာမျက်နှာ၊ စိတ်ြကိုက်ေခါင်းစီးပိုင်း စသည်တို့တွင် စာမူ လက်မအရွယ်ပံုအြဖစ် အထူးြပုရုပ်ပံုကို သံုးရန် အခင်းအကျင်းမှ ြပုလုပ်ေပးထားေသာအခါတွင်သာ အသံုးဝင်သည်။

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
my: <strong>ေခါင်းစဉ်</strong> - သင့်စာမူအတွက် ေခါင်းစဉ် ေရးသွင်းပါ။ ေခါင်းစဉ်ေရးသွင်းြပီးေသာအခါ  သင်ြပုြပင်နိုင်ေသာ အြမဲလိပ်စာကို ေအာက်ဘက်တွင် ေတွ့ြမင်နိုင်သည်။

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
my: <strong>ေဆွးေနွးြခင်း</strong> - မှတ်ချက်များနှင့် ping များကို ဖွင်နိုင် ပိတ်နိုင်သည်။ စာမူတွင် မှတ်ချက်များ ရှိလျှင် ထိုမှတ်ချက်များကို ဒီမှာေတွ့နိုင်ြပီး စစ်ေဆးကွပ်ကဲမှု ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
my: စာမူများစာရင်းအေပါ်ဘက်ရှိ ဆွဲချမီနူးစာရင်းကို သံုး၍ လတစ်လ သို့မဟုတ် ကဏ္ဍတစ်ခုရှိ စာမူများကိုသာ ြပရန် စာရင်းကို ြပန်လည်မွမ်းမံနိုင်သည်။ သင့်ေရွးချယ်မှုကိုြပုလုပ်ြပီးလျှင် စကာစစ်ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ စာမူစာရင်းရှိ စာမူေရးသူ၊ ကဏ္ဍ သို့မဟုတ် စကားစုတွဲေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် စာရင်းကိုြပန်လည် မွမ်းမံမှုြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
my: စာမူများကို ရိုးရိုး ေခါင်းစဉ်စာရင်း သို့မဟုတ် အကျဉ်းချုပ်ြဖင့် ြကည့်နိုင်သည်။ စာရင်းထိပ်ပိုင်း ညာဘက်တွင်ရှိေသာ အိုင်ကွန်များကို ကလစ်နှိပ်ြခင်းြဖင့် သင်နှစ်သက်ရာ ြမင်ကွင်းကို ေရွးြကည့်နိုင်သည်။

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
my: ဖန်သားြပင်ေရွးစရာများ ခလုပ်ြပားကိုသံုး၍ ဖန်သားြပင်တစ်ခုတွင် ေဖာ်ြပထားမည့် စာမူများ အေရအတွက်ကို ဆံုးြဖတ်ြပီး သင့်လိုအပ်ချက်အတိုင်း ေကာ်လံများကို ေဖျာက်ထား/ေဖာ်ြပထား နိုင်သည်။

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
my: အားလံုး၊ ထုတ်ေဝေဖာ်ြပြပီး၊ မူြကမ်း သို့မဟုတ် အမှိုက်ပံုးတွင်းထည့်လိုက်ေသာ စာမူများကို ြပရန် ဘယ်ဘက်အေပါ်ရှိ စာသားလိပ်စာများကို သံုး၍ စာမူအေြခအေနအလိုက် စာမူများ၏ စာရင်းကို စစ်ထုတ်နိုင်သည်။ မူလ ြမင်ကွင်းမှာ စာမူအားလံုးကို ေဖာ်ြပထားရန်ြဖစ်သည်။

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
my: ဒီဖန်သားြပင်ကို နည်းလမ်းအများအြပားြဖင့် စိတ်ြကိုက် ြပုြပင်နိုင်သည်။

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
my: စာမူများစာရင်းရှိ အတန်းတစ်တန်းေပါ်တွင် ေခတ္တရပ်နားြခင်းသည် သင့်ကို ထိုစာမူကို စီမံခန့်ခွဲရန် ခွင့်ြပုေပးသည့် လုပ်ေဆာင်ချက် လိပ်စာများကို ေဖာ်ြပေပးသည်။ ေအာက်ပါလုပ်ေဆာင်ချက်များကို ေဆာင်ရွက်နိုင်သည်။ :

en: Search Installed Plugins
my: ထည့်သွင်းထားေသာ ပလပ်အင်များကို ရှာရန်

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
my: သင့်အခင်းအကျင်းသည် လမ်းေြကာင်းြပ မီနူးများ သို့မဟုတ် ဝစ်ဂျက်များကို မေထာက်ပံ့ပါ။

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
my: &#8220;%s&#8221;သည် အမှားအယွင်းေြကာင် ့တင်ပို့ရန် မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Categories and Tags Converter
my: ကဏ္ဍများ​နှင့် စကားစုတွဲများ ေြပာင်းလဲမှု ကွန်ဗက်တာ

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
my: ေရွးချယ်၍ ကဏ္ဍမှ စကားစုတွဲ သို့မဟုတ် စကားစုတွဲမှ ကဏ္ဍသို့ ေြပာင်းနိုင်ရန် ကဏ္ဍ/စကားစုတွဲ ေြပာင်းပရိုဂရမ်ကို ထည့်သွင်းပါ။။

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
my: သင့်အီးေမးလ်ကို <code>%1$s</code> သို့ေြပာင်းလဲရန် ေစာင့်ဆိုင်းေနသည့် ေြပာင်းလဲမှုရှိပါသည်။ <a href="%2$s">ပယ်ချက်</a>

en: Most Recent
my: ေလာေလာလတ်လတ် အြဖစ်ဆံုး

en: End Date
my: ​အ​ဆံုး​သတ်​ေန့​စွဲ

en: Start Date
my: ​အ​စ​ြပု​ ​ရက်​စွဲ

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
my: အြခား WordPress တင်ပို့ဖိုင်မှ စာမူများ၊ စာမျက်နှာများ၊ မှတ်ချက်များ၊ စိတ်ြကိုက်နယ်ပယ်များ၊ ကဏ္ဍများ နှင့် စကားစုတွဲများကို တင်သွင်းရန် WordPress တင်သွင်းသူကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
my: RSS ေပးပို့မှုမှ စာမူများကို တင်သွင်းရန် RSS တင်ပို့သူကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
my: OPML ​ေဖာမက်မှ လိပ်စာများကို တင်သွင်းရန် blogroll တင်သွင်းသူကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
my: ေရွ့​လျား​နိုင်တဲ့​ Type နဲ့​ TypePad ဘေလာ့ဂ်မှ စာမူများနှင့် မှတ်ချက်များကို တင်သွင်းရန် Moveable Type တင်သွင်းသူကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
my: ဘေလာ့ဂါဘေလာ့မှ စာမူများ၊ မှတ်ချက်များနှင့် သံုးသူများကို တင်သွင်းရန် ဘေလာ့ဂါ တင်သွင်းသူကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Install importer
my: တင်သွင်းစနစ် ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: site]
en: Mark as Spam
my: အေနှာက်အယှက် အြဖစ် မှတ်ထားပါ

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
my: စ​တိုင်​များ

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
my: စ​ကား​စု​တွဲ

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
my: စကားစုတွဲ

[ctx: verb]
en: Clear
my: ရှင်းပါ

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
my: ေဖာ်ြပချက်

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
my: အ​မည်

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
my: ပင်မ

[ctx: adjective]
en: Pending
my: ဆိုင်းငံ့​မ​ှု

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
my: အေနှာက်အယှက် အြဖစ်မှတ်သားပါ

en: Remove Background Image
my: ​ေနာက်​ခံ​ရုပ်​ပံု​ကို​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
my:  &#8220;%s&#8221;​ ​ရှိ​ ​မှတ်​ချက်​များ

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
my: <strong>%s</strong>အမည်ြဖင့် ေလျှာက်လှမ်းမှု ကလက်စ် မတည်ရှိပါ။

en: Show advanced menu properties
my: အထူးမီနူး အရည်အချင်းများကို ြပပါ

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
my: သင့်မှာ %1$s ဗာရှင်းထည့်သွင်းထားပါသည်။ %2$s သို့ အဆင့်ြမှင့်ပါ။

[ctx: nav menu home label]
en: Home
my: အဖွင့်စာမျက်နှာ

en: Enable
my: ဖွင့်ပါ

[ctx: site]
en: Registered
my: မှတ်ပံုတင်ထားေသာ

[ctx: site]
en: Not Spam
my: အေနှာက်အယှက် မဟုတ်ပါ

[ctx: user]
en: Registered
my: မှတ်ပံုတင်ထားသူ

[ctx: verb; site]
en: Archive
my: မှတ်တမ်းသိမ်းဆည်းရန်

[ctx: site]
en: Spam
my: အေနှာက်အယှက် စပမ်

[ctx: comment]
en: Not Spam
my: အေနှာက်အယှက်မ​ဟုတ်။

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
my: ဒီ​လို​လုပ်​လိုက်​လျှင်​ ​မူ​လ​ေနာက်​ခံ​ရုပ်​ပံု​ကို​ ​ြပန်​လည်​ထည့်​သွင်း​လိမ့်​မည်​။​ မည်​သည့်​ြပင်​ဆင်​မှု​ကို​မှ​ ​ြပန်​လည်​ရ​ယူ​ေြပာင်​းလဲ​နိုင်​မည်​မ​ဟုတ်​ပါ​။

en: Create Menu
my: မီ​နူး​ ြပု​လုပ်​ပါ

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
my: %1$s
    
    တွင်​ သင့်​ WordPress ဆိုဒ် ​အ​သစ်​ေအာင်​ြမင်​စွာ​ ​တည်​ေဆာက်​ြပီး​ပါ​ြပီ​။
    
    ​ေအာက်​ပါ​ ​အ​ချက်​အ​လက်​များ​ကို​ ​သံုး​၍​ ​စီ​မံ​အုပ်​ချုပ်​သူ​စာ​ရင်း​ြဖင့်​ ​ဝင်​ေရာက်​ ​စီ​မံ​၍​ရ​ပါ​သည်​။:
    
    သံုး​သူ​အ​မည်: %2$s
    စ​ကား​ဝှက်: %3$s
    
    သင့်​ ​ဆိုဒ်အ​သစ်​ ​အ​တွက်​ေကျ​နပ်​နှစ်​သက်​လိမ့်​မည်​ဟု​ ​ေမျှာ်​လင့်​ပါ​သည်​။​ ​ေကျး​ဇူး​တင်​ပါ​သည်!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/

en: WordPress Blog
my: WordPress ဘ​ေလာ့ဂ်

en: &mdash; No role for this site &mdash;
my: &mdash; ဒီဆိုဒ်အတွက် အဆင့်သတ်မှတ်မထားပါ &mdash;

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
my: မည်သည့် ဝဘ်စာမျက်နှာမှ စာသား၊ ရုပ်ပံုများနှင့် ဗွီဒီယိုများကို မဆို ကလစ်တွဲချိတ်ထားရန် ဒါကိုနှိပ်အားသံုးပါ။ ြပီးလျှင် သင့်ဆိုဒ်ရှိ စာမူတစ်ခုတွင် သိမ်းဆည်းြခင်း သို့မဟုတ် ြဖန့်ချိထုတ်ေဝြခင်း မြပုလုပ်မှီ ဒါကိုနှိပ် မှ အဆံုးသတ် ြဖည့်သွင်းမှုများ နှင့် ြပုြပင်မှုများ ြပုလုပ်ပါ။

en: Remove Users from Site
my: ဆိုဒ်မှ ထုတ်ပယ်လိုက်ေသာ သံုးသူများ

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
my: ဤဆိုဒ်တွင် စာမူြကမ်းများ (သို့) စာမူများကို ြပုလုပ်ဖန်တီးရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: Custom site deleted message.
my: ဆိုဒ်ဖျက်ြခင်း စိတ်ြကိုက် သတင်းစကား။

en: Custom site suspended message.
my: ဆိုဒ် ရပ်ဆိုင်းထားြခင်းဆိုင်ရာ စိတ်ြကိုက် သတင်းစကား။

en: Custom site inactive message.
my: အသက်မဝင်ေသာ ဆိုဒ်ဆိုင်ရာ စိတ်ြကိုက် သတင်းစကား။

en: No sites found.
my: မည်သည့် ဆိုဒ်မျှ မေတွ့ပါ

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
my: ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက်များသည် သင့်ကိုချိတ်ဆက်ထားေသာ ဘေလာ့ဂ်များကို အသိေပးသည့် မူလလက်ေဟာင်း ဘေလာ့ဂ်စနစ်တစ်ခုြဖစ်ပါသည်။ သင်က အြခား WordPress ဆိုဒ်များကို ချိတ်ဆက်ခဲ့ပါက သူတို့အား <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန် အသိေပးချက်</a> ကိုသံုး၍ အလိုလို အသိေပးပါလိမ့်မည်။ အြခား လုပ်ေဆာင်ချက် မလိုအပ်ပါ။

en: You are not allowed to create pages on this site.
my: ဤဆိုဒ်တွင် စာမျက်နှာများ ဖန်တီးရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: My Site
my: ကျွန်​ေတာ့်​ ဆိုဒ်​်

en: New WordPress Site
my: WordPress ဆိုဒ် အသစ်

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
my: ဤဆိုဒ် အတွက် အခင်းအကျင်း များကို အဆင့်ြမှင့်ရန် သင့်တွင် လိုအပ်ေသာ ခွင့်ြပုချက်မရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
my: ဤ ဆိုဒ် အတွက် ပလပ်အင်များကို အဆင့်ြမှင့်ရန် လံုေလာက်ေသာ ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာ မရှိပါ

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
my: ဤ ဆိုဒ် တွင် အခင်းအကျင်း များကို ထည့်သွင်းရန် လိုအပ်ေသာ ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာ မရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
my: ဤဆိုဒ်ရှိ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)စာရွက်များကို ြပုြပင်ရန် လံုေလာက်ေသာ ခွင့်ြပုချက်သင့်မှာ မရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
my: ဤ ဆိုဒ် အတွက် Plugin များအား အ​လုပ်​လုပ်​ေဆာင်ေစရန်​ ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
my: ဤ​ဆိုဒ်တွင်​ ပလပ်အင်ထည့်​သွင်း​ရန်​ ​သင့်​တွင်​လံု​ေလာက်​ေသာ​ခွင့်​ြပု​ချက်​မ​ရှိ​ပါ​။

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
my: ဤ ဆိုဒ် အတွက် Plugin များအား အ​လုပ်​လုပ်​ေဆာင်မှု​ ရပ်တန့်ရန် ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
my: ဤ​ဆိုဒ်အ​တွက်​ Plugin​ ​များ​ကို​ဖျက်​ရန်​ ​လံု​ေလာက်​ေသာ​ခွင့်​ြပု​ချက်​သင့်​မှာ​ ​မ​ရှိ​ပါ​။

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
my: ဤ ဆိုဒ် အတွက် လိပ်စာများအား ထပ်ထည့်ရန်ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
my: ဤဆိုဒ်ရှိ လိပ်စာများကို ြပုြပင်ရန် ခွင့်ြပုချက်သင့်မှာ မရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
my: ဤဆိုဒ်၏ ေရးသားေဖာ်ြပချက် အေြကာင်းအရာများအား တင်ပို့ရန် ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
my: ေရးသားေဖာ်ြပချက် အေြကာင်းအရာများအား ဤဆိုဒ်တွင်းသို့ တင်ပို့ခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
my: သင့်မှာ စာမူများ သို့မဟုတ် မှတ်ချက်များ အြခား စနစ်တစ်ခုတွင်ရှိလျှင်၊ ၎င်းတို့ကို WordPress မှ ဒီဆိုဒ်သို့ တင်သွင်းေပးနိုင်ပါသည်။ စတင်နိုင်ရန် တင်သွင်းမည့် စနစ်ကို ေအာက်တွင် ေရွးပါ -

en: There are no plugins installed on this site.
my: ဒီဆိုဒ်ေပါ်တွင် မည်သည့် ပလပ်အင်မျှ ထည့်သွင်းထည့်သွင်းမထားပါ။

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
my: ဤ ဆိုဒ် အတွက် ပလပ်အင်များအား ြပုြပင်ရန်ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: No items.
my: အ​မျိုး​အ​မည်​များ​ မရှိပါ။

en: Menu Name
my: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ ​အ​မည်

en: CSS Classes
my: CSS Class များ

en: Navigation Label
my: လမ်းေြကာင်းြပ ေခါင်းစဉ်

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
my: ဒိုမိန်းခွဲ စနစ်ကို သံုးရန် သင့် DNS တွင် ခေရပွင့် ေရးသွင်းချက် ရှိရပါမည်။ ဒါက ပံုမှန်ဆိုလျှင် သင့် DNS စနစ် ြပင်ဆင်သတ်မှတ်ြခင်း ကိရိယာတွင် သင့် ဝဘ်ဆာဗာအား ညွှန်ြပေနသည့် <code>*</code> ဝန်ေဆာင်ေပးသူ မှတ်တမ်းကို ထည့်ြခင်းဟု အဓိပ္ပါယ်ရပါသည်။

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
my: သင့်ဒိုမိန်းေပါ်ရှိ ကျပန်းဝန်ေဆာင်မှုေပးသူ အမည်(<code>%1$s</code>) သို့ ဆက်သွယ်ရန် အင်စေတာ်လာမှ ြကိုးပမ်းခဲ့သည်။

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
my: သံုးသူအမည်များတွင် ဗျည်းနှင့် ဂဏန်းသချင်္ာ အက္ခရာများ၊ စေပ့၊ ေအာက်မျဉ်း၊ ဟိုင်ဖန်၊ ဖူးစေတာ့ နှင့် @ သေကင်္တာများသာ ပါဝင်နိုင်ပါသည်။

en: Move down
my: ​ေအာက်​သို့​ေရွှ့​ပါ

en: The menu item has been successfully deleted.
my: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ဝင်​ ​အ​မျိုး​အ​မည်​တစ်​ခု​ကို​ ​ေအာင်​ြမင်​စွာ​ ​ဖျက်​ြပီး​ပါ​ြပီ​။

en: Move up
my: အ​ေပါ်​သို့​ေရွှ့​ပါ

en: Try again
my: ေနာက်တစ်ြကိမ် ြပန်ြကိုးစားပါ

en: Please provide a custom field name.
my: စိတ်ြကိုက်ြဖည့်စွက် နယ်ပယ်အမည် ြဖည့်ေပးပါ။

en: Display Options
my: ေရွးချယ်​ေြပာင်း​လဲ​ခွင့်များအား ​ေဖာ်​ြပ​ထား​ပါ။

en: You have specified these users for removal:
my: ဤသံုးသူများကို ဖျက်ရန် သင်သတ်မှတ်ေပးထားသည်။ :

en: User deletion is not allowed from this screen.
my: ဒီဖန်သားြပင်မှ သံုးသူဖျက်ြခင်းကို ခွင့်ြပုမထားပါ။

en: You can&#8217;t delete that user.
my: ဤသံုးသူကို သင်ဖျက်၍မရပါ။

en: Confirm Removal
my: ဖျက်ဆီးြခင်းကို အတည်ြပုပါ။

en: There are no valid users selected for removal.
my: ထုတ်ပယ်ြခင်အတွက် သင့်ေလျှာ်ေသာ သံုးသူကို ေရွးချယ်ထားြခင်း မရှိပါ။

en: You can't remove the current user.
my: လက်​ရှိ​သံုး​သူ​အား​ ​သင့်​ဖျက်​၍​မ​ရ​ပါ​။

en: Other users have been removed.
my: အြခားသံုးသူများအား ဖျက်ြပီး။

en: %1$s updated successfully.
my: %1$s အဆင့်ြမှင့်ြခင်း ေအာင်ြမင်ပါြပီ !

en: Show Details
my: အ​ေသး​စိတ် ေဖာ်ြပပါ

en: Hide Details
my: ​အ​ေသး​စိတ်ကို ေဖျာက်ပါ

en: Yes, take me to my profile page
my: ဟုတ်ကဲ့၊ ကျွန်ုပ်ကို ကွန်ုပ်၏ ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်းစာမျက်နှာသို ့ပို့ပါ။

en: Your chosen password.
my: သင်​ေရွး​ချယ်​ထား​သည့်​ ​စ​ကား​ဝှက်​။

en: No thanks, do not remind me again
my: ေကျးဇူးတင်ပါသည်။ မလိုပါ။ ကျွနု်ပ်ကို ေနာက်တစ်ြကိမ်ထပ် သတိမေပးပါနှင့်။

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
my: ဒါကို အမှုိက်ပံုးအြပင်သုိ့ပို့ရန် သင့်အားခွင့်မြပုပါ။

en: Error in deleting.
my: ဖျက်ေနစဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ေနသည်။

en: Error in restoring from Trash.
my: အမှိုက်ပံုးတွင်းမှ ေနရာတကျြပန်ထားစဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ေနသည်။

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
my: ဤ​အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​အ​မှိုက်​ပံုး​အ​တွင်း​မှ​ ​ေန​ရာ​တ​ကျ​ြပန်​ထား​ရန်​ ​သင့်​ကို​ ​ခွင့်​မ​ြပု​ပါ​။

en: Error in moving to Trash.
my: အမှိုက်ပံုးတွင်းသို့ ေရွှ့စဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ေနသည်။

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
my[0]: မှတ်ချက် %s ခုကို အမှိုက်ပံုးထဲမှ ေနရာတကျ ြပန်ထားလိုက်သည်။
my[1]: မှတ်ချက် %s ခုကို အမှိုက်ပံုးထဲမှ ေနရာတကျ ြပန်ထားလိုက်သည်။

