Workrave 1.6.2 - en to cs translation catalogue (265 entries)

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Restbreak
cs: _Přestávka

en: _Exercises
cs: Cvič_ení

en: _Statistics
cs: _Statistiky

en: _Mode
cs: Reži_m

en: Normal
cs: Normální

en: Suspended
cs: Pozastaveno

en: Quiet
cs: Nerušivý

en: _Network
cs: _Síť

en: _Join
cs: Připo_jit

en: _Disconnect
cs: O_dpojit

en: _Reconnect
cs: _Obnovit spojení

en: Show log
cs: Zobrazit záznam událostí

en: Reading mode
cs: Čtecí režim

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _About
cs: O _aplikaci

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: Reconnecting to %s.
cs: Obnovování spojení s %s.

note: We did not succeed in starting the server. Arghh.
en: Could not enable network operation.
cs: Nedaří se zprovoznit síťové funkce.

en: Disabling network operation.
cs: Vypínání síťových funkcí.

en: Connecting to %s.
cs: Připojování k %s.

en: Removing client %s.
cs: Odstraňování klienta %s.

note: Closing direct connection.
en: Disconnecting %s
cs: Odpojování %s.

note: It's a remote client. mark it master.
en: Client %s is now master.
cs: Klient %s je nyní řídící.

note: Its ME!
en: I'm now master.
cs: Tento počítač je nyní řídící.

en: Client %s saying hello.
cs: Klient %s se ohlásil.

note: Incorrect user. Incorrect password.
en: Client %s access denied.
cs: Klient %s přístup odepřen.

note: Duplicate client. inform client that it's bogus and close.
en: Client %s is duplicate.
cs: Klient %s je duplicitní.

en: Client %s signed off.
cs: Klient %s se odhlásil.

note: gint port =
en: Client %s is welcoming us.
cs: Klient %s uvítal.

en: Requesting master status from %s.
cs: Požadavek na status řídícího od %s.

en: Client timeout from %s.
cs: Překročení limitu časové prodlevy od %s.

en: Rejecting master request from client %s.
cs: Zamítnutí řídícího požadavku od klienta %s.

en: Acknowledging master request from client %s.
cs: Schálení řídícího požadavku od klienta %s.

en: Non-master client %s rejected master request.
cs: Neřídící klient %s odmítl řídící požadavek.

en: Client %s rejected master request, delaying.
cs: Klient %s odmítl řídící požadavek – bude odloženo a zopakováno.

note: gint count =
en: Client %s is now the new master.
cs: Klient %s je nyní novým řídícím.

en: Network operation started.
cs: Síťové funkce spuštěny.

en: Accepted new client.
cs: Přijat nový klient.

en: Client %s read error, closing.
cs: Chyba při čtení od klienta %s – spojení bude ukončeno.

en: Client %s closed connection.
cs: Klient %s ukončil spojení.

en: Client %s connected.
cs: Klient %s připojen.

en: Could not connect to client %s.
cs: Nedaří se připojit ke klientovi %s.

en: This program assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI).
cs: Tato aplikace pomáhá v předcházení a zotavení z poškození, které vzniká opakovaným namáháním (RSI).

en: Workrave Applet
cs: Workrave applet

en: Break prompt
cs: Výzva k přestávce

en: Break ignored
cs: Přestávka ingorována

en: Rest break started
cs: Přestávka zahájena

en: Rest break ended
cs: Konec přestávky

en: Micro-break started
cs: Mikropřestávka začala

en: Micro-break ended
cs: Mikropřestávka skončila

en: Daily limit
cs: Denní limit

en: Exercise ended
cs: Cvičení skončilo

en: Exercises ended
cs: Cvičení skončila

en: Exercise change
cs: Změna cvičení

en: Custom
cs: Vlastní

en: %s%d:%02d:%02d hours
cs: %s%d:%02d:%02d hodin

en: %s%d:%02d minutes
cs: %s%d:%02d minut

en: %s%d seconds
cs: %s%d sekund

en: Lock...
cs: Zámek…

en: Lock
cs: Zámek

en: Shutdown
cs: Vypnout

en: Suspend
cs: Uspat

en: Hibernate
cs: Pozastavit aplikaci

en: Suspend hybrid
cs: Uspat hybridně

en: _Skip
cs: Pře_skočit

en: _Postpone
cs: _Odložit

en: You have reached your daily limit. Please stop working
    behind the computer. If your working day is not over yet,
    find something else to do, such as reviewing a document.
cs: Dosáhli jste svého denního limitu. Prosím přestaňte pracovat 
    na počítači. Pokud vaše pracovní doba ještě nekončí, najděte si
    k práci něco jiného, například revizi vytištěných dokumentů.

