workrave 1.10.10 - en to ca translation catalogue (243 entries)

en: _Open
ca: _Obre

en: _Restbreak
ca: _Descans

en: _Exercises
ca: _Exercicis

en: _Statistics
ca: _Estadístiques

en: Suspended
ca: Suspés

en: Quiet
ca: Silenciós

en: _Network
ca: _Xarxa

en: _Join
ca: _Uneix-me

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Reconnect
ca: _Reconnecta

en: Show log
ca: Mostra el registre

en: Reading mode
ca: Mode de lectura

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _About
ca: _Quant a

en: _Quit
ca: _Surt

en: Reconnecting to %s.
ca: S'està reconnectant a %s.

note: We did not succeed in starting the server. Arghh.
en: Could not enable network operation.
ca: No s'ha pogut habilitar el funcionament en xarxa.

en: Disabling network operation.
ca: S'està inhabilitant el funcionament en xarxa.

en: Connecting to %s.
ca: S'està connectant a %s.

en: Removing client %s.
ca: S'està suprimint el client %s.

note: Closing direct connection.
en: Disconnecting %s
ca: S'està desconnectant a %s

note: It's a remote client. mark it master.
en: Client %s is now master.
ca: El client %s és ara el mestre.

note: Its ME!
en: I'm now master.
ca: Ara sóc el mestre.

en: Client %s saying hello.
ca: El client %s diu hola.

note: Incorrect user. Incorrect password.
en: Client %s access denied.
ca: S'ha denegat l'accés al client %s.

note: Duplicate client. inform client that it's bogus and close.
en: Client %s is duplicate.
ca: El client %s està duplicat.

en: Client %s signed off.
ca: El client %s s'ha desconnectat.

note: gint port =
en: Client %s is welcoming us.
ca: El client %s ens dóna la benvinguda.

en: Requesting master status from %s.
ca: S'està demanant l'estatus de mestre a %s.

en: Client timeout from %s.
ca: S'ha exhaurit el temps d'espera per al client %s.

en: Rejecting master request from client %s.
ca: S'està rebutjant la petició de mestre del client %s.

en: Acknowledging master request from client %s.
ca: S'està acceptant la petició de mestre del client %s.

en: Non-master client %s rejected master request.
ca: El client no mestre %s ha rebutjat una petició de mestre.

en: Client %s rejected master request, delaying.
ca: El client %s ha rebutjat la petició de mestre, s'està ajornant.

note: gint count =
en: Client %s is now the new master.
ca: El client %s és ara el nou mestre.

en: Network operation started.
ca: S'ha iniciat el funcionament en xarxa.

en: Accepted new client.
ca: S'ha acceptat el nou client.

en: Client %s read error, closing.
ca: S'ha produït un error de lectura del client %s, s'està tancant.

en: Client %s closed connection.
ca: El client %s ha tancat la connexió.

en: Client %s connected.
ca: S'ha connectat el client %s.

en: Could not connect to client %s.
ca: No s'ha pogut connectar al client %s.

en: This program assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI).
ca: Aquest programa ajuda a la prevenció i recuperació del mal de pressió repetitiva (RSI).

en: Workrave Applet
ca: Miniaplicació del Workrave

en: Break prompt
ca: Petició de descans

en: Break ignored
ca: S'ha omés el descans

en: Rest break started
ca: Inici del descans

en: Rest break ended
ca: Final del descans

en: Micro-break started
ca: Inici de la micropausa

en: Micro-break ended
ca: Final de la micropausa

en: Daily limit
ca: Límit diari

en: Exercise ended
ca: Final de l'exercici

en: Exercises ended
ca: Final dels exercicis

en: Exercise change
ca: Canvi d'exercici

en: Custom
ca: Personalitzat

en: %s%d:%02d:%02d hours
ca: %s%d:%02d:%02d hores

en: %s%d:%02d minutes
ca: %s%d:%02d minuts

en: %s%d seconds
ca: %s%d segons

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Postpone
ca: _Ajorna

en: You have reached your daily limit. Please stop working
    behind the computer. If your working day is not over yet,
    find something else to do, such as reviewing a document.
ca: Heu arribat al vostre límit diari. Deixeu de treballar
    davant de l'ordinador. Si la vostra jornada laboral no ha
    acabat encara, trobeu alguna cosa a fer, com revisar un document.