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
my[0]: အမှိုက်ပံုးထဲ ေရွှ့လိုက်ေသာ မှတ်ချက် %s ခု
my[1]: အမှိုက်ပံုးထဲ ေရွှ့လိုက်ေသာ မှတ်ချက် %s ခု

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
my: ဤ​အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​အ​မှိုက်​ပံုး​အ​တွင်း​သို့​ ​ေရွှ့​ရန်​ ​သင့်​ကို​ခွင့်​မ​ြပု​ပါ​။

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
my: ေအာက်ပါ အခင်းအကျင်းများ  အတွက် ဗားရှင်းအသစ်များရနိုင်ပါသည်။ အဆင့်ြမှင့်လိုသည့်  အခင်းအကျင်းကို ေရွးပါ။ ြပီးလျှင်  #8220; အခင်းအကျင်းများကို အဆင့်ြမှင့်ပါ&#8221;ကိုနှိပ်ပါ။

en: User has been added to your site.
my: သံုးသူကို သင့်ဆိုဒ်သို့ ြဖည့်သွင်းြပီးပါြပီ။

en: That user is already a member of this site.
my: ထိုသံုးသူသည် ဒီဆိုဒ်၏ အဖွဲ့ဝင်တစ်ဦးြဖစ်ြပီးြဖစ်သည်။

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
my: ဖိတ်ြကားမှု အီးေမးလ်ကို သံုးသူထံပို့ြပီးပါြပီ။ သင့်ဆိုဒ်သို့ သူတို့ကို ေပါင်းထည့်ရန်အတွက် အတည်ြပု လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ေပးရပါမည်။

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
my: ေအာက်ပါ plugin များ  အတွက် ဗားရှင်းအသစ်များရနိုင်ပါသည်။ အဆင့်ြမှင့်လိုသည့်  plugin  ကို ေရွးပါ။ ြပီးလျှင်  &#8220; Plugin များကို အဆင့်ြမှင့်ပါ&#8221;ကိုနှိပ်ပါ။

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
my: <code>%1$s</code> သတ်မှတ်ချက်သည် မှတ်ပံုတင်မထားပါ။ မှတ်ပံုတင်မထားေသာ သတ်မှတ်ချက်များကို ဖယ်ရှားစာရင်း သွင်းြပီးြဖစ်သည်။ http://codex.wordpress.org/Settings_API တွင် ြကည့်ပါ။

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
my: ဒီ​လို​လုပ်​လိုက်​လျှင်​ ​ေနာက်​ခံ​ရုပ်​ပံု​ ​ဖယ်​ရှား​လိမ့်​မည်​။​ မည်​သည့်​ြပင်​ဆင်​မှု​ကို​မှ​ ​ြပန်​လည်​ရ​ယူ​ေြပာင်​းလဲ​နိုင်​မည်​မ​ဟုတ်​ပါ​။

en: You did not select an item for editing.
my: ြပု​ြပင်​ရန်​အ​တွက်​ ​အ​မျိုး​အ​မည်​တစ်​ခု​ကို​ ​သင်​မ​ေရွး​ချယ်​ရ​ေသး​ပါ​။

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
my: လက်ရှိ အခင်းအကျင်းသာ သင်ရရှိနိုင်သည်။ ေနာက်ထပ် အခင်းအကျင်းများကို သံုးစွဲခွင့်ရနိုင်ေစရန် သတင်းအချက်အလက်များအတွက် %s စီမံအုပ်ချုပ်သူထံသို့ ဆက်သွယ်ပါ။

en: Author Template
my: ေရးသူ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Visual Editor Stylesheet
my: မျက်ြမင် အယ်ဒီတာ စတိုင်စာရွက်

en: Tag Template
my: စကားစုတွဲ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Page saved.
my: စာ​မျက်​နှာအား သိမ်းြပီး။

en: This plugin is already installed and is up to date
my: ဒီပလပ်အင် ထည့်သွင်းြပီးြဖစ်ြပီး ေခတ်မီ ပါသည်

en: More information about %s
my: ​%s အတွက် ေနာက်​ထပ်​ ​သ​တင်း​အ​ချက်​အ​လက်​များ

en: Update Now
my: အခု အဆင့်ြမှင့်ပါ

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
my: ဒီသံုးသူကို ကွန်ယက်အတွက် အထူးစီမံ အုပ်ချုပ်သူ အခွင့်အေရးေပးပါ။

en: Important:
my: အေရးြကီး

en: This user has super admin privileges.
my: ဒီသံုးသူတွင် အထူး စီမံအုပ်ချုပ်သူ အခွင့်အေရးများ ရှိသည်။

en: Remove featured image
my: အ​ထူး​ြပု​ရုပ်​ပံု​ကို​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Featured Image
my: အ​ထူး​ြပု​ ​ရုပ်​ပံု

en: Update to version %s
my: ဗားရှင်း %s သို့ အဆင့်ြမှင့်ပါ

en: You are about to archive the site %s.
my: %s ဆိုဒ်ကို မှတ်တမ်းတင်သိမ်းဆည်းေတာ့မည်။

en: You are about to unspam the site %s.
my: %s ဆိုဒ်ကို အေနှာက်အယှက်ြဖစ်မှ ပယ်ဖျက်ေတာ့မည်။

en: You are about to mark the site %s as spam.
my: %s ဆိုဒ်ကို အေနှာက်အယှက် အြဖစ် သင်သတ်မှတ်ေတာ့မည်။

en: You are about to delete the site %s.
my: %s ဆိုဒ်ကို ဖျက်ေတာ့မည်။

en: You are about to unarchive the site %s.
my: %s ဆိုဒ်ကို မှတ်တမ်းတင်သိမ်းဆည်းမှုမှ ပယ်ဖျက်ေတာ့မည်။

en: You cannot modify this Taxonomy.
my: ဒီေဝါဟာရအုပ်စုကို သင် ြပုြပင်၍ မရနိ‌င်ပါ။

en: items
my: အ​မျိုး​အ​မည်​များ

en: Usernames cannot be changed.
my: သံုးသူအမည်များကို ေြပာင်းလဲ၍မရပါ။

en: The menu has been successfully deleted.
my: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ ​ေအာင်​ြမင်​စွာ​ ​ဖျက်​ြပီး​ပါ​ြပီ​။

en: Your site is asking search engines not to index its content
my: သင့်ဆိုဒ်မှ ရှာေဖွေရးအင်ဂျင်များကို ဆိုဒ်တွင်ပါဝင်မှုများအား အညွှန်းမြပုလုပ်ရန် ညွှန်ြကားေနသည်။

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
my: ဤ ဆိုဒ် အတွက် ပလပ်အင်များအား စီမံခန့်ခွဲရန်ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">  WordPress ထည့်သွင်းထားသည့်ေနရာနှင့်</a> သင့် ဆိုဒ် မူလစာမျက်နှာ၏ လိပ်စာအား ကွဲြပားလိုပါက ဤေနရာတွင် ထိုလိပ်စာကိုရိုက်ပါ။

en: In a few words, explain what this site is about.
my: ဒီ ဆိုဒ် အေြကာင်း စကားလံုးအနည်းငယ်ြဖင့်ရှင်းြပပါ။

en: Site Visibility
my: ဆိုဒ် ရှုြမင်နိုင်ခွင့်

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
my: ေသာင်းေြပာင်းေထွလာ ေရွးစရာများ အုပ်စုကို ဖယ်ရှားလိုက်ြပီြဖစ်သည်။ အြခား သတ်မှတ်ချက်များအုပ်စုကို သံုးပါ။

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
my: လက်ရှိ အခင်းအကျင်းမှ ေထာက်ပံ့လျှင် ရှင်းလင်းချက်ကို မီနူးတွင် ေဖာ်ြပေပးထားမည်။

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
my: ဤဆိုဒ် အတွက် မှတ်ပံုတင်မထားေသာ သတ်မှတ်ချက်များကို ြပင်ဆင်သတ်မှတ်ရန် လံုေလာက်ေသ ခွင့်ြပုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
my: စီမံအုပ်ချုပ်သူ အီးေမးလ်ကို <code>%1$s</code> သို့ေြပာင်းလဲရန် ေစာင့်ဆိုင်းေနပါသည်။ <a href="%2$s">Cancel</a>

en: Title Attribute
my: ​ေခါင်း​စီး အထူးြပု

en: Link Target
my: လိပ်စာ ရည်ညွှန်းချက်

en: CSS Classes (optional)
my: CSS Classes (ေရွးချယ်ခွင့်ရှိ)

en: Save Menu
my: မီ​နူး​​ကို​ ​သိမ်း​ပါ

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
my: ဒီ​ေန​ရာ​ကို​ ​အ​လွတ်​ထား​ခဲ့​လျှင်​ သင့်​အ​တွက်​ ​စ​ကား​ဝှက်​ကို​ ​အ​လို​အ​ေလျှာက်​ ​ြပု​လုပ်​ေပး​မည်​ြဖစ်​ပါ​သည်​။

en: Password, twice
my: စ​ကား​ဝှက်​၊​ ​နှစ်​ြကိမ်

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
my: အခင်းအကျင်း​ %1$s ကို အဆင့်ြမှင့်ေနသည် (%2$d/%3$d)

en: You must provide a domain name.
my: ဒို​မိန်း​အ​မည်​ ​ထည့်​ေပး​ရ​ပါ​မည်

en: You must provide a name for your network of sites.
my: သင့်​ ​ဆိုဒ်​များ​၏​ ​ကွန်​ယက်​အ​တွက်​ ​အ​မည်​တစ်​ခု​ ​ေပး​မှ​ရ​ပါ​မည်

en: The network already exists.
my: ကွန်​ယက် ရှိြပီးြဖစ်ပါသည်။

en: You must provide a valid e-mail address.
my: သင့်​ေလျှာ်​မှန်​ကန်​မှု​ရှိ​ေသာ​ e-mail  လိပ်စာ ထည့်ေပးမှ ရပါမည်။

en: This resulted in an error message: %s
my: ဒါက အမှား သတင်းစကားတစ်ခုကို ရရှိေစပါသည် : %s

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
my: သင့်ဆိုဒ်ကို အသံုးြပုနိုင်ဆဲပင်ြဖစ်ပါသည် သို့ေသာ် အြခား သင်ြပုလုပ်ေသာ ဒိုမိန်းခွဲများကို ရရှိသံုးစွဲနိုင်မည် မဟုတ်ပါ။ သင့် DNS မှန်ကန်သည်ဟု သင်သိပါက ဒီသတင်းစကားကို လှစ်လျှူရှုနိုင်ပါသည်။

en: Notice:
my: ​ေြကာ်​ြငာ​ချက်​ -

en: Get Shortlink
my: အ​တို​ေကာက်​ လိပ်စာကို ရယူပါ

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
my: ပလပ်အင် %1$s ကို အဆင့်ြမှင့်ေနသည် (%2$d/%3$d)

en: The update of %1$s failed.
my: %1$s အဆင့်ြမှင့်ြခင်း မ‌ေအာင်ြမင်ပါ။

en: The password you chose during the install.
my: ထည့်သွင်းစဉ်က သင်ေရွးချယ်ခဲ့ေသာ စကားဝှက်

en: User already exists. Password inherited.
my: သံုးသူ ရှိြပီးြဖစ်သည်။ စကားဝှက် ဆက်ခံရရှိသည်။

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>သည် MySQL ဗားရှင်း %2$s နှင့်အထက်ကို လိုအပ်သြဖင့် အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မြပုလုပ်နိုင်ပါ။ ဗားရှင်း %3$s ကို သင်သံုးေနသည်။

en: WordPress updated successfully
my: WordPress ေအာင်ြမင်စွာ အဆင့်ြမှင်တင်ြပီး။

en: Update WordPress
my: ​WordPress​ ​အဆင့်ြမှင့်ရန်

en: Update Plugins
my: ပလပ်အင်များကို အဆင့်ြမှင့်ပါ

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>သည် PHP ဗားရှင်း %2$s နှင့်အထက်ကို လိုအပ်သြဖင့် အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မြပုလုပ်နိုင်ပါ။ ဗားရှင်း %3$s ကို သင်သံုးေနသည်။

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>သည် PHP ဗားရှင်း %2$s နှင့်အထက် MySQL ဗားရှင်း %3$s နှင့်အထက်ကို လိုအပ်သြဖင့် အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မြပုလုပ်နိုင်ပါ။ PHP ဗားရှင်း %4$s နှင့် MySQL ဗားရှင်း %5$s ကို သင်သံုးေနသည်။

en: WordPress Updates
my: WordPress အ​ဆင့်​ြမှင့်​တင်​မှု​များ

en: Edit Menu Item
my: မီနူး အမျိုးအမည်ကို ြပုြပင်ရန်

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
my: ဒီလိပ်စာကို စီမံအုပ်ချုပ်မှုဆိုင်ရာ ရည်ရွယ်ချက်များအတွက် အသံုးြပုပါသည်။ ဒါကို သင်ေြပာင်းခဲ့လျှင် သင့် လိပ်စာအသစ်သို့ အတည်ြပုေပးရန် အီးေမးလ်တစ်ခု ပို့ေပးပါလိမ့်မည်။ <strong>ဒီလိပ်စာသစ်သည် အတည်မြပုေသးလျှင် အသက်ဝင်မည် မဟုတ်ပါ</strong>။

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
my: ​ေန့​အ​လင်း​ ​ထိန်း​သိမ်း​မှု​ ​အ​ချိန်စ​တင်​ချိန်​ :​  <code>%s</code>​။

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
my: <em>%2$s</em> ေရးသည့် <strong>%1$s</strong> (<strong>ေဒတာများကိုလည်း ဖျက်ပါမည်</strong>)

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
my[0]: ေအာက်ပါ ပလပ်အင်ကို ဖျက်ေတာ့မည်။ :
my[1]: ေအာက်ပါ ပလပ်အင်များကို အတည်ြပုေတာ့မည်။ :

en: Delete Plugin | Delete Plugins
my[0]: ပလပ်အင်ကို ဖျက်ပါ။
my[1]: ပလပ်အင်များကို ဖျက်ပါ

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
my: ဤဖိုင်များနှင့်​ ​အ​ချက်​အ​လက်​များကို သင်ဖျက်လိုသည်မှာ ေသချာပါသလား။

en: Yes, Delete these files and data
my: ဟုတ်ကဲ့၊  ဤဖိုင်များနှင့်​ ​အ​ချက်​အ​လက်​များ​ကို​ ​ဖျက်​ပါ

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
my: <code>wp-config.php</code>တွင် <code>%s</code>ကို လိုအပ်သည်။

en: Inactive:
my: အလုပ်မလုပ်ပါ -

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု အသံုးြပုရမည်
my[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု အသံုးြပုရမည်

en: Go to Dashboard
my: ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​ခံု​ ​သို့​သွား​မည်

en: Please enter a valid menu name.
my: သင့်​ေလျှာ်​မှန်​ကန်​သည့်​ ​မီ​နူး​စာ​ရင်း​ ​အ​မည်​ြဖည့်​ပါ​။

en: Delete Menu
my: မီ​နူး​​ကို​ ​ဖျက်​ပါ

en: Menu Item
my: မီနူး အမျိုးအမည်

en: View All
my: အားလံုးကိုြကည့်မည်

en: Add to Menu
my: မီ​နူး​စာ​ရင်း​သို့ ေပါင်းထည့်ပါ

en: This timezone is currently in daylight saving time.
my: လက်ရှိ စံေတာ်ချိန်ဇံုသည် ​ေန့​အ​လင်း​ ​ထိန်း​သိမ်း​မှု​ ​အ​ချိန် အတိုင်းြဖစ်ပါသည်။

en: This timezone does not observe daylight saving time.
my: စံေတာ်ချိန်ဇံုသည် ေန့​အ​လင်း​ ​ထိန်း​သိမ်း​မှု​ ​အ​ချိန်ကို​ လိုက်​နာ​ေစာင့်​ထိန်း​ြခင်း​မ​ရှိ​ပါ။

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု အလိုလို ေရာက်လာသည်
my[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု အလိုလို ေရာက်လာသည်

en: Executed before Multisite is loaded.
my: မာတီဆိုဒ်(အများသံုးဆိုဒ်) မစတင်ခင် လုပ်ေဆာင်ခဲ့သည်။

en: External object cache.
my: အြပင် အရာဝတ္ထု အဆင့်သင့်သိမ်းထားြခင်း။

en: Custom maintenance message.
my: စိတ်​ြကိုက်​ ​ြပုြပင်မွမ်းမံမှု သတင်းစကား

en: Custom install script.
my: စိတ်ြကိုက် ထည့်သွင်းမှု စခရစ်

en: Custom database error message.
my: ေဒတာေဗ့အမှား စိတ်ြကိုက် သတင်းစကား

en: File is empty. Please upload something more substantial.
my: ဖိုင်မပါရှိပါ။ မည်မည်ရရ တစ်ခုခုကို တင်ပို့ပါ။

en: Install %s
my: %s ကို ထည့်သွင်းပါ

en: Custom database class.
my: စိတ်ြကိုက် ေဒတာေဗ့ ကလက်စ်။

en: Advanced caching plugin.
my: အဆင်သင့် ြပုလုပ်မှု အထူး ပလပ်အင်

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>မှ MySQL ဗားရှင်း %2$s နှင့်အထက် လိုအပ်သြဖင့် ထည့်သွင်းမှု မြပုလုပ်နိုင်ပါ။ MySQL ဗားရှင်း %3$s သာ သင်ေမာင်းနှင်လုပ်ေဆာင်ေနသည်။

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>မှ PHP ဗားရှင်း %2$s နှင့်အထက် လိုအပ်သြဖင့် ထည့်သွင်းမှု မြပုလုပ်နိုင်ပါ။ PHP ဗားရှင်း %3$s သာ သင်ေမာင်းနှင်လုပ်ေဆာင်ေနသည်။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> ကိုရရှိနိုင်ပါသည်။ ေကျးဇူးြပု၍ ဆိုဒ် စီမံခန့်ခွဲသူကို အသိေပးပါ။

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> ကို ရနိုင်ပါြပီ။ ! <a href="%2$s">ေကျးဇူးြပု၍ ယခု အဆင့်ြမှင့်ပါ။</a>

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>မှ PHP ဗားရှင်း %2$s နှင့်အထက် MySQL ဗားရှင်း  %3$s နှင့်အထက် လိုအပ်သြဖင့် ထည့်သွင်းမှု မြပုလုပ်နိုင်ပါ။ PHP ဗားရှင်း %4$s နှင့် MySQL ဗားရှင်း %5$s သာ သင်ေမာင်းနှင်လုပ်ေဆာင်ေနသည်။

en: You are about to activate the site %s
my: %s ဆိုဒ်ကို သင် အသက်သွင်းေတာ့မည်

en: You are about to deactivate the site %s
my: %s ဆိုဒ်ကို အလုပ်လုပ်ေဆာင်မှု ရပ်ဆိုင်းေစေတာ့မည်

en: This comment is currently marked as spam.
my: ဤ​မှတ်​ချက်​ကို​ ​လတ်​တ​ေလာ​တွင်​ အေနှာက်အယှက်အြဖစ် မှတ်သားထားသည်​။

en: Moderate Comment
my: မှတ်​ချက်​ကို​ ​ထိန်း​ကွပ်​ပါ

en: This comment is currently approved.
my: ဤ​မှတ်​ချက်​ကို​ လတ်တေလာ အ​တည်​ြပု​ထား​ြပီး​ြဖစ်​သည်။

en: This comment is already approved.
my: ဤမှတ်​ချက်ကို အ​တည်​ြပုြပီးြဖစ်သည်။

en: This comment is currently in the Trash.
my: ဤ​မှတ်​ချက်​သည်​ ​ယ​ခု​ ​အ​မှိုက်​ပံုး​ထဲ​မှာ​ ​ြဖစ်​သည်​။

en: Repeat
my: ြပန်ထည့်

en: This comment is already in the Trash.
my: ဤ​မှတ်​ချက်​ကို​ အမှိုက်ပံုးထဲ ေရွှ့လိုက်ြပီး​ြဖစ်​သည်​။

en: View Trash
my: အမှိုက်ပံုးကို​ ​ြကည့်​မည်။

en: This comment is already marked as spam.
my: ဤ​မှတ်​ချက်​ကို​ အေနှာက်အယှက်အြဖစ် မှတ်သားထားြပီး​ြဖစ်​သည်​။

en: Screen Options
my: ြမင်ကွင်းဆိုင်ရာ ေရွးစရာများ

en: Screen Layout
my: ဖန်​သား​ြပင်​ ​ြမင်​ကွင်း​ ​ပံု​စံ

en: Number of Columns:
my: ေကာ်လံ အ‌ေရအတွက်။  :

en: Feature Filter
my: လုပ်ေဆာင်ချက် စစ်ထုတ်စကာ

en: Tan
my: သံေရာင်

en: Dark
my: အ‌ေမှာင်

en: One Column
my: ေကာ်လံတစ်ခု

en: Two Columns
my: ေကာ်လံ နှစ်ခု

en: Three Columns
my: ေကာ်လံ သံုးခု

en: Four Columns
my: ေကာ်လံေလးခု

en: Left Sidebar
my: ဘယ်​ဘက်​ ​ဘား​တန်း

en: Right Sidebar
my: ညာ​ဘက်​ ​ဘား​တန်း

en: Features
my: အ​ထူး​ြပု​လုပ်​ချက်​များ

en: Custom Colors
my: ​စိတ်ြကိုက်​ ​အ​ေရာင်​များ

en: Theme Options
my: အခင်းအကျင်း ေရွးစရာများ

en: Threaded Comments
my: ထပ်ဆင့်ဆက်နွယ်ေသာ မှတ်​ချက်​များ

en: Sticky Post
my: ထိပ်ဆံုးတွင် ေဖာ်ြပရန်စာမူ

en: Microformats
my: ​ေသး​ငယ်ေသာ​ပံုစံများ​

en: Subject
my: အ‌ေြကာင်းအရာ

en: Holiday
my: အားလပ်ရက်

en: Photoblogging
my: ဓါတ်ပံုဘေလာ့ဂ် ေရးသားြခင်း

en: Seasonal
my: ရာသီအလိုက်

en: Find Themes
my: အခင်းအကျင်း များကို ရှာပါ

en: Install a theme in .zip format
my: အခင်းအကျင်း ကို .zip format ြဖင့် ထည့်သွင်းမည်