en: Workrave is still running. You can access Workrave by clicking on the white sheep icon. Click on this balloon to disable this message
cs: Aplikace Workrave je pořád spuštěná. Dostane se na ní kliknutím na ikonu bílé ovce. Kliknutím na toto oznámení ho vypnete

en: Workrave failed to start
cs: Aplikaci Workrave se nepodařilo spustit

en: Is Workrave already running?
cs: Aplikace Workrave je už spuštěná?

en: Workrave could not monitor your keyboard and mouse activity.
cs: Aplikaci Workrave se nedaří zjišťovat aktivitu na klávesnici a myši.

en: Make sure that the RECORD extension is enabled in the X server.
cs: Ověřte že je zapnuté rozšíření RECORD (záznam) grafického (X) serveru.

en: Workrave is in suspended mode. Mouse and keyboard activity will not be monitored.
cs: Aplikace Workrave se nachází v pozastaveném režimu. Aktivita myši a klávesnice nebude zjišťována.

en: Workrave is in quiet mode. No break windows will appear.
cs: Workrave se nachází v nerušivém režimu. Nebude se zobrazovat žádné přestávkové okno.

note: FIXME: duplicate
en: Micro-break
cs: Mikropřestávka

en: Rest break
cs: Přestávka

en: Mode:
cs: Režim:

en: Open
cs: Otevřít

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Exercises
cs: Cvičení

en: Mode
cs: Režim

en: Network
cs: Síť

en: Connect
cs: Připojit

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Reconnect
cs: Obnovit spojení

en: Statistics
cs: Statistiky

en: About...
cs: O aplikaci…

en: Quit
cs: Ukončit

en: _Rest break
cs: _Přestávka

en: _Normal
cs: _Normální

en: Q_uiet
cs: Ner_ušící

en: _Suspended
cs: Poza_staveno

en: _Connect
cs: _Připojit

en: Show _log
cs: Zobrazit _záznam

en: _Reading mode
cs: Čtecí _režim

en: Please relax for a few seconds
cs: Chvilku odpočívejte

en: Next rest break in %s
cs: Další přestávka za %s

en: Rest break %s overdue
cs: Přestávka opožděna o %s

en: Daily limit in %s
cs: Denní limit za %s

en: Daily limit %s overdue
cs: Denní limit překročen o %s

en: General
cs: Obecné

en: Sounds
cs: Zvuky

en: Status Window
cs: Stavové okno

note: Notebook
en: Timers
cs: Časovače

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: No blocking
cs: Neblokující

en: Block input
cs: Blokovat vstupní zařízení

en: Block input and screen
cs: Blokovat vstupní zařízení a obrazovku

note: Options
en: Options
cs: Předvolby

en: Block mode:
cs: Režim blokování:

en: System default
cs: Výchozí systémový

en: (font not available)
cs: (písmo není k dispozici)

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Start Workrave on logon
cs: Spouštět Workrave při přihlášení do systému

en: Show system tray icon
cs: Zobrazovat ikonu v oznamovací oblasti systémového panelu

note: Options
en: Sound Options
cs: Předvolby zvuku

en: No sounds
cs: Bez zvuků

en: Play sounds using sound card
cs: Přehrávat zvuky přes zvukovou kartu

en: Play sounds using built-in speaker
cs: Přehrávat zvuky zabudovaným reproduktorem počítače

en: Volume:
cs: Hlasitost:

en: Sound:
cs: Zvuk:

en: Mute sounds during rest break and daily limit
cs: Ztlumit zvuky v průběhu přestávky a po dosažení denního limitu

note: Sound themes
en: Sound Events
cs: Zvukové události

en: Sound Theme:
cs: Zvukové téma:

en: Play
cs: Přehrát

en: Event
cs: Událost

en: Choose a sound
cs: Vyberte zvuk

en: Wavefiles
cs: WAV soubory

en: Use alternate monitor
cs: Použít alternativní monitoring

en: Enable this option if Workrave fails to detect when you are using your computer
cs: Tuto předvolbu použijte pokud má Workrave problémy s rozpoznáváním vaší činnosti na počítači

en: Time for a micro-break?
cs: Čas na mikropřestávku?

