Workrave 1.9.1 - en to bg translation catalogue (168 entries)

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Restbreak
bg: _Почивка

en: _Exercises
bg: _Упражнения

en: _Statistics
bg: _Статистика

en: _Mode
bg: _Режим

en: _Network
bg: _Мрежа

en: _Disconnect
bg: _Прекъсване

en: _Reconnect
bg: _Повторно свързване

en: _Preferences
bg: _Конфигуриране

en: _Quit
bg: _Изход

note: We did not succeed in starting the server. Arghh.
en: Could not enable network operation.
bg: Неуспешно включване на работа в мрежа.

en: Disabling network operation.
bg: Спиране на работа в мрежа.

note: Its ME!
en: I'm now master.
bg: Аз съм главен сега.

note: gint count =
en: Client %s is now the new master.
bg: Клиент %s сега е новият главен.

en: Network operation started.
bg: Започна работа в мрежа.

en: Accepted new client.
bg: Приет е нов клиент.

en: This program assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI).
bg: Тази програма подпомага при предотвратяване и възстановяване от ПИЕД - заболяване свързано с Продължителното Извършване на Еднотипни Движения (Repetitive Strain Injury - RSI).

en: Workrave Applet
bg: Workrave - аплет

en: Break prompt
bg: Напомняне за почивка

en: Break ignored
bg: Почивката пренебрегната

en: Rest break started
bg: Почивката започна

en: Rest break ended
bg: Почивката свърши

en: Micro-break started
bg: Микро-почивката започна

en: Micro-break ended
bg: Микро-почивката свърши

en: Daily limit
bg: Дневен лимит

en: Exercise ended
bg: Упражнението приключи

en: Exercises ended
bg: Упражненията приключиха

en: %s%d:%02d:%02d hours
bg: %s%d:%02d:%02d часа

en: %s%d:%02d minutes
bg: %s%d:%02d минути

en: %s%d seconds
bg: %s%d секунди

en: You have reached your daily limit. Please stop working
    behind the computer. If your working day is not over yet,
    find something else to do, such as reviewing a document.
bg: Вие достигнахте дневният си лимит. Моля прекратете
    работата си зад компютъра. Ако работният Ви ден още
    не е свършил намерете си друго занимание напр.
    преглеждане на документи.

note: FIXME: duplicate
en: Micro-break
bg: Микро-почивка

en: Rest break
bg: Почивка

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Exercises
bg: Упражнения

en: Network
bg: Мрежа

en: Statistics
bg: Статистика

en: About...
bg: Относно...

en: _Rest break
bg: _Почивка

en: _Normal
bg: _Нормален

en: Q_uiet
bg: Т_их

en: _Suspended
bg: _Летаргичен

en: _Connect
bg: _Свързване

en: Show _log
bg: Показване на _дневника

en: Please relax for a few seconds
bg: Моля отпуснете се за няколко секунди

en: Next rest break in %s
bg: Следващата почивка е след %s

en: Rest break %s overdue
bg: Почивката %s е просрочена

en: Daily limit in %s
bg: Дневният лимит е след %s

en: Daily limit %s overdue
bg: Дневният лимит %s е просрочен

en: General
bg: Основни

en: Status Window
bg: Прозорец за състоянието

en: Applet
bg: Аплет

note: Notebook
en: Timers
bg: Таймери

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: No blocking
bg: Без блокиране

en: Block input
bg: Блокиране на вход

en: Block input and screen
bg: Блокиране на вход и екран

note: Options
en: Options
bg: Конфигуриране

en: Block mode:
bg: Режим на блокиране:

en: No sounds
bg: Без звук

en: Play sounds using sound card
bg: Просвирване на звуците през звуковата карта

en: Play sounds using built-in speaker
bg: Просвирване на звуците през вградения високоговорител

en: Sound:
bg: Звук:

en: Time for a micro-break?
bg: Време за микро-почивка?

en: You need a rest break...
bg: Вие имате нужда от почивка...

en: You should stop for today...
bg: Вие трябва да приключите за днес...

en: Break in %s
bg: Почивка след %s

en: Disappears in %s
bg: Изчезва след %s

en: Silent in %s
bg: Замлъква след %s

en: Rest break for %s
bg: Почивка за %s

en: This is your rest break. Make sure you stand up and
    walk away from your computer on a regular basis. Just
    walk around for a few minutes, stretch, and relax.
bg: Това е вашата почивка. Уверете се, че периодично
    се изправяте и се разхождате встрани от компютъра.
    Просто се поразходете наоколо за няколко минути,
    протегнете се, отпуснете се и си починете.