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
my: သင့်တွင် .zip format ြဖင့် အခင်းအကျင်း တစ်ခုရှိလျှင် ဤေနရာသို့ ပို့တင်ြခင်းြဖင့် ထည့်သွင်းနိုင်ပါသည်။

en: Details
my: အ‌ေသးစိတ်

en: Theme Install
my: အခင်းအကျင်း  ထည့်သွင်းပါ

en: Version: %s
my: ဗားရှင်း  - %s

en: Unable to locate WordPress theme directory.
my: WordPress အခင်းအကျင်း တည်ေနရာကို ရှာ၍မေတွ့ပါ။

en: Could not fully remove the theme %s.
my: %s အခင်းအကျင်း ကို ြပည့်ြပည့်ဝဝ ဖယ်ရှား၍ မရပါ။

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
my: WordPress %1$s က PHP ဗားရှင်း ​%2$s (သို့​) ထိုအထက်နှင့် ​MySQL ဗားရှင်း %3$s (သို့​) ထိုအထက် လိုအပ်ေသာေြကာင့် အဆင့်ြမှင့်တင်မှု ထည့်သွင်း၍ မရပါ​။ သင် PHP ဗားရှင်း %4$s နှင့်​ MySQL ဗားရှင်း %5$s ြဖင့် လည်ပတ်လုပ်ေဆာင်ေနသည်။

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
my: WordPress %1$s က PHP ဗားရှင်း ​%2$s (သို့​) ထိုအထက်ြမင့်သည်ကို လိုအပ်ေသာေြကာင့် အဆင့်ြမှင့်တင်မှုကို မထည့်သွင်းနိုင်ပါ။ သင် %3$s ြဖင့်​ လည်ပတ်​ေနသည်။

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
my: WordPress %1$s က MySQL ဗားရှင်း ​%2$s (သို့​) ထိုအထက်ြမင့်သည်ကို လိုအပ်ေသာေြကာင့် အဆင့်ြမှင့်တင်မှုကို မထည့်သွင်းနိုင်ပါ။ သင် %3$s ြဖင့်​ လည်ပတ်​ေနသည်။

en: Verifying the unpacked files&#8230;
my: ြဖည်ထားေသာဖိုင်&#8230;များအား စစ်ေဆးေနသည်။

en: The update could not be unpacked
my: အဆင့်ြမှင့်တင်မှုကို ြဖည့်ချ၍ မရနိုင်ပါ

en: Upgrading database&#8230;
my: ေဒတာေဗ့အား အဆင့်ြမှင့်ေနသည်&#8230

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
my: ဖွံ့​ြဖိုး​မှုလုပ်ေဆာင်ဆဲ (%1$s) ဗားရှင်း တခုကို သင်သံုး​စွဲ​ေနသည်။ ​ေကာင်းပါသည်! <a href="%2$s">အြမဲ ေခတ်မှီပါေစ</a>။

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
my: <a href="%1$s">ဗားရှင်း %2$s ကို ရယူ</a>

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
my: သင် <span class="b">WordPress %s</span>ကို အသံုးြပုေနသည်။

en: Update to %s
my: %s သို့ အဆင့်ြမှင့်ပါ

en: Latest
my: ေနာက်ဆံုး

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
my: အလိုအ​ေလျှာက် WordPress အဆင့်ြမှင့်တင်မှု တခု ြပီး​စီး​ဖို့​ မ​ေအာင်ြမင်ပါ - <a href="%s">အဆင့်ြမှင့်တင်မှုကို ယခု ​ေနာက်ထပ် ြကိုး​စား​ပါ</a>။

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
my: အလိုအ​ေလျှာက် WordPress အဆင့်ြမှင့်တင်မှု တခု ြပီး​စီး​ဖို့​ မ​ေအာင်ြမင်ပါ - ကွန်ရက် စီမံခန့်​ခွဲသူထံ အ​ေြကာင်း​ြကား​ပါ။

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
my: <strong><em>ဒီစကားဝှက်ကို</em></strong> ေသေသချာချာမှတ်သားထားပါ။!  သင်တစ်ဦးထဲ အတွက်သာ အလိုအေလျှာက် ထုတ်လုပ်ေပးထားသည့်<em>ကျဘမ်း</em> စကားဝှက်ြဖစ်သည်။

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
my: မ​ဂင်္လာ​ပါ​။​ သင်၏ ပထမဆံုး စာမူြဖစ်ပါသည်။ ြပုြပင် ြဖည့်စွက်ပါ (သို့) ဖျက်ပါ။  ြပီးလျှင် ဆိုဒ်ေရးသားြခင်းအား စတင်နိုင်ပါြပီ။​ <h1>အ​မှာ​စာ</h1><br><br>ဒီ​ြမန်​မာ​လို​ WordPress Package ကို​ <a href="http://www.ဧ​ရာ.com">ဧ​ရာ​ယူ​နီ​ကုတ်​</a>စာ​လံုး​နဲ့​ေရး​ထား​တာ​ပါ​။​ Ayar-Web-Kit Plugins ကို သံုးဖို့ အြကံြပုပါသည်။ ဒီပလပ်အင်ဟာ ြမန်မာလို ဘေလာ့ဂ်ေရးဖို့ လိုအပ်သမျှကို ထည့်သွင်းေပးထားတဲ့ ပလပ်အင် တစ်ခုြဖစ်ပါသည်။

en: Hello world!
my: မ​ဂင်္လာ​ပါ​ !

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
my: <strong>မှားေနသည်</strong> - သင့်စကားဝှက်ကို သင်တစ်ြကိမ်သာ ြဖည့်ရေသးသည်။

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
my: <strong>မှားေနသည်</strong> - ေကျးဇူးြပု၍ သင့်စကားဝှက်ကို ြဖည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
my: <strong>မှားေနသည်</strong> - ေကျးဇူးြပု၍ သင့်စကားဝှက်ကို နှစ်ြကိမ်ြဖည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
my: <strong>မှားေနသည်</strong> - စကားဝှက်တွင်  "\" အက္ခရာများ ပါဝင်၍မရပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
my: <strong>မှားေနသည်</strong> - ေကျးဇူးြပု၍ တူညီေသာ စကားဝှက်ကို စကားဝှက်ြဖည့်ရန်ေနရာနှစ်ခုတွင်ြဖည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
my: <strong>မှားေနသည်</strong> - ေကျးဇူးြပု၍ E-mail လိပ်စာြဖည့်ပါ။

en: No matching users were found!
my: ကိုက်ညီတဲ့​ သံုး​စွဲသူများ​ မ​ေတွ့​ရပါ။

en: WordPress &rsaquo; Installation
my: WordPress &rsaquo; ထည့်သွင်းြခင်း

en: User Name
my: သံုးသူအမည်

en: User(s) already exists.
my: သံုး​သူ(​များ)​  ရှိြပီးြဖစ်ပါသည်။

en: Your E-mail
my: သင့်အီးေမးလ်

en: Double-check your email address before continuing.
my: ဆက်လက်မလုပ်ေဆာင်ခင် သင့်အီးေမးလ် လိပ်စာကိုေသချာြပန်စစ်ပါ။

en: Install WordPress
my: WordPress ထည့်သွင်းပါ။

en: Insufficient Requirements
my: လိုအပ်ချက်များ မလံုေလာက်ပါ

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
my: ထင်ရှားေကျာ်ြကားသည် ၅ မိနစ်အတွင်း WordPress ထည့်သွင်းသည့် လုပ်ငန်းစဉ် မှ ြကိုဆိုပါသည်။  <a href="%s">ရှင်းြပ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a>ကို ဖတ်လိုပါက ဖတ်နိင်ပါသည်။ သို့မဟုတ်လျှင် ေအာက်ပါ အချက်အလက်တို့ကို ြဖည့်ပါ။ ကမ္ဘာြကီးသို့ စွမ်းအင်းအထက်ြမက်ဆံုး ကိုယ်ပိုင် ေရးသားထုတ်ေဝသည့် နည်းလမ်း ကို ရရှိနိုင်ပါလိမ့်မည်။

en: Information needed
my: လိုအပ်ေသာ အချက်အလက်များ

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
my: ေအာက်ပါ အချက်အလက်များကို ထည့်ပါ။ အချိန်မေရွး ြပန်လည်ြပင်ဆင်နိုင်သည့်အတွက် စိတ်ပူဖို့မလိုပါ။

en: Success!
my: ေအာင်ြမင်ြပီးေြမာက်ပါြပီ!

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
my: WordPress အားထည့်သွင်းမှု ြပီးေြမာက်ြပီြဖစ်သည်။ ေနာက်ထပ်လုပ်ေဆာင်ရမည့် အဆင့်များကို ေမျှာ်လင့်ေနပါသလား။ စိတ်ပျက်ရလျှင် ေတာင်းပန်ပါသည်။

en: Add New Link
my: လိပ်စာ အသစ် ထည့်ပါ

[ctx: link]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်ပါ

en: %s link deleted. | %s links deleted
my[0]: လိပ်စာ %s ခု ဖျက်ြပီး။
my[1]: လိပ်စာ %s ခု ဖျက်ြပီး။

en: Search Links
my: လိပ်စာများကို ရှာပါ။

en: Visit %s
my: %s ကို လည်ပတ်ပါ

en: No links found.
my: လိပ်စာများ မေတွ့ပါ။

en: XML error: %1$s at line %2$s
my: XML အမှား​ - %2$s လိုင်း​မှ %1$s

en: Link not found.
my: လိပ်စာကို မေတွ့ပါ။

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
my: WordPress &rsaquo;​ ​ေဒတာေဗ့ ြပုြပင်ြခင်း

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
my: အချို့ေဒတာေဗ့ ြပဿနာများကို မြပုြပင်နိုင်ပါ။ ေနာက်ထပ် ကူညီေထာက်ပံ့မှုရနိုင်ရန် ေအာက်ပါ အမှားများ စာရင်းကို <a href="%s">WordPress ကူညီလမ်းညွှန်ေရး ဖိုရမ်များ</a> တွင် ေကာ်ပီ(မိတ္တူကူး) ၍ ြဖည့်ကူးေပးပါ။

en: Repair Database
my: ေဒတာေဗ့ ြပုြပင်ပါ

en: Repair and Optimize Database
my: ​ေဒတာ​ေဘ့​စ်ကို ြပုြပင်ြပီး​ မွမ်း​မံပါ

en: Upload New Media
my: ​မီဒီယာ​ဖိုင်​ အသစ်ကို ပို့တင်ပါ

en: You are not allowed to edit this attachment.
my: ဤ​တွဲ​ချိတ်​မှု​ကို​ ​ြပု​ြပင်​ရန်​ ​သင့်​ကို​ ​ခွင့်​မ​ြပု​ပါ​။

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
my: မ​တည်​ရှိ​ေသာ​ ​မီဒီယာ​ဆိုင်​ရာ​ တွဲ​ချိတ်​မှုကို​ ​ြပု​ြပင်​ရန်​ ​သင့်​ြကိုး​စား​မှု​မ​ေအာင်​ြမင်​ပါ​။​ ​ထို​တွဲ​ချိတ်​မှု​ကို​ ​ဖျက်​ြပီး​ြဖစ်​လိမ့်​မည်​။

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
my: အမှိုက်ပံုးထဲတွင်ြဖစ်ေသာေြကာင့် ဤမီဒီယာ​ဆိုင်​ရာ​ တွဲ​ချိတ်​မှုကို ြပုြပင်ြဖည့်စွက်၍ မရနိုင်ပါ။ အမှိုက်ပံုးအြပင်သို့ထုတ်ြပီး ေနာက်တစ်ြကိမ်ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: Media attachment updated.
my: မီဒီယာ တွဲဆက်မှုအား အသ​စ်ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်​ြပီး​ပါ​ြပီ။

en: Update Media
my: မီဒီယာဆိုင်ရာ အသ​စ်ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်​ပါ

en: Library
my: ​လိုက်ဘရယ်ရီ

[ctx: file]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်ပါ

en: Comments %s
my: မှတ်ချက်များ %s

en: Appearance
my: အသွင်အြပင်

[ctx: plugin]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်ပါ

en: Profile
my: ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်း

en: Your Profile
my: ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်း

en: Tools
my: ကိရိယာများ

[ctx: settings screen]
en: General
my: အေထွေထွ

en: Writing
my: ေရးြခင်း

en: Reading
my: ဖတ်ြခင်း

en: Privacy
my: ကိုယ်ပိုင် လွတ်လပ်ခွင့်

en: Permalinks
my: အြမဲလိပ်စာများ

en: Multisite support is not enabled.
my: အများသံုးဆိုဒ် ပံ့ပိုးမှုကို ဖွင့်မထားေသးပါ။

en: Domain
my: ဒိုမိန်း

en: Last Updated
my: ေနာက်ဆံုး အဆင့်ြမှင့်တင်မှု

en: Archived
my: မှတ်တမ်းတင်သိမ်းထားေသာ

en: Mature
my: ြပည့်စံု ရင့်ကျက်ေသာ

en: Deleted
my: ဖျက်ြပီး

en: Unarchive
my: မှတ်တမ်းတင်သိမ်းဆည်းမှု မြပုပါ

en: Visit
my: လည်ပတ်ရန်

en: Never
my: ဘယ်ေတာ့မှ

en: Only showing first 5 users.
my: ပထမဆံုး သံုးသူ ၅ ေယာက်ကိုသာ ြပထားသည်

en: More
my: ဆက်၍

en: Update Themes
my: အခင်းအကျင်းများကို အဆင့်ြမှင့်ရန်

en: No users found.
my: သံုးသူများကို မေတွ့ပါ။

en: Discussion Settings
my: ေဆွးေနွးြခင်းဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Default article settings
my: ေဆာင်းပါးများ၏ မူလပံုေသ သတ်မှတ်ချက်များ

en: These settings may be overridden for individual articles.
my: ဤ သတ်မှတ်ချက်များအား ေဆာင်းပါးတစ်ခုြခင်းကိုလိုက်၍ ထပ်ေပါင်းသတ်မှတ်ေပးနိင်သည်။

en: Other comment settings
my: အြခားမှတ်ချက် သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment author must fill out name and e-mail
my: မှတ်ချက်ေရးသူသည် အမည်နှင့် အီးေမးလ်ကိုြဖည့်စွက်ရမည်။

en: Users must be registered and logged in to comment
my: မှတ်ချက်ေပးရန် အသံုးြပုသူများသည် မှတ်ပံုတင်ြပီး ဝင်ေရာက်ထားရမည်။

en: Automatically close comments on articles older than %s days
my: %s ရက်ထက်ပိုြကာေသာ ေဆာင်းပါးများတွင် မှတ်ချက်ေရးြခင်းအား အလိုအေလျှာက်ပိတ်ပါ။

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
my: %s အဆင့်​ထိ ရှိတဲ့​ အစီအရီလိုက် မှတ်ချက်များ​ကို ဖွင့်​ထား​ပါ

en: last
my: ေနာက်ဆံုး

en: first
my: ပထမဆံုး

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
my: စာမျက်နှာတိုင်းတွင် ထိပ်ဆံုးအဆင့်ရှိ မှတ်ချက်  %1$s  ြဖင့် စာမျက်နှာများအြဖစ် မှတ်ချက်များကို ခွဲြပီး  %2$s စာမျက်နှာကို မူလပံုေသအြဖစ် ြပပါ။

en: older
my: ပိုေဟာင်းေသာ

en: newer
my: ပိုသစ်ေသာ

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
my: စာမျက်နှာတိုင်း၏ အေပါ်ဆံုးတွင်  %s မှတ်ချက်များနှင့်အတူ မှတ်ချက်များအား ေဖာ်ြပသင့်သည်။

en: E-mail me whenever
my: မည်သူမဆိုမှတ်ချက်ေရးသည့် အခါတိုင်း

en: Anyone posts a comment
my: ကွျန်ေတာ့်ဆီ အီးေမးလ်ပို့ပါ။

en: A comment is held for moderation
my: မှတ်ချက်တစ်​ခုသည် ထိန်းကွပ်ြပုြပင်ြခင်းအားေစာင့်ဆိုင်းေနသည်။

en: Before a comment appears
my: မှတ်ချက် မထွက်ေပါ်ေသးခင်

en: Comment author must have a previously approved comment
my: မှတ်ချက်ေရးသူသည် အရင်က အတည်ြပုေပးြပီးေသာ မှတ်ချက်ရှိရမည်။

en: Comment Moderation
my: မှတ်ချက် ထိန်း​ကွပ်​ပဲ့​ြပင်​ြခင်း

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
my: အကယ်၍ မှတ်ချက်တခုမှာ %s (သို့​) ပိုများ​ေသာ လိပ်စာများ​ ပါရှိရင် ၎င်းကို ထိန်း​ထား​ပါ။ (အေနှာက်အယှက်​ မှတ်ချက်ရဲ့​ ေယဘုယျ လက္ခဏာတခုဟာ လိပ်စာများ အလွန်များြခင်း​ ြဖစ်သည်။)

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
my: မှတ်ချက်တခု၏ အ​ေြကာင်း​အရာ၊​ အမည်၊​ တည်​ေနရာ၊​ အီး​ေမး​လ် လိပ်စာ၊​ (သို့​) IP ထဲတွင် ဒီစာလံုး​များ​ထဲက တခုခု ပါလျှင်​ ၎င်းကို <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">စိစစ်ရန် ေစာင့်ဆိုင်း စာရင်း​</a>တွင် ထည့်၍ ထိန်းချုပ်ထားမည်။။ ၎င်းသည် စကားလံုးများကို တိုက်ဆိုင် စစ်ေဆးသည်။ ထို့​ေြကာင့်​ &#8220;press&#8221;သည် &#8220;WordPress&#8221;နှင့်ကိုက်ညီသည်။

en: Comment Blacklist
my: မှတ်​ချက်​ဆိုင်​ရာ​ ​နာ​မည်​ပျက်​စာ​ရင်း

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
my: မှတ်ချက်တခု၏ အ​ေြကာင်း​အရာ၊​ အမည်၊​ တည်​ေနရာ၊​ အီး​ေမး​လ် လိပ်စာ၊​ (သို့​) IP ထဲတွင် ဒီစာလံုး​များ​ထဲက တခုခု ပါလျှင်​ ၎င်းကို အေနှာက်အယှက်အြဖစ် မှတ်ထားမည်။။ ၎င်းသည် စကားလံုးများကို တိုက်ဆိုင် စစ်ေဆးသည်။ ထို့​ေြကာင့်​ &#8220;press&#8221;သည် &#8220;WordPress&#8221;နှင့်ကိုက်ညီသည်

en: Avatars
my: ကိုယ်ပွားရုပ်ပံုများ

en: Avatar Display
my: ကိုယ်​ပွား​ရုပ်​ပံု​ေဖာ်​ြပ​မှု

en: Show Avatars
my: ကိုယ်ပွားရုပ်ပံုများကို ြပပါ။

en: Maximum Rating
my: အြမင့်ဆံုး အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: G &#8212; Suitable for all audiences
my: G &#8212; ဝင်ေရာက်ြကည့်ရှုသူအားလံုးနှင့်သင့်ေတာ်သည်

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
my: PG &#8212; အသက် ၁၃ နှစ် အထက် ဝင်ေရာက်ြကည့်ရှုသူများအတွက်

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
my: R &#8212; အသက် ၁၇ နှစ်ြပည့်ြပီးသူ လူြကီးများ အတွက်

en: X &#8212; Even more mature than above
my: X &#8212; အထက်မှာ ေဖာ်ြပထားခဲ့သည်များထက်ပို၍ ရင့်ကျက် သူများအတွက်

en: Default Avatar
my: မူလ မူေသ ကိုယ်ပွားရုပ်ပံု

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
my: သူ​တို့​ကိုယ်​ပိုင်​ြပု​ြပင်​ထား​ေသာ​ ​ကိုယ်​ပွား​ရုပ်​ပံု​ ​မ​ရှိ​သူ​များ​အ​တွက်​ ​သူ​တို့​၏​ အီးေမးလ်လိပ်​စာ​ကို​ ​အ​ေြခ​ြပု​​၍​ ​ထုတ်​လုပ်​ထား​ေသာ​ပံု​ (​သို့)​ ​တံ​ဆိပ်​ကို​ ​ေဖာ်​ြပ​ထား​ေပး​နိုင်​သည်​။

en: Mystery Man
my: လူထူးဆန်း

en: Blank
my: အလွတ်

en: Identicon (Generated)
my: အိုင်ဒင်း​တီး​ကွန် (ထုတ်လုပ်ထား​ေသာ)

en: Wavatar (Generated)
my: ဝဲဗာတာ (ထုတ်လုပ်ထား​ေသာ)

en: MonsterID (Generated)
my: မွန်စတာအိုင်ဒီ (ထုတ်လုပ်ထား​ေသာ)

en: General Settings
my: အ‌ေထွ‌ေထွ သတ်မှတ်ချက်များ

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d G:i:s
my: Y-m-d ၊​​‍ G‍:‍i‍:‍s