en: You need a rest break...
cs: Potřebujete přestávku…

en: You should stop for today...
cs: Pro dnešek už byste měli skončit…

en: Break in %s
cs: Přestávka za %s

en: Disappears in %s
cs: Zmizí za %s

en: Silent in %s
cs: Tichý v %s

en: Rest break for %s
cs: Přestávka po dobu %s

en: Natural rest break
cs: Přirozená přestávka

en: This is your natural rest break.
cs: Toto je vaše přirozená přestávka.

en: This is your rest break. Make sure you stand up and
    walk away from your computer on a regular basis. Just
    walk around for a few minutes, stretch, and relax.
cs: Toto je vaše přestávka. Určitě pravidelně vstávejte
    a odcházejte od počítače. Na několik minut se projděte,
    protáhněte se a odpočívejte.

en: Take rest break now
cs: Udělat si přestávku nyní

en: Wait
cs: Čekat

en: Place timers next to each other
cs: Umístit časovače jeden vedle druhého

en: Place micro-break and rest break in one spot
cs: Umístit mikropřestávku a přestávku do jednoho bodu

en: Place rest break and daily limit in one spot
cs: Umístit přestávku a denní limit do jednoho bodu

en: Place all timers in one spot
cs: Umístit všechny časovače do jednoho bodu

en: Hide
cs: Skrýt

en: Show
cs: Zobrazit

en: Show only when this timer is first due
cs: Zobrazit pouze když časovač vyprší jako první

en: Show status window
cs: Zobrazit stavové okno

en: The status window stays always on top of other windows
cs: Stavové okno zůstává nad všemi ostatními okny

en: Applet enabled
cs: Applet zapnut

en: Display
cs: Zobrazit

en: Placement:
cs: Umístění:

en: Cycle time:
cs: Doba cyklu:

note: Layout
en: Micro-break:
cs: Mikropřestávka:

en: Rest break:
cs: Přestávka:

en: Daily limit:
cs: Denní limit:

note: Enabled/Disabled checkbox
en: Enable timer
cs: Zapnout časovač

note: Prelude frame
en: Break prompting
cs: Vyzývání k přestávce

en: Prompt before breaking
cs: Připomenout před přestávkou

en: Maximum number of prompts:
cs: Nejvýše výzev:

en: Show 'Postpone' button
cs: Zobrazovat tlačítko „Odložit“

en: Show 'Skip' button
cs: Zobrazovat tlačítko „Přeskočit“

en: Suspend timer when inactive
cs: Zastavit časovač při nečinnosti

en: Regard micro-breaks as activity
cs: Považovat mikropřestávky za aktivitu

en: Number of exercises:
cs: Počet cvičení:

en: Start restbreak when screen is locked
cs: Při uzamčení obrazovky zahájit přestávku

en: Enable shutting down the computer from the rest screen
cs: Umožnit vypnutí počítače z přestávkové obrazovky

en: Time before end:
cs: Čas do konce:

en: Time between breaks:
cs: Doba mezi přestávkami:

en: Break duration:
cs: Trvání přestávky:

en: Postpone time:
cs: Odložit o:

en: Assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI)
cs: Pomáhá v předcházení a zotavování z poškození, zapřičiněný opakovaným namáháním (RSI).

en: typing;break;timer;wrists;health;rsi;
cs: psaní;přestávka;časovač;zápěstí;zdraví;rsi;

en: Network connect
cs: Síťové připojení

en: Enter the host name and port number of a computer
    in the network you wish to connect to.
cs: Název počítače (a číslo portu) v síti, ke kterému 
    chcete připojit.

en: Host name:
cs: Počítač:

en: Network log
cs: Záznam událostí sítě

en: Enable networking
cs: Zapnout síťové funkce

en: Username:
cs: Jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Allow incoming connections
cs: Přijímat příchozí spojení

en: Server settings
cs: Nastavení serveru

en: Server port:
cs: Port serveru:

en: Reconnect attempts:
cs: Pokusů obnovení spojení:

en: Reconnect interval:
cs: Interval obnovení spojení:

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: The following list specifies the hosts that Workrave connects to on
    start-up. Click the host name or port number to edit.
cs: Následující seznam určuje počítače, ke kterým se Workrave připojí při
    spouštění. Název počítače nebo číslo portu upravíte kliknutím na něj.