en: Workrave is still running. You can access Workrave by clicking on the white sheep icon. Click on this balloon to disable this message
ca: El Workrave encara s'està executant. Podeu accedir-hi al Workrave fent clic a la icona de l'ovella blanca. Feu clic en aquest globus per inhabilitar aquest missatge.

en: Workrave failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el Workrave

en: Is Workrave already running?
ca: Potser ja està en execució?

en: Workrave could not monitor your keyboard and mouse activity.
ca: El Workrave no ha pogut monitoritzar l'activitat del vostre teclat i ratolí.

en: Make sure that the RECORD extension is enabled in the X server.
ca: Assegureu-vos que l'extensió «RECORD» és habilitada al servidor X.

en: Workrave is in suspended mode. Mouse and keyboard activity will not be monitored.
ca: El Workrave és en mode suspès. L'activitat del ratolí i teclat no es monitoritzarà.

en: Workrave is in quiet mode. No break windows will appear.
ca: El Workrave és en mode silenciós. No es mostraran avisos de pausa.

note: FIXME: duplicate
en: Micro-break
ca: Micropausa

en: Rest break
ca: Descans

en: Open
ca: Obre

en: Preferences
ca: Preferències

en: Exercises
ca: Exercicis

en: Network
ca: Xarxa

en: Connect
ca: Connecta

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Reconnect
ca: Reconnecta

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: About...
ca: Quant a...

en: Quit
ca: Surt

en: _Rest break
ca: _Descans

en: Q_uiet
ca: S_ilenciós

en: _Suspended
ca: _Suspés

en: _Connect
ca: _Connecta

en: Show _log
ca: Mostra el _registre

en: _Reading mode
ca: Mode de _lectura

en: Please relax for a few seconds
ca: Relaxeu-vos durant uns pocs segons

en: Next rest break in %s
ca: El següent descans és en %s

en: Rest break %s overdue
ca: Fa %s que hauríeu d'haver descansat

en: Daily limit in %s
ca: El límit diari és en %s

en: Daily limit %s overdue
ca: Fa %s que heu arribat al vostre límit diari

en: Sounds
ca: Sons

en: Status Window
ca: Finestra d'estat

en: Applet
ca: Miniaplicació

note: Notebook
en: Timers
ca: Temporitzadors

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: No blocking
ca: No bloques

en: Block input
ca: Bloca l'entrada

en: Block input and screen
ca: Bloca l'entrada i la pantalla

note: Options
en: Options
ca: Opcions

en: Block mode:
ca: Mode de bloqueig

en: System default
ca: Predeterminat del sistema

en: (font not available)
ca: (tipus de lletra no disponible)

en: Language:
ca: Llengua:

en: Show system tray icon
ca: Mostra la icona de la safata del sistema

note: Options
en: Sound Options
ca: Opcions de so

en: No sounds
ca: Sense so

en: Play sounds using sound card
ca: Reprodueix sons utilitzant la targeta de so

en: Play sounds using built-in speaker
ca: Reprodueix sons utilitzant l'altaveu intern

en: Volume:
ca: Volum:

en: Sound:
ca: So:

en: Mute sounds during rest break and daily limit
ca: Silencia els sons durant el descans i el límit diari

note: Sound themes
en: Sound Events
ca: Esdeveniments de so

en: Sound Theme:
ca: Tema de so:

en: Play
ca: Reprodueix

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Choose a sound
ca: Seleccioneu un so

en: Wavefiles
ca: Fitxers d'ones

en: Use alternate monitor
ca: Empra un monitor alternatiu

en: Enable this option if Workrave fails to detect when you are using your computer
ca: Habiliteu aquesta opció si el Workrave no pot detectar quan esteu emprant l'ordinador

en: Time for a micro-break?
ca: És l'hora d'una micropausa?

en: You need a rest break...
ca: Necessiteu un descans...