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
my:  အသင်းဝင် အသစ်ဝင်ေရာက်ြခင်းကဲ့သို့ေသာ စီမံခန့်ခွဲေရးဆိုင်ရာ ကိစ္စများအတွက် ဤလိပ်စာကိုသံုးသည်။

en: Membership
my: အဖွဲ့ဝင်ြခင်း

en: Anyone can register
my: မည်သူမဆို မှတ်ပံုတင်နိုင်သည်။

en: New User Default Role
my: သံုးသူအသစ် မူလ သတ်မှတ်ချက် အဆင့်အတန်း

en: Timezone
my: စံေတာ်ချိန်ဇံု

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
my: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> စံေတာ်ချိန်သည် <code>%s</code> ြဖစ်သည်။

en: Local time is <code>%1$s</code>
my: ေဒသစံေတာ်ချိန်သည် <code>%1$s</code> ြဖစ်သည်။

en: Choose a city in the same timezone as you.
my: သင့် စံေတာ်ချိန်ဇံု နှင့်ကိုက်ညီေသာြမို  ့ေတာ်ကိုေရွးပါ။

en: This timezone is currently in standard time.
my: လက်ရှိ စံေတာ်ချိန်ဇံုသည် စံေတာ်ချိန် အတိုင်းြဖစ်ပါသည်။

en: Custom:
my: စိတ်​ြကိုက် -

en: Week Starts On
my: ရက်သတ္တပတ်၏ အစရက်

en: Media Settings
my: မီဒီယာဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Image sizes
my: ရုပ်ပံု အရွယ်အစားများ

en: Thumbnail size
my: လက်​မ​လက်​သည်း​ခွံ​ပံု​ ​အ​ရွယ်​အ​စား

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
my: လက်သည်း​ပံုကို တိကျတဲ့​ အရွယ်အစား​များ​အတိုင်း​ ြဖတ်​ေတာက်ပါ (သာမန်အား​ြဖင့်​ လက်သည်း​ပံုများ​ဟာ အချိုး​ညီသည်)

en: Medium size
my: အလယ်အလတ် အရွယ်

en: Max Width
my: အြမင့်ဆံုး အကျယ်

en: Max Height
my: အြမင့်ဆံုး အြမင့်

en: Large size
my: အရွယ်အြကီးစား

en: Embeds
my: ထည့်​ြမှပ်ချက်များ​

en: Uploading Files
my: ဖိုင်များ ေပးပို့တင်ြခင်း

en: Store uploads in this folder
my: ပို့တင်မှုြပု လုပ်ထားသည်များကို ဤ ဖိုင်တွဲအတွင်းသိမ်းဆည်းပါ။

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
my: မူလ သတ်မှတ်ချက်ေနရာမှာ <code>wp-content/uploads</code>ြဖစ်သည်

en: Full URL path to files
my: ဖိုင်သို့ URL လမ်းေြကာင်းအြပည့်ြပပါ

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
my: ဒါကို ြပုြပင်သတ်မှတ်ြခင်းြပုမြပု ေရွးချယ်ခွင့်ရှိသည်။ မူလသတ်မှတ်ချက်အားြဖင့် ၎င်းမှာ ကွက်လပ်ြဖစ်သည်။

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
my: ကျွန်​ေတာ်​ ​ပို့​တင်​ထား​သည်​များ​ကို​ ​လ​နှင့်​ ​နှစ်​အ​ေြခ​ြပု​ ​ဖိုင်​တွဲ​များ​တွင်​ ​စု​စည်း​ထား​ပါ​။

en: Permalink Settings
my: အြမဲပံုေသလိပ်စာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
my: အ​ြမဲ​ပံု​ေသ​ ​လိပ်စာ​ ​တည်​ေဆာက်​ပံု​ကို​ ​အသစ်​ြပု​ြပင်​ြပီး​ြပီ​။​ web.config​ ​ဖိုင်​ကို​ ​ေရး​သား​ခွင့်​အား​ယ​ခု​ပင်​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ​။

en: You should update your .htaccess now.
my: .htaccess​ ​ကို​ယ​ခု​ပင်​ ​အသစ်​ြပု​ြပင်​သင့်​ပါ​သည်​။

en: Permalink structure updated.
my: အ​ြမဲ​ပံု​ေသ​ ​လိပ်စာ​ ​တည်​ေဆာက်​ပံု​ ​အသစ်​ြပု​ြပင်​ြပီး​ြပီ​။

en: Day and name
my: ေန့ နှင့် အမည်

en: Month and name
my: လ နှင့် အမည်

en: Numeric
my: ဂဏန်းြဖင့်

en: Custom Structure
my: ြပု​ြပင်​ထား​ေသာ​ ​တည်​ေဆာက်​ပံု

en: Optional
my: ​ေရွး​ချယ်​နိုင်​စ​ရာ

en: Category base
my: က​ဏ္ဍ​ ​အ​ေြခ​ြပု

en: Tag base
my: စကားစုတွဲ အ​ေြခ​ြပု

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
my: အကယ်၍ သင့်​ရဲ့​ <code>web.config</code> ဖိုင်ကို <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">​ေရး​သား​နိုင်ခွင့်ရှိသည်</a> ဆိုလျှင် ဒါကို ကျွန်ပ်တို့​ အလိုအ​ေလျှာက် လုပ်​ေဆာင်နိုင်သည်၊​ သို့ေသာ် ဒီလိုမဟုတ်ပါ။ ထို့​ေြကာင့်​ ဒါေတွက သင့်​ <code>web.config</code> ဖိုင်တွင် သင် ထည့်ထားရမည့် ကွန်ရက် တည်​ေနရာ ြပန်​ေရး​ထား​ေသာ စည်း​မျဉ်း​ ြဖစ်သည်။ အား​လံုး​ကို ​ေရွး​ချယ်ရန် ​ေနရာလွတ်ကို နှိပ်ြပီး​ <kbd>CTRL + a</kbd> ကို ဖိထား​ပါ။ ြပီး​ရင် <code>web.config</code> ဖိုင်၏ <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> အစိတ်အပိုင်း​ အတွင်း​မှာ ဒီ စည်း​မျဉ်း​ကို ထည့်​သွင်း​ပါ။

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
my: ြပန်​ေရး​သား​မှု စည်း​မျဉ်း​များ​ကို အလိုအ​ေလျှာက် ထုတ်လုပ်ရန် သင့်​ <code>web.config</code> ဖိုင်ကို ​ေရး​သား​နိုင်​ခွင့်ကို ကျွန်​ေတာ်တို့​အတွက် ယာယီ ြပုလုပ်ေပးထား​လျှင်၊​ စည်း​မျဉ်း​ကို သိမ်း​ဆည်း​ြပီး​ေသာအခါ ခွင့်​ြပုချက်များ​ကို ြပန်ထားရန်​ မ​ေမ့​ပါနှင့်။

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
my: အကယ်၍ သင့်​ဆိုဒ်၏ အေြခခံ တည်ေနရာညွှန်းသည် <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">​ေရး​သား​နိုင်ခွင့်ရှိသည်</a> ဆိုလျှင် ဒါကို ကျွန်ပ်တို့​ အလိုအ​ေလျှာက် လုပ်​ေဆာင်နိုင်သည်၊​ သို့ေသာ် ဒီလိုမဟုတ်ပါ။ ထို့​ေြကာင့်​ ဒါေတွက သင့်​ <code>web.config</code> ဖိုင်တွင် သင် ထည့်ထားရမည့် ကွန်ရက် တည်​ေနရာ ြပန်​ေရး​ထား​ေသာ စည်း​မျဉ်း​ ြဖစ်သည်။ အား​လံုး​ကို ​ေရွး​ချယ်ရန် ​ေနရာလွတ်ကို နှိပ်ြပီး​ <kbd>CTRL + a</kbd> ကို ဖိထား​ပါ။ ြပီး​ရင် <code>web.config</code> ဖိုင်အတွင်း​မှာ ဒီ ကုဒ်ကို ထည့်​သွင်း​ပါ။

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
my: <code>web.config</code> ဖိုင်ကို အလိုေလျှာက် ထုတ်လုပ်ေပးနိုင်ရန် သင့်ဆိုဒ်၏ အေြခခံ တည်ေနရာညွှန်ကို ေရးသားနိုင်ခွင့်ကို ကျွန်ုပ်တို့အတွက် ယာယီြပုလုပ်ေပးထားလျှင်၊ ဖိုင်ြပုလုပ်ြပီးေသာအခါ တားြမစ်ချက်များကို ြပန်လည် ထည့်သွင်းရန် မေမ့ပါနှင့်။

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
my: အကယ်၍ သင့်​ရဲ့​ <code>.htaccess</code> ဖိုင်ဟာ <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ေရး​သား​နိုင်ခွင့်ရှိသည်</a> ဆိုလျှင် ဒါကို ကျွန်ပ်တို့​ အလိုအ​ေလျှာက် လုပ်​ေဆာင်နိုင်သည်၊​ သို့ေသာ် ဒီလိုမဟုတ်ပါ။ ထို့​ေြကာင့်​ ဒါေတွက သင့်​ <code>.htaccess</code> ဖိုင်တွင် သင် ထည့်ထားရမည့် mod_rewrite စည်း​မျဉ်း​များ​ ြဖစ်ြကသည်။ အား​လံုး​ကို ​ေရွး​ချယ်ရန် ​ေနရာလွတ်ကို နှိပ်ြပီး​ <kbd>CTRL + a</kbd> ကို ဖိထား​ပါ။

en: Reading Settings
my: ဖတ်ြခင်း ဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
my:  <a href="%s">မူေသ စာမျက်နှာ</a> (ေအာက်တွင်ေရွးပါ။)

en: Front page: %s
my: ေရှ့ စာမျက်နှာ - %s

en: Posts page: %s
my: စာမူများ အတွက်စာမျက်နှာ - %s

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
my: <strong>သတိ​ေပး​ချက် -</strong> ဒီစာမျက်နှာများ​ဟာ မတူညီရပါ။

en: Blog pages show at most
my: အများဆံုးေဖာ်ြပမည့် ဆိုဒ် စာမျက်နှာများ

en: posts
my: စာမူများ

en: Syndication feeds show the most recent
my: ေဖာ်ြပထားမည့် ေနာက်ဆံုးေရးသားချက် စုစည်းေပးပို့မှုများ

en: For each article in a feed, show
my: ​ေပးပို့မှုတစ်ခုရှိ ေဆာင်းပါးတိုင်းအတွက် ြပသထားရန်

en: Full text
my: စာသားအြပည့်

en: Summary
my: အနှစ်ချုပ်

en: Encoding for pages and feeds
my: စာမျက်နှာများ​နဲ့​ ​ေပး​ပို့​ချက်များ​ အတွက် ကုဒ်ဝှက်စနစ်​

en: Writing Settings
my: ေရးြခင်းဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Formatting
my: ​ပံု​စံ​ချ​ထား​ြခင်း​

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
my: <code>:-)</code> နှင့် <code>:-P</code> ကဲ့သို့ေသာ ခံစားမှု သေကင်္တများအား ဂရပ်ဖစ်ရုပ်ပံုများအြဖစ် ေြပာင်းြပပါ

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ XHTML ေရးသားမှု အစီအစဉ်များအား WordPress မှ အလိုအေလျှာက် ြပင်ေပးသင့်သည်။

en: Default Post Category
my: မူ​လ​​စာ​မူ​ ​အ​ခန်း​က​ဏ္ဍ

en: Default Link Category
my: မူ​လ​​လိပ်စာ​ ​အခန်း​ ​ကဏ္ဍ

en: Post via e-mail
my: အီးေမးလ်မှ တဆင့် စာမူေရးသားေပးပို့ပါ

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
my: အီးေမးလ်ြဖင့် WordPress သို့ စာမူေရးသားေပးပို့ရန် POP3 ြဖင့် အသံုးြပုရေသာ လျှို့ဝှက် အီးေမးလ်စာရင်းတစ်ခုရှိရပါမည်။ ဤလိပ်စာမှ လက်ခံရရှိသည့် မည်သည့်စာကိုမဆို ေဖာ်ြပေပးပါမည်။ ထို့ေြကာင့် ထိုလိပ်စာကို အလွန်လျှို့ဝှက်ထားြခင်းသည် အြကံေကာင်းတစ်ခုြဖစ်သည်။ သင်အသံုးြပုလိုက အသံုးြပုနိုင်ေသာ ကျဘမ်း လိပ်စာများကိုေဖာ်ြပေပးလိုက်သည်။  <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>။

en: Mail Server
my: စာပို့ ဆာဗာ

en: Login Name
my: အသံုးြပုခွင့် အမည်

en: Default Mail Category
my: မူ​လေပးပို့စာ ​က​ဏ္ဍ

en: Update Services
my: သတင်းသစ် ဝန်ေဆာင်မှုများ

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
my: စာမူအသစ်တစ်ပုဒ်ကို သင်ထုတ်ေဝေဖာ်ြပသည့်အခါ WordPress က ​ေအာက်ပါ ဆိုဒ်သတင်းသစ် ဝန်​ေဆာင်မှုများ​ကို အလိုအ​ေလျှာက် အသိ​ေပး​သည်။ ဒီအ​ေြကာင်း​ အြပည့်​အစံုကို Codex မှ<a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">သတင်းသစ် ဝန်ေဆာင်မှုများ</a>ကို ြကည့်​ရှုပါ။ များ​ြပား​ေသာ​ ဝန်​ေဆာင်မှု <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>များကို စာတစ်ေြကာင်းစီ ခွဲထား​ပါ။

en: All Settings
my: သတ်မှတ်ချက် အားလံုး

en: Edit Plugins
my: ပလပ်အင်များကို ြပုြပင်ရန်

en: No such file exists! Double check the name and try again.
my: ထို​ဖိုင်​ ​မ​ရှိ​ပါ​။​ ​အ​မည်​ကို​ ​ေနာက်​ထပ်​ ​ေသ​ချာ​ြပန်​စစ်​ေဆး​ြပီး​ ​ြပန်​ြကိုး​စား​ြကည့်​ပါ​။

en: Files of this type are not editable.
my: ဒီဖိုင်များ​ အမျိုး​အစား​ကို မတည်း​ြဖတ်နိုင်ပါ။

en: File edited successfully.
my: ဖိုင်အား ေအာင်ြမင်စွာ ြပင်ဆင်ြပီးပါြပီ။

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
my: သင့်​ ​ေြပာင်း​လဲ​မှု​များ​ေြကာင့်​ <strong>ြပု​ြပင်​၍​မ​ရ​ေသာ​ ​အ​မှား​တစ်​ခု</strong>​ ​ြဖစ်​ပွား​ခဲ့​သ​ြဖင့်​ ပလပ်အင်ကို​ ​အ​လုပ်​လုပ်​မှု​ ​ရပ်​ဆိုင်​လိုက်​သည်​။

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
my: <strong>%s</strong>အား ြပုြပင်ေနသည်။ (အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေနသည်။)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
my:  <strong>%s</strong>အား ြကည့်ေနသည်။ (အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေနသည်။)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
my: <strong>%s</strong> အားြပုြပင်ေနသည်။ (အလုပ်လုပ်ေဆာင်မေနပါ။)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
my: <strong>%s</strong>အား ြကည့်ေနသည်။ (အလုပ်လုပ်ေဆာင်မေနပါ။)

en: Select plugin to edit:
my: ြပုြပင်ရန် ပလပ်အင်ကို ေရွးပါ

en: Plugin Files
my: ပလပ်အင်ဖိုင်များ

en: Documentation:
my: ညွှန်ြကားချက် စာတမ်း -

en: Update File and Attempt to Reactivate
my: ဖိုင်ကို အသစ်ြဖည်စွက်ြပီး ြပန်လည် သက်ဝင်အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေစရန် ြကိုးစာပါ

en: Update File
my: ဖိုင်ကို အသစ်ြဖည့်စွက်ပါ

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
my: သင့်အေြပာင်းအလဲများကို မသိမ်းမီ ဒီဖိုင်ကို ေရးသားနိုင်ခွင့်ရှိေအာင် ြပုလုပ်ရန် လိုပါသည်။ သိလိုသည့် အချက်များ ရှိေသးလျှင် <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> တွင် ြကည့်ပါ။

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
my: အ​ထူး​

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
my: လူြကိုက်များ

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
my: အသစ်ဆံုး

en: Are you sure you wish to delete these files?
my: ဤဖိုင်များကို သင်ဖျက်လိုသည်မှာ ေသချာပါသလား။

en: Yes, Delete these files
my: ဟုတ်ကဲ့၊  ဤဖိုင်များကို ဖျက်ပါ။

en: No, Return me to the plugin list
my: မဖျက်ပါ၊ ကွျန်ေတာ့်ကို ပလပ်အင် စာရင်းစာမျက်နှာသို့ ြပန်ပို့ပါ။

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
my: WordPress ၏ လုပ်ေဆာင်ချက်များကို ပလပ်အင်များမှ ြဖည့်စွက် ချဲ့ထွင်ေပးသည်။ ပလပ်အင် တခုကို ထည့်သွင်းြပီးသည်နှင့်​၊​ ၎င်းကို ဒီမှာ သင် ဖွင့်​ေပး​နိုင် (သို့​) ၎င်းကို ပိတ်​ေပး​နိုင်သည်။

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
my: ပလပ်အင် တခုတွင် တခုခု ချွတ်ယွင်း​ြပီး WordPress အား ဖွင့်မရပါက၊​ <code>%s</code> ဖိုင်တည်ေနရာညွှန်းမှ ၎င်းပလပ်အင်ဖိုင်အား ဖျက်ြခင်း (သို့​) အမည်ေြပာင်းြခင်း ြပုလုပ်လျှင် အလိုအေလျှာက် ပိတ်သွားပါမည်။

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
my: ပလပ်အင် <code>%s</code> ကို အမှား​ တခု %s ​ေြကာင့်​ <strong>အလုပ်လုပ်ေဆာင်မှု ရပ်ဆိုင်းလိုက်သည်</strong>။

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
my: ပလပ်အင်က <strong>ဆိုး​ရွား​တဲ့​ အမှား​</strong> တခု အစပျိုး​မှု​ေြကာင့်​ ၎င်းကို အသက်မသွင်း​နိုင်ပါ​။

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
my: ပလပ်အင်ကို ​ေဖါ်ြပပါ အမှား​တခု​ေြကာင့်​ မဖျက်နိုင်ပါ​ - %s

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
my: ​ေရွး​ချယ်ထား​တဲ့​ပလပ်အင်များ​ကို <strong>ပယ်ဖျက်လိုက်ြပီ</strong>။

en: Plugin <strong>activated</strong>.
my: ပလပ်အင် <strong>သက်ဝင် လုပ်ေဆာင်ေနြပီ</strong>။

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
my: ေရွးချယ်ထားေသာ ပလပ်အင်များ <strong>သက်ဝင် လုပ်ေဆာင်ေနြပီ</strong>။

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
my: ပလပ်အင် <strong>လုပ်​ေဆာင်​မှု​ ​ရပ်​ဆိုင်း​ြပီး</strong>​။

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
my: ​ေရွး​ချယ်​ထား​ေသာ​ ပလပ်အင်များ​ကို​ <strong>လုပ်​ေဆာင်​မှုရပ်​ဆိုင်း​ြပီး</strong>​။

en: No out of date plugins were selected.
my: ေဟာင်းနွမ်းေနေသာ ပလပ်အင်များကို မေရွးခဲ့ပါ။

en: Deactivate this plugin
my: ဤ  ပလပ်အင်အလုပ်လုပ်မှု ရပ်ဆိုင်းပါ

en: Network Deactivate
my: ကွန်​ယက်​အတွက် အလုပ်လုပ်မှု ရပ်ဆိုင်းပါ

en: Activate this plugin for all sites in this network
my: ဒီကွန်ယက်ရှိ ဆိုဒ်အားလံုးအတွက် ဒီပလပ်အင်ကို အသက်သွင်းပါ

en: Network Activate
my: ကွန်ယက်အတွက် အသက်သွင်းပါ

en: Open this file in the Plugin Editor
my: ဤ​ဖိုင်​ကို​ ပလပ်အင် အယ်ဒီတာ​ြဖင့်​ဖွင့်​ပါ

en: Delete this plugin
my: ဤ ပလပ်အင်ကို ဖျက်ပါ။

en: Visit plugin site
my: ပလပ်အင်ဆိုဒ်ကို အလည်သွားမည်

en: Clear List
my: စာရင်းကို ရှင်းပါ

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span>ခု
my[1]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span>ခု

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span>ခု အလုပ်လုပ်ေနသည်
my[1]: <span class="count">(%s)</span>ခု အလုပ်လုပ်ေနသည်

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု လတ်တေလာ အလုပ်လုပ်ေနသည်
my[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု လတ်တေလာ အလုပ်လုပ်ေနသည်

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span>ခု အသက်မဝင်ပါ။
my[1]: <span class="count">(%s)</span>ခု အသက်မဝင်ပါ။

en: No plugins found.
my: ပလပ်အင်များ​ကို​မ​ေတွ့​ပါ​။

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
my: ဒီချိန်မှာ သင့်​ဆီမှာ ပလပ်အင်များ​ မရနိုင်တဲ့​ ပံု​ေပါ်သည်။

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
my: သင်ြပုြပင်ရန် ြကိုးစားေသာ အရာ မရှိပါ။ ထိုအရာ​ကို​ ​ဖျက်​ြပီး​ြဖစ်​လိမ့်​မည်​။

en: You are not allowed to edit this item.
my: ဤ​အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​ြပုြပင်ရန်​ ​သင့်​ကို​ ​ခွင့်​မ​ြပု​ပါ​။