en: Wait
bg: Изчакване

en: Place timers next to each other
bg: Таймерите един до друг

en: Place micro-break and rest break in one spot
bg: Микро-почивката и почивката на едно място

en: Place rest break and daily limit in one spot
bg: Почивката и дневния лимит на едно място

en: Place all timers in one spot
bg: Всички таймери на едно място

en: Hide
bg: Скриване

en: Show
bg: Показване

en: Show only when this timer is first due
bg: Показване само при първото изтичане на този таймер

en: Show status window
bg: Показване прозореца за състоянието

en: The status window stays always on top of other windows
bg: Прозореца за състояние остава винаги отгоре над др. прозорци

en: Applet enabled
bg: Разрешаване на аплета

en: Display
bg: Показване

en: Placement:
bg: Разположение:

en: Cycle time:
bg: Време за цикъл:

note: Layout
en: Micro-break:
bg: Микро-почивка:

en: Rest break:
bg: Почивка:

en: Daily limit:
bg: Дневен лимит:

note: Enabled/Disabled checkbox
en: Enable timer
bg: Разрешаване на таймер

note: Prelude frame
en: Break prompting
bg: Напомняне за почивка

en: Prompt before breaking
bg: Напомняне преди почивка

en: Maximum number of prompts:
bg: Максимален брой напомняния:

en: Suspend timer when inactive
bg: Спиране на таймера при неактивност

en: Regard micro-breaks as activity
bg: Зачитане на микро-почивките като дейност

en: Number of exercises:
bg: Брой упражнения:

en: Time before end:
bg: Време преди завършване:

en: Time between breaks:
bg: Време между почиките:

en: Break duration:
bg: Продължителност на почивка:

en: Postpone time:
bg: Време за отлагане:

en: Network connect
bg: Мрежова връзка

en: Enter the host name and port number of a computer
    in the network you wish to connect to.
bg: Въведете името и номера на порта на мрежовия компютър
    с който искате да се свържете.

en: Host name:
bg: Име на комп.:

en: Port:
bg: Порт:

en: Network log
bg: Мрежови журнал

en: Enable networking
bg: Разрешаване на работа в мрежа

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Password:
bg: Парола:

en: Server settings
bg: Настройки на сървър

en: Server port:
bg: Сървърен порт:

en: Reconnect attempts:
bg: Опити за повторно свързване:

en: Reconnect interval:
bg: Интервал за повторно свързване:

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: The following list specifies the hosts that Workrave connects to on
    start-up. Click the host name or port number to edit.
bg: Следният списък указва компютрите към които
    Workrave се свързва при стартиране.
    За да ги редактирате щракнете в/у името или порта

en: Host name
bg: Компютър

en: Port
bg: Порт

en: Hosts
bg: Компютри

en: Shoulder-arm stretch
bg: Разтягане на рамената

en: Keep one arm horizontally stretched in front of your chest. Push this arm with your other arm towards you until you feel a mild tension in your shoulder. Hold this position briefly, and repeat the exercise for your other arm.
bg: Дръжте едната си ръка изпъната хоризонтално пред гърдите си. Притиснете я с другата ръка към Вас докато почувствате леко напрежение в рамото. Задръжте за кратко тази позиция и после повторете упражнението с другата си ръка.

en: Finger stretch
bg: Протягане на пръстите

en: Separate and stretch your fingers until a mild tension is felt, and hold this for 10 seconds. Relax, then bend your fingers at the knuckles, and hold again for 10 seconds. Repeat this exercise once more.
bg: Разделете и изпънете пръстите на ръцете си докато почувствате леко напрежение и задръжте така за 10 секунди. Отпуснете се, свийте пръсти в кокалчетата и задръжте отново за 10 секунди. Повторете упражнението още веднъж.

en: Neck tilt stretch
bg: Накланяне и разтягане врата

en: Start with your head in a comfortable straight position. Then, slowly tilt your head to your right shoulder to gently stretch the muscles on the left side of your neck. Hold this position for 5 seconds. Then, tilt your head to the left side to stretch your other side. Do this twice for each side.
bg: Застанете с нормално изправена глава и леко я наклонете към дясното си рамо за да разтегнете леко мускулите отляво на врата. Задръжте тази позиция за 5 секунди. После наклонете глава наляво за да разтегнете и на другата страна. Направете по два пъти за всяка страна.

en: Backward shoulder stretch
bg: Разтягане на рамената назад.

en: Interlace your fingers behind your back. Then turn your elbows gently inward, while straightening your arms. Hold this position for 5 to 15 seconds, and repeat this exercise twice.
bg: Сплетете пръсти зад гърба си. После внимателно завъртете лактите навътре леко изпъвайки ръцете. Задръжте в тази позиция от 5 до 15 секунди и повторете упражнеието.

en: Move the eyes
bg: Движете очите

en: Look at the upper left corner of the outside border of your monitor. Follow the border slowly to the upper right corner. Continue to the next corner, until you got around it two times. Then, reverse the exercise.
bg: Погледнете към външния ръб на горния ляв ъгъл на вашият монитор. Проследете бавно с поглед ръба до горния десен ъгъл. Продължете към следващият ъгъл докато направите две обиколки. После направете упражнението и в обратна посока.