en: You should stop for today...
ca: Hauríeu d'acabar per avui

en: Break in %s
ca: Descans en %s

en: Disappears in %s
ca: Desapareix en %s

en: Silent in %s
ca: Silenciós en %s

en: Rest break for %s
ca: Descans de %s

en: Natural rest break
ca: Descans natural

en: This is your natural rest break.
ca: Aquest és el vostre descans...

en: This is your rest break. Make sure you stand up and
    walk away from your computer on a regular basis. Just
    walk around for a few minutes, stretch, and relax.
ca: Aquest és el vostre descans. Assegureu-vos que us alceu i
    us allunyeu de l'ordinador de tant en tant. Simplement
    camineu durants uns minuts, estireu-vos i relaxeu-vos.

en: Take rest break now
ca: Inicia un descans ara

en: Wait
ca: Espereu

en: Place timers next to each other
ca: Posiciona els temporitzadors un al costat de l'altre

en: Place micro-break and rest break in one spot
ca: Posiciona la micropausa i el descans en un lloc

en: Place rest break and daily limit in one spot
ca: Posiciona el descans i el límit diari en un lloc

en: Place all timers in one spot
ca: Posiciona tots els temporitzadors en un lloc

en: Hide
ca: Amaga

en: Show
ca: Mostra

en: Show only when this timer is first due
ca: Mostra

en: Show status window
ca: Mostra la finestra d'estat

en: The status window stays always on top of other windows
ca: La finestra d'estat es queda sempre per damunt de les altres finestres

en: Applet enabled
ca: Miniaplicació habilitada

en: Display
ca: Visualizació

en: Placement:
ca: Ubicació:

en: Cycle time:
ca: Temps del cicle:

note: Layout
en: Micro-break:
ca: Micropausa:

en: Rest break:
ca: Descans:

en: Daily limit:
ca: Límit diari:

note: Enabled/Disabled checkbox
en: Enable timer
ca: Habilita el temporitzador

note: Prelude frame
en: Break prompting
ca: Preguntes de descansos

en: Prompt before breaking
ca: Pregunta abans de descansar

en: Maximum number of prompts:
ca: Nombre màxim de preguntes:

en: Show 'Postpone' button
ca: Mostra el botó «Ajorna»

en: Show 'Skip' button
ca: Mostra els botó «Omet»

en: Suspend timer when inactive
ca: Suspén el temporitzador quan s'està inactiu

en: Regard micro-breaks as activity
ca: Compta les micropauses com a activitat

en: Number of exercises:
ca: Nombre d'exercicis:

en: Start restbreak when screen is locked
ca: Inicia un descans quan es bloqui la pantalla

en: Time before end:
ca: Temps abans del final:

en: Time between breaks:
ca: Temps entre descansos:

en: Break duration:
ca: Duració del descans:

en: Postpone time:
ca: Temps d'ajornament:

en: Assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI)
ca: Ajuda a la prevenció i recuperació del mal de pressió repetitiva (RSI)

en: Network connect
ca: Connexió a la xarxa

en: Enter the host name and port number of a computer
    in the network you wish to connect to.
ca: Introduïu el nom i el número de port de l'ordinador
    de la vostra xarxa al qual voleu connectar.

en: Host name:
ca: Nom:

en: Network log
ca: Registre de xarxa

en: Enable networking
ca: Habilita la xarxa

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Allow incoming connections
ca: Permet connexions entrants

en: Server settings
ca: Paràmetres del servidor

en: Server port:
ca: Port del servidor:

en: Reconnect attempts:
ca: Intents de reconnexió:

en: Reconnect interval:
ca: Interval entre reconnexions:

en: Advanced
ca: Avançat

en: The following list specifies the hosts that Workrave connects to on
    start-up. Click the host name or port number to edit.
ca: La llista següent especifica els ordinadors als quals es connecta el Workrave per a iniciar-se. Feu clic en el nom de l'ordinador o el port per a editar-ho.

en: Host name
ca: Nom

en: Hosts
ca: Ordinadors

en: Shoulder-arm stretch
ca: Estirament del muscle i braç

en: Keep one arm horizontally stretched in front of your chest. Push this arm with your other arm towards you until you feel a mild tension in your shoulder. Hold this position briefly, and repeat the exercise for your other arm.
ca: Mantingueu un braç estirat horitzontalment per davant del pit. Empenyeu aquest braç amb l'altre cap al cos fins que noteu una tensió lleugera al muscle. Mantingueu aquesta posició breument, i repetiu l'exercici amb l'altre braç.