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
my: အမှိုက်ပံုးထဲတွင်ြဖစ်ေသာေြကာင့် ဒါကို ြပုြပင်၍ မရနိုင်ပါ။ ေနရာတကျ ြပန်ထားြပီး ေနာက်တစ်ြကိမ်ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: Unknown post type.
my: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ စာမူအမျိုးအစား။

en: Embed Code
my: ြမှုပ်သွင်း ကုတ်

en: Insert Video
my: ဗွီ​ဒီ​ယို​ ​ထည့်​သွင်း​ပါ

en: Click to insert.
my: ထည့်​သွင်း​ရန်​ ​နှိပ်​ပါ​။

en: Unable to retrieve images or no images on page.
my: ရုပ်ပံုများ​ကို ြပန်မထုတ်နိုင်ပါ (သို့​) စာမျက်နှာမှာ ရုပ်ပံုများ​ မရှိပါ။

en: click images to select
my: ​ေရွး​ချယ်​ရန်​ ​ရုပ်​ပံု​ကို​နှိပ်​ပါ

en: Add from URL
my: URL​ ​မှ​ ​ေပါင်း​ထ​ည့်​မည်

en: Your post has been saved.
my: သင့် စာမူအား သိမ်းြပီးပါြပီ။

en: View post
my: စာမူကို ြကည့်မည်။

en: Close Window
my: ြပ​တင်း​ကို​ပိတ်​ပါ

en: Insert an Image
my: ရုပ်​ပံု​တစ်​ခု​ ​ထ​ည့်​သွင်း​ပါ

en: Embed a Video
my: ဗွီ​ဒီ​ယို​ ြမှုပ်ထည့်​ပါ

en: via
my: တဆင့်

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
my: &#8220;%1$s&#8221; မူကွဲများကို နှိုင်းယှဉ်ြကည့်ပါ

en: Tags:
my: စ​ကား​စု​တွဲ​များ​ :

en: Edit Themes
my: အခင်းအကျင်းများကို ြပုြပင်ပါ။

en: The requested theme does not exist.
my: ေတာင်းဆိုထားေသာ အခင်းအကျင်း မရှိပါ။

en: Select theme to edit:
my: ြပု​ြပင်​ရန်​ အခင်းအကျင်း​ ​ကို​ေရွး​ပါ​ ​-​ :

en: Templates
my: တန်းပလိတ်(စံပံုစံ)များ​

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
my: ထုိသို့ေသာ ဖိုင်မရှိပါ။ အမည်ကို ေနာက်တစ်ြကိမ်ြပန်စစ်ြကည့်ြပီး ေနာက်တစ်ြကိမ်ြပန်လုပ်ြကည့်ပါ။ ေကျးဇူးတင်ပါသည်။

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
my: အ​ထူး​ ဦးစားေပး

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
my: အသစ်ဆံုး

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
my: လတ်တေလာ အဆင့်ြမှင့်ြပီး

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
my: အခင်းအကျင်း အသစ် စတင်အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေနပါြပီ။ <a href="%s">ဆိုဒ်ကို အလည်သွားပါ။</a>

en: Theme deleted.
my: အခင်းအကျင်း ကို ဖျက်ြပီး။

en: Current Theme
my: လက်ရှိ အခင်းအကျင်း

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my: အခင်းအကျင်း '%s' ကိုဖျက်ေတာ့မည်။
    ရပ်ရန် 'ပယ်ဖျက်' ၊ ဖျက်ရန် 'OK' ။

en: Broken Themes
my: ပျက်ဆီးေနေသာ အခင်းအကျင်း များ

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
my: ဒါကိုနှိပ်သည် စာအုပ်မှတ်တစ်ခုြဖစ်သည် : ဝဘ်ေပါ်ရှိ အစိတ်အပိုင်းများကို ဆွဲယူခွင့်ြပုေသာ သင့်အင်တာနက်ြကည့် ဘေရာက်ဇာတွင် အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေနေသာ အသံုးချပရိုဂရမ်ေလး တစ်ခုြဖစ်သည်။

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
my: ေအာက်ပါ လိပ်စာအား တရွတ်ဆွဲ၍ သင့်စာအုပ်မှတ်ဘားတွင်တင်ပါ၊ သို့မဟုတ် စာမူေရးသားြခင်း သေကင်္တတိုတစ်ခုြပုလုပ်ရန် ၎င်းလိပ်စာအား ညာဘက်ကလစ်နှိပ်၍ သင့်စိတ်ြကိုက်များ စာရင်းတွင် ထည့်ထားပါ။

en: Download nightly build
my: ေနာက်ဆံုးတည်ေဆာက်မှုကို ရယူပါ

en: Download %s
my:  %s ကို ရယူပါ။

en: Hide this update
my: ဒီအဆင့်ြမှင့်တင်မှုကို ေဖျာက်ထားပါ

en: Bring back this update
my: ဒီအဆင့်ြမှင့်တင်မှုကို ြပန်ယူပါ

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
my: ဒီေဒသန္တရဘာသာစကား ဗားရှင်းတွင် ဘာသာြပန်များနှင့် အြခား ေဒသန္တရာဘာသာစကားဆိုင်ရာ ြပင်ဆင်ချက် အများအြပားပါဝင်ပါသည်။ လက်ရှိ ဘာသာြပန်မူအား ဆက်လက်သံုးစွဲလိုလျှင် အဆင့်ြမှင့်တင်မှု မြပုဘဲ ချန်ထားနိုင်ပါသည်။

en: Show hidden updates
my: ကွယ်ဝှက်ထားေသာ အဆင့်ြမှင့်တင်မှု အားလံုးကို ြပပါ။

en: Hide hidden updates
my: ကွယ်ဝှက်ထားေသာ အဆင့်ြမှင့်တင်မှုများ​ကို ​ေဖျာက်ပါ

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
my: WordPress %1$s နဲ့​ လိုက်ဖက်မှု- 100%% (၎င်းကို ​ေရး​သား​သူ သ​ေဘာအရ)

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
my: WordPress %1$s နဲ့​ လိုက်ဖက်မှု - %2$d%% (စုစု​ေပါင်း​ မဲများ​ %4$d အထဲမှ %3$d ကို "လုပ်​ေဆာင်​ေနသည်")

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
my: WordPress %1$s နဲ့​ လိုက်ဖက်မှု - အမည်မသိ

en: Installation Failed
my: ထည့်သွင်းြခင်း မ‌ေအာင်ြမင်ပါ။

en: Plugin Reactivation
my: ပလပ်အင် ြပန်လည် အလုပ်လုပ်ေစြခင်း။

en: Plugin reactivated successfully.
my: ပလပ်အင်ကို ေအာင်ြမင်စွာ ြပန်လည် အလုပ်လုပ်ေစြပီးြဖစ်သည်။

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
my: ြပင်၍ မရနိုင်ေသာ အမှားအယွင်းတစ်ခုခုေြကာင့် ပလပ်အင်ကို ြပန်လည် အသက်သွင်းမှု မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Installing Plugin: %s
my: ထည့်သွင်းေနသည့် ပလပ်အင် - %s

en: Upload Plugin
my: ပလပ်အင်တင်ပို့ပါ။

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
my: ပို့တင်ထည့်သွင်းေနသည့် ပလင်အင်ဖိုင် - %s

en: Installing Theme: %s
my: ထည့်သွင်းေနသည့် အခင်းအကျင်း - %s

en: Upload Theme
my: အခင်းအကျင်း ပို့တင်ပါ

en: Installing Theme from uploaded file: %s
my: ပို့တင်ထားေသာ ဖိုင် %s မှ အခင်းအကျင်းကို ထည့်သွင်းေနသည်။

en: Your WordPress database is already up-to-date!
my: သင့် WordPress ေဒတာေဗ့ သည် အချိန်နှင့် တစ်ေြပးညီ အသစ်ြဖစ်ြပီးြဖစ်သည်။

en: %s queries
my: ေတာင်းဆိုမှု​ %d ခု​ကို %s စက္ကန့်ြဖင့်​ဖွင့်​ေပး​သည်​။

en: %s seconds
my: %s  စက္ကန့်

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
my: ေပျာက်ဆံုးေသာ တွဲဆက်မှုများအား ဖတ်ရှုရှာေဖွရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: You are not allowed to move this post to the trash.
my: ဤစာမူအား အမိှုက်ပံုးတွင်းသို့ေရွှ့ရန်ခွင့်မြပုပါ။

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
my: ဤစာမူကို အမှုိက်ပံုးအြပင်သုိ့ပို့ရန် သင့်အားခွင့်မြပုပါ။

en: You are not allowed to delete this post.
my: ဤစာမူအား ဖျက်ရန် သင့်အားခွင့်မြပုပါ။

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
my[0]:  %d တွဲဆက်မှုကို ြပန်လည်တွဲဆက်ပါ။
my[1]:  %d တွဲဆက်မှုကို ြပန်လည်တွဲဆက်ပါ။

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
my[0]: မီဒီယာ တွဲဆက်မှုအား သိမ်းဆည်းစဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ေနသည်။
my[1]: မီဒီယာ တွဲဆက်မှုအား သိမ်းဆည်းစဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ေနသည်။

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
my[0]: မီဒီယာ တွဲချိတ်မှုကို အမှိုက်ပံုးအတွင်းသို့ေရွှ့ြပီးပါြပီ။
my[1]: မီဒီယာ တွဲချိတ်မှု %d ကို အမှိုက်ပံုးအတွင်းသို့ေရွှ့ြပီးပါြပီ။

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
my[0]: အမှိုက်ပံုးထဲမှ ေနရာတကျြပန်ထားလိုက်ေသာ မီဒီယာများ
my[1]: အမှိုက်ပံုးထဲမှ ေနရာတကျြပန်ထားလိုက်ေသာ မီဒီယာများ %d ခု

en: Media permanently deleted.
my: အြပီးအပိုင် ဖျက်လိုက်ေသာ မီဒီယာများ

en: Error saving media attachment.
my: ေဖျာ်ေြဖေရး တွဲဆက်မှုအား သိမ်းဆည်းစဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ေနသည်။

en: Media moved to the trash.
my: အမှိုက်ပံုးထဲ ထည့်ထားေသာ မီဒီယာများ

en: Media restored from the trash.
my: အမှိုက်ပံုးထဲမှ ေနရာတကျြပန်ထားလိုက်ေသာ မီဒီယာများ

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my[0]:  <span class="count">(%s)</span>အားလံုး
my[1]:  <span class="count">(%s)</span>အားလံုး

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>ခု တွဲချိတ်မှု မလုပ်
my[1]: <span class="count">(%s)</span>ခု တွဲချိတ်မှု မလုပ်

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
my[0]:  <span class="count">(%s)</span>ခုအမှိုက်ပံုးထဲ ထည့်ပါ။
my[1]:  <span class="count">(%s)</span>ခုအမှိုက်ပံုးထဲ ထည့်ပါ။

en: Attach to a post
my: စာမူ နှင့်တွဲဆက်ပါ။

en: Scan for lost attachments
my: ေပျာက်သွားေသာ တွဲချိတ်မှုများကို စကင်ဖတ်ပါ

en: Edit User
my: သံုးသူအား ြပင်ဆင်ြဖည့်စွက်ပါ။

en: Use https
my: https ကိုသံုးပါ။

en: Always use https when visiting the admin
my: စီမံအုပ်ချုပ်ေရးစာမျက်နှာကို ဖွင့်တိုင်း https ကိုသံုးပါ။

en: You do not have permission to edit this user.
my: ဤသံုးသူအား ြပင်ဆင်ြဖည့်စွက်ရန် သင်မှာ ခွင့်ြပုချက်မရှိပါ။

en: User updated.
my: သံုးသူမှတ်တမ်းအား အသစ်ြဖည့်စွက်ြပင်ဆင်ြပီးပါြပီ။

en: Personal Options
my: ပုဂ္ဂိုလ်ေရးဆိုင်ရာ ေရွးစရာများ

en: Visual Editor
my: ရှုြမင်ရပံု အယ်ဒီတာ

en: Disable the visual editor when writing
my: ရှုြမင်ရပံု အယ်ဒီတာကို စာေရးသားစဉ် ပိတ်ထားပါ။

en: Admin Color Scheme
my: စီမံ အုပ်ချုပ်ေရး အ‌ေရာင် အတွဲအစပ်

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
my: မှတ်ချက် ထိန်းချုပ်ြပုြပင်ြခင်း အတွက် လက်ကွက် အတိုေကာက်များကို ဖွင့်ထားပါ။

en: First Name
my: ပထမ အမည််

en: Last Name
my: မိသားစု အမည်

en: Nickname
my: အမည်ေြပာင်

en: Display name publicly as
my: အများေရှ့တွင် ေဖာ်ြပမည့် အမည်

en: Contact Info
my: ဆက်သွယ်ရန်လိပ်စာ

en: About Yourself
my: သင့် အေြကာင်း

en: About the user
my: သံုးသူ အေြကာင်း

en: Biographical Info
my: အတ္ထုပတ္တိဆိုင်ရာ အချက်အလက်များ

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
my: သင့်မှတ်တမ်းကို ြဖည့်စွက်ရန် အတ္ထုပတ္တိဆိုင်ရာ အချက်အလက် အနည်းငယ်ကို မျှေဝေပးခဲ့ပါ။ ဤအချက်များကို အများြပည်သူအား ြပသထားမည်။

en: New Password
my: စကားဝှက် အသစ်

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
my: စကားဝှက် အသစ်ေြပာင်းလိုလျှင် ဤေနရာတွင်ေြပာင်းပါ။ သို့မဟုတ်လျှင် ဤေနရာကို အလွတ်ထားခဲ့ပါ။

en: Type your new password again.
my: သင့် စကားဝှက် အသစ်ကို ေနာက်တစ်ြကိမ်ရိုက်ပါ။

en: Additional Capabilities
my: အပို လုပ်ေဆာင်နိုင်စွမ်းများ

en: Update Profile
my: မှတ်တမ်းကို ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ပါ။

en: Update User
my: သံုးသူစာရင်း ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ပါ။

en: [%s] Joining confirmation
my: [%s] အဖွဲ့ဝင်ြခင်း အတည်ြပုချက်

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
my: ဖိတ်​ြကားချက် အီး​ေမး​လ်ကို သံုး​စွဲသူအသစ်ထံ ​ေပး​ပို့​လိုက်ြပီ။ သူတို့​ရဲ့​ အ​ေကာင့်​ကို မဖန်တီး​ခင် အတည်ြပုချက် လိပ်စာကို နှိပ်ရမယ်။

en: Send Password?
my: စကားဝှက် ကိုပို့ရမည်လား

en: Send this password to the new user by email.
my: သံုးသူအသစ်ထံသို့ ဤ စကားဝှက်ကို အီးေမးလ်ြဖင့်ပို့ပါ။

en: Skip Confirmation Email
my: အတည်ြပု အီးေမးလ်ကို ေကျာ်သွားပါ

en: You can&#8217;t edit that user.
my: ဤသံုးသူ ကို ြပင်ဆင်၍မရပါ။

en: You can&#8217;t delete users.
my: သံုးသူများကို သင်ဖျက်၍မရပါ။

en: Delete Users
my: သံုးသူများကို ဖျက်ပါ

en: There are no valid users selected for deletion.
my: ပယ်ဖျက်ဖို့​ မမှန်တဲ့​ သံုး​စွဲသူများ​ ရှိသည်။

en: New user created.
my: သံုးသူအသစ် စာရင်းသွင်းြပီး။

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
my: လက်ရှိ သံုး​စွဲသူရဲ့​ အခန်း​ကဏ္ဍမှာ သံုး​စွဲသူ တည်ြဖတ်မှု လုပ်နိုင်စွမ်း​များ​ ရှိရမယ်။

en: Other user roles have been changed.
my: အ​ြခား​သံုး​သူ​အ​ဆင့်​အ​တန်း​များ​ ​ေြပာင်း​လဲ​ြပီး​ခဲ့​ြပီ​။

en: You can&#8217;t delete the current user.
my: လက်​ရှိ​သံုး​သူ​အား​ ​သင့်​ဖျက်​၍​မ​ရ​ပါ​။

en: Other users have been deleted.
my: အြခားသံုးသူများအား ဖျက်ြပီး။

en: %1$s <span class="count">(%2$s)</span>
my: %1$s <span class="count">(%2$s)</span> ေယာက်

en: Change role to&hellip;
my: အ​ဆင့်​အတန်း​ေြပာင်း​ေပး​မည်&hellip;

en: Change
my: ေြပာင်းပါ

en: Inactive Widgets
my: အသက်မဝင်ေသာ ဝစ်ဂျက်​များ

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
my: လတ်တ​ေလာ သင် သံုး​စွဲ​ေနတဲ့​ အခင်း​အကျင်း​များ​ဟာ ဝစ်ဂျက်ကို သိရှိြခင်း မရှိပါ၊​ ဆိုလိုတာက ၎င်းမှာ သင် ​ေြပာင်း​လဲနိုင်တဲ့​ ​ေဘး​တန်း​များ​ မရှိပါ။ သင့်​ရဲ့​ အခင်း​အကျင်း​ကို ဝစ်ဂျက်သိရှိေသာ အခင်းအကျင်း ြပုလုပ်ရန် အချက်အလက်အတွက်၊​ <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">ဒီညွှန်ြကား​ချက်များ​ကို လိုက်နာပါ</a>။

en: Widget %s
my: ဝစ်ဂျက်များ %s

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
my: ဒီ ဝစ်ဂျက်အတွက် ​ေဘး​တန်း​ နှစ်ခုစလံုး​နဲ့​ ထို ​ေဘး​တန်း​ထဲမှာ ဝစ်ဂျက်တည်​ေနရာကို ​ေရွး​ချယ်ပါ။

en: Position
my: တည်ေနရာ

en: Save Widget
my: ဝစ်ဂျက်ကို​သိမ်း​ပါ

en: Changes saved.
my: အ‌ေြပာင်းအလဲများအား သိမ်းြပီး။

en: Error while saving.
my: သိမ်းဆည်းစဉ် အမှားအယွင်းြဖစ်ေနသည်။

en: Error in displaying the widget settings form.
my: ဝစ်ဂျက်သတ်မှတ်ချက် ြဖည့်​စွတ် ပံုစံကို ြပသ​ေနစဉ် အမှား​

en: Available Widgets
my: ရ​ရှိ​နိုင်​ေသာ​ ဝစ်ဂျက်များ

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
my: ဝစ်ဂျက်များကို ​ေဘးဘားမှ ဖယ်ရှားြပီး ဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များကို ထိမ်းသိမ်းထားရန် ဒီ​ေနရာသို့ ဆွဲချထားပါ​။

en: Categories:
my: က​ဏ္ဍ​များ -

en: Permanently Delete Comment
my: မှတ်ချက်အား အြပီးအပိုင် ဖျက်ပါ

en: You are about to approve the following comment:
my: ေအာက်ပါ မှတ်ချက်ကို အတည်ြပုေတာ့မည်။ :

en: Approve Comment
my: မှတ်ချက်ကို အတည်ြပု

en: Unknown action.
my: အ​မျိုး​အ​မည်​မ​သိ​ ​လုပ်​ေဆာင်​ချက်​။

en: Custom Background
my: ​ေနာက်​ခံ ေြပာင်းလဲြပုြပင်ပါ

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
my: ​ေနာက်​ခံ​ ​အ​သစ်​ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်​ြပီး​။​ ​ဘယ်​လို​ပံု​လဲ​သိ​နိုင်​ရန်​ <a href="%s">သင့်​ဆိုဒ်​သို့​ ​အ​လည်​သွား​ပါ</a>

en: Choose an image from your computer:
my: သင့် ကွန်ြပူတာမှ ရုပ်ပံုကို ေရွးပါ။ :

en: Custom Header
my: ​ေခါင်း​စီး​ပိုင်း​ ​ြပု​ြပင်​မည်

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
my: ​ေခါင်း​စီး​ ​အ​သစ်​ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်​ြပီး​ပါ​ြပီ။ မည်​သို့​မည်​ပံု​ရှိ​သည်​ကို​သိနိုင်​ရန်<a href="%s">ဆိုဒ်ကို အလည်သွားပါ။</a>

en: Image Processing Error
my: ရုပ်​ပံု​ ​လုပ်​ေဆာင်​ချက်​ ​အ​မှား

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
my: သင့်​ရဲ့​ ​ေခါင်း​စဉ်အြဖစ် သင် သံုး​စွဲလိုတဲ့​ ရုပ်ပံု အပိုင်း​ကို ​ေရွး​ချယ်ပါ။

en: You do not have permission to customize headers.
my: ​ေခါင်း​စီး​ပိုင်း​များ​ကို​ ​ြပု​ြပင်​ရန်​ ​သင်​တွင်​ ​ခွင့်​ြပု​ချက်​ ​မ​ရှိ​ပါ​။

en: Edit &#8220;%s&#8221;
my:  &#8220;%s&#8221; ကို ြပုြပင်တည်းြဖတ်မည်

en: Trash
my: အမှုိက်ပံုး

en: View &#8220;%s&#8221;
my:  &#8220;%s&#8221; ကို ြကည့်မည်

en: Unpublished
my: မေဖာ်ြပရေသးပါ

en: %s from now
my: %s မှစ၍

en: (Unattached)
my: (တွဲချိတ်မထားရေသးပါ)

en: Attach
my: တွဲချိတ်ပါ

en: %s pending
my: %s ဆိုင်းငံ့ထားသည်

en: No media attachments found.
my: ​မီဒီယာ​ဆိုင်​ရာ​ ​တွဲ​ချိတ်​မှု​များ​ကို​ ​မ​ေတွ့​ပါ​။

en: %s comment approved | %s comments approved
my[0]: မှတ်ချက် %s​ ခု​ ​အ​တည်​ြပု​ြပီး
my[1]: မှတ်ချက် %s​ ခု​ ​အ​တည်​ြပု​ြပီး