en: Host name
cs: Název počítače

en: Hosts
cs: Počítače

en: Shoulder-arm stretch
cs: Protažení ramen a paží

en: Keep one arm horizontally stretched in front of your chest. Push this arm with your other arm towards you until you feel a mild tension in your shoulder. Hold this position briefly, and repeat the exercise for your other arm.
cs: Držte jednu ruku předpaženou před hrudníkem. Tlačte tuto ruku pomocí druhé ruky směrem k sobě dokud nebudete cítit mírné pnutí v rameni. Chvilku zůstaňte v této pozici a opakujte cvičení s druhou rukou.

en: Finger stretch
cs: Protažení prstů

en: Separate and stretch your fingers until a mild tension is felt, and hold this for 10 seconds. Relax, then bend your fingers at the knuckles, and hold again for 10 seconds. Repeat this exercise once more.
cs: Roztáhněte a napněte prsty dokud necítíte mírné pnutí a vydržte v této poloze po dobu deseti sekund. Odpočiňte si, pak ohněte prsty v kloubech a opět zůstaňte v této poloze deset sekund. Celé cvičení ještě jednou opakujte.

en: Neck tilt stretch
cs: Protažení krku úklonem do strany

en: Start with your head in a comfortable straight position. Then, slowly tilt your head to your right shoulder to gently stretch the muscles on the left side of your neck. Hold this position for 5 seconds. Then, tilt your head to the left side to stretch your other side. Do this twice for each side.
cs: Začněte s hlavou v pohodlné, vzpřímené poloze. Potom pomalu naklánějte hlavu k pravému rameni do lehkého protažení svalů na levé straně krku. Vydržte v této poloze pět sekund. Potom naklánějte hlavu na levou stranu do lehkého protažení. Na obě strany to udělejte dvakrát.

en: Backward shoulder stretch
cs: Protahování ramen nazad

en: Interlace your fingers behind your back. Then turn your elbows gently inward, while straightening your arms. Hold this position for 5 to 15 seconds, and repeat this exercise twice.
cs: Propleťte prsty za zády. Následně zlehka vytočte oba lokty jeden ke druhému, až se paže narovnají. Zůstaňte v této poloze po dobu 5 až 15 sekund – cvik dvakrát zopakujte.

en: Move the eyes
cs: Pohybování očima

en: Look at the upper left corner of the outside border of your monitor. Follow the border slowly to the upper right corner. Continue to the next corner, until you got around it two times. Then, reverse the exercise.
cs: Dívejte se na horní levý roh vnějšího okraje svého monitoru. Sledujte okraj pomalu do horního pravého rohu. Pokračujte do dalšího rohu, dokud monitor neobejdete dvakrát. Potom opakujte cvik v obráceném směru.

en: Train focusing the eyes
cs: Procvičování zaostřování pohledu

en: Look for the furthest point you can see behind your monitor. Focus your eyes on the remote point. Then focus on your monitor border. Repeat it. If you can't look very far from your monitor, face another direction with a longer view. Then switch your focus between a distant object and a pen held at the same distance from your eyes as your monitor.
cs: Najděte nejvzdálenější bod, který můžete za monitorem vidět. Zaostřete oči na tento vzdálený bod. Potom zaostřete na rám monitoru. Opakujte to. Pokud se nemůžete dívat velmi daleko za monitor, najděte si jiný směr s delší vzdáleností pohledu. Potom zaostřujte mezi vzdáleným objektem a tužkou, drženou ve stejné vzdálenosti od očí jako je váš monitor.

en: Look into the darkness
cs: Pohled do tmy

en: Cover your eyes with your palms in such way that you can still open your eyelids. Now open your eyes and look into the darkness of your palms. This exercise gives better relief to your eyes compared to simply closing them.
cs: Zakryjte si oči dlaněmi tak, abyste ovšem oči stále mohli otevřít. Nyní se otevřenýma očima dívejte do tmy ve svých dlaních. Toto cvičení očím uleví víc, než při pouhém jejich zavření.

en: Move the shoulders
cs: Pohybování rameny

en: Spin your right arm slowly round like a plane propeller beside your body. Do this 4 times forwards, 4 times backwards and relax for a few seconds. Repeat with the left arm.
cs: Kroužete pravou paží pomalu podél těla jako vrtule letadla. Udělejte to čtyřikrát dopředu, čtyřikrát dozadu a na chvíli se uvolněte. Opakujte s levou rukou.