en: Finger stretch
ca: Estirament de dits

en: Separate and stretch your fingers until a mild tension is felt, and hold this for 10 seconds. Relax, then bend your fingers at the knuckles, and hold again for 10 seconds. Repeat this exercise once more.
ca: Separeu i estireu els dits fins que noteu una tensió lleugera, i mantingueu aquesta posició durant 10 segons. Relaxeu-vos i flexioneu els dits pels artells i mantingueu la posició durant 10 segons. Repetiu aquest exercici una vegada més.

en: Neck tilt stretch
ca: Estirament lateral del coll

en: Start with your head in a comfortable straight position. Then, slowly tilt your head to your right shoulder to gently stretch the muscles on the left side of your neck. Hold this position for 5 seconds. Then, tilt your head to the left side to stretch your other side. Do this twice for each side.
ca: Comenceu amb el cap en una posició recta i còmoda. Inclineu el cap cap al muscle dret per a estirar suaument els músculs del costat esquerre del coll. Mantingueu aquesta posició durant 5 segons. A continuació, inclineu el cap cap al costat esquerre per a estirar l'altre costat. Feu això dues vegades per a cada costat.

en: Backward shoulder stretch
ca: Estirament de muscles cap enrere

en: Interlace your fingers behind your back. Then turn your elbows gently inward, while straightening your arms. Hold this position for 5 to 15 seconds, and repeat this exercise twice.
ca: Entrellaceu els dits per darrere de l'esquena. Gireu els colzes lleugerament cap a dins, mentre estireu els braços. Mantingueu aquesta posició entre 5 i 15 segons, i repetiu l'exercici dues vegades.

en: Move the eyes
ca: Moveu els ulls

en: Look at the upper left corner of the outside border of your monitor. Follow the border slowly to the upper right corner. Continue to the next corner, until you got around it two times. Then, reverse the exercise.
ca: Mireu el cantó superior esquerre del contorn exterior del vostre monitor. Resseguiu el contorn lentament cap al cantó superior dret. Continueu cap al següent cantó, fins a haver completat dues voltes. A continuació, invertiu l'exercici.

en: Train focusing the eyes
ca: Entrenament del focus dels ulls

en: Look for the furthest point you can see behind your monitor. Focus your eyes on the remote point. Then focus on your monitor border. Repeat it. If you can't look very far from your monitor, face another direction with a longer view. Then switch your focus between a distant object and a pen held at the same distance from your eyes as your monitor.
ca: Busqueu el punt més llunyà que pugueu veure darrere del vostre monitor. Enfoqueu els vostres ulls al punt remot. Després, enfoqueu el contorn del vostre monitor. Torneu-ho a repetir. Si no podeu mirar massa lluny del vostre monitor, encareu-vos cap a una altra direcció amb una vista més llarga. Canvieu el focus entre un objecte distant i un bolígraf mantingut a la mateixa distància dels vostres ulls que el monitor.

en: Look into the darkness
ca: Mireu l'oscuritat

en: Cover your eyes with your palms in such way that you can still open your eyelids. Now open your eyes and look into the darkness of your palms. This exercise gives better relief to your eyes compared to simply closing them.
ca: Cobriu-vos els ulls amb els vostres palmells de manera que encara pogueu obrir els parpalls. Ara obriu els ulls i mireu en la foscor dels vostres palmells. Aquest exercici dóna millor alleujament als vostres ulls comparat amb simplement tancar-los.

en: Move the shoulders
ca: Moveu els muscles

en: Spin your right arm slowly round like a plane propeller beside your body. Do this 4 times forwards, 4 times backwards and relax for a few seconds. Repeat with the left arm.
ca: Gireu el braç dret lentament en cercles con una hèlice d'un avió, pel costat del cos. Feu això 4 vegades cap a davant i 4 vegades cap a enrere i relaxeu-vos durant uns segons. Repetiu-ho amb el braç esquerre.