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
my[0]: အေနှာက်အယှက်အြဖစ် မှတ်သားထားေသာ မှတ်ချက် %s ခု
my[1]: အေနှာက်အယှက်အြဖစ် မှတ်သားထားေသာ မှတ်ချက် %s ခု

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
my[0]: အေနှာက်အယှက် အြဖစ်မှ ေနရာတကျြပန်ထားလိုက်ေသာ မှတ်ချက် %s ခု
my[1]: အေနှာက်အယှက် အြဖစ်မှ ေနရာတကျြပန်ထားလိုက်ေသာ မှတ်ချက် %s ခု

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
my[0]: မှတ်ချက် %s  ခုကို အြပီးအပိုင် ဖျက်ြပီးြပီ။
my[1]: မှတ်ချက် %s  ခုကို အြပီးအပိုင် ဖျက်ြပီးြပီ။

[ctx: comments]
en: All | All
my[0]: အားလံုး
my[1]: အားလံုး

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
my[0]: <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>ခု ဆိုင်းငံ့
my[1]: <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>ခု ဆိုင်းငံ့

en: Approved | Approved
my[0]: အတည်ြပုြပီး
my[1]: အတည်ြပုြပီး

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
my[0]: <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> ခု အေနှာက်အယှက်
my[1]: <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> ခု အေနှာက်အယှက်

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
my[0]: <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> ခု အမှိုက်
my[1]: <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> ခု အမှိုက်

en: Search Comments
my: မှတ်ချက်များအားရှာပါ

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
my: %s&#8211;%s ကို ေဖာ်ြပထားသည် စုစုေပါင်းမှာ %s

en: Bulk Actions
my: တစ်ြပိုင်တည်း လုပ်

en: Unapprove
my: အတည်မြပုပါ

en: Approve
my: အတည်ြပုသည်

en: Move to Trash
my: အမိှုက်ပံုးထဲေရွှ့ပါ။

en: Show all comment types
my: မှတ်ချက်အမျိုးအစား အားလံုးကို ြပပါ။

en: Pings
my: အြပန်အလှန် ချိတ်ဆက်မှုများ

en: Filter
my: စစ်ထုတ် စကာ

en: Empty Spam
my: အေနှာက်အယှက်များကို ရှင်းပါ။

en: Empty Trash
my: အမှိုက်ပံုးကိုရှင်းပါ။

en: No comments found.
my: မှတ်ချက်များ ထပ်မေတွ့ေတာ့ပါ။

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
my: စာ​မူ​ ​အ​သစ်​ြပင်​ဆင်​ြဖည့်​စွက်​ြပီး​။​ <a href="%s">စာ​မူ​ကို​ ​ြကည့်​မည်</a>

en: Custom field updated.
my: စိတ်ြကိုက် နယ်ပယ် အသစ်ြဖည့်စွက်ြပီး။

en: Custom field deleted.
my: စိတ်ြကိုက် နယ်ပယ် ဖျက်ြပီးြပီ။

en: Post updated.
my: စာမူအား ြဖည့်စွက်ြပင်ဆင်ြပီး။

en: Post restored to revision from %s
my: %s စာမူကို မူကွဲြဖင့် ြပန်အစားထိုးလိုက်သည်။

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
my: စာမူ ထုတ်ေဝေဖာ်ြပြပီး။ <a href="%s">စာမူကို ြကည့်မည်</a>

en: Post saved.
my: စာမူအားသိမ်းြပီး။

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
my: စာမူ ေပးပို့ြပီး။ <a target="_blank" href="%s">စာမူ ြကိုြကည့်မည် </a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
my:  စာ​မူ​ ​ထုတ်​ေဝရန်​ ​အ​စီ​အ​စဉ်​ချ​ထား​သည့်​ ​အ​ချိန်​ <strong>%1$s</strong>​​။​ <a target="_blank" href="%2$s">စာမူကို စမ်းဖွင့်ြကည့်မည်</a>

en: M j, Y @ G:i
my: j​၊​ M​၊​ Y ​ေန့​  G:i​ ​အချိန်

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
my: စာမူြကမ်း အသစ်ြပင်ဆင်ြဖည့်စွက်ြပီး။ <a target="_blank" href="%s">စာမူကို အစမ်းြကည့်မည်</a>

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
my: စာမျက်နှာ အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ြပီး။  <a href="%s">စာမျက်နှာကို ြကည့်မည်။ </a>

en: Page updated.
my: စာ​မျက်​နှာ​ ​အ​သစ်​ြဖည့်​စွက်​ြပု​ြပင်​ြပီး​။

en: Page restored to revision from %s
my: %s စာမူကို မူကွဲြဖင့် ြပန်အစားထိုးလိုက်သည်။

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
my: စာမျက်နှာ ထုတ်ေဝေဖာ်ြပြပီး။ <a href="%s">စာမျက်နှာကို ြကည့်မည်။ </a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
my: စာမျက်နှာ ေပးပို့ြပီး။ <a target="_blank" href="%s">ြကိုြကည့်မည်</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
my: စာမျက်နှာကို <strong>%1$s</strong>အတွက် အစီအစဉ် ြပုလုပ်ြပီး။  <a target="_blank" href="%2$s">ြကိုြကည့်မည်</a>

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
my: စာမျက်နှာ မူြကမ်း အသစ်ြပင်ဆင်ြဖည့်စွက်ြပီး။ <a target="_blank" href="%s">ြကိုြကည့်မည် </a>

en: Send Trackbacks
my: ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက် ပို့ပါ။

en: Custom Fields
my: ​စိတ်ြကိုက် နယ်ပယ်များ

en: Discussion
my: ေဆွးေနွးြခင်း

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
my: %1$s က %2$s ေန့ %3$s နာရီတွင် ေနာက်ဆံုးြပုြပင်ခဲ့သည်။

en: Last edited on %1$s at %2$s
my: %1$s ေန့ %2$s နာရီတွင် ေနာက်ဆံုးြပုြပင်ခဲ့သည်။

en: View Comment
my: မှတ်ချက်ကို ြကည့်ပါ

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
my:  <b>%1$s</b> တွင် ေပးပို့ထားသည်။

en: Update Comment
my: မှတ်ချက်ကို အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ပါ

en: Name:
my: အမည်။ :

en: E-mail (%s):
my: အီးေမးလ်(%s):

en: send e-mail
my: အီးေမးလ် ပို့ပါ။

en: E-mail:
my: အီးေမးလ် :

en: visit site
my: ဆိုဒ်ကိုအလည်သွားမည်

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
my: &#8220;slug&#8221; သည်​ URL​ ​မှ​အ​လွယ်​တ​ကူ​သိ​ရှိ​နား​လည်​နိုင်​ေသာ​ ​အ​မည်​တစ်​ခု​ြဖစ်​သည်​။​ ​ပံု​မှန်​အား​ြဖင့်​ ​အား​လံုး​စာ​လံုး​အ​ေသး​များ​ြဖစ်​ြပီး​၊​ ​အ​က္ခ​ရာ​များ​​၊​ ​သ​ခင်္ျာ​ဂ​ဏန်း​များ​၊​ ​နှင့်​ hyphens​ ​များ​သာ​ပါ​ဝင်​သည်​။

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
my: ​ရှင်းလင်းေဖာ်ြပချက်ကို မူလအေနြဖင့် ေဖာ်ြပထားမည်မဟုတ်ပါ။ သို့ေသာ်​ တချို့​ အခင်း​အကျင်း​များ​တွင် ၎င်းကို ြပသနိုင်သည်။

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
my: <a href="%s">လိပ်စာများ</a> / လိပ်စာကို ြပုြပင်ပါ

en: Update Link
my: လိပ်စာကို အသစ်ြပုြပင်ြဖည့်စွက်ပါ

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
my: <a href="%s">လိပ်စာများ</a> / လိပ်စာ အသစ်ထည့်ပါ

en: Link Relationship (XFN)
my: လိပ်စာ ဆက်နွယ်မှု (XFN)

en: Link added.
my: ​လိပ်စာ​ ​ေပါင်း​ထည့်​ြပီး

en: Example: Nifty blogging software
my: ဥပမာ - ​ေခတ်ဆန်တဲ့​ ဘ​ေလာ့​ဂ် တည်​ေဆာက်​ေရး​ ​ေဆာ့​ဗ်ဝဲ

en: Web Address
my: ဝဘ် လိပ်စာ

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
my: ဥပမာ - <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; <code>http://</code> ကုဒ်ကို မ​ေမ့​နဲ့​

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
my: Blogroll ထဲက အချိတ်အဆက်​ေပါ် (သို့​) ​ေအာက်မှ ​ေရွး​ချယ်နိင်တဲ့​ အချိတ်အဆက်မှာ တစံုတ​ေယာက် ဝဲတဲ့​အခါ ဒီအရာ ​ေပါ်လာမယ်၊​

en: The name is how it appears on your site.
my: သင့်​ဆိုဒ်​ေပါ်​တွင်​ ​ေပါ်​ထွက်​မည့်​ ​အ​မည်​ြဖစ်​သည်။

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
my: မျိုး​ကွဲများ​မှာ၊​ စာအမှတ်များ​နဲ့​ မတူပဲ၊​ အစဉ်လိုက် တခု ရှိသည်။ သင့်​မှာ Jazz မျိုး​ကွဲ တခု ရှိနိုင်ြပီး​၊​ ၎င်းရဲ့​ ​ေအာက်မှာ Bebop နဲ့​ Big Band အတွက် မျိုး​ကွဲငယ်များ​ ရှိြကသည်။ လံုး​ဝ ​ေရွး​ချယ်လို့​ ရသည်။

en: Item added.
my: အ​မျိုး​အ​မည်​တစ်​ခု​ ​ေပါင်း​ထည့်​ြပီး​။

en: Item deleted.
my: အ​မျိုး​အ​မည်တစ်​ခု​ ​ဖျက်​ြပီး​။

en: Item updated.
my: ​အ​မျိုး​အ​မည်​တစ်​ခု​ ​အ​သစ်​ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်​ြပီး​။

en: Item not added.
my: အ​မျိုး​အ​မည်​ ​ေပါင်း​မ​ထည့်​ခဲ့​ပါ​။

en: Items deleted.
my: အ​မျိုး​အ​မည်​များ​ကို​ ​ဖျက်​ြပီး​။

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
my: <strong>မှတ်ချက် :</strong><br />ကဏ္ဍတစ်ခုကို ဖျက်ြခင်းသည် ထိုကဏ္ဍတွင်ရှိေသာ စာမူများကို မဖျက်ပါ။ ထိုအစား ဖျက်လိုက်ေသာ ကဏ္ဍြဖင့် သတ်မှတ်ထားေသာ စာမူများသည် <strong>%s</strong> ကဏ္ဍသို့ ေြပာင်းလဲ သတ်မှတ်ေပးသည်။

en: You are not allowed to delete this item.
my: ဤ​အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​ဖျက်​ရန်​ ​သင့်​ကို​ ​ခွင့်​မ​ြပု​ပါ​။

en: %s post updated. | %s posts updated.
my[0]: စာ​မူ​​ %s​ ​ခု​ ​အသစ်​ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်​ြပီး​။
my[1]: စာ​မူ​​ %s​ ​ခု​ ​အသစ်​ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်​ြပီး​။

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ​ကိုယ်​ပိုင်<span class="count">(%s)</span>
my[1]: ​ကိုယ်​ပိုင်<span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span>ခု
my[1]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span>ခု

en: Show all dates
my: ေန့စွဲအားလံုးကို ြပပါ။

en: View all categories
my: က​ဏ္ဍ​အားလံုးကို ြကည့်မည်။

en: List View
my: စာရင်း ြပကွက်

en: Excerpt View
my: ေကာက်နှုတ်ချက် ြပကွက်

en: Export
my: တင်ပို့ပါ။

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
my: ​ေအာက်​ပါ​ ​ခ​လုပ်​ကို​နှိပ်​လိုက်​လျှင်​ WordPress​ ​မှ​ XML​ ​ဖိုင်​ကို​ ​သင့်​ကွန်​ြပူ​တာ​ေပါ်​တွင်​သိမ်း​ဆည်း​နိုင်​ရန်​ ​ဖန်​တီး​ြပု​လုပ်​ေပးမည်​။

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
my: ကျွန်ုပ်တို့မှ WordPress eXtended RSS သို့မဟုတ် WXR ဟုေခါ်ဆိုမည့် ဒီေဖာမက် အမျိုး​အစားတွင် သင့်စာမူများ၊ စာမျက်နှာများ၊ မှတ်ချက်များ၊ စိတ်ြကိုက်ြဖည့်စွက်​ နယ်ပယ်၊ ကဏ္ဍများနှင့် စကားစုတွဲများပါဝင်ပါမည်။

en: Download Export File
my: ​ေပး​ပို့​ဖိုင်​ကို​ ​ဆွဲ​ချ​ရ​ယူ​မည်

en: No importers are available.
my: တင်သွင်းစနစ် မရှိပါ။

en: Continue
my: ဆက်လက်လုပ်ေဆာင်ပါ။

en: Posts
my: စာမူများ

en: Movable Type and TypePad
my: ​ေရွ့​လျား​နိုင်တဲ့​ Type နဲ့​ TypePad

en: Could not update link in the database
my: ​ေဒတာ​ေဘ့​စ်ထဲမှာ အချိတ်အဆက်ကို မွမ်း​မံလို့​ မရနိုင်ပါ

en: Could not insert link into the database
my: ​ေဒတာ​ေဘ့​စ်ထဲမှာ အချိတ်အဆက်ကို ထည့်​သွင်း​လို့​ မရနိုင်ပါ

en: Changing to %s
my: %s သို့ေြပာင်းေနသည်

en: Found %s
my: %s ကိုေတွ့ြပီ

en: The ftp PHP extension is not available
my: ftp PHP တိုး​ချဲ့​ချက်များ​ မရနိုင်ပါ

en: FTP hostname is required
my: FTP ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူ အမည်လိုအပ်ပါသည်။

en: FTP username is required
my: FTP သံုးသူအမည်လိုအပ်ပါသည်။

en: FTP password is required
my: FTP စကားဝှက် လိုအပ်ပါသည်။

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
my: FTP ဆာဗာ %1$s:%2$s ကို ချိတ်ဆက်တာ မ​ေအာင်ြမင်ပါ

en: Username/Password incorrect for %s
my: %s အတွက် သံုးသူအမည်/စကားဝှက် မှားေနသည်။

en: The ssh2 PHP extension is not available
my: ssh2 PHP တိုး​ချဲ့​ချက် မရနိုင်ပါ

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
my: ssh2 PHP တိုး​ချဲ့​ချက် မရနိုင်ဘူ၊​ သို့​ေသာ်၊​ PHP5 လုပ်​ေဆာ်ချက် <code>stream_get_contents()</code>ကို ကျွန်ပ်တို့​ လိုအပ်သည်။

en: SSH2 hostname is required
my: SSH2 ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူ အမည်လိုအပ်ပါသည်။

en: SSH2 username is required
my: SSH2 သံုးသူအမည်လိုအပ်ပါသည်။

en: SSH2 password is required
my: SSH2 စကားဝှက် လိုအပ်ပါသည်။

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
my: SSH2 ဆာဗာ %1$s:%2$sကို ချိတ်ဆက်တာ မ​ေအာင်ြမင်ပါ

en: Public and Private keys incorrect for %s
my: %s အတွက် လူထုနဲ့​ သီး​သန့်​ ​ေသာ့​ချက်များ​ မမှန်ပါ

en: Unable to perform command: %s
my: ခိုင်းေစချက်ကို မလုပ်ေဆာင်နိုင်ပါ : %s

en: Invalid Data provided.
my: မမှန်ကန်ေသာ ေဒတာ ေထာက်ပံ့ထားသည်။

en: Could not access filesystem.
my: ဖိုင်စနစ်ကို ရယူသံုးစွဲ၍ မရပါ။

en: Filesystem error.
my: ဖိုင် စနစ် အမှား။

en: Unable to locate WordPress Root directory.
my: WordPress အရင်းအြမစ် တည်ေနရာညွှန်း ရှာမ‌ေတွ့ပါ။

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
my: WordPress ပါဝင်မှု တည်ေနရာညွှန်း (wp-content) ရှာမ‌ေတွ့ပါ။

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
my: WordPress ပလပ်အင် တည်ေနရာညွှန်း ရှာမ‌ေတွ့ပါ။

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
my: WordPress အခင်းအကျင်း တည်ေနရာညွှန်း ရှာမ‌ေတွ့ပါ။

en: Unable to locate needed folder (%s).
my: လိုအပ်ေသာ ဖိုင်တွဲ (%s) ကို ရှာမ‌ေတွ့ပါ။

en: Download failed.
my: ဖိုင်ဆွဲချယူြခင်း မ‌ေအာင်ြမင်ပါ။

en: Installing the latest version&#8230;
my: ေနာက်ဆံုးဗားရှင်းအား ထည့်သွင်းေနသည်&#8230;

en: Destination folder already exists.
my: ရည်မှန်း ဖိုလ်ဒ်(ဖိုင်တွဲ) ​ရှိ​ြပီး​ြဖစ်​သည်​ !

en: Could not create directory.
my: တည်ေနရာညွှန်း ​ဖန်​တီး​ြပု​လုပ်​၍​ ​မ​ရ​နိုင်​ပါ

en: Incompatible Archive.
my: သဟဇာတ မြဖစ်ေသာ ​ေပါင်းချုပ်ဖိုင်။

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
my: ြပုြပင်ထိန်းသိမ်းမှုလုပ်ေဆာင်ချက် အားဖွင့်ေနသည်&#8230;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
my: ြပုြပင်ထိန်းသိမ်းမှုလုပ်ေဆာင်ချက်ကို ပိတ်ေနသည်&#8230;

en: The plugin is at the latest version.
my: ပလပ်အင်သည်ေနာက်ဆံုး ဗားရှင်းြဖစ်ပါသည်။

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
my: <span class="code">%s</span> မှ အဆင့်ြမှင့်မှု ရယူေနသည် &#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
my: အဆင့်ြမှင့်တင်မှုအား ြဖည်ေနသည်&#8230;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
my: ပလပ်အင်ဗားရှင်း အေဟာင်းကို ဖယ်ရှားေနသည်&#8230;

en: Could not remove the old plugin.
my: ပလပ်အင်အ‌ေဟာင်းကို ဖယ်ရှား၍ မရပါ။

en: Install package not available.
my: ထည့်သွင်းရန် အထုတ်(ပက်ေက့) မရရှိနိုင်ပါ။

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
my: <span class="code">%s</span>&#8230;မှ ထည့်သွင်းရန် အထုတ်(ပက်ေက့)ကို ဆွဲချ​ရယူေနသည်။

en: Unpacking the package&#8230;
my: ပက်ေက့(အထုတ်) အားြဖည်ေနသည်&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
my: ပလပ်အင် အားထည့်သွင်းေနသည်&#8230;

en: Plugin install failed.
my: ပလပ်အင်ထည့်သွင်းမှု မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Plugin installed successfully.
my: ပလပ်အင်ထည့်သွင်းမှု ေအာင်ြမင်ြပီးေြမာက်ပါြပီ။

en: The theme is at the latest version.
my: အခင်းအကျင်း သည် ေနာက်ဆံုးဗားရှင်းြဖစ်ပါသည်။

en: Removing the old version of the theme&#8230;
my: အခင်းအကျင်း&#8230; ဗားရှင်းအ‌ေဟာင်းအား ဖယ်ရှားေနသည်။

en: Could not remove the old theme.
my: အခင်းအကျင်း အ‌ေဟာင်းကို ဖယ်ရှား၍ မရပါ။

en: Installing the theme&#8230;
my:  အခင်းအကျင်း&#8230; အားထည့်သွင်းေနသည်

en: Theme install failed.
my: အခင်းအကျင်း  ထည့်သွင်းမှု မေအာင်ြမင်ပါ။

en: Theme installed successfully.
my: အခင်းအကျင်း ထည့်သွင်းမှု ေအာင်ြမင်ြပီးေြမာက်ပါြပီ။

en: WordPress is at the latest version.
my: WordPress သည် ေနာက်ဆံုးဗားရှင်းြဖစ်သည်။

en: Could not copy files.
my: ဖိုင်များကို မိတ္တူကူး၍ မရပါ။

en: Activate this plugin
my: ဤ ပလပ်အင်ကို အသက်သွင်းပါ

en: Activate Plugin
my: ပလပ်အင် အသက်သွင်းပါ

en: Return to Plugins page
my: ပလပ်အင်များ စာမျက်နှာသို့ ြပန်သွားပါ။

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
my: <strong>%s %s</strong> ပလပ်အင်အား ေအာင်ြမင်စွာ ထည့်သွင်းြပီးပါြပီ။

en: Return to Plugin Installer
my: ပလပ်အင် ထည့်သွင်းမှုသို့ ြပန်ပါ။

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
my: <strong>%1$s %2$s</strong> အခင်းအကျင်း အား ေအာင်ြမင်စွာ ထည့်သွင်းြပီးပါြပီ။

en: Preview &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221; ကို အစမ်းြကည့်ပါ။

en: Activate &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221;ကို အသက်သွင်းပါ။

en: Return to Theme Installer
my: အခင်းအကျင်း ထည့်သွင်းမှုသို့ ြပန်ပါ။

en: Themes page
my: အခင်းအကျင်းများ၏ စာမျက်နှာ

en: Return to Themes page
my: အခင်းအကျင်းများ၏ စာမျက်နှာသို့ ြပန်သွားပါ။

en: Please select a file
my: ေကျးဇူးြပု၍ ဖိုင် တစ်ဖိုင်ကို ေရွးပါ။

en: The uploaded file could not be moved to %s.
my: တင်ပို့​ထား​တဲ့​ ဖိုင်ကို %s ဆီ မ​ေရွှ့​နိုင်ပါ။

en: Right Now
my: ယခု လတ်တေလာ

en: Other WordPress News
my: အြခား  WordPress သတင်းများ

en: View all
my: အားလံုးကိုြကည့်မည်

en: Configure
my: ြပင်ဆင် ချိန်ညိှရန်

en: Press This
my: ဒါကို ပံုနှိပ်ေဖာ်ြပပါ

en: Submit for Review
my: အစစ်ေဆးခံရန် ေပးပို့ပါ

en: Approve this comment
my: ဤစာမူအား အတည်ြပုမည်။

en: Unapprove this comment
my: ဤစာမူကို အတည်မြပုပါ။

en: Reply to this comment
my: ဤ မှတ်ချက်ကို ြပန်စာေရးပါ။

en: Mark this comment as spam
my: ဤမှတ်ချက်ကို အေနှာက်အယှက်အြဖစ် မှတ်သားပါ။

[ctx: verb]
en: Spam
my: အေနှာက်အယှက်

en: Move this comment to the trash
my: ဤမှတ်ချက်အား အမိှုက်ပံုးထဲေရွှ့ပါ။

[ctx: verb]
en: Trash
my: အမှိုက်ပံုး

en: From %1$s on %2$s%3$s
my: %2$s%3$s တွင်   %1$s ကေရးသားသည်။

en: [Pending]
my: [ဆိုင်းငံ့ထားသည်]