en: Move the shoulders up and down
cs: Zdvihejte a spouštějte ramena

en: Put your hands on the armrests of your chair when you are sitting down and press your body up until your arms are straight. Try to move your head even further by lowering your shoulders. Slowly move back into your chair.
cs: V sedě položte dlaně na boční opěrky židle a vytlačujte tělo nahoru, až se ruce narovnají. Zkoušejte vytáhnout hlavou ještě výš, nad ramena. Potom se pomalu vracejte zpět dolů do židle.

en: Turn your head
cs: Otáčení hlavou

en: Turn your head left and keep it there for 2 seconds. Then turn your head right and keep it there for 2 seconds.
cs: Otočte hlavou doleva a vydržte zde dvě sekundy. Potom otočte hlavu doprava a vydržte zde dvě sekundy.

en: Exercises player
cs: Cvičitel

en: Previous exercise
cs: Předchozí cvičení

en: Next exercise
cs: Následující cvičení

en: Pause exercises
cs: Pozastavit cvičení

en: End exercises
cs: Ukončit cvičení

en: Resume
cs: Pokračovat

en: Pause
cs: Přestávka

en: Resume exercises
cs: Pokračovat ve cvičení

en: Browse history
cs: Prohlížet historii

note: Delete button
en: Delete all statistics history
cs: Vymazat veškeré minulé statistiky

en: Date:
cs: Datum:

en: Breaks
cs: Přestávky

en: Break prompts
cs: Výzev k přestávce

en: The number of times you were prompted to break, excluding repeated prompts for the same break
cs: Kolikrát jste byli vyzváni k přestávce (nezahrnuje opakované výzvy na tu stejnou přestávku)

en: Repeated prompts
cs: Opakovaných výzev

en: The number of times you were repeatedly prompted to break
cs: Kolikrát jste byli opakovaně upozorňováni na přestávku

en: Prompted breaks taken
cs: Z připomenutých přestávek respektováno

en: The number of times you took a break when being prompted
cs: Počet přestávek, na které jste byli upozorněni a které skutečně si je udělali

en: Natural breaks taken
cs: Přirozených přestávek

en: The number of times you took a break without being prompted
cs: Počet přestávek které jste vykonali sami od sebe

en: Breaks skipped
cs: Přeskočených přestávek

en: The number of breaks you skipped
cs: Počet přestávek které jste přeskočili

en: Breaks postponed
cs: Odložených přestávek

en: The number of breaks you postponed
cs: Počet přestávek které jste odložili

en: Overdue time
cs: Doba zpoždění

en: The total time this break was overdue
cs: Celkový čas o který byla přestávka opožděna

en: Usage
cs: Využití

en: Daily
cs: Denně

en: The total computer usage for the selected day
cs: Celkový čas, po který byl počítač používán po vybraný den

en: Weekly
cs: Týdně

en: The total computer usage for the whole week of the selected day
cs: Celkové využití počítače za celý týden, ze kterého je zvolený den

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: The total computer usage for the whole month of the selected day
cs: Celkové využití počítače za celý měsíc, ze kterého je zvolený den

en: Activity
cs: Aktivita

en: Mouse usage:
cs: Využití myši:

en: The total time you were using the mouse
cs: Celkový čas po který jste používali myš

en: Mouse movement:
cs: Pohyb myši:

en: The total on-screen mouse movement
cs: Celkový pohyb myši po obrazovce

en: Effective mouse movement:
cs: Skutečný pohyb myši:

en: The total mouse movement you would have had if you moved your mouse in straight lines between clicks
cs: Celkový pohyb myši, který by byl vykonán, pokud byste mezi dvěma kliknutími přesouvali myš po přímce

en: Mouse button clicks:
cs: Kliknutí myší:

en: The total number of mouse button clicks
cs: Celkový počet kliknutí myší

en: Keystrokes:
cs: Stisků kláves:

en: The total number of keys pressed
cs: Celkový počet stisků kláves

en: %s, from %s to %s
cs: %s, od %s do %s

en: Warning
cs: Varování

en: You have chosen to delete your statistics history. Continue?
cs: Opravdu chcete smazat své historické statistiky?

en: Files deleted!
cs: Soubory smazány!

en: The files containing your statistics history have been deleted.
cs: Soubory s historií statistiky byly smazány.

en: Info
cs: Informace

en: File deletion failed!
cs: Soubor se nepodařilo smazat!

en: The files containing your statistics history could not be deleted. Try again?
cs: Soubory s historií statistiky se nepodařilo smazat. Zkusit znovu?

en: Error
cs: Chyba