en: Train focusing the eyes
bg: Тренировка за фокусиране на очите

en: Look for the furthest point you can see behind your monitor. Focus your eyes on the remote point. Then focus on your monitor border. Repeat it. If you can't look very far from your monitor, face another direction with a longer view. Then switch your focus between a distant object and a pen held at the same distance from your eyes as your monitor.
bg: Вгледайте се в най-далечната точка, която можете да видите зад монитора си. Фокусирайте очи в отдалечената точка, после ги фокусирайте върху ръба по монитора. Повторете. Ако нямате достатъчно видима площ зад монитора, обърнете се в друга посока където имате по-далечен изглед и тогава прехвърляйте фокуса между отдалечен обект и писалка която държите на същото разстояние от очите си като монитора.

en: Look into the darkness
bg: Вгледайте се в тъмнината

en: Cover your eyes with your palms in such way that you can still open your eyelids. Now open your eyes and look into the darkness of your palms. This exercise gives better relief to your eyes compared to simply closing them.
bg: Закрийте с длани очите си но така, че да можете да държите отворени клепачите си. Сега отворете очите си и се вгледайте в мрака във вашите длани. Това упражнение дава по-добро облекчение на очите Ви отколкото затварянето им.

en: Move the shoulders
bg: Движете рамената

en: Spin your right arm slowly round like a plane propeller beside your body. Do this 4 times forwards, 4 times backwards and relax for a few seconds. Repeat with the left arm.
bg: Завъртете бавно дясната си ръка в кръг покрай тялото като перка на самолет. Направете това 4 пъти напред, 4 пъти назад и се отпуснете за няколко секунди. Повторете и с лявата ръка.

en: Move the shoulders up and down
bg: Движете рамената надолу-нагоре

en: Put your hands on the armrests of your chair when you are sitting down and press your body up until your arms are straight. Try to move your head even further by lowering your shoulders. Slowly move back into your chair.
bg: Седнали поставете ръце на облегалките на стола и повдигнете тялото нагоре докато ръцете Ви се изпънат. Опитайте се да  изпънете глава още по-напред снишавайки раменете. Бавно седнете обратно на стола си.

en: Turn your head
bg: Завъртете глава

en: Turn your head left and keep it there for 2 seconds. Then turn your head right and keep it there for 2 seconds.
bg: Завъртете глава наляво и задръжте така за 2 секунди. После завъртете глава надясно и я задръжте така за 2 секунди.

en: Exercises player
bg: Демонстратор на упражненията

en: Resume
bg: Продължаване

en: Pause
bg: Пауза

en: Browse history
bg: Преглед на историята

en: Date:
bg: Дата:

en: Breaks
bg: Почивки

en: Break prompts
bg: Напомняне за почивки

en: The number of times you were prompted to break, excluding repeated prompts for the same break
bg: Брой напомняния за почивка без повтарящите се за същата почивка

en: Repeated prompts
bg: Повтарящи се напомняния

en: The number of times you were repeatedly prompted to break
bg: Брой напомняния за почивка по няколко пъти

en: Prompted breaks taken
bg: Оползотворени почивки при напомняне

en: The number of times you took a break when being prompted
bg: Брой пъти в който сте взели почивка при напомняне

en: Natural breaks taken
bg: Оползотворени естествени почивки

en: The number of times you took a break without being prompted
bg: Брой пъти в които сте взели почивка без напомняне

en: Breaks skipped
bg: Пропуснати почивки

en: The number of breaks you skipped
bg: Брой почивки които сте пропуснали

en: Breaks postponed
bg: Отложени почивки

en: The number of breaks you postponed
bg: Брой почивки които сте отложили

en: Overdue time
bg: Просрочено време

en: The total time this break was overdue
bg: Общо време за което тази почивка е просрочвана

en: Activity
bg: Дейност

en: Mouse usage:
bg: Използване на мишка:

en: The total time you were using the mouse
bg: Общо време на използване на мишката

en: Mouse movement:
bg: Движение на мишката:

en: The total on-screen mouse movement
bg: Общо придвижване на мишката по екрана

en: Effective mouse movement:
bg: Действително придвижване на мишката:

en: The total mouse movement you would have had if you moved your mouse in straight lines between clicks
bg: Общо придвижване на мишката което бихте имали ако я движехте по права линия между натискане на бутоните

en: Mouse button clicks:
bg: Натискане бутон на мишката:

en: The total number of mouse button clicks
bg: Общ брой натискания на бутони на мишката

en: Keystrokes:
bg: Удари по калвиши:

en: The total number of keys pressed
bg: Общ брой натиснати клавиши

en: %s, from %s to %s
bg: %s, от %s до %s