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
my: %2$s ရှိ %1$s

en: Loading&#8230;
my: လုပ်ေဆာင်ေနသည်&#8230;

en: This widget requires JavaScript.
my: ဒီဝစ်ဂျက်က JavaScript လိုအပ်သည်။

en: Main Index Template
my: အဓိက အညွှန်း တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ) ေပျာက်ေနသည်။

en: RTL Stylesheet
my: ညာမှ ဘယ် စတိုင်စာရွက်

en: Popup Comments
my: ပွင့်ထွက် မှတ်ချက်များ

en: Footer
my: ေအာက်ေြခ

en: Category Template
my: ကဏ္ဍ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Page Template
my: စာမျက်နှာ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Search Results
my: ရှာေဖွမှုရလဒ်များ

en: Search Form
my: ရှာေဖွမှု ပံုစံ

en: Single Post
my: ရိုးရိုး စာမူ

en: 404 Template
my: ၄၀၄ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Links Template
my: လိပ်စာ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Theme Functions
my: အခင်းအကျင်း လုပ်ေဆာင်ချက်များ

en: Attachment Template
my: တွဲချိတ်မှု တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Image Attachment Template
my: ရုပ်ပံု တွဲချိတ်မှု တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Video Attachment Template
my: ဗွီဒီယို တွဲချိတ်မှု တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Audio Attachment Template
my: ေအာ်ဒီယို အသံ တွဲချိတ်မှု တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Application Attachment Template
my: အသံုးချေဆာ့ဝဲ တွဲချိတ်မှု တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: .htaccess (for rewrite rules )
my: .htaccess (စည်း​ကမ်း​ချက်များ​ ြပန်​ေရး​သား​ရန်)

en: Comments Template
my: မှတ်ချက်များ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Popup Comments Template
my: မှတ်ချက်များ ပွင့်ထွက် တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
my: စိတ်မေကာင်းပါ၊​ အမည်တွင် &#8220;..&#8221;ပါေသာ​ ဖိုင်များ​ မတည်း​ြဖတ်နိုင်ပါ။ သင့်​ရဲ့​ WordPress ပင်မ တည်ေနရာညွှန်းမှ ဖိုင်တခုကို ြပုြပင်ရန် ြကိုးစားလျှင် ဖိုင်အမည်သာ ရိုက်ထည့်​နိုင်ပါသည်။

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
my: ဖိုင်တင်ပို့မှုသည် <code>php.ini</code> တွင် ညွှန်ြကားထားေသာ <code>upload_max_filesize</code>ကို ေကျာ်လွန်ေနသည်။

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
my: ဖိုင်တင်ပို့မှုသည် HTML ပံုစံတွင် သတ်မှတ်ထားေသာ <em>MAX_FILE_SIZE</em> ညွှန်ြကားချက်ကို ေကျာ်လွန်ေနသည်။

en: The uploaded file was only partially uploaded.
my: တင်ပို့​ထား​တဲ့​ ဖိုင်ဟာ တပိုင်း​တစသာ တင်ပို့​ထား​ခဲ့​သည်။

en: No file was uploaded.
my: မည်သည့်ဖိုင်မှ မတင်ပို့ခဲ့ပါ။

en: Missing a temporary folder.
my: ယာယီ ဖိုင်တွဲ(ဖိုလ်ဒါ)ေပျာက်​ေန​သည်​။

en: Failed to write file to disk.
my: ဒစ်​ေပါ်​တွင်​ ​ဖိုင်​ကို​ေရး​သား​ြခင်း​ ​မ​ေအာင်​ြမင်​ပါ​။

en: File upload stopped by extension.
my: ဖိုင် တင်ပို့​ချက်ကို တိုး​ချဲ့​ချက်က ရပ်တန့်​ေစသည်။

en: Invalid form submission.
my: ေဖာင်ပံုစံ ေပးပို့မှု မမှန်ကန်ပါ။

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
my: ဖိုင်မပါရှိပါ။ မည်မည်ရရ တစ်ခုခုကိုတင်ပို့ပါ။ သင့်​ php.ini တွင် တင်ပို့မှုကို ပိတ်ထားြခင်း​ (သို့​မဟုတ်) php.ini တွင် post_max_size ကို upload_max_filesize ထက် ​ေသး​ငယ်​ေအာင် သတ်မှတ်ေသာ​ေြကာင့် ဒီအမှား​အယွင်း​ ြဖစ်နိုင်သည်။

en: Specified file failed upload test.
my: သတ်မှတ်ထား​တဲ့​ ဖိုင်က တင်ပို့​မှု စမ်း​သပ်ချက်ကို မ​ေအာင်ြမင်ပါ။

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
my: ဖိုင်ဟာ ဗလာြဖစ်​ေနသည်။ ပိုြပီး​ မည်မည်ရရ ရှိတဲ့​ တစံုတခုကို တင်ပို့​ပါ။ ဒီအမှား​ဟာ သင့်​ php.ini ထဲမှာ တင်ပို့​ချက်များ​ ပိတ်ထား​ြခင်း​ ​ေြကာင့်​လည်း​ ြဖစ်နိုင်သည်။

en: Specified file does not exist.
my: သတ်မှတ်​ဖိုင်​ မ​တည်​ရှိ​ပါ​။

en: Invalid URL Provided.
my: မှန်ကန်မှုမရှိေသာ​ URL ပံ့ပိုးထားသည်။

en: Could not create Temporary file.
my: ယာယီဖိုင်ကို ြပုလုပ်ဖန်တီး၍ မရပါ !

en: Could not retrieve file from archive.
my: မှတ်တမ်းမှ ဖိုင်ကို ြပန်လည်ရယူ၍ မရနိုင်ပါ။

en: Could not extract file from archive.
my: သိမ်းဆည်းမှတ်တမ်းမှ ဖိုင်ြဖည်ချ၍ မရပါ။

en: Could not copy file.
my: ဖိုင်မိတ္တူကူး၍ မရပါ။

en: Empty archive.
my: မှတ်တမ်းကို ရှင်းပါ။

en: Connection Information
my: ဆက်သွယ်မှု အချက်အလက်များ

en: Hostname
my: ဝန်ေဆာင်မှုေပးသူအမည်

en: Authentication Keys
my: ခွင့်ြပုချက်ေတာင်းခံြခင်း ေသာ့ချက်များ

en: Public Key:
my: အများသံုး ေသာ့ချက်​ -

en: Private Key:
my: ပုဂ္ဂလိကသံုး ေသာ့ချက်​ -

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
my: ​ေသာ့​ချက်များ​ ရှိတဲ့​ ဆာဗာ​ေပါ်မှာ တည်​ေနရာကို ​ေရး​ထည့်​ပါ။ လျှို့ဝှက် စာေြကာင်းတခု လိုအပ်ခဲ့​လျှင် အထက်က စကား​ဝှက်​ေနရာမှာ ၎င်းကို ​ေရး​ထည့်​ပါ။

en: Connection Type
my: ဆက်သွယ်မှု အမျိုးအစား

en: Proceed
my: ဆက်လုပ်ပါ

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
my: ရုပ်ပံုဆိုင်ရာ အချက်အလက်များမတည်ရှိပါ။ ေကျးဇူးြပု၍ ရုပ်ပံုကို ြပန်ပို့တင်ပါ။

en: Crop
my: ​​ပိုင်း​ြဖတ်​ပါ

en: Rotate counter-clockwise
my: နာရီ ​ေြပာင်း​ြပန် လည်ပတ်ပါ

en: Rotate clockwise
my: နာရီအတိုင်း​ လည်ပတ်ပါ

en: Flip vertically
my: ​ေဒါင်​လိုက်​လှန်ပါ

en: Flip horizontally
my: ေရြပင်ညီအ​တိုင်းလှန်​ပါ

en: Scale Image
my: ​ရုပ်​ပံု စေကးကိုက်ရန်

en: Original dimensions %s
my: မူလ အတိုင်းအထွာများ  %s

en: Restore Original Image
my: မူလရုပ်ပံု အတိုင်းြပန်ထည့်ပါ။

en: Discard any changes and restore the original image.
my: ြပင်ဆင်မှုများ​ကို လျစ်လျှုရှုြပီး​ မူလ ရုပ်ပံုကို ြပန်ထား​ပါ။

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
my: အရင်က ြပုြပင်ခဲ့ေသာ ရုပ်ပံု၏ မိတ္တူကို ဖျက်ပစ်မည် မဟုတ်ပါ။

en: Restore image
my: ရုပ်ပံု ြပန်ထည့်ပါ။

en: Image Crop
my: ​ရုပ်​ပံု​ကို​ ​ပိုင်း​ြဖတ်​ပါ

en: (help)
my: (အကူအညီ)

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
my: ရုပ်ပံုေပါ်တွင် ကလစ်နှိပ်၍ တရွတ်ဆွဲြပီး လိုအပ်ေသာအပိုင်းကို ေရွးချယ်ေပးြခင်းြဖင့် ပိုင်းြဖတ်နိုင်သည်။ တရွတ်ဆွဲေနစဉ် ေရွးချယ်ထားေသာ အတိုင်းအထွာများကို ေအာက်တွင် ေဖာ်ြပေပးထားသည်။

en: Keyboard Shortcuts
my: လက်ကွက် အတိုေကာက်များ

en: Crop Aspect Ratio
my: ပံုပန်း အချိုးအတိုင်း ​ပိုင်း​ြဖတ်​ပါ

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
my: ပိုင်း​ြဖတ်မှု ​ေရွး​ချယ်ချက် ပံုပန်း​ အချိုး​ကို သင် သတ်မှတ်နိင်ြပီး​ ၎င်းအချိုးကို မူေသထားရန် တရွတ်ဆွဲေနစဉ် Shift ခလုပ်ကို ဖိထားပါ။ တန်ဖိုး​များမှာ ၁:၁ (စတုရန်း​)၊​ ၄:၃၊​ ၁၆:၉၊​ စသြဖင့်​ ြဖစ်နိုင်သည်။ ​ေရွး​ချယ်မှု တခု ရှိလျှင်၊​ သတ်မှတ်ထား​ေသာ အချိုးအား ချက်ချင်း​ သတ်မှတ်ေပးလိမ့်မည်။

en: Crop Selection
my: ​ေရွးချယ်မှုကို​ ​ပိုင်း​ြဖတ်​ပါ

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
my: စတင်သည်နှင့်​၊​ ​ေရွး​ချယ်မှုကို တန်ဖိုး​သစ်​ေတွ (ပစ်ဆယ်များ​နဲ့​) ​ေရး​သွင်း​ြခင်း​ြဖင့်​ ချိန်ညှိနိုင်သည်။ ဒီတန်ဖိုး​များ​ဟာ မူရင်း​ ရုပ်ပံု အတိုင်း​အတာများ​နှင့်​ အနီးစပ်ဆံုး ကိုက်ညီေစရန် စ​ေကး​ချထား​သည်ကို သတိြပုပါ။  ​ေရွး​ချယ်မှု အရွယ် အေသးဆံုးသည် မီဒီယာ သတ်မှတ်ချက်များ​တွင် သတ်မှတ်ထားေသာ လက်သည်း​ပံု အရွယ်နဲ့​ ညီမျှသည်။

en: Aspect ratio:
my: ပံုပန်း အချိုး​ -

en: Selection:
my: ေရွးချယ်ြခင်း -

en: Thumbnail Settings
my: လက်မလက်သည်းခွံပံု ​သတ်မှတ်ချက်များ

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
my: လက်သည်း​ပံု ရုပ်ပံုကို ထူး​ထူး​ြခား​ြခား​ လှီး​ြဖတ်နိုင်သည်။ ဥပမာ အား​ြဖင့်​ ၎င်းဟာ စတုရန်း​ပံု ြဖစ်နိုင်သည် (သို့​) မူရင်း​ ရုပ်ပံုရဲ့​ အစိတ်အပိုင်း​ တခုသာ ၎င်းကို ပို​ေကာင်း​ေအာင် ဗန်း​ြပဖို့​ ပါရှိနိုင်သည်။ ဒီ​ေနရာမှာ ြပင်ဆင်ချက်အား​လံုး​ကို ရုပ်ပံု အရွယ်များ​ အား​လံုး​မှာ အသံုး​ချဖို့​ ြဖစ်ြဖစ် (သို့​) လက်သည်း​ပံုကို ထူး​ထူး​ြခား​ြခား​ ြပုလုပ်နိုင်သည်။

en: Current thumbnail
my: လက်ရှိ လက်​မ​အရွယ်​ပံု​

en: Apply changes to:
my: အေြပာင်းအလဲများကို အသံုးချ -

en: All image sizes
my: ရုပ်ပံုအားလံုး၏အရွယ်အစားများ

en: All sizes except thumbnail
my: လက်မအရွယ် မှတပါး အရွယ်အစား​ အား​လံုး​

en: Cannot load image metadata.
my: ရုပ်ပံု မီတာ ​အချက်အလက်ကို မဖွင့်​နိုင်ပါ။

en: Cannot save image metadata.
my: ရုပ်ပံုမီတာအချက်အလက်ကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ပါ။

en: Image metadata is inconsistent.
my: ရုပ်ပံုမီတာအချက်အလက် ေရှ့ေနာက်ညီညွတ်မှု မရှိပါ။

en: Image restored successfully.
my: ရုပ်ပံု ေအာင်ြမင်စွာ ြပန်ထည့်ြပီးပါြပီ။

en: Unable to create new image.
my: ရုပ်ပံုအသစ် မြပုလုပ်နိုင်ပါ။

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
my: စ​ေကး​ချထား​ေသာ​ ရုပ်ပံုကို သိမ်း​ဆည်း​ေနစဉ် အမှား​အယွင်းရှိသည်။​ စာမျက်နှာကို ြပန်ဖွင့်​ြပီး​ ထပ်ြကိုး​စား​ပါ။

en: Nothing to save, the image has not changed.
my: သိမ်း​ဆည်း​ဖို့​ မရှိပါ၊​ ရုပ်ပံုကို ြပင်ဆင်မထား​ပါ။

en: Unable to save the image.
my: ရုပ်ပံုကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ပါ။

en: Image saved
my: ရုပ်ပံုအားသိမ်းြပီး။

en: From Computer
my: ကွန်ြပူတာမှ

en: From URL
my: URL မှ

en: Gallery
my: ြပ​ခန်း

en: Gallery (%s)
my: (%s)​ ​ြပ​ခန်း

en: Uploads
my: ပို့​တင်​ထား​သ​ည်များ

en: File URL
my: ဖိုင်​ URL

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
my: ရုပ်ပံုအတွက် အြခား​ စာသား​၊​ ဥပမာ - &#8220; မိုနာလီဆာ&#8221;

en: Empty Title filled from filename.
my: ဖိုင်အမည်မှ ​ေခါင်း​စဉ် ြဖည့်​စွတ်ချက်ကို ရှင်း​လင်း​ပါ

en: Order
my: အ​စီ​အ​စဉ်​ ​အ​မှတ်

en: Location of the uploaded file.
my: ပို့တင်ြပီးေသာ ဖိုင်များ၏တည်ေနရာ

en: Show
my: ြပပါ။

en: Hide
my: ဝှက်ပါ

en: File name:
my: ဖိုင်အမည် -

en: File type:
my: ဖိုင်အမျိုးအစား -

en: Upload date:
my: ပို့တင်ေသာ ေန့စွဲ -

en: Dimensions:
my: အတိုင်းအထွာများ -

en: Insert into Post
my: စာမူအတွင်းထည့်သွင်းပါ

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
my:  <strong>%s</strong>ကို ဖျက်ေတာ့မည်

en: Add media files from your computer
my: သင့်​ကွန်​ြပူ​တာ​ေပါ်​ရှိ​ ​မီဒီယာ​ဖိုင်​များ​ကို​ ​​ေပါင်း​ထည့်​ပါ

en: Save all changes
my: အ‌ေြပာင်းအလဲများ အားလံုးကိုသိမ်းပါ။

en: All Tabs:
my: စကားစုတွဲများ​ အားလံုး -

en: Sort Order:
my: စီ​စဉ်​မှု​ ​အ​စီ​အ​စဉ်​ -

en: Ascending
my: ငယ်​ရာ​မှ​ ​ြကီး

en: Descending
my: ြကီး​ရာ​မှ​ ငယ်

en: Link thumbnails to:
my: လက်မအရွယ်ပံုကို ချိတ်ဆက်ရန် :

en: Image File
my: ရုပ်​ပံု​ဖိုင်

en: Order images by:
my: ရုပ်​ပံု​များ​ကို​ ​စီ​စဉ်​မည့်​ ​ပံု​စံ​ -

en: Menu order
my: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ ​အ​စီ​အ​စဉ်

en: Date/Time
my: ေန့စွဲ / အချိန်

en: Random
my: ကျ​ဘမ်း

en: Order:
my: အ​စီ​အ​စဉ်​ -

en: Gallery columns:
my: ြပ​ခန်း​ ​ေကာ်​လံ​များ​ -

en: Update gallery settings
my: ြပ​ခန်း​ဆိုင်​ရာ​ ​သတ်မှတ်ချက်များ​ကို​ ​အသစ်​ြဖည့်​စွက်​ပါ

en: Search Media
my: မီဒီယာဆိုင်ရာများကို ရှာပါ။

en: All Types
my: အ​မျိုး​အ​စား​အား​လံုး

en: Filter &#187;
my: စကာစစ် &#187;

en: Image Caption
my: ရုပ်​ပံု​အမည်

en: Link Image To:
my: ရုပ်​ပံု​​မှချိတ်​ဆက်​ရန် -

en: Link to image
my: ရုပ်​ပံု​သို့​လိပ်စာ

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
my: လိပ်စာ စာသား၊​ ဥပမာ - &#8220;ြပန်ေပးေငွ ေတာင်းခံြခင်း(PDF)&#8221;

en: Preview Changes
my: အေြပာင်းအလဲများကို ြကိုတင်ြကည့်ရှုမည်

en: Status:
my: အေြခအေန -

en: Visibility:
my: ရှုြမင်နိုင်ခွင့် -

en: Password protected
my: စကားဝှက်ြဖင့် ကာကွယ်ပိတ်ပင်ထားသည်

en: Stick this post to the front page
my: ဤစာမူကို ေရှ့စာမျက်နှာတွင် ကပ်ထည့်ပါ။

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
my: <b>%1$s</b> အတွက် အစီအစဉ်ချထားခဲ့သည်။

en: Published on: <b>%1$s</b>
my:  <b>%1$s</b> တွင် ေရးသားေဖာ်ြပထားခဲ့သည်။

en: Publish <b>immediately</b>
my: <b>ချက်ချင်း</b>ေဖာ်ြပပါ။

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
my: <b>%1$s</b> အတွက် အစီအစဉ်ချပါ။

en: Publish on: <b>%1$s</b>
my: <b>%1$s</b> တွင် ေရးသားေဖာ်ြပပါ။

en: Most Used
my: အသံုးအများဆံုး

en: + Add New Category
my: + က​ဏ္ဍ​ အသစ်ထည့်ပါ

en: New category name
my: က​ဏ္ဍ​သစ် အမည်

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
my: ေကာက်နှုတ်ချက်ဆိုသည်မှာ သင့် အခင်းအကျင်း အတွင်းတွင် အသံုးြပုသည့် သင့်ေရးသားချက် အ‌ေြကာင်းအရာများ၏ အတိုချုပ် လက်ေရးစာမူြဖစ်သည်။  <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">ေကာက်နှုတ်ချက်ေရးသားြခင်း လမ်းညွှန်ချက်ကို ေလ့လာမည်။</a>

en: Already pinged:
my: ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန် အသိေပးြပီး။   ။

en: Send trackbacks to:
my: ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက် ပို့ရန် -

en: Separate multiple URLs with spaces
my: URL​ အများအြပားကို commas(ေကာ်မာ)ြဖင့် ခွဲြခားပါ။