en: Move the shoulders up and down
ca: Moveu els muscles amunt i avall

en: Put your hands on the armrests of your chair when you are sitting down and press your body up until your arms are straight. Try to move your head even further by lowering your shoulders. Slowly move back into your chair.
ca: Poseu les mans al reposabraços de la cadira mentre esteu asseguts i empenteu el vostre cos cap amunt fins que el braços estiguen rectes. Intenteu moure el cap més enllà encara baixant els muscles. Lentament, torneu a seure a la cadira.

en: Turn your head
ca: Gireu el cap

en: Turn your head left and keep it there for 2 seconds. Then turn your head right and keep it there for 2 seconds.
ca: Gira el cap a la dreta i mantin-lo així durant 2 segons. A continuació, gira'l cap a la dreta i mantin-lo així altres 2 segons.

en: Exercises player
ca: Reproductor d'exercicis

en: Previous exercise
ca: Exercici anterior

en: Next exercise
ca: Exercici següent

en: Pause exercises
ca: Posa en pausa els exercicis

en: End exercises
ca: Finalitza els exercicis

en: Resume
ca: Reprén

en: Pause
ca: Pausa

en: Resume exercises
ca: Reprén els exercicis

en: Browse history
ca: Navega l'historial

note: Delete button
en: Delete all statistics history
ca: Suprimeix tot l'historial d'estadístiques

en: Date:
ca: Data:

en: Breaks
ca: Descansos

en: Break prompts
ca: Preguntes de descansos

en: The number of times you were prompted to break, excluding repeated prompts for the same break
ca: El nombre de vegades que se us va demanar descansar, excloent les preguntes repetides per al mateix descans

en: Repeated prompts
ca: Preguntes repetides

en: The number of times you were repeatedly prompted to break
ca: El nombre de vegades que se us va demanar descansar repetidament

en: Prompted breaks taken
ca: Vegades que es va descansar quan es va demanar

en: The number of times you took a break when being prompted
ca: El nombre de vegades que us heu pres un descans quan s'us ha demanat

en: Natural breaks taken
ca: Descansos naturals presos

en: The number of times you took a break without being prompted
ca: El número de vegades que us heu pres un descans sense que se us demanara

en: Breaks skipped
ca: Descansos omesos

en: The number of breaks you skipped
ca: El número de desansos que heu omés

en: Breaks postponed
ca: Descansos ajornats

en: The number of breaks you postponed
ca: El número de descansos que heu ajornat

en: Overdue time
ca: Temps sobrepassat

en: The total time this break was overdue
ca: El temps total que heu sobrepassat el límit per a aquest descans

en: Activity
ca: Activitat

en: Mouse usage:
ca: Ús del ratolí:

en: The total time you were using the mouse
ca: El temps total que heu utilitzat el ratolí

en: Mouse movement:
ca: Moviment del ratolí:

en: The total on-screen mouse movement
ca: El moviment total a la pantalla del ratolí

en: Effective mouse movement:
ca: Moviment efectiu del ratolí:

en: The total mouse movement you would have had if you moved your mouse in straight lines between clicks
ca: El moviment total del ratolí que hauríeu acumulat si l'haguereu mogut en línies rectes entre clics

en: Mouse button clicks:
ca: Clics de botó del ratolí:

en: The total number of mouse button clicks
ca: El nombre total de clics del botó del ratolí

en: Keystrokes:
ca: Pulsacions de tecles:

en: The total number of keys pressed
ca: El nombre total de pulsacions de tecles

en: %s, from %s to %s
ca: %s, de %s a %s

en: Warning
ca: Avís

en: You have chosen to delete your statistics history. Continue?
ca: Heu seleccionat suprimir el vostre historial d'estadístiques. Voleu continuar?

en: Files deleted!
ca: S'ha suprimit els fitxers!

en: The files containing your statistics history have been deleted.
ca: S'ha suprimit els fitxers que contenien l'historial d'estadístiques.

en: Info
ca: Informació

en: File deletion failed!
ca: Ha fallat la supressió dels fitxers!

en: The files containing your statistics history could not be deleted. Try again?
ca: No s'ha pogut suprimir els fitxers que contenen les vostres estadístiques. Voleu tornar-ho a provar?