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
my: စိတ်ြကိုက် ဖန်တီး​ထား​တဲ့​ ​ေနရာများ​ကို တင်ပို့​ချက် တခုမှာ <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">သင်ရဲ့​ အခင်း​အကျင်း​ထဲမှာ သံုး​စွဲရန်</a>အပို metadata ထည့်​သွင်း​ဖို့​ ထည့်​သွင်း​နိုင်သည်။

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
my: <a href="%s" target="_blank">ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိေပးချက်နှင့် ချိတ်ဆက်မှု အြပန်အလှန်အသိေပးချက်</a> ကို ဒီစာမျက်နှာမှာ ခွင့်​ြပုပါ။

en: Show comments
my: မှတ်ချက်များကို ြပပါ။

en: Parent
my: ပင်မ

en: Main Page (no parent)
my: အ​ဓိ​က​ ​စာ​မျက်​နှာ​ (​ပင်မ​ ​မရှိ)

en: Default Template
my: မူလ တမ်းပလိတ်(စံပံုစံ)

en: Visit Link
my: ချိတ်​ဆက်​ထား​ေသာ​ ​လိပ်​စာ သို့လည်ပတ်မည်။

en: Keep this link private
my: ဤ လိပ်စာကို သီးသန့်အြဖစ်ထားပါ။

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my: လိပ်စာ  '%s' ကို ဖျက်ေတာ့မည်။ 
    ရပ်ရန် 'ပယ်ဖျက်' ၊ ဖျက်ရန် ' OK' ။

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
my: <code>_blank</code> &mdash; ဝင်းဒိုး သို့မဟုတ် ခလုပ်ြပား အသစ်။

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
my: <code>_top</code> &mdash; ဖရိမ်များ မပါေသာ လက်ရှိ ဝင်းဒိုး သို့မဟုတ် ခလုပ်ြပား။

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
my: <code>_none</code> &mdash; တူညီေသာ ဝင်းဒိုး သို့မဟုတ် ခလုပ်ြပား။

en: Choose the target frame for your link.
my: သင့်​အချတ်အဆက်အတွက် ရည်မှန်းချက်ထား​တဲ့​ ​ေဘာင်ကို ​ေရွး​ချယ်ပါ။

en: rel:
my: rel -

en: identity
my: အ​ေထာက်အထား​

en: another web address of mine
my: ကွျန်ေတာ့် အြခား ဝက်ဘ် လိပ်စာ

en: friendship
my: မိတ်ေဆွသူငယ်ချင်း

en: contact
my: အဆက်အသွယ်

en: acquaintance
my: သိကျွမ်း​မှု

en: friend
my: သူငယ်ချင်း

en: none
my: တစ်ခုမျှ မဟုတ်

en: physical
my: ရူပေဗဒဆိုင်ရာ

en: met
my: ​ေတွ့​ခဲ့​သည်

en: professional
my: ကွျမ်းကျင်မှု

en: co-worker
my: လုပ်ေဖာ်ကိုင်ဖက်

en: colleague
my: ရဲေဘာ်ရဲဘက်

en: geographical
my: ပထဝီဝင် ဆိုင်ရာ

en: co-resident
my: အတူတွဲေနထိုင်သူ

en: neighbor
my: အိမ်နီးချင်း

en: family
my: မိသားစု

en: child
my: ကေလး

en: kin
my: ​ေဆွမျိုး​သား​ချင်း​

en: parent
my: ပင်မ

en: sibling
my: ​ေမာင်ရင်း​နှမ

en: spouse
my: လက်တွဲေဖာ်

en: romantic
my: ြကည်နှုး​ဖွယ်ရာ

en: muse
my: ဖန်တီး​မှု အနုပညာ

en: crush
my: ဖိညှစ်ပါ

en: date
my: ေန့စွဲ

en: sweetheart
my: ချစ် အသည်း

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
my: လူတဦး​ကို ချိတ်ဆက်တာ ဆိုရင်၊​ အ​ေပါ်က ြဖည့်​စွတ်ပံုစံကို သံုး​စွဲြပီး​ သူတို့​နဲ့​ သင့်​ရဲ့​ ချိတ်ဆက်မှုကို သင် သတ်မှတ်နိုင်သည်။ ဒီအယူအဆကို ပိုမိုြပီး​ သင်ယူလိုရင် <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a> ကို ​ေလ့​လာပါ။

en: Image Address
my: ရုပ်ပံု လိပ်စာ

en: RSS Address
my: RSS​ လိပ်​စာ

en: Notes
my: မှတ်ချက်များ

en: Rating
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: (Leave at 0 for no rating.)
my: (အဆင့်​သတ်မှတ်ဖို့​ မရှိရင် ၀ ကို ချန်ထား​ပါ။)

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
my: ဤ စာမျက်နှာကို ဖွင့်လှစ်အသံုးြပုရန် သင့်ေတာ်ေသာခွင့်ြပုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Popular tags
my: အ​သံုး​များ​ ​စ​ကား​စု​တွဲ​များ

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
my: ပလပ်အင်ဖိုင်လမ်းညွှန်မှ အလွန် ​ေရပမ်း​စား​ေသာ စကားစုတွဲများ​ေပါ် အ​ေြခခံြပီး​ သင် ​ရှာေဖွနိုင်သည်။

en: Search Plugins
my: ပလပ်အင်များကိုရှာပါ။

en: Install a plugin in .zip format
my: ပလပ်အင်ကို .zip format ြဖင့် ထည့်သွင်းမည်

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
my: သင့်တွင် .zip format ြဖင့် ပလပ်အင်တစ်ခုရှိလျှင် ဤေနရာသို့ ပို့တင်ြခင်းြဖင့် ထည့်သွင်းနိုင်ပါသည်။

en: Plugin zip file
my: ပလပ်အင် ဇစ်ဖိုင်

en: Install Now
my: ယခုသွင်းပါ။

en: No plugins match your request.
my: သင့်​ရဲ့​ ​ေတာင်း​ဆိုချက်နှင့် မည်သည့်ပလပ်အင်များ​နဲ့​မှ မကိုက်ညီပါ​။

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
my[0]: (%s ဦး၏ အဆင့် သတ်မှတ်ချက်တွင် အေြခခံသည်)
my[1]: (%s ဦး၏ အဆင့် သတ်မှတ်ချက်တွင် အေြခခံသည်)

en: Plugin Install
my: ပလပ်အင် ထည့်သွင်းြခင်း

en: Install Update Now
my: ယခု အဆင့်ြမှင့်မှု ထည့်သွင်းပါ

en: Newer Version (%s) Installed
my: ပိုသစ်ေသာ ဗားရှင်း  (%s) ထည့်သွင်းြပီးြဖစ်ေနပါသည်။

en: Latest Version Installed
my: ေနာက်ဆံုး ဗားရှင်း ထည့်သွင်းြပီးြဖစ်ေနပါသည်။

en: Author:
my: ေရးသူ -

en: Last Updated:
my: ေနာက်ဆံုးအဆင့်ြမှင့်တင်မှု -

en: Requires WordPress Version:
my: လိုအပ်ေသာ WordPress ဗားရှင်း -

en: %s or higher
my: %s (သို့) ထိုထက်ြမင့်ေသာ

en: Compatible up to:
my: သဟဇာတာြဖစ်မှု -

en: Downloaded:
my: ဖိုင်​ဆွဲ​ချ​ရ​ယူ​မှု -

en: %s time | %s times
my[0]: %s ြကိမ်
my[1]: %s ြကိမ်

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
my: WordPress.org ပလပ်အင် စာ​မျက်​နှာ​ &#187;

en: Average Rating
my: ​ေယ​ဘု​ယျ​ ​အ​ဆင့်သတ်​မှတ်​ချက်

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
my: <strong>သ​တိ​ေပး​ချက်:</strong>​ ​သင့်​လက်​ရှိ​ WordPress​ ဗားရှင်း​ြဖင့်​ ဤ​ Plugin​ ​ကို​ <strong>မ​စမ်း​သပ်​ရ​ေသး​ပါ​။</strong>

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
my: <strong>သ​တိ​ေပး​ချက်:</strong>​ ​သင့်​လက်​ရှိ​ WordPress​ ဗားရှင်း​ြဖင့်​ ဤ​ပလပ်အင်​ကို​ <strong>အ​ဆင်​ေြပ​သင့်​ေလျှာ်​စွာ​ ​အ​လုပ်​လုပ်​သည်​ဟု​ ​မ​သတ်​မှတ်​ထား​ေသး​ပါ</strong>

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
my: <code>%1$s</code> ပလပ်အင် ေခါင်းစီးပိုင်းကို ဖယ်ရှားေတာ့မည်ြဖစ်သည်။ <code>%2$s</code> ကို အစားေြပာင်းသံုးပါ။

en: Visit plugin homepage
my: ပလပ်အင် ​မူ​လ​စာ​မျက်​နှာ​ကို​ ​လည်​ပတ်​မည်

en: The plugin generated unexpected output.
my: ပလပ်အင်မှ ထုတ်လုပ်လိုက်ေသာ မေမျှာ်လင့်သည့် ရလဒ်။

en: One of the plugins is invalid.
my: ပလပ်အင်များမှ ​တစ်​ခု​သည်​ ​သင့်​ေလျှာ်​မှန်​ကန်​မှု​မ​ရှိ​ပါ​။

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
my: ပလပ်အင်

en: Invalid plugin path.
my: သင့်​ေလျှာ်​မှန်​ကန်​မှု​မ​ရှိ​ေသာ​ ပလပ်အင်​လမ်း​ေြကာင်း

en: Plugin file does not exist.
my: ပလပ်အင် ​ဖိုင်​မ​တည်​ရှိ​ပါ​။

en: The plugin does not have a valid header.
my: ပလပ်အင်တွင်​ ​သင်​့ေလျာ်​သည့်​ ​ေခါင်း​စီး​ပိုင်း​ ​မ​ပါ​ရှိ​ပါ။

en: You are not allowed to edit pages as this user.
my: ဤသံုးသူအေနြဖင့် စာမျက်နှာများကို ြပင်ဆင်ရန် သင့်အား ခွင့်မြပုပါ။

en: You are not allowed to edit posts as this user.
my: ဤသံုးသူအေနြဖင့် စာမူများအား ြပင်ဆင်ရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: You are not allowed to edit pages.
my: စာမျက်နှာများကို ြပင်ဆင်ရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: You are not allowed to edit posts.
my: စာမူများကို ြပင်ဆင်ရန် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: Auto Draft
my: အ​လို​အ​ေလျှာက်​ မူြကမ်းကို သိမ်းပါ

en: Click to edit this part of the permalink
my: အြမဲတမ်းပံုေသ လိပ်စာ​၏ ဤအပိုင်းကို ြပုြပင်ရန် ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
my: ယာယီသတ်မှတ်ထားေသာ အြမဲတမ်းပံုေသ လိပ်စာ။ ဤအပိုင်းကို ြပုြပင်ရန် ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Permalink:
my: အြမဲပံုေသ လိပ်စာ။ :

en: Change Permalinks
my: အြမဲပံုေသလိပ်စာများကို ေြပာင်းလဲပါ

en: Preview not available. Please save as a draft first.
my: ြကိုတင်ြကည့်၍ မရနိုင်ပါ။ ေကျးဇူးြပု၍ မူြကမ်းအြဖစ်အရင်သိမ်းဆည်းပါ။

en: Just another WordPress site
my: WordPress ြဖင့် ေရးသားေသာ ဆိုဒ်သစ်တစ်ခု။

en: Just another %s site
my: %s​ ​ဆိုဒ်​တစ်​ခု

[ctx: User role]
en: Administrator
my: စီမံအုပ်ချုပ်သူ

[ctx: User role]
en: Editor
my: တည်းြဖတ် ြပုြပင်သူ

[ctx: User role]
en: Author
my: စာေရးသူ

[ctx: User role]
en: Contributor
my: ပံ့ပိုးကူညီသူ

[ctx: User role]
en: Subscriber
my: အသင်းဝင်

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
my: မ​ဂင်္လာ​ပါ​​။ <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a> မှ ြကိုဆိုပါသည်။ သင်၏ ပထမဆံုး စာမူြဖစ်ပါသည်။ ြပုြပင် ြဖည့်စွက်ပါ (သို့) ဖျက်ပါ။  ြပီးလျှင် ဆိုဒ်ေရးသားြခင်းအား စတင်နိုင်ပါြပီ။<h2>အ​မှာ​စာ</h2><br><br>ဒီ​ြမန်​မာ​လို​ WordPress Package ကို​ <a href="http://www.ဧ​ရာ.com">ဧ​ရာ​ယူ​နီ​ကုတ်​</a>စာ​လံုး​နဲ့​ေရး​ထား​တာ​ပါ​။​ Ayar-Web-Kit Plugins ကို သံုးဖို့ အြကံြပုပါသည်။ ဒီပလပ်အင်ဟာ ြမန်မာလို ဘေလာ့ဂ်ေရးဖို့ လိုအပ်သမျှကို ထည့်သွင်းေပးထားတဲ့ ပလပ်အင် တစ်ခုြဖစ်ပါသည်။

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
my: သ​တိ​ေပး​ ​နှိုး​ေဆာ်​ချက်​ !​ ​ခ​ေရ​ပွင့်​သံုး​ DNS​ ​ကို​မှန်​ကန်​စွာ​ ​ြပု​ြပင်​ထား​ြခင်း​ ​မ​ရှိ​ဟု​ယူ​ဆ​ရ​သည်​ !

en: Quick Edit
my: အြမန်တည်းြဖတ် ြပင်ဆင်

en: Quick&nbsp;Edit
my: အြမန်&nbsp; ြပုြပင်ပါ

[ctx: column name]
en: Title
my: ေခါင်းစဉ်

[ctx: column name]
en: File
my: ဖိုင်

[ctx: column name]
en: Date
my: ေန့စွဲ

[ctx: column name]
en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Relationship
my: ဆက်​သွယ်​မှု

en: Visible
my: ေတွ့ြမင်ပါေစ

en: Bulk Edit
my: တစ်ြပိုင်တည်းလုပ်ရန်

en: &mdash; No Change &mdash;
my: &mdash; မေြပာင်းလဲ &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
my: &ndash;သို့​မ​ဟုတ်&ndash;

en: Allow
my: ခွင့်ြပုပါ။

en: Do not allow
my: ခွင့်မြပုပါ။

en: Allow Comments
my: မှတ်ချက်ေပးမှုများအား ခွင့်ြပုပါ။

en: Allow Pings
my: ချိတ်ဆက်မှု အသိေပးချက် များ ခွင့်ြပုသည်။

en: Sticky
my: ဦးစားေပး စာမူ

en: Not Sticky
my: ဦးစားေပးစာမူ မဟုတ်

en: Make this post sticky
my: ဒီစာမူကို ဦးစားေပး စာမူအြဖစ် သတ်မှတ်ပါ

en: Missed schedule
my: လွတ်သွားေသာ အစီအစဉ်

en: Last Modified
my: ​ေနာက်​ဆံုး​ြပု​ြပင်​မှု

en: View posts by this author
my: ဤစာေရးသူ၏ စာမူများကို ြကည့်မည်

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
my: <a href="%1$s">%2$s</a>သို့ တံု့ြပန်မှု

en: Reply to Comment
my: မှတ်ချက်ကို တံုြပန်ေြပာမည်

en: Submit Reply
my: ြပန်​စာ​ ​ေပး​ပို့​ပါ

en: Comment by %s moved to the trash.
my: %s  ေရးသားထားေသာ မှတ်ချက်ကို အမှိုက်ပံုးအတွင်းသို့ေရွှ့ြပီးပါြပီ။

en: Comment by %s marked as spam.
my:  %s ြဖင့်မှတ်သားထားေသာ မှတ်ချက်များကို အေနှာက်အယှက်အြဖစ် သက်မှတ်ပါ။

en: Value
my: တန်​ဖိုး

en: Key
my: ​ေသာ့​ချက်

en: Add New Custom Field:
my: စိတ်ြကိုက် နယ်ပယ်သစ် ထည့်ပါ :

en: Enter new
my: အ​သစ်​ ​ေရး​ထည့်​ပါ

en: Add Custom Field
my: စိတ်ြကိုက် နယ်ပယ်သစ် ထည့်ပါ

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
my: သင့်​ရဲ့​ တင်သွင်း​ရန်ဖိုင်ကို မတင်ပို့​ခင်၊​ ​ေအာက်ပါ အမှား​ကို ​ေြဖရှင်း​ဖို့​ လိုအပ်လိမ့်​မယ် -

en: Choose a file from your computer:
my: သင့်​ကွန်​ြပူ​တာ​ေပါ်​ရှိ​ ​ဖိုင်​တစ်​ဖိုင်​ကို​ ​ေရွး​ပါ​ -

en: Maximum size: %s
my: အ​ြကီး​ဆံုး​ ​အ​ရွယ်​အ​စား​ -​ : %s

en: Upload file and import
my: ဖိုင်​ပို့​တင်​ြပီး တင်ပို့ပါ

en: Click to toggle
my: ဖွင့်/ပိတ်ရန် ကလစ် ​နှိပ်​ပါ​။

en: Find Posts or Pages
my: စာမူများ (သို့) စာမျက်နှာများကို ရှာပါ။

en: Install Plugins
my: ပလပ်အင်များထည့်သွင်းပါ

en: Install Themes
my: အခင်းအကျင်း များကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Manage Themes
my: အခင်းအကျင်းများကို စီမံခန့်ခွဲပါ

[ctx: post state]
en: Pending
my: ဆိုင်းငံ့ထားသည်

en: Enable accessibility mode
my: သံုးစွဲလွယ်ေသာ အေြခအေနကို ဖွင့်ပါ

en: Disable accessibility mode
my: ​သံုးစွဲလွယ်ေသာ အေြခအေနကို ပိတ်ပါ

en: Comment %d does not exist
my: မှတ်ချက်  %d မရှိပါ။

en: You did not enter a category name.
my: က​ဏ္ဍ​ အမည် ြဖည့်စွက်ထားြခင်းမရှိပါ။

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
my: မှတ်ချက်တစ်ခုအား ြပန်စာေရးရန် ဝင်ေရာက်ြပီးြဖစ်ရမည်။

en: Please provide a custom field value.
my: စိတ်ြကိုက်ြဖည့်စွက် နယ်ပယ် တန်ဖိုး​တခု ပံ့​ပိုး​ပါ။

en: User <a href="#%s">%s</a> added
my: သံုးသူ <a href="#%s">%s</a>ကို ထပ်ေပါင်းထည့်ြပီး။

en: Draft saved at %s.
my: %s တွင် မူြကမ်းကိုသိမ်းြပီး။

en: Someone
my: တစ်စံုတစ်ေယာက်

en: You are not allowed to edit this page.
my: ဤစာမျက်နှာအား ြပုြပင်ရန် သင့်အားခွင့်မြပုပါ။

en: You are not allowed to edit this post.
my: ဤစာမူအား ြပုြပင်ရန် သင့်အားခွင့်မြပုပါ။

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
my: သိမ်းြခင်းအား ပိတ်ထားသည်။  : ဤစာမျက်နှာကို ယခု %s မှ ြပုြပင်ေနသည်။

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
my: သိမ်းြခင်းအား ပိတ်ထားသည်။  : ဤစာမူကို ယခု %s မှ ြပုြပင်ေနသည်။

en: Item not updated.
my: အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​အသစ်​ြပု​ြပင်​ြဖည့်​စွက်​မှု​မ​လုပ်​ခဲ့​ပါ​။

en: Date
my: ေန့စွဲ

en: Status
my: အေြခအေန

en: Scheduled
my: အစီအစဉ် ချမှတ်ထားေသာ

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
my: <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a> ြဖင့် ဖန်တီးမှုအား ေကျးဇူးတင်ပါသည်။

en: Invalid plugin page
my: သင့်​ေလျှာ်​မှန်​ကန်​မှု​မ​ရှိ​ေသာ​ ပလပ်အင်စာ​မျက်​နှာ

en: Cannot load %s.
my: %s ကို ဖွင့်၍ မရပါ။

en: You are not allowed to import.
my: တင်သွင်းရန် သင့်အား ခွင့်မြပုပါ။

en: Import
my: တင်သွင်းပါ။

en: Edit Comment
my: မှတ်ချက်ကို တည်းြဖတ်ပါ

en: Oops, no comment with this ID.
my: အိုး...ဤ ID နှင့် မှတ်ချက်မရှိပါ။

en: Go back
my: ြပန်သွားပါ။

en: You are not allowed to edit comments on this post.
my: ဤစာမူအတွင်းရှိ မှတ်ချက်အား ြပုြပင်ရင် သင့်ကို ခွင့်မြပုပါ။

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
my: ဤမှတ်ချက်သည် အမှိုက်ပံုးထဲတွင်ရှိသည်။ ြပုြပင်ြဖည့်စွက်လိုပါက အမှိုက်ပံုးအြပင်သို့ အရင်ေရွှ့ပါ။

en: You are about to mark the following comment as spam:
my: ေအာက်ပါ မှတ်ချက်ကို အေနှာက်အယှက်အြဖစ် မှတ်သားေတာ့မည်။

en: Spam Comment
my: အေနှာက်အယှက် ေပးေသာ မှတ်ချက်

en: You are about to move the following comment to the Trash:
my: ေအာက်ပါ မှတ်ချက်ကို သင် အမှိုက်ပံုးထဲေရွှ့ေတာ့မည်။

en: Trash Comment
my: အမှိုက် မှတ်ချက်

en: You are about to delete the following comment:
my: ေအာက်ပါ မှတ်ချက်ကို ဖျက်ေတာ့မည်။ :
